PDA

Teljes nézet : Kuplung



car-hifi-bogner
2009. 09. 01., 11:31
HELP!
75 ezernél tegnap elkezdett megcsúszni :(.Ez még az első gyári kuplung.Valami utcai megoldás kellene(Főleg a városban araszolgatáshoz).Pályázni nem járok,viszont rajtolgatni kicsit többet szeretnék mint eddig;).A HKS-rugosbelsős tetszene,csak ahogy olvasom nem éppen occsó.Esetleg a gyárit lehet valahogy erősíteni?8-as,ecuteces,rajtprogis EVOhoz kellene valami megoldás,használt is jó lehet.A Bedőékhez vinném beszereltetni.Valami olyasmit ajánljatok amit nem kell ötezrenként cserélni-felújítani.
Előre is köszi:
joci

Papírtigris
2009. 09. 01., 12:44
HELP!
75 ezernél tegnap elkezdett megcsúszni :(.Ez még az első gyári kuplung.Valami utcai megoldás kellene(Főleg a városban araszolgatáshoz).Pályázni nem járok,viszont rajtolgatni kicsit többet szeretnék mint eddig;).A HKS-rugosbelsős tetszene,csak ahogy olvasom nem éppen occsó.Esetleg a gyárit lehet valahogy erősíteni?8-as,ecuteces,rajtprogis EVOhoz kellene valami megoldás,használt is jó lehet.A Bedőékhez vinném beszereltetni.Valami olyasmit ajánljatok amit nem kell ötezrenként cserélni-felújítani.
Előre is köszi:
joci

Szia.
A rugós belsős is megcsúszik ha rajtolgatsz. Nekem aztán elhiheted.
A HKS-t a bedőnél kapod meg a legolcsóbban szerintem.
Az araszolgatást meg kell szokni és kész.
Nekem van egy alig használt ACT-szettem könyitett lendkerékkel együt ha esetleg érdekel olcsón odaadom.

EVO-010
2009. 09. 01., 15:12
HELP!
75 ezernél tegnap elkezdett megcsúszni :(.Ez még az első gyári kuplung.Valami utcai megoldás kellene(Főleg a városban araszolgatáshoz).Pályázni nem járok,viszont rajtolgatni kicsit többet szeretnék mint eddig;).A HKS-rugosbelsős tetszene,csak ahogy olvasom nem éppen occsó.Esetleg a gyárit lehet valahogy erősíteni?8-as,ecuteces,rajtprogis EVOhoz kellene valami megoldás,használt is jó lehet.A Bedőékhez vinném beszereltetni.Valami olyasmit ajánljatok amit nem kell ötezrenként cserélni-felújítani.
Előre is köszi:
joci

Ha ennyit kibírt Nálad a gyári, akkor szerintem megint ezt válaszd. Rajtolgatáshoz kéttárcsás Exedy vagy HKS való (400-800 ezer), de ez már egy másik kategória. Ha a gyárinál kicsit erősebbett akarsz, akkor érdemes elnézni hozzájuk. http://whistlerracing.hu/elerhetoseg

A gyári tárcsádat kevlár-szálerősítésű anyaggal készítik el, az itt használt műgyantakeverék kb. 50%-al nagyobb hőterhelésre képes (később büdösödik). Utcára és gyorsulásra javasolják. Viszont, ha az egész szerkezetet elviszed, akkor még be is mérik és összeillesztik és még annyiba sem lesz, mint egy új gyári tárcsa ára.:)

car-hifi-bogner
2009. 09. 02., 20:35
A Kevláros felé kacsintgatok,milyen tapasztalataitok vannak?Élettartam a gyárihoz képest?A szinterestől kicsit félek,túl sok a városi araszolás-dugó,a gyári-kuplungnál meg hát minden rajtprogihasználat után napokig bűzlik a garázs.

HKSTOMEVO9
2009. 09. 02., 20:40
A Kevláros felé kacsintgatok,milyen tapasztalataitok vannak?Élettartam a gyárihoz képest?A szinterestől kicsit félek,túl sok a városi araszolás-dugó,a gyári-kuplungnál meg hát minden rajtprogihasználat után napokig bűzlik a garázs.
Szét van már szedve?Szerkezet jó?
40e a kevlár,ha viszed a tárcsádat.

Papírtigris
2009. 09. 02., 21:31
Azért az vicc hogy azt mondod a K-Speed 60 ezret mondott munkadíjra,én azt hittem a DCS-nél nincs drágább hely,pedig ő 50-ért csinálja,a nipponracing pedig 25-ért.
Azért valjuk be ez szerintem elég felháboritó.

car-hifi-bogner
2009. 09. 02., 21:54
Szét van már szedve?Szerkezet jó?
40e a kevlár,ha viszed a tárcsádat.
Még nem lett szétszedve.Mivel hétköznapi autó, próbálom elintézni az "egynapos klinikai ottartózkodást",hátha megúszom a "Gyere hozzál már haza pestről,majd holnapután vigyél már visszát".A K-speedesek felajánlották hogy felújítanak nekem egy másik használt kuplungot szinteresre,aztán jövök és gyors csere.Aztán meg remélem nem lesz meglepi mikor kiszedik a régit.

Fapuma8
2009. 09. 02., 22:48
Azért az vicc hogy azt mondod a K-Speed 60 ezret mondott munkadíjra,én azt hittem a DCS-nél nincs drágább hely,pedig ő 50-ért csinálja,a nipponracing pedig 25-ért.
Azért valjuk be ez szerintem elég felháboritó.

Miért felháborító?
A K-Speed és DCS is jó szervíz.
Ennyire tartják.
Nipponnál vegyétek ha tudjátok ott olcsóbb.

A 98-as benzin is szór a hazai kutakon elég durván....ennyi.
Szimpla árképzés , megszokott ez.

Papírtigris
2009. 09. 03., 07:27
Miért felháborító?
A K-Speed és DCS is jó szervíz.
Ennyire tartják.
Nipponnál vegyétek ha tudjátok ott olcsóbb.

A 98-as benzin is szór a hazai kutakon elég durván....ennyi.
Szimpla árképzés , megszokott ez.

Nem kétséges,mindkettő jó szervíz. Bár én csak az egyiket ismerem.
Én csak 100 benzinnel járok és 340-375 forint között van kb ha jól sejtem. Ez szerintem reális is,mert ez 10% eltérés és nem 50%!!!! Kiváncsi lennék ha a DCS nyitna egy benzinkutat és 500 forintért adna egy liter 100 benzint akkor is hozzá mennél??

hunevo6
2009. 09. 03., 09:23
Azért az vicc hogy azt mondod a K-Speed 60 ezret mondott munkadíjra,én azt hittem a DCS-nél nincs drágább hely,pedig ő 50-ért csinálja,a nipponracing pedig 25-ért.
Azért valjuk be ez szerintem elég felháboritó.

én sem találom jó szónak a felháborítót, mert nem basznak sosem át, nem utólag találják ki az árakat, mindig az kerül bele amit vettél- és évek óta ennyi. Szóval aki szereti őket, ígényt tart a jó munkájukra az tudja, hogy ennyi az ára. Nem kötelező szervíz ez.

Papírtigris
2009. 09. 03., 11:28
én sem találom jó szónak a felháborítót, mert nem basznak sosem át, nem utólag találják ki az árakat, mindig az kerül bele amit vettél- és évek óta ennyi. Szóval aki szereti őket, ígényt tart a jó munkájukra az tudja, hogy ennyi az ára. Nem kötelező szervíz ez.



Ok-Ok semmiféle átbaszásra nem is gondoltam félre ne érts, nem is vonta senki kétségbe a munkát senkinél,szó nem volt másról csak szerintem az eltérések akkor mondjuk úgy hogy nem reálisak,szerintem. Semmi nem kötelező ez is tény,de az infók jól jönnek mindenkinek, enyi.

VGergo
2009. 09. 03., 12:52
Outlanderbe mikor kellett kuplung sokat olvasgattam utána tapasztalatok stb miatt.
Végülis egy Ralliartos duplatárcsás uj tárcsákkal nyomolapokkal nagyon szép állapotú lett elég korrekt áron.. Hasonló az exedy duplatárcsáshoz. Sztem teljesen jol használhato Bp n is mindennap fél ora után nem is kellett odafigyelni rá egyedül a nagyobb pedál erő kell megszokni. Viszont ha keményen bánsz az autoval nagyon durvákat zár össze :)

Ha nem lett volna jó áron duplatárcsás akkor pedig egyértelmüen egy Fidanza 4.3 lett volna. nincsenek vele váltási problémák kuplung érzet mint a gyári és jol bírja. ha nem szinter nem dupla tárcsa én ezt venném. de evolutionm netten van róla sok írás. legrosszabb esetben is meg van postával együtt 200e ből.

Fapuma8
2009. 09. 03., 13:16
Nem kétséges,mindkettő jó szervíz. Bár én csak az egyiket ismerem.
Én csak 100 benzinnel járok és 340-375 forint között van kb ha jól sejtem. Ez szerintem reális is,mert ez 10% eltérés és nem 50%!!!! Kiváncsi lennék ha a DCS nyitna egy benzinkutat és 500 forintért adna egy liter 100 benzint akkor is hozzá mennél??

Ajánlatokat kérsz és döntessz.

Nem felháborító az 500 sem , aki akarja vegye ott.

car-hifi-bogner
2009. 09. 03., 15:05
Nekem kb 1éve a Kspeedben javították a hidraulika-pumpám,amivel előtte a "márkaszervíz" próbálkozott.Én Ákosékkal teljesen meg vagyok elégedve,tökéletes munkát végeztek,olyasmiket is átnéztek az autón és megjavítottak INGYEN!,amire nem is kértem őket,még ebédelni is meghívtak.A pumpával 2napig próbálkoztak,hátha mégis javítható,csak mikor mindent végigpróbáltak utána cserélték egy majdnem újra.A 2nap próbálkozást,amivel az én zsebemet kímélték volna,nem számolták fel!Szóval a szerelési költségen nem fogok spórolni,nekem ennyit megér az hogy az autóm jó kezekben tudom.A kérdésem továbbra is hogy a kevlár-tárcsa erősített szerkezettel kibír e annyit mint a gyári,vagy esetleg próbáljam meg Wasabi-kolléga használt ACT-jét.Egy biztos,büdösödő gyári többé nem kell!Nyugodtan csöröghet-csattoghat csak működjön.Akár dupla pedálerő sem fog zavarni,majd gyúrok-rá:D.A napi kb 20km dugó stop&gó-t viszont nem szeretném bakkecskéül megélni.

Fapuma8
2009. 09. 03., 16:15
Nekem kb 1éve a Kspeedben javították a hidraulika-pumpám,amivel előtte a "márkaszervíz" próbálkozott.Én Ákosékkal teljesen meg vagyok elégedve,tökéletes munkát végeztek,olyasmiket is átnéztek az autón és megjavítottak INGYEN!,amire nem is kértem őket,még ebédelni is meghívtak.A pumpával 2napig próbálkoztak,hátha mégis javítható,csak mikor mindent végigpróbáltak utána cserélték egy majdnem újra.A 2nap próbálkozást,amivel az én zsebemet kímélték volna,nem számolták fel!Szóval a szerelési költségen nem fogok spórolni,nekem ennyit megér az hogy az autóm jó kezekben tudom.A kérdésem továbbra is hogy a kevlár-tárcsa erősített szerkezettel kibír e annyit mint a gyári,vagy esetleg próbáljam meg Wasabi-kolléga használt ACT-jét.Egy biztos,büdösödő gyári többé nem kell!Nyugodtan csöröghet-csattoghat csak működjön.Akár dupla pedálerő sem fog zavarni,majd gyúrok-rá:D.A napi kb 20km dugó stop&gó-t viszont nem szeretném bakkecskéül megélni.

Nekem K-speed csináltatott annó kuplung felújítást.Ugyan olyan könnyen lehetett kinyomni majdnem mint a gyárit....egyszerű 1 tárcsás volt és bírta az állórajtot is pár versenyen.

Utána ment bele a dupla tárcsás.

Laci
2009. 09. 03., 17:05
Az én autómba a Martin féle gyári kuplung került.
Viszed a régit, hozod a felújítottat.
Az ár .Kb. 30.000 Ft

bsz
2009. 09. 03., 17:40
Az a nem mindegy, hogy fizetsz 25e-t és utána vissza kell menni 3x mert elromlik, meg kihagynak valamit, vagy fizetsz kicsit többet és minden jó lesz a legtapasztaltabb szakemberek csinálják.

Nekem is volt olcsó gyertya csere, majdnem komplett motorcsere lett belőle 1 hónap múlva!

MES-Racing
2009. 09. 03., 18:03
én sem találom jó szónak a felháborítót, mert nem basznak sosem át, nem utólag találják ki az árakat, mindig az kerül bele amit vettél- és évek óta ennyi. Szóval aki szereti őket, ígényt tart a jó munkájukra az tudja, hogy ennyi az ára. Nem kötelező szervíz ez.

azért azt tegyük hozzá, hogy én 3 alkalomra emlékszem, amikor félbe kellett hagynod egy versenyt, nyílt napot, mert valami piti (mondhatnám akár amatőrnek is) hiba miatt nem működött az autód megfelelően, intercooler csövezés szétcsúszása x2, turbo kifúj a leömlőnél.......... s ez nem fikázás, akart lenni!

hunevo6
2009. 09. 03., 19:01
azért azt tegyük hozzá, hogy én 3 alkalomra emlékszem, amikor félbe kellett hagynod egy versenyt, nyílt napot, mert valami piti (mondhatnám akár amatőrnek is) hiba miatt nem működött az autód megfelelően, intercooler csövezés szétcsúszása x2, turbo kifúj a leömlőnél.......... s ez nem fikázás, akart lenni!

ebből kettő teljesen jogos, a harmadik szerintem rossz program miatti agyament EGT miatt volt.

car-hifi-bogner
2009. 09. 04., 11:00
Az én autómba a Martin féle gyári kuplung került.
Viszed a régit, hozod a felújítottat.
Az ár .Kb. 30.000 Ft
Mik a tapasztalataid és melyik tipust használod?Tegnap felhívtam a Martint,azt mondta mondjam meg én hogy milyen kuplungot kérek,és hogy a fórumon kérdezzem meg hogy milyen is kéne az autómba.Itt a fórumon általában csak hideget hallani róla:-k.Annó tőle vettem a fékbetéteket,jó áron,és még el is hozta,korrekt volt.Tegnap kicsit meglepődtem....Ma kapok árajánlatot...,csak hát előtti itt a fórumon szeretnélek megkérdezni BENNETEKET,milyen kuplung is kell nekem?!?

Laci
2009. 09. 04., 13:51
Az autómba gyári kuplungot cseréltem gyárira,semmi gond vele 15.000 km után.
Ha nem versenyzésre használod a kocsid mindenképp gyárit szereltess be.
Nekem bevált legközelebb is onnan hozom.
Szereléssel kapcsolatban éreklődj Érden a Bálnáéknál (L-SPORT).

car-hifi-bogner
2009. 09. 04., 16:48
Matin lebeszélt a saját szériakuplungjáról.Azt mondta döntsem el utcai vagy versenyautót akarok.Az ecuteces 300+ paci szerinte sok a szériakuplungnak,ő szintert ajánl:-k:-k:-k.Most akkor kevlár vagy szinter:confused:.Addig vacillálok,mig lemaradok a Gyuri-féle pöriről;)!

ricsimae
2009. 09. 04., 17:02
Matin lebeszélt a saját szériakuplungjáról.Azt mondta döntsem el utcai vagy versenyautót akarok.Az ecuteces 300+ paci szerinte sok a szériakuplungnak,ő szintert ajánl:-k:-k:-k.Most akkor kevlár vagy szinter:confused:.Addig vacillálok,mig lemaradok a Gyuri-féle pöriről;)!

Nekem ugyan Subarum van ,de Bálna rakott bele valalmi Cusco tárcsát ,széria de erősített szerkezettel ,és simán viszi a tunying STI-t! Eddig ugyan max 5-öt rajtoltam vele 10000 km alatt, de simán tekeri a kerekeket és semmi szag!

hunevo6
2009. 09. 04., 18:08
Matin lebeszélt a saját szériakuplungjáról.Azt mondta döntsem el utcai vagy versenyautót akarok.Az ecuteces 300+ paci szerinte sok a szériakuplungnak,ő szintert ajánl:-k:-k:-k.Most akkor kevlár vagy szinter:confused:.Addig vacillálok,mig lemaradok a Gyuri-féle pöriről;)!

a kevlárt sokan dícsérik, de ha nyomatékos az autód akkor nagyon be fogsz vele fürdeni. Az én sztorim a kevlárral egy mondatban összefoglalható: A Tagaiék bele rakták a Martin féle szerkezetbe a kevlár pogikat, első rajt: hatalmas füst és az egész azonnal leégett. Vissza is adták a pénzemet és végeztünk. Szinter az egyetlen járható út- no meg a carbon.

car-hifi-bogner
2009. 09. 04., 18:43
A kérdés az hogy mennyi a sok.Ecutekes 8-asra 400-440Nm mondtak.lehet hogy ezért nem ajánlotta a Martin:-k
Csak meg kell szokni a szintert......,csak ne f@snák annyira a városi araszolgatástól.ACT-t használt már itt valaki Wasabi kollégán kívül?

bsz
2009. 09. 04., 18:58
A kérdés az hogy mennyi a sok.Ecutekes 8-asra 400-440Nm mondtak.lehet hogy ezért nem ajánlotta a Martin:-k
Csak meg kell szokni a szintert......,csak ne f@snák annyira a városi araszolgatástól.ACT-t használt már itt valaki Wasabi kollégán kívül?

nekem szinter van, semmi baja, használom városban is és teljesen jó.

VGergo
2009. 09. 04., 19:03
A kérdés az hogy mennyi a sok.Ecutekes 8-asra 400-440Nm mondtak.lehet hogy ezért nem ajánlotta a Martin:-k
Csak meg kell szokni a szintert......,csak ne f@snák annyira a városi araszolgatástól.ACT-t használt már itt valaki Wasabi kollégán kívül?

ha 75e km elment a gyárival neked akkor nem hinném h kell szinter :D sztem messze kuplung rekorder vagy evon lehet egész magyarországon :)
ha nem olcson akarod meguszni akkor én megnézném a fidanzat amit irtam ! de egy erositett exedy n is gondolkozhatsz..

bunker
2009. 09. 04., 19:05
A kérdés az hogy mennyi a sok.Ecutekes 8-asra 400-440Nm mondtak.lehet hogy ezért nem ajánlotta a Martin:-k
Csak meg kell szokni a szintert......,csak ne f@snák annyira a városi araszolgatástól.ACT-t használt már itt valaki Wasabi kollégán kívül?

Nekem 470Nm az autóm, de simán bírja a gyárival is, pedig szét ringeztem már az agyam.
A gyárit 100e km+ után cseréltettem egy IX-esére, szerkezet és tárcsa(gondolom közel ugyanaz), de semmi gondom vele. Igaz rajtolni nem szoktam, két kezemen meg tudom számolni, három év alatt hányszor rugtam el állóból. De az M0 rücskös betonján sem csúszott meg rajtnál RE070-el, mikor bepróbált a maserati.

hunevo6
2009. 09. 04., 19:14
ha 75e km elment a gyárival neked akkor nem hinném h kell szinter :D sztem messze kuplung rekorder vagy evon lehet egész magyarországon :)
ha nem olcson akarod meguszni akkor én megnézném a fidanzat amit irtam ! de egy erositett exedy n is gondolkozhatsz..

ugyan ezt gondolom!! A 75 az valszeg világ rekord! Vagy nagyon óvatos vagy, vagy olyan jó a lábad mint szegény Jackonak, vagy kurva gyenge a kocsi, vagy ez mind együtt- végül is tök mindegy. 75 ezer az brutális. Nem cserélnék a helyedben.

ricsimae
2009. 09. 04., 20:24
ugyan ezt gondolom!! A 75 az valszeg világ rekord! Vagy nagyon óvatos vagy, vagy olyan jó a lábad mint szegény Jackonak, vagy kurva gyenge a kocsi, vagy ez mind együtt- végül is tök mindegy. 75 ezer az brutális. Nem cserélnék a helyedben.

A Szubival 66000 km mentem el a gyári kuplungal!

FQ-400
2009. 09. 04., 22:19
55000-nél vagyunk Martin szinter/kevlár keverékével. És még mindig hibátlan, pedig minden alkalommal kap álló rajtot dögivel.

EVO-010
2009. 09. 04., 22:41
...milyen kuplung is kell nekem?!?

szintert semmi esetre sem! mindenkinek más a lába és az autóink sem egyformák, ezért a Neked a gyári szerkezet lekvár betéttel teljesen jó. Én is ilyet néztem ki magamnak (amikor még egyben volt a paripa). A rajtprogi meg csak ügyes embereknek való:-#, mert ha nem feszíted meg előtte a hajtást akkor azt is hamar szét lehet qrni:( Viszont ha lassan gurulva rajtolsz, akkor is élvezni fogod és a tárcsád sem fogy el hamarabb. A kevlár betétben a műgyanta hőterhelése magasabb ezért picivel többet bír. A Whistlerék úgy is bemérnék a tárcsádat a szerkezettel együtt, hogy mi a maximum érték amit elbír.
Szerintem.

Fapuma8
2009. 09. 04., 22:45
Matin lebeszélt a saját szériakuplungjáról.Azt mondta döntsem el utcai vagy versenyautót akarok.Az ecuteces 300+ paci szerinte sok a szériakuplungnak,ő szintert ajánl:-k:-k:-k.Most akkor kevlár vagy szinter:confused:.Addig vacillálok,mig lemaradok a Gyuri-féle pöriről;)!

Szinter.

Nekem picit csúsztatnom kell a szintert nap-mint-nap és utána állórajtolok vele megcsúszás nélkül.
Kezelt pályán sem csúszik meg , hétköznap is jó , megtanulod gyorsan hogyan nem fullad le....

EVO-010
2009. 09. 04., 22:51
Szinter.

Nekem picit csúsztatnom kell a szintert nap-mint-nap és utána állórajtolok vele megcsúszás nélkül.
Kezelt pályán sem csúszik meg , hétköznap is jó , megtanulod gyorsan hogyan nem fullad le....

és 20000 km után csere:(

car-hifi-bogner
2009. 09. 05., 17:31
55000-nél vagyunk Martin szinter/kevlár keverékével. És még mindig hibátlan, pedig minden alkalommal kap álló rajtot dögivel.
Konkrétan melyik Martin-kuplungot használjátok?

FQ-400
2009. 09. 05., 18:26
Kevlát-szinter keveréket. 2 éve volt 30.000 forint.

car-hifi-bogner
2009. 09. 05., 19:31
Kevlát-szinter keveréket. 2 éve volt 30.000 forint.
Tőlem azt kérte a Matrin,kérdezzem meg a pontos tipust:confused:."Majd ott a fórumon megmondják mi kell neked,aztán majd hívhatsz,de különben van nekem elég munkám...."Nyomólap tipus,tárcsa tipus,meg a f@szom tudja mi kell még.A honlapjáról kellene választanom (Mkuplung),valami "super-street"-et,de még a menűpontot sem találom:(.Kezd a zacsim telelenni....berágok,veszek szintert.:evil:

FQ-400
2009. 09. 05., 19:40
"de különben van nekem elég munkám...."

Ez lenne az a pont amikor én azt mondanám, hogy akkor pukkadj meg és egy vasat nem adok neki...
Amúgy ha az segít minden maradt a gyári csak a tárcsára feltett kevlár/szinter keverékes papucsokat.

hunevo6
2009. 09. 05., 20:17
Tőlem azt kérte a Matrin,kérdezzem meg a pontos tipust:confused:."Majd ott a fórumon megmondják mi kell neked,aztán majd hívhatsz,de különben van nekem elég munkám...."Nyomólap tipus,tárcsa tipus,meg a f@szom tudja mi kell még.A honlapjáról kellene választanom (Mkuplung),valami "super-street"-et,de még a menűpontot sem találom:(.Kezd a zacsim telelenni....berágok,veszek szintert.:evil:

én pont most hívnám a Bedőt hogy a polcról emeljen le legyen kedves egy rugós közepű HKS-t és kész.

car-hifi-bogner
2009. 09. 05., 20:29
én pont most hívnám a Bedőt hogy a polcról emeljen le legyen kedves egy rugós közepű HKS-t és kész.
Ha volna rá fél millám,biztos hogy HKS-t választanám,csak hát válság van;).Kicsi pénzből kellene az Aranytojásttojójóltejelőgyapjasdisznó....:-k

car-hifi-bogner
2009. 09. 05., 20:48
Ákossal már megbeszéltem a kuplungcserét,csak még azt kell eldöntenem hogy ő rendezze nekem a cserekuplungot,vagy én viszem.Wasabi ACT-jét még megnézném,csak há ő meg két napja nem elérhető.Olyan jó dolog az EVOval most nosztalgiázni!3000-nél el kell váltani:(:D
Apropó,még egy kérdés a könnyített lendkerék mire jó?

EVO-010
2009. 09. 05., 23:39
Ákossal már megbeszéltem a kuplungcserét,csak még azt kell eldöntenem hogy ő rendezze nekem a cserekuplungot,vagy én viszem.Wasabi ACT-jét még megnézném,csak há ő meg két napja nem elérhető.Olyan jó dolog az EVOval most nosztalgiázni!3000-nél el kell váltani:(:D
Apropó,még egy kérdés a könnyített lendkerék mire jó?

A szintertől biztosan könnyebb lesz majd a lendkerék:D, amúgy hamarabb felpörög a motor, (meg néhány lóval több a karámban) de a gyári méret viszonylag ideális. Az extrém könnyítés nálad szerintem még felesleges.

hunevo6
2009. 09. 06., 10:54
Ákossal már megbeszéltem a kuplungcserét,csak még azt kell eldöntenem hogy ő rendezze nekem a cserekuplungot,vagy én viszem.Wasabi ACT-jét még megnézném,csak há ő meg két napja nem elérhető.Olyan jó dolog az EVOval most nosztalgiázni!3000-nél el kell váltani:(:D
Apropó,még egy kérdés a könnyített lendkerék mire jó?

pl. egyenesfogazású váltónál kuplung nélküli váltásoknál csökkenti a mechanikai terhelést, mivel kisebb az inerciája a kisebb tömeg miatt.

car-hifi-bogner
2009. 09. 16., 15:38
Na holnap reggel végre kuplungcsere!!!Városi használatban fogyasztási csúcsot döntöttem!!!11.2 liter(de nem 50km-en ám);).Na ezt ne próbáljátok utánam csinálni;),lehet hogy a csiga már be is rohadt:D.Három hét,háromezernél elváltani,rosszabb mint az assszonynál kivárni a szülés utáni hat hetet!

hunevo6
2009. 09. 16., 17:45
Na holnap reggel végre kuplungcsere!!!Városi használatban fogyasztási csúcsot döntöttem!!!11.2 liter(de nem 50km-en ám);).Na ezt ne próbáljátok utánam csinálni;),lehet hogy a csiga már be is rohadt:D.Három hét,háromezernél elváltani,rosszabb mint az assszonynál kivárni a szülés utáni hat hetet!

jesszus- azért vidd el kikormolni ezek után. Na és melyik kuplung lett a végén?

car-hifi-bogner
2009. 09. 16., 19:49
Elvileg kevlár erősített szerkezettel,aztán majd holnap kiderül.
Csak tudnám mi a p!csát csináljak addig amig ők a kuplungot cserélik,mert ha ott bámészkodok tovább tart;)

bsz
2009. 09. 16., 23:47
Elvileg kevlár erősített szerkezettel,aztán majd holnap kiderül.
Csak tudnám mi a p!csát csináljak addig amig ők a kuplungot cserélik,mert ha ott bámészkodok tovább tart;)

Egyél melegszendvicset a büfében...

Mx Roli
2009. 11. 09., 16:33
Elvileg kevlár erősített szerkezettel,aztán majd holnap kiderül.
;)

Kicserélték? Végülis mi lett a végeredmény?

car-hifi-bogner
2009. 11. 09., 19:12
Kicserélték? Végülis mi lett a végeredmény?
Felújított exedy kuplung kevlár tárcsával került be.Első 2hét nem volt eccerű!Ha kis fordulaton(3500 alatt) gyorsabban engedtem fel a kuplungot úgy visszarántotta a mocit hogy igazán el sem tudtam képzelni hogy tudok majd rajtelektronika nélkül elrajtolni bakkecskézés nélkül.Betudtam az erősebb szerkezetnek(gyenge vádlinak:(),falábamnak.Haza-utam előtt még másfél óra stop & go pesten,de legalább már nem csúszott:-k.A rajtprogiról meg igencsak lebeszéltek,drága a difi.
Kb 1000km főleg városi használat után kezdett jó lenni.Azóta 1x kipróbáltam a rajtprogit:-#,hááát nem csak nyikkentek a gumik,igen rendesen elpörögtek:D,semmi kuplung-büdösödés semmi megcsúszás, szóval faaaxaaaa lett!!!
Remélem ez is kibír majd 75ezret;)(mi is az aktuális 1tárcsás kevlár világrekord?:D)
Majd még próbálok betenni képet,csak egyenlőre nem jön össze(tudom:fakéz-faláb-fafej...)

EVO-010
2009. 11. 09., 19:28
...Azóta 1x kipróbáltam a rajtprogit:-#,hááát nem csak nyikkentek a gumik,igen rendesen elpörögtek:D,semmi kuplung-büdösödés semmi megcsúszás, szóval faaaxaaaa lett!!!
Remélem ez is kibír majd 75ezret;)(tudom:fakéz-faláb-fafej...)
Hát így biztosan nem:(, viszont nagy a kísértés! A kevlárszövésben más a gyanta olvadáspontja, ezért nem érzel büdöset, de a pacik ilyenkor is rendesen melegítik a tárcsádat. Tudom, hogy óvatos duhaj vagy Józsi, ezért nagy az esély, hogy sokat fogsz vele menni. :D

car-hifi-bogner
2009. 11. 09., 19:31
hát így biztosan nem:(, viszont nagy a kísértés! A kevlárszövésben más a gyanta olvadáspontja, ezért nem érzel büdöset, de a pacik ilyenkor is rendesen melegítik a tárcsádat. Tudom, hogy óvatos duhaj vagy józsi, ezért nagy az esély, hogy sokat fogsz vele menni. :d
:d:d:d

Kalapana
2009. 11. 21., 20:48
Kevlár tárcsákról utcára mi itthon végülis a verdikt? Hallok jót is rosszat is. Ideálisan nekem kb 4OOnm-t kéne megfognia, de semmi brutál 3 ágú tárcsára meg túl nehéz tányérra nem vágyok. Duplatárcsás meg hasonlók az én autómhoz nincs sajna.

Felújított exedy kuplung kevlár tárcsával került be...
Ha szabad kérdeznem ez telitárcsa vagy szegmentált?

Tomó
2009. 11. 22., 11:13
Duplatárcsás meg hasonlók az én autómhoz nincs sajna.
Az,hogy kit nincs még nem baj.;)
Ha a lendkerék és a váltóház is engedi,akkor megoldható.De legtöbbször lendkereket is csinálnak,akkor viszont a 3 tárcsásat is begyömöszölheted.
Ha 400 Nm-t kell csak elviselni,akkor viszont sokkal olcsóbb egy szinter vagy kevlár tárcsa.Kevlárt nem ismerem,szinterem volt és tetszett.
Ha jól emlékszem a 240mm-es 6 ágú szinter tárcsára 650 Nm-t mértek!

Richie
2009. 11. 22., 13:13
Nekem kevlár kuplungom van, 240mm-s ha jól emlékezem és 438 nm-tel kell küzdenie. 20.000 km óta van benne, eddig még nem volt gond vele és teljesen olyan mint egy normál utcai kuplung. Szinter szerintem csak játszós autóba való, amivel nem mész utcán egy métert sem. ;)

Kalapana
2009. 11. 22., 20:32
Igen, is így gondolkozok. Szerintem többágú szinterre nincs szükségem. Az én utolsó tárcsám 237mm volt (Exedy FD RX7 tárcsa) de lehet a 24O mm is befér. Richie, azt esetleg tudod a tányérod mennyit nyom a gyárihoz képest?

Konkrétan ilyeneket nézegetek:
cci teli kevlár erősítéssel (http://thmotorsports.com/competition_clutch/competition_clutch_stage_2_street_series_2100_clut ch_kit/51052100/i-153126.aspx?googlebase=5105-2100)
cci szegmentált kevlár (http://thmotorsports.com/competition_clutch/competition_clutch_stage_3_streetstrip_series_2300 _clutch_kit/51052300/i-155297.aspx)

Richie
2009. 11. 22., 22:41
Igen, is így gondolkozok. Szerintem többágú szinterre nincs szükségem. Az én utolsó tárcsám 237mm volt (Exedy FD RX7 tárcsa) de lehet a 24O mm is befér. Richie, azt esetleg tudod a tányérod mennyit nyom a gyárihoz képest?

Konkrétan ilyeneket nézegetek:
cci teli kevlár erősítéssel (http://thmotorsports.com/competition_clutch/competition_clutch_stage_2_street_series_2100_clut ch_kit/51052100/i-153126.aspx?googlebase=5105-2100)
cci szegmentált kevlár (http://thmotorsports.com/competition_clutch/competition_clutch_stage_3_streetstrip_series_2300 _clutch_kit/51052300/i-155297.aspx)

ezt nem tudom sajnos, de majd megkérdezem a srácot aki csinálta. ;)

Kalapana
2009. 11. 23., 17:43
ezt nem tudom sajnos, de majd megkérdezem a srácot aki csinálta. ;)
ezer kösz!

Richie
2009. 11. 23., 18:16
ezer kösz!

ugyanannyit nyom mint a gyári kb. nekem pesten csinálták, Hajdú kuplungot keresd fel.

car-hifi-bogner
2009. 11. 23., 19:56
Kevlár tárcsákról utcára mi itthon végülis a verdikt? Hallok jót is rosszat is. Ideálisan nekem kb 4OOnm-t kéne megfognia, de semmi brutál 3 ágú tárcsára meg túl nehéz tányérra nem vágyok. Duplatárcsás meg hasonlók az én autómhoz nincs sajna.

Ha szabad kérdeznem ez telitárcsa vagy szegmentált?
Telitárcsa,csak nemtom a képet betenni:(,majd még próbálkozok...:confused:

simigeri
2009. 11. 23., 21:36
Felújított exedy kuplung kevlár tárcsával került be.Első 2hét nem volt eccerű!Ha kis fordulaton(3500 alatt) gyorsabban engedtem fel a kuplungot úgy visszarántotta a mocit hogy igazán el sem tudtam képzelni hogy tudok majd rajtelektronika nélkül elrajtolni bakkecskézés nélkül.
Kb 1000km főleg városi használat után kezdett jó lenni.Azóta 1x kipróbáltam a rajtprogit:-#,hááát nem csak nyikkentek a gumik,igen rendesen elpörögtek:D,semmi kuplung-büdösödés semmi megcsúszás, szóval faaaxaaaa lett!!!


Irigyellek.
Nekem is Whistler kevlár került a kocsiba, vatta új Exedy-ről túrták le a gyári betétet, megkapták a lendkereket is, elvben összelőtték.
A frissen mért brutál 211,2LE-mel is olyat tudom csúsztatni, hogy kettesben is nehezen tapad meg.
Ugyan nincs még benne 1000km város, de ezek szerint javulás várható?

hunevo6
2009. 11. 23., 22:01
én már egyszer leírtam a sztorimat a kevlár kuplunggal. Martin féle kuplung szerkezet kapott kevlár pogácsákat- TRT csináltatta, nem tudom kivel. Tagaival ülünk a kocsiba, mondja, hogy na akkor rajtolj egyet- én szépen ezt meg is tettem, a kevlár cucc meg egy köbkilóméter fehér füst formájában távozott a gépből- ennyi volt- ezután jött a HKS. De már ez is kezd hervadt lenni. Kicsit melegebb a normálnál és nem tapad meg...

Miki
2009. 11. 24., 07:50
Ez is olyan dolog, amit minden fél évben beírok, d ehát mindig vannak (szerencsére) új tagok. Szóval asszem én végigpróbáltam minden kuplungot, gyáritól az itthoniakon át a külföldi olcsótól a külföldi drágáig, és a duplatárcsás HKS vált be. Azelőtt párhavonta csere, az ezzel járó macera, a HKS benne van vagy 3 éve és hibátlan. Drága megvenni, de sztem mégdrágább mindig új tárcsát venni, váltót föl-le tenni, és még a kocsi se jó :rolleyes:

jordan6
2009. 11. 24., 08:08
duplatárcsás HKS vált be

ez alkalmas utcai használatra is? dugózás, stb.

Miki
2009. 11. 24., 08:15
GD Max (rugós közepű, Hunevo6) igen, GD Pro (fix közepű, enyém) kevésbé. Lehet vele, de figyelni kell mert eléggé on-off.

jordan6
2009. 11. 24., 08:40
GD Max (rugós közepű, Hunevo6) igen, GD Pro (fix közepű, enyém) kevésbé. Lehet vele, de figyelni kell mert eléggé on-off.

értem, köszi!

Richie
2009. 11. 24., 09:04
Ez is olyan dolog, amit minden fél évben beírok, d ehát mindig vannak (szerencsére) új tagok. Szóval asszem én végigpróbáltam minden kuplungot, gyáritól az itthoniakon át a külföldi olcsótól a külföldi drágáig, és a duplatárcsás HKS vált be. Azelőtt párhavonta csere, az ezzel járó macera, a HKS benne van vagy 3 éve és hibátlan. Drága megvenni, de sztem mégdrágább mindig új tárcsát venni, váltót föl-le tenni, és még a kocsi se jó :rolleyes:

jó de a ti kocsitok 400+ ló és minimum 600+ nm. én a 190 lóhoz és a 438 nm-hez minek vegyek HKS duplatárcsás konfigot? Persze ha egyszer lesz egy majdnem olyan komoly autóm mint ami nektek van akkor én is megfogom venni a duplatárcsást. ;)

hunevo6
2009. 11. 24., 09:08
jó de a ti kocsitok 400+ ló és minimum 600+ nm. én a 190 lóhoz és a 438 nm-hez minek vegyek HKS duplatárcsás konfigot? Persze ha egyszer lesz egy majdnem olyan komoly autóm mint ami nektek van akkor én is megfogom venni a duplatárcsást. ;)

csak a nyomaték számít. 438 nm már nagyon közel van ahhoz amikor én áttértem a HKS-re- és kurvára utca kompatible a rugós közepű. Nekem annó 480nm nyomaték volt a kocsiba és kellett a jó cucc.

Feron
2009. 11. 24., 09:13
csak a nyomaték számít. 438 nm már nagyon közel van ahhoz amikor én áttértem a HKS-re- és kurvára utca kompatible a rugós közepű. Nekem annó 480nm nyomaték volt a kocsiba és kellett a jó cucc.

Csak Ő most nem a bubujáról beszél, hanem egy off autóról, ami ráadásul fwd:rolleyes:

HKSTOMEVO9
2009. 11. 24., 20:12
Nekem is pro van,csattogóssal utcán használom,nem mondom,hogy nem kell szokni,de utána villám.

Kalapana
2009. 11. 24., 20:59
Richie, car-hifi-bogner, kösz ez segít.

Kösz mindenkinek a hozzászólást. Ahogy már említettem, HKS, Exedy Hyper, Twin meg ilyenek az én autómhoz nem léteznek (majd frissitem a profilomat v valami). Cég van aki építene de perpill se időm, se pénzem, se szükségem ilyen úri mulatságokra. Lehet úgy tűnik nem a legjobb helyen kérdezek körbe, de saját köreimben gyakran tapasztalom hogy emberek be vannak gyöpösödve egy-egy márkára és sokszor teljesen tévesen, ezért érdekel mások tapasztalata is.

MES-Racing
2009. 11. 24., 22:23
Richie, car-hifi-bogner, kösz ez segít.

Kösz mindenkinek a hozzászólást. Ahogy már említettem, HKS, Exedy Hyper, Twin meg ilyenek az én autómhoz nem léteznek (majd frissitem a profilomat v valami). Cég van aki építene de perpill se időm, se pénzem, se szükségem ilyen úri mulatságokra. Lehet úgy tűnik nem a legjobb helyen kérdezek körbe, de saját köreimben gyakran tapasztalom hogy emberek be vannak gyöpösödve egy-egy márkára és sokszor teljesen tévesen, ezért érdekel mások tapasztalata is.

Nekem egy Exedy rugós középre lett feltéve egy 6-os szinter tárcsa és tökéletesen működött, LE/NM-et nem tudok mondani, de szerintem 400nm-t simán elvitt volna, az egész össze lett köszörülve a lendkerékkel és a nyomólappal, sose volt vele bajom, nekem a Whistler-ék csinálták.

Feron
2009. 11. 29., 12:31
Egyik ismerősösöm EVO VI-osában úgy tűnik megadta magát az Os Giken duplatárcsás kuplung. Kérdés hogyan jár a legjobban? Hová vigye felújítatni? Mennyibe fáj egy ilyen?

Tomó
2009. 11. 29., 13:02
Whistler!
Akit esetleg találsz még,annak kb 80%-a is hozzá viszi,csak viszonteladó.

Feron
2009. 11. 29., 14:01
Értem... ár kb?

VGergo
2009. 11. 29., 20:06
Értem... ár kb?

asszem van hozzá felújitószett is.

Feron
2009. 11. 29., 21:20
asszem van hozzá felújitószett is.

Az gondolom csak rendelésre... kinél érdemes?

VGergo
2009. 11. 29., 21:54
rhdjapan.com oldalon van hozzá cucc és mindjárt postázott ár idehaza. annyira nem ismerem a kuplungot de emlékeztem h itt láttam hozzá !

Miki
2009. 11. 29., 22:18
Feron inkább szólj, ez elég drága így!

Feron
2009. 11. 29., 22:24
rhdjapan.com oldalon van hozzá cucc és mindjárt postázott ár idehaza. annyira nem ismerem a kuplungot de emlékeztem h itt láttam hozzá !

oké,köszi!;)

Feron
2009. 11. 29., 22:25
Feron inkább szólj, ez elég drága így!

Oké, akkor megadom a számod a srácnak,jó? De ha írnál egy PÜ-t,h mit is gondoltál, árral együtt, azt megköszönném!:)

Miki
2009. 11. 29., 22:31
Inkább írjatok h miről van szó, mert nem olvastam végig, csak a webcím szúrt szemet :)

Feron
2009. 11. 30., 08:01
Inkább írjatok h miről van szó, mert nem olvastam végig, csak a webcím szúrt szemet :)

Mire ezt leírtad, már simán elolvashattad volna, kb. 5 komment született a témában:D de jó, akkor írok...;)

Baliho
2010. 01. 23., 04:24
Haliho.

Van valami infotok az ACT cuccokrol? Most tartok 50000 nel a gyari kuplunggal. Tervezem a jovot :)
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1257&cat=113&page=1

vagy esetleg egy Exedy Stage 1. Termeszetesen ha kell, hozza valo flywheel-el
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1649&cat=113&page=1

Ovatos duhaj vagyok... De neha egy egy elindulas jol jonne :rolleyes:
Vagy esetleg ezen az aron felujjitatni a gyarit? Elegge donteskeptelen vagyok. Varom az epito jellegu hozzaszolasokat :)

Koszi. B

hunevo6
2010. 01. 23., 11:03
Haliho.

Van valami infotok az ACT cuccokrol? Most tartok 50000 nel a gyari kuplunggal. Tervezem a jovot :)
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1257&cat=113&page=1

vagy esetleg egy Exedy Stage 1. Termeszetesen ha kell, hozza valo flywheel-el
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1649&cat=113&page=1

Ovatos duhaj vagyok... De neha egy egy elindulas jol jonne :rolleyes:
Vagy esetleg ezen az aron felujjitatni a gyarit? Elegge donteskeptelen vagyok. Varom az epito jellegu hozzaszolasokat :)

Koszi. B

ha te 50.000 km-ert mentél a gyárival akkor neked nem kell semmi más! Ez a legjobb amit tehetsz- és ezt komolyan mondom.

ATTILA EVO 7
2010. 01. 23., 12:12
Haliho.

Van valami infotok az ACT cuccokrol? Most tartok 50000 nel a gyari kuplunggal. Tervezem a jovot :)
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1257&cat=113&page=1

vagy esetleg egy Exedy Stage 1. Termeszetesen ha kell, hozza valo flywheel-el
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1649&cat=113&page=1

Ovatos duhaj vagyok... De neha egy egy elindulas jol jonne :rolleyes:
Vagy esetleg ezen az aron felujjitatni a gyarit? Elegge donteskeptelen vagyok. Varom az epito jellegu hozzaszolasokat :)

Koszi. B


Anti a kek EVO 8-al,Magyarorszag legnagyobb autogyilkosa.....2 honap alatt sikerult eltornie par feltengelyt,szetbaszott egy hatso lamellas speert,elrort ket dugot,egy hete pedig korforgalom drift kozben lett csapagyas az autoja.Szetszedesnel derult ki,hogy meg mindig gyari tarcsaval megy.:neutral:

VGergo
2010. 01. 23., 12:32
Anti a kek EVO 8-al,Magyarorszag legnagyobb autogyilkosa.....2 honap alatt sikerult eltornie par feltengelyt,szetbaszott egy hatso lamellas speert,elrort ket dugot,egy hete pedig korforgalom drift kozben lett csapagyas az autoja.Szetszedesnel derult ki,hogy meg mindig gyari tarcsaval megy.:neutral:

:D:D:D olaj szokott lenni a motorban meg a hajtásba ?

kuplungból ha gyári érzésű kell és 50e elmentél vele akkor ott az exedy stage 1 vagy fidanzanak vannak erősebb gyári pedál érzetü kuplungjai. Egyébként sztem a gyári lendkerék nem olyan rossz..

ricsimae
2010. 01. 23., 12:35
Anti a kek EVO 8-al,Magyarorszag legnagyobb autogyilkosa.....2 honap alatt sikerult eltornie par feltengelyt,szetbaszott egy hatso lamellas speert,elrort ket dugot,egy hete pedig korforgalom drift kozben lett csapagyas az autoja.Szetszedesnel derult ki,hogy meg mindig gyari tarcsaval megy.:neutral:

Valóban az Anti az autógyilkosok autógyilkosa !!!!!!!!!!!
Mindent kinyír amit adsz neki!

car-hifi-bogner
2010. 01. 23., 12:55
Haliho.

Van valami infotok az ACT cuccokrol? Most tartok 50000 nel a gyari kuplunggal. Tervezem a jovot :)
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1257&cat=113&page=1

vagy esetleg egy Exedy Stage 1. Termeszetesen ha kell, hozza valo flywheel-el
http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=1649&cat=113&page=1

Ovatos duhaj vagyok... De neha egy egy elindulas jol jonne :rolleyes:
Vagy esetleg ezen az aron felujjitatni a gyarit? Elegge donteskeptelen vagyok. Varom az epito jellegu hozzaszolasokat :)

Koszi. B
Az enyémbe Exedy felújított kevlár tárcsával,most 5000km van benne,szerintem jó lett.Ha gondolod kipróbálhatod,szokni kell a kemény szerkezetet.A második kép az orig.tárcsa 75.000km;)

Leon
2010. 01. 23., 13:27
én is kuplung csere előtt vagyok, mert ez a Martin féle iiiiiszonyatosan szar. Tény hogy elbir mindent, de normál uccai használatra alkalmatlan. Sajnos még mindig nem tudok 450e-t adni egy HKS-ért :(

ATTILA EVO 7
2010. 01. 23., 13:54
:D:D:D olaj szokott lenni a motorban meg a hajtásba ?

kuplungból ha gyári érzésű kell és 50e elmentél vele akkor ott az exedy stage 1 vagy fidanzanak vannak erősebb gyári pedál érzetü kuplungjai. Egyébként sztem a gyári lendkerék nem olyan rossz..


Van olaj benne.Csapagyas az ellibbenestol lett.

ATTILA EVO 7
2010. 01. 23., 13:54
Valóban az Anti az autógyilkosok autógyilkosa !!!!!!!!!!!
Mindent kinyír amit adsz neki!

:evil:

VGergo
2010. 01. 23., 14:39
én is kuplung csere előtt vagyok, mert ez a Martin féle iiiiiszonyatosan szar. Tény hogy elbir mindent, de normál uccai használatra alkalmatlan. Sajnos még mindig nem tudok 450e-t adni egy HKS-ért :(

Ralliartos tárcsával kevesebbet bírt neked ?

Miki
2010. 01. 23., 15:02
Sokadszor is - az ára ellenére is - a duplatárcsás HKS-t javaslom!!! (Nem is tudom hogy most mennyi, meg is kérdezem...)

Előtte mindenfélét kipróbáltam - csak ez vált be, de ez évek óta enni se kér.

bunker
2010. 01. 23., 17:18
Van olaj benne.Csapagyas az ellibbenestol lett.

Hogy a fenébe?
Nem hiszem, hogy jobban ellibben utcán drift közben, mint ringen slickkel! Még anno kérdeztem a Kspeedben, hogy kell/érdemes-e olajteknőt cserélni, azt mondták a gyári tökéletes!
:confused:

MES-Racing
2010. 01. 23., 17:23
Hogy a fenébe?
Nem hiszem, hogy jobban ellibben utcán drift közben, mint ringen slickkel! Még anno kérdeztem a Kspeedben, hogy kell/érdemes-e olajteknőt cserélni, azt mondták a gyári tökéletes!
:confused:

Tök jogos a kérdés, szerintem is mástól mehetett tönkre a motor.

EVO-010
2010. 01. 23., 17:37
Sokadszor is - az ára ellenére is - a duplatárcsás HKS-t javaslom!!! (Nem is tudom hogy most mennyi, meg is kérdezem...)

Előtte mindenfélét kipróbáltam - csak ez vált be, de ez évek óta enni se kér.

Nagyon esélyes nálam is.

hunevo6
2010. 01. 23., 18:59
Sokadszor is - az ára ellenére is - a duplatárcsás HKS-t javaslom!!! (Nem is tudom hogy most mennyi, meg is kérdezem...)

Előtte mindenfélét kipróbáltam - csak ez vált be, de ez évek óta enni se kér.

+1

hallgassatok a Mikire, nem beszél mellé. Nekem is ő ajánlott HKS-t és hallani sem akarok másról! Ja és nekem van a legnyomaték erősebb kocsim azt hiszem és még ezt is el bírja a fránya szerkezet! HIBÁTLAN!

Egyedül egy dolgot nem bír: a sok egymást követő rajtot, mert ha nagyon megmelegszik akkor nem viszi át a nyomatékot.

Leon
2010. 01. 23., 19:53
csoportos vásárlás?? Ez most nagyon szimpatikus ficsör :D

Miki
2010. 01. 23., 19:56
Nyitom a topicot :)

BoostCooler
2010. 11. 12., 23:03
Sokadszor is - az ára ellenére is - a duplatárcsás HKS-t javaslom!!! (Nem is tudom hogy most mennyi, meg is kérdezem...)

Előtte mindenfélét kipróbáltam - csak ez vált be, de ez évek óta enni se kér.

Sachs Racing Engeneering esetleg ??

Ha küldesz évjáratot, motorkódot, szívesen megnézem a listában.
Többtárcsás is van. Az árak nem olyan vészesek.250.000Ft körül/ szett.
( csak Race kuplungot tudok )

BoostCooler
2010. 11. 12., 23:06
Sokadszor is - az ára ellenére is - a duplatárcsás HKS-t javaslom!!! (Nem is tudom hogy most mennyi, meg is kérdezem...)

Előtte mindenfélét kipróbáltam - csak ez vált be, de ez évek óta enni se kér.

Sachs Racing Engineering esetleg ??

Ha küldesz évjáratot, motorkódot, szívesen megnézem a listában.
Többtárcsás is van. Az árak nem olyan vészesek.250.000Ft körül/ szett.
( csak Race kuplungot tudok )

VGergo
2010. 11. 13., 00:04
pl 2003 az évjárat és 4G63t a motorkód

BoostCooler
2010. 11. 13., 00:07
pl 2003 az évjárat és 4G63t a motorkód

Ok ! Minimum mekkora nyomatékhoz kellene ?

VGergo
2010. 11. 13., 00:10
Ok ! Minimum mekkora nyomatékhoz kellene ?

szerintem itt a több tárcsásak az érdekesebbek de 550Nm pl a minimum.

BoostCooler
2010. 11. 13., 00:16
szerintem itt a több tárcsásak az érdekesebbek de 550Nm pl a minimum.

Van kéttárcsás 6+6 ágú szinter. Kikeresem a pontos típust.

Miki
2010. 11. 13., 12:43
:_nemhiszemtabla:

TéZé
2010. 11. 17., 16:58
Hogy a fenébe?
Nem hiszem, hogy jobban ellibben utcán drift közben, mint ringen slickkel! Még anno kérdeztem a Kspeedben, hogy kell/érdemes-e olajteknőt cserélni, azt mondták a gyári tökéletes!
:confused:

Nem nagyon értek hozzá, de az egy irányba hosszan driftelés közben a centripetális erő nagyon ki tudja verni az olajat oldalirányba a különböző alkatrészekben, különösen a motorban, difiben. A Hachirokunál három kör egy szűk körforgalomban és lefogaztad a difit - kis túlzással persze. Ennél már csak az egy helyben pörgés nagyobb (és szerintem értelmetlenebb) autógyilkolás. Szvsz. Nyilván ha épp megnyerted a vb-t, az jó mentség, elfogadható ;)

HUN337
2010. 11. 17., 19:42
Sachs Racing Engineering esetleg ??

Ha küldesz évjáratot, motorkódot, szívesen megnézem a listában.
Többtárcsás is van. Az árak nem olyan vészesek.250.000Ft körül/ szett.
( csak Race kuplungot tudok )
Ez ugye nem komoly?? SACHS? Az Avensisembe nem raknék, nem hogy egy ilyen erös kocsiba...

Miki
2010. 11. 17., 19:52
Ööööö..... Az S12b WRC-ben is Sachs a futómű, legalábbis az ír aszfalt ami alatta volt. (Van persze hozzá Exe-TC is, a sima aszfaltra.)

HUN337
2010. 11. 17., 20:04
Ööööö..... Az S12b WRC-ben is Sachs a futómű, legalábbis az ír aszfalt ami alatta volt. (Van persze hozzá Exe-TC is, a sima aszfaltra.)

Lehet, a Porsche Kupán is mentek már (vagy mennek) Sachs-al, de szerintem te tudod a legjobban hogy versenyalkatrész nagyon nem utcai vagy tuning.
Egy ismerösöm 2szer cserélt Sachs gátlót az Avensisében, 30.000km után meghaltak. Most utcai Kayaba van benne, 100.000en túl van már.

Na meg neked sem Sachs Kupplungod van ;)

Más: én most fogok a Legacyba csináltatni Kupplungot. Szerintem a Martin féle lesz mert:

1: még gyári a kocsi (200le, max 240lesz télen)
2: jövöre szeretnék 6os valtót, oda más Kupplung kell
3: normális áron csinálja.

Láttam hogy itt volt már a Gyurinak is meg a car-hifi-bognernek is Martin cucca, mit érdemes venni? a Kocsit leginkább csapatni fogom használni, szal nem városban stop&go, de azért néha arra is fog kelleni..

Köszi!
Kristóf

Miki
2010. 11. 17., 20:07
Na az az egy amit nem vennék soha többé, mármint a Martin-féle. Persze lehet egy gyengébb autóban oké, de én nagyon nem szerettem, és nem is tartott sokáig.

Az "utcai" Sachs valóban más mint az éles, de hát ez így van mindennel...

VGergo
2010. 11. 17., 20:10
Lehet, a Porsche Kupán is mentek már (vagy mennek) Sachs-al, de szerintem te tudod a legjobban hogy versenyalkatrész nagyon nem utcai vagy tuning.
Egy ismerösöm 2szer cserélt Sachs gátlót az Avensisében, 30.000km után meghaltak. Most utcai Kayaba van benne, 100.000en túl van már.

Na meg neked sem Sachs Kupplungod van ;)

Más: én most fogok a Legacyba csináltatni Kupplungot. Szerintem a Martin féle lesz mert:

1: még gyári a kocsi (200le, max 240lesz télen)
2: jövöre szeretnék 6os valtót, oda más Kupplung kell
3: normális áron csinálja.

Láttam hogy itt volt már a Gyurinak is meg a car-hifi-bognernek is Martin cucca, mit érdemes venni? a Kocsit leginkább csapatni fogom használni, szal nem városban stop&go, de azért néha arra is fog kelleni..

Köszi!
Kristóf

egy tárcsás sima exedy stage 1-2 elégnek kell lennie 240lóhoz.

EVO-010
2010. 11. 17., 20:43
egy tárcsás sima exedy stage 1-2 elégnek kell lennie 240lóhoz.

Ha olyan mint ami most van az enyémben akkor az tuti elég lesz. A Dunában amikor beállt a szerelő srácz megkérdezte, hogy milyen kuplung van benne, mert bitangul fog:) pedig csak Exedy stage 1, de olyan a nyomólapja, hogy két gyári munkahengert is lepattintott egymás után:) Amire figyelj: lendkereket rendesen köszörültesd meg mielőtt berakod az új kuplungot.

Leon
2010. 11. 17., 21:45
MARTIN-t soha! Örök szívás...

HUN337
2010. 11. 17., 21:56
Ok, akkor Martin nem, Exedy igen, de hol érdemes venni???

car-hifi-bogner
2010. 11. 17., 22:05
Láttam hogy itt volt már a Gyurinak is meg a car-hifi-bognernek is Martin cucca, mit érdemes venni?

Köszi!
Kristóf
Nekem Exedy egytárcsás kevlárom van,erősített szerkezettel,annó mikor kupplungot kerestem a Martin konkrétan lebeszélt a saját kupplungjáról:shock::-k.

HUN337
2010. 11. 17., 23:01
Nekem Exedy egytárcsás kevlárom van,erősített szerkezettel,annó mikor kupplungot kerestem a Martin konkrétan lebeszélt a saját kupplungjáról:shock::-k.

sorry akkor félreértettem.

Whistler Racing?

bunker
2010. 11. 18., 00:38
Ez ugye nem komoly?? SACHS? Az Avensisembe nem raknék, nem hogy egy ilyen erös kocsiba...

Nekem Sachs racing szerkezet van az audiban, meg még sok más emberkének is az volt, bírta rendesen.
Igaz még elég kevés a nyúton, de nem is erre lett méretezve.

Tomó
2010. 11. 18., 10:30
Ez ugye nem komoly?? SACHS?

730Nm biztosan széttépi. ;)

600Nm-t még ki kell bírnia.

De Martint tényleg soha!

m.geri
2011. 01. 10., 14:54
Nekem van egy eladó új RALLI ART szinter kuplungtárcsám ha valakit érdekel.
http://forum.evoklub.hu/showthread.php?t=1285

wrcfrenky
2011. 01. 12., 19:51
Szetesett az Exedy dupla tarcsas kuplungom.Hol lehet Magyarorszagon felujitani?

wrcfrenky
2011. 01. 12., 19:54
Fu rossz helyre irtam.

*áthelyezve.(jordan6)

D16V
2011. 01. 13., 00:20
Hogy sikerült "lerugni", vagy volt már benne km rendesen?
Irtam pü.-t, megkaptad?

Szetesett az Exedy dupla tarcsas kuplungom.Hol lehet Magyarorszagon felujitani?

bunker
2011. 01. 13., 00:28
Szetesett az Exedy dupla tarcsas kuplungom.Hol lehet Magyarorszagon felujitani?

Pl. Whistler.

wrcfrenky
2011. 01. 13., 17:11
Nem kaptam meg.Hat mar a verseny elott hallani lehetett,hogy valami hangja van,de nem volt mar idonk szetszedni.Hala,kibirta,de mar az utolso gyorson nehezen ment a valtas.A whistler jo?

nferi
2011. 01. 14., 21:02
Nem kaptam meg.Hat mar a verseny elott hallani lehetett,hogy valami hangja van,de nem volt mar idonk szetszedni.Hala,kibirta,de mar az utolso gyorson nehezen ment a valtas.A whistler jo?

Nekem nem volt még vele probléma már öt éve ő csinálja az összes kupplungomat!;)
A Martin kuplungot viszont egy életre megutáltam még a Zsigulis korszakomba!

Tomó
2011. 01. 15., 02:57
.A whistler jo?
thumbs_up

kzs13
2011. 02. 28., 17:20
Skacok! Ma ajánlottak nekem kuplungfelújításra Hajdúkuplung nevű céget. Csináltak már több 8-asba,állítólag jók. Gyári tárcsára szeretnék kevláros-szinteres megoldást széria X-esbe. Ok, tudom HKS, de mielőtt megveszem, még kipróbálnék valami lowbudget megoldást. Hallottatok erről a hajdúkuplungról? Vélemény?
Előre is köszi

bunker
2011. 02. 28., 17:41
Skacok! Ma ajánlottak nekem kuplungfelújításra Hajdúkuplung nevű céget. Csináltak már több 8-asba,állítólag jók. Gyári tárcsára szeretnék kevláros-szinteres megoldást széria X-esbe. Ok, tudom HKS, de mielőtt megveszem, még kipróbálnék valami lowbudget megoldást. Hallottatok erről a hajdúkuplungról? Vélemény?
Előre is köszi

Én nam hallottam róla, de pont itt alább be lett írva egy jó. :)

kzs13
2011. 02. 28., 18:02
Én nam hallottam róla, de pont itt alább be lett írva egy jó. :)
Köszi, Whistler. Olvastam , de a kontaktom ennél a hajdúnál szokta csináltatni, és így egy helyen lenne megoldva minden. Félek, ha én viszem el a kuplungot csináltatni, másrakja össze, harmadikszakérti, akkor ha valami gixer van , egymásramutogatás megy majd.

kzs13
2011. 02. 28., 18:03
Köszi, Whistler. Olvastam , de a kontaktom ennél a hajdúnál szokta csináltatni, és így egy helyen lenne megoldva minden. Félek, ha én viszem el a kuplungot csináltatni, másrakja össze, harmadikszakérti, akkor ha valami gixer van , egymásramutogatás megy majd.
Nem diszleksziás vagyok, szar a space-em, sorry... :)

bunker
2011. 02. 28., 18:07
Köszi, Whistler. Olvastam , de a kontaktom ennél a hajdúnál szokta csináltatni, és így egy helyen lenne megoldva minden. Félek, ha én viszem el a kuplungot csináltatni, másrakja össze, harmadikszakérti, akkor ha valami gixer van , egymásramutogatás megy majd.

ja, ok.

Tomó
2011. 02. 28., 18:36
Itthon a legtöbb "kuplungmágus" Whistler viszonteladó. ;)

kzs13
2011. 02. 28., 18:42
Itthon a legtöbb "kuplungmágus" Whistler viszonteladó. ;)
Nem rossz ötlet, kiderítem, hogy ők azok-e. 30 pénzt mondtak egy karbon kuplungtárcsára. Annyit nekem megérne. Ha whistleres, akkor pláne jó, de ahogy fent írtam, így egy kézben menne az egész kuplung dolog.

Tomó
2011. 02. 28., 18:47
Martin félével pl. hiába lenne egy kézben. :-#

Andrisék jót szoktak csinálni, ha a szerelőd is jó, nagy baj nem lehet.
De ez csak az én véleményem, a Te autód, nem akarlak rábeszélni.

D16V
2011. 02. 28., 20:54
Nemrég lett kész a kuplungom a Whistlernél, itt egy újabb ajánlás. thumbs_up

EVO-010
2011. 02. 28., 21:40
Nem rossz ötlet, kiderítem, hogy ők azok-e. 30 pénzt mondtak egy karbon kuplungtárcsára. Annyit nekem megérne. Ha whistleres, akkor pláne jó, de ahogy fent írtam, így egy kézben menne az egész kuplung dolog.

Az a carbon szerintem inkább kevlár, pláne 30-ért. Az egytárcsás carbon OEM szerkezettel tuti megcsúszna. Szerintem.

AdamJ
2011. 10. 03., 15:13
Ha csak gyári kuplung tárcsát szeretnék, ki ill. mi alegjobb forrás? :-k

EVO-010
2011. 10. 03., 17:48
e-bay

AdamJ
2011. 10. 10., 14:57
Sziasztok,

van valakinek dokumentációja (service manual) EVO VIII kuplungcseréhez? [-o<

Előre is köszi!

Mx Roli
2011. 10. 10., 17:05
Sziasztok,

van valakinek dokumentációja (service manual) EVO VIII kuplungcseréhez? [-o<

Előre is köszi!

http://www.evomoto.com/tech_articles.php?tech_article_id=27

AdamJ
2011. 10. 11., 10:50
http://www.evomoto.com/tech_articles.php?tech_article_id=27


Hálás köszönet! thumbs_up

wrcfrenky
2012. 03. 04., 16:25
Sziasztok!A dupla tarcsas gr.A-s kuplungom egy szezon utan elkopott,amit Martin ujitott fel anno.Nem is volt vele semmi problema,csak elkopott igy a vegere es felujitasra szorul.Eddig rugos kozepu volt,ami a szeria rovid rs valtoval tokeletesen mukodott,de mivel most mar tolos kerul majd az autoba,akkor milyen kozepu tarcsat kellene bele tenni?Nem tudom,hogy ujta Martin vagy probaljam meg a Whistler-t.Az auto 330 le es 530 Nm.A Whistler az budapesti muhely?Elore is koszi.

nferi
2012. 03. 04., 16:35
Én csak fix tárcsásat raknék bele!
Annak idején nekem a Whistler csinálta a kéttárcsásomat a Subarura is meg a Bmw-re is egyikkel se volt problémám!;)

wrcfrenky
2012. 03. 04., 16:41
Ok,koszi.Holnap van utam ugyis Pestre,legalabb osszekotom a kellemest a hsznossal.

nferi
2012. 03. 04., 16:55
Ok,koszi.Holnap van utam ugyis Pestre,legalabb osszekotom a kellemest a hsznossal.

Hajrá!;)

Richie
2012. 05. 31., 08:53
Kezd elfogyni a gyári kuplunfom. Milyen kuplungot érdemes venni? Átolvasom majd a topikot is, álom az a kéttárcsás lenne de arra most nincs money. Whistler jó kuplungokat csinál? Egytárcsás és a kéttárcsás között mi a legnagyobb különbség?

FQ-400
2012. 05. 31., 10:00
Whistler jó kuplungokat csinál?

10.000-t bír ki kb egy szinter kevlár keverék ha gyilkolod. Jobb mint a gyári, aminek már akkor szaga van ha felálltál vele egy trélerre :D

EVO-010
2012. 05. 31., 10:03
Kezd elfogyni a gyári kuplunfom. ... Egytárcsás és a kéttárcsás között mi a legnagyobb különbség?

nagyobb felület, jobb tapadás
Whistler kevlár erősítésü tárcsa + gyári nyomólapot megerősíti az teljesen jó, (persze ha nem akarsz rajtolgatni)

a többi csak felesleges pénzkidobás

EVO-010
2012. 05. 31., 10:05
10.000-t bír ki kb egy szinter kevlár keverék ha gyilkolod. Jobb mint a gyári, aminek már akkor szaga van ha felálltál vele egy trélerre :D

szinter kevlár keverék:?:

mesélj már erről valamit

hunevo6
2012. 05. 31., 11:11
ezért óvatosan azzal a kevlár cuccal, bizonyos nyomaték felett egy rajt (kísérlet) és annyi neki. Tapasztalatból mondom. Aztán vettem egy HKS-t és semmi bajom azóta se.

FQ-400
2012. 05. 31., 11:12
Még annó mikor apuék versenyeztek a szinter kuplung nekik minden rajtprogramos indulásnál felhegedt és nem lehetett kuplungolni (akkor még nem volt egyenes váltó a vasban). Azért is hagyták el az álló rajtokat. Aztán mikor az utcaiban meghalt a kuplung, mondták, hogy menjünk a ide, itt tudnak adni kuplungot. Elmentünk, mondták is, hogy van a szinter (előbbiekből kifolyólag apu hevesen tiltakozott ellene, mondta, hogy felejtős), mondták, hogy van kevlár is, de az kicsit ugribugri városban, akkor az azért nem kellett... Majd mondták, hogy van a kettő keveréke, ez jó városra is, meg fog is, és nem heged fel. Így lett ez, nem tudok részleteket róla, vittél egy kuplungtárcsát, lefúrták a papucsokat róla, és rátették az újakat. Bírja a rajtot, nem ragad, városban nuku ugribugri. (valami ilyesmi http://szinterkuplung.hu/content/Image/szinterkuplungok/kevlar%20OK_resize.JPG) Ez is kevert cucc a leírás szerint.

hunevo6
2012. 05. 31., 11:23
utcára, lightos versenyzésre, 500Nm alatti autóba biztos tök jó!

bunker
2012. 05. 31., 14:43
500Nm-ig bőven jó a gyári, ha nem rajtolgat az ember. Nekem bírta rendesen. A tárcsát érdemes esetleg kevlároztatni, de attól nem lesz erősebb maga a kuplung, csak a meleget bírja jobban.

Roland
2012. 05. 31., 15:01
szinter kevlár keverék:?:

mesélj már erről valamit

Gyakorlatilag kevlározott szinter kuplung......

EVO-010
2012. 05. 31., 19:25
Gyakorlatilag kevlározott szinter kuplung......

bocs, de szerintem meg ilyen nincs, annál inkább fogalomzavar
esetleg valami konkrét link arra, hogy tévedek

bunker
2012. 05. 31., 20:51
bocs, de szerintem meg ilyen nincs, annál inkább fogalomzavar
esetleg valami konkrét link arra, hogy tévedek

Nem tévedsz. :D

EVO-010
2012. 05. 31., 21:01
Nem tévedsz. :D

köszi bunki:D , de már teljesen bepánikoltam, hogy FQ kolléga (megint) feltalált valamit:mrgreen:
egyébként ötletnek nem rossz a fémbe rongyot keverni](*,)

Sanci
2012. 05. 31., 21:06
köszi bunki:D , de már teljesen bepánikoltam, hogy FQ kolléga (megint) feltalált valamit:mrgreen:
egyébként ötletnek nem rossz a fémbe rongyot keverni](*,)

Azért jó, mert ha elkenődik a fém, a rongy egyből letörli.:mrgreen:

FQ-400
2012. 05. 31., 22:49
FQ kolléga (megint) feltalált.....
egyébként ötletnek nem rossz a fémbe rongyot keverni](*,)
Mert aztán arról te feltaláló tudtal-e, hogy van olyan marha aki a titán meg az alumínium otvozeteket kitalálta (persze.. Te mindenről tudsz) ? Oda van írva, ő gyártja, csak tudja mi van benne.

bunker
2012. 05. 31., 23:53
Mert aztán arról te feltaláló tudtal-e, hogy van olyan marha aki a titán meg az alumínium otvozeteket kitalálta (persze.. Te mindenről tudsz) ? Oda van írva, ő gyártja, csak tudja mi van benne.

Kevlározott szintert biztos nem találsz a Whistler oldalán. :D

http://szinterkuplung.hu/szinter_kuplungok

Papírtigris
2012. 06. 01., 00:54
Richie kérdésére válaszolva:

Nekem már volt minden, szinter, kevlár stb. Szerintem a kéttárcsásra spórolj össze, mert a többi kidobott pénz szerintem (és jóval többe lesz a végén a kéttárcsás), bár attól függ hogyan használod, de pár kemény rajt és végük van az egytárcsásoknak. (bár nekem a hks kéttárcsás sem bírja) De ha esetleg mégis lentről kezded van egy szett ACT-m, felújítandó ha érdekel viheted.

streetfighter 450
2012. 06. 01., 08:53
Richie kérdésére válaszolva:

Nekem már volt minden, szinter, kevlár stb. Szerintem a kéttárcsásra spórolj össze, mert a többi kidobott pénz szerintem (és jóval többe lesz a végén a kéttárcsás), bár attól függ hogyan használod, de pár kemény rajt és végük van az egytárcsásoknak. (bár nekem a hks kéttárcsás sem bírja) De ha esetleg mégis lentről kezded van egy szett ACT-m, felújítandó ha érdekel viheted.

Nekem a HKS tökéletesen bírja a rajtokat, egyik pénteken 30 percen belül 20 rajtot produkált hibamentesen.
Ha érdekel van egy szett dupla tárcsás eladó.
Forgalomban abszolút könnyen használható.

EVO-010
2012. 06. 01., 10:35
Mert aztán arról te feltaláló tudtal-e, hogy van olyan marha aki a titán meg az alumínium otvozeteket kitalálta (persze.. Te mindenről tudsz) ? Oda van írva, ő gyártja, csak tudja mi van benne.

Ha megbántottalak FQ bocsáss meg és elnézést kérek, nem ez volt a célom. Én sem tudok mindent. Viszont amit leírok, annak utána nézek. Javaslom Te is ezt tedd máskor.

Azért, hogy világos legyen számodra a dolog:
A legfelső fotón hagyományos kuplungtárcsa (ferodor) anyaga van feldúsítva kevlár szálerősítéssel és magasabb hő tűrésű műgyantát használnak hozzá, csúsztatáskor ezért nem lesz olyan büdös, mint a gyári. Téged nyílván az tévesztett meg, hogy az oldal tetején "Szinterkuplungok" címszó szerepel. Persze ettől még lehetsz feltaláló;)
Peace

http://szinterkuplung.hu/szinter_kuplungok

hunevo6
2012. 06. 01., 10:59
Nekem a HKS tökéletesen bírja a rajtokat, egyik pénteken 30 percen belül 20 rajtot produkált hibamentesen.
Ha érdekel van egy szett dupla tárcsás eladó.
Forgalomban abszolút könnyen használható.

nekem egy rajtot bír a HKS, ha az nem jön össze és újra kell akkor már nagy nyomáson nem fogta meg negyedik - ötödikben a 700NM-ert... Jó kuplung, de itt a tudása határa. Sajnos az a fő baj vele, hogy könnyen hajlamos vetemedni a nyomólapja (esztergapadon kiválóan javítható) és ezután már messze nem tart meg annyi nyomatékot.

streetfighter 450
2012. 06. 01., 11:06
nekem egy rajtot bír a HKS, ha az nem jön össze és újra kell akkor már nagy nyomáson nem fogta meg negyedik - ötödikben a 700NM-ert... Jó kuplung, de itt a tudása határa. Sajnos az a fő baj vele, hogy könnyen hajlamos vetemedni a nyomólapja (esztergapadon kiválóan javítható) és ezután már messze nem tart meg annyi nyomatékot.


Szerencsém volt, eddig tökéletes:D
A fix közepű van a kocsidban?

hunevo6
2012. 06. 01., 12:57
Szerencsém volt, eddig tökéletes:D
A fix közepű van a kocsidban?

igen, fix a közepe

Erikaviking77
2012. 06. 01., 15:56
Semmi sem tart örökké. Nekünk 184-es 3 tárcsás Tilton van a Corollán, de ez is fogyott a szezon végére. Hátsókerék + hosszú 1-el nem lehet úgy rajtolni, mint az Evokkal, óvatosan kell, hogy ne csak esztergáljunk egy helyben, valószínüleg ez eszegeti. Az egyik belső tárcsát meg kéne már síkoltatni, meg pár szegecset kellett cserélni. Viszont versenyen gond nem volt vele soha.

Sipos
2012. 10. 22., 18:01
Sziasztok!
Használtan vettem az evo IX-em gyári állapotban és gyári kuplunggal 25.000 km-rel. Majd 10.000 km használat után elkezdett megcsúszni a kuplungom, akkor az itt olvasottak alapján a Whistler kevlár erősítésü tárcsa + gyári nyomólapot megerősítést választottam. Kb 5.000 km használat után a hungaroringen hallottam, ha gyorsan raktam a negyediket, hogy reccsen, de utána utcán már nem. Közben az autóm kapott egy kipufogót és egy programot N. Ferinél (nagyon jó lett), de ma megadta magát a kuplungom. Az felújított kuplungban max 5.000 km van. Mostani tapasztalatom, hogy remeg a kuplungpedál és az autó is döcögve indul el és nem veszi könnyen a sebeséget. Olyan érzésem van mintha, nem nyitna szét leljesen. Csúszni nem csúszott meg soha!
Ha van valami tippetek, hogy mi lehet vele kérlek osszátok meg velem.

Köszi:
Dani

Ja, állórajtot csak vizes úton kapott és összesen kétszer, szárazon soha.

hunevo6
2012. 10. 23., 21:28
Sziasztok!
Használtan vettem az evo IX-em gyári állapotban és gyári kuplunggal 25.000 km-rel. Majd 10.000 km használat után elkezdett megcsúszni a kuplungom, akkor az itt olvasottak alapján a Whistler kevlár erősítésü tárcsa + gyári nyomólapot megerősítést választottam. Kb 5.000 km használat után a hungaroringen hallottam, ha gyorsan raktam a negyediket, hogy reccsen, de utána utcán már nem. Közben az autóm kapott egy kipufogót és egy programot N. Ferinél (nagyon jó lett), de ma megadta magát a kuplungom. Az felújított kuplungban max 5.000 km van. Mostani tapasztalatom, hogy remeg a kuplungpedál és az autó is döcögve indul el és nem veszi könnyen a sebeséget. Olyan érzésem van mintha, nem nyitna szét leljesen. Csúszni nem csúszott meg soha!
Ha van valami tippetek, hogy mi lehet vele kérlek osszátok meg velem.

Köszi:
Dani

Ja, állórajtot csak vizes úton kapott és összesen kétszer, szárazon soha.

Itt az ideje venni egy rendes kuplungot - a gyári felejtős

Sipos
2012. 10. 23., 21:49
Itt az ideje venni egy rendes kuplungot - a gyári felejtős


Szerintem az lesz, de lehet kell valami mást is cserélnem, mert ma kipróbálatam, hogy változott e valami és már nem tudom egyik sebeségbe sem berakni. Nem nyit szét a kuplung. Egy korábbi kocsimban már volt ilyen és akkor kuplung munkahengert kellett cserélnem, igaz akkor, ha pumpáltam a pedált működött, most az sem segít.

EVO-010
2012. 10. 23., 22:05
Szerintem az lesz, de lehet kell valami mást is cserélnem, mert ma kipróbálatam, hogy változott e valami és már nem tudom egyik sebeségbe sem berakni. Nem nyit szét a kuplung. Egy korábbi kocsimban már volt ilyen és akkor kuplung munkahengert kellett cserélnem, igaz akkor, ha pumpáltam a pedált működött, most az sem segít.

Próbáltad már légteleníteni, a pedáloldali munkahengert? Az gyakrabban lesz levegős. Egy próbát megér. Ilyen kevés km után kizártnak tartom, hogy (gyári nyomólappal) cserélni kellene. Nekem is IX-es pedál oldali munkahenger van fent a X-esen, erősített 1350 kg-os nyomólappal, de hibátlan.

Sipos
2012. 10. 23., 22:11
Próbáltad már légteleníteni, a pedáloldali munkahengert? Az gyakrabban lesz levegős. Egy próbát megér. Ilyen kevés km után kizártnak tartom, hogy (gyári nyomólappal) cserélni kellene. Nekem is IX-es pedál oldali munkahenger van fent a X-esen, erősített 1350 kg-os nyomólappal, de hibátlan.

Még nem, de nem tudom, hogy azt hogy kell, de majd megkérek valakit.
Köszönöm a tippet!

hunevo6
2012. 10. 24., 09:47
Próbáltad már légteleníteni, a pedáloldali munkahengert? Az gyakrabban lesz levegős. Egy próbát megér. Ilyen kevés km után kizártnak tartom, hogy (gyári nyomólappal) cserélni kellene. Nekem is IX-es pedál oldali munkahenger van fent a X-esen, erősített 1350 kg-os nyomólappal, de hibátlan.

Ez az egyik, a másik meg az, hogy ott a beltérben is lehet kuplungot állítani, hogy jobban kiemeljen, persze ettől magasabb lesz a fogáspontja - de egy próbát ez is megér. Hány lovasra csinálta az az elvetemült a kocsidat? Ha jól tudom 1.5-bárt tölt be, ami 400 paci egy kilencesnél.... Ez gyári kuplunggal nem fog menni...

Sipos
2012. 10. 24., 09:59
Ez az egyik, a másik meg az, hogy ott a beltérben is lehet kuplungot állítani, hogy jobban kiemeljen, persze ettől magasabb lesz a fogáspontja - de egy próbát ez is megér. Hány lovasra csinálta az az elvetemült a kocsidat? Ha jól tudom 1.5-bárt tölt be, ami 400 paci egy kilencesnél.... Ez gyári kuplunggal nem fog menni...

Azt is meg fogjuk nézni. Én is gondoltam, hogy nem fogja bírni a gyári kuplung, de most pont a fordítottja a gond. Megnézzük ezeket az "egyszerű" dolgokat, ha nem megy biztosan kap egy jó kuplungot. Hogy hány lóerő lett azt nem tudom, mert még nem mértünk. Még kap egy új AC-ét és utána megnézzük. Amúgy jól tudod, mikor betölt 1,5-1,6-ot tölt és utána 1,1-et tart.

hunevo6
2012. 10. 24., 14:27
Azt is meg fogjuk nézni. Én is gondoltam, hogy nem fogja bírni a gyári kuplung, de most pont a fordítottja a gond. Megnézzük ezeket az "egyszerű" dolgokat, ha nem megy biztosan kap egy jó kuplungot. Hogy hány lóerő lett azt nem tudom, mert még nem mértünk. Még kap egy új AC-ét és utána megnézzük. Amúgy jól tudod, mikor betölt 1,5-1,6-ot tölt és utána 1,1-et tart.

Igazából az számít, hogy mennyi a nyomás 5.500 rpm-nél, ugyanis itt van a lóerő csúcsa annak a turbónak. Ha itt megvan legalább 1.4-1.5 bár akkor kb 400 lovas, ha itt van az általad írt 1.1, akkor 360-370 körül van csak. Persze mindennek semmi köze a kuplungod mostani szarakodásához.

Sipos
2012. 10. 31., 19:03
Kuplung szétszedve és kiderült, hogy leszakadt a kevlár 1/3-a.
Az lenne a kérdésem, hogy van e valakinek elfekvőben kuplungja vagy, hogy exedy kuplungot kitől tudok itthon beszerezni? Exedy stage 1-2-ben gondolkodom, de érdekel hasonló megoldás más márkában is.

bunker
2012. 10. 31., 20:22
Kuplung szétszedve és kiderült, hogy leszakadt a kevlár 1/3-a.
Az lenne a kérdésem, hogy van e valakinek elfekvőben kuplungja vagy, hogy exedy kuplungot kitől tudok itthon beszerezni? Exedy stage 1-2-ben gondolkodom, de érdekel hasonló megoldás más márkában is.

Nem csinálják meg gariba, vagy nem is kérdezted?
Nem szokott a Whistleres kuplungokkal gond lenni, egy telefont megérne.

wrcfrenky
2012. 10. 31., 21:47
Nekem se csinaltak meg jol.Nem nyitott ki rendesen a duplatarcsas es erre azt mondtak,hogy igy sikerult...Majdnem foldhozvagtam magam idegembe!!!!Meg most is idegbe jovok ha ra gondolok.Persze a leocsarolt Martin faszanyosan megcsinalta.

hunevo6
2012. 11. 01., 00:34
Sorry, utálom az ilyen postokat amit most fogok írni, de ha vissza olvastok én már a legelején megmondtam, hogy a kevlár egy fos. Én is próbáltam egy- azaz egy rajtot bírt és az egész kifüstölt - a tükörben integettem neki. Felejtő. Szinter kuplunggal kell menni.

bunker
2012. 11. 01., 00:48
Sorry, utálom az ilyen postokat amit most fogok írni, de ha vissza olvastok én már a legelején megmondtam, hogy a kevlár egy fos. Én is próbáltam egy- azaz egy rajtot bírt és az egész kifüstölt - a tükörben integettem neki. Felejtő. Szinter kuplunggal kell menni.

Nekem a S2-n idáig rengeteg rajtot kibírt -olyan igazi négy kerék füstölőset- és semmi baja (Sachs racing szerkezet, és RS2 kevláros tárcsa). Mindeközben 2x tört már hátsó féltengely és egyszer féltengely csukló.

Tomó
2012. 11. 01., 07:30
Bunki rajtot aláírom, tényleg 4 csík marad! :D :D \\:D/

Sipos
2012. 11. 01., 10:40
Nem csinálják meg gariba, vagy nem is kérdezted?
Nem szokott a Whistleres kuplungokkal gond lenni, egy telefont megérne.

Meg se próbáltam, mert azzal nem vagyok sokkal előrébb, hogy megcsinálja "ugyanúgy" mint elöbb, meg gondolom a szerelést nem fogja kifizetni, most se és ha gond lenne megint.

hunevo6
2012. 11. 02., 00:05
Nekem a S2-n idáig rengeteg rajtot kibírt -olyan igazi négy kerék füstölőset- és semmi baja (Sachs racing szerkezet, és RS2 kevláros tárcsa). Mindeközben 2x tört már hátsó féltengely és egyszer féltengely csukló.

Jó, de az egy másik autó! :shock:

Sipos
2012. 11. 27., 14:18
Sorry, utálom az ilyen postokat amit most fogok írni, de ha vissza olvastok én már a legelején megmondtam, hogy a kevlár egy fos. Én is próbáltam egy- azaz egy rajtot bírt és az egész kifüstölt - a tükörben integettem neki. Felejtő. Szinter kuplunggal kell menni.

Szinter lett és már használom több mint egy hete és nem tudok rá panaszkodni. Normálisan el lehet vele indulni és ha összezárt akkor fog rendesen! :D
Amúgy kocsit megmértük ~360 LE.

hunevo6
2012. 11. 27., 14:38
Szinter lett és már használom több mint egy hete és nem tudok rá panaszkodni. Normálisan el lehet vele indulni és ha összezárt akkor fog rendesen! :D
Amúgy kocsit megmértük ~360 LE.


thumbs_up

acer24
2012. 12. 21., 00:16
Sziasztok!

Végig olvastam az elejétől és mostanra teljesen elbizonytalanodtam:hopelessness:

Nekem egy 2002-es galant vr-4-em van. 95000km van benne és a szervíztörténet szerint a gyári kuplung (a kocsit teljesen tuningmentes gyári állapotban vettem) szeretnék 350 lovat kihozni belőle ehez akarok valami "jó" kuplungot.
A kocsi mindennapi használatban van, szinte csak városi használat, nyáron 1x 2x kimennék valami amatőr pályára :D ezért szerintem fölösleges a 2000usd-s os gikken (+ szállítás vám áfa) exedy megoldások is 1000usd (+szállítás vám áfa) indulnak.... Evo átalakítás lehetséges, de az is húzós lenne. Szerintetek merjek Whistlernél kevlárt csináltatni?

bajno
2012. 12. 21., 06:55
Sziasztok!

Végig olvastam az elejétől és mostanra teljesen elbizonytalanodtam:hopelessness:

Nekem egy 2002-es galant vr-4-em van. 95000km van benne és a szervíztörténet szerint a gyári kuplung (a kocsit teljesen tuningmentes gyári állapotban vettem) szeretnék 350 lovat kihozni belőle ehez akarok valami "jó" kuplungot.
A kocsi mindennapi használatban van, szinte csak városi használat, nyáron 1x 2x kimennék valami amatőr pályára :D ezért szerintem fölösleges a 2000usd-s os gikken (+ szállítás vám áfa) exedy megoldások is 1000usd (+szállítás vám áfa) indulnak.... Evo átalakítás lehetséges, de az is húzós lenne. Szerintetek merjek Whistlernél kevlárt csináltatni?

Szerintem megéri költeni a kuplungra,én szeptember végén rakattam be valami gyári "olcsó" megoldást (akkor arra volt keret),de nem igazán vagyok vele megelégedve,szerintem ha komolyan gondolja az ember költeni kell rá,vagy 3-4havonta cserélgeted (na az lesz a drága)...Én is kivárom mig megadja magát,aztán kap valami rendes exedyt,vagy Act-t...

Sipos
2012. 12. 21., 10:52
Sziasztok!

Végig olvastam az elejétől és mostanra teljesen elbizonytalanodtam:hopelessness:

Nekem egy 2002-es galant vr-4-em van. 95000km van benne és a szervíztörténet szerint a gyári kuplung (a kocsit teljesen tuningmentes gyári állapotban vettem) szeretnék 350 lovat kihozni belőle ehez akarok valami "jó" kuplungot.
A kocsi mindennapi használatban van, szinte csak városi használat, nyáron 1x 2x kimennék valami amatőr pályára :D ezért szerintem fölösleges a 2000usd-s os gikken (+ szállítás vám áfa) exedy megoldások is 1000usd (+szállítás vám áfa) indulnak.... Evo átalakítás lehetséges, de az is húzós lenne. Szerintetek merjek Whistlernél kevlárt csináltatni?

Szerintem, ha tényleg szeretnél 350 lovat, akkor NE!
Nekem volt pont amit szeretnél. Csere után gyári állapotban elment vele az autom kb. 4.500 km-et, de mikor 360 LE lett 300 km-en belül leaszakadt a kevlár a tárcsa 1/3-áról.
Nekem azóta szinter kuplungom van és jól múködik. Minden nap használom az autót városban is. Ha érdekel keresd meg nferi-t a fórumról, nekem ő csinálta. De ha szeretnéd kipróbálni, hogy milyen vezetni írj és megmutatom.

acer24
2012. 12. 24., 16:50
Köszi Sipos és bajno a választ!
Boldog karácsonyt mindenkinek!

Coppermine
2013. 01. 30., 16:53
Sziasztok,

mostanában tapasztalom az ótóval, hogy sebességben gurulva viszonylag alacsony fordulattartományon (1500-2000 közt) motorfékkel, van egy jó adag surlódó hang. Először azt hittem valami berezonál, de nem...
Reprodukálni kb úgy lehet a dolgot, hogy plö sebességgel gurulva motorfékkel ejtem a fordulatot 1500-2000 közé, és akkor megjön ez a surlódó hang. de ahogy egy nüansznyit ráteszem a lábam gázra, egyből eltűnik ez a hang - és csak motorféknél jön. Azért tippelek a váltó környékéről valamire, mert ha kinyomom a kuplungot a surlódó hang közben, akkor egyszerre megszűnik (visszaengedem visszajön). És csak ebben a sebességtartományban jön elő, gázpedált felengedve.

Valakinek vmi 5let ? (kinyomócsapágyra gondoltam, de az nem ezt a jelenséget produkálja).

-C0pp3rM!n3-

bajno
2013. 01. 30., 17:20
Sziasztok,

mostanában tapasztalom az ótóval, hogy sebességben gurulva viszonylag alacsony fordulattartományon (1500-2000 közt) motorfékkel, van egy jó adag surlódó hang. Először azt hittem valami berezonál, de nem...
Reprodukálni kb úgy lehet a dolgot, hogy plö sebességgel gurulva motorfékkel ejtem a fordulatot 1500-2000 közé, és akkor megjön ez a surlódó hang. de ahogy egy nüansznyit ráteszem a lábam gázra, egyből eltűnik ez a hang - és csak motorféknél jön. Azért tippelek a váltó környékéről valamire, mert ha kinyomom a kuplungot a surlódó hang közben, akkor egyszerre megszűnik (visszaengedem visszajön). És csak ebben a sebességtartományban jön elő, gázpedált felengedve.

Valakinek vmi 5let ? (kinyomócsapágyra gondoltam, de az nem ezt a jelenséget produkálja).

-C0pp3rM!n3-

Azt nem tudom mi lehet,de ez elöjött most nekem is,csak nekem magasabb fordulatnál,kb 2500-3000 környékén...én is arra gondolok hogy a kuplung hullott szét,van benne vagy 3000km...illetve remélem,hogy nem osztómü,váltó környéke...

hunevo6
2013. 01. 30., 23:54
Sziasztok,

mostanában tapasztalom az ótóval, hogy sebességben gurulva viszonylag alacsony fordulattartományon (1500-2000 közt) motorfékkel, van egy jó adag surlódó hang. Először azt hittem valami berezonál, de nem...
Reprodukálni kb úgy lehet a dolgot, hogy plö sebességgel gurulva motorfékkel ejtem a fordulatot 1500-2000 közé, és akkor megjön ez a surlódó hang. de ahogy egy nüansznyit ráteszem a lábam gázra, egyből eltűnik ez a hang - és csak motorféknél jön. Azért tippelek a váltó környékéről valamire, mert ha kinyomom a kuplungot a surlódó hang közben, akkor egyszerre megszűnik (visszaengedem visszajön). És csak ebben a sebességtartományban jön elő, gázpedált felengedve.

Valakinek vmi 5let ? (kinyomócsapágyra gondoltam, de az nem ezt a jelenséget produkálja).

-C0pp3rM!n3-

hátsó diffi

Coppermine
2013. 01. 31., 09:25
hátsó diffi

annak roppant nem örülnék.

-C0pp3rM!n3-

bajno
2013. 01. 31., 12:07
hátsó diffi

Azt elfelejtettem irni,nekem elölröl jön a hang,nem a hátuljából.

ttop
2013. 01. 31., 12:23
Nekem az első adta ki ezt a hangot és csere is volt....

bajno
2013. 01. 31., 22:23
Nekem az első adta ki ezt a hangot és csere is volt....
Na,még az lenne a legbarátibb...

ttop
2013. 02. 01., 11:08
Na,még az lenne a legbarátibb...

Nézesd meg nekem ha időben ráhúzták volna akkor a kúp nem nyalta volna le a fogaskereket!
De 2002-ben annyit mondtak hogy jaj de jó hogy ennek az autónak végre van hajtás hangja.... hát marha jó volt...

Viktor
2013. 02. 01., 11:46
Na,még az lenne a legbarátibb...

Az is tud annyiba kerülni mint a teljes hátsó rész sajnos.

bajno
2013. 02. 01., 12:16
Nézesd meg nekem ha időben ráhúzták volna akkor a kúp nem nyalta volna le a fogaskereket!
De 2002-ben annyit mondtak hogy jaj de jó hogy ennek az autónak végre van hajtás hangja.... hát marha jó volt...

Jaja,holnap átugrok Németországba alánézünk mi lehet,aztán reméljük a legjobbakat...az elsö difi meg még a gyári,ugyhogy egy kis revizio meg egy sperr talán ártani nem árt neki ;)

Coppermine
2013. 02. 01., 15:14
Jaja,holnap átugrok Németországba alánézünk mi lehet,aztán reméljük a legjobbakat...az elsö difi meg még a gyári,ugyhogy egy kis revizio meg egy sperr talán ártani nem árt neki ;)

majd a fejleményeket meséld :) én is szerintem elviszem záros határidőn belül megnézetni.

-C0pp3rM!n3-

bajno
2013. 02. 05., 08:37
majd a fejleményeket meséld :) én is szerintem elviszem záros határidőn belül megnézetni.

-C0pp3rM!n3-

Hát okosabbak sajna nem lettünk a hétvége után,már az autó felemelése is okozott némi fejfájást,nagyon szétbontani meg nem volt idö sajnos,meg meghagyom inkább a magyar szakembereknek ezt a mutatványt.Ha te többre jutsz bedobhatnád nálad mi volt.

Coppermine
2013. 07. 01., 10:07
Hát okosabbak sajna nem lettünk a hétvége után,már az autó felemelése is okozott némi fejfájást,nagyon szétbontani meg nem volt idö sajnos,meg meghagyom inkább a magyar szakembereknek ezt a mutatványt.Ha te többre jutsz bedobhatnád nálad mi volt.

Sajnos eddig nem volt rá nagyon sok időm, de most úgy néz ki nekiesek a dolognak, mivel közben begyűrűzött más is ...
Nagyon úgy néz ki, hogy a transferből jön a hang (vagy difi ???) ... megpróbáltam felvenni valamennyire, itt lenne:
https://www.youtube.com/watch?v=9IRpRrD_j7Q

Eddig ilyen hangja nem volt, alap búgó hang egyenesben, balra kanyarban erősödik, jobb kanyarban teljesen elhallgat -> ebből gondoltam hogy jobb első csapágy. Meg is vettem, de sajnos a "szerelő", aki megcsinálta volna, 4 hétig nem nyúlt az autóhoz, így múlt hét pénteken megelégelve a dolgot, elhoztam. Most már sajna a videón hallható hang is előjött (youtube-on keresgélve nagyon transfer gyanús a dolog), viszont nem szeretném sokáig nyúzni így az autót, minél előbb meg akarom csináltatni, vagy legalábbis megtudni, hogy mi a baja, mit kell(ene) cserélni.

Ezzel együtt el is vinném valami normálisabb helyre az autót, mert meguntam a folyamatos "holnapra kész van" dolgot ... (Kspeed vagy Redsun, nagyjából ebben gondolkozok).
Esetleg aki cserélt már transfert ilyen okból kifolyólag, mennyi volt az összköltség (csak hogy tudjak kalkulálni) ?

szerk: a másik nyűgöm a fék k.rvaerős sípolása, ami szerintem nem normális. Ugyanez a szett feltéve másik autóra (Kinetix 320mm + Kinetix betétek, újak) hangtalanul működnek... enyémen üvölt mint az állat, kvázi nem lehet vele közlekedni így, parkolóházban ilyen hangja van: https://www.youtube.com/watch?v=fjxqR_ydw2Y

Musitz laci
2013. 07. 01., 19:43
Az én fékemnek is pont ien hangja van!

peterz81
2013. 07. 01., 21:30
Nekem is ilyen volt az új betét,ha meg melegited a féket akkor elhalgat?! Egy idö után nekem elhalgatott. Most megin kellene új betét tárcsa

Coppermine
2013. 07. 01., 21:39
Nekem is ilyen volt az új betét,ha meg melegited a féket akkor elhalgat?! Egy idö után nekem elhalgatott. Most megin kellene új betét tárcsa

ha durván megyek vele, akkor pár fékezés után csendesedik... de ha újra normálisan vezetem, akkor visszajön. viszont azt nem lehet, hogy elindulás előtt csapatok egy 5 percet, és csak utána megyek a városban :D
mivel első fék upgrade volt (evo4 296 2dugós -> evo8 320 4dugós), arra gondoltam, hogy lehet, hogy főfékhengert is kéne cserélni (?), mert a gyári 4es főfékhenger "kevés" lenne ?

peterz81
2013. 07. 01., 21:54
ha durván megyek vele, akkor pár fékezés után csendesedik... de ha újra normálisan vezetem, akkor visszajön. viszont azt nem lehet, hogy elindulás előtt csapatok egy 5 percet, és csak utána megyek a városban :D
mivel első fék upgrade volt (evo4 296 2dugós -> evo8 320 4dugós), arra gondoltam, hogy lehet, hogy főfékhengert is kéne cserélni (?), mert a gyári 4es főfékhenger "kevés" lenne ?
Használd egy kicsit,ne variálj. Nekem tuti kellett 1000-1500 km mire elhalgatott. A kemény betét mind ilyen. Nekem sötétbe ha felmelegszik akkor még szikrázni is szokott!! Zebránál van menekülés,néznek értetlenül!:mrgreen: (elöször én is csak néztem okossan)

Coppermine
2013. 07. 01., 23:43
Használd egy kicsit,ne variálj. Nekem tuti kellett 1000-1500 km mire elhalgatott. A kemény betét mind ilyen. Nekem sötétbe ha felmelegszik akkor még szikrázni is szokott!! Zebránál van menekülés,néznek értetlenül!:mrgreen: (elöször én is csak néztem okossan)

előlem az autósok menekülnek, azt hiszik, hogy elszállt a fék az autón. de a gyalogosok is pattognak előlem rendesen.

Musitz laci
2013. 07. 02., 18:24
ha durván megyek vele, akkor pár fékezés után csendesedik... de ha újra normálisan vezetem, akkor visszajön. viszont azt nem lehet, hogy elindulás előtt csapatok egy 5 percet, és csak utána megyek a városban :D
mivel első fék upgrade volt (evo4 296 2dugós -> evo8 320 4dugós), arra gondoltam, hogy lehet, hogy főfékhengert is kéne cserélni (?), mert a gyári 4es főfékhenger "kevés" lenne ?

Nem kell cserélni főhengert elbírja!

peterz81
2014. 03. 27., 19:20
Lassan de biztosan megdöglik a kuplungom,elvileg exedey van benne. Érdemes felújítani? Hol? Vagy jobb alternatíva van? Nem csúszik,csak az a jelenség,hogy ha finoman indulok,lassan engedem a pedált fel akkor egy síró hang jön belőle,ha eszetlenül magasabb fordulatról indulok akkor hang elmarad,azonnal fog kb fél úton és inkább melegen produkálja! Tipp? Üresbe zörgő hang jön a váltóból,kinyomott kuplungnál csend van,gondolom kinyomó csapágy lesz vagy nyeles tengely?

EVO-010
2014. 03. 27., 19:55
Lassan de biztosan megdöglik a kuplungom,elvileg exedey van benne. Érdemes felújítani? Hol? Vagy jobb alternatíva van? Nem csúszik,csak az a jelenség,hogy ha finoman indulok,lassan engedem a pedált fel akkor egy síró hang jön belőle,ha eszetlenül magasabb fordulatról indulok akkor hang elmarad,azonnal fog kb fél úton és inkább melegen produkálja! Tipp? Üresbe zörgő hang jön a váltóból,kinyomott kuplungnál csend van,gondolom kinyomó csapágy lesz vagy nyeles tengely?

A kinyomó csapágyad oda van.
Ha semmi extra rajtolgatásod nem lesz, akkor a gyári tárcsa is elmegy legalább 20-30 e km-t. Persze ez erősen stílusfüggő. Egy erősebb (1350 kg) egytárcsás nyomólappal, jóval tovább bírja az autód. A szinter utcára, (dugóba) nagy kihívás. A szén, vagy a több tárcsás pedig drága.

http://szinterkuplung.hu/szinter_kuplungok

A legfelső fotón hagyományos kuplungtárcsa (ferodor) anyaga van feldúsítva kevlár szálerősítéssel és magasabb hő tűrésű műgyantát használnak hozzá, csúsztatáskor ezért nem lesz olyan büdös, mint a gyári. Amennyiben visszamegy a régi nyomólapod, akkor köszörültesd fel!

Szerintem nézz be hozzájuk, biztosan segítenek.

peterz81
2014. 03. 28., 06:18
A kinyomó csapágyad oda van.
Ha semmi extra rajtolgatásod nem lesz, akkor a gyári tárcsa is elmegy legalább 20-30 e km-t. Persze ez erősen stílusfüggő. Egy erősebb (1350 kg) egytárcsás nyomólappal, jóval tovább bírja az autód. A szinter utcára, (dugóba) nagy kihívás. A szén, vagy a több tárcsás pedig drága.

http://szinterkuplung.hu/szinter_kuplungok

A legfelső fotón hagyományos kuplungtárcsa (ferodor) anyaga van feldúsítva kevlár szálerősítéssel és magasabb hő tűrésű műgyantát használnak hozzá, csúsztatáskor ezért nem lesz olyan büdös, mint a gyári. Amennyiben visszamegy a régi nyomólapod, akkor köszörültesd fel!

Szerintem nézz be hozzájuk, biztosan segítenek.


Köszi,megnyugodtam,mert elvileg csak a kinyomó csapágyat kell kidobni most.Senki kedvéért nem szoktam állórajtot produkálni.Dugóba pedig nem ezzel szoktam várakozni arra van szolidabb autó is.:mrgreen:

Papírtigris
2014. 05. 27., 11:21
Esetleg nincs valakinek egy 2 vagy 3 tárcsás eladó??:confused:

bajno
2014. 05. 27., 11:28
Esetleg nincs valakinek egy 2 vagy 3 tárcsás eladó??:confused:

Mibe is kellene? Csak nem visszakerult hozzad a gep?

Papírtigris
2014. 05. 27., 11:39
Mibe is kellene? Csak nem visszakerult hozzad a gep?

Mivel ez egy evo fórum (bár a time atacknál néha nem úgy tünik:twisted:), ezért evoba. És nem.

bajno
2014. 05. 27., 11:44
..., ezért evoba. És nem.

:-k Várjuk a részleteket :D

Sipos
2014. 05. 27., 12:58
Esetleg nincs valakinek egy 2 vagy 3 tárcsás eladó??:confused:
Lehet megvan még neki:
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?2247-EXEDY-200mm-duplat%E1rcs%E1s-race-kuplung-elad%F3-olcs%F3n

MES-Racing
2014. 05. 27., 13:10
Lehet megvan még neki:
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?2247-EXEDY-200mm-duplat%E1rcs%E1s-race-kuplung-elad%F3-olcs%F3n

Nincs már meg, mindkét szettet megvették már.

Miki
2014. 05. 28., 09:42
Mivel ez egy evo fórum (bár a time atacknál néha nem úgy tünik:twisted:), ezért evoba. És nem.

OFF

Ez AZ Evo fórum, ahol sokmindenkinek van más autója (is), és ezzel semmi baj nincs.

ON

kemszi
2014. 09. 04., 15:55
Tudom,hogy nem pont ide illik de ennyiért nem akarok új témát nyitni,jól gondolom,hogy 2006-os évjáratú,még modell váltás előtti l200 (110ló körüli) kettőstömegűlendkerékkel van szerelve

Erikaviking77
2014. 09. 04., 17:03
Szerintem hagyományos fix lendkerék van benne.


Tudom,hogy nem pont ide illik de ennyiért nem akarok új témát nyitni,jól gondolom,hogy 2006-os évjáratú,még modell váltás előtti l200 (110ló körüli) kettőstömegűlendkerékkel van szerelve

kemszi
2014. 09. 04., 20:15
valóban,csak azért gondoltam hirtelen erre mert anno a passat is hasonlóan csörgött üresben,ott ráhibáztam a dologra:-# igaz nem is az a finom járású motor :D

Erikaviking77
2014. 09. 04., 20:37
Az 4D56-hoz tartozó váltó betegség. Az enyém is ilyen. Hidegen tűrhető, melegen hangosabb üresben. Kulpung kinyomásra elhalgat. Nyelestengely csapágy, vagy a főtengely végén a megvezető, vagy bármi más :). A barátomé is ilyen volt, aztán kuplung cserekor kicserélte a megvezető tűgörgőt, töltött a váltóba vagy fél liter olajat ami hiányzott a szintből és jó lett. Vagyis az új kuplung egy szar (zúg-búg), de a váltó táján csend lett. Már csak 1 év és az enyémet is szétszedetem, bár 1,2,3 éve is ezt gondoltam...


valóban,csak azért gondoltam hirtelen erre mert anno a passat is hasonlóan csörgött üresben,ott ráhibáztam a dologra:-# igaz nem is az a finom járású motor :D

kemszi
2014. 09. 04., 21:32
akkor nem egyedi jelenség,és annyira nem is parás dolog,köszi az infót

Ceofang
2015. 01. 21., 10:00
72 000 kilometer utan megadta magat a gyari kuplungom. Nagyon csuszik. Nem mentem vele sokat igy (2-3 utam volt vele, kb. 250km es igyekeztem kimelni). A kerdesem, hogy gyari Evo8 (5seb.) kuplungot hol lehet beszerezni jo aron? Nagysagrendileg mennyibe kerul?

Allorajtot sose nyomtam, a kuplungot sose rugtam/csusztatgattam, ezert gondolom ismet sokaig kibirná a gyari szerkezet. (Igaz masfel eve kb. 380le/525nm program van az auton.)

Kivancsisagbol megneztem milyen arak vannak, az alabbi talalatok jottek:
Westlake - 48 000 Ft (Bardi)
Unix - 48 000 (Unix, bar szerintem ez ua. a Westlake)
Ashika - 80 000 Ft (Unix)
Jakoparts - 125 000 Ft (Unix)
Sachs - 159 000 (Fridcar)
Exedy - 172 000 Ft (Unix)
Valeo - 313 000 Ft (Unix)
Exedy dupla tarcsas - 650 000 Ft (UK e-bay)

Aki csereltetett mar kuplungot az ismertebb szervizek valamelyikenel megirna (akár privátban), hogy mennyibe kerult a munkadij? Tudom, hogy nagy a szoras, de szeretnek tajekozodni.

jlaci74
2015. 01. 21., 10:51
72 000 kilometer utan megadta magat a gyari kuplungom. Nagyon csuszik. Nem mentem vele sokat igy (2-3 utam volt vele, kb. 250km es igyekeztem kimelni). A kerdesem, hogy gyari Evo8 (5seb.) kuplungot hol lehet beszerezni jo aron? Nagysagrendileg mennyibe kerul?

Allorajtot sose nyomtam, a kuplungot sose rugtam/csusztatgattam, ezert gondolom ismet sokaig kibirná a gyari szerkezet. (Igaz masfel eve kb. 380le/525nm program van az auton.)

Kivancsisagbol megneztem milyen arak vannak, az alabbi talalatok jottek:
Westlake - 48 000 Ft (Bardi)
Unix - 48 000 (Unix, bar szerintem ez ua. a Westlake)
Ashika - 80 000 Ft (Unix)
Jakoparts - 125 000 Ft (Unix)
Sachs - 159 000 (Fridcar)
Exedy - 172 000 Ft (Unix)
Valeo - 313 000 Ft (Unix)
Exedy dupla tarcsas - 650 000 Ft (UK e-bay)

Aki csereltetett mar kuplungot az ismertebb szervizek valamelyikenel megirna (akár privátban), hogy mennyibe kerult a munkadij? Tudom, hogy nagy a szoras, de szeretnek tajekozodni.

Tudok segíteni, pü-ben adj egy alvázszámot ...
( Konkrétan az unixban semmi sincs készleten a listádból ... )

Papírtigris
2015. 01. 21., 11:28
72 000 kilometer utan megadta magat a gyari kuplungom. Nagyon csuszik. Nem mentem vele sokat igy (2-3 utam volt vele, kb. 250km es igyekeztem kimelni). A kerdesem, hogy gyari Evo8 (5seb.) kuplungot hol lehet beszerezni jo aron? Nagysagrendileg mennyibe kerul?

Allorajtot sose nyomtam, a kuplungot sose rugtam/csusztatgattam, ezert gondolom ismet sokaig kibirná a gyari szerkezet. (Igaz masfel eve kb. 380le/525nm program van az auton.)

Kivancsisagbol megneztem milyen arak vannak, az alabbi talalatok jottek:
Westlake - 48 000 Ft (Bardi)
Unix - 48 000 (Unix, bar szerintem ez ua. a Westlake)
Ashika - 80 000 Ft (Unix)
Jakoparts - 125 000 Ft (Unix)
Sachs - 159 000 (Fridcar)
Exedy - 172 000 Ft (Unix)
Valeo - 313 000 Ft (Unix)
Exedy dupla tarcsas - 650 000 Ft (UK e-bay)

Aki csereltetett mar kuplungot az ismertebb szervizek valamelyikenel megirna (akár privátban), hogy mennyibe kerult a munkadij? Tudom, hogy nagy a szoras, de szeretnek tajekozodni.

Ha tényleg ilyen kímélősen mész, akkor szerintem vedd meg a klubtárstól ezt, azért valamivel jobb mint a gyári és ott van kéznél:

http://evoklub.hu/forum/showthread.php?2579-EVO-8-alkatr%E9szek

Munkadíj meg szerintem 50-100 között van, szóval tényleg nagy a szórás.

Ceofang
2015. 01. 21., 11:46
Koszi Zsolti! Irtam Botondnak is, meg Jlacinak is :)

kicsievo
2015. 03. 06., 00:29
Van valakinek tapasztalata MTX két tárcsás kuplunggal?

Musitz laci
2015. 03. 06., 09:16
Van valakinek tapasztalata MTX két tárcsás kuplunggal?

Nekem MTX kuplung van, verseny autóba tökéletes, de utcai használatra nem ajánlanám pedál kemény, csúsztatni nem nagyon lehet,de jó kis kuplung!

kicsievo
2015. 03. 06., 21:53
Nekem MTX kuplung van, verseny autóba tökéletes, de utcai használatra nem ajánlanám pedál kemény, csúsztatni nem nagyon lehet,de jó kis kuplung!


Köszi!
Azt hiszem kipróbálom.

Erikaviking77
2016. 01. 06., 21:11
Kellene a Tilton kuplungunka új nyomólap. Itthon Fodoron kívül másnál van esély ilyesmire? Kicsit sokallom a 68 000 Ft-a nyomólapért, mikor egy ilyen kuplung 600-700 dollár kompletten...

nferi
2016. 01. 06., 21:37
Kellene a Tilton kuplungunka új nyomólap. Itthon Fodoron kívül másnál van esély ilyesmire? Kicsit sokallom a 68 000 Ft-a nyomólapért, mikor egy ilyen kuplung 600-700 dollár kompletten...


Annyira azért szerintem nem sok hogy 300 a dollár így a komplett kuplung az 250 mire itthon van még okosba is! ;)

Ceofang
2017. 06. 09., 16:19
A masik topicbol ide atterve:
Zsolti, cikkszamot tudsz mondani a neked bevalt Exedy kuplungra? Mert abbol is van tobb fajta. Esetleg MM022HD?

http://www.exedy.co.uk/en/sports/vehicles/mitsubishi/evo-vii,-viii,-ix-ct9a-(2001-2007)/

Per pill. most teszi a dolgat a kuplungom (azt nem mondom ra, hogy jo, mert totalisan 2 allasu, digitalis orulet :D ), de hogy tudjuk itt a forumon, hogy melyik az a tipus, ami tenyleg jo...

[A HKS duplatarcsast (talan HKS 26011-AM001) is tobben dicsertek, csak ugy tudom, ahhoz már egy ideje nem gyartanak felujito keszletet. 1-2 megmaradt darabot lehet még belole kifogni, amikor szukseg van ra.] Az Exedy-hez még gyártják a felújító szettet?

Papírtigris
2017. 06. 09., 17:30
A HKS is egy moslék, legalábbis én hármat kinyírtam még a VIII-as ban, a 400 lóerővel:twisted:

A mostani exedy az is kéttárcsás, és álom. Egy hogy bírja már 2 éve, kettő tényleg észre sem veszed hogy ez nem gyári cucc. Cikkszámot megpróbálom előbányászni. De az is lehet van kép róla a kocsim topicjában.

kicsievo
2017. 06. 09., 18:14
Martin fele 2 tatcsas rugomentes. Szinte kivegezhetetelen es sokkal jobb arban van mint a hks vagy exedy. Komfort: versenyautos azaz ketallasu :D

Papírtigris
2017. 06. 09., 18:17
Martin fele 2 tatcsas rugomentes. Szinte kivegezhetetelen es sokkal jobb arban van mint a hks vagy exedy. Komfort: versenyautos azaz ketallasu :D

Igen. Csak egyszer menj vele Budapesten délután ötkor........

kicsievo
2017. 06. 09., 18:31
Igen. Csak egyszer menj vele Budapesten délután ötkor........

Tobbszor is megvolt. Es meg mindig szeretem. Valoszinu velem van a nagy gond. Imadom a konfortmentes nyers dolgokat..

kicsievo
2017. 06. 09., 19:17
http://kephost.com/images/2017/06/09/20161029_212738.jpg

TimothyPrice
2017. 10. 18., 21:51
Sziasztok!
EVO X-be melyik kéttárcsás ajánlott Exedy: MM062HD vagy MM062SD ?
Úgy hallottam van különbség Exedy kéttárcsások között is, valamelyik "rángat"...
Felhasználás inkább utcai, némi gyorsulással 400 körüli lóerő és 500 Nm.
Előre is köszi a segítséget!

EVO-010
2017. 10. 18., 23:21
Sziasztok!
EVO X-be melyik kéttárcsás ajánlott Exedy: MM062HD vagy MM062SD ?
Úgy hallottam van különbség Exedy kéttárcsások között is, valamelyik "rángat"...
Felhasználás inkább utcai, némi gyorsulással 400 körüli lóerő és 500 Nm.
Előre is köszi a segítséget!

Szia, nálam okosabbak biztosan tudják a kérdésre a választ, de a pedál oldali műanyag munkahengert ugye kicserélted már egy alura, mert nekem kb. 5 km után szétesett.

TimothyPrice
2017. 10. 19., 06:52
Szia, nálam okosabbak biztosan tudják a kérdésre a választ, de a pedál oldali műanyag munkahengert ugye kicserélted már egy alura, mert nekem kb. 5 km után szétesett.
Igen azon már átestem ;)

Tomike
2018. 05. 13., 11:16
Sziasztok!

Ki milyen kuplungot javasol?

EVO 8 2.3 stroker 6MT max.560LE (nem volt padon, nem tudom pontosan)
UTCÁRA KELL!
A 3 tárcsás Tilton nem igazán fekszik :D

Köszi