PDA

Teljes nézet : Sportlégszűrő



evoman
2009. 03. 27., 19:13
Hali! Vettem egy K&N sportlégszűrőt 13e ft ért egy jó nagyot, voltam csináltatni hozzá átalakítót és felrakattam!
De most amikor hazafele tartottam vele nem tudtam menni a kocsival csak 5ezres fordulaton! És bárhogy próbáltam megoldani nem bírta a kocsi és úgymond összeesett alacsony fordulaton! Na most mit lehetne tenni hogy működjün a sportlégszűrő?? Mert én a levegőmérőrre gyanakszom??
Előre is köszi a választ és ha nemértitek mi a próblámám kérdezzetek vissza:d!

evoman
2009. 03. 27., 19:14
a kocsi egy 1.8 as Lancer 154 Le

Sanci
2009. 03. 28., 04:53
Gyanús a csináltatott átalakító.
Rakjál fel képeket ha tudsz róla.
Ebbe került bele a MAF szenzor vagy maradt a helyén és utánna van az átalakító?

Laci
2009. 03. 28., 13:06
Egy jó tanács.
Rakd vissza a gyári légszűrődet nehogy nagyobb baj legyen.

Kalapana
2009. 03. 30., 17:14
^^x2 Képeket ha raksz föl jobban tudunk segíteni.

evoman
2009. 03. 31., 21:20
őőő pontosanmiről is?

Kalapana
2009. 04. 01., 18:52
őőő pontosanmiről is?

Mondjuk a csövezésről a fojtó-szelepháztól a szűrőig... Sokmindent nem lehet ezen elrontani, de ha nem látja az ember akkor csak találgatni lehet. A légtömegmérőt ha nem babráltad el és a csatlakozó a helyén van akkor nincs miért erre gyanakodni. Jó eséllyel égne a SES lámpa is ha ez lenne a gond.

Ha csak az a baj hogy az alapjárat leesik és pl stoptáblánál /alacsony fordulaton lefullad, az pl szerelés/aksilehúzás után normális, egészen addig amig az ECU újra megszokja a dolgokat. Én pl szerelés után mindig hagyom a kocsit járni pár percig, és akkor minden szépen beáll. Kapcsold le az aksit egy fél órára, rakd vissza, járasd 5-10 percig (ha kell adj gázt az elején hogy ne haljon meg) és nézd meg azután mi a helyzet. (=reset)

Ami a csövezést illetei: Az ÉN autómon pl a folytó szelepház és a légtömegmérő között van a PCV cső becsatlakoztatva. Ha ez nincs visszadugva = probléma. Meg úgy általában átnézném hogy nem megy-e be levegő valahol a légtömegmérő után.

evoman
2009. 04. 05., 20:38
Mondjuk a csövezésről a fojtó-szelepháztól a szűrőig... Sokmindent nem lehet ezen elrontani, de ha nem látja az ember akkor csak találgatni lehet. A légtömegmérőt ha nem babráltad el és a csatlakozó a helyén van akkor nincs miért erre gyanakodni. Jó eséllyel égne a SES lámpa is ha ez lenne a gond.

Ha csak az a baj hogy az alapjárat leesik és pl stoptáblánál /alacsony fordulaton lefullad, az pl szerelés/aksilehúzás után normális, egészen addig amig az ECU újra megszokja a dolgokat. Én pl szerelés után mindig hagyom a kocsit járni pár percig, és akkor minden szépen beáll. Kapcsold le az aksit egy fél órára, rakd vissza, járasd 5-10 percig (ha kell adj gázt az elején hogy ne haljon meg) és nézd meg azután mi a helyzet. (=reset)

Ami a csövezést illetei: Az ÉN autómon pl a folytó szelepház és a légtömegmérő között van a PCV cső becsatlakoztatva. Ha ez nincs visszadugva = probléma. Meg úgy általában átnézném hogy nem megy-e be levegő valahol a légtömegmérő után.



Hát igen mondjuk most ugy hogy bevan rakva nem nagyon tudnám lekapni csak a légszűrőt az átalakítóval, de egyébként ugyebár szerelővel rakattam be a szűrőt és nemtudom hogy jelzett e a SES lápma majd megkérdem fiamatt mert ő figyelt ezekre a dolgokra!
Amint több infót tudok írni írom is:D
addig is köszi!

evoman
2009. 04. 05., 20:51
http://kepfeltoltes.hu/view/090405/20080603lancer6__800_x_524__www.kepfeltoltes.hu_.j pg

Itt van ez a kép! Nem az én kocsimé de erről kilehet igazodni remélem!
vagy tudunk infót szedni le belőle!
SZóval ahogy van a légszűrő azt a dobozt egyben ki is szedtem a francba és ami jön fel cső oda lett berakva 70 es átmérőjű átalaító és a másik végén is 70 es átmérőjű volt a szűröhöz a nyílás először így felrett rakva
és így jöttem vele haza a szerelőtől! És ugyebár ekkor alapjűraton behalt a motor és ez nemtetszet nekem hazajöttem és próbáltam nézegetni hogy mi a francért van ez!De nemjöttem rá utána arra gondoltam hogy elhet ami aszűrőházba ment cső az 50 es volt és így kibéleltem a szűrő felöli rész az átalakítóba hogy talán így jó lesz de így se lett jó! és ezután mást nemtudtam és legalább 1 napig rajta volt a direktszűrő és hazafele úgymond belett járratva de ha jól emlékszem lehet hogy világított a SES lámpa de azt nemtuom pontosan majd talán holnapra pontosabbat tudok mondani!