PDA

Teljes nézet : Segítség EVO VIII kellene vásárláshoz



zbenderhun
2009. 12. 18., 13:24
Sziasztok! nekem még nincs EVO-m, de szeretnék egyet. találtam USA-ban néhány olyan VIII-ast, ami nagyon tetszik, ha minden rendben meg is veszem. a segítség ahhoz kellene, hogy mik ennek a típusnak a betegségei, illetve vannak-e olyan dolgok amiket meg kellene nézni mielőtt megveszem. volt már mindenféle autóm, de egy ilyet szeretnék mielőtt megöregszem. :-)

EvoSasa
2009. 12. 18., 14:37
A leg komolyabb betegsége, hogy hamar kiszalad alólad!

Olvasgass a fórumon sok mindent találsz. Talán az alapvető gyengéje egy széria evo-nak a kuplung, de ha nincs húzva az autó akkor kimehetsz vele a világból nem lesz baja!

zbenderhun
2009. 12. 18., 16:40
azzal nincsen gond, elég régóta motorozom terepen, utcán egyaránt. megtanultam, hogy a gépet tisztelni kell. ;)

inkább az anyagi része érdekelne, mert sokan riogatnak a költségekel, még akkor is ha rendszeresen szervízbe járok vele. nem a benzinre gondolok, hanem a kopásokra, stb. annyira nem vagyok tele pénzzel, hogy százezreket tudnék rádobni havonta.

hunevo6
2009. 12. 18., 22:19
az evo az tipikusan a gazdagok játékszere. Itt sokan évi 2-3 millát költenek rá, nyílván ebben fejlesztések is vannak.

Ami a fejlesztésen túl pusztán üzemeltetés azt még saccolni sem lehet, mert csak attól függ, hogy milyen erős a kocsi és te hogyan használod. Széria autót a legolcsóbb üzemeltetni, mivel gyenge nem is eszi önmagát a kocsi, nem fogynak annyira a teherviselő alkatrészek. Ja és nem árt, ha jó a lábad, és nem barmolod szét a kuplug/váltó/hajtás hármast.

Ha tuningolsz akkor minden alkatrész öregszik. Illetve mindenből keményebb kell.

Mire lesz egy jó kis 400 ló körüli autód addigra már biztos, hogy szinter kuplunggal mész, a gyári váltó már könyörög az életéért, a fékek egy ringes nyomulás után kigyúlladnak stb stb. Ha meg mindent ügyesen felzárkóztatsz a motorodhoz akkor meg azért drága.

Nem akarom a kedved szegni de legyen stabil jó sok pénz és akkor tudsz majd a kocsi által kínált örömökkel foglalkozni ahelyett, hogy a fogad szívnád folyton.

Az amcsi 8-asokkal meg azért kell vigyázni, mert majd az összes törött, szarul megjavított kókány fos. Illetve nem azonos egy japán kocsival!!! Még a motor is más- csak azt hiszik, hogy azonos. Az európai nyolcas meg még szarabb :-D

Vagy vegyél egy 9-est használtan, itthonról, olyat amit valaki ismer- ebből illetve a hatosokból lehet a legütőképesebb kocsit csinálni per pillanat. Illetve ha a lóerő nem érdekel, vagy egy kicsit kényelmesebb típus vagy, akkor az X-et neked találták ki, remek kis kocsi, minden földi jóval felszerelve- én most már kedvelem őket, de azért más világ egy hatoshoz képest. Utcára X-et, de azért álljon a garázsban egy szét túnolt hatos is, ha racing day van :-D :-D

ttop
2009. 12. 19., 10:55
Nekem elég a benne lévő 280 paci! És sokat még nem kellett költenem rá (2002) óta sőt kevesebbe van mint egy német autó amit "szakszervíz" javít!

Ha tuningolsz akkor az isten pénze se elég!

Miki
2009. 12. 19., 11:44
Megerősítem, ill. talán annyi, hogy egy kipufogó azért megéri az árát.

zbenderhun
2009. 12. 19., 12:11
na ez az hunevo6. valami ilyesmit vártam, hogy valaki konkrétan mondjon valamit a ráfordításokról, ne csak arról, hogy qrva jól megy. nekem a IX és a X nagyon drága most. tuningolni sem akarom, jelenleg nem is férne bele. egy jó gépet vennék, amit ha kicsit elindul a lóvé befelé, akkor durvítanék. egyelöre az alap is sok. :-)

ttop
2009. 12. 19., 14:40
Evo VIII usa általában üres difis!!!! Nézzél jól körbe ne a tunningnál keljen 2* annyit költeni!

hunevo6
2009. 12. 19., 14:59
köszönöm az elismerést a postommal kapcsolatban. Akkor viszont vegyél egy hatost!! A klub legütősebb autóinak zöme (pálya köridők- elért eredmények alapján) hatosokból áll. Nekem is az van- elég rendben van :-D


na ez az hunevo6. valami ilyesmit vártam, hogy valaki konkrétan mondjon valamit a ráfordításokról, ne csak arról, hogy qrva jól megy. nekem a IX és a X nagyon drága most. tuningolni sem akarom, jelenleg nem is férne bele. egy jó gépet vennék, amit ha kicsit elindul a lóvé befelé, akkor durvítanék. egyelöre az alap is sok. :-)

zbenderhun
2009. 12. 20., 14:09
mit jelent az, hogy üres difis? jó hülye kérdés érzem, de tényleg nem tudom. :neutral: nézegettem hatosokat, szinte annyiba kerülnek, mint egy alap nyolcas. itt is jellemzö az, mint az sti-nél, hogy a tuningtól sz%rrá megy a motor vagy az EVO jobban bírja?

rossi46
2009. 12. 20., 14:16
mint az sti-nél, hogy a tuningtól sz%rrá megy
Azért ez a kijelentés önmagában kicsit erős.

VGergo
2009. 12. 20., 14:20
mit jelent az, hogy üres difis? jó hülye kérdés érzem, de tényleg nem tudom. :neutral: nézegettem hatosokat, szinte annyiba kerülnek, mint egy alap nyolcas. itt is jellemzö az, mint az sti-nél, hogy a tuningtól sz%rrá megy a motor vagy az EVO jobban bírja?

usa 8asban elöl nincs torsen. de utolag belehet tenni..
egy kipuffal ecuírással benzinpumpával ellehet lenni vele és ha normálisan mész csökken a fogyid is. gyári kuplung az fogy én más hibát nem tudok egy evorol :P na jó dee imádja a benzint ha hajtod és a sokkolásra rájáccik a kicsi tank is. ha nem versenyzel vele és van 1-2 jó kapcsolatod meg elfelejted a márkaszervízt olcsobb szervizeltetni mint egy vévét !

bunker
2009. 12. 20., 19:23
usa 8asban elöl nincs torsen. de utolag belehet tenni..
egy kipuffal ecuírással benzinpumpával ellehet lenni vele és ha normálisan mész csökken a fogyid is. gyári kuplung az fogy én más hibát nem tudok egy evorol :P na jó dee imádja a benzint ha hajtod és a sokkolásra rájáccik a kicsi tank is. ha nem versenyzel vele és van 1-2 jó kapcsolatod meg elfelejted a márkaszervízt olcsobb szervizeltetni mint egy vévét !

VIII-asba nem is kell cserélni a benyapumpát, ha marad a gyári turbó.

hunevo6
2009. 12. 20., 19:33
mit jelent az, hogy üres difis? jó hülye kérdés érzem, de tényleg nem tudom. :neutral: nézegettem hatosokat, szinte annyiba kerülnek, mint egy alap nyolcas. itt is jellemzö az, mint az sti-nél, hogy a tuningtól sz%rrá megy a motor vagy az EVO jobban bírja?

öööö, itt az ilyen nagyvilágba ellőt generál általánosításokat nem nagyon szeretjük, de persze mivel új vagy meg van bocsátva- szóval ez nem így van ahogy fogalmaztad. Se az sti motorja se az evo motorja nem megy szarrá a tuningtól. A motor a hozzá nem értéstől meg a hülye vezetőktől tud szarrá menni. Hál istennek itthon vannak nagyon jó motor építők illetve programozók is. A többi rajtad áll majd.

Azt, hogy mit hozol ki a motorból az nagyon felhasználási terület függő- annyit el lehet mondani, hogy a gyári karakterisztika mellett- azaz a rallis érzésnél maradva kb 650-700 Nm nyomatékot és 450-480 LE teljesítményt lehet kihozni utcai benzinnel ha apait, anyait bele vásárolsz. Egy ilyen blokk viszont egy műszer, szóval csak akkor javallot ha tudsz rá vigyázni ugyanis nem lehet kompromisszumok és odafigyelés nélkül egy ilyet hajtani.

Ha drag "szakág" felé kacsingatsz akkor el lehet érni a 600 lovat de akkor felejtsd el az alsó fordulat tartomány 5000-től fog kezdődni az életed (és itt kevés barátod lesz- haha)

zbenderhun
2009. 12. 20., 23:38
ok. elnézést mindenkitől, akit esetleg megbántottam a tuning résszel. ](*,)annyira misztifikálva van ez a két típus - EVO/STI - , hogy igazából még ki sem alakult a valódi kép. januárban lesz meg a pénzem rá, ezért az érdeklődés. M5-tel már faragtam rá nagyon, de nem a vezetésem miatt. benéztem pár komolyabb hibát.

a tuningról - nem mintha lenne rá pénzem egyelőre, sem pedig kapcsolatom itt olvastam először. nekem utcára kell a gép, hogy végre újra egy jó autó legyen alattam. én pályára motorral megyek. :-)

zbenderhun
2009. 12. 20., 23:44
kérdeztem az USA tulajt az első diff. kérdésről, de fogalma nem volt róla. :???: nem én vagyok az egyetlen kopasz ezen a szeren ezek szerint. :D úgy beszélt a kocsiról utána, mintha én valami profi lennék... pedig ha tudná... mindegy januárban áthozom, utána már nem csak a szám jár. legalábbis remélem sikerül. eddig is köszönöm a segítségeteket. komolyan.

Miki
2009. 12. 21., 07:37
Sztem szánj rá az ünnepek alatt egy-két napot, és olvasgasd a fórumot, nagyon sok hasznos infó gyűlt már össze!

zbenderhun
2009. 12. 21., 10:37
Sztem szánj rá az ünnepek alatt egy-két napot, és olvasgasd a fórumot, nagyon sok hasznos infó gyűlt már össze!


ezt teszem amióta megtaláltam. :)

hunevo6
2009. 12. 21., 14:25
jah, a nagy górénak igaza van, itt pl kezdj a toplista rovatban, ott meg tudod nézni, hogy kinek milyen a gépe per pill. Ha valamelyik tetszik akkor a "teljesítménymérés világszínvonalok" topicban nagy sansszal fogsz találni hozzá teljes díno chartot, illetve a fórumtagok rovatban általában mindenkinek teljesen ki van fejtve, hogy épp mi van a kocsiban. Olvasd végig a dolgot alaposan, mert van olyan kocsi ami minden évben kétszer is változott...

csibee
2009. 12. 21., 14:32
mit jelent az, hogy üres difis? jó hülye kérdés érzem, de tényleg nem tudom. :neutral: nézegettem hatosokat, szinte annyiba kerülnek, mint egy alap nyolcas. itt is jellemzö az, mint az sti-nél, hogy a tuningtól sz%rrá megy a motor vagy az EVO jobban bírja?

Ez nem STI / EVO motor kérdése. Ha ész nélkül tuningolsz, akkor megbosszulja magát. Ez típusfüggetlen dolog.

EvoPeti
2010. 01. 03., 19:34
usa 8asban elöl nincs torsen. de utolag belehet tenni..
egy kipuffal ecuírással benzinpumpával ellehet lenni vele és ha normálisan mész csökken a fogyid is. gyári kuplung az fogy én más hibát nem tudok egy evorol :P na jó dee imádja a benzint ha hajtod és a sokkolásra rájáccik a kicsi tank is. ha nem versenyzel vele és van 1-2 jó kapcsolatod meg elfelejted a márkaszervízt olcsobb szervizeltetni mint egy vévét !

gondolom akkor a 9-esbe sincs...

EvoPeti
2010. 01. 03., 19:56
kérdeztem az USA tulajt az első diff. kérdésről, de fogalma nem volt róla. :???: nem én vagyok az egyetlen kopasz ezen a szeren ezek szerint. :D úgy beszélt a kocsiról utána, mintha én valami profi lennék... pedig ha tudná... mindegy januárban áthozom, utána már nem csak a szám jár. legalábbis remélem sikerül. eddig is köszönöm a segítségeteket. komolyan.

USA melyik reszerol veszed, ha publikus? New York kornyeken ismerek sok Evost.
Hunevo6 irta sok itt a torott meg szarul csinaljak meg. Sok itt a bena az biztos!
Meg ha Te jol is vezetsz egy marha jo esellyel beledrongyol. De azert nem jellemzo a sok roncs Evo. En szinte karcmentesen vettem es azota (2 ev) sincs baja. Mondjuk ha olcso kell akkor jo esellyel kapsz v.mi utottet. A javitasuk megint relativ, van itt Jerseyben komoly muhely magyar tulajjal (Hot bumpers) akik eppugy megcsinaljak az autokat mint otthon.

VGergo
2010. 01. 03., 20:15
gondolom akkor a 9-esbe sincs...

de van !

EvoPeti
2010. 01. 04., 02:44
:D
de van !

Tomó
2010. 01. 04., 17:45
USA melyik reszerol veszed, ha publikus? New York kornyeken ismerek sok Evost.
Hunevo6 irta sok itt a torott meg szarul csinaljak meg. Sok itt a bena az biztos!
Meg ha Te jol is vezetsz egy marha jo esellyel beledrongyol. De azert nem jellemzo a sok roncs Evo. En szinte karcmentesen vettem es azota (2 ev) sincs baja. Mondjuk ha olcso kell akkor jo esellyel kapsz v.mi utottet. A javitasuk megint relativ, van itt Jerseyben komoly muhely magyar tulajjal (Hot bumpers) akik eppugy megcsinaljak az autokat mint otthon.
Amik Mo.-ra kerültek ex amcsik azok a szarok,mert rommá törötten veszik,gányolják,hogy ne legyen sokba aztán gyorsan eladják.
Bubaru hasonló!
Nemrég néztünk olyan WRX STi-t,amibe 5-ös váltó volt.Kiderűlt,hogy eltört a váltóház és a 6-os váltó sokkal drágább...

Persze nem mind,vannak rendes kereskedők is! :)

EvoPeti
2010. 01. 05., 04:07
Amik Mo.-ra kerültek ex amcsik azok a szarok,mert rommá törötten veszik,gányolják,hogy ne legyen sokba aztán gyorsan eladják.
Bubaru hasonló!
Nemrég néztünk olyan WRX STi-t,amibe 5-ös váltó volt.Kiderűlt,hogy eltört a váltóház és a 6-os váltó sokkal drágább...

Persze nem mind,vannak rendes kereskedők is! :)

Igy erteto miert ez a velemeny. Akiket en itt ismerek azoke rendben van, kezzel mossak csak meg ilyenek. Mondjuk biztos nem is adnak el olcson! :)
Rendes kereskedokbe en annyira nem hiszek! A muhely amit irtam csak javit.
Tetszik a Bubaru nev, az itteni Evosok Slowbaru-nak hivjak! :D
Kivancsi lennek az enyemet megerne-e hazavinni ha oda kerul a dolog?!

Erikaviking77
2010. 01. 09., 14:40
Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy valahol le van írva magyarul az alapvető különbségek a 6-9 evolúció között.
Rallyra vennénk egy evot (ha összejönnek az anyagiak), de tanácstalanok vagyunk, milyen kéne. Árban nagy különbség nincs 6-8 között alapvetően.
Szériát nem szívesen vennénk, mert a beépített alkatrészekkel sokkal drágább lenne, mint egy már megépített (ugye a beépített alkarészek árát nem lehet érvényesíteni)...
Jó tolókerekes váltót csinálnak itthon? Mibe fáj egy ilyen?
Esetleg ha tudtok mondani konkrét dolgokat, vagy ismerős eladó autót annak örülnék.
Üdv!

Jeff_TM
2010. 01. 09., 14:56
Ha nem tul hosszu, angolul:

Evo VII GSR

The Evo VII was the first of the CT9A models and shared the same basic chasis as the VIII, VIII MR, IX and IX MR.

In keeping with Mitsi's traditional Evo line up, the top of the range model (in terms of "luxury" options) was the GSR.

Evo VII RS

As VII GSR, less:
• Air con;
• AYC;
• Electric windows;
• Electric folding mirrors;
• Brembos;
• Boot carpet;
• Enkeis alloy wheels.
plus:
• shorter gearing.

GSR deleted items could be added back as options.

Evo VII RSII

As VII GSR, less:
• Rear wash wiper
• Climate control
• Electric folding mirrors
plus:
• air con

UK Models

Evo VII FQ300

As VII RSII, plus:

• Power Engineering exhaust (not all models)
• Carbon FQ300 dash inserts
• FQ300 carbon inserts in spoiler uprights
• FQ badging (not carbon) on centre console & boot
• Model # on Slam panel
• Foglight in rear cluster
• Ralliart panel air filter
• Recaro seats (various options)

Evo VII GTA

As VII GSR, plus:

• Low spoiler with LED brake light (large spoiler or no spoiler options)
• No bonnet vents
• INVECS-II Sport Mode 5A/T transmission
• GTA Badging
• 15GK compressor housing
• 9.0 turbine housing
• Slightly detuned engine (272 bhp)
• Revised front bumper
• Centrally located number plate
• Vibration dampening steel oil pan
• Steel intercooler piping
• Electric wing mirrors
• Automatic headlights
• Chokepipe in back box
• HIDs + fog lamps
• Clear indicator lenses
• Clear rear lights (inc. indicator lense)
• White instrument dials with revised layout including drive selected
• Mitsubishi steering wheel incl. mounted shift selector
• Centre console incl. auto gear stick • Blue pearl dashboard trim, shift selector & window switch panel
• Blue stitching in seats, gear knob & hand brake
• Larger seats
• Adjustable arm rest with cupholders
• Sound insulation in dashboard, floor console, door trim & floor carpet
• Lower sash weather strip added to improve door sound insulation
• Altered suspension geometry & steering
• Matt finish wheels
• Leather seats optional

Available in [Colours]

Evo VIII (Chasis number CT9A 020 XXXX for GSR, CT9A 030 XXXX for MR)

UK Models

Evo VIII 260
• 2 cats (1 in down pipe, 1 in "normal" position)
• 5 speed gear box
• 9.8T housing (some with single flapper wastegate)
• Slightly modified Evo VII ECU (four plug with two different pins - Earth?)
• Euro Style Recaro interior c/w rear adjustable headrests - Leather / Suede option at cost
• Non-folding electric wing mirrors
• 8 MR pistons & head gasket
• No rear wash jet or wiper
• Small spoiler with brake light incorporated
• No SAS System
• UK style Number Plates
• Integrated Fog lamp in rear light cluster
• Single Din dash
• Kenwood 6 speaker CD / Radio system
• Large Battery
• Bridgestone Potenza tyres
• Non HID Headlights
• ISOfix points in rear seating
• 3x3 Point Rear Seat Belts

Evo VIII FQ 300 – as 260 plus:
• Upgraded blue/black interior incl. narrower seats
• HKS Superdragger turbo elbow back exhaust
• 3 Plug ECU
• Secondary Air System (SAS)
• More aggressive cams
• Folding electric mirrors
• Double Din stereo slot
• Climate Control
• Fog light in bumper
• Japanese-style front number plate holder
• Only one catalytic converter
• HKS Hardpipe kit
• HKS panel filter
• 6 speed gear box
• Yokohama Advan A046 tyres
• Rear brake light in windscreen
• Larger carbon spoiler (body colour paint on outer uprights)

NB: There is confusion over which engine internals are shared between the VIII 260 and the FQ range.

Evo VIII FQ 330 – As VIII FQ 300 plus:
•upgraded black alcantara/leather interior
•piggy back ecu
•restrictor pipe connected to wastegate actuator
•smart nav.

Evo VIII MR FQ 300 – As VIII FQ 300 plus:
•10.5T (single flap) housing
•upgraded cams
•MR seats and door cards
•carbon effect dash inserts
•dark brushed steel steering wheel
•Bilstein shock absorbers
•aluminium used in roof and side door beams
•Team Dynamic (gunmetal) alloys
•black background to front and rear lights
•slightly bigger oil cooler (more layers)
•twin boost solonoid
•optimization and reinforcement of the oil channels in the pistons
•uprated 5-ply head gasket
•added tension in piston rings, v shaped groove in second land of pistons
•reduced weight S-AYC diff (alu casing), higher strength hypoid gears, operates even when ABS is activated.

Does not have:
•HKS Superdragger exhaust

Available in gunmetal grey, not available in black, yellow or blue.

Evo VIII MR FQ 320 – As VIII MR FQ 300 plus:
• HKS Superdragger exhaust
• HKS panel filter
• HKS hardpipe kit

Evo VIII MR FQ 340 – As VIII MR FQ 320, plus:
• Piggy back ECU
• Black leather/alcantara interior
• Optional sat nav

Evo VIII MR FQ 400 – As VIII MR FQ 320, plus:
• Forged engine
• Limited edition of 100 Custom built Garrett GT Dual Ball bearing turbocharger
• Owen Developments custom manufactured cast s/s
exhaust manifold & elbow
• Omega forged pistons
• HKS forged con rods
• HKS 680cc injectors
• Zytec ITP116 high pressure fuel pump
• HKS 1.6mm steel head gasket
• Motec M800 OEM ECU
• HKS iridium spark plugs
• Jan Speed High Flow Sports Cat
• Alcon competition derived 240mm high clamp mode, HD
clutch with Cera-metallic 6 paddle sprung centered drive
plate;
• HKS High Strength Head and Big End Bolts
• Alcon Mono6 Brake Kit with Monobloc 6 pot road caliper &
343mm curved vein disc, aluminium bell,
Ferodo DS2500 pads
• Ralliart Aero Mirrors
• Carbon fibre front lip
• Carbon fibre rear vortex generator
• PIAA High Performance light & wiper upgrade
• Half leather and FQ400 Logo in Seats optional extra
• Gloss black Team Dynamics lightweight alloy wheels

Import models

Evo VIII GSR – As UK VIII FQ 300 less:
• HKS Superdragger exhaust
• Foglight in bumper
• FQ Badges
• HKS Hardpipe kit

Evo VIII RS – As Evo VIII GSR plus:
• 5 speed box
• Stronger rear diff
less:
• Air Con
• Alloy wheels
• Recaro seats
• Electric windows

GSR deleted items available as optional extras.

Evo VIII MR – As Evo VIII GSR plus:
• 10.5T (single flap) housing
• Upgraded cams
• MR interior
• Bilstein shock absorbers
• Aluminium roof
• BBS alloys
• Black background to front and rear lights
• Available in gunmetal grey, not available in black, yellow or blue.


Evo VIII MR RS – As Evo VIII MR plus:
• 5 speed box
• Stronger rear diff
• Silver backed lights
less:
• Air Con
• Alloy wheels
• Recaro seats
• Electric windows

GSR deleted items available as optional extras.


Evo IX (Chasis number: CT9A 040 XXXX)

Import models

Evo IX GSR – As VIII MR plus:
• Mivec;
• Larger Compressor housing diffuser (16G6C)
• No spacesaver spare tyre
• Gloss black backing to front and rear lights
• Rear diffuser bumper
• Restyled front bumper with twin oval air inlets
• Different size rear oil return to block
• Plastic spoiler uprights
• Evo IX Enkei Alloys.

Available in Cool Silver, Flame Red, Electric Blue, Frost White, Amethyst Black and Solar Yellow.

Evo IX GT – As IX GSR plus:
• Magnesium Compressor wheel
• Titanium turbo shaft
• 5 speed gearbox
• GT interior
• RS Front Diff Set Up
• Improved drive train

Less?:
• Air conditioning (Optional Extra?)
• Electric Windows (Optional Extra?)
• Remote Central Locking (Optional Extra?)

Evo IX MR – As IX GSR plus:
• Self-levelling headlights
• No additional alarm fob (built into key);
• Ralliart Wing Mirrors (on some models)
• Carbon front lip
• New turbo with titanium aluminium alloy turbo fins and reduction in compressor inlet diameter (15.5)
• 17in, 11-spoke Speedline Turini alloy wheels
• Privacy glass
• Lowered ‘Eibach’ coil springs – 10mm front / 5mm rear
• Aluminium door sill plates
• Piano black dash inserts
• Available in Gunmetal Grey, not available in Black, yellow or blue.

Evo IX MR RS – As IX MR plus:
• RS Front Diff Set Up
• 5 speed gearbox
• Improved drive train

Available in Solid White or Solid Red.

Less:
• Air conditioning (Optional Extra?);
• Electric Windows (Optional Extra?);
• Remote Central Locking (Optional Extra?);
• Recaro Seats;
• IX Enkei alloys (comes with steel wheels).


Evo IX RS – As IX MR RS plus:
...
Only available in Solid White?

UK models

Evo IX FQ 300 – As IX GSR plus:
• Foglight
• PIAA lights and wipers
• FQ badges
• HKS panel filter

Evo IX FQ 320 – As FQ300 plus:
• HKS Superdragger exhaust
• HKS hardpipe kit
• Keyless entry
• Ralliart sports pedals
• Puncture repair kit

Evo IX FQ 340 – As IX FQ 320 plus:
• Smart Nav
• Ralliart Leather/alcantara seats
• Remap


Evo IX FQ 360 – As IX FQ 340 plus:
• Race Cat
• Ecutek remap
• Speedline 5 spoke alloys
• Triple Gauge Din Unit: battery voltage, Oil temperature and Boost (reads up to 1.5bar)
• Uprated 225 l/ph fuel pump
• Carbon vortex generator
• Carbon front splitter
• "By HKS" badge on boot


Evo IX MR FQ 360 – As IX MR plus:
• Race Cat
• Triple Gauge Din Unit: battery voltage, Oil temperature and Boost (reads up to 1.5bar)
• Ecutek remap
• Leather and Alcantara seats with ‘IX MR’ logo (leather delete option)
• Carbon Vortex Generator
• 6 Speakers fitted as standard (excluding audio head unit)
• [SAYC changed to give increased torque differential across rear axle]???
• Uprated fuel pump
• "By HKS" badge on boot
• Available in Cool Silver, Gunmetal Grey, Flame Red, Pearl White, not available in Black, yellow or blue.

hunevo6
2010. 01. 10., 22:45
a hatos a legkönnyebb ezek közül, és hihetetlen áron lehet kapni megépített kocsikat (értsd kb 4 miller)

Váltóban tudok neked segíteni, mert én gyártok. Ez ügyben privát üziben folytassuk a dolgot ha érdekel- amúgy evo 6-9 kompatibilis.

A 6-osokban a hajtás valamivel egyszerűbb mint a 9esekben, viszont aki igazából versenyre használja az úgy is mechanikus hátsó diffisre csinálja a kocsit és akkor már tök mindegy, hogy eredetileg mi volt a különbség a két model között.

Motorikusan van még jelentős eltérés, mivel a 9esben debütált a változó szelepvezérlés ami elég jó :-D

Maga a blokk ugyan az gyakorlatilag. Turbó más, valamivel nagyobb a 9-esben, cserébe fel megy a 9-es turbó a 6-osra. Váltó ház ugyan az.

Nagyon finom gépek a hatosok, a klubb elnök bácsinak is hatosa van és minden helyzetben ő a leggyorsabb általában :-D



Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy valahol le van írva magyarul az alapvető különbségek a 6-9 evolúció között.
Rallyra vennénk egy evot (ha összejönnek az anyagiak), de tanácstalanok vagyunk, milyen kéne. Árban nagy különbség nincs 6-8 között alapvetően.
Szériát nem szívesen vennénk, mert a beépített alkatrészekkel sokkal drágább lenne, mint egy már megépített (ugye a beépített alkarészek árát nem lehet érvényesíteni)...
Jó tolókerekes váltót csinálnak itthon? Mibe fáj egy ilyen?
Esetleg ha tudtok mondani konkrét dolgokat, vagy ismerős eladó autót annak örülnék.
Üdv!

HKSTOMEVO9
2010. 01. 11., 17:03
"mechanikus hátsó diffisre csinálja a kocsit és akkor már tök mindegy, hogy eredetileg mi volt a különbség a két model között."

Ezt így ebben a formában nem osztom,azért az aktív központi diff nem kutyaság ám.

;)

Miki
2010. 01. 11., 17:38
A IX-esben nagyon jó a hajtás, a VI-os mechanikus hajtása nem vetekedhet vele. Sajnos.

hunevo6
2010. 01. 11., 22:40
"mechanikus hátsó diffisre csinálja a kocsit és akkor már tök mindegy, hogy eredetileg mi volt a különbség a két model között."

Ezt így ebben a formában nem osztom,azért az aktív központi diff nem kutyaság ám.

;)

igaza van!

stari
2010. 01. 12., 05:02
igaza van!
Ment egy privi ÖÖn-nek:p;)