PDA

Teljes nézet : Diagnosztika



pzsolesz
2009. 06. 01., 21:15
Sziasztok!

Az a problémám, hogy egy ismerősömnek megígértem, hogy összeállítok neki mitsu diagnosztikát. Most jutottam el odáig, hogy a MUT kulcsszó környékén kellene keresgélnem. A lényeg, hogy olyan diagnosztikai interfész kellene, ami nagyjából 1990-től napjainkig minden Mitsubishit tud diagnosztizálni teljes körűen (ABS, ASR, Airbag, stb...) A régi autókban (pl EVO V) nyilván nincs ilyen, csak motor diagnosztika.

Jelenleg van egy laptop erre a célra, egy ELM327-es chip-el szerelt általános EOBD/OBDII interfész.

Hol és milyen eszközt szerezek még be, hogy ez működjön?

Az ismerősömnek van 2 db EVO V (1992 és 1994 évjáratú), meg egy Carisma (2003-as évjáratú), de autószerelő és mindenféle mitsu megy hozzá.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv

VGergo
2009. 06. 01., 21:31
evora evoscan müködik, de sztem más régebbi mitsura is meg subarura is -25 $ ! kábelből asszem többet is kezel de a tutti neki a tactrix cable. más újabb micsura sajna necces.. 1 hete probáltunk nézzni abs jeleket egy outlanderen de totál mást lát helyette sajna ! motor diagnosztik része jónak tűnt ! bár afr jelet pl nem sikerült loggolni :S

mut2 v 3 szoftver törve sztem nehéz szerezni

bunker
2009. 06. 01., 22:14
Mi kipróbáltuk VAG-Com-mal az enyémen és működött.
Mármint nem a log, csak kiolvasni a hibatárolót stb...

Sanci
2009. 06. 01., 22:29
Én is kipróbáltam a hétvégén a 2.6 béta11 Evoscan-t és faszán müxik az X-essel is a logolás. Mondjuk hibakódokat nem próbáltam olvasni, de gondolom az is megy.

VGergo
2009. 06. 01., 22:48
Én is kipróbáltam a hétvégén a 2.6 béta11 Evoscan-t és faszán müxik az X-essel is a logolás. Mondjuk hibakódokat nem próbáltam olvasni, de gondolom az is megy.

milyen kábeled van ?? :)

Sanci
2009. 06. 01., 22:52
milyen kábeled van ?? :)

Tactrix 2.0

VGergo
2009. 06. 01., 22:56
Tactrix 2.0

uhh, azzal tudod írni az ecudat is :) nekem sajna csak a régi 1.3 tactrix. valamikor nem kérhetném kölcsön egy félórára ? rádugnám az outlanderre sajna 0 esély h olvasni tudja az ecut.. de abs loggolásra is rákéne nézzni.

Sanci
2009. 06. 01., 22:57
uhh, azzal tudod írni az ecudat is :) nekem sajna csak a régi 1,41 tactrix. valamikor nem kérhetném kölcsön egy félórára ? rádugnám az outlanderre sajna 0 esély h olvasni tudja az ecut.. de abs loggolásra is rákéne nézzni.

Bármikor.

VGergo
2009. 06. 01., 23:06
Bármikor.

köszi, írtam privit ;)

pzsolesz
2009. 06. 02., 09:59
Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hol kapok Magyarországon Tactrix 2.0 kábelt? Neten nem találtam magyar forgalmazót. Vagy mindenki külföldről rendelt?

Szóval azt mondjátok, hogy VAG-COM-mal menni fog az EVO 5 és a 2004-es Carisma Tactrix 2.0 kábellel?

Üdv

VGergo
2009. 06. 02., 12:25
Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hol kapok Magyarországon Tactrix 2.0 kábelt? Neten nem találtam magyar forgalmazót. Vagy mindenki külföldről rendelt?

Szóval azt mondjátok, hogy VAG-COM-mal menni fog az EVO 5 és a 2004-es Carisma Tactrix 2.0 kábellel?

Üdv

csak az usaban..

Jeff_TM
2009. 06. 02., 13:43
Vagy Uj Zeelandban (en innen vettem): http://www.limitless.co.nz/cables/

Sanci
2009. 06. 02., 19:11
Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hol kapok Magyarországon Tactrix 2.0 kábelt? Neten nem találtam magyar forgalmazót. Vagy mindenki külföldről rendelt?

Szóval azt mondjátok, hogy VAG-COM-mal menni fog az EVO 5 és a 2004-es Carisma Tactrix 2.0 kábellel?

Üdv

Én is kintről rendeltem.

MES-Racing
2009. 06. 02., 19:15
Én is kintről rendeltem.

S mikor állsz neki tekergetni a X-est?

Sanci
2009. 06. 02., 19:30
S mikor állsz neki tekergetni a X-est?

Mindent a maga idejében, elöszőr is szeretnék pontossan tisztában lenni vele, hogy mi micsoda és miért stb..;)

hunevo6
2009. 06. 02., 19:44
Mindent a maga idejében, elöszőr is szeretnék pontossan tisztában lenni vele, hogy mi micsoda és miért stb..;)

segítünk amiben csak tudunk. Kérdezz bátran. Ha meg nem tudjuk akkor kinyomozzuk!

Sanci
2009. 06. 02., 20:21
segítünk amiben csak tudunk. Kérdezz bátran. Ha meg nem tudjuk akkor kinyomozzuk!

Fogok az tuti, de még a kérdések se alakultak ki.:D
Ott tartok, hogy normálisan le kell tölteni az ECU-t, lássam a táblázatokat. Meg logolni kéne sokat, pályázni kéne menni hozzá.
Aszem hamarossan kell megint 1 ering.;)

VGergo
2009. 06. 02., 21:05
by 323GTR : "S mikor állsz neki tekergetni a X-est? "

kb. a második kérdésem ez volt nekem is :D

openecu.org forumon nézzegesd valamelyik xml fájl kell neked h megtudja nyitni amit letöltöttél ! kezelő felület ua mint az ecutekké.

tudom nem hívtalak ma, talán holnap kicsit sűrű nap volt de nem felejtettem el Sanci !

hunevo6
2009. 06. 02., 21:42
Fogok az tuti, de még a kérdések se alakultak ki.:D
Ott tartok, hogy normálisan le kell tölteni az ECU-t, lássam a táblázatokat. Meg logolni kéne sokat, pályázni kéne menni hozzá.
Aszem hamarossan kell megint 1 ering.;)

hát igen elsőre le kéne loggolni a kopogás táblát, a gyújtás táblát, a benzin táblát és a turbó nyomás táblát. Ezek alapján már lehetne valamit alakítani a gépen.

Sanci
2009. 06. 07., 13:57
Na tegnap kipróbáltam EvoScan-t. Alapból beállított paraméterek amiket logol:

Battery Level (V)
TPS (%) - Ez gondolom a pillangószellep állása? Érdekes, hogy itt logolt 97,6%-ot is a HKS Camp2-vel viszont 87% volt eddig a legnagyobb érték.
Engine Speed (RPM)
Target Idle RPM (RPM) - Ez mi akar lenni?
Speed (Mph v. Kph)
Air Temperature (degF v. degC) - Levegő hőmérséklet, de hol? Elég magas értékeket loggolt 69 - 74 fok. A HKs-el látom az Intake air temp.-et az jóval alacsonyabb szokott lenni.
Coolant Temp (degF v. degC) - Gondolom ez a hűtőviz hőfok. Érdekes ugyananzok az értékeke mint az Air Temp-nél.
Barometer (kPa) - Ez elvileg a légnyomás lenne, csak az értékek változnak 15,68 - 125 ?
Timing Advance (CA) - ???
Injector Pulse Width (ms) - ??? Bár ez nem jól loggolja mert végig 0.
Fuel Trim (LTFT) (%) - ???
STFT (%) - ???
Knock Retard (deg) - Gondolom a kopogás érzékelő, ha végig 255-öt logol akkor az mit jelent?

Na majd folyt. köv. - megyek F1-et nézni.;)

Kalapana
2009. 06. 07., 15:25
Ha sok értelmetlen adatot kapsz mérésnél evoscanben, ellenőrizd le az képleteket, vagy hogy nem-e csúsznak el az értékek. Én személy szerint a Mitsuloggert használom loggolásra. Hibakódokra Scantech-et. Mindkettő ingyenes. Olvasgass utána hogy mi micsoda, mikor mit kell nézni, egyszer meg van, utána már ránézésre vágni fogod. Ha jól emlékszem LTFT/STFT kicsit máshogy van értelmezve mitsuloggerben meg evoscanben, de egyénként minden összevethető.

VGergo
2009. 06. 07., 23:58
pár dolgot az outlanderben is szarul lát az escan. ezzel lehet valamit tenni ?? mintha rossz jelet látna.. más protocollrol érkezőt

Sanci
2009. 06. 08., 06:49
pár dolgot az outlanderben is szarul lát az escan. ezzel lehet valamit tenni ?? mintha rossz jelet látna.. más protocollrol érkezőt

Lehet módosítani, hogy mit figyeljen, meg a képleteket is. Csak tudni kell, hogy mit kellene.

Sanci
2009. 06. 08., 11:44
Ha sok értelmetlen adatot kapsz mérésnél evoscanben, ellenőrizd le az képleteket, vagy hogy nem-e csúsznak el az értékek. Én személy szerint a Mitsuloggert használom loggolásra. Hibakódokra Scantech-et. Mindkettő ingyenes. Olvasgass utána hogy mi micsoda, mikor mit kell nézni, egyszer meg van, utána már ránézésre vágni fogod. Ha jól emlékszem LTFT/STFT kicsit máshogy van értelmezve mitsuloggerben meg evoscanben, de egyénként minden összevethető.

Azt hiszem én próbálok elöször eligazodni evoscan-be aztán ha már tuti majd megnézek mást is.
Képleteket hol lehet megtalálni?
Egyáltalán mi az LTFT/STFT?

Sanci
2009. 06. 08., 11:59
Na tegnap kipróbáltam EvoScan-t. Alapból beállított paraméterek amiket logol:

Battery Level (V)
TPS (%) - Ez gondolom a pillangószellep állása? Érdekes, hogy itt logolt 97,6%-ot is a HKS Camp2-vel viszont 87% volt eddig a legnagyobb érték.
Engine Speed (RPM)
Target Idle RPM (RPM) - Ez mi akar lenni?
Speed (Mph v. Kph)
Air Temperature (degF v. degC) - Levegő hőmérséklet, de hol? Elég magas értékeket loggolt 69 - 74 fok. A HKs-el látom az Intake air temp.-et az jóval alacsonyabb szokott lenni.
Coolant Temp (degF v. degC) - Gondolom ez a hűtőviz hőfok. Érdekes ugyananzok az értékeke mint az Air Temp-nél.
Barometer (kPa) - Ez elvileg a légnyomás lenne, csak az értékek változnak 15,68 - 125 ?
Timing Advance (CA) - ???
Injector Pulse Width (ms) - ??? Bár ez nem jól loggolja mert végig 0.
Fuel Trim (LTFT) (%) - ???
STFT (%) - ???
Knock Retard (deg) - Gondolom a kopogás érzékelő, ha végig 255-öt logol akkor az mit jelent?

Na majd folyt. köv. - megyek F1-et nézni.;)

Na folytatom:

Octane Level (%) - ez végig 0, gondolom ez sem jó?
VVT Intake (deg) - ez -16-tól (alapjárat) olyan 61-ig ha jó a képlet
VVT Exhaust (deg) - ez -20-tól (alapjárat) olyan 61-ig
Purge Relay Duty (%) - Na ez mi?
Throttle Actuator (%) - Ezt se tudom mi.
ETV Idle Open (V) - ???
ISC Learn (A/C off) (L/S) - ????
ISC Learn (A/C on) (L/S) - ????
Absolute Load (%) - Ez a terhelés akar lenni?
Accerlerate Load (%) - És akkor ez? Általában u.a mint Abs. idönként kicsit eltér.
Airflow (g/s) - Légmennyiség
Oxygen Sensor Front (V) - Első lambda sonda
Oxygen Sensor Rear (V) - Hátsó lambda sonda

Na hát ennyi.

Tudom jó sok, de ha valaki konyít hozzá tegye már meg, hogy odairja melyik mi és mit kell figyelni.

Kalapana
2009. 06. 09., 00:59
Én is tanulok még dolgokat, szóval nyugodtan korrigáljon aki jobban ért hozzá.

Battery Level (V) - aku, normál esetben 14 körül vezetés közben
TPS (%) - pillangószellep állása
Engine Speed (RPM) - fordulatszám
Target Idle RPM (RPM) - ilyen nekem nincs, a tippem az lenne hogy az ecuban az adott hőmérséklethez megadott célérték
Air Temperature (degF v. degC) - ''Levegő hőmérséklet, de hol?'' - a hőmérő a mafban van, tehát az intake-ben
Coolant Temp (degF v. degC) - ''Gondolom ez a hűtőviz hőfok'' -igen
Barometer (kPa) - ''Ez elvileg a légnyomás lenne'' - igen. Baro szintén a mafban van.
Timing Advance (CA) - gyújtás időzítés - nem tudom mi a pontos magyar megnevezés
Injector Pulse Width (ms) - az idő milisecben amig a befecskendező nyitva van
Fuel Trim (LTFT) (%) - lásd lejjebb
STFT (%) - lásd lejjebb
Knock Retard (deg) - ''Gondolom a kopogás érzékelő, ha végig 255-öt logol akkor az mit jelent?'' - igen, hogy rossz a képlet?
Octane Level (%) - ''ez végig 0, gondolom ez sem jó'' - nem, de ha csak nem gyanus helyeken tankolsz vagy spéci benyán akarsz mérni valamit, akkor szvsz mindegy
VVT Intake (deg) - ez -16-tól (alapjárat) olyan 61-ig ha jó a képlet
VVT Exhaust (deg) - ez -20-tól (alapjárat) olyan 61-ig - gondolom vezérműtengely állás a puccos MIVEC-etekhez :D
Purge Relay Duty (%) - ''Na ez mi?'' - passz
Throttle Actuator (%) - ''Ezt se tudom mi'' - passz, nekem kábeles a tb
ETV Idle Open (V) - ???
ISC Learn (A/C off) (L/S) - ????
ISC Learn (A/C on) (L/S) - ???? passz, valami az idle speed control -lal, légkondival és anélkül
Absolute Load (%) - ''Ez a terhelés akar lenni?'' -igen
Accerlerate Load (%) - ''És akkor ez? Általában u.a mint Abs. idönként kicsit eltér.''
Airflow (g/s) - Légmennyiség
Oxygen Sensor Front (V) - Első lambda sonda
Oxygen Sensor Rear (V) - Hátsó lambda sonda

Mit próbálsz csinálni? Ennek függvényében a mért adatok nagy része bizonyos értelemben lényegtelen.

Egy két kiindulási pont:
LTFT-STFT
http://forums.evolutionm.net/general-engine-management-tuning-forum/166612-fuel-trim.html
ECU-FLASH kezdőknek:
http://forums.evolutionm.net/ecuflash/201146-ecuflash-tutorial-beginners.html
ALAP OBD tuning koncepciója (TOYOTA de az elv kb ua):
http://www.club3g.com/forum/eclipse-performance/121209-basic-obd2-tuning.html#post2581460
ALAP open-closed loop tuning koncepció (DSM):
http://www.drivelex.com/showthread.php?t=1350
+olvasgasd az evolutionm-et, aktivematrix.com-ot, openecu.org-ot. Amit ott megtanulhatsz az itt egy kisregénybe sem férne bele.

Sanci
2009. 06. 09., 07:03
Köszönöm.

Olvasgatok, csak az angolom hagy némi kívánni valót maga után és nem szeretnék valamit félre érteni.:-k
Többiek is irhetnak nyugodtan.;)

Sanci
2009. 06. 09., 22:00
Evoscan nem logolja a turbonyomást.:(Pedig CAN buszon simán logolható a HKS Camp2 is látja.
Honnan lehetne megtudni, hogy hányas paraméter és a hozzá tartozó képlet se ártana? Akkor be lehetne állítani azt is evoscan-be.

Sanci
2009. 06. 09., 22:03
Ha jól értelmezem akkor az LTFT és STFT-k kell figyelni a keverék ideállis szinten tartásához.
Mit kell nézni, honnan kéne látnom például, hogy az X-esen túl dús a keverék?

VGergo
2009. 06. 10., 15:04
első lambda szonda jeléből esetleg... de a gyári elég lassu és keskeny sávú. szélessávúval szokták igazán nézzni evoscan tudja kezelni.

Sanci
2009. 06. 10., 16:08
első lambda szonda jeléből esetleg... de a gyári elég lassu és keskeny sávú. szélessávúval szokták igazán nézzni evoscan tudja kezelni.

Első lambda szondáról egy feszültség szintet logol - ebből hogy kell viszonyítani a keverékre?

LTFT - STFT nem arra szolgál, hogy az ecu próbálja ideálisan tartani a keverék szintet és ha az elmászik akkor ezekkel megy utánna? Kvázi ha ezek negyon mennek el 0-tól akkor nem jó a keverék?

pzsolesz
2009. 06. 10., 17:04
Sziasztok!

Ha Tactrix OpenPort 2.0 kábelt veszek, azzal diagolni tudok 1992 Lancer-től napjainkig? Innen gondoltam megrendelni: http://www.tactrix.com/product_info.php?cPath=24_43&products_id=40

Szerintetek mennyi lehet a szállítási költség?

Ha van valakinek tapasztalata, hogy mennyi idő alatt érkezik meg Magyarországra, az kérem ossza meg velem.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv

Sanci
2009. 06. 10., 17:36
Sziasztok!

Ha Tactrix OpenPort 2.0 kábelt veszek, azzal diagolni tudok 1992 Lancer-től napjainkig? Innen gondoltam megrendelni: http://www.tactrix.com/product_info.php?cPath=24_43&products_id=40

Szerintetek mennyi lehet a szállítási költség?

Ha van valakinek tapasztalata, hogy mennyi idő alatt érkezik meg Magyarországra, az kérem ossza meg velem.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv

Én is onnan rendeltem, paypal fizettem.
37 dollár volt a szállítás, kb. 2 hét alatt jött meg az értesítő a vámolásra.
A vám (áfa) 11ezer volt.

Sanci
2009. 06. 10., 19:03
Na jó xml file megvan ecuflashhez.;)Mondjuk hülye vista alatt mire megtaláltam, hogy hova tegyem.:(
Most már látom a táblázatokat.:D

pzsolesz
2009. 06. 10., 19:37
Én is onnan rendeltem, paypal fizettem.
37 dollár volt a szállítás, kb. 2 hét alatt jött meg az értesítő a vámolásra.
A vám (áfa) 11ezer volt.

Van lehetőség nem paypal fizetésre? Nem nagyon ismerem ezt a módszert. A másik kérdés, hogy biztosan tudom vele diagnosztizálni az 1992-es mitsubishi lancert? Azért kérdezek ennyit, mert már egy vödör kábelt megredeltem és eddig egyik sem jó :(

A másik, hogy Charsma is menni fog vele? 2003-as évjárat és nem OBD2 protokol.

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

Sanci
2009. 06. 10., 20:03
Van lehetőség nem paypal fizetésre? Nem nagyon ismerem ezt a módszert. A másik kérdés, hogy biztosan tudom vele diagnosztizálni az 1992-es mitsubishi lancert? Azért kérdezek ennyit, mert már egy vödör kábelt megredeltem és eddig egyik sem jó :(

A másik, hogy Charsma is menni fog vele? 2003-as évjárat és nem OBD2 protokol.

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

Azt hiszem lehet bankkártyával is fizetni.
Azt, hogy mennek-e vele a fent említett autók azt nem tudom.

pzsolesz
2009. 06. 10., 20:42
Én is onnan rendeltem, paypal fizettem.
37 dollár volt a szállítás, kb. 2 hét alatt jött meg az értesítő a vámolásra.
A vám (áfa) 11ezer volt.

Még egy kérdés! Ez a vámolás hogy megy? Kifizeted, megérkezik, aztán kapsz egy csekket a vámról? Még sosem rendeltem külföldről...

Mennyi idő után volt a kezedben a cucc?

hunevo6
2009. 06. 10., 21:17
Még egy kérdés! Ez a vámolás hogy megy? Kifizeted, megérkezik, aztán kapsz egy csekket a vámról? Még sosem rendeltem külföldről...

Mennyi idő után volt a kezedben a cucc?

ez összeg függő. Olyan 10 rongyig egyenesen ki hozza a postás bácsi.

Sanci
2009. 06. 11., 06:13
Még egy kérdés! Ez a vámolás hogy megy? Kifizeted, megérkezik, aztán kapsz egy csekket a vámról? Még sosem rendeltem külföldről...

Mennyi idő után volt a kezedben a cucc?

Kaptam egy értesítőt, hogy a vámhivatalba ment a cucc. Odamész (Orczy tér) viszed az értesítőt és számlát meg kp-t. és egyből kiszámolják, kifieted és meg is kapod.

Nekem nem volt számlám, és sajna a csomagba se volt benne ezért én 2x mentem. Ha nincs számla elfogadják az internetes vásárláskor kinyomtatott oldalt vagy a bankszámla kivonatot is amin látszik, hogy mennyit fizettél. Sajnos a szállításra is kiszabják a vámot illetve ekkora összegnél csak áfát kell fizetni.

Sanci
2009. 06. 11., 16:15
Na jó xml file megvan ecuflashhez.;)Mondjuk hülye vista alatt mire megtaláltam, hogy hova tegyem.:(
Most már látom a táblázatokat.:D

Ecu tuning topicba teszek fel táblázatokat.;)

Sanci
2009. 06. 11., 17:27
Első lambda szondáról egy feszültség szintet logol - ebből hogy kell viszonyítani a keverékre?

LTFT - STFT nem arra szolgál, hogy az ecu próbálja ideálisan tartani a keverék szintet és ha az elmászik akkor ezekkel megy utánna? Kvázi ha ezek negyon mennek el 0-tól akkor nem jó a keverék?

Szóval, hogy is van ez?

pzsolesz
2009. 06. 16., 08:24
Sziasztok!

Van egy ELM327 chippel szerelt EOBD/OBDII interfészem. moDiag prof programot használok hozzá. Elméletileg ennek az összeállításnak kezelnie kellene az L200, Carisma, stb (szóval 2000 utáni modellek) autókat, de mikor rányomok a Gépjárműhöz kapcsolódás gombra, akkor kiírja, hogy Protokol: KWP2000 fast, majd kiírja, hogy nem található OBDII rendszerű protokol, vagy a gépjármű nem rendelkezik obdII elérhetőséggel.

De ez nem igaz, mert a 2005-ös L200-ról van szó!

A rendszer egyébként működik európai autókkal (pl Peugeot, Citroen, opel, stb...).

Mi lehet a gond?:-k

Előre is köszi a választokat!

Üdv

Sanci
2009. 06. 23., 17:47
Valakinek van ötlete, honnan lehetne megtudni a váltóolaj hőfok CAN-ID kódját és a képletet hozzá?
Tuti méri a cucc, mert ha túlmelegszik akkor az ECU leszabályoz meg ki is írja a műszerfalra.

pzsolesz
2009. 07. 09., 17:08
Sziasztok!

Van egy OpenPort 2.0 kábelem, és van hozzá evoscan is. Ez így rendben is működik, viszont szeretnék hozzá valami magyar nyelvű szoftvert, mert a barátom, akinek lesz nem nagyon vágja az angolt. Csak diagnosztizálni kell hibákat.

Tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszi.

Sanci
2009. 07. 09., 17:40
Sziasztok!

Van egy OpenPort 2.0 kábelem, és van hozzá evoscan is. Ez így rendben is működik, viszont szeretnék hozzá valami magyar nyelvű szoftvert, mert a barátom, akinek lesz nem nagyon vágja az angolt. Csak diagnosztizálni kell hibákat.

Tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszi.

Esetleg egy angol tanár?:D

Bocsi, nem tudtam kihagyni.;)

Mx Roli
2009. 07. 28., 14:02
Szasztok!

Segítsetek! P0125 és P0170-es hibakódot ír az Evo-m.
P0125=Hűtőközeg-hőmérséklet szabályzásaktiváláshoz nem elegendő
P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség
Törlés után kb 50 km megtétele után jelez. De kb 200km múlva el is alszik a lámpa , majd megint világít és ez így tovább.....
A kocsiba van 1 HKS EVC, de kipróbáltam kikapcsolt állapotban is , akkor is csinálja , még úgy is ha normálisan megyek vele .
A kocsiban nincs katakizátor , a hátsó szonda ki van emelve, de így már mentem vele kb 6000km-t minden gond nélkül.
Nemrég kezdte ezt csinálni , de előtte nem lett semmi változtatva a kocsin.
Volt már valakinek hasonló vagy ugyanez a problémája?

előre is köszi

ttop
2009. 07. 28., 17:50
Nekem volt ilyen és az első szonda volt rossz!

Sanci
2009. 07. 28., 18:34
Még a P0170-et csak értem, de a hűtőközeg hogy jön a szondához?
Érdekes hibakódokat tud produkálni az tuti.

Mx Roli
2009. 07. 28., 22:26
Néztük a szondát menet közben is , igazából a gyári műszer nem jelzi rossznak, csak kicsit lassan reagál .
Keresek 1et , kicserélem és megnézem lesz-e változás.

köszi

pzsolesz
2009. 09. 10., 21:05
Sziasztok!

A következőben szeretném a segítségeteket.

Van egy OpenPort 2.0 kábel meg evoscan. Frankón megy, még diesel mitsuval is, azonban diesel esetében valótlan adatokat ír, pl 1500-as alapjáratot, pedig látom az órán, hogy 850 körül van.

Tudnátok valami progit ajánlani, amivel megy rendesen a diesel mitsu diagnosztizálása? Elsősorban hibakódok érdekelnek.

Köszönöm előre is.

micsuman
2012. 03. 07., 21:16
Helló mindenki.
Van nekem Egy Mitsubilshi lancer 1.5 glxi 1991 autom és nem tom hol lehet kapni hozzá hibakod olvasáshoz kábel.
Esetleg valaki tud??

bajno
2013. 08. 27., 22:44
Szasztok!

Segítsetek! P0125 és P0170-es hibakódot ír az Evo-m.
P0125=Hűtőközeg-hőmérséklet szabályzásaktiváláshoz nem elegendő
P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség
Törlés után kb 50 km megtétele után jelez. De kb 200km múlva el is alszik a lámpa , majd megint világít és ez így tovább.....
A kocsiba van 1 HKS EVC, de kipróbáltam kikapcsolt állapotban is , akkor is csinálja , még úgy is ha normálisan megyek vele .
A kocsiban nincs katakizátor , a hátsó szonda ki van emelve, de így már mentem vele kb 6000km-t minden gond nélkül.
Nemrég kezdte ezt csinálni , de előtte nem lett semmi változtatva a kocsin.
Volt már valakinek hasonló vagy ugyanez a problémája?

előre is köszi

Tudom régi a hozzászólás, de lehet tudni mi okozta a P0170 es kódot?

SomaG
2017. 12. 05., 12:22
Sziasztok!

Lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem hátha valaki már benne van a témában.

A MUT III-at leszámítva mi az a diagnosztikai eszköz amit érdemes beszerezni?
Mostanában veszélyes a kínai import ezért nem merek MUTIII-at rendelni. :)

Találtam az ICarsoft-nak egész baráti megoldását vagy a Launch esetleg.

Tapasztalata van valakinek?

Köszi előre is!

Ceofang
2017. 12. 05., 14:36
Mire szeretned hasznalni?

Ez a MUT3 is egyuttmukodik az olyan logger programokkal, mint az Evoscan vagy Mitsulogger? Illetve az Ecuflash (Openecu) / Ecutek iroval?

Pl. Nem lenne eleg egy EvoScan 1.3U kabel egy laptoppal (es hozza az adott programmal) ?

UI: Ja es valahol olvastam olyat, hogy a korabbi verzios MUT3 csak WinXP/2000-rel mukodik. (Figyelni kell a build szamokat.)

SomaG
2017. 12. 05., 15:06
Általános diagnosztikára, és nem csak a motorvezérlő, hanem minden egyéb.
ABS, SRS, stb...

Az XP nem gond, van szervizlaptop, azon alapból az van....
Néztem az EVOscan-t csak nem egyértelmű számomra hogy mit tud.





Mire szeretned hasznalni?

Ez a MUT3 is egyuttmukodik az olyan logger programokkal, mint az Evoscan vagy Mitsulogger? Illetve az Ecuflash (Openecu) / Ecutek iroval?

Pl. Nem lenne eleg egy EvoScan 1.3U kabel egy laptoppal (es hozza az adott programmal) ?

UI: Ja es valahol olvastam olyat, hogy a korabbi verzios MUT3 csak WinXP/2000-rel mukodik. (Figyelni kell a build szamokat.)

Ceofang
2017. 12. 05., 15:24
Elso korben leszogeznem, hogy baromira nem ertek hozza. :lol: :mrgreen:

Legjobb tudomasom szerint az EvoScan mindent tud kb. olvasni, loggolni. Foloslegesnek erzek egy kulon LCD-s hardvert venni.
1.3U kabel (137 USD) + EvoScan v2.901 (20 USD, ha kabelt is veszel naluk) = 157 USD.
Most sporoltam neked 343 USD + vámáfát :)

De mindenkepp kerdezz meg egy hozzaertot, mert en "monitor huszár", "virtual user" vagyok.

Itt a teljes lista:

A kabelrol: http://evoscan.com/evoscan-gps-obdii-cables/details/15/1/performance-vehicle-pc-diagnostic-interfaces/openport-13u-universal-usb-datalogging-and-reflashing-cable

A programrol: http://evoscan.com/evoscan-gps-obdii-cables/details/4/1/performance-vehicle-pc-diagnostic-interfaces/mitsubishi/subaru/obdii/can-evoscan-software

Es ugy altalaban itt van meg sok info: http://evoscan.com

Sanci
2017. 12. 05., 20:21
+1 Az openport kábel mellett, evoscan is tök jó.


Elso korben leszogeznem, hogy baromira nem ertek hozza. :lol: :mrgreen:

Legjobb tudomasom szerint az EvoScan mindent tud kb. olvasni, loggolni. Foloslegesnek erzek egy kulon LCD-s hardvert venni.
1.3U kabel (137 USD) + EvoScan v2.901 (20 USD, ha kabelt is veszel naluk) = 157 USD.
Most sporoltam neked 343 USD + vámáfát :)

De mindenkepp kerdezz meg egy hozzaertot, mert en "monitor huszár", "virtual user" vagyok.

Itt a teljes lista:

A kabelrol: http://evoscan.com/evoscan-gps-obdii-cables/details/15/1/performance-vehicle-pc-diagnostic-interfaces/openport-13u-universal-usb-datalogging-and-reflashing-cable

A programrol: http://evoscan.com/evoscan-gps-obdii-cables/details/4/1/performance-vehicle-pc-diagnostic-interfaces/mitsubishi/subaru/obdii/can-evoscan-software

Es ugy altalaban itt van meg sok info: http://evoscan.com

SomaG
2017. 12. 06., 08:49
+1 Az openport kábel mellett, evoscan is tök jó.

Köszönöm a válaszokat.
Felveszem a kapcsolatot az EVOscan-es társasággal. Aztán meglátjuk.
Egyébként igen, a honlapjukon találtam sok finomságot... :)

SomaG
2017. 12. 08., 16:03
Rendeltem egy Launch Easy Diag 2 pluszt, és ma ki is próbáltam.
Nem tűnik rossznak.
Kommunikál az összes ECU-val, látok hibakódokat, és élő adatokat is.

Nem egy gyári cucc, de relative kis összegért nem rossz.

Az EVOScan-es társaság nem túl kommunikatív.
Persze lehet hogy elérem majd őket de eddig negatív.

SomaG
2017. 12. 11., 10:09
Jelentkezett az EVOScan.
Sajnos az ő cuccuk nem olvas sem ABS sem SRS ECU-t.
Sok minden jót tud, de azt nem.
Nem baj már ezt is tudjuk.