PDA

Teljes nézet : Mazda 323 GTR



ttop
2007. 02. 13., 09:30
Ha már úgy is többen vagyunk a fórumon akinek ilyen autója van úgy éreztem, hogy ez a 2500 db számos limitált autó is megérdemel egy saját toppicot.

Miki
2007. 02. 13., 09:40
Azt nem is tudtam hogy 2500 db készült belőle. Épp ennyi van Evo VI TME-ből is, illetve volt... Nagyrésze jobbkormányos, a balosok nagyrésze meg versenyautóvá vált.

ttop
2007. 02. 13., 12:31
Ez milyen váltó lehet?

http://box.motorline.cc/motorsport/inserate2/first_index.asp?id=7449

MES-Racing
2007. 02. 13., 15:30
Ez milyen váltó lehet?

http://box.motorline.cc/motorsport/inserate2/first_index.asp?id=7449

Ez egy teljesen széria váltó csak az egész kulissza fel van emelve 8-10centit (ennyivel kerül közelebb a korményhoz a váltógomb és érzésre sokkal racingosabb), én is meg akartam csinálni csak ki kellett volna szednem a boxot, mert beleért volna a bowden, de nem tettem, mert kell a hely a műszereknek :)

MES-Racing
2007. 02. 15., 15:41
Amit még kevesen tudnak, hogy GTR-el lett N csoportos világbajnok 1993-ban Alex Fassina!!!!!!

1993-ban 5. helyen végeztek vele a Svéd rallyn, ergo jó kis kocsi ez :D :D :D

Csak a váltót tudnám lecserélni egy XTRAC-re, de ez csak álom!!

ttop
2007. 02. 15., 16:30
Amit még kevesen tudnak, hogy GTR-el lett N csoportos világbajnok 1993-ban Alex Fassina!!!!!!

1993-ban 5. helyen végeztek vele a Svéd rallyn, ergo jó kis kocsi ez :D :D :D

Csak a váltót tudnám lecserélni egy XTRAC-re, de ez csak álom!!

Abból az árból kapnál egy EVO-t is :lol:

Miki
2007. 02. 15., 16:32
És amikor Érdi Tibibá N-es GTR-rel absz első helyet szerzett itthon egy-egy futamon?? :) Hú mennyit csalózták anno...

MES-Racing
2007. 02. 16., 07:33
Amit még kevesen tudnak, hogy GTR-el lett N csoportos világbajnok 1993-ban Alex Fassina!!!!!!

1993-ban 5. helyen végeztek vele a Svéd rallyn, ergo jó kis kocsi ez :D :D :D

Csak a váltót tudnám lecserélni egy XTRAC-re, de ez csak álom!!

Abból az árból kapnál egy EVO-t is :lol:

Hát nem tudom mennyi lehet egy új, de használtan is ~10,000EUR körül van, amit lehet kiküldeni revízióra :) :)

De ha nyernék a lottón, akkor menne a kocsi bakra, ha sikerülni olyat csinálni, mint a kis Érdi-é, akkor elégedett lennék, bár a vége lehet belecsúszna a 20-25 millába.

Amúgy tud valaki valamit mi lesz az Érdi-féle GTR-el, mert állítólag Corolla WRC-vel megy teljes szezont OB-ban???!!!! Pedig nagyon szerettem volna látni, hogy egy H csoportos GTR-el gyalázzák az A8-as autók egy (jó nagy) részét!! :) :)

MES-Racing
2007. 02. 16., 07:36
És amikor Érdi Tibibá N-es GTR-rel absz első helyet szerzett itthon egy-egy futamon?? :) Hú mennyit csalózták anno...

Valszeg nem sok köze volt egy N-es szekérhez!
Bár egyszer mondta nekem, hogy a széria fékkel ment valahol absz. 3. időket! Meg azért tudott is vezetni az Öreg!

Miki
2007. 02. 16., 14:48
Tudott bizony, csak mindig egy lépés hátrányban volt a technikával. De úgy vonult vissza hogy az utolsó két versenélt megnyerte abszolútban...
Ifj Érdit meg ha jól rémlik szlalomokon elvertük, pedig az A-s GTR-rel ment ;)
Nemtom hogy lesz ez a Corolla dolog, mert lejárt a homologizációja :?

MES-Racing
2007. 02. 19., 09:07
Szerintem a kisÉrdi tavaly a Budapest rally prológon szebben ment, mint bárki más, bár lehet kicsit elfogult vagyok, a GTR miatt :) :)
Ja és a szilveszter rallyn is nagyon szépen ment, kár, hogy az utolsó körben nekiütötte a padkának!

Miki
2007. 02. 19., 12:40
Szerintem a kisÉrdi tavaly a Budapest rally prológon szebben ment, mint bárki más, bár lehet kicsit elfogult vagyok, a GTR miatt :) :)
Ja és a szilveszter rallyn is nagyon szépen ment, kár, hogy az utolsó körben nekiütötte a padkának!

Véletlenül mindkét esetet láttam élőben... Az elsőnél azért ment szépen mert ő indult elsőnek, és full poros volt a pálya, nagyon csúszott és lehetett végig keresztbe menni. A másodiknál meg sajnos ész nélkül ment, olyan helyen ahol ennél 5x jobban oda kellett volna figyelni :roll:
De az autó iszonyat jól szól 8)

Rajtprogram
2007. 02. 19., 13:26
A lejárt homológizációju WRC-k, nem mehetnek H csoportban, hanem a WRC kategóriában lesznek értékelve.

MES-Racing
2007. 02. 19., 14:07
Szerintem a kisÉrdi tavaly a Budapest rally prológon szebben ment, mint bárki más, bár lehet kicsit elfogult vagyok, a GTR miatt :) :)
Ja és a szilveszter rallyn is nagyon szépen ment, kár, hogy az utolsó körben nekiütötte a padkának!

Véletlenül mindkét esetet láttam élőben... Az elsőnél azért ment szépen mert ő indult elsőnek, és full poros volt a pálya, nagyon csúszott és lehetett végig keresztbe menni. A másodiknál meg sajnos ész nélkül ment, olyan helyen ahol ennél 5x jobban oda kellett volna figyelni :roll:
De az autó iszonyat jól szól 8)

Na majd idén kiderül mire képes WRC-vel.
Igazából arra lettem volna kíváncsi mire ment volna a GTR-el az első osztályban!
Szegény Kozma Gabi is mindig rajta van a nevezési litán, de ritkán látom a célban, pedig az a kocsi se rossz, csak mindig szétüti :) :)

Amúgy a corolla az egyik kedvenc WRC-m!

manumission
2007. 02. 19., 19:00
Szegény Kozma Gabi is mindig rajta van a nevezési litán, de ritkán látom a célban, pedig az a kocsi se rossz, csak mindig szétüti :) :)

Állítólag subaruval megy idén :roll:

MES-Racing
2007. 02. 20., 07:04
Szegény Kozma Gabi is mindig rajta van a nevezési litán, de ritkán látom a célban, pedig az a kocsi se rossz, csak mindig szétüti :) :)

Állítólag subaruval megy idén :roll:

Ahogy én tudom már régóta tervezi a váltást subaru-ra, remélem összejön neki. Idáig mindig jó érzéssel töltött el, ha egy-egy GTR is szerepelt a nevezési listán, bár a legtöbb esetben a versenyen már nem indult egy se :(
Úgylátszik a típus végleg kikopik az első osztályból, remélem a kis Érdiét kiveszi valaki és csapat vele H csoportban.

ttop
2007. 02. 22., 12:05
Ma végre kimértük a turbónyomást. Pont 1 bárt töltbe.
Szóval tippem sincs mitől megy ennyire jól a kiskocsi.

MES-Racing
2007. 02. 22., 13:35
Ma végre kimértük a turbónyomást. Pont 1 bárt töltbe.
Szóval tippem sincs mitől megy ennyire jól a kiskocsi.

Hát ezt nem értem én sem!!!
Nekem most le van csavarva a turbo teljesen, de így is felkúszik a nyomás 1,2-re 6000 felett!!!! A régi rendszerrel ilyen beállításnál nem ment 0,8 fölé.
Elvileg Neked is jóval 1b fölé kellene mennie a nyomásnak a 3" rendszer miatt, gyári wastegate-el. Az enyém még fel is van portolva és mégis emelkedik a nyomás??????!!!!!!!

Valamikor kéne menni egyet a két szekérrel, hogy melyik milyen, ha van kedved?!

ttop
2007. 02. 22., 15:17
mehet!
csörögj rám valamikor!

MES-Racing
2007. 02. 22., 15:41
mehet!
csörögj rám valamikor!

Oké!

A hétvégén nem leszek itthon, marad a jövő héten valamikor.

MES-Racing
2007. 03. 06., 16:20
mehet!
csörögj rám valamikor!

Pénteken bekerült a kocsiba az Unichip!
Illetve loggoltunk egy pár adatot, injektor kitöltési tényező, turbo nyomás, AFR...
A gyári ECU-val 5000 felett iszonyatosan bedúsul a keverék, mértünk 9,7-es AFR-t is (valszeg a nagy benzinpumpa és a közvetlen tápkábelezés miatt)!!!!! A gyári injektorok ilyenkor 90% felett voltak nyitva!!!
Sajnos nem tudtuk befejezni a beállítást, kell majd még egy nap rá.
A lényeg, hogy nagy fordulaton elég sokat lehet szegényíteni a keveréken, a gyújtás és az AFR beállítása után megnézzük mekkora nyomásig jók az injektorok (max 90%-os nyitvatartsáig). Ki kell még találni a fordulatszám függő turbo nyomás vezérlést, ha minden kerek lesz még shift light, rajtprogram.

Remélem jó lesz :wink:

MES-Racing
2007. 03. 12., 10:53
mehet!
csörögj rám valamikor!

Holnap este? Az STi Pesti találkozón??????????

ttop
2007. 03. 12., 14:54
Nem igérem...

Zeke
2007. 03. 14., 12:35
323_GTR? :)

http://media.proxnet.hu/upload/20070314/13351792841.jpeg

MES-Racing
2007. 03. 14., 14:53
323_GTR? :)

http://media.proxnet.hu/upload/20070314/13351792841.jpeg

Igen én voltam :D :D
Köszi a képet, jó lett :wink: :wink:

MES-Racing
2007. 04. 26., 08:28
No, tegnap minden a helyére került!

Unichip felprogramozva, tapasztalatok:
- a gyári beállítással mindenhol iszonyatosan dús volt a keverék (10-es AFR), ahogy kezdtük szegényíteni kezdet életre kellni a motor + a beállított turbo nyomás értékei kezdtek szépen emelkedni a jobb hatásfok miatt
- teljes terhelésen beállított AFR mellett, nagy fordulaton is iszonyatosan ment a kocsi, 4-ik is simán tiltásba forgatható :D
- turbonyomás: elektronikusan szabályozható, fordulatszámfüggő turbonyomás (GReeddy MAP szenzorral + a gyári wastegate solenoiddal), volt, hogy megpróbáltuk 1,5b-al, azt is simán bírta :D , de a visszavettük 1,35b-ra és azt is 6000 felett vissza van állítva 1,2b-ra
- az EGT értékek is teljesen jók voltak, kicsit piszkáltunk a gyújtásba is, de azt nem nagyon akartom jobban forszírozni nehogy baj legyen belőle
- shift light beállítva
- launch control beállítva
- MAP switch, 3 állás turbo nyomásoknak megfelelően

Eredmény: KURVA jó let a kocsi, megy alul felül, sose gondoltam volna, hogy egy ilyen finomhangolásnak ekkora eredménye lehet!
Ha nincs lóvé Motec-ra, DTA-ra, Autronic-ra, Haltec-re, AEM-re akkor kisebb kompromisszumokkal teljesen MEGFELEL az Unichip is!!!!!!! Nekem a legújabb fejlesztésű lett beépítve és nagyon sok minden tud.

További eredmény: meg kell erősíteni a turbo csövezését, mert lövöldözi le a csöveket, illetve kell csinálni féket a kocsira, mert az nemigen hatásos már!

Lenne még lehetőség berakni nagyobb ilyentorokat, s akkor meglehetne a 320-330LE amit a turbo még képes kiszolgálni, de akkor szerintem a váltó és a hajtás nagyon gyorsan törne szana+szét.

Miki
2007. 04. 26., 08:50
Bizony, ez egy ördögi kör ;)

ttop
2007. 04. 26., 09:25
nagyon kiváncsi vagyok milyen lett!!!!

EvoSasa
2007. 04. 26., 09:26
Bizony, ez egy ördögi kör ;)

Az! Inkább az ember nekisem ált volna , 1 idő után semmi sem elég :)

MES-Racing
2007. 04. 26., 09:38
nagyon kiváncsi vagyok milyen lett!!!!

Ha gondolod valamikor összefuthatunk egy tesztre, bár jelenleg 185/65/15 téligumin futok, ami nem egy életbiztosítás :D
Sajna a nyári szettből az egyik gumim oldalfalát kivágta valami, de remélem hamarosan visszakerülnek a "rendes" kerekek, mert ezzel jelenleg se kanyarodni se megállni nem lehet.

MES-Racing
2007. 04. 26., 09:43
Bizony, ez egy ördögi kör ;)

Az! Inkább az ember nekisem ált volna , 1 idő után semmi sem elég :)

NA JA!!

Már többször belegondoltam, hogy el kéne adnom, mert nagyon sok pénzt visz még így is, hogy én csinálok rajta szinte minden átalakítást, módosítást, DE akárhányszor beleülök, s fülig ér a szám az mindenért kárpótol!!!!!!!!!!

Kellene még egy jó fék, - 50kg :D

MES-Racing
2007. 05. 13., 10:42
Megkotlott a váltó a kocsiban :cry: :cry:
Tegnap kiszedtem a váltót és szétszedtük, hát nem vagyok boldog!!!
A központi diffi tengelye több helyen el van repedve, szar szürkeöntvényből van! Csere!
Pont most ment tönkre, amikor előcsalogattuk a Pónikat a motorból, s végre erősebb lett a kocsi :evil:

ttop
2007. 06. 26., 15:47
Vasárnap nézztem hogy milyen benzinpumpát rakjak bele és legnagyobb csodálkozásomra gyárilag 2 van benne. :shock:

XJS
2007. 06. 26., 18:08
Jaja, hatulrol nezve a jobboldali tankreszben van egy atemelo, a baloldaliban van egy nyomo. Ez utobbit eleg cserelni, ha jol emlexem. Feneseg ez a GTR :)

MES-Racing
2007. 06. 27., 07:21
Jaja, hatulrol nezve a jobboldali tankreszben van egy atemelo, a baloldaliban van egy nyomo. Ez utobbit eleg cserelni, ha jol emlexem. Feneseg ez a GTR :)

Pontosan így van!

És tényleg feneség ez a GTR, mert amit sz...k ezzel a váltóval az már nem mindennapos!!! Legyártattam hozzá az erősített első diffi tengelyt, beleszuszakoltuk a szorított sperr-t, kihézagoltuk faszára, tegnap éjszaka rakom fel a váltót, minden a helyén aztán amikor tenném vissza a féltengelyeket nem megy be egyik se a helyére. ÁÁÁÁÁÁÁ lehet ma szedem le vissza a váltót :cry: :cry: :cry:

Miki
2007. 06. 29., 18:55
Vasárnap nézztem hogy milyen benzinpumpát rakjak bele és legnagyobb csodálkozásomra gyárilag 2 van benne. :shock:

Nekem van egy Walbro, 255 l/h, nagyon erős Evokhoz is jó, odaadom szívesen!

ttop
2008. 01. 22., 15:25
Megjött a futóművem :)

MES-Racing
2008. 01. 22., 15:36
Megjött a futóművem :)

S már a helyén vagy még csak a dobozban???

Milyet rendeltél, normál vagy fordított szárast??

Milyen vastag a gátlószár, porvédő van hozzá??

Ja és mennyi volt??

Nagyon kíváncsi leszek!!!!

ttop
2008. 01. 22., 15:39
Még dobozban!

Ameddig ilyen taknyos idő van ott is marad :)

MES-Racing
2008. 01. 22., 19:31
Még dobozban!

Ameddig ilyen taknyos idő van ott is marad :)

Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz!!!

Ez ugyanaz, mint a D2???

Miki
2008. 01. 22., 20:23
Sőn :cool:

ttop
2008. 01. 23., 09:58
Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz!!!

Ez ugyanaz, mint a D2???

Szia!
A képekről szerintem megtudtad a legtöbb adatott. Gátlószár vastagságát meg kell néznem!
Elvileg ugya az mint a D2, de ők az utolsó pillanatban visszaléptek! Ez a cég beválalta ezt az egyet.
Márc végén fogom tudni hogy milyen, de nagy baj nem lehet.
Ja a legpuhább rugókkal kértem 7;3,5.Ha túl puha (amit nem hiszek) akkor D2 K&W kompatbilis :)

MES-Racing
2008. 01. 23., 10:51
Szia!
A képekről szerintem megtudtad a legtöbb adatott. Gátlószár vastagságát meg kell néznem!
Elvileg ugya az mint a D2, de ők az utolsó pillanatban visszaléptek! Ez a cég beválalta ezt az egyet.
Márc végén fogom tudni hogy milyen, de nagy baj nem lehet.
Ja a legpuhább rugókkal kértem 7;3,5.Ha túl puha (amit nem hiszek) akkor D2 K&W kompatbilis :)


Érdekes, hogy a D2 visszalépett, az angol fórumon már láttam valakinek beépítve??!!

Talán még a www.ksportusa.com gyárt hozzá futóművet

http://www.erzperformance.com/product_p/ksgt54.htm

de szerintem ez is D2 vagy XYZ

Biztos tuti lesz!

MES-Racing
2008. 07. 14., 15:40
találtam egy vidiót magamról:

http://www.youtube.com/watch?v=g0kFZ-ET-vk

ttop
2008. 07. 14., 15:50
Indulás szép!
Váltás nem túl gyors!

ttop
2008. 08. 01., 14:16
Sajnos ma kaptam a hírt hogy az autómba a nyest elrágta a vezérműszíjat....... Persze nem tudtam és elindítottam.....
Egyszer már gyuladt ki az autóm (olasz) a rágcsálók miatt, de szerintem most szarabbul jártam :(

Nyest vs ttop 2:0

MES-Racing
2008. 08. 01., 15:17
Sajnos ma kaptam a hírt hogy az autómba a nyest elrágta a vezérműszíjat....... Persze nem tudtam és elindítottam.....
Egyszer már gyuladt ki az autóm (olasz) a rágcsálók miatt, de szerintem most szarabbul jártam :(

Nyest vs ttop 2:0

Racevétem!!!

Ha kell gyári alkatrész (lehet tudnak adni egy kis kedvezményt is) vagy segítség, van jó ismerősöm aki mazda szervízben dolgozik!

Amúgy a futómű még mindig nem került beszerelésre????

ricsimae
2008. 08. 05., 10:18
Sajnos ma kaptam a hírt hogy az autómba a nyest elrágta a vezérműszíjat....... Persze nem tudtam és elindítottam.....
Egyszer már gyuladt ki az autóm (olasz) a rágcsálók miatt, de szerintem most szarabbul jártam :(

Nyest vs ttop 2:0




ÚÚÚhhhhh.
Gondolom agyvérzést kaptál egyből.

ttop
2008. 08. 12., 13:30
Köszi a racevéteket!
Jövő héten lesz szédszedve akkor többet tudok!
Ha hozzá kell nyúlni akkor nem lesz többet gyári sőt még egy EVO hajtásláncon is gondolkozom!

ricsimae
2008. 08. 12., 13:34
Köszi a racevéteket!
Jövő héten lesz szédszedve akkor többet tudok!
Ha hozzá kell nyúlni akkor nem lesz többet gyári sőt még egy EVO hajtásláncon is gondolkozom!


Na akkor az is szép lesz. Egy ujjabb POKOLGÉP.

MES-Racing
2008. 08. 12., 14:13
sőt még egy EVO hajtásláncon is gondolkozom!

Érdi papáéknál a pincében figyel egy VI-os váltó (tolós!!) az átalakításhoz szükséges motyókkal együtt, bár elég borsos árat mondott rá. Ezzel ment korábban a kisÉrdi, amikor még nem volt homológ a kocsi. Ha jól emlékszem talán a "Kapitány" szögelte össze az egészet. Én is rengeteget gondolkodtam ezen a váltó projekten, de mire minden a helyére kerül: váltótartó bakok, féltengelyek, kuplung, átalakító az új váltóhoz, lehet ki kell vágni az olajteknőből a nagy osztómű miatt, kardán, hátsó bölcső átalakítása, hogy elférjen a nagy difi......... irgalmatlanul nagy cigi, de elég sokan megcsinálták már.


Amúgy, hogy a pics@ba rágta át a nyest a vezérműszíj kemény műanyag burkolatát????

MES-Racing
2008. 08. 12., 14:51
na csak találtam egy olyan képet, ahol már nem a GTR gyengusz váltója lóg a motor mellett

ttop
2008. 08. 26., 11:43
Amúgy, hogy a pics@ba rágta át a nyest a vezérműszíj kemény műanyag burkolatát????

A felső csücsökben kirágta a borítást és belerágott a szíjba is!

Tegnap szétkapták a motort a szitu úgy tűnik nem annyira siralmas mint elsőre hittük.

Miki
2008. 08. 26., 19:57
Az az autó elpusztíthatatlan!!!
(Pedig már mindenféleképp megpróbáltuk :) )

ttop
2008. 08. 27., 11:30
Az az autó elpusztíthatatlan!!!
(Pedig már mindenféleképp megpróbáltuk :) )


Autó állapota: Hengereknek minimális vála van Turbo olyan feszes mintha új lenne. Váltó hibátlan, Hengerfejtömítés gyári 4 lapból álló tömitése is kivívta már magának a csodálatott a szervízben.
Szóval rendbe lessz rakva! Az alaktrészek most mentek mérésre reméljük túl sok mindent nem kell cserélni!

MES-Racing
2008. 08. 27., 12:19
Az az autó elpusztíthatatlan!!!
(Pedig már mindenféleképp megpróbáltuk :) )

Nekem is mindenki mondja már évek óta, hogy nem fogja bírni a motorja, meg elolvad a dugó, meg ............, de kutya baja, lecserélem az olajat és megyek tovább:-)

MES-Racing
2008. 08. 27., 12:26
Autó állapota: Hengereknek minimális vála van Turbo olyan feszes mintha új lenne. Váltó hibátlan, Hengerfejtömítés gyári 4 lapból álló tömitése is kivívta már magának a csodálatott a szervízben.
Szóval rendbe lessz rakva! Az alaktrészek most mentek mérésre reméljük túl sok mindent nem kell cserélni!


Mennyi km van benne?

A váltóban szétszedték, megnézték a diffit is?

Akkor mégse lesz kovácsolt belsős?? Bár egy teljesítmény szintig teljesen felesleges szerintem.

Talán írtam már korábban, hogy érdemes lehet a hengerfej szívó oldalra beöntött "ellenállását" kiportolni. Bele lehet dobni a sima szívó vezérmű tengelyeit, ami "hegyesebb", mint a turboé.

ttop
2008. 08. 27., 13:26
Mennyi km van benne?

A váltóban szétszedték, megnézték a diffit is?

Akkor mégse lesz kovácsolt belsős?? Bár egy teljesítmény szintig teljesen felesleges szerintem.

Talán írtam már korábban, hogy érdemes lehet a hengerfej szívó oldalra beöntött "ellenállását" kiportolni. Bele lehet dobni a sima szívó vezérmű tengelyeit, ami "hegyesebb", mint a turboé.

Difihez nem nyúltak mivel olyan száraz mint a sahara ha szétszednénk, akkor már lenne szivárgás és csak sperrel együtt nyúlnék hozzá!

MES-Racing
2008. 08. 27., 18:24
Difihez nem nyúltak mivel olyan száraz mint a sahara ha szétszednénk, akkor már lenne szivárgás és csak sperrel együtt nyúlnék hozzá!

Én a váltóban levő difire gondoltam, Te meg talán a hátsó difire?!

Az első difit azért érdemes megnézni (ha már szét van borítva a váltó), mert akkor rögtön kiderül, hogy az első difi tengelye a csap mellett el kezdet-e már repedezni, ugyanis ez az egyik tipikus GTR váltó gyengeség. A másik pedig az osztómű, kisdifi, szöghajtás ki, hogy nevezi, ezt pedig érdemes megnézni nem kotyog-e, illetve érdemes pontosan kihézagolni.

Na de nem akarok én belekotyogni!

ttop
2008. 08. 28., 09:55
Én a váltóban levő difire gondoltam, Te meg talán a hátsó difire?!

Az első difit azért érdemes megnézni (ha már szét van borítva a váltó), mert akkor rögtön kiderül, hogy az első difi tengelye a csap mellett el kezdet-e már repedezni, ugyanis ez az egyik tipikus GTR váltó gyengeség. A másik pedig az osztómű, kisdifi, szöghajtás ki, hogy nevezi, ezt pedig érdemes megnézni nem kotyog-e, illetve érdemes pontosan kihézagolni.

Na de nem akarok én belekotyogni!

Örülök ha megosztod a tapasztalataidat!
szólok a fiúknak, de szerintem mindent néznek!

ttop
2008. 09. 29., 19:54
Az Magda ma talpra állt :)
Tuningot nem kapott csak egy nagy coolert és egy olajhűtőt.

ricsimae
2008. 09. 30., 10:17
Az Magda ma talpra állt :)
Tuningot nem kapott csak egy nagy coolert és egy olajhűtőt.



Nem volt az rossz igy sem!

ttop
2008. 09. 30., 16:41
Elvileg 2 hónapja jönnek hozzá a szilentek.
Gátlók már itt figyelnek. Még egy speert kap. Motor marad ahogy van annyi erő elég nekem a játékautóba :)

MES-Racing
2008. 10. 07., 17:38
Elvileg 2 hónapja jönnek hozzá a szilentek.
Gátlók már itt figyelnek. Még egy speert kap. Motor marad ahogy van annyi erő elég nekem a játékautóba :)

Milyen speer lesz benne?

ttop
2008. 10. 10., 11:11
Milyen speer lesz benne?
Az még csak terv!

ttop
2009. 02. 06., 14:44
Múlt héten megjött az utolsó alkatrész is az autóhoz, de biztos, ami biztos előtte leszakadt a kuplung. (tuttira elvigyem)
Jött a tréler elvitettem. Sajnos nem minden úgy alakult, ahogy terveztem az autó kívülről szinte makulátlan nincs rajta rozsda, de sajnos a látszat csal, ahogy elkezdtük kivenni az alkatrészeket egyre siralmasabb lett a helyzet, mára sajnos úgy néz ki, hogy kell egy új bódé, mert ez nem túl fényes, pedig a futómű alkatrészek ma mentek volna a szinterezőbe.
Szóval megint ott tartok, hogy talpra állítsam, vagy kidobjam a kedvenc kis autómat!

Csak hogy ti is lássátok, miről beszélek :(




http://www.youtube.com/watch?v=tmTG9qZDThU

ttop
2009. 02. 06., 15:03
Képek:

Tomó
2009. 02. 06., 15:50
Szóval megint ott tartok, hogy talpra állítsam, vagy kidobjam a kedvenc kis autómat!


Nem semmi!
Részvétem.

Én kocsim "szerencsére csak" kívül adta meg magát,az se könnyű döntés.:(

Szedd szét,vidd el homok fújatni,aztán ami marad az lakatolás,erősítés.

Hidd el kellenek olyan hülyék,akik feltámasztják a rozsdás öreg autókat.

Sok kitartást,ha feltámasztod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ttop
2009. 02. 06., 16:48
Nem semmi!
Részvétem.

Én kocsim "szerencsére csak" kívül adta meg magát,az se könnyű döntés.:(

Szedd szét,vidd el homok fújatni,aztán ami marad az lakatolás,erősítés.

Hidd el kellenek olyan hülyék,akik feltámasztják a rozsdás öreg autókat.

Sok kitartást,ha feltámasztod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az a baj hogy lassan többe van mint az EVO.....
Ezt meg most nem úszom meg 1 millió alatt és épitkezés+ második gyerek+ családi autót is kéne venni szóval szarul áll a szénám, de ha valakinek kell egy Clió kupás autó akkor Magda feltámad poraiból ;)

MES-Racing
2009. 02. 07., 12:14
Képek:

HUHH!!!

nem néz ki valami jól, félek az enyém is hasonló lenne, ha nagyon elkezdeném bolygatni :-(

madmike
2009. 04. 25., 11:37
üdv! nem sokára szeretnék vásárolni egy 1.8 GTX vagy GTR TURBO blokkot a 92' Mazda 323F-be (1.8 SOHC) segítségeteket szeretném kérni külföldről akarok behozatni blokkot van valakinek ilyen ügyben tapasztalata? Én neten utána néztem találtam is blokkot 2000€ + szállítás ami még 500€ körül van és a váltót meg itthon el tudom adni mert nekem nincs rá szükségem. Szerintetek megéri? Vagy tudok más forrásból is beszerezni ilyen blokkot? Lehetőleg ennél olcsóbban...majdnem elfelejtettem ti ismeritek ezt a blokkot tudnátok nekem fogyasztási adatokat mondani? városban pl. és hogy a turbó hány ezres fordulatnál kezd dolgozni? meg hasonló apróbb infókat a motorrol.. köszi

wolfblind
2009. 04. 25., 12:14
üdv! nem sokára szeretnék vásárolni egy 1.8 GTX vagy GTR TURBO blokkot a 92' Mazda 323F-be (1.8 SOHC) segítségeteket szeretném kérni külföldről akarok behozatni blokkot van valakinek ilyen ügyben tapasztalata? Én neten utána néztem találtam is blokkot 2000€ + szállítás ami még 500€ körül van és a váltót meg itthon el tudom adni mert nekem nincs rá szükségem. Szerintetek megéri? Vagy tudok más forrásból is beszerezni ilyen blokkot? Lehetőleg ennél olcsóbban...majdnem elfelejtettem ti ismeritek ezt a blokkot tudnátok nekem fogyasztási adatokat mondani? városban pl. és hogy a turbó hány ezres fordulatnál kezd dolgozni? meg hasonló apróbb infókat a motorrol.. köszi

Nem egyszerubb ha megveszed 323_GTR elado komplett GTR-jat nem sokkal dragabban:-k...

madmike
2009. 04. 25., 12:33
én is először itthon nézelődtem hogy veszek egy teljes autót de csak millió Ft körül találtam és ugye én az 323F-esbe akarom beépíteni magyarul ha vennék egy egész kocsit nekem csak a blokk kéne belőle.. meg 1 millióm nem lesz :( és az előbb elírtam mert csak 1650€ ~ 480.000 Ft a blokk és akkor max 700.000 Ft szálítással együtt a blokk meg ha ténylegesen el lehet passzolni a váltót belőle nekem valami olyasmit mondtak hogy 200.000 ft-ért akkor mindjárt csak 500.000 Ft-ba van az egész.. az is igaz hogy váltó nélkül is lehet hozni blokkot 1200€ ~ 350.000 Ft de ha ténylegesen el tudom adni a váltót akkor az 70.000 Ft bentebb vagyok mintha váltó nélkül venném... nem tudom mi legyen :)

FQ-400
2009. 04. 25., 12:57
én is először itthon nézelődtem hogy veszek egy teljes autót de csak millió Ft körül találtam és ugye én az 323F-esbe akarom beépíteni magyarul ha vennék egy egész kocsit nekem csak a blokk kéne belőle.. meg 1 millióm nem lesz :( és az előbb elírtam mert csak 1650€ ~ 480.000 Ft a blokk és akkor max 700.000 Ft szálítással együtt a blokk meg ha ténylegesen el lehet passzolni a váltót belőle nekem valami olyasmit mondtak hogy 200.000 ft-ért akkor mindjárt csak 500.000 Ft-ba van az egész.. az is igaz hogy váltó nélkül is lehet hozni blokkot 1200€ ~ 350.000 Ft de ha ténylegesen el tudom adni a váltót akkor az 70.000 Ft bentebb vagyok mintha váltó nélkül venném... nem tudom mi legyen :)

323_GTR 890-ért adja gépet. És akkor a mostani F-edet rendesen alkatrészekben el tudod adni és lehet, hogy még jobban ki jössz a dologból mintha csak váltót és motort veszel. Arról nem is beszélve, hogy ha jól tudom az F-es nem öszkerekes, illetve lehet hogy a váltón kívül még jó pár dolgot cserélhetnél a megnövekedett teljesítmény miatt.

madmike
2009. 04. 25., 13:28
hm hm hm gondolkodni kell rajta... van benne valami.. de annyira sok mindent biztos nem kéne cserélgetni az egy dolog hogy nem 4WD az F-es de elős kereken is elmegy a 190ló azzal nincs gond :) mondjuk ha összejön is valami az biztos hogy nyáron lesz akkor van pénzem.. azért gyűjtögetek most információkat.. de vki mondja már meg menyit eszik a GTR :)

VGergo
2009. 04. 25., 13:39
hm hm hm gondolkodni kell rajta... van benne valami.. de annyira sok mindent biztos nem kéne cserélgetni az egy dolog hogy nem 4WD az F-es de elős kereken is elmegy a 190ló azzal nincs gond :) mondjuk ha összejön is valami az biztos hogy nyáron lesz akkor van pénzem.. azért gyűjtögetek most információkat.. de vki mondja már meg menyit eszik a GTR :)

vedd GTR masináját h lehessen már neki Evoja :) te is jol jársz meg ő is ! 4wd az 4wd ...190 ló még csak csak de ami hozzá jár 300Nm már necces fwd arról nem is beszélve elöbb utobb ugyis kevés lesz az erő :)

FQ-400
2009. 04. 25., 14:56
Te mondtad, hogy váltó+motor 700.. Utána még kell pár dolog az biztos és gyakorlatilag 200-al drágábban ott van egy teljesen erre a célra épített autó aminek az anyagai is oda vannak kitalálva. És nem kókány munka lesz belőle. Hosszabb távon tuti megéri megvenni a GTR-t mint kókányolni és pl 8-10 havonta venni bele új féltengelyeket mert eltekeri.

--

És az sem mind1, hogy bele megy-e a motor meg a váltó a tiédbe.

wolfblind
2009. 04. 25., 20:16
Vegen arban ugyanott leszel 100%, es akkor csak egy atpitett kocsi, nem egy eredeti 2500db-ban limitalt GT-R;)...

hunevo6
2009. 04. 25., 20:20
és akkor még azt is tegyük hozzá, hogy mennyire kiály módon megy ez a GTR!!! Aki élőben látta már az tudja!

szóval ez a kérdés szerintem sem kérdés, nem heftölni kell, hanem megvenni a kész gyári megoldást!

madmike
2009. 04. 26., 06:46
ha az enyémbe raknám biztos lenne mit alakítgatni rajta.. de belefér az 100% ez is 1.8as és most olyan 130ló körül van :) az szép meg jó hogy megveszem a GTR-t csak az én F-be is sok sok pénz költöttem már és ha meg venném a GTR-t akkor ezt el kéne adnom sajnálnám :( nem tudom mi legyen :)

FQ-400
2009. 04. 26., 07:30
Nézd, ha erősödni akarsz akkor vagy mocsok sokat költesz rá és tartod a bódét vagy váltasz. Mindennek ára van, nem sok audi motoros polák rohangál itthon, de van rá példa :)

- Mindenkinek fáj a szíve a előző autójáért de ha eljön az idő a cserére és tudod, hogy jobban jársz vele akkor miért ne? Ha meg nem akkor kezd el sufnituningolni aztán lesz annyi baja, hogy majd fogod a fejed, hogy miért nem vettem meg a gyárit.
Most 130 lovon vagy, és lesz közel 200 az új motorral. Ahoz már elég sok dolgot kell cserélni, 50%-os erő növekedés azért megviseli az alkatrészeket.

Tomó
2009. 04. 26., 08:07
A kinti motor komplett?Computer,kábelköteg,összes cső,minden megvan és minden jó?
Ha nem,akkor pénztemető!
Ha igen,akkor tartóssággal lesznek bajaid.
GTR is fogyasztja a váltókat,azt a nem kevés pénzt megspórolod,ha FWD-t faragsz,akkor "csak" féltengely és csukló bajod lesz.És rengeteg élménytől megfosztod magad!
A 4 kerék az 4 kerék,és nem csak kapar,hanem halad!;)

(egyébként nem szabad enyire kiszámított költségvetéssel építeni!Legalább egy tömités és szíj garniturát cserélj mielőtt beteszed.Mi van,ha kiderül,hogy hengerfejes vagy kicsi a kompresszió,netán csapágyas?Sose költsd el az utolsó forintod is!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Ez persze csak az én véleményem,azt csinálsz,amit akarsz.:)

hunevo6
2009. 04. 26., 08:26
A kinti motor komplett?Computer,kábelköteg,összes cső,minden megvan és minden jó?
Ha nem,akkor pénztemető!
Ha igen,akkor tartóssággal lesznek bajaid.
GTR is fogyasztja a váltókat,azt a nem kevés pénzt megspórolod,ha FWD-t faragsz,akkor "csak" féltengely és csukló bajod lesz.És rengeteg élménytől megfosztod magad!
A 4 kerék az 4 kerék,és nem csak kapar,hanem halad!;)

(egyébként nem szabad enyire kiszámított költségvetéssel építeni!Legalább egy tömités és szíj garniturát cserélj mielőtt beteszed.Mi van,ha kiderül,hogy hengerfejes vagy kicsi a kompresszió,netán csapágyas?Sose költsd el az utolsó forintod is!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Ez persze csak az én véleményem,azt csinálsz,amit akarsz.:)

ja, hogy ez mennyire így van arra a legjobb példa Berkes kolléga evoja, ami tök tuttinak tűnt, aztán meg most újra építette az egészet motorostul mindenestül. Még jó, hogy nem úgy számolt, hogy ezt itt most ennyiért meg veszem, akkor még marad pénz egy tank benzinre meg egy kocsimosóra :-D

Én biztos, hogy nem szaroznék és a tutti kitalált mérnökök által méretezett megoldást választanám a buher helyett. Ráadásul az egyik egy felpiszkált tömegcikk marad akár mit csinálsz míg a másik meg egy ikon!!!

ricsimae
2009. 04. 26., 10:08
Egyértelmű ,hogy a GTR-t venném meg.
És gecire sokallom a 2000 eurot egy ilyen motorért!

bsz
2009. 04. 26., 11:09
Amikor az EVO-t vettem én is sokat gondolkoztam, hogy beépítsem a Lexusba az EVO motort meg a hajtást de aztán inkább külön evo lett;)

manumission
2009. 04. 26., 11:29
Amikor az EVO-t vettem én is sokat gondolkoztam, hogy beépítsem a Lexusba az EVO motort meg a hajtást de aztán inkább külön evo lett;)

jól döntöttél

madmike
2009. 04. 26., 11:37
Egyértelmű ,hogy a GTR-t venném meg.
És gecire sokallom a 2000 eurot egy ilyen motorért!

azt már javítottam hogy 2000 dollár (nem mind1) de most lényegtelen. Kaptam választ az e-mailre amit a cégnek írtam akitől rendelném és 2600 dollár ~ 600.000 Ft szálítással házhoz. Valaki még kérdezte hogy mit adnak hozzá gyakorlatilag mindent:

A/C Compressor
Alternator
Complete Block
Distributor
ECU (computer)
Un-Cut Harness to ECU
Intake Manifold
Complete Head
Power Steering Pump
Ignition Wires
Starter
Throttle Body
Exhaust Manifold
Fuel Rail
Injectors
Half Shaft (Intermediate Shaft)
Turbo Manifold(s)
Turbo Charger(s)
All Clutch components with Flywheel Assembled to the Engine
Pulleys
5-Speed AWD Manual Transmission

És ajánlottak még egy másik lehetőséget:

A/C Compressor
Alternator
Complete Block
Distributor
Intake Manifold
Complete Head
Power Steering Pump
Ignition Wires
Throttle Body
Exhaust Manifold
Fuel Rail
Injectors
Turbo Manifold(s)
Turbo Charger(s)
Pulleys

így 2100 dollár ~ 480.000 Ft szálítással.
+ beszerelés 100e kb. +papír(ha hivatalos) még sok ezer.

asszem ennyi lenne egy motor beszerzés, jut eszembe azt is írták még hogy a motorok garantáltan gyári állapotban vannak tisztítottak és teszteltek, hibátlanok.

ricsimae
2009. 04. 26., 12:26
Egy jó motort nem kell tisztítani!!!!!
Én nem venném meg tuti.
És ha szar, akkor mit csinálsz???
Email-ban beszélgetsz az emberrel akitől van ,hogy ez meg az van?
A Te pénzed, én csak segíteni akarok a döntésben.
Sok sikert .

madmike
2009. 04. 26., 12:34
Már mielőtt az előző hsz-t írtam akkor eldőntöttem hogy nem veszem meg :) a blokkot külön csak információ közlés céljából írtam le a dolgokat.

FQ-400
2009. 04. 26., 15:02
jobban jársz a GTR-el :)

VGergo
2009. 04. 26., 15:22
haverom vett már Honda 1.8 motort szintén komplettül mindennel kábelekkel speres váltóval 1 hét után csapágyas lett :)

madmike
2009. 04. 26., 16:12
az a jó :) nem veszem meg énse...

FQ-400
2009. 04. 26., 16:25
írj 323_GTR-nek akkor ;)

Tomó
2009. 04. 26., 17:04
az a jó :) nem veszem meg énse...
Bölcs döntés!
Ne bízz idegenbe!Használt motorra azt mondanak,amit akarnak.
Előre kell fizetni,utánna meg Te qrtad el beszereléskor.

A papírozás meg ....

Az enyémnek volt típus módosítás '90-be.(Csak a lökhárító változott,és az index felkerült a lámpa mellé,meg nagyobb műszerfalat kapott.Összes motor,futómű gyakorlatilag minden cikkszámra megegyezik.)
'89-es a kocsim a motorom '91-es.
Bementem a Mozaik utcába,mert változott a köbcenti és injektoros lett,gondoltam megkérdezem,hogy megy ilyenkor.Úgy rúgtak ki,hogy lábam nem érte a földet!
Hozzak mérnöktől papírt,mert átépítés,meg típusidegen stb.
Úgyhogy motorszám nélkül került be,és az injektor+kat miatt még a zöldkártyát is levelezőn kell végeznie a kis szarosnak,mert messze jobbat produkál,mint a papíron lévő karbis.

Szóval kevés az,hogy ha befér a motor,akkor bejelentem,átírják a motorszámot és kapsz új forgalmit.

De ha valaki tud esetleg segíteni,hogy legalizáljam a 2 évvel fiatalabb motort a kocsimba kérem írjon!

MES-Racing
2009. 04. 26., 18:31
Sziasztok!

Sajna csak most tudok írni, mert egy trójai ledöntötte a lábáról a gépem, s csak mostanra tudtam visszavenni a hatalmat a gép felett :-)

1. aki előnybe helyez egy turbós fwd-t egy 4wd-el szemben, az valószínűleg még nem ült erős 4wd-be, ha ült volna valszeg soha többet nem erőltetné a turbós fwd-t
2. van már itthon egy 323F-ből épített komoly 1,8-as turbós autó, kérdezd meg a tulajtól, hogy mi a vége egy ilyen projektnek: belerakod a kintről vett motort, mert belemegy, de vannak dolgok amik nincsenek a szívó autón:
- intercooler csövezéssel együtt
- teljesen más a kipufogó rendszer
- hiába adják hozzá a turbós ecu-t, ki faragja össze Neked a Te gyári vezeték kötegeddel?
- ha feltekered kicsit a nyomást a gyári kuplung hamar elfárad
- a 323F gyári fék perceken belül leég....
- rendes nyomáson a sper hiánya miatt folyamatosan egy helyben fogsz állni a kocsival, és hetente vehetsz rá gumit
- ha mégis összerakod az egészet és véletlenül nem cserélsz benzinpumpát nagyobbra lehet 1-2 napon belül elolvad a GTR motor
- ezt a listát holnap reggelig tudnám folytatni!

ha ezt mind összeadod, akkor olyat mutat majd a számológép, hogy meg fogsz ilyedni tőle :-)

S mindezt nem azért írtam, hogy vedd meg a kocsimat!!!!!!!!

S végül Mindekinek köszönöm, hogy segít reklámozni a kocsim :-)

madmike
2009. 04. 26., 20:06
jaja én is jobban bele gondoltam azért mondtam le róla.. elsőre jól hangzott :) de kocsi vásárlás max nyáron :) addig meg körül nézek mi mennyi :)

ttop
2009. 04. 27., 09:25
Jobban jársz GTR komplett autójával! Az enyémből az alkatrészeket se adnám el annyiért amennyit Ő a komplett autóért kér! Nagyon jó kocsi én 95 óta nyúzom az enyémet! Ja és nem jön velem szembe szinte sehol!!!!!

MES-Racing
2009. 04. 27., 11:03
Jobban jársz GTR komplett autójával! Az enyémből az alkatrészeket se adnám el annyiért amennyit Ő a komplett autóért kér! Nagyon jó kocsi én 95 óta nyúzom az enyémet! Ja és nem jön velem szembe szinte sehol!!!!!


Lassan tényleg jobban járnék, ha szétbontanám az egész kocsit és eladnám alkatrésznek :-(
Motor: 150e
Turbo: 150e
Váltó: 250e
.......

Hihetetlen, hogy ennyiért sem kell senkinek!

Ha így megy tovább, s elkap egy hülye pillanatom, akkor szétborítom az egészet, ki lesz hegesztve, elszaladok a csavarozható csőért, kiportolom a hengerfejet, kap féket, futóművet, egy olcsóbb írható ecu-t aztán gyia :-)

robee1328
2009. 04. 27., 13:45
Lassan tényleg jobban járnék, ha szétbontanám az egész kocsit és eladnám alkatrésznek :-(
Motor: 150e
Turbo: 150e
Váltó: 250e
.......

Hihetetlen, hogy ennyiért sem kell senkinek!

Ha így megy tovább, s elkap egy hülye pillanatom, akkor szétborítom az egészet, ki lesz hegesztve, elszaladok a csavarozható csőért, kiportolom a hengerfejet, kap féket, futóművet, egy olcsóbb írható ecu-t aztán gyia :-)
Én is láttam neten a kocsidat meg látom hogy értesz hozzá és tényleg fasza összkerekes turbos meg hogy őszinte legyek nekem az a teljesítmény bően elég lenne, csak én fiatalabb autót szeretnék mert az enyém most 16 éves .Tényleg nagyon fasza az autód gondolkoztam is rajta de az a gond hogy idős.

.Walaky
2009. 04. 29., 08:46
Lassan tényleg jobban járnék, ha szétbontanám az egész kocsit és eladnám alkatrésznek :-(
Motor: 150e
Turbo: 150e
Váltó: 250e
.......

Hihetetlen, hogy ennyiért sem kell senkinek!

Ha így megy tovább, s elkap egy hülye pillanatom, akkor szétborítom az egészet, ki lesz hegesztve, elszaladok a csavarozható csőért, kiportolom a hengerfejet, kap féket, futóművet, egy olcsóbb írható ecu-t aztán gyia :-)


Én ajánlottam neked egy könnyen pénzé tehető 1 millás mazdát.. annak ellenére, hogy GTR a próbakört se bírta ki.. de nem cseréltél.. mondtam hogy örök darab lesz..
](*,)

ttop
2009. 06. 30., 15:01
Sziasztok!

Többen kérdeztétek hogy mi van a Mazda kocsimmal. Jelentem megkezdődött az újjáépítés jelenleg a homokfújótól jött ki és ment át a lakatoshoz. Mi lesz a vége? Motor nem változik marad a gyári moci ecu 1 bar nyomás ezt is nehéz kiautózni... Váltó is marad hátra kap egy rendes speert, illetve az összes szilent kicserélére kerül, futómű xyz lesz (ugyan az min a D2) fékeket még nem döntöttem el mit teszek alá, de ott is lesz újítás.
Természetesen minden alkatrész szinterezve lesz! És remélem megint nem kell hozzányúlni 16 évig :)
Ez mennyibe fáj nekem? kicsit többe mintha vettem volna japánból egy játszó autót ami erősebb gyorsabb, de ezt én szeretem :)
Ja és utcai marad megy bele minden, mert a kislányom minden nap megkérdezi mikor visszem bölcsibe a hangos autóval!

Most így néz ki:

manumission
2009. 06. 30., 15:56
király! tetszik, hogy nem a tetőnél kezded építeni a házat, még akkor is ha nem lesz benne erősebb moci. a képfeltöltést viszont elbasztad :p

ttop
2009. 06. 30., 16:07
király! tetszik, hogy nem a tetőnél kezded építeni a házat, még akkor is ha nem lesz benne erősebb moci. a képfeltöltést viszont elbasztad :p
Jogos telefonrol toltottem le es kicsi lett egy cseppet :)

MES-Racing
2009. 07. 01., 08:30
Hajrá! Mikorra várható, hogy összeáll??

Egyre jobban fontolgatom, hogy visszarakom bele a megmaradt a cuccokat (a lényeg megvan), veszek bele egy "olcsó" futóművet, faragok alá féket, aztán gyia.....

hunevo6
2009. 07. 01., 08:37
Hajrá! Mikorra várható, hogy összeáll??

Egyre jobban fontolgatom, hogy visszarakom bele a megmaradt a cuccokat (a lényeg megvan), veszek bele egy "olcsó" futóművet, faragok alá féket, aztán gyia.....

hát valamit tényleg intézned kéne- még a végén berozsdásodsz mint a karosszériád. Jó lenne pályán látni titeket!

ttop
2009. 07. 01., 11:31
Hajrá! Mikorra várható, hogy összeáll??

Egyre jobban fontolgatom, hogy visszarakom bele a megmaradt a cuccokat (a lényeg megvan), veszek bele egy "olcsó" futóművet, faragok alá féket, aztán gyia.....


nem sietek legyen szép és jó kb 3 hónap....

ttop
2009. 07. 01., 11:33
nem sietek legyen szép és jó kb 3 hónap....

A fék izgat engem is, de olyan kell amit lehet cserélni nem szeretnék télen 17" kerékkel szaladgálni....

hunevo6
2009. 07. 01., 15:41
asszem ti fogtok a legjobbakat versenyezni egymás közt- és ezért nagyon irígykedem!! Nincs annál nagyszerűbb érzés mint amikor tizedekre vagy a versenytársadtól, mindegy melyik irányban- azt hiszem az ilyenkor érzett gyomorgörcsös izgalom, a lázas agyalás, az amiért én pl nagyrész csinálom.

MES-Racing
2009. 07. 01., 19:18
asszem ti fogtok a legjobbakat versenyezni egymás közt- és ezért nagyon irígykedem!!

hát ha rám meg a Ttop-ra gondolsz, akkor ott nem nagyon lesz verseny, max akkor ha az egyik kezét hátrakötitek + lehúztok neki egy gyertyapipát :-)

hunevo6
2009. 07. 01., 19:54
hát ha rám meg a Ttop-ra gondolsz, akkor ott nem nagyon lesz verseny, max akkor ha az egyik kezét hátrakötitek + lehúztok neki egy gyertyapipát :-)

megoldjuk- számíthatsz a barátokra :-D

ttop
2009. 07. 02., 13:49
hát ha rám meg a Ttop-ra gondolsz, akkor ott nem nagyon lesz verseny, max akkor ha az egyik kezét hátrakötitek + lehúztok neki egy gyertyapipát :-)

hidd el lesz :)

MES-Racing
2009. 07. 10., 14:16
Eladó Érdiék GTR-je:
http://www.rally24.com/rally-cars-for-sale/rally-car-2752.html

Tomó
2009. 07. 10., 17:25
Sokat ültek rajta!

Brutál nyomatéka van. :)

manumission
2009. 07. 10., 20:18
Sokat ültek rajta!

Brutál nyomatéka van. :)

Brutál ára is!

ttop
2010. 03. 05., 17:42
Megjött a bódé :) Összerakás elkezdődött :)

Tomó
2010. 03. 05., 18:15
Képek? :)

ttop
2010. 03. 05., 22:04
Megérkezett

ttop
2010. 03. 05., 22:06
http://img0.tar.hu/ttop/size2/73131275.jpg

ttop
2010. 03. 05., 22:08
hátulról

hunevo6
2010. 03. 06., 01:07
dönölűűűű, gratula!!

MES-Racing
2010. 03. 06., 16:38
http://img0.tar.hu/ttop/size2/73131275.jpg

Gratula, remélem hamar járóképes lesz!

jordan6
2010. 03. 06., 16:49
grat! remélem folyamatosan kapunk majd képeket, infókat!

simigeri
2010. 03. 11., 09:39
Találtam cumót:
http://racing-bazar.hu/versenyautoalkatresz/egyeb/mazda_323_gtr


http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

ttop
2010. 03. 18., 13:47
Köszi!

ttop
2010. 03. 18., 14:06
Szépen lassan haladunk

ttop
2010. 03. 18., 14:14
és még egy pár

Tomó
2010. 03. 18., 17:42
Nagyon komoly lesz!
Vinned kell majd Vele! ;)

(Alig várom,hogy szétborítsam a kocsim és hasonló módon összerakjam!Csak állna már össze,hogy mindent ki tudjak próbálni.:oops:)

ttop
2010. 03. 19., 12:35
No Problem! Csak már menne.....

vidajani
2010. 03. 19., 13:46
Asszem nekem kölcsön is kell adnod! ;)

ricsimae
2010. 03. 19., 13:50
nagyon igényes! Milyen gyártmány a futómű!

ttop
2010. 03. 19., 21:04
sajnos csak reiger illetve taiwan-i gyártású volt hozzá. ebbe xyz került ugyan az (szerintem mint a D2 és társaik) ammiben jó hogy kw-vel minden csere szabatos tehát ha valami beszarik akkor kw alkatrészek kerülnek bele.

(motorhoz nem nyúlunk) marad 200 paci körül

ttop
2010. 03. 29., 13:50
Újabbat léptünk előre :)

Sajnos friss képem nincs de a héten teszek fel!

Keresek 3-as műszercsoportot ha valakinek van elfekvőben ne tartsa magában!

Mike
2010. 03. 29., 16:48
Szépen alakul....;)
Mit nem adtam volna ennyi japo csavarért amikor az enyimet raktuk össze:D

ttop
2010. 03. 29., 16:49
Szépen alakul....;)
Mit nem adtam volna ennyi japo csavarért amikor az enyimet raktuk össze:D

Újakat nem sikerült szerezni ezért amit tudtunk megmentettünk ;)

hunevo6
2010. 03. 29., 21:19
láttam ma a kocsit- gyönyörű!!!

ATTILA EVO 7
2010. 03. 29., 22:04
láttam ma a kocsit- gyönyörű!!!

Tenyleg szep,En is lattam a mult heten.:p

Nekem is volt egy szurke GTR-em,kek lokharitokkal.Az Erdiek csinaltak,nagyon kemegy kis gep volt.Gyorsulasi versenyeken indultam ,meg 99-ben,mindenkit alaztam vele:p

hunevo6
2010. 03. 29., 22:05
Tenyleg szep,En is lattam a mult heten.:p

Nekem is volt egy szurke GTR-em,kek lokharitokkal.Az Erdiek csinaltak,nagyon kemegy kis gep volt.Gyorsulasi versenyeken indultam vele,meg 99-ben,mindenkit alaztam vele:p

mennyit ment a kis ördög?

ATTILA EVO 7
2010. 03. 29., 22:11
mennyit ment a kis ördög?


Akkoriban,meg csak a Hringen volt gyorsulas,201 meteren minden kedden.Az idomeres eleg kaka volt.8.9-et ment,de az abban az idoben ubernek szamitott.

MES-Racing
2010. 03. 30., 08:00
Akkoriban,meg csak a Hringen volt gyorsulas,201 meteren minden kedden.Az idomeres eleg kaka volt.8.9-et ment,de az abban az idoben ubernek szamitott.

Enyém is kb ennyit tudott vagy talán picit gyorsabb is volt :)
1/4-en 13,369s

ttop
2010. 03. 30., 10:01
Tenyleg szep,En is lattam a mult heten.:p

Nekem is volt egy szurke GTR-em,kek lokharitokkal.Az Erdiek csinaltak,nagyon kemegy kis gep volt.Gyorsulasi versenyeken indultam ,meg 99-ben,mindenkit alaztam vele:p

thx ;) nekem 1995 óta van meg ;) 8000 km-el vettem és úgy tűnik örök darab lesz

ttop
2010. 04. 06., 17:13
Kicsit lelassultak az események de legalább kész a műszer fal

D16V
2010. 04. 06., 21:43
Kicsit lelassultak az események de legalább kész a műszer fal

Hol készült a flockolás?

ttop
2010. 04. 06., 22:35
Hol készült a flockolás?

érden. kspeed intézte!
élőben is nagyon szép igényes munka

simigeri
2010. 04. 07., 10:15
érden. kspeed intézte!
élőben is nagyon szép igényes munka
Árát nagyságrendileg szabad tudni?

ttop
2010. 04. 07., 10:25
30 körül van!

Mike
2010. 04. 07., 10:34
off

ők is ügyesek van tapasztalat: http://www.flockolas.hu/cegunk.html



on


Szépen alakul a gép:p

Dino74
2010. 04. 27., 16:29
áll nálunk rómain a kertben egy piros 323 gtr, innen valakié esetleg?

ttop
2010. 04. 27., 17:16
nem de ha gyári felnije van akkor azt megvenném :)

carkillerz
2010. 04. 27., 18:28
nem de ha gyári felnije van akkor azt megvenném :)

beszélj az Érdi Tibivel biztos van még nekik néhány szett!;)

Dino74
2010. 04. 27., 19:29
nem de ha gyári felnije van akkor azt megvenném :)

nem tudom milyen a felnije, se ennek se a gyárinak, csak azt látom, hogy piros és sok a légbeömlő meg a lámpa :D

simigeri
2010. 04. 27., 20:12
off
ők is ügyesek van tapasztalat: http://www.flockolas.hu/cegunk.html
on

Konkrétan nekem is ők csinálták ;)

MES-Racing
2011. 05. 05., 10:47
Indul már???
https://lh5.googleusercontent.com/_sZ9ehsYabzU/TZ2dMWtChjI/AAAAAAAAACQ/H0CLz6FLySg/s576/IMAG0001.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/_sZ9ehsYabzU/TZ2dM9ywwoI/AAAAAAAAACU/eCvdqlPBXhY/s576/IMAG0002.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/_sZ9ehsYabzU/TZ2dNv6SxbI/AAAAAAAAACg/CKGXyzzq9i8/s640/IMAG0021.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/_sZ9ehsYabzU/TZ2dNlEAKQI/AAAAAAAAACc/PLiOIEz9bTk/s640/IMAG0004.jpg

ttop
2011. 05. 05., 16:16
Már jár de még alkatrészek kellenek... Á oszlop takaró, hátsó ajtó gázos csillapító meg ilyen apróságok. elektromos ablak motornak nem tetszett az állás.. szóval apró dolgok meg a fényezőnél maradt még pár cucc amit azóta is keres...
szóval elvileg nincs sok hátra, de én se foglalkoztam vele meg nekik is volt más dolguk!

carkillerz
2011. 05. 05., 21:30
Tehát akkor talira alkalmas? :D

ricsimae
2011. 05. 09., 19:54
Jó lett a kis szar:)thumbs_up

gakos
2011. 05. 11., 21:02
Van 5 db gyári felnim,ha érdekel... :)

ttop
2011. 05. 11., 21:50
Van 5 db gyári felnim,ha érdekel... :)

de küldj egy jó árat és megegyezünk ;)

gakos
2011. 05. 23., 18:34
de küldj egy jó árat és megegyezünk ;)

Irtam privit :-$

ttop
2011. 06. 10., 15:35
Gép megint szalad thx to KSPEED! Szerencsére a füst gőz-t tényleg csak egy eldurrant cső okozta.
Viszont az olajszag nem szünt meg valószínűleg a turbó kezdi megadni magát bár lapátok rendben tengely nem lóg olajfolyás elvileg nincs tanácstalanság viszont van.

Tudtok olyan turbóst aki elvállalna egy IHI VJ23 turbó javítást átnézést? Idáig mindenki igen-t mondott míg a típust nem említettem...

csibee
2011. 06. 10., 16:14
ttop te jutottál eszembe mikor ezt láttam:

http://www.pistonheads.com/sales/2899110.htm

ttop
2011. 08. 30., 15:54
Kis autónak az olajfogyása füstölése megvan (SAJNOS)
4 henger dugattyúja megolvadt... vagy a benzin nyomás szabályzó szelep ment tönkre (állítólag ez típus hiba) vagy az egyik injektor ment tönkre. Tudtok valakit aki be tudja mérni az injektorokat?

thx

bunker
2011. 08. 30., 16:11
Kis autónak az olajfogyása füstölése megvan (SAJNOS)
4 henger dugattyúja megolvadt... vagy a benzin nyomás szabályzó szelep ment tönkre (állítólag ez típus hiba) vagy az egyik injektor ment tönkre. Tudtok valakit aki be tudja mérni az injektorokat?

thx

:(

MES-Racing
2011. 08. 30., 20:16
Kis autónak az olajfogyása füstölése megvan (SAJNOS)
4 henger dugattyúja megolvadt... vagy a benzin nyomás szabályzó szelep ment tönkre (állítólag ez típus hiba) vagy az egyik injektor ment tönkre. Tudtok valakit aki be tudja mérni az injektorokat?

thx

Sajnálom :(

http://injektor.hu/index.jsp?id=3&akt (http://injektor.hu/index.jsp?id=3&akt=3)=3 (http://injektor.hu/index.jsp?id=3&akt=3)

széria AC pumpa volt benne???

ttop
2011. 08. 30., 21:04
Sajnálom :(

http://injektor.hu/index.jsp?id=3&akt (http://injektor.hu/index.jsp?id=3&akt=3)=3 (http://injektor.hu/index.jsp?id=3&akt=3)

széria AC pumpa volt benne???

nem evo-é...

ttop
2011. 09. 01., 12:38
Kis update! Tanácsokat elfogadok!

Egy kis történelem:
Végre elkészült a kis autó 2év után! Első bevetésén az Evo klub nyári találkozóján eldurrant az egyetlen cső amit nem cseréltünk emiatt óriás füst stb... illetve alapon is füstölt picit az autó, de ennek nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget, arra gondoltam a turbó kezdi megadni magát 18 év után!
Második túrája a Ring nyílt nap volt ahol a cél annyi volt, hogy összerázzam!
8 éves lestrapált utcai gumival mentem ki szóval nem a tizedekért küszködtem :-\"
Amivel először szembesültem, hogy a célegyenes végén rossz kigyorsítással is könnyedén 195 kmh val megyek ami egy kb 210 lóerős autónál lehetetlen!
a következő kőrben bedadogott valószínűleg itt fogyhatott el a benzin (ezért is ment jól)... tovább nem is erőltettem (szerencsére).
A hiba oka tönkre ment a benzin nyomás szabályzó szelep.
Ha ismétlem HA lett volna benne Laci által is ajánlott elektromos visszajelző berendezések dömpingje szélessávú lambdával akkor ezt a kis malőrt megúszhattam volna, de ilyen nekem sajnos nem volt.

A lényeg van egy (számomra gyönyörű) autó ami megint foglalja a helyet a kspeedben és igen csak szeretném használni. Viszont erre az alábbiakra volna szükségem.

Vagy 1 db gyári dugó (nem biztos hogy ez a legjobb megoldás) vagy 4 db kovácsolt dugattyú úgy tűnik ez lesz a megoldás!
Itt vagyok gondban hiszen a hengereken egy db karcolás sincs sőt a egyetlen hengerben találtunk összesen 0.03 mm kopást tehát elvileg felfúrás nélkül alapméretű dugattyú-t is bele tudnék tenni. (ha már megcsinálom ne fúrjam fel?)

A bajok itt kezdődnek: gyári komputer van benne és nem is szeretném lecserélni.
ha túlméretes dugót teszek bele, akkor kell komp upgrade. Illetve a egyetlen alapméretű dugó amit találtam hozzá annak is a kompressziója 0.5 -el nagyobb mint a gyári.

Szóval itt tartok most.

Ötleteket szívesen fogadok!

TéZé
2011. 09. 01., 12:49
Gratulálok és sajnálom, a szélesvásznú kell bele mindenképp, a rózsaszínben is van már..

4 gyári, alapméretű dugó? Vagy az annyiba fáj, amennyiért már lehet kovácsolt?

simigeri
2011. 09. 01., 14:15
Egy motorkódot irj lécci!

MES-Racing
2011. 09. 01., 14:54
Gratulálok és sajnálom, a szélesvásznú kell bele mindenképp, a rózsaszínben is van már..

4 gyári, alapméretű dugó? Vagy az annyiba fáj, amennyiért már lehet kovácsolt?

A gyári is kovácsolt! ;)

MES-Racing
2011. 09. 01., 14:56
Egy motorkódot irj lécci!

BPD DOHC Turbo
de a GTR egy külön állatfaj, csak 2500db készült belőle.

ttop
2011. 09. 01., 15:16
BPD DOHC Turbo
de a GTR egy külön állatfaj, csak 2500db készült belőle.

Ilyesmi motor van a Mazda MX5 ben is.

ttop
2011. 09. 01., 15:20
Gratulálok és sajnálom, a szélesvásznú kell bele mindenképp, a rózsaszínben is van már..

4 gyári, alapméretű dugó? Vagy az annyiba fáj, amennyiért már lehet kovácsolt?

Abból veszek 3 garnitúra kovácsolt dugót ;), de a gyári is az volt!

simigeri
2011. 09. 01., 16:12
Úgy nézem van hozzá CP (http://realstreetperformance.com/store/cp-forged-pistons-mazda-bp-bpt-bpd-bp-t-1-8l-miata-protege-mx-2490.html) gyári méret (83.0mm), vmi 600$.
Többiből csak túlméreteset találtam.

VGergo
2011. 09. 01., 16:57
Szia !

Ha kell dugó szólj, tudok egész jó árakat ! Ha nem sürgős szerintem egyedibe is tudok Wisecot amivel tudja a motor a gyári kompressziót ;) De persze bármi más márka !

Lambda : az a baj, hogy nyomás fordulatszám függvényében változik és kiélezett helyzetben úgy sincs időd nézni + még gondolkozni is, hogy jó-e az értek ! És éppen ezért nem is létezik olyan ami villog sípol . Rá kell kötni az Ecu-ra a legtöbbre lehet védelmet írni. Pl akár az evo széria Ecuja is tud tiltani adott nyomás felett ha AFr probléma van . Az EGT még egy hasznos műszer ;)


Ecu : ha mégis kell is, szerintem egyszerűbb is kiszolgálja a GTR-t ami nem is biztos hogy olyan drága ! ;)

MES-Racing
2011. 09. 01., 21:19
Úgy nézem van hozzá CP (http://realstreetperformance.com/store/cp-forged-pistons-mazda-bp-bpt-bpd-bp-t-1-8l-miata-protege-mx-2490.html) gyári méret (83.0mm), vmi 600$.
Többiből csak túlméreteset találtam.

Nem az átmérővel van a probléma hanem a kompresszióval 8,2:1 VS 9:1!

Sanci
2011. 09. 02., 05:07
Nem az átmérővel van a probléma hanem a kompresszióval 8,2:1 VS 9:1!

8,2 a gyári és 9 a kapható kovácsolt?
Hengerfej tömítéssel korrigálni, hogy közelebb legyen?

Tomó
2011. 09. 02., 07:21
Szerintem csináltass egyedit, ha nem akarod faragni. Vagy keress bontóban akár fűzött blokkot.

Havassy a Ladákba is csináltat kovácsoltat a Ross-nál. Megtervezte, kint meg legyártják. Mivel Neked van egy kiszedett, minta alapján szerintem hamar meglenne. ;)

MES-Racing
2011. 09. 02., 07:29
8,2 a gyári és 9 a kapható kovácsolt?
Hengerfej tömítéssel korrigálni, hogy közelebb legyen?

Igen.
Van kovácsoltból 8,6:1-es is, ami már jót is tenne a kocsinak a nagyon nagy turbo miatt, de annak tényleg kicsit utána kellene menni az ecu-val. Az alap előgyújtás változtatható az elosztós gyújtás miatt, amúgy meg ha nem szeretne a Tomi egy új ecu-t, akkor érdemes lenne legalább egy GReddy e-Manage Ultimate-et bekötni. Gyári ecu marad a helyén 8-10 vezetéket kell be-átkötni és nagyon jól behangolható lenne vele a kocsi. Kaphatna nagyobb injektorokat, lehetne szabályozni vele a nyomást............. s van itthon, aki nagyon vágja. Ha meg fullos ecu kell, akkor olcsón vems, kicsit drágábban DTA S80, vagy ha mindenáron motec, akkor kell keresni egy M48-at.

MES-Racing
2011. 09. 02., 07:34
Szerintem csináltass egyedit, ha nem akarod faragni. Vagy keress bontóban akár fűzött blokkot.

Havassy a Ladákba is csináltat kovácsoltat a Ross-nál. Megtervezte, kint meg legyártják. Mivel Neked van egy kiszedett, minta alapján szerintem hamar meglenne. ;)

Szerintem meg NE!

Nézesd meg, hogy tényleg patika-e a blokk és nem kell fúrni, ha igen lehet érdemes megvenni bele a gyárit, nem lesz olajfogyasztás, nem fog hidegen kalapálni, s megint elmegy 100e km-t!
Lehet rosszul emlékszem de valami 100e volt régen a 4db, ha gondolod megkérdezem.

simigeri
2011. 09. 02., 09:38
Az alap előgyújtás változtatható az elosztós gyújtás miatt, amúgy meg ha nem szeretne a Tomi egy új ecu-t, akkor érdemes lenne legalább egy GReddy e-Manage Ultimate-et bekötni. Gyári ecu marad a helyén 8-10 vezetéket kell be-átkötni és nagyon jól behangolható lenne vele a kocsi. Kaphatna nagyobb injektorokat, lehetne szabályozni vele a nyomást............. s van itthon, aki nagyon vágja.
Olyan is van, aki eladná :)

ttop
2011. 09. 02., 09:57
Fu Kaptam infót bőven!

Most aztán teljesen elvesztem ;) de ezért is dobtam fel a témát.
Hétvégén rágódom rajta még egy keveset aztán beírom mit találtam ki az ötleteitek alapján.

Blokk átnézve és patika!

VGergo
2011. 09. 02., 11:47
egy VEMS vagy DTA simám kiszolgálja ha arról van szó ;) Én Emanage-t nem tennék bele.. Egy rendes Ecu, 4 kovácsolt dugó, nagyobb kompresszió ( azért khmm a 8.2 elég karcsú ) 100as benzin és hajrá !

Vagy pedig 4 gyári dugó / ( ha olcsóbb egyedibe gyártott 4 kovácsolt gyári paraméteres dugattyú ) és minden marad a régiben . De ha már ennyit költöttél rá szerintem az első megoldást még megérdemli ;)

Miki
2011. 09. 02., 13:09
Én meg teljesen gyárira csinálnám meg, és megőrizném az utókornak.

Tomó
2011. 09. 02., 16:03
érdemes megvenni bele a gyárit, nem lesz olajfogyasztás, nem fog hidegen kalapálni, s megint elmegy 100e km-t!
Lehet rosszul emlékszem de valami 100e volt régen a 4db, ha gondolod megkérdezem.

Ha már egyedi, akkor választhatsz anyagot, illesztést, tehát nem csörgősre is meglehet csinálni.
De, ha 100e a 4 gyári, akkor azt bele.

ttop
2011. 09. 02., 17:27
Szerintem meg NE!

Nézesd meg, hogy tényleg patika-e a blokk és nem kell fúrni, ha igen lehet érdemes megvenni bele a gyárit, nem lesz olajfogyasztás, nem fog hidegen kalapálni, s megint elmegy 100e km-t!
Lehet rosszul emlékszem de valami 100e volt régen a 4db, ha gondolod megkérdezem.

Rakerdeznel? en is keresgelek koszi

MES-Racing
2011. 09. 03., 20:55
Rakerdeznel? en is keresgelek koszi

Persze!

MES-Racing
2011. 09. 05., 09:52
délutánra meg lesznek az árak.

ttop
2011. 09. 05., 09:58
délutánra meg lesznek az árak.

Király vagy :)

MES-Racing
2011. 09. 05., 12:37
Gyári GTR dugó 28600Ft Bruttó/db, s ha minden kerek van -10% kedvezmény is. Gyűrű nincs benne.

ttop
2011. 09. 06., 16:12
Íme a dugó:


http://farm7.static.flickr.com/6188/6120069493_0e87c806dc_b.jpghttp://www.flickr.com/photos/67211546@N02/6120069493/in/photostreamhttp://http://www.flickr.com/photos/67211546@N02/6120069493/in/photostream

ricsimae
2011. 09. 06., 16:46
Íme a dugó:


http://farm7.static.flickr.com/6188/6120069493_0e87c806dc_b.jpghttp://www.flickr.com/photos/67211546@N02/6120069493/in/photostreamhttp://http://www.flickr.com/photos/67211546@N02/6120069493/in/photostream

Nincs annak semmi baja.

Dino74
2011. 09. 06., 16:51
ilyenem van nekem is ;)
ez 1,8-as?

ricsimae
2011. 09. 06., 18:27
ilyenem van nekem is ;)
ez 1,8-as?

Nem tudod milyen kocsid van ? :)

ttop
2011. 09. 06., 20:35
ilyenem van nekem is ;)
ez 1,8-as?

Igen 1840 cc

ttop
2011. 09. 06., 20:39
Nincs annak semmi baja.

Jobb a békesség kicserélem az összeset :) 18 év után megérdemel egy szív átültetést ;)

Dino74
2011. 09. 06., 21:58
Nem tudod milyen kocsid van ? :)

de tudom, mazdám nincs, konkrétan az olvadt dugóra gondolok, abból van 2 garnitúra is.

ttop
2012. 01. 25., 13:41
Sziasztok!

Kis autó lassan megint talpra áll, de még mindig keresek EGT illetve benzinnyomás visszajelző (csak szenzor kell műszer van!)

Van valakinek ne tartsa magában :)

Georg
2012. 01. 25., 13:45
Hajrá Tomi!! Akit én javasoltam neked, azt a srácot már ismerted?

bunker
2012. 01. 25., 16:52
Kis autó lassan megint talpra áll, ...

Most már lesz hely, köszi a türelmed! :-)

ttop
2012. 01. 26., 13:38
Hajrá Tomi!! Akit én javasoltam neked, azt a srácot már ismerted?

Nem és nem is beszéltem vele végül....
de ha vannak neki ilyen kütyűk akkor hívom :)

Georg
2012. 01. 26., 15:56
Egy próbát megér, de van még más ötletem is, ha az nem megy!

ttop
2012. 06. 25., 13:24
Szalad a gép :)
Már csak nagyfék kell :)

Georg
2012. 06. 25., 15:35
Jó hír, ha véletlenül lesz pár szabad perced, feltehetnél néhány képet! ;)

simigeri
2012. 06. 25., 17:59
Jajjj de irigyellek!
Mega grat, s most már csak élmény legyen!

Tomó
2012. 06. 29., 21:49
Gratula!

Alfa Bremboja?
Vagy Nissan Sumimotoja?
Ha kell oda adom próbálgatni, nálam még csak a polcon porosodik.

ádám
2013. 01. 18., 16:03
Azt hiszem ez a kis kocsi valakinek anno szép emlékeket szerzett :)

http://www.rallycross.com/sales_db/viewoffer.php?id=3422&lang_id=0

MES-Racing
2013. 01. 18., 22:40
Azt hiszem ez a kis kocsi valakinek anno szép emlékeket szerzett :)

http://www.rallycross.com/sales_db/viewoffer.php?id=3422&lang_id=0

De jól néz ki még mindig a paripa, mondjuk az ára kicsit borsos.

simigeri
2013. 01. 19., 08:02
De jól néz ki még mindig a paripa, mondjuk az ára kicsit borsos.

Azért ennyi az ára, mert a tiéd volt :)

carkillerz
2013. 01. 19., 18:54
Végre ma ültem egy ilyenben is havon thumbs_up köszi Tomi parádés a vas!

manumission
2013. 01. 19., 19:45
Végre ma ültem egy ilyenben is havon thumbs_up köszi Tomi parádés a vas!


plusssssz

bunker
2013. 01. 19., 19:54
Végre ma ültem egy ilyenben is havon thumbs_up köszi Tomi parádés a vas!

Nekem is tetszett! thumbs_up

carkillerz
2013. 01. 26., 17:05
Laciiiii!

http://racing-bazar.hu/versenyauto/gepkonyves-rendszamos/mazda_323_gtr_for_sale

MES-Racing
2013. 01. 26., 18:25
Laciiiii!

http://racing-bazar.hu/versenyauto/gepkonyves-rendszamos/mazda_323_gtr_for_sale

Köszi ;), már néztem, szerintem többe kerül, mint a TME a garázsban...

Georg
2013. 02. 06., 08:43
http://www.modelcarworld.de/Artfotos/Art500x300/184/184812.jpg
http://www.modelcarworld.de/Artfotos/Art500x300/184/184811.jpg

Akik szeretik a modellautókat (ez 1:43-as). Túl sok ilyen nem volt, szerintem én rendelni fogok. thumbs_up

ádám
2013. 11. 05., 11:09
Ez 323_GTR autója?

carkillerz
2013. 11. 05., 11:45
Ez 323_GTR autója?

És ő is tereli szerintem.

MES-Racing
2013. 11. 05., 12:55
Ez 323_GTR autója?

A régi szép idők :D

ádám
2013. 11. 24., 18:36
Ki milyen olajat ajánl 323 gtx-be?

ádám
2013. 12. 20., 06:29
Vásárolgattam ezt azt a kis gtx-hez :) http://img.carstyling.hu/usercars/00/04/67/12/46712_1387099764.jpghttp://img.carstyling.hu/usercars/00/04/67/12/46712_1387101236.jpg

ádám
2013. 12. 20., 06:30
A régi szép idők :D
323_GTR Mit szólsz? :)

Coppermine
2013. 12. 20., 09:04
a lapradiátor mennyi volt ? :D

ádám
2013. 12. 26., 15:49
Fogalmam sincs már születésem előtt is itt üzemelt :D

zoleeboy
2014. 12. 15., 11:28
Valaki nem tud véletlenül eladó Mazda 323 GTX 1.8 Turbo 4WD hez váltót? :-k

MES-Racing
2014. 12. 15., 12:49
Valaki nem tud véletlenül eladó Mazda 323 GTX 1.8 Turbo 4WD hez váltót? :-k

Egy fél szétbontott hever valahol a padláson, ha érdekes megkeresem.

simigeri
2014. 12. 15., 17:43
Félve olvasom, hogy a haverokkal hogy bánsz :(

Firewalker
2015. 08. 28., 15:38
http://www.mercadoracing.org/imagenes-anuncios/5/555498/mazda-323-gtr_0.jpg

MES-Racing
2015. 11. 20., 22:55
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/12235049_1009629095726826_7500583100788712106_n.jp g?oh=37645d150f6fca0885148ff264e1b3fd&oe=56ACD840
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12227744_1009629132393489_4215546870868743665_n.jp g?oh=ed73793b5a2474c3505f0c1d80fe38ca&oe=56AF8BF8

carkillerz
2017. 02. 14., 04:41
http://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/mazda323gtr4x4igaziritkag212024

valaki hozza el!

carkillerz
2019. 10. 29., 17:21
Tomi és Laci figyelem :)


https://youtu.be/tgcnEocwFNU