PDA

Teljes nézet : Autóhifi



leo
2010. 03. 04., 16:23
Sziasztok!

A kevés témák egyike, melyhez érdemben hozzá tudok szólni az az autóhifi. Ha valakinek valami kérdése lenne, esetleg segitség kell, kérdezzen nyugodtan, a sima fejegység beszereléstől a komplett autohifi-rendszer építésig.

leo
2010. 03. 04., 16:37
Először is ismertetném a saját rendszeremet.

Fejegység:
Alpine IVA-D106R


1 din méretű
DVD lejátszó
érintőképernyő
fiókos, 7" monitor

Erősítő:
Solid Audio F-45


4 csatorna
900W maximális teljesitmény
subsonic

Hangszórók:
Kicx IC-Q 6.2


Passzív hangváltós komponens szett
16,5 cm középmély + csipogó

Mélynyomó:
2 db DLD ZT12


100 literes dupla reflex láda
300w sinus/600W max teljesítmény
30cm papírmembrán
puha szivacsolt perem

Mindezek mellé 21,3-as tápkábel, biztosítékházzal, 66ah akksi, Audison, valamint DLD kábelek, aranyozott saruk stb.

Én 2 éve hajtom, eddig semmi baja nem volt. Az Alpine fejegység hangzása egyszerűen utánozhatatlan. 137 decibelt produkált, de sajnos a sedan autókban ugye nem nyom akkorát, mint egy kombiban(kombiban 140 db felett teljesitene). Viszont kellemesen masszirozza a hátamat, tető hullámzik, rendszámtáblával pedig nem tudok semmit csinálni, hogy ne rezonáljon.

Nekem egy elismert szaki készitette, üvegszálas egyedi kiemelésekkel az ajtókban, valamint az A oszlopon. Bár azóta már át lett kábelezve, de a lényeg még mindig az, hogy kiválóan, zajmentesen szól, magas hangerőnél is.

car-hifi-bogner
2010. 03. 04., 16:47
Ezen a fórumon minket "autó-súlyosbító-EVOmegszentségtelenítő....-"nek tartanak:sk_haudrauf:.Itt a mínusz grammokról,nem pedig a plusz tízkilókról szól a nóta;):p

jordan6
2010. 03. 04., 16:55
Ezen a fórumon minket "autó-súlyosbító-EVOmegszentségtelenítő....-"nek tartanak:sk_haudrauf:.Itt a mínusz grammokról,nem pedig a plusz tízkilókról szól a nóta;):p

azért Miki rakétájában se "roadstar" fegység van, csak tényleg más a cél:)

leo
2010. 03. 04., 17:12
azért Miki rakétájában se "roadstar" fegység van, csak tényleg más a cél:)


Kompromisszum kérdése az egész. Hangszórókat lehet bele jobbat venni, sőt van kifejezetten slim, változat is, ami jóval könnyebb a neodymium mágnes miatt, mint egy gyári hangszóró. Valamint kitalálták a gyorscsatikat is, amivel pl egy mélyládát egy egy modulattal ki lehet venni. Aztán az ember nem őrül meg ha mondjuk lemegy balatonra, vagy horvátba, mert meg tud nézni egy dvd-t vagy meghallgathat egy rendes zenei cd-t, de ha mondjuk verseny van, akkor ezek a cuccok 1 perc alatt kivehetők az autóból, és akkor lehet raccsingolni :D

car-hifi-bogner
2010. 03. 04., 17:29
Én annó a demóautóm építésénél a konyhamérleg segítségét is igen komolyan igénybe véve,kb70kg plusz-súly beépítésével tudtam csak elfogadható hangot kreálni.Ebbe már benne van a -14kg pótkerék.
Amióta nem hordom az autót kiállításokra,kikerült a szub,nagy erősítők,nagy akksi,40F-os kondi....,maradt egy kis digit 6csatornás-erősítő(kb.1,5kg),egy jó 16-os első szett,hátsó koax,zajcsillapító lapok,és természetesen a régi kedvenc Becker-fej(kb.10éves!).A dupla Emphaser láda már csak nagyritkán kerül be pár órácskára.Igy ha a szubot nem kocsikáztatom kb.pótkeréknyi zene súlyosbítja csak a járgányt,ami viszont a garázsban figyel a polcon.

leo
2010. 03. 04., 17:33
Én annó a demóautóm építésénél a konyhamérleg segítségét is igen komolyan igénybe véve,kb70kg plusz-súly beépítésével tudtam csak elfogadható hangot kreálni.Ebbe már benne van a -14kg pótkerék.
Amióta nem hordom az autót kiállításokra,kikerült a szub,nagy erősítők,nagy akksi,40F-os kondi....,maradt egy kis digit 6csatornás-erősítő(kb.1,5kg),egy jó 16-os első szett,hátsó koax,zajcsillapító lapok,és természetesen a régi kedvenc Becker-fej(kb.10éves!).A dupla Emphaser láda már csak nagyritkán kerül be pár órácskára.Igy ha a szubot nem kocsikáztatom kb.pótkeréknyi zene súlyosbítja csak a járgányt,ami viszont a garázsban figyel a polcon.

Hát az jót szólhatott. De szerintem nem feltétlen kell 100 kilo zene, hogy hallgatható legyen. Első-hátsó hangszórókat kicserélni minőségire, meg egy zárt/reflex láda, erősitő rácsavaroz a ládára, és versenyre meg gyorscsatival kikapni az erősitőt, meg a ládát. És az ember mégis tud rendes zenét hallgatni a nem éppen halk kipuff meg motor mellett :D

jordan6
2010. 03. 04., 18:16
hátsó hangszóró minek?:) ha már ZENE, az csak elölről szóljon, ki hallgat háttal egy koncertet pld? a mély az más ugye mert a mély hangnak nincs irányhallása, csak olyan első szett kell, ami elég mélyre megy. nekem Hertz HSK 1600 volt a Hondaba, elég mélyre megy. utóbbi időben már láda nélkül használtam még a basszus orientált zenéknél is.

leo
2010. 03. 04., 19:17
hátsó hangszóró minek?:) ha már ZENE, az csak elölről szóljon, ki hallgat háttal egy koncertet pld? a mély az más ugye mert a mély hangnak nincs irányhallása, csak olyan első szett kell, ami elég mélyre megy. nekem Hertz HSK 1600 volt a Hondaba, elég mélyre megy. utóbbi időben már láda nélkül használtam még a basszus orientált zenéknél is.


egyébként abban igazad van, hogy igazi hangminőség versenyre épitett autóban nem találsz hátsó hangszórókat. nem is kell, mert egy bizonyos szintem már kioltják egymást... mélyet hallhatod hátulról, de akkor rosszul van bekötve. én gondolkozok azon, hogy teszek hátra hangszórót, de csak a dvd miatt, mivel dolby digital-t tud kezelni már elég sok fejegység, ahhoz meg az nem árt...


ja és a hertz hangszórókkal én is meg vagyok elégedve. elég olcsók, és a csipogója verhetetlen. én imádom, ha egy csipogó ki is van használva, és hihetetlen magas tartományokat bir a hertz.

bunker
2010. 03. 04., 20:13
Én az egyik audimban cseréltettem le a gyári Bose rendszert, egyáltalán nem tetszett ahogy szólt.
Kenwood fejegység, rainbow első szett, impact erősítő és egy bandpass láda talán rockford mélynyomóval. Meg persze kábelezés. Mikor eladtam az autót kiszedettem, kb. hat éve becsomagolva figyel a garázsban.
Nem is tudom, hogy valaha használni fogom-e még. :-))

jordan6
2010. 03. 04., 20:21
Én az egyik audimban cseréltettem le a gyári Bose rendszert, egyáltalán nem tetszett ahogy szólt.


a "BOSE" név csak parasztvakítás, ami a hangminőséget illeti...

car-hifi-bogner
2010. 03. 04., 20:21
[QUOTE=jordan6;52809]hátsó hangszóró minek?:) ha már ZENE, az csak elölről szóljon, ki hallgat háttal egy koncertet pld? a mély az más ugye mert a mély hangnak nincs irányhallása
Ideális esetben tényleg felesleges a hátsó sugárzó,a szub viszont majd minden esetben kötelező.
Az első ajtókból pláne japán autóknál igen nehéz valamicske mély-tartományt kicsikarni,még ajtó-szigetelés-átalakítással is(pláne ha még a súlyra is ügyelni kell).Mivel 99% szub nélkül járok,és az ajtóhangszórók nem nyújtanak elég mélyet,ilyenkor igencsak elkél egy kis segítség hátulról.A szub végett különben is problémás az evo(8).A kalaptartó pont-hegesztett fémlemezei és a biztonságiöv-tartó külön muzsikál:(

jordan6
2010. 03. 04., 20:26
ajtónként 50k-ért volt Dynamat Xtreme használva, fa kiemelőkerettel én soha nem hiányoltam plusz mélyet. de hát a fülünk nem egyezik, az tuti:)

car-hifi-bogner
2010. 03. 04., 20:30
a "BOSE" név csak parasztvakítás, ami a hangminőséget illeti...
Viszont egy otthonról már jól ismert jól csengő nevet jól el lehet adni;).A kedves autóvásárló úgy sem tudja összehasonlítani az árakat egy autóhifi-boltban árult termékkel,mert hát a pl"bose"nem gyárt aftermarket-autóhifit.

car-hifi-bogner
2010. 03. 04., 20:32
ajtónként 50k-ért volt Dynamat Xtreme használva, fa kiemelőkerettel én soha nem hiányoltam plusz mélyet. de hát a fülünk nem egyezik, az tuti:)
Milyen ótóban?

jordan6
2010. 03. 04., 20:37
Milyen ótóban?

6gen Honda Civic

jordan6
2010. 03. 04., 20:43
http://imagerz.com/QENOXktvAwINXglFGQVR

itt látszik valamennyire

Miki
2010. 03. 04., 21:25
Szerintem van helye ennek a topicnak is, bőven elfér ;)
Anno engem is izgatott a téma, ma már kevésbé, némi megmaradt Nakamichi cucc emlékeztet azokra az időkre.

car-hifi-bogner
2010. 03. 04., 21:31
Ez az egyik legjobb beépítési pozíció a Hondába (csak a söszi bele ne lépjen ki-beszállásnál):).

jordan6
2010. 03. 04., 21:42
Ez az egyik legjobb beépítési pozíció a Hondába (csak a söszi bele ne lépjen ki-beszállásnál):).

még nem volt rá példa:p:D

Feron
2010. 03. 05., 11:51
Anno én is rá voltam izgulva a témára, volt is egy 206 GT-m, amiből demo autó lett - jó sok kiállítást megjártunk együtt!:):)

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/7.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/8.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/9.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/10.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/11.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/12.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/13.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/02/23/14.jpg

leo
2010. 03. 05., 14:01
Ez az egyik legjobb beépítési pozíció a Hondába (csak a söszi bele ne lépjen ki-beszállásnál):).

Viszonylag sok autóba megfelel ez a beépitési mód, de szerintem ezt mindenkinek személyre szabott zenehallgatásához kell igazitani... nekem is hasonlóképpen van kiemelve, bár én szeretem kihangsulyozni a mélyet meg a magasat... és nekem már volt rá példa, hogy belerudtak beszálláskor, pedig mindig mondom h figyeljenek... másik meg h becsukja az ajtót, és a hangszóró eltöri a bokáját a sügérnek :D

leo
2010. 03. 05., 14:03
Anno én is rá voltam izgulva a témára, volt is egy 206 GT-m, amiből demo autó lett - jó sok kiállítást megjártunk együtt!:):)




Tyűazannya :D neked aztán már tényleg mindenfélefajta autód volt :D

VGergo
2010. 03. 06., 00:12
Egy minőségi szépen szoló rendszert azért komoly dolog építeni autóba.. egyedi keresztváltóval stb :) Nem egyszerű világ már csak az autó saját akusztikája miatt is. Érdekes topik bár egy alaprendszernél több Evoba teljesen felesleges nem arra van. Régen engem is érdekelt az autóhifi mára maradt a szobai.. bár amióta megépítettem a jelenlegi hangfalakat ezt a témát is hanyagolom. Egy biztos egy igazán jó hifi komoly tudást szakértelmet igényel még ha elsőre nem is látszik bonyolult témának ! Nakamichi jó fejegység !

leo
2010. 03. 06., 03:05
Egy minőségi szépen szoló rendszert azért komoly dolog építeni autóba.. egyedi keresztváltóval stb :) Nem egyszerű világ már csak az autó saját akusztikája miatt is. Érdekes topik bár egy alaprendszernél több Evoba teljesen felesleges nem arra van. Régen engem is érdekelt az autóhifi mára maradt a szobai.. bár amióta megépítettem a jelenlegi hangfalakat ezt a témát is hanyagolom. Egy biztos egy igazán jó hifi komoly tudást szakértelmet igényel még ha elsőre nem is látszik bonyolult témának ! Nakamichi jó fejegység !


Így van, teljesen egyetértek, minden autó tipus különbözik, már csak a szigetelések minőségében is. Pl csináltunk E39 525d-be hifit, hát abba kell erő, hogy előrejöjjön az utastérbe, és ami előre jön az úgy is szóljon ahogyan annak kéne. De mindent meg lehet oldani:D

Roland
2010. 03. 06., 10:04
Így van, teljesen egyetértek, minden autó tipus különbözik, már csak a szigetelések minőségében is. Pl csináltunk E39 525d-be hifit, hát abba kell erő, hogy előrejöjjön az utastérbe, és ami előre jön az úgy is szóljon ahogyan annak kéne. De mindent meg lehet oldani:D


Mióta létezik a pénz fogalom. Azóta mindenre van megoldás!:D

leo
2010. 03. 06., 15:30
Mióta létezik a pénz fogalom. Azóta mindenre van megoldás!:D


Ahogy mondod :D

HUN337
2010. 03. 25., 23:46
Sziasztok
hozászólok mivel kisebb különlegesség van az én kocsimban is:
Ugyan a Hifi csak egy erösitö-mélyládával továbbult a gyárihoz képest viszont van az Avensisben egy 7" Touch meg egy Mac Mini a kesztyütartóban, komplett zeném rajta és még filmet is lehet nézni! :)
Képeket raknék de a kepfeltoltes.hu nem hajlando elfogadni mert tul nagy... hova tudom rakni???

jordan6
2010. 03. 26., 08:41
Sziasztok
hozászólok mivel kisebb különlegesség van az én kocsimban is:
Ugyan a Hifi csak egy erösitö-mélyládával továbbult a gyárihoz képest viszont van az Avensisben egy 7" Touch meg egy Mac Mini a kesztyütartóban, komplett zeném rajta és még filmet is lehet nézni! :)
Képeket raknék de a kepfeltoltes.hu nem hajlando elfogadni mert tul nagy... hova tudom rakni???

kicsinyítsd le(irfanview~1.3MB) vagy pld imageshack.us

PLAYLIFE10
2010. 06. 20., 12:37
Sziasztok, van valakinek ötlete arra mi lehet a problémám a fejegységemnél van tv is, hang szól kép nincs, csak kék képernyő.
Mi lehet a hibája? Nincs minden vezeték összekötve talán? Üdv.

Lonni
2010. 06. 20., 12:45
Valaha volt kép?

car-hifi-bogner
2010. 06. 20., 15:58
Sziasztok, van valakinek ötlete arra mi lehet a problémám a fejegységemnél van tv is, hang szól kép nincs, csak kék képernyő.
Mi lehet a hibája? Nincs minden vezeték összekötve talán? Üdv.
A "parking brake"(legtöbbször világos zöld vezeték) be lett kötve?Elvileg csak behúzott kézifékkel szabadna TV-t nézni;).Tehát "kell egy jó test"!

PLAYLIFE10
2010. 06. 20., 18:39
A "parking brake"(legtöbbször világos zöld vezeték) be lett kötve?Elvileg csak behúzott kézifékkel szabadna TV-t nézni;).Tehát "kell egy jó test"!

Egyenlőre még nem szedtem ki az egységet, azért megpróbáltam most kézifékkel, de így is csak hang van. Ki kell akkor szednem és megnézem hogy hátha nincs bekötve a vezeték.

lanciafan
2010. 06. 20., 21:40
Kérdésem lenne:
Off autóba kellene ipod lejátszási lehetőség, eddig a densionnál láttam vmi hasonlót, ha vki tudna segíteni megköszönném.
Ja MB commnadhoz kellene.

Mike
2010. 08. 30., 11:46
http://www.youtube.com/watch?v=BPlDVmt3jg8&feature=popt02us12


hajszárító:D:D

BoostCooler
2010. 11. 12., 23:16
Kérdésem lenne:
Off autóba kellene ipod lejátszási lehetőség, eddig a densionnál láttam vmi hasonlót, ha vki tudna segíteni megköszönném.
Ja MB commnadhoz kellene.

Több gyártó is foglalkozik Mb-hez való iPod illesztővel, de az optikai hangillesztő miatt mind horror pénz. Talán s Dension a legmegfizethetőbb.

Bazsi007
2010. 11. 13., 08:40
Egy 2009es Seat Ibizába lenne nekem egy fejegység és első hangszórók. Subkocka már van. Valami ötlet?

jordan6
2010. 11. 13., 09:23
Egy 2009es Seat Ibizába lenne nekem egy fejegység és első hangszórók. Subkocka már van. Valami ötlet?

van kb 12012324234234 db lehetőség.
kezdjük újra:
ár?
hallgatott zene?
kocka márkája, típusa?
mennyire vagy hangminőség mániás?

ezek alapján már kb. el tudnak indulni a hozzáértők.

Bazsi007
2010. 11. 13., 14:00
van kb 12012324234234 db lehetőség.
kezdjük újra:
ár?
hallgatott zene?
kocka márkája, típusa?
mennyire vagy hangminőség mániás?

ezek alapján már kb. el tudnak indulni a hozzáértők.

Ár: kb 200e
Hallgatott zene: House-Trance-Goa
Kocska márkája: Fusion
Mennyire vagyok hangminőség mániás: Minnél tisztább legyen a hangzás.

A zenéket iTunesból szedem. Így elég jó minőségüek!

Leon
2010. 11. 13., 14:14
van egy eladó Alpine X001-em. Nagyon szép állapotban van, 70ért adom. iPod-ot vezérel, nagyon jó, igényes kütyü.

Bazsi007
2010. 11. 13., 15:08
Hmmm. Igazából nem nekem hanem a nagyobbik fiamnak lesz. Megbeszélem vele.

Leon
2010. 11. 13., 15:12
Van hozzá egy DLS A5 + egy MB Quart láda is ha vkit érdekel...

jordan6
2010. 11. 13., 15:47
Hallgatott zene: House-Trance-Goa
Kocska márkája: Fusion
A zenéket iTunesból szedem. Így elég jó minőségüek!

akkor szinte mindegy.

1. ez nem zene
2. Fusion hát hogy mondjam, sz@r...
3. mp3 esetén nem beszélhetünk hangminőségről

Tomó
2010. 11. 13., 18:32
Van hozzá egy DLS A5 + egy MB Quart láda is ha vkit érdekel...
Pü-ben küldj árat légyszi!

Bazsi007
2010. 11. 13., 20:08
akkor szinte mindegy.

1. ez nem zene
2. Fusion hát hogy mondjam, sz@r...
3. mp3 esetén nem beszélhetünk hangminőségről

Én mindegyiknek az ellentetjét állítom!!!!!

jordan6
2010. 11. 13., 20:15
Én mindegyiknek az ellentetjét állítom!!!!!

1. zene: hangszer mindenképp van benne, de ez az én véleményem, és nem szakmai, ellenben a másik 2 dologban, amik tények.
2. fusion: hangminőségversenyeken szóba se kerülnek, sehol nincsenek az élvonalhoz képest, ez tény, nem az én véleményem
3. mp3 és minőség? hogyan? mp3=veszteséges tömörítés. akkor mégis hogyan lehetne hangminőségről beszélni?

hunevo6
2010. 11. 13., 20:16
1. zene: hangszer mindenképp van benne, de ez az én véleményem, és nem szakmai, ellenben a másik 2 dologban, amik tények.
2. fusion: hangminőségversenyeken szóba se kerülnek, sehol nincsenek az élvonalhoz képest, ez tény, nem az én véleményem
3. mp3 és minőség? hogyan? mp3=veszteséges tömörítés. akkor mégis hogyan lehetne hangminőségről beszélni?

thumbs_up

Miki
2010. 11. 13., 20:29
Az első ízlés kérdése, de a második és a harmadik vitán felül áll.

Bazsi007
2010. 11. 13., 21:29
1. zene: hangszer mindenképp van benne, de ez az én véleményem, és nem szakmai, ellenben a másik 2 dologban, amik tények.
2. fusion: hangminőségversenyeken szóba se kerülnek, sehol nincsenek az élvonalhoz képest, ez tény, nem az én véleményem
3. mp3 és minőség? hogyan? mp3=veszteséges tömörítés. akkor mégis hogyan lehetne hangminőségről beszélni?

Hát az első az egyéniség kérdése.
A második JBL és BOSE ból is van szar. Fusionből is van jó. Nyílvánvaló hogy nem szart fogok venni.
3. Azért valljuk be hogy a többi MP3as zene letöltő program mind szar minőség. Az iTunes viszi a pálmát mindenképpen MP3ban.

jordan6
2010. 11. 13., 21:37
Hát az első az egyéniség kérdése.
A második JBL és BOSE ból is van szar. Fusionből is van jó. Nyílvánvaló hogy nem szart fogok venni.
3. Azért valljuk be hogy a többi MP3as zene letöltő program mind szar minőség. Az iTunes viszi a pálmát mindenképpen MP3ban.

sem JBL-ből, sem BOSE-ból nincs olyan amiről azt hallottam volna, hogy hangminőségben kiváló, szóval nem jó példák. akkor már, Alpine, DLS, uDimension, stbstb
letöltőprogram? hogy kerül ez ide? maximum a tömörítők minőségéről lehetne vitázni, DE mivel tömörít, sőt veszteségesen, így tényleg felejtsd el, ha hangminőségről beszélsz

hunevo6
2010. 11. 14., 10:05
én akárhány Bose vagy JBL cuccot hallottam mindig érdekes módon a hangerővel akartak meggyőzni, miközben egyszerűen sosem volt definició. Utálom ezeket a rendszereket. Házi termékekben egy kis Proac úgy ver le egy akármilyen JBL-t, hogy azt még egy süket is hallja.

hunevo6
2010. 11. 14., 10:13
Ja, ami meg a minőséget illeti, nekem anno már a CD-vel is voltak fenntartásaim a kvantálási zaj és a szegényes dinamikatartomény miatt. Az rendben van, hogy papíron nagyon szépen néz ki, hogy 16 biten 65536 szintű jelet lehet leírni, tehát kvázi egy full színus görbe valóban közelít a tökéleteshez, de az élő zene nem egy mérőhangból áll. Amikor egy nagyzenekart élőben meghallgatsz akkor rá kell jöjj, hogy olyan dinamika van benne, hogy egy halk, pl egyhangszeres résznél a teljes CD által leképezhető dinamika pár szazaléka jutna arra az egész kis hangocskára. Nyílván ilyen körülmények között szar lesz a vissza adása. Minthogy az is a gyakorlatban.
Csodálkozom, hogy de facto az SACD nem terjedt el, hiszen a studió master anyagokat így még le sem kéne konvertálni, mivel azok eleve 24 vagy 32 bitesek 192 Khz-en.

Az MP3 illetve a Sony minidisk egy kabaré innentől fogva, mert az a szerencsétlen, a CD által még épphogy tolmácsolt részletet is lenyeli, mondván, az nem kell majd a fülednek. Sajnos kell.

Az MP3 rosszabbat tesz a hanggal, mint a JPG a képpel, noha nagyjából mindkettő hasonló elven működik, csak éppen a füled az érzékenyebb szerv.

Persze techno-t, hose-t döbörögtetni azt lehet vele :(

carkillerz
2010. 11. 14., 10:21
Kiskoromban a mexico-becker volt nálam a király meg a nakamichi, otthonra meg mindig harman/kardont szerettem volna mégis csak csöves technics-re futotta de ez legalább vasból van!
Mindenki olyan hifit vesz ami megtetszik tuci-tucinál a hangerő volt a fontos nekem is :oops: ma már nem az!

AdamJ
2011. 08. 01., 14:25
Sziasztok!

2003-as Lancer-hez első-hátsó hangszóró beépítő keretet (165mm)nem tud valaki, esetleg hol keressek ilyet? :-k

Miki
2011. 08. 01., 20:14
car-hifi-bognernél ;)

car-hifi-bogner
2011. 08. 01., 22:25
30/9681egy26,csörögj rám holnap;)

AdamJ
2011. 08. 03., 14:35
30/9681egy26,csörögj rám holnap;)

thumbs_up

VGergo
2012. 08. 03., 04:16
Evo 9 tempomat :) Tegnapi projekt MxRolinál, elsőre vicces, de nagyon kényelmes jól működik :)



http://kepfeltoltes.hu/120803/tempomat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

simigeri
2012. 11. 28., 08:49
Kérdezném a szakikat, hogy a 2DIN-es "nagyképernyős" DVD-s stb fejegységek hogyan kezelik a képernyő fényerejét (általában)?
- Mindig az előre beállitott fényerőn süti ki a szemem?
- Lámpa kapcsolására dimmel?
- Esetleg beépitett fényérzékelő????

car-hifi-bogner
2012. 11. 28., 10:18
Kérdezném a szakikat, hogy a 2DIN-es "nagyképernyős" DVD-s stb fejegységek hogyan kezelik a képernyő fényerejét (általában)?
- Mindig az előre beállitott fényerőn süti ki a szemem?
- Lámpa kapcsolására dimmel?
- Esetleg beépitett fényérzékelő????

Készülékfüggő,lámpa kapcsolásra általában csak a gombsor-világítást dimmeli(Kenwood a displayt is).Fényérzékelő ritka,kínai-csodánál találkoztam már vele.

simigeri
2012. 11. 28., 13:38
Készülékfüggő,lámpa kapcsolásra általában csak a gombsor-világítást dimmeli(Kenwood a displayt is).Fényérzékelő ritka,kínai-csodánál találkoztam már vele.

S hogy lehet ezen tulajdonságokra vásárlás előtt fényt deriteni (jaj de stilusos)?
Mondjuk pont kinai csodát keresek, nincs kedvem 150e-ért egy "féltudású" neveset venni. Vagy rossz a gondolatmenet?
(DVD, BT, Navi, FM, SD/USB, saját vagy kormány vezérlő)

car-hifi-bogner
2012. 11. 28., 14:45
S hogy lehet ezen tulajdonságokra vásárlás előtt fényt deriteni (jaj de stilusos)?
Mondjuk pont kinai csodát keresek, nincs kedvem 150e-ért egy "féltudású" neveset venni. Vagy rossz a gondolatmenet?
(DVD, BT, Navi, FM, SD/USB, saját vagy kormány vezérlő)

Kínainál sehogy!A dobozára minden szépet ráírnak, ha meg nem tudja,vagy nem műkszik valami,így jártál :( .Ha mondjuk a naviról le tudsz mondani 100-120ért már jó és nem csak esetleg par napig-hónapig működő készüléket kapsz.Egyébként milyen ótóba lenne?

simigeri
2012. 11. 28., 18:50
Kínainál sehogy!A dobozára minden szépet ráírnak, ha meg nem tudja,vagy nem műkszik valami,így jártál :( .Ha mondjuk a naviról le tudsz mondani 100-120ért már jó és nem csak esetleg par napig-hónapig működő készüléket kapsz.Egyébként milyen ótóba lenne?

2004 VW. A jelenlegi gyári fej is 2 DIN-es, s elvben navis (magyarul tetőn az antenna), de hát se magyar tértkép nem létezik hozzá, se nem szép nagy szines kijelzős. Gyári kihangositó is van benne, dehát még Nokia 6210-hez.
A sokmindenből gyakorlatilag a DVD az, amiről simán lemondanék, ha SD-ről, USB-ről tudnék filmezni (bár ahogy néztem .mkv-t egyik sem szereti). Meg mondjuk egy DVB-T is kellemes lenne.

simigeri
2012. 11. 28., 19:38
Magyar weboldal kinálatából:
- 1,8 DIN double size formátum -- a WV fedélzeti deszkán előrebeállított a szerelésre
- DVD-autórádió 18 cm (7")- s érinthető LCD-képernyővel
- Bluetooth-bemenet
- Multimediális USB-és SD-portok

a DVD játékos még hiányzik :)

simigeri
2012. 12. 05., 20:11
Ez nagyon gáz cucc?

http://bolthely.hu/wellimpex/id/02003_ABM_B_Volkswagen_navigacios_multimedia_regeb bi_modellekbe

Richie
2012. 12. 05., 21:37
Ez nagyon gáz cucc?

http://bolthely.hu/wellimpex/id/02003_ABM_B_Volkswagen_navigacios_multimedia_regeb bi_modellekbe

Hát ő hogy is mondjam. Nem szép szerintem. :) Sokat tud, de naviból jó a gyári is szerintem. Nekem is volt utángyártott, de a gyári az gyári. Használt gyári nincs ennyiért?

simigeri
2012. 12. 05., 21:56
naviból jó a gyári is szerintem. Nekem is volt utángyártott, de a gyári az gyári. Használt gyári nincs ennyiért?

Nincs hivatalosan kiadott navigációs lemez hozzá kishaznákról. Cseh és Lengyel a legperverzebb, a többi csak a vasfüggönytől balra.

simigeri
2012. 12. 11., 22:28
Azért ez ötletnek elég jó (persze én már rég kitaláltam, csak a kivitelezés ugye...):

http://www.ebay.co.uk/itm/Erisin-ES7036A-VW-HD-7-Car-DVD-Player-Nav-BT-3G-WiFi-Android-PAD-MID-Tablet-/170941781770?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item27ccec970a

http://imgs.inkfrog.com/pix/otter-shop/ES7036V-o1.jpg

bajno
2012. 12. 21., 07:30
Evo 8 gyári rádión van valami értelmes bemenet a hátul?Nem akarom fölöslegesen kivenni megint,a multkor meg elfelejtettem megnézni...

SomaG
2020. 02. 13., 13:44
Van egy luxus problémám e miatt élesztem fel ezt a 8 éve alvó témát.

Előre bocsájtom nem akarok disco járatot faragni a gépből, de nem releváns az esetleges +10 kg, ellenben a jelenlegi zene ami a járműben van nagyjából egy sapka szart se ér.
Nem megyek világkörüli útra, de vannak dolgok amihez az ember idővel hozzászokik és hiányzik minden közlekedési eszközéből ha nincs benne.

A husszúra nyúlt bevezetés után szükségem lenne:
- először is egy fejegységre. Az igényeim: 1 DIN (mert annyi van), felnyíló 7" érintőkijelző, Bluetooth kihangosító mindenképp kellene, + Android auto és/vagy mirror link, hogy navi is legyen ha kell. Alpine, Kenwood, Clarion előnyben, de JVC és Pioneer is jöhet.
- másodszor egy EVO-ba passzoló hangszóró szettre, lehetőleg Bose vagy JBL.

Erősítő nem kell, a fejegységnek meg kellene tudni hajtani ezeket.
Láda nem kell annál már eggyel öregebb vagyok.

Első sorban Car Hifi Bogner véleményére vagyok kíváncsi hogy főleg fejegység tekintetében mi van most a piacon ami számításba jöhet, mert nagyjából 10 éve nem foglalkoztam ezzel a témával 1 percet sem.
A 60 EUR aliexpress termékeket ne is feszegessük. :)
Vagy ha valakinek van valami favoritja akkor ossza meg velem legyen szíves...

Előre is köszi!

car-hifi-bogner
2020. 02. 13., 14:08
Hívj bátran: harminc968tizenegy26