PDA

Teljes nézet : Balansztengely kell vagy sem?



HKSTOMEVO9
2009. 03. 27., 16:56
Balansztengely hasznos egy utcai autóban,de épített motornál hogyan mutatkozik a hiánya vagy ottléte?

A tengelyes Ralliart szilentes kocsiból nélküle kiesik a műszerfal is.
Mik az előnyök és hátrányok?

GTR úr legyen szíves műszakilag előadni a témát;)

EvoSasa
2009. 03. 27., 17:38
"GTR úr legyen szíves műszakilag előadni a témát" beszarás :) :) :) na ja végülis haljuk haljuk!

Na így 2 sör után az enyémben benne van asszem csak levan kötve róla az ékszíj de azis lehet, hogy kivan véve nem tom nem figyeltem amikor a bűvész dolgozott rajta.
Amit érezni az borzató nagy rezonancia de ha jól emléxem ez a keményebb szilentek bekerülése óta van. Elenite tetszet ojan versenyautós volt most már néha kiejezetten idegesít, rázkodk minden a tetőtöl a müszerfalig.

MES-Racing
2009. 03. 27., 17:58
Bár söröznék én is, ahelyett inkább a szakdolgozatom írom :-(

Sajnos nem értek a témához, csak annyit tudok, hogy elég sokan szenvednek ezzel a balansz tengely problémával, sokan azt mondják, hogy emelt fordulatnál veszélyes mert a balansz tengely 3x annyit forog, mint a főtengely. Érdemes lenne Kspeed-ket megkérdezni ebben a témában.

némi infó a témában:

Balance Shaft Eliminator Kit
Includes a new oil pump stub shaft, inserts for blocking oil flow to where the old bearings were, and a seal for the front balance shaft. Removing the balance shafts will free up 8-12 Hp.

Good:
More HP to the wheels
Zero chance the B-Belt will fail and kill the timing belt
Zero chance the balance shaft bearings will fail and damage the rest of the motor
More oil pressure to the rest of the motor

Bad:
More vibration is felt in side the car (no more is made, just more is felt)
Every car is different, some motors are more balanced than others. It is no worse that any other 2.0 liter car with out balance shafts


ez elég részletes:
http://www.vfaq.com/mods/balance-shafts.html

http://www.amsperformance.com/cart/AMS-4G63-Race-Balance-Shaft-Eliminator-Kit-Amsperformance.com.html
http://forums.evolutionm.net/automotosports-illinois/317842-why-ams-recommends-race-balance-shafts.html

HKSTOMEVO9
2009. 03. 27., 18:43
Tehát ez a tökmindegy kategória is lehet,olyan kicsit hoz,hogy nem tudom érdemes-e rázatni a kocsit jobban,Ralliart szilentek meg a Tein Mono nem lesz túl puha amúgy sem.:-k

VGergo
2009. 03. 27., 19:38
sztem nem kell a balansz.. 4G63 fő veszély forrása főleg ha húzva is van ! olaj nyomás is nő ha le van kötve. és én már láttam pár 63 motort ami a balansz miatt lett csapágyas stb :) jahh és nő tőle a lóerőd is ! nem akarok hülyeséget mondani régen olvastam de asszem +10 ? pl Hondákban sincs balansz ;-) emlékeim szerint nem rázott jobban egy szívó 4G63 balansz nélkül.. de határozottabban élénkebben pörgött fel nélküle ( balansz miatt lett csapágyas és nem került vissza )

VGergo
2009. 03. 27., 20:00
na látom másik topikban Miki írta is h + 12 ló

HKSTOMEVO9
2009. 03. 27., 20:12
na látom másik topikban Miki írta is h + 12 ló
Removing the balance shafts will free up 8-12 Hp

VGergo
2009. 03. 27., 20:58
Removing the balance shafts will free up 8-12 Hp

:$ akkor írta más is nem olvastam csak írtam mikor megláttam a topikot :) lényeg balance out

Miki
2009. 03. 28., 11:45
Nekem nem hiányzik belőle, és nem is rázkódik annyira. Bár lehet, mert strokeres, vagy csak így sikerült!

visitor
2009. 04. 04., 20:55
Én eddig úgy tudtam, hogy a giroszkópikus hatás csökkentésére vannak ==> kanyarodásban segít.:-k

hunevo6
2009. 04. 04., 22:17
ez nem lehet igaz, ugyanis mindenféle bármerre forgó tömeg giroszkópikus stabilizációt ad, azaz nehezíti a kanyarodást- ezért bármi amit kibaszarintasz, csak javíthat, tök mindegy, hogy merre forog- egyszerűen azért mert a forgó tömegeket nem lehet eltéríteni a forgási síktól csak nagy erőbehatással.

Leon
2009. 04. 05., 20:14
én kiszedettem, sztem rohadtul semmi változás nincs, a rázkódás néha jelentkezik, és nagyon minimális. Javulást legalábbis nem érzek semmit, bár most hogy 390, vagy 400 majdnem mind1...

berkes
2009. 04. 05., 21:43
egy szíjjal kevesebb, nagyobb olajnyomás, könnyeben forgó motor
valamint az a néhány lóerő amit nem vesztessz el.
Jól összerakott motornál nem nagyon van vibráció.
Nekem olyan simán jár mint a 9 esem.