PDA

Teljes nézet : EVO vs STI



steve
2006. 11. 08., 20:20
Általában őket szokták egy lapon emlegetni, hasonlítgatni. Össze tudnánk szedni a főbb különbségeket?
Amit én tudok:
Alvázvédelem: EVO: nincs, STI: van
Alkatrészek,fenntartás: EVO: drágább, STI: olcsóbb
Megbízhatóság: EVO: kevésbé, STI: jobban
Futómű: EVO: jobb, STI: rosszabb

Lonni
2006. 11. 08., 21:42
Általában őket szokták egy lapon emlegetni, hasonlítgatni. Össze tudnánk szedni a főbb különbségeket?
Amit én tudok:
Alvázvédelem: EVO: nincs, STI: van
Alkatrészek,fenntartás: EVO: drágább, STI: olcsóbb
Megbízhatóság: EVO: kevésbé, STI: jobban
Futómű: EVO: jobb, STI: rosszabb

A futómű relativ.

Zeke
2006. 11. 08., 22:43
Futómű: EVO: jobb, STI: rosszabb

jó , hogy nem azt írod , hogy EVO: van , STi: nincs :lol:
EVO: keményebb STi: puhább'
EvO: gyorsabb , STi: kényelmesebb'

és ez még mind-mind viszonyítás kérdése , mert azért egy STi futó sem puha :)

Limitáció: EVO: volt , STi: nincs

EclipseGST
2006. 11. 08., 23:48
nagypapás 4 ajtós EVO : igen ; STi : igen

:twisted: :twisted: :twisted:

8)

hunevo6
2006. 11. 09., 01:33
eeeeer nem egészen értem a topic jellegét de akkor én is hagy írjak:

utcai EVO9 gyorsabb mint az utcai STI- ennyi. (nem végsebességre hanem köridőre)

amúgy meg kb annyi értelme van erről beszélni mint arról hogy van-e egy alma olyan piros mint amilyen sárga egy citrom ?

steve
2006. 11. 09., 07:09
Rosszul fogalmaztam?! Döntéselőkészítési anyagot akartam volna összehozni. Nem sikerült.

Lonni
2006. 11. 09., 10:55
nagypapás 4 ajtós EVO : igen ; STi : igen

:twisted: :twisted: :twisted:

8)

rofl



Steve, vadállat kocsit szeretnél ami piszok gyors, de városban kirázza a beled, vagy egy kellemesen autózható nem annyira vadállat autót szeretnél az Evohoz képest.

Ha vadállat, akkor ajánlom az Evo-t, ha viszonylag kényelmes akkor az STi-t.

EclipseGST
2006. 11. 09., 17:26
, de városban kirázza a beled,



ennyire kemény az EVO futóműve ??? ez kicsit hihetetlenül hangzik ... a IX es ről beszélünk ? mert olyanban még nem ültem ...

VGergo
2006. 11. 09., 17:42
az azért nem túl jó, h nincs alváz védelem, főleg Magyarországon :roll:
ettől még az Evo a jobb :twisted: :lol:

steve
2006. 11. 09., 20:23
Sok mindenben jobb az Evo, de miben rosszabb?
Az Evo IX futóműve kevésbé ráz, mint az STI futóműve mégis gyorsabb jobban kanyarodik az Evo. Nekem úgy tűnt, mintha magasabb fordulaton előbb kifulladna, de lentebbről tölt be.

Lonni
2006. 11. 10., 00:36
, de városban kirázza a beled,



ennyire kemény az EVO futóműve ??? ez kicsit hihetetlenül hangzik ... a IX es ről beszélünk ? mert olyanban még nem ültem ...

Mindenkép sportosabban van hangolva, mint a szériaSti

hunevo6
2006. 11. 10., 01:18
szerintem nem a futómű keménység alapján kell 11 milkás rally (utcai) autókat venni.

Ha kicsit is komolyan gondolod, akkor úgyis azzal fogsz kezdeni hogy jó messzire kihajítod a gyári cuccost és veszel egy magasságban állítható alul-felül tekergethető normális szettet.

és ez csak az első lépés- törvényszerű a fékcsere, meg egy kis auspuff mod is :-)

no meg cpu (vagy ecutek) illetve program. Na ekkor már kezd majd autó lenni belőle.

Az evo egy sokkal agilisebb keményebb sportosabb autó, jobb tuning alap. Subaruval valszeg az érzi jobban magát akinek nincs második autója mellette és ezért nem lehet a paripát ficsire bemoddolni.
Viszont akkor ne is akard majd a motorosokat lekergetni dobogókőről :-)

Hazai pályán én még nem láttam ütőképes subarut - csak olyat ami 500 lóerős volt, orrán száján dőlt belőle a füst és csak egyenesen lehetett vele menni. Szerintem ennek pont semmi értelme. Ja és 5k rpm alatt vakartuk a seggünket mert kezdett cserepes lenni annyira nem ment.

Szerintem egy autó adjon le 500+ nm-ert 3500 rpmtől és menjen kb 5500 -max 6000 rpm-ig aztán váltasz. Feküdje az utat mint a disznó, és legyen lezelhető - ne egy küzdelem legyen vele gyorsat menni. Legyen valami hangja hogy a fejedbe szálló vértől is halld hogy mi van :-)

nagyjából ennyi.

steve
2006. 11. 10., 21:20
Köszi az infokat. Az első értelmes hozzászólás a témához.

Zeke
2006. 11. 10., 21:30
Legyen valami hangja hogy a fejedbe szálló vértől is halld hogy mi van :-)

akkor STi :P , szép az evo hang , de csak addíg míg nem hallunk sti-t :twisted:
tudom , gondosz vagyok :twisted:

EclipseGST
2006. 11. 10., 21:36
Hazai pályán én még nem láttam ütőképes subarut - csak olyat ami 500 lóerős volt, orrán száján dőlt belőle a füst és csak egyenesen lehetett vele menni. Szerintem ennek pont semmi értelme. Ja és 5k rpm alatt vakartuk a seggünket mert kezdett cserepes lenni annyira nem ment.


ez melyik subi ?

a szlovák DS POWER t láttad már ?

EclipseGST
2006. 11. 10., 21:37
anyway , life begins over 5000rpm ;)

EvoSasa
2006. 11. 10., 22:16
Hazai pályán én még nem láttam ütőképes subarut - csak olyat ami 500 lóerős volt, orrán száján dőlt belőle a füst és csak egyenesen lehetett vele menni. Szerintem ennek pont semmi értelme. Ja és 5k rpm alatt vakartuk a seggünket mert kezdett cserepes lenni annyira nem ment.


ez melyik subi ?

a szlovák DS POWER t láttad már ?

Én láttam nekem nagyon tetszik az a subcsi talan az 1 etlen ami tetszik :)
És a tulajis normális :lol: ecutec van benne , nagykúler elől stb

EclipseGST
2006. 11. 10., 22:23
Én láttam nekem nagyon tetszik az a subcsi talan az 1 etlen ami tetszik :)
És a tulajis normális :lol: ecutec van benne , nagykúler elől stb

mentem ringtaxival, nagyon állat volt :D

a célegyenesben a subi csúnyán elment mellettünk de az egyenes végén a kanyarnál már mi voltunk elől ... féktávon rávertünk nagyon csúnyán...

én az anyós ülésben csak rimánkodtam magamban .. kezdjünk már fékezni kezdjünk már fékezni :lol: állati jó volt nagyon élveztem

EvoSasa
2006. 11. 10., 22:26
Én láttam nekem nagyon tetszik az a subcsi talan az 1 etlen ami tetszik :)
És a tulajis normális :lol: ecutec van benne , nagykúler elől stb

mentem ringtaxival, nagyon állat volt :D

a célegyenesben a subi csúnyán elment mellettünk de az egyenes végén a kanyarnál már mi voltunk elől ... féktávon rávertünk nagyon csúnyán...

én az anyós ülésben csak rimánkodtam magamban .. kezdjünk már fékezni kezdjünk már fékezni :lol: állati jó volt nagyon élveztem

Utso infom róla motor turbó gyári ecuteccel let huzva ameddig lehet , Subarukulb forum rendszeres olvasója a srác

Miki
2006. 11. 11., 13:02
Sztem ízléskérdés, kinek melyiknek jön be jobban a külseje, belseje, hangja...

Utána már mindkettőből bármi faragható :)

EvoSasa
2006. 11. 12., 13:07
Sztem ízléskérdés, kinek melyiknek jön be jobban a külseje, belseje, hangja...

Utána már mindkettőből bármi faragható :)

Evobol kevesebbet látni ezért is lehet szemepont ha vki csak észreakarja vetetni magát azért vesz ijen autókat . Mikor én veteem a srac mondta hogy van 1 szinhibás us sti olcsobban mondtam neki neis mondja az árat nemakarok nevetséges lenni de ha az evo felét mondja akkor beszélhetünk róla

steve
2006. 11. 14., 22:37
Köszi az infokat. Eldölt a dolog. Következő kocsi Evo. Érdemes várni a tizesre? A képek alapján automata váltóval jön ki?

steve
2006. 11. 14., 22:42
Véleményem szerint igaz, hogy az Evo-ból kevesebb fut az utakon, de az STI a púpos motorháztetővel feltűnőbb jelenség. Az Evo szolidabb
külsejű. Ez az ami miatt vonzóbb nekem. Feltűnősködni, csajozni más
típust ajánlanék.

hunevo6
2006. 11. 15., 00:48
Az Evo szolidabb
külsejű. Ez az ami miatt vonzóbb nekem. Feltűnősködni, csajozni más
típust ajánlanék.

eeer hát az biztos hogy nem az én piros TME matricás evomra gondolsz. Egyébként egy subarut nem nagyon néznek meg mert nagyon sok van belőle és az átlag ember nem igazán tudja megkülönböztetni az sti-t a normálabb kivitelektől. Az evonak van külön egyénisége. ábr az is igaz hogy a 7-es 8-as sokat rontott az egyéni karakteren. A evoX frankó lesz megint :-)

nem azért mondom ezeket a dolgokat mert nekem evom van. Pont ellenkezőleg: nekem azért lett evom mert ugyan így végig gondoltam minden lehetséges opciót- igen majdnem subarum lett de az evo tényleg jobb.

ronin
2007. 07. 05., 13:09
Szerintem mindketto jo.

Egy-ket kulonbseg pusztan adatszeruen:

EVO: 2.0L motor STI: 2.5L motor
EVO: 2.2 gyorskormany STI: 2.6-os gyorskormany
EVO: jobb fek STI: gyengebb fekek (eddigi visszhangok alapjan)

Ronin

alfreddos
2007. 07. 06., 07:21
Sziasztok. Szerintem nagyon messzi vagyunk Japántól és nem tudunk megfizetni annyi igazi technikai csemegét, amennyi fontos lenne egy egyedileg megépített autó tökéletes kivitelezéséhez. Bár én is EVO párti vagyok azért annak idejénmegszédültem egy VFTS-től is, vagy arról meg ne is beszéljek Milyen borzasztóan szeretem a Lancia Deltám:) szóval kinek mi a szimpatikus. Sajnos nálunk nem sok trackdays van, hiszen nem a közutakon kell vagánynak lenni, hanem a pályán egy jobb köridőt megoldani... aki volt már ilyenen tudja alig lehet abbahagyni:)
Szóval ha engem kérdezne valaki EVO vagy STi:) sosem tudnék igazán válaszolni, szeretem mindkettőt.
Fék : EVO gyári ok, STi : gyári ok ( ugyanaz mindkettő ) tuninghoz több kell
Futómű : nagyszerű mindkettő ( thx Powerflex, Sikaflex:)
Motor : EVO nem adja, Subi Feladja ( a motortömb hajlamos vetemedésre!!)
Kapna egy ECUt, MOTEC, Pectel, vagy Gems és repül mindkettő a kérdés van e valakinek annyi pénzmagja hogy 1000 ftos versenybenzinnel járjon.Pls akkor az őrült, vagy akkor rallyzzon oda lehet talicskázni ész nélkül a pénzt:)

Üdv
LA(N)CI(A)

FQ-400
2008. 01. 01., 23:01
Mindenképpen EVO, de városba gyilkos :)

rossi46
2008. 07. 13., 21:50
Nem egészen ide tartozik, de ezért nem akartam új topicot nyitni.
Mik a lényeges különbségek az USA és az EU VIII/IX-es között?
Ha volt már róla szó, akkor pls. vki tegye be ide a linket, mert nem találom!

VGergo
2008. 07. 14., 08:38
Nem egészen ide tartozik, de ezért nem akartam új topicot nyitni.
Mik a lényeges különbségek az USA és az EU VIII/IX-es között?
Ha volt már róla szó, akkor pls. vki tegye be ide a linket, mert nem találom!

VIII : USA hajtáslánc 1xrűbb nincs ACD AYC meg elöl nyitott a difi, de van tetőablak :-))
IX : ott már csak a hajtásban van valami kisebb különbség

FQ-400
2008. 07. 14., 09:01
VIII : USA hajtáslánc 1xrűbb nincs ACD AYC meg elöl nyitott a difi, de van tetőablak :-))
IX : ott már csak a hajtásban van valami kisebb különbség

Nem minden esetben van tetőablak :D Nálunk pl nincs

berkes
2008. 07. 14., 13:52
Jelentős a különbség evo és sti között a XI es és az sti összehasonlításában.
Az evo mindenben direktebb gokartosabb vezetési élményt nyújt.
A XI bilstein gyári futóműve a legjobb ami szériában autóba volt szerelve, de csak a bilsteines.
Igen komfortos ahoz képest, hogy egy evoról beszélünk. ( 5 hónapos kislányom végig tudja aludni BP et.)Szemben az sti k gyári futóművével ami egy rakás kaka a nem bilsteines evo Xi u.a. mint az sti. A japánok nem tudnak európának futóművet gyártani.
a 2.5 ös motor nyomatékosabb mint az evo de mivel nem akar forogni az evot jobbnak érzed.
A 2.5 sti motor nem forog 6000 fölé az evo szépen megy 7000 ig.
Én 5 évet töltöttem jobbnál jobb subarukban és a végeredményem talán az hogy alap evoXI és + kb 1 milla és alap sti és kb 3 milla na ez a két autó vethető össze reálisan.
Mivel európai modellekről beszélünk és a subaru nem hozza ide a rendes sti ket csak ezt a "ramaty" 2.5 et az evo pedig igen

HKSTOMEVO9
2008. 09. 07., 09:39
Jelentős a különbség evo és sti között a XI es és az sti összehasonlításában.
Az evo mindenben direktebb gokartosabb vezetési élményt nyújt.
A XI bilstein gyári futóműve a legjobb ami szériában autóba volt szerelve, de csak a bilsteines.
Igen komfortos ahoz képest, hogy egy evoról beszélünk. ( 5 hónapos kislányom végig tudja aludni BP et.)Szemben az sti k gyári futóművével ami egy rakás kaka a nem bilsteines evo Xi u.a. mint az sti. A japánok nem tudnak európának futóművet gyártani.
a 2.5 ös motor nyomatékosabb mint az evo de mivel nem akar forogni az evot jobbnak érzed.
A 2.5 sti motor nem forog 6000 fölé az evo szépen megy 7000 ig.
Én 5 évet töltöttem jobbnál jobb subarukban és a végeredményem talán az hogy alap evoXI és + kb 1 milla és alap sti és kb 3 milla na ez a két autó vethető össze reálisan.
Mivel európai modellekről beszélünk és a subaru nem hozza ide a rendes sti ket csak ezt a "ramaty" 2.5 et az evo pedig igen
Osztom a véleményt,még nem sokat haladtam aZ MR-el,ez Bilstein futóműves,a belemet kirázta.
Ha nem lennének versenyes agybajaim,nem biztos hogy ez tökéletes lenne utcára.

Cserébe tökéletes versenyautó utcára.

ricsimae
2008. 09. 09., 21:12
Osztom a véleményt,még nem sokat haladtam aZ MR-el,ez Bilstein futóműves,a belemet kirázta.
Ha nem lennének versenyes agybajaim,nem biztos hogy ez tökéletes lenne utcára.

Cserébe tökéletes versenyautó utcára.



Azért nem kaka STI!
Szerintem meg 1 fokkal sem jobb az evo mint az STI 2006.
A kormánygép határértéke nulla ezért is érződik gokartosabbnak(nincs holtjátéka).

lalow
2008. 12. 11., 18:52
Ugyan se evo-m se sti-m de mindkettő autót probáltam élesbe egymás után (2006 sti és egy ix-es), mindkettő gyári volt, nekem a véleményem:

az evo nagyon hondás és viszonylag egyszerű vezetni. Nagyon felhasználóbarát, mikor először ültem a ix-esbe azonnal minden kézreállt, könnyü volt kezelni a kuplungot a váltót stb. egyszóval mintha már vezettem volna az autót, semmilyen meglepetést nem okozott szinte.

Pörgős akárcsak a hondák, egy ezressel később indul meg (3500-nál emlékeim szerint), de nem akkora nyomatékkal. Az sti-nél 2500-nál már megjön az erő, jön a több nyomaték, durvábbnak hat, viszont elfogy az autó hamarabb. Hang: egyértelműen a subaru a nyertes, legalábbis nálam. Az evo-nak se csúnya de a bubu lényegesen jobb és keményebb. Az evo egy konszolidáltabb autó, jobb aszfalton a már emlitett blistein futomünek köszönhetően ami csak a sport-felszereltséggel jött. A nem sportcsomagos ix-est nem próbáltam..
Anyagminőségre (belső tér) az evo a nyerő. De ennyivel drágább is az autó, így van ez a X-esnél is.

Vissza a bubura, azt kell mondjam, a legférfiasabb autó amivel valaha találkoztam. Mind kinézetre, mind hangra, és nem utolsó sorban a vezetéstechnikára, amit igényel. Itt nem lehet tyütyörögni!:) Ha nem fogod a kormányt megy arra amerre akar, kuplunggal keményen kell bánni úgy ahogy a váltóval is. Mikor beültem, idegen volt kicsit, szoknom kellett. Bevallom le is fulladtam először, iszonyat kemény volt a kuplungja, azt hiszem gyárilag meg volt erősítve, egyszerűen nem éreztem rá először (volt benne bov, más minden gyári volt).

Kellett egy-két kör a reptéren míg hozzászoktam. Futómű esetében tényleg jobb az evo, sokkal versenyautósabb, hondás nagyon ebből a szempontból is. Midnkettőt egyforma keménységűnek találtam, de az evoé precizebb, bubunal szintén "küzdeni kell" itt is, de nem jelenteném ki egyértelműen hogy sokkal jobb az evoé, inkább jobban versenypályára hangolt, tehát ha aszfalton versenyzik az ember akkor az evot kell választani. Szélesebb is mint a bubu, így azt mondom kanyarban is precizebb az evo aszfalton. A bubunal azonban a púposodó légbeömlő előtted és a hang annyira vérpezsdítő, amilyen vadságot a gyári evoba nem kapsz.:)

Hogy melyik a jobb, nehéz eldönteni, ki ki igényei, ízlése szerint választja. Én először az evot részesitettem előnyben, de miután világ életemben hondás voltam, ha elpártolnék a márkától, valószínűleg nem egy gyakorlatilag tlejesen hasonló autóba szeretnék beülni ami turbós. Az sti más, újdonság erejével hat.:)

Összegezve:

Ész - evo
Szív - sti

Hallgasson ki-ki amelyikre akar...:D

car-hifi-bogner
2008. 12. 12., 04:34
Hát én Integrából és Accord TypeR-ből ültem át a nyolcasomba,én ilyen sok hasonlóságot nem találtam!;)

lalow
2008. 12. 12., 07:50
Hát én Integrából és Accord TypeR-ből ültem át a nyolcasomba,én ilyen sok hasonlóságot nem találtam!;)

Termeszetesen nem azt mondom hogy egy az egyben ugyan az, de relative hasonlo karakterisztikaju auto volt (legalabbis a ix-es), viii-ast sajnos meg nem probaltam..:)

bunker
2008. 12. 12., 10:05
Pörgős akárcsak a hondák, egy ezressel később indul meg (3500-nál emlékeim szerint), de nem akkora nyomatékkal.

:confused::confused::confused::confused:

Viktor
2008. 12. 12., 10:45
Igen, ez nekem is szembetűnt, de szerintem csak elírás!:)

bunker
2008. 12. 12., 10:52
Igen, ez nekem is szembetűnt, de szerintem csak elírás!:)

Lehet az STi-hez viszonyítva gondolta, de tényleg rossz így a fogalmazás.
Meg, hogy lehet a hondához (egyáltalán melyik tipusához, mert nem derült ki) hasonlítani? És akinek nem volt hondája, az most mit gondoljon, mit jelent az, hogy v.mi hondás:-k?

lalow
2008. 12. 12., 12:59
Lehet az STi-hez viszonyítva gondolta, de tényleg rossz így a fogalmazás.
Meg, hogy lehet a hondához (egyáltalán melyik tipusához, mert nem derült ki) hasonlítani? És akinek nem volt hondája, az most mit gondoljon, mit jelent az, hogy v.mi hondás:-k?

Természetesen az STI-hez viszonyitottam a fordulatszámot....
Akinek nem volt versenypályára fejlesztett hondája, pedig bánhatja, jó dolgot hagyott ki!:)
Komolyra forditva, az én szemszögömböl irtam le, az eddigi autókhoz képest amivel sok tapasztalatom volt....
Annak akinek eddig nem is volt semmiylen komolyabb autója, magyarázhatod hogy milyen, úgyse tudja majd átérezni.
Mellesleg legközelebb pont az Accord Type-R áll az evohoz feelingre. De a ctr, integra is hasonló.

Robevo
2008. 12. 12., 17:11
Általában őket szokták egy lapon emlegetni, hasonlítgatni. Össze tudnánk szedni a főbb különbségeket?
Amit én tudok:
Alvázvédelem: EVO: nincs, STI: van
Alkatrészek,fenntartás: EVO: drágább, STI: olcsóbb
Megbízhatóság: EVO: kevésbé, STI: jobban
Futómű: EVO: jobb, STI: rosszabb

az a baj , hogy nem vagyok otthon.
de it kint a kovetkezo:

Alvazvedelem: ugyan az
Alkatreszek +fenn tartas : Evo olcsobb
Megbizhatosag: Ugyan az
Futo mu : meg ugyis ,hogy itt kint nincs AYC a CT9A -ban Evo egyertelmu

Nekem nagyon sok STI-s ismerosom es baratom van itt kint. Meg rendszeresen meg is hivnak a talakozojuk ra is :)

Szeretem az STI -is , mi elott meg vettem a X -est gondolkodtam rajta. Vezettem is sok tuningoltat gyarit stb.

Aztan ugy dontottem , hogy ezt az arckepet fogom hasznalni.:
http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/STY002.jpg


Y ugy ejted ,hogy nagyon hasonlit a WHY szora. /gyakorlatilag ugyan ugy ejted : vhaj/
A WHY pedig azt jelenti , hogy MIERT?

EvoSasa
2008. 12. 12., 18:50
:)

robee1328
2008. 12. 12., 19:10
A 98- 99-es évjáratú imprezában is van ez az intercoolerre vizet fecskendező cuuc? Azt értem hogy a hűtés maitt csak azt nem hoy ezt milyen sűrűn kell nyomkodni. És mit érdemes tudni ezekről az Imprezákról(98-99)?

rossi46
2008. 12. 12., 22:36
A 98- 99-es évjáratú imprezában is van ez az intercoolerre vizet fecskendező cuuc? Azt értem hogy a hűtés maitt csak azt nem hoy ezt milyen sűrűn kell nyomkodni. És mit érdemes tudni ezekről az Imprezákról(98-99)?
http://forum.subaruklub.hu (http://forum.subaruklub.hu/)
Itt olvasgathatsz és felteheted a kérdéseid. ;)

jordan6
2010. 05. 02., 08:00
http://farm4.static.flickr.com/3072/2609207299_5a058597ec.jpg

jordan6
2010. 05. 02., 08:11
http://farm4.static.flickr.com/3180/2846432909_529eda2f63_o.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2579/4210318560_a0e3eacd2c_b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3630/3607377592_ef2ba76150_b.jpg

jordan6
2010. 05. 02., 08:14
http://farm4.static.flickr.com/3304/3243159078_ef30b8864d_b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3263/3170634983_3d6a279554_b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3123/3170639433_1d0f174d1b_b.jpg