PDA

Teljes nézet : gyertya



kiccsákó
2009. 03. 05., 17:26
szevasztok, nekem csak 1.8 as carismám van de nemértem mért rakták a gyertyákat a szelepfedél alá.:-klehet buta kérdés de én akkorse értem

Leon
2009. 03. 24., 21:50
Urak!

Kiváncsi lennék ki milyen gyertyát használ?? Van egy kis vitánk, hogy most a gyáritól nagyobb vagy kisebb hőértékű kell e a tuningolt motorba, érdekelne a véleményetek!

Köszi!

VGergo
2009. 03. 24., 22:47
Urak!

Kiváncsi lennék ki milyen gyertyát használ?? Van egy kis vitánk, hogy most a gyáritól nagyobb vagy kisebb hőértékű kell e a tuningolt motorba, érdekelne a véleményetek!

Köszi!

szerintem nagyob..

hunevo6
2009. 03. 25., 01:12
nagyobb - 9 -es

Kalapana
2009. 03. 25., 01:58
Hidegebb, ami pl NGK-nál és Denso-nál nagyobb számozást jelent.

1stDriver
2009. 03. 25., 08:12
Hidegebb, ami pl NGK-nál és Denso-nál nagyobb számozást jelent.
ott a pont!

MES-Racing
2009. 03. 25., 09:41
NGK-ból a 8-as hőértéknek elégnek kell lenni az "általános" tuninghoz, a nagyon átalakítottakba szoktak 9-est tenni, ahol már 2b feletti turbo nyomásról beszélnek, amúgy fontos még a hézag is.

Leon
2009. 03. 25., 21:26
Köszi a válaszokat, jelenleg NGK 6-os lett belerakva, de lehet akkor becsapta az embert a forditott számozás???

hunevo6
2009. 03. 25., 21:33
nem fog az a 6-os gyertya elégni mester??

Leon
2009. 03. 25., 21:40
Én nem vagyok hozzáértő, és mivel pont ellentétes infokat kapok, szeretnék tisztán látni ebben is, mert persze mindig a tökéletes felé törekszünk...

1stDriver
2009. 03. 25., 23:58
7 vagy nyolc neked (ngk, denso)

Kalapana
2009. 03. 26., 13:37
Egy nagyon általános megközelítés hogy 75-1OO extra lovanként 1 tartománnyal hidegebbet kell berakni. A számozás márkától függően más-más, de mitsuba én csak ngk-t vagy denso-t raknék. Ezt sasold meg ha részletesebben érdekel: http://www.ngk.com/charglossary.asp?kw=Heat+range.

Miki
2009. 03. 28., 14:35
Arra is kell vigyázni hogy milyen fajta, M800-as Motechez másmilyen kellett, mint az M48-ashoz, amúgy 8-as hőérték, de nem sika NGK, hanem NKG "R". Ha kell, megkeresem a pontos számát.

MES-Racing
2009. 03. 28., 15:14
NGK, Denso gyertya választék evo-hoz:

http://www.extremepsi.com/store/customer/search.php?veh=Evolution+VIII+%26+IX&cat=268&type=Spark+Plugs

MES-Racing
2009. 03. 28., 18:12
gyertya kérdés egyszerűen összegezve:

Application summary:
stock turbo + stock boost = NGK BPR7ES(IX) @ gap???
stock turbo + higher boost + alky = NGK B(P)R8ES @ smaller gap (ie. 22)
stock turbo + higher boost + alky + ignition amp = NGK B(P)R8ES @ standard gap (ie. 28)
upgraded turbo + higher boost = NGK NGK B(P)R9ES @ lower gap (ie 26)
upgraded turbo + higher boost + alky = @ standard gap (ie 30)
upgraded turbo + higher boost + alky + ignition amp = NGK B(P)R8ES @ higher gap (ie. 32)

Leon
2009. 03. 28., 18:59
köszi az infokat!!!!

Sanci
2009. 03. 28., 19:06
Szokásos alaposság.:)
Köszi.

visitor
2009. 05. 10., 21:00
Ezzel vajon mi történhetett?:confused::-k
Ötlet?:rolleyes:

VGergo
2009. 05. 10., 21:22
Ezzel vajon mi történhetett?:confused::-k
Ötlet?:rolleyes:

megolvadt

visitor
2009. 05. 10., 22:10
megolvadt

De mitől???:confused:

manumission
2009. 05. 10., 23:46
De mitől???:confused:

Melegtől :p

Megfelelő a hőértéke?

visitor
2009. 05. 11., 07:54
Melegtől :p

Megfelelő a hőértéke?

Nemmondod:D
7-es (BPR7EIX), megrendeltem a 8-ast. Ennyit számít ha 1-el melegebb?

hunevo6
2009. 05. 11., 09:28
én 9-essel megyek és teljesen rendben van. Télen max annyi, hogy az első beindulás után egy-két másodpercel lefullad és akkor kell még egyet indítani, de nem kell órákat reszelni, simán tényleg pöcre indul.

car-hifi-bogner
2009. 05. 11., 11:36
Nemmondod:D
7-es (BPR7EIX), megrendeltem a 8-ast. Ennyit számít ha 1-el melegebb?
Az enyémben is most cseréltem,mondjuk nem úgy nézett ki mint a tiéd;),viszont a szervízkönyvben írt 90ezres csereperiódust nem bírta ki.35ezret mentem a gyári 7-es hőértékűvel,de már nagyon kérte a cserét!Újra 7-es NGK-t tettem bele mert azt mondták "8-as Mo-on nem rendelhető",9-est meg hétköznapi autó mivolta miatt nem akartam.
NGK8-ast itthon rendeltél,vagy más gyártótól 8-ast?

visitor
2009. 05. 11., 14:44
Az enyémben is most cseréltem,mondjuk nem úgy nézett ki mint a tiéd;),viszont a szervízkönyvben írt 90ezres csereperiódust nem bírta ki.35ezret mentem a gyári 7-es hőértékűvel,de már nagyon kérte a cserét!Újra 7-es NGK-t tettem bele mert azt mondták "8-as Mo-on nem rendelhető",9-est meg hétköznapi autó mivolta miatt nem akartam.
NGK8-ast itthon rendeltél,vagy más gyártótól 8-ast?

Ngk8-ast rendeltem e-bayen 13k-ért jön a 4db.
Valószínűleg az volt a baj, hogy múltkor játszottam 1 kicsit, és ledobta a wastegate-re menő vákuumcsövet. Onnantól meg elszabadultak a lovak...:rolleyes:

VGergo
2009. 05. 11., 21:22
ajajj az azért veszélyes ám ! kicsit szegény lehetett akkor a keverék

Sanci
2009. 05. 11., 21:28
Még a jobbik eset ha csak a gyertya néz így ki.
Viszont jól mehetet, csak nem éppen tartós.:-k

MES-Racing
2010. 03. 26., 11:42
Megnéztem milyen gyertyával üzemel a kocsi, a gyári NGK IGR7A-G van benne (laser iridium), amit le szeretnék cserélni denso IKH24 vagy 27-re ez 8 vagy 9-es értéknek felel meg ngk-ból. Elég-e nekem a 8-as (24-es) vagy legyen inkább 9-es (27-es)?? A későbbi tervezett setup: széria motor, evo9 turbo max 1,5-1,8b nyomáson, 4 trafós hengerenkénti nem cdi gyújtás, nagyobb tengelyek (272), esetleg felesben E85, és ALS.

ricsimae
2010. 03. 26., 12:57
Megnéztem milyen gyertyával üzemel a kocsi, a gyári NGK IGR7A-G van benne (laser iridium), amit le szeretnék cserélni denso IKH24 vagy 27-re ez 8 vagy 9-es értéknek felel meg ngk-ból. Elég-e nekem a 8-as (24-es) vagy legyen inkább 9-es (27-es)?? A későbbi tervezett setup: széria motor, evo9 turbo max 1,5-1,8b nyomáson, 4 trafós hengerenkénti nem cdi gyújtás, nagyobb tengelyek (272), esetleg felesben E85, és ALS.


Azért az ugy elég combos lesz:)

MES-Racing
2010. 03. 26., 13:41
Azért az ugy elég combos lesz:)

Reméljük, de ne nagyon kérje majd számon rajtam senki, mert évszámot nem írtam, hogy mikor lesz kész a fenti konfig :)

ricsimae
2010. 03. 26., 13:53
Reméljük, de ne nagyon kérje majd számon rajtam senki, mert évszámot nem írtam, hogy mikor lesz kész a fenti konfig :)


Holnap?

MES-Racing
2010. 03. 26., 14:13
Holnap?

Tőkeerős szponzor esetén még ma! :)

ricsimae
2010. 03. 26., 14:15
Tőkeerős szponzor esetén még ma! :)



Vidd vissza az üvegeket:)

hunevo6
2010. 03. 26., 18:18
Megnéztem milyen gyertyával üzemel a kocsi, a gyári NGK IGR7A-G van benne (laser iridium), amit le szeretnék cserélni denso IKH24 vagy 27-re ez 8 vagy 9-es értéknek felel meg ngk-ból. Elég-e nekem a 8-as (24-es) vagy legyen inkább 9-es (27-es)?? A későbbi tervezett setup: széria motor, evo9 turbo max 1,5-1,8b nyomáson, 4 trafós hengerenkénti nem cdi gyújtás, nagyobb tengelyek (272), esetleg felesben E85, és ALS.

én most váltottam HKS gyertyára, ami a 8-as NGK-nak felel meg és hibátlanul megy. Nem kell 9-es hőérték. Ez is csak városi legenda.

gtr
2010. 03. 26., 18:49
én most váltottam HKS gyertyára, ami a 8-as NGK-nak felel meg és hibátlanul megy. Nem kell 9-es hőérték. Ez is csak városi legenda.
Nekem is HKS van 8-as hőérték bár itt kisebb nyomások vannak mint az evónál.

Viktor
2010. 03. 27., 08:29
Megnéztem milyen gyertyával üzemel a kocsi, a gyári NGK IGR7A-G van benne (laser iridium), amit le szeretnék cserélni denso IKH24 vagy 27-re ez 8 vagy 9-es értéknek felel meg ngk-ból.

Megnéztem, ezek nem vészesek árban. Berendeljem Neked? Tudom megteheted Te is, csak akkor már összeírhatnánk, hogy kinek mennyi kell, és jöhetne együtt, rendelnénk néhányszor 4 db-ot! 40 font körül van+szállítás.
http://cgi.ebay.co.uk/4-x-DENSO-IRIDIUM-POWER-Performance-Spark-Plugs-IKH24_W0QQitemZ330392613375QQcmdZViewItemQQptZUK_C arsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4cecef31ff

(Ne kérdezd miért aktívkodom alkatrész ügyben, tudod, csak "gyűjtögetek", egyelőre nincs semmi..:-s)

MES-Racing
2010. 03. 27., 14:27
én most váltottam HKS gyertyára, ami a 8-as NGK-nak felel meg és hibátlanul megy. Nem kell 9-es hőérték. Ez is csak városi legenda.

Én is azt gondolom, hogy elég.

MES-Racing
2010. 03. 27., 14:36
Megnéztem, ezek nem vészesek árban. Berendeljem Neked? Tudom megteheted Te is, csak akkor már összeírhatnánk, hogy kinek mennyi kell, és jöhetne együtt, rendelnénk néhányszor 4 db-ot! 40 font körül van+szállítás.
http://cgi.ebay.co.uk/4-x-DENSO-IRIDIUM-POWER-Performance-Spark-Plugs-IKH24_W0QQitemZ330392613375QQcmdZViewItemQQptZUK_C arsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4cecef31ff

(Ne kérdezd miért aktívkodom alkatrész ügyben, tudod, csak "gyűjtögetek", egyelőre nincs semmi..:-s)

Ugyanettől rendeltem volna én is, illetve @Mazlee, aki intézni szokta az ebay-es dolgaimat, innen is köszi neki.

Részemről rendben a közös megrendelés, kérdezz rá légyszíves mennyire jönne ki az ár 2 szett esetén (vagy, ha van más jelentkező is, akkor úgy mennyi lenne).

(Tudom miben mesterkedsz, ha 9-es lesz olcsón átveszem róla a széria turbot :))

Viktor
2010. 03. 27., 21:07
Részemről rendben a közös megrendelés, kérdezz rá légyszíves mennyire jönne ki az ár 2 szett esetén (vagy, ha van más jelentkező is, akkor úgy mennyi lenne).

(Tudom miben mesterkedsz, ha 9-es lesz olcsón átveszem róla a széria turbot :))

Ok, megkérdeztem, majd írom ha van valami. Addig jó lenne ha szólna mindenki, hogy kinek kell.. És most akkor 24 vagy 27-es?!?

(:-$ meglátjuk..., de valamelyiket majd viheted!;))

MES-Racing
2010. 03. 27., 21:15
Ok, megkérdeztem, majd írom ha van valami. Addig jó lenne ha szólna mindenki, hogy kinek kell.. És most akkor 24 vagy 27-es?!?

(:-$ meglátjuk..., de valamelyiket majd viheted!;))

Részemről a 24-es.

(jó a húszgéééé is olcsón :) :) :))

Viktor
2010. 03. 29., 11:13
:D


Halló-halló figyelem, kinek kellene még ilyen (Denso IKH24)!?
http://cgi.ebay.co.uk/4-x-DENSO-IRID...item4cecef31ff (http://cgi.ebay.co.uk/4-x-DENSO-IRIDIUM-POWER-Performance-Spark-Plugs-IKH24_W0QQitemZ330392613375QQcmdZViewItemQQptZUK_C arsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4cecef31ff)

Viktor
2010. 06. 22., 13:57
http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/techinfo/fake/index.html

Viktor
2010. 06. 22., 14:02
Ezekre érdemes odafigyelni gyertya vásárlásánál
http://mb-w108.atw.hu/erdekesseg/hamisngk.html

ricsimae
2010. 06. 22., 16:14
Ezekre érdemes odafigyelni gyertya vásárlásánál
http://mb-w108.atw.hu/erdekesseg/hamisngk.html

Uhh de durva már ezt is!

sz!lard
2010. 06. 23., 09:12
Uhh de durva már ezt is!

Hát sajnos nem "már", hanem inkább még mindig...minket évek óta, rendszeresen hívnak ki a törökbálinti vámszabad raktárba "gyanús" autóalkatrészek vizsgálatához, szakvéleményezéshez. Gyújtógyertyából nem aprózzák: több raklap hamisítvány szokott jönni egyszerre, általában egy forrásból, de különböző "márkák"-ból. Nemrég pl. NGK, Champion és Bosch volt. Kínából természetesen. Összesen közel 12,000 db. Ultrabrutál. A Mo-i gyújtógyertya-piac kb 1,2-1,3 millió db / év. Ennek akár kb 10%-a is lehet hamisítvány. Mondjuk olyanról még nem nagyon hallottam, hogy neves, nagy autóalkatrész kereskedelmi hálózatban felbukkant volna ilyesmi, hiszen ők vagy közvetlenül a Mo-i importőrtől, vagy jól bejáratott Ny-Eu-i (gyártói import) forrásaikból vásárolnak...ha már azok is "megmérgeződtek" akkor nagy a gebasz... A legdurvább az, hogy régen legalább annyira "gyanúsan olcsók" voltak a hamisítványok (töredéke az eredetinek), hogy az ember maga is gyanakodhatott. Manapság a "hétköznapi" gyertyák 7-900 Ft körül vannak (listaáron), míg a hamisítványok is közel 3-4-500 Ft-ért mennek és így azt hihetnénk, hogy szimplán kaptunk egy jó nagy kedvezményt a kereskedőtől, mert szeret bennünket...Egyébként a "komolyabb" (Irídium, Ittrium, Platina) gyertyákat nem nagyon tudják / próbálják hamisítani - max küllemre, az viszont nagyon bénára szokott sikerülni. Ami pedig a linken található részletes összehasonlítást illeti: régen a gyártók / importőrök együttesen próbáltak fellépni a hamisítványok ellen és rendszeresen publikáltunk mi is ilyen és ehhez hasonló anyagokat - csak az lett a vége, hogy részben ezeknek köszönhetően egyre jobbak lettek a hamisítványok, és ezért abbamaradtak ezek a kampányok. Legdurvább, amit én házon belül hallottam, az az volt, mikor egy olaszországi hamisítvány-importőr a bírósági tárgyalás után - aholis "atomjaira szedték" és összehasonlították a termékeket az eredetivel - odament a cég képviselőihez és azt mondta: "Köszönöm az oktatást, a következő szállítmány már pont olyan lesz, mint a Tiétek!"
Tényleg csak egy megoldás van: megbízható forrásból, neves márkát venni. Nem sajnálni 4-6e Ft-ot a többmilliós autóinkra. (gyakran a nagykereskedő egyébként az utca emberének is kiadja közel ugyanazt a kedvezményt, mint egy szerviznek...így a legjobb gyertyák is elérhető áron kaphatóak) Főleg nem 2-3 évente, amikorra a gyertyacsere esedékessé válik.
sz!lárd

carkillerz
2011. 04. 15., 20:09
gyertya kérdés egyszerűen összegezve:

Application summary:
stock turbo + stock boost = NGK BPR7ES(IX) @ gap???
stock turbo + higher boost + alky = NGK B(P)R8ES @ smaller gap (ie. 22)
stock turbo + higher boost + alky + ignition amp = NGK B(P)R8ES @ standard gap (ie. 28)
upgraded turbo + higher boost = NGK NGK B(P)R9ES @ lower gap (ie 26)
upgraded turbo + higher boost + alky = @ standard gap (ie 30)
upgraded turbo + higher boost + alky + ignition amp = NGK B(P)R8ES @ higher gap (ie. 32)

SANCINAK!!!

Erikaviking77
2011. 12. 13., 21:40
Tudtok nekem valami okosat ajánlani, az itt tök off 4AGE+turbos motorunkba?
Denso Ikh 22-24 nagyon hamar tönkrement (el nem olvadt, de a porcelán hosszába szétrepedt sok helyen mintha ott menne át a szikra).
Most valami utcai rezes 9-es NGK van benne és igazából tök jó, az autó is meglepően könnyen indul (a Densohoz képest) -4-ben is tiszta E85-el.
NGK BPR9EVX-et akartunk betenni (hamár az evokba sokaknak bevált), de nem fér be, nagy a kulcsnyílása.
Van értelme lecserélni, ha kb 4-5 sprint verseny óta jó a mostani utcai gyertya? Egyáltalán milyen sűrűn kéne cserélni? Az ALS illetve a pótlevegő miatti gyujtásvágás mennyire káros a gyertyára?

sz!lard
2011. 12. 14., 11:37
Tudtok nekem valami okosat ajánlani, az itt tök off 4AGE+turbos motorunkba?
Denso Ikh 22-24 nagyon hamar tönkrement (el nem olvadt, de a porcelán hosszába szétrepedt sok helyen mintha ott menne át a szikra).
Most valami utcai rezes 9-es NGK van benne és igazából tök jó, az autó is meglepően könnyen indul (a Densohoz képest) -4-ben is tiszta E85-el.
NGK BPR9EVX-et akartunk betenni (hamár az evokba sokaknak bevált), de nem fér be, nagy a kulcsnyílása.
Van értelme lecserélni, ha kb 4-5 sprint verseny óta jó a mostani utcai gyertya? Egyáltalán milyen sűrűn kéne cserélni? Az ALS illetve a pótlevegő miatti gyujtásvágás mennyire káros a gyertyára?

Szétrepedt a porcelán!? Az nem az égéstérben végbemenő robbanástól lesz, az tuti - hacsak nem anyaghibás (de ezt erősen kétlem, mivel a Denso IKH = Iridium Power termékei azért elég jók...;)) - hanem inkább túlhúzásból eredő, így már a beépítéskor meglévő károsodásból eredehet... Ha nem bírná a kiképzést (mondjuk a nem megfelelő hőérték miatt), akkor 1000-szer inkább szétégne a középelektródája...

Az NGK BPR... az persze hogy nem megy bele, mivel az 20.8-as kulcsnyílású, szemben a Denso IKH 22-es 16 mm-ével (a menet az stimmel, hogy 14 mm-es...)
http://www.globaldenso.com/en/products/aftermarket/plug/power/spec.html

Az NGK-ból a BCPR... lesz a megfelelő: azoknak 14-es a menete és 16-os a kulcsa...

+1 dolog: a 9-es hőértékű NGK gyertya 27-es hőértékű Denso-nak felel meg, ami 2 lépcsővel hidegebb, mint az általad írt 22-es Denso...az elég nagy ugrás...általában 1 lépcsőt szoktak váltani átalakításoknál...:shock:
(Értsd: az egy K hideg gyertya...olyan hőértéket anno a léghűtéses 911-es porolókba raktak pl. ...)

Vagy a Bosch-ból tudom ajánlani a FR 5 NI 332 S típust, csak hogy magam felé hajoljon a kezem...;)
Az is 14-es menetátmérő, 16-os kulcsnyílás, 26,5-ös menethossz
BÁR ITT JEGYEZNÉM MEG, hogy a motorkódod (4AGE...? Ez egy Toyota...?) alapján 19 mm-es menethossz dukálna Neked...!!!
(Az nálunk az FR5 K I332S) :shock:

Most, hogy ezt így végigirogattam, magam is tanácstalan vagyok kicsit...annyira távol vannak egymástól az általad említett gyertya-típusok paraméterei...

A menethossz hál' Istennek mérhető, azt nézd meg, utána a fentebb leírtak alapján tudsz választani. Ha 9-es hőértékű NGK kell, akkor BCPR-t válassz; vagy, ha a Denso-nál szeretnél maradni, akkor viszont az IKH 27 kellene Neked...
...de a legjobb a Bosch lenne...! ;)

Csak mindegyiknek figyeljetek oda a meghúzási nyomatékára...! Különben mind elrepedhet...

Üdv: sz!lárd

u.i.: ALS, pótlevegő...passz...! A gyertya segge alatt folyamatosan robban valami...szerintem bírnia kellene...

Erikaviking77
2011. 12. 14., 17:37
Dehogy lett túlhúzva. Hosszában hajszál vékony (épp körömmel érzékelhető) hosszirányú repedések lettek a porcelánon és el is feketedtek. Valószínűleg ott is áthúzott. Az új Bosch pipából az első lehúzásnál kiszakadta belseje, nekünk a Bosch Motorsport trafó is tök gyorsan tönkrement, mondjuk most is Bosch lett beletéve, de nem motorsportos. Remélkjük ez jobban bírja majd.
A Tuningaruhazas Geri ajánlotta a Densot, aztán miután azok nem bírták akkor próbáltuk ki a mostani NGK-t ami eddig jó. A menet az stimmelt, azt tudjuk mérni, de ilyen motort nem sokan turbosítottak (aki igen az is szív a gyertyákkal) úgyhogy most tapogatózunk a hőértékkel, típussal. Ha megtalálom a mostani eddig bevált típus dobozát jelentkezem.
Addig is köszi.


Szétrepedt a porcelán!? Az nem az égéstérben végbemenő robbanástól lesz, az tuti - hacsak nem anyaghibás (de ezt erősen kétlem, mivel a Denso IKH = Iridium Power termékei azért elég jók...;)) - hanem inkább túlhúzásból eredő, így már a beépítéskor meglévő károsodásból eredehet... Ha nem bírná a kiképzést (mondjuk a nem megfelelő hőérték miatt), akkor 1000-szer inkább szétégne a középelektródája...

Az NGK BPR... az persze hogy nem megy bele, mivel az 20.8-as kulcsnyílású, szemben a Denso IKH 22-es 16 mm-ével (a menet az stimmel, hogy 14 mm-es...)
http://www.globaldenso.com/en/products/aftermarket/plug/power/spec.html

Az NGK-ból a BCPR... lesz a megfelelő: azoknak 14-es a menete és 16-os a kulcsa...

+1 dolog: a 9-es hőértékű NGK gyertya 27-es hőértékű Denso-nak felel meg, ami 2 lépcsővel hidegebb, mint az általad írt 22-es Denso...az elég nagy ugrás...általában 1 lépcsőt szoktak váltani átalakításoknál...:shock:
(Értsd: az egy K hideg gyertya...olyan hőértéket anno a léghűtéses 911-es porolókba raktak pl. ...)

Vagy a Bosch-ból tudom ajánlani a FR 5 NI 332 S típust, csak hogy magam felé hajoljon a kezem...;)
Az is 14-es menetátmérő, 16-os kulcsnyílás, 26,5-ös menethossz
BÁR ITT JEGYEZNÉM MEG, hogy a motorkódod (4AGE...? Ez egy Toyota...?) alapján 19 mm-es menethossz dukálna Neked...!!!
(Az nálunk az FR5 K I332S) :shock:

Most, hogy ezt így végigirogattam, magam is tanácstalan vagyok kicsit...annyira távol vannak egymástól az általad említett gyertya-típusok paraméterei...

A menethossz hál' Istennek mérhető, azt nézd meg, utána a fentebb leírtak alapján tudsz választani. Ha 9-es hőértékű NGK kell, akkor BCPR-t válassz; vagy, ha a Denso-nál szeretnél maradni, akkor viszont az IKH 27 kellene Neked...
...de a legjobb a Bosch lenne...! ;)

Csak mindegyiknek figyeljetek oda a meghúzási nyomatékára...! Különben mind elrepedhet...

Üdv: sz!lárd

u.i.: ALS, pótlevegő...passz...! A gyertya segge alatt folyamatosan robban valami...szerintem bírnia kellene...

carkillerz
2011. 12. 14., 17:41
Részemről NGK Iridium IX, ha jól indul hidegen de mi csak benzinnel használjuk.

bajno
2017. 09. 01., 14:48
Hali,ki milyen trafót használ, vagy ajánl?

Silva
2021. 11. 03., 13:45
Halihó!

110.000 Km körül van a kocsiban. Gondoltam mivel már 8 éve van nálam kap egy nagy revíziót. (Minden szimering(motor és hajtás is), tömítés, szűrő, olaj , szíj, vízpumpa, .. stb... csere) Kasztni le is emelkedett már a motorról.

Gyertyákat milyet érdemes bele tenni? 100 as benyával megy 1,4-1.8 bar között EVO7 csigával. Télen nem használom (szégyenszemre):lol:. Nekem az külön ünnepnap mikor bele ülök, akkor pedal to metal :victorious:. "Krúúzolásra" nincs használva.

SomaG
2021. 11. 03., 14:36
De szépen fogalmazol. :victorious:

Erre én is kíváncsi lennék...




Halihó!

110.000 Km körül van a kocsiban. Gondoltam mivel már 8 éve van nálam kap egy nagy revíziót. (Minden szimering(motor és hajtás is), tömítés, szűrő, olaj , szíj, vízpumpa, .. stb... csere) Kasztni le is emelkedett már a motorról.

Gyertyákat milyet érdemes bele tenni? 100 as benyával megy 1,4-1.8 bar között EVO7 csigával. Télen nem használom (szégyenszemre):lol:. Nekem az külön ünnepnap mikor bele ülök, akkor pedal to metal :victorious:. "Krúúzolásra" nincs használva.

kicsievo
2021. 11. 03., 17:40
Gyári gyertyát. Annál jobb nem nagyon van. Nekem gyári gyertya van benne és mindent bír.

Silva
2021. 11. 03., 19:36
Gyári gyertyát. Annál jobb nem nagyon van. Nekem gyári gyertya van benne és mindent bír.

Okés :D Melyik gyárit?


<tbody>


1
14640
MD338991 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md338991)
04
SPARK PLUG
PGR7A


1998.01.1 - 1998.07.3
ALL
<
9.64
to 11.56 USD (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md338991)



2
14640
MD343244 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md343244)
CC
SPARK PLUG
P22PR8


1998.01.1 - 1998.07.3
ALL
<
9.64
to 14.85 USD (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md343244)































5
14640
MD371434 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md371434)
04
SPARK PLUG
IGR7A


1999.12.1 - 2000.08.3
ALL
<
9.64
to 18.91 USD (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md371434)



6
14640
MD371435 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md371435)
CC
SPARK PLUG
S22PR-A7



</tbody>
Ezt mindet gyárinak írja :D Pedig ez csak 5-6 EVO. Ha jól emlékszem más van a 789 ben is :oops::confused:

kicsievo
2021. 11. 03., 20:33
Okés :D Melyik gyárit?


<tbody>


1
14640
MD338991 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md338991)
04
SPARK PLUG
PGR7A


1998.01.1 - 1998.07.3
ALL
<
9.64
to 11.56 USD (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md338991)



2
14640
MD343244 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md343244)
CC
SPARK PLUG
P22PR8


1998.01.1 - 1998.07.3
ALL
<
9.64
to 14.85 USD (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md343244)































5
14640
MD371434 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md371434)
04
SPARK PLUG
IGR7A


1999.12.1 - 2000.08.3
ALL
<
9.64
to 18.91 USD (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md371434)



6
14640
MD371435 (https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/md371435)
CC
SPARK PLUG
S22PR-A7



</tbody>
Ezt mindet gyárinak írja :D Pedig ez csak 5-6 EVO. Ha jól emlékszem más van a 789 ben is :oops::confused:

A 7-8 ugyanaz a 9-es az más ha jól emlékszem.