PDA

Teljes nézet : vettem egy vontato pick up-t :)



Robevo
2010. 03. 13., 14:46
Hat ez a rovid story :
Volt egy full extras fekete - fekete bor -fa stb Pajerom.
3.8 literes V6 -os. Imadtam. De az a baj volt vele hogy nem birta igazan vonatani a rally kocsit meg konnyu aluminum trailerel sem. Annyira meg ult , hogy elkezdte enni a muanyag sarvedo boritast belul... :(
Aztan meg a hatso feltengely szimeringek adtak meg magukat stb, szoval nem szeretett vontatani. Pedig volt benne olaj huto a valtonak stb. Motorikusan sem volt olyan hu de nagy csoda vonatani de azzal meg a valtoval nem volt gond.

Szoval iden eleg sok helyre megyunk es az biztos hogy a Mitsu meg ellett volna.
Szoval ugy dont tottem hogy le cserelem.

Voltam minden hol es a Toyot Tundra Crewmax Rock Warrior mellet dontottem.


Annyira orulok a dontesemnek , hogy muszaly volt le irnom ide is :)

A lenyeg :
5.7 liters V8 -as I- Force engine es 381 Le - 401 Lb/ft [ = 543 Nm] persze benzines .
6 sebesseges triptronic valto, mas hatso difi vontatasra , 4x4-es stb.
Bilstein lengok meg meg sok gyari extra!

Az auto rohadtul megy , es imadom !!!

nem birtam el kellett mondanom :)


http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P3060023.jpg

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P3080048.jpg

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P3080044.jpg

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P3080046.jpg

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P3080043.jpg

http://i133.photobucket.com/albums/q54/Robevo_2006/P3080042.jpg

TéZé
2010. 03. 13., 15:02
Ez alapján úgy tűnik, hogy jól döntöttél:

http://www.motoiq.com/projects/project_toyota_tundra.aspx

Adtak nagy kedvezményt a gázpedálos para miatt? Nem a zsebedben akarok turkálni csak az érdekel, hogy mit hozott ez a hiszti az átlag autóeladások szintjén.

Robevo
2010. 03. 13., 15:20
ja jol adtak :) de persze ez a gaz pedal mg fek pedal story , minimum buzlik :)
Azota amiota az Amerikai allam megvette a GMC-t Chryslert stb. a vilag legnagyobb kocsi gyartoja /toyota/ amerikaban hatalmas bajban van :)

zarojelben hozza teszem a fek es a gaz pedal tudomasom szerint ugyan az amita cadillac chrysler stb hasznal, egyszeruen azert mert ok gyartjak ezt az alkatreszt. :)

Nem tudom menyire ertesz angolul de mar az amerikaikak is kivannak ettol a sok felre beszelestol itt van PL egy video rola. :)


http://www.youtube.com/watch?v=lZ4PtafRB9c

Amugy $31000 vettem plusz ado stb. Makom van most mert sokan azert idegeskednek a "gyilkos" Toyotatol :)

Amugy az en pick up-on nincs vissza hivas.

TéZé
2010. 03. 13., 15:27
Köszi az infót. Sok örömet hozzá.

HKSTOMEVO9
2010. 03. 13., 15:30
A Reiger futőmű olcsóbb lett vona,amúgy jó kocsi.;)

Robevo
2010. 03. 13., 15:45
A Reiger futőmű olcsóbb lett vona,amúgy jó kocsi.;)

koszi !
En is jobban orultem volna a Reiger-nek , de a Bilstein jott gyarilag ezzel a csomaggal :)
Itt meg csak nem is ismenek olyat aki ismer olyat aki hallot a Reiger futomurol :)

Stunczer
2010. 03. 13., 15:48
Gratulálok hozzá!

Sok balesetmentes mérföldet! :D
Direkt lett fehér? :D

HKSTOMEVO9
2010. 03. 13., 15:51
koszi !
En is jobban orultem volna a Reiger-nek , de a Bilstein jott gyarilag ezzel a csomaggal :)
Itt meg csak nem is ismenek olyat aki ismer olyat aki hallot a Reiger futomurol :)
A Mitsuba gondoltam a Reigert,és akárki vehet a holland cégtől.Csak mondtad,hogy ezért nem tudsz jól menni,mert nincs futőműre lecsó.
Látnád az én szervízkocsimat beszarnál a röhögéstől,és benne van minden cucc,mindíg,igaz én lábon megyek bohóckodni.Ez azért is fontos mert akkor szokok hozzá,hogy milyen a cuuc,amit előző éjjel faragtam.
Nekem is volt US pickupom imádtam,jártunk tereprallyzni vele,mindent bír,egyszer lesz megint,vagy egy H1.

tomcat
2010. 03. 13., 17:50
hat ez a rovid story :
Volt egy full extras fekete - fekete bor -fa stb pajerom.
3.8 literes v6 -os. Imadtam. De az a baj volt vele hogy nem birta igazan vonatani a rally kocsit meg konnyu aluminum trailerel sem. Annyira meg ult , hogy elkezdte enni a muanyag sarvedo boritast belul... :(
aztan meg a hatso feltengely szimeringek adtak meg magukat stb, szoval nem szeretett vontatani. Pedig volt benne olaj huto a valtonak stb. Motorikusan sem volt olyan hu de nagy csoda vonatani de azzal meg a valtoval nem volt gond.

Szoval iden eleg sok helyre megyunk es az biztos hogy a mitsu meg ellett volna.
Szoval ugy dont tottem hogy le cserelem.

Voltam minden hol es a toyot tundra crewmax rock warrior mellet dontottem.


Annyira orulok a dontesemnek , hogy muszaly volt le irnom ide is :)

a lenyeg :
5.7 liters v8 -as i- force engine es 381 le - 401 lb/ft [ = 543 nm] persze benzines .
6 sebesseges triptronic valto, mas hatso difi vontatasra , 4x4-es stb.
Bilstein lengok meg meg sok gyari extra!

Az auto rohadtul megy , es imadom !!!

Nem birtam el kellett mondanom :)



http://i133.photobucket.com/albums/q54/robevo_2006/p3080042.jpg
ez nagggyon kemény!

simigeri
2010. 03. 13., 20:43
Amugy $31000 vettem plusz ado stb.
Gratulálok, gondolom igy el is fértek.
Mit nem adnék én is egy pickup-tréler-pályagép kombóért!

Röhögök, hogy itthon ezért az árért ilyet találtam:

Jetta Trendline 1.4 Tsi / 122 LE/90 kW / 1.4l / Kézi 6 fokozatú / 4-Ajtók (http://cc.volkswagen.at/nwapp/nws_hu;jsessionid=881FD3C239D6A3D2EA00842B0CC58D70 ?SVC=LISTE&ENV=VW!hu!!!V!!!&liste.MID=1268512824411&LE=DETAIL%230)
Ár:
5 672 250 Ft

simigeri
2010. 03. 13., 20:49
Röhögök, hogy itthon ezért az árért ilyet találtam:

Jetta Trendline 1.4 Tsi / 122 LE/90 kW / 1.4l / Kézi 6 fokozatú / 4-Ajtók (http://cc.volkswagen.at/nwapp/nws_hu;jsessionid=881FD3C239D6A3D2EA00842B0CC58D70 ?SVC=LISTE&ENV=VW!hu!!!V!!!&liste.MID=1268512824411&LE=DETAIL%230)
Ár:
5 672 250 Ft
Nem voltam rest, s beleolvastam a széria felszereltségbe.
Bár ne tettem volna. Ezt leirva látni elég ciki.
Rögtön kedvet is kaptam, mert a pénzemért értéket kapok! :oops:

Ablaktörlő-, mosóberendezés elöl,
Acél keréktárcsa 6,5J x 16
Csomagtér-megvilágítás
Elakadásjelző háromszög
Fejtámlák elöl
(magasságállítható)
Fűthető hátsó ablak, időkapcsolóval
Halogén főfényszóró
Pótféklámpa
Teljes dísztárcsa

Robevo
2010. 03. 13., 21:37
A Mitsuba gondoltam a Reigert,és akárki vehet a holland cégtől.Csak mondtad,hogy ezért nem tudsz jól menni,mert nincs futőműre lecsó.
Látnád az én szervízkocsimat beszarnál a röhögéstől,és benne van minden cucc,mindíg,igaz én lábon megyek bohóckodni.Ez azért is fontos mert akkor szokok hozzá,hogy milyen a cuuc,amit előző éjjel faragtam.
Nekem is volt US pickupom imádtam,jártunk tereprallyzni vele,mindent bír,egyszer lesz megint,vagy egy H1.


ja csak azert kell nekem ilyen mert mi kb 7-8 ezer milet fogok csak vontatni iden es ez semmi mas csak egyenesen a rallyra valo vonatats. Amugy meg minden extra PL. hegyi verseny ha osze jon + edzesek. Az meg minimu egy extra 4ezer mile +...
Sajnos itt a km-ek nagyon gyorsan ropulnek. En pl 1.30 orat vezetek csak a muhelybe ahol a kocsi van, oda vissza.

Szoval labon a rally kocsival nem csak korulmenyes lenne , hanem veszelyes is. Sok a hulye van nagy kocsikkal es nem is beszelve a rendorokrol.
KB ugy 4-5-szor lennek meg allitva mire elernek valahova :)
Aztan meg ha egy hulye rendor leveszi a rendszamot akkor meg az egy nagy fej fajas mire vissza kerul + penz.

Itt sajnos muszaly huzni a kocsit .
En is szivesen maszkalnek vele :)

elfelejtettem , ez nem a szerviz kocsi, az egy nagy kamion. A Roumko Team szervizeli es epiti a kocsinkat identol. Meg sajanltak minket a tavaly dolgok miatt. :)
Szoval van nekik 2 evos csapat amit szervizelnek es csak igy hozzajuk csaptak minket. Szoval ok viszik a cuccainkat versenyekre. Plusz ugy nezki hogy indentol egy hegesztos szaki is jon a csapatunkkal, aki hegeszt es javit mindent a muanyagtol elkezdve az alu-ig. O is egy mozgo muhelyel jon .
Azonkivul a csapat minden tagjanak van pick upja + mini busza . Szoval Nekeem csak a vontatasrol kellet gondoskodnom.

Kaptam 7 ev es 100 ezer mile teljes koru garanciat a kocsira es mivel ilyen problemai vannak a Toyotanak kaptam hozza $0 -os onkolcseget.
Szoval csak a kotelezo szervizere kell kolteni. Hat ez is nagyon donto dolog volt hogy meg vettem a kocsit.
Egyebkent van rajat kolcson szoval nem csak ugy kiporgettem . Meg meg beszamoltak a Pajerot is.

Robevo
2010. 03. 13., 21:39
Nem voltam rest, s beleolvastam a széria felszereltségbe.
Bár ne tettem volna. Ezt leirva látni elég ciki.
Rögtön kedvet is kaptam, mert a pénzemért értéket kapok! :oops:

Ablaktörlő-, mosóberendezés elöl,
Acél keréktárcsa 6,5J x 16
Csomagtér-megvilágítás
Elakadásjelző háromszög
Fejtámlák elöl
(magasságállítható)
Fűthető hátsó ablak, időkapcsolóval
Halogén főfényszóró
Pótféklámpa
Teljes dísztárcsa


Hat az mar nekem is feltunt az elso nap ahogy a amerikai foldre tettem a labam , hogy mik az ar kulonbsegek.
Foleg hogy most otthon voltam...

D16V
2010. 03. 14., 19:37
Elég dekoratív lesz a fehér szerelvény:D

Robevo
2010. 03. 14., 23:47
Elég dekoratív lesz a fehér szerelvény:D

Remelem... :D
Ez a terv , meg a harom piros - szurke - fekete csik is ami megyra meg , pontosan ugyan abban a szogben mint az evon van ...\\:D/

lanciafan
2010. 03. 15., 07:32
Grat a kocsihoz, nekem ez az egyik kedvenc pick-up om. Így is nagyon brutálisnak néz ki, de élőben ez mindent visz olyan megjelenése van.

Leon
2010. 03. 16., 16:11
Ezzel én is elvontatnám a fehérkét Minirally-ra :D még szervizkamion se kéne :)

Robevo
2010. 03. 16., 19:49
ma beszeltem a kereskedovel akitol vettem es azt mondta hogy ha bele teszem a TRD szuper chargert meg a szukseges TRD ki egeszitoket , akkor sem fogom elveszteni a garanciat amit kaptam ra , hogy ha Toyota marka kerekedonel epitik bele + irjak ujra az ECU-t. :)

HAt nem voltam rest es meg neztem mibe kerulne. $6200 a mutavany mindennel egyutt.
Az eredmeny 7 garanciaval + 100000 mile a teher auto lenne 504 LE es 550 lb-ft
[ 744.85 nm] :)

es kb 13 sec korul 400 meteren

igy szol :

http://www.youtube.com/watch?v=qVyfbcfszHM

hat az a baj hogy bele ultettek a bogarat a fulembe... az asszony mar hisztizik kb egy oraja :)

qby2k
2010. 03. 16., 20:17
hat az a baj hogy bele ultettek a bogarat a fulembe...

gyilkos egy mozdony :)
kell az bele szerintem !!

SoAk
2010. 03. 16., 20:20
Egy vontatás alatt minden cuccal megpakolva igy stockként sem ehet szarul, egy kompresszorral mit enne ? :D Szerintem ,ha "munkagépnek" van tartva akkor felesleges . Persze, ez csak egy vélemény :)

Robevo
2010. 03. 16., 20:24
Egy vontatás alatt minden cuccal megpakolva igy stockként sem ehet szarul, egy kompresszorral mit enne ? :D Szerintem ,ha "munkagépnek" van tartva akkor felesleges . Persze, ez csak egy vélemény :)

ja jol eszik :)
20 galonnal megyek 320-325 mile-t amikor ujra tankolok. Azt mondjak a SC utan sem eszik tobbet ha nem versenyzel minden lampanal :)
En meg nem vagyok olyan.
:oops:

SoAk
2010. 03. 16., 21:01
Mondjuk ha azt veszed jóval könnyedebben fogjak vontatni a cuccost, tehát lehet ,hogy még a fogyasztás nem is változna azonos terhelésnél, csak minimálisan .

gtr
2010. 03. 16., 22:41
ma beszeltem a kereskedovel akitol vettem es azt mondta hogy ha bele teszem a TRD szuper chargert meg a szukseges TRD ki egeszitoket , akkor sem fogom elveszteni a garanciat amit kaptam ra , hogy ha Toyota marka kerekedonel epitik bele + irjak ujra az ECU-t. :)

HAt nem voltam rest es meg neztem mibe kerulne. $6200 a mutavany mindennel egyutt.
Az eredmeny 7 garanciaval + 100000 mile a teher auto lenne 504 LE es 550 lb-ft
[ 744.85 nm] :)

es kb 13 sec korul 400 meteren

igy szol :

http://www.youtube.com/watch?v=qVyfbcfszHM

hat az a baj hogy bele ultettek a bogarat a fulembe... az asszony mar hisztizik kb egy oraja :)
Én nem raknám bele, ez nem versenyautó, gyárilag is tök jól megy , pont egy ilyet próbáltam 1 éve, hosszúplatós duplakabinos szövetes 5,7 motoros, jó nagy az biztos.
A fő dolog hogy nincs alatta futómű meg fék ehhez a megnövekedett teljesítményhez, meg hát amiban hol tudod kihasználni, ott azért nem lehet csak úgy büntetlenül száguldozni mint itthon, szerintem a váltó sem bírná hosszú távon, szerintem úgy jó ahogy kijött a gyárból.

Robevo
2010. 03. 17., 00:18
Én nem raknám bele, ez nem versenyautó, gyárilag is tök jól megy , pont egy ilyet próbáltam 1 éve, hosszúplatós duplakabinos szövetes 5,7 motoros, jó nagy az biztos.
A fő dolog hogy nincs alatta futómű meg fék ehhez a megnövekedett teljesítményhez, meg hát amiban hol tudod kihasználni, ott azért nem lehet csak úgy büntetlenül száguldozni mint itthon, szerintem a váltó sem bírná hosszú távon, szerintem úgy jó ahogy kijött a gyárból.

az biztos hogy a fek az nem egy verseny auto fekrendszer. De ahhoz kepest hogy teherauto a fekek brutalisak.
Szerintem nem is annyira a vegsebesseg lenne itt a lenyeg /ami amugy sem valtozna a valto miatt/ hanem a megnovekedett nyomatek a vontatashoz.
Szoval az en elkepzelesem szerint sokkal jobban vontathat 700+ NM-rel. igazabol csak jatszom a gondolattal , de jok a pontok amiket felhoztok :)
Erdemes rajta gondolkodni.
A valto tuti hogy birja mert soknak van charged Tundraja , es meg senki sem hallot hajtas rendszer problemarol akiket kerdeztem.
Itt kint eleg dimbes dombos a helyzet + ahova megyunk altalaban rallyzni az meg egyenesen alpesi kornyek szoval ezert gondolkoztam igazan ezen a chargeren .

Koszi a hozza szolasokat , ragodom rajtuk.

Robi

gtr
2010. 03. 17., 00:57
az biztos hogy a fek az nem egy verseny auto fekrendszer. De ahhoz kepest hogy teherauto a fekek brutalisak.
Szerintem nem is annyira a vegsebesseg lenne itt a lenyeg /ami amugy sem valtozna a valto miatt/ hanem a megnovekedett nyomatek a vontatashoz.
Szoval az en elkepzelesem szerint sokkal jobban vontathat 700+ NM-rel. igazabol csak jatszom a gondolattal , de jok a pontok amiket felhoztok :)
Erdemes rajta gondolkodni.
A valto tuti hogy birja mert soknak van charged Tundraja , es meg senki sem hallot hajtas rendszer problemarol akiket kerdeztem.
Itt kint eleg dimbes dombos a helyzet + ahova megyunk altalaban rallyzni az meg egyenesen alpesi kornyek szoval ezert gondolkoztam igazan ezen a chargeren .

Koszi a hozza szolasokat , ragodom rajtuk.

Robi
A gyári is elhúzza simán az evót, szerintem meg sem kottyan neki.

SoAk
2010. 03. 17., 10:23
A gyári is elhúzza simán az evót, szerintem meg sem kottyan neki.


Amit még TéZé linkelt az elején , ott írják : In fact we found ourselves towing at over 80 mph a few times by accident. The truck easily holds 70 mph towing over the dreaded grapevine grade, never exceeding half throttle! Not even our Gale Banks equipped F250 can do that! Performance wise, we are stunned, no other half ton truck comes close to the mighty Tundra.

És ők is ilyesmi verdákat vontatnak, hegyen völgyön keresztül .

TéZé
2010. 03. 17., 10:38
az biztos hogy a fek az nem egy verseny auto fekrendszer. De ahhoz kepest hogy teherauto a fekek brutalisak.
Szerintem nem is annyira a vegsebesseg lenne itt a lenyeg /ami amugy sem valtozna a valto miatt/ hanem a megnovekedett nyomatek a vontatashoz.
Szoval az en elkepzelesem szerint sokkal jobban vontathat 700+ NM-rel. igazabol csak jatszom a gondolattal , de jok a pontok amiket felhoztok :)
Erdemes rajta gondolkodni.
A valto tuti hogy birja mert soknak van charged Tundraja , es meg senki sem hallot hajtas rendszer problemarol akiket kerdeztem.
Itt kint eleg dimbes dombos a helyzet + ahova megyunk altalaban rallyzni az meg egyenesen alpesi kornyek szoval ezert gondolkoztam igazan ezen a chargeren .

Koszi a hozza szolasokat , ragodom rajtuk.

Robi

Szerintem - szigorúan magánvélemény - inkább menj el abból a pénzből két-három tesztre a versenykocsival, vagy fejleszd azt.

Richie
2010. 03. 17., 18:44
Szép verda! Nekem is kéne valami húzni a kocsit, viszont én egy kombival megelégednék. :)

Ha már leirtad hogy mennyibe került a kocsi, nem irnád le mennyi volt a forgalomba helyezés? Meg biztositás? Nem a zsebedben szeretnék turkálni, csak kiváncsi vagyok, de nagyon. ;)

Robevo
2010. 03. 17., 20:44
Szerintem - szigorúan magánvélemény - inkább menj el abból a pénzből két-három tesztre a versenykocsival, vagy fejleszd azt.

ja ratapintottal a lenyegre.
Azt hiszem ez lesz. Koszi a velemenyeket. Igazatok van.

nem lesz SC. Inkabb koltom a penzt a Rallyra amennyire csak lehet.

Robevo
2010. 03. 17., 20:46
Szép verda! Nekem is kéne valami húzni a kocsit, viszont én egy kombival megelégednék. :)

Ha már leirtad hogy mennyibe került a kocsi, nem irnád le mennyi volt a forgalomba helyezés? Meg biztositás? Nem a zsebedben szeretnék turkálni, csak kiváncsi vagyok, de nagyon. ;)

a forgalomba helyezes az kb 300 dollar. A biztositas az huzos mivel NJ -ben a legdragabb az auto biztositas. Plussz nekem full van. Egy evre $1300. De ez teljesen atlagos itt kint egy kocsira NJ-ben.

gtr
2010. 03. 17., 22:51
a forgalomba helyezes az kb 300 dollar. A biztositas az huzos mivel NJ -ben a legdragabb az auto biztositas. Plussz nekem full van. Egy evre $1300. De ez teljesen atlagos itt kint egy kocsira NJ-ben.
Ez csak kötelező biztosítás vagy van benne casco is?

Robevo
2010. 03. 18., 00:14
Ez csak kötelező biztosítás vagy van benne casco is?

ez teljes bizti , lopas meg katasztrofa car is van benne. Es csak $500 on reszesedes.

bunker
2010. 03. 18., 13:48
ez teljes bizti , lopas meg katasztrofa car is van benne. Es csak $500 on reszesedes.

Akkor az nem is olyan drága, ha minden benne van.