PDA

Teljes nézet : Milyen olaj legyen?



qby2k
2009. 09. 08., 14:44
Sziasztok,

Ti milyen motor-, váltó-, diffi- stb. olajat használtok és milyen gyakran cserélitek? Mit javasoltok :?:

Castrol RS Racing 10W-60 eddig bevált más autóimnál...

Kösz!

Mx Roli
2009. 09. 08., 14:50
Motul mindenhova!
Motorba 300VPower 5W40. én mindíg ezt használom .
de bizti sokan azt fogják mondani hogy 10W legyen de ne hidd el . Én is ezt használom a IX-be , nagyon bevált. Pont holnap cserélek én is . :D
Én 7500 kilóméterenként a motorba.

Miki
2009. 09. 08., 14:59
Bizony Motul!!!

(Én 20W-60-at használok)

bunker
2009. 09. 08., 16:13
Én is 20w-60-at használok, közel 85e km óta, teljesen hibamentesen működik az autó vele, pedig kapott már rendesen.

Mx Roli
2009. 09. 08., 16:30
de minek olyan sürű?
megértem hogy egy öreg kocsiba 20W raknak , de egy hidrotőkésbe? ja és persze a gyári olaja is 5W

Mx Roli
2009. 09. 08., 16:31
nehogy azt irjátok hogy azért mert nehezebben eszi meg :D

bsz
2009. 09. 08., 16:58
Azért mert nem vékonyodik el magas hőfokon és jobban bírja a gyilkolást. Én is 20w60-as motult használok.

Sanci
2009. 09. 08., 17:04
Volt már téma és volt is elég jó leírás olajokról.
De a lényeg, ha jók az emlékeim. Az első szám hidegen számít, második melegen. Tehát a legjobb mondjuk 5w60 vagy 0w60 lenne, de aszem ilyen nincs. Tehát a használat modjától függ, hogy milyet raksz bele. Ha versenycélra akkor javasolt a fent emlitett motul 20w60, ha inkább utcai használat és télen is (napi többszöri hidegindítás) akkor szerintem mindenképp 5w-s olajat válasz. És 7500 km-enként csere.

Leon
2009. 09. 08., 17:07
Nekem Motul 5W-vel megy 3 éve...

bunker
2009. 09. 08., 17:19
Nekem Motul 5W-vel megy 3 éve...

Akkor már nem sokáig! :D:D:D

Mx Roli
2009. 09. 08., 17:26
Hmmmmm

mi a WRC-k be is ezt tesszük , pedig ott aztán van igénybevétel szerintem .
Ha már itt tartunk olyan infóm van , hogy a Kazár(Spici navigátora ) megy a Subaru WRC-vel(ex Vizin kocsi)a Komló Rally-n. És a TolyotaWRC is megy:D
remélem jó kis verseny lesz.

de én nem mondtam semmit ;)

hunevo6
2009. 09. 08., 17:39
én is 20w60-as Motul-t használok kizárólag!!! És igen kell ez a sűrűség. Megnézném az 5w-s olajat amikor 140 fokon kéne még filmet tartani a strokeres szaromban amikor olyan dugó sebességek vannak mintha a széria moci majd 10k rpm-et pörgött volna....

Tomó
2009. 09. 08., 17:50
Szerintem turbósba etalon: 20w60-as Motul ;)

Mx Roli
2009. 09. 08., 18:05
én úgy tanultam , hogy az első szám az olaj sűrűségére utal , a második a hőtűrő képességét jelzi . A 60-at értem , de a 20 nem . minek ilyen sűrű egy ilyen autóba? kiváncsi lennék ,hidegben 1 hét állás után milyen hangja van a mocinak indítás után , meg hogy mikor jön meg az olajnyomás . Akkor inkább legyen 10W.

Miki
2009. 09. 08., 18:21
Nem, az egyik a viszkozitás hidegen, a másik melegen. A 60 arra kell, hogy bírja a nagy nyomás, ALS, stb miatti óriási hőt.

Az biztos, hogy régen a Castrol RS-sel olajsár képződött és szar volt, a Motul 20W-60-nal teljesenoké évek óta.

Mondjuk a Motul olaja nem is olyan mint a többi - nem is annyiba kerül!

hunevo6
2009. 09. 08., 20:01
én úgy tanultam , hogy az első szám az olaj sűrűségére utal , a második a hőtűrő képességét jelzi . A 60-at értem , de a 20 nem . minek ilyen sűrű egy ilyen autóba? kiváncsi lennék ,hidegben 1 hét állás után milyen hangja van a mocinak indítás után , meg hogy mikor jön meg az olajnyomás . Akkor inkább legyen 10W.

három évig állt kint a kocsi minden nap, mivel nem volt akkor még garázsom, csak belső udvarba tudtam beállni. Télen soha semmi gondom nem volt az olajjal. Mivel most strokereztük meg a kocsimat láttam a "régi" motor belsőt és makulátlan volt 75.000 kilcsi után. Mi kell még ennél több?? 20w60 kell és kész :-D

Moncsi
2009. 09. 08., 20:21
Még jó, hogy nem volt baja télen, hisz itthon már a hó is alig esik, pláne mostanában:( Lényegében a 20W-60 dermedéspontja valamivel -20 °C alatt van

hunevo6
2009. 09. 08., 20:24
Még jó, hogy nem volt baja télen, hisz itthon már a hó is alig esik, pláne mostanában:( Lényegében a 20W-60 dermedéspontja valamivel -20 °C alatt van

erről van szó :-D Még a csajok is tudják - lol

most frankón a sűrű olaj azért jó, mert összehasonlíthatatlanul jobb a koksz lebegtetési képessége. Egy perc indítás utáni alapjárat amúgy is dukálna minden evonak.

Moncsi
2009. 09. 08., 20:27
persze hogy tudom, jövőhéten vizsga, és még friss a memoban:D

Jeff_TM
2009. 09. 08., 21:39
Ket eve Motul 300V Chrono 10W-40 amivel megyek. Nalam bevallt.

Mivec Tomi
2009. 09. 08., 21:46
Én 5w50-es Mobil1 Rally Formulát használok, április óta van benne kb 3000-et mentem idáig vele.Egy subarus haver is ilyet használ és az övé erősebb is mint az enyém.Az enyém még gyári.És a lényeg h semmi gáz az autóval!Hozzáteszem én nem járok vele ringre, csak városban használom és nem is nagyon bántom!Viszont ha valaki nagyon izmosan akarja használni(verseny stb.)Akkor én is valami sűrűbb Motulra esküszök!

VGergo
2009. 09. 08., 23:05
castrol télleg nagyon gáz bele sztem.. én 1x mentem 5000km és jajjj , MOTUL !! :) tuning mentes uccaiba főleg télen sok várossal elmegy az 5w am én is 15w50 bele.

VGergo
2009. 09. 08., 23:07
annyira már nem is drága a motul olajshop.hu is sokat esett az ára és annél joval olcsobban szerezhető utána járással.

wrcfrenky
2009. 09. 08., 23:13
Nekem is Mobil 5w-50-es volt benne mindig.Ratekertem kb 60.000 ezret es eleg kemenyen.Semmi baja meg most sem.

Sanci
2009. 09. 09., 05:52
Nekem is Mobil 5w-50-es volt benne mindig.Ratekertem kb 60.000 ezret es eleg kemenyen.Semmi baja meg most sem.

Ez elég szimpatikus szerintem. Az 5W-50 nagyon jó hidegen is és azt hiszem 50-es meleg érték is a legtöbbünk autójába bőven elég.:-k

tRebroN
2009. 09. 09., 09:00
Hmmmmm

mi a WRC-k be is ezt tesszük , pedig ott aztán van igénybevétel szerintem .
Ha már itt tartunk olyan infóm van , hogy a Kazár(Spici navigátora ) megy a Subaru WRC-vel(ex Vizin kocsi)a Komló Rally-n. És a TolyotaWRC is megy:D
remélem jó kis verseny lesz.

de én nem mondtam semmit ;)

Jó és azt áruld már el nekem, hogy egy wrc be meddig van egy olaj és mennyit van hideg indítva?:rolleyes:

tRebroN
2009. 09. 09., 09:06
annyira már nem is drága a motul olajshop.hu is sokat esett az ára és annél joval olcsobban szerezhető utána járással.

mihez képest nem drága? én a 10w-40 300v chronot amikor még használtam 4400ft/liter áron vettem ehhez képest az olajshop k drága.

tRebroN
2009. 09. 09., 09:18
Én annó a motult "fórumos kedvezménnyel" vettem a már említett 4400ft/liter áron a Tunershopban. Nem tudom, hogy meg vannak-e még és, ha igen árusítanak-e. Amit én mindenkinek melegen javaslok, ha gyors, korrekt és legfőképpen pénztárcakímélő módon szeretne motulhoz jutni vki, akkor szerintem jelenleg ami biztosan kóser az a http://www.autoteka2000.hu (http://www.autoteka2000.hu/) és Kovács Ferenc vagy a neje. Bpesten pár kerületben (pl 4,13 stb) még ki is szállítják neked ingyen és bérmentve előzetes egyeztetés alapján.
Én sokat rendeltem tőlük olajat gyakorlatilag rendeléstől számítva pár napon belül már a kezembe is volt. Esetleg lehet érdemes lenne vele felvenni a kapcsolatot ha még ez nem történt meg és kicsikarni vmi evoklubos kedvezményt tuti jól járnátok ha ennyi Motul user van egy helyen...futó ötlet volt remélem segítettem.:)

Mx Roli
2009. 09. 09., 10:22
Jó és azt áruld már el nekem, hogy egy wrc be meddig van egy olaj és mennyit van hideg indítva?:rolleyes:


1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
De hozzáteszem ez az én személyes véleményem

qby2k
2009. 09. 09., 10:29
1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
De hozzáteszem ez az én személyes véleményem

a 20w-t én is sokallom, hozzátéve, hogy meglehetősen új, széria 9esről van szó, átlagos terheléssel. nem használom versenyre, de azért néha kap... és jelenleg napi szinten használom az autót

az eddig itt írottak alapján a MOTUL 300V Power 5W-40 v 300V Chrono 10W-40 felé kezdek mozdulni

ENEOS olajjal van vkinek tapasztalata?

Fapuma8
2009. 09. 09., 10:40
a 20w-t én is sokallom, hozzátéve, hogy meglehetősen új, széria 9esről van szó, átlagos terheléssel. nem használom versenyre, de azért néha kap... és jelenleg napi szinten használom az autót

az eddig itt írottak alapján a MOTUL 300V Power 5W-40 v 300V Chrono 10W-40 felé kezdek mozdulni

ENEOS olajjal van vkinek tapasztalata?

Én használtam rövid ideig 20W60 motult.Jó volt.

Amióta stroker vagyok több mint 1 éva Agip 10W60-al futok 9000 max rpm-el versenyeken.

Tökéletes.

Fapuma8
2009. 09. 09., 10:42
1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
De hozzáteszem ez az én személyes véleményem

A 20W60 az egy észter bázisú versenyolaj , nem olyan vastag az mint ahogy a 20W miatt elvárható lenne....:cool:

tRebroN
2009. 09. 09., 11:23
1 versenyt kb. elég sokat van hidegen indítgatva, mert ugye mindíg kell valamit ellenőrizni rajt. Ha 20W olaj lenne bent lehet át sem fordítaná a motort az önindító.
De a kérdés 1 utcai EvoIX-ről szolt. Ebbe az autóba baromság 20W olajat tenni , hacsak nem szét van kopva.Eladásra pont jó.
De hozzáteszem ez az én személyes véleményem

Én nem tudom mennyit gurulnak egy wrc vel versenyek között, de ha versenyenként cserélik az olajat, akkor nem sokat van benne egy olaj hidegindításhoz 6-7 óra hűlés minimum kell. Etapok között ennyit nem áll max estétől reggelig ez egy 3 napos versenyen pár hidegindítás. Utána meg ugyis cs-s az olaj...azt kell mondjam versenysport ide vagy oda szvsz egy utcai autóban hosszútávon többet kap az olaj (mondjuk 7500-10000km) 2 csere között egy wrc-ben egy versenyen.
Én úgy tudom a hidegindítás és ezen belül is a minél hidegebb hőmérsékleten való beindítás a legkárosabb egy motornak mármint a kopás szempontjából, persze tekintsünk el attól, hogy vki jéghidegen széttolja a kocsinak.
Taxis mesélte nekem egyszer, hogy egy OFF kocsiba beletoltak 600-700k km-et és mikor szét lett vmi miatt borítva a motor alig volt kopva és miért...mert váltva használták a kocsit volt, hogy úgy ült át bele a másik sofőr, hogy le se lett állítva a kocsi gyakorlatilag, ha le is volt állítva a még nagyjából meleg motorra lett ráindítva...

Fapuma8
2009. 09. 09., 13:11
Én nem tudom mennyit gurulnak egy wrc vel versenyek között, de ha versenyenként cserélik az olajat, akkor nem sokat van benne egy olaj hidegindításhoz 6-7 óra hűlés minimum kell. Etapok között ennyit nem áll max estétől reggelig ez egy 3 napos versenyen pár hidegindítás. Utána meg ugyis cs-s az olaj...azt kell mondjam versenysport ide vagy oda szvsz egy utcai autóban hosszútávon többet kap az olaj (mondjuk 7500-10000km) 2 csere között egy wrc-ben egy versenyen.
Én úgy tudom a hidegindítás és ezen belül is a minél hidegebb hőmérsékleten való beindítás a legkárosabb egy motornak mármint a kopás szempontjából, persze tekintsünk el attól, hogy vki jéghidegen széttolja a kocsinak.
Taxis mesélte nekem egyszer, hogy egy OFF kocsiba beletoltak 600-700k km-et és mikor szét lett vmi miatt borítva a motor alig volt kopva és miért...mert váltva használták a kocsit volt, hogy úgy ült át bele a másik sofőr, hogy le se lett állítva a kocsi gyakorlatilag, ha le is volt állítva a még nagyjából meleg motorra lett ráindítva...

És akkor itt jön sokszor az olajok közötti különbség ki.Hidegindítás.
Az újabb Triszintetikusok és észterbázisúaknak már hidegen is a legjobb a kenési tulajdonságuk , és nehezen is égnek meg ami megint csak csökkenti a kenőképesseéget.

Itt jön ki általában az 5-10 éve fejlesztett 2000/liter ár és a 2-3 éve meglévő 4000/5000 litráras termékár különbség.

Persze a márkanevek is nyomják az olajpiacot is , de nem véletlenül fejlesztenek olaj fronton is...

hunevo6
2009. 09. 09., 15:34
Fafuma nagyon jól szólt. Csak egyszer kell megégetni a rosszabb minőségű olajat és annyi a kenésednek, csak egyszer szakadjon meg az olajfilm a hajtókarod csiklócsapágyánál és sérül a csapágyad ami aztán szépen kidolgozza magát.

Imádom az olyan kijelentéseket, hogy "én nem tolom annyira, csak utcán járok vele, én nem is járok versenyre" Persze, csak azt meg elfelejtitek, hogy sokszor nagyobb mechanikai terhelés az autópályán gangolni vele 200 körül, mint letolni egy versenyt! Most pl csak szegény barátommal tudok példálózni, Wasabi kollégával aki "csak" utcán használja, de bakker rendre megy 250-eket a vassal. Gondoljunk csak bele, hogy pl egy versenyautó megy kb 20 verseny kilómétert egy Euroring vagy Hring hétvégén és ott is folyamatosan dinamikusan változik a fordulat- nincs utazás magas fordulaton. Ez semmi ahhoz képest, mint ha szerencsétlen motornak tartani kell a 7000 fordulatot ott 200 km/h fölött. Maradjunk annyiban, hogy egy rendesen kezelt, mindig belemegített verseny motor fele annyit sem kap mint amit az utcai ninják adnak a kocsinak. És ráadásul a versenyző autókban 5000 v 7500 km-enként olaj csere, míg utcán 15000 km, sokszor több hidegindítással vagy városi araszolással.

A 20w-s Motul olajnak vannak olyan akár nem is nagyon ismert tulajdonságai, mint az általam már sokat emlegetett koksz lebegtetési képesség, vagy a olajfilm konzisztencia, amibel sokkal sokkal magasabb szintet képvisel mint a egyszerűbb olajok és amitől sokkal alkalmasabb mint bármi mint ami itt meg lett említve.

Blindmouse
2009. 09. 23., 18:03
Srácok... Eneos olajokról mi a vélemény?? semi-synth 10W40-en gondolkozok hogy meg kéne kóstolni... mert jó áron van...

http://fc08.deviantart.com/fs42/f/2009/102/d/b/Mitsubishi_Evo_EneOS_by_alvindeux.jpg

MES-Racing
2010. 07. 14., 15:20
Egyik barátom Pözsó 207 RC-je (1,6 turbo, bmw mini motor) eléggé csipegeti az olajat, normál használat mellett 1200km/L az olajfogyasztása. A motorban 35ekm van, a motoron végeztek sűrítési végnyomás és veszteség mérést, illetve ellenőrizték a turbot is, minden rendben. A gyári előírás a 0w-30 vagy 5w-30-as olaj, és az 5w-40-es olaj használata nem engedélyezett hozzá.

Külföldi fórumok alapján másolnál is előfordul ez a magas olajfogyasztás.

Szerintetek milyen olajat kellene beletenni, hogy ne egye annyira, de a motornak se legyen baja??

Én mondtam neki, hogy öntsön bele próbából 5w-50 vagy 10w-60-as olajat, szerintem nem lehet baja a motornak ettől?!

RSTom
2010. 07. 14., 15:32
Szerintem ez elég bonyolult kérdés, mivel sokmindent kell figyelembe venni. Én nem igazán raknék bele mást mint amit a gyár előír....de ez az én véleményem, nem vagyok olajszakértő.


Egyik barátom Pözsó 207 RC-je (1,6 turbo, bmw mini motor) eléggé csipegeti az olajat, normál használat mellett 1200km/L az olajfogyasztása. A motorban 35ekm van, a motoron végeztek sűrítési végnyomás és veszteség mérést, illetve ellenőrizték a turbot is, minden rendben. A gyári előírás a 0w-30 vagy 5w-30-as olaj, és az 5w-40-es olaj használata nem engedélyezett hozzá.

Külföldi fórumok alapján másolnál is előfordul ez a magas olajfogyasztás.

Szerintetek milyen olajat kellene beletenni, hogy ne egye annyira, de a motornak se legyen baja??

Én mondtam neki, hogy öntsön bele próbából 5w-50 vagy 10w-60-as olajat, szerintem nem lehet baja a motornak ettől?!

carkillerz
2010. 07. 14., 15:37
pözso ennyit tud...

Szerintem is maradjatok a gyári olajnál pláne ha garis,nem hiszem hogy ott van a gond!
Ha kell van nagyon jó barátom az M3 gablini-nél csörögj adom a számát nézessétek meg.
Pözsoztam 3 évet cégessel igazi ótvar volt 307combi 1.4i pfúujthumbs_down

Richie
2010. 07. 14., 15:42
pözso ennyit tud...

BMW motor, nagybetüvel BMW!!! MUHAHA

u.i.: tudom hogy ez valami közös gyerek (az 1.6 turbo motor), na de akkor is. :)

carkillerz
2010. 07. 14., 16:25
Egyik barátom Pözsó 207 RC-je (1,6 turbo, bmw mini motor) eléggé csipegeti az olajat, normál használat mellett 1200km/L az olajfogyasztása. A motorban 35ekm van, a motoron végeztek sűrítési végnyomás és veszteség mérést, illetve ellenőrizték a turbot is, minden rendben. A gyári előírás a 0w-30 vagy 5w-30-as olaj, és az 5w-40-es olaj használata nem engedélyezett hozzá.

Külföldi fórumok alapján másolnál is előfordul ez a magas olajfogyasztás.

Szerintetek milyen olajat kellene beletenni, hogy ne egye annyira, de a motornak se legyen baja??

Én mondtam neki, hogy öntsön bele próbából 5w-50 vagy 10w-60-as olajat, szerintem nem lehet baja a motornak ettől?!

Rákérdeztem neked Laci!
Most csinálnak egyet :( gyűrű,szelepszár szimmering.stb érdemes eladni most.

MES-Racing
2010. 07. 15., 08:55
Rákérdeztem neked Laci!
Most csinálnak egyet :( gyűrű,szelepszár szimmering.stb érdemes eladni most.

Nagyon köszönöm a segítséged!

Ez nem hangzik jól, bár írtam, hogy a héten volt vele a srác veszteség és sűrítési végnyomás mérésen és ezek alapján rendben van a motor??!!

Egy szelepszár szimmeringezést még biztos bevállalna, de szerint nem ez a baj, hanem az egész konstrukció gyárilag kuka, mindig mondtam neki, hogy ne vegyen oroszlános autót, de ez a 3. neki..... Volt egy nagyon jó Seat Cuprája, na azt meg eladta..

Köszi.

MES-Racing
2010. 07. 15., 09:02
Szerintem ez elég bonyolult kérdés, mivel sokmindent kell figyelembe venni. Én nem igazán raknék bele mást mint amit a gyár előír....de ez az én véleményem, nem vagyok olajszakértő.

Én se vagyok szaki, csak annyit tennék hozzá, hogy sok evo tulaj jár a gyárilag ajánlott 5w-40 olaj helyett 5w-50, 10w-60, 20w-60 olajjal, ezért azt gondolom, hogy nagyon nagy baj nem lehet ha az adott másik olaj teljesíti, illetve túlteljesíti a gyár által előírt normákat.

Tomó
2010. 07. 15., 13:29
15W-40 helyett 10W-60-at használok,de nem eszi,nem folyik,imádja :D

MES-Racing
2010. 09. 26., 21:34
Engine Oil Dyno Shootout on EVO

YouTube - Engine Oil Dyno Shootout on EVO

Dino74
2010. 09. 28., 00:09
:Da két legjobb olaj a "legszarabb", bár ezt a nulont nem ismerem, én továbbra is maradok a mobil1-nél

gtr
2010. 09. 28., 02:00
Én annyit tennék ehhez hozzá, hogy nekem motul 300v 5w40 volt idáig és miután lecseréltem ugyanilyen de 15w50-re mérhetően gyengébb lett az autó tőle. A másik nagyon híg volt amikor leengedtük, de ez meg túl sűrű.
Lehet legközelebb kipróbálom a castrol 10w60-at.

Miki
2010. 09. 28., 07:53
Oké, de a Motul nem attól drága hogy 5 LE-vel erősebb a kocsi tőle, hanem hogy nem megy tönkre a szénné tuningolt motor!

A teljesítmény meg inkább viszkozitástól függ, a Motulból is van többféle, inkább azokat kellene összehasonlítani :-#

hunevo6
2010. 09. 28., 09:04
Oké, de a Motul nem attól drága hogy 5 LE-vel erősebb a kocsi tőle, hanem hogy nem megy tönkre a szénné tuningolt motor!

A teljesítmény meg inkább viszkozitástól függ, a Motulból is van többféle, inkább azokat kellene összehasonlítani :-#

plusssssz

a tuningolt autók olaja egyértelműen a motul le mans. Szarrá tuningolt, strokolt evokba csak 20w60-at- még télen is.

Miki
2010. 09. 28., 10:45
Bizony!!

Még azt a sztorit tenném ehhez hozzá, amit valamikor már beírtam valahová: egyszer volt szerencsém a McLaren F1 gyárban járni, ahogy nagyon sok érdekes dolog volt, de az olajjal kapcsolatban is felmerült egy kérdés. Mégpedig az, hogy elmenne-e a versenyautó az utcai Mobil1 olajjal? (A Mobil1 volt a szponzor éppen.)

A válasz: el, de kb. 30 lóerővel gyengébb lenne. Mivel az utcai olajban van egy csomó olyan összetevő, ami ahhoz kell hogy 15-20e km-t lehessen vele menni (koszt lebegtető adalék, meg mittoménmár), az F1-es olajban mindez nincs, mert napona lecserélik úgyis.

Ja és van egy fószer, aki minden egyes alkalommal vesz egy kis mintát az olajból, mikor az autó visszajön a pályáról, szabadedzéseken, edzésen, és kielemzi. Ha azt látja hogy bizonyos fémek a kelleténél nagyobb %-ban vannak az olajban, akkor szól a csapatnak, és már cserélik is a motort - pedig a telemetrián még nyoma sincs a fáradásnak.

Dino74
2010. 09. 28., 18:16
Én annyit tennék ehhez hozzá, hogy nekem motul 300v 5w40 volt idáig és miután lecseréltem ugyanilyen de 15w50-re mérhetően gyengébb lett az autó tőle. A másik nagyon híg volt amikor leengedtük, de ez meg túl sűrű.
Lehet legközelebb kipróbálom a castrol 10w60-at.

Castrolt ne, hacsak nem tudsz TWS-t vagy BMW Castrolt szerezni. Inkább Agip Racing 10w60

gtr
2010. 09. 28., 22:43
Castrolt ne, hacsak nem tudsz TWS-t vagy BMW Castrolt szerezni. Inkább Agip Racing 10w60
Ezt a TWS-t rakják sokan gtr-be kint amiba.
Van aki meg agip racing-et.
Kint divat a laborba küldeni olajmintát minden cserénél, és érdekes módon nem túl jók az eredmények az 5w40-es motullal, de még a 15w50-el sem a legjobb.
Van egy csóka aki összekeveri a különböő olajakat a kocsijában, mindent legalább kétféléből önt össze próbálja a legjobb tulajdonságokat kinyerni.
Neki a legjobb a laboreredménye fele TWS castrol 10w60 meg fele mobil1 0w40.

A TWS castrol az ajánlott?
Sok a 15w olaj a kocsimba szerintem.

Miki
2010. 09. 28., 23:31
Olajcsere után az olaj helyett nem a motort kellene laborba küldeni inkább?

gtr
2010. 09. 29., 00:24
Olajcsere után az olaj helyett nem a motort kellene laborba küldeni inkább?
Az olajból kimutatják a különböző fémeket meg mindenféle anyagokat meg megmérik a tulajdonságait, és ebből következtetnek a kopásra meg egyéb dolgokra.
Nálunk gondolom nincs ilyen szolgáltatás.

Miki
2010. 09. 29., 00:28
BME-n lehet van, de semmiképpen nem szolgáltatás, max. ismerős révén. Épp a minap írtam be valamelyik topicba, hogy az F1-ben is ezt csinálják.

Egyébként nekem az Evon réges-régen még kétliteres koromban a Castrol RS-től tiszta olajsár volt a karter, és nemcsak nekem!

Dino74
2010. 09. 29., 08:22
BME-n lehet van, de semmiképpen nem szolgáltatás, max. ismerős révén. Épp a minap írtam be valamelyik topicba, hogy az F1-ben is ezt csinálják.

Egyébként nekem az Evon réges-régen még kétliteres koromban a Castrol RS-től tiszta olajsár volt a karter, és nemcsak nekem!

Többen panaszkodnak az olajsárra. Amióta a BP megvette a Castrolt Lengyelországban keverik egy alap szintetikusból. Ott keverik bele a különböző adalékokat. A TWS az amit a BMW-nek szállítanak, ott megkövetelt a minőség, az még "igazi" Castrol. A Motul egy csúcs olaj, de a magas észter tartalom miatt csak olyan motorokban van értelme használni ahol valóban szükség van rá.

Dino74
2010. 09. 29., 08:55
ja és én válóta castrol saf-xj és a difibe taf-x használok

ttop
2010. 09. 29., 10:43
BME-n lehet van, de semmiképpen nem szolgáltatás, max. ismerős révén. Épp a minap írtam be valamelyik topicba, hogy az F1-ben is ezt csinálják.

Egyébként nekem az Evon réges-régen még kétliteres koromban a Castrol RS-től tiszta olajsár volt a karter, és nemcsak nekem!

+1

Mivec Tomi
2010. 10. 01., 15:28
Sziasztok.Én szeretnék tőletek tanácsot vagy útmutatást kérni!Lassan olajcserés leszek és nagy dilemmában vagyok h mien viszkozitást válasszak a 9-esembe!Széria motorról beszélünk 40 ezer KM-el és egyenlőre nem is áll szándékomban "szénné tuningolni"!Nagyon hajlok a MOTUL 15w50 felé!most Mobil1 5W50-es van benne,ami jó olaj csak,sztem nyáron nagyon elhígul!Szoval szerintetek a 15W50es Motul az sok,? vagy a motor védelme érdekében nyugodtan önthetem bele!?

Viktor
2010. 10. 01., 21:03
én most 20w60-at vettem bele..

Dino74
2010. 10. 02., 11:40
Sziasztok.Én szeretnék tőletek tanácsot vagy útmutatást kérni!Lassan olajcserés leszek és nagy dilemmában vagyok h mien viszkozitást válasszak a 9-esembe!Széria motorról beszélünk 40 ezer KM-el és egyenlőre nem is áll szándékomban "szénné tuningolni"!Nagyon hajlok a MOTUL 15w50 felé!most Mobil1 5W50-es van benne,ami jó olaj csak,sztem nyáron nagyon elhígul!Szoval szerintetek a 15W50es Motul az sok,? vagy a motor védelme érdekében nyugodtan önthetem bele!?

miért is hígul nyáron?

Mivec Tomi
2010. 10. 02., 15:18
miért is hígul nyáron?

Lehet h nem hígul el,csak én gondolom úgy!Akkor másképpen fogalmazok!Nyáron pl. a 30-40 fokos melegben az 5w-s olaj kevésbé hatékony,vagy másképp viselkedik mint mondjuk ősszel vagy télen!Hozzáteszem, ezt is csak gondolom!Aztán lehet h hülyeségeket gondolok meg irkálok!

hunevo6
2010. 10. 02., 16:00
na ez, valahogy úgy van, hogy minden motorolajnak van egy hőmérsékleti tartománya ahol minden tulajdonsága amiért a motorban van a legjobban érvényesül. Kommersz olajok esetében elmondható, hogy nem mindegy tél vagy nyár neki, mivel pl hidegindításnál egy nyári olaj esetleg jóval viszkózusabb és ezért ha extrém terhelést kap azonnal akkor egy filmszakadás lehetséges ami csapágyasodáshoz vagy túlzott hengerfalkopáshoz vezethet. Ezért volt ez régen, hogy télen hígabb, nyárra sűrűbb, hogy konyhanyelven fogalmazzam.

De nekünk nem kommersz olaj kell és nem is egy 1.6-os szívó motorod van. Van egy turbód aminek a csapágya télen is meg nyáron is rothad meleg tud lenni ha oda rúgsz neki. Van egy motorod ami meg jól fel van töltve így a terhelése is sokkal nagyobb mint egy szívónak. A mai nagyon modern észter bázisú olajok már rég kinőtték ezt a baromságot, hogy télen ilyet, nyáron olyat. Kennek rendesen minden körülmények közt.

A motul 15-ös olaját nyugodtan használd, ha nincs építve a motorod (tehát gyári motorbelsőről beszélünk). Amúgy meg ha már megemelt teljseítményed van pl350 paci és felette és vagy épített a blokk akkor meg irány a 20w60. Télen is. Igen, hosszabban kell alapjáraton melegíteni. És akkor mi van?

Richie
2010. 10. 02., 17:15
Ha kovácsolt dugód van, akkor is jobb ha kicsit járatod alapjáraton. 20w60-nal is simán indult télen a kocsi, az igaz hogy ha egy kicsit kint állt a szabadon akkor nehezebben. De max 3.-ra indult akkor is. Simán raknék bele 15-öst télen is, ha gyári a motorbelső.

Mivec Tomi
2010. 10. 02., 17:55
Köszönöm a felvilágosítást!Igy már tisztábban látok!Asszem kipróbálom a 15w50-es Motul-t.Hadd szokja!Baja nem lesz tőle az biztos!

bunker
2010. 10. 02., 19:45
Köszönöm a felvilágosítást!Igy már tisztábban látok!Asszem kipróbálom a 15w50-es Motul-t.Hadd szokja!Baja nem lesz tőle az biztos!

Mióta megvettem az autót (lassan négy éve) Motul 20w-60-at használok, és egy évig full gyári volt még. Semmi baja.
Először én sem akartam elhinni, de akárkit hívtam fel, mindenki megnyugtatott, hogy ne fossak! :D

MES-Racing
2010. 10. 04., 10:09
valaki használt már IGOL CERAMIC F1-et??

http://www.igoloil.hu/index.nof?o=0&kategid=1&cid=1&nyelvid=1&k1=4&k2=74#c1

"Elõnyök:
A CERAMIC F1 100%-ban szintetikus alapú ESTER és PAO hozzájárul az olajréteg ellenállásának jelentõs növeléséhez, mely a motor belsõ súrlódásának csökkentésével segíti annak nagyobb hatékonyságú mûködését.
A CERAMIC F1 rendkívüli az ellenállása a nagyon magas hõmérséklettel szemben megfelelõ motorok nagyon magas hõmérsékleten mely versenyeken a 150 C-ot is elérheti a hosszú ideig tartó fokozott terhelés során."

esetleg valami jó beszerzési forrás???

FQ-400
2010. 10. 04., 10:35
5 éve azzal megy a Honda és a kezdetek óta az EVO is.
- Szponzorunk volt, még a versenyautóba is azt töltöttük -

Nagyon jó olaj, nagyon csendes tőle a motor, mindenki jót mond róla, viszont a baj az vele, hogy rohadt drága, talán még a motul-nál is drágább illetve nem olyan, hogy "beszaladok a kútra utántöltésre veszek hozzá valamit" ugyanis kb sehol nem lehet kapni csak hozatni. Még olaj boltokban sem láttam.
Pont most jön majd egy újabb adag, a Hondába, meg lassan az EVO-ban is cserélni kell.

MES-Racing
2010. 10. 04., 11:01
5 éve azzal megy a Honda és a kezdetek óta az EVO is.
- Szponzorunk volt, még a versenyautóba is azt töltöttük -

Nagyon jó olaj, nagyon csendes tőle a motor, mindenki jót mond róla, viszont a baj az vele, hogy rohadt drága, talán még a motul-nál is drágább illetve nem olyan, hogy "beszaladok a kútra utántöltésre veszek hozzá valamit" ugyanis kb sehol nem lehet kapni csak hozatni. Még olaj boltokban sem láttam.
Pont most jön majd egy újabb adag, a Hondába, meg lassan az EVO-ban is cserélni kell.

Köszi!

Tényleg nehezen beszerezhető, de ha jól emlékszem, akkor a proex-nél mindig volt polcon. ~7600Ft/2L az nem drágább, mint a motul 300V, bár már azt is meg lehet venni ~4000Ft/L áron.

Szóljon ha érdekel mást is próbálok szerezni kicsit olcsóbban.

FQ-400
2010. 10. 04., 11:15
Köszi!

Tényleg nehezen beszerezhető, de ha jól emlékszem, akkor a proex-nél mindig volt polcon. ~7600Ft/2L az nem drágább, mint a motul 300V, bár már azt is meg lehet venni ~4000Ft/L áron.

Szóljon ha érdekel mást is próbálok szerezni kicsit olcsóbban.

Könnyen beszerezhető, ismerünk egy szállítót, pontosabban az IGOL marketingese a srác -ha jól tudom- és ő volt az egyik szervizesünk, ő hozza nekünk is az olajat némi kedvezménnyel. Ha kell valakinek este elkérem a számot aputól.
Ha jól tudom még ott dolgozik, legalábbis nyár elején beszéltünk vele utoljára és akkor még ott dolgozott :)
- amúgy meg a proex-nél én sosem láttam, legalábbis pont múlt héten kellett volna még 1 litert tölteni a Hondába és nem találtunk a proexnél. Meg sehol sem...

MES-Racing
2010. 10. 04., 11:26
- amúgy meg a proex-nél én sosem láttam, legalábbis pont múlt héten kellett volna még 1 litert tölteni a Hondába és nem találtunk a proexnél. Meg sehol sem...

én még évekkel ezelőtt láttam, amikor elkezdték forgalmazni.

gtr
2010. 10. 05., 00:27
Könnyen beszerezhető, ismerünk egy szállítót, pontosabban az IGOL marketingese a srác -ha jól tudom- és ő volt az egyik szervizesünk, ő hozza nekünk is az olajat némi kedvezménnyel. Ha kell valakinek este elkérem a számot aputól.
Ha jól tudom még ott dolgozik, legalábbis nyár elején beszéltünk vele utoljára és akkor még ott dolgozott :)
- amúgy meg a proex-nél én sosem láttam, legalábbis pont múlt héten kellett volna még 1 litert tölteni a Hondába és nem találtunk a proexnél. Meg sehol sem...
Akkor ez ajánlható akár a gtr-be is?
Látom van 10w60-as olajuk, lehet kipróbálnám a köv olajcserénél a motul helyett.

FQ-400
2010. 10. 05., 08:07
Nem tudom, hogy mibe ajánlható, mi használjuk és semmi para nem volt az olajjal.. Próbáld ki, nem rossz olaj az biztos.

MES-Racing
2010. 10. 05., 09:12
Nem tudom, hogy mibe ajánlható, mi használjuk és semmi para nem volt az olajjal.. Próbáld ki, nem rossz olaj az biztos.

Állítólag használták ezt az olajat F430-tól kezdve subaru wrc-kben és mindenhol jól vizsgázott, a 10w-50-es változat nem elérhető már, ha minden igaz, akkor nekem holnapra meg lesz a 10w-60-as Ceramic F1

hunevo6
2010. 10. 05., 09:15
én az egészben csak azt az egyet nem értem, hogy minek kipróbálni valamit ami még lehet drágabb is mint az a termék ami évek hoszú sora óta ismert autókban folyamatosan hibátlanra vizsgázik???

Megint megjavítjuk azt ami hibátlan- hátha közben elbaszódik valami...

FQ-400
2010. 10. 05., 09:18
Állítólag használták ezt az olajat F430-tól kezdve subaru wrc-kben és mindenhol jól vizsgázott, a 10w-50-es változat nem elérhető már, ha minden igaz, akkor nekem holnapra meg lesz a 10w-60-as Ceramic F1

Ezt az olajat a hosszútávú versenyzésben használták ha jól tudom. Talán egy Viper-en volt a főszponzor pár éve.
WRC-ről nem tudok, de azt tudom, hogy külföldön nagyon megy az olaj, ezért lett nekünk is ez. És tényleg kifogástalan!!

MES-Racing
2010. 10. 05., 09:25
én az egészben csak azt az egyet nem értem, hogy minek kipróbálni valamit ami még lehet drágabb is mint az a termék ami évek hoszú sora óta ismert autókban folyamatosan hibátlanra vizsgázik???

Megint megjavítjuk azt ami hibátlan- hátha közben elbaszódik valami...

jelentősen olcsóbban kapom, mint a legjobb árban lévő 300V-t, s szeretném kipróbálni, ennyi.

Kérek mindenkit, hogy senki ne próbálja ki csak azért, mert én beírtam a fórumba (bár erre való a fórum, hogy tapasztalatot cseréljünk??!!), nem reklámnak szántam, lehet (sőt biztos), hogy rosszabb, gyengébb, mint a motul :) , viszont biztos, hogy nagyságrendekkel jobb, mint a sima full synt olajok, szvsz!

FQ-400
2010. 10. 05., 09:28
Most néztem meg, nálunk is már csak 10W60 van... De az egy 40 literes hordónyi illetve vagy 20*2L-es flakonnal :D Sajna mind üres..

MES-Racing
2010. 10. 05., 09:29
Most néztem meg, nálunk is már csak 10W60 van... De az egy 40 literes hordónyi illetve vagy 20*2L-es flakonnal :D Sajna mind üres..

szólj, ha kell ma de 11-ig és holnapra itt van az enyémmel együtt.

hunevo6
2010. 10. 05., 09:31
Ezt az olajat a hosszútávú versenyzésben használták ha jól tudom. Talán egy Viper-en volt a főszponzor pár éve.
WRC-ről nem tudok, de azt tudom, hogy külföldön nagyon megy az olaj, ezért lett nekünk is ez. És tényleg kifogástalan!!

na a motorsportban, de még a bringázásban is a viselt matrica meg a tényleges termék általában kösznönő viszonyban sincs - lásd átmatricázott gumik a ralliban, átmatricázott bringa váz a tour-on stb. Ettől független persze lehet, hogy tök jó az olaj! Sőt!

FQ-400
2010. 10. 05., 09:32
Köszi, egyenlőre nem kell, friss olaj van mindenben.. EVO-ban kb 200 kilit futott eddig.. Hondába kell majd, de addig is van még 8000 kili amire cserélni kell. :)
Ez majd Tavaszi project lesz.

ttop
2010. 10. 05., 11:55
na a motorsportban, de még a bringázásban is a viselt matrica meg a tényleges termék általában kösznönő viszonyban sincs - lásd átmatricázott gumik a ralliban, átmatricázott bringa váz a tour-on stb. Ettől független persze lehet, hogy tök jó az olaj! Sőt!

Off: A touron mit matricáznak át ?

qby2k
2010. 10. 05., 12:01
Off: A touron mit matricáznak át ?

a gyógyszeresfiolákat :D

DSPOWER
2010. 10. 13., 10:39
valaki használt már IGOL CERAMIC F1-et??

http://www.igoloil.hu/index.nof?o=0&kategid=1&cid=1&nyelvid=1&k1=4&k2=74#c1

"Elõnyök:
A CERAMIC F1 100%-ban szintetikus alapú ESTER és PAO hozzájárul az olajréteg ellenállásának jelentõs növeléséhez, mely a motor belsõ súrlódásának csökkentésével segíti annak nagyobb hatékonyságú mûködését.
A CERAMIC F1 rendkívüli az ellenállása a nagyon magas hõmérséklettel szemben megfelelõ motorok nagyon magas hõmérsékleten mely versenyeken a 150 C-ot is elérheti a hosszú ideig tartó fokozott terhelés során."

esetleg valami jó beszerzési forrás???

Évek óta ezt használom Evoba is STI-be is /10W60-ast/. Béres Józsiék is ezzel mennek, mióta átálltak Castrolrol Igolra 2-3x annyit kibír a motor állításuk szerint.
BESZERZéSI FORRÁS-TOLEM. FORGALMAZOM EGY IDEJE NáLUNK. KULDENI TUDOM BáRHOVA. MO-ra is 6.000,-Ft/2l áron + postakoltség, vagy személyesen. Ja és van belole 10W 50es is...

MES-Racing
2010. 10. 13., 10:43
Évek óta ezt használom Evoba is STI-be is /10W60-ast/. Béres Józsiék is ezzel mennek, mióta átálltak Castrolrol Igolra 2-3x annyit kibír a motor állításuk szerint.
BESZERZéSI FORRÁS-TOLEM. FORGALMAZOM EGY IDEJE NáLUNK. KULDENI TUDOM BáRHOVA. MO-ra is.

Köszi, már én is ezzel megyek ;)

nferi
2010. 10. 15., 21:32
Megkérdeztem a 20W-60as Motult is az 3600Ft-ra jön ki literje, ha van rá érdeklődés veszek abból is egy hordóval,vagy ha többen összeálltok és mindenki vesz belőle hogy elfogyjon a hordó akkor van még ebből is kedvezmény!;)

Richie
2010. 10. 17., 11:59
Bejáratáshoz milyen olajat ajánlotok? Csapágyak, tömitések és a hengerfejtömités lett cserélve. Kovácsolt dugó és hajtókar van a masinában. 10w50-nel nekiállhatok? Amúgy 20w60-t használok, de egy pár száz km-t akarom most járatni és ha lehet akkor nem 20w60-tal.

hunevo6
2010. 10. 17., 12:10
Bejáratáshoz milyen olajat ajánlotok? Csapágyak, tömitések és a hengerfejtömités lett cserélve. Kovácsolt dugó és hajtókar van a masinában. 10w50-nel nekiállhatok? Amúgy 20w60-t használok, de egy pár száz km-t akarom most járatni és ha lehet akkor nem 20w60-tal.

a nagyon hozzáértők bejáratáshoz- ami az első 30km-ert jelenti natúr ásványi olajat ajánlanak (pl alvoline) és azt is mondják, hogy nem szabad szarakodni, oda kell neki tenni a gázt, nem nyélen, de nem is 3k rpm lebegtetve. Rendesen dinamikusan kell közlekedni, és lehetőleg folyamatosan változtatni a fordulatot. Ezt még senki nem merte kipróbálni. - mármint az olaj részét. A többit én pont így csináltam és kurva jó a motorom.

bunker
2010. 10. 17., 12:43
a nagyon hozzáértők bejáratáshoz- ami az első 30km-ert jelenti natúr ásványi olajat ajánlanak (pl alvoline) és azt is mondják, hogy nem szabad szarakodni, oda kell neki tenni a gázt, nem nyélen, de nem is 3k rpm lebegtetve. Rendesen dinamikusan kell közlekedni, és lehetőleg folyamatosan változtatni a fordulatot. Ezt még senki nem merte kipróbálni. - mármint az olaj részét. A többit én pont így csináltam és kurva jó a motorom.

Én a S2-t közepes árfekvésű Mobil1 5w-40-el járattam be. Azt mondták tök midegy mit teszek bele, de a Motul csak pénzkidobás lenne. :)

B.Janika
2010. 10. 17., 13:43
Én az első inditásra a legolcsóbb olajat teszem bele,ezzel megyek max 10 km.-t,szigorúan lábujjhegyen. Ezután szűrő és olaj csere.Mehet bele valami
egyszerűbb ásványi,és lassan lehet terhelni de nem padlógázon,nagy fordulaton hanem inkább lendületesen gyorsitgatni,nyomatékból. Ilyenkor még figyelek minden műszert hogy minden rendben van e. Fontos hogy az olajhőfok ne legyen magas mert itt már azért vannak hiányosságai az olcsóbb olajoknak.
Ezzel a felállással autózok 100-200 km.-t Majd jöhet a minőségi bármi Motul,Igol nálam előnyben.

ricsimae
2010. 10. 17., 15:13
Én az első inditásra a legolcsóbb olajat teszem bele,ezzel megyek max 10 km.-t,szigorúan lábujjhegyen. Ezután szűrő és olaj csere.Mehet bele valami
egyszerűbb ásványi,és lassan lehet terhelni de nem padlógázon,nagy fordulaton hanem inkább lendületesen gyorsitgatni,nyomatékból. Ilyenkor még figyelek minden műszert hogy minden rendben van e. Fontos hogy az olajhőfok ne legyen magas mert itt már azért vannak hiányosságai az olcsóbb olajoknak.
Ezzel a felállással autózok 100-200 km.-t Majd jöhet a minőségi bármi Motul,Igol nálam előnyben.

Én is igy csináltam .1000km lassan.

nferi
2010. 10. 17., 15:18
Bejáratáshoz milyen olajat ajánlotok? Csapágyak, tömitések és a hengerfejtömités lett cserélve. Kovácsolt dugó és hajtókar van a masinában. 10w50-nel nekiállhatok? Amúgy 20w60-t használok, de egy pár száz km-t akarom most járatni és ha lehet akkor nem 20w60-tal.


Nekiállahatsz 10W-50-el legyen egyszer üzemmeleg utána 50km-es kör és mehet bele a Motul. Utána lehet ütni vágni hiszen semmi olyan alkatrész nem lett benne cserélve ami járatást indokolna!;)

nferi
2010. 10. 17., 15:21
Én az első inditásra a legolcsóbb olajat teszem bele,ezzel megyek max 10 km.-t,szigorúan lábujjhegyen. Ezután szűrő és olaj csere.Mehet bele valami
egyszerűbb ásványi,és lassan lehet terhelni de nem padlógázon,nagy fordulaton hanem inkább lendületesen gyorsitgatni,nyomatékból. Ilyenkor még figyelek minden műszert hogy minden rendben van e. Fontos hogy az olajhőfok ne legyen magas mert itt már azért vannak hiányosságai az olcsóbb olajoknak.
Ezzel a felállással autózok 100-200 km.-t Majd jöhet a minőségi bármi Motul,Igol nálam előnyben.


Én is így csinálom csak két lépésben!;)

ridavee
2010. 11. 09., 17:51
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélhetőleg nem csak EVO-khoz hanem más Mitsu modellekhez is hozzá tudtok szólni. A napokban hozzájutottam egy Colt CZT-hez, ami itthon elég ritka modell, ezért semmiféle fórumot, vagy közösséget nem találtam ahol tudnék kérdezősködni, ezért írok ide.

Természetesen a vétel után cserélném az olajat szűrőt, amit ilyenkor kell. Kérdésem, hogy az olajszűrő/légszűrő kombóból csak gyári az ami elfogadható, vagy valami jobb minőségű utángyártott is vállalható alternatíva (pl.: Bosch). A másik pedig, hogy milyen viszkozitású és minőségű olajat ajánlotok ebbe a motorba (1.5 Mivec T.), 7500-anként fogom cserélni.

Korábban nem volt turbos autóm, mi az amit esetleg érdemes lenne figyelni/ellenőrizni (a turbó megfelelő hűtése és üzemi hőfok előtt nem pörgetését leszámítva) a szokásos dolgokon kívül?

Előre is köszi aki tud valamit segíteni :)!

nferi
2010. 11. 09., 20:05
Attól függ milyen lesz a használat!
Jobban használós üzemmód mellett én biztos 15W-50-es Motult raknék bele! Olajszürő,levegőszürőből jó az utángyártott jó minőség!;)

EVO-010
2010. 11. 09., 20:11
Szia!

Én Nipparts szűrüket használok mind a három (Lancer, Galant, Evo) Mitsubishi-be. A gyárihoz képest olcsók, de mégis gyári beszállítói, jó minőségű termékek. Egyedül az Evo légszűrő van a Cosworth-tól. Nyilván a használattól is függ, hogy mi kerüljön bele. Szerintem bármelyik ismertebb márka (Shell, Mobil, Castrol, Mol, Motul stb.) fullszintetikus 5W40 vagy 10W50 olaja teljesen jó ide, 20W60 is jó bele, de felesleges.

Egyébként üdv a fórumon.


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélhetőleg nem csak EVO-khoz hanem más Mitsu modellekhez is hozzá tudtok szólni. A napokban hozzájutottam egy Colt CZT-hez, ami itthon elég ritka modell, ezért semmiféle fórumot, vagy közösséget nem találtam ahol tudnék kérdezősködni, ezért írok ide.

Természetesen a vétel után cserélném az olajat szűrőt, amit ilyenkor kell. Kérdésem, hogy az olajszűrő/légszűrő kombóból csak gyári az ami elfogadható, vagy valami jobb minőségű utángyártott is vállalható alternatíva (pl.: Bosch). A másik pedig, hogy milyen viszkozitású és minőségű olajat ajánlotok ebbe a motorba (1.5 Mivec T.), 7500-anként fogom cserélni.

Korábban nem volt turbos autóm, mi az amit esetleg érdemes lenne figyelni/ellenőrizni (a turbó megfelelő hűtése és üzemi hőfok előtt nem pörgetését leszámítva) a szokásos dolgokon kívül?

Előre is köszi aki tud valamit segíteni :)!

hunevo6
2010. 11. 09., 23:14
hello, üdv a kluban!

Kis evo=colt turbó :D

olajról annyit tudok mondani, hogy itt nagyon sokan kb 90% motullal nyomja, mert jól keni a turbót is és nem szarik be a kenése a magas hőfokokon. 15w50-et próbáld ki!

Használat: semmi extra: kell bele előre egy LSD, illetve nem árt egy HKS turbo timer- aztán hagy szaladjon!

ridavee
2010. 11. 10., 13:13
Köszi a válaszokat, szóval elsősorban motul vagy más jó minőségű 15W50-es olajat ajánlotok. A turbo Timeren gondolkodtam, de én inkább visszaveszek a tempóból amikor tudom, hogy 10 perc múlva leállítom a motort. Nem szívesen hagynám járva a motort csak úgy. A gyári szervízkönyve 15W30-at, vagy 10W30-at ajánl.

hunevo6
2010. 11. 10., 13:31
Köszi a válaszokat, szóval elsősorban motul vagy más jó minőségű 15W50-es olajat ajánlotok. A turbo Timeren gondolkodtam, de én inkább visszaveszek a tempóból amikor tudom, hogy 10 perc múlva leállítom a motort. Nem szívesen hagynám járva a motort csak úgy. A gyári szervízkönyve 15W30-at, vagy 10W30-at ajánl.

ha a gyár is a 15-ös viszkozitású olajat ajánlja akkor azzal semmi rosszat nem teszel, ha 30-as helyett 50-es hőértékű olajat használsz!!! Nyugodtan nyomd a 15w50-es motul LeMans-t

nferi
2010. 11. 10., 17:18
ha a gyár is a 15-ös viszkozitású olajat ajánlja akkor azzal semmi rosszat nem teszel, ha 30-as helyett 50-es hőértékű olajat használsz!!! Nyugodtan nyomd a 15w50-es motul LeMans-t

15W-50 Competition!!!;)

ridavee
2010. 11. 11., 23:23
Sziasztok!

Köszi a válaszokat, fontolóra vettem a dolgokat, végül egy "köztes" megoldást választottam, végülis ez csak egy sportos kis autócska átlagon felüli motorral, így 5w-40es olajra esett a választás. Az előző tulaj is ilyennel használta, majd később megpróbálok valami mást is. Szűrőkből pedig Bosch lett a befutó.

hunevo6
2010. 11. 12., 01:16
Sziasztok!

Köszi a válaszokat, fontolóra vettem a dolgokat, végül egy "köztes" megoldást választottam, végülis ez csak egy sportos kis autócska átlagon felüli motorral, így 5w-40es olajra esett a választás. Az előző tulaj is ilyennel használta, majd később megpróbálok valami mást is. Szűrőkből pedig Bosch lett a befutó.

jól van, csak sikerült elba$#ni az olaj választást sok-sok egybehangzó tapasztalt komment után! =D>

Miki
2010. 11. 12., 08:52
Nem biztos hogy el van bármi rontva, oké hogy 5W-40 lett, de milyen?

Richie
2010. 11. 12., 09:36
20w60-as Motult használok, de gondolkodóba estem hogy a télre rakok bele 15w50-t. Szerintetek?

csibee
2010. 11. 12., 11:42
20w60-as Motult használok, de gondolkodóba estem hogy a télre rakok bele 15w50-t. Szerintetek?

Sztem ha csak utcán használod jó döntés.

ridavee
2010. 11. 12., 14:12
jól van, csak sikerült elba$#ni az olaj választást sok-sok egybehangzó tapasztalt komment után! =D>

Mobil 5W-40 Synt Super 3000 X1. Megnéztem a viszkozitási adatait és az itthoni hőmérséklet határok között még bőven megmarad a viszkozitása, a szervizkönyv által előírt követelményeket pedig szintén túlteljesíti. Emellett az én általam produkált felhasználás közel sem nevezhető kíméletlennek, egyenlőre nyugis vagyok ;). Legközelebbi cserekor kipróbálok mást, hogy legyen viszonyítási alapom.

nferi
2010. 11. 12., 19:02
20w60-as Motult használok, de gondolkodóba estem hogy a télre rakok bele 15w50-t. Szerintetek?

Ha jössz Lacházára viszek ki neked olajat ha kell, bár én már mondtam hogy nem cserélném ki benne, főleg ilyen "utcai" használat mellett!:D

gtr
2011. 02. 26., 00:04
Milyen olajat rakjak az új motoromba?
Idáig motul 15w50 volt benne, de 3 ekm után nagyon fekete dzsuvás volt, pedig etanolos használattal lehetne kicsit tisztább is.
A csapágyak meg voltak karcolva, az egyik hengerfal egy picit meghúzva, bár ez alig látszik.
Lehetséges hogy nem ken hidegen elég jól ez a vastag olaj?
Mindig fűtött garázsból indulok a motor szűk gyári illesztésű volt.
Meg olvastam pár cikket motorolajakról és nem feltétlen előnyös a túl vastag sűrű olaj a cikk szerint.
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-1-4-viszkozitas-0w-5w-10w-kenes-lubrikacio-suruseg.html

http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-oil-viszkozitas-mazda-0w-5w-10w.html

Érdekes dolgokat ír az olajnyomásról például meg a különböző olajak használatáról.

EVO-010
2011. 02. 26., 01:56
Milyen olajat rakjak az új motoromba?
Idáig motul 15w50 volt benne, de 3 ekm után nagyon fekete dzsuvás volt, pedig etanolos használattal lehetne kicsit tisztább is.
A csapágyak meg voltak karcolva, az egyik hengerfal egy picit meghúzva, bár ez alig látszik.
Lehetséges hogy nem ken hidegen elég jól ez a vastag olaj?
Mindig fűtött garázsból indulok a motor szűk gyári illesztésű volt.
Meg olvastam pár cikket motorolajakról és nem feltétlen előnyös a túl vastag sűrű olaj a cikk szerint.
http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-1-4-viszkozitas-0w-5w-10w-kenes-lubrikacio-suruseg.html

http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-oil-viszkozitas-mazda-0w-5w-10w.html

Érdekes dolgokat ír az olajnyomásról például meg a különböző olajak használatáról.

VGergő szerint az első 1000 km-en érdemes valami gyengébb ásványi olajat belerakni, persze ha a dugók is újak.

VGergo
2011. 02. 26., 11:13
VGergő szerint az első 1000 km-en érdemes valami gyengébb ásványi olajat belerakni, persze ha a dugók is újak.

Biztos van itt nálam sokkal komolyabb olaj szakértő is, de elvileg a 300V-nek az az egyik lényege h észterbázisú és hidegen is megfelelő kenést kéne biztosítania .
Azért ezer km nem kell menni ásványi olajjal de 100-150km sztem érdemes kigyorsítgatva de kerülve a túl alacsony és magas fordulatot egyaránt, visszavett nyomás gyújtás dúsabb benzin, utána csere vmi rendes olajra .

Am gyárilag milyen viszkozitású olajat írnak elő ?

EVO-010
2011. 02. 26., 17:44
Biztos van itt nálam sokkal komolyabb olaj szakértő is, de elvileg a 300V-nek az az egyik lényege h észterbázisú és hidegen is megfelelő kenést kéne biztosítania .
Azért ezer km nem kell menni ásványi olajjal de 100-150km sztem érdemes...

Rosszul emlékeztem, bocs Gergő, valóban polírozni ennyi is elég belőle.

gtr
2011. 02. 27., 01:37
Biztos van itt nálam sokkal komolyabb olaj szakértő is, de elvileg a 300V-nek az az egyik lényege h észterbázisú és hidegen is megfelelő kenést kéne biztosítania .
Azért ezer km nem kell menni ásványi olajjal de 100-150km sztem érdemes kigyorsítgatva de kerülve a túl alacsony és magas fordulatot egyaránt, visszavett nyomás gyújtás dúsabb benzin, utána csere vmi rendes olajra .

Am gyárilag milyen viszkozitású olajat írnak elő ?
Gyári olaj ment bele az első ezer km-re ami mobil1 0w40 szintetikus.
Aggasztott a motor állapota ilyen kevés km-nél azért érdekes csak az olajtéma.
Már jár a motor, szép hangja van.

nferi
2011. 02. 27., 16:35
Én biztos hogy a nyakam rá merem tenni hogy a 15w-50es Motulnál nem találsz bele jobb olajat mivel túlteljesíti az összes forgalomba lévő olajat!;)
Nem kell csodálkozni mert mondjuk egy Hungaroringi nyílt nap előtt legalább le kéne cserélni az olajat és ha mondjuk sokat mész rajta akkor utána is és nem fog így kinézni a belseje!
Nem véletlenűl cseréltük ki mi is minden versenynap végén az olajat mert még nem találták föl azt az olajat ami ezeket az igénybevételeket kibírja hosszú távon!;)

Miki
2011. 02. 27., 19:03
Én biztos hogy a nyakam rá merem tenni hogy a 15w-50es Motulnál nem találsz bele jobb olajat mivel túlteljesíti az összes forgalomba lévő olajat!;)
Nem kell csodálkozni mert mondjuk egy Hungaroringi nyílt nap előtt legalább le kéne cserélni az olajat és ha mondjuk sokat mész rajta akkor utána is és nem fog így kinézni a belseje!
Nem véletlenűl cseréltük ki mi is minden versenynap végén az olajat mert még nem találták föl azt az olajat ami ezeket az igénybevételeket kibírja hosszú távon!;)

plusssssz

braunlac
2011. 04. 05., 23:46
Sziasztok!

A Xenum (http://xenumolaj.hu/olajak2.html) motorolajokról, pl. WRX 7.5w40 (http://xenumolaj.hu/olaj/olaj8.html) mi a vélemény, tapasztalat?
Orosz fórumokon néhányan a Motulnál is jobbnak vélik.

nferi
2011. 04. 06., 21:03
Sziasztok!

A Xenum (http://xenumolaj.hu/olajak2.html) motorolajokról, pl. WRX 7.5w40 (http://xenumolaj.hu/olaj/olaj8.html) mi a vélemény, tapasztalat?
Orosz fórumokon néhányan a Motulnál is jobbnak vélik.

A Motul az már bizonyított ez meg tök lutri!;)

gtr
2011. 04. 06., 21:43
TWS-t raktam bele 1000km után.
Megyek vele 1000-et max 1500-at és lecserélem meglátjuk milyen lesz.
Ezzel mennek sokan nagy turbós gtr-ekkel itt európában meg sokan kint amiban is.

Rajtprogram
2011. 04. 06., 22:18
Szerintem bármelyik motorolaj jó, csak egy apróság a fontos:

A flakonra legyen valahol ráírva:

M O T U L

(ilyen egyszerű!) :D

ricsimae
2011. 04. 07., 07:30
Szerintem bármelyik motorolaj jó, csak egy apróság a fontos:

A flakonra legyen valahol ráírva:

M O T U L

(ilyen egyszerű!) :D

plussssszthumbs_up

bajno
2012. 03. 20., 19:29
Van valakinek tapasztalata motoröblitö folyadekkal kapcsolatban?

nferi
2012. 03. 20., 21:05
Van valakinek tapasztalata motoröblitö folyadekkal kapcsolatban?

Van valami rossz zsigulid amibe még sosem cseréltek olajat és át akarod mosni a motort vagy mi a gondolat??

U.i: Ha Evot akarsz megszégyeníteni vele akkor inkább szerintem ne tedd, cserélj benne olajat rendszeresen jó fajtát rakj bele és kész!!!!

Tomó
2012. 03. 20., 21:25
cserélj benne olajat rendszeresen jó fajtát rakj bele és kész!!!!

plusssssz

bajno
2012. 03. 21., 13:34
Van valami rossz zsigulid amibe még sosem cseréltek olajat és át akarod mosni a motort vagy mi a gondolat??

U.i: Ha Evot akarsz megszégyeníteni vele akkor inkább szerintem ne tedd, cserélj benne olajat rendszeresen jó fajtát rakj bele és kész!!!!

Nem,nem az asszony seatjarol van szo,amiben ugyan miota nalunk van folyamatosan van olaj cserelve max8-10e km-enkent,mindig castrolt kap,de az olajbeöntönel ha benezek latni nemi olajsart,gondoltam az hatha jot tenne neki ha kap egy öblitest...

nferi
2012. 03. 21., 18:50
Nem,nem az asszony seatjarol van szo,amiben ugyan miota nalunk van folyamatosan van olaj cserelve max8-10e km-enkent,mindig castrolt kap,de az olajbeöntönel ha benezek latni nemi olajsart,gondoltam az hatha jot tenne neki ha kap egy öblitest...

Az amit látsz benne az sajnos a fos szemét hugy Castrol olajtól van, ha nem akarod tovább szivatni szerencsétlen motort akkor rakjál bele valami normálisabb olajat!;)

gtr
2012. 03. 21., 23:23
Én pl a tws-el elégedett vagyok, szép tiszta volt kb 4e km után amikor leengedték, a motul meg tök fekete gusztustalan alig 3e km után.
Az a8-ban meg slx castrol van 5w30 longlife amit ajánlanak bele és igen ritkán cseréltem idáig, nem 30-anként azért de olyan 22-25e km után ahogy mindig letelet a két év és egész jól nézett ki, most meg mióta gázos 17 e km után szép átlátszó mág az olaj. Sosem voltam castrol fan pedig, a gagyibb olajaik elég pocsékok szerintem de a tws rendben van szerintem meg olcsó is.

Miki
2012. 03. 22., 08:08
Anno a kezdetek kezdetén Castrol RS-t használtam és olajsarat csinált. Motullal semmi gond.

Dino74
2012. 03. 22., 08:14
a tws teljesen más, azt használják az m3-ba is

hunevo6
2012. 03. 22., 12:02
...Én pl a tws-el elégedett vagyok, szép tiszta volt kb 4e km után amikor leengedték, a motul meg tök fekete gusztustalan alig 3e km után...

azon nem gondolkoztál, hogy a motorban ugyan annyi égéstermék keletkezik nagyjából mindkét olajjal, csak a motul volt annyira jó, hogy a koksz lebegtetési képességének köszönhetően ez ki is jött a kocsidból, míg a másik "tiszta" olaj nem tudott ilyet és lerakódások formájában az ott van valahol...

gtr
2012. 03. 22., 23:51
azon nem gondolkoztál, hogy a motorban ugyan annyi égéstermék keletkezik nagyjából mindkét olajjal, csak a motul volt annyira jó, hogy a koksz lebegtetési képességének köszönhetően ez ki is jött a kocsidból, míg a másik "tiszta" olaj nem tudott ilyet és lerakódások formájában az ott van valahol...

Kb az elejétől fogva motul volt benne és nagyon csúnya volt a motor belülről, nem vagyok meggyőződve róla hogy jobb a motornak mint a tws.
Max 3e km-enként volt cserélve e85-el használva ami nem csinál annyi kormot mint a benya.
Maradok a tws-nél.
A másiki meg motulból van ugye 5w40 ez volt elsőnek utána meg 15w50 ennek a 15 része elég sok a hideg kenési képességet tekintve.

bajno
2012. 03. 23., 14:19
Az amit látsz benne az sajnos a fos szemét hugy Castrol olajtól van, ha nem akarod tovább szivatni szerencsétlen motort akkor rakjál bele valami normálisabb olajat!;)

Na ezt se gondoltam volna,azt hittem a castrol jo fajta olaj,quadba mindenbe azt raktam eddig,de végülis egyszer megpróbáljuk bele a motult,hatha nem fekszi meg a hasat :D

Miki
2012. 03. 23., 21:03
Castrolban azóta nem nagyon hiszek, mióta a Tescoban is árulják bagóért. Régen (nekem ez a 90-es évek eleje, 80 ccm-es kétütemű motorok...) a Castrol volt az etalon, de már rég nem az ahogy látom...

Dino74
2012. 03. 24., 10:07
Castrolban azóta nem nagyon hiszek, mióta a Tescoban is árulják bagóért. Régen (nekem ez a 90-es évek eleje, 80 ccm-es kétütemű motorok...) a Castrol volt az etalon, de már rég nem az ahogy látom...
Akkoriban az is volt, csak közben meg vette a BP. Utána elkezdték a BP olajat Castrol csomagolásban árulni, azóta szar is. Állítólag a TWS meg ami a gyári pl BMW töltés az Castrol

Miki
2012. 03. 25., 08:45
Na ezt nem tudom, de ha valakit érdekel, megkérdezem mert ügyfelünk.

Dino74
2012. 03. 26., 09:15
Engem érdekelne, nekem egy cimborám mesélte 5-6 éve németországban aki a castrolnál dolgozott. Ő kocsiba mobil1-et használt motorba meg motult

jordan6
2012. 05. 15., 10:54
A nyomaték öl, nem a fordulat (http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/)


Lassan elindulok, már 1500-nál felváltok, kímélem a gépet, gondolja a fotelfizikus. Pedig nem, pontosan ellenkezőleg: a kis fordulat öl.

hunevo6
2012. 05. 15., 13:26
A nyomaték öl, nem a fordulat (http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/)



azért egy ponton túl a fordulat sem tesz jót, de igen alapvetőlen minél alacsonyabb fordulatra minél több nyomaték jut, annál nagyobb a dugó oldalterhelése, a hajtókar hajlítására irányuló erő, illetve a főtengely sem örül...

ezért nem értem a "dízel" evók iránti törekvéseket.

AdamJ
2012. 05. 15., 13:30
A nyomaték öl, nem a fordulat (http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/)



Azért ezekkel a kijelentésekkel sok ponton lehet(ne) vitatkozni! :barbershop_quartet_

jordan6
2012. 05. 15., 13:37
Azért ezekkel a kijelentésekkel sok ponton lehet(ne) vitatkozni! :barbershop_quartet_

a cikkre gondolsz?

MES-Racing
2012. 05. 15., 14:58
ezért nem értem a "dízel" evók iránti törekvéseket.

akkor az elmúlt 3-4 évben saját magad se értetted sokszor?! ;) :D

AdamJ
2012. 05. 15., 15:45
a cikkre gondolsz?

Természetesen! A cikkben leírtak egy mérnök tapasztalatai, de sokszor
a helyzetek egyediek, amikor is kialakulnak a problémák. Arra gondolok,
hogy egy hiba sokszor sok összetevőből adódik és nem csak olaj vagy
használat (fordulatszám/nyomaték) kérdése.
De nem szeretnék kötekedni vagy okoskodni csak láttam már ezt-azt. :playful:

carkillerz
2012. 05. 15., 16:46
akkor az elmúlt 3-4 évben saját magad se értetted sokszor?! ;) :D

Mondod ezt te ÁÁHHH:^o

hunevo6
2012. 05. 16., 10:50
akkor az elmúlt 3-4 évben saját magad se értetted sokszor?! ;) :D

jó ezt adom, de nem is tetszett.

off: Stroker motornak biztos, hogy legalább 20G-s turbó kell, de mai ésszel azt mondom, hogy 3500 körül untig elég ha befúj egy turbincs, lóerős konfigok akár 4k-nál is elég ha lódulnak - illetve turbó függetlenül, ha van egy bár nyomás 3k környékén, azt azért mindenki nagyon autózhatónak éli meg nem? Mindezt persze értsük úgy, hogy mindenki tudja, hogy szépen egyenletesen tölt be egy nagy turbó és rúgásszerű a betöltési karaktere egy kicsinek.

simigeri
2012. 12. 06., 00:15
Most, hogy itt a hideg:


http://www.youtube.com/watch?v=lmkoQz4J8jU

bunker
2012. 12. 06., 13:03
Kár, hogy mind 5W-40, kíváncsi lettem volna a 300V 20W-60-ra is. :)

hunevo6
2012. 12. 06., 13:27
Kár, hogy mind 5W-40, kíváncsi lettem volna a 300V 20W-60-ra is. :)

már miért? :D

úgy értem egy versenyautóban - vagy csak akkor egy utcán is néha futó lóerőgyárban nyilván tök mindegy ez a "teszt" mivel tudja mindenki jól, hogy az autót be kell melegíteni, pont azért, hogy jó legyen a kenés.

simigeri
2012. 12. 06., 13:40
Tegnap nézegettem jutyúbon különböző hidegintiásokat -30 és -40 fok között. Érdekesen indultak.
S igy találtam rá ezekre a lelkes oroszokra.
Ami a fenti linken van, az még a jobbik fajta olajok látható dermedése.
De amikor ezt megláttam, komolyan elgondolkodtam, mit kell átélnie egy motornak hidegben, szar olajjal. Mert mire ez bemelegszik...
Mondjuk az 5-ös számú versenyző, hogyan jut el a csapágyazásokhoz, 2mm-es furaton.


http://www.youtube.com/watch?v=ZBsUOAuCG-c&list=UL53sTYcpCzB8

hunevo6
2012. 12. 06., 15:06
...Mondjuk az 5-ös számú versenyző, hogyan jut el a csapágyazásokhoz, 2mm-es furaton.


http://www.youtube.com/watch?v=ZBsUOAuCG-c&list=UL53sTYcpCzB8

Geri, az ilyen vastag olaj ki se jön belőle - pont úgy ahogy a 20w60 lemans sem. Így működik.

simigeri
2012. 12. 06., 15:22
Geri, az ilyen vastag olaj ki se jön belőle - pont úgy ahogy a 20w60 lemans sem. Így működik.

5W 30 az vastag?

hunevo6
2012. 12. 06., 15:28
5W 30 az vastag?

miért az ötös az egy 5w-s olaj?

bunker
2012. 12. 06., 15:35
már miért? :D

úgy értem egy versenyautóban - vagy csak akkor egy utcán is néha futó lóerőgyárban nyilván tök mindegy ez a "teszt" mivel tudja mindenki jól, hogy az autót be kell melegíteni, pont azért, hogy jó legyen a kenés.

Attól még kíváncsi lehetek, nem? :D

hunevo6
2012. 12. 06., 15:38
Attól még kíváncsi lehetek, nem? :D

A gyermeki kíváncsiság nagyon fontos tulajdonság :D :D :snowman:

Egyébként meg azt azért nem értem, hogy az egyformán 5w-snek jelölt olajokban miért van viszkozitás különbség- hacsak azért nem mert az 5w-t azt nem -33 fokra adják meg...

Tudja valaki?

bunker
2012. 12. 06., 15:46
A gyermeki kíváncsiság nagyon fontos tulajdonság :D :D :snowman:

Egyébként meg azt azért nem értem, hogy az egyformán 5w-snek jelölt olajokban miért van viszkozitás különbség- hacsak azért nem mert az 5w-t azt nem -33 fokra adják meg...

Tudja valaki?

Találtam egy ilyet, igaz ez nem válasz a kérdésre. :)

http://www.cepsa.hu/files/olajhet3_n.jpg

simigeri
2012. 12. 06., 15:56
miért az ötös az egy 5w-s olaj?

Mind az, ott van a fejlécben is.

Numbers
1) Ravenol HPS 5W-30
2) Teboil Diamond 5W-30
3) Ravenol HCL 5W-30
4) Valvoline Synpower MXL 5W-30
5) Petro-canada Supreme Synthetic 5W-30
6) Petro-canada Supreme 5W-30
7) Toyota 5W-30 SM
8) Petro-canada Supreme Synthetic 5W-20

Hacsak valamit el nem basztak az oroszok :D

hunevo6
2012. 12. 06., 15:59
Mind az, ott van a fejlécben is.

Numbers
1) Ravenol HPS 5W-30
2) Teboil Diamond 5W-30
3) Ravenol HCL 5W-30
4) Valvoline Synpower MXL 5W-30
5) Petro-canada Supreme Synthetic 5W-30
6) Petro-canada Supreme 5W-30
7) Toyota 5W-30 SM
8) Petro-canada Supreme Synthetic 5W-20

Hacsak valamit el nem basztak az oroszok :D


Szerintem nem baszták el, csak hivatalosan az 5w-s viszkozitást nem -33 fokra specifikálják, hanem asszem csak -20-ra. Ebből fakadhat az, hogy ezek közt különbség mutatkozik, mert az a 13 fok az egyik olajat nagyon viszkózussá tette, míg egy másikat esetleg nem annyira. Szerintem.

Mondjuk nekünk az evoba sokkal fontosabb paraméterek is vannak, melynek semmi köze nincs a viszkozitáshoz. Ugyanis a viszkozitást az a natúr ásványi vagy ilyen olyan mértékű szintetikus olaj alap adja meg, ami meg nekünk fontos, az mind adalékból jön.

bajno
2012. 12. 13., 07:19
Motul 300V Chrono 10W40-et hazsnál valaki?Most 20W-60 Le Mans van az autóba,de szerintem ezt nem szereti,most lesz benne 5000km,de csörög csattog zörög a gép,minden baja van...

nferi
2012. 12. 13., 08:44
Motul 300V Chrono 10W40-et hazsnál valaki?Most 20W-60 Le Mans van az autóba,de szerintem ezt nem szereti,most lesz benne 5000km,de csörög csattog zörög a gép,minden baja van...

Rakjál bele 15w-50-et!
Amúgy meg pont elérte az olajcsere intervallumot!;)

bajno
2012. 12. 13., 08:54
Rakjál bele 15w-50-et!
Amúgy meg pont elérte az olajcsere intervallumot!;)

Jaja,azért kérdeztem,mert idöszerü is.Az itteni közlekedéshez szerintem nem igazán igényli a 20-60ast...,de a 10-40es meg már túl vékony lenne?(remélem ez a pontos szakkifejezés)

nferi
2012. 12. 13., 08:57
Jaja,azért kérdeztem,mert idöszerü is.Az itteni közlekedéshez szerintem nem igazán igényli a 20-60ast...,de a 10-40es meg már túl vékony lenne?(remélem ez a pontos szakkifejezés)

Én 15w-50-et használok mindenbe nem volt még rá panasz legyen az Evo,Subaru,Bmw!;)

bajno
2012. 12. 13., 09:07
Én 15w-50-et használok mindenbe nem volt még rá panasz legyen az Evo,Subaru,Bmw!;)

Lehet megpróbáljuk,ha tudok rendelni,egy cégnél találtam egész Svájcba :shock:...itt mindenki a castrolra,meg a mobilra esküszik...

nferi
2012. 12. 13., 09:30
Lehet megpróbáljuk,ha tudok rendelni,egy cégnél találtam egész Svájcba :shock:...itt mindenki a castrolra,meg a mobilra esküszik...

Ebből látszik hogy mekkora idióták!](*,)](*,)

bajno
2012. 12. 13., 09:48
Ebből látszik hogy mekkora idióták!](*,)](*,)

Hát,van baj,rájöttem hogy innen se vennék használt autót,ezeknél az autó melegitése ismeretlen fogalom,subarust,meg evost is láttam már nem egyet,aki beugrik az autóba,és már ugy inditózik hogy 1esbe van,az önindító még meg se áll és már engedi a kupplungot oszt hagy szóljon...](*,)

hunevo6
2012. 12. 13., 09:48
Lehet megpróbáljuk,ha tudok rendelni,egy cégnél találtam egész Svájcba :shock:...itt mindenki a castrolra,meg a mobilra esküszik...

mi az a castrol?? valami fagyi márka? :D :D

bajno
2012. 12. 13., 09:52
mi az a castrol?? valami fagyi márka? :D :D

Mig nem lettem evo-forumtag offos autóba azt használtam én is :oops: de már megtértem :D innentöl még a nyikorgó ajtót is Motullal kenjük :D

VGergo
2012. 12. 13., 10:51
Motul 300V Chrono 10W40-et hazsnál valaki?Most 20W-60 Le Mans van az autóba,de szerintem ezt nem szereti,most lesz benne 5000km,de csörög csattog zörög a gép,minden baja van...

A Tiédbe teljesen felesleges a 20w60, nyugodtan mehetnél 5w40 is akár..

Fapuma8
2012. 12. 13., 12:52
A Tiédbe teljesen felesleges a 20w60, nyugodtan mehetnél 5w40 is akár..

Agippal és Seleniaval is megy, az sem ég meg versenykörülmények között sem.

peterz81
2012. 12. 13., 13:15
Nekem is 20w60 van benne,egyelöre nincs panasz.:-k

bajno
2012. 12. 14., 07:02
A Tiédbe teljesen felesleges a 20w60, nyugodtan mehetnél 5w40 is akár..

:oops: Ezért akár haragudhatnék is,de sajna tényleg igaz szerintem is,fölleg itt Svájcban nem igazán lehet kihasználni a 20W-60as elönyeit...

bajno
2012. 12. 14., 07:07
Agippal és Seleniaval is megy, az sem ég meg versenykörülmények között sem.

Hát nem tudom,egyáltalán nem értek hozzá,még nem használtam egyik fajtát se,de engem kicsit aggaszt,hogy Apám Fiatjába a Selenia a gyári olaj,lehet nem tenném Evoba...Olasz autóiparral kapcsolatban van pár kellemetlen emlék,és amit ök ajánlanak azt tuti nem...

bajno
2012. 12. 14., 07:09
Nekem is 20w60 van benne,egyelöre nincs panasz.:-k

Szerintem nekem se lenne,ha tudnám rendeltetésszerüen használni az autót,egyenlöre mindennapi autó,és a sok hideginditást,meg dugóban ücsörgést szerintem nem igazán kedveli...

hunevo6
2012. 12. 14., 10:11
Szerintem nekem se lenne,ha tudnám rendeltetésszerüen használni az autót,egyenlöre mindennapi autó,és a sok hideginditást,meg dugóban ücsörgést szerintem nem igazán kedveli...

A 20w60 egy verseny olaj! Nem széria teljesítményű, széria autó, mindennapi tötyörgéséhez van fejlesztve. Arra valami 5w40-es gagyi is jó. A lemans 20w60 a nyári versenyeken a turbós autók olaja azért mert még 150 fokig is stabil. Neked meg most kb 60-70 fokos az olajad úgy ahogy írtad. Főleg mínusz 10-ben....

Fapuma8
2012. 12. 14., 11:27
Hát nem tudom,egyáltalán nem értek hozzá,még nem használtam egyik fajtát se,de engem kicsit aggaszt,hogy Apám Fiatjába a Selenia a gyári olaj,lehet nem tenném Evoba...Olasz autóiparral kapcsolatban van pár kellemetlen emlék,és amit ök ajánlanak azt tuti nem...

Ezek alapjan a DTM-es Alfaknak vagy WTCC-seknek be kellene sulniuk versenyeken Seleniaval.....attol hogy nem ismered, nem szar.

http://www.olajwebshop.hu/termek-SEL%C3%89NIA%20Racing%2010w-60/5016/

Ez birta utcan es gyorsulason is egyszerre.

Motulom is volt, az is jo volt.

De ezekbol lathatod hogy van 3-4 gyarto akinek a high-tech motorolajaval is elmegy....olcso szarral persze nem, senkitol....

bajno
2012. 12. 21., 07:26
Nah,tegnap végre el tudtam hozni az olajat,végülis 10W-40 lett belöle,hozzáteszem itt nem egyszerü hozzájutni,csak 1-2helyen árulnak Motult,de 10W-40et sehol,pedig elvileg itt gyártják a szomszédban...Még az olajszürö szinével vannak kisebb fenntartásaim:oops:,de sokat nem látom majd,meg amúgyis azt mondják megy a kékhez :D
http://kepfeltoltes.hu/thumb/121221/2012-12-20-282_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/121221/2012-12-20-282_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

bajno
2013. 03. 18., 06:21
Tudja valaki,hogy amerikai EVO VIII-nak milyen méretü az olajszürö menete?

jlaci74
2013. 03. 18., 09:25
Tudja valaki,hogy amerikai EVO VIII-nak milyen méretü az olajszürö menete?

M20 x 1,5

kicsievo
2013. 08. 21., 12:29
Sziasztok!

Tud valaki 15W50-es(természetesen Competition 300v) motult olcsón? 7000/2liter a legolcsóbb amit találtam neten de az illető nem jelentkezik én meg holnap vagy pénteken mennék Pestre és kéne belőle 6 liter.
Sürgős lenne mert szerviz érett a vas.

Segítséget előre is köszönöm!

mukkos
2013. 08. 21., 14:13
Sziasztok!

Tud valaki 15W50-es(természetesen Competition 300v) motult olcsón? 7000/2liter a legolcsóbb amit találtam neten de az illető nem jelentkezik én meg holnap vagy pénteken mennék Pestre és kéne belőle 6 liter.
Sürgős lenne mert szerviz érett a vas.

Segítséget előre is köszönöm!

http://www.nieszmotorsport.hu/ Tahitótfalu Niesz Ferenc

simigeri
2013. 08. 29., 18:19
Nem akarok új topikot nyitni, remélem itt elfér!

Lassan kezdek gondolkodni a frissen összerakott motorom inditásán, persze csak elméletben.
A gépműhelyes emberke emlitette, hogy az első inditásnál sokan a gyertya ki azt öninditózás metódust követik, pedig az nem annyira jó. Néztem videót, s valóban egy SR20 motornál kb 40 mp gyertyák nélküli köszörülés után jön fel az olaj a hengerfejben.
Tehát azt javasolták, külső olajpumpával kell először "átöbliteni" a motort. Ez lehet kompreszorra kötött tartály, vagy kézi pumpa, amit a nyomásgomba helyére lehet betekerni.
Kérdésem, kinek van ilyenje, ki használt már ilyet egyáltalán, ill mennyire tűnik ez túllihegett dolognak?


http://www.youtube.com/watch?v=lQpHRHCTUDM

http://www.etoolcart.com/otc-engine-preluber-kit-otc6492.aspx

http://www.etoolcart.com/productimages/engine/OTC-6492.jpg

carkillerz
2013. 08. 29., 19:14
Én egy jó "agy" orvost tudok ajánlani szólj ha kell :twisted:

simigeri
2013. 08. 29., 19:20
Én egy jó "agy" orvost tudok ajánlani szólj ha kell :twisted:

Ennél konstruktivabbat pls!

dedra8v
2013. 08. 30., 07:15
Ennél konstruktivabbat pls!

Geri,
csak 1 5let: felöntöd a motort olajjal , gyertyák ki és átforgatod kézzel ? Addig, amíg mindenhol meg nem jelenik az olaj.....
Kézzel átforgatás alatt azt értem, hogy pl. egy krovának a hajtószárárával + ha kell, akkor toldó. Főtengely ékszíjtárcsájánál (bazi nagy anya)lehet rajta lehet 'fogást' találni, legalább is annak idején , Lancián működött ez a megoldás. A Nissan is a '90es évek terméke, 4 hengeres, turbós, ezek alapján, akár még működhet is a fenti módszer....
Minek ruháznál be egy ilyen 'kényszerolajozó - szettbe', ha nem muszáj? Költsd el, inkább, másra a pénzt, ami hasznosabb / nem csak egyszer használható számodra....

peterz81
2013. 08. 30., 08:33
Szerintem,ha gyertya kivesz és inditozol addig amig megjön az olajnyomás az böven elég. Az olajpumpa azért van,nem kell külön maszatolni. Összerakásnál meg minden forgó helyre szoktak egy kis olajat tenni (csapágyfészkek stb) hogy ne szárazon kapja az elsö pofont. Annyit lehet segiteni szerintem még,hogy olaszüröbe teszel olajat,hogy elöbb meg legyen a nyomás illetve szelepfedél nélkül töltöd fel olajjal és akkor végigtudod öntözni a vez.tengelyt. De szerintem többet nem kell vele foglalkozni. Ennyit kikell birni a motornak. Kézzel meg felesleges hajtani a fötengelyt,mert nem tud akkora fordulatot leadni,hogy olajnyomás legyen. Gyertya ki,inditozás és pont.

bunker
2013. 08. 30., 12:15
Audinál (és lehet sok gyárban még) szárazon forgatják meg a blokkokat villanymotorral, mikor lejönnek a gyártósorról. Így ellenőrzik összerakás után.

lalow
2013. 09. 19., 18:30
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/09/19/motorolaj_harombol_ket_flakon_hamis/

Az viszont nem derül ki, hogy milyen olajat hamisítanak, sem a forrás...

Miki
2013. 09. 19., 19:24
Minket talán ez érint a legjobban:

http://kep.index.hu/1/0/481/4817/48179/4817984_f621e646c67b5e1bcc8ca11f2f74a1e5_wm.jpg (http://galeria.totalcar.hu/kozelet/2013/09/18/motorolaj_harombol_ketto_hamis/?currpic=4817980)

Bajok Gábor, a Motul magyarországi képviseletének munkatársa is úgy látja, néhány olajmárka termékeit csodaszámba menő árakon lehet kapni egyes helyeken, ami mindenképpen gyanakvást kelt. Hangsúlyozza, egyelőre nem találkoztak hamis Motul olajjal, de a termékek csomagolásának minden elemét védik a másolással szembem. Ha egy vásárló a cég terméinek esetében az átlagosnál lényegesen kedvezőbb árú kínálattal találkozik, akkor nem hivatalos, termékdíj és ÁFA nélküli értékesítésről lehet szó. A Motul nem a Castrol-féle hologramos megoldást választotta az eredetiség igazolására, hanem az olajszínezést. A motorkerékpár-olajok esetében a különböző minőségi kategóriájú termékeket zöld, kék és egyéb színekkel különböztetik meg.
A cég autós 300V sorozatának kétliteres, fémkannás verziójának kupakját egy úgynevezett "bubble tag" zárja. Ezen "QR" kód található, és akár egy okostelefon segítségével egy központi web felületen keresztül azonnal ellenőrizhető a konkrét kanna származása. A Motul flakonokat a címkétől függetlenül ellátták egyedi azonosító kóddal, teszi hozzá Bajok.

HUN337
2013. 09. 19., 20:05
Minket talán ez érint a legjobban:

http://kep.index.hu/1/0/481/4817/48179/4817984_f621e646c67b5e1bcc8ca11f2f74a1e5_wm.jpg (http://galeria.totalcar.hu/kozelet/2013/09/18/motorolaj_harombol_ketto_hamis/?currpic=4817980)

Bajok Gábor, a Motul magyarországi képviseletének munkatársa is úgy látja, néhány olajmárka termékeit csodaszámba menő árakon lehet kapni egyes helyeken, ami mindenképpen gyanakvást kelt. Hangsúlyozza, egyelőre nem találkoztak hamis Motul olajjal, de a termékek csomagolásának minden elemét védik a másolással szembem. Ha egy vásárló a cég terméinek esetében az átlagosnál lényegesen kedvezőbb árú kínálattal találkozik, akkor nem hivatalos, termékdíj és ÁFA nélküli értékesítésről lehet szó. A Motul nem a Castrol-féle hologramos megoldást választotta az eredetiség igazolására, hanem az olajszínezést. A motorkerékpár-olajok esetében a különböző minőségi kategóriájú termékeket zöld, kék és egyéb színekkel különböztetik meg.
A cég autós 300V sorozatának kétliteres, fémkannás verziójának kupakját egy úgynevezett "bubble tag" zárja. Ezen "QR" kód található, és akár egy okostelefon segítségével egy központi web felületen keresztül azonnal ellenőrizhető a konkrét kanna származása. A Motul flakonokat a címkétől függetlenül ellátták egyedi azonosító kóddal, teszi hozzá Bajok.

Tegnapelott csereltem olajat es be is scanneltem a kodokat, tenyleg müxik ;)

peterz81
2013. 09. 19., 20:54
És mikortól van ez a cimke a kupakon?

jlaci74
2013. 09. 19., 21:20
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/09/19/motorolaj_harombol_ket_flakon_hamis/

Az viszont nem derül ki, hogy milyen olajat hamisítanak, sem a forrás...

Mint ahogy semmi konkrétum sem derül ki.
Ha nincs hír, gyártanak...
Egyébként pont a Motul fémdobozát fogják reprodukálni a hamisítók...
Azt még el tudom képzelni , hogy egy esztétikailag hibátlan nagyhordót újratöltenek valami olcsó olajjal,
de hogy flakont-kupakot-címkét gyártatnak és töltőgépet vásárolnak azt már kevésbé...
Ott van a cikkben a megfejtés egyébként csak ki kell hámozni a hülyeség közül...

peterz81
2013. 09. 19., 21:39
Szerintem nem birják kezelni a fekete gazdaságot és egyszerübb a népet ilyesztgetni.

Dino74
2013. 09. 19., 21:59
Én a nyáron láttam egy ducati blokkot, a csocsesz vett bele castrol power1-et olcsón. Sima olcsó olaj volt átmatricázva. Nekem van otthon egy Ford olaj ami BMW olajok között volt egy kartonban, szerintünk elfelejtették átmatricázni, met ugyanaz a flakon volt mint a BMW-s cimborái

Miki
2013. 09. 20., 08:40
Alighanem nem túl bonyolult hologramos matricát gyártani, meg QR kódot sem.

Az a biztos, hogy megbízható forrásból vásárol az ember, Motul ügyben szerintem a Bálna (Érd) - Csík Zoli (Kelet-Pest) - Niesz Feri (Tahitótfalu) hármas (szigorúan ABC-sorrendben írtam őket) remekül lefedi a budapesti térséget és környékét, náluk biztos igazi a Motul, ráadásul az árak is korrektek.

kicsievo
2013. 12. 31., 12:19
Nem csalódtam, gondolom már hallottátok: jövedéki adó fogja terhelni a motorolajat is. Számítások szerint 10-15%-al lesz drágább az olaj.

Egy kis infó:http://www.blogolod.com/jovedeki-ado-2014-torveny-merteke-bevallasa-tippek.html

Miki
2013. 12. 31., 13:07
Nem csalódtam, gondolom már hallottátok: jövedéki adó fogja terhelni a motorolajat is. Számítások szerint 10-15%-al lesz drágább az olaj.

Egy kis infó:http://www.blogolod.com/jovedeki-ado-2014-torveny-merteke-bevallasa-tippek.html


Ezen túl még inkább vigyázni kell a hamis olajakkal.

balage018
2014. 03. 29., 10:46
Hali!

Cimbora most vett egy mx5-öt, kellene benne olajat cserélni 1.6-os vervizó, könyv 5w vagy 10w-30at ír, ki mit ajánl mit tegyünk bele? Rövidebb távon szaladgál majd csak vele, inkább város, egy két pilis, meg nyáron badacsony :)

jlaci74
2014. 03. 29., 12:14
Hali!

Cimbora most vett egy mx5-öt, kellene benne olajat cserélni 1.6-os vervizó, könyv 5w vagy 10w-30at ír, ki mit ajánl mit tegyünk bele? Rövidebb távon szaladgál majd csak vele, inkább város, egy két pilis, meg nyáron badacsony :)

10w-30 -at nem nagyon fogsz találni, tehát 5w-30, ( hatalmas a választék a piacon ... ) ha nem ütni-vágni kell akkor tökéletes.
Liqui Moly, Motul, a sláger, de a francia ( Elf, Total ) olajok is toppon vannak és az áruk is korrekt...

hunevo6
2014. 03. 30., 21:25
Motul lemans 300-hoz nem kell nagy ész: az észterbázis miatt málnaszörp szaga van ha bele szagolsz. Ha ezt nem érzed akkor átbasztak. Ennyi.

Miki
2014. 03. 30., 22:37
Motul lemans 300-hoz nem kell nagy ész: az észterbázis miatt málnaszörp szaga van ha bele szagolsz. Ha ezt nem érzed akkor átbasztak. Ennyi.

És ha málnaszörpöt is tölt a csaló a Motul dobozos ÁFOR olajba? :)

Sanci
2014. 03. 31., 06:11
És ha málnaszörpöt is tölt a csaló a Motul dobozos ÁFOR olajba? :)

Akkor vett egy drága üdítőt.:D Bár az ÁFOR olajtól utána picit sietni kell.:D

hunevo6
2014. 04. 01., 18:21
És ha málnaszörpöt is tölt a csaló a Motul dobozos ÁFOR olajba? :)

LOL hát az cumi lenne - de azt hiszem gyorsan kiderülne- mert pont 1 perc alatt sülne be a dugó...

FQ-360 #044
2014. 07. 10., 01:36
Motul 20w50 tapasztalat...?


Bizony Motul!!!

(Én 20W-60-at használok)

kicsievo
2014. 07. 10., 08:19
Motul 20w50 tapasztalat...?

Szia! Udv a klubban. Sztem 20w60ra gondoltal. Az a legsurubb olaj. Ha nem palyazni hasznalod majd a gepet akkor sztem megteszi a 15w50 is. Mast ne is nagyon tegyel bele. Ja es vigyazz mert mar ezeket is hamisitjak.

udv

FQ-360 #044
2014. 07. 15., 00:03
Szia! Udv a klubban. Sztem 20w60ra gondoltal. Az a legsurubb olaj. Ha nem palyazni hasznalod majd a gepet akkor sztem megteszi a 15w50 is. Mast ne is nagyon tegyel bele. Ja es vigyazz mert mar ezeket is hamisitjak.

udv

Igen, most látom az ásványi olaj...köszi!

FQ-360 #044
2014. 07. 15., 00:07
Most vettem 20w60 at, fém dobozban van, duplán van zárva, plusz hologramos matricával is leragasztották. Remélem ezt nem hamisították.

Miki
2014. 09. 12., 09:06
Nem egészen benzinkút, de Shell: 2015 januártól 5 évre leszerződött a cég a BMW-vel, ezen túl gyárilag Shell motorolajok és kenőanyagok lesznek a BMW-kben globálisan, és a márkaszervizek is azokat használják majd.

jlaci74
2014. 09. 12., 11:51
Nem egészen benzinkút, de Shell: 2015 januártól 5 évre leszerződött a cég a BMW-vel, ezen túl gyárilag Shell motorolajok és kenőanyagok lesznek a BMW-kben globálisan, és a márkaszervizek is azokat használják majd.

Több BMW-s fórumon is fent vagyok és örök vita van arról, hogy milyen olaj van a BMW gyári olajos flakonba / hordóba ...
Ezt a fenti tényt megerősíted valami hivatalos nyilatkozattal, link-kel esetleg? Köszi!

Miki
2014. 09. 12., 12:56
Több BMW-s fórumon is fent vagyok és örök vita van arról, hogy milyen olaj van a BMW gyári olajos flakonba / hordóba ...
Ezt a fenti tényt megerősíted valami hivatalos nyilatkozattal, link-kel esetleg? Köszi!

Jelenleg a Castrollal van megállapodása a BMW-nek, vagy 20 éve. Ez módosul 2015-től Shellre, ezt hamarosan kommunikálni fogja a BMW és a Shell is.

Fapuma8
2014. 09. 12., 14:23
Most vettem 20w60 at, fém dobozban van, duplán van zárva, plusz hologramos matricával is leragasztották. Remélem ezt nem hamisították.

Ami nem kínai, az hamisítvány.
Íme a jelenlegi világtrend :-)

Miki
2014. 11. 13., 23:46
Itt a hivatalos sajtóközlemény a BMW-Shell házasságról: http://www.shell.com/global/products-services/solutions-for-businesses/lubes/media-centre/news-media-releases/2014/shell-to-be-bmw-recommended-oil-supplier.html

Tomó
2014. 11. 14., 20:02
Előző házasságnál csak jobb lehet. :-\" (Castrol)

Miki
2014. 11. 21., 09:37
http://www.bmwblog.com/2014/11/10/bmw-replaces-castrol-shell-recommended-oil-supplier/


http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/bmw_shell-wallpaper-1440x900-750x500.jpg

Miki
2014. 12. 10., 09:37
2008-as VW Passat 2.0 CR TDI-be milyen olaj való, és mennyi kell bele?

jlaci74
2014. 12. 10., 11:05
2008-as VW Passat 2.0 CR TDI-be milyen olaj való, és mennyi kell bele?

http://castrolmintabolt.hu/castrol-kalkulator


<tbody class="castrol_tbody">
Edge 5W-30
4,30
0,30
15 000/30 000*

</tbody>

Miki
2014. 12. 10., 19:01
http://castrolmintabolt.hu/castrol-kalkulator


<tbody>
Edge 5W-30
4,30
0,30
15 000/30 000*

</tbody>


Köszi!

(Minden stimmel, csak a márka nem :))

jlaci74
2014. 12. 10., 21:03
Köszi!

(Minden stimmel, csak a márka nem :))

Gondoltam ... :)
A fóvénak Castrol a gyárija ...

Miki
2014. 12. 15., 11:18
http://www.shell.hu/aboutshell/media-centre/news-and-media-releases/2014/shell-bmw-recommended-oil-supplier.html

simigeri
2015. 01. 09., 20:51
Nem olaj, de szűrő.
Az alábbi, nem teljes listából melyik fajta az, amelyik jól használható, megbizható, akár ráhúzni is lehet vele, leszedni meg bármilyen ráégett szűrőt is, viszonylag kis mozgásterű helyen is?
A kocsimnál már irtam, hogy az itt pl első, acélpántos, az itt nem szereplő kupak szerű 3/4"-os leszedő sajnos korábban nem működött, már kétszer kellett átszúrt csavarhúzót alkalmazni.


http://tomnerszerszam.hu/spl/595880/OLAJSZURO-LESZEDO-SZERSZAM

Köszi

MES-Racing
2015. 01. 09., 22:36
Nem olaj, de szűrő.
Az alábbi, nem teljes listából melyik fajta az, amelyik jól használható, megbizható, akár ráhúzni is lehet vele, leszedni meg bármilyen ráégett szűrőt is, viszonylag kis mozgásterű helyen is?
A kocsimnál már irtam, hogy az itt pl első, acélpántos, az itt nem szereplő kupak szerű 3/4"-os leszedő sajnos korábban nem működött, már kétszer kellett átszúrt csavarhúzót alkalmazni.


http://tomnerszerszam.hu/spl/595880/OLAJSZURO-LESZEDO-SZERSZAM

Köszi

A fémszalagos nekem sokszor "megcsúszott" a szűrőn, nekem nem szimpatikus.
Én ilyet használok, nekem bevált, szólj ha kell van itthon:
http://tomnerszerszam.hu/shop_ordered/5424/shop_pic/LAS-2920.jpg?time=1416330893


Amúgy szerintem egy rendesen felrakott szűrőnek nem kell utánahúzni.

Silva
2015. 01. 09., 22:40
"OLAJSZŰRŐ LESZEDŐ 3 KARMOS (http://tomnerszerszam.hu/spd/AI050001/OLAJSZURO-LESZEDO-3-KARMOS)(AI050001)" nekem ehhez hasonló van. Eddig mindig nyert ! thumbs_up + a nehezen elérhető helyeken is működött, volt amikor 2 kardán és toldó segítségével :D Arra figyelj, hogy olyan méretű legyen a vége ami neked is van a készletben! Lehetőleg Anya-Apa szoros kapcsolattal csatlakozzon, hogy ne tudjon a szerszám lecsúszni róla :D Mint ezé: OLASZŰRŐ LESZEDŐ 3 KAROS (http://tomnerszerszam.hu/spd/9AE41/OLASZURO-LESZEDO-3-KAROS) (9AE41)

simigeri
2016. 01. 13., 22:10
Az olcsó olaj:
http://hvg.hu/cegauto/20160112_Kepriport_igy_dolgozik_egy_orosz_hamisito

Mjambrik
2016. 07. 04., 19:15
Sziasztok! Valaki nem tudja honnan illetve kitől lehet Igol ceramic 10w60at beszerezni?

FQ-400
2016. 07. 05., 07:16
Utána kérdezek, mennyi kellene és mikorra?

MES-Racing
2016. 07. 05., 10:02
Sziasztok! Valaki nem tudja honnan illetve kitől lehet Igol ceramic 10w60at beszerezni?

Jó választás ;)

Én mindig tőle veszem:
Zsíros József
06-20-9190-614
zsirosker@gmail.com

Mjambrik
2016. 07. 05., 11:42
Utána kérdezek, mennyi kellene és mikorra?

6 liter kellene. Még a hónapban valamikor ha megoldható. Köszi a segítséget!

Mjambrik
2016. 07. 05., 14:16
Jó választás ;)

Én mindig tőle veszem:
Zsíros József
06-20-9190-614
zsirosker@gmail.com

Rákérdeztem nálunk is, azt mondta van nekik de külföldre nem tudják megoldani a szállítást.
Kár mert jó áron van náluk. Viszont megtudtam hogy a Ceramic f1 mint név meg fog szűnni és más néven árulják majd tovább.

FQ-400
2016. 07. 05., 16:45
Gondolom Münchenbe kéne...

Amit sikerült kiderítenem.
Németországban nincs Igol képviselet
itthon direkt importőr: Szita Róbert +36204554777

Mjambrik
2016. 07. 05., 16:58
Gondolom Münchenbe kéne...Amit sikerült kiderítenem.Németországban nincs Igol képviseletitthon direkt importőr: Szita Róbert +36204554777Igen Münchenbe kéne.Itt csak egy kis üzletben árulnak de csak motorkerékpárhoz...

MES-Racing
2016. 07. 05., 17:10
Rákérdeztem nálunk is, azt mondta van nekik de külföldre nem tudják megoldani a szállítást.
Kár mert jó áron van náluk. Viszont megtudtam hogy a Ceramic f1 mint név meg fog szűnni és más néven árulják majd tovább.

Alternatívaként javaslom (korszerűbb, mint az Igol):

Millers Oils CFS 10w60 NT

kicsievo
2016. 07. 05., 17:26
Motul mar nem jatszik?

Mjambrik
2016. 07. 05., 17:31
Alternatívaként javaslom (korszerűbb, mint az Igol):Millers Oils CFS 10w60 NTHa Igolt nem sikerül beszereznem maradok a Motulnál! De Köszi a tippet. ;)

Mjambrik
2016. 07. 05., 17:32
Motul mar nem jatszik?

De de most is azzal megy ;)

kicsievo
2017. 02. 08., 21:14
https://youtu.be/M7VxOlUVjoA

Kulcsarm999
2018. 04. 08., 11:24
Sziasztok!

Evo 10 be szeretnék olajat vásárolni. Az autó fél éve van nálam úgyhogy még nem nagyon vagyok tisztában ezekkel. Előzőleg Castrol Magnatecet kaptam az Unixtól de valahogy nem érzem az igazinak. Valaki tud nekem javasolni már jól bevált olajat? Kizárólag hétköznapi használatra :D
Előre is köszönöm!

kicsievo
2018. 04. 08., 12:44
Sziasztok!

Evo 10 be szeretnék olajat vásárolni. Az autó fél éve van nálam úgyhogy még nem nagyon vagyok tisztában ezekkel. Előzőleg Castrol Magnatecet kaptam az Unixtól de valahogy nem érzem az igazinak. Valaki tud nekem javasolni már jól bevált olajat? Kizárólag hétköznapi használatra :D
Előre is köszönöm!

Szia!

Ha tenyleg csak hetkoznap akkor Motul 10w40 300v. Ha van benne hegyment is meg hasonlo akkor 15w50 300v.
Igol Ceramic is jo.

Sanci
2018. 04. 08., 13:20
Szia!

Ha tenyleg csak hetkoznap akkor Motul 10w40 300v. Ha van benne hegyment is meg hasonlo akkor 15w50 300v.
Igol Ceramic is jo.

+1 szavazat utcára Motul 10w40 300v

SXV450
2018. 04. 08., 19:48
+1 szavazat utcára Motul 10w40 300v

Én is Motul 10w40 300v-t használok az EVO-ba. Meg Motul-t az off kocsikba is.

bajno
2018. 04. 09., 04:33
+1 Motul 10W40 300v chrono

SomaG
2018. 04. 09., 09:49
Akkor én ezzel elvetettem a súlykot egy kicsit?

https://www.motul.com/hu/hu/products/300v-le-mans-20w60--2

:D
Elsőre kicsit túlzásnak tartottam de mondom amíg új az élmény nem baj ha magasabb a meleg oldal.
Tévedtem?

imrus
2018. 04. 09., 10:12
+1 szavazat a Motulnak! 15w50 300v-t használom! 😊

GWRH
2018. 04. 09., 10:27
Motul 300 V 15 W 50

Silva
2018. 04. 09., 10:29
Nekem is 15w50 300v van a vasba. Sajnos legtöbbször nem a km hanem az eltelt hónapok miatt kell cserélni.

A crossmocikba csak motult teszek. Ott egy régebbi story miatt: Vettem egy 250 es "verseny motort".(nedves tgk olaj fürdőbe, blokkal közös töltettel) Olajat cseréltem benne és Castrol nak a kimondott verseny olaja ment bele. El indítottam olaj csere után. Járt 30 sec et alapjáraton, akartam bökni egy 1 est, behúzott tgk val. Erre le fullad a motor. Mint a szög úgy állt meg. Ezt még 5x el játszottam. Majd neki álltam szétszedni a TGK t. Először olaj csere a működtető mechanizmusba (speckó magura olaj, rohadt nehéz votl hirtelen beszerezni). Le légtelenítettem, újra berúg.. Tünet nem változik. 1 perc járatás után is amint sebességbe teszem lebök. Újra szét-össze az egész... Nagy Bazdmegelés közepette, mikor 3x szedtem szét meg össze felhívtam egy ismerőst, aki régóta motorozik. Ennyit mondott: " Tegyél bele motul olajat ". Hát meg a f&s7om... (szombat du, vasárnap meg mentünk volna motorozni). Kaptam kölcsön olajat. Jól meg melegítettem a motort járt 5percet kb meg röfögtettem is. Amikor sebességbe raktam megint. Nagy nehezen be vette és nem fulladt le csak "nyögött eggyet". Gyors olaj csere. Motul-al az első pillanattól rendesen működött a tgk. 2 sec után raktam fokozatba, akkor is vette zokszó nélkül. Azóta csak a Motul. (Motorba 300v Factory line 15w60 Off road, Autóma 300v Competiton 15w50)

Amit a sportosabb/sportkocsik nál meg figyeltem, hogy a legtöbb kenőanyag 120 foknál már "szétesik". Hirtelen csökken az olaj nyomás. Motul 300v észre se veszi!
Hosszú állás után is minimális "csattogással" indul a kocsi. Valószínűleg amiatt, mert több kenőanyag tapad meg a kritikus felületeken.

SomaG
2018. 04. 09., 10:47
Csak Motul nem is kérdés.

Suzuki LTR-be Factory 300 15W-50 és 10 óránként kuka
EVO most 300V 20W-60 Le Mans, de szerintem ott visszalépek majd 15W-50 re a következő olajcserénél.
Csajszi Outlanderébe 8100 X-Clean a DPF miatt
Szőlőbe járós Thalia 8100 X-Cess csak hogy abba is Motul legyen

Fűnyíróba az LTR-ből leengedett Factory 300 :lol::lol::lol:

Több szarom nincs szerencsére
:lol:

Silva
2018. 04. 09., 10:54
Most megvilágosodtam! Kitámasztó kerekes Crossmotorral mész! :lol: Srry, nem bírtam kihagyni :highly_amused:

Miért jó az, hogy hidegen az olaj méz szerű? ( 20w60 miatt kérdezem)


Csak Motul nem is kérdés.

Suzuki LTR-be Factory 300 15W-50 és 10 óránként kuka
EVO most 300V 20W-60 Le Mans, de szerintem ott visszalépek majd 15W-50 re a következő olajcserénél.
Csajszi Outlanderébe 8100 X-Clean a DPF miatt
Szőlőbe járós Thalia 8100 X-Cess csak hogy abba is Motul legyen

Fűnyíróba az LTR-ből leengedett Factory 300 :lol::lol::lol:

Több szarom nincs szerencsére
:lol:

SomaG
2018. 04. 09., 11:18
Nem haragszom. Nem szeretem ha kanyarban leér a fülem, ellenben nagyon szeretem ha a nem létező kilincsel előre körbe kitámasztókerekezem a 2 kerekűeket a pályán. :highly_amused:
Ja meg jó látni hogy amikor Tapolcán a nagy asztalon megeresztjük a vasat a motoros egybegyűltek a leérkezőn vakarják a sisakot hogy ezzel a nehéz négykerekű szarral hogy a picsbe lehet ekkorát ugrani.
Zsssssííííírrrrr! Nem tudom megunni. Csak az ízületeim kezdenek szétesni.

Nem olyan mézszerű azért, bár a 20W szerintem is túlzás. A 60 jó, de elég lesz az 50 is. Ezért is lépek vissza a következő olajcserénél.
Mentségemre legyen mondva hogy 5 Celsius fok alatt nem indítottam a vasat. Ennél hidegebb nem volt a garázsban.





Most megvilágosodtam! Kitámasztó kerekes Crossmotorral mész! :lol: Srry, nem bírtam kihagyni :highly_amused:

Miért jó az, hogy hidegen az olaj méz szerű? ( 20w60 miatt kérdezem)

Silva
2018. 04. 09., 12:37
Tapin arra a "nagy ugró" ra gondolsz ami 3 méter magasan indul és 4 méter magasan végződik 14 méter múlva ? Csak rohadt nagynak tűnik?:-\" Eddig egyetlen quados tudott megelőzni, ő a következő asztalon medence törést szenvedett. ( el engedtem, mert láttam, hogy határon túl jön Ácson)...

Dirtpark meg volt? Ott vannak rendes ugrók is, mikor 4 teli már határeset ... Most voltak Pannonhalmán quadosok. 2 suzis. Nem ti voltatok ? Sajnos az összes komoly pályát le butították már, hogy több legyen a vendég. Teli gázos pálya az én amatőr szintemen se nagyon van már. Ki vették a nagy lelépőket, lyukas "asztalokat". Agyalok is rajta, hogy vissza ülök kis ccm- re, hogy kihívás legyen újra. Csak a fene se akar annyit szervízelni...

Bajom nincs veletek,élvezettel nézem én is ahogy letúrjátok a pályát keresztbe, csak nem szabadna Motorok közé be engedni. (elején gallytörő, 2 lengőkar 4 kerék, hátul a lánckerék... Megállni/kikerülni ha előttük valaki el esik, szinte lehetetlen. A Tömege miatt meg sokkal nagyobb kárt tud okozni mint egy 98 kilos mx... Személy szerint nem szeretek velük menni, valszleg amiatt mert gyerekként megtanultam biciklizni 2 keréken, utána rengeteget motoroztam közúton, emiatt én folyamatosan le akarom tenni a lábamat kanyarba, ami nagyon nem oké a quadon. Olyan esetlen, darabosnak érződik a mozgása MX pályán. A Munka gépekkel túrázás viszont nagyon bejött. 4wd + csörlő... :twisted: Arra bármikor vevő vagyok. Endurózni nem szeretek 2 keréken :D



Nem haragszom. Nem szeretem ha kanyarban leér a fülem, ellenben nagyon szeretem ha a nem létező kilincsel előre körbe kitámasztókerekezem a 2 kerekűeket a pályán. :highly_amused:
Ja meg jó látni hogy amikor Tapolcán a nagy asztalon megeresztjük a vasat a motoros egybegyűltek a leérkezőn vakarják a sisakot hogy ezzel a nehéz négykerekű szarral hogy a picsbe lehet ekkorát ugrani.
Zsssssííííírrrrr! Nem tudom megunni. Csak az ízületeim kezdenek szétesni.

Nem olyan mézszerű azért, bár a 20W szerintem is túlzás. A 60 jó, de elég lesz az 50 is. Ezért is lépek vissza a következő olajcserénél.
Mentségemre legyen mondva hogy 5 Celsius fok alatt nem indítottam a vasat. Ennél hidegebb nem volt a garázsban.

SomaG
2021. 09. 09., 11:57
Hűha, megjön a 300V-ből a várt viszkozitás...

https://www.motul.com/hu/hu

10W-60, ez azt hiszem minden igényt lefed, szerintem cserélem is a 15W-50 -et jövőre úgyis esedékes lesz.