PDA

Teljes nézet : Benzinpumpa biztosíték probléma



KiCsi
2009. 08. 26., 22:17
Srácok,
nem tudom ki mennyire tudja, nemrég olvastam kinti forumon. A gyári relék elég szar minőségüek az X ben, ami a benzinpumpánál elégtelen működéshez vezethet. Irták, hogy full gyári autónál is vészesen elszegényítheti a keveréket, mivel a hibás relé miatt alacsony feszültségen tartja a pumpát, ami nem ad elég benzint a motornak. Minél többet mész az autóval, annál nagyobb az esély a meghibásodásra. Állítólag jó, ha 15 ezrenként cseréljük ezt is.
Ugyanolyan reléje van a dudának és a refinek is, ezért könnyen le lehet tesztelni. A refiével ki kell cserélni és ha az felkapcsolás után elalszik, akkor gáz van.
A forumról dobok egy képet, hogy melyikeket kell cserélni.
Lehet már mindenki tudta, csak gondoltam nem árt óvatosnak lenni. USA modellekről van szó, lehet az EU modelleket ez nem érinti.
http://www.sr20deracing.com/looneytuning/Evo/Isaac/fuelpumprelay.png

Sanci
2009. 08. 27., 05:09
Srácok,
nem tudom ki mennyire tudja, nemrég olvastam kinti forumon. A gyári biztosítékok elég szar minőségüek az X ben, ami a benzinpumpánál elégtelen működéshez vezethet. Irták, hogy full gyári autónál is vészesen elszegényítheti a keveréket, mivel a hibás biztosíték miatti alacsony feszültségnek köszönhetően nem ad elég benzint a motornak. Minél többet mész az autóval, annál nagyobb az esély a meghibásodásra. Állítólag jó ha 15 ezrenként cseréljük ezt is.
Ugyanolyan biztosítéka van a dudának és a refinek is, ezért könnyen le lehet tesztelni. A refiével ki kell cserélni és ha az felkapcsolás után elalszik, akkor gáz van.
A forumról dobok egy képet, hogy melyikeket kell cserélni.
Lehet már mindenki tudta, csak gondoltam nem árt óvatosnak lenni. USA modellekről van szó, lehet az EU modelleket ez nem érinti.
http://www.sr20deracing.com/looneytuning/Evo/Isaac/fuelpumprelay.png

A képeken relék vannak, nem biztosítékok. Akkor most mi a gáz a relé vagy a bizti? Gondolom inkább a relé.:-k

KiCsi
2009. 08. 27., 08:34
Bocsi, nem vagyok annyira otthon az ilyen elektronikai dolgokban. Akkor relé lesz! Olyasmit irtak kint, hogy a benzinpumpa feszültsége alap helyzetben alacsonyabb, mint teli gáznál. Viszont a relé olyankor nem működik rendesen és továbbra is kis feszen tartja.

EVO-010
2009. 08. 27., 16:37
Bocsi, nem vagyok annyira otthon az ilyen elektronikai dolgokban. Akkor relé lesz! Olyasmit irtak kint, hogy a benzinpumpa feszültsége alap helyzetben alacsonyabb, mint teli gáznál. Viszont a relé olyankor nem működik rendesen és továbbra is kis feszen tartja.


Ez a relé akár DC 8-10 voltnál is bekapcsol, amit leírsz az teljesen normális, viszont ha nagyobb injektorok kerülnek a gyári helyére, abban az esetben extrém körülmények között (folyamatos magas fordulatszám) természetes, hogy a gyári pumpa már nem képes a megnövekedett igényeket kielégíteni. Egyébként egy nagyobb pumpához is elég a gyári relé, de a bizti lehet egy kicsit erősebb.;)

KiCsi
2009. 08. 27., 17:49
Ez a relé akár DC 8-10 voltnál is bekapcsol, amit leírsz az teljesen normális, viszont ha nagyobb injektorok kerülnek a gyári helyére, abban az esetben extrém körülmények között (folyamatos magas fordulatszám) természetes, hogy a gyári pumpa már nem képes a megnövekedett igényeket kielégíteni. Egyébként egy nagyobb pumpához is elég a gyári relé, de a bizti lehet egy kicsit erősebb.;)

Az a gond, hogy teljesen gyári autókról van szó.:(
Nem lenne gond a relével, csak szar minőségű és tönkremegy. Simán eldurranthatja a motort.

Sanci
2009. 08. 27., 19:19
Az egészben azt nem értem, hogy 1 relé vagy ad feszültséget vagy nem.
Nincs szabályzó része, kvázi nem tud kisebb feszültséget adni.
Az oké, hogy tönkre megy és akkor nem ad fesz.-t a benzin pumpának, de akkor 0 benya és leáll a motor.:-k
Esetleg az jöhet szóba, hogy szagat és akkor lehetne szegényebb keverék.

KiCsi
2009. 08. 27., 19:43
Megint az van, hogy nem értek ezekhez, így nem tudom hogy működik.. Ezért lehet néha hülyeségeket írok.
Ezzel a feszültség dologgal kapcsolatban azt írták, hogy az X-ben két feszültség állapota lehet a pumpának. Az alacsonyabb állapot kis töltésnél, ilyenkor egy ellenálláson keresztül jut a pumpához az áram. Nagyobb töltésnél viszont gondolom az ellenállást kerülve, viszont ilyenkor jön képbe ez a relé. Szóval azt csak a nagyobb töltésnél használja az autó, és mivel szar, ezért marad az alacsonyabb fesz. Remélem jól irtam mindent.;)

Inkább beszúrom a linket, nem akarok már hülyét csinálni magamból:
http://www.evoxforums.com/forums/showthread.php?t=17957

MES-Racing
2009. 08. 27., 20:21
Az egészben azt nem értem, hogy 1 relé vagy ad feszültséget vagy nem.
Nincs szabályzó része, kvázi nem tud kisebb feszültséget adni.
Az oké, hogy tönkre megy és akkor nem ad fesz.-t a benzin pumpának, de akkor 0 benya és leáll a motor.:-k
Esetleg az jöhet szóba, hogy szagat és akkor lehetne szegényebb keverék.

Azt el tudom képzelni, hogy a relé zárt állapota esetén nem megfelelő az átmeneti ellenállása, feszültség esik rajta (ekkor melegednie kell), s így a pumpára már nem a megfelelő feszültség jut, ezáltal csökken a szállítási kapacitása, s ez okozhat akár motor tönkremenetelt is.

Amúgy szeritem ezt egy egyszerű műszerrel ellenőrizni lehet.

EVO-010
2009. 08. 27., 20:50
Azt el tudom képzelni, hogy a relé zárt állapota esetén nem megfelelő az átmeneti ellenállása, feszültség esik rajta (ekkor melegednie kell), s így a pumpára már nem a megfelelő feszültség jut, ezáltal csökken a szállítási kapacitása, s ez okozhat akár motor tönkremenetelt is.

Amúgy szeritem ezt egy egyszerű műszerrel ellenőrizni lehet.

...ha ez tényleg így lenne, akkor már régen visszahívták volna garanciába ezeket a típusokat...inkább megint valami nagyokos vetített ott kint, közbe meg semmi alapja sincs, legalábbis olyan ami tényleg komolyan számítana. Mi meg esszük a kefét, hogy na ez megint mi lehet és mindenféle teóriákat gyártunk rá. Néhány X-es tulaj azért már akad itt nálunk is és még senki sem beszélt hasonlóról. A relé meg azért van, hogy melegedjen:D

Sanci
2009. 08. 28., 05:03
Na azért én vettem a fáradságot és megnéztem az elektromos rajzot:

Valóban van ellenállás:
2db fuel pump relé van - a 2-es kapcsolja rá a pumpára az áramot.
Az 1-es relé (és nyílván erről van szó), pedig tényleg csak annyit csinál, hogy ha nyitva van akkor 1 ellenálláson keresztűl kapcsolódik a 2-es relén keresztűl a pumpára, ha zárva van a relé akkor közvetlenűl.

Tehát ha beszarik ez a relé akkor mindig az ellenálláson keresztűl kapja a pumpa a feszt.:-k

KiCsi
2009. 10. 02., 15:59
Voltam ma az Emil Freynél és megnéztem az ott kiállított Xet. Abban is a gagyi relé van.. Szerintem érdemes lenne megnézni, hogy a tietekben jó-e még. Elvileg ha kiszeded és megrázod, akkor ha zörög szar.
Ja és minél többet ment az autó, annál nagyobb eséllyel szar, úgyhogy pl Sanci szerintem nézd meg.
Kint mostmár cserélgetik a márkaszervízek is a zöld szinűre, az jobb minőségű. A zöld tipusszáma 8627A011.
Erről van szó amúgy:

http://i223.photobucket.com/albums/dd258/rickgee/evox/DSCN1313-1.jpg

Stunczer
2009. 10. 02., 16:10
Kint mostmár cserélgetik a márkaszervízek is a zöld szinűre, az jobb minőségű.

Gariba cserélik?:-k

KiCsi
2009. 10. 02., 17:46
Nem, mert hivatalosan nincs gond vele. Viszont ha rendelsz relét akkor már csak zöldet adnak, szóval tudnak róla. Igazán szólhatnának:confused: