PDA

Teljes nézet : Védelem



simigeri
2009. 11. 11., 15:06
Nem igazán találtam megfelelő helyet, igy itt inditom.

Azt szeretném tudni, ki milyen védelmet javasol, miért, s hol érdemes csináltatni, beszerezni?
Pl kartervédő: kazánlemez, duralu, kevlár stb?
Sárvédő és küszöb kőfelverődés ellen: szénszálas idom + sziloplaszt, fólia?
Sárvédőbetét (kerékjárati)?
Aki télen is csapat, sós dzsuvában: kátrányos alvázvédelem, wax szerű kence?

Stb stb stb

EVO-010
2009. 11. 11., 18:45
Nem igazán találtam megfelelő helyet, igy itt inditom.

Azt szeretném tudni, ki milyen védelmet javasol, miért, s hol érdemes csináltatni, beszerezni?
Pl kartervédő: kazánlemez, duralu, kevlár stb?
Sárvédő és küszöb kőfelverődés ellen: szénszálas idom + sziloplaszt, fólia?
Sárvédőbetét (kerékjárati)?
Aki télen is csapat, sós dzsuvában: kátrányos alvázvédelem, wax szerű kence?

Stb stb stb

Most pénteken megyek ide http://www.kispoiler.hu/ árakat pü-ben ha érdekel;)
Kátrányos alvázvédelem egy evónál hát...:-k viszont ami nekem bejött: CARSYSTEM KS-1000 Stone chip protection 600 um vastagságban, élettartam 4-8 év.

simigeri
2009. 11. 11., 19:13
Most pénteken megyek ide http://www.kispoiler.hu/ árakat pü-ben ha érdekel;)
Kátrányos alvázvédelem egy evónál hát...:-k viszont ami nekem bejött: CARSYSTEM KS-1000 Stone chip protection 600 um vastagságban, élettartam 4-8 év.
Jöhetnek árak, persze. Mondjuk nem EVO-m van, de remélem ez nagyon nem dobja meg az árakat.
Fóliáról olvastam, de árakról elképzelésem sincs. Ill ha a motorháztetőn már van kőfelverődés, szépen elbarnulva már, arra illik e ráfóliázni?
A kátrány mint anyag idejét múlt? Vagy miért pont EVO-ra "nem való"?

qby2k
2009. 11. 11., 19:31
Jöhetnek árak, persze.

PÜ ment..

ttop
2009. 11. 15., 22:51
küldj nekem is plíííííz

ttop
2010. 02. 01., 14:35
Sziasztok!

Az alvázvádelem megint előkerült, mivel sajnálom kihozni az autómat ebben az időben ráadásul megjelentek a vak rozsda foltok is az alján illetve a tank mellett.....

Nem szeretnék úgy járni mint a MAZDÁVAL :(

jordan6
2010. 02. 01., 14:48
Sziasztok!

Az alvázvádelem megint előkerült, mivel sajnálom kihozni az autómat ebben az időben ráadásul megjelentek a vak rozsda foltok is az alján illetve a tank mellett.....

Nem szeretnék úgy járni mint a MAZDÁVAL :(

http://evoklub.hu/forum/showthread.php?t=815 ez?

ttop
2010. 02. 01., 14:50
Azzal elég nehéz lekenni az egész autót... de részekre az a megoldás

MES-Racing
2010. 02. 01., 14:52
Én kihoztam, filózom is rajta, hogy hogyan (hol?) tudnám kellőképen lemosni az aljáról az azóta rászáradt sós-havas cuccot???

ttop
2010. 02. 01., 14:59
mosd le jól mert én is mindig lemostam lekezeltem és mégis látszik :(

MES-Racing
2010. 02. 01., 15:02
mosd le jól mert én is mindig lemostam lekezeltem és mégis látszik :(

Ha normális idő lesz, akkor az lesz az első, bár az enyém alja le lett "mázolva" valamivel, kérdés, hogy az mennyire jó/tartós.

bunker
2010. 02. 01., 15:45
Ha tudtok jó mosót, az engem is érdekelne.

Papírtigris
2010. 02. 01., 20:55
A keresztúri út XVII kerületi végén,a gazdaságos áruházzal szemben van egy kézimosó ami non-stop, ott van egy olyan gép ami felemeli az egész autót. Én azt az eggyet tudom.

bunker
2010. 02. 02., 01:44
A keresztúri út XVII kerületi végén,a gazdaságos áruházzal szemben van egy kézimosó ami non-stop, ott van egy olyan gép ami felemeli az egész autót. Én azt az eggyet tudom.

Az ott a felüljáró lábánál lesz akkor, megkukkolom majd, ha elolvadt a hó.

MES-Racing
2010. 02. 07., 18:49
A keresztúri út XVII kerületi végén,a gazdaságos áruházzal szemben van egy kézimosó ami non-stop, ott van egy olyan gép ami felemeli az egész autót. Én azt az eggyet tudom.

Bementem megkérdezni mennyi az annyi, 1950Ft a szgk alvázmosás, ami áll egy vegyszeres kezelésből és lemosásból, elég korrektnek tűnnek, én ki fogom próbálni.

D16V
2010. 02. 08., 20:18
Egy Passatot vittem oda, olyan olajos volt az alja, hogy égett a pofám, de szó nélkül emelték, az agyig olajsaras műanyag motorvédőt is kitakarították...:D Szar meló amikor dől a nyakadba a cucc, ennyi pénzért szerintem megéri.

ttop
2010. 02. 10., 13:24
jó jó de nekem nem tudtok alvázvédelemre valami jó megoldást?

MES-Racing
2010. 02. 13., 16:07
Bementem megkérdezni mennyi az annyi, 1950Ft a szgk alvázmosás, ami áll egy vegyszeres kezelésből és lemosásból, elég korrektnek tűnnek, én ki fogom próbálni.

Kipróbáltam, illetve nem, mert nem tudták rendesen felemelni a kocsit. Valami macera volt az emelő pontoknál és nem mertem/merték megkockáztatni a dolgot, szerintem meg lehetett volna oldani, de nem akartam, hogy esetleg a szemem előtt pottyanjon le az emelőről.

Így továbbálltam, nem kellett messzire mennem, mert a keresztúri úti mosóban van akna, s így ott lemosattam az alját.

simigeri
2010. 02. 14., 16:35
Kipróbáltam, illetve nem, mert nem tudták rendesen felemelni a kocsit. Valami macera volt az emelő pontoknál és nem mertem/merték megkockáztatni a dolgot, szerintem meg lehetett volna oldani, de nem akartam, hogy esetleg a szemem előtt pottyanjon le az emelőről.

Így továbbálltam, nem kellett messzire mennem, mert a keresztúri úti mosóban van akna, s így ott lemosattam az alját.
A kanyarban a vasúti töltés mellett?

bunker
2010. 02. 14., 16:47
A kanyarban a vasúti töltés mellett?

Az lesz, más mosó nekem sem rémlik arrafele.

MES-Racing
2010. 02. 14., 17:02
A kanyarban a vasúti töltés mellett?

Igen, de szerintem a Sunny-t meg tudják emelni a másik helyen is, s valamiért az a társaság szimpibb volt nekem és olcsóbb is.

simigeri
2010. 02. 14., 17:22
Igen, de szerintem a Sunny-t meg tudják emelni a másik helyen is, s valamiért az a társaság szimpibb volt nekem és olcsóbb is.
Na az emelést azt hagyjuk!
Valamiért a küszöb alatt, ahol a lemezek össze vannak lapolva, s merevitésként és emelési pontként merőlegesen állnak a kasztni aljánál, na azok úgy hajlanak, hogy még!

Marschall
2010. 06. 22., 22:44
Hi!
Nem tudtam, hogy hova írjam talán ez a legmegfelelőbb!
Kérdés: A VIII-as első és hátsó lökhárítója könnyen cserélhető IX-esére?
Mennyit kostál árba?

Mike
2010. 06. 23., 21:59
Hi!
Nem tudtam, hogy hova írjam talán ez a legmegfelelőbb!
Kérdés: A VIII-as első és hátsó lökhárítója könnyen cserélhető IX-esére?
Mennyit kostál árba?


Hátsót tegnap cseréltem a vasat könnyen át lehet tenni.A rendszám világítást is éppen bele lehet tenni csak a szivacsok nem stimmelnek...

ttop
2010. 12. 02., 12:13
jó jó de nekem nem tudtok alvázvédelemre valami jó megoldást?


UP

Coppermine
2012. 10. 25., 15:57
kicsit uppolom a témát, bár elég láma kérdés :redface:
szóóóval, lassan itt a tél, és hát sajnos erre a télre nem lesz garázsom az ótónak... így bár zárt parkolóban, de szabad ég alatt fog télen éjszakázni. érdemes-e letakarni ponyvával (bár napi szinten fogok vele közlekedni télen is - sajnos vagy nem, muszáj lesz), esetleg hogyan érdemes óvni a kasztnit / felnit (téli felni, de akkor sem szeretném, ha szétmarná a sós latyak), mire kellene odafigyelni ?

-C0pp3rM!n3-

bunker
2012. 10. 25., 18:06
kicsit uppolom a témát, bár elég láma kérdés :redface:
szóóóval, lassan itt a tél, és hát sajnos erre a télre nem lesz garázsom az ótónak... így bár zárt parkolóban, de szabad ég alatt fog télen éjszakázni. érdemes-e letakarni ponyvával (bár napi szinten fogok vele közlekedni télen is - sajnos vagy nem, muszáj lesz), esetleg hogyan érdemes óvni a kasztnit / felnit (téli felni, de akkor sem szeretném, ha szétmarná a sós latyak), mire kellene odafigyelni ?

-C0pp3rM!n3-

Vagy nem használod, vagy benyeled ami vele jár. :D
Ponyvával letakarni nem érdemes, szerintem elég körülményes szórakozni vele napi szinten, ráadásul "kidörzsöli" a kasznit, ahogy mozog a szél miatt. Viszont ha az alját nagyon félted, akkor érdemes lemosatni, miután felszáradt a latyak, de tavasszal legkésőbb mindenképp.

Coppermine
2012. 10. 25., 18:33
értem. az alvázt féltem a sótól. érdemes esetleg elvinni még most a sózás előtt alvázvédőztetni? pár helyen van alul rozsdafolt, de csak felületi, viszont nem szeretném, h a só jobban kikezdje.

simigeri
2012. 10. 25., 20:08
Amikor rendszámos lett az autóm, nagy boldogan mentem vele minden este havazni. Ez persze azzal járt, hogy odáig sózott közutakon kellett eljutni.
Tavaszig nem csak hogy a kocsi alját kezdte ki combosan, hanem minden fémalkatrészt. Pl fék, tőcsavarok, felnik. A féktárcsa azon felülete, ahol nem kopik, vastag rozsdahalom lett, mintha 10 éve lenne a kocsin, pedig alig pár hónaposak volatk. Képzelheted a többie, esetleg nem látható alkatrészeket!

Szal hiába van négy felnire szerelt új téligumi, meg kisfék hozzá, én nem tervezem a téli kocsizást. A francia retkem az csupa alu meg műanyag, az birja mert jó kocsi :^o

hunevo6
2012. 10. 25., 20:43
az én kocsim gyakorlatilag sosem volt télen használva. Ennek megfelelően hibátlan az egész -most, hogy szétszedtük jól látszik. Azok a hatosok akik teleznek, ott bizony ennyi idősen már egyszer végig kell rajta menni, mert különben elrohad.

Papírtigris
2012. 10. 25., 21:59
Bunki mondja jól, Én is úgy szoktam, latyak felszáradt utána alvázmosatás. ;)

Coppermine
2012. 10. 25., 22:43
letenném én is garázsba, ha lenne ... már várom az áprilist, mint a messiást, hogy jöjjön az a fránya céges, amit lehet majd "ütni-vágni"... végre ...

csibee
2012. 10. 25., 23:22
nagyon OFF

4 kerekes kocsit télre letenni.... Ahhhh az alkoholmentes sör és a gumi nő kategória nálam [-X

ON

simigeri
2012. 10. 25., 23:35
nagyon OFF

4 kerekes kocsit télre letenni.... Ahhhh az alkoholmentes sör és a gumi nő kategória nálam [-X

ON

tény, de lakatolni meg foltozni, festegetni meg vagy nem olcsó, vagy nem szakszerű. És csak nehezebb lesz tőle az autó, s nem is erősebb :)

carkillerz
2012. 10. 26., 05:57
nagyon OFF

4 kerekes kocsit télre letenni.... Ahhhh az alkoholmentes sör és a gumi nő kategória nálam [-X

ON

És a koffeinmentes kávé...........pff

hunevo6
2012. 10. 26., 12:06
És a koffeinmentes kávé...........pff

A koffeinmentes kávé 40 felé már neked is javasolt lenne, ideje lenne alkoholmentest innod végre, hogy nap közben ne beszélj hülyeséget és előbb utóbb a guminőben is mindenki megleli örömét ha másért nem hát azért mert az legalább nem pofázik :D :D Klau drága merre lehetsz :D :D :D :snowman:

Coppermine
2012. 10. 26., 15:32
A koffeinmentes kávé 40 felé már neked is javasolt lenne, ideje lenne alkoholmentest innod végre, hogy nap közben ne beszélj hülyeséget és előbb utóbb a guminőben is mindenki megleli örömét ha másért nem hát azért mert az legalább nem pofázik :D :D Klau drága merre lehetsz :D :D :D :snowman:

... és mindezért persze játékpénzzel fizetni ;)

Zoli
2014. 07. 18., 19:16
Helló!
Kérdésem lenne, hogy ha már itt ilyen rozsdás akkor alul csak rosszabb lehet? Szigetországi darab.

http://kepfeltoltes.hu/140718/476183220image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

D16V
2014. 07. 18., 20:19
Ha a teteje ilyen akkor az aljától le fogsz hidalni...
Lengőkarok, tank, nyúlványok, hátsó diffitartó bekötési pontok és nem utolsó sorban a karter...
De meg kell nézni.

Zoli
2014. 07. 18., 20:44
Tételezzük fel, hogy ramaty az egész. Akkor mit érhet forintba?
Majd megpróbálom rávenni az eladót, hogy emeljék, és úgy is fotózzák le.
Ha nem túl gázos még meg is érnhetné jól kialkudva, mert balosításkor úgyis szét kell szedni. 2 az 1-be megoldható lehetne.
Emiatt elgondolkodtató.

bunker
2014. 07. 19., 02:48
Tételezzük fel, hogy ramaty az egész. Akkor mit érhet forintba?
Majd megpróbálom rávenni az eladót, hogy emeljék, és úgy is fotózzák le.
Ha nem túl gázos még meg is érnhetné jól kialkudva, mert balosításkor úgyis szét kell szedni. 2 az 1-be megoldható lehetne.
Emiatt elgondolkodtató.

Egy ilyet nem egyszerűbb USA-ból behozni? És azt balosítani sem kell.

Mike
2014. 07. 24., 05:55
Bunkinak igaza van szerintem. Viszont Amerikából is meg kell nézni honnan veszed. New yorkbol semmi féle képpen ne vegyél, mert ott a három éves kocsik tiszta rozsda a rengeteg sótol. Inkább nyugati part, de ott is ami tengerpart közeli kocsi volt azt meg sós levegő nyírja ki... Nekem volt 3 éves kocsim 30e km, californiai volt és az összes csavar olyan mintha 20 év után a pajtából hoztam volna elő.

dedra8v
2014. 07. 24., 06:15
plusssssz:mrgreen:

A koffeinmentes kávé 40 felé már neked is javasolt lenne, ideje lenne alkoholmentest innod végre, hogy nap közben ne beszélj hülyeséget és előbb utóbb a guminőben is mindenki megleli örömét ha másért nem hát azért mert az legalább nem pofázik :D :D Klau drága merre lehetsz :D :D :D :snowman:

lendrax
2014. 07. 24., 11:16
Tételezzük fel, hogy ramaty az egész. Akkor mit érhet forintba?
Majd megpróbálom rávenni az eladót, hogy emeljék, és úgy is fotózzák le.
Ha nem túl gázos még meg is érnhetné jól kialkudva, mert balosításkor úgyis szét kell szedni. 2 az 1-be megoldható lehetne.
Emiatt elgondolkodtató.

1 milliót..:D Viccen kívül, ennyire rozsdás evót szerintem nem érdemes vásárolni.
Megéri még USA-ból hozni olcsóbb kategóriás kocsit? Szállítás viszonylag elég drága és itthon meg lámpa/ablak csere, vagy nem nézik ezt már annyira rossz szemmel, mint régen ?

Coppermine
2014. 08. 26., 19:08
talán elfér ide, nem nyitok neki új témát ...

makacs gyantaszerű fehér plecsniket sikerült szerezni az autó motorháztetejére és oldalsó sárvédőjére. szagra gyanta lehet, vagy valami hasonló anyag (mint a megszáradt rágógumi, úgy néz ki), de nem teljesen biztos. viszont eltávolítani eddig se bogároldóval, se gyantaoldóval nem tudtam. benzinnel természetesen pikpakk lejön, de nem vagyok benne biztos, hogy a benzinnel való kezelés nem tesz kárt a fényezésben. benzin után egy pici folt marad a kezelt felületen, amit ha bogároldóval befújok és végigtisztítom, akkor érdekes mód eltűnik, és nem marad nyoma :D
kérdés: benzinnel mennyire álljak neki leszedni ezeket a foltokat ? (van úgy 10-15 plecsni a kocsin) vagy esetleg valami alternatíva ?

kicsievo
2014. 08. 26., 19:14
talán elfér ide, nem nyitok neki új témát ...

makacs gyantaszerű fehér plecsniket sikerült szerezni az autó motorháztetejére és oldalsó sárvédőjére. szagra gyanta lehet, vagy valami hasonló anyag (mint a megszáradt rágógumi, úgy néz ki), de nem teljesen biztos. viszont eltávolítani eddig se bogároldóval, se gyantaoldóval nem tudtam. benzinnel természetesen pikpakk lejön, de nem vagyok benne biztos, hogy a benzinnel való kezelés nem tesz kárt a fényezésben. benzin után egy pici folt marad a kezelt felületen, amit ha bogároldóval befújok és végigtisztítom, akkor érdekes mód eltűnik, és nem marad nyoma :D
kérdés: benzinnel mennyire álljak neki leszedni ezeket a foltokat ? (van úgy 10-15 plecsni a kocsin) vagy esetleg valami alternatíva ?

Jo a benzin, a lakk ellenall egy ideig. De utana pezeld valami jo pasztaval.

Zoli
2014. 08. 26., 20:19
Hali!
Nekem a rönón régen valami hasonló kiszáradt égetett cukorhoz hasonló plecsnieim keletkeztek valahonnan pesten egy emeletes ház meleltti parkolóban.
Meg se tudtam moccantani őket, vagy lefeszegetni.
Oldüszert nem próbáltam, de pár hónap múlva felválltak, és maguktól eltűntek nyomtalanul. Gondolom a hőtágulást nem bírták...

carkillerz
2014. 08. 26., 21:04
Én nem javasolnék benzint szerintem elsőre is eszi a lakkot, sok rovaroldó és türelem.

simigeri
2014. 08. 26., 23:44
Alkohol szedi le a gyantát.

Coppermine
2014. 09. 01., 08:24
megosztom a tapasztalatokat, volt egy jó másfél órás sikálás, mire lejött minden :)

magában a bármilyen boltban kapható gyantaoldó / eltávolító nem elég, csak azt szedi le, ami friss. utánaolvasva a dolgoknak, az isopropyl alcohol tartalmú szereket ajánlják (vagy szinte bármelyik alkohol tartalmú dolog megteszi). benzin tényleg nem ajánlott, vagy csak akkor, ha utána rögtön szárazra lesz törölve a felület.

lényeg : gyantaoldó felpuhítja a gyantát, de még nem jön le, de innentől jöhet bármilyen alkoholos cucc, én ablaktisztító folyadékkal próbáltam, és leszedte. puha szálmentes ronggyal körkörösen sikálva (nem a mosogatószivacs rücskös felével :D ) foltmentesen lejön. utána érdemes a komplett autót elvinni lemosni, a gyantaoldó ugyanis feloldja a már leszedett cuccot 10-15 perc után, és jó koszos lesz tőle az egész autó.

Coppermine
2018. 12. 07., 10:04
https://youtu.be/CoHTK5REZaQ