PDA

Teljes nézet : Javittatás casco-ra



Feron
2009. 05. 17., 14:04
Sziasztok!

Sajnos a mai napon történt egy kis koccanás, nem vészes, az első lökős és a bal első sárvédő kapott.
Casco-ra szeretném megcsináltatni.A kérdésem az lenne,hogy a leggyorsabb? Gondolom márkakereskedésbe kell bevinni. De melyikbe? Kik korrektek, kik gyorsak?

Vagy ha beviszem a biztositó egyik kirendeltségére (vagy mire), akkor ott egyből felmérik a kárt? És utána tudom vinni ahhoz a szerelőhöz,akihez szeretném? Mert ugye én Érdre hordom, és azt mondták,h innentől kezdve már tudják intézni, pótszemle, stb...

Köszi a segitséget!;)

Feron
2009. 05. 17., 15:57
Na mind1, akkor az utóbbi lesz, holnap reggel besétálok a biztositóhoz, aztán utána kim1ek Érdre és remélem nekem ennyi volt a feladatom.:)

Ki lehet törölni ezt a témát, vagy nemtom mi ilyenkor a teendő.:D

bsz
2009. 05. 17., 16:16
Na mind1, akkor az utóbbi lesz, holnap reggel besétálok a biztositóhoz, aztán utána kim1ek Érdre és remélem nekem ennyi volt a feladatom.:)

Ki lehet törölni ezt a témát, vagy nemtom mi ilyenkor a teendő.:D


Ezt gyorsan megoldottad magadnak... Szerintem a legjobban azzal jársz ha keresel egy olyan márkaszervízt ahol le van szerződve a te biztosítóddal, egyébként sok rohangálásba fog kerülni... (meg időbe)

hunevo6
2009. 05. 17., 18:18
Na mind1, akkor az utóbbi lesz, holnap reggel besétálok a biztositóhoz, aztán utána kim1ek Érdre és remélem nekem ennyi volt a feladatom.:)

Ki lehet törölni ezt a témát, vagy nemtom mi ilyenkor a teendő.:D

kérésedre a témát holnap reggel törlöm az összes hozzászólással.

Köszönöm, hogy szóltál.

Feron
2009. 05. 17., 18:25
Ezt gyorsan megoldottad magadnak... Szerintem a legjobban azzal jársz ha keresel egy olyan márkaszervízt ahol le van szerződve a te biztosítóddal, egyébként sok rohangálásba fog kerülni... (meg időbe)

de miért? felmérik a kárt, odaadják a papirt és a többit Bálnáék intézik. Nem hinném,h felületi sérülésen kivül lesz más is, tényleg csak kis csatt volt, nem hiszem,h kelleni fog pótszemle. Azt mondták,h köv. hétvégére egyben lehet simán.:-k

Feron
2009. 05. 17., 18:28
kérésedre a témát holnap reggel törlöm az összes hozzászólással.

Köszönöm, hogy szóltál.

Felőlem nyugodtan maradhat, hátha más is tud majd innen ötletet meriteni,ha ne adj Isten hasonló helyzetbe kerül. Csak azért irtam,h ne "foglalja a helyet", döntsd el mi a jobb, engem egyik megoldás sem fog zavarni.;)

hunevo6
2009. 05. 18., 01:13
maradjon akkor, de viszont ebben az esetben számítunk az ügylet kimenetelének ismertetésére.

Miki
2009. 05. 18., 08:04
A tapasztalatok szerint a legjobb olyan szervizbe menni, ahol a helyszínen veszik fel a kárt, és lehetőleg olyan helyen, ahol már láttak ilyen autót. (Szerencsére van 1-2 ilyen hely.) Szóval NE a biztosítóba!

Maradjon a topic, hasznos infók kerülhetnek ide...

Feron
2009. 05. 18., 08:07
Rendben.;) Ha minden jól m1 a mai nap folyamán fogok kimenni a biztosítóhoz, a szemlére, felhívni nemtom őket, rossz a szám.:evil:

Feron
2009. 05. 18., 08:11
A tapasztalatok szerint a legjobb olyan szervizbe menni, ahol a helyszínen veszik fel a kárt, és lehetőleg olyan helyen, ahol már láttak ilyen autót. (Szerencsére van 1-2 ilyen hely.) Szóval NE a biztosítóba!


De jó...:neutral: És akkor mik ezek a helyek? Tudod,h én is Bálnához hordom,de ők így nem tudják megcsinálni. Bárhová csak úgy meg nem szívesen adnám le, ismeretlenül.:-k

Még ide annyit,h anno nekem a subaruval így volt és mégis jó sokat szivattak, nem keveset vártam az autóra.:evil:

Miki
2009. 05. 18., 09:40

Feron
2009. 05. 18., 11:34
Na, megjöttem a biztosítótól. Allianz-ról van szó,a gyáli úton voltam. Nem keveset várakoztattak,de még az elmegy kategóriába tartozik. Normális volt a kárfelvevő, vehette volna fel jobban is,de azt kell mondjam,h igaza volt abban,h mit miért vett fel és mit nem, vagy csak részben. Kicsi a sérülés, úgyh okoskodni nem nagyon lehetett volna amúgysem, pótszemlére van lehetőség természetesen.
Ami viszont negatívum,h nem volt a rendszerükbe benne úgy,h Evo, csak olyan,h sima lancer sport... de ennél meg lényegesen olcsóbbak az alkatrészek, szóval maradt az a variáció,h számla bemutatás alapján fognak fizetni.:-k

Köszi Miki a PÜ-t, de ha már elkezdtem ezt az utat, végigjárom, hátha nem lesz olyan vészes.:)

bunker
2009. 05. 18., 15:08
Ami viszont negatívum,h nem volt a rendszerükbe benne úgy,h Evo, csak olyan,h sima lancer sport... de ennél meg lényegesen olcsóbbak az alkatrészek, szóval maradt az a variáció,h számla bemutatás alapján fognak fizetni.:-k

Mikor az enyémet csinálták (hátulról belémcsúsztak) akkor ugyan ez volt, szerelő mondta is, hogy még kell futnia pár kört, mert az kevés lesz amit kihoztak.

EVO-010
2009. 05. 18., 19:43
Na, megjöttem a biztosítótól. Allianz-ról van szó,a gyáli úton voltam. Nem keveset várakoztattak,de még az elmegy kategóriába tartozik. Normális volt a kárfelvevő, vehette volna fel jobban is,de azt kell mondjam,h igaza volt abban,h mit miért vett fel és mit nem, vagy csak részben. Kicsi a sérülés, úgyh okoskodni nem nagyon lehetett volna amúgysem, pótszemlére van lehetőség természetesen.
Ami viszont negatívum,h nem volt a rendszerükbe benne úgy,h Evo, csak olyan,h sima lancer sport... de ennél meg lényegesen olcsóbbak az alkatrészek, szóval maradt az a variáció,h számla bemutatás alapján fognak fizetni.:-k

Köszi Miki a PÜ-t, de ha már elkezdtem ezt az utat, végigjárom, hátha nem lesz olyan vészes.:)

Számlára javíttasd és olyan helyen amit jónak gondolsz. A végén az önrészt levonják és azonnal fizetnek. A Te esetedben ez a legjobb amit tehetsz. Az Allianz a biztosítók között jónak mondható, nem szoktak "szarakodni". :D

Feron
2009. 05. 20., 08:00
Most ott tartunk,h nem a biztosító miatt kell várni, hanem a németek miatt, mert vmi ünnep van náluk mostanság, ezért csak jövő7 keddre(!) jön meg egy alkatrész!:cry:

Feron
2009. 05. 22., 12:14
Na, valahogy mégis lett tegnap délutánra alkatrész, elvileg a fényezés is meglesz a mai napon, hétfőn összerakják és go!:) (remélem:D)

EVO-010
2009. 05. 22., 12:25
Na, valahogy mégis lett tegnap délutánra alkatrész, elvileg a fényezés is meglesz a mai napon, hétfőn összerakják és go!:) (remélem:D)

Szerencsés vagy! Egy kicsit irigyellek:D

Feron
2009. 05. 22., 12:49
Szerencsés vagy! Egy kicsit irigyellek:D

pff,jah,szegény:???:

Feron
2009. 06. 14., 22:56
Ja igen, szóval az lett a dolog vége,h számlára lett megcsináltatva, a biztositó meg fizetett. Azért kicsit szórakoztak, az első számlát nem fogadták el, mert formailag minimális eltérés volt (el szokták fogadni), a második már rendben volt, meg kellett a 100e Ft feletti alkatrészről beszerzési számlát,vagy mit mutatni. De mivel ezzel már nem akartam fárasztani a szerelőmet, abban maradtunk,h egy márkakereskedés állit ki nekem egy "igazolást" arról,h mennyi az annyi.
Nem volt ugye nagy kár, de nem jöttem ki rosszul igy sem...;)