PDA

Teljes nézet : Világszínvonalú teljesítménymérés itthon!!!



Pages : 1 [2]

RSTom
2009. 11. 25., 22:02
:D akkor azt a hozza szolast elkerultem :D
nem akartam ismetelni :)
:p:p;) nem is rád gondoltam...

lanciafan
2009. 11. 25., 22:08
:p:p;) nem is rád gondoltam...
Akkor lehetnél némileg konkrétabb. Ezt a hiénás hasonlat látom nagyon tetszik már másodszor nyomatod.

RSTom
2009. 11. 25., 23:02
Akkor lehetnél némileg konkrétabb. Ezt a hiénás hasonlat látom nagyon tetszik már másodszor nyomatod.
Igen tetszik a hiénás hasonlat mert szerintem jól leírja a viselkedési formát és sokkal tömörebben megfogalmazza azt mintha sorokon keresztül ecsetelném.
A hasonlattal áranyaltan arra utaltam hogy szerintem már mindenki "be"látta a dolgokat és levonta a következtetséseket, de még mindíg megy a piszkálódás. Sokkal inkább arra kéne koncentrálni hogy higgadtan tiszta fejjel tanulujanak a dolgokból és véleménycsere legyen ne pedig vérszagra gyűlés (tudom nagyon tetszik most már 3-szor használtam):p

Ennyi...de ez már nagyon off topic...

Zeke
2009. 11. 26., 00:23
PONTOSAN ÍRJÁTOK LE, HOGY MI LENNE SZERINTETEK A MEGFELELŐ MÉRŐESZKÖZ.
TEHÁT, HOGY ITT MAGYARORSZÁGON A VILÁGON MINDEHOL ELFOGADOTTAL ELLENTÉTBEN MI AZ AMI TUTI LENNE SZÁMOTOKRA?



sok-sok pénzért én hajlandó vagyok rajzolni tökéletes diagrammot :)

amúgy érdekel , hogy működik egy ilyen pad és mivel itt vagytok kb a szomszédban lehet benézek valamikor nézelődni , úgyis lógok egy rakat baba képpel.

lanciafan
2009. 11. 26., 07:02
Igen tetszik a hiénás hasonlat mert szerintem jól leírja a viselkedési formát és sokkal tömörebben megfogalmazza azt mintha sorokon keresztül ecsetelném.
A hasonlattal áranyaltan arra utaltam hogy szerintem már mindenki "be"látta a dolgokat és levonta a következtetséseket, de még mindíg megy a piszkálódás. Sokkal inkább arra kéne koncentrálni hogy higgadtan tiszta fejjel tanulujanak a dolgokból és véleménycsere legyen ne pedig vérszagra gyűlés (tudom nagyon tetszik most már 3-szor használtam):p

Ennyi...de ez már nagyon off topic...
Szeintem meg tévedsz, de mindegy az idő majd eldönti.

MES-Racing
2009. 11. 26., 07:43
Akkor lehetnél némileg konkrétabb. Ezt a hiénás hasonlat látom nagyon tetszik már másodszor nyomatod.

Én hiányoltam a nagy az isten állatkertjét, az is volt már többször, ha jól emlékszem :-) :-)

Fapuma8
2009. 11. 26., 09:00
:D akkor azt a hozza szolast elkerultem :D
nem akartam ismetelni :)

Csak amit én leírok azt előítélettel fogadják mert nem szeretik a tunerem.

Azt pedig nem fogják fel hogy én a saját gondolataimat írom mert nem vagyok befolyásolható , mindíg a saját döntéseimet hozom meg stb...

Csaba is elmond nekem 3 fajta megoldást mindíg abból én választok.

Ez van.

Pedig nem nehéz megérteni hogy ha velem beszélgetnek akkor én vagyok akivel beszélgetnek és hs Csabával van bajuk , keressék őt emilben...

lanciafan
2009. 11. 26., 09:15
Csak amit én leírok azt előítélettel fogadják mert nem szeretik a tunerem.

Azt pedig nem fogják fel hogy én a saját gondolataimat írom mert nem vagyok befolyásolható , mindíg a saját döntéseimet hozom meg stb...

Csaba is elmond nekem 3 fajta megoldást mindíg abból én választok.

Ez van.

Pedig nem nehéz megérteni hogy ha velem beszélgetnek akkor én vagyok akivel beszélgetnek és hs Csabával van bajuk , keressék őt emilben...
A baromságokat amiket leírtál, meg az ostoba magyarázataid miatt reagáltam, nem a csaba miatt.Csak elég nagy a hasonlóság a stílusotok meg a mondanivalótokban is.
Nehogy már magadat sajnáltasd..ez vicc.
Read only

ATTILA EVO 7
2009. 11. 26., 11:06
Csak amit én leírok azt előítélettel fogadják mert nem szeretik a tunerem.

Azt pedig nem fogják fel hogy én a saját gondolataimat írom mert nem vagyok befolyásolható , mindíg a saját döntéseimet hozom meg stb...

Csaba is elmond nekem 3 fajta megoldást mindíg abból én választok.

Ez van.

Pedig nem nehéz megérteni hogy ha velem beszélgetnek akkor én vagyok akivel beszélgetnek és hs Csabával van bajuk , keressék őt emilben...


Az a baj,hogy nem látod be,hogy az autódban már bent lévő cuccokból sokkal többet ki lehet hozni,a jelenlegi állapothoz képest.:-k

Tudom.....Neked megfelel az autó így ahogy van,sőt nem is érdekel ez az egész.Ezzel ellentétben egyszerre kb.5 fórumon foglalkozol-foglalkoztatsz embereket ezzel témával.
Hidd el, senki nem akar rosszat neked,csak azt,hogy legalább egy kicsit szakadj el ettől a DCS által kreált alomvilágtól.

Fapuma8
2009. 11. 26., 14:51
Az a baj,hogy nem látod be,hogy az autódban már bent lévő cuccokból sokkal többet ki lehet hozni,a jelenlegi állapothoz képest.:-k

Tudom.....Neked megfelel az autó így ahogy van,sőt nem is érdekel ez az egész.Ezzel ellentétben egyszerre kb.5 fórumon foglalkozol-foglalkoztatsz embereket ezzel témával.
Hidd el, senki nem akar rosszat neked,csak azt,hogy legalább egy kicsit szakadj el ettől a DCS által kreált alomvilágtól.

Belátom hogy többet ki lehet hozni , ki is lesz hozva jövőre mivel nem veszek semmit csak 1850-es csúcsokat és E85 lesz.

600-at várok el majd ettől a módosítástól és megy is majd padra ha késznek találom.

Nincs kedvem turbót cserélni.

Ha RT-nek is megy 3076R-el vagy 650-en lovat (meglátjuk ha leméreti Dynoprojectnél) E85-el akkor az enyém is mehet igaz kisebb ccm-el 600 lovat...

Robevo
2009. 11. 26., 20:01
Belátom hogy többet ki lehet hozni , ki is lesz hozva jövőre mivel nem veszek semmit csak 1850-es csúcsokat és E85 lesz.

600-at várok el majd ettől a módosítástól és megy is majd padra ha késznek találom.

Nincs kedvem turbót cserélni.

Ha RT-nek is megy 3076R-el vagy 650-en lovat (meglátjuk ha leméreti Dynoprojectnél) E85-el akkor az enyém is mehet igaz kisebb ccm-el 600 lovat...

he E85 fogsz menni , figyelj oda; a nem fem anyagokra ami az uzem anyaggal erintkezik.
Van egy ket csoda ami kiderult egy ido utan az E85 es az evo kapcsolatarol.
PL. a X-es uzemanyag csoveit erosen eszi, meg kepeket is tettek fel rola. Vagy pl az uzem anyag szuro.
Keress utanna mit kell kicserelned hozza. Nem nagy penz, de ha nem csinalod meg akkor kesobb sokba fog kerulni meg fej fajasba.
Sokan nem tartottak erdemesnek es csak mende mondanak tartottak... Most mind az utszelen ul es varja az uj alkat reszeket. Csak mert nehany centes dolgot nem vettek meg vagy lustak voltak cserelni.

bongeszd at ezt is meg akkor is ha nem X-d van, ad majd egy ket otletet:

http://forums.evolutionm.net/evo-x-engine-turbo-drivetrain/444948-attn-evo-10-e85-users.html

itt van egy ket oldal ahonnan lehet itt kint meg felelo csoveket stb venni

http://www.paragonperformance.com/Biodiesel%20Fuel%20Hose.html

http://www.aeromotiveinc.com/feature.php?section=4&page=120

a csonek fehernek kene lennie mint a ho :)


http://norcalmotorsports.org/users/bryan/mods/EVO/tech/E85/Evo10/evo10_stockAssemblyLinesE85.jpg

Fapuma8
2009. 11. 26., 21:08
he E85 fogsz menni , figyelj oda; a nem fem anyagokra ami az uzem anyaggal erintkezik.
Van egy ket csoda ami kiderult egy ido utan az E85 es az evo kapcsolatarol.
PL. a X-es uzemanyag csoveit erosen eszi, meg kepeket is tettek fel rola. Vagy pl az uzem anyag szuro.
Keress utanna mit kell kicserelned hozza. Nem nagy penz, de ha nem csinalod meg akkor kesobb sokba fog kerulni meg fej fajasba.
Sokan nem tartottak erdemesnek es csak mende mondanak tartottak... Most mind az utszelen ul es varja az uj alkat reszeket. Csak mert nehany centes dolgot nem vettek meg vagy lustak voltak cserelni.

bongeszd at ezt is meg akkor is ha nem X-d van, ad majd egy ket otletet:

http://forums.evolutionm.net/evo-x-engine-turbo-drivetrain/444948-attn-evo-10-e85-users.html

itt van egy ket oldal ahonnan lehet itt kint meg felelo csoveket stb venni

http://www.paragonperformance.com/Biodiesel%20Fuel%20Hose.html

http://www.aeromotiveinc.com/feature.php?section=4&page=120

a csonek fehernek kene lennie mint a ho :)


http://norcalmotorsports.org/users/bryan/mods/EVO/tech/E85/Evo10/evo10_stockAssemblyLinesE85.jpg

Köszönöm szépen , át szeretném csöveztetni.:cool:

RSTom
2009. 11. 27., 09:02
Én hiányoltam a nagy az isten állatkertjét, az is volt már többször, ha jól emlékszem :-) :-)
Csak egyszer volt....:p;)

CharlieBrown
2009. 12. 01., 09:20
Némiképp OFF, de végre sikerült összeküzdeni a Legutolsó DynoDay-en lemért S2 V6 biturbo méréséről készült videót :)

Pepe ->965 LE - 1100 Nm ;)

Ehol: http://raceworld.hu/2009/11/30/audi-s2-v6-biturbo-965-hp-1100-nm/

hunevo6
2010. 03. 23., 10:20
a többi autó tulajdonosával egyeztetve készült még egy nagyon érdekes grafikon. Három autó, mindegyik más turbóval, viszont mindegyik strokeres.

enjoy:

simigeri
2010. 03. 23., 12:36
a többi autó tulajdonosával egyeztetve készült még egy nagyon érdekes grafikon. Három autó, mindegyik más turbóval, viszont mindegyik strokeres.

enjoy:
Kép, link?

qby2k
2010. 03. 23., 13:06
Kép, link?

Utoljára szerkesztette: hunevo6; ma 11:33-kor Ok: grafikonra várni kell egy picit - sorry

bunker
2010. 03. 23., 14:21
Utoljára szerkesztette: hunevo6; ma 11:33-kor Ok: grafikonra várni kell egy picit - sorry

Pedig én délelőtt láttam.

FQ-400
2010. 03. 23., 14:21
.... reggel még fent volt 9 környékén :D

Sanci
2010. 03. 23., 14:49
Azóta photoshop.:D:D:D

VGergo
2010. 03. 23., 15:16
Azóta photoshop.:D:D:D

jaja válallhatatlan volt a turbólyuk :D

Miki
2010. 03. 23., 16:25
Azóta photoshop.:D:D:D

+1 :)

hunevo6
2010. 03. 23., 19:36
az van, hogy a Csabi szólt, hogy volt még jobb futása is és a korrektség kedvéért természetesen azt kell berakni. Mivel viszont dolgozni is kell, pont hagytam a francba az egészet.

hunevo6
2010. 03. 23., 19:53
és akkor a graf:

http://kepfeltoltes.hu/100323/gyuriberkesmiki1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csabi kocsija nagyon jó! De a lóerő görbéje nagyon erősen esik a kicsi turbó miatt, látszik, hogy kezd össze zárni a Mikiével. A Tomei csiga meglepően jól betölt, én nem érzem pl a Mikiéhez képest tragikusnak azt a legdurvább esetben is csak 100 fordulat különbséget, cserébe fent jóval nagyobbat szól a cucc, ez látszik is a lóerő görbén ami 5000 rpm-től szépen nyit a másik két kocsihoz képest.

Miki
2010. 03. 23., 19:55
Brühühü már megint az én autóm a legszarabb :)

A IX-es turbós görbe kellene még rá, ami a Te ex, egyben az én leendő konfigom!!!

HKSTOMEVO9
2010. 03. 23., 20:16
Berkesnek nincs keresztneve?:oops:

Roland
2010. 03. 23., 20:17
Berkesnek nincs keresztneve?:oops:

:D:D

hunevo6
2010. 03. 23., 20:45
Brühühü már megint az én autóm a legszarabb :)

A IX-es turbós görbe kellene még rá, ami a Te ex, egyben az én leendő konfigom!!!

háát, ha most nagyon genya akarok lenni, de nagyon nagyon, akkor azt kell mondjam, hogy csak akkor lesz az a te jövőbeli konfigod, ha a túnered hasonló képességekkel bír :oops: :oops: :oops:

HKSTOMEVO9
2010. 03. 23., 20:50
Berkesé a legjobb,alulról megy és sok lóerős.
Hutytutyu a géped meg hillclimb edition;) A Főnök meg jól vezet,neki nem kell lóerő.

Miki
2010. 03. 23., 21:11
Szerintem az "én túneremnek" (de talán sokkal helyesebb kifejezés, hogy én vagyok az ő egyik ügyfele...) nem nagyon kell bizonyítania a hozzáértését, és a programozás remélem úgy zajlik majd, ahogy a mérésem: a padon, a "tieiddel" való építő jellegű beszélgetés közben.

Ez vezet előre, a többi csak marakodás :)

hunevo6
2010. 03. 23., 21:18
Szerintem az "én túneremnek" (de talán sokkal helyesebb kifejezés, hogy én vagyok az ő egyik ügyfele...) nem nagyon kell bizonyítania a hozzáértését, és a programozás remélem úgy zajlik majd, ahogy a mérésem: a padon, a "tieiddel" való építő jellegű beszélgetés közben.

Ez vezet előre, a többi csak marakodás :)

igazából könnyű dolgod van most már, mert ugye azt láttuk, hogy mit lehet a turbincsból kifacsarni. Gábor meg mindenkinek segít- de hát ezt te is tudod. Én biztos vagyok benne, hogy olyan géped lesz amilyenre vágysz- a padon ez kihozható.

Miki
2010. 03. 23., 21:24
Más jó vagy rossz tapasztalataiból tanul az ember - neked is így lett strokered :p

hunevo6
2010. 03. 23., 21:30
Más jó vagy rossz tapasztalataiból tanul az ember - neked is így lett strokered :p

és hogy ez mennyire igaz, az azt is mutatja, hogy az én régi 16g-s konfigom húzott messze a legjobban extrém alacsony fordulaton. Ha összehasonlítjuk a Csabiéval akkor az látszik, hogy még hamarabb volt benne nyomaték, akár turbónyomás nélkül is. Na ez miért van??? :confused:

Egyébként holnap ha minden össze jön akkor még egy kicsit ráfinomítunk a progira, illetve a lefújószelepen zárunk, mert per pillanat elengedi a nyomást- ezért csak a 690Nm. Remélem valós 700Nm-es kocsim lesz, illetve kapok kölcsön egy baráttól utcai gumit, hogy végre ne menjen a kocsi a padon össze vissza, így a csúcslóerő még korrektebbül lesz meghatározva- lehet ez is nőni fog. Mikor programoznak téged Miki? Szeretnék ott lenni- ha szabad.

VGergo
2010. 03. 23., 21:31
jól elvagytok :D csak vigyorgok ! de Mikinek igaza van azért a régi 9es turbós konfighoz képest már komolyabb a változás alul is ! Ettől függetlenül biztos király h megy fent is !

Miki
2010. 03. 23., 21:32
Persze hogy szabad, tudni fogsz róla :)

Van négy utcai gumim, de 18-asok, odaadom mérni ha kell...

hunevo6
2010. 03. 23., 21:37
Persze hogy szabad, tudni fogsz róla :)

Van négy utcai gumim, de 18-asok, odaadom mérni ha kell...

köszi, de ha minden igaz akkor megoldódott már- legalább is remélem.

Fapuma8
2010. 03. 24., 06:51
köszi, de ha minden igaz akkor megoldódott már- legalább is remélem.

Szépen fejlődik az autód.
Ráadásul nem is nagyon nehéz.

Másrészt olyan hülye vagy mint én, minek neked ilyen erős autó?....:p:D

RSTom
2010. 03. 24., 09:54
Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:


A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor

Gyuri 3200-6400=3200
Csaba 2800-5750=2950
Miki 3000-5400=2400



Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?

Miki
2010. 03. 24., 09:57
Azt gondolom, az egészet a stopper dönti el!

(Egyébként meg a lassítókat én 3. fokozatban tudom venni, Gyuriéval vissza kellett kapcsolgatnom kettesbe, de ez megint csak nem jelent semmit, pláne hogy még a váltó is más.)

Az biztos, hogy az enyém még ezzel a turbóval is azonnal reagál a házra, a IX-es csigával pedig még jobb lesz.

Nekem ez tetszik mert "dízelpárti" vagyok, Gyuri meg nem, ennyi :)

Sanci
2010. 03. 24., 10:09
Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:


A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor

Gyuri 3200-6400=3200
Csaba 2800-5750=2950
Miki 3000-5400=2400



Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?

Szerintem alapvetően tök jó amit irsz és igaz is lenne ha egyforma váltó lenne a kocsikban.
Ezen felül szerintem nagyban függ még a pályától is, hogy éppen melyik a jobb.
Hiába nagyobb a tartomány a Gyurinak, ha mondjuk neki minden lassító elött vissza kell váltani, mert leesne a fordulat 3200 alá. Csabinak meg nem kell visszaváltani mert 2800 fölött marad, pláne igaz ez ha a következő lassításig nem kell fölváltania (mer tmondjuk elég közel van).
Persze ez kijöhet fordítva is, de ez szerintem totál pálya függő.

ATTILA EVO 7
2010. 03. 24., 10:14
Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:


A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor

Gyuri 3200-6400=3200
Csaba 2800-5750=2950
Miki 3000-5400=2400




Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?



A fő kérdés az,hogy hol szeretnéd használni az autót.Minirallynál jobban használható Gyuri lX-es csigás grafikonja,de a HRingen a Tomei már valószínüleg előnyben van.

Sanci
2010. 03. 24., 10:17
A fő kérdés az,hogy hol szeretnéd használni az autót.Minirallynál jobban használható Gyuri lX-es csigás grafikonja,de a HRingen a Tomei már valószínüleg előnyben van.

Szerintem ezt így kategoriksan nem lehet kijelenteni, mármint a minirallys részt.
Milyért jobb ott a IX-es csigás konfig? Mert lejebbről húz? Tomei csigával egyel alacsonyabb fokozatban kell menni, azt akkor az is húz még nagyobbat is.

ricsimae
2010. 03. 24., 10:34
Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:


A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor

Gyuri 3200-6400=3200
Csaba 2800-5750=2950
Miki 3000-5400=2400



Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?



Soha semilyen versenypályán nem használtam még 3200 frsz alatt a kocsimat, pedíg nem vagyok egy frsz hajhász . És a kocsim se!

RSTom
2010. 03. 24., 10:42
Soha semilyen versenypályán nem használtam még 3200 frsz alatt a kocsimat, pedíg nem vagyok egy frsz hajhász . És a kocsim se!

Na hát pont ezért írtam én is hogy hol a logikai bukfenc? Illetve az első nagy bekezdésben azt vesézgetve hogy a gázreakcióról van-e valamilyen egzakt módszer kimutatni vagy csak az empirikus tapasztalat, preferencia kérdése!????

Miki
2010. 03. 24., 10:45
Ettől szép ez az egész versenyzősdi, hogy nagyon sokismeretlenes az egyenlet. A lassító vételében ugye nem csak a nyomaték, meg a gázreakció számít, hanem a futómű, gumi, stb is...

Egyszerű a dolog, kérjétek meg Charlie-t hogy tegyen be műszert az autókba, és lehet elemezgetni!

RSTom
2010. 03. 24., 10:51
Ettől szép ez az egész versenyzősdi, hogy nagyon sokismeretlenes az egyenlet. A lassító vételében ugye nem csak a nyomaték, meg a gázreakció számít, hanem a futómű, gumi, stb is..

jó jó...meg h droid vezeti-e az autót vagy egyszerű földi halandó :p:D

De itt most csak és kizárólag a motorok vannak terítéken!

A gázreakcióra van valamilyen mérési módszer szerintetek?

ricsimae
2010. 03. 24., 11:12
jó jó...meg h droid vezeti-e az autót vagy egyszerű földi halandó :p:D

De itt most csak és kizárólag a motorok vannak terítéken!

A gázreakcióra van valamilyen mérési módszer szerintetek?



Persze hogy van ! Nekem van valami gázpedál érzékenység is modifikálva az ecumba! Nagyon direkt!

hunevo6
2010. 03. 24., 16:02
gázreakciónál az számít, hogy mekkora a köbcenti és mekkora fordulaton megy a motor, mert ennek eredője a turbóba bemenő kipuff gáz, ami a turbót ugye elkezni felpörgetni. Két azonos köbcentis motoron azonos fordulatról nyílván a kicsi turbó hamarabb betölt, mert a kisebb házméret miatt hamarabb fel tud pörögni. De mi van akkor ha én a csattogós váltó miatt bárhová tudok nulla idő kieséssel kapcsolni. Még egyest is szúrtam az utolsó versenyen, mert minden fokozatot mindenhol be vesz. Azaz, mondjuk ahol a Csabi és a Miki mondjuk háromban maradna és tolok egy kettest és sokkal nagyobb vehemenciával indul meg az autó pont azért mert nagyobb áttételen vagyok azaz könnyebben mozdítja a motor a kocsi tömegét. És mi van akkor, ha van még ALS is van nekünk a képletben ami eleve nem engedi lelassulni a turbót még akkor sem ha nagy. Ezer paraméter van itt, minden esetre az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.

simigeri
2010. 03. 24., 16:18
az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.
Megtekintjük ;)

jordan6
2010. 03. 24., 16:32
Megtekintjük ;)

mi több, megörökítjük!:p

vidajani
2010. 03. 24., 16:41
Sztem lehet ezt órákig elemezgetni, de az erősebb motor mindig jobb. Gyurié nyomatékban és lóerőben is kurva jó, ráadásul kellően messze van a nyomatékcsúcs a teljesítménycsúcstól. Éppen ezért széles tartományban ez a legjobb, ezzel lehet a leghosszabban egy fokozatban menni. de ez is csak akkor igaz, ha a váltóáttételek messze vannak egymástól.

Egyébként mindig az adott kigyorsítástól függ, hogy a kanyar előtt visszaváltasz-e. Gyurinak pörgetni is érdemes, de ha kell, akkor alulról is elindul, mint a gőzmozdony. (azért elég hamar jön az 500 Nm) Ricsimaenek igaza van, én a dízi versenyautónkat sem használom 3100 alatt, tehát Gyurié pont kurvára tökéletes.

Szóval mély meghajlás a motorhoz, de a Berkes úr, meg a Miki motorja is több, mint jó...


Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:


A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor

Gyuri 3200-6400=3200
Csaba 2800-5750=2950
Miki 3000-5400=2400



Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?

ricsimae
2010. 03. 24., 16:56
gázreakciónál az számít, hogy mekkora a köbcenti és mekkora fordulaton megy a motor, mert ennek eredője a turbóba bemenő kipuff gáz, ami a turbót ugye elkezni felpörgetni. Két azonos köbcentis motoron azonos fordulatról nyílván a kicsi turbó hamarabb betölt, mert a kisebb házméret miatt hamarabb fel tud pörögni. De mi van akkor ha én a csattogós váltó miatt bárhová tudok nulla idő kieséssel kapcsolni. Még egyest is szúrtam az utolsó versenyen, mert minden fokozatot mindenhol be vesz. Azaz, mondjuk ahol a Csabi és a Miki mondjuk háromban maradna és tolok egy kettest és sokkal nagyobb vehemenciával indul meg az autó pont azért mert nagyobb áttételen vagyok azaz könnyebben mozdítja a motor a kocsi tömegét. És mi van akkor, ha van még ALS is van nekünk a képletben ami eleve nem engedi lelassulni a turbót még akkor sem ha nagy. Ezer paraméter van itt, minden esetre az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.



Tök jó a kocsid ,ezt nem kell ecsetelni többször szerintem, és nem is lomha lent!!!!!
A hringen teszem hozzá 4000 alatt sincs a frsz sehol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sanci
2010. 03. 24., 18:54
gázreakciónál az számít, hogy mekkora a köbcenti és mekkora fordulaton megy a motor, mert ennek eredője a turbóba bemenő kipuff gáz, ami a turbót ugye elkezni felpörgetni. Két azonos köbcentis motoron azonos fordulatról nyílván a kicsi turbó hamarabb betölt, mert a kisebb házméret miatt hamarabb fel tud pörögni. De mi van akkor ha én a csattogós váltó miatt bárhová tudok nulla idő kieséssel kapcsolni. Még egyest is szúrtam az utolsó versenyen, mert minden fokozatot mindenhol be vesz. Azaz, mondjuk ahol a Csabi és a Miki mondjuk háromban maradna és tolok egy kettest és sokkal nagyobb vehemenciával indul meg az autó pont azért mert nagyobb áttételen vagyok azaz könnyebben mozdítja a motor a kocsi tömegét. És mi van akkor, ha van még ALS is van nekünk a képletben ami eleve nem engedi lelassulni a turbót még akkor sem ha nagy. Ezer paraméter van itt, minden esetre az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.

Szerintem is gyorsabb minirallyn is, mint elötte.

HKSTOMEVO9
2010. 03. 24., 20:11
Jól gondolom,hogy a méréskor előállított beterhelést nem lehet produkálni egy I-V fokozat kigyorsításkor?
Ugyanis ilyenkor kurvára nem épül fel így a nyomás.

hunevo6
2010. 03. 24., 20:49
Jól gondolom,hogy a méréskor előállított beterhelést nem lehet produkálni egy I-V fokozat kigyorsításkor?
Ugyanis ilyenkor kurvára nem épül fel így a nyomás.

nem teljesen így van, max egyes kettes, de akkor is ez hatványozottan a gőzmozdony tdi jellegű kocsikra igaz, ugyanis ott még kevesebb ideje van csóri turbónak nyomásra pörögni. Most azért mivel effektív 7000-nél váltok sokkal nagyobbat ejt a váltó fokozatok között így több időt töltök egy fokozatban azaz jobban felépül a nyomás. Régen ez úgy nézett ki, hogy 5800 és 4800 közt volt minden váltás (lásd videót róla a youtubeon) ami ugye röhej, mert pont nulla ahhoz hogy rendesen beterhelődjön. Én most úgy érzem, hogy a váltómhoz arányosabb lett a motorkarakterisztika.

Pont egyébként ma nézegettem, hogy a pad kb annyira terhel, mintha negyedikben utcán mennél. Kb.

ATTILA EVO 7
2010. 03. 24., 20:50
Szerintem is gyorsabb minirallyn is, mint elötte.

Szerintem meg nem,de kar ezen vitatkozni.

Miki
2010. 03. 24., 20:53
Pályafüggő :)

HKSTOMEVO9
2010. 03. 24., 20:56
Nálam tudok csinálni 1,6-1,7 terhelést csinálni IV. kigyorsításkor.Felváltogatva nem csinál ennyit.Ha nagyobb csigát raknék fel,szerintem mégannyira sem épülne fel.Vagy folyamatos ALS.

hunevo6
2010. 03. 24., 21:06
én felső fordulat tartományban a padon 1.45 körüli nyomást látok ami a HKS műszeren 1.55, majd megpróbálok egy olyan videt rögzíteni ahol 1estől 5.-ig végig tolom és közben veszem egy másik kis kamerával a turbónyomás mérőt is. Márcsak magam miatt is nagyon érdekelne, mert sosem tudom nézni ha én vezetek- lol

csr
2010. 03. 24., 21:35
Gyuri vezetek én, ha gondolod majd nézed a műszert, mármint a turbonyomás mérőt.

MES-Racing
2010. 03. 25., 07:48
én felső fordulat tartományban a padon 1.45 körüli nyomást látok ami a HKS műszeren 1.55, majd megpróbálok egy olyan videt rögzíteni ahol 1estől 5.-ig végig tolom és közben veszem egy másik kis kamerával a turbónyomás mérőt is. Márcsak magam miatt is nagyon érdekelne, mert sosem tudom nézni ha én vezetek- lol

A gems-ben nincs loggolási lehetőség, mert, ha lenne, akkor abból minden teljesen hitelesen hiderülhetne, így nem stoperrel és nem videoról kellene kb-ra méregetni??!!

MES-Racing
2010. 03. 25., 07:50
Én nagyon kíváncsi lennék egy Attila EVO7 (2L 9 csiga) VS Gyuri (2,3L 9 csiga) grafikonra!!!!!!!

hunevo6
2010. 03. 25., 09:51
Én nagyon kíváncsi lennék egy Attila EVO7 (2L 9 csiga) VS Gyuri (2,3L 9 csiga) grafikonra!!!!!!!

mind a két grafikon publikálva lett, csak meg kell keresni a két autó postjai közt. Már nem merem a Dávidot ezzel tovább basztatni. Amúgy nem mlrvadó hiszen Ati 50% E85-el megy ugye.

jordan6
2010. 06. 26., 11:57
nem ellen-reklám(én már 2x voltam 1stDriveréknél), csak érdekességképp:


Na akkor,hétfőtől debrecenben elkezdi üzemelését Magyarország legpontosabb teljesítménymérő Rototest padja!Egyenlőre kétkerekes opcióval,július 12.-től 4x4-es lehetőséggel!Árak kétkerék 15.000ft,4x4 20.000ft.Az integrám progizása jövőéten esedékes,az eredményt hamarosan megtudjátok!Ami még fontos tudnivaló,a pad a keréken leadott teljesítményt méri 99,999%-os pontossággal!Másik fontos tudnivaló,a pad mobilis!Nagyobb csoportos mérés esetén az ország szinte bármely pontjára szállítható,akár nagyobb szabású rendezvényekre(gyorsulási versenyek,márkatalálkozók)is bérelhető,de ez a tulaj és a rendezők közti anyagi megállapodás kérdése.

mennyire valós ez a "legpontosabb" kifejezés?:)

manumission
2010. 06. 26., 19:04
http://tdi-plc.com/blog/wp-content/uploads/2008/09/img_6655-small.jpg

Feka
2010. 06. 27., 13:15
mennyire valós ez a "legpontosabb" kifejezés?:)[/QUOTE]
A legpontosabb mérőműszer az ingapad, de a legkörülményesebb is.

jordan6
2010. 07. 18., 14:05
már nem is mér.
Tűz Debrecenben! (http://www.haon.hu/hirek/Hajdu-Bihar/cikk/tuz-debrecenben/cn/news-20100715-11512140)

Dino74
2013. 04. 02., 21:00
Hova érdemes vinni méretni ahol nem horror? Sima elsőkerekes cucc 3x kéne gyári, kipuval, kipuval+progival

EVO-010
2013. 04. 02., 21:13
Hova érdemes vinni méretni ahol nem horror? Sima elsőkerekes cucc 3x kéne gyári, kipuval, kipuval+progival

http://www.havassy-motorsport.hu/fekpad.html

Dino74
2013. 04. 02., 21:26
Őt már ajánlották, meg vmi budakalászi társaságot is

Tomó
2013. 04. 03., 06:00
OFF

Őt már ajánlották, meg vmi budakalászi társaságot is

Budakalász:
http://teljesitmenymeres.hu/elerhetoseg.html

Csepel-en is van/volt:
30 kilenc484824
ON

Dino74
2013. 04. 03., 06:40
Köszi, ezt a kalászit megskubizom, közel van ;)