PDA

Teljes nézet : Ültető rugó



Mx Roli
2009. 08. 27., 17:25
Milyen ültetőrugót érdemes vásárolni egy Evo IX-be?
Van valakinek ezügyben tapasztalata?
A beszerzési forrás is érdekelne .

köszike

Leon
2009. 08. 27., 19:59
inkább vedd meg a komplett állítható futóművem, olcsón adom, sztem sokkal jobban megéri...

hunevo6
2009. 08. 28., 02:35
Milyen ültetőrugót érdemes vásárolni egy Evo IX-be?
Van valakinek ezügyben tapasztalata?
A beszerzési forrás is érdekelne .

köszike

a rugó hossza, keménysége, gátló keménység általában nem árt, ha egymást harmónikusan kiegészítve vannak meghatározva. Innen fogva biztos hogy szar lesz, ha csak be raksz egy ültető rugót. Vegyél komplett gátlót amit le lehet tekerni.

Árpi
2009. 08. 28., 07:13
en vágattam az eredetit 30-30mm-t.
hozzálett roviditve a lengéscsill.
Tökéletes az auto.Érden csinálták.

EvoSasa
2009. 08. 28., 08:52
en vágattam az eredetit 30-30mm-t.
hozzálett roviditve a lengéscsill.
Tökéletes az auto.Érden csinálták.

Én is ezt tettem, olcsó megoldás és nem rossz! A gyári futómű nem rossz csak bután magas.

Mx Roli
2009. 08. 28., 21:22
Köszönöm , ezt a megoldást én is ismerem , de nem akartam elvágni a gyárit. Az állíthatót(Tein) meg még nem sikerült megszereznem, ezért gondoltam ,hogy dobok be 4 rugót, persze olyat amit pont ehez találtak ki, és könnyen beszerezhető. Gondoltam hátha valakinek van beépítve, és tud mondani róla valamit.
Az elejejére jónak tűnik a 30 mm, de hátra nem sok ez utcára ?

HKSTOMEVO9
2009. 08. 28., 21:28
Köszönöm , ezt a megoldást én is ismerem , de nem akartam elvágni a gyárit. Az állíthatót(Tein) meg még nem sikerült megszereznem, ezért gondoltam ,hogy dobok be 4 rugót, persze olyat amit pont ehez találtak ki, és könnyen beszerezhető. Gondoltam hátha valakinek van beépítve, és tud mondani róla valamit.
Az elejejére jónak tűnik a 30 mm, de hátra nem sok ez utcára ?
Van a Teinnek rugója is külön,ültető is.

Mx Roli
2009. 08. 28., 21:33
Ezt is tudom , sőt több változat is . És szerinted valakinek van beépítve, aki tudna mondani véleményt róla ? És itt Mo-n árúl valaki, netelán van is nekik készleten ?

HKSTOMEVO9
2009. 08. 28., 21:39
Ezt is tudom , sőt több változat is . És szerinted valakinek van beépítve, aki tudna mondani véleményt róla ? És itt Mo-n árúl valaki, netelán van is nekik készleten ?
Lezle tud rendelni itt semmi sincs.
A gátlók nélkül csodákra ne számíts,az a lelke.Húzó nyomó állítás nélkül nem tudsz érdemben keményebb rugóra cserélni.
Én elvinném a Katonához,most beszéltem vele,csinálják edzőautóba a szériagátlót is.Átszelepelik és mehet rá a keményebb rugó,és fele annyi lesz mint egy vett cucc.

Mx Roli
2009. 08. 28., 22:02
köszike , ismerem ezt a megoldást is, de akkor inkább megvárom a Tein-t, mert a gyárit nem akarom bántani . eladásnál jól jöhet , meg hát a gari miatt is lehet vissza kell dobni, nehogy azt mondják , hogy a nagy rázkódás miatt ment tönkre az benzinpumpa relé :D
Neked mono flex van ?
próbáltad már a leglágyabb állapotban ? puhább mint a gyári ?

HKSTOMEVO9
2009. 08. 28., 22:07
köszike , ismerem ezt a megoldást is, de akkor inkább megvárom a Tein-t, mert a gyárit nem akarom bántani . eladásnál jól jöhet , meg hát a gari miatt is lehet vissza kell dobni, nehogy azt mondják , hogy a nagy rázkódás miatt ment tönkre az benzinpumpa relé :D
Neked mono flex van ?
próbáltad már a leglágyabb állapotban ? puhább mint a gyári ?
90Nm a rugó hozzá előre nem tudod használni lágy beállítással mert,visszalöki a rugó.Most alakítva lesz külső gáztartályosra,segédrugóval és 70Nm rugóval.Ezzel el lehet poroszkálni egy tempós rallye versenyen.

Mx Roli
2009. 08. 28., 22:18
hmmm.
értem
köszike

hunevo6
2009. 08. 29., 21:33
igen, alapvetőleg az a baj, hogy ha van egy lágyabb gátlód egy kemény rugóval akkor hupli után még fog neked kettőt pattanni az egész autó mint a gumilabda és az nagyon kellemetlen tud lenni kiszámolt fékútnál. A profik baromi hosszú relatíve lágyabb rugókkal és kemény gátlókkal hasítanak.

Miki
2009. 08. 30., 10:54
Sztem a rugó szétvágása barbár megoldás, és k. szar lesz tőle a rugózás! (Nekem Sasáé sem tetszett, bár tény, hogy ez a legolcsóbb megoldás...)

Ültetőrugők vannak tök olcsón, pl. Eibach. Na az jó.

ricsimae
2009. 08. 30., 10:59
Sztem a rugó szétvágása barbár megoldás, és k. szar lesz tőle a rugózás! (Nekem Sasáé sem tetszett, bár tény, hogy ez a legolcsóbb megoldás...)

Ültetőrugők vannak tök olcsón, pl. Eibach. Na az jó.


Igen az paraszt szerintem is.

Árpi
2009. 08. 31., 09:32
szerintem a 4 ültetorugo fél év múlva negyféle magasságon fog állni
tonkretéve a gátlókat,futóművet.
ha nincs pénzed futómüre,biztonságosabb a vágás,mert az ultetörugok után csak futomű csere jöhet.

Miki
2009. 08. 31., 14:08
Hát nem hiszem hogy az Eibachnál a német mérnökök rosszabbak lennének, mint Józsi bácsi a fűrésszel a fészerben...

Az említett cég a Ford gyári WRC csapat beszállítója, AUdinak a DTM-ben és Le Mansban, például.

Mx Roli
2009. 08. 31., 14:25
:D

Szerintem semmi gond nem lehet egy jó minőségü ültető rugóval. De viszont a vágásnál azért lehetnek gondok , mint pl,(lengéscsillapító elvágásánál)lerövidül a ki és berugózási út, na szerintem ez okoz problémát.A rugót meg elég nehézkes úgy elvágni hogy az pontosan illeszkedjen a tányérba.
Ha nem autószerelő lennék lehet már keresném is a flex-et.
Igazából csak azért kérdeztem ezt , mert hátha már valaki vett , és meg tudja mondani hogy hol ,vagy valaki megunta,vagy vett állíthatót és eladná jó pénzért.

De azért köszike mindenki hozzászólását, ebből igazán sok minden kiderű.

Üdv : Dara Roland

Leon
2009. 09. 01., 17:39
Továbbra is mondom, 150ért odaadom, a komplett állítható magasságú futóművem, komoly toronycsapággyal, és akkor az mégsem "csak" egy rugó....

Mx Roli
2009. 09. 01., 20:46
köszike, de nem érdekel .

HKSTOMEVO9
2009. 09. 01., 20:57
Továbbra is mondom, 150ért odaadom, a komplett állítható magasságú futóművem, komoly toronycsapággyal, és akkor az mégsem "csak" egy rugó....
Milyen típus ez pontosan és milyen rugóval van szerelve?

bunker
2009. 09. 01., 20:59
Továbbra is mondom, 150ért odaadom, a komplett állítható magasságú futóművem, komoly toronycsapággyal, és akkor az mégsem "csak" egy rugó....

Írd mellé az időket is amit mentél vele. :-)

Füli
2009. 09. 11., 03:43
Az egyik barátom evo9-esében Tein ültető rugó volt. Ő használta pár hónapot, majd visszatette a gyárit mert neki túl kemény volt a Tein-el. Szerintem még megvan Neki, megkérdezzem mennyiért adná el? Egyébként nekem is ez van az autómban( subaru Sti), gyári gátlóval, nekem tetszik vele...

Mx Roli
2009. 09. 11., 08:00
megköszönném.

üdv

Füli
2009. 09. 11., 14:15
megköszönném.

üdv


PÜ Ment.

Mx Roli
2009. 10. 01., 13:12
Beraktam aTein ültető rugókat, szerintem tök jó lett.
Köszi Füli a közreműködést.:D

bunker
2009. 10. 01., 17:05
Beraktam aTein ültető rugókat, szerintem tök jó lett.
Köszi Füli a közreműködést.:D

Jól néz ki! Nekem is ilyen fehér IX-es kéne!:)

qby2k
2009. 10. 01., 17:24
Jól néz ki! Nekem is ilyen fehér IX-es kéne!:)

tényleg nagyon szép fehérben (is)
de nekem a fólia kéne most. megrendeltem már jó ideje de k..va foliatec nem szállít rendesen :(

VGergo
2009. 10. 01., 17:26
Beraktam aTein ültető rugókat, szerintem tök jó lett.
Köszi Füli a közreműködést.:D

széépp jó a felnid is ;)

Mx Roli
2009. 10. 01., 17:55
köszi:D

Füli
2009. 10. 03., 14:41
Beraktam aTein ültető rugókat, szerintem tök jó lett.
Köszi Füli a közreműködést.:D

Szívesen! Nagyon jól néz ki! :D

qby2k
2009. 11. 04., 16:55
Eibach, Vogtland, H&R rugókkal van vkinek tapasztalata?

Tomó
2009. 11. 04., 20:47
Eibach, Vogtland, H&R rugókkal van vkinek tapasztalata?
Ezek közül nem nagyon tudsz mellé nyúlni. ;)
Vogtlandom van,mértünk rugóerőt padon,szépen látszik,hogy progresszív.

qby2k
2009. 11. 04., 22:49
Ezek közül nem nagyon tudsz mellé nyúlni. ;)
Vogtlandom van,mértünk rugóerőt padon,szépen látszik,hogy progresszív.

köszi! Vogtland 25mm/25mm felé húzok erősen egyelőre, de még próbálok tájékozódni