PDA

Teljes nézet : HKS Lancer Evolution X CZ200S



Robevo
2009. 04. 26., 03:33
http://www.nihoncar.com/en/news-1074-HKS+teases+us+with+its+CZ200S-059SPEC+at+Tsukuba+Circuit+Exhibition+Race.html

csak nezzetek meg a videot. :) az elmond mindent nagyjabol...

Tomó
2009. 04. 26., 08:56
Haladós! :p
Ez valami tuner grand prix?
Stopperrel mérve 1:02 és 1:01.
A CT230R-nek meg 0:53-at ad meg legjobbnak Tsukuba-n.

hunevo6
2009. 04. 26., 09:22
sajnos ez sokmindent el mond a X-es lehetőségeiről- ha a HKS mindent bele adva csak 4 seccel tud jobb köridőt menni egy 500+ lovas aero kit-es evo X-el, mint egy széria 6 vagy 7-el akkor ott gáz van. És valóban 0.54-et ment a ct230 elődje a hírhedt fekete karbon evo, majd azt lezúzták és 2 év múlva jöttek a ct230-al ami még jobbat ment és azóta is verhehetlennek bizonyult ebben a kategóriában!

Robevo
2009. 04. 26., 14:24
ez egy "utcai" evo X -es.
Nem tulsagosan atalakitott "Time Attack" autokhoz tartozik amit mindenki meg tud epiteni. Ezert is van pl. utas ules, dvd player. teto karpit nap ellenzovel, full belso karpit + ulesek, nincs buko keret stb. az autoban. Ez egy promo auto a mar meg vasarolhato alkatreszknek. Ezert is a model nev nem 200R hanem S/ sport/
Most kezdik csak epiteni az R valtozatot. Szoval ez az ido nem rosz egy kicsit sem,:) foleg ,hogy forgalomban mente. Sot ... a legjobb ido eddig 59.495 sec ezekkel a gumikkal.

itt van a lista a CZ200S -rol:
http://hksusa.com/info/?id=3656

itt van a C230 R video ket teljesen kulonbozo categoriaju auto epitseben + rakoltott penzben.
http://videos.streetfire.net/video/HKS-C230R-Mitsubishi-Time_113794.htm

Ez meg aztan mar meg egy masik csoda :)
http://www.youtube.com/watch?v=nLxaWAgibvM

Ezeknek az autoknak semmi koze a CZ200S-hez.

hunevo6
2009. 04. 26., 18:29
utcai evo 550 lóerővel - lol- szerintem mindketten tudjuk, hogy mennyire használhatatlan lenne egy ilyen, ugyanis ahhoz, hogy ez a lóerő ki jöjjön akkora turbó kell, hogy alul kb 4000 rpm-ig konkrétan SEMMI nyomaték nincs benne. Számomra ez innentől fogva csak versenyzésre alkalmas- azon belül is csak pálya versenyre- szlalom, mini rally- mind off.

Tomó
2009. 04. 26., 18:38
OK,hogy nem time attack,de "over 547PS"
Első körbe lenyomott mindenkit,tehát forgalom kiesett.
Célegyenesbe kinézel egy pontot és elég pontosan mérhető a köridő.Így mértem 1:01-et,és 1:02-t.
Ilyen lassú és rövid pályán 8-9 mp-et lefaragni komoly meló lesz nekik!
Már a váltó is benne van,szinte csak a könnyítés és a futómű+állítgatás marad,ami azért nem rossz,de egy 1 perces pályán 8 mp-et találni.:-k
És akkor még csak utolérik saját régi autójukat.

hunevo6
2009. 04. 26., 19:01
OK,hogy nem time attack,de "over 547PS"
Első körbe lenyomott mindenkit,tehát forgalom kiesett.
Célegyenesbe kinézel egy pontot és elég pontosan mérhető a köridő.Így mértem 1:01-et,és 1:02-t.
Ilyen lassú és rövid pályán 8-9 mp-et lefaragni komoly meló lesz nekik!
Már a váltó is benne van,szinte csak a könnyítés és a futómű+állítgatás marad,ami azért nem rossz,de egy 1 perces pályán 8 mp-et találni.:-k
És akkor még csak utolérik saját régi autójukat.

teljesen esélytelen- a ct230-as úgy tudom pont egy tonna körül volt- ebből a teknőből nem lehet kivágni 500 kilót... Olyan aero csomag meg nincs evohoz, hogy a súly hátrányt ledolgozza, ehhez F1-es technika kéne. Ja és a ct230 is hasonló lóerővel bírt ami jóval kevesebb tömeget mozgatott és jóval könnyeben fordult be. Ez az evolution verzió nem erről szól és ezért a HKS egy kicsit most szerintem félre értette a gyár koncepcióját- ami valami ilyesmi volt- csináljunk egy jobban eladható kényelmesebb sport autót amit azért hívjuk evonak hogy jobban menjen a piacon. EVO X = Volvo S60R kb.

Tomó
2009. 04. 26., 19:15
csináljunk egy jobban eladható kényelmesebb sport autót amit azért hívjuk evonak hogy jobban menjen a piacon. EVO X = Volvo S60R kb.
Sajnos ebben egyetértünk:(
(De sok itt a X-es tulaj,ezért ne hangoztassuk ;))

Stunczer
2009. 04. 26., 19:59
Sajnos ebben egyetértünk:(
(De sok itt a X-es tulaj,ezért ne hangoztassuk ;))

Pedig sajnos igaza van, bár a volvó kényelmesebb sztem:D:D:D:p:p

Robevo
2009. 04. 26., 20:00
majd vissza terunk erre a temara kicsit kesobb. :D
amugy mag nem keves 500 le folotti auto rohangaszik naponta itt kint
Es semmi baj nincs 4000 rpm alatt csak nem ugy huz mint felette.:)

EVO-010
2009. 04. 26., 21:45
Hiába "szar" az a X-es, nekem akkor is kellenne egy...már nagyon hiányzik:(

bsz
2009. 04. 26., 21:54
Hiába "szar" az a X-es, nekem akkor is kellenne egy...már nagyon hiányzik:(

Annál biztos hogy bármi sokkal jobb mint ha nincs... nekem tetszik a Xes is, bár nem mentem még vele

Sanci
2009. 04. 26., 22:07
teljesen esélytelen- a ct230-as úgy tudom pont egy tonna körül volt- ebből a teknőből nem lehet kivágni 500 kilót... Olyan aero csomag meg nincs evohoz, hogy a súly hátrányt ledolgozza, ehhez F1-es technika kéne. Ja és a ct230 is hasonló lóerővel bírt ami jóval kevesebb tömeget mozgatott és jóval könnyeben fordult be. Ez az evolution verzió nem erről szól és ezért a HKS egy kicsit most szerintem félre értette a gyár koncepcióját- ami valami ilyesmi volt- csináljunk egy jobban eladható kényelmesebb sport autót amit azért hívjuk evonak hogy jobban menjen a piacon. EVO X = Volvo S60R kb.

Tök igazad van, bár szerintem ez nem csak az X-esnél jött ki, folyamatosan egyre inkább nőt a súly és az utcai használhatóság is.
De ne felejtsük azért, hogy az evo-k utcai autónak készültek. Persze most az X-es egy kicsit nagyobb az ugrás, de majd megszokjuk és amikor Evo XIV lesz, akkor majd azt mondjuk pfúú X-es mennyivel jobb volt ezért meg azért. Amúgy meg azért hívják Evo-nak mert a Mitsubishi csinálta az aktuállis lancerből, akárcsak a többit.:D
Biztos, hogy versenyautós szempontból a VI TME a legjobb, és ha "csak" versenyautót akar az ember akkor fölösleges egy X-es.

Sanci
2009. 04. 26., 22:09
Pedig sajnos igaza van, bár a volvó kényelmesebb sztem:D:D:D:p:p

Ez meg milyen hozzá állás X-es tulajként.:D:D:D:D
Nem tudom nekem semmivel sem kényelmetlenebb, mint az S60 volt. Sőt, pedig nem is R volt. Lehet ennyivel jobb az MR.:-k

hunevo6
2009. 04. 27., 00:38
bocsánat én senkit sem akartam bírálni azért mert az evo X tetszik neki, vagy netán tulajdonosa. Ízlésről nem lehet vitát nyitni.

Ennek ellenére, úgy gondolom, hogy igen is az Evo X meglovagolta a trendet és van létjogolultsága. Én nekem már annyi is elég, ha a Mitusnak jobban megy az evo X eladások révén.

És mint evo 6 tulaj még azt is gondolom, hogy tetszik az evo X- csak egyszerűen más -ennyi. nem kellenek érvek- ez ízlés dolga, aki nem fogadja el, az kapja be... van akinek a nagy csöcs, van akinek a kis hetyke...

viszont pont ezért nem szabad azt sem hinni, hogy az evo x jó mint pálya gép - nem- úgy gondolom, hogy nem ezért lehet szeretni.

Ebben az egész kérdéseben nincs fekete/fehér. Ez annál sokkal szélesebb a spektrum.

Az evo 6 kurva jó annak aki szereti a brutál pattogós ralli fílinget. Az evo X meg annak, aki szereti ha megy a verda de azért arra is van igénye, hogy legyen zene/tv/navi/bőr/egyebek. És senkinek/mindenkinek igaza van. Ne ítéljünk, hogy ne ítéltessünk....

peace brothers!!!

Stunczer
2009. 04. 27., 00:55
Tök igazad van, bár szerintem ez nem csak az X-esnél jött ki, folyamatosan egyre inkább nőt a súly és az utcai használhatóság is.
De ne felejtsük azért, hogy az evo-k utcai autónak készültek. Persze most az X-es egy kicsit nagyobb az ugrás, de majd megszokjuk és amikor Evo XIV lesz, akkor majd azt mondjuk pfúú X-es mennyivel jobb volt ezért meg azért. Amúgy meg azért hívják Evo-nak mert a Mitsubishi csinálta az aktuállis lancerből, akárcsak a többit.:D
Biztos, hogy versenyautós szempontból a VI TME a legjobb, és ha "csak" versenyautót akar az ember akkor fölösleges egy X-es.


Sajnos ilyen irányba halad ez a kurva autógyártás, engem sosem érdekelt, a kényelem, még fiatal vagyok hozzá:p
Viszont csakis új autó jöhetett számításba, 9est kerestem de már sehol sem találtam újat, így maradt az X, nem bántam meg, imádom.;);)
Amúgy nem tudom milyen egy S60, sem egy S60R, csak dobálózom a szavakkal:D:D Tippeltem:D

Sanci
2009. 04. 27., 06:20
bocsánat én senkit sem akartam bírálni azért mert az evo X tetszik neki, vagy netán tulajdonosa. Ízlésről nem lehet vitát nyitni.

Ennek ellenére, úgy gondolom, hogy igen is az Evo X meglovagolta a trendet és van létjogolultsága. Én nekem már annyi is elég, ha a Mitusnak jobban megy az evo X eladások révén.

És mint evo 6 tulaj még azt is gondolom, hogy tetszik az evo X- csak egyszerűen más -ennyi. nem kellenek érvek- ez ízlés dolga, aki nem fogadja el, az kapja be... van akinek a nagy csöcs, van akinek a kis hetyke...

viszont pont ezért nem szabad azt sem hinni, hogy az evo x jó mint pálya gép - nem- úgy gondolom, hogy nem ezért lehet szeretni.

Ebben az egész kérdéseben nincs fekete/fehér. Ez annál sokkal szélesebb a spektrum.

Az evo 6 kurva jó annak aki szereti a brutál pattogós ralli fílinget. Az evo X meg annak, aki szereti ha megy a verda de azért arra is van igénye, hogy legyen zene/tv/navi/bőr/egyebek. És senkinek/mindenkinek igaza van. Ne ítéljünk, hogy ne ítéltessünk....

peace brothers!!!

Yesss, én ugyanezt mondom.
És az kapja be akinek nem jönn be a nagy csöcs.:D:D:D

EVO-010
2009. 04. 27., 20:58
Yesss, én ugyanezt mondom.
És az kapja be akinek nem jönn be a nagy csöcs.:D:D:D

Hurrá!! nagy csöcsöt mindenkinek! Stunci irány a számítógép!:D:D:D

EvoSasa
2009. 04. 28., 18:37
Hurrá!! nagy csöcsöt mindenkinek! Stunci irány a számítógép!:D:D:D

:) :) :)