PDA

Teljes nézet : Új motor helyes bejáratása



hunevo6
2009. 04. 25., 16:40
Na kérem uraim,

mivel elég sok motor készül mostanában gondoltam rákeresek a témára a neten és rögtön az égnek állt a hajam a cikktől amit linkelek, mert minden eddig hallottnak teljesen ellent mond.

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

A cikk azt írja, hogy egy tök új motort igenis keményen kell járatni (fontos- nem ütni vágni, csak fél gázokkal kigyosítgatni, motorfékelni, 2-3-4 végig aztán vissza), mivel a cikk írója azt írta, hogy a puha nagyon vigyázós bejáratással az a baj, hogy:

1- nem jut elég olaj az alacsony fordulatok miatt mindenhová- ezért a legrosszabb alapjáraton járatni egy új blokkot
2- terhelés nélküli alacsony fordulatos üzemnél nem jut gáznyomás a kompressziós gyűrűk mögé- így azokat nem préseli elég erővel a hengerfalhoz ami rossz összekopást fog eredményezni

Ezeken kívül ír még egy csomó apró okos tippet is.

Na most akkor mi a helyzet??

berkes
2009. 04. 25., 18:46
Én ezt 5 éve olvastam azóta minden autóm motorom így járatom.
Nekem eddig bejött.

Papírtigris
2009. 04. 25., 18:47
Na kérem uraim,

mivel elég sok motor készül mostanában gondoltam rákeresek a témára a neten és rögtön az égnek állt a hajam a cikktől amit linkelek, mert minden eddig hallottnak teljesen ellent mond.

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

A cikk azt írja, hogy egy tök új motort igenis keményen kell járatni (fontos- nem ütni vágni, csak fél gázokkal kigyosítgatni, motorfékelni, 2-3-4 végig aztán vissza), mivel a cikk írója azt írta, hogy a puha nagyon vigyázós bejáratással az a baj, hogy:

1- nem jut elég olaj az alacsony fordulatok miatt mindenhová- ezért a legrosszabb alapjáraton járatni egy új blokkot
2- terhelés nélküli alacsony fordulatos üzemnél nem jut gáznyomás a kompressziós gyűrűk mögé- így azokat nem préseli elég erővel a hengerfalhoz ami rossz összekopást fog eredményezni

Ezeken kívül ír még egy csomó apró okos tippet is.

Na most akkor mi a helyzet??


Jól írja.
Anno a ladás korszakba én ha csináltam egy motort mindíg a fent leírtak alapján járattam be,volt mikor keményen és kurva jó lett. Aki kimélgette annak hamarabb szétesett és nem is ment úgy.:)

hunevo6
2009. 04. 25., 21:08
Én ezt 5 éve olvastam azóta minden autóm motorom így járatom.
Nekem eddig bejött.

ezek szerint most is így járattad be a cuccost - yes?

pontosan mit tettél? Milyen gázpedál állások, milyen fordulatok mennyi km-re. Mikor volt olajcsere- és csináltad ezt a leállítom, lehűtöm szarakodást is??

berkes
2009. 04. 25., 21:43
ezek szerint most is így járattad be a cuccost - yes?

pontosan mit tettél? Milyen gázpedál állások, milyen fordulatok mennyi km-re. Mikor volt olajcsere- és csináltad ezt a leállítom, lehűtöm szarakodást is??

Azt nem, de 1000km alatt jártam minden fordulaton úgy 6000 ig és minden terhelésen 0,7 bar ig utána olajcsere.
De fokozatos gáz és motorfék mellett.
Kerülöm a hirtelen terheléseket és motorféket.

hunevo6
2009. 04. 25., 21:49
Azt nem, de 1000km alatt jártam minden fordulaton úgy 6000 ig és minden terhelésen 0,7 bar ig utána olajcsere.
De fokozatos gáz és motorfék mellett.
Kerülöm a hirtelen terheléseket és motorféket.

voltál Ákoséknál vissza méretni a kompressziót bejáratás után?

FQ-400
2015. 11. 16., 07:37
Sziasztok,

Nem akartam új topicot nyitni, de mostanában észrevettem, hogy mikor beindítom az autót elkezd csörögni a motor. De nem kicsit, kb az a hang jön a motortérből mint ha, egy 10-es kulccsal kopogtatnád a hengerfejet. Majd mikor bemelegszik semmi hang nem jön, nagyon ritkán fixen 1700-as fordulaton ha, rajta tartom akkor megint el kezd csörögni. De 1750-nél semmi hangja, 1650-nél sincs semmi hangja. Kb úgy tudnám érzékeltetni, ha a fordulatszámmérőt ráteszem 1700-ra csörög, de ha egy lehellettel tovább megy, akár csak annyival, hogy mutató nem középen áll 1700-on, hanem az alsó sarka, akkor már nem szól.
Először tankolás után vettem észre, arra gondoltam, hogy vizes a benya, de azóta a 3. tanknál járok és még mindig csinálja. OMW,MOL,Agip kutaknál tankoltam, és csak 100-ast. Agipnál 98-ast raktam bele és a város különböző pontjain. El fogom vinni a szerelőhöz, de egyenlőre élni nincs időm... :\ Mi lehet a baj, valakinek van ötlete? Csak azért érdekel, hogy mennyire sürgős elvinni, mert mivel 10.000 van a motorban, nem akarom, hogy kiboruljon, de most nagyon nincs időm foglalkozni vele. :(

Köszi!