PDA

Teljes nézet : Check engine világít



evo gsr8
2010. 01. 27., 15:23
Hello Fiúk!
Tom,új vagyok itt még,egy 2004-es EVO VIII GSR-m van.
De lenne egy komoly problémám.
Hónapok óta világít a check engine,leolvastuk a hibát, P0505 jelez,ez alapjárati szabályzó rendszer hibát jelent.:oops:
Az alajárati motort már lecseréltem,az sztem működik is,az egyetlen bibi,hogy "gurulva" is 15-18 (!) litert fogyaszt százon,ergo valamilyen elektronikus hiba miatt dönti bele a benyát akár kell,akár nem.
Voltam már vele mindenfele,de sehol nem tudtak rájönni,mi lehet a hiba.
Ja még egy,vidéki csavesz vagyok,tehát a ruccanj fel a nyóckerbe kicsit sokba van.Ötleteket kérnék Tőletek!

ttop
2010. 01. 27., 16:24
Hello Fiúk!
Tom,új vagyok itt még,egy 2004-es EVO VIII GSR-m van.
De lenne egy komoly problémám.
Hónapok óta világít a check engine,leolvastuk a hibát, P0505 jelez,ez alapjárati szabályzó rendszer hibát jelent.:oops:
Az alajárati motort már lecseréltem,az sztem működik is,az egyetlen bibi,hogy "gurulva" is 15-18 (!) litert fogyaszt százon,ergo valamilyen elektronikus hiba miatt dönti bele a benyát akár kell,akár nem.
Voltam már vele mindenfele,de sehol nem tudtak rájönni,mi lehet a hiba.
Ja még egy,vidéki csavesz vagyok,tehát a ruccanj fel a nyóckerbe kicsit sokba van.Ötleteket kérnék Tőletek!

Gyári kipuf van rajta?

evo gsr8
2010. 01. 27., 16:55
Igen,maga a kocsi is full gyári,azaz semmi tuning nincs benne.

Papírtigris
2010. 01. 27., 17:10
Az enyém is anyit fogyasztott míg gyári volt:)

VGergo
2010. 01. 27., 17:29
MUTIII-al márkaszervízben vagy ahol értenek hozzá alapjárat állítás volt ? lefujószelep pillangszólep tisztitást is megér.. fogyasztás ha full gyári akkor ennyi !

bunker
2010. 01. 27., 17:37
Azért "gurulva" nem kéne ennyit ennie. Mikor az enyém full gyári volt 14literrel simán eljárkáltam itt Bp.-en. Ő ráadásul mint írta vidéki, így simán sok az a fogyasztás.

Off autóimon ilyen hibáktól emelkedett a fogyasztás:
-lambdaszonda
-MAF
-motorhőmérséklet jeladó (folyamatosan azt érzékelte, minta hideg lenne még a motor)

EVO-010
2010. 01. 27., 17:39
Amíg nem világított, addig mennyit evett?
Gondolom használtan vetted.

Mx Roli
2010. 01. 27., 17:56
Hello Fiúk!
Tom,új vagyok itt még,egy 2004-es EVO VIII GSR-m van.
De lenne egy komoly problémám.
Hónapok óta világít a check engine,leolvastuk a hibát, P0505 jelez,ez alapjárati szabályzó rendszer hibát jelent.:oops:
Az alajárati motort már lecseréltem,az sztem működik is,az egyetlen bibi,hogy "gurulva" is 15-18 (!) litert fogyaszt százon,ergo valamilyen elektronikus hiba miatt dönti bele a benyát akár kell,akár nem.
Voltam már vele mindenfele,de sehol nem tudtak rájönni,mi lehet a hiba.
Ja még egy,vidéki csavesz vagyok,tehát a ruccanj fel a nyóckerbe kicsit sokba van.Ötleteket kérnék Tőletek!

Vedd le a pillangószelepet, pucold ki tisztára , kis furatokat(3db fent ) ki kell fújatni.
20 perces meló.
nem ingadozik az alapjárat nagyon? nem akar lefulladni sokszor?
Burits a benzinbe injector tisztitó adalékot.
Szerintem megjavúl.
Ha lenne más baja is szerintem írna más hibakódot is.
Még valami! az alapjárati motor lépésszámát be kell állítani ,de mindenkép az első a tisztítás(vedd le!)csak úgy lesz jó.

Hol van az a "vidék" ?:D

Roli

evo gsr8
2010. 01. 27., 20:07
Próbálok az összes eddigi hozzászólásra reagálni.
Alapjárat állítás nem volt.
Mikor vettem(valóban használtan,akkor is égett a lámpa,fogyasztás ugyanennyi volt)
de " gurulva" azért kicsit sok,mert tényleg csak 2000-3000 fordulat/perc között gurulok vele,mert akkor még hideg,ha hosszabb távon megyek,pl:sztráda,akkor a fogyasztás visszamegy 11 l/100 km-re.
A pillangószelepet én is hallottam már,elég lenne kitisztitani?

EVO-010
2010. 01. 27., 20:23
Csináld azt amit Mx Roli írt. Próbálgasd. Ha nem változik add el és vegyél egy X-est, az is ennyit eszik hidegen:D

Jeff_TM
2010. 01. 27., 20:49
Mar csak fogyasztas szempontjabol is ajanlanam legalabb a szoftver tuningot. Az enyembe van valami paci, de nyugodt tempoban 8-9 literrel is megyek (120-130km/h, kigyorsitasok nelkul).

VGergo
2010. 01. 27., 22:05
Mar csak fogyasztas szempontjabol is ajanlanam legalabb a szoftver tuningot. Az enyembe van valami paci, de nyugodt tempoban 8-9 literrel is megyek (120-130km/h, kigyorsitasok nelkul).

az komoly azért 9 liter.. ez most főleg a nagy turbónak köszönhető h nincs turbónyomás efektive szívóként megy nem kell etetni ? EGT- van ? mennyit mutat neked ilyenkor ?

Jeff_TM
2010. 01. 27., 22:50
Nincs EGT, nem tudok rola mondani semmit. Amugy gyari turboval si sokkal jobb lett a fogyasztas chiptuning utan, azert is ajanlottam gsr8-nak.
Amugy pelda: a mult heten jartam Pecsen, Temesvar-Pecs 300km. Menet szaraz volt az ut, majdnem egy tank benzin. Jovet ho, jeg, arokba csuszott autok: fel tank.

Fapuma8
2010. 01. 28., 08:03
Próbálok az összes eddigi hozzászólásra reagálni.
Alapjárat állítás nem volt.
Mikor vettem(valóban használtan,akkor is égett a lámpa,fogyasztás ugyanennyi volt)
de " gurulva" azért kicsit sok,mert tényleg csak 2000-3000 fordulat/perc között gurulok vele,mert akkor még hideg,ha hosszabb távon megyek,pl:sztráda,akkor a fogyasztás visszamegy 11 l/100 km-re.
A pillangószelepet én is hallottam már,elég lenne kitisztitani?

Nekem csak 6-7 litert eszik , igaz 50km-eren :D

Bár nekem csak 4 ezertől megy a turbó jellemzően , forgalomban meg sokszor csak szívózunk :-)

1stDriver
2010. 01. 28., 09:53
A konkrét problémára visszatérve...
A lefújószeleped is el lehet törve ha gyári még, ha nem akkor pedig az aftermarket nem zár rendesen pl.
A vezérlésed ha el van rakva akkor is lehet ilyen jelenség...
Néha el kell menni egy szervízbe mégha a hegyekben laksz akkor is :D
Szervíz alatt pedig azt értem ahol láttak már egy pár evo-t...

qby2k
2010. 01. 28., 12:45
Próbálok az összes eddigi hozzászólásra reagálni.
Alapjárat állítás nem volt.
Mikor vettem(valóban használtan,akkor is égett a lámpa,fogyasztás ugyanennyi volt)
de " gurulva" azért kicsit sok,mert tényleg csak 2000-3000 fordulat/perc között gurulok vele,mert akkor még hideg,ha hosszabb távon megyek,pl:sztráda,akkor a fogyasztás visszamegy 11 l/100 km-re.
A pillangószelepet én is hallottam már,elég lenne kitisztitani?

nekem a 9esen volt check engine es alapjarati hibakod. a pillangoszelep tisztitasa es a hibakodtorles utana megoldotta. (mondjuk nekem lampanal mar neha le akart allni olyankor)

car-hifi-bogner
2010. 01. 28., 16:01
nekem a 9esen volt check engine es alapjarati hibakod. a pillangoszelep tisztitasa es a hibakodtorles utana megoldotta. (mondjuk nekem lampanal mar neha le akart allni olyankor)
+1

evo gsr8
2010. 01. 28., 21:24
A konkrét problémára visszatérve...
A lefújószeleped is el lehet törve ha gyári még, ha nem akkor pedig az aftermarket nem zár rendesen pl.
A vezérlésed ha el van rakva akkor is lehet ilyen jelenség...
Néha el kell menni egy szervízbe mégha a hegyekben laksz akkor is :D
Szervíz alatt pedig azt értem ahol láttak már egy pár evo-t...

Kösz Förszt a jótanácsot,holnap utánajárok.
Üdv.
Ja és honnan tudod,hogy hegylakó vagyok?:D

1stDriver
2010. 01. 28., 22:37
Kösz Förszt a jótanácsot,holnap utánajárok.
Üdv.
Ja és honnan tudod,hogy hegylakó vagyok?:D
A pillangószelep tisztítása a legelsők között legyen a többi csak opció. Sajnos az evo a P505-el csak azt tudatja, hogy az alapjárati szabályzó rendszerrel lehet baj, mert nehezen tudja tartani az alapjáratot. Tehát nem közvetlenül az alapjárati motor hibájára utal azt csak a legvégső esetben kell cserélni. Az összes többi művelet olcsóbb és könnyen lehet, hogy megoldják a problémát.
Nem tudtam, hogy hegyen laksz, de most majd lottózok! :-)

Baliho
2010. 01. 29., 04:26
Vedd le a pillangószelepet, pucold ki tisztára , kis furatokat(3db fent ) ki kell fújatni.
20 perces meló.
Roli

+1; Kspeed-ben Ákos kipuccenolta, heggesztett valami aluméniumbol egy lemezkét, furkálta, faragta, tisztogatta. Mindez nyáron történt, azóta nincs csekkendzsin. Előtte a pucolás 2 hétig talán ha birta.
Érdemes lenne megnézetned igazi szakikkal :rolleyes:

evo gsr8
2010. 01. 29., 14:23
A pillangószelep tisztítása a legelsők között legyen a többi csak opció. Sajnos az evo a P505-el csak azt tudatja, hogy az alapjárati szabályzó rendszerrel lehet baj, mert nehezen tudja tartani az alapjáratot. Tehát nem közvetlenül az alapjárati motor hibájára utal azt csak a legvégső esetben kell cserélni. Az összes többi művelet olcsóbb és könnyen lehet, hogy megoldják a problémát.


Nos,akkor összefoglalnám a történteket.
Előre bocsátom,hogy még semmilyen "fejleménnyel" nem tudok szolgálni,mert babonások vogymunk mink:-$,így még kivárok.
Ami eddig történt,tanácsotokhoz híven,mondhatni "szolgai hűséggel" követtem az előírtakat.
Ergo:1.:pillangószelep ki,(az egyik fele masszív fekete(!) volt),a szélén olyan koromfelrakódás,hogy csak PURHABOLDÓVAL(!) jött le.Ebből talán tik is tanultok valamit.
Szal szelep megtísztit,fémtisztára,a kis lyukak is,sűrített levegővel átfúj,szelep vissza.
2.:hibakód kiüt
3.:injectortisztító adalék benyába be.

Míg hazaértem az alapjárat ugrált mint őrület(800-2000) között,de sztem a computer most tanulja újra szabályozni.
Holnap teletankolom,a többit majd meglátjuk.
A fejleményekről majd beszámolok.
Egyelőre ennyi.

Mx Roli
2010. 01. 29., 16:25
ez tök jó!

most már csak az alapjárati motor lépésszámát kell beállítani, és jó is lesz.
de ahoz mindenkép kell 1 műszer.(valakinek megy érzésre is )
meg én még cserélnék 4 gyertyát is.

üdv

evo gsr8
2010. 01. 29., 20:34
ez tök jó!

most már csak az alapjárati motor lépésszámát kell beállítani, és jó is lesz.
de ahoz mindenkép kell 1 műszer.(valakinek megy érzésre is )
meg én még cserélnék 4 gyertyát is.

üdv
Gyertya csere megvolt 2 hete,iridium vacak,potom áron "dobták utánam" ;)

evo gsr8
2010. 02. 01., 16:34
Mivel eltelt már 3 nap,van merszem és bátorságom azt írni,hogy a "világító tengeralattjáró rejtélye" megoldódott.

Tehát,ha valakinél P0505 hibaüzi van,akkor a MEGOLDÁS A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁS.
Közben ugye voltam én is hót járni,igaz egyedül,de mentem árkon-bokron,és a következők a tapasztalataim.A gázpedál tök könnyű lett,ergo mert nem ragad bele a pillangószelep a dzsuvába,fogyasztás mérséklődött vagy 3 literrel/100 km.
Az alapjárati fordulatszám magától beállt 900-ra.
Itten most LEBORULOK A TANÁCSADÓIM ELŐTT! (aki érti az tudja:))

Mx Roli
2010. 02. 01., 17:52
=D>

gabor.schweiz
2010. 09. 24., 18:58
Sziasztok!

Rám is rámvilágított a check engine lámpa sárga fénye! Az itteni szakik szerint a befecskendezö szelepeket kell kicserélni. A kérdésem az lenne hogy otthon kihez fordulhatnék ez ügyben illetve kb mennyiért lehet hozzájutni? Emellet elég erösen érik az aktiv difi olajpumpájának a cseréje is, jó lenne tudni az is kb mennyibe fáj! Egy 2004-e 8-asról van szó. Elöre köszi az érdemi infókért.

hunevo6
2010. 09. 26., 13:07
Sziasztok!

Rám is rámvilágított a check engine lámpa sárga fénye! Az itteni szakik szerint a befecskendezö szelepeket kell kicserélni. A kérdésem az lenne hogy otthon kihez fordulhatnék ez ügyben illetve kb mennyiért lehet hozzájutni? Emellet elég erösen érik az aktiv difi olajpumpájának a cseréje is, jó lenne tudni az is kb mennyibe fáj! Egy 2004-e 8-asról van szó. Elöre köszi az érdemi infókért.

kapcsold le az ALS-t :D

gabor.schweiz
2010. 09. 27., 20:16
kapcsold le az ALS-t :D


És azzal mit is oldok meg? Bocs ha étetelennek tünök, de csak pár hónapja van nálam a kocsi...

hunevo6
2010. 09. 27., 21:44
És azzal mit is oldok meg? Bocs ha étetelennek tünök, de csak pár hónapja van nálam a kocsi...

azt hiszem a válaszod után a legbölcsebb az lenne, ha felkeresnél egy szakszervízt. Ha itthon vagy akkor irány a Kspeed vagy ha Bálna mester működik akkor oda, de vannak egyéb helyek is.

gabor.schweiz
2010. 09. 27., 22:04
azt hiszem a válaszod után a legbölcsebb az lenne, ha felkeresnél egy szakszervízt. Ha itthon vagy akkor irány a Kspeed vagy ha Bálna mester működik akkor oda, de vannak egyéb helyek is.

Köszönöm hogy válaszoltál! Egy tól- ig árat esetleg ha tudnál irni, csak hogy összehasonitsam az itteni árral mert lehet meg sem éri csak ezért 'hazaszaladni'. Eger vagy Miskolc környékén tudsz hozzáértöket ajánlani? Üdv:Gábor

hunevo6
2010. 09. 27., 22:33
Köszönöm hogy válaszoltál! Egy tól- ig árat esetleg ha tudnál irni, csak hogy összehasonitsam az itteni árral mert lehet meg sem éri csak ezért 'hazaszaladni'. Eger vagy Miskolc környékén tudsz hozzáértöket ajánlani? Üdv:Gábor

mivel, hogy se nem vagyok egyik társaság alkalmazottja/képviselője, se nem látok bele a kocsidba látatlan (amúgy sem értek semmihez) így nem tudok neked mondani azonkívül semmit, hogy hívd fel őket. Neten megtalálod szerintem.

gabor.schweiz
2010. 09. 28., 21:39
mivel, hogy se nem vagyok egyik társaság alkalmazottja/képviselője, se nem látok bele a kocsidba látatlan (amúgy sem értek semmihez) így nem tudok neked mondani azonkívül semmit, hogy hívd fel őket. Neten megtalálod szerintem.


Köszönöm

evo gsr8
2010. 10. 16., 15:19
Mivel eltelt már 3 nap,van merszem és bátorságom azt írni,hogy a "világító tengeralattjáró rejtélye" megoldódott.

Tehát,ha valakinél P0505 hibaüzi van,akkor a MEGOLDÁS A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁS.
Közben ugye voltam én is hót járni,igaz egyedül,de mentem árkon-bokron,és a következők a tapasztalataim.A gázpedál tök könnyű lett,ergo mert nem ragad bele a pillangószelep a dzsuvába,fogyasztás mérséklődött vagy 3 literrel/100 km.
Az alapjárati fordulatszám magától beállt 900-ra.
Itten most LEBORULOK A TANÁCSADÓIM ELŐTT! (aki érti az tudja:))

Eltelt bő félév és megint visszajött a probléma...
A "tengeralattjáró" még nem világít,de a fogyasztásom megint qva sok,meg az alapjárat is ingadozik,meg kicsit magasabbra (úgy 1000/min)-re állt be.
Úgy gondolom,hogy a megoldás ISMÉTELTEN A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁSA,de a múltkori szerelőim szerint,ha nem ég a check engine,akkor az nem lehet probléma...Igaz ez?
Elvinném másik szerlőhöz,hogy mégiscsak vegyeki a pillangószelepet és purhaboldozza le,DE újabb kérdés merült fel.
Ebben kérném a segítségeteket!
Tehát a kérdés az,hogy
a pillangószelepnél van egy FÉM TÖMÍTÉS,AMI ÁLLÍTÓLAG HA MÁR MEG LETT BONTVA,AKKOR FALS LEVEGŐT SZÍVHAT,TEHÁT A SZERELŐ JAVASLATA AZ,HOGY EZT A TÖMÍTÉST IS(!) CSERÉLNI KELLENE.

MIT TUDTOK ERRŐL?
ÁRA ? (saccperkábé).

Várom válaszotokat(előre is köszönöm a segítséget!)

EVO-010
2010. 10. 16., 19:01
...a fogyasztásom megint qva sok,meg az alapjárat is ingadozik,meg kicsit magasabbra (úgy 1000/min)-re állt be...

Nálam is csinált ilyet, MAF szenzor csere megoldotta a problémát;)

car-hifi-bogner
2010. 11. 11., 09:53
Evo8-9 injektorfej van valakinek 1db polcon baráti áron?
Tengeralattjáró világít,P0302 2henger felismert gyújtáskimaradás,gyertyacsere nem segített,trafócsere is megvolt.Tegnap 2es 3as injektorcsere is megtörtént(M.Gábornak köszönöm a tippet),ma reggelre ismét chekengin,3ármas henger gyújtáskimaradás,hurrá!megvan a hiba\\:D/.Márkaszerviz felhív,injektorár megkérdez,seggreül:shock:,....
Szóval valakinek bontott occsón?
Előre is köszönöm!
joci 30/9681126

evo gsr8
2011. 03. 19., 11:03
Eltelt bő félév és megint visszajött a probléma...
A "tengeralattjáró" még nem világít,de a fogyasztásom megint qva sok,meg az alapjárat is ingadozik,meg kicsit magasabbra (úgy 1000/min)-re állt be.
Úgy gondolom,hogy a megoldás ISMÉTELTEN A PILLANGÓSZELEP TISZTITÁSA,de a múltkori szerelőim szerint,ha nem ég a check engine,akkor az nem lehet probléma...Igaz ez?
Elvinném másik szerlőhöz,hogy mégiscsak vegyeki a pillangószelepet és purhaboldozza le,DE újabb kérdés merült fel.
Ebben kérném a segítségeteket!
Tehát a kérdés az,hogy
a pillangószelepnél van egy FÉM TÖMÍTÉS,AMI ÁLLÍTÓLAG HA MÁR MEG LETT BONTVA,AKKOR FALS LEVEGŐT SZÍVHAT,TEHÁT A SZERELŐ JAVASLATA AZ,HOGY EZT A TÖMÍTÉST IS(!) CSERÉLNI KELLENE.

MIT TUDTOK ERRŐL?
ÁRA ? (saccperkábé).

Várom válaszotokat(előre is köszönöm a segítséget!)

Nos,ismét jelentkezem(bár szemlátomást csak magammal beszélgetek.)
Szal,esmét világít a "sárga tengeralattjáró".:(
Rutinosan elmentünk mi a szerelőnkhöz,vittük az idézetben tudakolt tömítést is(350 Huf volt),no meg az elmaradhatatlan purhab-oldót.
Rácsatlakoznak a computerrel,esmét p0505 hiba üzi.
Mondom én a szerelőmnek,hogy:" akkor tanult Barátom nagyon bölcs tanácsa szerint",pillangószelep ki,oszt purhab-oldót neki.
Még ki sem vette,belenéz,dehát "ez fém tiszta",ezt nem kell kivenni![-X
No erre,elég durván reagáltam,nos nagy kegyesen kivette,kitisztította a 3 kis lyukat is,átfújta,visszatette,hibakódot kiütötte és mit tesz Isten,elaludt a tengeralattjáró! =D>

FQ-400
2011. 03. 19., 12:58
Azt elég sűrűn tisztitom én is... Mondjuk én nem veszem ki csak lehúzott a csövet befujom a tisztitot aztán szárazra töröm kis pihi hogy ha valami maradt ott az el tudjon patológiai és utána teszem vissza a csövet...

evo gsr8
2011. 03. 19., 16:34
Azt elég sűrűn tisztitom én is... Mondjuk én nem veszem ki csak lehúzott a csövet befujom a tisztitot aztán szárazra töröm kis pihi hogy ha valami maradt ott az el tudjon patológiai és utána teszem vissza a csövet...

Szal én nem vogymuk ótószerelő,de kivétel,kitisztít,betétel sem több 15-21 percnél...
De jól jön,mer eltűnik az check engine.=D>

FQ-400
2011. 03. 19., 19:35
Nálad eltűnik mert széria az autó... Nálam nem.
Amúgy tényleg az EcuTek-es autónál már megvan a stratégia, hogy a check engine-t hogy lehet kiütni?

bunker
2011. 03. 19., 20:33
Amúgy tényleg az EcuTek-es autónál már megvan a stratégia, hogy a check engine-t hogy lehet kiütni?

Nálam soha nem volt check engine az ecutek miatt.

evo gsr8
2011. 03. 19., 22:52
Nálam soha nem volt check engine az ecutek miatt.
Télleng full széria az óttó.
Munkába menet és jövet sem küldöm,mert nem elég meleg az Motul olaj...

FQ-400
2011. 03. 20., 07:41
Nálam soha nem volt check engine az ecutek miatt.

Mázlista... :)

evo gsr8
2011. 03. 20., 13:09
Nálam soha nem volt check engine az ecutek miatt.

Csak az ecutek miatt vagy még soha nem volt check engine-d?
Mertha még soha nem volt,akkor piszok mázlista vagy!:shock:

EVO-010
2011. 03. 20., 16:06
Csak az ecutek miatt vagy még soha nem volt check engine-d?
Mertha még soha nem volt,akkor piszok mázlista vagy!:shock:

szerintem csak kiégett az izzója:D

evo gsr8
2011. 03. 20., 16:20
szerintem csak kiégett az izzója:D

Hát apám,TELIBE TRAFÁLTAD A DOLGOT!
Az enyémben olyan sokáig égett a check engine ,hogy tényleg kiégett az izzója.
De nagy sündisznócska eszemmel erre rögtön rágyüttem,mert közben a motorral meg nem csináltam semmit sem.
Úgyhogy most azért égett,mert valami,"nyitva van az ajtó"=nem számít, izzót tettünk a check engine mögé.\\:D/

bunker
2011. 03. 21., 00:29
Csak az ecutek miatt vagy még soha nem volt check engine-d?
Mertha még soha nem volt,akkor piszok mázlista vagy!:shock:

Akkor égett, mikor berongyoltam egyszer Pringen a kavicságyba és széttörött a lambdaszonda, meg leszakadtak a vezetékek (gyárilag jó szar helyen van).
Illetve egyszer v.ki kiszedte az izzóját, hogy ne világítson, de szerencsére az hamar orvosolva lett. ](*,)

bajno
2012. 09. 20., 08:12
Nah kedden este rám is rám villant a check engine,el is kapott a lábremegés...Ezuton is köszönet mégegyszer Gergönek,tegnap reggel hajnali 9kor már jött is,és rendberakta a dolgot.Pontos diagnózist nem tudok,hülyeséget meg nem irnék,de valami benzin probléma volt,illetve valószinü haldoklik a lefújóm és az kavarhatott be...

hunevo6
2012. 09. 20., 11:31
mi az a check engine lámpa? :)

Fapuma8
2012. 09. 20., 11:36
mi az a check engine lámpa? :)

Asszem az Anti Lock szomszédja.... :-)

hunevo6
2012. 09. 20., 11:41
Asszem az Anti Lock szomszédja.... :-)

thumbs_up \\:D/

carkillerz
2012. 09. 20., 12:54
Nah kedden este rám is rám villant a check engine,el is kapott a lábremegés...Ezuton is köszönet mégegyszer Gergönek,tegnap reggel hajnali 9kor már jött is,és rendberakta a dolgot.Pontos diagnózist nem tudok,hülyeséget meg nem irnék,de valami benzin probléma volt,illetve valószinü haldoklik a lefújóm és az kavarhatott be...

Azért nézesd át szekszervízben is szerintem nehogy nagyobb baj legyen, pl mi Sancival és Janikával hétfőn szívesen kipróbáljuk a ringen :).

hunevo6
2012. 09. 20., 13:01
Azért nézesd át szekszervízben is szerintem nehogy nagyobb baj legyen, pl mi Sancival és Janikával hétfőn szívesen kipróbáljuk a ringen :).

ez jó ötlet, csak ezután már nem szakszervizre lesz szüksége, hanem bontási papírokra :D :D

bajno
2012. 09. 20., 14:23
Azért nézesd át szekszervízben is szerintem nehogy nagyobb baj legyen, pl mi Sancival és Janikával hétfőn szívesen kipróbáljuk a ringen :).

Azt gondolom :D elképzelem,ahogy füstölö fékekkel,lerugott szintén füstölgö gumikkal jönne vissza a boxba...

hunevo6
2012. 09. 20., 14:28
Azt gondolom :D elképzelem,ahogy füstölö fékekkel,lerugott szintén füstölgö gumikkal jönne vissza a boxba...

a fiúk képesek ám a hajtókart, dugattyút is egy kör alatt "inspekció" alá venni, motoron kívül persze :D :D :highly_amused: \\:D/

Fapuma8
2012. 09. 20., 14:31
a fiúk képesek ám a hajtókart, dugattyút is egy kör alatt "inspekció" alá venni, motoron kívül persze :D :D :highly_amused: \\:D/

De van a subarus kolléga is aki 1 kör (rendes voltam vagy fél???) alatt a turbót is elkeni :-D

hunevo6
2012. 09. 20., 14:51
De van a subarus kolléga is aki 1 kör (rendes voltam vagy fél???) alatt a turbót is elkeni :-D

no meg a hajtókarcsapágyat ahogy hallottam - vagy csak álom volt :evil:

carkillerz
2012. 09. 20., 15:20
Okés közkívánatra a Ricsi is jön :mrgreen:

Papírtigris
2012. 09. 20., 18:34
a fiúk képesek ám a hajtókart, dugattyút is egy kör alatt "inspekció" alá venni, motoron kívül persze :D :D :highly_amused: \\:D/

Én a kuplungot tesztelem le:D

bajno
2012. 09. 20., 22:12
Lehet off autóval kell kimennem... :D

peterz81
2012. 09. 21., 06:52
Lehet off autóval kell kimennem... :D

Nyugi azt is letesztelik a fiúk! :mrgreen:

ricsimae
2012. 09. 21., 07:01
no meg a hajtókarcsapágyat ahogy hallottam - vagy csak álom volt :evil:


Dugattyu :cry:

bajno
2012. 09. 21., 07:33
Nyugi azt is letesztelik a fiúk! :mrgreen:

Jaja,csak annál nem gond ha "teszt" után furikkal kell behordani az autót a boxba... :D

FQ-400
2012. 09. 21., 09:18
Jaja,csak annál nem gond ha "teszt" után furikkal kell behordani az autót a boxba... :D
Miért, mi az, roller?

bajno
2015. 05. 14., 12:07
Dobál egy ilyet az evo ilyenkor mi kinja lehet? P0130 : O2 Sensor Circuit ( Bank1 Sensor1)

Coppermine
2015. 05. 17., 22:11
Dobál egy ilyet az evo ilyenkor mi kinja lehet? P0130 : O2 Sensor Circuit ( Bank1 Sensor1)

lambda szenzor ?

bajno
2015. 05. 18., 03:56
lambda szenzor ?

Nem hiszem, Aem szélessávú van bent, a kijelző szerint mér, és a szerint az AFR is ugyanolyan mint eddig.

Sanci
2015. 05. 18., 04:34
Nem hiszem, Aem szélessávú van bent, a kijelző szerint mér, és a szerint az AFR is ugyanolyan mint eddig.

A szélessávú nem a hátsó szenzor helyén van? Ha igen, akkor az első lehet az oka.

bajno
2015. 05. 18., 04:48
A szélessávú nem a hátsó szenzor helyén van? Ha igen, akkor az első lehet az oka.

Azt hiszem elől van benne be is van kötve az ecuba és aktivan használja, a hátsó ki van kötve, úgy tudom csak vakdugóként funkcionál. :)

car-hifi-bogner
2015. 05. 18., 12:28
Nálam úgy tudom hátul van az Aem szenzora (APS kipuff-rendszerem van).Geri a vakdugó helyére csavarta.

Hegylakó
2015. 12. 25., 19:29
Sziasztok.

Most voltam egy kisebb körön és a következöt tapasztaltam 5000 felett elkezd a check lámpa világítani alatta elaszik, plusz volt az egyik kigyorsításkor egy rántás 4500 körül. Mintha nem lenne elég benzin. Valakinek valami ötlete?

kicsievo
2015. 12. 25., 19:41
Sziasztok.

Most voltam egy kisebb körön és a következöt tapasztaltam 5000 felett elkezd a check lámpa világítani alatta elaszik, plusz volt az egyik kigyorsításkor egy rántás 4500 körül. Mintha nem lenne elég benzin. Valakinek valami ötlete?

Hideg van... surubb a levego. Nincs egy kicsit irva az ecu-n? Ha 15 fokban hatarra irjak meg akkor hidegben nagyon sokat tolthet.

Hegylakó
2015. 12. 25., 20:19
Hideg van... surubb a levego. Nincs egy kicsit irva az ecu-n? Ha 15 fokban hatarra irjak meg akkor hidegben nagyon sokat tolthet.

Szia.

Motec vezérli, igy lett véve a kocsi. Nem tudom mik az értékek. Bálnáék most frissítették.