PDA

Teljes nézet : Az álom motor



Pages : 1 [2]

MES-Racing
2010. 08. 02., 19:21
javaslom a Mahle dugókat, jó az ár/érték aránya.

Horci
2010. 08. 03., 15:19
Pont a MAHLE-ről nincsenek jó vélemények (neten) ... bár a Bejóék mikor láttak egy ilyet élőben megemleték a kalapjukat, hogy elég komoly cucc ... Nemtudom :confused:

CP-vel szemezgetek, ha Nissanba jó, akkor EVO-ba is jónak kell lennie :)

VGergo
2010. 08. 03., 15:25
Pont a MAHLE-ről nincsenek jó vélemények (neten) ... bár a Bejóék mikor láttak egy ilyet élőben megemleték a kalapjukat, hogy elég komoly cucc ... Nemtudom :confused:

CP-vel szemezgetek, ha Nissanba jó, akkor EVO-ba is jónak kell lennie :)

szerintem a kovácsolt dugóhoz kell kovácsolt hajtókar is mert máshogy van a csapszeg.

Horci
2010. 08. 03., 16:01
szerintem a kovácsolt dugóhoz kell kovácsolt hajtókar is mert máshogy van a csapszeg.

A kovácsolt hajtókarok csapszegelhelyzekezdése, mérete egyezik a gyárival, úgy ahogy a dugattyúké is, így bármilyen dugó, bármilyen hajtókarral összebarkácsolható.
nagy baki lenne szerintem, egyedit gyártani.

hunevo6
2010. 08. 03., 17:31
az a baj, hogy a széria evo6 tme hajtókar nem a legjobb cucc. Mikinek már görbült el, pedig alig kapott egy kis overboost-ot, én meg konkrétan nem hittem el, hogy ilyen hurka van az evo motorban amikor nekem kivették. Szóval szerintem is cserélj hajtókart is ha lehet, különben full értelmetlen jó dugókat berakni, mert úgy is elgörbül / elszakad a hajtókar ha egy kicsit is komolyabb cuccot fogsz csinálni.

VGergo
2010. 08. 03., 18:50
A kovácsolt hajtókarok csapszegelhelyzekezdése, mérete egyezik a gyárival, úgy ahogy a dugattyúké is, így bármilyen dugó, bármilyen hajtókarral összebarkácsolható.
nagy baki lenne szerintem, egyedit gyártani.

az okéé ezzel semmi gond csak a gyári dugónak nem lebegős a csapszege . persze gépmunkával összehozható kovácsolt dugó a gyári hajtókarral csak minek meg para az egész...

Richie
2010. 08. 03., 18:51
Szerintem ha már kovácsolt dugó, akkor kovácsolt hajtókar is. Meg ARP hengerfejek csavarok, valami tuti kis tömítés... :) Jobb most belerakni mint megint szétszedni és úgy. Legalábbis én nem szeretem ha áll a kocsim.

Horci
2010. 08. 04., 06:37
Szerintem ha már kovácsolt dugó, akkor kovácsolt hajtókar is. Meg ARP hengerfejek csavarok, valami tuti kis tömítés... :) Jobb most belerakni mint megint szétszedni és úgy. Legalábbis én nem szeretem ha áll a kocsim.

Azok már bennevannak :) Cometic fémtömítés + ARP ... Az eset alatt a tömítést nem is sikerült átfújni, jó cucc az :D

Persze, logikus lenne a kovácsolt hajtókar, csak azvan amit már leírtam a csapágyazással. És az lóvéban is úgy horror, meg 0.25ös túlmérettel fene tudja mennyire tartós a főtengely hajtókarcsapja. Úgytudom, hogy még senkinek sincs az országban megköszörült EVO főtengelye (bár nekem szinte alapméretes cápa galanté van benne, mert a gyári gatya volt, és szrencsére ugyanaz), és kérdés, hogy hogy bírja az edzett réteg rajta. Ezért meg elbukni egy jó főtengelyt (amiből azért nincs minden bokorban) kicsit rizikós nekem.

MES-Racing
2010. 08. 04., 20:50
Pont a MAHLE-ről nincsenek jó vélemények (neten) ... bár a Bejóék mikor láttak egy ilyet élőben megemleték a kalapjukat, hogy elég komoly cucc ... Nemtudom :confused:

CP-vel szemezgetek, ha Nissanba jó, akkor EVO-ba is jónak kell lennie :)

ha a nissan bele merte rakni az R35 Mine's-be a Mahle dugót, akkor annyira rossz nem lehet.

carkillerz
2010. 08. 04., 21:20
plusssssz és még jó pár versenyautóban van ilyen!
ha a nissan bele merte rakni az R35 Mine's-be a Mahle dugót, akkor annyira rossz nem lehet.

Horci
2010. 08. 05., 09:31
Utánnanéztem, és lehet a mahle is alternatíva ... gyengébb anyagból van (4032) mint az amcsi cuccok (2618), de viszont megmunkálásban sokkal profibb, és baromi könnyű. 500 lóerőig biztos jó :) viszont csak túlméretben létezik.

nem tágul akkorát mint a 2618-ből készült dugók, kb gyári szintű, ami szimpatikus ...

még mindig óriási dilemmában vagyok :-k

manumission
2010. 09. 13., 22:25
jó bika kis confignak néz ki

http://www.blocket.se/orebro/630hk_Evo_Motor___lada_28050617.htm?ca=11&w=3

hunevo6
2010. 09. 14., 00:32
Utánnanéztem, és lehet a mahle is alternatíva ... gyengébb anyagból van (4032) mint az amcsi cuccok (2618), de viszont megmunkálásban sokkal profibb, és baromi könnyű. 500 lóerőig biztos jó :) viszont csak túlméretben létezik.

nem tágul akkorát mint a 2618-ből készült dugók, kb gyári szintű, ami szimpatikus ...

még mindig óriási dilemmában vagyok :-k

na pont ezért jó az amit én ismerek, a Tomei mert olyan pontos illesztés van előírva, hogy még XXX bácsi is külön megemlítette. Nagyon nem hajlandó hőtágulni ami jóóóó.

ricsimae
2010. 09. 14., 10:11
na pont ezért jó az amit én ismerek, a Tomei mert olyan pontos illesztés van előírva, hogy még XXX bácsi is külön megemlítette. Nagyon nem hajlandó hőtágulni ami jóóóó.

A hülye cosworth nak meg kurvára nagy összeillesztési hézag kell:(

hunevo6
2010. 09. 14., 10:16
A hülye cosworth nak meg kurvára nagy összeillesztési hézag kell:(

van ilyen is, meg olyan is. Aminek nagy a tágulása az általában könnyebb grammra, cserébe amíg hideg addig rendesen csípi az olajat.

HKSTOMEVO9
2010. 09. 14., 19:21
A hülye cosworth nak meg kurvára nagy összeillesztési hézag kell:(
Ezt honnan tudod?

aronmatic
2010. 09. 14., 20:16
Ezt honnan tudod?

bele van irva a hasznalati utasitasaba. 0.08mm

ricsimae
2010. 09. 15., 06:33
Ezt honnan tudod?

Használtam!

HKSTOMEVO9
2010. 09. 15., 07:29
Csak azért mert hozzáértő szerint,csak új blokkból érdemes csinálni.0,03
Érdekes egyik hosszútávú járatos,a másik azonnal kenhető.

MES-Racing
2010. 09. 15., 07:47
Hogy meg legyen itt is, subaru fórumon ezt írta egy szaki:

"Korábban nemesfém ötvözéssel és színítéssel foglalkoztam, így van egy két gondolatom ehhez a témához. Amiről pedig néhány szót szeretnék írni, az inkább az szárazabb része, de ez is érdekes lehet.

Kovácsolt aluminium, vagyis inkább ötvözött aluminium. Az autóiparban leginkább 2 ötvözettípust használnak dugattyúk készítésére (gépi forgácsolás).
2xxx (2618) aluminium-réz ötvözet (max 3% réz és 0,25% szilikon)
4xxx (4032) aluminium-silicon-réz (max 1,3% réz és 13,5% szilikon)

6xxx (Al-Mn-Si) általános felhasználás, repülőipar, autógyártás
7xxx (Al-Zn-Mn) főleg repülőgépipar

A 4032-es anyagból készült ötvözetekkel itt ritkábban találkozhatunk, főleg a magas kompresszióviszonyú dugattyúkat készítik ebből az anyagból (szívómotorok, nagy fordulatszámmal). A szilikon tartalomnak köszönhetően viszonylag magas a kopásállósága és a 2618-as anyaghoz viszonyítva kisebb a hőtágulási együtthatója, így az ebből készült dugattyúk kevésbé hajlamosak hidegen a csörgésre. Olvadáspontja 550 F-fok feletti.

A 2618-as ötvözetből készült dugattyúk elsősorban turbómotorokban kerülnek felhasználásra. A viszonylag kicsi szilikonhányad következtében, magasabb a hőtágulása ennek az ötvözetnek, így hidegen jellemző rájuk a csörgés (bemelegedve eltűnik). Magasabb a szakítószilárdsága és az olvadáspontja ennek is 660Fahrenheit fok felett van.

A felhasznált anyag a legtöbb esetben ugyanaz, így megmunkálásban és formában lehetnek különbségek. Bármelyiket veszed, szinte biztosan bírják 600-800 LE-ig, ha megfelelően van beállítva a motor és nem szegényedik el a keverék, mert akkor ezeknek is ugyanúgy annyi, mint a normál öntött alu-dugattyúknak.

Az egyik cimborámnak 1,4 baron olvadtak el a dugattyúi, mert felelőtlenül nem cserélte nagyobbra az injektorait. Szelepek, dugattyúk, hengerfúrás lett a következménye és örülhet, hogy ennyivel megúszta

Az eddigiekben már építettünk be ARIES, CP, JE és Wiseco és MAHLE (előszeretettel használja a 4032-es anyagot) szetteket, egyikkel sem volt gond. Szóval ha kovácsolt, akkor többnyire nem a dugattyún fog múlni a működés."

ricsimae
2010. 09. 15., 10:46
Csak azért mert hozzáértő szerint,csak új blokkból érdemes csinálni.0,03
Érdekes egyik hosszútávú járatos,a másik azonnal kenhető.

Az enyém 0.08 mm illesztésü volt de rettenetesen ette az olajat!
1000km/1.5-2 liter minimum 15w50 vagy 20w60 as 300v motulból.
Ha csak az olajfogyasztást kiszámolod km/ft ra z is tetemes összeg.
A Hringen 20perc körözés nem limiten mint a wr1 el 0.5 liter olaj alhangon.
Undorító volt.

Richie
2010. 09. 15., 18:15
Az enyém 0.08 mm illesztésü volt de rettenetesen ette az olajat!
1000km/1.5-2 liter minimum 15w50 vagy 20w60 as 300v motulból.
Ha csak az olajfogyasztást kiszámolod km/ft ra z is tetemes összeg.
A Hringen 20perc körözés nem limiten mint a wr1 el 0.5 liter olaj alhangon.
Undorító volt.

Ricsi, az olajbáró! :)

EVO-010
2010. 09. 15., 19:30
Hát rendesen elvettétek a kedvem a Cosworth strokertől:(

HKSTOMEVO9
2010. 09. 15., 19:36
Nekem Cosworth belsőm van ,de biztos,hogy nem ilyen illesztéssel fogom csinálni.

ricsimae
2010. 09. 15., 20:57
Nekem Cosworth belsőm van ,de biztos,hogy nem ilyen illesztéssel fogom csinálni.

Van tól -ig limit és nekem sajnos a leglazábbra csinálta a Bejomotor:(

MES-Racing
2010. 09. 16., 09:29
http://www.youtube.com/watch?v=_N6LeZEz6AI

http://www.youtube.com/watch?v=aPUS98TB0sc

http://www.youtube.com/watch?v=XOQCzL3bbw8&feature=related

Tomó
2010. 09. 16., 20:37
Szóval ha kovácsolt, akkor többnyire nem a dugattyún fog múlni a működés."

Kövezzetek meg, de szerintem többnyire nem a dugókkal van baj.

Sokat emlegetett HGP G5 7000Km-es korában kapott egy közdarabot 2 gyári hengerfejtömítés közé és Martin Graf úr ezzel letudta a térfogathiányt.
14500Km-nél tört el a főtengely!
5 dugó teljesen épp maradt! (aki nem hiszi jöjjön ki megmutatom),nincs megolvadva nem töredezett pedig kapott az a kocsi hidegen/melegen...
Csórikáim 240 helyett 600 pacival küzdöttek.

Szerintem a gyári EVO dugók is sokáig bírnák, csak jó keverék és gyújtás kell!

VGergo
2010. 09. 19., 21:39
Szerintem a gyári EVO dugók is sokáig bírnák, csak jó keverék és gyújtás kell!

hát sokáig is bírja amcsik nem kimélik a gyári blokokat.

EVO Gyilkos
2010. 09. 19., 22:04
hát sokáig is bírja amcsik nem kimélik a gyári blokokat.

Saját tapasztalataim szerint nem bírják sokáig a gyári dugók, a tuning dugókhoz képest...
Nekem nagyon jó szett volt gyári dugóval, az első nagyobb nyomásnál repedt a dugó.

Miki
2010. 09. 20., 06:50
Saját tapasztalataim szerint nem bírják sokáig a gyári dugók, a tuning dugókhoz képest...
Nekem nagyon jó szett volt gyári dugóval, az első nagyobb nyomásnál repedt a dugó.

plusssssz, nekem anno gyári hajtókar görbült el, amikor elment a szabályzás és túl nagy lett a nyomás

ricsimae
2010. 09. 20., 06:56
Saját tapasztalataim szerint nem bírják sokáig a gyári dugók, a tuning dugókhoz képest...
Nekem nagyon jó szett volt gyári dugóval, az első nagyobb nyomásnál repedt a dugó.

Mekkora nyomásnál?

ricsimae
2010. 09. 20., 06:56
plusssssz, nekem anno gyári hajtókar görbült el, amikor elment a szabályzás és túl nagy lett a nyomás

Itt is ez a lényeg ,nyomás?

Miki
2010. 09. 20., 07:04
Mondom, elszállt a szabályzás, szóval annyi volt a nyomás, amennyit csak a gyári turbó bírt. 1,8? 1,9? Ilyesmi.

Elgörbült a hajtókar, de az autó lábon hazament :)

Utána lett stokeres.

ricsimae
2010. 09. 20., 07:18
Mondom, elszállt a szabályzás, szóval annyi volt a nyomás, amennyit csak a gyári turbó bírt. 1,8? 1,9? Ilyesmi.

Elgörbült a hajtókar, de az autó lábon hazament :)

Utána lett stokeres.

Szerintem 2.2-2.3 tölt boostba a gyári is szabályzás nélkül!
Az evo 9 turbo minden képp a bob is ennyin használja:)

Miki
2010. 09. 20., 07:20
Oké de nekem Evo VI TME turbó volt a gyári.

ricsimae
2010. 09. 20., 07:22
Oké de nekem Evo VI TME turbó volt a gyári.

Szerinted ennyivel kissebbet töltene?

Miki
2010. 09. 20., 07:25
Lényegesen kisebb...

EVO Gyilkos
2010. 09. 20., 07:31
Mekkora nyomásnál?

2,3 boost, és tartott 1,5-1,6... Kicsit túl volt tekerve, de a mostani dugók ezt is bírnák.... Nem rossz a gyári dugó, de nagyobb változtatásnál (1,6 feletti nyomások), azt is illetve a hajtókart is cserélni kell, no meg a csavarokat mindenhol. Nekem a dugó repedt el, a hajtókar bírta volna... Utána hajtókar szakadt el, de az már szerelési hiba volt.

MES-Racing
2010. 09. 20., 08:52
sok széria IX-es futkorászik 1,8b körüli nyomáson hiba nélkül, (HKSTom, Edoc, ....), s az enyém is töltött 1,7-eket...

hunevo6
2010. 09. 20., 10:07
sok széria IX-es futkorászik 1,8b körüli nyomáson hiba nélkül, (HKSTom, Edoc, ....), s az enyém is töltött 1,7-eket...

na persze, mert a 9-es hajtókar sokkal erősebb mint a hatos. Azért 400 paci fölé nem nagyon lehet felkergetni mert szétmegy az tutti.

ricsimae
2010. 09. 20., 10:09
Lényegesen kisebb...

A méret nem egyenlő a nyomással elnökúr!

hunevo6
2010. 09. 20., 10:12
a TME turbó nem emelt kompressziós blokkon pont egy lószart sem tud igazából. Szerintem max 350 paci. Elszállt drukklabdával, vagy felakadt wastegate-el sem hiszem, hogy megfújja a 2 bárt tartva.

Miki
2010. 09. 20., 11:21
A méret nem egyenlő a nyomással elnökúr!

Abszolút jogos, itt a kisebbet teljesítőképességben értettem, de méretben is kisebb valóban.

De annyit azért tudott, hogy elgörbítse a gyári hajtókart :)

ricsimae
2010. 09. 20., 11:27
Abszolút jogos, itt a kisebbet teljesítőképességben értettem, de méretben is kisebb valóban.

De annyit azért tudott, hogy elgörbítse a gyári hajtókart :)

Tuti ,hogy nagyobb teljesítményű mint a szubimé:)

ricsimae
2010. 09. 20., 11:28
a TME turbó nem emelt kompressziós blokkon pont egy lószart sem tud igazából. Szerintem max 350 paci. Elszállt drukklabdával, vagy felakadt wastegate-el sem hiszem, hogy megfújja a 2 bárt tartva.

A Berkesé azért szépet szól!

hunevo6
2010. 09. 20., 15:41
A Berkesé azért szépet szól!

igen, így van. Az reálisan most 400 paci lehet. Itt a vége, akár milyen jó is a motorod / programod / üzemanyagod.

Én most azt a HKS turbót érzem a legarányosabb/legjobbnak egy utcai/kicsit verseny evora. A tomei nagyon jó lenne HA pl golyóscsapágyas lenne. Akkor atom lenne- pl 3k helyett az 1 bárt megcsinálhatná 2500-nál. hmmmmm

VGergo
2010. 09. 20., 17:34
na persze, mert a 9-es hajtókar sokkal erősebb mint a hatos. Azért 400 paci fölé nem nagyon lehet felkergetni mert szétmegy az tutti.

nem a 400paci hanem a sok nyúton amit nem szeret E85ön 32psi nyomáson intercooler szettel meg jó kis tengelyekkel :D lóerővel fordulaton elvan nem egy fut fp red black csigával széria motor belsőn 400++ whp vel. igaz ezek mind 8asok 9esek.

hunevo6
2010. 09. 20., 22:35
nem a 400paci hanem a sok nyúton amit nem szeret E85ön 32psi nyomáson intercooler szettel meg jó kis tengelyekkel :D lóerővel fordulaton elvan nem egy fut fp red black csigával széria motor belsőn 400++ whp vel. igaz ezek mind 8asok 9esek.

annyiban igazad van, hogy valóban a nyomaték görbíti meg a hajtókart- így kifejezve 500 körül szereti max a drága. Ha az 500 Nm-ert fel tudod egy nagy lusta böhöm csigával vinni 7k rpm-re akkor nyílván erősebb lesz mint 400 ló, de ez életszerűtlen.

VGergo
2010. 09. 20., 23:59
széria csiga :

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/499866-stock-turbo-e85-410-whp-370tq-english-racing.html

egy "kicsit" extrémebb :
http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/427450-another-ttp-500whp-pumpgasevo-stock-block-stock-fmic.html

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/491249-10-sec-stock-motor-daily-driven-evo-9-6-speed.html

ez a topik meg tele van :

http://forums.evolutionm.net/evo-engine-turbo-drivetrain/212769-500whp-stock-block-club.html

500whp nem kevés.. de ha csak 400 lenne az is brutál.

HUN337
2010. 09. 21., 00:34
na persze, mert a 9-es hajtókar sokkal erősebb mint a hatos. Azért 400 paci fölé nem nagyon lehet felkergetni mert szétmegy az tutti.
Van egy barátom aki évek óta kb 400le-n használja az IXesét, 100.000km van benne és szinte csak csapatásra használja (a mindennapokra ott van a céges). birja :)

hunevo6
2010. 09. 21., 11:28
Van egy barátom aki évek óta kb 400le-n használja az IXesét, 100.000km van benne és szinte csak csapatásra használja (a mindennapokra ott van a céges). birja :)

nem is akarom itt elkezdeni de azért tudjuk, hogy érzésre 400 ló az lehet valós 370 is- én is jártam már így, sőt, nem én találtam ki magamnak, hanem a programozó mondta, hogy "400 paci tutti megvan" aztán volt 365 lemérve...

ricsimae
2010. 09. 21., 20:15
nem is akarom itt elkezdeni de azért tudjuk, hogy érzésre 400 ló az lehet valós 370 is- én is jártam már így, sőt, nem én találtam ki magamnak, hanem a programozó mondta, hogy "400 paci tutti megvan" aztán volt 365 lemérve...

A M Zoliéról beszél ami tuti annyi ,2 padon is volt 387 ló volt azt hiszem amíg a Mátrai nem irt bele ,mert akkor 350 lett!

Miki
2010. 10. 08., 07:39
Végigolvastam a topicot az elejétől, nem semmi!

Sokmindenkinek sokat változott a véleménye az elmúlt 1,5 évben, de ez így is van rendjén. Egymásról is megtudtunk sokmindent, például a topic közepén volt pár oldal orvosi diagnózis Fapumáról, meg a végén HKSTOM Cosworth belsőjéről (most akkor ez már benne van?), összefoglalva még mindig ez tűnik nyerőnek:

2,3 stroker
Tomei 7960 vagy HKS 7460 turbó

Na ezen belül kellene kitalálni, hogy mi a tuti.

hunevo6
2010. 10. 08., 07:54
Végigolvastam a topicot az elejétől, nem semmi!

Sokmindenkinek sokat változott a véleménye az elmúlt 1,5 évben, de ez így is van rendjén. Egymásról is megtudtunk sokmindent, például a topic közepén volt pár oldal orvosi diagnózis Fapumáról, meg a végén HKSTOM Cosworth belsőjéről (most akkor ez már benne van?), összefoglalva még mindig ez tűnik nyerőnek:

2,3 stroker
Tomei 7960 vagy HKS 7460 turbó

Na ezen belül kellene kitalálni, hogy mi a tuti.

figyu, szerintem a Tomei turbó nélkül is tök jól ellennél- lenne kb 400-420 lovad és nagyjából 640Nm nyomatékod. Persze ez 2.3-as strokerre van megadva. Ezt a konfigom imádtad ha jól emlékszem. Emlékeztetek, hogy ez az ami már 2500-nál úgy húz mint a barom. Cserébe 5.500 körül el kell váltani.

A tomei turbo reálisan 50 lóerővel erősebb egy gyári turbónál, de nagyjából 500 fordulat az amit vesztesz. A HKS turbo, szerintem lóerőben ugyan azt tudja mint a tomei, csak max valamivel hamarabb tölt be a golyóscsapágy miatt.

A stroker méretére vonatkozólag a következőket tudjuk biztosan.

A Jani 2150 cc körüli strokere egy módosított 20g-s turbóval agyig húzva alul valamivel később tölt be de nagyjából tudja ugyan azt a nyomatékot. Az óriási különbség az, hogy ehhez a 20gs moddolt csigának 2.3 bár nyomás kell illetve E85-ös üzemanyag, míg a Tomei turbós 2.3-as motor utcai benzinnel megcsinálja ugyan azt, sőt, hamarabb tölt be, úgy, hogy egy hosszú távon élhető kellemesen alacsony 1.65-ös nyomáson megy. Egyébként, ha nyomatékőrült vagy, akkor a Tomeit tudjuk, hogy el lehet kergetni 800Nm-ig is. Fent a Jani konfigja főleg a benzin vs E85 miatt erősebb tud lenni. Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy mindösszesen kb 20 lóerővel. Ezt 9.44-es kompresszióval hozza a 2.3-as tomeies motor. Most, hogy jelentősen csökkentettük a kompressziómat, most már 30 lóerő fent a különbözet, viszont az is látszik, hogy a nagyobb turbó hosszabban tudja a nyomatékot tartani, egymásra téve a Jani és az én autómat, valahol 6000 környékén az ő nyomatékgörbéje beesik az enyém alá. Sajnos azt nem tudni, mert nem mért adat, hogy mennyit tud a Jani kocsija egy olyan nyomáson, ami reálisan hosszan élhető. Jani a mérés helyszinén bevallotta, hogy a 2.3-as nyomás nem maradhat igazán sokáig. Mérni jó, de nem egy élhető dolog.

Harmadrészt viszont a Jani féle konfig kb a feléből ki jön- de lehet még olcsóbb....

A tartósságról még nem tudunk beszélni. Az látszik, hogy 9.4 felett nem szabad kompresziót adni. Ebbe bele futott a Jani is és nem akarva én is. Reálisan 9,2- 9.3-as kompóval kell a motort megépíteni.

Rekord döntést persze nem így érsz el, de asszem Te pont leszarod a számokat és inkább egy évekig menő autót akarsz.

ricsimae
2010. 10. 08., 10:43
figyu, szerintem a Tomei turbó nélkül is tök jól ellennél- lenne kb 400-420 lovad és nagyjából 640Nm nyomatékod. Persze ez 2.3-as strokerre van megadva. Ezt a konfigom imádtad ha jól emlékszem. Emlékeztetek, hogy ez az ami már 2500-nál úgy húz mint a barom. Cserébe 5.500 körül el kell váltani.

A tomei turbo reálisan 50 lóerővel erősebb egy gyári turbónál, de nagyjából 500 fordulat az amit vesztesz. A HKS turbo, szerintem lóerőben ugyan azt tudja mint a tomei, csak max valamivel hamarabb tölt be a golyóscsapágy miatt.

A stroker méretére vonatkozólag a következőket tudjuk biztosan.

A Jani 2150 cc körüli strokere egy módosított 20g-s turbóval agyig húzva alul valamivel később tölt be de nagyjából tudja ugyan azt a nyomatékot. Az óriási különbség az, hogy ehhez a 20gs moddolt csigának 2.3 bár nyomás kell illetve E85-ös üzemanyag, míg a Tomei turbós 2.3-as motor utcai benzinnel megcsinálja ugyan azt, sőt, hamarabb tölt be, úgy, hogy egy hosszú távon élhető kellemesen alacsony 1.65-ös nyomáson megy. Egyébként, ha nyomatékőrült vagy, akkor a Tomeit tudjuk, hogy el lehet kergetni 800Nm-ig is. Fent a Jani konfigja főleg a benzin vs E85 miatt erősebb tud lenni. Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy mindösszesen kb 20 lóerővel. Ezt 9.44-es kompresszióval hozza a 2.3-as tomeies motor. Most, hogy jelentősen csökkentettük a kompressziómat, most már 30 lóerő fent a különbözet, viszont az is látszik, hogy a nagyobb turbó hosszabban tudja a nyomatékot tartani, egymásra téve a Jani és az én autómat, valahol 6000 környékén az ő nyomatékgörbéje beesik az enyém alá. Sajnos azt nem tudni, mert nem mért adat, hogy mennyit tud a Jani kocsija egy olyan nyomáson, ami reálisan hosszan élhető. Jani a mérés helyszinén bevallotta, hogy a 2.3-as nyomás nem maradhat igazán sokáig. Mérni jó, de nem egy élhető dolog.

Harmadrészt viszont a Jani féle konfig kb a feléből ki jön- de lehet még olcsóbb....

A tartósságról még nem tudunk beszélni. Az látszik, hogy 9.4 felett nem szabad kompresziót adni. Ebbe bele futott a Jani is és nem akarva én is. Reálisan 9,2- 9.3-as kompóval kell a motort megépíteni.

Rekord döntést persze nem így érsz el, de asszem Te pont leszarod a számokat és inkább egy évekig menő autót akarsz.



Én tuti nem csinálnék 600nm feletti motort, mert mindent eltör ami a hajtásláncban van.
Pontosabban de, de nem engednék oda neki annyi nm lent .
600nm 400ló és király!

MES-Racing
2010. 10. 08., 11:30
Én tuti nem csinálnék 600nm feletti motort, mert mindent eltör ami a hajtásláncban van.
Pontosabban de, de nem engednék oda neki annyi nm lent .
600nm 400ló és király!

plusssssz a hosszant tartó, relatív olcsó evo-zás titka, ilyesmit szeretnék majd egyszer én is, bár nekem elég egy kicsit kevesebb nyúton is.

Miki
2010. 10. 08., 11:32
Eddig nagyjából nekem épp ilyen volt, és "fillérekbe" került a fenntartása, meg a megépítése is. És viszonylag gyors is volt.

ricsimae
2010. 10. 08., 11:48
Eddig nagyjából nekem épp ilyen volt, és "fillérekbe" került a fenntartása, meg a megépítése is. És viszonylag gyors is volt.


Szerintem kurva jó lett a végére a tiéd!
Bár csak a szubncsim lehetne 500nm :)
Ne rakjál rá nagy turbót szerintem!

ATTILA EVO 7
2010. 10. 08., 12:45
Ez milyen lehet?


http://www.vividracing.com/catalog/stroker-mitsubishi-viii-0307-p-54381.html

Miki
2010. 10. 08., 13:11
Ez milyen lehet?


http://www.vividracing.com/catalog/stroker-mitsubishi-viii-0307-p-54381.html


Ez a teljesen jól bevált "alap" stroker szett, amilyen az enyém is volt: 4G64-es főtengely, valamilyen kovácsolt hajtókar + dugó, ARP csavarok, új csapágyak, és slussz. Ár/érték viszonylatában szerintem ez tökjó, ezt lehet még fokozni Tomei/HKS/Cosworth alkatrészekkel, csak onnantól nagyon elkezdenek nőni a számok.

MES-Racing
2010. 10. 08., 13:22
esetleg tud valaki cikkszámot erre a gyári 4G64-es főtengelyre, rákérdeznék mennyire jönne ki itthon?

Miki
2010. 10. 08., 13:26
Otthon megpróbálom megkeresni, az enyém ilyen volt anno mikor bekerült.

Mike
2010. 10. 08., 13:38
esetleg tud valaki cikkszámot erre a gyári 4G64-es főtengelyre, rákérdeznék mennyire jönne ki itthon?


www.brr.at (http://www.brr.at) itt nézd meg ott vannak az árak is pdf-ben;)


http://www.brr.at/cms/index.php?id=44

De ha kell a robbantott rajz is akkor hozz 1cd vagy 1pendrive-t a ringre és átmásolom neked.

VGergo
2010. 10. 08., 14:35
tök jó az a 4g64 főtengely és nem csak olcsó kis turbós kitbe bir az mindent

hunevo6
2010. 10. 08., 18:47
Ez milyen lehet?


http://www.vividracing.com/catalog/stroker-mitsubishi-viii-0307-p-54381.html

azok a hajtókarok azért elég hurkának néznek ki...

csak összehasonlításkép így néz ki egy a kocsimban lévő Tomei:

http://kepfeltoltes.hu/101008/tomeihajtokar-2592_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Fapuma8
2010. 10. 08., 19:00
Ez milyen lehet?


http://www.vividracing.com/catalog/stroker-mitsubishi-viii-0307-p-54381.html

AMS-ek nem szoktak hulladekot arulni.
Addig biztos jo eroben amennyire garantaljak.
Kerdes mit ir, meddig jo?Nem talalom.

Fapuma8
2010. 10. 08., 19:03
Végigolvastam a topicot az elejétől, nem semmi!

Sokmindenkinek sokat változott a véleménye az elmúlt 1,5 évben, de ez így is van rendjén. Egymásról is megtudtunk sokmindent, például a topic közepén volt pár oldal orvosi diagnózis Fapumáról, meg a végén HKSTOM Cosworth belsőjéről (most akkor ez már benne van?), összefoglalva még mindig ez tűnik nyerőnek:

2,3 stroker
Tomei 7960 vagy HKS 7460 turbó

Na ezen belül kellene kitalálni, hogy mi a tuti.

2.3 stroker utcára és GT2876R ;)

tRebroN
2010. 10. 09., 15:28
2.3 stroker utcára és GT2876R ;)

Inkább egy FP HTA 30R:D:D szinte ugyanúgy forog fel...\\:D/

hunevo6
2010. 10. 09., 15:34
Inkább egy FP HTA 30R:D:D szinte ugyanúgy forog fel...\:D/

az a baj, hogy az FP turbók itthon teljesen ismeretlenek. Konkrétan én egy autóról sem tudok ami itthon FP-vel menne. Amcsiban imádják őket, de szerintem erre ne adjunk túl sokat. Én nem mernék velük kapcsolatban kijelenteni semmit, mert senki sem használja, senki sem programozota stb stb.

Jeff_TM
2010. 10. 09., 16:21
Az en automon HTA35R van, 4500-tol 2 bar, amit egyenletesen tart egeszen vegig.

Miki
2010. 10. 10., 21:45
esetleg tud valaki cikkszámot erre a gyári 4G64-es főtengelyre, rákérdeznék mennyire jönne ki itthon?

Csekkold ezt: MD346026

MES-Racing
2010. 10. 11., 07:31
www.brr.at (http://www.brr.at) itt nézd meg ott vannak az árak is pdf-ben;)


http://www.brr.at/cms/index.php?id=44

De ha kell a robbantott rajz is akkor hozz 1cd vagy 1pendrive-t a ringre és átmásolom neked.

köszi, én nem találtam 4G64-es főtengelyt benne, de lehet nem néztem végig rendesen.

MES-Racing
2010. 10. 11., 07:33
Csekkold ezt: MD346026

köszi, rákérdezek.

tRebroN
2010. 10. 11., 09:57
Az en automon HTA35R van, 4500-tol 2 bar, amit egyenletesen tart egeszen vegig.

.63 vagy .82 A/R-es? 2 literes mocival fújkálod??

Jeff_TM
2010. 10. 11., 10:47
.63, 2 literes, 950ccm inj, 280 fokos Tomei v.mutengely. Reszletes konfig leiras itt. (http://www.sparktechignitions.net/v2h-jeffro.html)
Legjobb ido 11.20 negyed merfold, de lesz jobb is.

MES-Racing
2010. 10. 11., 11:31
Csekkold ezt: MD346026

300k felett van az itthoni ára......, azt hittem olcsóbb

Miki
2010. 10. 11., 12:34
Nem is vártam mást.

(Megvan a számlája, hogy mennyiért vettem 5 évvel ezelőtt, töredéke ennek. Igaz, külföldről, de újonnan.)

MES-Racing
2010. 10. 11., 12:42
Nem is vártam mást.

(Megvan a számlája, hogy mennyiért vettem 5 évvel ezelőtt, töredéke ennek. Igaz, külföldről, de újonnan.)

Olcsóbbra számítottam, kintről 5-600$-ért megvehető + posta, vám, áfa.

Miki
2010. 10. 11., 13:25
Mindennel így van az, az egész autóval, meg az alkatrészekkel, nem is értem h miért csodálkozol :confused:

Fapuma8
2010. 10. 11., 19:25
300k felett van az itthoni ára......, azt hittem olcsóbb

Kb ennyiért ha jól emlékszem már kovácsolt főtengelyt kapni strokerhez ámerikából hazaszállítva...
Bár mindig árfolyamfüggő...

HKSTOMEVO9
2010. 10. 11., 20:03
Ausztrál kovácsolt cnc-s cucc 300+ide az ára.

Viktor
2010. 10. 16., 20:13
Lehet ez csak nekem új:
http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=157

hunevo6
2010. 10. 16., 23:41
Lehet ez csak nekem új:
http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=157

Kicsit horror az ára. Pláne, ha még rászámolsz egy 1.2milliós cossi hengerfejet. Az így összesen 4 milla.

Ha magad építed, akkor ki jön a legminőségibb alkatrészekből is potom 2.5 millerből.

VGergo
2010. 10. 17., 04:07
Kicsit horror az ára. Pláne, ha még rászámolsz egy 1.2milliós cossi hengerfejet. Az így összesen 4 milla.

Ha magad építed, akkor ki jön a legminőségibb alkatrészekből is potom 2.5 millerből.

;)

gtr
2010. 10. 30., 00:07
Azt szeretbém kérdezni a nálam okosabbaktól, hogy ha cserélek a motorban dugattyúkat meg hajtókarokat kovácsoltra akkor mindenképpen ki kell cserélni a főtengely és hajtókar csapágyakat is, vagy jó a régi is?
12e km-res motorról van szó.

HUN337
2010. 10. 30., 01:10
Azt szeretbém kérdezni a nálam okosabbaktól, hogy ha cserélek a motorban dugattyúkat meg hajtókarokat kovácsoltra akkor mindenképpen ki kell cserélni a főtengely és hajtókar csapágyakat is, vagy jó a régi is?
12e km-res motorról van szó.
Nagyon drágák a csapágyak hozzá? Én raknék bele valami tuningot, nem tudom mennyit bir a gyári :S

visitor
2010. 10. 30., 06:04
Ausztrál kovácsolt cnc-s cucc 300+ide az ára.


Haveromnál van 1 eladó 4G64 főtengely, igaz hogy használt, de alapméretes. 0.025 -re felpolírozható. Ha érdekes, rákérdezhetek, mennyit kér érte.

HKSTOMEVO9
2010. 10. 30., 08:49
Haveromnál van 1 eladó 4G64 főtengely, igaz hogy használt, de alapméretes. 0.025 -re felpolírozható. Ha érdekes, rákérdezhetek, mennyit kér érte.
OK.érdekel,éjjel a 2,3-as motort álmodtam meg.;)

gtr
2010. 10. 30., 10:08
Nagyon drágák a csapágyak hozzá? Én raknék bele valami tuningot, nem tudom mennyit bir a gyári :S
Nem drága csak macerás, mert a méretét nehéz eltalálni, mindenféle jelölés van a motoron és az alapján kell rendelni de akkor sem mindig szokott stimmelni.
Gyárit szoktak berakni a tuning motorokba is ennél a tipusnál.

HKSTOMEVO9
2010. 10. 30., 12:40
Annyira álmodtam,hogy meg is álmodtam 2,2 stroker Mivec lesz az álommotorom.Köztes golyós csigával,Moteccel.
Jó lesz.
Addig Evo VII motor lesz.

hunevo6
2010. 10. 30., 18:31
Annyira álmodtam,hogy meg is álmodtam 2,2 stroker Mivec lesz az álommotorom.Köztes golyós csigával,Moteccel.
Jó lesz.
Addig Evo VII motor lesz.

HELYES!!! Tomei szagot érzek :D :D

hunevo6
2010. 10. 30., 18:32
Azt szeretbém kérdezni a nálam okosabbaktól, hogy ha cserélek a motorban dugattyúkat meg hajtókarokat kovácsoltra akkor mindenképpen ki kell cserélni a főtengely és hajtókar csapágyakat is, vagy jó a régi is?
12e km-res motorról van szó.

szerintem kötelező!!!

nferi
2010. 10. 30., 18:41
szerintem kötelező!!!

plusssssz

HUN337
2010. 10. 30., 19:25
szerintem kötelező!!!
thumbs_up thumbs_up

Miki
2010. 11. 28., 19:52
Hogy meg legyen itt is, subaru fórumon ezt írta egy szaki:

"Korábban nemesfém ötvözéssel és színítéssel foglalkoztam, így van egy két gondolatom ehhez a témához. Amiről pedig néhány szót szeretnék írni, az inkább az szárazabb része, de ez is érdekes lehet.

Kovácsolt aluminium, vagyis inkább ötvözött aluminium. Az autóiparban leginkább 2 ötvözettípust használnak dugattyúk készítésére (gépi forgácsolás).
2xxx (2618) aluminium-réz ötvözet (max 3% réz és 0,25% szilikon)
4xxx (4032) aluminium-silicon-réz (max 1,3% réz és 13,5% szilikon)

6xxx (Al-Mn-Si) általános felhasználás, repülőipar, autógyártás
7xxx (Al-Zn-Mn) főleg repülőgépipar

A 4032-es anyagból készült ötvözetekkel itt ritkábban találkozhatunk, főleg a magas kompresszióviszonyú dugattyúkat készítik ebből az anyagból (szívómotorok, nagy fordulatszámmal). A szilikon tartalomnak köszönhetően viszonylag magas a kopásállósága és a 2618-as anyaghoz viszonyítva kisebb a hőtágulási együtthatója, így az ebből készült dugattyúk kevésbé hajlamosak hidegen a csörgésre. Olvadáspontja 550 F-fok feletti.

A 2618-as ötvözetből készült dugattyúk elsősorban turbómotorokban kerülnek felhasználásra. A viszonylag kicsi szilikonhányad következtében, magasabb a hőtágulása ennek az ötvözetnek, így hidegen jellemző rájuk a csörgés (bemelegedve eltűnik). Magasabb a szakítószilárdsága és az olvadáspontja ennek is 660Fahrenheit fok felett van.

A felhasznált anyag a legtöbb esetben ugyanaz, így megmunkálásban és formában lehetnek különbségek. Bármelyiket veszed, szinte biztosan bírják 600-800 LE-ig, ha megfelelően van beállítva a motor és nem szegényedik el a keverék, mert akkor ezeknek is ugyanúgy annyi, mint a normál öntött alu-dugattyúknak.

Az egyik cimborámnak 1,4 baron olvadtak el a dugattyúi, mert felelőtlenül nem cserélte nagyobbra az injektorait. Szelepek, dugattyúk, hengerfúrás lett a következménye és örülhet, hogy ennyivel megúszta

Az eddigiekben már építettünk be ARIES, CP, JE és Wiseco és MAHLE (előszeretettel használja a 4032-es anyagot) szetteket, egyikkel sem volt gond. Szóval ha kovácsolt, akkor többnyire nem a dugattyún fog múlni a működés."

Na most akkor mi is a különbség a 2618 és a 4032 ötvözet között, melyik a jobb/rosszabb??

(Ja és az itt leírt olvadási hőfokokat nem hiszem, 550 Fahrenheit fok az 288 Celsius.)

HKSTOMEVO9
2010. 12. 29., 16:46
http://www.mafcauto.hu/video/

Tomó
2010. 12. 29., 19:31
És hogy tudom leszedni?

wolfblind
2011. 01. 03., 08:32
Emberunk is valami titangyarban dolgozhat, ez mennyibe kerulhetett:shock::shock:??? Turbo merete meg valami nagy kamione:shock:..

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5134125-Got-engineering

SoAk
2011. 01. 03., 11:30
Emberunk is valami titangyarban dolgozhat, ez mennyibe kerulhetett:shock::shock:??? Turbo merete meg valami nagy kamione:shock:..

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5134125-Got-engineering


Az kemény ,hogy a főtengely egy jó evo árát éri . Beteg nagyon ez a cucc .

gtr
2011. 01. 04., 22:26
Ez a CR arány hogy is van pontosan?
Nekem gyárilag 9.0:1 -ásak a dugók most a hks 8.7:1 picivel kevesebb, gondolom ez nem számít annyira.
Olyasmit olvastam hogy minnél nagyobb annál erősebb, de minnél kisebb annál biztonságosabb.
El tudja ezt magyarázni nekem valaki?

Miki
2011. 01. 05., 07:56
A CR arány (kompresszióviszony) azt mutatja meg, hogy hogyan aránylik egymáshoz a dugattyú feletti tér felső, illetve alsó holtpont esetén. (Tehát hányad részére nyomja össze a keveréket a dugó.)

Elég összetett téma, biztos van aki nálam sokkal jobban ért hozzá, de annyi bizonyos hogy nagyon is sokat számít hogy mennyi.

Függ attól is hogy mire kell, meg főleg hogy milyen üzemanyaggal használod, de nagyon lényeges adat. Az Evo motor gyárilag 8,8:1, a "mieink" 9,2:1 körül.

ricsimae
2011. 01. 05., 11:51
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1575817
aztarohadtqrva

Miki
2011. 01. 05., 18:07
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1575817
aztarohadtqrva

Ez egész egyszerűen elképesztő. Főleg ez:

http://img171.imageshack.us/img171/1241/billet1.jpg

carkillerz
2011. 01. 05., 18:26
Nem találok szavakat....=D>

http://kepfeltoltes.hu/110105/customturbos1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

dedra8v
2011. 01. 05., 20:15
:mrgreen: úgy tűnik, nem sz@rral gurítanak....
Álmodozás ON: itthon mikor lesz ilyen szintű technika ...? (kérdés, mennyire üzemórásak ezek az amcsi vasak..és hogy elsőre összejött nekik ,avagy ellőttek pár blokkot/sbb.../fejlesztés gyanánt)

Miki
2011. 01. 05., 20:21
Szted??? :)

(Sztem ráment egy repülőgépnyi alumínium.)

HKSTOMEVO9
2011. 01. 05., 20:28
Amerikában nem új a cnc blokk,de japót nem láttam még így.
A v8-t halomba gyártják így,ott egy stoker 9-10liter,egyedi a hfej is hozzá.
de ez off.

ricsimae
2011. 01. 05., 21:22
Szted??? :)

(Sztem ráment egy repülőgépnyi alumínium.)

A számból vetted ki a szót :mrgreen:

hunevo6
2011. 01. 05., 21:40
Ez egész egyszerűen elképesztő. Főleg ez:

http://img171.imageshack.us/img171/1241/billet1.jpg

én nem a blokktól hasaltam le, hanem a 13:1-es kompresszót adó Berillium dugattyúktól, valamint a MMCből készült 120 órát bíró hajtókaroktól amire azt írják, hogy drágább mint a titán ötvözetből készült- ami ugye 3200 dogo / darab. Azért ha pl 5k dodo/db az MMC hajtókar, akkor 20.000 dollár / 120 óra a motor csak ezen költsége- ez már tényleg nagyon elszánt dolog.

FQ-400
2011. 01. 06., 08:11
Gondolom 1500 lóerőn bírja 120 óráig ami személyes véleményem szerint nem éppen egy rossz idő... Sőt.. Talán ilyen fos 8-900 lóerőn kimegy a világból.. :D

MES-Racing
2011. 01. 06., 08:45
én nem a blokktól hasaltam le, hanem a 13:1-es kompresszót adó Berillium dugattyúktól, valamint a MMCből készült 120 órát bíró hajtókaroktól amire azt írják, hogy drágább mint a titán ötvözetből készült- ami ugye 3200 dogo / darab. Azért ha pl 5k dodo/db az MMC hajtókar, akkor 20.000 dollár / 120 óra a motor csak ezen költsége- ez már tényleg nagyon elszánt dolog.

rendelhetőek az alkatrészek:

"Here is some costs for custom parts, in Euros.

- Design & Rough Finite Element Calculation of rod / Crankshaft --> € 13.500
- Scanning and Measurement Effort of sample parts: € 3.700
- Titanium Conrod from 0 - 10pcs: approx. € 2.500 per,-- (final price depending on design and qty)
- Crankshaft nitrided out of a 9Ni-4Co-.20C high performance steel from 0 - 5pcs: approx. € 12.000,-- (final price depending on final design and qty).
- Crankshaft titanium Ti-6Al-4V forged bar, 0 - 5pcs: approx. € 22.000,-- (final price depending on final design and qty).
- Crankshaft titanium Ti-6A1-2Sn-4Zr-2Mo forged bar, 0 - 5pcs: approx. € 24.000,-- (final price depending on final design and qty)."

hunevo6
2011. 01. 06., 09:45
és valahogy mégis a gyári hengerfejet használják, ilyen kompónál, amivel itthon még két percig sem ment senki. Hogy az életbe?

nferi
2011. 01. 06., 21:16
és valahogy mégis a gyári hengerfejet használják, ilyen kompónál, amivel itthon még két percig sem ment senki. Hogy az életbe?

Mert senki nem megy szerintem metanollal vagy tiszta alkohollal turbós kocsival!

Itt van egy alkoholista bajor hasonló sűrítéssel 3800ccm 6 henger és van benne 16db 1600ccm befecskendező!\\:D/

http://i115.photobucket.com/albums/n296/ximon86/BMW_0823_04.jpg

nferi
2011. 01. 08., 20:17
Bmw-hez már én is vettem anyagot amiből csinálok demó futóművet meg még kitudja miket, igaz nem ekkora volumenű dolgokat de azért egyedűlállóak lesznek azok is!! http://forum.subaruklub.hu/images/smilies/icon_biggrin.gif

http://kep.psharing.com/481004.jpg

http://kep.psharing.com/481005.jpg

Bmw M3 titán kipufogó leömlő

http://kep.psharing.com/481007.jpg

http://kep.psharing.com/481006.jpg

Titán központi kerékanyás rendszer

http://kep.psharing.com/481008.jpg

EVO-010
2011. 01. 08., 22:00
Bmw-hez már én is vettem anyagot amiből csinálok demó futóművet meg még kitudja miket, igaz nem ekkora volumenű dolgokat de azért egyedűlállóak lesznek azok is!! http://forum.subaruklub.hu/images/smilies/icon_biggrin.gif


Kissebb vagyon:shock:

Dino74
2011. 01. 08., 22:01
ezek ütős cucok nagyon, kint egy vagyont kérnek érte :D

nferi
2011. 01. 09., 09:25
Kissebb vagyon:shock:

Hivatalosan 130e+áfa/ kiló a titán, ami a képen van az 13kiló!:shock::shock::shock::shock::shock:

nferi
2011. 01. 09., 09:43
ezek ütős cucok nagyon, kint egy vagyont kérnek érte :D

Az biztos a két lengőkar árából már egy jó kocsit lehet venni!\\:D/

Dino74
2011. 01. 09., 11:52
megmunkálni sem lesz gyerekjáték

hunevo6
2011. 01. 09., 17:11
Hivatalosan 130e+áfa/ kiló a titán, ami a képen van az 13kiló!:shock::shock::shock::shock::shock:

hmm, már értem miért került annyiba a bringám.... #-o

ttop
2011. 01. 10., 09:44
hmm, már értem miért került annyiba a bringám.... #-o

de te arany áron vetted ;)

hunevo6
2011. 01. 10., 23:29
de te arany áron vetted ;)

most mondtam, hogy titán áron TE! :D :D

MES-Racing
2011. 01. 11., 20:12
http://vimeo.com/18209644

http://vimeo.com/18339580

hunevo6
2011. 01. 11., 21:40
23:20-nál óriási a komment: a kocsi fincsi erőleadása a tökéletesen versenyképtelen 2.5 báros turbónyomásnak köszönhető. A normál nyomás ennek kétszerese- lol

carkillerz
2011. 01. 12., 05:11
Off:
Gyuribá mi a helyzet a piroskával?

tunyog85
2011. 01. 19., 10:02
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. Nem tom hallottatok-e olyanról, hogy sprintbooster? Jónak tűnik: http://www.powertuning.hu/1010-sprint-booster/751-sprint-booster-gazpedaltuning.html ??????

SoAk
2011. 01. 19., 10:42
De gyenge probálkozás :p

tunyog85
2011. 01. 19., 13:14
Ezt mire mondod? Csak kérdeztem :shock:

jordan6
2011. 01. 19., 13:25
kicsit reklámszagú.

Miki
2011. 01. 19., 14:22
:mrgreen:

tunyog85
2011. 01. 19., 15:50
Köszi :) Amugy nem EVO-m van és csak kérdeztem, mert szoktam olvasgatni a tuningokról és sajna nincs annyi pénzem, mint itt a többieknek. Nekem csak ilyen cuccokra van pénzem és gondoltam kikérem azok véleményét, akik tényleg értenek az autókhoz. Ha ez nektek derogál, akkor az elnézéseteket kérem.

jordan6
2011. 01. 19., 16:17
Köszi :) Amugy nem EVO-m van és csak kérdeztem, mert szoktam olvasgatni a tuningokról és sajna nincs annyi pénzem, mint itt a többieknek. Nekem csak ilyen cuccokra van pénzem és gondoltam kikérem azok véleményét, akik tényleg értenek az autókhoz. Ha ez nektek derogál, akkor az elnézéseteket kérem.

direkt elsiklottál a "reklám" szó mellett? ha nem az volt, akkor sry.
egyébként azt írod kevés pénzed van. 50.000Ft kevés pénz? nekem nem. bár én nem értek az autókhoz, de biztos van pár száz értelmesebb dolog amit "autótuning" gyanánt megvenni érdemes.

tomcat
2011. 01. 19., 16:44
direkt elsiklottál a "reklám" szó mellett? ha nem az volt, akkor sry.
egyébként azt írod kevés pénzed van. 50.000Ft kevés pénz? nekem nem. bár én nem értek az autókhoz, de biztos van pár száz értelmesebb dolog amit "autótuning" gyanánt megvenni érdemes.
Nem beszélve arról, hogy ettől nem megy jobban az autó! ;)

tunyog85
2011. 01. 19., 17:02
Éppen ezért kértem ki a véleményeteket... Ez a gázpedál reakcióidejét gyorsítja tulajdonképpen, ha jól vettem ki a leírásából. A chiptuningnál is állítanak ezen nem???

EVO-010
2011. 01. 19., 18:25
Csodák már pedig nincsenek! Ha ez a cucc akkora találmány lenne, mint ahogyan írják, akkor minden autóba beszerelték volna. Az autód csak akkor lesz erősebb és gyorsabb (gondolom, hogy ezt szeretnéd) ha emelkedik a hatásfoka a motornak. Lehet, hogy ha a katalizátortól megszabadulnál, jobban menne egy kicsit, mint ettől a szartól.
És ez ingyen van.

tomcat
2011. 01. 19., 18:51
Pályamotorozásnál mi is szereltünk "gyorsgázt", hogy ne kelljen akkorákat csavarni a markolaton. Van értelme autónál, ami ráadásul utcán használatos?
Szerintem full értelmetlen. ;)
Eddig padlógázon gyorsultam 10 alatt, most a kütyünek hála keményebb lett az autóm. Már 50 %-os gázpedálállásnál is 10 alatt gyorsulok. :D:D:D

FQ-400
2011. 01. 19., 19:06
Pályamotorozásnál mi is szereltünk "gyorsgázt", hogy ne kelljen akkorákat csavarni a markolaton. Van értelme autónál, ami ráadásul utcán használatos?
Szerintem full értelmetlen. ;)
Eddig padlógázon gyorsultam 10 alatt, most a kütyünek hála keményebb lett az autóm. Már 50 %-os gázpedálállásnál is 10 alatt gyorsulok. :D:D:D

De amikor a haverok megkérdezik, hogy "treplizted????" akkor nyugodt szívvel mondhatod, hogy "ááááhh, dehogy... fél gázt toltam csak" :D

Sanci
2011. 01. 19., 19:35
Pályamotorozásnál mi is szereltünk "gyorsgázt", hogy ne kelljen akkorákat csavarni a markolaton. Van értelme autónál, ami ráadásul utcán használatos?
Szerintem full értelmetlen. ;)
Eddig padlógázon gyorsultam 10 alatt, most a kütyünek hála keményebb lett az autóm. Már 50 %-os gázpedálállásnál is 10 alatt gyorsulok. :D:D:D

Igen, de mire te lenyomod a padlógázt eltelik 0,1sec a kütyűvel meg csak 0,05 szóval gyorsulsz.;)

tunyog85
2011. 01. 19., 19:54
Igen én is így gondoltam, de már elbizonytalanodtam.... A lényeg talán az, hogy mikor lenyomod a gázpedált és mire elindul a kocsi ott eltelik sok idő. Persze nem egy EVO-nal, de egy lomhább automata váltós kocsinál talán jó lehet... nem tom. Mind1 megyek és szétflexelem akkor a katalizátort \\:D/

FQ-400
2011. 01. 20., 08:25
Igen én is így gondoltam, de már elbizonytalanodtam.... A lényeg talán az, hogy mikor lenyomod a gázpedált és mire elindul a kocsi ott eltelik sok idő. Persze nem egy EVO-nal, de egy lomhább automata váltós kocsinál talán jó lehet... nem tom. Mind1 megyek és szétflexelem akkor a katalizátort \:D/

Ha megmondod, hogy milyen autó az okosok még tudnak segíteni is, hogy mit kezdj el alakítgatni, hogy olcsón tudj bele lóerőt lopni :)

Jeff_TM
2011. 01. 20., 11:33
Amugy ez a sprintbooster evo I-IX-en nem mukodik - drive-by-wire jellegu.

Richie
2011. 01. 20., 15:23
Amugy ez a sprintbooster evo I-IX-en nem mukodik - drive-by-wire jellegu.

Ez semmiben sem müködik, nagy átverés az egész. Kb annyi mintha 2 centivel vastagabb cipőben vezetnél. Egy ellenállás van benne, annyi hogy fél gáznál padlógázt érzékel...

Tomó
2011. 01. 20., 17:10
Azért az nem semmi, hogy egy ilyen szeméten agyaltok az álom motor topicban ;)

tunyog85
2011. 01. 21., 17:29
Ha megmondod, hogy milyen autó az okosok még tudnak segíteni is, hogy mit kezdj el alakítgatni, hogy olcsón tudj bele lóerőt lopni :)

Nissan Primeram van és közben rájöttem,hogy nem is elektromos a gázpedálom. ](*,) Mit lehetne vele kezdeni? De olyat, amitől nem eszik kétszer annyit, mert nem vagyok tulságosan tele :(

jordan6
2011. 01. 21., 18:35
Nissan Primeram van és közben rájöttem,hogy nem is elektromos a gázpedálom. ](*,) Mit lehetne vele kezdeni? De olyat, amitől nem eszik kétszer annyit, mert nem vagyok tulságosan tele :(

kipufogó, légszűrőrendszer, programozás. mást nem érdemes szerintem, több kiadás helyett inkább másik/erősebb autó.

bunker
2011. 01. 21., 20:11
másik/erősebb autó.

.

tunyog85
2011. 01. 22., 12:36
De nincs rá pénzem. Meg vmi olcsó szart sem akarok venni, ami erős és megeszi az életemet :(

SoAk
2011. 01. 22., 13:31
Ha nincs pénzed akkor ne tuningolj mert az csak tovább növeli a költségeket .

jordan6
2011. 01. 22., 13:56
Ha nincs pénzed akkor ne tuningolj mert az csak tovább növeli a költségeket .

Pontosan.

tunyog85
2011. 01. 22., 14:05
Igazatok van. Hagyom a francba az egészet inkább...

MES-Racing
2011. 02. 01., 14:53
az álom motorhoz vennék egy ilyet is:

http://www.norrisdesigns.com/prodimages/Evo-dry-sump-1.JPG

http://www.norrisdesigns.com/prodimages/Evo-dry-sump-2.jpg

http://www.norrisdesigns.com/prodimages/evo-dry-sump-3.jpg

Jeff_TM
2011. 02. 01., 16:49
En is sohajtoztam ilyesmi utan, de a vegen a penz beszelt... es rakerult az autora az olcsobb megoldas:


http://www.amsperformance.com/cart/images/P/amsevo8westumpoilpan%20copy1.jpg

Dino74
2011. 02. 01., 17:29
ez a szárazkarter kit?

bunker
2011. 02. 01., 17:51
ez a szárazkarter kit?

Nem. (mármint ha Jeff hsz-ére ment a kérdés).
Kb. másfél literrel több olaj fér el, és "ellibenésgátlós", bár a gyárival sincs semmi gond ilyen téren.

Dino74
2011. 02. 01., 17:56
nem hanem a másik, de az nyilván az :)

bunker
2011. 02. 01., 17:57
nem hanem a másik, de az nyilván az :)

:)

Dino74
2011. 02. 01., 18:00
és szeretném megjegyezni, hogy Jeff-é is száraz még a képen :p

Tomó
2011. 02. 01., 18:03
:)

Jeff_TM
2011. 02. 02., 00:26
... bár a gyárival sincs semmi gond ilyen téren.
Sajnos volt.

Miki
2011. 02. 02., 06:30
Fordult már elő pályán, hegyin, raliban is, Tomei is gyárt a gyári karterbe terelőlemezt.

ttop
2011. 02. 02., 09:05
Ilyet nem lehetne itthon is legyártatni??? Minek ebből márkás?

Dino74
2011. 02. 02., 09:50
nem biztos, hogy sokkal olcsóbban kijönne, legalább is 1-2 darabnál nem

Tomó
2011. 02. 04., 18:19
http://www.youtube.com/watch?v=XRAnBgQ_B7M&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=HRC8wrl7vdM&feature=channel


http://www.youtube.com/watch?v=3Hu9d03IElU&feature=channel


http://www.youtube.com/watch?v=1Doa-0M2flg&feature=channel

Tomó
2011. 03. 21., 12:16
TD05HR-16G6-9,8T kb mit tudhat 1496ccm-el?
Mekkora tengely kéne?
Kompresszió?

Előre is köszi a Guruk tanácsait (DE, a Seat marad és a motor fel lesz töltve, így vagy úgy! :) ) !

MES-Racing
2011. 03. 21., 12:29
TD05HR-16G6-9,8T kb mit tudhat 1496ccm-el?
Mekkora tengely kéne?
Kompresszió?

Előre is köszi a Guruk tanácsait (DE, a Seat marad és a motor fel lesz töltve, így vagy úgy! :) ) !

nagyon kíváncsi leszek a válaszokra, mert én egy 1,6 20V tettem volna fel, de ugye ebből nem lesz semmi.

nagyon sok mindentől függ, hogy mennyire, honnan használható lesz vele a kocsi, ha megfelelően vannak összeválogatva, legyártva a motyók, akkor szerintem jó lehet, hajrá :)

Miki
2011. 03. 21., 14:58
Nem nyilatkozom, mert nagyon pesszimista vagyok az ilyen prototípusokkal kapcsolatban, ha még össze is áll valaha, nem tudom meddig bírja a motor meg a hajtás a nyútonokat.

Tomó
2011. 03. 21., 20:03
@Miki: pont Neked írtam a zárójelest :D Hidd el a műszerek lesznek a legtöbbe.

Aljára úgy néz ki van megoldás, kompresszió is variálható.
Tengelybe egy ~270/~260-ra gondoltam, az még kiköszörülhető.

Jelenleg van 5 motorom és 6 váltóm, de lesz még.

Egyesbe "mit megy", meg, hogy "milyet rajtol" az sose érdekelt! Lepence és Hring a cél.

Csak elképzelésem sincs, hogy hol tölthet be és hol fog elfogyni. :-k

nferi
2011. 03. 21., 20:19
@Miki: pont Neked írtam a zárójelest :D Hidd el a műszerek lesznek a legtöbbe.

Aljára úgy néz ki van megoldás, kompresszió is variálható.
Tengelybe egy ~270/~260-ra gondoltam, az még kiköszörülhető.

Jelenleg van 5 motorom és 6 váltóm, de lesz még.

Egyesbe "mit megy", meg, hogy "milyet rajtol" az sose érdekelt! Lepence és Hring a cél.

Csak elképzelésem sincs, hogy hol tölthet be és hol fog elfogyni. :-k

Az 1,5ös motoron az a turbó nem fog elfogyni soha és betölteni is talán ha 4500nál befog de szerintem inkább 5000 felett!:(
Az 1,5ös motorra hogy használható legyen vagy egy Wrx turbot vagy maximum egy Gt turbonak a csigája bőven sok!

Tomó
2011. 03. 21., 20:25
betölteni is talán ha 4500nál befog de szerintem inkább 5000 felett!
Ilyesmitől tartottam :(
Jó lenne ha 3000-6000-ig esetleg 6500-ig élne.

Robevo
2011. 03. 25., 20:38
fiuk , 34 mmm szukitovel , manley hajtokarral es CP dugokkal ARP to csavarokkal amugy gyari a maradek / turbo -fotengely - blokk stb / milyen kompresszio es nyomas volna idealis? Ja es 2L.
erdemes szeepeket cserelni a 4B11 -en ehhez a felallashoz?

Miki
2011. 03. 26., 07:50
Milyen üzemanyag?

nferi
2011. 03. 26., 09:24
fiuk , 34 mmm szukitovel , manley hajtokarral es CP dugokkal ARP to csavarokkal amugy gyari a maradek / turbo -fotengely - blokk stb / milyen kompresszio es nyomas volna idealis? Ja es 2L.
erdemes szeepeket cserelni a 4B11 -en ehhez a felallashoz?

Ha gyári tengely marad benne akkor én hagynám a gyári sűrítést maximum ami a kötelező sikolásokkal lejön a Hf-ből és azzal nő egy picit az benne hagyható és persze amit Miki is kérdezett az egy nagyon fontos tényező??

Szelep meg attól függ hogy mennyi SS km-et mentetek vele volt e Als meg stb???

Robevo
2011. 03. 26., 20:31
Ha gyári tengely marad benne akkor én hagynám a gyári sűrítést maximum ami a kötelező sikolásokkal lejön a Hf-ből és azzal nő egy picit az benne hagyható és persze amit Miki is kérdezett az egy nagyon fontos tényező??

Szelep meg attól függ hogy mennyi SS km-et mentetek vele volt e Als meg stb???


Milyen üzemanyag?



Minden hetfon dol el. Ha minden jol megy akkor lesz uj Komputer remelhetoleg/ othonrol lehet :) / , es akkor lesz ALS . Altalaban 300km SS van egy komplett rallyn max.
Az uzem anyag meg attol fog fuggeni mit fabrikalunk ossze itt meg a te velemenyeteket is merlegelve.
Nagyon szeretnek a V-powernel matadni. Nagyon sok KM megyunk es a benzin /tudom hogy otthon dragabb / de nagyon draga. Pontosan a verseny es a sima benzin kulonbsegebol egy versenyen + az autozgatas ossze vissza a versenyek kozott, majdnem betudok nevezni egy masik versenyre...

Nagyon koszonom a valaszotokat elore is. Nagyon szoritok a hetfo miatt.

nferi
2011. 03. 27., 09:44
Minden hetfon dol el. Ha minden jol megy akkor lesz uj Komputer remelhetoleg/ othonrol lehet :) / , es akkor lesz ALS . Altalaban 300km SS van egy komplett rallyn max.
Az uzem anyag meg attol fog fuggeni mit fabrikalunk ossze itt meg a te velemenyeteket is merlegelve.
Nagyon szeretnek a V-powernel matadni. Nagyon sok KM megyunk es a benzin /tudom hogy otthon dragabb / de nagyon draga. Pontosan a verseny es a sima benzin kulonbsegebol egy versenyen + az autozgatas ossze vissza a versenyek kozott, majdnem betudok nevezni egy masik versenyre...

Nagyon koszonom a valaszotokat elore is. Nagyon szoritok a hetfo miatt.

A 300SS km egy kicsit nem sok??
A Vb-n mész egy kicsit többet 4 nap alatt!
Amúgy arra lettem volna kiváncsi hogy eddíg mennyit mentetek a motorral a szelepek állapota miatt?
Miért ne maradhatnál utcai benzinnél én is mindig azzal mentem gyengébb vele az autó de én sem voltam hajlandó 1500ft/l-ért venni az Elfet!!!!!

Robevo
2011. 03. 27., 17:02
A 300SS km egy kicsit nem sok??
A Vb-n mész egy kicsit többet 4 nap alatt!
Amúgy arra lettem volna kiváncsi hogy eddíg mennyit mentetek a motorral a szelepek állapota miatt?
Miért ne maradhatnál utcai benzinnél én is mindig azzal mentem gyengébb vele az autó de én sem voltam hajlandó 1500ft/l-ért venni az Elfet!!!!!


altalaban olyan 200 mile a SS a 450 + rally milebol. Tok hulyeseg , mar beszeltem mindenkivel , hogy ez az egyik oka miert nem megy az US rally. Ki akar 3+ orat utazni hogy lasson 20 autot 1 oran at aztan elorol az egesz?

na mindegy a kocsiban 13 + ezer mile van . KB 3-4 ezer verseny mile ebbol.

nferi
2011. 03. 27., 20:05
altalaban olyan 200 mile a SS a 450 + rally milebol. Tok hulyeseg , mar beszeltem mindenkivel , hogy ez az egyik oka miert nem megy az US rally. Ki akar 3+ orat utazni hogy lasson 20 autot 1 oran at aztan elorol az egesz?

na mindegy a kocsiban 13 + ezer mile van . KB 3-4 ezer verseny mile ebbol.

Ezt hány gyorsaságiból csináljátok meg?
Ha ennyi kilóméter van benne akkor én nem gondolkodnék a szelepcserén mert legközelebb majd az fog leszakadni és lehet elölről kezdeni az egészet!

HKSTOMEVO9
2011. 03. 27., 20:39
Egy széria szűkítős motoron,szoktak szelepet cserélni?
Ez fordulat függvénye nem?

nferi
2011. 03. 27., 20:57
Egy széria szűkítős motoron,szoktak szelepet cserélni?
Ez fordulat függvénye nem?

Ha 3-4ezer gyorsasági Mph volt benne akkor szerintem kötelező kidobni a szemétbe az egészet ha a gyorsasági km az kint is gyorsasági km főleg hogy ki is könyökölt!
Bár ha valóban az lenne akkor már legalább 3szor fel kellett volna újítani azt a motort ennyi futásteljesítmény után!

Robevo
2011. 03. 27., 22:40
Ha 3-4ezer gyorsasági Mph volt benne akkor szerintem kötelező kidobni a szemétbe az egészet ha a gyorsasági km az kint is gyorsasági km főleg hogy ki is könyökölt!
Bár ha valóban az lenne akkor már legalább 3szor fel kellett volna újítani azt a motort ennyi futásteljesítmény után!


hoppa. hat mostantol bizony oda figyelunk ra. Erdemes nagyobb szelepeket venni meg akkor is a ha szukito van?
Azert kerdezek am enyitt mert az itteni epitonek van egy otlete es en csak at szeretnem latni jobban a dolgokat. Nem akaork sokszor motort epiteni es tuningloni minden evben ketszer. Arrol meg nem is beszelve hogy miota ez a kocsi van ketszer nem vezzettem soha ugyan abban az allapotban , hogy legalabb megszokjam :(

Szeretnek egy stabil meg bizhato motort nem verseny benzinnel ami meg mondjuk az erosseb oldalon is all , ez tol sok amit akarok?
Ki tudna meg valositani az almomat?

Tomó
2011. 03. 29., 00:39
http://www.youtube.com/watch?v=_cXDSXCLLO4&feature=related

manumission
2011. 04. 19., 22:13
@Miki

ez nem az ami..?

http://www.garaget.org/?car=144322

simigeri
2011. 06. 30., 08:54
Nem tudom, volt e már korábban szó róla, nem rémlik.

X-beam hajtókarokról vélemény, tapasztalat, hallomás?