PDA

Teljes nézet : Olajtócsa az autó alatt



Stunczer
2009. 08. 21., 14:41
Vasárnap reggelre olajtócsa állt az autó alatt, azóta nem ment, újabb tócsa nem keletkezett.
Vasárnap előtt, utoljára péntek este volt kint a verda

A motorolaj leeresztő csap száraz, olajszűrőt nem láttuk, le van burkolva az egész alja.
700km telt el az utolsó szerviz óta.

Meglepő, de egy ilyen drága autóra nem jár alapból assistance szolgáltatás, nekem meg nem szóltak, felhívtam őket, mondták nem vagyok benne a rendszerben. Holnap bemegyek a Duna autóba, befizetem, és aztán hívom is őket du. h jöhetnek az autóért.
Fékfolyadéktartályra nem emlékszem h mennyi volt benne, most ennyi van.
Nívópálcán minimálisan van a max alatt.

(képeken az autó bal eleje, ill bal első kerék látható;) )
Jó nagyok a képek, remélem nem gond.

http://www.kepfeltoltes.hu/090821/4547138471_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


http://www.kepfeltoltes.hu/090821/9220875922_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/090821/1615389473_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/090821/1027157104_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


http://www.kepfeltoltes.hu/090821/3782633595_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ja és a kérdés, szerintetek mi a fene lehet az ok?:confused::confused:

jordan6
2009. 08. 21., 14:45
100%, hogy a Te kocsidból folyt? nem lehet, hogy a pénteki "részing" alatt belementél valamibe?

Stunczer
2009. 08. 21., 14:52
100%, hogy a Te kocsidból folyt? nem lehet, hogy a pénteki "részing" alatt belementél valamibe?


Fogalmam sincs, de hogy került volna oda be?
Úgy, hogy máshova nem "fröccsen", ha bekerülésről van szó.

Sanci
2009. 08. 21., 15:14
Milyen szervized volt? 30e?
Ha a képen a bal első kerék látszik, akkor valószínűleg nem a motor olaj leeresztő vagy a szürő, mert az inkább a jobb oldalon van.
30 ezeres szerviznél cserélik az AYC olajat, meg az osztóműben is az olajat kb az esik oda ahonnan a folyás látszik.
Nézd meg a csomagtartóban jobb oldali rekeszben, hogy az AYC olajtartálya, hogy áll.

kakas74
2009. 08. 21., 15:22
A fékolaj szint kicsit kevésnek tünik!?Ha a fékben nincs sok kilométer,följebb kellene lenni a szintnek.A fék olaj hig,sárga és baromi keserű az ize!Ja és ha sokáig van az auton marja a festéket!!ASima vizzel kell lemosni.Ha sokat van eröltetve a fék és megforr a fékolaj csak akkor tud kijönni!Minden képpen mosd le!

Sanci
2009. 08. 21., 15:29
A fékolaj szintje jellentősen csökken ha kopik a betét.
Nekem mielött cseréltem már állandóan ki is irta, hogy alacsony a szint (jóval kevesebb volt benne, mint neked).

EVO-010
2009. 08. 21., 16:25
A nyomokból csak következtetni lehet:

1. fékszervó
2. kuplungszervó
3. AYC csőrendszer
4. esetleg kormányszervó

a többit kizárnám:-k

minden esetre elgondolkodtató...

lebontva így néz ki a tetthely:
http://kepfeltoltes.hu/090821/100_3905_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tomó
2009. 08. 21., 17:10
Ha már alatta voltál,levehetted volna a burkolatot.Attól nem megy el se gari,se semmi.
Nem kéne találgatni.

Stunczer
2009. 08. 22., 13:59
Tegnap mentem vele egy kört az utcában, hogy csepeg e.
Sajnos igen, folyamatosan hagyta a nyomot az úton, most néztem, mára maga alá piszkított rendesen, ismét...

18750km van benne
15ezres szerviz volt (azért 18e-nél, mert én 3nál is elvittem első átvizsgálásra)

Hétfőn hívom a szalont, ma nem vették fel. Utánaolvastam, 3 évig ingyenes az Assistance szolgálat, de nem értem miért nem vagyok benne a rendszerben.

Majd írom a fejleményeket:rolleyes::confused:;)

Sanci
2009. 08. 22., 14:47
Tegnap mentem vele egy kört az utcában, hogy csepeg e.
Sajnos igen, folyamatosan hagyta a nyomot az úton, most néztem, mára maga alá piszkított rendesen, ismét...

18750km van benne
15ezres szerviz volt (azért 18e-nél, mert én 3nál is elvittem első átvizsgálásra)

Hétfőn hívom a szalont, ma nem vették fel. Utánaolvastam, 3 évig ingyenes az Assistance szolgálat, de nem értem miért nem vagyok benne a rendszerben.

Majd írom a fejleményeket:rolleyes::confused:;)

Csomiban nézted a hidraulika olaj tartályt?

EVO-010
2009. 08. 22., 16:40
Csomiban nézted a hidraulika olaj tartályt?
Szerintem 1 perc alatt kideríthetnénk, hogy miért menstruál Stunci paripája, de szerintem elszakadt a motorháznyitó bowdenja.:D

Stunczer
2009. 08. 23., 13:43
Csomiban nézted a hidraulika olaj tartályt?


Maxon van:-k

EVO-010
2009. 08. 23., 13:59
Ennyi olaj csak a váltóban lehet, de az nem terül ilyen könnyen...vagy mégis?

Sanci
2009. 08. 23., 15:53
Ennyi olaj csak a váltóban lehet, de az nem terül ilyen könnyen.

Mivel nem AYC (tele a tartály), akkor marad az első difi + osztómű szerintem.

Stunczer
2009. 08. 24., 12:03
Na 11 körül elvitte a tréler, én elkísértem a Duna Autóhoz.
Amint lesz szabad emelő, nekilátnak és hívnak.

Assistance rendszerbe meg vmi folytán nem kerültem be, de már regisztráltak.

Fapuma8
2009. 08. 24., 15:38
Na 11 körül elvitte a tréler, én elkísértem a Duna Autóhoz.
Amint lesz szabad emelő, nekilátnak és hívnak.

Assistance rendszerbe meg vmi folytán nem kerültem be, de már regisztráltak.

Szaga milyen volt az olajnak?
"szagtalan" vagy jellegzetes valamilyen?

Ezzel annyit akarok mondani hogy amikor múltkor megállt az autó Lacházán akkor miután kiszálltam és elfolyt pár liter olajam az első ilyedtség hogy felrobbant a motor alábbhagyott amikor a szagán érezni lehetett hogy ez bizony nem motorolaj... még nekem is hozzánemértőnek világos volt a történet hogy "csak" hajtás...

Váltó olaj volt...:cool:

Stunczer
2009. 08. 24., 18:11
Igen váltó olaj volt....
Nemrég hívtak, váltóház elrepedt, van rajta egy lyuk.:confused::confused:
Két hét legalább:(:(

Holnap hívnak a további fejleményekről.

Sanci
2009. 08. 24., 18:31
Igen váltó olaj volt....
Nemrég hívtak, váltóház elrepedt, van rajta egy lyuk.:confused::confused:
Két hét legalább:(:(

Holnap hívnak a további fejleményekről.

Nekem a küszöbspoiler október második fele.:(

HKSTOMEVO9
2009. 08. 24., 18:39
Nekem a küszöbspoiler október második fele.:(
Ja tényleg,hogy vészelted?Anyagi kár tetemes?

VGergo
2009. 08. 24., 19:11
Igen váltó olaj volt....
Nemrég hívtak, váltóház elrepedt, van rajta egy lyuk.:confused::confused:
Két hét legalább:(:(

Holnap hívnak a további fejleményekről.

ajaj :S ez nem hangzik jól azért

EVO-010
2009. 08. 24., 19:59
Igen váltó olaj volt....
Nemrég hívtak, váltóház elrepedt, van rajta egy lyuk.:confused::confused:
Két hét legalább:(:(

Holnap hívnak a további fejleményekről.

Részvétem!:(

Az olaj mennyiségéből tényleg lehetett gondolni rá, de ki gondolta volna, hogy pont a Te stílusodban hajtva történik meg ez.

Csak hallkan jegyzem meg, hogy csütörtökön végre kész a váltóm, minden új benne, az összes szinkron, csapágyak stb. és csak 10 e km van benne...Stunci ha sokat kell várni a váltódra, szívesen segítek...:D

Csak javasolnám, hogy most rakjál bele egy erősebb kuplungtárcsát, mert megint szétszedni miatta nagy meló.

EVO-010
2009. 08. 24., 20:00
Nekem a küszöbspoiler október második fele.:(

Van küszöbspoilerem is...:D

Sanci
2009. 08. 24., 22:26
Van küszöbspoilerem is...:D

Annyira azért nem rossz az enyém sem, hogy pirosat rakjak fel.;)
Bár a piros sárfogókhoz.:D:D:D

husky
2009. 08. 26., 15:30
Emlékeztetőül:

100.000kmig (3évig) ne tuningoljatok, mert elvész a garancia....

http://gigaimage.com/images/bgfcvls65fwxwyixds.jpg

Stunczer
2009. 08. 26., 17:45
Részvétem!:(

Az olaj mennyiségéből tényleg lehetett gondolni rá, de ki gondolta volna, hogy pont a Te stílusodban hajtva történik meg ez.

Csak hallkan jegyzem meg, hogy csütörtökön végre kész a váltóm, minden új benne, az összes szinkron, csapágyak stb. és csak 10 e km van benne...Stunci ha sokat kell várni a váltódra, szívesen segítek...:D

Csak javasolnám, hogy most rakjál bele egy erősebb kuplungtárcsát, mert megint szétszedni miatta nagy meló.

Első körben elutasítottak, HKS bov miatt
Második kör jön, szétszedik és megnézik belülről, de alá kellett írnom egy papírt, hogy ha akkor is elutasítanak, akkor vállalom a szervizköltséget

Remélem váltód megvan még, ha nagyon beüt a szar.
Illetve a tetőn, jobb első tetőcsomagtartó rögzítőnek a fekete takaróműanyaga van neked? Én elhagytam az enyémet...

Képek:
http://kepfeltoltes.hu/090826/LLW-290_Evo_07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090826/LLW-290_Evo_08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090826/LLW-290_Evo_09_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090826/LLW-290_Evo_10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

bunker
2009. 08. 26., 17:50
Ezt komolyan gondolják, hogy egy BOV miatt lukadt ki a váltóház???
Mondjuk a márkaszervízeken nem csodálkozom...

husky
2009. 08. 26., 20:00
Ezt komolyan gondolják, hogy egy BOV miatt lukadt ki a váltóház???
Mondjuk a márkaszervízeken nem csodálkozom...

Milyen tapasztalataid vannak márkaszervizekkel?
(és főleg melyikkel?)

Sanci
2009. 08. 26., 20:20
Fekete műanyag takarót én 4-et vettem, mire rájöttem hogy a mosóban a srácok mikor mossák eltolják és utánna lerepül a pályán. Felragasztottam most már őket, nem hiszem hogy tetőcsomit szeretnék felrakni.:D

BOV: Én minden szerviz elött kiveszem, pont ezért.
EVO garira mindenre külön engedélyt kell kérniük az importörtől, kb az van hogy ha bármibe bele lehet kötni akkor nincs gari.
Mondjuk azért nekem a kerékagycsapágyat simán kicserélték.

bunker
2009. 08. 26., 22:16
Milyen tapasztalataid vannak márkaszervizekkel?
(és főleg melyikkel?)

Elég rosszak sajna.
Ezek szinte mind off szervízek (a pálmát viszi a POHU pest és buda), de a Dunánál sem tetszett, hogy húzták a szájukat, mikor USA evóhoz rendeltem EU-s alkatrészt. Sajna míg garanciális autója van v.kinek kénytelen aranyárban szervízeltetni, csupán a pecsétek miatt.
Aztán mikor tényleg kéne v.mit garanciában cserélni, akkor kitalálnak mindent csakhogy ne kelljen.

hunevo6
2009. 08. 26., 22:47
bocsánat én nem vagyok ügyvéd, de a duma úgy szólt, hogy a vevő által beépített egyéb alkatrész ÁLTAL okozott meghibásodásra nem terjed ki a garancia. Nos ez esetben hogy a faszba okozza a BOV a váltó ház belülről való kilyukasztását??? Ez nem fog átmenni a fogyasztóvédelemnél - a márkaszervíz soha nem indokolja ezt meg szerintem.

Sanci
2009. 08. 27., 05:07
bocsánat én nem vagyok ügyvéd, de a duma úgy szólt, hogy a vevő által beépített egyéb alkatrész ÁLTAL okozott meghibásodásra nem terjed ki a garancia. Nos ez esetben hogy a faszba okozza a BOV a váltó ház belülről való kilyukasztását??? Ez nem fog átmenni a fogyasztóvédelemnél - a márkaszervíz soha nem indokolja ezt meg szerintem.

Tuti nem attól van, de azért ki lehet rá találni valamit. Mondjuk a BOV váltásnál nem engedte el a nyomást ezért túlterhelte a váltót és a letört fogaskerék darab lyukasztotta ki.
Persze ez így hülyeség, de szerintem simán elég indok.:-k

husky
2009. 08. 27., 07:39
Tuti nem attól van, de azért ki lehet rá találni valamit. Mondjuk a BOV váltásnál nem engedte el a nyomást ezért túlterhelte a váltót és a letört fogaskerék darab lyukasztotta ki.
Persze ez így hülyeség, de szerintem simán elég indok.:-k

erre gondoltam én is...

husky
2009. 08. 27., 07:47
a Dunánál sem tetszett, hogy húzták a szájukat, mikor USA evóhoz rendeltem EU-s alkatrészt.

márkaszervizeknek csak európai alkatrészkeresőt biztosít az importőr
(mily meglepő...)
így nem lehet garantálni, hogy az usa gépbe jó lesz a rendelt cucc..
és nem lehet visszaküldeni
ha bevállalod, hogy ígyis-úgyis kifizeted, akkor szerintem nem lesz sehol szájhúzás

bunker
2009. 08. 27., 08:59
márkaszervizeknek csak európai alkatrészkeresőt biztosít az importőr
(mily meglepő...)
így nem lehet garantálni, hogy az usa gépbe jó lesz a rendelt cucc..
és nem lehet visszaküldeni
ha bevállalod, hogy ígyis-úgyis kifizeted, akkor szerintem nem lesz sehol szájhúzás

Félreérted.
Fel sem merült bennem, hogy USA alkatrészt rendeljek (mily meglepő...), Evo8-hoz kértem bal első dobbetétet, mire elkérte a forgalmit. Erre mondtam, hogy azzal nem sokra megy, mert USA-ból jött az autó, erre szájhúzással közölte, hogy ahhoz nincs semmi.
Fel sem merült, hogy nem akarom kifizetni ha nem lesz jó (nem tudom ilyet hol olvastál), eleve előleget kell hagyni, ha gondolod megnézem a számlát, de legalább 60%-ot kifizettem.
De mivel márkaszervízben dolgozol gondolom tudod miről van szó...

husky
2009. 08. 27., 14:08
Félreérted...

nem értettelek félre, csak írtam, hogy mi a gond az usa autóhoz rendeléssel

mi (legalábbis én) szeretünk segíteni - ezért dolgozunk itt.
a gond, hogy minket nem segítenek a háttérből
(olyanért kell felelősséget vállalni, amiben nem lehetünk biztosak)

az alkatrész kereső program alvászám kéréssel indul (az usa-t nem veszi be)
azt tudom ajánlani, írj fel egy europai alvázszámot, és rendelj arra

carkillerz
2009. 08. 27., 20:10
nem értettelek félre, csak írtam, hogy mi a gond az usa autóhoz rendeléssel

mi (legalábbis én) szeretünk segíteni - ezért dolgozunk itt.
a gond, hogy minket nem segítenek a háttérből
(olyanért kell felelősséget vállalni, amiben nem lehetünk biztosak)

az alkatrész kereső program alvászám kéréssel indul (az usa-t nem veszi be)
azt tudom ajánlani, írj fel egy europai alvázszámot, és rendelj arra
Vagy: Amero-r Kft.Szőnyi út.........

bunker
2009. 08. 28., 00:21
nem értettelek félre, csak írtam, hogy mi a gond az usa autóhoz rendeléssel

mi (legalábbis én) szeretünk segíteni - ezért dolgozunk itt.
a gond, hogy minket nem segítenek a háttérből
(olyanért kell felelősséget vállalni, amiben nem lehetünk biztosak)

az alkatrész kereső program alvászám kéréssel indul (az usa-t nem veszi be)
azt tudom ajánlani, írj fel egy europai alvázszámot, és rendelj arra

Szerencsére olajleeresztő csavart és alátétet tudnak adni alvázszám nélkül is.

husky
2009. 08. 28., 08:30
Szerencsére olajleeresztő csavart és alátétet tudnak adni alvázszám nélkül is.

És gondolom azonnal, meg se kellett rendelni... :)

VGergo
2009. 08. 28., 12:36
Tuti nem attól van, de azért ki lehet rá találni valamit. Mondjuk a BOV váltásnál nem engedte el a nyomást ezért túlterhelte a váltót és a letört fogaskerék darab lyukasztotta ki.
Persze ez így hülyeség, de szerintem simán elég indok.:-k

így van erre simán hivatkozhat... nagy hiba volt hks el menni oda :S de sztem eröszakoskodj rendezz fesztivált ha nem akarnak fizetni az mindig bejön :D

tRebroN
2009. 08. 29., 12:29
így van erre simán hivatkozhat... nagy hiba volt hks el menni oda :S de sztem eröszakoskodj rendezz fesztivált ha nem akarnak fizetni az mindig bejön :D

Ezért is mondtam stuncinak mi a gyíknak vesz új kocsit..."há mer én újat akartam"... vett volna egy 9-est garival meg kitörölheted a seggedet ha az a köcsög duna autó meg nem cseréli gariba akkor meg lehet őket nagyon szivatni...én alap hogy perre mennék ha nem cserélik ki ingyen és bérmentve és mi az, hogy nem került be az assistance rendszerbe ezen felül repülő patkányokat is igénybe vennék tuti van szabad ég alatt tárolt kocsijuk...

Stunczer
2009. 08. 29., 13:21
ha az a köcsög duna autó meg nem cseréli gariba akkor meg lehet őket nagyon szivatni..

Itt most a Duna autónak vajmi kevés köze van a dologhoz, ők csupán végrehajtók ebben az ügyben, aki dönt, az az importőr, azaz a Mitsubishi Hungary:-k:-k
Ha akkor eladó lett volna az az IX RS, lehet azzal járnék most;);)
De mostmár így alakult, majd írom a fejleményeket

EVO-010
2009. 08. 29., 15:35
Ezért is mondtam stuncinak mi a gyíknak vesz új kocsit..."há mer én újat akartam"... vett volna egy 9-est garival meg kitörölheted a seggedet ha az a köcsög duna autó meg nem cseréli gariba akkor meg lehet őket nagyon szivatni...én alap hogy perre mennék ha nem cserélik ki ingyen és bérmentve és mi az, hogy nem került be az assistance rendszerbe ezen felül repülő patkányokat is igénybe vennék tuti van szabad ég alatt tárolt kocsijuk...

Ha bármit is lehet tenni, azt csak higgadt fővel és átgondoltan...a Duna Autót pedig minden tekintetben a legkorrektebb képviseletnek tartom. Ha valakiből Evo tulajdonos lesz, annak sajnos fel kell készülnie a meglepetésekre is.
Nyílván egy fórumon sok mindent le lehet írni következmények nélkül, de ok nélkül besározni a másikat:-k ...hát nem szép dolog.

carkillerz
2009. 08. 30., 09:32
Alapvetően mindenki kiszedi a nem "gyári" dolgait ha az autó a szervíz felé közelít, bármilyen típus és bármilyen szervíznél ez így van,"vagy kellene lennie":(
Sajna ez ebben az esetben elmaradt, így remélhetőleg mindenki megjegyzi örökre......Részvétem.
Magánvélenyem és tapasztalataim szerint pedig a mai világban a duna autó az egyik ha nem a legkorrektebb márkaszervíz........................
Legalábbis a Micsusok és a nissanosok tuti!(oda járunk)
Ez van!

bunker
2009. 08. 30., 10:14
Magánvélenyem és tapasztalataim szerint pedig a mai világban a duna autó az egyik ha nem a legkorrektebb márkaszervíz........................


Az offossal (seat) oda járok szervízbe pedig igencsak messze van tőlem, az autót csak azért nem náluk vettem, mert nem volt nekik raktáron amilyenre szükség volt, egyébként fullos kiszolgálást kaptam. Vittem is nekik később egy jófajta bort. :)

Stunczer
2009. 08. 31., 14:25
Fekete műanyag takarót én 4-et vettem, mire rájöttem hogy a mosóban a srácok mikor mossák eltolják és utánna lerepül a pályán. Felragasztottam most már őket, nem hiszem hogy tetőcsomit szeretnék felrakni.:D.


Most már én is fel fogom, főleg h megtudtam mennyibe kerül...
Iszonyat:D

EVO-010
2009. 08. 31., 16:03
Most már én is fel fogom, főleg h megtudtam mennyibe kerül...
Iszonyat:D

Ha valami kell, vagy kellene a jövőben X-eshez írjatok pü.-t, mert van olcsóbb megoldás is:D

Sanci
2009. 08. 31., 17:42
Most már én is fel fogom, főleg h megtudtam mennyibe kerül...
Iszonyat:D

Jaja.:D

Láttam a váltód ma belülről.;)
Azért szerkód van, hogy egyértelmű a hiba és megcsinálják gariba gondolom mennyi lehet egy váltózár. Ma kaptam számlát 1-2 példa:

küszöbspoiler 210e
kerék 320e
első lámpa 420e
váltó olajhűtő 215e

Fincsi, szerencsére nekem csak 10% önrész.

bunker
2009. 08. 31., 18:33
Ma kaptam számlát 1-2 példa:

küszöbspoiler 210e
kerék 320e
első lámpa 420e
váltó olajhűtő 215e

Fincsi, szerencsére nekem csak 10% önrész.

Iszonyat elrugaszkodott árak, nem is tudok mit mondani, nagyon durva!

Richie
2009. 08. 31., 19:19
első lámpa 420ezer? ajha, nem szivbajosak... és ez csak egy darab ugye?

Feron
2009. 08. 31., 19:50
egy új ötös bmw-nek 300e a lámpája... azért azt gondolná az ember,h egy ilyen németnek több az ára,mint egy mitsunak:-k el vannak szállva rendesen az árakkal:-k

Sanci
2009. 08. 31., 20:13
egy új ötös bmw-nek 300e a lámpája... azért azt gondolná az ember,h egy ilyen németnek több az ára,mint egy mitsunak:-k el vannak szállva rendesen az árakkal:-k

Ráadásul sima lancer-be is ez kell. Azért abba 420e-t lámpa.:-k
Ja természetesen 1db.

hunevo6
2009. 08. 31., 20:41
Ráadásul sima lancer-be is ez kell. Azért abba 420e-t lámpa.:-k
Ja természetesen 1db.

ez azért elég vicces- én az enyémben kicseréltettem, még anno mert az eredeti matt volt már, persze jófajta kínait vettem, azóta is picsa jól bírja és fizettem vagy 20 pénzt.

EVO-010
2009. 08. 31., 20:46
ezek után meg se merem mondani, hogy mennyiért vettem 2 db zsír új fényszórót. Na jó...........230.000.-HUF (?!):D

tRebroN
2009. 08. 31., 20:53
ezek után meg se merem mondani, hogy mennyiért vettem 2 db zsír új fényszórót. Na jó...........230.000.-HUF (?!):D

Amúgy aranyból van? én inkább járok törött fényszóróval, de tényleg vesz pár alakatrészt az ember és lehúzna rólad 1 millát is akár ezek a hiénák ez simán átbaszás nem más.

Feron
2009. 09. 01., 09:44
Ráadásul sima lancer-be is ez kell. Azért abba 420e-t lámpa.:-k
Ja természetesen 1db.

hát jah, ez az. Érdekes arány azért,h mondjuk az autó árának a 10%-a csak a lámpa:D

EVO-010
2009. 09. 01., 12:22
hát jah, ez az. Érdekes arány azért,h mondjuk az autó árának a 10%-a csak a lámpa:D

de csak nálunk :(

bsz
2009. 09. 01., 12:38
Mi lett a történet vége? Elfogadták garanciálisnak?

KiCsi
2009. 09. 01., 12:39
de csak nálunk :(

Hát ja, USA első lámpa pár 1000 dodó kb... Kérdeztem itthon mennyi lenne a fekete hátsó lámpa, 150e. USA 350-400 dolcsi. Nem mind1.

Ja EVO-010, te irtad asszem, hogy az USA xenon is asszimetrikus, mint az EU változat. Megnéztem tegnap és nekem egy szintbe világít a kettő, nem olyan.:-k

Stunczer
2009. 09. 01., 15:24
Mi lett a történet vége? Elfogadták garanciálisnak?

igen, ma rendeltek alkatrészt, amint megjön rakják is be:)

EVO-010
2009. 09. 01., 15:26
Ja EVO-010, te irtad asszem, hogy az USA xenon is asszimetrikus, mint az EU változat. Megnéztem tegnap és nekem egy szintbe világít a kettő, nem olyan.:-k

:(Német műszakin átmegy...Sikerült az egyik lámpámat szétbontani és megoldható az átalakítása. Lehet, hogy amit én láttam itthon, az már átalakított volt, bár a világítását csak napfényben láttam.:)

EVO-010
2009. 09. 01., 15:28
igen, ma rendeltek alkatrészt, amint megjön rakják is be:)

Hamar itt lesz az alkatrész...csak néhány hónap:confused:
Egyébként mi volt a gond?

Stunczer
2009. 09. 01., 15:43
Hamar itt lesz az alkatrész...csak néhány hónap:confused:
Egyébként mi volt a gond?

Majd megkérem Ádámot hogy küldje át a képeket, meg pontosan írja le, mert én nem értek hozzá, és nem akarok hülyeséget mondani.;);)

Sanci
2009. 09. 01., 17:45
Majd megkérem Ádámot hogy küldje át a képeket, meg pontosan írja le, mert én nem értek hozzá, és nem akarok hülyeséget mondani.;);)

Kicsúszott valami stift szerű (jó vastag olyan 1,5cm átmérő), szépen dörzsölte belülről a váltóházat körbe-körbe, majd a legvékonyabb részen kikopott teljesen (lyukas lett).

gtr
2009. 09. 01., 22:00
Hát ja, USA első lámpa pár 1000 dodó kb... Kérdeztem itthon mennyi lenne a fekete hátsó lámpa, 150e. USA 350-400 dolcsi. Nem mind1.

Ja EVO-010, te irtad asszem, hogy az USA xenon is asszimetrikus, mint az EU változat. Megnéztem tegnap és nekem egy szintbe világít a kettő, nem olyan.:-k
A projektoros usa lámpa asszimetrikus.
Nézd meg a lámpa vetitett képét a falon, de ha közel állsz akkor csak azt látod hogy mind2 lámpa egyenes vonalában van egy törés, a bal oldala a képnek kicsit lejjebb van mint a jobb.
Ha nincs törés hanem full egyenes a vonal akkor szimmetrikus de tudtommal nem gyártanak DE xenon projektort szimmetrikusat.
Az amerikai ML merciben pl még E betü is volt a lámpában, de csak a fényszórón a hátsón nem.
A gtr is simán átment a német vizsgán, teljesen jól világit, csak ugye nincs benne lámpamosó meg magasságállító meg hátsó ködlámpa, ezeket beírták a forgalmiba meg hogy 50§ és ennyi kapott vizsgát, csak nálunk gernyóznak mindennel.

Stunczer
2009. 09. 01., 22:10
Kicsúszott valami stift szerű (jó vastag olyan 1,5cm átmérő), szépen dörzsölte belülről a váltóházat körbe-körbe, majd a legvékonyabb részen kikopott teljesen (lyukas lett).

Íme a szakszerű válasz:p:p

Első difi egyik bolygófogaskerekének a tengelye valamiért kilazult, kijött a helyéről, így beleért a váltó-(difi)-házba, kidörzsölte, elvékonyodott a ház fala, és ahol a legvékonyabb lett, ott kilyukadt... így folyt ki az olaj egy része!

EVO-010
2009. 09. 01., 22:42
Íme a szakszerű válasz:p:p

Első difi egyik bolygófogaskerekének a tengelye valamiért kilazult, kijött a helyéről, így beleért a váltó-(difi)-házba, kidörzsölte, elvékonyodott a ház fala, és ahol a legvékonyabb lett, ott kilyukadt... így folyt ki az olaj egy része!

basszus:confused:
először az első diffi fogaira gondoltam, hogy letörtek. De ilyet még a Trabi váltóm se csinált:( illetve egyszer, de akkor se előre se hátra. Mi lett volna, ha tovább esztergálja a házat és nem veszed észre, mondjuk pályán (80-al) menet közben.
Látot Stunci, ha kűdted volna neki már az elején akkor ez biztos nem történik meg:D:D:D
Na hallod, azok a féktárcsák 18 ezernél, mint ha újak lennének.

gtr
2009. 09. 01., 23:07
basszus:confused:
először az első diffi fogaira gondoltam, hogy letörtek. De ilyet még a Trabi váltóm se csinált:( illetve egyszer, de akkor se előre se hátra. Mi lett volna, ha tovább esztergálja a házat és nem veszed észre, mondjuk pályán (80-al) menet közben.
Látot Stunci, ha kűdted volna neki már az elején akkor ez biztos nem történik meg:D:D:D
Na hallod, azok a féktárcsák 18 ezernél, mint ha újak lennének.

Azért jó hogy gariban megcsinálják, húzós lenne a javítás gar nélkül.
Hihetetlen hogy ezek a japcsi gyártók mit szórakoznak a garanciával, a gtr-re sincs ugye garancia ha bármit is csinál vele az ember, éppen csak azt nem írják hogy menj vele max 130-al különben nincs gar.
Ezért is örülök hogy ami modellem van, erre úgysincs garancia így legalább nem bosszantana ha a nagy pénzen vett hivatalos márkaképviseletől származó autó garanciáját utasítanák vissza.
Így tudom hogy nincs és elégedett vagyok, ha valami beszarik majd megoldom , hozok kintről alaktrészt vagy bontott váltót motort ami csak kell.

Az evóval is van gond nem csak a gtr-el, de végülis minden autónál előfordulhat bármi.

Sanci
2009. 09. 02., 06:40
Íme a szakszerű válasz:p:p

Első difi egyik bolygófogaskerekének a tengelye valamiért kilazult, kijött a helyéről, így beleért a váltó-(difi)-házba, kidörzsölte, elvékonyodott a ház fala, és ahol a legvékonyabb lett, ott kilyukadt... így folyt ki az olaj egy része!

Én is ezt mondtam, valami stift szerű tengely.;):D:D:D

husky
2009. 09. 02., 12:49
Én is ezt mondtam, valami stift szerű tengely.;):D:D:D

neked biztos súgott valaki... (nem magadtól jöttél rá az tuti...)

Sanci
2009. 09. 02., 19:03
neked biztos súgott valaki... (nem magadtól jöttél rá az tuti...)

Áááá, még szét se szedtétek. csak alánéztem és már tudtam is.:D:D

Stunczer
2009. 09. 04., 14:03
Hamar itt lesz az alkatrész...csak néhány hónap:confused:
Egyébként mi volt a gond?

Egy-két dolog már megjött, a váltóházra meg a difire kell többet várni, remélem már jövö hét vége felé el tudom hozni:rolleyes::rolleyes:

EVO-010
2009. 09. 04., 22:55
Egy-két dolog már megjött, a váltóházra meg a difire kell többet várni, remélem már jövö hét vége felé el tudom hozni:rolleyes::rolleyes:

kitartás:)

Stunczer
2009. 09. 07., 18:46
Megjött minden, kivéve az első difi, hónap végére ígérték:(:(

Sanci
2009. 09. 07., 19:14
Megjött minden, kivéve az első difi, hónap végére ígérték:(:(

Az még odébb van, kitartás.:(

EVO-010
2009. 09. 07., 20:21
Megjött minden, kivéve az első difi, hónap végére ígérték:(:(

Akkor összesen két hónap lesz a kényszerpihenő:(

tRebroN
2009. 09. 08., 09:21
Megjött minden, kivéve az első difi, hónap végére ígérték:(:(

hát ez sucks:(

Mx Roli
2009. 09. 08., 14:44
de miért nem küldenek 1 komplett váltót mindenestűl?
eddíg úgy volt hogy, régi le , bedobozolás és elküld, aztán küldenek 1 komplett újat , és csak fel kell szerelni .Ha jól tudom a márkakereskedő szét sem szedhet váltót gariba új kocsiknál.
Én bizti nem örülnék neki ha itt szerelgetnék , főleg ha még nem is láttak hasonlót sem .
Hmmmmm........

bunker
2009. 09. 08., 16:15
de miért nem küldenek 1 komplett váltót mindenestűl?
eddíg úgy volt hogy, régi le , bedobozolás és elküld, aztán küldenek 1 komplett újat , és csak fel kell szerelni .Ha jól tudom a márkakereskedő szét sem szedhet váltót gariba új kocsiknál.
Én bizti nem örülnék neki ha itt szerelgetnék , főleg ha még nem is láttak hasonlót sem .
Hmmmmm........

Legfeljebb majd kicserélik mégegyszer, ha v.mit elb.sznak. :-)

Mx Roli
2009. 09. 08., 16:37
végülis lehet hogy csak pár alkatrészt kell cserélni , és ez nem nagy meló, de akkor is jobb ha a gyárba teszik ezt , és ott legalább padon ki is tudják próbálni , itt meg lehet hogy 3x veszik le meg teszik fel.
A DSG-t meg tudnák csinálni ?????:D

Sanci
2009. 09. 08., 17:08
végülis lehet hogy csak pár alkatrészt kell cserélni , és ez nem nagy meló, de akkor is jobb ha a gyárba teszik ezt , és ott legalább padon ki is tudják próbálni , itt meg lehet hogy 3x veszik le meg teszik fel.
A DSG-t meg tudnák csinálni ?????:D

Nevetsz rajta, de azt is itt kéne tuti szétszedniük.

EVO-010
2009. 09. 08., 20:00
végülis lehet hogy csak pár alkatrészt kell cserélni , és ez nem nagy meló, de akkor is jobb ha a gyárba teszik ezt , és ott legalább padon ki is tudják próbálni , itt meg lehet hogy 3x veszik le meg teszik fel.
A DSG-t meg tudnák csinálni ?????:D

Az SST-hez jelenleg kötelező a gyári technológia, ezért elvileg még nem is javítható, csak csere. Az MT javíttatása pedig az importőr perverzitásáből eredő agyrém. Mivel nem kellett, ezért nem is foglalkoztam vele, de szerintem egy garanciális autó ennyit nem is állhat a szervízben. Ilyenkor kötelelző kicserélni a hibás egységet, hogy a jármű X napon belül ismét üzemképes legyen. Viszont szerintem Stunci jelenleg annak is örül, hogy az importőr "nagy kegyesen" befogadta garanciába a javítást. Egyébként világos, hogy rövid távon ez az olcsóbbik megoldás az importőrnek, hosszú távon pedig a márka megítélését rombolja.:(

Sanci
2009. 09. 08., 20:48
Az SST-hez jelenleg kötelező a gyári technológia, ezért elvileg még nem is javítható, csak csere. Az MT javíttatása pedig az importőr perverzitásáből eredő agyrém. Mivel nem kellett, ezért nem is foglalkoztam vele, de szerintem egy garanciális autó ennyit nem is állhat a szervízben. Ilyenkor kötelelző kicserélni a hibás egységet, hogy a jármű X napon belül ismét üzemképes legyen. Viszont szerintem Stunci jelenleg annak is örül, hogy az importőr "nagy kegyesen" befogadta garanciába a javítást. Egyébként világos, hogy rövid távon ez az olcsóbbik megoldás az importőrnek, hosszú távon pedig a márka megítélését rombolja.:(

Ez jó, csak ha komplett váltóra kell várni az is ugyna olyan sokáig tart szerintem.:(

EVO-010
2009. 09. 08., 21:13
Ez jó, csak ha komplett váltóra kell várni az is ugyna olyan sokáig tart szerintem.:(

SST és MT is van az európai raktárban, de spájzolnak:-k...ahogy én is:D

VGergo
2009. 09. 08., 23:09
Mitsunál kézi váltókat simán szerelgetik a márka ker szerelői cserélik benne ami rossz ha garis probléma van ! de akár motort is.

Stunczer
2009. 10. 02., 15:59
Na itt tartunk most:

"A váltóház falában van 3 kicsi csapágy, amik a kapcsolóvillák tengelyeit tartják!
Ezekkel nem volt gond, miért is lett volna, nem ezek lyukadtak ki, olajhiánya se volt,
mert mikor behoztad volt még benne olaj.
Viszont most összerakás után egy kicsit nehezebben mozog a kapcsoló 5 és R között.
Ezek a tengelyek nem forognak, csak minimálisat fordulnak el és vissza!
Nem lenne létszükség a cseréje, talán be is járódna egy idő után, de véleményem szerint,
csak úgy lenne tökéletes 100%osan, ha cserélnénk mindet!"

Még 2 hét sajnos, már nagyon hiányzik:rolleyes::rolleyes:

EVO-010
2009. 10. 02., 21:00
Na itt tartunk most:
...Még 2 hét sajnos, már nagyon hiányzik:rolleyes::rolleyes:

Részvétem, amikor a Dunában járok mindig megcsodálom a féktárcsáidat:D
Őszintén mondom, nem hittem volna, hogy igazam lesz, de ebből simán két hónap kényszerpihenő kinéz:(

Stunczer
2009. 10. 10., 10:48
Végreeeeeeeee!

Tegnap du óta itthon van az autó!

Köszönet Ádámnak, és a Duna Autónak a közreműködésért;);)

KiCsi
2009. 10. 10., 11:28
Végreeeeeeeee!

Tegnap du óta itthon van az autó!

Köszönet Ádámnak, és a Duna Autónak a közreműködésért;);)

Grat, rem minden ok;)

Sanci
2009. 10. 10., 12:48
Végreeeeeeeee!

Tegnap du óta itthon van az autó!

Köszönet Ádámnak, és a Duna Autónak a közreműködésért;);)

Most olyan lehet mint mikor új korábban megjött.:D
Grat, reméljük többet nem lesz kényszer pihenő.

EVO-010
2009. 10. 10., 14:27
Örülök, hogy sikerült összehozni!

jordan6
2009. 10. 10., 15:17
majd ma jól le is csekkolom:p