PDA

Teljes nézet : Ha kpm-re kell menni...



Feron
2009. 06. 14., 21:03
Már a chatboxban boncolgattuk a témát, de egy topic nyitást megér.;)

A lényeg,h péntek este kiszedtek a rendőrök, majd átvezényeltek a kpm-es kocsihoz. Ezt úgy tettük meg,h kétszer fordultunk a váci úton keresztbe a 2x4 sávon, majd a középső sávban kettes alapjárattal gurultunk, persze én mögötte - mivel nem tudtam mást tenni,az összes papirom nála volt - izgalmas volt,h nem-e vernek telibe hátulról, majd amikor úgy döntött hirtelen,h a középső sávból átvág a túloldalra, egy golf majdnem telibe verte, a szeme sávba kapta át. (ezt amúgy még nemtom pontosan,h mennyire szabályos,h kövessem keresztbe kasul mindenfelé...) Ezek után odaértünk a kpm-es urakhoz, mindenbe bele akartak kötni,h rossz helyen van a rendszámom, mert nem középen van, aztán,h ez nem "eredeti" matricarendszám, nem gyári a kormányom, stb... ami végülis maradt, az a xenon, meg a kipuff. Fóliát nem irta fel, de gondolom vizsgán úgyis szólni fognak rá, pedig ez csak éppen sötétit vmennyit. Tehát ez a három dolog az, amit meg kéne "oldani".
Igazából nincs sok kedvem visszaalakitgatni az autót egy fél napra, úgyh várom az ötletetek, javaslatokat, ismerősöket, kapcsolatokat, stb.:) Vagy ha tényleg nem találok más megoldást, akkor adjon vki kölcsön egy napra evo8hoz első üvegeket, meg egy gyári kipufft!:D

bunker
2009. 06. 14., 21:10
Van egy komplett gyári kipuffom (USA VIII), ha kimész érte Gödöllőre kölcsönadom.

Feron
2009. 06. 14., 22:00
Van egy komplett gyári kipuffom (USA VIII), ha kimész érte Gödöllőre kölcsönadom.

Az jó, Kocsomba Karcsiéknál van? Akkor a kipuff hang része megoldódik,h nem lesz hangos, remélem a zöldkártyás részen is meg fog, ha nem adj Úristen az is lenne.:) Majd még visszatérünk rá, van egy hónapom rá, a legjobb az lenne,ha lenne vmi olyan megoldás,h nem nagyon kéne visszaalakitani semmit.:-k De köszönöm!

bunker
2009. 06. 14., 23:31
Igen náluk van.
Ha aktuális, írjál pü-t, hogy szóljak neki.

Sanci
2009. 06. 15., 15:25
Megkérdeztem a Mozaikban vizsgáztató emberemet /eddig mindent elintézett/, de sajna azt mondta ami a jegyzőkönyvön rajta van azt meg kell csinálni, mert azt nem tudja /szerinte nem lehet/ elintézni.:(
A xenonhoz nincs lámpamosó?

Feron
2009. 06. 15., 15:29
Megkérdeztem a Mozaikban vizsgáztató emberemet /eddig mindent elintézett/, de sajna azt mondta ami a jegyzőkönyvön rajta van azt meg kell csinálni, mert azt nem tudja /szerinte nem lehet/ elintézni.:(
A xenonhoz nincs lámpamosó?

Nekem az is nagy segitség lenne,ha csak azokat néznék! (nem kéne első ablakokat szereznem) Meg esetleg azt kéne még megtudni,h kipuffnál csak a dB-t mérik, vagy esetleg kitalálhatják,h zöldkártyát is néznek. Mert ha mondjuk azt el tudná intézni,h az utóbbit ne nézzék, akkor talán még jó is lehetne a dolog, van egy hangtompitó dombom, 3e-s fordulaton talán még 96 dB alatt van.:-k Ezeket megkérdeznéd nekem? Köszönöm szépen!

ja igen, nincs lámpamosó hozzá.:S

Sanci
2009. 06. 15., 15:36
Nekem az is nagy segitség lenne,ha csak azokat néznék! (nem kéne első ablakokat szereznem) Meg esetleg azt kéne még megtudni,h kipuffnál csak a dB-t mérik, vagy esetleg kitalálhatják,h zöldkártyát is néznek. Mert ha mondjuk azt el tudná intézni,h az utóbbit ne nézzék, akkor talán még jó is lehetne a dolog, van egy hangtompitó dombom, 3e-s fordulaton talán még 96 dB alatt van.:-k Ezeket megkérdeznéd nekem? Köszönöm szépen!

ja igen, nincs lámpamosó hozzá.:S

Lámpamosó nincs akkor lámpacsere kell - ezt még elöbb mondta.
Nem tudtam elérni ha visszahív megkérdem a többit és írok.

Feron
2009. 06. 15., 15:39
Lámpamosó nincs akkor lámpacsere kell - ezt még elöbb mondta.
Nem tudtam elérni ha visszahív megkérdem a többit és írok.

lámpát azért nem cserélek, addig rakok bele normál izzót!:)
oké,köszi!

Sanci
2009. 06. 15., 15:46
lámpát azért nem cserélek, addig rakok bele normál izzót!:)
oké,köszi!

Xenon lámpa normál izzóval lesz? Vagy normál lámpa utólagos xenon égővel most?

Feron
2009. 06. 15., 15:53
Xenon lámpa normál izzóval lesz? Vagy normál lámpa utólagos xenon égővel most?

Ebben egy utólagos xenon szett van, gyárilag normál izzóval jött ki...

Sanci
2009. 06. 15., 17:19
Szóval beszéltem vele.
Holnap lebeszéli konkrétan a kipuff dolgot - elméletileg gépre rakják és mérnek mindent /hangnyomást nem tudnak állítólag/.
Azt mondta az első fóliát szerinte le kéne inkább szedni, mert azt olcsóbb újra fóliáztatni mint kifizetni.
Holnap ha beszéltem vele irok.

Futómű neked gyári? Nincs nagyon leültetve ha jól emlékszem.

FQ-400
2009. 06. 15., 18:48
Azért ez mennyire szánalmas, hogy nem engedik azt se, hogy xenon lápát tegyél egy normál lámpa helyére.. vedd meg 100e-ért a xenont nehogy már meg lehessen úszni 15.000-ből...
Fólia? Mit képzelsz, nem látunk be az autóba kapard le, hátsó szélvédőről is, fűtőszál nem érdekel senkit, miért tetted rá? Leültetted az autót? Mit képzelsz, hogy merted, hagyd gyáriban vagy nem használhatod....

Minket elkap egy ilyen majom akkor nem tudom mi lesz, kipuff, ablak, futómű, LÁMPA mert hogy fele usa fel európa, tuti bele fog kötni.... áhhh... :S

bunker
2009. 06. 15., 19:04
Nekem az is nagy segitség lenne,ha csak azokat néznék! (nem kéne első ablakokat szereznem) Meg esetleg azt kéne még megtudni,h kipuffnál csak a dB-t mérik, vagy esetleg kitalálhatják,h zöldkártyát is néznek. Mert ha mondjuk azt el tudná intézni,h az utóbbit ne nézzék, akkor talán még jó is lehetne a dolog, van egy hangtompitó dombom, 3e-s fordulaton talán még 96 dB alatt van.:-k Ezeket megkérdeznéd nekem? Köszönöm szépen!

ja igen, nincs lámpamosó hozzá.:S


Hangerősséget nem tudnak mérni, mert nincs erre a célra épített és hitelesített helyiség. Budapesten egyedül a Zay utcában van ilyen. Ezt az infót kaptam egy haveromtól, aki motorátépítést csinált és a közlekedésfelügyeletes faszi mondta neki.
Bár a Mozaik most teljes átépítés alatt, lehet készül ott is egy ilyen.

bunker
2009. 06. 15., 19:05
Azért ez mennyire szánalmas, hogy nem engedik azt se, hogy xenon lápát tegyél egy normál lámpa helyére.. vedd meg 100e-ért a xenont nehogy már meg lehessen úszni 15.000-ből...
Fólia? Mit képzelsz, nem látunk be az autóba kapard le, hátsó szélvédőről is, fűtőszál nem érdekel senkit, miért tetted rá? Leültetted az autót? Mit képzelsz, hogy merted, hagyd gyáriban vagy nem használhatod....

Minket elkap egy ilyen majom akkor nem tudom mi lesz, kipuff, ablak, futómű, LÁMPA mert hogy fele usa fel európa, tuti bele fog kötni.... áhhh... :S

A hátsó oldalablakokon és a hátsó szélvédőn lehet már fólia, szabályos!

Sanci
2009. 06. 15., 19:05
Hangerősséget nem tudnak mérni, mert nincs erre a célra épített és hitelesített helyiség. Budapesten egyedül a Zay utcában van ilyen. Ezt az infót kaptam egy haveromtól, aki motorátépítést csinált és a közlekedésfelügyeletes faszi mondta neki.
Bár a Mozaik most teljes átépítés alatt, lehet készül ott is egy ilyen.

Jaja ő is ezt mondta, hangerőt nem tudnak mérni.

hunevo6
2009. 06. 15., 19:07
Azért ez mennyire szánalmas, hogy nem engedik azt se, hogy xenon lápát tegyél egy normál lámpa helyére.. vedd meg 100e-ért a xenont nehogy már meg lehessen úszni 15.000-ből...
Fólia? Mit képzelsz, nem látunk be az autóba kapard le, hátsó szélvédőről is, fűtőszál nem érdekel senkit, miért tetted rá? Leültetted az autót? Mit képzelsz, hogy merted, hagyd gyáriban vagy nem használhatod....

Minket elkap egy ilyen majom akkor nem tudom mi lesz, kipuff, ablak, futómű, LÁMPA mert hogy fele usa fel európa, tuti bele fog kötni.... áhhh... :S


és akkor én mit szóljak, ha engem el kap akkor gyakorlatilag fel tudom mutatni a bajuszkapcsolókat- azok gyárik :-D

vér szar, hogy így szopatnak minket. És még a tripláját is fizetjük az adó oldalon és akkor még nem is vehetnék rá egy rendes féket - vicc- szégyen bármi csak nem kultúr állam...

Sanci
2009. 06. 15., 19:09
és akkor én mit szóljak, ha engem el kap akkor gyakorlatilag fel tudom mutatni a bajuszkapcsolókat- azok gyárik :-D

vér szar, hogy így szopatnak minket. És még a tripláját is fizetjük az adó oldalon és akkor még nem is vehetnék rá egy rendes féket - vicc- szégyen bármi csak nem kultúr állam...

Mondjuk szerintem féket lehet, csak fékhatást mérnek az rendben akkor ok, nem?

hunevo6
2009. 06. 15., 19:10
Mondjuk szerintem féket lehet, csak fékhatást mérnek az rendben akkor ok, nem?

szerintem meg nem lehet, mert a fék közvetlen életveszélybe hoz ha el romlik és ezért csak gyárival lehetne menni. Ezek szarnak rá, hogy amit fel raksz az 50x jobb.

Sanci
2009. 06. 15., 19:13
szerintem meg nem lehet, mert a fék közvetlen életveszélybe hoz ha el romlik és ezért csak gyárival lehetne menni. Ezek szarnak rá, hogy amit fel raksz az 50x jobb.

Ok, de miből állapítja meg, hogy gyári-e ha mondjuk u.a. márkát teszek fel csak mondjuk 1cm-el nagyobbat? Nekiáll méregetni - na ne már akkor 1 kocsi vizsgája 3 nap.:D

VGergo
2009. 06. 15., 19:14
egy pfc tárcsát azért kifogszúrni.. vagy ha nem akkor nem akarta vagy télleg szemüveget neki !!! :)

hunevo6
2009. 06. 15., 19:15
le kopogom, de nekem még soha semmi gondom nem volt. Se a slick-el, se a fékekkel, se a hangjával- max annyit kért, hogy állítsam már le, mert nem tudja el mondani, hogy mit akar :-D

Sanci
2009. 06. 15., 19:17
le kopogom, de nekem még soha semmi gondom nem volt. Se a slick-el, se a fékekkel, se a hangjával- max annyit kért, hogy állítsam már le, mert nem tudja el mondani, hogy mit akar :-D

:D:D:D
Nekem is volt olyan akit a papirok nem érdekeltek, csak hogy milyet megy.:D

bsz
2009. 06. 15., 20:02
:D:D:D
Nekem is volt olyan akit a papirok nem érdekeltek, csak hogy milyet megy.:D

Talán volt már róla szó régebben. Ha kiváltasz egy gépkönyvet az autóra a rendőr nem basztathat az átalakítások miatt.

hunevo6
2009. 06. 15., 20:37
Talán volt már róla szó régebben. Ha kiváltasz egy gépkönyvet az autóra a rendőr nem basztathat az átalakítások miatt.

de ahhoz nem kell egy csapat is?

bsz
2009. 06. 15., 21:59
de ahhoz nem kell egy csapat is?

Nem emlékszem pontosan. Szerintem annak sincsenek horror költségei. Az biztos, hogy ha az evoklubosok összefognak egy szép kis csapat jönne össze. Szereintem az MNASZ-ben kéne utánanézni.... megpróbálom de nem igérem, hogy lesz rá időm.

bunker
2009. 06. 15., 22:20
Talán volt már róla szó régebben. Ha kiváltasz egy gépkönyvet az autóra a rendőr nem basztathat az átalakítások miatt.

Ja, akkor mászkálhatnánk becsövezett autóval is. :D

bsz
2009. 06. 15., 22:27
Ja, akkor mászkálhatnánk becsövezett autóval is. :D

Ez így van.

Sanci
2009. 06. 16., 06:35
Én nem rég végig akartam járni ezt a zsigulival.

Tehát kell 1 egyesületi tagság ez 5 ezer forint. /vagy alakítunk egyet azt nem tudom mibe fáj/.
Kell 1 átalakítási engedély amit beírnak a forgalmiba /mozaik utca kpm - nekem ez már megvolt a zsigán ezért többet nem nagyon tudok/.
Aztán lehet gépkönyvezni /általában március végén van gépkönyvezés - ha cső is van akkor arról kell papír is/.
Aztán ha megvan a gépkönyv akkor lehet vizsgáztatni amit viszont csak 1 évre adnak!!!
Ebből azért összeszalad kb 60 rugó és csomó utánnajárás stb.

/Persze van amit lehet máshogy is intézni.... De a lényeg, hogy a kpm ne tudjon csesztetni az a mozaikban beirt: Sportcélra átalakítva - innetől viszont 1 év vizsga/.

MES-Racing
2009. 06. 16., 07:28
de ahhoz nem kell egy csapat is?

Nem kell (ha jól tudom), elmész leteszel egy amatőr licenszet (5e Ft), elviszed gépkönyveztetni a kocsit (lehet, akkor már kell a cső bele), a forgalmiba beleírják, hogy csak a gépkönyvvel érvényes, a gépkönyvbe meg azt íratod bele amit csak akarsz :-)

Én nagyon sokat gondolkoztam ilyesmin.

(bocs, most látom, hogy Sanci már pontosabban leírta!)

FQ-400
2009. 06. 16., 07:33
és akkor én mit szóljak, ha engem el kap akkor gyakorlatilag fel tudom mutatni a bajuszkapcsolókat- azok gyárik :-D

vér szar, hogy így szopatnak minket. És még a tripláját is fizetjük az adó oldalon és akkor még nem is vehetnék rá egy rendes féket - vicc- szégyen bármi csak nem kultúr állam...

Hát... remélem nem dobtad ki a régi motor belsőt :D:D

Feron
2009. 06. 16., 09:25
Szóval beszéltem vele.
Holnap lebeszéli konkrétan a kipuff dolgot - elméletileg gépre rakják és mérnek mindent /hangnyomást nem tudnak állítólag/.
Azt mondta az első fóliát szerinte le kéne inkább szedni, mert azt olcsóbb újra fóliáztatni mint kifizetni.
Holnap ha beszéltem vele irok.

Futómű neked gyári? Nincs nagyon leültetve ha jól emlékszem.


Nekem az ismerősöm pár hónapja volt a mozaikban, csak dB-t mértek:-k Ő mondta,h 3e-re fel kell pörgetni és ott mérik, 96 dB a max... neki nem néztek környezetvédelmi értékeket.:-k
A legjobb akkor az lenne fólia ügyben,ha tudna vki kölcsönadni két első üveget.
Futóműm gyári,jah.

Feron
2009. 06. 18., 19:27
Na úgy néz ki,h lehet lesz kapcsolat,de semmi sem biztos, esetleg kölcsönbe vkinek evo VIII-hoz első üvegek?!:rolleyes:

lor
2009. 06. 20., 15:17
nagyon sotet foliad van?
nem lenne jo ha az eppen engedelyezettre foliaznad at?
mert manapsag sima utcai igazoltatasnal is rendszeresen raaltak a folia temara.
es kipuffot mondjuk cserel az ember 1 ora alatt uveget mar nem.


"Milyen szabályozások vonatkoznak az autós ablakfóliákra?
Minden európai ország szabadon határozhatja meg az autóüvegen alkalmazott ablakfóliáknál megengedhető látható fényáteresztést. A reflektív filmek használata minden régióban szigorúan tilos. Magyarországon a szélvédő 75% fényáteresztésig, az első oldalsó ablakok 70% fényáteresztésig, míg a vezető mögötti üvegfelületek tetszés szerint sötétíthetőek. Személygépkocsiknál feltétel a két oldalsó visszapillantó tükör. Az első szélvédőn a napellenző vonaláig fényvédő csík alkalmazható."
http://www.autofolia-kft.hu/ gyik

Feron
2009. 06. 20., 21:44
Nem túl sötét,de ezt még sztem nem lehetne előre engedélyezni, amit lehet, gyakorlatilag olyan,mintha nem is lenne.:-k

Ha megnézed a "garázsba" a kocsim, ott van pár kép róla, talán látszik,h mennyire sötét...

gtr
2009. 06. 21., 22:40
Nem túl sötét,de ezt még sztem nem lehetne előre engedélyezni, amit lehet, gyakorlatilag olyan,mintha nem is lenne.:-k

Ha megnézed a "garázsba" a kocsim, ott van pár kép róla, talán látszik,h mennyire sötét...
Ha van ember és nem írták fel a fóliát, akkor le kell engedni az ablakokat és kész, nem fogja felhúzatni veled.
Vizsgán szoktak kipufogógázt is mérni, sőt anélkül nem is megy tovább a program amig azon meg nem felelsz, tavaly május óta a szigorított vizsga bevezetése óta így van, az más kérdés hogy megfelelő helyen sokszor ugyanazt a megfelelő autót mérik 5-6 nem megfelelő vizsgájához is.
Én már eldöntöttem hogy soha többet nem lesz magyar rendszámos autóm, velem ne szórakozzanak a vizsgán, meg a kpm-eseknek se sok közük van a külföldi rendszámos autókhoz. Igazából meg se állítanak évekig.

Feron
2009. 06. 21., 22:51
Ha van ember és nem írták fel a fóliát, akkor le kell engedni az ablakokat és kész, nem fogja felhúzatni veled.
Vizsgán szoktak kipufogógázt is mérni, sőt anélkül nem is megy tovább a program amig azon meg nem felelsz, tavaly május óta a szigorított vizsga bevezetése óta így van, az más kérdés hogy megfelelő helyen sokszor ugyanazt a megfelelő autót mérik 5-6 nem megfelelő vizsgájához is.
Én már eldöntöttem hogy soha többet nem lesz magyar rendszámos autóm, velem ne szórakozzanak a vizsgán, meg a kpm-eseknek se sok közük van a külföldi rendszámos autókhoz. Igazából meg se állítanak évekig.

Igen,még egy előny a külföldi rendszámnak.
Az emberem is azt mondta,h csak akkor gond a fólia,ha kijön a főnöke és végignézi a kocsi vizsgáztatását...:neutral:

Blindmouse
2009. 06. 21., 23:14
Ha van ember és nem írták fel a fóliát, akkor le kell engedni az ablakokat és kész, nem fogja felhúzatni veled.
Vizsgán szoktak kipufogógázt is mérni, sőt anélkül nem is megy tovább a program amig azon meg nem felelsz, tavaly május óta a szigorított vizsga bevezetése óta így van, az más kérdés hogy megfelelő helyen sokszor ugyanazt a megfelelő autót mérik 5-6 nem megfelelő vizsgájához is.
Én már eldöntöttem hogy soha többet nem lesz magyar rendszámos autóm, velem ne szórakozzanak a vizsgán, meg a kpm-eseknek se sok közük van a külföldi rendszámos autókhoz. Igazából meg se állítanak évekig.

a kipuffgázon nagyban lehet javítani némi E85 tankolásával.. utána tele lehet nyomni benzinnel...

Feron
2009. 06. 22., 13:41
Csütörtökön m1ek reggel fél7re... előre félek,h mi lesz és h mennyibe fog ez kerülni nekem:???:

Feron
2009. 06. 24., 07:53
változott a szitu, talán sikerül jobb megoldást találni, úgyh halasztom az időpontot...

Feron
2009. 08. 12., 09:37
Na, leírom az eddigi történéseket, de még mindig nincs vége.:D

Szóval ugye úgy volt,h m1ek a mozaik utcába,ahol lett volna kapcsolat,de árban elég húzós lett volna... Találkoztam egy emberkével más ügyben 2 nappal a vizsga előtt és teljesen véletlenül kiderült,h Ő bizony tud műszakiztatni, meg az én ügyemben is tudna segíteni. Csak éppen Vácon. Nem baj, átkértem magam oda, írni kellett egy hivatalos levelet a mozaiknak,h ezért meg azért át akarok oda menni, 2900 Ft illetékbélyeg a levélre és már mehetett is. Sikerült egy hihetetlenül munkakerülő ügyintézőt kifogni, mind1, a lényeg,h 2 hét(!) alatt sikerült is megküldeni Vácnak a levelet,h mehetek. Újabb egy hónapot nyertem. Persze csak elviekben,mert a levélben az a dátum volt mikor kapta meg az ügyintéző a levelet, nem pedig az,h ő mikor küldte tovább. Ez is mind1 volt, csak már legyünk túl rajta - gondoltam. Ekkor kezdődtek a problémák,h az emberke, aki eddig állította,h biztosan el tudja intézni, elkezdett sumákolni, nem lehetett elérni, stb. A határidő meg már nagyon szorított. Úgyh ki kellett vmit találnom, elkezdtem megintcsak keresgélni, aztán eszembe jutott,h régen volt egy illető Vácon, aki tudott műszakiztatni okosba, fel is hívtam,h van-e neki vmi kapcsolata. Kiderült,h van,csak épp a szabadságát tölti, úgyh majd hétfőn beszéljünk. Ez most 10-én volt, a határidő meg 13-a... Kicsit necces volt a helyzet,de sok választásom nem maradt, hát hívtam hétfőn. Jó hírrel fogadott, visszajött az ember, mehet a dolog, menjek oda kedd reggel (tegnap). Ott is voltam reggel 8ra, ember is megjött lassan, elvitte a papírokat, türelmemet kérte. Egy óra elteltével megint odajött, meg 2 forma, ránéztek a kocsira, ismét el, persze, türelmet. Majd olyan fél11 felé megint visszajött és mondta,h nagyon sajnálja,de nem fog menni, megszigorították a dolgokat, ellenőrzik őket,stb. Fasza, vártam majdnem 3 órát a semmire.
Szóval itt tartunk most,a határidő holnap lejár,de kaptam még 2 hét haladékot,mivel nem jött meg a mitsutól időben az alkatrész... Úgyh marad az a variáció,h amiket kérnek (xenon, fólia, kipuff), azt vissza kell alakítani a vizsga idejére.

FQ-400
2009. 08. 12., 10:45
pf, kicseszés.. :(

jordan6
2009. 08. 12., 11:28
azt hittem, ha már szigorított nem választható meg a helyszín. CS-en elég sokan szoktak "hírdetni" okos vizsgáztatást, egyiket se kérdezted meg?

Feron
2009. 08. 12., 12:04
azt hittem, ha már szigorított nem választható meg a helyszín. CS-en elég sokan szoktak "hírdetni" okos vizsgáztatást, egyiket se kérdezted meg?

Ilyen okos vizsgáztatást én is tudnék jópárat, de ez KPM, teljesen más.:neutral:

carkillerz
2009. 08. 12., 12:36
Sanci embere már rég elintézte volna.......................................
Nekünk eddig mindent megoldott korrekten.

Feron
2009. 08. 12., 14:38
Sanci embere már rég elintézte volna.......................................
Nekünk eddig mindent megoldott korrekten.

Lehet,de besz.ptam, mert ez a váci forma biztosabbnak tűnt,meg olcsóbbnak.:confused:

ATTILA EVO 7
2009. 08. 12., 15:34
Na, leírom az eddigi történéseket, de még mindig nincs vége.:D

Szóval ugye úgy volt,h m1ek a mozaik utcába,ahol lett volna kapcsolat,de árban elég húzós lett volna... Találkoztam egy emberkével más ügyben 2 nappal a vizsga előtt és teljesen véletlenül kiderült,h Ő bizony tud műszakiztatni, meg az én ügyemben is tudna segíteni. Csak éppen Vácon. Nem baj, átkértem magam oda, írni kellett egy hivatalos levelet a mozaiknak,h ezért meg azért át akarok oda menni, 2900 Ft illetékbélyeg a levélre és már mehetett is. Sikerült egy hihetetlenül munkakerülő ügyintézőt kifogni, mind1, a lényeg,h 2 hét(!) alatt sikerült is megküldeni Vácnak a levelet,h mehetek. Újabb egy hónapot nyertem. Persze csak elviekben,mert a levélben az a dátum volt mikor kapta meg az ügyintéző a levelet, nem pedig az,h ő mikor küldte tovább. Ez is mind1 volt, csak már legyünk túl rajta - gondoltam. Ekkor kezdődtek a problémák,h az emberke, aki eddig állította,h biztosan el tudja intézni, elkezdett sumákolni, nem lehetett elérni, stb. A határidő meg már nagyon szorított. Úgyh ki kellett vmit találnom, elkezdtem megintcsak keresgélni, aztán eszembe jutott,h régen volt egy illető Vácon, aki tudott műszakiztatni okosba, fel is hívtam,h van-e neki vmi kapcsolata. Kiderült,h van,csak épp a szabadságát tölti, úgyh majd hétfőn beszéljünk. Ez most 10-én volt, a határidő meg 13-a... Kicsit necces volt a helyzet,de sok választásom nem maradt, hát hívtam hétfőn. Jó hírrel fogadott, visszajött az ember, mehet a dolog, menjek oda kedd reggel (tegnap). Ott is voltam reggel 8ra, ember is megjött lassan, elvitte a papírokat, türelmemet kérte. Egy óra elteltével megint odajött, meg 2 forma, ránéztek a kocsira, ismét el, persze, türelmet. Majd olyan fél11 felé megint visszajött és mondta,h nagyon sajnálja,de nem fog menni, megszigorították a dolgokat, ellenőrzik őket,stb. Fasza, vártam majdnem 3 órát a semmire.
Szóval itt tartunk most,a határidő holnap lejár,de kaptam még 2 hét haladékot,mivel nem jött meg a mitsutól időben az alkatrész... Úgyh marad az a variáció,h amiket kérnek (xenon, fólia, kipuff), azt vissza kell alakítani a vizsga idejére.



Hivjal fel!0670 3837663

Sanci
2009. 08. 12., 16:35
Lehet,de besz.ptam, mert ez a váci forma biztosabbnak tűnt,meg olcsóbbnak.:confused:

Mondanám, hogy olcsó húsnak híg a leve., de már nem akarlak basztatni gondolom van elég gondod.
Mondjuk így útólag nem kellett volna össze-vissza kamuzni az emberemnek biztos tudna segíteni még most is.:-k

Pedig én segíteni akartam...

carkillerz
2009. 08. 12., 17:09
Mondanám, hogy olcsó húsnak híg a leve., de már nem akarlak basztatni gondolom van elég gondod.
Mondjuk így útólag nem kellett volna össze-vissza kamuzni az emberemnek biztos tudna segíteni még most is.:-k

Pedig én segíteni akartam...

Sajna ilyen világ van! Sanci Emlékezz a Lada gépkönyvre:).........

Feron
2009. 08. 13., 07:02
Mondanám, hogy olcsó húsnak híg a leve., de már nem akarlak basztatni gondolom van elég gondod.
Mondjuk így útólag nem kellett volna össze-vissza kamuzni az emberemnek biztos tudna segíteni még most is.:-k

Pedig én segíteni akartam...

Mi? Én nem kamuztam neki semmit, Ő nem tudott nekem vmit napokig megkérdezni...:-k De mind1 is ez mostmár, mert nem lehet magam már átkérni sehová. Azt meg értékelem,h segíteni akartál, rendes tőled.

Sanci
2009. 08. 13., 14:48
Mi? Én nem kamuztam neki semmit, Ő nem tudott nekem vmit napokig megkérdezni...:-k De mind1 is ez mostmár, mert nem lehet magam már átkérni sehová. Azt meg értékelem,h segíteni akartál, rendes tőled.

Ok, csak te azt mondtad nekem átkérted magad Vácra, ő meg azt mondta, hogy neki azt mondtad, hogy felrobbant az osztóműved és azért nem tudsz menni a lebeszélt időpontra. De mind1 már tényleg.

Feron
2009. 08. 13., 15:05
Ok, csak te azt mondtad nekem átkérted magad Vácra, ő meg azt mondta, hogy neki azt mondtad, hogy felrobbant az osztóműved és azért nem tudsz menni a lebeszélt időpontra. De mind1 már tényleg.

Így is volt, szétment az osztóművemben vmi, ha nem hiszed, kérdezd meg Ricsit, összefutottunk a Bálnánál!:)
És abban maradtunk az embereddel,h majd csörög,ha végre megtud nekem vmit,amit kérdeztem tőle. (már jópár nappal előtte kérdeztem, mindig azt mondta,h másnap csörög, aztán mindig elfelejtette megkérdezni, meg csörögni is, nem egyszer, nem kétszer kérdeztem rá,h mi a szitu,de mindig elfelejtette - ezt untam meg) De sajnálom,hogyha Neked kellemetlenséget okoztam,ne haragudj.

Sanci
2009. 08. 13., 15:09
Így is volt, szétment az osztóművemben vmi, ha nem hiszed, kérdezd meg Ricsit, összefutottunk a Bálnánál!:)
És abban maradtunk az embereddel,h majd csörög,ha végre megtud nekem vmit,amit kérdeztem tőle. (már jópár nappal előtte kérdeztem, mindig azt mondta,h másnap csörög, aztán mindig elfelejtette megkérdezni, meg csörögni is, nem egyszer, nem kétszer kérdeztem rá,h mi a szitu,de mindig elfelejtette - ezt untam meg) De sajnálom,hogyha Neked kellemetlenséget okoztam,ne haragudj.

Nem-nem, nekem nem volt semmi kellemetlen. Ezek szerint csak félre értés volt.

Feron
2009. 08. 14., 07:20
Nem-nem, nekem nem volt semmi kellemetlen. Ezek szerint csak félre értés volt.

Ezek szerint az.;)

jordan6
2009. 08. 14., 07:33
Ezek szerint az.;)

hogy állsz a vizsgával?

Feron
2009. 08. 14., 07:46
hogy állsz a vizsgával?

2 hét haladékot kaptam, elvileg jövő7en visszaalakítjuk a vizsga idejére amit kell, utána meg megint vissza.](*,)

jordan6
2009. 08. 14., 07:48
2 hét haladékot kaptam, elvileg jövő7en visszaalakítjuk a vizsga idejére amit kell, utána meg megint vissza.](*,)
a lényeg, hogy meglegyen. kipufogód mennyire hangos? vagy miből gondolták, hogy nem gyári? nekem se az, de alig van hangja.

Feron
2009. 08. 14., 08:09
a lényeg, hogy meglegyen. kipufogód mennyire hangos? vagy miből gondolták, hogy nem gyári? nekem se az, de alig van hangja.

Hát azért nem olyan halk...:D De nem vészes, terhelés alatt van igazából nagy hangja. Amúgy tök mind1, mert a vizsgán nem csak azt nézik amit felírtak, hanem mindent még1x... tehát hiába nem írták fel nekem pl. a fóliát, vizsgára le kell szednem.

ricsimae
2009. 08. 14., 08:26
Így is volt, szétment az osztóművemben vmi, ha nem hiszed, kérdezd meg Ricsit, összefutottunk a Bálnánál!:)
És abban maradtunk az embereddel,h majd csörög,ha végre megtud nekem vmit,amit kérdeztem tőle. (már jópár nappal előtte kérdeztem, mindig azt mondta,h másnap csörög, aztán mindig elfelejtette megkérdezni, meg csörögni is, nem egyszer, nem kétszer kérdeztem rá,h mi a szitu,de mindig elfelejtette - ezt untam meg) De sajnálom,hogyha Neked kellemetlenséget okoztam,ne haragudj.


Valóban ott találkoztunk!

Feron
2009. 08. 14., 08:32
Valóban ott találkoztunk!

köszi;)

bunker
2009. 08. 14., 10:20
Hát azért nem olyan halk...:D De nem vészes, terhelés alatt van igazából nagy hangja. Amúgy tök mind1, mert a vizsgán nem csak azt nézik amit felírtak, hanem mindent még1x... tehát hiába nem írták fel nekem pl. a fóliát, vizsgára le kell szednem.

Még mindig fel tudok ajánlani egy USA gyári komplett rendszert kölcsön, ha szükség van rá, ingyéé.

Feron
2009. 08. 14., 10:37
Még mindig fel tudok ajánlani egy USA gyári komplett rendszert kölcsön, ha szükség van rá, ingyéé.

köszi,nem felejtettem el, majd sztem hétfőn kiderül,h igényt tartanék-e rá;)

Miki
2009. 08. 14., 13:19
Remélem, most már megoldódik.
(Amúgy a "rendes" kipufogók, pl Mongoose stb. elvileg teljesítik a normákat, csak így lehet őket forgalmazni.)

HKSTOMEVO9
2009. 08. 14., 13:29
Remélem, most már megoldódik.
(Amúgy a "rendes" kipufogók, pl Mongoose stb. elvileg teljesítik a normákat, csak így lehet őket forgalmazni.)
Az APS-re is rá van írva,only race.

Feron
2009. 08. 14., 13:43
Remélem, most már megoldódik.
(Amúgy a "rendes" kipufogók, pl Mongoose stb. elvileg teljesítik a normákat, csak így lehet őket forgalmazni.)

Köszi, én is remélem.:) Legalább lesz friss műszakim!:D

Miki
2009. 08. 14., 13:43
Az APS-re is rá van írva,only race.

:-#:-\"

Stunczer
2009. 08. 14., 16:35
Remélem, most már megoldódik.
(Amúgy a "rendes" kipufogók, pl Mongoose stb. elvileg teljesítik a normákat, csak így lehet őket forgalmazni.)

az ügyben van vmi fejlemény? 10esre?:rolleyes::rolleyes:

bsz
2009. 08. 14., 20:23
:-#:-"

Sportkatalizátorral felelne meg...

Viktor
2009. 08. 18., 14:38
Még mindig fel tudok ajánlani egy USA gyári komplett rendszert kölcsön, ha szükség van rá, ingyéé.

Én asszem európait is, ha megvan még valahol...

Feron
2009. 08. 18., 14:51
Én asszem európait is, ha megvan még valahol...

köszi;) még nemtom pontosan mi hogy fog alakulni...

EVO-010
2009. 08. 18., 18:15
az ügyben van vmi fejlemény? 10esre?:rolleyes::rolleyes:

http://kepfeltoltes.hu/090818/fujitsubo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ilyet vettem az új paripára (Fujitsubo):D

Miki
2009. 08. 19., 14:23
Wow! Az egy nagyon jó kémény.

Feron
2009. 08. 24., 18:11
Na,ezen is túl vagyunk:D A mai napomat ennek a nemes feladatnak szenteltem:D Reggel ki a Bálnához, visszaalakítani a dolgokat, Vácra el, laza 3 óra várakozás után be is sikerült gurulni, 5 perc alatt átment, majd nyomás vissza Érdre, visszapakoltuk rá a reggel levetett dolgokat.:D
Ezúton is köszönöm a kölcsön-kipuffot Intercet-úr.:);)

Tomó
2009. 08. 24., 18:59
Csak vége lett! :)

Kerüld el amennyire tudod őket.(bár ma kellemesen csalódtam Mogyoród határába,mert kiszedett a rendszám miatt,aztán nézte öv,ülés,kormány.Kérdezte hova megyek,mondom ringre nyílt napra,erre azt mondta vegyek rendszámtábla tartót,és tegyem vissza az elsőt.Majd elköszönt,és egy fillérembe nem került)

EVO-010
2009. 08. 24., 19:02
sün sün sün:D

hunevo6
2009. 08. 24., 19:13
Csak vége lett! :)

Kerüld el amennyire tudod őket.(bár ma kellemesen csalódtam Mogyoród határába,mert kiszedett a rendszám miatt,aztán nézte öv,ülés,kormány.Kérdezte hova megyek,mondom ringre nyílt napra,erre azt mondta vegyek rendszámtábla tartót,és tegyem vissza az elsőt.Majd elköszönt,és egy fillérembe nem került)

gratulálok az köridő rekordodhoz! Jó érzés javítani!!! Szép volt!

Feron
2009. 08. 24., 20:19
Csak vége lett! :)

Kerüld el amennyire tudod őket.(bár ma kellemesen csalódtam Mogyoród határába,mert kiszedett a rendszám miatt,aztán nézte öv,ülés,kormány.Kérdezte hova megyek,mondom ringre nyílt napra,erre azt mondta vegyek rendszámtábla tartót,és tegyem vissza az elsőt.Majd elköszönt,és egy fillérembe nem került)


Más egy sima közúti igazoltatás, ott nem szokták az emberfiát szigorított vizsgára küldeni, max egy csekket kap.:D Én azért szłvtam meg,mert a rendőrökkel együtt voltak kpm-esek is külön kocsival, felszereléssel, mindennel.

jordan6
2009. 08. 24., 20:20
Más egy sima közúti igazoltatás, ott nem szokták az emberfiát szigorított vizsgára küldeni, max egy csekket kap.:D Én azért szłvtam meg,mert a rendőrökkel együtt voltak kpm-esek is külön kocsival, felszereléssel, mindennel.

ahogy mostanában nagyon gyakran a Váci úton. sokan "lebuktak".

Feron
2009. 08. 24., 20:39
ahogy mostanában nagyon gyakran a Váci úton. sokan "lebuktak".

így van, én is inkább kerülöm...

Stunczer
2009. 08. 24., 20:49
így van, én is inkább kerülöm...

beszari:D:p

jordan6
2009. 08. 24., 20:56
beszari:D:p

vakmerő:D:p

Stunczer
2009. 08. 24., 21:02
vakmerő:D:p

gyári autó:cool::D
nem tudnak micsinálni:rolleyes::p

Blindmouse
2009. 08. 24., 21:13
gyári autó:cool::D
nem tudnak micsinálni:rolleyes::p

Hidd el, ha akarnak, rámondanak valamit....

Stunczer
2009. 08. 24., 21:18
Hidd el, ha akarnak, rámondanak valamit....

Az tuti...:-k:-k
Feronnak is rámondták hogy nem gyári a momo kormány, meg a matricarendszám se eredeti:confused::confused:

jordan6
2009. 08. 25., 06:02
Az tuti...:-k:-k
Feronnak is rámondták hogy nem gyári a momo kormány, meg a matricarendszám se eredeti:confused::confused:
pld mi alapján mondja meg bárki, hogy a Te vagy az én -egyébként gyári- szárnyam gyári, vagy valamelyik "nagynevű" tuningbolt műremeke?

Feron
2009. 08. 25., 07:27
pld mi alapján mondja meg bárki, hogy a Te vagy az én -egyébként gyári- szárnyam gyári, vagy valamelyik "nagynevű" tuningbolt műremeke?

Nemtom, sztem megkérdezik a márkakereskedést, kérnek képet esetleg...:-k

jordan6
2009. 08. 25., 07:41
Nemtom, sztem megkérdezik a márkakereskedést, kérnek képet esetleg...:-k
persze, ez szép, de ott este a vácin mégis hogy? vagy beutaló, csekk aztán fizess?

Feron
2009. 08. 25., 07:52
persze, ez szép, de ott este a vácin mégis hogy? vagy beutaló, csekk aztán fizess?

Ja nem, ott nem. Ott csak az egyértelmű dolgokat írják fel,meg amit észre vesznek,a többit majd vizsgán,ott nézik át igazán. Nekem is hiába mondták,h nem gyári a kormány,meg nem legális a matricarendszám, azokat nem írták fel.
És csak akkor kell fizetned,ha a vizsgán nem mész át,amúgy ingyen van - de aranyosak.:D

Richie
2009. 08. 25., 08:25
itt györben van egy új hös sündör, neki az sti gyári nagy szárnya nem tetszett, leakarta vetetni hogy ez nem gyári meg mit képzel hogy ilyen szárnnyal jár, ki se lát stb... szóval az emberi butaság határtalan, ezt ne felejtsétek.

tRebroN
2009. 08. 31., 18:49
beszari:D:p

Hallod stuncikám téged már messziről kiszednének amúgy meg gyári autóval nincs is kockázat enyémmel lefogadom 3 percig nem húznád:D:D:rolleyes:

tRebroN
2009. 08. 31., 18:51
Hidd el, ha akarnak, rámondanak valamit....

Ezért nem kell megállni meg váci út,margit budai lábát péntek esténként kerülni...eccerű

Blindmouse
2009. 08. 31., 19:13
Ezért nem kell megállni meg váci út,margit budai lábát péntek esténként kerülni...eccerű

mi van margit budai lábánál?

a váci utat azt tudom hogy kerülendő.

tRebroN
2009. 08. 31., 19:50
mi van margit budai lábánál?

a váci utat azt tudom hogy kerülendő.

Néha a kpm szokott ott állni pont a lábánál van egy parkoló ott van hely kiinteni az arra tévedő autósokat nekem annó a majdnem full gyári autómon is találtak belekötni valót és akkor se az utólag felszerelt cucc volt a baj hanem a gyári akkor jöttem rá ez nem arról szól amiről szólnia kéne ez sima lehúzás semmi más.
Ha nagyon rá akarnának gyúrni erre akkor nem cak péntekenként KPM eznének főleg simán csak járni kéne a várost és a buzi füstölős szarokat máris lehetne kivenni és nem adunk pár napot rá hogy esetleg visszaalakíttasd hanem rögtön ott lefoglal gépjármű vizsgára... nem azé basztatni az embert mert olyan fólia van a kocsiján ami mindehol jó csak nálunk nem vagy mert az amerikai autó lámpájában nincsen e jel...mert a parasztnak nem jut eszébe hogy a fasz azé vesz amcsi autót mert esetleg olcsóbb.

Papírtigris
2009. 09. 01., 11:55
Néha a kpm szokott ott állni pont a lábánál van egy parkoló ott van hely kiinteni az arra tévedő autósokat nekem annó a majdnem full gyári autómon is találtak belekötni valót és akkor se az utólag felszerelt cucc volt a baj hanem a gyári akkor jöttem rá ez nem arról szól amiről szólnia kéne ez sima lehúzás semmi más.
Ha nagyon rá akarnának gyúrni erre akkor nem cak péntekenként KPM eznének főleg simán csak járni kéne a várost és a buzi füstölős szarokat máris lehetne kivenni és nem adunk pár napot rá hogy esetleg visszaalakíttasd hanem rögtön ott lefoglal gépjármű vizsgára... nem azé basztatni az embert mert olyan fólia van a kocsiján ami mindehol jó csak nálunk nem vagy mert az amerikai autó lámpájában nincsen e jel...mert a parasztnak nem jut eszébe hogy a fasz azé vesz amcsi autót mert esetleg olcsóbb.

A margit híd aljánál nekem is volt történetem,tavaj karácsony elött pár nappal ugyanez ahogy leírod hid alól kiterelés stb.
(A suzival voltam nem evoval) nekiállt kötözködni hogy kormányról hol a papír.Mondtam ember ezzel még soha senki nem foglalkozott,erre közölte neki mindegy mehet tovább is ő igy is úgy is meg akar büntetni vagy küld KPM-re de ugye tudom hogy azzal szarabbul járok.
Kérdezem ok menyit akar?
Azt mondja 5000-röl ír egy csekket és mehetek és hozzátette hogy jó fej lesz és az övet írja rá.
Mondtam nagyon köszi és boldog karácsonyt.
Szóval tényleg eggyértelmüen mégcsak nem is titkolta hogy le akar húzni és már mehetek is.
Mellesleg én pont ezért nem szoktam soha megálni csak ha nem tudom kikerülni sehogy,a margit hidas rész az pont ien sajnos.

tRebroN
2009. 09. 06., 16:13
Mellesleg én pont ezért nem szoktam soha megálni csak ha nem tudom kikerülni sehogy,a margit hidas rész az pont ien sajnos.

Na ez az ami nem igaz:D:D

KiCsi
2009. 09. 08., 12:49
Kicsit off, de nincs valakinek ismerőse németországi műszaki vizsgához? Akit tudok azt hetek óta nem tudom elérni kint és már csak ez kéne a rendszámhoz. Köszi!

EVO-010
2009. 09. 08., 18:49
Kicsit off, de nincs valakinek ismerőse németországi műszaki vizsgához? Akit tudok azt hetek óta nem tudom elérni kint és már csak ez kéne a rendszámhoz. Köszi!

Lehet, hogy "mások" is keresik és ezért bújkál a manus?:D

KiCsi
2009. 09. 08., 20:15
Lehet, hogy "mások" is keresik és ezért bújkál a manus?:D

Nem tudom, de csak emiatt nem akarom trélerrel kivitetni Berlinbe.. Bár asszem P rendszámmal lehet már EU ban közlekedni nem? Bosszantó már, hogy 3 hete itt áll a kertben..:( Ha valakinek van P rendszáma kölcsön egy kis időre azt megköszönném.

EVO-010
2009. 09. 08., 20:51
Nem tudom, de csak emiatt nem akarom trélerrel kivitetni Berlinbe.. Bár asszem P rendszámmal lehet már EU ban közlekedni nem? Bosszantó már, hogy 3 hete itt áll a kertben..:( Ha valakinek van P rendszáma kölcsön egy kis időre azt megköszönném.

szlovákrendszám + euhonosítás = kb. 1000 € :-k
de már ott is kezdenek kötekedni...

gtr
2009. 09. 10., 21:56
szlovákrendszám + euhonosítás = kb. 1000 € :-k
de már ott is kezdenek kötekedni...

Az igen jól hangzik, nekem 2-3 ezer eur-t mondtak, és rendesen kötekednek az ami modellekkel. Akárcsak nálunk.

qby2k
2009. 09. 15., 14:13
Nem tudom, de csak emiatt nem akarom trélerrel kivitetni Berlinbe.. Bár asszem P rendszámmal lehet már EU ban közlekedni nem? Bosszantó már, hogy 3 hete itt áll a kertben..:( Ha valakinek van P rendszáma kölcsön egy kis időre azt megköszönném.

P-vel nem lehet Mo-t elhagyni, és nem is vezetheti akárki...
részletes info itt: http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugyek/okmany20050822/kozkozlokm20050822/rendszam20090417.html/ugyleirasjogi

gtr
2009. 09. 15., 20:42
P-vel nem lehet Mo-t elhagyni, és nem is vezetheti akárki...
részletes info itt: http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugyek/okmany20050822/kozkozlokm20050822/rendszam20090417.html/ugyleirasjogi
Ápr 1.-től únió területén lehet vele menni, csak ezt a változást nem írták ki az elvtársak erre az oldalra.

Tomó
2010. 05. 01., 19:57
Papírozni tud valaki?

Ma elvették a forgalmit a kormány+ülés miatt.

Addig sírtam míg visszaadták,de ez már sokadik "most az egyszer","de most utóljára" volt.

jordan6
2010. 05. 01., 20:59
Papírozni tud valaki?

Ma elvették a forgalmit a kormány+ülés miatt.

Addig sírtam míg visszaadták,de ez már sokadik "most az egyszer","de most utóljára" volt.

nekem van egy üres/kitölthető műbizonylatom amit kitöltve, lepecsételve valami szervízzel nekem elfogadtak a rendőrök amikor még sportkormány és vázas ülés volt a hondában. áttudom küldeni, csak meg kell keresnem.

Mismanc
2010. 05. 01., 21:38
nekem van egy üres/kitölthető műbizonylatom amit kitöltve, lepecsételve valami szervízzel nekem elfogadtak a rendőrök amikor még sportkormány és vázas ülés volt a hondában. áttudom küldeni, csak meg kell keresnem.

Szia!

Arra én is igényt tartanék ha nem probléma. Köszi.
Bár nekem csak a kormány miatt tudnak szólni.

jordan6
2010. 05. 01., 22:02
Szia!

Arra én is igényt tartanék ha nem probléma. Köszi.
Bár nekem csak a kormány miatt tudnak szólni.

kérek egy emailcímet privátban és küldöm!:)

Mismanc
2010. 05. 01., 23:14
kérek egy emailcímet privátban és küldöm!:)

Pü ment.

simigeri
2010. 05. 03., 09:12
Papírozni tud valaki?

Ma elvették a forgalmit a kormány+ülés miatt.

Addig sírtam míg visszaadták,de ez már sokadik "most az egyszer","de most utóljára" volt.
Tudtommal az ülésbe nehéz belekötni.
Állitólag két feltételt kell teljesitenie: előre-hátra állitható legyen (kormánytól-pedáltól távolság), és megfelelően rögzitve.
Legalábbis a vizsgáztatáson nekem ezt mondták.
A kormány már tényleg papirozós.

Dino74
2010. 05. 03., 09:20
Tudtommal az ülésbe nehéz belekötni.
Állitólag két feltételt kell teljesitenie: előre-hátra állitható legyen (kormánytól-pedáltól távolság), és megfelelően rögzitve.
Legalábbis a vizsgáztatáson nekem ezt mondták.
A kormány már tényleg papirozós.

De tényleg ebbe köt bele, amikor a strítrészinges xenonna holdat világító kékledes suzukis kisüti a szemem? Az nem zavarja?

simigeri
2010. 05. 03., 09:42
De tényleg ebbe köt bele, amikor a strítrészinges xenonna holdat világító kékledes suzukis kisüti a szemem? Az nem zavarja?
Most erre mit mondjak? Ex-homológ övek, körmány stb, azt lehet magyarázkodni. Nekik a papirforma kell. De olvashattad, ahogy a Subarusokat is szopatta a rendőr, hogy kell a papir a hátsó szárnyról. Ami mellesleg gyári.
Amerikában kell autót tartani, ez a szomorú igazság.

SoAk
2010. 05. 03., 09:45
Ott mégjobban szétszopatnak . Itthon ahhoz képest kifejezetten engedékenyek a szervek ...

Mike
2010. 05. 03., 09:59
Ott mégjobban szétszopatnak . Itthon ahhoz képest kifejezetten engedékenyek a szervek ...

plusssssz

Viktor
2010. 05. 03., 10:10
Ott mégjobban szétszopatnak . Itthon ahhoz képest kifejezetten engedékenyek a szervek ...

Államfüggő, de igen, ha valami nem tetszik van ahol bezúzzák az autót!!:shock:

Dino74
2010. 05. 03., 11:59
Államfüggő, de igen, ha valami nem tetszik van ahol bezúzzák az autót!!:shock:

A bezúzás konkrétan egy helyen van, és olyanokért járt, hogy illegális gyorsulás meg társai. Műszaki vizsga sok helyen nincs, téligumi csak elvétve.

HUN337
2010. 05. 03., 20:33
kérek egy emailcímet privátban és küldöm!:)

Köszi szépen!

jordan6
2010. 05. 03., 21:03
Köszi szépen!

szívesen!

Tomó
2010. 05. 04., 14:11
Tudtommal az ülésbe nehéz belekötni.
Neki,mindegy volt,mert "nem gyári".:mad:
Olyasmit,mint a Tied kicsit könnyebb kidumálni.Erősen gondolkodom hasonlón,pedig nagyon megszerettem a mostanit.

VGergo
2010. 12. 05., 13:17
Motorszám cserével valaki tisztában kb h működik ? legálisan papirozva mindenképpen tipus azonosat lehet csak beletenni ?
pl 4G63 helyett 4g64 kivitelezhető vhogy ?

HUN337
2010. 12. 05., 14:20
Motorszám cserével valaki tisztában kb h működik ? legálisan papirozva mindenképpen tipus azonosat lehet csak beletenni ?
pl 4G63 helyett 4g64 kivitelezhető vhogy ?
"a korozió sajnos megtámata a blokknak azt a részét ahol a motorszám volt beleütve" címü számot tudom javasolni...

EVO-010
2010. 12. 05., 18:21
Motorszám cserével valaki tisztában kb h működik ? legálisan papirozva mindenképpen tipus azonosat lehet csak beletenni ?
pl 4G63 helyett 4g64 kivitelezhető vhogy ?

Olyan helyen vizsgáztasd Gergő, ahol ismerős vagy, sima ügy a motorkód-ra történő átírás, az már kicsit gáz ha 4G63 helyett 4G64 kell, de olyan sok az ügyes szakember...:D

HKSTOMEVO9
2010. 12. 05., 18:41
Ha nem volt gyárilag ilyen szerintem 0 esély,ha volt ,regadó különbözet fizetéssel,az sem kevés.

HUN337
2010. 12. 05., 19:25
Beszélj az Ákossal, hátha tud valamit :) Mondjuk vizsgahelyet stb. Amugy nem eröltetném a hivatalos papirozást, nagyon sok pénz meg komplikáció lenne szvsz nem érné meg.

VGergo
2010. 12. 05., 19:32
Ha nem volt gyárilag ilyen szerintem 0 esély,ha volt ,regadó különbözet fizetéssel,az sem kevés.

hát igazándiból volt ilyen Outlander csak nem Euba.. meg modelkód picit más.
de vhogy sejtem h itthon okosba ez sokkal jobban megéri. Műszakivizsga ugysem lesz 1xrű.

Gábor
2010. 12. 05., 19:57
Sziasztok én meg tudom oldani a vizsgát,ha kell,vizsgabiztos vagyok. Ment a Pü.

Tomó
2010. 12. 05., 20:14
de vhogy sejtem h itthon okosba ez sokkal jobban megéri.
A regdíj különbözet lenne a legkevesebb.
Az eredeti motor a garázsban, de 4 vizsga alatt még egyszer se volt gond.
(bezzeg kavicsos szélvédő miatt mindig fizetős =D> )

bunker
2010. 12. 05., 22:07
A regdíj különbözet lenne a legkevesebb.
Az eredeti motor a garázsban, de 4 vizsga alatt még egyszer se volt gond.
(bezzeg kavicsos szélvédő miatt mindig fizetős =D> )

Nálam a s2 motorszám plakettje bent van a hamutartóban. :)

Tomó
2010. 12. 05., 22:42
Nálam a s2 motorszám plakettje bent van a hamutartóban. :)
;)
Toltam már át olyan BMW-t.
Mikor már gurultam ki, megkérdezte a vizsgabiztos, hogy a saját motorja van-e bent? :D (2,5 szívó helyett 3,4T)

Ceofang
2015. 07. 22., 20:06
Tud valaki segiteni NKH vizsgaban?

Adott egy Nemetorszagbol behozott auto, ami jelenleg Gyorben parkol. Nem kapott idopontot kozponti (nkh) honosito muszaki vizsgara az elkovetkezo ket hetben sehol :( . Viszont az autot mar nagyon szeretnek hasznalni, szuksege lenne ra a baratomnak (egyetlen verda a regi el lett adva). Koszi elore is.

simigeri
2015. 07. 23., 22:51
Mit jelent a sehol?

Ceofang
2015. 08. 10., 18:11
Szolnokon vigyazzatok mostanaban...
http://m.hir24.hu/hirek/belfold/Razzia-lesz-a-hangos-autok-es-motorok-ellen


Tiltsuk be a villamost, a volanbuszt, a reszeg fiatalokat, a veszekedo hazasparokat, a szirenazo autokat, a repulogepeket....

Lasi
2015. 09. 26., 16:32
Hali!

Olyankor mi a helyzet, ha az autóban nem az a motor van, mint ami a forgalmiban..... AE86 ról van szó, gyárilag 16 szelepes silvertop motor volt benne, de most a 20szelepes balcktop.... elvileg motorkódos, tehát nem gond eredetiségvizsgakor és átíráskor.... azaz ezt mondták nekem, de valóságban is megállja a helyét ez az infó?

Tomó
2015. 09. 26., 18:06
Mit értenek motorkódos alatt?
Ha a motoron csak a motorkód olvasható és a forgalmiba olyan motorkódos motorszám (vagy csak kód) van, akkor jó.

Lasi
2015. 09. 27., 08:42
4AGE lehet gondolom, ha létezik ilyen rövid motorkód.... de ehhez hülye vagyok.

loschi
2015. 09. 27., 08:55
4AGE lehet gondolom, ha létezik ilyen rövid motorkód.... de ehhez hülye vagyok.


ha csak az látszik a motoron hogy 4AGE akkor csak azt írják be, és hogy milyen HF van rajta úgyse tudja hogy most ez 16v vagy 20v ha meg igen akkor legalább van kivel este sörözés közbe beszélgetni a kocsiról :D

és van ilyen rövid motorkod, nekem az R33-ba is az ál hogy RB25 a Passatba is hogy CBBB :D

Erikaviking77
2015. 09. 27., 09:20
Szerintem nem volt gyárilag silvertop AE86-ban soha.
Bluetop vagy redtop volt a gyári inkább. Még a gyári rallya és pálya versenyautó is ezekkel volt homologizálva.



Hali!

Olyankor mi a helyzet, ha az autóban nem az a motor van, mint ami a forgalmiban..... AE86 ról van szó, gyárilag 16 szelepes silvertop motor volt benne, de most a 20szelepes balcktop.... elvileg motorkódos, tehát nem gond eredetiségvizsgakor és átíráskor.... azaz ezt mondták nekem, de valóságban is megállja a helyét ez az infó?

Lasi
2015. 09. 27., 09:42
Szerintem nem volt gyárilag silvertop AE86-ban soha.
Bluetop vagy redtop volt a gyári inkább. Még a gyári rallya és pálya versenyautó is ezekkel volt homologizálva.

Akkor lehet a redtoppal kavarom.... bluetopról meg nem is hallottam. :D

TéZé
2015. 09. 28., 14:21
Hali!

Olyankor mi a helyzet, ha az autóban nem az a motor van, mint ami a forgalmiban..... AE86 ról van szó, gyárilag 16 szelepes silvertop motor volt benne, de most a 20szelepes balcktop.... elvileg motorkódos, tehát nem gond eredetiségvizsgakor és átíráskor.... azaz ezt mondták nekem, de valóságban is megállja a helyét ez az infó?

Hello,

nekem is így volt a Corollában anno a BlackTop, építés után a KPM-nél és az újravizsgánál megállapították (átalakítási engedélyes, gépkönyves versenyautó lett), hogy a motorszám nem olvasható, és bekerült a forgalmiba, hogy motorkódos a kocsi, illetve beírták magát a motorkódot is, ami tényleg a 4AGE.

Után soha semmi para nem volt vele, se rendőri igazoltatásnál, se vizsgánál, pedig vizsgázott "önerőből" is.

Silvertop valóban nem volt AE86-ban, csak utólag swappal, ahogy a BlackTop is.

http://4age.net/tech/4age/index.htm

Üdv, Zé

Lasi
2015. 09. 28., 19:26
Köszi! :)

Silva
2021. 11. 02., 10:14
Szevasztok!

Kedves barátom már több mint 1 éve busszal jár, mert képetelenek neki elintézni COC Papír nélkül a műszakit az Altezza Rs200 ra. Japan belpiac, VÁM befizetve, Osztrák ideéglenes forgalomba tartási van. Cigány Zoli 1 éve "intézi"... Papaírok és előleg nála.. Kocsi Hibátlan, gyönyörű állapotú, fullgyári. (80 000 km-es toyota benzin...)

Valakinek valami tipp?

Köszi!

Coppermine
2021. 11. 03., 09:47
Szevasztok!

Kedves barátom már több mint 1 éve busszal jár, mert képetelenek neki elintézni COC Papír nélkül a műszakit az Altezza Rs200 ra. Japan belpiac, VÁM befizetve, Osztrák ideéglenes forgalomba tartási van. Cigány Zoli 1 éve "intézi"... Papaírok és előleg nála.. Kocsi Hibátlan, gyönyörű állapotú, fullgyári. (80 000 km-es toyota benzin...)

Valakinek valami tipp?

Köszi!

szlovák cég

carkillerz
2021. 11. 03., 14:49
Szevasztok!

Kedves barátom már több mint 1 éve busszal jár, mert képetelenek neki elintézni COC Papír nélkül a műszakit az Altezza Rs200 ra. Japan belpiac, VÁM befizetve, Osztrák ideéglenes forgalomba tartási van. Cigány Zoli 1 éve "intézi"... Papaírok és előleg nála.. Kocsi Hibátlan, gyönyörű állapotú, fullgyári. (80 000 km-es toyota benzin...)

Valakinek valami tipp?

Köszi!

Megoldható de nem ér annyi a vas sajnos kb. 1 milla......... csehek stb...

Silva
2021. 11. 03., 18:28
Megoldható de nem ér annyi a vas sajnos kb. 1 milla......... csehek stb...

Szerintem ha valaki garantállja, hogy 8 Kila, haver holnap viszi a papírokat és a pénzt.

Az a baj, hogy az autó annyira jó, hogy nincs rá valós alternatíva...