PDA

Teljes nézet : Etanol (E85)



Pages : 1 2 [3]

MES-Racing
2016. 11. 21., 13:26
Tök jó!!!
Nekem Mártonkáta még jól is jöhet.

Átvihetem a két 60L hordót? :D

simigeri
2016. 12. 04., 17:58
Pár helyen már újra kapható vagy tervezik, hogy hamarosan újra kapható lesz:

Sziasztok!!
Nagyon jó hírem van!!
A mai napom megérkezett az E85. Már lehet is jönni tankolni!! Megtörtént a beüzemelés és a hitelesítés!
A fogyasztói ára 299 Ft/liter.
Inárcs 2365 Széchenyi u. 14.
Mindenkit szeretettel várunk! https://www.facebook.com/images/emoji.php/v6/f4c/1/16/1f642.png:)
Nyitvatartás: 04-22h

Első körben 5500L érkezett, volt olyan aki 750L-t el is vitt belőle.

További helyek:

Ezt a belső infót kaptam tegnap:
Ezúton szeretném tájékoztatni, hogy a mai naptól Székesfehérváron (itt lesz második kút is) és Inárcson újra kapható E85 a privát, ún fehér kutakon.
Az alábbi töltőállomásokra is hamarosan kikerül az üzemanyag:
Berettyóújfalu
Szirmabesenyő
Hévizgyörk
Komló
<s>Szentmártonkáta</s>
Nyírcsászári
Az alábbi helyeken a töltőállomások nyitottak rá, de csak kereslet esetén tárolnak be:
Dunavarsány
Budapest XXII. Kelenvölgyi u.

Nekem is kellene 120L



Mártonkáta kiesett. Határozottan elutasitották, hogy etanol bármikor is lenne még a kúton.
Öröm az ürömben, hogy 1:40 keverék azonban továbbra is kapható :)

Erikaviking77
2017. 05. 02., 21:35
Ha valakit érdekel van eladó E85-ünk, kb 700 liter. Keressetek, ha kell.

bunker
2017. 07. 20., 16:24
Ha valakit érdekel van eladó E85-ünk, kb 700 liter. Keressetek, ha kell.

Szia!

Ez aktuális még?

Ceofang
2017. 07. 20., 19:55
Szfehérvár: 47.181186, 18.472011


Inárcson a K+K-t a Széchenyi utca 14.


Szirmabesenyőn Etán 96 Kft.


Dunavarsány Castrol: 47.306365, 19.036658

H&#232;vizgyörkön Goh&#232;r Kft. Tüz&#232;p &#232;s benzinkút. K&#232;szp&#232;nzzel lehet fizetni csak.

Pétfürdő, Hősők tere 1. Oktán benzinkút

Coppermine
2017. 07. 20., 22:31
Hungrana-val szemben Szabadegyházán a kúton forgalmaznak ? (bár ha minden igaz, az a cég saját üzemeltetésű kútja, úgyhogy kell(ene) lennie ott is)

Erikaviking77
2017. 07. 21., 15:48
Igen!

Fehérváron már csak a régi készlet van, ha van még.


Szia!

Ez aktuális még?

bunker
2017. 07. 21., 20:10
Igen!

Fehérváron már csak a régi készlet van, ha van még.

Szia!

Dobsz egy elérhetőséget?
bunkerevokukacgmailpontcom

Köszi!

Coppermine
2017. 12. 31., 08:08
Nem tudom, ki mennyire használ E85-öt az autóhoz, és mennyire informálódik a hazai ethanol helyzetről.
Nos, egy röpke helyzetjelentés:
- tavalyi évhez hasonlóan, idén is az év végére kilátásba került az e85 itthoni kereskedelmi forgalomban való megszüntetése
- számos kúton (Dunavarsány, Pétfürdő, Inárcs) kifogyott a készlet, és bizonytalanok abban, hogy kapnak utánpótlás
- vannak kutak (pl Hévízgyörök), ahol van még pár száz liter, de nincs információjuk arról, hogy januárban a már megrendelt utánpótlást megkapják-e

úgyhogy egyelőre nagyon bizonytalan a helyzet, Dunavarsányon a Castrol kúton Nekem azt mondták, hogy nem szállít többet a magyar beszállító (Hungrana), így nem lesz utánpótlásuk.
Máshol meg abszolút nem tudnak a helyzetről.

ajánlott figyelni a Mentsük meg az E85-öt fb csoportot : https://www.facebook.com/groups/898807123581546/

itt frissítik a híreket, közvetlenül a kúttulajoktól kapott infók ide kerülnek fel.

kicsievo
2017. 12. 31., 08:21
Nem tudom, ki mennyire használ E85-öt az autóhoz, és mennyire informálódik a hazai ethanol helyzetről.
Nos, egy röpke helyzetjelentés:
- tavalyi évhez hasonlóan, idén is az év végére kilátásba került az e85 itthoni kereskedelmi forgalomban való megszüntetése
- számos kúton (Dunavarsány, Pétfürdő, Inárcs) kifogyott a készlet, és bizonytalanok abban, hogy kapnak utánpótlás
- vannak kutak (pl Hévízgyörök), ahol van még pár száz liter, de nincs információjuk arról, hogy januárban a már megrendelt utánpótlást megkapják-e

úgyhogy egyelőre nagyon bizonytalan a helyzet, Dunavarsányon a Castrol kúton Nekem azt mondták, hogy nem szállít többet a magyar beszállító (Hungrana), így nem lesz utánpótlásuk.
Máshol meg abszolút nem tudnak a helyzetről.

ajánlott figyelni a Mentsük meg az E85-öt fb csoportot : https://www.facebook.com/groups/898807123581546/

itt frissítik a híreket, közvetlenül a kúttulajoktól kapott infók ide kerülnek fel.


Oda mar en is beiiertam szekesfehervar miatt. Mi a napokba megyunk ha vegre elerjuk a kutat, hogy mennyi a keszlet.
A vegen marad a e100 es a pancsolas

FQ-400
2017. 12. 31., 10:52
Ahol lakom, van egy benzinkút.. Beálltam kb fél év után, hogy na akkor tankolok most itt, talán Avia kút, és van E85.. Megörültem, kérdeztem is a kutast, hogy ezt hogy, majd azt mondta, hogy feljetsem el.
Állítólag az a tendecia már itthon, hogy a normál benzinbe is 15-20%-ba belelövik az etanolt, nem érdekes, hogy te benzint kértél, abban van etanol. Kicsit fura volt ezt hallani. Ott is már csak a pisztoly van meg, de nem jön rajta semmi, maximum levegő.

simigeri
2017. 12. 31., 12:25
Ahol lakom, van egy benzinkút.. Beálltam kb fél év után, hogy na akkor tankolok most itt, talán Avia kút, és van E85.. Megörültem, kérdeztem is a kutast, hogy ezt hogy, majd azt mondta, hogy feljetsem el.
Állítólag az a tendecia már itthon, hogy a normál benzinbe is 15-20%-ba belelövik az etanolt, nem érdekes, hogy te benzint kértél, abban van etanol. Kicsit fura volt ezt hallani. Ott is már csak a pisztoly van meg, de nem jön rajta semmi, maximum levegő.

Na ez pont hülyeség.
Szabványok mondják meg, mennyi etanol lehet a 95-ös, 100-as benzinben. Tudtommal a szabványban korábban 5% volt az ajánlott maximum, ezt emelték meg max 10%-ra, de már évekkel ezelőtt. Tapasztalatok szerint még mindig az 5% etanol arány maradt meg a kutakon a 100-asban (pedig szerintem ott lenne célszerűbb emelni az arányt).
Abban már nem vagyok biztos, hogy a 10 vagy a 15% az, ahol már jelentkeznek a gondok a hagyományos üzemanyagra gyártott autóknál (gumik, műanyagok stb), de a németeknél azt hiszem ebből már volt balhé.

B.Janika
2017. 12. 31., 13:01
Ahol lakom, van egy benzinkút.. Beálltam kb fél év után, hogy na akkor tankolok most itt, talán Avia kút, és van E85.. Megörültem, kérdeztem is a kutast, hogy ezt hogy, majd azt mondta, hogy feljetsem el.
Állítólag az a tendecia már itthon, hogy a normál benzinbe is 15-20%-ba belelövik az etanolt, nem érdekes, hogy te benzint kértél, abban van etanol. Kicsit fura volt ezt hallani. Ott is már csak a pisztoly van meg, de nem jön rajta semmi, maximum levegő.

Szerintem is elértettél valamit, vagy a kutas nem volt képben. De miért akartál etanolt tankolni egy nem átprogramozott autóba?
Az evodat is ezzel végezted ki végleg régebben, ezt akkor is elmondtam. . . :confused:

FQ-400
2017. 12. 31., 15:51
Gázolajért mentem be, hogy tankolok és akkor láttam, hogy van E85-ös pisztoly is, ekkor kérdeztem a kutastól és mondta, hogy már nincs illetve keverik össze-vissza.
Egyébként az EVO-ba én sose raktam etanolt egy cseppet sem. Hondában próbálgattam azt, hogy beleraktam a 95-ösbe 10-15% etanolt, aztán le is álltam róla. Egyik autóba se tankoltam soha szárazon etanolt ahogy az EVO-ba sem. Sőt, az EVO-ba kizárólag 100-as ment mindíg, legalábbis én mindíg azt tankoltam. Még mikor megvolt..

B.Janika
2017. 12. 31., 21:33
Gázolajért mentem be, hogy tankolok és akkor láttam, hogy van E85-ös pisztoly is, ekkor kérdeztem a kutastól és mondta, hogy már nincs illetve keverik össze-vissza.
Egyébként az EVO-ba én sose raktam etanolt egy cseppet sem. Hondában próbálgattam azt, hogy beleraktam a 95-ösbe 10-15% etanolt, aztán le is álltam róla. Egyik autóba se tankoltam soha szárazon etanolt ahogy az EVO-ba sem. Sőt, az EVO-ba kizárólag 100-as ment mindíg, legalábbis én mindíg azt tankoltam. Még mikor megvolt..

Akkor faterod tankolt sztem, emlékszem hogy valamelyikőtök mondta.

SomaG
2018. 01. 02., 08:02
https://www.youtube.com/watch?v=z0wK6s-6cbo

Coppermine
2018. 01. 02., 09:15
Na ez pont hülyeség.
Szabványok mondják meg, mennyi etanol lehet a 95-ös, 100-as benzinben. Tudtommal a szabványban korábban 5% volt az ajánlott maximum, ezt emelték meg max 10%-ra, de már évekkel ezelőtt. Tapasztalatok szerint még mindig az 5% etanol arány maradt meg a kutakon a 100-asban (pedig szerintem ott lenne célszerűbb emelni az arányt).
Abban már nem vagyok biztos, hogy a 10 vagy a 15% az, ahol már jelentkeznek a gondok a hagyományos üzemanyagra gyártott autóknál (gumik, műanyagok stb), de a németeknél azt hiszem ebből már volt balhé.

németeknél ugyebár az E5 és E10 jelzéssel forgalmazzák az 5 illetve 10% ethanolt tartalmazó benzint. 2003 óta van náluk bevezetve, az autók 99%-nak nem lesz tőle baja, de a DEKRA szerint 10 évnél öregebb autókra jelentett akkoriban veszélyt (2003-ban tehét 1993 vagy előtti autókra). Viszont az E10 bevezetésével nem lett párhuzamosan az E5 kivezetve. Az egészet az emissziós normák csökkentése miatt vezették be. Az E5 amúgy a Super95, ergó a sima 95-ös benzinhez képest emelt oktánszámú, az E10-et Super95 E10 néven - vagy csak simán E10 - forgalmazzák. Legtöbb autóba ez is simán mehet.
Érdekes, hogy nálunk idehaza ilyenben nem gondolkodnak ...

SomaG
2018. 01. 02., 10:00
Nálunk sajnos sok mindenen nem gondolkodnak, de egy dolog biztos:
Ez a benzin nem az a benzin amin felnőttem.

Amikor téliesítem a quadot pl. alig hagyok bent benzint, mert pár hónap alatt beledöglik a tankba. Tavasszal frissel tankolom tele.
Ennek inkább van nitrohigító szaga mint benzin, pedig V-power megy abba is.
Vater elkövette azt a hibát hogy az aggregátorban hagyott egy fél tankkal, és ugye azt nem használja nap mint nap az ember. Az eredmény 3-4 év után a tank kuka. Gyakorlatilag rozsdás vasdarab lett az egész.
Hoztak hozzám pár éve egy quadot, hogy nem indul. Miután már atomjaira szedtem a gyújtást és a karbit is (ott volt meglepi) mondtam hozzon valaki benzint mert ez büdös mint a kolera. Az eredmény 2 fordítás után indult.
Szóval nincs értelme betankolni a nehezebb időszakra mert legjobb esetbe a kerti grill begyújtásához lesz jó évek múlva.





németeknél ugyebár az E5 és E10 jelzéssel forgalmazzák az 5 illetve 10% ethanolt tartalmazó benzint. 2003 óta van náluk bevezetve, az autók 99%-nak nem lesz tőle baja, de a DEKRA szerint 10 évnél öregebb autókra jelentett akkoriban veszélyt (2003-ban tehét 1993 vagy előtti autókra). Viszont az E10 bevezetésével nem lett párhuzamosan az E5 kivezetve. Az egészet az emissziós normák csökkentése miatt vezették be. Az E5 amúgy a Super95, ergó a sima 95-ös benzinhez képest emelt oktánszámú, az E10-et Super95 E10 néven - vagy csak simán E10 - forgalmazzák. Legtöbb autóba ez is simán mehet.
Érdekes, hogy nálunk idehaza ilyenben nem gondolkodnak ...

Gzsolt
2018. 01. 18., 05:30
Sziasztok!

Hosszú tipródás után mégis E85 mellett maradnék véleményeteket szeretném kérni.

Csehország: VGergő szerint jó minőség egyenlőre kapcsolat nincs max saját autóval
Németország: nem tudom milyen minőség kapcsolat van esetleg hozható kis tételben
Ausztria: Janika szerint gyenge minőség

Ja, és mennyi szállítható eu-n belül?

Köszi

Ceofang
2018. 01. 18., 06:15
En ugy tudom maganszemelykent, itthon 240 literig szallithato ADR nelkul.

“Magánszemély esetében maximum 240 liter szállítható, maximum 60 literes tárolókban. Vállalkozói tevékenység esetén (például mezőgazdaság, építőipar) maximum 999 liter szállítható, maximum 450 literes tárolókban. Személyautóban a vezetőn kívül csak egy személy tartózkodhat, a tárolókat úgy kell elhelyezni, hogy a felborulástól és a sérüléstől óvva legyenek, valamint a tárolóknak jól zárhatóknak kell lenniük. “
Ha cégként viszed, kell számla, fuvarokmány.

A tobbi orszagban ugy tudom egyedi szabalyok elnek. Luxemburgban nem is szabad, Ausztriaban talan 10 l-t. Hogy ezek mennyire megbizhato infok nem tudom. Fura lenne, ha erre nem lenne egyseges szabalyozas.

Szerintem itt van leirva, tomor cca. 1200 oldalon, de nincs kedvem elolvasni :) :
http://www.unece.org/trans/danger/publi/adr/adr2017/17contentse0.html

simigeri
2018. 01. 22., 07:14
"
Sziasztok!
Sajnos nem jó hírekkel jöttem.
A Hungrana Kft. teljesen megszüntette az E85 gyártását. Megkaptuk a hivatalos levelet róla.
A Mol, amit a benzinbe kever, az 'alkohol', így onnan sem tudunk hozni. A pannonia ethanolt próbáltuk még, de ők bioethanolt gyártanak és nincs meg hozzá a megfelelő berendezésük, amivel E85-öt készíthetnének belőle. (Ez csak a Hungranának van)
Cseh országból lehetne importálni, de ehhez cégünknek nincs meg a kapacitása.
Akinek van még bármilyen ötlete, szívesen fogadjuk!
További szép napot kívánok!"

Gzsolt
2018. 01. 22., 19:51
Én magánimport 240 literenként hozok magamnak a csehektől, ha a német fuvar nem jön össze.
Csak a cseh etanol jó, a németről nem tudni semmit.

Ha valaki ...... tud?

kicsievo
2018. 01. 23., 01:38
Én magánimport 240 literenként hozok magamnak a csehektől, ha a német fuvar nem jön össze.
Csak a cseh etanol jó, a németről nem tudni semmit.

Ha valaki ...... tud?

Arra vigyazz, hogy csak magyarban szallithatsz 240-et.
Ha azzal elcsipnek mashol az draga ethanol lesz.

Coppermine
2018. 01. 23., 10:10
értem én ,hogy külföldről lehet behozni, de kérdem (én), hogy ez így még megéri ? :roll:
persze oké, van difi az e85 meg 100as benya közt teljesítményben (érezhetően), csak hát na...

kicsievo
2018. 01. 23., 11:17
értem én ,hogy külföldről lehet behozni, de kérdem (én), hogy ez így még megéri ? :roll:
persze oké, van difi az e85 meg 100as benya közt teljesítményben (érezhetően), csak hát na...

Huvosebben jar a motor, szinte semmi kopogas. Ez azert ket olyan dolog ami eleg fontos...
Foleg szelsoseges helyzetekben.
Es a karosanyagkibocsajtas sem mindegy

carkillerz
2018. 01. 23., 16:19
Vagy ez a megoldás : http://www.hexan.hu/hu/mol-racing-fuel-102

Nem olcsó de tökéletes és egyenletes minőség idén ezzel megy az ORC-is.

Erikaviking77
2018. 01. 23., 16:42
Meg ezzel zárták ki a Hideg Krisztiánt ERC-ről.


Vagy ez a megoldás : http://www.hexan.hu/hu/mol-racing-fuel-102

Nem olcsó de tökéletes és egyenletes minőség idén ezzel megy az ORC-is.

Gzsolt
2018. 01. 23., 17:32
értem én ,hogy külföldről lehet behozni, de kérdem (én), hogy ez így még megéri ? :roll:
persze oké, van difi az e85 meg 100as benya közt teljesítményben (érezhetően), csak hát na...

Ha csehektől hozom max +150 ft literenként a többlet költségem ez évi 6-800 liter mellett 120.000 ft/év
Ha németektől jön akkor konvergál a 0 hoz
Ha konfigurálom benzinre ugyanezt min. 350.000 Ft (utcára nem lenne érdekes, de Time Attack....)

Igen három év és megköveti a költség vs Itthon bárhol tankolhatnék!!!!!!!!

Dillema volt..........

Erikaviking77
2018. 01. 24., 14:39
Csabi barátomnak van eladó E85-e, ha kell valakinek és Balatonfüred illetve Aszófő útba esik.
A telefonja 30 947 5728.

kicsievo
2018. 01. 24., 14:40
Csabi barátomnak van eladó E85-e, ha kell valakinek és Balatonfüred illetve Aszófő útba esik.
A telefonja 30 947 5728.

Mennyi liter van neki kb? Es milyen aron?

SomaG
2018. 01. 24., 15:06
Beindult a fekete piac. :lol:

Lassan olyan lesz mit a MadMax-be. Kicsit legalább érzitek milyen lesz a világ ha elfogy a kőolaj. Az E85-ös srácok most ízelítőt kapnak a sötét jövőből. :mrgreen:<strike></strike>

Coppermine
2018. 01. 24., 16:48
Beindult a fekete piac. :lol:

Lassan olyan lesz mit a MadMax-be. Kicsit legalább érzitek milyen lesz a világ ha elfogy a kőolaj. Az E85-ös srácok most ízelítőt kapnak a sötét jövőből. :mrgreen:<strike></strike>

hát részemről egy kapcsoló ... :mrgreen:

https://cdn.dribbble.com/users/6328/screenshots/787974/switch_animation.gif

nem akarom visszarakni az autót full benzinre ... ki tudja, mi lesz még idén (jövőre ... ?)

Erikaviking77
2018. 01. 24., 19:05
Kb 800 liter. Hívd fel az árér.

Mennyi liter van neki kb? Es milyen aron?

kicsievo
2018. 01. 24., 19:32
Kuldesz lsz egy elerhetoseget privatban?
Elore is koszi!
Azt tudni h milyen idos a cefre? Tarolasi korulmenyek?

MES-Racing
2018. 01. 25., 09:03
hát részemről egy kapcsoló ... :mrgreen:

https://cdn.dribbble.com/users/6328/screenshots/787974/switch_animation.gif

nem akarom visszarakni az autót full benzinre ... ki tudja, mi lesz még idén (jövőre ... ?)

a legjobb ha nem kell a kapcsoló sem, nem szükséges, hogy full E85/benzin legyen a kocsiban, sőt benzinből sem szükséges mondjuk a 100-as lehet bármilyen, megfelelő szenzorokkal és beállítás mellett tankolhatsz bármit, bármilyen keverékben, van olyan klubtag akinek így működik a kocsija ;)

Coppermine
2018. 01. 25., 09:12
a legjobb ha nem kell a kapcsoló sem, nem szükséges, hogy full E85/benzin legyen a kocsiban, sőt benzinből sem szükséges mondjuk a 100-as lehet bármilyen, megfelelő szenzorokkal és beállítás mellett tankolhatsz bármit, bármilyen keverékben, van olyan klubtag akinek így működik a kocsija ;)

persze ez is opció, nálam kapcsolható programok kerültek be.

az meg nem tudom mennyire tesz jót mondjuk az AC-nek, hogyha váltogatva van E85 és a benzin, én így tavaly hazavágtam egy walbro-t, nem tolerálta :-k

MES-Racing
2018. 01. 25., 09:16
persze ez is opció, nálam kapcsolható programok kerültek be.

az meg nem tudom mennyire tesz jót mondjuk az AC-nek, hogyha váltogatva van E85 és a benzin, én így tavaly hazavágtam egy walbro-t, nem tolerálta :-k

sajnos a walbro ilyen, ha nem váltogatod és csak E85-el használod akkor is tönkremegy sajnos, de erre is van védelem (vészprogram), hogy a gyengélkedő benzinpumpa ne vigye magával a sírba 4. hengerben elolvadó dugattyúval együtt az egész motort is...

simigeri
2018. 01. 29., 16:30
FB idézet kutasnak irt levélből:

"Amennyiben kellően népes tábor lenne ugyanilyen véleményen, akkor valószínűleg nem került volna sor erre a lépésre.
Vállalatunk 2017 folyamán jelentős erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy erősítse az E85 GreenPower üzemanyag
piaci pozícióját, azaz próbáltuk élénkíteni a keresletet.
Sajnos a tapasztalat azt mutatta, hogy egy szűk, professzionális körtől eltekintve nincs kereslet iránta. Ennek elsősorban az ár az oka, de a legtöbb felhasználóban azok a negatív sztereotípiák is élnek, amit az ellentábor gyúrt bele az évek során.
Ezt biztosan nem kell részleteznem Önnek.
A gyártás leállítását szimplán a kereslet hiánya, illetve az ebből adódó veszteség okozta.
Mivel a gyártás integrálva van az egyéb alkohol termékek technológiai vonalába, így ennek kiszervezése technikailag nem lehetséges.
Ha a piaci körülmények a jövőben tartósan jobb feltételeket mutatnának, a gyártást újra el lehet indítani, mivel a know-how rendelkezésre áll.
Azon kutak számára, amelyek az utolsó pillanatig forgalmaztak, javasoltunk alternatív (cseh import) forrást. – Inárcs, Szfvár, Dunaharaszti, stb.
Üdvözlettel:"

bunker
2018. 02. 28., 10:58
Sziasztok!
Egy jóbarátomnak szüksége lenne 30 liter e85-re, ha van valakinek esetleg eladó jelezze legyen szíves.
Köszönöm!

-----------------------------

Megoldódott.

kicsievo
2019. 10. 03., 08:13
Sziasztok. Pénteken megyek Pestre az automert de sajna elszamoltam magam Ethanol ügyben. Szükségem lenne a haza úthoz 40 literre. Lenne esetleg valakinek?

Ceofang
2019. 10. 03., 10:59
Te még kuzdesz vele? Csehorszagbol hozatod?

kicsievo
2019. 10. 03., 11:54
Küzdök. Mert sokkal jobb. Csak a mobilitás szempontjából szar. Most fog elfogyni. Sztem németből hozatok E 100-at.

kicsievo
2019. 10. 04., 11:31
Sziasztok. Pénteken megyek Pestre az automert de sajna elszamoltam magam Ethanol ügyben. Szükségem lenne a haza úthoz 40 literre. Lenne esetleg valakinek?

Úgy fest benzin és kis gáz lesz a hazut

kicsievo
2019. 10. 05., 07:14
Úgy fest benzin és kis gáz lesz a hazut

Egy kis tapasztalat megosztás a tegnapi haza útról. Kb még 8-9 liter ethanol lehetett a kocsiban és kedves GWRH barátom meg tudott adni hozzá kb 6 litert amit innen is köszönök neki. Elmentünk az OMV-ra ott tankoltam 32.1 liter H hazáig kihúzza.a felső két vonal közé állt be így a szintjelző. Szóval nincs benzines programom így nagyon hamar gazdagon járt a motor hiába volt még benne 14 liter ethaol. Nullasra ki irány haza. Részterhelésnél (90kmh) már láttam H buzi gazdag és 100 fokkal hűvösebb az egt (0.71-0.76 közötti Lambda). Mig Pestnek felfe 135el 630-as egt es 1.05-ös lamdaval mentem addig ez hazafelé ugyan ezzel a tempóval 0.76 és 520-as egt. Győr magasságában elérte az utolsó strigulát a szintjelző. Kezdtem aggódni mert ott Győr után elég kevés helyen van nyitva kút. De bevállaltam. Éppen hogy hazaértem. Eredmény; 220 km 43 liter nem teljesen benzinre. Mi lett volna ha csak tiszta benzin? Ja és egyszer nyomtam neki egy koverebbet 6.ban mert sort eloztem de nem forgattam el akkor 0.64et lambdazott:hopelessness:. Úgyhogy olajcsere jövő héten... Majd jelentem H milyen az olaj.

kicsievo
2019. 10. 05., 16:57
Olaj benzintől bűzlik és habos/buborékos. De úgy fest szemre, hogy viszkozitasa megmaradt.

SomaG
2019. 10. 07., 09:01
Irass egy Hi octane benzin programot aztán felejtd el az alkoholt.
Több szívás van vele mind amennyit hoz... Szerintem!

MES-Racing
2019. 10. 07., 10:29
Mig Pestnek felfe 135el 630-as egt es 1.05-ös lamdaval mentem addig ez hazafelé ugyan ezzel a tempóval 0.76 és 520-as egt.

Hol méred az egt-t? (adatok alapján a turbó után.)

Amúgy aktív lambda és ha sikerül jól beállítani, akkor megoldja, ha van flex fuel szenzor, akkor meg csinál mindent magától egy jó standalone ecu.

kicsievo
2019. 10. 07., 13:55
Irass egy Hi octane benzin programot aztán felejtd el az alkoholt.
Több szívás van vele mind amennyit hoz... Szerintem!

Majd viszlek vele egyet és megítéled.

kicsievo
2019. 10. 07., 13:57
Hol méred az egt-t? (adatok alapján a turbó után.)

Amúgy aktív lambda és ha sikerül jól beállítani, akkor megoldja, ha van flex fuel szenzor, akkor meg csinál mindent magától egy jó standalone ecu.

Igen turbo után nem sokkal. Igen tudom. Ismerem ezt a kompenzációs/ flex fuel rendszert. Majd egyszer lesz benne egy jó ecu. Ha megnyerem a hatost mindenképp

SomaG
2019. 10. 07., 15:01
Látatlanba is elhiszem, de néha sokat szopva nagyon jót autózni, helyett bármikor szopás nélkül csak szimplán jót autózni szerintem elég, de te tudod.
Az E85 minden előnye ki lett már tárgyalva, de sajnos van egy elég nagy hátránya: hogy nincs. Ezzel viszont nehéz megbírkózni.

Azért ha összefutunk szavadon foglak, hogy megítélhessem...


Majd viszlek vele egyet és megítéled.

Coppermine
2019. 10. 07., 15:01
Majd viszlek vele egyet és megítéled.

még az enyém is hinnye volt e85-tel, pedig aztán nem egy 5-600 lovas "szörny" mint itt egyeseknek :) de azért abszolúte másképp ment, mint a 100assal (pedig azzal sem rossz, de hát na ... :) )

SomaG
2020. 03. 31., 09:34
Alkoholisták figyelem!

https://www.origo.hu/gazdasag/20200330-mol-fertotlenitoszerek-gyartasa.html

Lássátok a sötét jövőben a halvány reménysugarat ami meghozhatja a megváltást.
Képzeljétek el azt a világot ahol a dögvész már végig söpört, mindenki keze véres a fertőtlenítőszertől, és az oil of oláz már azon törpöl hogy milyen új formulát találjon ki ami visszaépíti a csontra a lemart bőrfelületet.
Na ebben a világban tele lesz a polc legalább 80% etanol tartalmú a lőtéri kutyának sem kell fajtájú fertőtlenítő szerrel. Érzitek már... 80% etanol... ehhez már csak egy kicsit kell hozzátenni, vagy a programon egy kicsit módosítani és már locsolhatjátok is a tankba a cuccot, hogy élete egy új értelmet nyerjen.

Lássátok hát a próféciát, és figyeljétek a Fresh Corner-ben az akciót, és törekedjetek a nagyobb kiszerelésre, hogy ár/érték arányban a legjobb matek jöjjön ki.

Ezek az etanolisták igéi... :glee: