PDA

Teljes nézet : EVO 8/9, 1O gátlók méretei?



Kalapana
2009. 03. 17., 23:31
Van valakinek esetleg a garázsban egy komplett gyári felfüggesztése EVO 8, 9, vagy 1O -es? És volna kedve / türelme kisegíteni egy kis méricsgéléssel?

Perpillanat KYB AGX gátlóim vannak a Galanton, Tein S-Tech rugókkal és három év után az egész egy kalap. Elöl MacPherson felfüggesztésem van akárcsak az EVO-kon. Hátul a gátlóm meg hasonló a 1Oesére. (A hátsó felfüggesztésem megegyezik egy 2G FWD Eclipse-ével, az egész elöl hátul ugyanaz egyébként mint a 3G Eclipse.) Mielőtt befektetek egy coilover szetbe, ezt a gondolatot is végig szeretném játszani.

Amiért az EVO cucc érdekes lehet:
-Olcsón tudok venni pár kilóméteres Bilstein-eket rugókkal, ami bármilyen Galant rugó/gátló kombónál százszor jobb.
-EVO első gátlón a felső bekötési pontok 12O fokos kiosztásban vannak akárcsak a Galanton, csak tükrösen
-EVO hátsó gátlón a felső bekötések kétpontosak akrácsak a Galanton
-EVOkhoz colioverekből is nagyobb és jobb választék van. Ha már csak valamelyik első stimmel, lehet tudnék rakni pl EVO Tein Flex-et előre, 2G DSM Tein Flex-et hátra. (8G Galanthoz nem árulnak)

Amit nem tudok: Méretek. Az alábbi két képen bejelöltem mire lenne szükségem. Mindegy hogy Bilstein vagy sem, E8/9 és E10 egyaránt érdekelne. Mondjuk a 8-9 hátsó az villás, és heggeszteni nem akarok :D) Ha a szétszerelt teljes hossz meg lenne, azt is tudnám használni. Nekem sajna nincs hozzáférésem ezekhez.

http://i54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/th_EXMRFR2.jpg (http://s54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/?action=view&current=EXMRFR2.jpg)

http://i54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/th_EXBASERR.jpg (http://s54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/?action=view&current=EXBASERR.jpg)

Minden segítségért hálás lennék!

Sanci
2009. 03. 18., 05:42
1 nappal elöbb kellett volna. :(Tegnap cserélték a kerékagycsapágyam az L kivételével mindent meg tudtam volna mérni.
1.-én biztos lejönn a kerék akkor megpróbálom, bár kevésbé fogok hozzáférni, mint amikor teljesen szét volt szedve.:-k

Kalapana
2009. 03. 18., 20:07
Aaaa, na sebaj, az is remek lesz. Előre is ezer köszönet érte!

mumo
2009. 03. 19., 07:52
Bocsi.
Ha keékcsapágyrol van szo akkor engem is érdekelne hogy hol lehet kapni EVO 8 elsö kerékcsapágyat és mennyibe kerül.
Köszi a segitséget.

Sanci
2009. 03. 19., 09:00
Bocsi.
Ha keékcsapágyrol van szo akkor engem is érdekelne hogy hol lehet kapni EVO 8 elsö kerékcsapágyat és mennyibe kerül.
Köszi a segitséget.

Nekem garis csere volt. De szerintem sokan tudnak sagíteni itt.:-k

EvoSasa
2009. 03. 19., 10:22
Lemérem van kiszedve gyári futómű! Majd írom a méreteket ha kell még este vagy legkésöbb holnap este.

Fapuma8
2009. 03. 19., 10:48
Van valakinek esetleg a garázsban egy komplett gyári felfüggesztése EVO 8, 9, vagy 1O -es? És volna kedve / türelme kisegíteni egy kis méricsgéléssel?

Perpillanat KYB AGX gátlóim vannak a Galanton, Tein S-Tech rugókkal és három év után az egész egy kalap. Elöl MacPherson felfüggesztésem van akárcsak az EVO-kon. Hátul a gátlóm meg hasonló a 1Oesére. (A hátsó felfüggesztésem megegyezik egy 2G FWD Eclipse-ével, az egész elöl hátul ugyanaz egyébként mint a 3G Eclipse.) Mielőtt befektetek egy coilover szetbe, ezt a gondolatot is végig szeretném játszani.

Amiért az EVO cucc érdekes lehet:
-Olcsón tudok venni pár kilóméteres Bilstein-eket rugókkal, ami bármilyen Galant rugó/gátló kombónál százszor jobb.
-EVO első gátlón a felső bekötési pontok 12O fokos kiosztásban vannak akárcsak a Galanton, csak tükrösen
-EVO hátsó gátlón a felső bekötések kétpontosak akrácsak a Galanton
-EVOkhoz colioverekből is nagyobb és jobb választék van. Ha már csak valamelyik első stimmel, lehet tudnék rakni pl EVO Tein Flex-et előre, 2G DSM Tein Flex-et hátra. (8G Galanthoz nem árulnak)

Amit nem tudok: Méretek. Az alábbi két képen bejelöltem mire lenne szükségem. Mindegy hogy Bilstein vagy sem, E8/9 és E10 egyaránt érdekelne. Mondjuk a 8-9 hátsó az villás, és heggeszteni nem akarok :D) Ha a szétszerelt teljes hossz meg lenne, azt is tudnám használni. Nekem sajna nincs hozzáférésem ezekhez.

http://i54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/th_EXMRFR2.jpg (http://s54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/?action=view&current=EXMRFR2.jpg)

http://i54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/th_EXBASERR.jpg (http://s54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/?action=view&current=EXBASERR.jpg)

Minden segítségért hálás lennék!


Szia , nekem 2 hete jöttek ki az evo 8-amból a gyáriak amiket pár hónappal előtte tettünk be az én gyáriaim helyett, kb 4-5000km van bennük.

Én most Megan racinggal járok.

Azaz ha gyári 8-as evóé kell az enyémek DCS-nél vannak , eladó.
Hívd fel ha érdekel www.dcstuning.hu (http://www.dcstuning.hu) kapcsolatnál telószám.
Ha veszel valami komolyabbat akkor sok sikert.

Mumo ha téged is érdekel Csabának van raktáron , árat mond utána kereshetsz tovább vagy megveheted akár...

EvoSasa
2009. 03. 19., 11:56
Én a helyedben nem adnám el a gyárit a megan racing 1 fos, és ha ösze szarja magát akkor jól jön a gyári helyette!

VGergo
2009. 03. 19., 11:58
Lemérem van kiszedve gyári futómű! Majd írom a méreteket ha kell még este vagy legkésöbb holnap este.

juhuu :) nem nekem kell felugrani 7végén Katicához vagy hozzád méricskélni :) Titkon biztam benned Laci :)

EvoSasa
2009. 03. 19., 14:59
Szivesen látnak téged is! :)

Fapuma8
2009. 03. 19., 15:55
Én a helyedben nem adnám el a gyárit a megan racing 1 fos, és ha ösze szarja magát akkor jól jön a gyári helyette!

Nálam nem nagyon kap terhelést a megan , annyi a dolga hogy ne billegjen a kasztni gyorsuláson 402-n , arra tökéletes eddig.

Kalapana
2009. 03. 19., 16:55
Lemérem van kiszedve gyári futómű! Majd írom a méreteket ha kell még este vagy legkésöbb holnap este.
Nagyszerű, köszi szépen!


...ha gyári 8-as evóé kell az enyémek DCS-nél vannak , eladó...
Kösz az ajánlatot, de elég messze lakom.

EvoSasa
2009. 03. 19., 17:46
Nagyszerű, köszi szépen!


Kösz az ajánlatot, de elég messze lakom.

Sajna elvitték a kiszedett gátlókat de az 1 ik forúm társunknál van Leont bombázd priviben ő letudja mérni!

EvoSasa
2009. 03. 19., 17:47
Nálam nem nagyon kap terhelést a megan , annyi a dolga hogy ne billegjen a kasztni gyorsuláson 402-n , arra tökéletes eddig.

Arra tényleg jó de a magyar utakra csak úgy általában nem igazán!

bunker
2009. 03. 19., 20:12
Nálam nem nagyon kap terhelést a megan , annyi a dolga hogy ne billegjen a kasztni gyorsuláson 402-n , arra tökéletes eddig.

Miért, nem munkába járós lesz?

Fapuma8
2009. 03. 19., 22:39
Miért, nem munkába járós lesz?

Ma is voltam vele dolgozni , holnap is megyek ,de egy közúti autózgatás terhelés?

Gondolom egy gátlónak egy minirally , pályaverseny , rallycross , ilyenek a megterhelőek...

hunevo6
2009. 03. 19., 22:41
egy minirally kutyafasza ahhoz képest, amikor akkora lyukat fogsz, hogy felüt a toronyig a gátló... és sajnos ebben a rohadt városban előfordul gyakran, hogy koppan...

Fapuma8
2009. 03. 20., 11:02
egy minirally kutyafasza ahhoz képest, amikor akkora lyukat fogsz, hogy felüt a toronyig a gátló... és sajnos ebben a rohadt városban előfordul gyakran, hogy koppan...


Tudod , nincs pénz erre sem , "olcsón" épülnek az autópályáink is utána évente lehet azt is javítani....van itt minőség kérem szépen.

EvoSasa
2009. 03. 20., 11:19
Gyenge pontja a torony csapágynak nevezet mini glszem. Ha forgatod a kormányt és ropogást hallasz akkor a gátlóval lesz a gond.

Kalapana
2009. 03. 20., 21:57
Ami az utakat illeti, egyszer kéne megcsinálni rendesen, és hosszútávon sokkal olcsóbb lenne. Mi még itt nem tartunk sajna. Na de ez csak az én szerény véleményem.

Sajna elvitték a kiszedett gátlókat de az 1 ik forúm társunknál van Leont bombázd priviben ő letudja mérni!
Oks, megkeresem.

Lonni
2009. 03. 26., 13:42
Tudod , nincs pénz erre sem , "olcsón" épülnek az autópályáink is utána évente lehet azt is javítani....van itt minőség kérem szépen.

Az autópályák nagy részével semmi gond, a Budapesti utakkal és a vidéki kis mellék utakkal viszont annál inkább.

Fapuma8
2009. 03. 26., 16:14
Az autópályák nagy részével semmi gond, a Budapesti utakkal és a vidéki kis mellék utakkal viszont annál inkább.

Tapasztalom.Pedig "csak" pest megyei vidéki vagyok , de már itt is hulladék és beleesek gödrökbe...

Kalapana
2009. 03. 30., 18:23
Nos, a 8as méretei megvannak köszönet Leonnak. 1Oes még senkinek nincs leszedve?

Sanci
2009. 03. 30., 19:18
Nos, a 8as méretei megvannak köszönet Leonnak. 1Oes még senkinek nincs leszedve?

Nincs, de holnap amíg gumizzák amit tudok megmérek neked.

Kalapana
2009. 04. 04., 05:01
Nincs, de holnap amíg gumizzák amit tudok megmérek neked.
Sanci, sikerült méreteket venni?

Sanci
2009. 04. 04., 09:52
Elsején nem, de most megmértem.

A képen látható jelőléseket használva:

T 104mm
D 71mm
E 26mm - összerakott állapotban a két vas közti hézag
P kb. 35mm
B kb. 120mm
A kb. 103mm
Y 14-es csavarnak tűnik.

L-t nem tudom mérni.

Mérőszalaggal tudtam mérni, szóval nem 100%-os pontosságú.

Kalapana
2009. 04. 05., 23:21
Elsején nem, de most megmértem.
Köszönöm szépen!

Sanci
2009. 04. 06., 06:23
Nincs mit.
Egyébként ugyanakkora?

Kalapana
2009. 04. 06., 17:27
Nincs mit.
Egyébként ugyanakkora?

Tudnom kéne a teljes hosszat, de a többi közel van. A mountokkal lehet probláma, de lehet csak szimplán a GTZ-ét kell használnom. A hátsót véletlenül nem mérted le?

http://i54.photobucket.com/albums/g93/OneBlackGTZ/EVO%20MERETEK/FULLFRkitoltott.jpg

lor
2009. 04. 06., 20:55
a b p meret szerintem nem szamit
l pedig roszul van megadva /ha rajz alapjan van/
inkabb a felfekvo feluletig kene adni es inkabb az also furattol

az ilyen 1mm-s meretszorasok lehet mind meresi hibabol adodnak

Sanci
2009. 04. 06., 21:59
Teljes hosszat nem tudom lemérni beszerelve.:(Ki meg az ért nem venném.;)
Szerdán elvileg lesz időm, megmérem a hátsót is.

Kalapana
2009. 04. 06., 23:38
a b p meret szerintem nem szamit
l pedig roszul van megadva /ha rajz alapjan van/
inkabb a felfekvo feluletig kene adni es inkabb az also furattol

az ilyen 1mm-s meretszorasok lehet mind meresi hibabol adodnak

Végülis igazad van, okosabban is lehetett volna. Igy első nekifutásra én ezeket tudtam a sajátomon a legegyszerűbben lemérni, mivel van egy garnitúra gyári gátlóm a garázsban csupaszon. A+P olyan szempontból gondoltam hogy számíthat hogy a Galant és az EVO hub nem egyforma, és pl az agx-eim alsó tányérja nagyon közel van a gumikhoz. 1 centi off és beleérne. 1 mm itt ott nem téma.

A rugók adatai megvannak egyébként, azt azért nem is kérdeztem.


Teljes hosszat nem tudom lemérni beszerelve.:(Ki meg az ért nem venném.;)
Szerdán elvileg lesz időm, megmérem a hátsót is.

Nem is azért mondtam, természetesen nem vártam el. Csak arra értettem hogy szerintem a EX hátsó gátló hosszabb mint a Galanté. Esetleg ha lemérnéd ahogy Lor mondta, az is kisegítene. Mégegyszer kösz!

Sanci
2009. 04. 07., 06:56
Azt megpróbálom megmérni, de beszerelve az se biztos, hogy stimmel a kiszerelt állapothoz képest.:-k

Kalapana
2009. 04. 07., 19:38
Azt megpróbálom megmérni, de beszerelve az se biztos, hogy stimmel a kiszerelt állapothoz képest.:-k
Az nem gond, beszerelve is van egy garnitúrám ugyebár, csak az nem gyári. Az egész csak annyira kell hogy nagyjából össze tudjam hasonlítani érdemes-e egyáltalán próbálkoznom, szóval pár miliméter ide v oda nem számít.

Sanci
2009. 04. 07., 19:59
Ok, holnap megpróbálom.

Sanci
2009. 04. 08., 14:29
Elsőnél a felfekvő felület /felnyomtam a mérőszallagot amíg tudtam/ -től a az alsó csavar közepe kb. 535mm

Hátsónál a felfekvő felülettől a csavar közepe kb. 635mm

Kalapana
2009. 04. 08., 19:21
Elsőnél a felfekvő felület /felnyomtam a mérőszallagot amíg tudtam/ -től a az alsó csavar közepe kb. 535mm

Hátsónál a felfekvő felülettől a csavar közepe kb. 635mm
Köszi, hát ez akkor sajna füstbe ment terv, a hátsó túl hosszú. :(

Sanci
2009. 04. 08., 19:29
Köszi, hát ez akkor sajna füstbe ment terv, a hátsó túl hosszú. :(

Igen, én is meglepődtem, hogy milyen hosszú.

bajno
2014. 02. 21., 06:10
Evo X MR Bilstein gatloja jo 8asba?

bajno
2014. 02. 25., 21:04
Evo X MR Bilstein gatloja jo 8asba?

Ezek szerint nem jók?...akkor marad a B14 v. 16 :-# :D