PDA

Teljes nézet : Az álom motor



Pages : [1] 2

hunevo6
2009. 04. 02., 14:29
Hölgyei és Uraim,

azért indítottam ezt a topicot, mert még nem volt egy olyan hely, ahol el lehetett volna mondani, hogy ki milyen motort képzel el megának, ha nem lenne anyagilag/ilyen-olyan egyéb okokból megkötve a keze.

Itt le lehet írni, hogy kinek milyen megoldás a szimpatikus, miért jobb Gabika motorja mint Marcsikáé. Lehet elmélkedni, hogy a strokeres a jobb, vagy a 2.0-es pörgős, 272-es tengely a tutti, vagy menjen a 280-as, egy vagy két benzinpumpa kell, mekkora a jó injektor méret nagy turbó és felül menjen, vagy közepes de mindenhol stb stb.

Persze a fineszesebbek egyből levágják, hogy nem hátsószándék nélkül indítottam el a topicot, hanem azért mert érdekel mindenkinek a véleménye, hogy végre nekem is lehessen egy épített motorom.

Kérek mindenkit aki hajlandó megosztani velem, velünk a gondolatait, írjon, mert személy szerint nekem sokat tudna segíteni, hogy tisztábban lássak.

Köszönettel,

egy még gyenge autó tulajdonos :-D

Papírtigris
2009. 04. 02., 19:13
Akkor elsöként.
Nekem mint zöldfülünek kevés a tapasztalatom,de most ugye került bele 280-as tengely,illetve kipurendszer illetve hozzá lett írva a comp.Hát valami eszméletlen a változás kb 2,5 szer gyorsul jobban a kocsi.Csak egy a tapasztalatok közül: Rokon A6 diesel 3l audival ,mikor még gyári volt az enyém,fél autoval tudtam verni ugy hogy 1,2 be tiltottam.Kiröhögött hogy az övé automata és a tvt is nézi közbe 9 lityo gázolaj fogyasztása mellet.Mikor kész lett a kicsikém rögtön mentünk,a hungárián 3 ba elvettem a gázt mert már nem láttam már a tükörbe.Sem ö sem én nem hittem el hogy ekkora a változás.De mondjuk én gyorsulásra csinálgatom nem pályára.Szoval tengely nagyturbo stb stb.Nekem ez jön be meg a döbbent fejek este a városban:)



Hölgyei és Uraim,

azért indítottam ezt a topicot, mert még nem volt egy olyan hely, ahol el lehetett volna mondani, hogy ki milyen motort képzel el megának, ha nem lenne anyagilag/ilyen-olyan egyéb okokból megkötve a keze.

Itt le lehet írni, hogy kinek milyen megoldás a szimpatikus, miért jobb Gabika motorja mint Marcsikáé. Lehet elmélkedni, hogy a strokeres a jobb, vagy a 2.0-es pörgős, 272-es tengely a tutti, vagy menjen a 280-as, egy vagy két benzinpumpa kell, mekkora a jó injektor méret nagy turbó és felül menjen, vagy közepes de mindenhol stb stb.

Persze a fineszesebbek egyből levágják, hogy nem hátsószándék nélkül indítottam el a topicot, hanem azért mert érdekel mindenkinek a véleménye, hogy végre nekem is lehessen egy épített motorom.

Kérek mindenkit aki hajlandó megosztani velem, velünk a gondolatait, írjon, mert személy szerint nekem sokat tudna segíteni, hogy tisztábban lássak.

Köszönettel,

egy még gyenge autó tulajdonos :-D

hunevo6
2009. 04. 02., 19:17
a mocid és a turbincs maradt széria?

Papírtigris
2009. 04. 02., 19:25
Ez volt a stage 1.
Stage 2: nagyturbo,és a hozzávalok.
Stage 3:a stoker szett mindennel na ezzel már tartos 600-at fog tudni.Fapuma kolléga már csak tudja.

MES-Racing
2009. 04. 02., 19:31
Hááát, ha a lóvé nem probléma, akkor (szándékosan nem lesz semmi HKS, s nem azért, mert nem jó, hanem, hogy lássuk, hogy van más is):
arrow főtengely
arrow titanium hajtókar (vagy Groden alu hajtókar 1200LE++)
Omega/Cosworth kerámia bevonatos dugó, rés nélküli gyűrű szettel
portolt nagy szelepes hengerfej, erősített szeleprugó szettel
Kelford 272-es tengelyek (280-as)
ARP mindenhova
ACL Race tri-metal/ Clevite 77 tri-metal csapágyak
GReddy fokoló kerék
full-race prostock lemlő
FP Red turbo
kimaradt: spark tech hengerenkénti trafós gyújtás M&W CDI-vel

ez egy világból kimenős ~500 lovas konfig lehet

persze, ha nem elég az 500, akkor kell rá egy másik biga és irány a 600-700 :-)

VGergo
2009. 04. 02., 19:42
Én utcára építeném nem dragra :

2.3 stroker pl valami ilyesmi csak : http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1254 lényeg h minnél könnyebb motor belső és emelt kompresszió

Hengerfej Evo IX Mivec és valami hasonlóra megcsinálva ( portolás, szelepek, cosworth szelep rugók és titánium tányér ) + Cosworth M3 tengely bele : https://secure.buschurracing.com/catalog/product_info.php?cPath=21_25_114&products_id=39

Buschur Ported szívósor és kipuff sor + 65mm TB, nagyobb IC, 2.5" csővezés végig

Turbó : https://secure.buschurracing.com/catalog/product_info.php?cPath=21_30_131&products_id=1225

+ nyilván ijjektor, benzin pumpa, fokoló tárcsa ha van pénz akkor cdi gyujtás :)

berkes
2009. 04. 02., 20:08
Nincs örök igazság motor építés terén.
Fontos szempont, hogy mire építed a motort szerintem.
Döntsd el , hogy milyen a számodra álom autó motorkarakterisztikája és kérdezz meg egy nagy tapasztalattal rendelkező motorépítőt és elmondja a hozzávalókat.
Pusztán a lóerő adat nem jellemzi a jó motort szerintem.
Ültem olyan 540 le evóban ami akkor sem kellene ha más nem létezne.

A belső hozzávalókat meg akkor érdemes kiválasztani ha megvan milyen teljesítményű karakterisztikájú motort akarsz.
Szerintem attól még nem lesz "jobb" a motorod, hogy hks vagy cosworth a bele.
Ha a pénz nem számít akkor nyilván a legjobbat választanám, de azért vn különbség a gyártók között pl: a hks 2.3 strokere 96mm löketet használ 8.7 kompresszióval a tomei 100 löket 9.0 komp. val de an 2.2 strokere is és az 94 lökete van.
Szóval alul menjen vagy felül, nagy nyomaték vagy forgós motor a kérdés szerintem.

Miki
2009. 04. 02., 20:11
STROKER
HKS és/vagy Cosworth alkatrészek
HKS (Garrett) GT 2835 turbó
minél nagyobb kompresszió
Motec M800 millió szenzorral
precíz munka és programozás

berkes
2009. 04. 02., 20:19
STROKER
HKS és/vagy Cosworth alkatrészek
HKS (Garrett) GT 2835 turbó
minél nagyobb kompresszió
Motec M800 millió szenzorral
precíz munka és programozás

szerintem a minél nagyobb kompresszió és a gt 2835 turbó ütik egymást, nem?

hunevo6
2009. 04. 02., 20:21
Hááát, ha a lóvé nem probléma, akkor (szándékosan nem lesz semmi HKS, s nem azért, mert nem jó, hanem, hogy lássuk, hogy van más is):
arrow főtengely
arrow titanium hajtókar (vagy Groden alu hajtókar 1200LE++)
Omega/Cosworth kerámia bevonatos dugó, rés nélküli gyűrű szettel
portolt nagy szelepes hengerfej, erősített szeleprugó szettel
Kelford 272-es tengelyek (280-as)
ARP mindenhova
ACL Race tri-metal/ Clevite 77 tri-metal csapágyak
GReddy fokoló kerék
full-race prostock lemlő
FP Red turbo

ez egy világból kimenős ~500 lovas konfig lehet

persze, ha nem elég az 500, akkor kell rá egy másik biga és irány a 600-700 :-)

ez elég jól hangzik!! Ha a nagyszelepes hengerfejet nem számítjuk (mert az önmagában 1.3 milla - cosworth) akkor nagyjából mennyiben állna meg ez a konfig?

hunevo6
2009. 04. 02., 20:26
oké, a következőre vágyom:

alul a mostani nyomaték untig elég- sőt még ennyi se kéne. Viszont, konkrétan berosálok, hogy mennyire nem bír végig menni a ring egyenes szakaszain a cucc- ólom lassúsággal mászik fel a Mansell felé illetve a célegyenes enyhe emelkedőjét sem bírja. Nem forog ez a mostani cucc.

Mindemellett szükségem van az élénk gázreakcióra és a kultúrált teljesítményleadásra is. Illetve nagyon nem szeretnék egy olyan konfigot sem, mely levágja a kocsit az útról, amikor betölt a turbó - kiszámíthatatlan és nem versenyezhető szerintem az ilyen amcsi drag szarság.

MES-Racing
2009. 04. 02., 20:28
ez elég jól hangzik!! Ha a nagyszelepes hengerfejet nem számítjuk (mert az önmagában 1.3 milla - cosworth) akkor nagyjából mennyiben állna meg ez a konfig?


kifizethetetlenül sok, szerintem!

ennél sokkal olcsóbban is meg lehet úszni ugyancsak kiválló alkatrészekből, majd bedobok egy low cost listát :-)

hunevo6
2009. 04. 02., 20:31
kifizethetetlenül sok, szerintem!

ennél sokkal olcsóbban is meg lehet úszni ugyancsak kiválló alkatrészekből, majd bedobok egy low cost listát :-)

oké, nagyon köszi, igazából csak egy kicsit kéne vissza ésszerűsíteni, pl nem hiszem hogy nekem kell az a titán hajtókar, mert úgy sem lesz több mint 600 ló az tutti, akkor minek tudjon 1200 lovat? Egy cosworth főtengely, dugók, valami egyéb pl eagle, carillo hajtókar még bele fér...

bunker
2009. 04. 02., 20:41
Ez egy jó topik! :)

HKSTOMEVO9
2009. 04. 02., 21:12
Fórum : álommotor vagy megfizethető motor,nem mindegy.

Én valahol az 500 nagy nyomatékos ló körül húznám meg a vonalat,és ezt is kezdtem el.
Turbo :ami a gyári csonkra még jó, Tomei vagy FP RED
Ecu: marad EcuTek tökéletes mindent tud és vigyáz a motorra.
Belső :Cosworth még a kulcstartóm is;)
No stroker,nem véletlen annyi az annyi.

Erdemény Kb 600-650Nm,500 ló,2bar nyomással,legalább is ez a terv.
Ez is alaphangon számolva 2.2 m.

hunevo6
2009. 04. 02., 21:22
és ez szerintetek milyen lenne:

cosworth dugók, carillo hajtókar, cosworth főtengely (2.2 stroker), valami középjó 272-es szívó oldali tengely, marad a GEMS ecu, és a 9-es turbó kompresszor oldalát lecserélném egy FP RED-re, valamint szükséges injektorok, tőcsavarok, racing motor csapágyak, tömítések??

és talán ez még 1.5m sincs- ha jól számolok

HKSTOMEVO9
2009. 04. 02., 21:27
és ez szerintetek milyen lenne:

cosworth dugók, carillo hajtókar, cosworth főtengely (2.2 stroker), valami középjó 272-es szívó oldali tengely, marad a GEMS ecu, és a 9-es turbó kompresszor oldalát lecserélném egy FP RED-re, valamint szükséges injektorok, tőcsavarok, racing motor csapágyak, tömítések??

és talán ez még 1.5m sincs- ha jól számolok
A fötengely több,mint 1 mill.

hunevo6
2009. 04. 02., 21:29
tegnap néztem, 700 körül volt- de mind egy, amúgy mi a véleményetek??

MES-Racing
2009. 04. 02., 21:34
elég nagy választékban vannak motyók:
főtengelyek:
http://www.shop.indigo-gt.co.uk/index.php?cPath=21_30_43_483&osCsid=aebe1a653f92269cf890dee737328a42
http://www.extremepsi.com/store/customer/search.php?veh=Evolution+VIII+%26+IX&cat=255&type=Crankshaft

hajtókarok:
http://www.shop.indigo-gt.co.uk/index.php?cPath=21_30_43_482&osCsid=aebe1a653f92269cf890dee737328a42
http://www.extremepsi.com/store/customer/search.php?veh=Evolution+VIII+%26+IX&cat=255&type=Connecting+Rods

dugók:
http://www.shop.indigo-gt.co.uk/index.php?cPath=21_30_43_487&osCsid=aebe1a653f92269cf890dee737328a42
http://www.extremepsi.com/store/customer/search.php?veh=Evolution+VIII+%26+IX&cat=255&type=Pistons

stroker kit:
http://www.shop.indigo-gt.co.uk/index.php?cPath=21_30_43_488&osCsid=aebe1a653f92269cf890dee737328a42
http://www.extremepsi.com/store/customer/search.php?veh=Evolution+VIII+%26+IX&cat=255&type=Stroker+Kit

tengelyek:
http://www.shop.indigo-gt.co.uk/index.php?cPath=21_30_43_479&osCsid=aebe1a653f92269cf890dee737328a42
http://www.extremepsi.com/store/customer/search.php?veh=Evolution+VIII+%26+IX&cat=255&type=Camshafts

HKSTOMEVO9
2009. 04. 02., 21:36
tegnap néztem, 700 körül volt- de mind egy, amúgy mi a véleményetek??
Nem vitafórum nyilván,de a mai árfolyamon 1.005000 ft+szállítás az ára,ennyiért nekem inkább ne hozzon semmit.

MES-Racing
2009. 04. 02., 21:39
tegnap néztem, 700 körül volt- de mind egy, amúgy mi a véleményetek??

fölös pénzkidobás, hacsak nem valami iszonyatos power-re hajtasz, szvsz.
más 700-ból majdnem összerak egy mocit gyári főtengellyel, eagle karral, wiseco dugóval, kicsit portolt hfejjel, 20g upgrade turbo-val, s ebből egy stabil 450 ló kihozható.

VGergo
2009. 04. 02., 23:33
így van álom motor vs megfizethető tök jó motor egész más :P Eagle is gyárt főtengelyt minden méretben ! akár 2.3 akár 2.0 akár 2.2 motor akarsz. és szerintem egy szimpla Eagle H hajtókar is könnyebb mint a gyári.

A hengerfejedet meg csak megtudja itthon is csinálni valaki jóra ! Alkatrészeket megrendeled hozzá .

Én az FP red csiga vagy a sima 20G mellé is leginkább a 2.3 motor tudom elképzelni növelt kompresszióval h menjen lentről ezzel utcán sztem teljesen használható de pályán sem vall szégyent meg ahogy néztem sima 2.0 mocival csak 4000 körül indulna meg ! és pl Tomei is 2.3 ajánl a saját 20G csigája mellé. A 20G vel meg biztos húzz fent is a 2.3 !

2.3 kisebbet ha 7500 főlé kellene forgatnom a motort nagy turbó miatt akkor építenék 2.2 mocit a gyárival megegyező kompresszióval kb.

gyurka
2009. 04. 03., 08:21
ezt a sok pénzt inkább elkölteném futóműre fékre üllésre váltóra gumira olajos kézi,pici motor erő,és az autó élvezhető:D
szerintem az autó széribol tudja a váci úton a hondákat:D:D:D

Tomó
2009. 04. 03., 08:33
Gyurinak ezek már mind megvannak,és kevesli a "pici erőt" ;)

Szerintem stroker,attól húz alul,de a köbcenti sose lesz hátrány,valami hibrid tubó és egy szolidabb tengely,attól megy felül is.Sajnos EVO-t nem ismerem,ezért konkrét gyártókat nem merek írni.

Nagy csatornás,nagy szelepes hengerfejet itthon is csinálnak jót!

gyurka
2009. 04. 03., 11:25
Gyurinak ezek már mind megvannak,és kevesli a "pici erőt" ;)

Szerintem stroker,attól húz alul,de a köbcenti sose lesz hátrány,valami hibrid tubó és egy szolidabb tengely,attól megy felül is.Sajnos EVO-t nem ismerem,ezért konkrét gyártókat nem merek írni.

Nagy csatornás,nagy szelepes hengerfejet itthon is csinálnak jót!

ha ezek meg mind megvannak akkor az összes pénzt benzinre és a fogyó gumikra:Dmeghalnék ha az amugy is müködő és élvezhető kocsimat le kéne raknom,majd ha elromlik csinálok uj motort:Dpersze ha az autó épités az amit élvez az ember és nem a használat,akkor mindegy is...mondjuk a programozoknak és a motorépitőknek is élni kell valamiből,meg ugy minek a pad,ha nem méret senki:Dhát én nem vagyok az az álom ügyfél,leszarom hány lóerős a kocsim,én élvezzem az a fontos,azt meg észre veszem,ha jó:D

hunevo6
2009. 04. 03., 17:48
huhh, rengeteg izgalamas info!!! Köszi mindenkinek.

@Gyurka- mint Gyuri a Gyurinak - lol- igen Tomó kolléga jól mondja van már futűmű, kuplung, air intake, auspuff, tolókerekes váltó, fék, igazából minden szar ki van már cserélve, már csak a motor széria. Most ezért ez jön :-D Ja, meg a fogyókúra- az is komoly változást hoz.

a 272-es és a 280-as tengely között mi a valós különbség?

És mit szóltok az E85-ös üzemanyaghoz? Azonkívül, hogy sültkrumpli szagom lesz állandóan :-D Lehet, hogy lehetne építeni egy nagyon ütős agyon gyújtásolt/elfokolt cuccot, ami a stroker miatt alul is menne valamennyire.

VGergo
2009. 04. 03., 18:30
huhh, rengeteg izgalamas info!!! Köszi mindenkinek.

@Gyurka- mint Gyuri a Gyurinak - lol- igen Tomó kolléga jól mondja van már futűmű, kuplung, air intake, auspuff, tolókerekes váltó, fék, igazából minden szar ki van már cserélve, már csak a motor széria. Most ezért ez jön :-D Ja, meg a fogyókúra- az is komoly változást hoz.

a 272-es és a 280-as tengely között mi a valós különbség?

És mit szóltok az E85-ös üzemanyaghoz? Azonkívül, hogy sültkrumpli szagom lesz állandóan :-D Lehet, hogy lehetne építeni egy nagyon ütős agyon gyújtásolt/elfokolt cuccot, ami a stroker miatt alul is menne valamennyire.


280as tengely többet hozz fent viszont később indul meg.. alul vesztesz vele ! Én maradnék a 272 nél - persze ez függ attól is milyen turbód lesz ha alul ugysem töltene akkor 280 neki :)

E85 höz hatalmas ijjektor kell meg gondolom benzinpumpa sem árt ekkora teljesítménynél h tudj belőle eleget adni de jó dolog lehet !

Kint sokat játszanak még auquamist/methanol befecskendezéssel !

hunevo6
2009. 04. 03., 18:36
én azon agyalok, hogy mivel az E85 rengeteg előgyújtást elvisel, lehetne kopmpenzálni egy 280-as tengelyt, nagyobb turbóval. Ha a progizó okosan írja a programot, hogy ne hátbavágás szerűen épüljön fel a nyomás akkor még minirallin is jó lenne. Csak hát igen, eleve 30%-al több kell belőle, plusz még annyi amennyivel eleve növelni akarok a mostani konfighoz képest. Ezek alapján még az ezres injektor is kicsi szerintem. Ja és persze dupla benya pumpa.

EvoSasa
2009. 04. 03., 18:46
Gergő, mértük a hajtókart amikor kikerült és bekerült, majdnem kopra egyforma gyári és az Eagle, nem emléxem melyik a könnyebb, de nem volt szignifikáns a különbség!

VGergo
2009. 04. 03., 18:56
Gergő, mértük a hajtókart amikor kikerült és bekerült, majdnem kopra egyforma gyári és az Eagle, nem emléxem melyik a könnyebb, de nem volt szignifikáns a különbség!

lehet ! Én Hondánál mértem ott picit könnyebb volt az Eagle de H típusuak valóban nem szoktak nagyon könnyebbek lenni .

VGergo
2009. 04. 03., 19:01
én azon agyalok, hogy mivel az E85 rengeteg előgyújtást elvisel, lehetne kopmpenzálni egy 280-as tengelyt, nagyobb turbóval. Ha a progizó okosan írja a programot, hogy ne hátbavágás szerűen épüljön fel a nyomás akkor még minirallin is jó lenne. Csak hát igen, eleve 30%-al több kell belőle, plusz még annyi amennyivel eleve növelni akarok a mostani konfighoz képest. Ezek alapján még az ezres injektor is kicsi szerintem. Ja és persze dupla benya pumpa.

hát ezt neked kell eldönteni h milyet akarsz meg persze hova :) versenypályára vagy utcára ! váltod végülis van h tudj 8500nél váltani :D
kint sokan raktak GT35R evora fent sokkal nagyobbat üt mint a FP red de ez már nem bolt on csiga.

hunevo6
2009. 04. 03., 19:19
a H profilú Eagle és a gyári közt nem a súly különbség a lényeg, hanem az, hogy a gyári 6-os hajtókar kb 2 másodpercre viseli el a 2 bár nyomást aztán reccs. Miki tudna nektek erről mesélni, illetve meg lehet nézni a Kspeed falán a rommá görbült hajtókart....

VGergo
2009. 04. 03., 19:31
a H profilú Eagle és a gyári közt nem a súly különbség a lényeg, hanem az, hogy a gyári 6-os hajtókar kb 2 másodpercre viseli el a 2 bár nyomást aztán reccs. Miki tudna nektek erről mesélni, illetve meg lehet nézni a Kspeed falán a rommá görbült hajtókart....

igen igen kézbe fogva is látni h komolyabb darab az eagle és még se nehezebb igazán csak ennyit akartam vele ! sőt még picit talán könnyebb is. és az eagle H nem is egy "csúcs" hajtókar hanem teljesen elérhető áron van

VGergo
2009. 04. 03., 20:31
http://www.youtube.com/watch?v=n9baOR6L1i0 ez mondjuk elég jól forog 2,2 stroker és nagy csiga :)


itt meg az FP red turbo 2.3 stroker és E85 al azt írja télleg kevés az 1000es ijjektor már ehez is !

http://www.socalevo.net/index.php?option=com_smf&Itemid=37&topic=73989.0

ami durva h 3500 nél teljesen betölt !

hunevo6
2009. 04. 03., 20:36
na ez picsa jól megy- egy ilyen az álom cucc tényleg.

gyurka
2009. 04. 03., 21:11
na ez picsa jól megy- egy ilyen az álom cucc tényleg.

de te ezt hol használod?ez 1 versenyautó:Dezt te tudod élvezni utcán?:Dvagy a szentendrei felüljárót akarod lefűzni 1 600 lóerős kocsival:D?ráadásul itt már verseny kilométerek vannak,gondolom versenybenzin,hajtás váltó minden jobban fogy...utcára szerintem kicsit luxus meg idegesitő is,mivel kihasználhatatlan,de ez csak az én szerény véleményem...szerintem bőven jó lehet a te kocsid 1 kicsit megemelt nyomással,a váltó tuti viszi mint a picsa,nem hiszem,hogy ez bohockodni kevés...amit te szeretnél azt be kell csövezni és pályán használni...ezért most biztos megköveztek:D

hunevo6
2009. 04. 03., 21:34
de te ezt hol használod?ez 1 versenyautó:Dezt te tudod élvezni utcán?:Dvagy a szentendrei felüljárót akarod lefűzni 1 600 lóerős kocsival:D?ráadásul itt már verseny kilométerek vannak,gondolom versenybenzin,hajtás váltó minden jobban fogy...utcára szerintem kicsit luxus meg idegesitő is,mivel kihasználhatatlan,de ez csak az én szerény véleményem...szerintem bőven jó lehet a te kocsid 1 kicsit megemelt nyomással,a váltó tuti viszi mint a picsa,nem hiszem,hogy ez bohockodni kevés...amit te szeretnél azt be kell csövezni és pályán használni...ezért most biztos megköveztek:D

pontosan sikerült leírnod, hogy mit fogok tenni a kocsival- versenyautóvá építem- igen- nincs kövezés- TELJESEN jól látod a dolgokat!

ez a kocsi eddig sem ment utcán- mert nem volt utcán már eddig sem használható. Hangos (fejfájást okoz 2 óra után), sokat fogyaszt, hidegen a fékek nem fognak (rettegek, hogy elütök egyszer egy elémlépőt), a kerékdőlés miatt állandóan kapaszkodni kell a kormányba, nincs klíma, recseg ropog- minek szivassam magam- van nekem utcai autóm az való az utcára- ja, és az agyam eldobom a sok fasztól ahogy araszolnak előttem- szóval inkább kivonom magam a forgalomból az evóval, mielőtt bajom lesz, vagy másnak. Én legalább beláttam az eszemmel. És a tisztelt nagyérdemű sem tolerálja amikor a 15 kocsiból álló hétvégi sófőr konvojt le nyomod úgy, hogy a végén már 100-al mész gyorsabban mint az első kocsi- és tökre egyet értek velük nem közúti forgalomba való az ilyen kocsi. Túl gyors, túl veszélyes, mindenkire nézve.

Versenyezni viszont mindig is imádtam vele. Anno FRT-ztem, egy kivételével ahányszor elindultam első lettem. Most a ringre vetettem szemet- ezért épül a motorja. Ne úgy gondolkozz, mint egy utcai evos aki bohockodni akar nagy lóerőkkel. Nem akarom utcán használni. Az utóbbi két évben a kocsi 8000 kilómétert ment összesen. És ez is csak azért, hogy a váltómat teszteljem. Vagy ha úgy tetszik akkor összesen a kocsiba 20.000 kilómétert raktam 6 év alatt. Mert én mindig is hobbi autónak használtam. Ez olyan mint egy spéci időfutam bicikli- nem lehet vele munkába járni- még csak a balatont sem tudod vele körültekerni - sokan meg sem értik, hogy egyáltalán miért létezik és egyesek miért veszik 2-3 millió forintért őket.

gyurka
2009. 04. 03., 22:04
ha versenyautót épitesz,akkor szerintem inkább a k-speed et kérdezd,mint itt a sok utcai harcost,vagy top zolit,vagy olyan emberket akik,már láttak ilyet és van tapasztalat,szerintem...szerintem elmondod mit szeretnél,hova és ők megmondják,itt mindenki irogatja a jobbnál jobb tippeket,de kérdem én,tudják ők,hogy mire kell és oda mi a használható,hogy alul menjen vagy felül,vagy ne adj uristen esetleg,hogy mi is lehet a homolog?????vagy ezek nem fontosak...de én nem akarok okoskodni ez nem az én kenyerem,én nem értek a motor épitéshez,csak láttam már ilyet...

Tomó
2009. 04. 03., 22:36
A JUN EVO-t már én is akartam ajánlani.

http://www.junauto.co.jp/democar/evo5/index.html?en

Miki
2009. 04. 06., 10:25
Ha jól látom, Gyurinak teljesen más az álom motor, mint nekem :)

Neki egy forgós, felül iszonyat erős "pályagép" kell, nekem viszont egy nyomatékos, robbanékony, 5000-nél elváltós a zsánerem, mint mondjuk egy WRC.

hunevo6
2009. 04. 06., 11:30
hát igen, az az igazság, hogy szeretnék a ringen skyline-t izomból előzni a célegyenesben - és ehhez alapvetőleg kell 400whp...

Miki
2009. 04. 06., 11:56
Akkor kovácsolt belső, és egy kurvanagy turbó!

(Herter féle pályagép...)

berkes
2009. 04. 06., 12:17
Ha jól látom, Gyurinak teljesen más az álom motor, mint nekem :)

Neki egy forgós, felül iszonyat erős "pályagép" kell, nekem viszont egy nyomatékos, robbanékony, 5000-nél elváltós a zsánerem, mint mondjuk egy WRC.

Ez nekem is bejön , annyi változtatással hogy 6000 ig menjen.
De úgyérzem a mostani fejlesztés ilyen lesz.

Fapuma8
2009. 04. 06., 12:55
Ez nekem is bejön , annyi változtatással hogy 6000 ig menjen.
De úgyérzem a mostani fejlesztés ilyen lesz.

Álom motor...

1500-tól 2 bár felett tölt 10000ig.

Az sem baj ha biturbó.

1000-le keréken és a hajtás , váltó...körítés bírja.

7-es időt megy 402-n , Hringen 0:40-et...

Egyéb kérdés?:D

hunevo6
2009. 04. 06., 22:24
na, egymillió egyeztetés után kezd körvonalazódni, hogy mi lesz a dologból.

Két felé bontottam az upgrade-et.

most stage 1-ben kap egy teljes stroket kit-et (Tomei), injektort, tőcsavart, szeleprugókat, csapágyakat, tömítést, 272 vagy 280 tengelyeket, fokoló keréket meg az egyéb szarokat, de marad a 9-es 16G turbó.

stage 2-ben meg veszek rá egy FP pirosat.

Így pontosan tudom, hogy nem lesz meg a 400whp (egyenlőre)- viszont mindenki lebeszélt arról (nem ti) hogy egyből mindent egyszerre cseréljek. Plusz így azért sokkal kényelmesebb pénzben is.

edit: szóval egyenlőre Miki bácsi féle cucc lesz (kis pörgős turbó, nagy löket) :-D aztán majd a nagy turbóval meg olyan ami nekem bejövős.

berkes
2009. 04. 07., 07:39
Álom motor...

1500-tól 2 bár felett tölt 10000ig.

Az sem baj ha biturbó.

1000-le keréken és a hajtás , váltó...körítés bírja.

7-es időt megy 402-n , Hringen 0:40-et...

Egyéb kérdés?:D

Megvagyunk!!! :):):)

Miki
2009. 04. 07., 11:31
...tovább :)

Tomó
2009. 04. 07., 17:38
Mennyi itthon egy motor?
Nem lenne jobb,ha veszel egyet és azt faragod szét?
Amíg épül addig is tudsz járni,másrészt nincs nagyon elhasználva,tehát pocséklás.
Aztán ha a végleges szétfaragott ne adj isten szétszalad,akkor egyből mehet vissza a mostani.

Én csak akkor építeném a mostanit,ha amúgy is felújítandó.

hunevo6
2009. 04. 07., 17:43
Mennyi itthon egy motor?
Nem lenne jobb,ha veszel egyet és azt faragod szét?
Amíg épül addig is tudsz járni,másrészt nincs nagyon elhasználva,tehát pocséklás.
Aztán ha a végleges szétfaragott ne adj isten szétszalad,akkor egyből mehet vissza a mostani.

Én csak akkor építeném a mostanit,ha amúgy is felújítandó.

szerintem akkor is építenéd, ha ásítoznál a célegyenesben. Hat éve autózom ezt a motort- its time for some power :-D

Tomó
2009. 04. 07., 19:32
:D

VGergo
2009. 04. 07., 19:46
na az nem lesz olcsó :) de biztos király a Tomei stroker csak azért a nevet is megkell sztem fizetni ! 2.3 veszed ? súly adatok vannak a tomeiről ?

hunevo6
2009. 04. 07., 20:11
sajnos bele kell tenni a rendes alapot, mert nem akarok kétszer motort építeni. Erre a Tomei strokerre lehet majd nagy turbincsot pakolni- nem kell félnem, hogy berogy a cucc és akkor elkapom a skyline-t :-D

Hál istennek a legjobb szakemberek vesznek körül, szóval van reményem, hogy egy nagyon ütős konfig jön ki majd belőle.

Fapuma8
2009. 04. 08., 08:43
sajnos bele kell tenni a rendes alapot, mert nem akarok kétszer motort építeni. Erre a Tomei strokerre lehet majd nagy turbincsot pakolni- nem kell félnem, hogy berogy a cucc és akkor elkapom a skyline-t :-D

Hál istennek a legjobb szakemberek vesznek körül, szóval van reményem, hogy egy nagyon ütős konfig jön ki majd belőle.

Szerintem jó döntés tomei-re megcsinálni a belselyét és utána a többit , én is kínlódtam a gyári belsővel mert nem volt pénzem egyszerre mindenre...

HKSTOMEVO9
2009. 11. 11., 20:33
This is an extraordinary engine built with best parts only, 614HP/7164rpm at 2.6 bar, 730Nm/4652rpm 2.0L, cosworth internals, titanium retainers and springs, custom made cams, custom exhaust manifold with Garrett GT35R turbo, 8 injectors, special aluminium intake manifold, aluminium special oil sump, special mapping available for motec m800! Ready to run! ;)

Viktor
2009. 11. 12., 08:49
This is an extraordinary engine built with best parts only, 614HP/7164rpm at 2.6 bar, 730Nm/4652rpm 2.0L, cosworth internals, titanium retainers and springs, custom made cams, custom exhaust manifold with Garrett GT35R turbo, 8 injectors, special aluminium intake manifold, aluminium special oil sump, special mapping available for motec m800! Ready to run! ;)

Ezt honnan?

HKSTOMEVO9
2009. 11. 13., 00:38
Ezt honnan?
Ezt árulják és jól néz ki.

hunevo6
2009. 11. 13., 06:54
állati jó paraméterek, ha van lóvéd akkor meg kell venni!

És ha valaki veszi a fáradságot és megnézi, hogy egy 35-ös turbót, ami ugye jóval nagyobb mint egy 3076 egy síma kettő literes blokkon is be tudtak töltetni már 4600-nál, (reálisan lehet 4000 körül már tudja a 600nm-ert) majd ezt fejben tartva megnézi a fapuma motort akkor érti meg igazán, hogy miért nem tetszik nekem a Csaba programja, de nagyon!

Richie
2009. 11. 13., 08:39
nekem az álom motor pörgös, közepes turbólyukkal. legyen valami középen is, de felül tépje le a fejed. :twisted: csak hát a biliacéllal kéne kezdeni valamit...

Viktor
2009. 11. 13., 10:19
nekem az álom motor pörgös, közepes turbólyukkal. legyen valami középen is, de felül tépje le a fejed. :twisted: csak hát a biliacéllal kéne kezdeni valamit...

nekem is hasonló..

hunevo6
2009. 11. 13., 10:59
azt a motort amit a Tomi linkelt, 5000-7300 ig lehet nagyon hatékonyan használni, ami bőven több mint amit a váltó ejt két fokozat között. Ez azért eléggé odab4$Z :evil:

Füli
2009. 11. 14., 21:32
This is an extraordinary engine built with best parts only, 614HP/7164rpm at 2.6 bar, 730Nm/4652rpm 2.0L, cosworth internals, titanium retainers and springs, custom made cams, custom exhaust manifold with Garrett GT35R turbo, 8 injectors, special aluminium intake manifold, aluminium special oil sump, special mapping available for motec m800! Ready to run! ;)

2.6 bar ??????

Richie
2009. 11. 15., 20:39
mi az a screamer pipe? az a cső ami a wastegate-ből jön ki? és mi a funkciója?

Füli
2009. 11. 16., 05:15
mi az a screamer pipe? az a cső ami a wastegate-ből jön ki? és mi a funkciója?

Nagyjából igen, akkor hívják screamer pipe-nak, ha nincs visszavezetve a wastegate-ből jövő cső a kipufogóba. Mikor megjön a nyomás, és nyit a wastegate, elkezdi elengedni a fölösleges levegőt ki a szabadba, ami általában kurv@ hangos! (Lehet vele rémisztgetni a népet rendesen :)

VGergo
2009. 11. 16., 19:43
Ha már ugyis téma az E85 meg GYuri írta a Tomei turbót 2.3 motoron több lóerő mint gyári csigával de alulmenős rally feelingel is legyen akkor itt van pár álom motor :) asszem elég komolyak ! Ráadásul a 3 mérés ugyan azon a padon és van referenciája mennyit mértek a széria evon ! ( csak h ne legyen az amerikában más a levegő duma :) ) keréken mért adatok és nyomaték nem Nm ben van !

Ez utra durva lehet még akár E85 nélkül is.. lóerő is komoly, nahh de a nyomaték igazi hajtáslánc tépő .. : http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/456201-500whp-100-stock-appearing-turbo.html

Meg itt van 2 utca benzines vs E85 mérés gyári meg Tomei turbohoz hasonlóval :

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/457520-cbrd-bbk-e85-milspec.html

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/456327-400-wtq-stock-evo-9-turbo.html

hunevo6
2009. 11. 16., 21:30
az első kocsi a legjobb amit linkeltél és ha kiszámolod akkor 670 nm nyomaték van benne, pedig a föld összes szarát bele rakták, és E85-el megy, ehhez képest nekem utcai benzinen tud 660-at kopp széria kicsi 9-es csigával.... megint nem ájultam be az amcsiktól.

hunevo6
2009. 11. 16., 21:35
egy aprócska kis sorocska viszont megragadta a figyelmemet- ajánlom Fapuma és DCS figyelmébe:

idézet a honlapról:

"For reference:

Highest power on a Evo 9 stock turbo so far on our dyno is 403 whp / 402wtq (E85). This had the car doing a 11.4@120 mph, full weight, street tires, 300lb driver.

320-330whp will do 11.9-12.0 @ 115ish with a really good driver, full weight Evo."

szóval 11.4sec negyedmérföldön egy kopp széria turbóval, utcai gumival?? LOL, erre mit mond az EB győztes?

ttop
2009. 11. 16., 21:47
egy aprócska kis sorocska viszont megragadta a figyelmemet- ajánlom Fapuma és DCS figyelmébe:

idézet a honlapról:

"For reference:

Highest power on a Evo 9 stock turbo so far on our dyno is 403 whp / 402wtq (E85). This had the car doing a 11.4@120 mph, full weight, street tires, 300lb driver.

320-330whp will do 11.9-12.0 @ 115ish with a really good driver, full weight Evo."

szóval 11.4sec negyedmérföldön egy kopp széria turbóval, utcai gumival?? LOL, erre mit mond az EB győztes?

amerikai levegő illetve kezelt pálya nekem nem referencia amit kint mérnek...
más körülmények között nincs értelme hasonlítgatni

VGergo
2009. 11. 16., 21:47
jahh 670 :) de kerén ! az főtengelyen több mint 800 és van hozzá 600ló is és betölt 3700 körül. ha E85 nélkül minden 100 al kevesebb az is marha jóó lenne már !

tRebroN
2009. 11. 16., 21:55
az első kocsi a legjobb amit linkeltél és ha kiszámolod akkor 670 nm nyomaték van benne, pedig a föld összes szarát bele rakták, és E85-el megy, ehhez képest nekem utcai benzinen tud 660-at kopp széria kicsi 9-es csigával.... megint nem ájultam be az amcsiktól.

na igen csak keréken annyi neked meg főtengelyen ez az nagyobb difi már már ha lehet hinni aezeknek a whp-knak

VGergo
2009. 11. 16., 22:01
na igen csak keréken annyi neked meg főtengelyen ez az nagyobb difi már már ha lehet hinni aezeknek a whp-knak

ott a referencia autó a kopp széri 9es.. meg ha mindent összeadsz Gyuri széri 9es turbósához képest E85 9es re hasonlitó felpiszkált csiga ( kompresszorház kerék tengely ) abbol is valami XL verzió portolás 2,1bar nyomás akkor azért összejöhet.

hunevo6
2009. 11. 16., 22:02
ahá! értem már. Viszont amit Gergő mond, ha 100-at leveszel a benya miatt akkor mi (itt most a hazai sikerekre úgy ámblokk gondolok) is kb ott vagyunk.

VGergo
2009. 11. 16., 22:08
100 max Nm jön le de az is 95 itthoni oktánhoz képest ( kint 91 ) szal ez abszolult a véglet, lóerőben 90. - kiindulva a másik 2 mérésből ! 100as benyához képest ekkora különbség talán nem lesz ! de ha van akkor is jól áll a gép lóerőben.. az is annyi mint fapuma evoja és "kicsit" más karakterisztikával.

ATTILA EVO 7
2009. 11. 17., 08:55
100 max Nm jön le de az is 95 itthoni oktánhoz képest ( kint 91 ) szal ez abszolult a véglet, lóerőben 90. - kiindulva a másik 2 mérésből ! 100as benyához képest ekkora különbség talán nem lesz ! de ha van akkor is jól áll a gép lóerőben.. az is annyi mint fapuma evoja és "kicsit" más karakterisztikával.

Szvsz.10-12%-ot javit az E85.

tRebroN
2009. 11. 17., 11:52
ott a referencia autó a kopp széri 9es.. meg ha mindent összeadsz Gyuri széri 9es turbósához képest E85 9es re hasonlitó felpiszkált csiga ( kompresszorház kerék tengely ) abbol is valami XL verzió portolás 2,1bar nyomás akkor azért összejöhet.

Jó csak ezeket a konfig listákat nagyon át kell ám rágni, lehet amelyik "gyári" turbós setupra valaki faszt ver, az valójában egy stock appearance turbós konfig, ami kurvára nem gyári turbót jelent.

Jeff_TM
2009. 11. 17., 12:36
Ugy van, az FP White/Green/Red turbok azert szulettek meg hogy a Californiai Evo-sok nyugodtan fejleszthessenek a rendorsegi utellenorzesek dacara - ott komolyan veszik az efajta illegalitast...
Azert van az amerikai forumon a "stock-looking turbo" kifejezes.

tRebroN
2009. 11. 17., 13:48
Ugy van, az FP White/Green/Red turbok azert szulettek meg hogy a Californiai Evo-sok nyugodtan fejleszthessenek a rendorsegi utellenorzesek dacara - ott komolyan veszik az efajta illegalitast...
Azert van az amerikai forumon a "stock-looking turbo" kifejezes.

Másik meg ezektől a turbóktól valóban evo marad az evo és nem pedig drag szar lesz belőle

VGergo
2009. 11. 17., 13:53
Másik meg ezektől a turbóktól valóban evo marad az evo és nem pedig drag szar lesz belőle

ezért is linkeltem őket ! az utolsó linket kivéve egyik sem széria turbó..

Jeff_TM
2009. 11. 17., 16:38
...drag szar lesz belőle
Fapuma, eros ember ez a tRebroN? Ketten megverhetjuk?... :mrgreen:

jordan6
2009. 11. 17., 18:23
Fapuma, eros ember ez a tRebroN? Ketten megverhetjuk?... :mrgreen:

egyedül elkapja bármelyikőtök:p:D

tRebroN
2009. 11. 17., 19:22
egyedül elkapja bármelyikőtök:p:D

Nana szerényebben [-(:):)

tRebroN
2009. 11. 17., 19:23
Fapuma, eros ember ez a tRebroN? Ketten megverhetjuk?... :mrgreen:

Drag szartól még messze vagytok szal ez nem ingetek:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

jordan6
2009. 11. 17., 19:31
Nana szerényebben [-(:):)

én szerény vagyok és gyenge, de nem is rólam volt szó:D:p

tRebroN
2009. 11. 17., 19:35
én szerény vagyok és gyenge, de nem is rólam volt szó:D:p

Ezé ne szólj a nagyok dolgába kisfiú:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:mrgreen::mrgreen:

Fapuma8
2009. 11. 17., 22:22
Fapuma, eros ember ez a tRebroN? Ketten megverhetjuk?... :mrgreen:

Jeff , nem megverhetjük hanem megveretjük , nem érünk rá a drága időnkből személyesen.:D

Hondás gyerek beszól vazze.:D:D:D

Fapuma8
2009. 11. 17., 22:34
egy aprócska kis sorocska viszont megragadta a figyelmemet- ajánlom Fapuma és DCS figyelmébe:

idézet a honlapról:

"For reference:

Highest power on a Evo 9 stock turbo so far on our dyno is 403 whp / 402wtq (E85). This had the car doing a 11.4@120 mph, full weight, street tires, 300lb driver.

320-330whp will do 11.9-12.0 @ 115ish with a really good driver, full weight Evo."

szóval 11.4sec negyedmérföldön egy kopp széria turbóval, utcai gumival?? LOL, erre mit mond az EB győztes?


Ha okosan visszaszámolod az 529 főtengelyem 26%-os hajtáslánci veszteséggel amit dynosok mértek nekem 391whp-ra és hozzáteszed hogy én szar betonon mentem utcai goodyearral akkor köszönöm hogy leírtad hogy gyengébb autóval rosszabb körülmények közt jobbat mentem ennél a gyenge amerikai szarnál...

De vegyünk 418 whp-t mert olyan mérésem is volt.Akkor meg hasonlóval vagy ugyanolyat vagy jobbat mentem...


Másrészt, el kell jönni legyőzni , beszélni meg megígérni hogy ott lesz mindenki aztán mégsem a legkönnyebb.

A mai drag mezőny szégyene hogy 11.3-al King of Europet 11.8-al pedig East Europian Street Legal Cupot lehet nyerni.

Azaz azt mondja a győztes hogy a válságban is ott volt az összes versenyen és nem hullott szét és esőben is ment és aki eljött azt megverte.:D:D:D

Gyuri , pörögj fel és nyerj valami EB-t hogy jobban aludj.

Na erre mit mond az IT-sek gyöngye?

A tények azok tények.2009 az én évem volt.
2010-ben nem nyerhetek meg több mindent mint idén , abba is kellene hagynom.Minden címem megvan Dragban , na ez a gáz kezdőként.

Az hogy fussak gyorsabb 402-t jóformán tökmindegy , ameddig lesz kedvem erre költeni költök , de igazából ez ha nem vagy autószerelő akkor a milliomosok sportja , erre meg nekem nincs pénzem.

Ésszel kell ezt csinálni.:cool:

Lehet abbahagyom , tényleg , most már nyugodtan alszom hogy megvan minden.:cool:

Jeff_TM
2009. 11. 17., 23:17
320-330whp will do 11.9-12.0 @ 115ish with a really good driver, full weight Evo.
Akkor en really good driver vagyok? :D A tavaly 12.0-t mentem gyari turboval, 1.56bar, utcai benzin, tele auto. Magyar palyan (mert Amerikaban az is mas). Booty time...

Fapuma8
2009. 11. 17., 23:20
Akkor en really good driver vagyok? :D A tavaly 12.0-t mentem gyari turboval, 1.56bar, utcai benzin, tele auto. Magyar palyan (mert Amerikaban az is mas). Booty time...

Nem , te egy béna fasz vagy mint én , fő az irígység...:D

tRebroN
2009. 11. 18., 08:34
Jeff , nem megverhetjük hanem megveretjük , nem érünk rá a drága időnkből személyesen.:D

Hondás gyerek beszól vazze.:D:D:D

Némmá miből lesz a cserebogár asszem aktiválom a GE-es kontaktom:):):):):):):):D:D

hunevo6
2009. 11. 18., 09:19
Ha okosan visszaszámolod az 529 főtengelyem 26%-os hajtáslánci veszteséggel amit dynosok mértek nekem 391whp-ra és hozzáteszed hogy én szar betonon mentem utcai goodyearral akkor köszönöm hogy leírtad hogy gyengébb autóval rosszabb körülmények közt jobbat mentem ennél a gyenge amerikai szarnál...

De vegyünk 418 whp-t mert olyan mérésem is volt.Akkor meg hasonlóval vagy ugyanolyat vagy jobbat mentem...


Másrészt, el kell jönni legyőzni , beszélni meg megígérni hogy ott lesz mindenki aztán mégsem a legkönnyebb.

A mai drag mezőny szégyene hogy 11.3-al King of Europet 11.8-al pedig East Europian Street Legal Cupot lehet nyerni.

Azaz azt mondja a győztes hogy a válságban is ott volt az összes versenyen és nem hullott szét és esőben is ment és aki eljött azt megverte.:D:D:D

Gyuri , pörögj fel és nyerj valami EB-t hogy jobban aludj.

Na erre mit mond az IT-sek gyöngye?

A tények azok tények.2009 az én évem volt.
2010-ben nem nyerhetek meg több mindent mint idén , abba is kellene hagynom.Minden címem megvan Dragban , na ez a gáz kezdőként.

Az hogy fussak gyorsabb 402-t jóformán tökmindegy , ameddig lesz kedvem erre költeni költök , de igazából ez ha nem vagy autószerelő akkor a milliomosok sportja , erre meg nekem nincs pénzem.

Ésszel kell ezt csinálni.:cool:

Lehet abbahagyom , tényleg , most már nyugodtan alszom hogy megvan minden.:cool:

ha te 391 whp-t mondasz az amcsi meg ennél többet egy széria turbóval akkor ezek az amcsik bizony hazudnak :-D mert nincs az az isten, hogy egy széria turbó 550 főtengely lovat tudjon fújni...

egyébként zavar, ha EB győztesnek hívnak? Azt hittem büszke vagy rá. Én sajnos sosem nyertem el az IT-sok gyöngye címet, engem ne hívj így- nem érdemlem meg. (különben sem vagyok IT-s- lol- közgazda vagyok)

Fapuma8
2009. 11. 18., 11:59
ha te 391 whp-t mondasz az amcsi meg ennél többet egy széria turbóval akkor ezek az amcsik bizony hazudnak :-D mert nincs az az isten, hogy egy széria turbó 550 főtengely lovat tudjon fújni...

egyébként zavar, ha EB győztesnek hívnak? Azt hittem büszke vagy rá. Én sajnos sosem nyertem el az IT-sok gyöngye címet, engem ne hívj így- nem érdemlem meg. (különben sem vagyok IT-s- lol- közgazda vagyok)


Amúgy , hogy írjak egy más hangvételű hozzászólást is.

Én örülök a te autódnak is meg a többiekének is hogy alázzák a mezőnyt a minirallyn.

Az EB-t , milyen autóm van , meg milyen erős volt....stb téma már egy jó emlék nekem és sosem fogom elfelejteni az adrenalin bombát amit éreztem a porsche ellen aki egész nap gyorsabb volt , mégis meglett.Aznap az ob még keményebb volt , 4 porsche kvalifikált előttem és 1-et a 4-be jutásért , az eb-söntőt megismételve a másikat meg a döntőben vertem újra.

Megismételhetetlen nap.

Most átveszem az összes kupámat és pihenni akarok.
Tök jó év volt.Megismételhetetlen számomra.

Jövőre meg már beterveztem a max fejlesztést amit megteszek az E85.Azaz le van játszva a jövőm az autóval és nem akarok már gondolkozni mostanában ezen.Jó volt , vége lett.

Most kuplungcserém van , utána fél évet szeretnék csak úgy evózgatni napi szinten melóba , ideoda.

Elfáradtam.

2010 más lesz.

Azt hogy 2X-es európa bajnokság féleség nyertes meg 4X-es összetett bajnokság nyertes vagyok 2009-ben az végtére is semmit sem változtat a morális hozzáállásomon és a viselkedésemen.De sokan vannak akik gyorsabbak nálam és nincs nekik de hát ez van.Görögország is nyert foci EB-t....érdekes de megcsinálták :-D

Örülök neki , magamhoz képest pedig főleg nagy eredmény.Év elején 12.2-3 akat mentem és egy 11.3-as autótól 2 busznyit kaptam a végére.Amikor kellett viszont megfogtam.

Mit akarok még jövőre?Tulajdon képpen már csak nyomás nélkül versenyezgetni.Ennyit meg esetleg egy 10-es időt valamikor.

És hogy ezt milyen erős autóval , meg milyen görbékkel érem el?Lényegtelen igazából de minél optimálisabbal ha lehet de végtére is tökmindegy.:D

ATTILA EVO 7
2009. 11. 18., 12:47
Amúgy , hogy írjak egy más hangvételű hozzászólást is.

Én örülök a te autódnak is meg a többiekének is hogy alázzák a mezőnyt a minirallyn.

Az EB-t , milyen autóm van , meg milyen erős volt....stb téma már egy jó emlék nekem és sosem fogom elfelejteni az adrenalin bombát amit éreztem a porsche ellen aki egész nap gyorsabb volt , mégis meglett.Aznap az ob még keményebb volt , 4 porsche kvalifikált előttem és 1-et a 4-be jutásért , az eb-söntőt megismételve a másikat meg a döntőben vertem újra.

Megismételhetetlen nap.

Most átveszem az összes kupámat és pihenni akarok.
Tök jó év volt.Megismételhetetlen számomra.

Jövőre meg már beterveztem a max fejlesztést amit megteszek az E85.Azaz le van játszva a jövőm az autóval és nem akarok már gondolkozni mostanában ezen.Jó volt , vége lett.

Most kuplungcserém van , utána fél évet szeretnék csak úgy evózgatni napi szinten melóba , ideoda.

Elfáradtam.

2010 más lesz.

Azt hogy 2X-es európa bajnokság féleség nyertes meg 4X-es összetett bajnokság nyertes vagyok 2009-ben az végtére is semmit sem változtat a morális hozzáállásomon és a viselkedésemen.De sokan vannak akik gyorsabbak nálam és nincs nekik de hát ez van.Görögország is nyert foci EB-t....érdekes de megcsinálták :-D

Örülök neki , magamhoz képest pedig főleg nagy eredmény.Év elején 12.2-3 akat mentem és egy 11.3-as autótól 2 busznyit kaptam a végére.Amikor kellett viszont megfogtam.

Mit akarok még jövőre?Tulajdon képpen már csak nyomás nélkül versenyezgetni.Ennyit meg esetleg egy 10-es időt valamikor.

És hogy ezt milyen erős autóval , meg milyen görbékkel érem el?Lényegtelen igazából de minél optimálisabbal ha lehet de végtére is tökmindegy.:D


Ne haragudj Puma,tényleg nem bántásból írom,de szerintem bediliztél,vagy nagyon közel állsz hozzá!:-k:D

Fapuma8
2009. 11. 18., 15:01
Ne haragudj Puma,tényleg nem bántásból írom,de szerintem bediliztél,vagy nagyon közel állsz hozzá!:-k:D

Mondjuk azt hogy inkább hogy a holtszezonban nem igazán érdekel már , van egy tonna egyéb más teendőm ami most fontosabb , így állok most ehez a témához.:D

Most kispályás focicsapatot szervezek , minél erősebbet hogy dobogósok legyünk és most játszok 4-be jutásért a melóhelyi squash bajnokságban ahol tele vagyok 2. és 3. helyekkel de idén próbálom átmenteni a jó szériámat egyéb sportágból és nyerni akarok:D

Tomó
2009. 11. 18., 18:19
Jövőre meg már beterveztem a max fejlesztést amit megteszek az E85.Azaz le van játszva a jövőm az autóval és nem akarok már gondolkozni mostanában ezen.Jó volt , vége lett.

Tényleg nem bántásból,de egy írható computerrel,és egy arra jól megírt programmal sokkal többet érnél el!

Eleve pocséklásnak tartok egy EVO-t gyorsulásra használni,főleg ilyen lufi címek miatt,DE a hülye is látja,hogy a görbéd szar,a használt ford.szám tartomány szar...Ha tényleg az eredmény érdekel,akkor ezeken kéne javítani,nem újabb milliókat belelocsolni.
Csinálj egy szép görbét,aztán az alapján használd az autód!
Egyébként pl. Hunevo-ról példát vehetnél,mert úgy beleásta magát,hogy nagyon sok szerelőnél is többet tud fejbe a dolgokról,nem csak úgy felüti a Tomei katalógust aztán rendelget amíg van keret.:-k

Fapuma8
2009. 11. 19., 11:47
Tényleg nem bántásból,de egy írható computerrel,és egy arra jól megírt programmal sokkal többet érnél el!

Eleve pocséklásnak tartok egy EVO-t gyorsulásra használni,főleg ilyen lufi címek miatt,DE a hülye is látja,hogy a görbéd szar,a használt ford.szám tartomány szar...Ha tényleg az eredmény érdekel,akkor ezeken kéne javítani,nem újabb milliókat belelocsolni.
Csinálj egy szép görbét,aztán az alapján használd az autód!
Egyébként pl. Hunevo-ról példát vehetnél,mert úgy beleásta magát,hogy nagyon sok szerelőnél is többet tud fejbe a dolgokról,nem csak úgy felüti a Tomei katalógust aztán rendelget amíg van keret.:-k

Nem tervezem az autóra való költést.
Az E85 4 új csúcsot jelent és programot.Ennyi.
Nem locsolunk pénzt jaja.

EvoSasa
2009. 11. 19., 11:49
Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától.

Fapuma8
2009. 11. 19., 13:16
Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától.

És megint az egyik moderátor kérdezett be , mindíg a vezetőséggel van a baj...:D

ttop
2009. 11. 19., 15:50
NYILVÁNOSAN MEGINTEM MODERÁTOR TÁRSAM HUNEVO6-T.
és egyben offkirályi címet is neki szavazom!!!!!

ricsimae
2009. 11. 19., 16:51
NYILVÁNOSAN MEGINTEM MODERÁTOR TÁRSAM HUNEVO6-T.
és egyben offkirályi címet is neki szavazom!!!!!

Gyuri a király!

hunevo6
2009. 11. 19., 18:23
Gyuri a király!

erről van szó :-D ttopot meg majd lezendezem a kocsmában :-D :-D :-D

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrbbbbrrbrbrbrbrbbrbrbrbrbrrbr rr <-így már nem off a hozzászólásom, mert ez volt az álommotor hangja :-D

Rajtprogram
2009. 11. 19., 18:27
erről van szó :-D ttopot meg majd lezendezem a kocsmában :-D :-D :-D

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrbbbbrrbrbrbrbrbbrbrbrbrbrrbr rr <-így már nem off a hozzászólásom, mert ez volt az álommotor hangja :-D

Ma korán kezdted??? :lol:

hunevo6
2009. 11. 19., 18:29
Ma korán kezdted??? :lol:

ne offolj mert megintelek :-D :-D

Rajtprogram
2009. 11. 19., 18:34
erről van szó :-D ttopot meg majd lezendezem a kocsmában :-D :-D :-D

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrbbbbrrbrbrbrbrbbrbrbrbrbrrbr rr <-így már nem off a hozzászólásom, mert ez volt az álommotor hangja :-D

Ma korán kezdted??? :lol:

ne offolj mert megintelek :-D :-D

Aztaszigorúságot!!! ;)
:lol:

hunevo6
2009. 11. 20., 23:19
mondja meg nekem valaki hozzáértő, hogy mennyi nagyjából főtengelyen ezek a számok:

481whp/475wtq

VGergo
2009. 11. 21., 09:10
mondja meg nekem valaki hozzáértő, hogy mennyi nagyjából főtengelyen ezek a számok:

481whp/475wtq

590ló és 790Nm körül de ugye hajtáslánc vesztességre pontos számot nehéz. talán 23% körül reális lehet ?! de majd megírja valaki ha nem !

ATTILA EVO 7
2009. 11. 21., 09:17
mondja meg nekem valaki hozzáértő, hogy mennyi nagyjából főtengelyen ezek a számok:

481whp/475wtq

Pepe 965Le 770Le kereken

hunevo6
2009. 11. 21., 09:56
590ló és 790Nm körül de ugye hajtáslánc vesztességre pontos számot nehéz. talán 23% körül reális lehet ?! de majd megírja valaki ha nem !

az azért nagyon vicces mert az amcsik azt bírták kijelenteni, hogy ezt széria motorral érték el evo9-el, e85 és egy szériának megfelelő kinézetű turbóval- azaz nem gt3076 vagy valami ilyesmi én inkább fp red vagy greenre gondolok.

VGergo
2009. 11. 21., 14:37
az azért nagyon vicces mert az amcsik azt bírták kijelenteni, hogy ezt széria motorral érték el evo9-el, e85 és egy szériának megfelelő kinézetű turbóval- azaz nem gt3076 vagy valami ilyesmi én inkább fp red vagy greenre gondolok.

azért az a szériának kinéző turbicsek jo sok mindent takarhat.. már csak egy szimpla 200 dolláros 20G upgrade is számit. mondjuk 2.0 bol a nyomaték akkor is jo sok. aztan ott van az fp green tomei, bbk lite ful, full XL portolások.. .

én azért linkeltem azt a 3 mérést amit pár oldalal hátrébb mert van a padnak referencia autója mérnek E85 nélkül is és nagyon szimpi konfig 2.3 blokkon és kiindulva a te autod teljesítményéből-nyomásértékekből azért nem is olyan hihetetlen számok.

tRebroN
2009. 11. 23., 11:22
590ló és 790Nm körül de ugye hajtáslánc vesztességre pontos számot nehéz. talán 23% körül reális lehet ?! de majd megírja valaki ha nem !

Az se mindegy milyen padon mérik a konfigot.:-k

Fapuma8
2009. 11. 23., 11:28
az azért nagyon vicces mert az amcsik azt bírták kijelenteni, hogy ezt széria motorral érték el evo9-el, e85 és egy szériának megfelelő kinézetű turbóval- azaz nem gt3076 vagy valami ilyesmi én inkább fp red vagy greenre gondolok.

Gyík amerikaiak miket kiírnak az autóikra , utáljuk őket is.:cool:

tRebroN
2009. 11. 23., 11:49
Gyík amerikaiak miket kiírnak az autóikra , utáljuk őket is.:cool:

Nagy ország nagy számok...na meg erős levegő:rolleyes:

hunevo6
2009. 11. 23., 12:10
na, megfejtettem, E85-el, épített motorral, Tomei ARMS turbóval írták ki kerékre a 481 lovat- srácok most frankón, ez még főtengelyen is irreális. Mit csinálnak ezek az amcsik???! Ne mondja már nekem senki, hogy 550+ lóerős kocsit csináltak egy olyan turbóval amivel a gyártó 420 lónál többet még a legvadabb markatinganyagban sem mert állítani (2.3-as strokerrel, full épített motorral, növelt kompresszióval)

Ekkorát hazudnak az amcsik??

Richie
2009. 11. 23., 12:21
összkerék hajtásnál mekkora körülbelül a hajtási veszteség? 25%? Magyarul az elöbbi példánál maradva 481 whp hány ló? Ha 550 akkor az csak kb 14%? Az max elsökerekesnél lehetséges nem?

hunevo6
2009. 11. 23., 12:35
hát akkor meg még nagyobbat hazudnak. Ha csak 20%-nak vesszük a veszteséget akkor az 600!!! főtengely lóerő lenne (600*0,8=480).

600 lóerő egy Tomei turbóból- vagy most tök mindegy lehetett volna BBK vagy FP is- hát vazz ezek az amcsik még akkor is hazudnak ha kérdeznek nem?? Vagy valamit nem látok- segítség!

Az E85 nem ad hozzá 150 lovat a kocsihoz tudtommal...

tRebroN
2009. 11. 23., 12:50
na, megfejtettem, E85-el, épített motorral, Tomei ARMS turbóval írták ki kerékre a 481 lovat- srácok most frankón, ez még főtengelyen is irreális. Mit csinálnak ezek az amcsik???! Ne mondja már nekem senki, hogy 550+ lóerős kocsit csináltak egy olyan turbóval amivel a gyártó 420 lónál többet még a legvadabb markatinganyagban sem mert állítani (2.3-as strokerrel, full épített motorral, növelt kompresszióval)

Ekkorát hazudnak az amcsik??

75-ös shot:-k

tRebroN
2009. 11. 23., 12:51
hát akkor meg még nagyobbat hazudnak. Ha csak 20%-nak vesszük a veszteséget akkor az 600!!! főtengely lóerő lenne (600*0,8=480).

600 lóerő egy Tomei turbóból- vagy most tök mindegy lehetett volna BBK vagy FP is- hát vazz ezek az amcsik még akkor is hazudnak ha kérdeznek nem?? Vagy valamit nem látok- segítség!

Az E85 nem ad hozzá 150 lovat a kocsihoz tudtommal...

szvsz dynojettel mérik és az 481whp az 481 crank hp ennyi

Fapuma8
2009. 11. 23., 12:56
na, megfejtettem, E85-el, épített motorral, Tomei ARMS turbóval írták ki kerékre a 481 lovat- srácok most frankón, ez még főtengelyen is irreális. Mit csinálnak ezek az amcsik???! Ne mondja már nekem senki, hogy 550+ lóerős kocsit csináltak egy olyan turbóval amivel a gyártó 420 lónál többet még a legvadabb markatinganyagban sem mert állítani (2.3-as strokerrel, full épített motorral, növelt kompresszióval)

Ekkorát hazudnak az amcsik??

Kb ennyit számít ki milyen lóerőt mond az autójára.

Azt írják mások hogy kb + 10%-ot lehet hozni E85-el erőben a turbó maxhoz képest....azaz még az is csak olyan 460 , de legyen 481 csak nem főtengelyen.

Összekeverték a hp-t a whp-val.Ennyi.:D

hunevo6
2009. 11. 23., 13:11
Kb ennyit számít ki milyen lóerőt mond az autójára.

Azt írják mások hogy kb + 10%-ot lehet hozni E85-el erőben a turbó maxhoz képest....azaz még az is csak olyan 460 , de legyen 481 csak nem főtengelyen.

Összekeverték a hp-t a whp-val.Ennyi.:D

nem hiszem, hogy összekeverték volna, mert kapásból vagy 3 ilyen autót találtam. különféle turbókkal (de széria méretű) voltak szerelve és mindegyik whp-ban 440-480 köze vannak jelentve. Ezek a turbók reálisan egy épített motoron benzinnel 440 lovat tudnak főtengelyen max. Ez keréken ugye jó ha 350 van. Ha ezt visszaszorozzuk +10%-al akkor kapunk 385 lovat. Hol a hiányzó 100?? Ennyi a különbség a dynojet, a mustang illetve itt nálunk a dynoproject padok között?? Ha igen akkor ott mindenki fejlövés áldozata.

Fapuma8
2009. 11. 23., 13:29
nem hiszem, hogy összekeverték volna, mert kapásból vagy 3 ilyen autót találtam. különféle turbókkal (de széria méretű) voltak szerelve és mindegyik whp-ban 440-480 köze vannak jelentve. Ezek a turbók reálisan egy épített motoron benzinnel 440 lovat tudnak főtengelyen max. Ez keréken ugye jó ha 350 van. Ha ezt visszaszorozzuk +10%-al akkor kapunk 385 lovat. Hol a hiányzó 100?? Ennyi a különbség a dynojet, a mustang illetve itt nálunk a dynoproject padok között?? Ha igen akkor ott mindenki fejlövés áldozata.

Minden mérésforma között szerintem baromi nagy különbség van.

Sőt én írtam már hogy irdatlanul nagy LE különbségeket okoz az is hogy 10 fokban vagy 30 fokban méred az autót , stb.

Azt sem tudom hogy az én mérésem előtt 3-4 kanyart fel le szaladgált Csaba az autóval Csárlival együtt miután légtömegmérőt cseréltek és csak 1.7-et volt hajlandó tölteni az autó , padon meg tölt 2 bárt de sokkal lassabban pörgött el fordulatban mint pályán ahogy mondták nekem.

Na , azaz ha összehasonlítjuk a pados 529 lovat amit utcán 1.7 bárral ment az autó és az 585lovat amit AX22-vel mértünk mi de 1.9-2 bár töltéssel utcán....nem tudom padon mennyi lett volna akkor kb simán van szórás 50-100 ló a mérések között bármivel méred.

Ja , azon sem lepődnék me ha átmennék budára a másik padra és lenne 50 ló különbség , más rendszer és kész , lehet hogy ott meg 1.8-at töltenek.

Én kb ezért nem is tulajdonítok jelentőséget a pontos lóerőszámnak.

500-600LE és helló... pontosan mit számít , holott viszont baromi nagy a különbség de kb havonta más adatok jönnének ki ugyanazon a padon is.

AX-el is mértünk ugyanazzal a konfiggal 1 hónap különbséggel annó 515 körül is és 585 körül is 20% hajtáslánci veszteséggel számolva tengelyen...

Na kb erről ennyit és ezért nem is nagyon érdekel most akkor mennyi az autóm?

Gtechel 630
AXel 585
DynoPadon 530
Mustangon?
Dynoyeten?
Kalkulátoron?

Mindenki helyettesítse be az ő szerinte hiteles rendszerbe és nem azt kell magyarázni hogy hazudunk meg a sok rosszindulatú baromságot.

Más a mérőrberendezés , mindegyik szerint igazam van és kész.:D

hunevo6
2009. 11. 23., 13:38
....Sőt én írtam már hogy irdatlanul nagy LE különbségeket okoz az is hogy 10 fokban vagy 30 fokban méred az autót , stb....

az a rossz hírem van, hogy a pad ezt sajnos bekalkulálja és kompenzál, ezért ugyan az a kocsi 80 fokban is annyi lovas lesz mint -10-ben. Ezzel nem lehet csalni, a pad "tudja" hogy pl meleg volt ezért amit mért azt felülszorozza. Kurvára lehet tudni, hogy 10 fokkal melegebb beszívott levegő hány lóval kevesebb mérését teszi lehetővé.

Viszont puma- elültetted a fülemben a bogarat- vazz- lehet, hogy 500 lovas autóm van.. bakker. Mennyire jól hangzik!!! Aki meg beleköt, hogy hol mértem azt azzzzzonnal pofán vágom :-D :-D

lanciafan
2009. 11. 23., 13:44
Minden mérésforma között szerintem baromi nagy különbség van.

Sőt én írtam már hogy irdatlanul nagy LE különbségeket okoz az is hogy 10 fokban vagy 30 fokban méred az autót , stb.

Azt sem tudom hogy az én mérésem előtt 3-4 kanyart fel le szaladgált Csaba az autóval Csárlival együtt miután légtömegmérőt cseréltek és csak 1.7-et volt hajlandó tölteni az autó , padon meg tölt 2 bárt de sokkal lassabban pörgött el fordulatban mint pályán ahogy mondták nekem.

Na , azaz ha összehasonlítjuk a pados 529 lovat amit utcán 1.7 bárral ment az autó és az 585lovat amit AX22-vel mértünk mi de 1.9-2 bár töltéssel utcán....nem tudom padon mennyi lett volna akkor kb simán van szórás 50-100 ló a mérések között bármivel méred.

Ja , azon sem lepődnék me ha átmennék budára a másik padra és lenne 50 ló különbség , más rendszer és kész , lehet hogy ott meg 1.8-at töltenek.

Én kb ezért nem is tulajdonítok jelentőséget a pontos lóerőszámnak.

500-600LE és helló... pontosan mit számít , holott viszont baromi nagy a különbség de kb havonta más adatok jönnének ki ugyanazon a padon is.

AX-el is mértünk ugyanazzal a konfiggal 1 hónap különbséggel annó 515 körül is és 585 körül is 20% hajtáslánci veszteséggel számolva tengelyen...

Na kb erről ennyit és ezért nem is nagyon érdekel most akkor mennyi az autóm?

Gtechel 630
AXel 585
DynoPadon 530
Mustangon?
Dynoyeten?
Kalkulátoron?

Mindenki helyettesítse be az ő szerinte hiteles rendszerbe és nem azt kell magyarázni hogy hazudunk meg a sok rosszindulatú baromságot.

Más a mérőrberendezés , mindegyik szerint igazam van és kész.:D
Újabb magyrázat arra,miért nem lett annyi lóerős akocsi amennyire 1éve mondjátok. Öcsém jól mondja @attila: télleg klinikai eset vagy.

hunevo6
2009. 11. 23., 13:47
egyetértek valed abban a kérdésben Lanciafan, hogy nem oké a puma kocsi teljesítmény dolog, de azért nem bántsuk ilyen ledegradáló módon a fórum társunkat. Ettől senki sem lesz elölrébb. Puma egy áldozat, én inkább így mondanám.

lanciafan
2009. 11. 23., 14:12
egyetértek valed abban a kérdésben Lanciafan, hogy nem oké a puma kocsi teljesítmény dolog, de azért nem bántsuk ilyen ledegradáló módon a fórum társunkat. Ettől senki sem lesz elölré
bb. Puma egy áldozat, én inkább így mondanám.
Abban áldozat h már megint magyarázza elkeni a dolgokat? Már a múltkor megfogadtam h nem kommentálom a dolgaikat, nem reagálok semmire. A mérés után úgyis mindenki tudta mi a helyzet, nem kellett nekem semmit sem pofáznom.Tévedtem. Továbbra is nyomja itt az ostoba flémeket,de mint írtam már inkább nevetek rajta. De ez az utolsó aminek a vége az h egyik nap lehet 500lóerős a kocsi másik nap már inkább 600...meghogy tulajdonképpen a dynopad is csak egy szar hely ugyanolyan mint az ax22, ezz nem lehet szó nélkül hagyni. Szerinted ez normális gondolkodás? Meghogy 7500 ról rajtol pedig ott már nincs se nyomaték se lóerő? Meg azt olvastuk h szar a váltó mert nem lehet váltani 9000nél? Közbe kiderül h 400lóerős a kocsi 9000 fordulaton, nem is ott kellene váltani, meg nem kellene forgatni addig? Majdnem mi voltunk a hülyék meg a rosszindolatúak, mert szólnimertünk. Na nemá. Igen is nem kell hagyni h ezt a hülyeséget itt terjessze. Arra ott a dcs fóruma, meg timeslip.

ricsimae
2009. 11. 23., 14:15
Abban áldozat h már megint magyarázza elkeni a dolgokat? Már a múltkor megfogadtam h nem kommentálom a dolgaikat, nem reagálok semmire. A mérés után úgyis mindenki tudta mi a helyzet, nem kellett nekem semmit sem pofáznom.Tévedtem. Továbbra is nyomja itt az ostoba flémeket,de mint írtam már inkább nevetek rajta. De ez az utolsó aminek a vége az h egyik nap lehet 500lóerős a kocsi másik nap már inkább 600...meghogy tulajdonképpen a dynopad is csak egy szar hely ugyanolyan mint az ax22, ezz nem lehet szó nélkül hagyni. Szerinted ez normális gondolkodás? Meghogy 7500 ról rajtol pedig ott már nincs se nyomaték se lóerő? Meg azt olvastuk h szar a váltó mert nem lehet váltani 9000nél? Közbe kiderül h 400lóerős a kocsi 9000 fordulaton, nem is ott kellene váltani, meg nem kellene forgatni addig? Majdnem mi voltunk a hülyék meg a rosszindolatúak, mert szólnimertünk. Na nemá. Igen is nem kell hagyni h ezt a hülyeséget itt terjessze. Arra ott a dcs fóruma, meg timeslip.



:):):)

Richie
2009. 11. 23., 14:26
valahol itt a fórumon láttam egyszer egy táblázatszerüséget ahol fel volt sorolva pár turbo és nagyjából miböl mennyi lóeröt lehet kisajtolni. szerintem Hunevo volt az elkövetö, fel tudnád rakni ide?

bunker
2009. 11. 23., 14:28
Abban áldozat h már megint magyarázza elkeni a dolgokat? Már a múltkor megfogadtam h nem kommentálom a dolgaikat, nem reagálok semmire. A mérés után úgyis mindenki tudta mi a helyzet, nem kellett nekem semmit sem pofáznom.Tévedtem. Továbbra is nyomja itt az ostoba flémeket,de mint írtam már inkább nevetek rajta. De ez az utolsó aminek a vége az h egyik nap lehet 500lóerős a kocsi másik nap már inkább 600...meghogy tulajdonképpen a dynopad is csak egy szar hely ugyanolyan mint az ax22, ezz nem lehet szó nélkül hagyni. Szerinted ez normális gondolkodás? Meghogy 7500 ról rajtol pedig ott már nincs se nyomaték se lóerő? Meg azt olvastuk h szar a váltó mert nem lehet váltani 9000nél? Közbe kiderül h 400lóerős a kocsi 9000 fordulaton, nem is ott kellene váltani, meg nem kellene forgatni addig? Majdnem mi voltunk a hülyék meg a rosszindolatúak, mert szólnimertünk. Na nemá. Igen is nem kell hagyni h ezt a hülyeséget itt terjessze. Arra ott a dcs fóruma, meg timeslip.

Az a baj, hogy direkt csinálja, pont ezért kéne hagyni, mert ilyen hülye nem lehet szerintem, vagy ha mégis, akkor meg azért nem kell reagálni.

Fapuma8
2009. 11. 23., 14:33
Abban áldozat h már megint magyarázza elkeni a dolgokat? Már a múltkor megfogadtam h nem kommentálom a dolgaikat, nem reagálok semmire. A mérés után úgyis mindenki tudta mi a helyzet, nem kellett nekem semmit sem pofáznom.Tévedtem. Továbbra is nyomja itt az ostoba flémeket,de mint írtam már inkább nevetek rajta. De ez az utolsó aminek a vége az h egyik nap lehet 500lóerős a kocsi másik nap már inkább 600...meghogy tulajdonképpen a dynopad is csak egy szar hely ugyanolyan mint az ax22, ezz nem lehet szó nélkül hagyni. Szerinted ez normális gondolkodás? Meghogy 7500 ról rajtol pedig ott már nincs se nyomaték se lóerő? Meg azt olvastuk h szar a váltó mert nem lehet váltani 9000nél? Közbe kiderül h 400lóerős a kocsi 9000 fordulaton, nem is ott kellene váltani, meg nem kellene forgatni addig? Majdnem mi voltunk a hülyék meg a rosszindolatúak, mert szólnimertünk. Na nemá. Igen is nem kell hagyni h ezt a hülyeséget itt terjessze. Arra ott a dcs fóruma, meg timeslip.

Arra a dologra mit szólsz hogy a budaörsi és a dyno padon is eltérő adatokat mérnek?

Kicsit elferdült az a látásmódod hogy ha most azt mondta a dyno pad hogy 530 akkor hazugság a 600 ló.

Nincs igazad azzal kapcsolatban hogy most a pad megmondta hogy 530 akkor hazudtunk.Másik pad mást mond.Más mérés megint mást.

Tudod hogy így van.

És a körülmények is folyton mások.Miért gondolod azt hogy annyira meg tudsz adni pontosan egy lóerőszámot amikor ez senkinél sem igaz?

lépj egy kicsit ki a DCS útálatból és önállóan gondolkozz el egy kicsit befolyás nélkül.

Itt senki sem tud önállóan gondolkozni és ezért gondoljátok hogy én azt csinálom amit mást mond?

Hát pont nem csinálom a már bejárt utakat hanem más utat járok , ennyi.

Igazam van , vigyél el egy tuningmentes erős autót mondjuk egy RS6 biturbót 4 különböző padra és utána beszélhetünk arról hogy mi milyen erős meg hogy ki hazudik....

ATTILA EVO 7
2009. 11. 23., 14:35
Az a baj, hogy direkt csinálja, pont ezért kéne hagyni, mert ilyen hülye nem lehet szerintem, vagy ha mégis, akkor meg azért nem kell reagálni.


Nem direkt csinalja,elhiszi amit mond.A DCS klan aldozata.:rolleyes:

Fapuma8
2009. 11. 23., 14:38
Az a baj, hogy direkt csinálja, pont ezért kéne hagyni, mert ilyen hülye nem lehet szerintem, vagy ha mégis, akkor meg azért nem kell reagálni.

Mondom máshogy.

206RC 177-180 lóerő a cikkekben.
160 sincs padon , hazudtak?

Én elismerem hogy a dynopadon az autóm 530LE és azon ugyanúgy hasonlítva lehet a többiek autóját.

Miért nem tudják felfogni hogy másik padon ugyanígy más az adat és gps-es mérőberendezéssel is.

Én hitelesnek tartom az összeset.
Ezt olyan nagy elmebaj?

Saját mérési tapasztalatok szerint pedig ha azt mondjátok hogy nem számítanak a hőmérséklet és eltérő nyomáskülönbségek akkor az sem igaz te is tudod.

Miért nem lehet megérteni hogy egy olyan mérést ahol folyamatosan változnak a körülmények akár havonta eltérőt kapunk?

ATTILA EVO 7
2009. 11. 23., 14:40
másnéven: Paranoid -téveszmés- zavar, Paranoid pszichózis, Deluziv zavar)
A paranoid zavar vezető tünete a jól rendszerezett, sokszor gondosan kidolgozott téveszmék ill. téveszmerendszerek fennállása, melyek között belső logika érvényesül, és amelyek igazság tartalmában, valóságosságában a személy megingathatatlanul hisz. Ezek a téveszmék sohasem bizarrak, emiatt gyakran hihetőnek tűnnek, annál is inkább, mert a betegek sokszor magas érzelmi hőfokon, nagy meggyőző erővel hangoztatják kóros gondolataikat. A nyílt ellentmondás, a "leleplezés" néha heves indulatot, dühreakciót válthat ki. A betegek hangulata egyébként szinkronban van a téveszmék tartalmával: szerelmi tébolyban, nagyzásos téveszmék hatására akár eufórikus, míg pl. "üldözési mániában" szorongó, feszült, sokszor depresszív. A paranoiában szenvedő beteg személyisége többnyire alapvetően rendezett, szociális szerepeit jól ellátja, intellektuális és szakmai teljesítőképessége általában egyáltalán nem, vagy csak kevéssé érintett.

lanciafan
2009. 11. 23., 14:40
Mondom máshogy.

206RC 177-180 lóerő a cikkekben.
160 sincs padon , hazudtak?

Én elismerem hogy a dynopadon az autóm 530LE és azon ugyanúgy hasonlítva lehet a többiek autóját.

Miért nem tudják felfogni hogy másik padon ugyanígy más az adat és gps-es mérőberendezéssel is.

Én hitelesnek tartom az összeset.
Ezt olyan nagy elmebaj?

Saját mérési tapasztalatok szerint pedig ha azt mondjátok hogy nem számítanak a hőmérséklet és eltérő nyomáskülönbségek akkor az sem igaz te is tudod.

Miért nem lehet megérteni hogy egy olyan mérést ahol folyamatosan változnak a körülmények akár havonta eltérőt kapunk?
Bazzeg nem érted h a dynopad kalkulálja a hőmérskletkülönbséget is? Nem tudsz olvasni?

Fapuma8
2009. 11. 23., 14:42
Nem direkt csinalja,elhiszi amit mond.A DCS klan aldozata.:rolleyes:

Nem ismersz engem Attila , hiába gondolod , majd egyszer beszélgetünk komolyan , a többi csak játék és szórakozás.:cool:

De én nem tartom etalonnak ezt a padot , a legpontosabbnak jelenleg igen.

Viszont az autó erejét eddig az egyéb mérőműszerek hatására írtam , azaz akkor sem hazudtam , most sem.

És a nyomásról sem ami 1.7 úton , Csárli is meglepődött mert úgy hívtak fel előtte hogy a légtömegmérő csere után valamiért dús a keverék és csak 1.7-et tölt közúton és ne méressünk.

Mondtam nem érdekel , méretünk mert megígértem.

Tehát nincs huncutság sem.

VGergo
2009. 11. 23., 14:42
na, megfejtettem, E85-el, épített motorral, Tomei ARMS turbóval írták ki kerékre a 481 lovat- srácok most frankón, ez még főtengelyen is irreális. Mit csinálnak ezek az amcsik???! Ne mondja már nekem senki, hogy 550+ lóerős kocsit csináltak egy olyan turbóval amivel a gyártó 420 lónál többet még a legvadabb markatinganyagban sem mert állítani (2.3-as strokerrel, full épített motorral, növelt kompresszióval)

Ekkorát hazudnak az amcsik??

háát nem kevés a 481 azért... de hát ugye pad függő is ! valami referencia nem ártana melléje pl h gyári auton mennyit mértek vagy gyári turbóval mennyi volt a max.

am ezt még régebben írta Glavatronicum :

"Ukrán kollégák a sárga IX-essel ketten itt járnak egyetemre, jófejek, csak kicsit tudnak angolul, én meg ukránból kicsit rozsdás vagyok...
jó a canga, FPGreen turbo, 475 paci "

gondolom max 100as benzinnel jött ki nem tom milyen programmal nyomással ?! de a Green hasonló turbicsek ezekhez képest és itthon mérték. sztem E85 + amit bír tölteni a turbó alapon az 530 ló meglehet.

ttop
2009. 11. 23., 14:47
Mondom máshogy.

206RC 177-180 lóerő a cikkekben.
160 sincs padon , hazudtak?

Én elismerem hogy a dynopadon az autóm 530LE és azon ugyanúgy hasonlítva lehet a többiek autóját.

Miért nem tudják felfogni hogy másik padon ugyanígy más az adat és gps-es mérőberendezéssel is.

Én hitelesnek tartom az összeset.
Ezt olyan nagy elmebaj?

Saját mérési tapasztalatok szerint pedig ha azt mondjátok hogy nem számítanak a hőmérséklet és eltérő nyomáskülönbségek akkor az sem igaz te is tudod.

Miért nem lehet megérteni hogy egy olyan mérést ahol folyamatosan változnak a körülmények akár havonta eltérőt kapunk?


Peugeot-ról nem tudom de ami ami biztos, hogy Mondeo 220 st is nagyott bukott! Vissza is kellett venni autókat!!! Ha nem dobálnátok számokat a tuning "guruval" akkor ezt a teljesítményt mindenki elismerné, mert nagyon komoly szám az 530 paci!!!! le a kalapot, de :
Az egész téma szánalmas főleg hogy egy $5-os cuccot hasonlítasz össze egy lényegesen összetettebb berendéssel!

Ha a pad számait nem hiszed el, akkor azt neked is be kell látnod, hogy finomhangolásra ez az egyetlen hatékony megoldás.

Fapuma8
2009. 11. 23., 14:49
Bazzeg nem érted h a dynopad kalkulálja a hőmérskletkülönbséget is? Nem tudsz olvasni?

Nem erről beszélek.

Arról hogy más rendszerben és más padon más körülmények vannak.

Nem ugyanazon a padon ugyanahoz képest.

Viccesnek tartom hogy hülyének tartotok pedig nem és az összes tényezőt is megértem , és a görbéket is , meg mindent , és utána meg úgy csinálom ahogy szeretném.

De akkor is van véleményem és nem lehet elnyomni.:D

Fapuma8
2009. 11. 23., 14:51
Peugeot-ról nem tudom de ami ami biztos, hogy Mondeo 220 st is nagyott bukott! Vissza is kellett venni autókat!!! Ha nem dobálnátok számokat a tuning "guruval" akkor ezt a teljesítményt mindenki elismerné, mert nagyon komoly szám az 530 paci!!!! le a kalapot, de :
Az egész téma szánalmas főleg hogy egy $5-os cuccot hasonlítasz össze egy lényegesen összetettebb berendéssel!

Ha a pad számait nem hiszed el, akkor azt neked is be kell látnod, hogy finomhangolásra ez az egyetlen hatékony megoldás.

Figyelj.
Én elhiszem hogy 530.

Arra a negatív feleslegre amit nyomnak írtam amit nem hajlandóak felfogni hogy a bemondott 600 környéke meg a kiírt 630 meg az 585 , 530 stb , nincs is olyan messze egymástól ha az amerikaiak is össze vissza mérnek.

Ne éljünk már összeesküvés elméletben meg mindenki hazudik felfogásban...

Ismerjük el hogy ahány rendszer annyi félét mér.

RSTom
2009. 11. 23., 14:52
Relax!!!

Senki oldalán nem állva, valóban van különbség a padok között nem is kevés és nem csak itt hanem az USA-ban is. Az NSX kapcsán elég sokat olvasgatok USA forumokon(mivel más nincs) és ott is nagy különbségeket írnak.

A 7,500-ról való rajtra csak annyi hogy bizti visszaesik a fordulat a rajtkor amikor rámegy a terhelés...a 9,000-nél való elváltást meg szépen ki kell számolgatni a görbe alapján hogy hol érdemes elváltogatni és hova ejt vissza a váltó. Na tessék itt egy tanulási lehetőség az egészben! :-)

lanciafan
2009. 11. 23., 14:53
Nem erről beszélek.

Arról hogy más rendszerben és más padon más körülmények vannak.

Nem ugyanazon a padon ugyanahoz képest.

Viccesnek tartom hogy hülyének tartotok pedig nem és az összes tényezőt is megértem , és a görbéket is , meg mindent , és utána meg úgy csinálom ahogy szeretném.

De akkor is van véleményem és nem lehet elnyomni.:D
Ja igen, inkább kezeltetni kellene,ez télleg paranóia.

Fapuma8
2009. 11. 23., 15:00
Ja igen, inkább kezeltetni kellene,ez télleg paranóia.

Inkább azt mondom hogy több értelmes dologból nem 1 etalon kiválasztás.

Fapuma8
2009. 11. 23., 15:03
Relax!!!

Senki oldalán nem állva, valóban van különbség a padok között nem is kevés és nem csak itt hanem az USA-ban is. Az NSX kapcsán elég sokat olvasgatok USA forumokon(mivel más nincs) és ott is nagy különbségeket írnak.

A 7,500-ról való rajtra csak annyi hogy bizti visszaesik a fordulat a rajtkor amikor rámegy a terhelés...a 9,000-nél való elváltást meg szépen ki kell számolgatni a görbe alapján hogy hol érdemes elváltogatni és hova ejt vissza a váltó. Na tessék itt egy tanulási lehetőség az egészben! :-)

Rajtom 7000.
Pont oda esik vissza ahol 530 ló kb.

Az a rész amiben pedig 425 ló az a 4. sebességben hozhat sokat ha felerősítjük mert ott "sokáig" fut az autó a gyenge részen a többiben nagyon gyorsan lepörög.

Természetesen látszik hogy fel kell húzni a végét a görbének és akkor még nagyobb tartományban lesz 500 feletti lovam.

Így is lesz.

Senki sem vitatja a pad értelmét , de az nem reális hogy ezentúl csak ez az etalon és mindenki hülye aki mást ír más padról , mérésről.

MES-Racing
2009. 11. 23., 15:12
lassan el kellene egy GUMISZOBA topic is :-)

lanciafan
2009. 11. 23., 15:13
lassan el kellene egy GUMISZOBA topic is :-)
Mert?
:-k

MES-Racing
2009. 11. 23., 15:14
Ismerjük el hogy ahány rendszer annyi félét mér.

"a gecók letettek volna 700 is lehetne" azt milyen rendszerrel számolta a guru???? :-)

mondtam már többször, hogy számoljunk injektor nyitvatartási időből, kíváncsi lennék az mit ad meg.

MES-Racing
2009. 11. 23., 15:18
Mert?
:-k

mert egy hihetetlen nagy vicc az egész ami megy ezzel a dcs-puma autóval, hagyni kéne a picsáb@ az egészet, mert teljesen felesleges egy billentyűt is leütni (pedig ütlegeltem én is eleget), de rájöttem itt mi nem lehetünk okosak, ha a Csaba azt mondja 700 LE, akkor azt valahogy leméri puma stopperrel vagy tolómérővel, csak, hogy 700 legyen és akkor nem tévedtek.... :-)

lanciafan
2009. 11. 23., 15:26
mert egy hihetetlen nagy vicc az egész ami megy ezzel a dcs-puma autóval, hagyni kéne a picsáb@ az egészet, mert teljesen felesleges egy billentyűt is leütni (pedig ütlegeltem én is eleget), de rájöttem itt mi nem lehetünk okosak, ha a Csaba azt mondja 700 LE, akkor azt valahogy leméri puma stopperrel vagy tolómérővel, csak, hogy 700 legyen és akkor nem tévedtek.... :-)
Igazad van.
Erre utaltam én is.

VGergo
2009. 11. 23., 15:36
Igazad van.
Erre utaltam én is.

akkor remélem hagyjuk is. van akin télleg nem lehet segíteni !

ui : moderátor nem lennék még egy széttoffolt topik inkább besz itt arról amit Gyuri vetett fel

RSTom
2009. 11. 23., 15:47
lassan el kellene egy GUMISZOBA topic is :-)

:p
De akkor egy "vérre gyűlnek a hiénák" is :rolleyes:

Nagy az isten állatkerje....

Miki
2009. 11. 23., 15:49
Nincs itt egyelőre semmi baj, azon kívül hogy már rég nem az "álom motorról" van szó, de sebaj :)

(Viszont az a turbó méret-kapacitás adattábla engem is érdekelne, sztem 323_GTR kolléga követte el... Az lenne izgi, hogy a különböző GT2835, 3037, 3071, 35xx stb. mekkorák a TME meg a IX csigákhoz képest?)

Richie
2009. 11. 23., 16:03
(Viszont az a turbó méret-kapacitás adattábla engem is érdekelne, sztem 323_GTR kolléga követte el... Az lenne izgi, hogy a különböző GT2835, 3037, 3071, 35xx stb. mekkorák a TME meg a IX csigákhoz képest?)

térjünk vissza az álom motorhoz, hogy meglehessen az álom lóerönk. :twisted:

nekem Hunevo rémlik hogy valahol megemlitette melyik turbina mennyi lovat tud 'fújni'. ;)

Fapuma8
2009. 11. 23., 16:45
"a gecók letettek volna 700 is lehetne" azt milyen rendszerrel számolta a guru???? :-)

mondtam már többször, hogy számoljunk injektor nyitvatartási időből, kíváncsi lennék az mit ad meg.

Azt hogy kell?

Én is kíváncsi vagyok arra is.

Az a baj hogy mindenki előítéletesen beszél.

Pedig kíváncsi vagyok a mellébeszélés nélküli véleményre , ha érzem belőle az ellenérzéseket akkor kb tökmindegy ki mit ír írok rá valamit és kész...

De a lényeget leszűröm belőle mert csak nem bírja ki sok ember hogy válaszoljon , na ebből a lényeg megvan a többi nem érdekel.:D

Fapuma8
2009. 11. 23., 16:48
"a gecók letettek volna 700 is lehetne" azt milyen rendszerrel számolta a guru???? :-)

mondtam már többször, hogy számoljunk injektor nyitvatartási időből, kíváncsi lennék az mit ad meg.

Ezt érdekességként én vetettem fel , hogy mi lenne ha de akkor motor a kukába végezte volna és akkor nem tudtunk volna menni , de nem láttam értelmét feszengeni az eredményen.

Ezt tudta és kész , picit többre számítottam , az érdekelt volna hogy mennyi ha aznap méréskor nincs az a sok gixer és utcán is benyomja a 2 bárt mint ősszel nem csak 1.7-et.

hunevo6
2009. 11. 23., 17:25
Nincs itt egyelőre semmi baj, azon kívül hogy már rég nem az "álom motorról" van szó, de sebaj :)

(Viszont az a turbó méret-kapacitás adattábla engem is érdekelne, sztem 323_GTR kolléga követte el... Az lenne izgi, hogy a különböző GT2835, 3037, 3071, 35xx stb. mekkorák a TME meg a IX csigákhoz képest?)

a Garrett turbóknál nem kell hál istennek vaktában tapogatózni mert a gyártó leírja, hogy mekkora motorra jó a cucc és mennyi lóerőt tud a turbó.

Ezek alapján akkor mégegyszer összeírva (én voltam annó):

név-------turbina d---trim--A/R--javasolt cc--lóerő max
GT2871 - 53.8---------76---0.86---1.8L-3L-----475
GT2876 - 53.8---------76---0.86---1.8L-3L-----480
GT3071--56.5---------90--0.64 v 0.86--1.8-3L--475
GT3076--60-----------84--1.06-0.63ig--2-3.5L--525
GT3582--68-----------84--1.06v0.82---2-4.5L--600
GT4094--77-----------78--1.19---2L-5.7L-------800
GT4202--82-----------84--1.01---2L-8L--------1000

tovább nem érdemes írni.

Amit még tudunk:

evo8 turbó--48.3---68--2L-----kb 380
evo9 turbó--48.3---68--2L-----kb 400 (16Gs verzió)
Tomei-------52.5---68--2-2.3L----420

edit: minden turbó egy nagyon jó épített motoron kb 5-6%-al tud többet amennyiben utcai benzinen maradunk.

ATTILA EVO 7
2009. 11. 23., 18:06
a Garrett turbóknál nem kell hál istennek vaktában tapogatózni mert a gyártó leírja, hogy mekkora motorra jó a cucc és mennyi lóerőt tud a turbó.

Ezek alapján akkor mégegyszer összeírva (én voltam annó):

név-------turbina d---trim--A/R--javasolt cc--lóerő max
GT2871 - 53.8---------76---0.86---1.8L-3L-----475
GT2876 - 53.8---------76---0.86---1.8L-3L-----480
GT3071--56.5---------90--0.64 v 0.86--1.8-3L--475
GT3076--60-----------84--1.06-0.63ig--2-3.5L--525
GT3582--68-----------84--1.06v0.82---2-4.5L--600
GT4094--77-----------78--1.19---2L-5.7L-------800
GT4202--82-----------84--1.01---2L-8L--------1000

tovább nem érdemes írni.

Amit még tudunk:

evo8 turbó--48.3---68--2L-----kb 380
evo9 turbó--48.3---68--2L-----kb 400 (16Gs verzió)
Tomei-------52.5---68--2-2.3L----420

edit: minden turbó egy nagyon jó épített motoron kb 5-6%-al tud többet amennyiben utcai benzinen maradunk.


RT 30/76 2.6-os nyomason 600Le folott boven,igaz E85-el........10.3-at tud 1/4 merfoldon utcai gumival.De nemsokara elviszi a padra.

hunevo6
2009. 11. 23., 19:29
nyílván ez valahogy úgy van, hogy minden turbónak van egy flow-chartja, ahol fel van tüntetve, hogy mekkora fordulaton mekkora nyomást és légszállítást tud elérni a kicsike. Ebből az elméleti max levegőből számítanak lóerőt az általánosan elfogadott AFR érték alapján. A gyártó nem foglalkozik a BSFC értékével a motorodnak, mely változik ha optimalizálja XXXX bácsi a hengerfejedet illetve javítasz még beömlőn vagy jobb a gyertya stb- minden számít. Épp ezért a megadott lóerőadat az egy olyan könnyen elérhető adat, mely jól tükrözi az adott turbó általános képességeit. Nyílván egy verseny blokk, illetve E85 sokkal többre képes a megadott számoknál. De pl ezért van az is, hogy az én kocsimban a max 400 lovat fújni képes evo9 turbó 425 lovat tud. Jó a blokk és hibátlan a program hozzá.

Miki
2009. 11. 23., 19:30
nyílván ez valahogy úgy van, hogy minden turbónak van egy flow-chartja, ahol fel van tüntetve, hogy mekkora fordulaton mekkora nyomást és légszállítást tud elérni a kicsike. Ebből az elméleti max levegőből számítanak lóerőt az általánosan elfogadott AFR érték alapján. A gyártó nem foglalkozik a BSFC értékével a motorodnak, mely változik ha optimalizálja XXXX bácsi a hengerfejedet illetve javítasz még beömlőn vagy jobb a gyertya stb- minden számít. Épp ezért a megadott lóerőadat az egy olyan könnyen elérhető adat, mely jól tükrözi az adott turbó általános képességeit. Nyílván egy verseny blokk, illetve E85 sokkal többre képes a megadott számoknál. De pl ezért van az is, hogy az én kocsimban a max 400 lovat fújni képes evo9 turbó 425 lovat tud. Jó a blokk és hibátlan a program hozzá.


Meg az, hogy nem 2.0 hanem 2.3 l a motorod :)

Amúgy kösz a turbó adatokat, spekulálok!!

VGergo
2009. 11. 23., 19:34
Meg az, hogy nem 2.0 hanem 2.3 l a motorod :)

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/444766-2-0l-vs-2-3l.html bizony !

hunevo6
2009. 11. 23., 20:20
na, az első hihető amcsi görbe! Köszi! El fogadnám a 470 főtengely pacit... viszont azért ez a BBK turbó jó későn tölt bakker- nagyon 4000 rpmnél látom a nyomatékcsúcsot...

hunevo6
2009. 11. 23., 20:23
Meg az, hogy nem 2.0 hanem 2.3 l a motorod :)

Amúgy kösz a turbó adatokat, spekulálok!!

az a gáz, hogy ahogy elhagyjuk a gyári turbó méretet, azaz nagyobbat akarsz mint a BBK, FP, Tomei, illetve stock 20G, máris ott a gond, hogy nem twin-scroll a cucc- cserébe golyóscsapágyas. Egyszerűen nem látom még azt a turbót, amelyik mondjuk nálam 3000 helyett 3500-nál tölt be, viszont fent ad még 50 lovat. Talán a Tomei... Talán.

VGergo
2009. 11. 23., 20:33
na, az első hihető amcsi görbe! Köszi! El fogadnám a 470 főtengely pacit... viszont azért ez a BBK turbó jó későn tölt bakker- nagyon 4000 rpmnél látom a nyomatékcsúcsot...

ugyan az a tuner ugyan azon padon mint a többi amit linkeltem ! 500/500 is ezen mérve..

gondolom a 280as tengely miatt is "későn" vagy nem tom ?! de általában 3700 nyomaték csucs meg van 2.3-on .

még egy érdekes turbó, HTA GReen 2.0 mocin E85 nélkül is brutál : http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/427963-new-fp-hta-green-517awhp-491ftlbs-e85.html

konkrétan a mérés kint van a forced performance oldalán is a turbó alatt, és van 2.3 is ;-)
http://store.forcedperformance.net/merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=FP&Product_Code=NTEVOGREEN73HTA&Category_Code=Lancer-Turbo

MES-Racing
2009. 11. 23., 20:42
Nagy az isten állatkerje....

Nagy, az biztos.....
még szerencse, hogy én a vízilovakkal vagyok :-)

MES-Racing
2009. 11. 23., 20:46
az a gáz, hogy ahogy elhagyjuk a gyári turbó méretet, azaz nagyobbat akarsz mint a BBK, FP, Tomei, illetve stock 20G, máris ott a gond, hogy nem twin-scroll a cucc- cserébe golyóscsapágyas. Egyszerűen nem látom még azt a turbót, amelyik mondjuk nálam 3000 helyett 3500-nál tölt be, viszont fent ad még 50 lovat. Talán a Tomei... Talán.

pedig van jó pár verzió a gyári twin scroll leömlőre is:
http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=CTGY&Store_Code=tp&Category_Code=VEVO

MES-Racing
2009. 11. 23., 21:08
Azt hogy kell?

Én is kíváncsi vagyok arra is.

Az a baj hogy mindenki előítéletesen beszél.

Pedig kíváncsi vagyok a mellébeszélés nélküli véleményre , ha érzem belőle az ellenérzéseket akkor kb tökmindegy ki mit ír írok rá valamit és kész...

De a lényeget leszűröm belőle mert csak nem bírja ki sok ember hogy válaszoljon , na ebből a lényeg megvan a többi nem érdekel.:D

OKÉ, mellébeszélés nélkül:

http://evoklub.hu/forum/showthread.php?p=22740&highlight=injektor#post22740

127-es hozzászólás, kérdezd meg a Csabát, hogy a program szerint mennyi a max nyitvatartási ideje az injektoroknak, mekkora a mérete, mekkora az alap benzinnyomás...
s ezekből az adatokból számolható egy elméleti LE

Miki
2009. 11. 24., 06:58
az a gáz, hogy ahogy elhagyjuk a gyári turbó méretet, azaz nagyobbat akarsz mint a BBK, FP, Tomei, illetve stock 20G, máris ott a gond, hogy nem twin-scroll a cucc- cserébe golyóscsapágyas. Egyszerűen nem látom még azt a turbót, amelyik mondjuk nálam 3000 helyett 3500-nál tölt be, viszont fent ad még 50 lovat. Talán a Tomei... Talán.

Olyan görbét is kéne látni, meg egy IX vs. IX 20G görbét is :)

Nagyon jó most hogy ilyen korán betölt a konfig, erről nem nagyon mondanék le.

hunevo6
2009. 11. 24., 07:02
jó, én valszeg teszek egy utolsó próbát turbó ügyben, tavasszal jön a Tomei turbó, az mindenkép többet fog tudni mint a mostani 16G-s gyári kis pörgettyű- viszont majdnem széria korán van a betöltés. Legalábbis a Dávid kocsiján nagyon szépen betölt és úgy kellett visszafogni mert fel akarta fújni csórinak a blokkját. Az én motoromon ha meg lesz a 450 lóerő 700nm mellett akkor ennek a projektnek itt vége számomra- nincs több buher, mert a minirallik miatt az alsó rpm tartományomat nem vagyok hajlandó én sem eladni. Na meg ugye a városi piperkőcöknek is úgy jó megmutatni, hogy nem váltasz- csak úgy szépen V.-ből elnyúlsz :-D

Miki
2009. 11. 24., 07:05
Van itthon vkinek Tomei? Grafikont kérünk :)

Amúgy a legtutibb egy WRC turbója lenne :P

hunevo6
2009. 11. 24., 08:06
megy itt valaki turbonetics turbóval??

hunevo6
2009. 11. 24., 08:06
Van itthon vkinek Tomei? Grafikont kérünk :)

Amúgy a legtutibb egy WRC turbója lenne :P

Dávid megy. Beszélj vele több infóért.

Richie
2009. 11. 24., 08:09
remélem nem offolok, de valaki elmagyarázni mi az a twinscroll? nagyobb turbók közül az összes golyós csapágyas? az az ball-bearing? wikipedián rákerestem a twinscrollra, de sajnos annyira gyenge az angolom hogy nem értettem meg a lényegét.

u.i.: bocs a sok hülye kérdés miatt, de teljesen amatör vagyok ilyen téren, remélem azért másoknak is hasznos az infó és ti sem unjátok hogy mindent elkell magyarázni az újszülötteknek. ;)

MES-Racing
2009. 11. 24., 08:21
megy itt valaki turbonetics turbóval??

@Susu
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?t=703

tRebroN
2009. 11. 24., 08:27
Peugeot-ról nem tudom de ami ami biztos, hogy Mondeo 220 st is nagyott bukott! Vissza is kellett venni autókat!!! Ha nem dobálnátok számokat a tuning "guruval" akkor ezt a teljesítményt mindenki elismerné, mert nagyon komoly szám az 530 paci!!!! le a kalapot, de :
Az egész téma szánalmas főleg hogy egy $5-os cuccot hasonlítasz össze egy lényegesen összetettebb berendéssel!

Ha a pad számait nem hiszed el, akkor azt neked is be kell látnod, hogy finomhangolásra ez az egyetlen hatékony megoldás.

Pad is csak annyira pontos amennyire használni tudják vagy akarják.

lanciafan
2009. 11. 24., 08:41
Pad is csak annyira pontos amennyire használni tudják vagy akarják.
Nemá már te is kezded...

Fapuma8
2009. 11. 24., 09:02
Nemá már te is kezded...

10 bol 5 ember igy gondolja én sem véletlenul irrom....

tRebroN
2009. 11. 24., 09:23
Nemá már te is kezded...

Konkrétan már leírtam máshol mire gondoltam. Sőt már mérésnél kaptam a telót, hogy kérdezzek meg ezt-azt, de mondom mi a gyíknak pofázzak bele, ha úgyse az én szaromat mérik.

Szal, ha van vmi konkrét érved szívesen meghallgatom az egyetlen amit fel lehet róni, hogy ez itt sajna OFF TOPIC. Át kéne helyezni az Adminkáknak.

tRebroN
2009. 11. 24., 09:39
az a gáz, hogy ahogy elhagyjuk a gyári turbó méretet, azaz nagyobbat akarsz mint a BBK, FP, Tomei, illetve stock 20G, máris ott a gond, hogy nem twin-scroll a cucc- cserébe golyóscsapágyas. Egyszerűen nem látom még azt a turbót, amelyik mondjuk nálam 3000 helyett 3500-nál tölt be, viszont fent ad még 50 lovat. Talán a Tomei... Talán.

FP Red-et probált már vki itthon?:-k

ATTILA EVO 7
2009. 11. 24., 10:01
remélem nem offolok, de valaki elmagyarázni mi az a twinscroll? nagyobb turbók közül az összes golyós csapágyas? az az ball-bearing? wikipedián rákerestem a twinscrollra, de sajnos annyira gyenge az angolom hogy nem értettem meg a lényegét.

u.i.: bocs a sok hülye kérdés miatt, de teljesen amatör vagyok ilyen téren, remélem azért másoknak is hasznos az infó és ti sem unjátok hogy mindent elkell magyarázni az újszülötteknek. ;)



Nem mindegyik golyóscsapágyas!

MES-Racing
2009. 11. 24., 14:17
jó, én valszeg teszek egy utolsó próbát turbó ügyben, tavasszal jön a Tomei turbó, az mindenkép többet fog tudni mint a mostani 16G-s gyári kis pörgettyű- viszont majdnem széria korán van a betöltés. Legalábbis a Dávid kocsiján nagyon szépen betölt és úgy kellett visszafogni mert fel akarta fújni csórinak a blokkját. Az én motoromon ha meg lesz a 450 lóerő 700nm mellett akkor ennek a projektnek itt vége számomra- nincs több buher, mert a minirallik miatt az alsó rpm tartományomat nem vagyok hajlandó én sem eladni. Na meg ugye a városi piperkőcöknek is úgy jó megmutatni, hogy nem váltasz- csak úgy szépen V.-ből elnyúlsz :-D

de ezt a 450LE/700NM-t tudhatná a kocsi akkor is ha rádobnál egy 20G kompresszor házat/kereket, esetleg egy kis + turbonyomást, vagy nem adna ennyit +ban??

Viktor
2009. 11. 24., 14:49
Korábban ha jól emlékszem kiesett a rostán az fp red amikor felmerült a fórumon más topicban, mert széthullik talán, nem tudom, nem emlékszem mi volt az indok. Most újra előkerült. Akkor most szar vagy nem szar!?

Azzal is elérhető ez a teljesítmény/nyomaték együttes, nem? Sőt...

Miki
2009. 11. 24., 14:50
Az enyém ilyen konfig, csak persze a Tomei turbóhoz képest a "proli" 20G megoldás. Ez a Tomei csiga tényleg nagyon szimpi, paraméterei majdnem megegyeznek azzal a Garrettel, amivel már régóta szemezek!

VGergo
2009. 11. 24., 15:36
fp red semmi baja de elég felülmenős hasonlít a gt30as garetthez !

Tomei jó csiga, sztem igazán mind 3 elég közel van egymáshoz mindenben, árban is. tomei, fp green, bbk is . ha még több kell akkor golyocsapágyas green vagy bbk xl.

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/403607-cbrd-bbk-full-vs-evo-9-stock-turbo.html ez egy átlagos 2.0 mocin. sztem nem rossz.

Richie
2009. 11. 24., 18:04
twinscroll-t leirná valaki hogy micsoda? léccike! elönyét is légy szives? lentebbröl megy a kocsi?

MES-Racing
2009. 11. 24., 18:27
twinscroll-t leirná valaki hogy micsoda? léccike! elönyét is légy szives? lentebbröl megy a kocsi?

info:
http://www.saab.hu/modellek/9-5-sedan/reszletek

A motor az úgynevezett „Twin-Scroll” rendszerű turbófeltöltővel szerelt, mely alacsony motorfordulatnál gyakorlatilag megszűnteti a feltöltő késedelmét, gyorsításkor pedig az atmoszférikus motorokhoz hasonlítható, azonnali reakció tapasztalható. A rendszer lényege, hogy a kipufogógázok két, egymástól elválasztott csatornán keresztül áramlanak a turbinába. Az egyik csatornába az egyes és négyes míg a másikba a kettes és a hármas henger kipufogógázait vezetik. A motor gyújtási sorrendje miatt a két csatornán keresztül áramló gázok pulzálása lecsökken, a feltöltő tengelyének fordulatszáma kevésbé ingadozik, így a turbó gyorsabban képes reagálni.

VGergo
2009. 11. 24., 18:50
twinscrollrol gyakorlatban annyit pl az outlanderen a gyári pici td04 turbó nem volt az evo 9 meg igen de hát majd 2x akkora egymás mellé téve 2 turbó és mégis sokkal jobban húzz alul normális városi poroszkáláskor és kb ugyan akkor tölt be igazán ! jó persze ebbe az is benne van h jó az 9es turbo.

hunevo6
2009. 11. 24., 23:27
de ezt a 450LE/700NM-t tudhatná a kocsi akkor is ha rádobnál egy 20G kompresszor házat/kereket, esetleg egy kis + turbonyomást, vagy nem adna ennyit +ban??

a gyári 20G-s csigával reálisan 440 paci lenne max és az is valszeg úgy, hogy csóri turbó tökig ki lenne hajtva. A Tomei turbó egy más dimenzió.

Galvatronicum
2009. 11. 30., 14:44
a gyári 20G-s csigával reálisan 440 paci lenne max és az is valszeg úgy, hogy csóri turbó tökig ki lenne hajtva. A Tomei turbó egy más dimenzió.

A 20G-s turbo nagyon jól töltött szépen lentről a 2 literes motoron is, és nagy nehezem ki lehetett belőle hozni 400 lóerőt, és fönt 6000 felett már nem volt jó a karakterisztikája.
A Tomei végig könnyedén megy 8000-ig végig tartja a nyomást, és 425 lóerőt csinál könnyedén.
Egy egészséges strokeres motoron a Tomei tudása sokkal több.

Miki
2009. 11. 30., 15:51
Gyuri, ezt célzásnak értékelném :)

(Amúgy ha tehetném, én is a Tomeit választanám...)

Dávid, a 16G és a 20G IX-es közt mennyi különbséget látsz, és milyet?

hunevo6
2009. 11. 30., 17:42
A 20G-s turbo nagyon jól töltött szépen lentről a 2 literes motoron is, és nagy nehezem ki lehetett belőle hozni 400 lóerőt, és fönt 6000 felett már nem volt jó a karakterisztikája.
A Tomei végig könnyedén megy 8000-ig végig tartja a nyomást, és 425 lóerőt csinál könnyedén.
Egy egészséges strokeres motoron a Tomei tudása sokkal több.

az a turbó az enyém, csak most nálad van kölcsönben ugye tudod kicsi rigó :-D :-D

cserébe kapsz váltót- egye fene.

tRebroN
2009. 11. 30., 17:44
fp red semmi baja de elég felülmenős hasonlít a gt30as garetthez !

Tomei jó csiga, sztem igazán mind 3 elég közel van egymáshoz mindenben, árban is. tomei, fp green, bbk is . ha még több kell akkor golyocsapágyas green vagy bbk xl.

http://forums.evolutionm.net/evo-dyno-tuning-results/403607-cbrd-bbk-full-vs-evo-9-stock-turbo.html ez egy átlagos 2.0 mocin. sztem nem rossz.

A görbék alapján csak párszáz rpm-el késöbb forog fel mint a gyári 9-es turbója, de tovább ki is tartja a powert szerintem összeségében a hasznos fordulatszám tartomány az ami megnő jelentősebben nem a plusz mondjuk 75 ló toppon amivel elméletileg többet tud a turbó

VGergo
2009. 11. 30., 18:27
az a turbó az enyém, csak most nálad van kölcsönben ugye tudod kicsi rigó :-D :-D

cserébe kapsz váltót- egye fene.

lement a váltó ára ? :P :P használt tomei turbó árban van lol :D

EVO-010
2009. 11. 30., 21:22
lement a váltó ára ? :P :P használt tomei turbó árban van lol :D

végül is válság van, vagy mi a fene:-k

Viktor
2009. 12. 02., 09:53
Nem értem én ezt a mivec dolgot. Ha minden ki van cserélve, vezérműtengely, minden a motorban, turbó sem gyári, semmi sem az, akkor számít ez még valamit!?

VGergo
2009. 12. 02., 10:01
Nem értem én ezt a mivec dolgot. Ha minden ki van cserélve, vezérműtengely, minden a motorban, turbó sem gyári, semmi sem az, akkor számít ez még valamit!?

sztem igen előbb megindul lent is jobban megy.

Viktor
2009. 12. 02., 10:39
sztem igen előbb megindul lent is jobban megy.

De miért? Az nem a programozáson múlik?

hunevo6
2009. 12. 02., 12:01
hogy a bánatba ne számítana !?!?

A fix tengely fix helyen nyit (annyi időre ugye ahány fokosnak el van adva- pl 272-es) és csak egy főtengely foktól egy másik fokig. A MIVEC folyamatosan tudja előre (advance) vagy hátra (retard)-ba állítani és ezzel optimális gázáramlást teremt. Mindenki tudja hogy kis gáznál alacsony fordulaton vissza kell tekerni a kipuff tengelyt, padlónál nagy rpm-nél előre tekerni stb az autós újságok minden hónapban erről csacsognak :-D

Szóval rohadt sokat jelent pont azért mert nem kell eldönteni, hogy felül menjen vagy alul.

Fapuma8
2009. 12. 02., 12:14
az a turbó az enyém, csak most nálad van kölcsönben ugye tudod kicsi rigó :-D :-D

cserébe kapsz váltót- egye fene.

Ezek alapján én úgy gondolom hogy te 3076R-t akarsz inkább , odaadom az autómról egy váltóért:D:D:D

VGergo
2009. 12. 02., 13:26
meg ha más nem gondolj egy Honda mocira, nah az pl összevissza járna alapjáraton hulla hallot lenne alul olyan tengely állásal amivel megindul fent fordulaton ! a Mivec jo dolog

Galvatronicum
2009. 12. 02., 14:00
Gyuri, ezt célzásnak értékelném :)

(Amúgy ha tehetném, én is a Tomeit választanám...)

Dávid, a 16G és a 20G IX-es közt mennyi különbséget látsz, és milyet?

A két turbó szín ugyanott töltött a 2 literen, nyilván a nagyobb motoron is ugyanúgy van, csak kb.200 fordulattal lejjebb, és maximum 380 lóerőt láttunk a 16G-n, míg a 20G tudta a 400-at (272-es tengellyel), és könnyebben csinált nagyobb nyomást is alul, amit tovább ki is tudott tartani. Összességében jó tapasztalatok voltak a 20G-vel, ja és a 16G jellegzetes nyomás egyenetlensége alul nem jelentkezett olyan erősen a 20G esetében.

Viktor
2009. 12. 02., 14:55
A MIVEC folyamatosan tudja előre (advance) vagy hátra (retard)-ba állítani és ezzel optimális gázáramlást teremt.

És ezt hogyan csinálja? Köszi.

Miki
2009. 12. 02., 20:50
A két turbó szín ugyanott töltött a 2 literen, nyilván a nagyobb motoron is ugyanúgy van, csak kb.200 fordulattal lejjebb, és maximum 380 lóerőt láttunk a 16G-n, míg a 20G tudta a 400-at (272-es tengellyel), és könnyebben csinált nagyobb nyomást is alul, amit tovább ki is tudott tartani. Összességében jó tapasztalatok voltak a 20G-vel, ja és a 16G jellegzetes nyomás egyenetlensége alul nem jelentkezett olyan erősen a 20G esetében.


Köszi, akkor nem én vagyok vak vagy elfogult, mert úgy érzem hogy ugyanolyan hamar betölt nálam, mint Gyurinál.

Azért az a Tomei lehet a tuti, az még lejjebbről megy?

ricsimae
2009. 12. 02., 21:26
Köszi, akkor nem én vagyok vak vagy elfogult, mert úgy érzem hogy ugyanolyan hamar betölt nálam, mint Gyurinál.

Azért az a Tomei lehet a tuti, az még lejjebbről megy?

A tomeiről hallottam ,hogy elég ultra:)

Galvatronicum
2009. 12. 04., 11:18
Köszi, akkor nem én vagyok vak vagy elfogult, mert úgy érzem hogy ugyanolyan hamar betölt nálam, mint Gyurinál.

Azért az a Tomei lehet a tuti, az még lejjebbről megy?

A Tomei tényleg a legjobb karakterisztikájú turbó, a nagy GT gólyós turbókon innen, amik viszont eléggé fölül mennek, tehát minirallys célokra nem annyira alkalmasak az alsó lomhaság miatt, plusz utcán is csak fordulaton, tempóról húznak igazán.
A Tomeinek a meleg és a hideg oldala is egyedileg lett kifejlesztve, tehát nem IX-es alapú, csak tökéletesen gyári helyes és persze twinscroll.

A Tomei 200 fordulattal feljebbről megy, mint a 20G, de onnantól stabilabb és jobban tartja a nyomást, illetve többet is tölt ha kell. Érezhhetően arányos a karakterisztikája még a gyári motoron is.
200 fordulat nem nagy áldozat plusz kb. 50 lóerőért.

Richie
2009. 12. 23., 21:48
Ha már meg van az álom motorunk, kellene intercooler is. Ennek a méretére van valami képlet vagy ökölszabály? A túl nagy coolernek mi a hátránya? Turbólyuk? Ha a gyári teljesítményt 20%-kal növeljük, akkor 20%-kal nagyobb cooler is kell, vagy nem ennyire egyszerű a helyzet?

MES-Racing
2009. 12. 25., 17:59
CNC-s hengerfej:
http://www.youtube.com/watch?v=PRrY876BOcM&feature=player_embedded

hunevo6
2009. 12. 25., 18:38
az enyém is így készült :-D

Tomó
2009. 12. 26., 14:50
az enyém is így készült :-D
Így könnyű! ;)
Nekem meg elkopott az ujjam,és lenulláztam egy gépet.:)

Richie
2009. 12. 27., 22:27
Ha már meg van az álom motorunk, kellene intercooler is. Ennek a méretére van valami képlet vagy ökölszabály? A túl nagy coolernek mi a hátránya? Turbólyuk? Ha a gyári teljesítményt 20%-kal növeljük, akkor 20%-kal nagyobb cooler is kell, vagy nem ennyire egyszerű a helyzet?

ebben tud segíteni valaki? túrtam az internetet, de nem találtam semmi használhatót, sajna béna vagyok...

hunevo6
2009. 12. 27., 23:15
ebben tud segíteni valaki? túrtam az internetet, de nem találtam semmi használhatót, sajna béna vagyok...

nem kell annyiszor nagyobb volumenű IC mint amennyivel növeled a teljesítményt. Én a mai napig a szarrá görbült lamellás 10 éves eredeti széria ICvel megyek pedig a teljesítmény 50%-al növekedett, a nyomaték meg majd' megduplázódott...

Inkább arra kell figyelni, hogy ha már nagyon öreg a cucc. mint pl nálam akkor érdemes cserélni- de hidd el nem ezen múlik...

ricsimae
2009. 12. 28., 07:58
az enyém is így készült :-D

Az enyém is:)

VGergo
2009. 12. 28., 09:08
evon a gyári ic jó azért, inkább az alsó ic csővet szokták cserélni. az a baj h egy rendes jó ic nem olcsó..

hunevo6
2009. 12. 28., 09:36
én most ha turbincs upgrade lesz akkor veszek egy evo9 IC-t- az szerintem jobb mint a hatos (még ha a hatos új lenne akkor is) és kész.

1stDriver
2009. 12. 28., 14:36
Az enyém is:)

Neked mi készült így?

ricsimae
2009. 12. 29., 17:21
Neked mi készült így?

Semmi!
Ez egy vicc volt, tudod hahaha

hunevo6
2009. 12. 29., 17:22
Semmi!
Ez egy vicc volt, tudod hahaha

de azért jó lenne... nem?

tényleg hogy áll a stage 4-es blokk :evil:

ricsimae
2009. 12. 29., 19:07
de azért jó lenne... nem?

tényleg hogy áll a stage 4-es blokk :evil:


Kész van a stage 4 ,bele kell tuszkolni csak aztán go.
Azon variálok még, hogy milyen turbó legyen rajta........

hunevo6
2009. 12. 29., 19:07
Kész van a stage 4 ,bele kell tuszkolni csak aztán go.
Azon variálok még, hogy milyen turbó legyen rajta........

és most akkor mi lett a konfig?

ricsimae
2009. 12. 29., 19:12
és most akkor mi lett a konfig?

Semmi még .
Kapott egy olajhűtőt, úton van a koyo vízhűtő mert nem bírja a versenypályát ilyen teljesítményel.
A turbót pedíg eladom róla és lesz egy garrett szerintem rajta.

hunevo6
2009. 12. 29., 19:26
Semmi még .
Kapott egy olajhűtőt, úton van a koyo vízhűtő mert nem bírja a versenypályát ilyen teljesítményel.
A turbót pedíg eladom róla és lesz egy garrett szerintem rajta.

király. De akkor megint nem fogsz utol érni a ringen?? :-D :evil:

ricsimae
2009. 12. 30., 08:54
király. De akkor megint nem fogsz utol érni a ringen?? :-D :evil:

Majd kiderül!

Fapuma8
2009. 12. 30., 09:54
király. De akkor megint nem fogsz utol érni a ringen?? :-D :evil:

Melyik ringen?

Hringen 1 körön kettőt kapsz majd tőle.:D

hunevo6
2009. 12. 30., 16:40
Melyik ringen?

Hringen 1 körön kettőt kapsz majd tőle.:D

aha :-)

jut eszembe nincs kedved kinézni? Tudom én sem megyek dragre- de te is így vagy a körversennyel?

Fapuma8
2009. 12. 30., 16:49
aha :-)

jut eszembe nincs kedved kinézni? Tudom én sem megyek dragre- de te is így vagy a körversennyel?

Kedvem van de most gyári váltós meg szar 1 tárcsás kuplungos téli konfigon vagyok , azaz nem szenvedek versenyen...versenykörülmények között most gyenge vagyok de utcán kiváló:cool:

hunevo6
2009. 12. 30., 16:51
Kedvem van de most gyári váltós meg szar 1 tárcsás kuplungos téli konfigon vagyok , azaz nem szenvedek versenyen...versenykörülmények között most gyenge vagyok de utcán kiváló:cool:

jah, no stress- én sem mozdulok tavaszig. Én az első hringes nyílt napra gondolok asszem leghamarabbra.

Fapuma8
2009. 12. 30., 16:55
jah, no stress- én sem mozdulok tavaszig. Én az első hringes nyílt napra gondolok asszem leghamarabbra.

Ja , hát addig még E85-re is át kell állnom és megnézni mennyire szereti majd a picit több lovat a hajtás.
Nameg ringre kellenének nekem fékek is.
A minirallyra ami a gyorsulásokon van arra több esélyt adok mert versenyfékrendszerre most nincs pénzem.A minirallyt meg csak bírja a stock rendszer is.

csibee
2009. 12. 30., 18:16
Ja , hát addig még E85-re is át kell állnom és megnézni mennyire szereti majd a picit több lovat a hajtás.
Nameg ringre kellenének nekem fékek is.
A minirallyra ami a gyorsulásokon van arra több esélyt adok mert versenyfékrendszerre most nincs pénzem.A minirallyt meg csak bírja a stock rendszer is.

Bírni bírja, de eredményre ne nagyon számíts. Bár ha van jó futóműved, meg slick akkor talán benne lehet lenni a top 5-ben. Persze függ azon is ki indul.

HKSTOMEVO9
2009. 12. 30., 18:18
versenyfékrendszerre most nincs pénzem

Majd ha abszolútba 3.időt mész akkor kell,de addig elég oda a betét is.

Fapuma8
2009. 12. 30., 18:20
versenyfékrendszerre most nincs pénzem

Majd ha abszolútba 3.időt mész akkor kell,de addig elég oda a betét is.

Lehet , én nem tudom.

Tomó
2009. 12. 30., 19:58
jah, no stress- én sem mozdulok tavaszig. .
Na na!
Jan 16,Febr 20,Márc 6,20 ;)

1stDriver
2009. 12. 30., 20:00
jah, no stress- én sem mozdulok tavaszig. Én az első hringes nyílt napra gondolok asszem leghamarabbra.
beszari...

hunevo6
2009. 12. 31., 06:11
Na na!
Jan 16,Febr 20,Márc 6,20 ;)

óh tényleg- mini ralli- ki is ment a fejemből. Na oda azért megyünk :-D

hunevo6
2009. 12. 31., 06:16
beszari...

neeem, az esélytelenek teljes nyugalmával oda fogok menni :-D

MES-Racing
2010. 02. 04., 12:31
http://www.youtube.com/watch?v=1gPwhFS7pfU

D16V
2010. 02. 12., 17:55
http://www.youtube.com/watch?v=1gPwhFS7pfU

Nem szar a láda a háttérben...

simigeri
2010. 02. 17., 15:12
Nem biztos hogy ide passzol, de egy elméleti-technikai kérdésem lenne.
Miért szükséges az, hogy az optimális 14.7 üa/levegő keveréket dúsitják egész 13-12 arányig, főleg magasabb fordulat felé?


http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

hunevo6
2010. 02. 17., 15:27
Nem biztos hogy ide passzol, de egy elméleti-technikai kérdésem lenne.
Miért szükséges az, hogy az optimális 14.7 üa/levegő keveréket dúsitják egész 13-12 arányig, főleg magasabb fordulat felé?


http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

dúsítják azt 11-ig is. Gyújtás miatt, meg ugye a több benzin hidegebben ég, mint a sztohikus keverék. 14 körül keveset fogyaszt, 11-12 körül van a max nyomaték és még lóerős is. Egyébként 323 linkelt egy táblázatot valahová ez ügyben ahol le volt írva, hogy milyen keverék kell milyen célhoz.

ricsimae
2010. 02. 17., 19:02
dúsítják azt 11-ig is. Gyújtás miatt, meg ugye a több benzin hidegebben ég, mint a sztohikus keverék. 14 körül keveset fogyaszt, 11-12 körül van a max nyomaték és még lóerős is. Egyébként 323 linkelt egy táblázatot valahová ez ügyben ahol le volt írva, hogy milyen keverék kell milyen célhoz.

Az enyém is 11 körüli!

ricsimae
2010. 02. 17., 19:25
dúsítják azt 11-ig is. Gyújtás miatt, meg ugye a több benzin hidegebben ég, mint a sztohikus keverék. 14 körül keveset fogyaszt, 11-12 körül van a max nyomaték és még lóerős is. Egyébként 323 linkelt egy táblázatot valahová ez ügyben ahol le volt írva, hogy milyen keverék kell milyen célhoz.


A táblázat hol van mert érdekelne!

VGergo
2010. 02. 17., 20:06
evo nem alkalmas arra nem birja h ennyire szegény keverékkel fusson padlógázon.

http://www.mummbrothers.com/SRF_Stuff/images/Stoich.gif

ricsimae
2010. 02. 17., 20:33
evo nem alkalmas arra nem birja h ennyire szegény keverékkel fusson padlógázon.

http://www.mummbrothers.com/SRF_Stuff/images/Stoich.gif

De kb 0.4 bar on:)

Galvatronicum
2010. 04. 17., 21:27
Ez a 2.3-as stroker tényleg hihetetlen, még járatós programmal is olyan könnyedén forog, ill. viszi az autót, hogy hihetelen. 1-baron, 360 lóerő körül is folyamatosan vigyorogsz...

Miki
2010. 04. 17., 21:35
Lehet tudni részleteket? :)

Galvatronicum
2010. 04. 17., 22:10
Lehet tudni részleteket? :)

Hogyne, miután végre elkészült a motorom (Tomei 2.3) csak dicsérni tudom ezt az összeállítást. 1 bar kb 2800-nál megvan, több nyomás egyelőre nincs a járatás miatt. Ha a végső programot megkapja nagy nyomáson, majd több tapasztalat lesz...

hunevo6
2010. 04. 18., 08:28
Hogyne, miután vĂ©gre elkĂ©szĂĽlt a motorom (Tomei 2.3) csak dicsĂ©rni tudom ezt az összeállĂ*tást. 1 bar kb 2800-nál megvan, több nyomás egyelĹ‘re nincs a járatás miatt. Ha a vĂ©gsĹ‘ programot megkapja nagy nyomáson, majd több tapasztalat lesz...
készül a tomei flotta :-) gratulá a kocsihoz mester.

jordan6
2010. 04. 18., 08:42
a karakterkészleteddel mi történ? Gavatronicum hozzászólása még ok, de a Te idézésedben már nem.:-#

Richie
2010. 04. 22., 12:29
Vamag (olasz) padokról mi a vélemény? És a Dynojet padok? Ha nem hütik a coolert mérés közben, az teljesitményben mekkora kiesés kb, kicsi vagy sok?

VGergo
2010. 04. 22., 16:52
dynojet amcsiknál jól kerekit felfelé

hunevo6
2010. 04. 23., 00:00
ja, dynojet, majdnem annyit mond kerékre mint amennyi főtengelyen igazából. Szóval azok az amcsi adatok azért olyan combosak. De egyébként ezt a dynojet nem is tagadja, sőt az oldalukon ki is írják, de mivel annyi padot adtak el világszerte, már nem változtatnak az alkalmazott képleteken.

VGergo
2010. 04. 23., 06:52
azért szerencsére kint is egyre több a mustang pad az pedig már nem rossz.

Horci
2010. 07. 31., 18:31
Sziasztok !

Végigolvastam a topicot, de teljes mértékben nem találtam választ a problémámra, úgyhogy muszáj leszek kérdezni :p

Adott egy EVO 2 motor, amiben elfáradtak a dugattyúk (EVO 6 volt), és kellene valami elérhető, jó és tartós megoldás.
Kovácsolt dugattyúkkal van valami tapasztalatotok? Wiseco, JE, CP, ezekkel van tele az internet, de tényleg jók?

Még nem biztos hogy ki lehet hozni alapméretből, ezért is nem játszanak a bontott dugók, meg nem is bízok bennük teljes mértékben, mert kérdéses hogy hogyan volt használva, mit kapott az élettől.

Nincs tervem semmiféle extra dologra, csak a gyárinál picit több paripa (gyári 258), max 300, a nyomaték meg mind1 mert elsőkerekes :)

Szóval ilyesmi konfigra van valami jó recept? :)

Előre is kösz :)

VGergo
2010. 08. 01., 10:11
kovácsolt dugóhoz kell kovácsolt hajtókar is. Ha van túlméretes gyári szerintem az egész költség hatékony megoldás a tervezett lóerőket is figyelembe véve..

MES-Racing
2010. 08. 01., 12:31
300LE-ig felesleges dugót-hajtókart cserélni, ha nem szükséges.

Miki
2010. 08. 01., 21:07
...de ha már szét kell szedni, és nem új a motor, akkor érdemes első túlméretre fúrni, és venni bele "olcsó" hajtókart (pl. Eagle), és a felsorolt dugók közül akármelyiket.

Horci
2010. 08. 01., 23:51
Hajtókarhoz azért nem akarok nyúlni ha nem szükséges, mert kb 6000 km van a motorban teljes felújítás óta ...
Sikerült találnom hozzá egy szinte hibátlan főtengelyt, 0.025 túlméretes ACL Race csapágyakkal lett megoldva (hajtókar és főtengely csapágy is), és ehhez lett hozzátéve használt EVO6 dugó+hajtókar.
Jó is lett volna a dolog, csak úgynézki volt egy üzemanyagproblémám, és a dugóknak annyi ...

Ha hajtókart is cserélnék, akkor újra kéne csapágyazni ... minimum a hajtókarcsapágyakat, amiből már csak a 0.25 túlméret játszik és azt nem szeretném, mert eléggé határeset ... ráadásul akkor a főtengelyt is ki kell venni ... stb

Most úgy nézne ki a dolog, hogy hajtókarok ki, dugót leszedni róla, és valami jót rátenni, így simán összerakható, anélkül hogy a csapágyazással gond lenne. Azért az EVO6 hajtókarok (még ha nem is TME) nem olyan szarok ...
Meg aztán a beavatkozás tarifája se mind1 :)
Első körben ez a 3 kovácsolt dugó jött számításba, de mindegyik amerikai gyártmány, és vannak kétségeim az ottani cuccokkal kapcsolatban :D