PDA

Teljes nézet : EGR + Füst



bsz
2009. 06. 21., 17:03
Sziasztok,

Két kérdésem lenne, de nem akartam két topicban feltenni

1, Mitől lehet, hogy indulásnál kék füst jön az autóbol kb 1 másodpercig aztán semmi, egyébként meg egyáltalán nem füstöl

2, EGT-nek mik a normális értékei

Köszi

hunevo6
2009. 06. 21., 17:28
kék füst =olaj

hogy mitől van azt nem tudom megmondani mivel egy dilettáns amatőr google okos segg vagyok :-D

mivel azt írtad, hogy kb egy sec-ig tart nyílván arról van szó, hogy olaj szivárog le a hengerbe valahogy állás közben, pl szelepszár szimering.

bsz
2009. 06. 21., 17:32
kék füst =olaj

hogy mitől van azt nem tudom megmondani mivel egy dilettáns amatőr google okos segg vagyok :-D

mivel azt írtad, hogy kb egy sec-ig tart nyílván arról van szó, hogy olaj szivárog le a hengerbe valahogy állás közben, pl szelepszár szimering.
Én is valami ilyesmire tippelek.. de én még a google-höz se értek:cool:

MES-Racing
2009. 06. 21., 17:34
kék füst =olaj

hogy mitől van azt nem tudom megmondani mivel egy dilettáns amatőr google okos segg vagyok :-D

mivel azt írtad, hogy kb egy sec-ig tart nyílván arról van szó, hogy olaj szivárog le a hengerbe valahogy állás közben, pl szelepszár szimering.

Vagy esetleg a turbo készül megdögleni és leállítás után ott szivárog el az olaj, ami a következő beindítás után ég el. Mindenesetre nem jó jel.

bsz
2009. 06. 21., 17:36
Vagy esetleg a turbo készül megdögleni és leállítás után ott szivárog el az olaj, ami a következő beindítás után ég el. Mindenesetre nem jó jel.

Nem baj. Úgy is turbo upgradre készülök... Hogy lehet kideríteni a hibát?

MES-Racing
2009. 06. 21., 17:39
Nem baj. Úgy is turbo upgradre készülök... Hogy lehet kideríteni a hibát?

Vegyétek le a szívó oldalon a turbocsövet és nézzétek meg, hogy lóg-e a turbo tengelye, ha igen milyen irányban?!
Mérjétek meg a hengerekben a kompressziós végnyomást, az alapján kiderül, hogy maga a motor rendben van-e?

bsz
2009. 06. 21., 17:40
Vegyétek le a szívó oldalon a turbocsövet és nézzétek meg, hogy lóg-e a turbo tengelye, ha igen milyen irányban?!
Mérjétek meg a hengerekben a kompressziós végnyomást, az alapján kiderül, hogy maga a motor rendben van-e?


A kompresszió OK. A turbot megnézzük (az Ákosék:D)

Köszi

hunevo6
2009. 06. 21., 18:01
A kompresszió OK. A turbot megnézzük (az Ákosék:D)

Köszi

a turbót te is meg tudod nézni csak egy darab csavarhúzó kell kozzá, le bontod a szívó csövet és megrángatod a tengelyét a turbónak.

bsz
2009. 06. 21., 18:03
a turbót te is meg tudod nézni csak egy darab csavarhúzó kell kozzá, le bontod a szívó csövet és megrángatod a tengelyét a turbónak.

Túlértékelsz.:-k

bsz
2009. 06. 21., 18:34
Vegyétek le a szívó oldalon a turbocsövet és nézzétek meg, hogy lóg-e a turbo tengelye, ha igen milyen irányban?!
Mérjétek meg a hengerekben a kompressziós végnyomást, az alapján kiderül, hogy maga a motor rendben van-e?

Ha lógna a tengely akkor nem kéne menet közben is füstölnie?

Füli
2009. 06. 22., 01:54
Az EGR gondolom E.G.T akar lenni, azaz External Gas Temperature... Az meg mint mondtam szerintem max 900 fok, a fölött káros a motorra nézve. ( mármint subarunál 900 a határ, gondolom akkor evonál sem normális az 1100 fok! ) De kérdezz rá a Gabitól, végülis ha jól tudom annak idején Ő programozta!

hunevo6
2009. 06. 22., 08:58
Az EGR gondolom E.G.T akar lenni, azaz External Gas Temperature... Az meg mint mondtam szerintem max 900 fok, a fölött káros a motorra nézve. ( mármint subarunál 900 a határ, gondolom akkor evonál sem normális az 1100 fok! ) De kérdezz rá a Gabitól, végülis ha jól tudom annak idején Ő programozta!

persze, csak az a gond, hogy az egt-t lehet mérni sok helyen, és szinte centiről centire változik a hőmérséklet a mérési helytől függően. Ha gyári a leömlője és a leömlőn lévő gyári furatba van befúrva neki az egt hőmérő akkor szerintem kb 950 alatt kéne lennie az értékeknek.

Füli
2009. 06. 22., 16:30
persze, csak az a gond, hogy az egt-t lehet mérni sok helyen, és szinte centiről centire változik a hőmérséklet a mérési helytől függően. Ha gyári a leömlője és a leömlőn lévő gyári furatba van befúrva neki az egt hőmérő akkor szerintem kb 950 alatt kéne lennie az értékeknek.

Gyári leömlő tetejébe van befúrva.

bsz
2009. 06. 23., 18:33
Na alakulnak a dolgok:

1, Füstölés attol van, hogy leállításnál befolyik az olaj a turbo, ez nem nagy probléma

2, Ma voltam programozáson, most már normális az EGT...