PDA

Teljes nézet : Világszínvonalú teljesítménymérés itthon!!!



Pages : [1] 2

1stDriver
2009. 03. 15., 21:15
Mostmár itthon is elérhető, ami eddig legközelebb csak Angliában volt. A világ egyik legkomolyabb összkerekes fékpadja: DynoDynamics 450DS, speciálisan erre a célra épített légáramoltatott kamrában. 1116. Bp. Vegyész u. 17-25.(Hunyadi J. út 15.)
Bejelentkezés telefonon: 20 222 4921; 20 592 3858
http://subarutuning.hu/kepek/_MG_2317.jpg

gyurka
2009. 03. 15., 21:42
ezt meg honnan kukáztad?:D

1stDriver
2009. 03. 15., 21:43
Egyúttal keresünk teljesen tuningmentes, széria EVO 5-6-7-8-9-10-es autókat kedvezményes mérésre.

Fapuma8
2009. 03. 15., 21:46
Egyúttal keresünk teljesen tuningmentes, széria EVO 5-6-7-8-9-10-es autókat kedvezményes mérésre.

Lehet te leszel az első akihez elmerem vinni lemérni az autót padon mert nem füstöl el rajta nagy eséllyel...:cool:

Mikortól megy majd élesben?

1stDriver
2009. 03. 15., 21:48
Holnaptól...

wrcfrenky
2009. 03. 15., 22:50
Fu.de komoly.Grat hozza!

Sanci
2009. 03. 16., 05:02
Egyúttal keresünk teljesen tuningmentes, széria EVO 5-6-7-8-9-10-es autókat kedvezményes mérésre.

Szép darab, grat hozzá!
Mit értesz kedvezményes mérésen, szeretnétek lemérni ezért olyat kerestek aki hajlandó rá "segíteni nektek", vagy fizetni is kell?

EvoSasa
2009. 03. 16., 05:52
Na végre vége lehet a találgatásnak én tuti elviszem, a köv tali elötti délután szeretném leméretni! :)

gyurka
2009. 03. 16., 06:07
Szép darab, grat hozzá!
Mit értesz kedvezményes mérésen, szeretnétek lemérni ezért olyat kerestek aki hajlandó rá "segíteni nektek", vagy fizetni is kell?

:Dszerintem vettek 1 ilyen gépet milliárdokért és még fizetnek is érte csak vidd oda,úgyis olyan sok 4 kerekes pad van az országban:D:D:D

FQ-400
2009. 03. 16., 07:15
Hogyé' adják a mérést? :)

Sanci
2009. 03. 16., 09:55
:Dszerintem vettek 1 ilyen gépet milliárdokért és még fizetnek is érte csak vidd oda,úgyis olyan sok 4 kerekes pad van az országban:D:D:D

Nem, de egyébbként mit méressek egy gyári autón.
Gondolom, összehasonlítási alapnak kell nekik gyári adatok.:-k
Ne fizessenek, de ha kell szívesen odamegyek, hogy lemérhessék ennyi.
Fizetni én nem fogok, hogy lássam a gyári adatokat.

EvoSasa
2009. 03. 16., 10:24
Nem, de egyébbként mit méressek egy gyári autón.
Gondolom, összehasonlítási alapnak kell nekik gyári adatok.:-k
Ne fizessenek, de ha kell szívesen odamegyek, hogy lemérhessék ennyi.
Fizetni én nem fogok, hogy lássam a gyári adatokat.

Jogos sztemis a gyári autón mit méressen az ember! De érdekes lehet a gyári mérés is látnánk a hajtáslánc vezteséget!

gyurka
2009. 03. 16., 12:02
Nem, de egyébbként mit méressek egy gyári autón.
Gondolom, összehasonlítási alapnak kell nekik gyári adatok.:-k
Ne fizessenek, de ha kell szívesen odamegyek, hogy lemérhessék ennyi.
Fizetni én nem fogok, hogy lássam a gyári adatokat.

gondolom kiindulási alap lehet,keréken és főtengelyen,mért lóerő között...csak,hogy tényleg a tutit tudd meg:D

ttop
2009. 03. 16., 12:30
Így van!

Aki tunningon gondolkodik annak nagyon jó!

Galvatronicum
2009. 03. 16., 13:32
A gyári kocsik fontosak referenciának, meg mindenki kivácsi is, hogy az új széria Evok hány lóerősek.
A hajtáslánc veszteséget is pontosan be tudjuk állitani, illetve mérni, igy arra is lehetőség nyilik, hogy ha olyan módositás történik egy autón, ami a hajtásláncot érinti (pl: váltó, más méretű kerekek, könnyű lendkerék, stb.) azt is tudjuk követni, illetve a változott hajtáslánc veszteséget figyelembe véve, tudunk pontos teljesitményt mérni.

FQ-400
2009. 03. 16., 15:40
Mennyiért méritek le az autót és kb mennyi idő?

Blindmouse
2009. 03. 16., 16:48
Mennyiért méritek le az autót és kb mennyi idő?

Gyanús hogy erre nincs válasz.
pedig közérdekű információ :D

ricsimae
2009. 03. 16., 19:35
100 euro !
A túloldalt mondta 1 stDriver.

FQ-400
2009. 03. 16., 19:40
100 euro !
A túloldalt mondta 1 stDriver.

Akkor hiba van a gépemben de én ilyet sehol nem látok...

ricsimae
2009. 03. 16., 19:44
Akkor hiba van a gépemben de én ilyet sehol nem látok...

A Subaruklubban irta :)

FQ-400
2009. 03. 16., 19:57
és olyat nem írt esetleg, hogy mennyi idő a mérés?

Blindmouse
2009. 03. 16., 19:57
100 euro !
A túloldalt mondta 1 stDriver.

Annyiért meg lehet dugni Keleti Györgyit :)

FQ-400
2009. 03. 16., 20:13
Annyiért meg lehet dugni Keleti Györgyit :)

dugjad... én inkább leméretem a szerszámomat, hogy mire képes :D

HKSTOMEVO9
2009. 03. 16., 20:17
dugjad... én inkább leméretem a szerszámomat, hogy mire képes :D
Na végre úgy is kiváncsi voltam már a Tiédre.Ha lesz 360 örülhetsz.

Blindmouse
2009. 03. 16., 20:28
dugjad... én inkább leméretem a szerszámomat, hogy mire képes :D

mármint APU szerszámát. :D

Galvatronicum
2009. 03. 16., 21:49
Hajtás, és teljesitmény szerint áraztunk, ebben az esetben a hajtás adott, és a legtöbben a 300-450 Le kategóriába esnek, ez 100 Eur.
A mérés ideje kb. 20-25 perc beállástól a kinyomtatott görbéig.

Robevo
2009. 03. 17., 00:43
nagyon speci a pad !

EvoSasa
2009. 03. 17., 05:32
Hajtás, és teljesitmény szerint áraztunk, ebben az esetben a hajtás adott, és a legtöbben a 300-450 Le kategóriába esnek, ez 100 Eur.
A mérés ideje kb. 20-25 perc beállástól a kinyomtatott görbéig.

20-25 perc az nagyon kevés nem? Le lesz kötve a kocsi ? igazábol fizika órán tanultam 1 mérés nem mérés tehát többnek venném az átlagát:)
Ez a pad hogyan fejt ki ellnálást hogy kialakuljon a turbó nyomás ? megtud fékezni 600 Nm es autót ?

"Mi csak kérdezünk!" :) :)

Galvatronicum
2009. 03. 17., 09:39
A mérés:
-autó beáll,
lekötjük 6 helyen, ebből 2 hátul lefelé, 2 hátul hátra (hogy ne repüljön el előre), 2 pedig elöl az oldalirányú mozgást gátolja

-adatok felvétele a gépbe (hajtás tipus, váltó tipus, stb.), pontos beállitása a fordulatszámnak (pl.: 4-esben adott főtengelyfordulatnál, mennyi a sebesség), szenzorok fölhelyezése (hőmérők, nyomásmérő, Lambda, OBD, stb.), ventillátorok inditása

-ezután maga a mérés: pl: 4-esben padlógáz a teljes fordulatszám tartományban kb. 40-50 Km/h-ról,
3 darab futást végzünk 1 méréshez (ez egy EVO esetében, sebváltó függvényében kb: 45 Km/h-tól 175 Km/h-ig háromszor, tehát gurulásból egy sebességi fokozatban a teljes fordulatszám tartományban)

-végül grafikonok kinyomtatása, autó leoldása

A pad a valós utcai körülményeket szimulálja, ezért ugyanaz történik, mintha pl: 4-esben 40-ről padlógázzal gyorsulnál, tehát felépül a turbónyomás is, amit le is tudunk követni pontosan fordulatszámra.
A pad nagyon pontos és nem lehet csalni, mert légköri nyomást, hőmérsékletet, páratartalmat, stb, is figyelembe vesz, tehát pl: az intercoolert nem fújkáljuk nitróval, nem nyitogatjuk a motorháztetőt, hogy jobban hüljön, (nagyon kevesen mennek 170-nel nyitott géptetővel).

EvoSasa
2009. 03. 17., 10:08
Bőséges válasz! :)

Lambda szondát is be kell kötni meg hőmérőket?
Modjuk valóságos utcai terhelést biztos nem lehet produkálni a lég ellenálás gondolom nem reprodukálható mert az minden autónál más. Esetleg lehet vele kalkulálni. Sztem a gumi nyomás fügvényében is lehetnek mérési különbségek.
A lekötés gondolom azt a célt is szolgálja hogy a megfelelő tapadás is meglegyen rendessen le kell huzatni 1 erősebb autót.

Galvatronicum
2009. 03. 17., 10:21
Menetszelet produkál egy komoly nagy teljesitményű venti, és a gép is kalkulál vele. A guminyomás, kiskerék, nagykerék, kisebb ellenállású váltó, lendkerék, egyebek, mind beállithatóak. Ezek változtatják e rugózatlan tömeget (igy a gép terhelési inerciája módositható) a pontos mérésért. A lekötés fontos, és ellentétben a legtöbb paddal, nem a földre pányvázzuk az autót, hanem magához a géphez, tehát akár 1 ezer lóerő fölötti autó sem ugrál a görgőkön, igy nulla a megcsúszás.
Lambda kipuffba megy, hőmérők ide-oda, de ezek opcionálisak.

EvoSasa
2009. 03. 17., 10:38
O.K Ha legközelebb lesz evo találka pénteki napon és már tuti a dátum akkor leméretem majd jelzem és megbeszéljük a részleteket.

EvoSasa
2009. 03. 17., 12:29
Annyiért meg lehet dugni Keleti Györgyit :)

Te nem változol, arany köpéseidtől néha le esek a székről! :)

Blindmouse
2009. 03. 17., 12:44
Te nem változol, arany köpéseidtől néha le esek a székről! :)

Örülök neki. :)
Ahhoz képest egyesek szerint ezzel kőkeményen politizáltam.. érdekes világ ha egy nagymellű nő már politikának, és személyek elleni inzultálásnak számít.. de ez off.. ebből majd a megfelelő topikban lesz némi civakodás azthiszem.
De hogy ontopik is legyek..
ez a teljesítménykategória szerinti díjazás valahogy nekem egy furcsa élethelyzetet juttatott eszembe..

Kocsi fenn a padon.. gyerek negyedikben lerúgja.. közben számolgatja a zsebe tartalmát.. majd kiszól hogy Srácok 250 ló környékén szóljatok, mert akkor nem nyomom tovább mert csak arra van pénzem..
Egyébként a pad marhaszép, meg biztos atom jó is..

DeeJayLG
2009. 03. 17., 13:14
S hogyé' van a nem négykerekes mérés?

Fapuma8
2009. 03. 17., 13:34
Hajtás, és teljesitmény szerint áraztunk, ebben az esetben a hajtás adott, és a legtöbben a 300-450 Le kategóriába esnek, ez 100 Eur.
A mérés ideje kb. 20-25 perc beállástól a kinyomtatott görbéig.

300-450-ig keréken vagy főtengelyen?

Másrészt 450LE felett mennyi?

köszi előre is a választ

Fapuma8
2009. 03. 17., 13:37
"(nagyon kevesen mennek 170-nel nyitott géptetővel)."

Ez mekkora:D:D:D:D:D

hunevo6
2009. 03. 17., 20:48
nekem van egy 1.3-as automata összkerekes Daihatsu Terios mini városi dzsippem :-D

azt menniért méritek le??

kérlek vegyétek vigyelembe, hogy nem megy 175-öt semmilyen fokozatban sem.

110nél vége- ez gáz??

Robevo
2009. 03. 17., 22:10
ja , az ido jaras beallitas es a nyitott vagy csukott Motorhaztetovel lehet csalni :D meg meg sok fajta keppen.
a lenyeg az alap -kezdo szamok , meg amit a vegen kapsz , kozotti kulonbseg .
Jo hallani , hogy otthon is van szuper duper dyno!
Ez tenyleg a legjobbnak szamit itt kint is !

Gratulalok!!!

Galvatronicum
2009. 03. 17., 22:35
S hogyé' van a nem négykerekes mérés?

2WD
0-150 Le 40 Eur
150-300 Le 60 Eur
300-450 Le 80 Eur
450 Le felett 120 Eur

Galvatronicum
2009. 03. 17., 22:39
300-450-ig keréken vagy főtengelyen?

Másrészt 450LE felett mennyi?

köszi előre is a választ

4WD 450 felett 140 Eur

Főtengelyen értendőek az árak, de keréklóerőt, illetve nyomatékot is tudunk mérni természetesen.

Galvatronicum
2009. 03. 17., 22:41
nekem van egy 1.3-as automata összkerekes Daihatsu Terios mini városi dzsippem :-D

azt menniért méritek le??

kérlek vegyétek vigyelembe, hogy nem megy 175-öt semmilyen fokozatban sem.

110nél vége- ez gáz??

Nem gáz, de az ALS nehogy be legyen kapcsolva
a Terioson...mindent mérünk, még motort is

Miki
2009. 03. 18., 08:37
Üdv!

Ha beindul a dolog, javaslom egy Evo Klub ranglista létrehozásást (közösen a Subaru Klubbal), ahol az itt megmért autók adatai lennének. Persze csak azé, aki hozzájárul...

Elsőként jelentkezem az enyémmel, kb 2 hét múlva kész, akármilyen "ciki" eredmény is jön ki, vállalom a publicitást :)

Aki volt már itt méretni és publikus az adat, kérem írjon PÜ-t. Bármilyen autó!

Kösz!

hunevo6
2009. 03. 18., 10:13
Üdv!

Ha beindul a dolog, javaslom egy Evo Klub ranglista létrehozásást (közösen a Subaru Klubbal), ahol az itt megmért autók adatai lennének. Persze csak azé, aki hozzájárul...

Elsőként jelentkezem az enyémmel, kb 2 hét múlva kész, akármilyen "ciki" eredmény is jön ki, vállalom a publicitást :)

Aki volt már itt méretni és publikus az adat, kérem írjon PÜ-t. Bármilyen autó!

Kösz!

Csatlakozom.

Már tudom, hogy nem igaz amit a programozó mondott, de nem ez számít. Főleg akkor nem, ha mindenki ezen a padon mér. Pulbikussá teszem az evom teljesítmény és nyomaték adatait akkor is, ha csak pl 320 lovas.

És gratula a beruházóknak/üzemeltetőknek, végre egy korrekt lehetőség, ahol az ember nem bemondások meg seggre érzet alapján tudja megsaccolni, hogy az elköltött százezrek értek-e egyáltalán valamit.

-gyurma

EvoSasa
2009. 03. 18., 10:27
:)

Csak 1 adat lesz ugyan ugy fog menni utána az autó!

Miki
2009. 03. 18., 10:53
Azért bennem csak motoszkál egy dolog... Vagy 3-4 éve, amikor Budakalászon beüzemelték azt a Maha padot, akkor is az volt, hogy az a tuti, végre van ilyen, tucatnyi cikk jelent meg (egyet én is írtam).

Akkor most az nem jó? Ez miben tud többet? És mi lesz most azzal? És 3 év múlva lesz megint valakinek egy "tuti"?

manumission
2009. 03. 18., 11:23
Vagy 3-4 éve, amikor Budakalászon beüzemelték azt a Maha padot


Lassan ÖT éve voltunk ott! Hogy megy az idő..

http://kepfeltoltes.hu/090318/berci_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Fapuma8
2009. 03. 18., 13:10
4WD 450 felett 140 Eur

Főtengelyen értendőek az árak, de keréklóerőt, illetve nyomatékot is tudunk mérni természetesen.

Koszi.Szepen.Mennek majd en is.Termeszetesen vallalom az eredmenyemet is az elvileg letrejovo listan.

berkes
2009. 03. 18., 14:16
Igrinyi Lacibá összerakja a stroker motort és felprogramaozódik akkor én is publikussá teszem az adatokat.

Miki!
Legalább meglátjuk mi a különbség a gyári makinen turbó és a 20g s 9 es turbó görbéje között
ugyanazzal a strokerrel.
Kíváncsi vagyok nagyon.

de máááá nagyon jó lenne !

VGergo
2009. 03. 18., 15:38
Igrinyi Lacibá összerakja a stroker motort és felprogramaozódik akkor én is publikussá teszem az adatokat.

Miki!
Legalább meglátjuk mi a különbség a gyári makinen turbó és a 20g s 9 es turbó görbéje között
ugyanazzal a strokerrel.
Kíváncsi vagyok nagyon.

de máááá nagyon jó lenne !

Miki neked 20G lesz ? :-)

bunker
2009. 03. 18., 15:56
Azért bennem csak motoszkál egy dolog... Vagy 3-4 éve, amikor Budakalászon beüzemelték azt a Maha padot, akkor is az volt, hogy az a tuti, végre van ilyen, tucatnyi cikk jelent meg (egyet én is írtam).

Akkor most az nem jó? Ez miben tud többet? És mi lesz most azzal? És 3 év múlva lesz megint valakinek egy "tuti"?

Voltam még régen Budakalászon méretni, mikor megnyílt.
Egy húzott 1.8T-re mértek 163le-t és azt mondták kopott a motor (~90e km) és vigyem el szervízbe. :):)

Aztán később megnéztem a log adatokat és kiderült, hogy betiltott az ecu és levette a t.nyomást.
Én csak azt nem értettem, ha már loggoltak mindenféle adatot, akkor miért nem nézték meg, vajon mi történhetett? Vagy nem volt ott olyan szakember aki értett is volna hozzá?
Nem jó szájízzel jöttem el.

Egy másik haverom mesélte, hogy mikor ők mentek méretni nem rögzítették le kiskocsit amin a berendezések voltak és mikor bekapcsolták a szélgépet ráborította a kocsira az atyaúristent is és megsérült a fényezés. cserébe kaptak párezer forint kedvezvényt...

Galvatronicum
2009. 03. 18., 20:18
Miki, természetesen nagy szeretettel várunk minden klubtagot, meg a Klub mérés toplista is jó ötlet. Ez a pad nagyon más, mint a MAHA, többek között a mérési metódus, és a legújabb szoftver miatt is. A lekötési mód is ideális, és a kompenzációs faktorok (légnyomás, hőmérséklet, páratartalom, stb.) is valós mérési adatokat szolgáltatnak, és nem is lehet belepiszkálni. A padunk nem lendkerekes elvű, és nem generál olyan terhelést, hogy az autó lefulladjon, vagy mintha egy 90 fokos emelkedőn menne föl, nem terheli agyon a motort és a vezérlés nem lép vészüzemmódba, hogy a motort megvédje. A motorrobbantgatás itt nem hobbi.
Sok komoly tuningcég használja ezt a padot Angliában, Ausztráliában, és USA-ban is, mert nem csal.

Pl. a komoly hajtású, illetve ESP-s, kipörgésgátlós kocsikat pontosan csak ez a tipusú pad tudja lemérni.

A 2008-as Nissan GTR-t is sikeresen mértük.

1stDriver
2009. 03. 18., 23:25
Én mikor a MAHA pad budakalászon megnyílt az elsők között voltam, aki dolgozni akart ott, azon a padon, velük. Még együttműködésről és hosszútávú tervekről is beszéltünk. Szerettem volna ezzel is növelni a színvonalat és persze további tudást, gyakorlatot szerezni a pad segítségével. Sokszor mentem, sokszor próbálkoztam, vittem több kocsit de hiába.
Ugyanaz a tapasztalatom, mint bunkernek: a gyári ecu-k minden alkalommal azt jelezték, hogy baj van, levették a gyújtást és eldúsították a keveréket (ezt utcai teszteknél sosem tették). Egy sebességi fokozat lefuttatása több mint kétszer annyi ideig tartott mint az úton. A mérés persze ezek után nem tekinthető hitelesnek, sőt. A gyári ecu-k még a szerencsésebbik eset. A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW). Szerencsére nem az én ügyfeleim voltak. Azt beszélik, hogy 8-10 motor lehelte ki a lelkét ott, de szerintem még talán annál is több. Én még mindig nem szidtam, hanem védtem őket sokáig, megvannak a hozzászólásaim akkoriból a témában. Hangoztattam mindenkinek, hogy kell a pados mérés mert kell a hiteles eredmény tunernek és tulajnak egyaránt. Gondoltam, hogy biztos rossz volt egy két program meghogy megtanulják előbb-utóbb jól beállítani a padot. De nem így történt.
A turbós összkerekes autók továbbra is hol szenvednek a terheléstől, hol meg túl kicsi terhelést kapnak ahhoz, hogy kialakuljon az a turbónyomás, ami az utcán simán megvan egy hasonló teszt során. Ilyen körülmények között sem programozni sem mérni nem lehet.
Egyedül a kis teljesítményű, leginkább turbo nélküli kétkerékhajtású autókat mérik viszonylag pontosan kb. 150-200 LE-ig.
Többször próbáltam kultúráltan beszélni velük, hogy valami nem jó, fejtsük meg együtt a problémát de inkább sértve érezték magukat. Az ügyfeleknek is nagyképűen az arcukba vágták, hogy ez van: ha felrobban, felrobban ha gyenge, gyenge, nem ők a hibásak vagy a pad, mert itt minden tuti és kész.
Nem adtam fel, mert az egész világon szinte mindenki padon programoz és a munkáik mellé padon mért adatokat adnak meg mert mi más lenne a leghitelesebb mérce?
Mivel több száz autót programoztam az elmúlt években itthon és külföldön, egyre nagyobb igényét láttam, hogy átlépjem ezt a problémát és olyan gépet szerezzünk be ami a legelismertebb és legjobb a világon, ne legyen benne hiba és ne lehessen negatív kritikával illetni sem a pontosságát sem a működését, valamint lehetőleg ne legyenek működési korlátai. A választáskor olyan cégek véleményét, tanácsát is alapul vettük, akikkel évek óta együtt dolgozunk és a legjobbak közé tartoznak a tuning szakmában a világon.
A legjobb persze mindig a legdrágább is egyben, főleg a tuning szakmában van ez így. Szerencsére találtam olyan befektetőt aki elég elszánt, aki szintén a legjobbat akarta hamár egyszer... (a nickneve rettenetes :-))
Két hete működik lassan a gép a tesztekkel együtt, amikez a gyártó ausztrál cég 3 napra oktató mérnököt is küldött. A kamra is a dyno gyártójának előírásai alapján készült. A fő ventillátoron kívül a helyiség levegője is folyamatosan cserélődik 70.000 légköbméter/órával külön ventillátorokkal.
A működésről: Mi is meglepődtünk a pontosságán és a különböző járművekhez való tökéletes alkalmazkodásán. Legyen az turbós, szívó, összkerekes vagy 2wd autó vagy épp motorkerékpár.
Mértünk már 165 lőerős suzuki motortól EVO 8-9-10-en keresztül a 540 lovas nissan GTR-ig mindent, ami keréken gurul. Minden mérés problémamentes és reprodukálható volt. Nem jelentett gondot sem a magas teljesítmény sem a több, mint 600 Nm nyomaték. Nincsenek irreális adatok és grafikonok. A széria kocsik mérései is ugyanolyanok lettek, mint bárhol a világon. Nincs megcsúszás, indokolatlan melegedés stb. A terhelés valós és ésszerű reakciót vált ki a járműből. Nincs az utcai üzemtől eltérő turbónyomás sem negatív sem pozitív irányban. ECU programozás alatt stabil és a változások pontosan követhetőek. Nagyon részletes munkát lehet rajta végezni, amiben rengeteget segít.
Szóval igazolva látjuk, amit a "nagyok" mondtak erről a padról. A hitelességét természetesen sehol a világon nem vonják kétségbe.
A tulajok reakciói is pozitívak: látják és értik, hogy mi történik és hogyan. Nincs kétkedés és vita mert nincs min vitázni. Ha kevés, ha sok, követhető és igazolt a gép által és nem kell magyarázkodni miatta.
Az áraink messze az európai árak alatt vannak, sőt úgy alakítottuk ki őket, hogy a szerényebb teljesítményű autókkal rendelkezők is meg tudják fizetni.
Hamarosan kész lesz a honlapunk is, toplistával, képekkel, videókkal, hírekkel.
Valós mércét szerettünk volna felállítani itt Magyarországon mindenkinek, mert nagyon kellett, erre ez a gép biztosan alkalmas lesz. Várunk mindenkit szeretettel.

Dyno Project Team

EvoSasa
2009. 03. 19., 05:48
Nem tudtál aludni?

berkes
2009. 03. 19., 07:37
Hú vazze , egy kis testápolót kenjél a kezedre mert ez elég terjedelmes volt, :)
de asszem lefedte az elmúlt 3-4 évet.

Miki
2009. 03. 19., 08:11
Köszi a kimerítő választ!

Tényleg kíváncsi vagyok mostmár... Vannak már publikus eredmények?

Galvatronicum
2009. 03. 19., 08:56
Köszi a kimerítő választ!

Tényleg kíváncsi vagyok mostmár... Vannak már publikus eredmények?

GTR eddig a legerősebb, de még várunk 2 másikat is
Full decat
540 Le, 600 Nm

Subaru GC8 hibrid
360 Le, 520 Nm

Evo 8: 20G turbo, 272 tengelyek
400 Le, 510 Nm

Evo 9: 272 tengelyek
385 Le, 520 Nm

Suzuki 650BT motor
165 Le

A többit majd a tulajok engedélyével.

EvoSasa
2009. 03. 19., 09:19
Az adatok gondolom fötengelyre vonatkoznak!
Nem kéne áttérnünk a kerék lóerőre inkább az csak pontosabb máshol is úgy adjk meg!?

Fapuma8
2009. 03. 19., 09:53
Én mikor a MAHA pad budakalászon megnyílt az elsők között voltam, aki dolgozni akart ott, azon a padon, velük. Még együttműködésről és hosszútávú tervekről is beszéltünk. Szerettem volna ezzel is növelni a színvonalat és persze további tudást, gyakorlatot szerezni a pad segítségével. Sokszor mentem, sokszor próbálkoztam, vittem több kocsit de hiába.
Ugyanaz a tapasztalatom, mint bunkernek: a gyári ecu-k minden alkalommal azt jelezték, hogy baj van, levették a gyújtást és eldúsították a keveréket (ezt utcai teszteknél sosem tették). Egy sebességi fokozat lefuttatása több mint kétszer annyi ideig tartott mint az úton. A mérés persze ezek után nem tekinthető hitelesnek, sőt. A gyári ecu-k még a szerencsésebbik eset. A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW). Szerencsére nem az én ügyfeleim voltak. Azt beszélik, hogy 8-10 motor lehelte ki a lelkét ott, de szerintem még talán annál is több. Én még mindig nem szidtam, hanem védtem őket sokáig, megvannak a hozzászólásaim akkoriból a témában. Hangoztattam mindenkinek, hogy kell a pados mérés mert kell a hiteles eredmény tunernek és tulajnak egyaránt. Gondoltam, hogy biztos rossz volt egy két program meghogy megtanulják előbb-utóbb jól beállítani a padot. De nem így történt.
A turbós összkerekes autók továbbra is hol szenvednek a terheléstől, hol meg túl kicsi terhelést kapnak ahhoz, hogy kialakuljon az a turbónyomás, ami az utcán simán megvan egy hasonló teszt során. Ilyen körülmények között sem programozni sem mérni nem lehet.
Egyedül a kis teljesítményű, leginkább turbo nélküli kétkerékhajtású autókat mérik viszonylag pontosan kb. 150-200 LE-ig.
Többször próbáltam kultúráltan beszélni velük, hogy valami nem jó, fejtsük meg együtt a problémát de inkább sértve érezték magukat. Az ügyfeleknek is nagyképűen az arcukba vágták, hogy ez van: ha felrobban, felrobban ha gyenge, gyenge, nem ők a hibásak vagy a pad, mert itt minden tuti és kész.
Nem adtam fel, mert az egész világon szinte mindenki padon programoz és a munkáik mellé padon mért adatokat adnak meg mert mi más lenne a leghitelesebb mérce?
Mivel több száz autót programoztam az elmúlt években itthon és külföldön, egyre nagyobb igényét láttam, hogy átlépjem ezt a problémát és olyan gépet szerezzünk be ami a legelismertebb és legjobb a világon, ne legyen benne hiba és ne lehessen negatív kritikával illetni sem a pontosságát sem a működését, valamint lehetőleg ne legyenek működési korlátai. A választáskor olyan cégek véleményét, tanácsát is alapul vettük, akikkel évek óta együtt dolgozunk és a legjobbak közé tartoznak a tuning szakmában a világon.
A legjobb persze mindig a legdrágább is egyben, főleg a tuning szakmában van ez így. Szerencsére találtam olyan befektetőt aki elég elszánt, aki szintén a legjobbat akarta hamár egyszer... (a nickneve rettenetes :-))
Két hete működik lassan a gép a tesztekkel együtt, amikez a gyártó ausztrál cég 3 napra oktató mérnököt is küldött. A kamra is a dyno gyártójának előírásai alapján készült. A fő ventillátoron kívül a helyiség levegője is folyamatosan cserélődik 70.000 légköbméter/órával külön ventillátorokkal.
A működésről: Mi is meglepődtünk a pontosságán és a különböző járművekhez való tökéletes alkalmazkodásán. Legyen az turbós, szívó, összkerekes vagy 2wd autó vagy épp motorkerékpár.
Mértünk már 165 lőerős suzuki motortól EVO 8-9-10-en keresztül a 540 lovas nissan GTR-ig mindent, ami keréken gurul. Minden mérés problémamentes és reprodukálható volt. Nem jelentett gondot sem a magas teljesítmény sem a több, mint 600 Nm nyomaték. Nincsenek irreális adatok és grafikonok. A széria kocsik mérései is ugyanolyanok lettek, mint bárhol a világon. Nincs megcsúszás, indokolatlan melegedés stb. A terhelés valós és ésszerű reakciót vált ki a járműből. Nincs az utcai üzemtől eltérő turbónyomás sem negatív sem pozitív irányban. ECU programozás alatt stabil és a változások pontosan követhetőek. Nagyon részletes munkát lehet rajta végezni, amiben rengeteget segít.
Szóval igazolva látjuk, amit a "nagyok" mondtak erről a padról. A hitelességét természetesen sehol a világon nem vonják kétségbe.
A tulajok reakciói is pozitívak: látják és értik, hogy mi történik és hogyan. Nincs kétkedés és vita mert nincs min vitázni. Ha kevés, ha sok, követhető és igazolt a gép által és nem kell magyarázkodni miatta.
Az áraink messze az európai árak alatt vannak, sőt úgy alakítottuk ki őket, hogy a szerényebb teljesítményű autókkal rendelkezők is meg tudják fizetni.
Hamarosan kész lesz a honlapunk is, toplistával, képekkel, videókkal, hírekkel.
Valós mércét szerettünk volna felállítani itt Magyarországon mindenkinek, mert nagyon kellett, erre ez a gép biztosan alkalmas lesz. Várunk mindenkit szeretettel.

Dyno Project Team

"A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW)."

Ezért írtam én is amit írtam , Csaba sem akart odaengedni mert félt hogy szétnyomják a padon a nem hozzáértők , ő is ezt erősíti amit leírtál.

Ezért is gondoltam hogy a tiéteken "biztonságban lehetne az autóm" mert tudjátok mi miért történik és mi nem tartozik bele egy normális mérésbe.

Fapuma8
2009. 03. 19., 09:58
GTR eddig a legerősebb, de még várunk 2 másikat is
Full decat
540 Le, 600 Nm

Subaru GC8 hibrid
360 Le, 520 Nm

Evo 8: 20G turbo, 272 tengelyek
400 Le, 510 Nm

Evo 9: 272 tengelyek
385 Le, 520 Nm

Suzuki 650BT motor
165 Le

A többit majd a tulajok engedélyével.

Most szombaton lacházán lemérem az enyémet AX22-vel , ahoz képest pedig érdekel majd mit mutat a padotokon is.

Ha nem ölöm meg a kuplungot szombaton a rajtoknál akkor a közeljövőben elugranék.

Másrészt időben mettől meddig tartotok nyitva?Időben vagy nyitása vagy zárás a jó nekem az tuti...

Baliho
2009. 03. 19., 10:37
Udv.
Ciki vagy sem... az enyem, egy szeria IX-es csupan 252 LE-t tudott magabol kipreselni :D
De en igy is elvezem, imadom.

Mindenkinek csak ajanlani tudom, tokre rendbe volt minden, Koszi nektek :)

VGergo
2009. 03. 19., 10:56
Udv.
Ciki vagy sem... az enyem, egy szeria IX-es csupan 252 LE-t tudott magabol kipreselni :D
De en igy is elvezem, imadom.

Mindenkinek csak ajanlani tudom, tokre rendbe volt minden, Koszi nektek :)

keréken vagy főtengelyen ?

FQ-400
2009. 03. 19., 12:14
ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540? :D

Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag? :-k

VGergo
2009. 03. 19., 12:51
ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540? :D

Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag? :-k

GTR Full decat !!

simigeri
2009. 03. 19., 13:37
A 2008-as Nissan GTR-t is sikeresen mértük.
93as GTI-R-ről is lehet szó? :)

gyurka
2009. 03. 19., 18:21
Én mikor a MAHA pad budakalászon megnyílt az elsők között voltam, aki dolgozni akart ott, azon a padon, velük. Még együttműködésről és hosszútávú tervekről is beszéltünk. Szerettem volna ezzel is növelni a színvonalat és persze további tudást, gyakorlatot szerezni a pad segítségével. Sokszor mentem, sokszor próbálkoztam, vittem több kocsit de hiába.
Ugyanaz a tapasztalatom, mint bunkernek: a gyári ecu-k minden alkalommal azt jelezték, hogy baj van, levették a gyújtást és eldúsították a keveréket (ezt utcai teszteknél sosem tették). Egy sebességi fokozat lefuttatása több mint kétszer annyi ideig tartott mint az úton. A mérés persze ezek után nem tekinthető hitelesnek, sőt. A gyári ecu-k még a szerencsésebbik eset. A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW). Szerencsére nem az én ügyfeleim voltak. Azt beszélik, hogy 8-10 motor lehelte ki a lelkét ott, de szerintem még talán annál is több. Én még mindig nem szidtam, hanem védtem őket sokáig, megvannak a hozzászólásaim akkoriból a témában. Hangoztattam mindenkinek, hogy kell a pados mérés mert kell a hiteles eredmény tunernek és tulajnak egyaránt. Gondoltam, hogy biztos rossz volt egy két program meghogy megtanulják előbb-utóbb jól beállítani a padot. De nem így történt.
A turbós összkerekes autók továbbra is hol szenvednek a terheléstől, hol meg túl kicsi terhelést kapnak ahhoz, hogy kialakuljon az a turbónyomás, ami az utcán simán megvan egy hasonló teszt során. Ilyen körülmények között sem programozni sem mérni nem lehet.
Egyedül a kis teljesítményű, leginkább turbo nélküli kétkerékhajtású autókat mérik viszonylag pontosan kb. 150-200 LE-ig.
Többször próbáltam kultúráltan beszélni velük, hogy valami nem jó, fejtsük meg együtt a problémát de inkább sértve érezték magukat. Az ügyfeleknek is nagyképűen az arcukba vágták, hogy ez van: ha felrobban, felrobban ha gyenge, gyenge, nem ők a hibásak vagy a pad, mert itt minden tuti és kész.
Nem adtam fel, mert az egész világon szinte mindenki padon programoz és a munkáik mellé padon mért adatokat adnak meg mert mi más lenne a leghitelesebb mérce?
Mivel több száz autót programoztam az elmúlt években itthon és külföldön, egyre nagyobb igényét láttam, hogy átlépjem ezt a problémát és olyan gépet szerezzünk be ami a legelismertebb és legjobb a világon, ne legyen benne hiba és ne lehessen negatív kritikával illetni sem a pontosságát sem a működését, valamint lehetőleg ne legyenek működési korlátai. A választáskor olyan cégek véleményét, tanácsát is alapul vettük, akikkel évek óta együtt dolgozunk és a legjobbak közé tartoznak a tuning szakmában a világon.
A legjobb persze mindig a legdrágább is egyben, főleg a tuning szakmában van ez így. Szerencsére találtam olyan befektetőt aki elég elszánt, aki szintén a legjobbat akarta hamár egyszer... (a nickneve rettenetes :-))
Két hete működik lassan a gép a tesztekkel együtt, amikez a gyártó ausztrál cég 3 napra oktató mérnököt is küldött. A kamra is a dyno gyártójának előírásai alapján készült. A fő ventillátoron kívül a helyiség levegője is folyamatosan cserélődik 70.000 légköbméter/órával külön ventillátorokkal.
A működésről: Mi is meglepődtünk a pontosságán és a különböző járművekhez való tökéletes alkalmazkodásán. Legyen az turbós, szívó, összkerekes vagy 2wd autó vagy épp motorkerékpár.
Mértünk már 165 lőerős suzuki motortól EVO 8-9-10-en keresztül a 540 lovas nissan GTR-ig mindent, ami keréken gurul. Minden mérés problémamentes és reprodukálható volt. Nem jelentett gondot sem a magas teljesítmény sem a több, mint 600 Nm nyomaték. Nincsenek irreális adatok és grafikonok. A széria kocsik mérései is ugyanolyanok lettek, mint bárhol a világon. Nincs megcsúszás, indokolatlan melegedés stb. A terhelés valós és ésszerű reakciót vált ki a járműből. Nincs az utcai üzemtől eltérő turbónyomás sem negatív sem pozitív irányban. ECU programozás alatt stabil és a változások pontosan követhetőek. Nagyon részletes munkát lehet rajta végezni, amiben rengeteget segít.
Szóval igazolva látjuk, amit a "nagyok" mondtak erről a padról. A hitelességét természetesen sehol a világon nem vonják kétségbe.
A tulajok reakciói is pozitívak: látják és értik, hogy mi történik és hogyan. Nincs kétkedés és vita mert nincs min vitázni. Ha kevés, ha sok, követhető és igazolt a gép által és nem kell magyarázkodni miatta.
Az áraink messze az európai árak alatt vannak, sőt úgy alakítottuk ki őket, hogy a szerényebb teljesítményű autókkal rendelkezők is meg tudják fizetni.
Hamarosan kész lesz a honlapunk is, toplistával, képekkel, videókkal, hírekkel.
Valós mércét szerettünk volna felállítani itt Magyarországon mindenkinek, mert nagyon kellett, erre ez a gép biztosan alkalmas lesz. Várunk mindenkit szeretettel.

Dyno Project Team
+a bedö subaru wrc replicája,de azt hiszem annak a végén fizetett az ember,azt már nem tudta kimozogni:rolleyes:

bunker
2009. 03. 19., 19:11
ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540? :D

Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag? :-k

Nem egyszer le lett már írva, hogy a gt-r nem gyári!

HKSTOMEVO9
2009. 03. 19., 19:17
http://img5.imageshack.us/img5/6091/fot241.jpg

bunker
2009. 03. 19., 19:32
Ez komoly!
Gratula!

Tomó
2009. 03. 19., 20:21
Jól néz ki!
Grat!

hunevo6
2009. 03. 19., 21:01
nagyon szép nyomatékgörbe- gratula!!!

HKSTOMEVO9
2009. 03. 19., 21:30
Kösz Skacok,menjen el mindenki,jó móka!;)

Galvatronicum
2009. 03. 20., 11:37
ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540? :D

Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag? :-k

A teljesen gyári autók elég szegényesen teljesitenek, elég dúsan is üzemelnek. A gyár japán benzinnel, ottani légnyomáson, stb. becsüli az adatokat, ráadásul nem is pontosan ugyanarról a lóerőről beszélnek, na meg a marketing is nagy szerepet játszik. A 300 lóerő jobban hangzik mint a 275..stb.

A GTR nem széria (légszűrő, kipufogó, ECU már módositott)
Egyébként gyárilag sem 480 Le, hanem egy kicsit több, ott meg az emisszió, Euro szabvány miatt lőnek egy kicsit a valós alá.

Füli
2009. 03. 20., 15:59
GTR eddig a legerősebb, de még várunk 2 másikat is
Full decat
540 Le, 600 Nm

Subaru GC8 hibrid
360 Le, 520 Nm

Evo 8: 20G turbo, 272 tengelyek
400 Le, 510 Nm

Evo 9: 272 tengelyek
385 Le, 520 Nm

Suzuki 650BT motor
165 Le

A többit majd a tulajok engedélyével.

Remélem hétfőn rekord születik...:) Hívlak még előtte, hogy mikorra érünk oda...

ttop
2009. 03. 20., 16:06
Nagyon kiváncsian várjuk!!!!

hunevo6
2009. 03. 20., 19:13
na ma én is megmérettettem :-D

persze nem volt igaz a Tarlós féle adat, de szégyenkeznem így sem kell, mert kereken 500nm nyomaték és 365 lóerő (360-368 között szórt) jött ki végül egy nagyon szép, hullámzás mentes nyomatékgörbe mellett. Érdekes, hogy 400 nm nyomaték még 6500-nál is meg van.

Holnap benyomom a kinyomtatott grafikon képét illetve próbáltam a telefonommal valamit felvenni a dologból hát nem sikerült de azért majd a videt is linkelem.

A srácok iszonyatosan profik, megnyugtató volt látni, hogy mindent százszor néztek át, mielőtt ráadták volna a kakaót, rendesen meg melegítették a motort, gumit szóval látszik, hogy odafigyelnek a gépre. Nagy élmény volt- mindenkinek javallom :-D

bunker
2009. 03. 20., 19:23
Szép adatok!
Mértétek, hogy a váltódnak/hajtásnak kb. mekkora a vesztesége?

HKSTOMEVO9
2009. 03. 20., 19:23
Mekkora a nyomásod?

hunevo6
2009. 03. 20., 19:32
hajtásveszteséget nem mértünk a nyomás pedig 3500-6500-ig hajszál pontosan 1,5 bár végig- ezért olyan jó a nyomatékgörbe. A váltót megint dícsérték :-D

MES-Racing
2009. 03. 20., 19:35
na ma én is megmérettettem :-D

persze nem volt igaz a Tarlós féle adat, de szégyenkeznem így sem kell, mert kereken 500nm nyomaték és 365 lóerő (360-368 között szórt)

most keréken vagy főtengelyen?

hunevo6
2009. 03. 20., 19:36
a srácok főtengely adatokat közölnek minden esetben.

bunker
2009. 03. 20., 19:38
most keréken vagy főtengelyen?

Először én is keréken-nek olvastam!:)

VGergo
2009. 03. 20., 19:40
Először én is keréken-nek olvastam!:)

én is :D
gyári ijjektorral reális az eredmény !

EvoSasa
2009. 03. 21., 07:02
Nem akarok bele pofázni de sztem maradjunk a kerék lóerőnél! a fötengely az már 1 modosított számolt adat. Vagy legyen meg adva mind 2 de sztem a kerék a mérvadó.

Mondjuk az amcsik oda biggyesztik hogy WHP vagy HP és akkor nincs vita.

hunevo6
2009. 03. 21., 09:07
az a helyzet, hogy ezt nem mi döntjük el. Én amennyire a tyúk agyammal felfogtam a dolgokat, abból az jött le, hogy ebben a padban pont az a szép, hogy kb 3 lóerő eltéréssel mondja meg, hogy mennyi a tényleges főtengelyen jelentkező adat, ugyanis akár mit trükközöl, könnyű felni, könnyű hajtás stb-vel a pad egész egyszerűen leméri a hajtásodat is és kiszámolja a főtengelyen jelentkező adatokat. Figyembe vesz minden befolyásoló tényezőt (gumi, váltó veszteség stb stb).

Akik ezt a padot fejlesztették azok előtte ezer éven keresztül blokk fékpadokat fejlesztettek labor szintű motor programozáshoz/gyári fejlesztéshez, szóval fogadjuk el, hogy tudják, mi a pálya.

El kell menni, a Gábor mindent el mond, nem tudsz olyat kérdezni amire nem tud szakszerűen válaszolni- pedig én próbáltam minden hülyeséget megkérdezni.

Én azt gondolom, hogy most itt van egy pad, mindenki szépen menjen el, nincs vita, hogy ki hol méretett és ki hogy trükközött és ez alapján fel lehet állítani egy teljesen reális klub ranglistát.

A pad egyébként annyira jó, hogy a Kspeed kis autóját 3 napja úgy fel tudták programozni, mint az állat, minden apró kis nyomatékgörbe hullámot ki lehet vasalni, ugyanis tud terhelni minden elképzelhető módon (pl. fordulaton tartás) Az autó egyébként egy nyomatékbajnok lett, de nem hatalmaztak fel adatok közreadására- annyit azért mondok, hogy az a kocsi minden klubbos evot repedtre aláz :-D

EvoSasa
2009. 03. 21., 09:17
Gyuri ez Kamu 1 pad sosem lesz olyan mint a valós terhelés! Ha számolgatás megy főtengelyre akkor engen nem is érdekel a dolog annyira én pontos kerék lóerőre lennék kiváncsai nem felszorzott számokra! Leméretem de nem veszem komolyan ebben az esetben a számokat.

1stDriver
2009. 03. 21., 09:45
Természetesen keréken is megmérhetjük az autókat de európában inkább főtengely adatokra kíváncsi mindenki. Amikor egy autót veszel akkor is főtengely adatot kapsz róla.

ricsimae
2009. 03. 21., 10:29
[QUOTE=hunevo6;23598]na ma én is megmérettettem :-D

persze nem volt igaz a Tarlós féle adat, de szégyenkeznem így sem kell, mert kereken 500nm nyomaték és 365 lóerő (360-368 között szórt) jött ki végül egy nagyon szép, hullámzás mentes nyomatékgörbe mellett. Érdekes, hogy 400 nm nyomaték még 6500-nál is meg van.


Grat az eredményhez . Azért nem pikóta !

deltahf
2009. 03. 21., 13:13
http://img10.imageshack.us/my.php?image=dynopadon.jpg

hunevo6
2009. 03. 21., 13:42
Deltának gratulálok az irgalmatlan teljesítményhez :-D

az én videm itt látható:

http://www.youtube.com/watch?v=9DHzqKCn6Bc

illetve itt a graf:

http://img17.imageshack.us/img17/9398/dynomwt.th.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=dynomwt.jpg)

deltahf
2009. 03. 21., 19:32
Nagyon köszönöm,de én csak a pénzt adtam és a kitartásomat a teljesítményhez.
A többi Mátray Gabi és Háry Laci munkája.

Gratulálok én is Minden EVO-s nak !
Örülök, hogy itt nem csak fikázást olvasok állandóan.

KÖSZÖNÖM és további sok szép élményt kívánok Nektek.

Találkozzunk a ringen. (beszélgetni játszani )

Tomó
2009. 03. 21., 19:54
Nem lehetne publikus néhány mérés?
Mint az USA-ba a dynoday.
Nem láttam még ilyen mérést,ha lehet megnéznék egyet (vagy többet is:)) .

1stDriver
2009. 03. 21., 20:35
Nem lehetne publikus néhány mérés?
Mint az USA-ba a dynoday.
Nem láttam még ilyen mérést,ha lehet megnéznék egyet (vagy többet is:)) .
Dehogynem! Gyere be bármikor, kapsz fejhallgatót is ha kell, de mivel hangszigetelt a terem ablakon át is nézheted sőt fotelből plazmaTV-n is. Van olyan klubtag, aki rendszeresen bejár nézelődni amikor ráér, és úgytűnik mindig ráér :-) Néha valaki leválthatná... :-)
És persze lesz dyno day is!

EvoSasa
2009. 03. 22., 15:10
Deltának gratulálok az irgalmatlan teljesítményhez :-D

az én videm itt látható:

http://www.youtube.com/watch?v=9DHzqKCn6Bc

illetve itt a graf:

http://img17.imageshack.us/img17/9398/dynomwt.th.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=dynomwt.jpg)

Gratulálok hutyutyu 365 hp szép, és náladis viszonylag magas a nyomaték végig!

DeeJayLG
2009. 03. 23., 09:07
2WD
0-150 Le 40 Eur
150-300 Le 60 Eur
300-450 Le 80 Eur
450 Le felett 120 Eur

Azt a 60 júrót még én is be tudom vállalni, ha elkészül egyszer a paripa...

Feka
2009. 03. 23., 20:45
Szerdán mértek? Bemennék dumálni, nézelődni ha lehetséges!

MES-Racing
2009. 03. 24., 07:42
~600LE, evo verő???

http://kepfeltoltes.hu/090323/forummra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090323/HPIM0202_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ricsimae
2009. 03. 24., 07:58
~600LE, evo verő???

http://kepfeltoltes.hu/090323/forummra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090323/HPIM0202_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Az hát :)

Richie
2009. 03. 24., 11:28
Legalabbis egyenesben! :twisted:

EvoSasa
2009. 03. 24., 11:50
Legalabbis egyenesben! :twisted:

:) ott a pont!

ricsimae
2009. 03. 24., 15:36
Nem rossz az kanyarban sem:)

hunevo6
2009. 03. 24., 19:51
csak nem az a vitriolos mergád?? Na szerdán megnézzük befordul-e, vagy lángoló fékekkel mész a MOL kútig :-D

bunker
2009. 03. 24., 20:32
csak nem az a vitriolos mergád?? Na szerdán megnézzük befordul-e, vagy lángoló fékekkel mész a MOL kútig :-D

Ez szerintem Füli STi-je lesz.

RSTom
2009. 03. 24., 20:37
Ez szerintem Füli STi-je lesz.
szeintem is....a sokadig STI-je :-)

hunevo6
2009. 03. 24., 23:55
az amelyik kb 3 szor lett motor építve??

ricsimae
2009. 03. 25., 06:50
Ez szerintem Füli STi-je lesz.


Igen a Fülié a mérés.

ricsimae
2009. 03. 25., 06:55
csak nem az a vitriolos mergád?? Na szerdán megnézzük befordul-e, vagy lángoló fékekkel mész a MOL kútig :-D



Nem a PAKS.
A szemed fog lángolni a célegyenesben, hogy ez mi volt :)
De jó már most megy a marás :)

berkes
2009. 03. 25., 07:19
A tuning is kemény a Füli autójában, de az autómata tűzoltóberendezést látnátok :) :) :)

.Walaky
2009. 03. 26., 12:19
Nem értettem mit keresnek ott az udvarban mindíg evo-k meg subaruk.. Látok ott egy fekete SAAB-ot is mindíg parkolni. Most lesem csak, hogy a ti kezetek van a dologban.. :D

Mellesleg kerek 1 utcára a Mezőkövesdben lakom.. :D

Mikor lehet belesni hozzátok?

bunker
2009. 03. 26., 19:52
Ma voltam én is. :-)

http://kepfeltoltes.hu/090326/m_r_s_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

VGergo
2009. 03. 26., 19:58
Ma voltam én is. :-)

http://kepfeltoltes.hu/090326/m_r_s_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

eredmény ? :)

bunker
2009. 03. 26., 20:03
Autómnál az adatok és egy rövidke beszámoló.

Galvatronicum
2009. 03. 26., 23:23
Nem értettem mit keresnek ott az udvarban mindíg evo-k meg subaruk.. Látok ott egy fekete SAAB-ot is mindíg parkolni. Most lesem csak, hogy a ti kezetek van a dologban.. :D

Mellesleg kerek 1 utcára a Mezőkövesdben lakom.. :D

Mikor lehet belesni hozzátok?

Johetsz barmikor, szeretettel varunk...

.Walaky
2009. 03. 29., 09:57
Johetsz barmikor, szeretettel varunk...

Hétfőre vagy keddre mikorra van bejelentkezve valami jóféle autó? Két nap vmeikén áthoznék énis egy kis érdekességet.. :)

simigeri
2009. 03. 31., 13:32
Dehogynem! Gyere be bármikor, kapsz fejhallgatót is ha kell, de mivel hangszigetelt a terem ablakon át is nézheted sőt fotelből plazmaTV-n is. Van olyan klubtag, aki rendszeresen bejár nézelődni amikor ráér, és úgytűnik mindig ráér :-) Néha valaki leválthatná... :-)
És persze lesz dyno day is!
Ugyan nem vagyok klubtag, meg ráérős sem, de tegnap megkerestem az ojjektumot. Az a pad esztétikailag is gyönyörű! Sajna sem időm, sem bátorságom nem volt vizitelni, s ahogy láttam az "elmü" is épp kint járt :)
Majd egyszer feltolatok én is arra a padra, vagy az 1.7D-vel, vagy a 2.0T-vel :cool:

1stDriver
2009. 03. 31., 22:08
http://apuka.qqriq.com/2008/12/dynolicious-aut-gyorsuls-mrs-iphone-al.html

probáltam az én kocsimon,elég jo kis program viszonylagos pontos eredményekkel.
Ha vkinek kell segítség a letöltéshez szoljon.
Biztos, hogy ebbe a topikban van a helye az ilyen vicces kütyüknek? moderátor?

Zana
2009. 04. 01., 16:12
Biztos, hogy ebbe a topikban van a helye az ilyen vicces kütyüknek? moderátor?


Mivel teljesítménymérésről van szó,és ha jol olvastam az előző hozzászolásokat ez volt a téma,így nem fogok uj topikot nyitni,érdekesség képpen raktam be.És ahogy Fapuma is említette,ezzel a vicces kütyüvel elég pontos eredményeket lehet mérni.

hunevo6
2009. 04. 01., 18:27
Én csak annyiban pofáznék bele, hogy ez a topic nem általánosságban a teljesítménymérésről szól, hanem egy bizonyos cég és az ő padjuk által nyújtott szolgáltatásról és ha ezt elfogadjuk, akkor könnyű látni, hogy bármely más teljesítménymérő eszköz (nem tekintve, hogy jó vagy rossz) itt off topicnak minősül.

szkúzi.

EvoSasa
2009. 04. 03., 08:01
Hétvégén Bp-n vagyok méretnék is szívesen csak 10-18 Construmán próbálok vivni a gazdasági válság okozta eledási gondokkal! Ha este 6 után még lehetséges a mérés szombaton akkor mennék!!!

Miki
2009. 04. 06., 10:27
Erre kíváncsi lennék!

A héten fent lesz a turbóm végre, Tarlós járt már az új padon?

hunevo6
2009. 04. 06., 10:54
Erre kíváncsi lennék!

A héten fent lesz a turbóm végre, Tarlós járt már az új padon?

tudtommal nem

EvoSasa
2009. 04. 06., 12:08
Ha kevesebb lesz a lóerő mint amit a Pisti mond akkor rákötjük és mérünk neki gyorsulsát 2 lábra 0-20 km/h ig.

berkes
2009. 04. 06., 12:24
Erre kíváncsi lennék!

A héten fent lesz a turbóm végre, Tarlós járt már az új padon?

Na erre nagyon kíváncsi leszek, mert ezt tervezem én is fejlesztésnek nek.
A Szekér már igen de a Tarlós még nem.

ttop
2009. 04. 21., 16:13
Ma voltunk megnézni!
A gép nagyon komoly. Gratulálok hozzá!

bunker
2009. 04. 29., 18:32
Voltunk ma a haverommal lemérettük a két S2-t.
Neki már szétrobbantottak egy blokkot a budakalászi padon, ezért ide már úgy érkezett, hogy visszaírta a nyomást és a gyújtást és először az enyémet kellet padra tenni. :) Aztán látta, hogy itt másképp mennek a dolgok és megnyugodott!
Még kitalálom, hogy hova tegyem a grafikont.

EvoSasa
2009. 04. 29., 18:41
Csak gyorsan, gyorsan!!!

bunker
2009. 04. 29., 18:50
Csak gyorsan, gyorsan!!!

http://evoklub.hu/forum/showthread.php?p=26255#post26255

Ide tettem.

1stDriver
2009. 05. 02., 01:16
Már majdnem kész vagyunk vele: www.dynoproject.hu

bunker
2009. 05. 05., 15:04
Már majdnem kész vagyunk vele: www.dynoproject.hu (http://www.dynoproject.hu)

Szépen alakul!
Ha gondolod küldök pár fotót a galériába, csináltam párat ottjártam/tunkról (evo, s2-k).

1stDriver
2009. 05. 05., 20:03
Szépen alakul!
Ha gondolod küldök pár fotót a galériába, csináltam párat ottjártam/tunkról (evo, s2-k).
Azt megköszönöm és megkérek mindenkit, akinek van saját anyaga az küldje! Fotó, videó is jöhet! Ígérem felrakjuk!
mail: info@subaruruning.hu vagy info@dynoproject.hu

hunevo6
2009. 05. 25., 22:41
na srácok, volt szerencsém végig nézni egy komoly vas mérését. A Söncő M5-öséről van szó ami nagyon korrektet ment!!!

A mérés egyben mindenkit végre megnyugtathatna afelől, hogy rendben van a pad, nem kamu számok vannak ki írva.

itt az eredmény:

http://kepfeltoltes.hu/090525/kornsM5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

CharlieBrown
2009. 06. 05., 14:16
ma volt szerencsém végigkamerázni egy V8 S2-t.

813.7 LE, 1100Nm
:D

Videó hamarosan. ;)

lezle
2009. 06. 05., 14:18
hűű, ez durva lehet

CharlieBrown
2009. 06. 05., 14:19
hűű, ez durva lehet

Az volt :D
Asszem vasárnap ringen kint lesz a vas ;)

hunevo6
2009. 06. 05., 15:05
ma volt szerencsém végigkamerázni egy V8 S2-t.

813.7 LE, 1100Nm
:D

Videó hamarosan. ;)


jézus!! Na ezek azok a magasságok ahová egy evós még a legszebb álmaiban sem jut el. Félelmetes járgány lehet. El sem bírom képzelni.

bunker
2009. 06. 05., 15:12
ma volt szerencsém végigkamerázni egy V8 S2-t.

813.7 LE, 1100Nm
:D

Videó hamarosan. ;)

Akkor Attila nyerte a fogadást! :-)
Istinek meg gratula a vashoz.

Kíváncsi leszek a V6-ra is.

CharlieBrown
2009. 06. 05., 15:32
Akkor Attila nyerte a fogadást! :-)
Istinek meg gratula a vashoz.

Kíváncsi leszek a V6-ra is.


824 lett a vége ahogy hallom :D
Attila meg kivégez minket RT-vel, hogy a fasznak csiripelünk :twisted:

hunevo6
2009. 06. 05., 16:44
az a minimum, hogy benyomjátok a görbét is, hogy egy kicsit nyál csorgathassunk.

CharlieBrown
2009. 06. 05., 16:46
az a minimum, hogy benyomjátok a görbét is, hogy egy kicsit nyál csorgathassunk.

nekem csak az első (gyengébbik) görbe van meg, utána rohantunk vissza melóba :rolleyes:A videóra rávágom majd azt is.

ATTILA EVO 7
2009. 06. 05., 17:44
.

CharlieBrown
2009. 06. 05., 17:45
.

a másik kettőről nincsen kép??? RT azt mondta az jobb lett pár lóerővel.

hunevo6
2009. 06. 05., 17:47
én csak azt nem értem, hogy miért nincs végig mérve? Gázelvételkor van ilyen visszajövő görbe...

bunker
2009. 06. 05., 17:49
én csak azt nem értem, hogy miért nincs végig mérve? Gázelvételkor van ilyen visszajövő görbe...

Szerintem nem akarta 6500 fölé forgatni.

CharlieBrown
2009. 06. 05., 17:54
Szerintem nem akarta 6500 fölé forgatni.


ahogy nekem lejött a helyszínen, ez amolyan spórolós biztonsági konfig volt :D

bunker
2009. 06. 05., 18:02
ahogy nekem lejött a helyszínen, ez amolyan spórolós biztonsági konfig volt :D

Biztos, hogy lesz ez még jóval erősebb is.:)

hunevo6
2009. 06. 05., 18:05
Biztos, hogy lesz ez még jóval erősebb is.:)

hát igen, mivel a nyomatékgörbe még messze nem zuhant, sőt inkább át ment vízszintesbe, ami meredeken emelkedő lóerőgörbét eredményezett volna, ha még forgatják egy kicsit...

bsz
2009. 06. 05., 18:16
Impozáns.. bár gyorsuláson kívül gyakorlatilag semmire se jó

hunevo6
2009. 06. 05., 18:20
Impozáns.. bár gyorsuláson kívül gyakorlatilag semmire se jó

azért annyira nem rossz a helyzet, mivel alul is van nyomaték. 400 nm-től indul a görbe, amivel már lehet finoman kigyorsulni. Legalább is nekem úgy tűnik, hogy ez még mindig jobb, mint egy arányaiban hasonlóan túl nagy feltöltővel szerelt evo, ahol viszont tényleg számtanilag semmi nyomaték nincs alul.

ATTILA EVO 7
2009. 06. 05., 18:21
Impozáns.. bár gyorsuláson kívül gyakorlatilag semmire se jó

V8 biturbo Nagyon kezelheto utcai hasznalatban is.2-bar a nyomas es 6500-ig van forgatva....A vegcel 2.5.....8000.......

HKSTOMEVO9
2009. 06. 05., 19:04
Nekem az ilyen monsterekről a Norrisos kocsi jut eszembe mikor próbáltak egy kanyarkombinációt,szánalmas lett.Ez csak egyenesen tud menni.

bunker
2009. 06. 05., 19:39
Nekem az ilyen monsterekről a Norrisos kocsi jut eszembe mikor próbáltak egy kanyarkombinációt,szánalmas lett.Ez csak egyenesen tud menni.

De mint tudjuk ez nem is kanyarkombinációra készült.
Isti amennyi szakértelmet, időt és pénzt fektetett bele, akár egy pálya- vagy rallyautót is építhetett volna, de nem ez volt a cél.

CharlieBrown
2009. 06. 05., 19:46
Impozáns.. bár gyorsuláson kívül gyakorlatilag semmire se jó

miért mondod?
például rohadt gyorsan el tudsz ugrani vele sörért, ha ürül a hűtő :D

bsz
2009. 06. 05., 20:19
miért mondod?
például rohadt gyorsan el tudsz ugrani vele sörért, ha ürül a hűtő :D

Jogos..:p

Fapuma8
2009. 06. 05., 20:41
Impozáns.. bár gyorsuláson kívül gyakorlatilag semmire se jó

Jó az melóba járni is , no stress:cool::cool::cool:

Lábán megy , mi a gond?:)

CharlieBrown
2009. 06. 10., 03:08
ma volt szerencsém végigkamerázni egy V8 S2-t.

813.7 LE, 1100Nm
:D

Videó hamarosan. ;)


Elkészült a videó ;)

Kis élménybeszámoló, illetve pár adat videóval:

http://raceworld.hu/2009/06/10/823-le-1050-nm-fotengelyen-audi-s2-v8-biturbo-isti/

EvoSasa
2009. 06. 10., 06:50
Ehh nem is mernék beleülni! Csak vicceltem de qrvára félnék tőle! :)

Feron
2009. 06. 10., 08:17
ijj, b@zmeg, ez nagyon kemény lehet, sztem már Bunker S2-ese is igencsak szépet lép, ebbe már bele se merek gondolni, nemhogy ülni!:D:D

hunevo6
2009. 06. 10., 08:35
ughh, na ez brutál!!!

Mondjuk én már azon csodálkozom, hogy 1.7 liter/turbó ilyen jól megmozgatja a 3076-os csigákat!

bunker
2009. 06. 11., 21:15
Ma volt megint egy audi: 780Le/900Nm.
:)

Fapuma8
2009. 06. 11., 21:21
Ma volt megint egy audi: 780Le/900Nm.
:)

F1 Pisti , szép volt.:D

lezle
2009. 07. 08., 20:58
ezúton is köszi a munkát mindenkinek

http://kepfeltoltes.hu/090708/IMAGE_046_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

hunevo6
2009. 07. 08., 22:05
én már láttam születése pillanataiban- nagyon szép munka-gratula hozzá! Dyno grafikon publikus?

ttop
2009. 07. 09., 10:55
szép szép de ilyen EVO-t még nem láttam ;)

GRAT megdolgoztatok érte!

lezle
2009. 07. 09., 12:00
köszi
boxer evo ;)

nálam nincs grafikon sajnos, de amúgy persze publikus
majd kérek az illetékesektől

RSTom
2009. 07. 09., 12:14
szép szép de ilyen EVO-t még nem láttam ;)

GRAT megdolgoztatok érte!

Ez a BUBUBU EVO ;)

lezle
2009. 07. 13., 13:22
én már láttam születése pillanataiban- nagyon szép munka-gratula hozzá! Dyno grafikon publikus?

http://kepfeltoltes.hu/090713/impreza_gt2835_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Zeke
2009. 07. 13., 15:02
pfujj de irígy vagyok :D

ttop
2009. 07. 13., 15:29
Ez igen!

lezle
2009. 07. 13., 18:33
köszönöm, de az érdem az sok emberé

hunevo6
2009. 07. 14., 00:22
gratulálok, ez nagyon betyáros!!! Irány a pálya :-D

ronin
2009. 07. 18., 09:49
Itt is gratulalok a kocsihoz Lezle. :)

Egyebkent ami nem latszik a grafikonon, hogy ugy all az auto az uton, mintha eros magnessel ott tartanak. Hihetetlen jol fekszi az aszfaltot. Szep, EGESZ, kerek projekt. ;)

Ronin

wolfblind
2009. 08. 25., 08:47
BMW-s Dynoday utan kicsit megvaltozott a Toplista;).

Füli
2009. 08. 25., 11:23
LOL, laza az 656... nem is tudtam hogy ilyen szörnyek is léteznek itthon...

hunevo6
2009. 11. 20., 15:56
ma is volt dynoday Attilának köszönhetően- nagyon szép számban érkeztek a kedves tulajok. Sok jó arcot ismertem meg és főleg még több ütős kocsit. Rögtön kezdem a reggeli döbbenettel: egy S2-es audi majd széttépte a padot a maga kis 965 lóerejével. Az ehhez tartozó nyomaték valami agyament gatyaszaggató- felfoghatatlan 1050 Nm volt ha jól emlékszem. Ja és csodálatos volt a görbéje- gratula a túnernek- gyönyörű munka.

Volt egy gyönyörű hófehér ültetett 100-as dízel audi aki kétségtelenül bemutatta a hogyan tűntessük el az egész termet mutatványt- mivel a katonaság tankoknál alkalmazott rejtőzködő ködje kutya fasza ahhoz képest ahogy ez nyomja a füstüt :-D A teljesítmény is meggyöző volt.

Volt egy Fiat ami nagyon könnyűnek tűnt, szét volt könnyítve még a lökhárító is :-D és számomra döbbenetes 352 lóerőt teljesített.

Atti evoja szép 402 lovas teljesítményt hozott, bár nagyon várom a Gábor féle új programot, azzal milyen lesz.

Nagyon jó kis nap volt- a végét sajnos nem volt alkalmam megvárni mert mentem a lányomért- de ha jól láttam épp befutott gyémánttorkú Lackónk az RX7-el, valamint ha jól tudom többek közt érketett még délután Jeff és Simigeri is az itteniek közül. Az ő eredményeiket is kíváncsian várom!

bunker
2009. 11. 20., 18:41
de ha jól láttam épp befutott gyémánttorkú Lackónk az RX7-el,

Állítólag 380Le lett. :rolleyes:

VGergo
2009. 11. 20., 20:57
Görbék eredmények ? :) ha publikus akkor akár off autoké is jöhetne sztem ! biztos van akit érdekel

hunevo6
2009. 11. 20., 22:25
annyit megtudtam, hogy Jeff valami szarsággal küszködött, vagy a kuplungja csúszott, vagy a gumija csúszott, na mindegy nem bírta a kocsi lerakni a teljesítményt rendesen. Simigeri ha minden igaz szépen hozta a gyári teljesítményt! A görbéket az autók tulajától várd, nekem nincs meg...

Fapuma8
2009. 11. 21., 08:45
Állítólag 380Le lett. :rolleyes:

Nem olyan rossz az egy 1.3 centrifugától:)

bunker
2009. 11. 21., 08:47
Nem olyan rossz az egy 1.3 centrifugától:)

Ja, csak azt is 500-nak harangozták be.

bunker
2009. 11. 21., 08:51
Görbék eredmények ? :) ha publikus akkor akár off autoké is jöhetne sztem ! biztos van akit érdekel

Timeslippen fent van a S2, meg Jugo Nissanja.

simigeri
2009. 11. 21., 15:14
Simigeri ha minden igaz szépen hozta a gyári teljesítményt! A görbéket az autók tulajától várd, nekem nincs meg...
A gyári értéket sajnos mintegy 10%-al alulmúlta teljesitményben, a nyomaték majdnem megvolt, de ezt betudom az autó ismeretlen előéletével, a blokk és kiszolgáló létesitményei állapotának csak külső ismeretével, s persze a korával. Lehet, legalább egy szelep ellenőrzés elkélne :-k
A mérés célja mindössze annyi volt, hogy lássam, miből kezdek épitkezni.
Kár hogy nem maradtál még, láthattad volna a "szörnyet" :)
Egyébként nagyon jól esett az ottaniaktól, hogy megdicsérték az autót állapota miatt, illetve idézem: "finom darab".

hunevo6
2009. 11. 21., 18:07
Én még beszéltem este Gáborral és a te kocsid szépségét külön kiemelte! Gratula!

simigeri
2009. 11. 21., 19:28
Én még beszéltem este Gáborral és a te kocsid szépségét külön kiemelte! Gratula!
Nemá!
A végén még nem új turbót veszek bele, hanem újrafényeztetem :D

Miki
2009. 11. 22., 12:14
Esetleg lehetne frissíteni a toplistát, hm? Küldjétek a számokat, grafikonokat!

Jeff_TM
2009. 11. 22., 15:52
Valami szarul mukodott, a dyno-s sracok szerint csuszott a kuplungom, amit nem hinnek (uj Exedy 3 tarcsas, a legdurvabb kivitelezes, 600km van benne, szepen bejarattam...)
Minden ment fel szepen 4600-ig, a turbo is nyomta az 1.9-2 bart vegig, de 4600-tol egesz vegig a nyomatek gorbe egy egyenes http://timeslip.hu/smilies/tongue.gif olyan 430Nm-es, VEGIG! Ja, masik erdekesseg, Gabi 8000-ig porgette, de a meres 7300-nal vegzodik... Amugy 443 LE lett a maximum http://timeslip.hu/smilies/confused.gif nem realis.

Nyomatek versus LE:

http://timeslip.hu/upload/d/pic4b0959f4b2a2d.jpg

Turbonyomas versus LE:

http://timeslip.hu/upload/c/pic4b095a00891ec.jpg


A pottyos vonal a LE mindket grafikonon.

hunevo6
2009. 11. 22., 16:10
nem lehet, hogy elpörgött a gumi?

Jeff_TM
2009. 11. 22., 16:17
Azt mondjak nem, mert az meglatszik.

hunevo6
2009. 11. 22., 17:35
hát pedig valami megcsúszott a kocsidban, mert a pad a szemem láttára mérte le a 965 lovas audit mintegy 1050 nm nyomaték mellett...

Jeff_TM
2009. 11. 22., 17:49
Az tette tonkre a padot :D

VGergo
2009. 11. 22., 18:14
azért így megcsúszással együtt is hasonlítva fapuma autojához khm.. nem stroker motor nagyobb turbó és elöbb betölt :)

DCS evoja is volt ? ott mi lett a mérés ?

Jeff_TM
2009. 11. 22., 18:40
DCS nem jott.

hunevo6
2009. 11. 22., 19:22
azért így megcsúszással együtt is hasonlítva fapuma autojához khm.. nem stroker motor nagyobb turbó és elöbb betölt :)

DCS evoja is volt ? ott mi lett a mérés ?

DCS-nek nagyon hirtelen halaszthatatlan dolga akadt sajnos :-(

Fapuma8
2009. 11. 22., 19:40
DCS-nek nagyon hirtelen halaszthatatlan dolga akadt sajnos :-(

De oda sem ment mert közben megkúrta az influenza , ágyban van , még a tegnapi díjátadón sem volt.

lanciafan
2009. 11. 22., 20:08
De oda sem ment mert közben megkúrta az influenza , ágyban van , még a tegnapi díjátadón sem volt.
Mert nyert volna vmit?

Fapuma8
2009. 11. 22., 21:56
Mert nyert volna vmit?

Andi lett 3. a BMW-vel éves összetettben , a DCS alfa összetett első MNASZ országosban és Dragracingban is.Én is mindkettőben.

Jöhetett volna , ő csinálta az autókat.

ATTILA EVO 7
2009. 11. 22., 22:50
Andi lett 3. a BMW-vel éves összetettben , a DCS alfa összetett első MNASZ országosban és Dragracingban is.Én is mindkettőben.

Jöhetett volna , ő csinálta az autókat.


Es meg a 2 EB cimed meg sem emlitetted:-#:):):):)

Fapuma8
2009. 11. 22., 23:14
Es meg a 2 EB cimed meg sem emlitetted:-#:):):):)

Arra itt nem adtak semmit.:D

Miki
2009. 11. 23., 06:53
Gondolom azt majd Monte-Carloban, amikor Button meg Loeb is megkapja az idei serlegeket :)

Feron
2009. 11. 23., 07:40
Jugónak mit mértek?

bunker
2009. 11. 23., 08:17
Jugónak mit mértek?

http://www.redsunservice.hu/galeria/index.php?sfpg=U2lsdmlhIFMxNCA0MDArSFAvKm3DqXLDqXM uanBnKippbWFnZSoqNmFmMzZhZWNmMzdkNDkzZjQyZmQ3ZGVjN 2FjZDM2N2Q

Feron
2009. 11. 23., 08:43
http://www.redsunservice.hu/galeria/index.php?sfpg=U2lsdmlhIFMxNCA0MDArSFAvKm3DqXLDqXM uanBnKippbWFnZSoqNmFmMzZhZWNmMzdkNDkzZjQyZmQ3ZGVjN 2FjZDM2N2Q

köszi, ha jól emléxem neki 400 körülre is saccolták...

Richie
2009. 11. 23., 08:45
köszi, ha jól emléxem neki 400 körülre is saccolták...

420-t vart a kocsitol Jugo, milyen rossz lehet neki hogy csak 3-sal kezdodik! Barcsak az lovaim szama kezdodne 3-sal. :twisted:

Feron
2009. 11. 23., 09:25
420-t vart a kocsitol Jugo, milyen rossz lehet neki hogy csak 3-sal kezdodik! Barcsak az lovaim szama kezdodne 3-sal. :twisted:

398 Le-t azért már lehet mondani 400nak:-#;)

Richie
2009. 11. 23., 09:43
398 Le-t azért már lehet mondani 400nak:-#;)

de csak 395.5! :D pannina-ringen lattam a kocsit es k@rva jol ment es jol is szolt! es ez tobbet er akarmilyen vilagszinvonalu padon mert meresnel szerintem.

Fapuma8
2009. 11. 23., 10:03
Gondolom azt majd Monte-Carloban, amikor Button meg Loeb is megkapja az idei serlegeket :)

Ja az volt az a meghívó amit kidobtunk mert nem tudtuk megfejteni mire szól...:D

tRebroN
2009. 11. 23., 10:10
Állítólag 380Le lett. :rolleyes:
438 főtengelyen 1,1 bart tart tartósan 1,4-re felugrik a legelején.

tRebroN
2009. 11. 23., 10:15
de csak 395.5! :D pannina-ringen lattam a kocsit es k@rva jol ment es jol is szolt! es ez tobbet er akarmilyen vilagszinvonalu padon mert meresnel szerintem.

Világszínvonal ide vagy oda sokaknak vannak fenntartásai a méréssel kapcsolatban. Pl pontos fordulatszám jelet nem tom honnan vettek.:-k

simigeri
2009. 11. 23., 10:17
Pl pontos fordulatszám jelet nem tom honnan vettek.:-k
Sztem a műszerfalról. Egy ideig tartottak egy sebességet, s közben konfigolták a műszereket.
Kérdésemre elmondták, ez Dynoday, ha komoly mérést szeretne az ember, akkor időpontra kell menni, s az nem ilyen fútószalagon egy mérés, hanem szépen precizen értékelnek ki mindent.
Legalábbis én igy értettem.






http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

tRebroN
2009. 11. 23., 10:21
Sztem a műszerfalról. Egy ideig tartottak egy sebességet, s közben konfigolták a műszereket.



http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

Gyujtás elosztóról biztosan pontos! ABS jeladórol lehet? Meg vki megkérdezte, hogy mi a helyzet a gumi méretekkel.. válasz az, hogy van nekik adatbázisuk amibe legtöbb autó benne van. OK...gyáritól eltérő gumi méretnél mi van? Az számít? Igazából engem nem mértek szal annyira nem kérdezgettem, de ha engem mértek volna érdekelne. Kalászon eléggé bekábeleztek mikor mérték a szaromat...

bunker
2009. 11. 23., 10:49
Gyujtás elosztóról biztosan pontos! ABS jeladórol lehet? Meg vki megkérdezte, hogy mi a helyzet a gumi méretekkel.. válasz az, hogy van nekik adatbázisuk amibe legtöbb autó benne van. OK...gyáritól eltérő gumi méretnél mi van? Az számít? Igazából engem nem mértek szal annyira nem kérdezgettem, de ha engem mértek volna érdekelne. Kalászon eléggé bekábeleztek mikor mérték a szaromat...

Mikor mi voltunk méretni Áronnal a két S2-t, az első 10perc csak azzal telt, hogy kérdeztek és írkálták be az adatokat a gépbe, szinte mindent. Igaz, mi teljes árat fizettünk.
Egyébként nem értem ami a Timeslippen is ment, miért utólag morgolódnak, miért nem a helyszínen teszik fel a kérdéseiket, az a saabos srác is mit össze nem hisztizett oldalakon keresztül, aztán csak rájött, hogy a t.nyomással volt a gond, de persze a pad szar...

Pont a mi mérésünknél Áronnak 18"-as kerekek voltak fennt, de váltómérete a gyárinak és rögtön az elején észrevették, hogy v.mi nem kóser és korrigálták, nem hiszem, hogy most a dynodayen lemérnek úgy egy autót, hogy tudják nem stimmel v.mi.

Nekem pl. azt mondta Whistler Bandi, miután felprogizta a S2-t, hogy kb. 400-420Le. Lemérettem és 451 lett. Bizonyára, ha 500Le-t mond keserű szájízzel távozom, de akkor sem a padban keresem a hibát.
ATC-nél kell méretni, ott annyit mér Kalmár amennyit előre bediktáltok! :-D :-D

hunevo6
2009. 11. 23., 12:28
Köszönöm Bunker! Végre valaki be mondta a tuttit.

Az a baj, hogy sokkal egyszerűbb kijelenteni, hogy szar a pad és át vagyok baszva, mint elgondolkodni, hogy mi lehet az elvárt teljesítményhez képest a hiány oka.

A padon rengeteg autó volt már ahol a gyári teljesítmény koppra azaz 2%-on belül ki volt mérve Pl Sanyi M5 E60-ja stb stb és tök érdekes, hogy a felpakolt turbók ismert töltéshatárait mindig sikerült is visszamérni a padon, amennyiben a túner valamennyire is értette a dolgát. Maradjunk annyiban hogy ez a pad kurvára nem szar és senkinek nem érdeke az üzemeltetők közül, hogy kisebb számokat variáljanak ki. Szerintetek mikor lehetne több pénzt kaszálni, ha mond egy jó nagyot amitől kurva elégedett boldog visszatérő ügyfél leszel, vagy akkor, ha bemutatja az autód hiányosságát ? Szerintem ezen nem kell gondolkozni. Ahogy ők felvállalják azt, hogy az orrotok alá dugják, hogy gond van, úgy nektek is fel kéne vállalni és nem hőbörögni és kenni a dolgot ide-oda.

Aki csak kurva nagy számokban akarja igazolni főleg önmagát és a kergetett- kitalált lázálmait, annak ott van tényleg az ATC vagy túnerek közül pl DCS- kérni kell egy stage 5-öt és kész- 600 lovat mindenkinek, annak is aki nem akarja :-D

Fapuma példáján haladva egyébként nem véletlen, hogy én 550-et tippeltem, ugyanis ennyit tudna az a turbó! Ebből 530 lett amit a program(ozó) kihozott- még így is szép eredmény. De könyörgöm akkor most miért a padot fikázzuk, amikor minden szempontból hozza a reális teljesítményt??

Miki
2009. 11. 24., 09:19
Ez mindig is így lesz, ha valaki elégedetlen, a padra fogja, stb.

A kétely azzal kapcsolatban van meg, hogy lehet-e a mérés eredményét manipulálni? Valamilyen szorzót/osztót alkalmazni, kompenzál/tat)ni?

Egyébként a mérés objektivitását egy valami nagyon alá tudná támasztani, de nem vagyok benne nagyon jártas, hogy kötelező-e? Ez pedig a hitelesítés, amit elvileg minden mérőeszköznél meg kell tenni, legyen az benzinkút, mérleg, akármi, méghozzá bizonyos időközönként.

A teljesítménymérő pad esetében volt ilyesmi? Egyáltalán lenne rá lehetőség?

Fapuma8
2009. 11. 24., 09:23
Mikor mi voltunk méretni Áronnal a két S2-t, az első 10perc csak azzal telt, hogy kérdeztek és írkálták be az adatokat a gépbe, szinte mindent. Igaz, mi teljes árat fizettünk.
Egyébként nem értem ami a Timeslippen is ment, miért utólag morgolódnak, miért nem a helyszínen teszik fel a kérdéseiket, az a saabos srác is mit össze nem hisztizett oldalakon keresztül, aztán csak rájött, hogy a t.nyomással volt a gond, de persze a pad szar...

Pont a mi mérésünknél Áronnak 18"-as kerekek voltak fennt, de váltómérete a gyárinak és rögtön az elején észrevették, hogy v.mi nem kóser és korrigálták, nem hiszem, hogy most a dynodayen lemérnek úgy egy autót, hogy tudják nem stimmel v.mi.

Nekem pl. azt mondta Whistler Bandi, miután felprogizta a S2-t, hogy kb. 400-420Le. Lemérettem és 451 lett. Bizonyára, ha 500Le-t mond keserű szájízzel távozom, de akkor sem a padban keresem a hibát.
ATC-nél kell méretni, ott annyit mér Kalmár amennyit előre bediktáltok! :-D :-D

Én elégedett vagyok a dynoprojectes mérésemmel.530.Reális.

Én esetemben annyit nem tudnak mások felfogni hogy a többi mérőberendezést amit mások fejlesztenek is elfogadom.

Én nagyon értelmes gyerek vagyok csak nem vagyok hajlandó elviselni az elnyomást.:D:D:D

Fapuma8
2009. 11. 24., 09:24
Köszönöm Bunker! Végre valaki be mondta a tuttit.

Az a baj, hogy sokkal egyszerűbb kijelenteni, hogy szar a pad és át vagyok baszva, mint elgondolkodni, hogy mi lehet az elvárt teljesítményhez képest a hiány oka.

A padon rengeteg autó volt már ahol a gyári teljesítmény koppra azaz 2%-on belül ki volt mérve Pl Sanyi M5 E60-ja stb stb és tök érdekes, hogy a felpakolt turbók ismert töltéshatárait mindig sikerült is visszamérni a padon, amennyiben a túner valamennyire is értette a dolgát. Maradjunk annyiban hogy ez a pad kurvára nem szar és senkinek nem érdeke az üzemeltetők közül, hogy kisebb számokat variáljanak ki. Szerintetek mikor lehetne több pénzt kaszálni, ha mond egy jó nagyot amitől kurva elégedett boldog visszatérő ügyfél leszel, vagy akkor, ha bemutatja az autód hiányosságát ? Szerintem ezen nem kell gondolkozni. Ahogy ők felvállalják azt, hogy az orrotok alá dugják, hogy gond van, úgy nektek is fel kéne vállalni és nem hőbörögni és kenni a dolgot ide-oda.

Aki csak kurva nagy számokban akarja igazolni főleg önmagát és a kergetett- kitalált lázálmait, annak ott van tényleg az ATC vagy túnerek közül pl DCS- kérni kell egy stage 5-öt és kész- 600 lovat mindenkinek, annak is aki nem akarja :-D

Fapuma példáján haladva egyébként nem véletlen, hogy én 550-et tippeltem, ugyanis ennyit tudna az a turbó! Ebből 530 lett amit a program(ozó) kihozott- még így is szép eredmény. De könyörgöm akkor most miért a padot fikázzuk, amikor minden szempontból hozza a reális teljesítményt??

Nem DCS és fapuma fikázza a padot.

Azért legyen rend a fejekben.

Mi hiszünk a padban , tök jó , de a többi mászerünkben is.;):cool:

tRebroN
2009. 11. 24., 09:30
Mikor mi voltunk méretni Áronnal a két S2-t, az első 10perc csak azzal telt, hogy kérdeztek és írkálták be az adatokat a gépbe, szinte mindent. Igaz, mi teljes árat fizettünk.
Egyébként nem értem ami a Timeslippen is ment, miért utólag morgolódnak, miért nem a helyszínen teszik fel a kérdéseiket, az a saabos srác is mit össze nem hisztizett oldalakon keresztül, aztán csak rájött, hogy a t.nyomással volt a gond, de persze a pad szar...

Pont a mi mérésünknél Áronnak 18"-as kerekek voltak fennt, de váltómérete a gyárinak és rögtön az elején észrevették, hogy v.mi nem kóser és korrigálták, nem hiszem, hogy most a dynodayen lemérnek úgy egy autót, hogy tudják nem stimmel v.mi.

Nekem pl. azt mondta Whistler Bandi, miután felprogizta a S2-t, hogy kb. 400-420Le. Lemérettem és 451 lett. Bizonyára, ha 500Le-t mond keserű szájízzel távozom, de akkor sem a padban keresem a hibát.
ATC-nél kell méretni, ott annyit mér Kalmár amennyit előre bediktáltok! :-D :-D

Én azért mérettem kalászon mert többek között a Maha pad az amit a gyárak is használnak. Konkrétan pl a Nissan a kocsiait ilyenen homologizáltatja, de ilyen padot használ asszem a Daimler meg a GM is ha igaz.
Persze ott is simán előfordulhat, hogy szarul mértek nem tudom lehet azt kéne, hogy mindkét padon leméretni és megnézni, hogy főtengely és keréklovak között mennyi a difi egy adott kocsin.

Fapuma8
2009. 11. 24., 09:31
Ez mindig is így lesz, ha valaki elégedetlen, a padra fogja, stb.

A kétely azzal kapcsolatban van meg, hogy lehet-e a mérés eredményét manipulálni? Valamilyen szorzót/osztót alkalmazni, kompenzál/tat)ni?

Egyébként a mérés objektivitását egy valami nagyon alá tudná támasztani, de nem vagyok benne nagyon jártas, hogy kötelező-e? Ez pedig a hitelesítés, amit elvileg minden mérőeszköznél meg kell tenni, legyen az benzinkút, mérleg, akármi, méghozzá bizonyos időközönként.

A teljesítménymérő pad esetében volt ilyesmi? Egyáltalán lenne rá lehetőség?

Ez minden padnál valamilyen szinten megvan és minden műszernél , egymáshoz képest viszont mind mást mér pedig minősitettek...

Fapuma8
2009. 11. 24., 09:33
Én azért mérettem kalászon mert többek között a Maha pad az amit a gyárak is használnak. Konkrétan pl a Nissan a kocsiait ilyenen homologizáltatja, de ilyen padot használ asszem a Daimler meg a GM is ha igaz.
Persze ott is simán előfordulhat, hogy szarul mértek nem tudom lehet azt kéne, hogy mindkét padon leméretni és megnézni, hogy főtengely és keréklovak között mennyi a difi egy adott kocsin.

Neked mekkora különbség van a két mérés között?

Te mérettél mindkettőn ugye?

tRebroN
2009. 11. 24., 09:37
Neked mekkora különbség van a két mérés között?

Te mérettél mindkettőn ugye?

Sajna nem...hogy lehetőségem lesz-e az is kérdőjeles...nem anyagi jellegű a probléma hanem technikai. Ugyanis a kocsi metamorfózison megy keresztül.:p:p

1stDriver
2009. 11. 24., 12:06
Ez mindig is így lesz, ha valaki elégedetlen, a padra fogja, stb.

A kétely azzal kapcsolatban van meg, hogy lehet-e a mérés eredményét manipulálni? Valamilyen szorzót/osztót alkalmazni, kompenzál/tat)ni?

Egyébként a mérés objektivitását egy valami nagyon alá tudná támasztani, de nem vagyok benne nagyon jártas, hogy kötelező-e? Ez pedig a hitelesítés, amit elvileg minden mérőeszköznél meg kell tenni, legyen az benzinkút, mérleg, akármi, méghozzá bizonyos időközönként.

A teljesítménymérő pad esetében volt ilyesmi? Egyáltalán lenne rá lehetőség?
Már leírtam, hogy nem lehet a mérés eredményeit manipulálni. A shoot out módban pedig a beállításokon(terhelés, inercia stb.) állítani sem lehet a gép automatikusan adja és nem enged semmilyen belenyúlást. Pont erre lett kitalálva, hogy a kétkedők ne találjanak benne kapaszkodót.
A pad egy nagyon komoly minőségellenőrzésen és laboratóriumi kalibráción esik át mielőtt elküldik a vevőnek. Erről egy certifikáció van, (a konkrét darabra) pecséttel aláírásokkal. A telepítéskor egy mérnök ausztráliából jött és 3 napig itt volt, hogy minden megfelelően történik-e valamint oktatást tartott a pad kezeléséről.
Akiket pontosan érdekel, hogy mit és hogyan csinál a pad, mit kell állítani a méréskor az jöjjön be és szívesen elmagyarázzuk.
Elég földhözragadt az a kétkedés, ami azon alapul, hogy én még ugyan nem voltam méretni de azt mondták, hogy azt válaszolták arra hogy...
Több száz autó mérésén vagyunk túl beleértve a magyar autósport krémjét is.
Nincsenek kételyek a méréssel vagy annak pontosságával kapcsolatban.
Az, hogy valakinek nem a beígért vagy az elképzelt lóerő jelenik meg a kijelzőn az sohasem a pad hibája.
Ha egy mérés sikertelen pl. kerékcsúszás stb. miatt annak mindenki által látható egyértelmű jelei vannak, tehát az sem manipulálható semmilyen formában.

Fapuma8
2009. 11. 24., 12:28
Már leírtam, hogy nem lehet a mérés eredményeit manipulálni. A shoot out módban pedig a beállításokon(terhelés, inercia stb.) állítani sem lehet a gép automatikusan adja és nem enged semmilyen belenyúlást. Pont erre lett kitalálva, hogy a kétkedők ne találjanak benne kapaszkodót.
A pad egy nagyon komoly minőségellenőrzésen és laboratóriumi kalibráción esik át mielőtt elküldik a vevőnek. Erről egy certifikáció van, (a konkrét darabra) pecséttel aláírásokkal. A telepítéskor egy mérnök ausztráliából jött és 3 napig itt volt, hogy minden megfelelően történik-e valamint oktatást tartott a pad kezeléséről.
Akiket pontosan érdekel, hogy mit és hogyan csinál a pad, mit kell állítani a méréskor az jöjjön be és szívesen elmagyarázzuk.
Elég földhözragadt az a kétkedés, ami azon alapul, hogy én még ugyan nem voltam méretni de azt mondták, hogy azt válaszolták arra hogy...
Több száz autó mérésén vagyunk túl beleértve a magyar autósport krémjét is.
Nincsenek kételyek a méréssel vagy annak pontosságával kapcsolatban.
Az, hogy valakinek nem a beígért vagy az elképzelt lóerő jelenik meg a kijelzőn az sohasem a pad hibája.
Ha egy mérés sikertelen pl. kerékcsúszás stb. miatt annak mindenki által látható egyértelmű jelei vannak, tehát az sem manipulálható semmilyen formában.

Te amúgy hogyan gondolod?
A maha , ti padotok , mustang mást mér vagy egyformát?

Azzal egyetértek hogy a tiétek pontosan ugyanazt méri mint pl ugyanez a pad más országban...stb.
Azaz azt gondolom hogy jól van beállítva és jól mér.

Azaz pl az amerikaiak hazudnak vagy mondjuk egy mustang pad erősebbnek látja az autót mint egy dyno?

EVO-010
2009. 11. 24., 17:22
A teljesítménymérő pad esetében volt ilyesmi? Egyáltalán lenne rá lehetőség?

1 héten belül 3-szor, 3 különböző autót, 3 alkalommal, de azonos körülmények között megmérni? Ha az eredmény hozná a papírformát, akkor tényleg egyenletesen mér a pad!
Pontosabban a mért eredmények azonos értéket mutatnak. Nem tudom, hogy hol van még ilyen mérés, de érdemes lenne ezeken végig menni.:-k
Szerintem a különbségekre nem csak én lennék kíváncsi.

1stDriver
2009. 11. 24., 20:27
Továbbra is az a tendencia, hogy olyan emberek állítanak fel téziseket, akik nem érintettek egyenlőre teljesítménymérés ügyben. El kell jönni, próbára kell tenni, de ha valaki csak dumál de a pénzt sajnálja tapasztalatszerzésre akkor viszont ott a net olvasni kell.
Egy a lényeg: Nem lehet jelenleg jobb eszközt találni a világon ennél a gépnél. Ha ezt is kétkedők fogadják itthon akkor a fejekben van a baj!
Lenne egy konkrét kérdésem a kétkedőkhöz:
PONTOSAN ÍRJÁTOK LE, HOGY MI LENNE SZERINTETEK A MEGFELELŐ MÉRŐESZKÖZ.
TEHÁT, HOGY ITT MAGYARORSZÁGON A VILÁGON MINDEHOL ELFOGADOTTAL ELLENTÉTBEN MI AZ AMI TUTI LENNE SZÁMOTOKRA?
TEHÁT NEM MELLÉPOFÁZÁST KÉREK, HANEM KONKRÉTAN MILYEN MÓDSZER LENNE AZ AMI PONT A BEHAZUDOTT LÓERŐT MUTATNÁ, AZ ELNAGYOLT PROGRAM HULLÁMZÁSAIT KIEGYENLÍTENÉ PONT ÚGY, AHOGY SZERETNÉTEK ÉS MINDEMELLETT MINDENKI ELÉGEDETT LENNE VELE.

simigeri
2009. 11. 24., 20:35
Továbbra is az a tendencia, hogy olyan emberek állítanak fel téziseket, akik nem érintettek egyenlőre teljesítménymérés ügyben. El kell jönni, próbára kell tenni, de ha valaki csak dumál de a pénzt sajnálja tapasztalatszerzésre akkor viszont ott a net olvasni kell.
Egy a lényeg: Nem lehet jelenleg jobb eszközt találni a világon ennél a gépnél. Ha ezt is kétkedők fogadják itthon akkor a fejekben van a baj!
Lenne egy konkrét kérdésem a kétkedőkhöz:
PONTOSAN ÍRJÁTOK LE, HOGY MI LENNE SZERINTETEK A MEGFELELŐ MÉRŐESZKÖZ.
TEHÁT, HOGY ITT MAGYARORSZÁGON A VILÁGON MINDEHOL ELFOGADOTTAL ELLENTÉTBEN MI AZ AMI TUTI LENNE SZÁMOTOKRA?
TEHÁT NEM MELLÉPOFÁZÁST KÉREK, HANEM KONKRÉTAN MILYEN MÓDSZER LENNE AZ AMI PONT A BEHAZUDOTT LÓERŐT MUTATNÁ, AZ ELNAGYOLT PROGRAM HULLÁMZÁSAIT KIEGYENLÍTENÉ PONT ÚGY, AHOGY SZERETNÉTEK ÉS MINDEMELLETT MINDENKI ELÉGEDETT LENNE VELE.
Kockás (négyzetrácsos) papirra kézzel (vonalzóval) rajzolt grafikonok? :p

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

Fapuma8
2009. 11. 24., 20:35
Továbbra is az a tendencia, hogy olyan emberek állítanak fel téziseket, akik nem érintettek egyenlőre teljesítménymérés ügyben. El kell jönni, próbára kell tenni, de ha valaki csak dumál de a pénzt sajnálja tapasztalatszerzésre akkor viszont ott a net olvasni kell.
Egy a lényeg: Nem lehet jelenleg jobb eszközt találni a világon ennél a gépnél. Ha ezt is kétkedők fogadják itthon akkor a fejekben van a baj!
Lenne egy konkrét kérdésem a kétkedőkhöz:
PONTOSAN ÍRJÁTOK LE, HOGY MI LENNE SZERINTETEK A MEGFELELŐ MÉRŐESZKÖZ.
TEHÁT, HOGY ITT MAGYARORSZÁGON A VILÁGON MINDEHOL ELFOGADOTTAL ELLENTÉTBEN MI AZ AMI TUTI LENNE SZÁMOTOKRA?
TEHÁT NEM MELLÉPOFÁZÁST KÉREK, HANEM KONKRÉTAN MILYEN MÓDSZER LENNE AZ AMI PONT A BEHAZUDOTT LÓERŐT MUTATNÁ, AZ ELNAGYOLT PROGRAM HULLÁMZÁSAIT KIEGYENLÍTENÉ PONT ÚGY, AHOGY SZERETNÉTEK ÉS MINDEMELLETT MINDENKI ELÉGEDETT LENNE VELE.

Biztos képesek normál betűvel is elolvasni az írásodat a népek.
Mit stresszeled magad?

Az én kérdésemre válaszolj.
Ugyanazt méri a maha , mustand , dynodinamics vagy vannak eltérések tapasztalataid szerint?

Én leszarom mennyi lóerőm lett és mennyit állított meg ki.
A pontos megfogalmazásom az autómat illetően az hogy mérőműszerenként leírom mi mennyit mért és így kb megvan milyen erős és minden ember felfoghatja a saját mérőrendszere szerint.

Demokratikusan:
Gtech:630
AX:585
Dyno:530

Aztán fejben gyengéknek hozzáfűzöm hogy válassza ki melyik a szimpatikus neki.

Ha a dynoba hisz akkor legyen csak 530 , nekem tökmindegy.

Lényeg hogy az enyém a kocsi és megy mint az állat és ennyi...:D

Válaszolj a padokra kiírt kérdésemre.

Jó lenne ha tavaszig nem kapnál sokkot és ha sikerül beprogizni E85-re akkor mérhetnétek nekem még.

hunevo6
2009. 11. 24., 20:47
Én is azt gondolom, hogy aki kötekedni akar annak a pad tervezőmérnöke is ide jöhetne és magyarázhatna mindent, aki el határozta magában, hogy már pedig ezek itten hazudnak, azt még a szent Péter sem fogja meggyőzni.

Egy biztos. Az a padot olyan autók hagyták el pl Kárai, vagy az N csoportos Hadik subaru melyek folyamatosan bizonyítanak.

Én azt gondolom, hogy amíg nem olvasunk konkrét beszámolót egy autó tulajtól, hogy szétment a gépe addig ne tépjük a szánkat légből kapott fikciókon.

Én hiszek ebben a padban- mert mint éppeszű ember végig tudom ott állva követni a folyamatokat, voltam én már ott kb 40 órát összesen, pontosan láttam vagy 20 mérést, plusz az én kocsim programozását- és végig azt láttam, hogy humbuk nélkül mennek a dolgok a maguk rendje szerint.

hunevo6
2009. 11. 24., 20:51
Biztos képesek normál betűvel is elolvasni az írásodat a népek.
Mit stresszeled magad?

Az én kérdésemre válaszolj.
Ugyanazt méri a maha , mustand , dynodinamics vagy vannak eltérések tapasztalataid szerint?

Én leszarom mennyi lóerőm lett és mennyit állított meg ki.
A pontos megfogalmazásom az autómat illetően az hogy mérőműszerenként leírom mi mennyit mért és így kb megvan milyen erős és minden ember felfoghatja a saját mérőrendszere szerint.

Demokratikusan:
Gtech:630
AX:585
Dyno:530

Aztán fejben gyengéknek hozzáfűzöm hogy válassza ki melyik a szimpatikus neki.

Ha a dynoba hisz akkor legyen csak 530 , nekem tökmindegy.

Lényeg hogy az enyém a kocsi és megy mint az állat és ennyi...:D

Válaszolj a padokra kiírt kérdésemre.

Jó lenne ha tavaszig nem kapnál sokkot és ha sikerül beprogizni E85-re akkor mérhetnétek nekem még.

Figyelj már Puma, azért ki ne találjuk már, hogy az a Gtech meg az AX mérőműszerek. Ennyi erővel akkor az én seggem is egy mérőműszer és majd én mondok számokat a saját méréseim alapján- és lesznek híveim akik a Hutyutyu Segg Dyno lóerő skálán adják meg az adatokat és ami ettől eltér az kamu. Komolyan kezd kabaré lenni az egész.

Fapuma8
2009. 11. 24., 20:55
Én is azt gondolom, hogy aki kötekedni akar annak a pad tervezőmérnöke is ide jöhetne és magyarázhatna mindent, aki el határozta magában, hogy már pedig ezek itten hazudnak, azt még a szent Péter sem fogja meggyőzni.

Egy biztos. Az a padot olyan autók hagyták el pl Kárai, vagy az N csoportos Hadik subaru melyek folyamatosan bizonyítanak.

Én azt gondolom, hogy amíg nem olvasunk konkrét beszámolót egy autó tulajtól, hogy szétment a gépe addig ne tépjük a szánkat légből kapott fikciókon.

Én hiszek ebben a padban- mert mint éppeszű ember végig tudom ott állva követni a folyamatokat, voltam én már ott kb 40 órát összesen, pontosan láttam vagy 20 mérést, plusz az én kocsim programozását- és végig azt láttam, hogy humbuk nélkül mennek a dolgok a maguk rendje szerint.

Amúgy ki mondta hogy rossz a pad és nem pontos?
Kiknek megy a magyarázkodás?

Más , Kohári Zoli merci miért nem akart mérekezni?Tiltott a gecó gyári komp?

Jeffnél a kuplung csúszhatott elvileg nem?Attól hogy 3 tárcsás exedy...DCS-nek is csúszott a vadiúj HKS...

Saabos ember ha nem hiszi hogy annyi neki majd elmegy másik padra és méret ott is.

Milyen egyéb eset van?

Fapuma8
2009. 11. 24., 20:56
Figyelj már Puma, azért ki ne találjuk már, hogy az a Gtech meg az AX mérőműszerek. Ennyi erővel akkor az én seggem is egy mérőműszer és majd én mondok számokat a saját méréseim alapján- és lesznek híveim akik a Hutyutyu Segg Dyno lóerő skálán adják meg az adatokat és ami ettől eltér az kamu. Komolyan kezd kabaré lenni az egész.

Azt is megadom ha leírod , lehet hogy sokan benned hisznek inkább.
Nem jön le amit írok?
Bármivel megmérik leírom mennyi és választhat ki mit akar.

hunevo6
2009. 11. 24., 21:02
Azt is megadom ha leírod , lehet hogy sokan benned hisznek inkább.
Nem jön le amit írok?
Bármivel megmérik leírom mennyi és választhat ki mit akar.

értelek én, hogyne értenélek. De azért ha egy kiló paradicsom helyett a zöldséges a saját kg skálája alapján véletlenül csak 80 dekát bírna adni, biztos, hogy rettenetesen pofán vágnám. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a LE mint teljesítmény adat valahol mégiscsak egy pontosan meghatározott mennyiség nem? Ezt nem lehet így, vagy amúgy értelmezni. Ennyi erővel a magyar gázművek egy m3 gáz helyett csak 800 litert adna, de a köbméter árat fizettetné meg. Ciki lenne nem? Vagy ha tankolsz- akkor van külön Shell liter meg Agip??

Tehát ha a te vagy bárki kocsijára különféle "műszerek" illetve egyének mondanak ezt meg azt, azt nem kell nekünk elfogadni azzal a legyintéssel, hogy az ő mércéjük szerint igazuk van!

MES-Racing
2009. 11. 24., 21:12
Hutyutyu Segg Dyno lóerő skálán adják meg az adatokat és ami ettől eltér az kamu. Komolyan kezd kabaré lenni az egész.

Gyuri, Nálad mennyi egy mérés?? :-) :-) :-)

Fapuma8
2009. 11. 24., 21:13
értelek én, hogyne értenélek. De azért ha egy kiló paradicsom helyett a zöldséges a saját kg skálája alapján véletlenül csak 80 dekát bírna adni, biztos, hogy rettenetesen pofán vágnám. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a LE mint teljesítmény adat valahol mégiscsak egy pontosan meghatározott mennyiség nem? Ezt nem lehet így, vagy amúgy értelmezni. Ennyi erővel a magyar gázművek egy m3 gáz helyett csak 800 litert adna, de a köbméter árat fizettetné meg. Ciki lenne nem? Vagy ha tankolsz- akkor van külön Shell liter meg Agip??

Tehát ha a te vagy bárki kocsijára különféle "műszerek" illetve egyének mondanak ezt meg azt, azt nem kell nekünk elfogadni azzal a legyintéssel, hogy az ő mércéjük szerint igazuk van!

Ezért is mondom azt hogy az autóm 530LE-nek fele meg ezekben a körökben.
De például timeslipen ahol van egy tonna AX22-es mérés ott azokhoz képest ugyanazon a mérőskálán 585LE az autó ami ugyanezt jelenti és tökéletes az összehasonlítás is.
A tiéd is lehet hogy az AX-es skálán 500Le.Érted.

Azt még megcsinálom hogy ha kicseréli Csaba az elhalt kuplungomat akkor lemérjük most IS AX-el hogy most mit mutat , kíváncsi vagyok.

Na akkor a pad szerint amin az evóklub méri a toplistáját azon akkor 530-al kéretik beírni engem.

Ha csak ennyi az autóm akkor ennyi padon.

Csáó

Papírtigris
2009. 11. 24., 21:20
Én nem értem miért viaskodtok,ezen a LE témán,meg a pad témán,ahelyett hogy kergetnétek azt a pár motorost akit még találni ebben az időben:)

Én pedig tudom ezt az egészet,de mindentől függetlenűl imádom az autómat és pont.

Mellesleg ami számitástechnika azzal lehet manipulálni bármit,az más kérdés hogy akar-e valaki!?
Ezt te jól tudod Gyuri nem,:)

Fapuma8
2009. 11. 24., 21:30
Attilának a szerinte huncut 2 báros nyomásomról...

Szerintem nem volt 2 bár , főleg nem az 530 lónál.


http://img.carstyling.hu/usercars/00/03/66/49/36649_1259097939.jpg

ricsimae
2009. 11. 24., 22:37
Gyuri, Nálad mennyi egy mérés?? :-) :-) :-)


Gumiba 4000 ,a nélkül 6000:):):)

hunevo6
2009. 11. 24., 23:42
...Ha csak ennyi az autóm akkor ennyi padon...

az a "csak" ennyi egyenlőre a fórum legerősebb evója cimre bőven elég :-D gratula hozzá, valszeg egy jó ideig nem lesz legyőződ. Miki tud téged listára venni- reméljük megteszi.

EvoSasa
2009. 11. 24., 23:45
Na mi van bakker téged is ébren tart valami alkohol?

1stDriver
2009. 11. 24., 23:47
Ezért is mondom azt hogy az autóm 530LE-nek fele meg ezekben a körökben.

Nem, az autód a fizika mai állása szerint 530LE.

Ez olyan minthogy a kerékátmérőd kicsit több, mint 2 arasz ha a te kezeddel méred. Lehet, hogy az enyémmel pont kettő, de attól még az pontosan 17coll, nem több, nem kevesebb. De azért még érdekelne, hogy a ricsimae kezével mérve vajon mennyi? Ne má...

lanciafan
2009. 11. 25., 07:19
Nem, az autód a fizika mai állása szerint 530LE.

Ez olyan minthogy a kerékátmérőd kicsit több, mint 2 arasz ha a te kezeddel méred. Lehet, hogy az enyémmel pont kettő, de attól még az pontosan 17coll, nem több, nem kevesebb. De azért még érdekelne, hogy a ricsimae kezével mérve vajon mennyi? Ne má...
Úgyse tudod neki megmagyarázni....


A padról:
Amikor Én elmentem méretni, rájöttem a pad nem arra való h kiderüljön hány lóerős a kocsim, amikor elkészült a fejlesztés, vagyhogy Én ugathassam tele az intenetet ,h bizony nekem ilyen és ilyen erős a kocsim.
Arra való ha elkészült a tuning vagy a fejlesztés ,az autó programját normál körülmények között elkészítsék, feltárujanak azok a mechanikus problémák amelyekre okozhatják esetleg az elvárt teljesítmény hiányát, azok a pici apró finomítások, amelyeket seggel nincs az tuner aki érez. A paddal tökéletesíteni lehet egy konfigot, ki lehet hozni belőle a maximumot, és optimalizálni lehet az összetevőket.
Továbbá szerintem az egyik legjobb spórolás, mert ha van egy elképzelésem arrról milyen teljesítmény, nyomatékot, karakterisztikát várok el az autómtól, nem kell felesleges pénzeket költenem olyan tuning cuccokra amit csak eladni akarnak nekem, de mérhető javulást nem hoz . A programozások során történt "balesetekről" autó tönkremenetelekről már ne is beszéljünk. Ha valaha is fogok még egy tuningolt autót csináltatni csak padon lesz programozva. Örülök h van egy ilyen itthon.

A dyno projektről:
Én 1szer jártam ott az autómmal, majd volt még ott még egyszer a kocsi progizáson. Amikor Én ott jártam1st nem volt ott de a srácok vérprofin, segítőkészen, türelmesen törekedtek arra h a kocsi a lehető legjobb legyen, segítettek a progizásban is. Ahogy hallottam amikor Én nem voltam ott akkor 1st is hasonlóan cslelekedett.

Budakalászon is voltam méretni egy off kocsit. Hát.....(nem írok semmi rosszat, de azért látszik, h nem a tuning szakértői).

Fapuma:
Ha neked nem esik le, h a padon nem csak az derült ki, h a kocsid gyengébb mint korábban azt írtad, hanem az is h a program és a tuning útján sem jó irányba mész, hiszen a teljesítmény és a nyomatékgörbéd egy szar(már bocs) azért inkább magadat hibáztasd ne azt aki felhívja a fogyelmed erre. Az is kiderült,ha valóban azok a cuccok bene vannak a kocsidban amik benne vannak akkor egy jobb programmal,ésszerűsítve sokkal messzebb eljuthattál volna 400m időben, és teljesítményben is mint így,megközelíthetted volna már rég azokat az időket amiket elvártál a kocsitól.
Azt is tudom h most leírod majd h te elégedett vagy, meg győztél, meg ilyenek, de a tény attól tény marad:a kocsid a valós tudása alatt marad jóval, a görbéi szarok, felesleges cuccok vannak benne. Hidd el ennek semmi köze a dcshez. Ha egy kicsit is értelmesnek tartod magad elgondolkozol rajta, ha már áprilisban elmész a padra hamarabb kiderültek volna ezek a dolgok, és megkímélted volna magad egy csomó kellemetlenségtől, és pénzkidobástól.
Részemről ennyi, ha még ezek után is azt gondolod csak fikázni araklak,, tudlak sajnálni és tényleg fordulj szakorvoshoz.

Fapuma8
2009. 11. 25., 08:52
Úgyse tudod neki megmagyarázni....


A padról:
Amikor Én elmentem méretni, rájöttem a pad nem arra való h kiderüljön hány lóerős a kocsim, amikor elkészült a fejlesztés, vagyhogy Én ugathassam tele az intenetet ,h bizony nekem ilyen és ilyen erős a kocsim.
Arra való ha elkészült a tuning vagy a fejlesztés ,az autó programját normál körülmények között elkészítsék, feltárujanak azok a mechanikus problémák amelyekre okozhatják esetleg az elvárt teljesítmény hiányát, azok a pici apró finomítások, amelyeket seggel nincs az tuner aki érez. A paddal tökéletesíteni lehet egy konfigot, ki lehet hozni belőle a maximumot, és optimalizálni lehet az összetevőket.
Továbbá szerintem az egyik legjobb spórolás, mert ha van egy elképzelésem arrról milyen teljesítmény, nyomatékot, karakterisztikát várok el az autómtól, nem kell felesleges pénzeket költenem olyan tuning cuccokra amit csak eladni akarnak nekem, de mérhető javulást nem hoz . A programozások során történt "balesetekről" autó tönkremenetelekről már ne is beszéljünk. Ha valaha is fogok még egy tuningolt autót csináltatni csak padon lesz programozva. Örülök h van egy ilyen itthon.

A dyno projektről:
Én 1szer jártam ott az autómmal, majd volt még ott még egyszer a kocsi progizáson. Amikor Én ott jártam1st nem volt ott de a srácok vérprofin, segítőkészen, türelmesen törekedtek arra h a kocsi a lehető legjobb legyen, segítettek a progizásban is. Ahogy hallottam amikor Én nem voltam ott akkor 1st is hasonlóan cslelekedett.

Budakalászon is voltam méretni egy off kocsit. Hát.....(nem írok semmi rosszat, de azért látszik, h nem a tuning szakértői).

Fapuma:
Ha neked nem esik le, h a padon nem csak az derült ki, h a kocsid gyengébb mint korábban azt írtad, hanem az is h a program és a tuning útján sem jó irányba mész, hiszen a teljesítmény és a nyomatékgörbéd egy szar(már bocs) azért inkább magadat hibáztasd ne azt aki felhívja a fogyelmed erre. Az is kiderült,ha valóban azok a cuccok bene vannak a kocsidban amik benne vannak akkor egy jobb programmal,ésszerűsítve sokkal messzebb eljuthattál volna 400m időben, és teljesítményben is mint így,megközelíthetted volna már rég azokat az időket amiket elvártál a kocsitól.
Azt is tudom h most leírod majd h te elégedett vagy, meg győztél, meg ilyenek, de a tény attól tény marad:a kocsid a valós tudása alatt marad jóval, a görbéi szarok, felesleges cuccok vannak benne. Hidd el ennek semmi köze a dcshez. Ha egy kicsit is értelmesnek tartod magad elgondolkozol rajta, ha már áprilisban elmész a padra hamarabb kiderültek volna ezek a dolgok, és megkímélted volna magad egy csomó kellemetlenségtől, és pénzkidobástól.
Részemről ennyi, ha még ezek után is azt gondolod csak fikázni araklak,, tudlak sajnálni és tényleg fordulj szakorvoshoz.

Látod ezt a választ is kihoztam belőled , ezt sem írtad volna le ha csak úgy néha 1 1 helyeslő mondatot beírok...:cool:

Fapuma8
2009. 11. 25., 08:53
Nem, az autód a fizika mai állása szerint 530LE.

Ez olyan minthogy a kerékátmérőd kicsit több, mint 2 arasz ha a te kezeddel méred. Lehet, hogy az enyémmel pont kettő, de attól még az pontosan 17coll, nem több, nem kevesebb. De azért még érdekelne, hogy a ricsimae kezével mérve vajon mennyi? Ne má...

Na akkor fejlesztenem kell mert kellene 600LE a 10-es időhöz.:cool:

MES-Racing
2009. 11. 25., 09:01
Látod ezt a választ is kihoztam belőled , ezt sem írtad volna le ha csak úgy néha 1 1 helyeslő mondatot beírok...:cool:

Meg kihoztad belőle azt a pár 10 hozzászólást is ezt megelőzően :-) :-) :-)
(kéretik viccesen felfogni, nincs semmi rossz indulat)

Fapuma8
2009. 11. 25., 09:36
Meg kihoztad belőle azt a pár 10 hozzászólást is ezt megelőzően :-) :-) :-)
(kéretik viccesen felfogni, nincs semmi rossz indulat)

Voltam én régen amikor még fiatal voltam asszertív és kommunikációs tréningen.
Annyi a lényeg hogy ha meg akarsz tudni dolgokat akkor tökmindegy hogy an de beszéltetned kell az embereket....

Na erről meg a sok dologról amit írok elég ennyi...:D

Robevo
2009. 11. 25., 17:08
Már leírtam, hogy nem lehet a mérés eredményeit manipulálni. A shoot out módban pedig a beállításokon(terhelés, inercia stb.) állítani sem lehet a gép automatikusan adja és nem enged semmilyen belenyúlást. Pont erre lett kitalálva, hogy a kétkedők ne találjanak benne kapaszkodót.
A pad egy nagyon komoly minőségellenőrzésen és laboratóriumi kalibráción esik át mielőtt elküldik a vevőnek. Erről egy certifikáció van, (a konkrét darabra) pecséttel aláírásokkal. A telepítéskor egy mérnök ausztráliából jött és 3 napig itt volt, hogy minden megfelelően történik-e valamint oktatást tartott a pad kezeléséről.
Akiket pontosan érdekel, hogy mit és hogyan csinál a pad, mit kell állítani a méréskor az jöjjön be és szívesen elmagyarázzuk.
Elég földhözragadt az a kétkedés, ami azon alapul, hogy én még ugyan nem voltam méretni de azt mondták, hogy azt válaszolták arra hogy...
Több száz autó mérésén vagyunk túl beleértve a magyar autósport krémjét is.
Nincsenek kételyek a méréssel vagy annak pontosságával kapcsolatban.
Az, hogy valakinek nem a beígért vagy az elképzelt lóerő jelenik meg a kijelzőn az sohasem a pad hibája.
Ha egy mérés sikertelen pl. kerékcsúszás stb. miatt annak mindenki által látható egyértelmű jelei vannak, tehát az sem manipulálható semmilyen formában.

A pad es a hely ahol van meg az egesz felallas , nagyon komoly. Meg itt kint sem figyelnek enyire oda a rendszer tokeletessegehez.
Ha valaki ilyen precizen megepit valamit as vallalaja a felmerulo vitakat /az alacsony szamok miatt/ akkor elkene gondolkodni ki is igazabol az aki melle beszel.

Voltam fent vettem ra a faradtsagot es megneztem a helyet . Szerintem nem kell ennel tobb sehol. Meg amerikaban sem. Az egesz felallas + az ottani emberek teljesen nivosak.

En nagyon orulok hogy ilyen tuner muhely van otthon ilyen emberekkel.

Robi

Robevo
2009. 11. 25., 17:21
utolso szo tolem .
Azt is tisztazni kene a fejekben, hogy a pad az egy eszkoz. Nem mertek rendszer.
Kulonbozo tipusu padok kulonbozo szamokat hoznak ugyan azon az auton ,meg akkor is ha a kornyezo elemek megegyeznek.

A padokat arra talatak ki hogy olcsobban biztonsagosabban lehesen az autokat beallitani. Es a Leheto legeletszerubben.
Nagyjabol ennyi. Lo ero parbaj teljes butasag pad es pad kozott.
Ovodas szint.
A pad segit a tunernek a beallitashoz, meg neked, hogy meg erte-e meg venni a tuning cuccot...semmi tobb. NEm a vegso szam a fontos hanem a % a novekedesnek az alaphoz kepest. Es EZ a lenyeg semmi mas.

Ha loero parbajra van szukseg akkor ott a 1/4 mile....

Itt kint is van LE parbaj , de az mindig a zoldfuluek kozott zajlik. Majd kesobb ok is abba hagyjak. De nem baj minding van utan potlas :)

Valamiert nehany embernek az a fontos hogy milyen szamot tud mondani a kocsijaval kapcsolatban. Es nem a palya idore gondolok.

Olyasminek tunik , hogy kinek van nagyobb :)

Csacsisag

EVO-010
2009. 11. 25., 17:29
utolso szo tolem .
Azt is tisztazni kene a fejekben, hogy a pad az egy eszkoz. Nem mertek rendszer.
Kulonbozo tipusu padok kulonbozo szamokat hoznak ugyan azon az auton ,meg akkor is ha a kornyezo elemek megegyeznek.

A padokat arra talatak ki hogy olcsobban biztonsagosabban lehesen az autokat beallitani. Es a Leheto legeletszerubben.
Nagyjabol ennyi. Lo ero parbaj teljes butasag pad es pad kozott.
Ovodas szint.
A pad segit a tunernek a beallitashoz, meg neked, hogy meg erte-e meg venni a tuning cuccot...semmi tobb. NEm a vegso szam a fontos hanem a % a novekedesnek az alaphoz kepest. Es EZ a lenyeg semmi mas.

Ha loero parbajra van szukseg akkor ott a 1/4 mile....

Itt kint is van LE parbaj , de az mindig a zoldfuluek kozott zajlik. Majd kesobb ok is abba hagyjak. De nem baj minding van utan potlas :)

Valamiert nehany embernek az a fontos hogy milyen szamot tud mondani a kocsijaval kapcsolatban. Es nem a palya idore gondolok.

Olyasminek tunik , hogy kinek van nagyobb :)

Csacsisag

Meggyőző hozzászólás! Köszi Robi.:D

Sanci
2009. 11. 25., 18:47
Meggyőző hozzászólás! Köszi Robi.:D

Az enyém nagyobb akkor is.:D:D:D
Őőőő .. vagy több...:evil:

gtr
2009. 11. 25., 18:57
Nekem az lenne a kérdésem hogy a kiirt LE az keréken is kijelzi vagy csak a főtengelyen mért korrigált adat van és ha a keréken leadott számokra vagyunk kiváncsiak ahhoz új mérés kell WHP-re állítva?
Az amiknál nem mérnek főtengely lóerőt csak keréken leadott teljesítményt és ehhez tudok viszonyítani ha majd elmegyek méretni, hogy hozza e azt a szintet majd a kocsi jó programmal mint a kintiek(elég sok ugyanilyen pad van kint)

RSTom
2009. 11. 25., 21:08
utolso szo tolem .
Azt is tisztazni kene a fejekben, hogy a pad az egy eszkoz. Nem mertek rendszer.
Kulonbozo tipusu padok kulonbozo szamokat hoznak ugyan azon az auton ,meg akkor is ha a kornyezo elemek megegyeznek.

A padokat arra talatak ki hogy olcsobban biztonsagosabban lehesen az autokat beallitani. Es a Leheto legeletszerubben.
Nagyjabol ennyi. Lo ero parbaj teljes butasag pad es pad kozott.
Ovodas szint.
A pad segit a tunernek a beallitashoz, meg neked, hogy meg erte-e meg venni a tuning cuccot...semmi tobb. NEm a vegso szam a fontos hanem a % a novekedesnek az alaphoz kepest. Es EZ a lenyeg semmi mas.

Ha loero parbajra van szukseg akkor ott a 1/4 mile....

Itt kint is van LE parbaj , de az mindig a zoldfuluek kozott zajlik. Majd kesobb ok is abba hagyjak. De nem baj minding van utan potlas :)

Valamiert nehany embernek az a fontos hogy milyen szamot tud mondani a kocsijaval kapcsolatban. Es nem a palya idore gondolok.

Olyasminek tunik , hogy kinek van nagyobb :)

Csacsisag

Hmm...csak az az érdekes az egészben, hogy Fapuma is dettó ugyanezt mondta mint amit most Robevo...:rolleyes:...csak vérszagra gyűltek a hiénák!

lanciafan
2009. 11. 25., 21:16
Hmm...csak az az érdekes az egészben, hogy Fapuma is dettó ugyanezt mondta mint amit most Robevo...:rolleyes:...csak vérszagra gyűltek a hiénák!
Lol

Robevo
2009. 11. 25., 21:22
Hmm...csak az az érdekes az egészben, hogy Fapuma is dettó ugyanezt mondta mint amit most Robevo...:rolleyes:...csak vérszagra gyűltek a hiénák!

:D akkor azt a hozza szolast elkerultem :D
nem akartam ismetelni :)