PDA

Teljes nézet : Focus RS - az Evo gyilkos :-D



Pages : [1] 2

hunevo6
2009. 03. 06., 20:52
na itt egy új borzalom:

http://www.vezess.hu/cegauto/focus_305_loerovel_evo/17731/

felhívnám a figyelmet a második lap végefelé található szövegre, miszerint a focus leveri az evokat és az sti-ket szárazon is meg így is, meg amúgy is. No, szeretném én látni ahogy egy ilyen gép kigyorsít egy visszafordítóból első sperr nélkül... pl FRT pályák.

vélemény?

lanciafan
2009. 03. 06., 22:33
kaptak egy kis manit a vezess.hunal, es sikeredett mindjart egy ilyen cikk.

Robevo
2009. 03. 06., 23:04
kaptak egy kis manit a vezess.hunal, es sikeredett mindjart egy ilyen cikk.


most ezt miert mondod?

bunker
2009. 03. 07., 01:15
Nekem az autó tetszik a cikk már kevésbé. Enyhén elfogult, ráadásul kikiáltják mindenverőnek mikor még kipróbálni sem tudták normál körülmények között.

Sanci
2009. 03. 07., 05:32
Ráadásul még az adatokban is pontatlan. Cikkben 440Nm nyomaték végén az adatok között 400Nm.
Tudnám mitől veri szárazon ha csak az adatokat nézzük az X-es 5,4 a gyorsulás a focusnak 5,9.
Kanyarban meg mit akar 2 hajtott kerékkel.:-k

lanciafan
2009. 03. 07., 06:41
most ezt miert mondod?
Azért mert itthon, minden autós médium pénzért ír jót v rosszat egy-egy típusról. Talán egyedüli kivétel a totalcar. vagy néha az sem.

lanciafan
2009. 03. 07., 07:06
Utcán és versenypályán is gyorsabb mint az összkerekes. Aha persze. Ilyet ebben a formában milyen szakember ír le? Bizti van olyan versenypálya ahol gyorsabb, de általánosságban?
További faszság h a kocsi 1470 kiló, és alázza az evot meg az sti-t, elsőkerékhajtással. Autópályán üveghangon lehet.
440 nm euro5 motor? Ezt hogy?

Viszont fehérben nagyon baba a kocsi külleme, ha lenne 4 kerekes szvsz többen vennék mint a subit, és leht h jobban mint az evot is.

hunevo6
2009. 03. 07., 07:20
engem az bosszant a legjobban, hogy már most kellemetlen helyzetbe hozza egy ilyen cikk írója azokat az embereket akik ilyen focust vesznek. Ugyanis ha így van a kocsi beharangozva akkor méltán fog az utcán majd egy csomó erős autó "vadászni" a focusra- mondván, hogy nééé mááá ott az evó killer- mutassuk meg neki. És ez nem jó.

Nekem volt egy turbó leonom, igaz chip után is csak 340nm nyomaték volt benne, de szeretném leszögezni, hogy kurvára össze vissza rángatta a kormányt kigyorsításkor attól függően, hogy melyik kerék tapadt meg, illetve már ezzel a nyomatékkal sem lehetett vele elrajtolni, nem volt az a gumi ami ne pörgette volna el- és nem kuplungról leugrásról beszélek, hanem csak úgy egyesben gurulva egy padló gáz. Halkan jegyzem meg, hogy a Seatosok is folyamatosan arról beszéltek, hogy az elsőkerekes kocsi üti az összkerekest a saját "méréseik" alapján- lol "my fat ass" mondaná az ángol :-D

edit: még a végére annyit, hogy meg lehet kérdezni a klubtagok közül a clio kupásokat, hogy mennyire volt képes a kis 190 lovas clio a lóerőket aszfalra tenni amíg nem volt első sperr- mert én láttam azokat a felvételeket, pl sikánból már nem lehetett kigyorsítani elpörgés nélkül. Akkor mit akar lamellás sperr nélkül egy első kerekes 300 lovas cucc?? És akkor már a féltengelytörésekről nem is beszélek. Nekem már most beharangozták, hogy törni fognak a féltengelyeim ennyi nyomatéktól pedig ez csak 125 nm/féltengely, ellenben a focus 200 vagy 220-ával- ugye nem tudni mert képtelenek voltak azonosat hazudni a cikkben.

Egy ilyen cikk írójának kéne, hogy legyen annyi tisztessége, hogy felemeli a telefont, felhívja a Mitsu vagy a bubu forgalmazót és kér egy fej-fej melletti összehasonlításhoz egy sti-t ill egy evo X-et. Nem látatlanba kéne faszságokat írkálni.

Mindezt mondom úgy, hogy nekem is nagyon tetszik a kocsi, evo mellé jó is lenne everyday car-nak- de a cikk íróját addig pofoznám amíg jön a nyála.

Zoliwrc
2009. 03. 07., 07:33
Maga az autó szép és tetszene is ha "négykerekes" lenne, a kommentáral és a lealázásos szöveggel fenntarásaim vannak !
Ha 1470 kg /én kicsit nehéznek találom/ egy elsőkerekes, akkor hogy akar megverni egy hasonló kaliberü összkerekest !:-k

tomcat
2009. 03. 07., 09:14
Az autóm is elsőkerekes és tud 400 Nm-t, de nem tudod átvinni az erőt. Kikapcsolt elektronikával azon gépészkedsz, hogy elpörgés-határon tartsad a gumikat, bekapcsolt elektronikával pedig esélyed sincs jobbat gyorsulni ennél, mert még 4.-ben is villog a kipörgésgátló ikonja. Egyenes útról és nagy sebességnél történő elgyorsításról beszélek, ahol annyira nem számít, hogy van sperr vagy nincs. Viszont megpróbáltam az EVO-t egy dzsuvás körforgalomban és hát az autó sokkal többet tudott, mint amennyit én mertem csinálni vele! Tehát egy elsőkerekes (bármelyik) autónak esélye sincs -ha csak a fizikát nézzük- szerintem.
A cikknek egyértelműen ferdítenie kell, hogy legyen esélyük eladni a Focust! Állítólag ennek a kategóriának ő az utolsó hírmondója és a fejlesztésre és gyártásra elköltött pénzt viszont szeretnék látni és ahhoz egy csomót el kell adni.
Kiváncsi lennék egyébként, hogyha felraknánk mindkét autót ugyanarra a fékpadra, akkor milyen teljesítmények születnének?
Maga a Focus szuperul néz ki és biztosan csúcstechnika, de csak elsőkerekes, ezért az EVO jobb! Szerintem.

tomcat
2009. 03. 07., 09:33
Volt egy amerikai videó, de nem találom. Ugyanilyen szinű RS-sel mentek a pályán egy EVO X után és az RS nagyon erőltetve és nagyon lemaradt. Nem azt mondom, hogy két profi pilóta között is ennyi lenne a különbség (aki ki tudná hozni az RS-ből -az elsőkerékhajtás ellenére- a maximumot), de nekünk hétköznapi embereknek sokkal könnyebben vezethető gyorsan egy EVO! Bocs, hogy hosszú voltam! :)

Mx Roli
2009. 03. 07., 09:42
Sziasztok!

Azért szólok hozzá a témához , mert nekem az Evo IX -em elött volt egy Focus RS , igaz az még a régi kasznis volt.
Nem tudom , hogy ki vezetett közületek ilyen kocsit, de hidjétek el nagyon meglepődnétek . Nagyon komoly az első difi , kanyarban kigyorsításnál is jól viselkedik, igaz nem 1 Evo . Viszont a fék (széria) jobb mint az Evo-n . igaz a Rs sokkal könnyebb volt.
De kiváncsi leszek az új Rs-re remélem hamarosan ki tudom próbálni .
Szerintem is ,aki írta a cikket az csak képen látott Evot. :D

tomcat
2009. 03. 07., 09:50
Sziasztok!

Azért szólok hozzá a témához , mert nekem az Evo IX -em elött volt egy Focus RS , igaz az még a régi kasznis volt.
Nem tudom , hogy ki vezetett közületek ilyen kocsit, de hidjétek el nagyon meglepődnétek . Nagyon komoly az első difi , kanyarban kigyorsításnál is jól viselkedik, igaz nem 1 Evo . Viszont a fék (széria) jobb mint az Evo-n . igaz a Rs sokkal könnyebb volt.
De kiváncsi leszek az új Rs-re remélem hamarosan ki tudom próbálni .
Szerintem is ,aki írta a cikket az csak képen látott Evot. :D
Egy 400 Nm körüli nyomatékot produkáló autó már mindegyik meglepő! :cool:

FQ-400
2009. 03. 07., 10:00
Pálya részhez annyit, hogy ha megnézzük Herter 6-osát azért annyira nem veri szarrá a népet pályán, sőt kapni is szokott.. Pedig abban aztán van AWD meg olyan dzsedáj, hogy szem nem marad szárazon...

Igaz, a versenyautó nem éppen utcai sportautó/versenyautó alap.

berkes
2009. 03. 07., 10:17
A régi rs ben és az újban is van quife sper (torsen).
Nekem is volt a régi és 260 le vel már nehéz volt az itthoni utakon a teligázas kigyorsitás.
Hringen slickel nem volt gond.
A 4x4 optimális tapadási körülmények között hátrány , de csak ott.
Utcán utcai gumival egy 300-350 les evot vagy stit nincs az az első kerekes autó ami követni tudna mondjuk dobogókőre fel(vagy le) azonos pilótával.

hunevo6
2009. 03. 07., 10:24
Pálya részhez annyit, hogy ha megnézzük Herter 6-osát azért annyira nem veri szarrá a népet pályán, sőt kapni is szokott.. Pedig abban aztán van AWD meg olyan dzsedáj, hogy szem nem marad szárazon...

Igaz, a versenyautó nem éppen utcai sportautó/versenyautó alap.

most konkrétan miről beszélünk?????? a Herter vezetni nemtudásáról, vagy arról, hogy amikor még a Turán Frici bérelte a Hertertől a kocsit akkor asszem négyszer lett országos pályaautó bajnok vele?!??!?!! Ennyit arról hogy szar a kocsi!

ricsimae
2009. 03. 07., 14:37
A régi rs ben és az újban is van quife sper (torsen).
Nekem is volt a régi és 260 le vel már nehéz volt az itthoni utakon a teligázas kigyorsitás.
Hringen slickel nem volt gond.
A 4x4 optimális tapadási körülmények között hátrány , de csak ott.
Utcán utcai gumival egy 300-350 les evot vagy stit nincs az az első kerekes autó ami követni tudna mondjuk dobogókőre fel(vagy le) azonos pilótával.



Valami ilyesmit akartam mondani én is.

FQ-400
2009. 03. 07., 18:22
most konkrétan miről beszélünk?????? a Herter vezetni nemtudásáról, vagy arról, hogy amikor még a Turán Frici bérelte a Hertertől a kocsit akkor asszem négyszer lett országos pályaautó bajnok vele?!??!?!! Ennyit arról hogy szar a kocsi!

Egy szóval nem mondtam, hogy szar kocsi.. Csak azt mondtam, hogy van rá példa, hogy verik az AWD-t.

manumission
2009. 03. 07., 18:33
Egy szóval nem mondtam, hogy szar kocsi.. Csak azt mondtam, hogy van rá példa, hogy verik az AWD-t.


Így van! A rally-ban is számos példa volt rá, hogy aszfaltos versenyen főleg a Kit car-ok idejáben AWD autó nyert gyorsokat, talán még futamot is!

Feka
2009. 03. 07., 20:39
Bugalski volt a Xsara kittel, nyert is, és még a Peugeot 306Maxi is az elejébe volt. De ha jól emlékszem ez egy darab aszfaltos verseny volt!

gyurka
2009. 03. 08., 07:16
azért én megnézném nyáron azt a dobogókői versenyt(szárazon)...széria evo kontra széria focus:Dnem lenne olyan nagy különbség szerintem.azért ne hasonlítsuk a focust 1 cliohoz.mondom ugy,hogy én is 4 kerekes párti vagyok,de szerintem lehet elkeserednénk:Dmentem én is a régivel,nagyon komoly a futómű,váltó,minden,rajtnál van 1 kis hátrány,de ennyi.meg ugye széria kuplungal az öszkerékkel se kell eröltetni a rajtot

Tomó
2009. 03. 08., 08:41
Mehettem egy ST-vel,szárazon tényleg nagyon jó.
Este játszottunk egy Subaruval,de csak egyenesbe.Rajt egyértelmű,de utána nem ment el,ezért nagyon mérges lett a Subarus.Forgalomba teljesen kiegyenlített volt.Persze nem volt sok kanyar.Tényleg nagyon kezes és az a Volvo motor egy nyomatékbánya.
Ennek ellenére nem tudná megverni az EVO/STi-ket.

Amikor még 2.0 volt
1999
1. Bugalski - Chiaroni Citroën Xsara Kit-Car

hunevo6
2009. 03. 08., 09:32
Azzal teljesen tisztában vagyok, hogy egy 295 lovas gyári evo X és egy ilyen új focus egyenesben, mondjuk ha 100-ról gyorsul, nyáron száraz aszfalton. pl autópálya, akkor a Focus el fog menni, mert nincs összkerék hajtásvesztesége. De ugyan ez a kocsi kombó szerintem már fordított eredményt hoz pl dobogókőre fel, ahol most már olyan szar az aszfalt, hogy nem négy hanem legalább hat hajtott kerék kellene, hogy valamelyik mindig lent legyen az aszfalton :-D

Miki
2009. 03. 08., 11:53
Azért mert itthon, minden autós médium pénzért ír jót v rosszat egy-egy típusról. Talán egyedüli kivétel a totalcar. vagy néha az sem.

Valamilyen szinten érintettként vitatkoznék, nagyjából 10 éve írok autós magazinokba, uttóbbi időben online (origo.hu). Talán 1-2 olyan esetről tudok, amikor jobbat kellett írni vmiről mint amilyen, de akkor azon múlott hogy hirdet-e a cég vagy nem, és ez le is jött az avatott olvasó számára.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy sok embernek - még a szakmában is - fogalma sincs arról, hogy mire képes egy Evo, és íróasztal mögül előbbre helyez egy Focus RS-t. Meg kell nézni mindig, hogy ki jegyzi a cikket, sok írás készül a sajtóanyag alapján...

Mindenesetre az új Focus RS nagyon csini, mert hasonlít a WRC-re :) És lehet, hogy pályán - ha már elindult - nagyon gyors, ott az összkerékhajtás nem mindig előny. De utcán... Nem rúg labdába.

lanciafan
2009. 03. 08., 12:08
Valamilyen szinten érintettként vitatkoznék, nagyjából 10 éve írok autós magazinokba, uttóbbi időben online (origo.hu). Talán 1-2 olyan esetről tudok, amikor jobbat kellett írni vmiről mint amilyen, de akkor azon múlott hogy hirdet-e a cég vagy nem, és ez le is jött az avatott olvasó számára.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy sok embernek - még a szakmában is - fogalma sincs arról, hogy mire képes egy Evo, és íróasztal mögül előbbre helyez egy Focus RS-t. Meg kell nézni mindig, hogy ki jegyzi a cikket, sok írás készül a sajtóanyag alapján...

Mindenesetre az új Focus RS nagyon csini, mert hasonlít a WRC-re :) És lehet, hogy pályán - ha már elindult - nagyon gyors, ott az összkerékhajtás nem mindig előny. De utcán... Nem rúg labdába.
Igen ilyesmire gondoltam: hirdetéseken sok múlik egy médiacég életében.
Továbbá az az újságíró akitkülföldi bemutatokra reptetnek tejben vajban fürösztenek miért is írná h szar a kocsi(mégha úgyérzi akkorse), amit éppen promotálnak?

hunevo6
2009. 03. 08., 12:12
Igen ilyesmire gondoltam: hirdetéseken sok múlik egy médiacég életében.
Továbbá az az újságíró akitkülföldi bemutatokra reptetnek tejben vajban fürösztenek miért is írná h szar a kocsi(mégha úgyérzi akkorse), amit éppen promotálnak?

nem azt írta, hogy szar a kocsi, nem is elégedett meg azzal (ami biztos hogy igaz) hogy nagyon jó a kocsi, ő ezek helyett explicit módon kijelentette, hogy az új focus elpicsáz minden evot és sti-t. Na én erre pöccentem be.

Miki
2009. 03. 08., 12:15
Ezt tömik a fejükbe :)

Never mind, Hringen slickeken, szárazon, repülőrajttal lehet, de az sem tuti... Máshol meg no chance.

1999-ben Bugalski két futamon nyert a Xsara Kit-Carral, Katalán és Korzika. Döntően azért, mert a könnyebb autóra puhább gumit tudott feltenni, 1000 kg kontra 1230 volt... De ez itt off ;)

Feka
2009. 03. 08., 12:26
Nálam hitelét vesztette a cikk, mert nem szól a rossz tulajdonságokról, amik ugye mindenben vannak. Elégé egyoldalú és ezért nem hiteles szerintem.

lanciafan
2009. 03. 08., 12:41
nem azt írta, hogy szar a kocsi, nem is elégedett meg azzal (ami biztos hogy igaz) hogy nagyon jó a kocsi, ő ezek helyett explicit módon kijelentette, hogy az új focus elpicsáz minden evot és sti-t. Na én erre pöccentem be.
Bocs ha megint félreérthető voltam, azt csak általánosságban írtam, neem konkrétan a focusra. Szerintem is nagyon jól nézki, parádés a futóműve, de nem veri az evot, meg az stit aszerint mint ahogy a cikkben le van írva.
Ha már az origonál tartunk, ott is magasztalják az autót, ami valszeg igaz is, az egy korrekt cikknek tűnik.

Robevo
2009. 03. 08., 13:09
itt kint rohangalnak nagyon felgyurt SRT4-esek. Minden fele sperr diff-el futomu beallitassal amit akartok.

egy egyenloen tuningolt vagy egy kicsit alul tuningolt Evo-t meg sem tud kozeliteni. Kiveve ha autoplayan egyenesen 120 km/h felett.
Szarazon palyan meg tud szorongatni barmilyen kocsit, de az meg mindig fenyevekre van a Killer -tol.

A cikk irojanak kene adni egy evo meg egy RS-t. fel kuldeni a Hring-re es azt mondani, menj a legjobb idot a ket kocsival amit tudsz.
Tok jo lenne egy kep az arcarol utanna.

A kep biztos killer lenne...

gyurka
2009. 03. 08., 18:06
itt kint rohangalnak nagyon felgyurt SRT4-esek. Minden fele sperr diff-el futomu beallitassal amit akartok.

egy egyenloen tuningolt vagy egy kicsit alul tuningolt Evo-t meg sem tud kozeliteni. Kiveve ha autoplayan egyenesen 120 km/h felett.
Szarazon palyan meg tud szorongatni barmilyen kocsit, de az meg mindig fenyevekre van a Killer -tol.

A cikk irojanak kene adni egy evo meg egy RS-t. fel kuldeni a Hring-re es azt mondani, menj a legjobb idot a ket kocsival amit tudsz.
Tok jo lenne egy kep az arcarol utanna.

A kep biztos killer lenne...

szerintem egy széria!!!hangsúlyozom széria!!!lancer!pont a ringen lenne nagyon nagy gondba...A 7 biztos,a 8 as nem tudom,de a 9 es se menne el annyira,mint azt gondoljuk.szerintem pariba vannak.a ringen tuti.szárazon!nem mernék a kilencesre fogadni,a 10 esre meg biztos nem.mondjuk a fikuszra se,de érdekes lenne:D

hunevo6
2009. 03. 08., 18:13
szerintem egy széria!!!hangsúlyozom széria!!!lancer!pont a ringen lenne nagyon nagy gondba...A 7 biztos,a 8 as nem tudom,de a 9 es se menne el annyira,mint azt gondoljuk.szerintem pariba vannak.a ringen tuti.szárazon!nem mernék a kilencesre fogadni,a 10 esre meg biztos nem.mondjuk a fikuszra se,de érdekes lenne:D

Gyurka, egyet értek, de könyörgöm, hány kókusz tulaj veszi majd így meg a cuccot "hmmm ha majd megyek a Hungaroringre akkor majd ott jó lesz... egyébként nem, de majd akkor ott, na ott akkor, akkor megmutatom az evosoknak"

Milyen kár, hogy majdnem minden evo helyből tuningolt a tulaj által, ami az összkerék miatt az utolsó lóerőig lekerül az aszfaltra, míg ha rá tuningolsz egy ilyen frontos cuccra akkor ne mondja senki, hogy nem hármasig fog pörögni a gumi.

Zeke
2009. 03. 08., 19:42
Milyen kár, hogy majdnem minden evo helyből tuningolt a tulaj által, ami az összkerék miatt az utolsó lóerőig lekerül az aszfaltra,...

Tegnap este mit is mondtál? hogy kapart a slick? :lol:

hunevo6
2009. 03. 08., 19:46
Tegnap este mit is mondtál? hogy kapart a slick? :lol:

ja, mert sikerült addig baszakodni a kaszinónál, hogy olyanok lettek mint a bakelit. De nem baj, így legalább nem kapott akkora pofont a hajtás. Mögöttem volt egy EVO X- azt mondta, szépen kapart a cucc végig egyben.

gyurka
2009. 03. 08., 20:34
Gyurka, egyet értek, de könyörgöm, hány kókusz tulaj veszi majd így meg a cuccot "hmmm ha majd megyek a Hungaroringre akkor majd ott jó lesz... egyébként nem, de majd akkor ott, na ott akkor, akkor megmutatom az evosoknak"

Milyen kár, hogy majdnem minden evo helyből tuningolt a tulaj által, ami az összkerék miatt az utolsó lóerőig lekerül az aszfaltra, míg ha rá tuningolsz egy ilyen frontos cuccra akkor ne mondja senki, hogy nem hármasig fog pörögni a gumi.

tudod,hogy aki nálam összkerékpártibb az festi magát.Én csak reagáltam a dobogó köves,hungaroringes megnyilvánulásokra.Pont erről volt szó!tudom,hogy nem igy vesznek az emberek autot.(a fogyasztást is nézik?:D)igazábol az öszkerék előnye,murván,havon, vizen jön elő.ezek az uj kétkerekesek már nem olyan ostobák,átadják már az aszfaltnak a lóerőket.ki van már ott találva a súly elosztás.és ugy fordulnak,hogy rossz nézni.egyébként láttam én már éjjeli őrt nappal meghalni:Dmondjuk ez nem olyan jó példa,mert nem első kerekes a porolo,de ott voltam a műegyetem rakparton,amikor a haverom 911 kabrioja(kétkerekes,szívó)elverte hunlimo bivaj erős nem kevésben levő subaruját.helyből,rajtprogramostul,mindenestől.nem kicsit.ha fogadni kellett volna allint mondtam volna hun kocsijára.szerintem mindenki aki ismeri.:Djó kocsi az a fikusz,lehet azzal nagyon sietni szárazon,van ott sper is jó az áttétel.én csak annyit mondok,nem egyértelmű.

gyurka
2009. 03. 08., 20:44
ja és ha én fikuszt vennék nem akarnám az evosoknak megmutatni...azért venném,mert tetszik.vagy jó a futómű,vagy,mert ritka...mit tudom én.ez már csak az ujságíró szegénységi bizonyitványa,hogy más autot lekell hozzá fikáznia,hogy ezt magasztalja.:evil:ez ilyen magyar szokás.miért nem lehet a tényeket írni,hogy mi az ami,olyan jó benne.egyébként is szerintem nem 1 kategória a kettő.lehet,hogy aszfalton mondjuk tizedekkel gyorsabb,de akkor mondjuk a vizes és a havas tesztek végerdményét is.:D

hunevo6
2009. 03. 08., 20:52
tudod,hogy aki nálam összkerékpártibb az festi magát.Én csak reagáltam a dobogó köves,hungaroringes megnyilvánulásokra.Pont erről volt szó!tudom,hogy nem igy vesznek az emberek autot.(a fogyasztást is nézik?:D)igazábol az öszkerék előnye,murván,havon, vizen jön elő.ezek az uj kétkerekesek már nem olyan ostobák,átadják már az aszfaltnak a lóerőket.ki van már ott találva a súly elosztás.és ugy fordulnak,hogy rossz nézni.egyébként láttam én már éjjeli őrt nappal meghalni:Dmondjuk ez nem olyan jó példa,mert nem első kerekes a porolo,de ott voltam a műegyetem rakparton,amikor a haverom 911 kabrioja(kétkerekes,szívó)elverte hunlimo bivaj erős nem kevésben levő subaruját.helyből,rajtprogramostul,mindenestől.nem kicsit.ha fogadni kellett volna allint mondtam volna hun kocsijára.szerintem mindenki aki ismeri.:Djó kocsi az a fikusz,lehet azzal nagyon sietni szárazon,van ott sper is jó az áttétel.én csak annyit mondok,nem egyértelmű.

na az meg hogy a francba lehet?? mit csinált az oliva??

csak azért mert röhögve nyomtam le még a régi turbincsommal is a porkékat meg az m bmw-ket.

hunevo6
2009. 03. 08., 20:54
ja és ha én fikuszt vennék nem akarnám az evosoknak megmutatni...azért venném,mert tetszik.vagy jó a futómű,vagy,mert ritka...mit tudom én.ez már csak az ujságíró szegénységi bizonyitványa,hogy más autot lekell hozzá fikáznia,hogy ezt magasztalja.:evil:ez ilyen magyar szokás.miért nem lehet a tényeket írni,hogy mi az ami,olyan jó benne.egyébként is szerintem nem 1 kategória a kettő.lehet,hogy aszfalton mondjuk tizedekkel gyorsabb,de akkor mondjuk a vizes és a havas tesztek végerdményét is.:D

ezzel teljesen egyetértek-

és asszem én is vennék ilyen focust- mert tetszik- de az újságíró itt mindent elszúrt amit el lehetett.

RSTom
2009. 03. 08., 21:16
Hmmm...azért kipróbálnám valami normális pályán, száraz időben:p

Amúgy elég sokat kellett fejleszteni a Ford mérnökeinek az előzőhöz képest. Tavaly mentünk Euroringen (igaz ez azért eléggé EVO barát pálya, lassú kanyarok, kicsit csúszós aszfalt, alacsony sebességről kigyorsítás) a Focus ST-t Talma vezette.

Talma Focus ST 1:30.626
Én Evo 8 RS 1:24.971

Mindkét autó FULL GYÁRI és a másik sofőrben nem lehet kifogást találni :-)

http://www.sbkm.hu/index2.php?h=353&m=67

gyurka
2009. 03. 08., 21:17
na az meg hogy a francba lehet?? mit csinált az oliva??

csak azért mert röhögve nyomtam le még a régi turbincsommal is a porkékat meg az m bmw-ket.

ő nem csinált semmit rosszul.ott abban annyi volt.az sl 55 amg-t is elverte.ott volt mannu is.mondjuk az sl nek 160 ig ment a kipörgésgátlója és csak repeget,mire vége lett a távnak akkor tisztult ki volna,onnan kezdődött volna a probléma:D

gyurka
2009. 03. 08., 21:21
Hmmm...azért kipróbálnám valami normális pályán, száraz időben:p

Amúgy elég sokat kellett fejleszteni a Ford mérnökeinek az előzőhöz képest. Tavaly mentünk Euroringen (igaz ez azért eléggé EVO barát pálya, lassú kanyarok, kicsit csúszós aszfalt, alacsony sebességről kigyorsítás) a Focus ST-t Talma vezette.

Talma Focus ST 1:30.626
Én Evo 8 RS 1:24.971

Mindkét autó FULL GYÁRI és a másik sofőrben nem lehet kifogást találni :-)

http://www.sbkm.hu/index2.php?h=353&m=67

úgy ahogy mondod.fehér aszfalt lassú kanyarok és azért azt se felejtsük el,hogy az st nem 1 rs.:-kközel sem:D

hunevo6
2009. 03. 08., 21:24
úgy ahogy mondod.fehér aszfalt lassú kanyarok és azért azt se felejtsük el,hogy az st nem 1 rs.:-kközel sem:D

és azt se felejtsük el hogy mit jelent majdnem 6 másodperc egy ilyen rövid pályán. Aki versenyzett már az tudja, hogy ennyit nem lehet javulni egy kocsival csak azzal, hogy lóerőt pakolnak bele.

Nincs az az isten, hogy egy elsőkerekes kókusz lenyomjon egy evo-t az euroringen. Csak a hungaroringen van sansza.

manumission
2009. 03. 08., 21:25
Hmmm...azért kipróbálnám valami normális pályán, száraz időben:p

Amúgy elég sokat kellett fejleszteni a Ford mérnökeinek az előzőhöz képest. Tavaly mentünk Euroringen (igaz ez azért eléggé EVO barát pálya, lassú kanyarok, kicsit csúszós aszfalt, alacsony sebességről kigyorsítás) a Focus ST-t Talma vezette.

Talma Focus ST 1:30.626
Én Evo 8 RS 1:24.971

Mindkét autó FULL GYÁRI és a másik sofőrben nem lehet kifogást találni :-)

http://www.sbkm.hu/index2.php?h=353&m=67


Ez jó hülye példa volt.. Egy szlalomversenyen meg elveri az EVO-t egy trabant.. de ettől még nem jobb autó a 601-es ugye?:)

Amugy a semmiről megy a vita, nem tudom megfigyeltétek-e.. :)

RSTom
2009. 03. 08., 21:27
és azt se felejtsük el hogy mit jelent majdnem 6 másodperc egy ilyen rövid pályán. Aki versenyzett már az tudja, hogy ennyit nem lehet javulni egy kocsival csak azzal, hogy lóerőt pakolnak bele.

Nincs az az isten, hogy egy elsőkerekes kókusz lenyomjon egy evo-t az euroringen. Csak a hungaroringen van sansza.

6 sec szerintem is sok, és a sofőrök leosztása is az ST felé billentette a mérleg nyelvét

RSTom
2009. 03. 08., 21:31
Ez jó hülye példa volt.. Egy szlalomversenyen meg elveri az EVO-t egy trabant.. de ettől még nem jobb autó a 601-es ugye?:)

Amugy a semmiről megy a vita, nem tudom megfigyeltétek-e.. :)

Szerintem meg a szlalomoms volt egy hülye példa;) Nem jobb a Trabant.

A cikk azon részére reflektáltam, hogy EVO verő....bár ez magában egy baromság így kijelenteni hiszen pályafüggő....bár abban igazad van hogy nem tudtuk meg hogy melyik pályán melyik autó gyorsabb:o:p Ki kéne próbálni...:-)

gyurka
2009. 03. 08., 21:51
és azt se felejtsük el hogy mit jelent majdnem 6 másodperc egy ilyen rövid pályán. Aki versenyzett már az tudja, hogy ennyit nem lehet javulni egy kocsival csak azzal, hogy lóerőt pakolnak bele.

Nincs az az isten, hogy egy elsőkerekes kókusz lenyomjon egy evo-t az euroringen. Csak a hungaroringen van sansza.

Ezt adom:Dde a hungaroringet normális aszfaltra módositanám.

gyurka
2009. 03. 08., 21:55
a 601 es jó kocsi.amennyiért ti fékbetétet vesztek a kocsihoz, annyiból megvan a koci maga:Dés szlalomon én vagyok a királylány:cool::D

gyurka
2009. 03. 08., 22:00
na keritsünk végre 1 fikuszt,rendessen kiváncsi lettem.lancert tud itt valaki szerezni?:D:D:D

gyurka
2009. 03. 08., 22:10
ring frici:D
subaru n12 b: 2.22.2
evoIX: 2.25.2
fikusz st!: 2.29.7
ez igy korekt...ha a sub és az evo között van szériába 3 mp,2 elég hasonló kocsi,akkor szerintem az rs sokat javulhat az st hez képest.

RSTom
2009. 03. 08., 22:12
ring frici:D
subaru n12 b: 2.22.2
evoIX: 2.25.2
fikusz st!: 2.29.7

Szerintetek mennyit jelenthat másodpercben a ringen a repülőrajt vs. állórajt ilyen köridő tartományban?

manumission
2009. 03. 08., 22:56
Hány lovas az ST? 225?

EvoSasa
2009. 03. 09., 05:38
Alorajt vs repülőrajt sztem 10-15s biztos van.

gyurka
2009. 03. 09., 05:55
Alorajt vs repülőrajt sztem 10-15s biztos van.

na akkor rosszhírem van.mindegyik állórajtos volt.és csak a fikusz volt széria...
a subaru az amivel a Frici ment mikuláson.igaz murva beállitással,de aszfalt gumi.a 4.et kicsit nehezen vette.
a mitsu az szerintem valami bálna féle lehetett.fehér JRC.ti biztos tudjátok.viszont azon volt rajt program,ugyhogy valami elektronika csak volt benne,ja és intermedia...
igy azért már talán nem olyan,rettentő a különbség.:D

MES-Racing
2009. 03. 09., 07:29
Szerintem meg csak simán el kell fogadni, hogy ezek az elsőkerekes turbós kocsik is tudnak valamit és adott körülmények között lehetnek legalább olyanok, mint egy evo vagy sti, emlékszem volt régebben a ringen nyitott napon egy srác utcai clio-val, aki versenyzett is a clio kupában, hát iszonyat jól ment, pedig az csak 180LE, adnánk alá egy kókuszt vagy egy mazda 3 mps-t lehet partiban lenne egy széria evo-sti szekérrel. Gyorsulásnál is ha nem állórajtból mennek, akkor esélyes egy ilyen kétkerekes, sok ám az a + osztómű, kardán, hátsó difi, féltengelyek.

RSTom
2009. 03. 09., 08:35
Alorajt vs repülőrajt sztem 10-15s biztos van.

Hmmm....szerintem az nagyon nagyon sok!! 15sec alatt az egész célegyenesen végigmész!

RSTom
2009. 03. 09., 08:39
Szerintem meg csak simán el kell fogadni, hogy ezek az elsőkerekes turbós kocsik is tudnak valamit és adott körülmények között lehetnek legalább olyanok, mint egy evo vagy sti, emlékszem volt régebben a ringen nyitott napon egy srác utcai clio-val, aki versenyzett is a clio kupában, hát iszonyat jól ment, pedig az csak 180LE, adnánk alá egy kókuszt vagy egy mazda 3 mps-t lehet partiban lenne egy széria evo-sti szekérrel. Gyorsulásnál is ha nem állórajtból mennek, akkor esélyes egy ilyen kétkerekes, sok ám az a + osztómű, kardán, hátsó difi, féltengelyek.


HRingen szerintem is nagyon közel vannak egymáshoz.....de akkor sem kéne jobban mint egy EVO:p
Clio Sport/ 206RC....nagyon könnyűek és azért a 180-190Le nem kevés :-) jókal lehet menni velük, csak utána nincs benne szerintem sok fejlődési potenciál....nem úgy mint az EVOban :-)
Azér nagyon kipróbálnék egy Focus RS-t Hringen vagy Pannónia ringen

ttop
2009. 03. 09., 10:17
szerintem egy széria!!!hangsúlyozom széria!!!lancer!pont a ringen lenne nagyon nagy gondba...A 7 biztos,a 8 as nem tudom,de a 9 es se menne el annyira,mint azt gondoljuk.szerintem pariba vannak.a ringen tuti.szárazon!nem mernék a kilencesre fogadni,a 10 esre meg biztos nem.mondjuk a fikuszra se,de érdekes lenne:D

Az enyém gyári hozzatok egy focust és mehet ja és csak EVO VII-es ;)

ttop
2009. 03. 09., 10:28
Szerintem meg csak simán el kell fogadni, hogy ezek az elsőkerekes turbós kocsik is tudnak valamit és adott körülmények között lehetnek legalább olyanok, mint egy evo vagy sti, emlékszem volt régebben a ringen nyitott napon egy srác utcai clio-val, aki versenyzett is a clio kupában, hát iszonyat jól ment, pedig az csak 180LE, adnánk alá egy kókuszt vagy egy mazda 3 mps-t lehet partiban lenne egy széria evo-sti szekérrel. Gyorsulásnál is ha nem állórajtból mennek, akkor esélyes egy ilyen kétkerekes, sok ám az a + osztómű, kardán, hátsó difi, féltengelyek.

Az is oliva!
abban a clióban kw futómű van viszont 130.000 km és a váltója nem a legjobb.

Volt olyan nap hogy csak a super seven volt gyorsabb és M6 ,ferrari, porshe szarabb időt futott mint mi, pedig 2:24 körüli köröket mentünk......
szóval sok függ az időjárástól, illetve a pálya ismerettől.
A versenyautóink 182 lóerősek és időjárás fügvényében tudunk 2:11-2:15 köröket futni utcai gumival fékkel.

Baliho
2009. 03. 09., 10:30
Es lam, oda is megerkezett:D

http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

vidajani
2009. 03. 09., 10:39
huh, az előbb írtam egy hosszabb hozzászólást ehhez a sok baromsághoz, ami itt elhangzott, de kitörlődött, ezért most rövidebben összefoglalom.

1: Frici sosem volt 4x bajnok a Herter féle evoval. Egyszer nyert, akkor is csak azért, mert Rácz Pistit mindig lerajtolta,+ a Pistit meg is büntették... A négykerékhajtás nem feltételnül jobb, mint a kétkerék a pályán, ezért van az, hogy egy kupás Porsche(ami erősen utcai alapú, kivéve futómű, váltó) gyorsabb a 400 lóerőjével, mint Frici 500-600 lovas evoja...

2. Ne induljatok ki a Garázs köridejeiből, mert mint már annyiszor írtam, a körülményektől erősen függ a köridő. A multkor pont kint voltam Fricivel és Bz-vel a forgatásukon, és Frigyes egy AMG-s mercivel rosszabb időt ment, mint egy Transittal. De a Twingo RS-sel is verte 200 lovas turbós autókat, pedig mindkettőt esőbben vették fel. Szóval az csak egy jópofa játék, összehasonlításra hiteltelen.

3. Kikérem magamnak, hogy minden újságíró a pénzért ír meg mindent. Tudom, hogy egy elfogult Evo, STI, vagy akár BMW M3-as tulajnak nehéz megemészteni, ha nem azt olvassa, amit látni szeretne, de fogadjátok el, hogy valakinek lehet más a véleménye.

Én is kint voltam ezen a Focus RS úton, nem fürödtem tejben vajban, utáltam az egészet, de megírtam, hogy az adott! autó (amit a kezükbe adtak!), az milyen...
http://www.origo.hu/auto/teszt/20090306-ford-focus-rs-menetproba.html
Bírom ezeket az urban legendeket, hogy az autós újságírónak milyen jó dolga van, de ez is csak egy legenda, amit valaki megszült, aki sosem volt ilyen úton. Én a hátm közepére kívánom mindet, csak az vigasztal, ha jó autót próbálhatok ki...

vidajani
2009. 03. 09., 10:44
Clio ügyben meg annyit tennék hozzá ttop idejeihez, hogy az utcai gumi az a semi slick utcai. De ott is nagy volt a szórás a körülményeknek megfelelően. Slickkel 2:09.5-öt mentem, de ez nem jelent semmit.

ja, és én is toltam már le nyílt napon poénból tuningolt STI-t, amin ralis aszfalt slick volt, meg szintén slickes Evot egy Mazda3 MPS-sel, de ez is csak azért van, mert kicsit jobban képben vagyok a pályával kapcsolatban...

lanciafan
2009. 03. 09., 12:09
huh, az előbb írtam egy hosszabb hozzászólást ehhez a sok baromsághoz, ami itt elhangzott, de kitörlődött, ezért most rövidebben összefoglalom.

1: Frici sosem volt 4x bajnok a Herter féle evoval. Egyszer nyert, akkor is csak azért, mert Rácz Pistit mindig lerajtolta,+ a Pistit meg is büntették... A négykerékhajtás nem feltételnül jobb, mint a kétkerék a pályán, ezért van az, hogy egy kupás Porsche(ami erősen utcai alapú, kivéve futómű, váltó) gyorsabb a 400 lóerőjével, mint Frici 500-600 lovas evoja...

2. Ne induljatok ki a Garázs köridejeiből, mert mint már annyiszor írtam, a körülményektől erősen függ a köridő. A multkor pont kint voltam Fricivel és Bz-vel a forgatásukon, és Frigyes egy AMG-s mercivel rosszabb időt ment, mint egy Transittal. De a Twingo RS-sel is verte 200 lovas turbós autókat, pedig mindkettőt esőbben vették fel. Szóval az csak egy jópofa játék, összehasonlításra hiteltelen.

3. Kikérem magamnak, hogy minden újságíró a pénzért ír meg mindent. Tudom, hogy egy elfogult Evo, STI, vagy akár BMW M3-as tulajnak nehéz megemészteni, ha nem azt olvassa, amit látni szeretne, de fogadjátok el, hogy valakinek lehet más a véleménye.

Én is kint voltam ezen a Focus RS úton, nem fürödtem tejben vajban, utáltam az egészet, de megírtam, hogy az adott! autó (amit a kezükbe adtak!), az milyen...
http://www.origo.hu/auto/teszt/20090306-ford-focus-rs-menetproba.html
Bírom ezeket az urban legendeket, hogy az autós újságírónak milyen jó dolga van, de ez is csak egy legenda, amit valaki megszült, aki sosem volt ilyen úton. Én a hátm közepére kívánom mindet, csak az vigasztal, ha jó autót próbálhatok ki...
Nem azt írtam h minden újságíró, hanem azt h az a cikk amit @hunevo belinkelt így írodhatott.
Hidd el azt is elég jól informált vagyok azzal kapcsolatban ki kinek milyen tesztautót ad/nemad, és h miért, továbbá @Miki is elismerte: előfordul bérírás.
Asszem azt is említettem h az origós cikk korrekt, tehát nem elsősorban rátok írtam amit írtam, akinek nem inge...
Elfogult sem vagyok, evo, sti ügyben sem, ha lenne összkerekes biztos vennék én is fordot.

Azért meg qrvára ne várd h bárki is sajnáljon, mert fizetésért, délfranciaországban egy 300lóerős autót nyúzni nem egy szar munkakör. Hameg szenvedsz tőle ne csináld.

Miki
2009. 03. 09., 13:34
Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

(tagtársunktól!)

TéZé
2009. 03. 09., 13:44
Ezt csak azért írtad, mert az a vége, hogy IX-es Evo kéne.. :)

Viszont az is igaz, hogy én (illetve PappTibivel közösen mi) tököltem vele a legtöbbet.


Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

(tagtársunktól!)

Feron
2009. 03. 09., 14:00
Tavaly ősszel egyik barátom kapott pár napra tesztelni egy faceliftes hófehér ST Focust, a rendelhető összes extrával. Kíváncsian vártam, így még aznap elmentünk kicsit játszani vele. Összességében szerintem jó autó, de aki hétköznapi autót akar, annak kicsit sok, aki meg sportautót, annak meg túl kevés. :)
De tényleg nagyon pofás kívülről, belülről jók voltak benne a recaro(?) bőr kagylók, a napfénytető, a színes navigáció,stb. A teljesítménye nekem kicsit kevéske volt, bár egy szintén jelenlévő ismerősöm szerint ment úgy, mint egy chippes Leon Cupra R... (biztos jó gagyi volt az a chip:D). A fő bajom az volt,hogy túl könnyű vezetni.:D Semmi összeszokást nem igényel, túlságosan kezes, mindenbe beleszól az elektronika, finom a váltó, puha a kuplung. Elveszti ezáltal a sportos jellegét, nem nyújt olyan élményt, mint mondjuk egy széria evo. Ha összkerék lenne alatta, akkor sem. Aranyos benne a rajtprogram is, nagyjából semmit se ér, még szárazon se.:p

De őszintén megmondom, még ezek ellenére is tetszett az autó, bár evo helyett sosem kéne.:) Használtan viszont már egész jó áron vannak, meg a 2.5-ös turbomotor is bírja a kiképzést, még akkor is, ha van benne pár plusz paci.:)

lanciafan
2009. 03. 09., 14:23
Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

(tagtársunktól!)
Most olvastam, egyetértek veled.

Viktor
2009. 03. 09., 14:38
Tavaly ősszel egyik barátom kapott pár napra tesztelni egy faceliftes hófehér ST Focust, a rendelhető összes extrával. Kíváncsian vártam, így még aznap elmentünk kicsit játszani vele. Összességében szerintem jó autó, de aki hétköznapi autót akar, annak kicsit sok, aki meg sportautót, annak meg túl kevés. :)
De tényleg nagyon pofás kívülről, belülről jók voltak benne a recaro(?) bőr kagylók, a napfénytető, a színes navigáció,stb. A teljesítménye nekem kicsit kevéske volt, bár egy szintén jelenlévő ismerősöm szerint ment úgy, mint egy chippes Leon Cupra R... (biztos jó gagyi volt az a chip:D). A fő bajom az volt,hogy túl könnyű vezetni.:D Semmi összeszokást nem igényel, túlságosan kezes, mindenbe beleszól az elektronika, finom a váltó, puha a kuplung. Elveszti ezáltal a sportos jellegét, nem nyújt olyan élményt, mint mondjuk egy széria evo. Ha összkerék lenne alatta, akkor sem. Aranyos benne a rajtprogram is, nagyjából semmit se ér, még szárazon se.:p

De őszintén megmondom, még ezek ellenére is tetszett az autó, bár evo helyett sosem kéne.:) Használtan viszont már egész jó áron vannak, meg a 2.5-ös turbomotor is bírja a kiképzést, még akkor is, ha van benne pár plusz paci.:)

Van ismerősöm akinek talán 2 évig volt egy st-je, hálát adott az égnek, hogy létezik olyan, hogy garancia. Állandóan volt valami baja, ledobálta a csöveket, mindig tönkrement benne valami.. Nem tudom, miatta nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez jó irány. De az új lehet egészen másképp fog muzsikálni, és sokkal megbízhatóbb lesz. Reménykedjünk benne (bár sosem adnék ki érte ennyit).

vidajani
2009. 03. 09., 14:49
Nem azt írtam h minden újságíró, hanem azt h az a cikk amit @hunevo belinkelt így írodhatott.
Hidd el azt is elég jól informált vagyok azzal kapcsolatban ki kinek milyen tesztautót ad/nemad, és h miért, továbbá @Miki is elismerte: előfordul bérírás.
Asszem azt is említettem h az origós cikk korrekt, tehát nem elsősorban rátok írtam amit írtam, akinek nem inge...
Elfogult sem vagyok, evo, sti ügyben sem, ha lenne összkerekes biztos vennék én is fordot.

Azért meg qrvára ne várd h bárki is sajnáljon, mert fizetésért, délfranciaországban egy 300lóerős autót nyúzni nem egy szar munkakör. Hameg szenvedsz tőle ne csináld.

Kösz a válaszod, asszem ez így korrekt. Nem tudom, nekem valahogy az jött le a hozászólásaidból, hogy az autós médiák így dolgoznak. Csak én még egyszer sem írtam, jobbat, vagy rosszabbat azért, mert valaki hírdet nálunk vagy nem...

Nézd, nem várom el, hogy sajnáljanak, de ne is úgy legyen beállítva, hogy mi ingyenélők napozunk a dél-franciaországi tengerparton és mindenféle faszságokat irogatunk.

Speciel ez az út két nap volt, hajnal 5kor keltem, repültem egy csomót, amit utálok, mert nincs olyan gép, amin rendesen elférnék. Két napig eset az eső, meg a hó.. stb..

Ha nincs ott TéZé, akkor rommá unom magam...Szerencsére ismerte a környéket, így nem az elbaszott tesztúton kacskaringóztunk...;)

vidajani
2009. 03. 09., 14:53
Ja, egyébként valszeg én is Eov IX-est vennék, vagy VI TME-t, csak menne beléjük a KW, nagyfék, stb, ahogy Miki sem hagyta érintetlenül.

De ettől függetlenül tartom magam, a Focus RS nagyon jól sikerült. Ha megjön a tesztautó, akkor majd szárazon megpróbálom elintézni a hungaroringi Focus RS, Evo X, új STi összehasonlító tesztet.:D

Feron
2009. 03. 09., 14:56
Van ismerősöm akinek talán 2 évig volt egy st-je, hálát adott az égnek, hogy létezik olyan, hogy garancia. Állandóan volt valami baja, ledobálta a csöveket, mindig tönkrement benne valami.. Nem tudom, miatta nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez jó irány. De az új lehet egészen másképp fog muzsikálni, és sokkal megbízhatóbb lesz. Reménykedjünk benne (bár sosem adnék ki érte ennyit).

Hát ezt a részét nem tudom, mivel nem az övé volt az autó, abban a pár napban meg nem romlott el rajta semmi.:D De én is hallottam már,h van baja.:D

gyurka
2009. 03. 09., 14:56
Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

(tagtársunktól!)

szerintem,pontossan innen indultunk...ezen ment a vita...
száraz körülmények, aszfalt ,nyújtott kanyarok(hungaroring)gond lehet az öszkerekeseknek...szerintem aki kicsit is őszinte az belátja.ja és még 1 !az st!!!!!az nem az rs!!!!!!!!!!!még csak közel sem!el kell olvasni a cikket...szerintem ha utcai autó akkor az rs a ringre való...az evok meg Putnok-Kelemére,tardos-bikol,vagy murva vagy hó...és ott tuti nincs vita!!!:D:D:D
tényleg jó a cikk!

hunevo6
2009. 03. 09., 19:01
miztán jót szórakoztam a hozzászólásokon (már megérte linkelni a cikket :-D ) azt gondolom, hogy láttuk, hogy milyen egy balul sikerült cikk és láttuk, hogy milyen egy objektív, egy jó.

Szerintem egy szeria RS el tudna verni egy széria evo X-et köridőben de ehhez nagyon különleges körülmények kellenek, mint pl Hungaroring szárazon. Ahogy egy kicsit jön a szűkebb csiki csuki, vagy egy picit is csak porosabb vagy jobban kopott/úthengerelt az aszfalt akkor már el megy az evo.

Én köszönöm mindenkinek a hozzászólását, ha meg név rokonom (Vida Úr) el tud intézni egy RS-t a ringre az külön bonus pályát unlockol a játékban :-D

berkes
2009. 03. 09., 21:27
Az új RS -t talán csak a evoX vagy az új sti vel érdemes összehasonlítani mivel ezekkel az autókkal említhető egy lapon.
Ezek már a 21 századi steril autógyártás termékei.
De aki igazi "rallis" ladás fílinget akar annak még mindíg a evo 9 ig vagy sti 2005 ig jöhet számításba szerintem.

Az új autókkal pedig pariban lehet, vagy a leírtak szerint még jobb is lehet.
Ez van a 21 század "emberének" és itt nem akarok egyetlen X tulajdonost sem megbántani, de a "csöndes" navigációs ülésfűtéses harman kardon hifis rallyautó eladható.

Pedig én pont a puritán élményosztót szeretem ezekben az autókban.
Nem csoda hát ha a hasonszőrű evó tulajok felháborodnak ha legfőbb élvezeti cikküket egy "medzsbox" lenyomhatná papíron.

Zana
2009. 03. 09., 21:38
Az új RS -t talán csak a evoX vagy az új sti vel érdemes összehasonlítani mivel ezekkel az autókkal említhető egy lapon.
Ezek már a 21 századi steril autógyártás termékei.
De aki igazi "rallis" ladás fílinget akar annak még mindíg a evo 9 ig vagy sti 2005 ig jöhet számításba szerintem.

Az új autókkal pedig pariban lehet, vagy a leírtak szerint még jobb is lehet.
Ez van a 21 század "emberének" és itt nem akarok egyetlen X tulajdonost sem megbántani, de a "csöndes" navigációs ülésfűtéses harman kardon hifis rallyautó eladható.

Pedig én pont a puritán élményosztót szeretem ezekben az autókban.
Nem csoda hát ha a hasonszőrű evó tulajok felháborodnak ha legfőbb élvezeti cikküket egy "medzsbox" lenyomhatná papíron.

Adom a véleményt.Igazábol itt azt kell nézni,hogy ki milyen kocsira vágyik.Tegyük fel a Ford jobban fordul és még gyorsabb is, aki igazi rally autora vágyik,az Evo VI-VII-VIII-IX-et fog venni. Ez a meccs,az Evo X-új Subaru és a Ford között kérdéses.De én összkerékre szavaznék,Evo X-el egy egyszerű Ecu átirással csodát tudunk tenni.

hunevo6
2009. 03. 09., 21:59
Az új RS -t talán csak a evoX vagy az új sti vel érdemes összehasonlítani mivel ezekkel az autókkal említhető egy lapon.
Ezek már a 21 századi steril autógyártás termékei.
De aki igazi "rallis" ladás fílinget akar annak még mindíg a evo 9 ig vagy sti 2005 ig jöhet számításba szerintem.

Az új autókkal pedig pariban lehet, vagy a leírtak szerint még jobb is lehet.
Ez van a 21 század "emberének" és itt nem akarok egyetlen X tulajdonost sem megbántani, de a "csöndes" navigációs ülésfűtéses harman kardon hifis rallyautó eladható.

Pedig én pont a puritán élményosztót szeretem ezekben az autókban.
Nem csoda hát ha a hasonszőrű evó tulajok felháborodnak ha legfőbb élvezeti cikküket egy "medzsbox" lenyomhatná papíron.


lol- ez mennyire igaz!! Én pl a legjobb upgrade-emnek azt tekintem mióta a kocsi megvan, amikor kicseréltettem az összes sziletet ralliart-osra. Attól fogva ha reggel hidegen beindítom a verdát, rázza a műszerfalat, zörög-csörög az egész mint a szakramentum- lol- imádom. Csendes ralli autók kíméljenek. Számomra az autó egy audio-vizuális eszköz. Hiába megy mint a picsa, ha nem érzek benne semmit- vagy nem hallom minden porcikáját.

gyurka
2009. 03. 10., 06:07
lol- ez mennyire igaz!! Én pl a legjobb upgrade-emnek azt tekintem mióta a kocsi megvan, amikor kicseréltettem az összes sziletet ralliart-osra. Attól fogva ha reggel hidegen beindítom a verdát, rázza a műszerfalat, zörög-csörög az egész mint a szakramentum- lol- imádom. Csendes ralli autók kíméljenek. Számomra az autó egy audio-vizuális eszköz. Hiába megy mint a picsa, ha nem érzek benne semmit- vagy nem hallom minden porcikáját.

ültél már n-es 9 esbe?na az 1 csendes rally autó:Dnagyon gyors,nagyon jó,nagyon megbízható,nagyon minden,de csendes,olyan mint 1 utcai.nem az az igazi:D

vidajani
2009. 03. 10., 12:25
lol- ez mennyire igaz!! Én pl a legjobb upgrade-emnek azt tekintem mióta a kocsi megvan, amikor kicseréltettem az összes sziletet ralliart-osra. Attól fogva ha reggel hidegen beindítom a verdát, rázza a műszerfalat, zörög-csörög az egész mint a szakramentum- lol- imádom. Csendes ralli autók kíméljenek. Számomra az autó egy audio-vizuális eszköz. Hiába megy mint a picsa, ha nem érzek benne semmit- vagy nem hallom minden porcikáját.


na, ezt díjazom... magyarul neked őszinte , A-s versenyautó kell, ennyi

wolfblind
2009. 03. 11., 21:07
Sztem nem lehet olyan rossz szarazon! ez az RS, igaz ez a variable angle camber nem helyettesiti az osszkereket, de hoz a tapadason az teny.

http://www.drivers-republic.com/dr_tv/index.cfm?videoid=4fdb316c384d4a4da8a56d39b8a5f52f&area=videos

Chris Harris(korabban Autocar) is dicseri, szarazon gyorsabb, mint az STI vagy a Megane R26, amikor elkezd gyorsitani eleg jol szol;).

Ha ez kombi valami specko AWD-el jott volna ki valszeg bombasiker lenne.

Miki
2009. 03. 12., 07:03
Hány kg egy ilyen Kókusz RS?

ricsimae
2009. 03. 12., 07:53
majdnem 1500 kg 1465 azt hiszem.

Zoliwrc
2009. 03. 12., 19:21
majdnem 1500 kg 1465 azt hiszem.

Jólhiszed !
Namost az én kilencesem 1480 (mázsán mérve:)). Akkor hogy is van ez ?

gyurka
2009. 03. 12., 22:14
Jólhiszed !
Namost az én kilencesem 1480 (mázsán mérve:)). Akkor hogy is van ez ?

ez úgyis van,hogy pályán a 4kerék hajtás szárazon hátrány...

lanciafan
2009. 03. 13., 06:54
ez úgyis van,hogy pályán a 4kerék hajtás szárazon hátrány...
Azonos súlynál miért is hátrány?

EvoSasa
2009. 03. 13., 07:04
Azonos súlynál miért is hátrány?

Mert 1 rakás paci elvész a hajtás láncban!

gyurka
2009. 03. 13., 07:25
Azonos súlynál miért is hátrány?

nem tudom kérdezd,azokat akik pálya autokat építenek...egyébként szerintem,azért,mert ha két kerékkel is megoldható a jótapadás,akkor már a másik kettő hajtása csak vissza fog...de egyébként nem csaka fikusz esetében van ez így...nézzük,amiket állandoan összehasonlitó teszteken vesznek részt...bmv,merci,audi...pályán ha száraz mindig fúják az rs órát a 2kerekesek,általában a bmv...és ezek is utcaiak.csak a rajtnál számit 1 kicsit,de nagyon kicsit:Dez a pálya:-ktudomásul kell venni,hogy jó súlyelosztással,meglehet fogni a 4kerekeseket,most a különféle elektronikákat,azért nem mondom,mert első szerintem a súlyelosztás,aztán a többi...ezeken meg már minden rendben van.én utoljára m5 el mentem ami,ilyen erősebb,nagytemponál 5 ször úgy viselkedik és sokkal nyugodtabb,mint bármelyik evo(X esbe még nem ültem)

Miki
2009. 03. 13., 07:40
Azonos súlynál miért is hátrány?

50-60 lóerő elmegy a három difin... Az elsőkerekesnél meg mondjuk 20.

Legjobb példa erre a Clio RS, 1000 kg, 180 LE, ringen komoly ellenfele egy Evonak, STi-nek! Repülőrajtból pedig nem nagyon megy el neki egy Impreza GT.

gyurka
2009. 03. 13., 07:47
50-60 lóerő elmegy a három difin... Az elsőkerekesnél meg mondjuk 20.

Legjobb példa erre a Clio RS, 1000 kg, 180 LE, ringen komoly ellenfele egy Evonak, STi-nek! Repülőrajtból pedig nem nagyon megy el neki egy Impreza GT.

és az még 1 kis keskeny ,kevés newtonos kocsi...:D

Miki
2009. 03. 13., 12:35
Na nesztek, Golf GTI-R, 270 turbólóerő, összkerékhajtás :P

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2009.03.13.&376490

gyurka
2009. 03. 13., 12:41
kiváncsian várjuk,eddig a golfnak az összkerekes variációi,elég vérszegényre sikeredtek...

wolfblind
2009. 03. 13., 15:49
kiváncsian várjuk,eddig a golfnak az összkerekes variációi,elég vérszegényre sikeredtek...

Igen ha ez is valami bena Haldex-es lesz:-k, bar kiderul, Kokusz RS komoly AWD-el nagyon zsir lett volna.

ricsimae
2009. 03. 13., 19:48
ez úgyis van,hogy pályán a 4kerék hajtás szárazon hátrány...


Euroringen azért csunyát adnék neki az STi-mel. A hring ott már nem tudom.
De akkor is csak egy Ford marad :) Az előző RS Focust is nagyon nagy dobra verték ,mégsem kellett senkinek ,mert semmi extra nem volt. Nem volt szar, de semmi extra.

gyurka
2009. 03. 13., 21:57
lehet,de nem tudok rs t,hogy ezt kiprobáljuk.van 1 320d ém:Dmegprobáljuk?:confused::Dhátha,beforgok:-k

hunevo6
2009. 03. 13., 22:57
tessék itt egy cikk, ahol tesztelnek 2 kerekes is, meg AWD-t is- és szépen egyértelműen leírják, hogy az összkerékhajtás előnyt nyújt kigyorsításban, kezességben. És az a "szar" összkerekes evo X valahogy csak odabaszott egy Porsche Carrera-nak, ami ráadásul több lovas. És a kétkerekes Lotus meg hátul kullog.

tessék figyelni a lap alján a táblázatot!

Zoliwrc
2009. 03. 14., 06:18
tessék itt egy cikk, ahol tesztelnek 2 kerekes is, meg AWD-t is- és szépen egyértelműen leírják, hogy az összkerékhajtás előnyt nyújt kigyorsításban, kezességben. És az a "szar" összkerekes evo X valahogy csak odabaszott egy Porsche Carrera-nak, ami ráadásul több lovas. És a kétkerekes Lotus meg hátul kullog.

tessék figyelni a lap alján a táblázatot!

Hol is van a cikk ?

tomcat
2009. 03. 14., 20:56
Szerintem hunevo6 erre gondolhatott:
http://www.youtube.com/watch?v=qreQwTeaVWY

hunevo6
2009. 03. 14., 23:45
ugh, bocsánat, lemaradt a link- köszi a mentést, tomcat

szóval a cikk:

http://www.edmunds.com/insideline/do/Features/articleId=126453

vidajani
2009. 03. 16., 08:49
valamelyik német újság összehasonlította nemrég a Carrera 4S-t, meg a sima kétkerekes Carrera S-t, és a hátsókerekes majdnem mindenben győzött szárazon...Ez van...

A négykerekes kezelhetőbb, de többek között azért is, mert a lóerők jobban elvesznek benne. Egyszer beszélgettem egy emberkével aki a Porsche ügyekben jobban otthon van.

Ő mondta, hogy nem véletlen, hogy a GT3 és a GT2 is csak hátsókerekes...A nagy négykerekes mágus, Walter Röhrl is erre szavazott. Egy átlagos embernek a négykereket javasolják, de az extrémebbek ezzel tudnak majd marha gyorsan menni.

gyurka
2009. 03. 16., 09:58
valamelyik német újság összehasonlította nemrég a Carrera 4S-t, meg a sima kétkerekes Carrera S-t, és a hátsókerekes majdnem mindenben győzött szárazon...Ez van...

A négykerekes kezelhetőbb, de többek között azért is, mert a lóerők jobban elvesznek benne. Egyszer beszélgettem egy emberkével aki a Porsche ügyekben jobban otthon van.

Ő mondta, hogy nem véletlen, hogy a GT3 és a GT2 is csak hátsókerekes...A nagy négykerekes mágus, Walter Röhrl is erre szavazott. Egy átlagos embernek a négykereket javasolják, de az extrémebbek ezzel tudnak majd marha gyorsan menni.

az a baj ezt 1 evo klubbon nehéz elmagyarázni,mindenki hazabeszél...ha az ember a saját szemével látja vagy tapasztalja,akkor se hiszi el,mert nem akarja:D:D:Dird ezt a porsche klubbra,szerintem 1 válasz nem érkezne rá,mert tudják:D

ricsimae
2009. 03. 16., 10:19
valamelyik német újság összehasonlította nemrég a Carrera 4S-t, meg a sima kétkerekes Carrera S-t, és a hátsókerekes majdnem mindenben győzött szárazon...Ez van...

A négykerekes kezelhetőbb, de többek között azért is, mert a lóerők jobban elvesznek benne. Egyszer beszélgettem egy emberkével aki a Porsche ügyekben jobban otthon van.

Ő mondta, hogy nem véletlen, hogy a GT3 és a GT2 is csak hátsókerekes...A nagy négykerekes mágus, Walter Röhrl is erre szavazott. Egy átlagos embernek a négykereket javasolják, de az extrémebbek ezzel tudnak majd marha gyorsan menni.



Pontossan. Ezt én is olvastam .

ttop
2009. 03. 16., 10:32
ugh, bocsánat, lemaradt a link- köszi a mentést, tomcat

szóval a cikk:

http://www.edmunds.com/insideline/do/Features/articleId=126453

Homokos talajon igazad van, de szerintem próbálj ki egy lotust a ringen ;)

Miki
2009. 03. 16., 10:49
Én meg egy olyan tesztet olvastam - nemtom már hol, de papírújságban -, ahol volt egy 911 Carrera 4S, 911 turbo, és GT3.

Bizony, szárazon, aszfalton "felesleges" az összkerékhajtás, nagy rajta a veszteség, és még plusz súly is. Nem véletlen, hogy az utcai autók talán 5%-a összkerekes...

vidajani
2009. 03. 16., 11:01
Ugyanezt írtam én is. A négykereket ajánlják a gyakorlatlan vezetőknek, de a hátsókerékkel lehet állatmód közlekedni.

Egyébként nem azt olvastad, amiben a Röhrl kifejti, hogy a 911 Turbo, a GT3, vagy a GT2 közül melyik a legjobb Porsche. A GT3 nyert nála.

vidajani
2009. 03. 16., 11:22
Bizony, szárazon, aszfalton "felesleges" az összkerékhajtás, nagy rajta a veszteség, és még plusz súly is. Nem véletlen, hogy az utcai autók talán 5%-a összkerekes...

Egyébként többek között ezért majdnem biztos, hogy a Nissan GT-R ideje kamu a Nordschleifén. Nem létezik, hogy a nehezebb, gyengébb összkerekes autó megverte Walter Röhrl-t egy GT2-essel a Nordschleifén...Vagy nagyon mások voltak a körülmények, vagy a Nissan a gumival variált.

robee1328
2009. 03. 16., 17:11
http://www.garazs.tv/show.php?e=1065&c=videos

wolfblind
2009. 03. 16., 19:13
http://www.garazs.tv/show.php?e=1065&c=videos

Nem ismertem ezt az oldalt, de jo ez a video, tetszetos;)...
Kaparnyal szarazon a masina.

ricsimae
2009. 03. 16., 19:43
Egyébként többek között ezért majdnem biztos, hogy a Nissan GT-R ideje kamu a Nordschleifén. Nem létezik, hogy a nehezebb, gyengébb összkerekes autó megverte Walter Röhrl-t egy GT2-essel a Nordschleifén...Vagy nagyon mások voltak a körülmények, vagy a Nissan a gumival variált.



Angliában 1 független és híres autós magazin elvitte a kétkocsit tesztelni a Nordschleifére.
És egyértelműen jobb volt a GT2, nem is 1-2 mp el ,hanem 5-10 mp úgy , hogy nedves volt néhol a pálya, ami nem a GT2 nek kedvezett! Kamu a GT-R ideje egyértelmü! A Porsche cég vett 1 GT-R-t, és kiküldte a pályára Walerrel, és a 997 turbóval hasónlították már, mert a GT-2 annyira elpicsázta ha jól emlékszem!

hunevo6
2009. 03. 16., 23:18
hohó, egy percig sem kételkedem benne, hogy egy rendes versenyautó, vagy csak egy rendes gyors haladásra való autó faros kell, hogy legyen- a Le Mans-i kocsiktól kezdve a F1-ig, de itt most egy elsőkerekes cuccról indult a vita.

De egyébként nem kell messzire mennünk, vannak itt épp elegen, akik clióztak még annó amikor nem volt első sperr a gépben, őket kell megkérdezni, hogy mennyit segített a sperr. A focusban úgy tudom nem lamellás sperr van, így annak záró ereje nem egyenlő egy rendesen felhúzott lamellás sperr-el. Szerintem tutti le differál, ha elkönnyebbül valamelyik kerék egy élesebb kanyarban, na adja Isten, hupli miatt levegőbe emelkedik, vagy poros, vagy vizes, vagy szaros, vagy hideg, vagy téli, vagy csak úgy. Szerintem az elsőkerék hajtás valahol 220 paci vagy ha úgy tetszik, 250-270 nm nyomaték körül ér véget- kivéve az ideális körülményeket.

Nem tudunk egy ilyen Focus-t szerezni valahonnan? Vagy csak be kéne menni egy ford kereskedésbe próba útra??

FQ-400
2009. 03. 17., 14:45
létezett olyan pálya autó ami szorongatta a hátsókerekeseket FWD-vel... Accord Type-R-nek hívják. Abban sincs lamellás első sper, csak elektronikus. De az épp elég arra, hogy durva mód lehessen vele közlekedni. És nem nagyon izgatja ha a 2 hajtott kerékből az egyik nincs a földön, megoldja az elektronika magától.

vidajani
2009. 03. 17., 16:07
Na, én clióztam. :-) Vezettem sperr nélkül is anno, meg hát ugye sperrel is elkövettem egy s mást. És azt mertem írni erről a Focus RS-ről, hogy kurva jó, a rendszer működik. Nem tökéletes, de bőven többet tud, mint amit egy 300 lovas elsőkerekestől vártam.

Ja, megnéztem, a Nissan GT-R 7:54-et tudott a Porsche tesztjén. Mondjuk az sem reális.

robee1328
2009. 04. 16., 16:49
Láttem egyet Ferihegy parkolóba, iszonyat frankón néz ki. Kék volt. Magyar rendszámos

hunevo6
2009. 06. 15., 19:02
na, ennyi, igazolódott a feltevés, miszerint ez az első kerekes vicc minden körülmények között kikap egy evotól. És ahogy tuningólják a kocsikat a tulajok, úgy fog nőni a különbség, mert a ford egyre jobban küzd majd a tapadás megszerzéséért. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van akkor, ha nem ideálisak az aszfal körülményei- pl nedves, vagy poros, vagy nem sík egyenes stb stb.

ricsimae
2009. 06. 15., 19:16
na, ennyi, igazolódott a feltevés, miszerint ez az első kerekes vicc minden körülmények között kikap egy evotól. És ahogy tuningólják a kocsikat a tulajok, úgy fog nőni a különbség, mert a ford egyre jobban küzd majd a tapadás megszerzéséért. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van akkor, ha nem ideálisak az aszfal körülményei- pl nedves, vagy poros, vagy nem sík egyenes stb stb.


Pontosan. Egy elsőkerekes autó az nem ideális versenyezni .

Sanci
2009. 06. 15., 19:19
Pontosan. Egy elsőkerekes autó az nem ideális versenyezni .

Elsőkerekes autó csak bevásárolni járni ideállis. Oda is csak lassan, óvatosan.:D

hunevo6
2009. 06. 15., 19:21
Elsőkerekes autó csak bevásárolni járni ideállis. Oda is csak lassan, óvatosan.:D

lol- ezen jót röhögtem- na majd jönnek a pálya versenyzők és jól meg mondják :-D

de pl itt van mindjárt a euroring, meglátjuk mit mennek az első kerekesek ...

Sanci
2009. 06. 15., 19:23
lol- ezen jót röhögtem- na majd jönnek a pálya versenyzők és jól meg mondják :-D

de pl itt van mindjárt a euroring, meglátjuk mit mennek az első kerekesek ...

Csak essen akkor meglátjuk.;)

hunevo6
2009. 06. 15., 19:31
Csak essen akkor meglátjuk.;)

lol- de gonosz :-D :evil:

bsz
2009. 06. 15., 20:04
Csak essen akkor meglátjuk.;)

Euroringen a pályarekordot egy Nissan 350 Z tartja... hátsókerekes!

lezle
2009. 06. 15., 20:12
hát ugye a pálya versenyeken általában hátsó kerekes autók lépnek fel

hunevo6
2009. 06. 15., 20:36
Euroringen a pályarekordot egy Nissan 350 Z tartja... hátsókerekes!

még...

bsz
2009. 06. 15., 22:00
még...

Lehet, hogy hunevo6 az űrautójával megdönti...:D

Miki
2009. 06. 16., 08:00
Azt azért be kell látni, hogy pályára a hátsókerék a tuti. Egyszerűen felesleges a 4x4, nehéz, és óriási a hajtási veszteség.

ricsimae
2009. 06. 16., 09:12
Azt azért be kell látni, hogy pályára a hátsókerék a tuti. Egyszerűen felesleges a 4x4, nehéz, és óriási a hajtási veszteség.

Aszfaltra igen a hátsó a nyerő (F1)

hunevo6
2009. 06. 16., 13:46
viszont azt is látni kell, hogy ez az RS egy kényszermegoldás miatt kiherélt autó. Ugyanis a ford sem így gondolta- mivel eredetileg ez a kocsi igen is összkerék hajtásúnak indult. Csak aztán jöttek a gondok- nagyobb tömeg, kissebb csomagtér, megnövekedett hajtásveszteség stb stb és rá jöttek a birkák, hogy gyakorlatilag egy evot akarnak építeni csak éppen nem megy :-D

És ekkor megviláglott valamelyik géniusz és azt monda: ha már nem lesz belőle jó összkerekes, mert műszakilag nem bírjuk megcsinálni, akkor válasszuk a könnyebb utat- heréljük ki, bele lökünk egy első torsen diffit, majd a többit meg a marketing jól megoldja. Hát annyira megoldotta, hogy páran el is hiszik, hogy evo gyilkos született- hát egy nagy frászt :-D

hunevo6
2009. 06. 16., 13:51
edit: ja még annyit tennék hozzá, hogy nyílván azért nem a hátsó kerék hajtást hagyták meg az összkerékből, mert akkor a BMW egyész rendben lévő M3 illetve 335 modelljével kellett volna versengeni, ami megint csak szopesz lett volna- így viszont nem maradt más mint a Seat leon turbo meg az A3 turbó, amik jóval gyengébbek. Nagyon okosan csinálta ezt a ford. Ha nem nyerhetsz a saját súlycsoportodban akkor menj kettővel lejjebb, ott mindenkit hülyére lehet pofozni- ez idáig tökre ok, csak akkor meg miért "alulról" üzengetnek felfelé- vagy ez csak egy két újságíró megvadulása volt??

ttop
2009. 06. 16., 15:57
Azért a ringen megnézném!

lezle
2009. 06. 16., 16:04
ez a ford (ha akár hátsó kerekes lett volna) azért nem pont az m3, 335 árkategória ;)

nem hinném, hogy kiherélt autó lenne, csak az alma-körte összehasonlításnak itt sincs értelme igazán

ricsimae
2009. 06. 16., 19:20
Azért a ringen megnézném!

Én is vizen:)

hunevo6
2009. 06. 16., 19:53
ez a ford (ha akár hátsó kerekes lett volna) azért nem pont az m3, 335 árkategória ;)

nem hinném, hogy kiherélt autó lenne, csak az alma-körte összehasonlításnak itt sincs értelme igazán

kiherélt alatt azt értettem, hogy a fejlesztés vett egy 180 fokos fordulatot 4x4 -> fwd

ttop
2009. 06. 16., 21:29
Én is vizen:)

jó de te slickkel mész :)

ricsimae
2009. 06. 17., 00:43
jó de te slickkel mész :)

Vizen:)

Lonni
2009. 06. 17., 06:56
viszont azt is látni kell, hogy ez az RS egy kényszermegoldás miatt kiherélt autó. Ugyanis a ford sem így gondolta- mivel eredetileg ez a kocsi igen is összkerék hajtásúnak indult. Csak aztán jöttek a gondok- nagyobb tömeg, kissebb csomagtér, megnövekedett hajtásveszteség stb stb és rá jöttek a birkák, hogy gyakorlatilag egy evot akarnak építeni csak éppen nem megy :-D

És ekkor megviláglott valamelyik géniusz és azt monda: ha már nem lesz belőle jó összkerekes, mert műszakilag nem bírjuk megcsinálni, akkor válasszuk a könnyebb utat- heréljük ki, bele lökünk egy első torsen diffit, majd a többit meg a marketing jól megoldja. Hát annyira megoldotta, hogy páran el is hiszik, hogy evo gyilkos született- hát egy nagy frászt :-D

Azért van némi tapasztalta Fordnak is a raliból, hanem több mint a Mitsubishinek, tehát azért ez így ebben a formában nem áll helyt, hogy műszakilag mit tudnak, vagy mit nem tudnak. Inkább a Fordnak a vásárlói szokásait nézték.

Ha lenne rá kereslet biztos vagyok benne, hogy össze tudnának hozni valamit ami jobban hasonlítana STI-re vagy EVO-ra

hunevo6
2009. 06. 17., 07:36
Azért van némi tapasztalta Fordnak is a raliból, hanem több mint a Mitsubishinek, tehát azért ez így ebben a formában nem áll helyt, hogy műszakilag mit tudnak, vagy mit nem tudnak. Inkább a Fordnak a vásárlói szokásait nézték.

Ha lenne rá kereslet biztos vagyok benne, hogy össze tudnának hozni valamit ami jobban hasonlítana STI-re vagy EVO-ra

jó valszeg a kényszer humorom, kicsit kiszinezte a dolgokat de ami tény az az, hogy nem vásárlói szokás alapján indult a fejlesztés. Konkrétan akartak egy nagyon durva összekerekes autót. Nincs jelenleg a WRC-n kívül igazi mechanikus összkerék hajtásuk, a volvo S60R-ben teljesítő összkerékhajtás jött szóba elsőre, de az csak egy viszkós kamu összkerék. Ezt nem találták elég jónak. El kezdtek mechanikust fejleszteni ami nem jött össze. Így lett első kerekes. Ezek tények, a weben utána lehet nézni, nem kell nekünk olyanokat írni, hogy szerinted így, szerintem meg úgy... Egy nagy autógyár minden percben szem előtt tartja a költséghatékonyságot, minden percben azon agyalnak, hogy megéri-e a típus vagy sem. Egyedül az idióta VW volt képes dafke- presztizsből (na meg azért mert előre eladták a kocsikat és innentől nem volt vissza út) óriási veszteséggel autót eladni (Veyron) Szerintem a fordnál időben észbe kaptak, hogy az eredeti fejlesztés nem fog megtérülni- ezért dobták.

MES-Racing
2009. 06. 17., 09:37
OFF

Én nem értem az autógyártókat, régen volt evo-sti-HF integrale-sierra, escort cosworth-celica GT4-mazda 323 4wd s mindből adtak el szépen, ma miért ne lehetne eladni ugyanezt akár egy szűk szegmensnek is?!

Suzuki, fiat, ford vagy bárki összedobna egy turbós motort (van akinek van is a polcon) megvenné bele a régi VI-os elektronika nélküli hajtását, brembo-tól venne rá féket, tenne bele valami rendes futóművet, kicsit átterveznének egy futó modellt külsőleg, elhagynának minden csicsa-csoda extrát, össze lehetne dobni egy nagyon jó kis kocsit. Ha mernének nagyobb db szám eladásában gondolkodni jelentősen lehetne csökkenteni a költségeket, lehetne "olcsó" a kocsi is, konkurencia=0!!!

Persze fejlesztési költség, meg környezet tudatoság...... sose lesznek már igazi utcai rally autók :-(

VGergo
2009. 06. 17., 09:45
Persze fejlesztési költség, meg környezet tudatoság...... sose lesznek már igazi utcai rally autók :-(

na a végén le is írtad a választ :D

MES-Racing
2009. 06. 17., 10:01
na a végén le is írtad a választ :D

be kellene szivárognom valamelyik gyártó igazgatótanácsába (jelentős szavazati joggal), s indulhatna is a projekt :-)

Sanci
2009. 06. 17., 10:14
be kellene szivárognom valamelyik gyártó igazgatótanácsába (jelentős szavazati joggal), s indulhatna is a projekt :-)

Lennénk itt páran akik támoganának, szóval mi is szívárognánk már csak a fizu miatt is.:D

Virtuoso
2009. 06. 17., 11:31
Maga az autó szép és tetszene is ha "négykerekes" lenne, a kommentáral és a lealázásos szöveggel fenntarásaim vannak !
Ha 1470 kg /én kicsit nehéznek találom/ egy elsőkerekes, akkor hogy akar megverni egy hasonló kaliberü összkerekest !:-k

Hasonló kaliberű, és inkább könyebb , és inkább kiforrottabb, és inkább....sorolhatnánk sokáig.
Dilettáns, tájékozatlan cikk, vagy pénzért lefekvő, de akkor meg az én szememben nem értékelhető sem a cikk, sem az írója.
sorry

ttop
2009. 06. 17., 12:17
Nekem nagyon izgatja a fantáziámat hogy tényleg mit ér a speer meg a kemény futómű.
Annak idején Megane Sportokat is teszteltünk a ringen és 2:23-2:24 között mentünk vele utassal! Szóval ettől többet várok!
Próbálok szerezni egyet a következő ringre ott kiderül milyen!
Majdnem független vélemény lesz ;)

wrcfrenky
2009. 06. 27., 16:33
http://video.racing.hu/5thgear_focusrs_vs_evox

Stunczer
2009. 06. 27., 16:44
Volt már;);)

raptor22
2009. 06. 27., 16:48
Nyíregyházán eladtak már 1 kéket belőle, járj Stunci nyitott szemmel, hátha összeakadsz vele!:D:D

Stunczer
2009. 06. 27., 16:50
Nyíregyházán eladtak már 1 kéket belőle, járj Stunci nyitott szemmel, hátha összeakadsz vele!:D:D


Mikor még az ST volt neki, megkergettem az integrával:D:p
Amúgy láttam már, gyorsuláson is kint volt:D

raptor22
2009. 06. 27., 17:43
Mikor még az ST volt neki, megkergettem az integrával:D:p
Amúgy láttam már, gyorsuláson is kint volt:D

Na oda nem mentem ki, azóta is bánom:( Akkor ezek szerint voltál kint te is? Indultál? Meg fotókon láttam, hogy volt egy román X-is ott.

Stunczer
2009. 06. 27., 18:04
Na oda nem mentem ki, azóta is bánom:( Akkor ezek szerint voltál kint te is? Indultál? Meg fotókon láttam, hogy volt egy román X-is ott.

Kiváncsiságból mentem egyet, 13.8
Román X meg írt ECUval volt, nem tudta pontosan milyen erős, 320-330ra mondta, 12.9et ment a döntőben

Jeff_TM
2009. 06. 27., 18:07
Nem tudtam hogy te voltal, kezet szorithattunk volna... :confused:

Stunczer
2009. 06. 27., 18:18
Nem tudtam hogy te voltal, kezet szorithattunk volna... :confused:

Mindig voltak körülötted;)
Másnap is voltam Szatmárnémetiben, jól szalad a szekered:D
Legközelebb odamegyek;)

bunker
2009. 09. 29., 23:01
Focus RS vs Clio Cup (az RS gyilkos :D):

http://auto.indavideo.hu/video/Renaultsport_Clio_200_Cup_v_Ford_Focus_RS?action=v ideo_site&video_title=Renaultsport_Clio_200_Cup_v_Ford_Focus _RS%3Ftoken%3D03fe924b4510253d93246ebd727996e4

hunevo6
2009. 09. 30., 08:09
Focus RS vs Clio Cup (az RS gyilkos :D):

http://auto.indavideo.hu/video/Renaultsport_Clio_200_Cup_v_Ford_Focus_RS?action=v ideo_site&video_title=Renaultsport_Clio_200_Cup_v_Ford_Focus _RS%3Ftoken%3D03fe924b4510253d93246ebd727996e4

na tessék, ennyit a focusról - hahahaha -a kis clio 100 lóval gyengébb és mégsem bírta a ford lenyomni.

qby2k
2009. 09. 30., 08:27
biztos vidám autó ez az RS (én kipróbálnám) de azért a 300 le első keréken elég brutál lehet
már a GTA-nál limiten éreztem a 250et, néha cibálta rendesen a kormányt...

vidajani
2009. 09. 30., 10:31
Srácok!

Ugyan még nem írtam meg, de a Focus RS elég lestrapált állapotban, kuka gumikkal 2:17.3-at ment a Hungaroringen. Tehát azért nem kell leírni...

Mellesleg kellően kanyargós pályán azzal a kis clióval bizony Evoknak, STIknek is kellemetlen meglepetést lehet okozni...

hunevo6
2009. 09. 30., 10:33
Srácok!

Ugyan még nem írtam meg, de a Focus RS elég lestrapált állapotban, kuka gumikkal 2:17.3-at ment a Hungaroringen. Tehát azért nem kell leírni...

Mellesleg kellően kanyargós pályán azzal a kis clióval bizony Evoknak, STIknek is kellemetlen meglepetést lehet okozni...

és is csak annyit mondok, hogy szerintem a clio életképesebb darab. Nekem jobban bejön.

(EVO)Ron-D
2009. 09. 30., 11:26
én erre az új Megane RS-re lennék kivi h mit tud mert a cliorol videok meg beszámolók "zengenek" de erről elég csönd van :-k mellesleg az se csúnya darab :)

http://www.yosax.com/car_images/2009-renault-megane-rs.jpg
http://www.themotorreport.com.au/wp-content/uploads/2009/03/ren_megane_rs_03_s.jpg

berkes
2009. 10. 04., 10:49
én erre az új Megane RS-re lennék kivi h mit tud mert a cliorol videok meg beszámolók "zengenek" de erről elég csönd van :-k mellesleg az se csúnya darab :)

http://www.yosax.com/car_images/2009-renault-megane-rs.jpg
http://www.themotorreport.com.au/wp-content/uploads/2009/03/ren_megane_rs_03_s.jpg

Hát szerintem de!

berkes
2009. 10. 04., 10:50
Srácok!

Ugyan még nem írtam meg, de a Focus RS elég lestrapált állapotban, kuka gumikkal 2:17.3-at ment a Hungaroringen. Tehát azért nem kell leírni...

Mellesleg kellően kanyargós pályán azzal a kis clióval bizony Evoknak, STIknek is kellemetlen meglepetést lehet okozni...

Na de ki vezette?

ttop
2009. 10. 05., 11:01
Na de ki vezette?

vida úr ;)

berkes
2009. 10. 07., 14:29
vida úr ;)

Az nem szar!

(EVO)Ron-D
2009. 10. 08., 15:34
A következő autó-motorban átfogóbb tesztben vesz részt a focus rs ha majd vkit érdekel esetleg. ez a bizonyos köv. szám 14-én jelenik meg. =)

VGergo
2009. 10. 14., 11:28
őőő azért nem szar :D egész jol gyorsít ki kanyarokból !

RSTom
2009. 10. 14., 11:34
http://www.youtube.com/watch?v=GSP_MvxtoeU

Látszik h direkt csinálják, de elég idegesnek tűnik az autó hátulja...dúrván túlkormányozott és mindemellett így még lassú is...


érdekes de azért kipróbálnám nagyon élőben itthon valamelyik pályán hogy mit tud...

Mx Roli
2009. 10. 14., 12:33
hú de jó kis pálya! nem bánnám ha lenne 1ilyen a kertem végében :D

amúgy elég jó mennek a srácok, meg szerintem a kocsi is tuti.

bunker
2009. 10. 14., 17:01
Elég látványos az tuti és a hangjuk is jó, széria kipuffhoz képest.

(EVO)Ron-D
2009. 10. 15., 09:19
autó-motorban eléggé dicsérték a gépet:cool:

car-hifi-bogner
2009. 10. 20., 13:07
http://www.origo.hu/auto/teszt/20091019-ford-focus-rs-teszt.html
Jó cikk!;)

qby2k
2009. 10. 20., 13:21
http://www.origo.hu/auto/teszt/20091019-ford-focus-rs-teszt.html
Jó cikk!;)

kizártnak tartom a fogyasztási adatokat

VGergo
2009. 10. 20., 13:32
kizártnak tartom a fogyasztási adatokat

sztem nem az.. fwd ! 2:17 a ringen nem is rossz idő és kivül is szép de sokkal inkább Evo kéne. belül meg sztem csunya nagyon IX szebb.

ttop
2009. 10. 20., 13:36
kizártnak tartom a fogyasztási adatokat

Vida úr nem kamuzik! Úgyhogy simán lehet!

qby2k
2009. 10. 20., 13:50
Vida úr nem kamuzik! Úgyhogy simán lehet!

nem mondtam hogy kamuzik
mindenesetre elég hihetetlennek hangzik nekem

persze egy ilyen autónál ezt valóban nem 'illik' nézni. én szívesen kipróbálnám

gtr
2009. 10. 20., 13:51
kizártnak tartom a fogyasztási adatokat

Túl soknak tartod vagy túl kevésnek?

qby2k
2009. 10. 20., 13:55
Túl soknak tartod vagy túl kevésnek?

kevésnek

nem vonom kétségbe hogy LEHET vele ennyivel járni (az Evoval is lehet, csak kevés olyan rossz autós élmény van mint 10 alatt járni vele szerintem), mindössze az átlag (ami egy átlagos használatot takar gondolom) 9,4 nekem elég kevésnek tűnik

gtr
2009. 10. 20., 14:19
kevésnek

nem vonom kétségbe hogy LEHET vele ennyivel járni (az Evoval is lehet, csak kevés olyan rossz autós élmény van mint 10 alatt járni vele szerintem), mindössze az átlag (ami egy átlagos használatot takar gondolom) 9,4 nekem elég kevésnek tűnik
Az csak a gyári átlag amit egy autó sem teljesít csak labor körülmények között.
A tesztátlag 12,9 volt az akár hihető is, ebben nincs benne a hring ahol 33-at evett.

qby2k
2009. 10. 20., 14:21
Az csak a gyári átlag amit egy autó sem teljesít csak labor körülmények között.
A tesztátlag 12,9 volt az akár hihető is, ebben nincs benne a hring ahol 33-at evett.

igen-igen, olvastam
a 12,9 sem vmi sok... szép eredmény

gtr
2009. 10. 20., 22:48
igen-igen, olvastam
a 12,9 sem vmi sok... szép eredmény

Azért valószínűleg ha te vagy én mennénk az rs-el akkor biztos 18-20-at enne, ez van közelebb a valósághoz, el bírtak vele menni ennyivel mert gondolom szóltak hogy ne írjanak be túl nagy fogyasztási adatot.
A Gt-r is elmegy autópályán 160-al 12L-rel, meg gondolom tízzel is vagy még alatta 100-al meg városban is volt hogy csak 15-öt evett szerintem finoman akár a 12L is kihozható városban de akkor mi értelme az autónak, ezek arra valók hogy néha vagy mindig de tapossák neki a gázt és nem arra hogy 2-3k -s fordulaton a legideálisabb ponton váltva finoman guruljon.
Nekem általában 20L körül eszik, de volt már 15L is meg 30L is.

qby2k
2009. 10. 20., 23:25
Azért valószínűleg ha te vagy én mennénk az rs-el akkor biztos 18-20-at enne, ez van közelebb a valósághoz, el bírtak vele menni ennyivel mert gondolom szóltak hogy ne írjanak be túl nagy fogyasztási adatot.
A Gt-r is elmegy autópályán 160-al 12L-rel, meg gondolom tízzel is vagy még alatta 100-al meg városban is volt hogy csak 15-öt evett szerintem finoman akár a 12L is kihozható városban de akkor mi értelme az autónak, ezek arra valók hogy néha vagy mindig de tapossák neki a gázt és nem arra hogy 2-3k -s fordulaton a legideálisabb ponton váltva finoman guruljon.
Nekem általában 20L körül eszik, de volt már 15L is meg 30L is.

egyetertek.
egybkent en nem (sem?) birok jo fogyasztast autozni, de bevallom nem is ez a celom :) nemreg sikerult 15 ala vinnem 1 tank viszonylataban az atlagfogyasztasom. orultem... :)

gtr
2009. 10. 20., 23:31
egyetertek.
egybkent en nem (sem?) birok jo fogyasztast autozni, de bevallom nem is ez a celom :) nemreg sikerult 15 ala vinnem 1 tank viszonylataban az atlagfogyasztasom. orultem... :)

Azért az evo sem egy takarékos jószág, ahhoz képest hogy 2-es motorja van.
Én kijövök általában 20L körül, volt pár 25L-es átlagom de legtöbbször 20 vagy kicsivel alatta. De ez egy 3,8L V6 motor és hát kb 600Le jelenleg mennyit egyen szerencsétlen.
Remélem sokat javít majd a fogyasztáson a custom map, mert ez a cobb stage2 gyári öszvér beállítás túladagolja a benzint a kat nélküli kipuffal meg a kicserélt wastegate actuatorral.

qby2k
2009. 10. 20., 23:36
Azért az evo sem egy takarékos jószág, ahhoz képest hogy 2-es motorja van.
Én kijövök általában 20L körül, volt pár 25L-es átlagom de legtöbbször 20 vagy kicsivel alatta. De ez egy 3,8L V6 motor és hát kb 600Le jelenleg mennyit egyen szerencsétlen.
Remélem sokat javít majd a fogyasztáson a custom map, mert ez a cobb stage2 gyári öszvér beállítás túladagolja a benzint a kat nélküli kipuffal meg a kicserélt wastegate actuatorral.

:)
amit hallottam, meg olvastam, az alapján egy jól megírt ecuval ez le fog menni nálam is normál használattal - remélem

azért kíváncsi lennék egyszer (sokszor) a GT-R-re, majd ha úgy alakul utasként...:) még nem volt szerencsém hozzá sajna

gtr
2009. 10. 20., 23:46
:)
amit hallottam, meg olvastam, az alapján egy jól megírt ecuval ez le fog menni nálam is normál használattal - remélem

azért kíváncsi lennék egyszer (sokszor) a GT-R-re, majd ha úgy alakul utasként...:) még nem volt szerencsém hozzá sajna
Hát nem rossz gép, de azért a mindennapi használatra egy evo alkalmasabb, talán a futóműve egy kicsit kemény a gt-r -nek, vagy nálunk az utak rosszak mert jó úton semmi baj nincs de szar úton kirázza az ember belét, meg a zaj kicsit nagyobb benne mint egy luxuslimuzinban főleg az új kipuffal meg full kat nélkül.
Menni azt tud meg kanyarodni is, bár én még nem tudom vezetni remélem azért valamilyen szinten majd elsajátítom idővel egyenlőre csak közlekedni tudok vele, néha megijedek az erejétől.
Nem egyenesben gyorsításnál hanem amikor kicsit is kanyarodik az út vagy egy kicsit rosszabb minőségű mint kellene ilyenkor padló gáznál egyszerűen ki akar törni oldalra, persze az elektronika megfogja de azért kicsit elindul és ijesztő. Holnapután kimegyek a hringre, de ott lesz a piros is és ő legalább vezetni is tudja. Sok sok évig evo-zott előtte.

gtr
2009. 10. 20., 23:48
egyetertek.
egybkent en nem (sem?) birok jo fogyasztast autozni, de bevallom nem is ez a celom :) nemreg sikerult 15 ala vinnem 1 tank viszonylataban az atlagfogyasztasom. orultem... :)
Csak nem azt akarod mondani hogy ált. 18-22L eszik egy evo is.

hunevo6
2009. 10. 21., 07:37
Csak nem azt akarod mondani hogy ált. 18-22L eszik egy evo is.

pedig annyit eszik bizony. Jó ha 230 km-ert el mész egy tankkal ami nagyon kicsi, kb 40-45 liter max. Az X-ek valamennyivel kevesebbet esznek, de még nincs is belőlük erősre fűtött. Ne értsd félre el lehetne pöfögni 12 literrel is de mint ahogy valaki nagyon helyesen megállapította - MINEK ??? lol

qby2k
2009. 10. 21., 07:54
pedig annyit eszik bizony. Jó ha 230 km-ert el mész egy tankkal ami nagyon kicsi, kb 40-45 liter max. Az X-ek valamennyivel kevesebbet esznek, de még nincs is belőlük erősre fűtött. Ne értsd félre el lehetne pöfögni 12 literrel is de mint ahogy valaki nagyon helyesen megállapította - MINEK ??? lol

pontosan
55literes a tankom; ritkán jutok 250 kmnel messzebb vele; persze par liter mindig marad benne

qby2k
2009. 10. 21., 07:55
...Holnapután kimegyek a hringre, de ott lesz a piros is és ő legalább vezetni is tudja. Sok sok évig evo-zott előtte.

sajnos én ezúttal nem fogok odaérni szerintem

gyurka
2009. 10. 21., 08:43
itt annyit ír a cikk,hogy szárazon elveri...meghogy olcsobb.(nem 400 on)amire mondjuk 1 ik autó se való.én elhiszem...

RSTom
2009. 10. 21., 09:19
Holnapután kimegyek a hringre, de ott lesz a piros is és ő legalább vezetni is tudja. Sok sok évig evo-zott előtte.

:-) Szívesen látnám már azt az autót olyan kezekben aki jól tereli, hogy mit tud a ringen.Eddig kétszer láttam élőben menni a Hringen illetve Euroringen....hát elég siralmas volt mindkettő...nem sok közük volt a pályához.
Az evo azért nagyon felhaználóbarát autó...mondhatni bolondbiztos..nemtom hogy a GTR milyen lehet hozzá képest.

ricsimae
2009. 10. 21., 11:30
:-) Szívesen látnám már azt az autót olyan kezekben aki jól tereli, hogy mit tud a ringen.Eddig kétszer láttam élőben menni a Hringen illetve Euroringen....hát elég siralmas volt mindkettő...nem sok közük volt a pályához.
Az evo azért nagyon felhaználóbarát autó...mondhatni bolondbiztos..nemtom hogy a GTR milyen lehet hozzá képest.


A GTR sokkal vadabb az evo nál! Legalább is az amit én vezettem az 600 le kb . Vezettem egy cora parkolóban 170 km/h ig max, több körforgalomba be-ki ,izomból rakja a seggét, de kiszámítható a nyomvonala a hátsókeréknek ,tehát belehet kormányozni . De rettenetesen megy!!!!!!!!!!! Az aszfalt ahol én mentem nem tiszta ,poros és lehet hogy ezért éreztem kicsit úgy magam benne, mint egy izom hátsókerekesben!Természetesen kipörgésgátló off üzemben!:D

qby2k
2009. 10. 21., 12:06
A GTR sokkal vadabb az evo nál! Legalább is az amit én vezettem az 600 le kb . Vezettem egy cora parkolóban 170 km/h ig max, több körforgalomba be-ki ,izomból rakja a seggét, de kiszámítható a nyomvonala a hátsókeréknek ,tehát belehet kormányozni . De rettenetesen megy!!!!!!!!!!! Az aszfalt ahol én mentem nem tiszta ,poros és lehet hogy ezért éreztem kicsit úgy magam benne, mint egy izom hátsókerekesben!Természetesen kipörgésgátló off üzemben!:D

nagyon kiprobalnam :evil: :)

Stunczer
2009. 10. 21., 13:17
nagyon kiprobalnam :evil: :)

ki nem?:D:p:p;);)

Feron
2010. 01. 05., 09:32
http://www.carstyling.hu/account_shower.php?T=3&id=3215

http://www.carstyling.hu/pic/galeri/1236_2.jpg

hunevo6
2010. 01. 05., 12:25
mikor hoz már valaki ki egy ilyen rettenetet a Hringre?? olyan szívesen nyomnám mögötte a dudát :-D :-D

gsrr
2010. 01. 05., 12:46
mikor hoz már valaki ki egy ilyen rettenetet a hringre?? Olyan szívesen nyomnám mögötte a dudát :-d :-d

:):):):)

Mx Roli
2010. 01. 05., 13:42
mikor hoz már valaki ki egy ilyen rettenetet a Hringre?? olyan szívesen nyomnám mögötte a dudát :-D :-D

ha széria lenne a kocsid , akkor nem szívesen nyomnád a dudát, annál jobban a gázt...........

Miki
2010. 01. 05., 13:47
Széria Evo vs széria Focus RS meccsen egyforma pilótával nem az Evora fogadnék a Hungaroringen :rolleyes:

Sanci
2010. 01. 05., 13:50
Széria Evo vs széria Focus RS meccsen egyforma pilótával nem az Evora fogadnék a Hungaroringen :rolleyes:

Szárazon én se, de ha esne is 1 kicsit.;)

vidajani
2010. 01. 05., 13:51
Széria Evo vs széria Focus RS meccsen egyforma pilótával nem az Evora fogadnék a Hungaroringen :rolleyes:

Jól is tennéd ;) :-#

TéZé
2010. 01. 05., 14:43
Szárazon én se, de ha esne is 1 kicsit.;)

Ott a pont, feltételezve persze, hogy tényleg széria mindkettő és egyformák a gummák.

VGergo
2010. 01. 05., 15:56
Top gear :

time speed year hp/kg
94. Ford Focus RS Mk. II 1:29.30 114 ´09 305 / 1467 The Stig

91. Mitsubishi Evo VIII FQ 300 1:28.9 114 ´03 309 / 1410 The Stig

87. Mitsubishi Lancer Evo X FQ300 SST 1:28.22 115 ´08 291 / 1590 The Stig

60. Mitsubishi Evo VIII MR FQ 320 1:26.0 118 ´05 326 / 1400 The Stig

49. Mitsubishi Evo VIII FQ400 1:24.8 120 ´05 405 / 1483 The Stig (White)

azért nem lassu a kokusz.. széria 8ast tutti veri .

tomcat
2010. 01. 05., 17:09
Nem sokkal, de nyerne az EVO, legalábbis a X-es.

hunevo6
2010. 01. 05., 21:51
na ja és akkor még csak a hibátlan aszfaltú versenypályáról esett szó, ami azért nem a célterülete egy ilyen kocsinak. Hegyi utakon cumi lenne bármelyik evótól.

RSTom
2010. 01. 06., 09:48
na ja és akkor még csak a hibátlan aszfaltú versenypályáról esett szó, ami azért nem a célterülete egy ilyen kocsinak. Hegyi utakon cumi lenne bármelyik evótól.

Magyarországon....vagy Ukrajnában és még sorolhatnám ahol szar az aszfalt. Németeknél vagy Franciaországban lehet más lenne :p;):):eek:

vidajani
2010. 01. 06., 11:13
na ja és akkor még csak a hibátlan aszfaltú versenypályáról esett szó, ami azért nem a célterülete egy ilyen kocsinak. Hegyi utakon cumi lenne bármelyik evótól.

Én vezettem Evo VII, VIII, IX, és a Focus RS-t is. Hungaroringen és magyar aszfalton és Francia aszfalton is.:rolleyes: Amint látjátok evo klub tag vagyok, de...

sztem (stopper szerint is) széria állapotban a Focus RS gyorsabb egy kanyargós úton. A VI TME és a X-es sajnos eddig kimaradt, azokról nem nyilatkozom, bár a X-es túl nehéz.

..ja és azt is hozzáteszem, hogy a tesztautók műszaki állapotától is függ, tehát az még lehet, hogy nem tökéletes állapotú kaptam, vagy esetleg a Focus RS kicsit még meg volt piszkálva... Subarunál itthon már volt ilyenre példa, de erről Miki is tudna mesélni...

Roland
2010. 01. 06., 16:52
Én láttam tegnap egy RS-t zöld színben. Háááááát ebben a zöld színében nagyon kegyetlenül néz ki. Nekem nagyon nagyon tetszik a megjelenése. Csak saját véleményem szerint ilyen árkategóriában, és 305 lóerőhöz a 4 kerék hajtás elhanyagolhatatlan. De még1szer említem, gyönyörű!!!:)

manumission
2010. 03. 30., 07:33
Volt szerencsém beülni Berkes RS-ébe, nekem nagyon bejött a kocsi, vizes aszfalton mentünk vele, ás alig-alig forgott el. Nagyon jól hangolt a futőműve, jó benne a sperr, az külső meg beszarás.


http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/03/29/focus_rs500_a_leggyorsabb_ford/

hunevo6
2010. 03. 30., 07:38
Volt szerencsém beülni Berkes RS-ébe, nekem nagyon bejött a kocsi, vizes aszfalton mentünk vele, ás alig-alig forgott el. Nagyon jól hangolt a futőműve, jó benne a sperr, az külső meg beszarás.


http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/03/29/focus_rs500_a_leggyorsabb_ford/

jól néz ki ez a fekete kütyü, evo mellé jó lenne város járónak, balcsira leugrósnak.

Mike
2010. 03. 30., 08:09
Garázs tv watt laptime hungaroring: evo x 2:21:3
focus rs 2:23:2

hunevo6
2010. 03. 30., 08:14
Garázs tv watt laptime hungaroring: evo x 2:21:3
focus rs 2:23:2

egy széria evo 7 vagy evo6 meg menne 2:19 körül.

Mike
2010. 03. 30., 08:23
Az lehet,de itt most arról volt szó,h mindenki száraz úton az rs-re tette a voksát;)

manumission
2010. 03. 30., 08:43
Lehet hogy nem egy széthullot, szar futóműves autóval kellett volna megtenni ezt a kört.

Richie
2010. 03. 30., 08:54
egy széria evo 7 vagy evo6 meg menne 2:19 körül.

Állóból indulnak a Garázs tv-ben, nem is értem miért... ez azért jó pár másodperc hátrány.

Mike
2010. 03. 30., 09:00
Lehet hogy nem egy széthullot, szar futóműves autóval kellett volna megtenni ezt a kört.

Melyiknek volt széthulva a futóműve?

vidajani
2010. 03. 30., 09:03
Én mentem már rendes mért kört Focus RS-sel, szarrá kopott gumikon: 2:17,4. Evo IX-cel 20 alá alig tudtam bemenni...(de már többször írtam, hogy ez nagyon függ a tesztautó aktuális állapotától + pálya állapota)

Egyébként friss adatok :-)

új Mégane RS Cup csomagos: 2:18,41 (jelenleg ez tetszik a legjobban, kurva jó a futóműve, meg a sperr)
új Mazda3 MPS: 2:21,99

ui. új Clio RS 2:22,1-et tudott

vidajani
2010. 03. 30., 09:10
Ja, és jön a Focus RS500, 350 lóerővel, 460 Nm, annyi bőrt lehúznak róla, amit csak lehet...:-)

http://www.autospies.com/images/users/turbox/main/Ford-Focus-RS500-18%5B1%5D.jpg

Mike
2010. 03. 30., 09:34
Mazda 3 mps nem is olyan rossz forma és egész jókat irnak róla
na + persze mégis csak Japo:p

hunevo6
2010. 03. 30., 09:47
Én mentem már rendes mért kört Focus RS-sel, szarrá kopott gumikon: 2:17,4. Evo IX-cel 20 alá alig tudtam bemenni...(de már többször írtam, hogy ez nagyon függ a tesztautó aktuális állapotától + pálya állapota)

Egyébként friss adatok :-)

új Mégane RS Cup csomagos: 2:18,41 (jelenleg ez tetszik a legjobban, kurva jó a futóműve, meg a sperr)
új Mazda3 MPS: 2:21,99

ui. új Clio RS 2:22,1-et tudott

pont tegnap láttam egy ilyen megan-t, nagyon be jött a sci-fi formája. És ezek szerint fordulni is tud :)

manumission
2010. 03. 30., 10:25
Melyiknek volt széthulva a futóműve?


a garázsosnak.. frici emliti is..

Miki
2010. 03. 30., 10:27
Tesztautó volt és egy újságíró alaposan odacsapta. Utána az autó sokáig állt, nem volt hozzá felni, stb, aztán elkészült, de nem lett az igazi a futóműve.

berkes
2010. 03. 30., 10:40
readear motorsportos focus rs kw futóművel utcai gumikon 340 lóval 7.58 a Nordschilfen.
az nem rossz szerintem egy focus tól.

Mike
2010. 03. 30., 10:44
a garázsosnak.. frici emliti is..


bocsesz... ;)azt nem figyeltem mert beszart a hangfalam:mad:

vidajani
2010. 03. 30., 12:57
Tesztautó volt és egy újságíró alaposan odacsapta. Utána az autó sokáig állt, nem volt hozzá felni, stb, aztán elkészült, de nem lett az igazi a futóműve.

konkrétan a tetején kívül minden eleme sérült már, és én is úgy kaptam meg, hogy a hátsó tengelyen eltérő méretű gumik voltak...

Miki
2010. 03. 31., 06:54
Ringgel kapcsolatos x oldalt átdobtam a nyílt napos topicba, ott lehet folytatni!

Azt mondja meg nekem valaki, hogy ha már ennyire szép autót csinált a Ford, és ennyire hasonlít a WRC-re, akkor miért nem lehetett azt a hátsó szárnyat is rátenni??????

ttop
2010. 03. 31., 14:30
Ringgel kapcsolatos x oldalt átdobtam a nyílt napos topicba, ott lehet folytatni!

Azt mondja meg nekem valaki, hogy ha már ennyire szép autót csinált a Ford, és ennyire hasonlít a WRC-re, akkor miért nem lehetett azt a hátsó szárnyat is rátenni??????

Evo-n is kis szárny volt Eu-ban!

Lehet hogy erre is van egy szabály és így egyszerűbb!

Miki
2010. 03. 31., 14:32
Nem egészen, opciós volt a nagy szárny, és USA-ban, de hát ízlések és pofonok...

Szvsz ha már úgy néz ki mint a WRC, akkor nézzen ki teljesen úgy!

ttop
2010. 03. 31., 14:33
nekem elég ha úgy megy a kinézetett lesz@rom ;)

Miki
2010. 03. 31., 14:38
nekem elég ha úgy megy a kinézetett lesz@rom ;)

Nekem elég ahogy az Evom megy, mondjuk az új konfiggal, csak FORDulna úgy, meg lassulna mint a Kókusz. Na meg izzítson úgy a kipufogója :)

qby2k
2010. 03. 31., 21:10
http://www.evo.co.uk/news/evonews/250192/ford_focus_rs500_revealed.html

Mike
2010. 04. 07., 10:35
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/04/06/fel_nap_alatt_elfogyott_a_focus_rs500/


6db Magyarországon landol,de még az árát se tudják...

Mike
2010. 04. 12., 13:19
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/04/11/nem_merik_abbahagyni_akkora_slager_a_350_loeros_fo cus/

Roland
2010. 05. 06., 18:46
Én nem igazán vagyok Fordos. De mikor meglátok egy ilyet élőben, akkor olyasmi érzésem van, mint mikor látnék egy EVO-t, vagy egy STI-t. Ha lenne pénzem egy ilyen kategóriájú autóra, akkor biztos, hogy EVO-t vennék helyette!:D De nagyon vad élőben!! Csak azt sajnálom, hogy ekkora erővel első kerekesre sikeredett! De azt nagyon!!!:(:(

Citröen nem gyárt valami ilyesmi sport szerkezetet utcára???

hunevo6
2010. 05. 06., 19:08
na, rendszám alapján pont ennek a faszinak a tulajával beszéltünk a Tomóval és ő mondta, hogy elsőkerék: FAIL :) bármit is állít a reklámanyag.

Roland
2010. 05. 06., 19:18
Nem fogok ezzel semmi érdekeset mondani! Mert ez teljesen természetes, hogy a 4 kerék az FONTOS!!! De régen apa kapott 2 Audit. Az egyik 4 kerekes volt, a másik első kerekes. Először mentünk a 4 kerekessel. És nézegettük, tesztelgettük, hogy kanyarban milyen fordulási sebessége van. Tetszett nagyon. Utána mentünk az első kerekessel, és szerintem a szerencsén múlt, hogy nem dobtuk el kanyarban. Mert az természetes, hogy nem szabad olyat megengedi vele, mint egy első kerekessel. De eléggé meglepő volt a különbség! Engem nagyon zavarna ebben az autóban az, hogy csak első kerekes, és szerintem nem lehet ezt kihasználni! Annak, hogy egyenesben csapatni neki lámpák között.............annak szerintem nincs értelme. Főleg ennyi pénzért!!!

hunevo6
2010. 05. 06., 19:23
nekem volt egy Leon Cuprám ami ugye szintén első kerekes. Csak és kizárólag relatíve új gumikkal egyenesben, száraz úton, nyáron voltam képes padlós kigyorsításokra. Kanyarban nevetségesen villogott folyamatosan az elektronikus kipörgésgátló ami konkrétan egy patkány dolog- mivel a gázt elveszi- hát erről ennyit.

Roland
2010. 05. 06., 19:25
nekem volt egy Leon Cuprám ami ugye szintén első kerekes. Csak és kizárólag relatíve új gumikkal egyenesben, száraz úton, nyáron voltam képes padlós kigyorsításokra. Kanyarban nevetségesen villogott folyamatosan az elektronikus kipörgésgátló ami konkrétan egy patkány dolog- mivel a gázt elveszi- hát erről ennyit.


Nem kötötted ki??? Én ABS-el ugyanúgy vagyok, mint te.Én is kikötném!!!

hunevo6
2010. 05. 06., 19:29
Nem kötötted ki??? Én ABS-el ugyanúgy vagyok, mint te.Én is kikötném!!!

akkor még nagyon kis virág illatú pöcsköszörű voltam- nem mertem én semmihez sem hozzá nyúlni :)

Roland
2010. 05. 06., 19:32
akkor még nagyon kis virág illatú pöcsköszörű voltam- nem mertem én semmihez sem hozzá nyúlni :)

:):D

bunker
2010. 05. 06., 19:42
nekem volt egy Leon Cuprám ami ugye szintén első kerekes. Csak és kizárólag relatíve új gumikkal egyenesben, száraz úton, nyáron voltam képes padlós kigyorsításokra. Kanyarban nevetségesen villogott folyamatosan az elektronikus kipörgésgátló ami konkrétan egy patkány dolog- mivel a gázt elveszi- hát erről ennyit.

Ott volt a kapcsolója a kézifék mellett, én egy csomószor mellényultam és a tanksapkát nyitogattam! :D:D
Jó szarul volt hangolva az biztos, az újabbakon már elég sokat enged.

Vezettem nemrég egy húzott új Leon Cuprát (igaz nem sokat), ment is becsülettel, de nagyon nehezen tudnék visszaszokni az elektromos gázpedálhoz, főleg ebben a kategóriában.

VGergo
2010. 05. 06., 21:03
a világ legnagyobb átka egy sport autóban az elektromos gáz !! elveszi az élményt a feelinget h te vezetsz.. ehez képest az abs élmény :D

Roland
2010. 05. 06., 21:04
a világ legnagyobb átka egy sport autóban az elektromos gáz !! elveszi az élményt a feelinget h te vezetsz.. ehez képest az abs élmény :D


Én is konzervatív vagyok ezen a téren!!:)plusssssz

Sanci
2010. 05. 07., 04:38
a világ legnagyobb átka egy sport autóban az elektromos gáz !! elveszi az élményt a feelinget h te vezetsz.. ehez képest az abs élmény :D

Nekem is sokkal nagyobb gáz az X-ben az elektromos gáz, mondjuk ennek azért a sport ABS-e elég sokat enged mire beleszól, konkrétan hagya a hátulját kicsit elfordulni a kanyarban.

carkillerz
2010. 05. 07., 05:17
Nekem is sokkal nagyobb gáz az X-ben az elektromos gáz, mondjuk ennek azért a sport ABS-e elég sokat enged mire beleszól, konkrétan hagyja a hátulját kicsit elfordulni a kanyarban.

Aha egy "kicsit" ! :D:D:D

Sanci
2010. 05. 07., 05:27
Aha egy "kicsit" ! :D:D:D

Minden relatív, a 90 fok az kicsi nem?:D

Miki
2010. 05. 07., 05:30
Tudjátok mi a kicsi :D

Mike
2010. 05. 07., 08:21
Én örülök,hogy az evo-ban nincs ABS.Az s4 2.7biturbo-ban az első dolgom volt az ABS-t és a ESP-t kiiktatni :):)

FQ-400
2010. 05. 07., 08:39
Azért az első kerekessel is lehet mocsok mód autózni. Pl ha kap egy elektronikus spert az rendesen ad a kanyarsebességnek.

tomcat
2010. 05. 07., 12:57
Minden relatív, a 90 fok az kicsi nem?:D
Volt az már felette is! :D

Roland
2010. 05. 07., 14:49
Volt az már felette is! :D


90 fok felett????:o:o:D Mit művelsz vele??:D:D

Sanci
2010. 05. 07., 14:54
90 fok felett????:o:o:D Mit művelsz vele??:D:D
Tomcat rosszul emlékszik az nem fékkel, hanem gázzal volt.;)

carkillerz
2010. 05. 07., 17:24
90 fok felett????:o:o:D Mit művelsz vele??:D:D

Jó a navigátora!!!! :D

Sanci
2010. 05. 07., 17:52
Jó a navigátora!!!! :D

Ja-ja, hogy is volt... Ne-ne nekem gyerekeim vannak!!:D:D:D

VGergo
2010. 05. 07., 18:11
Nekem is sokkal nagyobb gáz az X-ben az elektromos gáz, mondjuk ennek azért a sport ABS-e elég sokat enged mire beleszól, konkrétan hagya a hátulját kicsit elfordulni a kanyarban.

de az X ben progizható, az csak segít rajta

Sanci
2010. 05. 07., 18:33
de az X ben progizható, az csak segít rajta
???
Mit lehet rajta progizni?

Miki
2010. 05. 07., 19:28
???
Mit lehet rajta progizni?

Azt hogy milyen gázpedálállásnál mennyire nyissa a fojtószelepet. (Ezzel vakítják egyes autókban a népet, hogy "sportfokozat", mindössze annyi történik, hogy mondjuk félgáznál nem 40%-ot nyit hanem 55-öt, tehát más grafikon mentén fut a gázadás.)

bunker
2010. 05. 07., 19:38
Azt hogy milyen gázpedálállásnál mennyire nyissa a fojtószelepet. (Ezzel vakítják egyes autókban a népet, hogy "sportfokozat", mindössze annyi történik, hogy mondjuk félgáznál nem 40%-ot nyit hanem 55-öt, tehát más grafikon mentén fut a gázadás.)

Az hagyján, de pár márkához jópénzért lehet venni gázpedáltunyingot! :D:D
Hülyére keresik magukat vele, mert eszik az emberek ezeket a szarokat! :neutral:

Sanci
2010. 05. 07., 19:45
Azt hogy milyen gázpedálállásnál mennyire nyissa a fojtószelepet. (Ezzel vakítják egyes autókban a népet, hogy "sportfokozat", mindössze annyi történik, hogy mondjuk félgáznál nem 40%-ot nyit hanem 55-öt, tehát más grafikon mentén fut a gázadás.)
Lassan programozzuk a lábamat.:D
Azon nem segít, hogy késik a gázreakció.