PDA

Teljes nézet : Szinterkuplung



Feron
2009. 05. 04., 11:05
Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni kuplung ügyben, minden jöhet, vélemények, tapasztalatok, ajánlások, ár/érték arányok, bármi!

A lényeg,h szeretnék cserélni vmi erősebbre,mert a mostani nem sokáig fogja bírni. Tudom,h a 2 tárcsás HKS/Exedy a király, de azoknak az áruk is királyoknak való!:D:D De mi van a szegény halandóval,aki olcsóbban meg szeretné úszni és még rosszul járni sem akar?:D Persze,az 1 tárcsás szinter nem olyan felhasználó barát, de azért lehet használni városban? Vagy itt is több lehetőség van?
Martin-féle kuplungot miért szidja itt mindenki? Vannak ismerőseim, akik nagyon elégedettek vele, igaz fwd autókról van szó...:rolleyes:
Whistler Racing?

Help plííííííz;)

FQ-400
2009. 05. 04., 11:20
lassan 30.000 van a Whistler féle kevlár kuplungunkban és hibátlan. Városban használható, nem rángat olyan mint a normál gyári volt csak jobban bírja. 2 éve csinálta nekünk 25.000 forintért.
- Annyi volt, hogy le kellett venni a kuplungot és elvinni hozzá. Mi nem a teljes kuplungot csak a tárcsát vittük ezért kellett idő amire bekopott rendesen. Ha szerkezetet viszel elvileg rá is illesztik. (ha jól tudom)

De a legegyszerűbb ha bugázol valahonnan egy komplett szerkezetet és elviszed azt, majd cserélgeted mert akkor nem 4-5 napig nincs autó csak amíg kicseréled.
- Dunában annó volt bent egy 8-as kuplung cserén és annak a komplett szerkezetét hoztuk el, annyi volt a baja, hogy a papucsok lekoptak róla. (talán 1000 forint volt a komplett szerkezet :) ) - azóta is az van benne, a gyári várja a polcon a cserét. -amikor eljön az ideje-

Feron
2009. 05. 04., 11:33
lassan 30.000 van a Whistler féle kevlár kuplungunkban és hibátlan. Városban használható, nem rángat olyan mint a normál gyári volt csak jobban bírja. 2 éve csinálta nekünk 25.000 forintért.
- Annyi volt, hogy le kellett venni a kuplungot és elvinni hozzá. Mi nem a teljes kuplungot csak a tárcsát vittük ezért kellett idő amire bekopott rendesen. Ha szerkezetet viszel elvileg rá is illesztik. (ha jól tudom)

De a legegyszerűbb ha bugázol valahonnan egy komplett szerkezetet és elviszed azt, majd cserélgeted mert akkor nem 4-5 napig nincs autó csak amíg kicseréled.
- Dunában annó volt bent egy 8-as kuplung cserén és annak a komplett szerkezetét hoztuk el, annyi volt a baja, hogy a papucsok lekoptak róla. (talán 1000 forint volt a komplett szerkezet :) ) - azóta is az van benne, a gyári várja a polcon a cserét. -amikor eljön az ideje-

Nekem jelenleg egy erősített szerkezetű kevlár tárcsás kuplungom van... a tárcsa már volt egyszer cserélve, kb. 20e km-et bírt úgy,h direkt odafigyeltem, nem minden lámpánál indulok rajtprogrammal,stb:D a csere óta kb 8e km van a tárcsában,de már nem tökéletes, pedig szinte mindig finoman indulok,csak nagy ritkán van máshogy, "kényszerből".:D De már most érződik,h ha benyomod kicsit fürgébben a kuplungot, "megmozdul" az autó,ha tudod mire gondolok.:) Igaz, az első tárcsánál még majdnem gyári volt a gép, most meg azért már lényegesebben erősebb lett.:rolleyes:

FQ-400
2009. 05. 04., 11:51
Rajtprogram után van ennek is olyan szaga, hogy csak na..... Nem nagyon kedveli.
Whistler szinter volt annó a versenyautóban azzal pl rajtnál soha nem lehetett rajtprogrammal indulni mert felhegesztődött a hőtől, szóval mindíg érzésre volt a rajt. Kevlár-szinter keverék is van, azt nem tudom milyen lehet.
De a mostani az bírja. És dugóban is "kellemes". Meg csúsztatni is lehet.

Feron
2009. 05. 04., 11:55
De a mostani az bírja. És dugóban is "kellemes". Meg csúsztatni is lehet.

Ez az enyémre is igaz, kivéve az első kijelentést:D

hunevo6
2009. 05. 04., 12:01
én Martin féle dupla tárcsás szinterrel vettem a kocsit és elég sok bajom volt vele. Rossz helyen fogott, rángatott csúsztatásnál, visszaváltásoknál amikor felengedtem a fedált búgott mint a barom, amíg össze nem lassultak a tárcsák, a pedál érzet nagyon szar volt- egy helyen fog, ha azt elmulasztottad akkor lefulladt- szóval sok volt a gond. Na nagy nehezen el kopott és el vitték kevlároztatni a tárcsát. Első rajt: állok 4500 rpm-nél, lesatu, majd lelép a kuplungról. A kocsi szinte meg sem mozdult, ellenben a tükörben láttam egy akkora fehér füstöt mint még soha. A kuplung meg is halt újra. Akkor berágram és vettem HKS-t. Tudom, hogy kurva drága- de nekem megéri mert olyan mint az álom és sokat bír.

Feron
2009. 05. 04., 12:05
én Martin féle dupla tárcsás szinterrel vettem a kocsit és elég sok bajom volt vele. Rossz helyen fogott, rángatott csúsztatásnál, visszaváltásoknál amikor felengedtem a fedált búgott mint a barom, amíg össze nem lassultak a tárcsák, a pedál érzet nagyon szar volt- egy helyen fog, ha azt elmulasztottad akkor lefulladt- szóval sok volt a gond. Na nagy nehezen el kopott és el vitték kevlároztatni a tárcsát. Első rajt: állok 4500 rpm-nél, lesatu, majd lelép a kuplungról. A kocsi szinte meg sem mozdult, ellenben a tükörben láttam egy akkora fehér füstöt mint még soha. A kuplung meg is halt újra. Akkor berágram és vettem HKS-t. Tudom, hogy kurva drága- de nekem megéri mert olyan mint az álom és sokat bír.

Na jó,de Neked nem ez az első autód, hanem inkább hobbira van,ha jól sejtem, ráadásul Te kompromisszumok nélkül építesz autót!:p:D

Meg most kicsit belefáradtam, az évet úgy kezdtem,h egy kipuff-on, meg a mostani kuplungon kívül gyári volt az autó - azóta meg elég gyorsan elég sok minden került bele.:rolleyes:

FQ-400
2009. 05. 04., 12:09
Amúgy ebben a kuplungban maximum 20 rajtprogram van.
Le lehetne ezt is írni kb 1 hét alatt, ahogy az előzővel történt a dolog. Mondjuk ott nem tudom milyen volt benne, azt tudom, hogy ott csak ratprogram volt semmi mást. (az újdonság ereje mindig megkívánta az érzést :) ). De ha nagyon rajtolgatni akarsz meg tényleg osztani akkor ez sem fog sokkal többet bírni. Lehet vele rajtprogramozni szépen csak nem olyan durván. Volt velem is olyan reptéren, hogy a 3-ik programnál már nem nagyon szerette az indulást... Mondjuk nem is úgy van használva, hogy fruti aztán oda vágod neki a kuplungot, hanem nagyon picit csúsztatva van mindíg. -Kivéve amikor nem de az nagyon ritka, ez inkább akkor van ha 2 emberrel van felszerelve az autó. -
De a csúsztatás az nem úgy értendő, hogy rajtprogi 5k csúszás 7k és majd összezár.... Hanem kb folyamatosan 5k-n áll a mutató aztán kezd el emelkedni. Pont hétvégén néztük, hogy egy durva rajtprogramnál 5k-ról beesett a fordulat picivel 4k alá, de akkor rá lett engedve rendesen. -De ilyeneket nem nagyon bír hosszú távon

Feron
2009. 05. 04., 12:18
És még egy kérdésem lenne kedves hutyutyu:D:D

Amit wasabi kolléga árul ATC kuplungot mindenestül, szted az jó vétel lehet?:-k

EvoSasa
2009. 05. 04., 12:23
Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!

Feron
2009. 05. 04., 12:28
Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!

Na kösz, elveszed itt a kedvem:( Add el a tiéd nekem!:p:D

Fapuma8
2009. 05. 04., 13:22
Na kösz, elveszed itt a kedvem:( Add el a tiéd nekem!:p:D

HKS , EXEDY vagy hazai összerakott mert ha utána felújító kell vagy veszel megint jópénzért vagy itthon megcsinálják neked.

Whistler?

Feron
2009. 05. 04., 13:36
HKS , EXEDY vagy hazai összerakott mert ha utána felújító kell vagy veszel megint jópénzért vagy itthon megcsinálják neked.

Whistler?

Neked akkor melyik van? Egyik se,nem?!:D vmi amcsi a DCS által nemde?
Whistlertől kértem árajánlatot,de még nem válaszoltak...

Tényleg! Whistler-szinterről vélemény, tapasztalat?:rolleyes:

hunevo6
2009. 05. 04., 14:02
Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!

sajnos én is így gondolom... a wasabi kollégát meg bármennyire is kedvelem személyesen, nem tudok nyilatkozni a régi kuplungról, mert már csak akkor vezettem a kocsiját amikor HKS kuplungos lett :-D

hidd el ismerem az érzést amikor vágysz egy kicsivel jobbra, de nem akarsz sokat költeni. Szerintem sajna ebben az esetben a kicsivel jobbnak hitt igazából buher és nem adja majd azt amire végül azt mondod, hogy hmmm ez igen- ez megérte. De figyu- másrészről a Zsolti (wasabi) kuplungja pont egy hetet ment kb, szóval nem hiszem, hogyfel kéne újítani, de én a helyedben el mennék, megnézném, le csekkolnám a nyomólapot a szinterlapot, ha semmi sem görbe, nem égett akkor az rendben van a 100 pénz meg nulla egy jó duplatárcsás kuplungért.

Feron
2009. 05. 04., 14:17
sajnos én is így gondolom... a wasabi kollégát meg bármennyire is kedvelem személyesen, nem tudok nyilatkozni a régi kuplungról, mert már csak akkor vezettem a kocsiját amikor HKS kuplungos lett :-D

hidd el ismerem az érzést amikor vágysz egy kicsivel jobbra, de nem akarsz sokat költeni. Szerintem sajna ebben az esetben a kicsivel jobbnak hitt igazából buher és nem adja majd azt amire végül azt mondod, hogy hmmm ez igen- ez megérte. De figyu- másrészről a Zsolti (wasabi) kuplungja pont egy hetet ment kb, szóval nem hiszem, hogyfel kéne újítani, de én a helyedben el mennék, megnézném, le csekkolnám a nyomólapot a szinterlapot, ha semmi sem görbe, nem égett akkor az rendben van a 100 pénz meg nulla egy jó duplatárcsás kuplungért.

Biztos 2 tárcsás az?:-k (mert azt írta,h kb 400Le-ig jó,a DCS meg az 1 tárcsásra mondta ugyanezt - és mivel nála vette, innen gondolom,h 1 tárcsás lehet) meg azt írja,h 2000 km van benne,azt csak nem egy hét alatt rakta bele:D
de amúgy igen,valóban azt kéne,h megnézem,de nehéz így kommunikálni vele,h két napban egyszer ír egy kommentet:D nem tudod a számát?;)

Miki
2009. 05. 04., 19:00
tlakozom az előttem szólókhoz, én is végigpróbáltam párat (köztük a Martin félét, duplatárcsást is), mind kaka volt. A HKS jó!

manumission
2009. 05. 04., 20:30
tlakozom az előttem szólókhoz, én is végigpróbáltam párat (köztük a Martin félét, duplatárcsást is), mind kaka volt. A HKS jó!


Amikor Én mentem a kocsiddal, akkor AP volt benne? Mitha..

EVO-010
2009. 05. 04., 21:05
Neked akkor melyik van? Egyik se,nem?!:D vmi amcsi a DCS által nemde?
Whistlertől kértem árajánlatot,de még nem válaszoltak...

Tényleg! Whistler-szinterről vélemény, tapasztalat?:rolleyes:

Bár nekem majdnem összejött egy gyári tárcsa felújítás, én is fáztam egy kicsit előtte, aztán jártam nálluk. A Whistler mindenképen jó választás, bármit megcsinálnak és nagyon profik... http://whistlerracing.hu/szinter_kuplungok

berkes
2009. 05. 04., 22:07
Vagy vegyél normálisat vagy maradj a mostaninál, nem érdemes a középutat keresgélni úgy sem lesz jó csak pénz kidobás és az lesz a drága nem a HKS!

Osztom a véleményed.
A kompromisszum mentes a HKS nem rángat , jó pedálérzet csúsztatható és 650-700Nm bír egy baja van Qva drága.
De ha valaki egyszer ki tudja fizetni eltűnnek a kuplung problémák.

Feron
2009. 05. 05., 06:53
Bár nekem majdnem összejött egy gyári tárcsa felújítás, én is fáztam egy kicsit előtte, aztán jártam nálluk. A Whistler mindenképen jó választás, bármit megcsinálnak és nagyon profik... http://whistlerracing.hu/szinter_kuplungok

Hát kiváncsi vagyok,h milyen árajánlatot küldenek vissza... előre félek:D

Miki
2009. 05. 11., 07:11
Amikor Én mentem a kocsiddal, akkor AP volt benne? Mitha..

Passzolom a kérdést, de egy időben volt egy AP Racing kuplungom is, de az csak egytárcsás volt. Az egytárcsásaim közül az volt a legjobb :) Előtte volt ugya a gyári, majd a aMretin féle egytárcsás (brrr). Az AP után meg jött a Martin féle duplatárcsás, most meg vagy 2 éve a HKS. Ez a tuti.

Papírtigris
2009. 05. 11., 22:11
Szia,illetve sziasztok.

Na akkor megprobálom leirni röviden a tapasztalatom mert kuplung ügybe már szerintem nagyon ott vagyok. Én pont most volt egy éve hogy megvettem az autot.(mellesleg tök véletlenül mert nem állt szándékomba),elötte egy m5 bmw-m volt azzal soha nem volt kuplungbajom. Na szoval meglett az auto örültem kocsiztam stb,olvastam meg mondták is hogy evo jo de ne rajtolgassak mert hajtáslánc és a KUPLUNG nem birja.Megszoktam a kocsit kb 4 hét rajtoltam kettöt a gyári kuplungnak anyi lett.Elkezdtem keresgélni kérdezösködni és árajánlatokat kérni.Senki,mondom senki(wisler stb) még csak válaszra sem méltatott konkrét árral emailbe!!!! Na bocs innen egyetlen egy ember 1stdriver.És akkor lett kevlár tárcsa merthogy az audik a gyorsulásokon azzal mennek.Hutyutyu kolléga és a DCS egyböl mondták ne vegyek mert nem birja(itt még a gyári autorol beszélünk) de én megvettem ha jol emlékszem 50 ehuf volt a tárcsa ugy hogy az enyémre rakták rá. Na ez birta kb 3000 km-tert és kifingott.Na utánna jött amit most eladnék (ACT) jokat olvastam rola és kurva jo is szerintem de én ugye megvettem a lendkereket is hozzá.Na ez volt beszerelve 275 ehuf ha jol emlékszem.Ennél a kuplungnál konkrétan éreztem hogy csavarodik a kasztni miután kész lett a motor.Na ugye az én hülyeségem miatt meg ugye hogy a DCS mondta hogy ez a kuplung valoszinü már kevés lesz a teljesitményemhez mikor eldurrant a munkahengerem azt hittem már megint a kuplug meg se néztem,csak elkezdtem keresni HKS-t mert kocsizni akartam.Na ekkor kiderült a Bedönek van raktáron kb 6 garnitura eredeti japo ez volt 471 ehuf.Na a poén csak most jön!! Mindenki itt is sokan esküsznek hogy ez a világ legjobb kuplungja. Na én pont holnap reggel teszem le az autot a Bedönél immáron HARMADSZORRA mert a kuplung mikor nagyon de nagyon meg van hajtva(utcán ha összeakadok egy komolyabb vassal),na akkor megcsuszik! Utánna viszahül és nincs gond de én ugy gondolom hogy ne csusszon meg soha! Valamit egyébként állítani kell a két nyomolap között.Nagyábol nekem ez a tapasztalat mindez egy éven belül. Viszatérve az ACT re a Bedö szerint a martinka kb 40-60 között ujjitaná fel.De bármikor megmutatom neked ha kell.
Remélem segitettem.
Üdv.

hunevo6
2009. 05. 11., 22:26
Főnök, az azt jelenti, hogy te annyira megmelegíted a nyomólapokat, hogy azok vetemednek és ilyenkor nem tud a szinterlap teljes felülettel feltapadni :-(

Keményen nyomod :-D

VGergo
2009. 05. 11., 22:27
100e télleg jó ár érte naon lendkerékkel !

Papírtigris
2009. 05. 11., 22:28
Főnök, az azt jelenti, hogy te annyira megmelegíted a nyomólapokat, hogy azok vetemednek és ilyenkor nem tud a szinterlap teljes felülettel feltapadni :-(

Keményen nyomod :-D

Nem szarozok!! ujj m3,corvette,f430 ezeknél csuszott meg:D

hunevo6
2009. 05. 11., 22:34
Nem szarozok!! ujj m3,corvette,f430 ezeknél csuszott meg:D

LOL- kemény vagy apa- de azért örülünk, hogy öregbíted az evosok hírnevét- helyes.

És akkor most melyiket adod el- HKS, vagy ACT? Mert ahogy írtad, lehet, hogy a te felhasználási körülményeidhez még jobb is az ACT nem?

hunevo6
2009. 05. 11., 22:38
egyébként még annyit szeretnék hozzá tenni a dologhoz, hogy amit én illetve Wasabi kolléga használunk az a HKS UTCAI!!! kuplungja, míg pl Miki bácsi a racing verzióval jár, és a kettő nem ugyan az!

Az utcai verzió kevesebb sanyargatást bír egy alkalommal, de hosszabb az élettartama, míg a racing verzió gyorsabb váltásokat tesz lehetővé, több hőt bír el, viszont rövidebb élettartama van.

hunevo6
2009. 05. 11., 22:44
na Zsolti itt van neked a kuplung:

http://www.nyxracing.com/exedy-wasabi-carbon-triple-clutch-kit-mitsubishi-evo-viii-mr-ix-0306-p-45187.html

még a nevedre is van igazítva - lol

1300 kilót nyomó rugó, tripla karbon tárcsa- ezt nem tudod még te sem széthajtani az tutti!!!

HKSTOMEVO9
2009. 05. 12., 07:12
A lábbal nem lehet baj?
Ezt nem kellene csúsztatgatni,on-off állásban kell kezelni,ehhez kell némi szilent cuccok is,és sok gyakorlat.

hunevo6
2009. 05. 12., 07:14
A lábbal nem lehet baj?
Ezt nem kellene csúsztatgatni,on-off állásban kell kezelni,ehhez kell némi szilent cuccok is,és sok gyakorlat.

ha a sok balfék meg tudja oldani a porsche-ben (GT talán) akkor szerintem mi is elbírnánk vele.

Jeff_TM
2009. 05. 13., 16:13
Ez van most fent: http://www.maperformance.com/quartermaster-twin-disc-7.25-v-drive-clutch-flywheel-evo.html
Nagyon durva, nagyon konnyu a lendkerek, de picivel lagyabb a pedal mint az elozonel, ami ez volt: http://www.amsperformance.dk/default.asp?ID=6&show=vare&vareid=179&varenr=Drivlinie-007&varegrp=20&page=1
Az Exedy birta egy evig, jo sok rajtolassal. Kivancsi vagyok a QuarterMaster-re...

hunevo6
2009. 06. 01., 19:20
na, kötelességem megvédeni a mi motoros killer Zsoltinkat, ugyanis ma megpróbáltam egyet rajtolni a HKS GD Max kuplungommal, ami kb 3000 kilómétert futott mindösszesen a legutolsó felújítás óta. ÉS NEM LEHETETT, mert bizony igaza van a mi barátunknak, BASZIK megfogni 600nm nyomatékot- a kocsi gyorsul, de a kuplung nem zár teljesen! Szóval aki erős kocsit akar és rajtolni is akar annak a pro belső kell. Érdekes, hogy amint éreztem, hogy kettőben is megforog, azonnal elengedtem a gázt, majd kb egy perc után nyomtam neki egy padlót és már simán megfogta. Szóval a nem rajtos zárt állapotú nyomatékot megtartja, de gyorsulni nem lehet vele :-(

Fapuma8
2009. 06. 01., 19:55
na, kötelességem megvédeni a mi motoros killer Zsoltinkat, ugyanis ma megpróbáltam egyet rajtolni a HKS GD Max kuplungommal, ami kb 3000 kilómétert futott mindösszesen a legutolsó felújítás óta. ÉS NEM LEHETETT, mert bizony igaza van a mi barátunknak, BASZIK megfogni 600nm nyomatékot- a kocsi gyorsul, de a kuplung nem zár teljesen! Szóval aki erős kocsit akar és rajtolni is akar annak a pro belső kell. Érdekes, hogy amint éreztem, hogy kettőben is megforog, azonnal elengedtem a gázt, majd kb egy perc után nyomtam neki egy padlót és már simán megfogta. Szóval a nem rajtos zárt állapotú nyomatékot megtartja, de gyorsulni nem lehet vele :-(

DCS is ilyet vett az újra összerakott piros evójába...

Tapasztalat , csúszik neki rajtprogramon , egy rakás sz...r gyorsulásra és nem 3 forint...:evil:

HKSTOMEVO9
2009. 06. 01., 19:58
Mekkora mák,hogy fix közepűt vettem.

MES-Racing
2009. 06. 01., 19:58
na, kötelességem megvédeni a mi motoros killer Zsoltinkat, ugyanis ma megpróbáltam egyet rajtolni a HKS GD Max kuplungommal, ami kb 3000 kilómétert futott mindösszesen a legutolsó felújítás óta. ÉS NEM LEHETETT, mert bizony igaza van a mi barátunknak, BASZIK megfogni 600nm nyomatékot- a kocsi gyorsul, de a kuplung nem zár teljesen! Szóval aki erős kocsit akar és rajtolni is akar annak a pro belső kell. Érdekes, hogy amint éreztem, hogy kettőben is megforog, azonnal elengedtem a gázt, majd kb egy perc után nyomtam neki egy padlót és már simán megfogta. Szóval a nem rajtos zárt állapotú nyomatékot megtartja, de gyorsulni nem lehet vele :-(

mi lesz ha felteszed a nagyobb turbot + kap nyomást is gazdagon????

hunevo6
2009. 06. 01., 20:20
mi lesz ha felteszed a nagyobb turbot + kap nyomást is gazdagon????

nagyobb turbóval sem szabad elengedni nyomatékban, csak fentebb inkább lóerőben. A nagyobb turbót én arra használnám, hogy ez a mostani 600nm hosszabban leszen meg, nem arra, hogy alul legyen 800nm majd felül semmi.

Papírtigris
2009. 06. 01., 20:42
na, kötelességem megvédeni a mi motoros killer Zsoltinkat, ugyanis ma megpróbáltam egyet rajtolni a HKS GD Max kuplungommal, ami kb 3000 kilómétert futott mindösszesen a legutolsó felújítás óta. ÉS NEM LEHETETT, mert bizony igaza van a mi barátunknak, BASZIK megfogni 600nm nyomatékot- a kocsi gyorsul, de a kuplung nem zár teljesen! Szóval aki erős kocsit akar és rajtolni is akar annak a pro belső kell. Érdekes, hogy amint éreztem, hogy kettőben is megforog, azonnal elengedtem a gázt, majd kb egy perc után nyomtam neki egy padlót és már simán megfogta. Szóval a nem rajtos zárt állapotú nyomatékot megtartja, de gyorsulni nem lehet vele :-(

Na végre:)
Már kezdtem azt hinni hogy velem van a baj.
Egyébként a DCS ugyanazt a prot kapta ugyanakkor mint én az enyém nem csúszik meg az övé igen.

Fapuma8
2009. 06. 01., 20:57
Na végre:)
Már kezdtem azt hinni hogy velem van a baj.
Egyébként a DCS ugyanazt a prot kapta ugyanakkor mint én az enyém nem csúszik meg az övé igen.

Lehet neki erősebb a 2.3 stroker mint a te géped.:cool:
Azaz neked még jó neki már nem.

Olyan kellene neki mint amilyet nekem csináltatott , ok hogy csörög csattok de mentem vele 15000 mérföldet és rajtoltam 12 versenyen összesen kb 60-at plusz amikor programozza...stb...most lesz felújítva kicsit a körmöshöz váltóhoz.

Ha minden jól megy Hringen már az új vátó lesz , de még nem a 3 tárcsás tiltonnal....szerelve.

Mondjauk ha jól működik akkor elég a 2 tárcsás kuplung.:D

hunevo6
2009. 06. 01., 21:00
hát igen a stroker nyomatékban kegyetlen. Zsoltinak lóerő van a gépben a nagy tengelyek miatt- így jó lesz a kuplung. Mi vagyunk cikiben (Miki+Berkes+én)

VGergo
2009. 06. 01., 21:03
Fapuma, neked milyen kuplung van ?

Fapuma8
2009. 06. 01., 21:12
Fapuma, neked milyen kuplung van ?

Whistlerracingos tárcsák , szerkezetet jelenleg nem tudom.

De lényege hogy hasonló mint egy exedy vagy hks duplatárcsás de hogy gyorsan és olcsón lehessen felújíttatni javíttatni ezért whistler "kopórész".

Közepe nincs a tárcsáknak azért rezeg mint 1200-es zsiga szétesés előtt , de jó tartós.

Csaba kb fél évvel ezelőttre várta hogy szétessen de jobb mint a mostani új HKS-e :cool:

hunevo6
2009. 06. 01., 21:18
azért én nem temetem a HKS-t. Úgy indulok vele, hogy nem mondod meg, hogy szinter kuplung, nagyon kényelmes és ha nem rajtolok akkor tart is- és az előző készlet konkrétan vagy 20.000 km-t futott (4 évet egész pontosan) szóval jó cucc ez, de nem drag motyó.

Fapuma8
2009. 06. 01., 21:20
azért én nem temetem a HKS-t. Úgy indulok vele, hogy nem mondod meg, hogy szinter kuplung, nagyon kényelmes és ha nem rajtolok akkor tart is- és az előző készlet konkrétan vagy 20.000 km-t futott (4 évet egész pontosan) szóval jó cucc ez, de nem drag motyó.

Természetes.

Én koncentrálok minden indulásnál de megy és dugóban is használható meg autópályás baleset miatti araszolásnál is.

VGergo
2009. 06. 01., 21:21
azért fapuma szerkezete sem lehet rossz ! adtál neki rendesen akkor !

hunevo6
2009. 06. 01., 21:31
előbb utóbb azt hiszem át váltok a pro középre, és akkor marad végül is a mostani cucc, de mindösszesen 600 dodoért kapok keményebbet. Mondjuk most meg kell dícsérnem a Csabi babát, ha tényleg annyit bírt a cucc amit írtál, mert attól már egy ilyen GD max az űrben keringene valahol, úgy szétrepült volna :-D

Fapuma8
2009. 06. 01., 21:33
előbb utóbb azt hiszem át váltok a pro középre, és akkor marad végül is a mostani cucc, de mindösszesen 600 dodoért kapok keményebbet. Mondjuk most meg kell dícsérnem a Csabi babát, ha tényleg annyit bírt a cucc amit írtál, mert attól már egy ilyen GD max az űrben keringene valahol, úgy szétrepült volna :-D

Ez egy jó választás volt.Teljesen tönetmentes valóban és indultam vele már kezelt pályán is többször.

ATTILA EVO 7
2009. 06. 01., 21:50
Martin Laci fele kettarcsas volt nekem igeret szerint kb. 900Nm-ig birta,utana jott a 3 tarcsas tilton az zoral,de utcai kozlekedesre alkalmatlan.....

Fapuma8
2009. 06. 01., 22:00
Martin Laci fele kettarcsas volt nekem igeret szerint kb. 900Nm-ig birta,utana jott a 3 tarcsas tilton az zoral,de utcai kozlekedesre alkalmatlan.....

Egész jó hazai kuplungosok vannak ezek szerint.:cool:

hunevo6
2009. 06. 01., 22:09
hát nekem volt Martin féle motyóm, egy para volt az egész közlekedés, sosem tudtam, hogy most át fogok-e érni a kereszteződésben, vagy befulladok és telibe ver valami oldalról.

ATTILA EVO 7
2009. 06. 01., 22:11
Egész jó hazai kuplungosok vannak ezek szerint.:cool:

4 evig volt benne es csak egyszer sikerult kivegezni,pedig volt benne rajtolgatas boven.
Viszont az csaloka lehet,hogy en sosem autoztam nyomatekbol,mindig jol elforgatva 7000 folott voltak a valtasok.A legelso megcsuszas is ugy tortent,hogy 130 korul lepadloztam 6.-ban..........ahogy megjott a nyomas abban a pillanatban vege is volt.

Fapuma8
2009. 06. 01., 22:17
4 evig volt benne es csak egyszer sikerult kivegezni,pedig volt benne rajtolgatas boven.
Viszont az csaloka lehet,hogy en sosem autoztam nyomatekbol,mindig jol elforgatva 7000 folott voltak a valtasok.A legelso megcsuszas is ugy tortent,hogy 130 korul lepadloztam 6.-ban..........ahogy megjott a nyomas abban a pillanatban vege is volt.

Ok , de nálad majd 2X annyi lóerő van és több nyomaték is mint újdonsült tomei hutyutyu nem kínai sztróker kollégánál.....:D

ATTILA EVO 7
2009. 06. 01., 22:20
hát nekem volt Martin féle motyóm, egy para volt az egész közlekedés, sosem tudtam, hogy most át fogok-e érni a kereszteződésben, vagy befulladok és telibe ver valami oldalról.

Ismeros az erzes,en keveset mentem vele palyan kivul,utcai autoba en sem raknek ilyet.Fapumaet tegnap kiprobaltam sokkal kezelhetobb mint a Martine.
Holnap megkerdezem az RT-t (Zold S2) O utcan hasznalja 600 koruli loerovel,de nem tudom mi van benne neki.....

Fapuma8
2009. 06. 01., 22:28
Csak már a pályán látnánk.;)

Látnánk az itteni evókat a gyorsulásin mit mennek...;-)

Sanci
2009. 06. 01., 22:30
Látnánk az itteni evókat a gyorsulásin mit mennek...;-)

Nyílván a nem arra a célra építettek labdába se rúghatnak. De azért pár összehasonlító mérés érdekes lenne. Mondjuk a szokásos 100-ról 150-re stb.

Leon
2009. 06. 01., 22:31
Nekem is erősen kuplung projekt van. Kb 1 éve került bele rallyart-nak mondott duplatárcsás szerkezet, de kezdi megadni magát. Tudom, hogy mindenki a HKS-t ajánlja, de továbbra is horror soknak tartom az árát. A szerelőim a Martinhoz vinnék felújitani a mostanit, de tartok tőle, hogy nem lesz uccára való, nagyrészt pedig ott használnám.

Ötletek?

ATTILA EVO 7
2009. 06. 01., 22:34
Nekem is erősen kuplung projekt van. Kb 1 éve került bele rallyart-nak mondott duplatárcsás szerkezet, de kezdi megadni magát. Tudom, hogy mindenki a HKS-t ajánlja, de továbbra is horror soknak tartom az árát. A szerelőim a Martinhoz vinnék felújitani a mostanit, de tartok tőle, hogy nem lesz uccára való, nagyrészt pedig ott használnám.

Ötletek?

Ha kettarcsas Martin felet teszel be utcara,akkor hamar meg fogod utalni az autodat

sms31
2011. 05. 01., 18:10
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék..... EVO 8 Mikor beindítom a vasat és a kuplungot indítás után elengedem a pedált akkor mozdul az autó... ez helyes e vagy helytelen? 6 ágú tárcsa van benne de márkát nem tudok....Tudna nekem erre mondani valamit?

HKSTOMEVO9
2011. 05. 01., 18:13
A forgó tömeg tehetetlensége+hideg olaj,ami sűrű.
De azért üresben van közben ugye?

sms31
2011. 05. 01., 18:28
A forgó tömeg tehetetlensége+hideg olaj,ami sűrű.
De azért üresben van közben ugye?

Persze üresben van!!