PDA

Teljes nézet : Mit tudunk róla?



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12

bunker
2017. 03. 07., 15:38
Ezt most komolyan le kell vezetnem alsó tagozatos szinten ? Rendben.
A hajnali beírásod :

"WTF???

Húúú b+ de örülök, hogy eladtam minden "szart" és nem kell ilyenekkel foglalkoznom. Többek között ezért sem járok klubtalikra és továbbra sem fogok. OKÁDOK...

Vettem annó (azt sem tudom már mikor olyan régen volt) a Berkestől egy mechanikus EVO 9 hátsó diffit.
A hirdetés úgy szólt, hogy tokkal-vonóval, MINDEN alkatrész megvan hozzá (a mindenben az összes tartókonzol is szerepelt), csak fel kell szerelni. Személyesen is elmentem megbeszéltem vele, majd miután megerősítette, ki is fizettem. Sajnos akkor megnézni nem tudtam, mert valahol fent volt egy polcon magasan, de hittem a szavának, nem egy link embernek ismertem. Egy szó sem esett arról, hogy a fele hiányzik.

Csabi azt mondta nálad vannak a hiányzó darabok, beszéljek veled majd Te odaadod. Ezek után persze, hogy hívogattalak, de ugyanúgy hívogattam őt is.

Nehogy már én legyek a hibás, mert nem elégedtem meg a fele alkatrésszel, ezt Te sem gondolod komolyan? Végül közölted, hogy egyik sincs meg, vagy nem találod, de ha kell tudsz szerezni Asitól, vagy az aktív diffi konzolján furkáljuk át a furatokat, mert azt is fel lehet játszani.
Így is lett, kifizettem még 40ezer forintot a maradék konzolért és kaptam még Tőled két másik hiányzó konzolt is olyan fasza átfurkáltat. Lusta vagyok előkeresni a fotókat, hogyan is néztek ki, de csak azért nem basztam ki a kukába, mert nem volt más. Amúgy az autóm topikjában már egyszer leírtam a történetet, fotókkal. Akkor is írhattad volna, hogy szarrágó vagyok.
A diffi maga tökéletes volt, egy lamellát kellett cserélni, a későbbiekben sem volt vele semmi probléma.
Berkes korrektségét jellemzi, hogy a következő Kakucsringen odajött hozzám és megkérdezte mennyiért vettem tőled a konzolt és szó nélkül kifizette.

És én vagyok a szarrágó??? Hülye vagy Te csak nem forogsz! "

És a régi :
"Beszerelésre került egy fékerőszabályzó, mert befékezésnél mindig blokkoltak a hátsó kerekek, kipróbáltam sokféle betétet, de ami fékerőben jó lett az a ringen elkopott 10kör alatt. Most már f.szán beállítható. Ezzel egyidejűleg megszűnt létezni a fékszervó is. Először nem nagyon tetszett, de miután hozzászoktam fel sem tűnik.

Aztán aminek legjobban örülök, hogy nem kis tortúra után végre tegnap beszerelték a mechanikus vasdiffit, agyő AYC, végre van rendes sperr hátul! :D

Erről kicsit bővebben írnék...
Pár hónappal ezelőtt egyik topiktársunk hirdetett egy vasdifit tokkal-vonóval minden hozzávalóval együtt. Telefonos és személyes egyeztetéskor is biztosított róla, hogy minden megvan hozzá ami egy AYC-vasdiffi cseréhez szükséges, magyarán a gyári lejön ez meg felmegy. Aztán kiderült, hogy a szett korántsem teljes, sőt mondhatni elég hiányos. Hiányzott az alu tartókonzol, a diffiház oldaláról a két tartófül, és a két kisebb kitámasztóvas is.
Aztán hosszabb huzavona és rengeteg telefon után Bartos Jani közreműködésével vettem Asitól egy alu tartókonzolt (nem kevés pénzből), majd miután a kedves eladó már fel sem volt hajlandó venni nekem a telefont, a szerelőjétől végre kaptam tartófüleket is (ezt már nem voltam hajlandó megvenni saját pénzből ~70e huf a kettő újonnan).
Bár ahogy kinéztek, úgy nem lehetett felszerelni, így ezen is dolgozni kellett."


Szerinted stimmel a kettő ? Szerintem nem !! Több helyen sem, döntsük el melyik az igaz, ha már ilyen kevés időd van. Tehát a valóság :
Csabi árult valamit, Te vele beszélted meg, neki kifizetted. Majd kiderült számodra hogy hiányos, Te elkezdted hívogatni, Ő gondolom lepattintott ezzel, erről ekkor még semmit sem tudtam,Ő nem mondta h kerested. Én pedig kiszereltem amit mondott, felvittem hozzá ahogyan kérte, ennyi. Majd miután Ő nem vette fel hívtál engem, én természetesen felvettem, beszéltünk majd jeleztem neki.Fogalmam nem volt mit beszéltetek előtte. Erre azt mondta intézzek neked cuccot, ezt megtettem, Te kifizetted. Gondolom közben valamikor beszéltetek és jelezte h a két bakot old meg magad. Én mondtam neki h ez tök gáz szerintem, én vagyok két tűz között , úgy hogy semmi közöm az egészhez. Ezután ment oda Kakucson hozzád.
Azt hittem felnőtt ember vagy, tudsz boldogulni egy sima difi vásárlással. De nem. Mi ebből a tanulság, hát hogy a hozzád hasonló emberek miatt kering rólam minden szemét, remélem ez a fent leírtakból számodra is világos. Nem tehettem az egészről, mégis engem fikáztál mindenhol, úgy hogy csak segítettem b+ !!
Tudom mi a második problémám ezzel, hogy nem a megfelelő embert basztattod, pontosan ezért írtam be a motoros sztorit, értem, nincs hozzá közöm. De ameddig rólam híresztelsz általad vélt dolgokat, amik a második embernél, akinek elmondod már valóságnak fognak hatni, addig azt aki megnyírt mint egy birkát, minősíthetetlenül beszélt veled, és akitőlkaptál egy használhatatlan szemét motort, nem apróért, azt nem említed sehol. . . .





Akkor még egyszer leírom, azt mondta Csabi, hogy nálad vannak a hiányzó cuccok, hívjalak téged és odaadod. Hogy ezek a dolgok megvoltak e vagy sem, nem az én dolgom eldönteni. És igen addig baszogattalak, míg meg nem kaptam amit kifizettem, hiszen Csabi azt mondta nálad vannak. És hívogattam Csabit is folyamatosan, aki a végén már nem vette fel a telefont. Arról sem tudtam, hogy te szóltál neki, hogy fizesse ki nekem. Arról sem tehetek, hogy a híred már megelőzött és gondoltam amit gondoltam. Mondják nem zörög a haraszt! És az sem az én gondom, hogy ti ketten nem tudtátok egymással lekommunikálni. Ha minden ott lett volna egyben, szót sem szólok. Igen segítettél venni Asitól egy konzolt, szerintem meg is köszöntem, de venni mástól is tudtam volna, itt az lett volna a lényeg, hogy megkapjam ami jár.
Híresztelni meg végképp nem híreszteltem semmit, gondolom kérdezték mi volt én meg elmondtam. Hogy ebből ki mit költött magának és adta tovább, szintén nem az én felelősségem.
De most komolyan egy négy évvel ezelőtti difivásárlásból keveredett ki ez az egész szeméthalmaz, amitől sokan nem mentek hozzád? Ezt sem gondolhatod komolyan.

De örülök, hogy kiderült végülis én tehetek minden rosszról, ami körülötted kering. Húúú b+

bunker
2017. 03. 07., 15:40
Ha én csináltam volna egy ilyen nívópálca lövöldözős motort vkinek biztos azt ilyen higgadtsággal kommentelné a többség gondolom. . .

Lásd megint: Ennek is kiderült később az oka, Ákos valószínű figyelmetlenségből elszorította az olajlecsapató felé menő csöveket.

B.Janika
2017. 03. 07., 16:49
Akkor még egyszer leírom, azt mondta Csabi, hogy nálad vannak a hiányzó cuccok, hívjalak téged és odaadod. Hogy ezek a dolgok megvoltak e vagy sem, nem az én dolgom eldönteni. És igen addig baszogattalak, míg meg nem kaptam amit kifizettem, hiszen Csabi azt mondta nálad vannak. És hívogattam Csabit is folyamatosan, aki a végén már nem vette fel a telefont. Arról sem tudtam, hogy te szóltál neki, hogy fizesse ki nekem. Arról sem tehetek, hogy a híred már megelőzött és gondoltam amit gondoltam. Mondják nem zörög a haraszt! És az sem az én gondom, hogy ti ketten nem tudtátok egymással lekommunikálni. Ha minden ott lett volna egyben, szót sem szólok. Igen segítettél venni Asitól egy konzolt, szerintem meg is köszöntem, de venni mástól is tudtam volna, itt az lett volna a lényeg, hogy megkapjam ami jár.
Híresztelni meg végképp nem híreszteltem semmit, gondolom kérdezték mi volt én meg elmondtam. Hogy ebből ki mit költött magának és adta tovább, szintén nem az én felelősségem.
De most komolyan egy négy évvel ezelőtti difivásárlásból keveredett ki ez az egész szeméthalmaz, amitől sokan nem mentek hozzád? Ezt sem gondolhatod komolyan.

De örülök, hogy kiderült végülis én tehetek minden rosszról, ami körülötted kering. Húúú b+

Te értetlen ,együgyű hülye gyerek vagy, ugyanazt a sztorid két félképpen adod elő . Képtelen vagy belátni mi a lényeg, feladtam 1.1-ben nem szeretnék lemenni !!!! Nem fogom elmagyarázni sokadszorra. Nem híreszteltél semmit. . . , az a srác aki a féket vette Tőled teljesen mást mondott !
Hát ha Ákos elszorította a csövet akkor elszorította, nincs mit tenni. Biztosan azért lett fos a teljesítménymérés, azért vánszorogtál a célegyenesben. Feladom a veled való bármilyen kommunikációt.

kicsievo
2017. 03. 07., 16:57
http://img.michaeljacksonspictures.com/wp-content/uploads/2014/08/more-popcorn.gif

Papírtigris
2017. 03. 07., 17:01
http://img.michaeljacksonspictures.com/wp-content/uploads/2014/08/more-popcorn.gif

Pont ezt akartam írni, hogy kb 3 éve volt olyan, hogy üdítő, popcorn és olvassunk fórumot :)

bunker
2017. 03. 07., 17:18
Te értetlen ,együgyű hülye gyerek vagy, ugyanazt a sztorid két félképpen adod elő . Képtelen vagy belátni mi a lényeg, feladtam 1.1-ben nem szeretnék lemenni !!!! Nem fogom elmagyarázni sokadszorra. Nem híreszteltél semmit. . . , az a srác aki a féket vette Tőled teljesen mást mondott !
Hát ha Ákos elszorította a csövet akkor elszorította, nincs mit tenni. Biztosan azért lett fos a teljesítménymérés, azért vánszorogtál a célegyenesben. Feladom a veled való bármilyen kommunikációt.

Az a srác aki a féket vette tőlem, akkor kapja be a faszom, ugyanis ő kérdezgette tőlem, hogy hova vigye a kocsiját, mert mindenkivel tele a fasza, mennyien átbaszták már. Ő kérdezte, hogy én hova hordtam az sajátom, ill. kérdezett felőled is folyton, mert hallott egy két dolgot már rólad, én erre azt válaszoltam, hogy igen voltak érdekes történetek ill. amit mindenki másnak, hogy Magyarországon úgysem talál olyan műhelyt vagy tunert, akiről ne hallani negatív dolgokat és hallottak bizonyos részében van is igazság. Meg még mások felől is érdeklődött. És direkt nem mondtam semmi konkrétat, mert 100%-ban biztos voltam benne, hogy mindenki visszahall mindent.
Itt volt kb. 3 óra hosszat és nézegette a hibátlan féket és az istennek nem akart már elmenni, szinte ő beszélt folyamatosan, a csaja szállt már ki a kocsiból és mondta neki, hogy fizesse ki és húzzanak a picsába. És igen 5 forintot nem engedtem az árból, mert szarrágó vagyok.
És azt is mondtam neki, hogy inkább nem mondok senkiről semmit, mert úgy is körbeér a történet, mint mindig, beszéljen pár emberrel és döntse el maga kihez megy. Sőt még azt is mondtam neki, hogy Farkas Istit tudnám nyugodt szívvel ajánlani, de ő meg nem csinál evokat és amúgy is hegyekben állnak nála az audik, egy év alatt sem kerülne sorra.
És még azt is mondtam neki, hogy a Kspeedbe is mehetne, igaz drágábban dolgoznak, mint mások és Ákosnak van egy egyéni stílusa, amit nem sokan tudnak elviselni. Bálnáról is kérdezett, de vele soha semmi dolgom nem volt.

Az, hogy ennyit rugózol a motorprojektemen, kezd vicces lenni, nem én építettem, keresd azokat, akiknek közük volt hozzá, aztán beszéljétek meg. Gondolom v.mi önigazolásra vágysz, hogy kompenzáld a kisebbségi komplexusod, és piedesztálra emeld magad.

bunker
2017. 03. 07., 17:36
Igen még annyit, hogy egy valamit biztos mondtam a srácnak, mégpedig azt, hogy én a saját autómat biztos nem vinném hozzád, mert igénytelen vagy. De ez az én véleményem és engedtessék meg, hogy ezt gondoljam rólad, még ha együgyű hülye gyerek is vagyok.

kicsievo
2017. 03. 07., 17:39
https://media.giphy.com/media/fO1c8eUlcx2bS/giphy.gif

Sanci
2017. 03. 07., 18:28
Pont ezt akartam írni, hogy kb 3 éve volt olyan, hogy üdítő, popcorn és olvassunk fórumot :)


Akár mit mondtok Jani a fórumból is több erőt présel ki időnként mint bárki.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Tegnap óta 60-an látogatták.

EVO-010
2017. 03. 07., 22:11
Dögöljön meg a szomszéd tehene is, de „Magyarország erősödik”…
Ja és mindenkinek igaza van!

Tudom, hogy sokan nem ismertek, de mégis szeretnék néhány gondolatot hozzáfűzni az elhangzottakhoz. Aki korábban autó vagy motorépítésbe fogott, annak nyílván dejavú érzése támadt a korábban leírtak kapcsán, és itt most nem konkrét nevekre, cégekre gondolok. Ilyenek vagyunk, halandók és olykor mindenki megbotlik. Szeretnénk sok pénzt keresni, és mindenből jól kijönni, hogy ez kinek és hogyan adatik meg (és persze mennyi munkával, befektetéssel) az mindenkinek a maga dolga. A végeredmény fontos! Néhány éve én is végigjártam az autóépítés rögös útját. Nagyon oda kell figyelni, de jó recept, az nincs. Pro és kontra, bármi megtörténhet és meg is történik. Na és ami a legfontosabb, az igazságot nagyon nehezen lehet kihámozni, mert ahogyan írtátok „hamar körbeér a történet” és a magyar nyelv csodaszép...

Kb. 1,5 éve írt nekem egy - Németországban asztalosként dolgozó magyar - srác, hogy segítsek neki autót keresni. Nem ért a kocsikhoz, ezért sokszor megpróbálták már átverni. Korban a fiam lehetne, önzetlenül és szívesen segítek neki, mert normális a gyerek, bár még személyesen nem találkoztunk. Eredetileg X-est akart venni, ezért is keresett meg. Azóta többször beszéltünk már telefonon, de van úgy, hogy hónapokig nem beszélünk, mert nem talál egy normálisnak tűnő autót. A keresés egész Európára kiterjedt, de már nézett VII-est, VIII-ast és IX-est is. Franciáktól Litvániáig. Jellemzően nem Magyarországon keresgél. Kiválaszt egy autót, elmegy és megnézi. Küld egy csomó képet, de előtte átbeszéljük, hogy mire figyeljen és még mindig nem sikerült választani. Még egyszer mondom, elsősorban nem itthon keresgélt. Vegyes a kép, és ez nem is fog változni csak rosszabb lesz, nemcsak itthon, hanem egész Európában.

Akit egyszer már átb@sztak, az jogosan keresi az igazát, de talán később óvatosabb lesz. Aki pedig jól és jót csinál, elérhető áron és/vagy szerencsés ügyfél köre van, az pedig meg fog élni. Tudom, hogy lerágott csont, de AZ ÜZLETBEN NINCS HAVER! Aki ezt betartja és következetes lesz, annak garantáltan kevesebb problémával kell szembesülnie.

Az autóm motorját Havassy Péter építette. Talán a neve sokaknak ismerősen cseng. Amikor először találkoztunk és elvittem az alkatrészeket a műhelyébe, azzal kezdtem, hogy aláírattam vele egy listát az átvett alkatrészekről. Utána rendszeresen beszéltünk és jelen voltam, amikor a motort építette. Sokat kérdeztem és segítettem is egy keveset a folyamatban. Amikor elkészült a motor, Péter csakannyit mondott, hogy kevés ilyen határozott ügyfele volt, mert sajnos nem jellemző ez a hozzáállás a szakmában. Fontosnak tartom kiemelni, hogy ez nem bizalmatlanság volt, hanem korrekt üzlet. Aztán mindenki döntse el, hogy hol rontotta el…

FQ-400
2017. 03. 08., 07:11
Pénteken egy klubtali? Túl jó a hangulat, hogy ezt veszni hagyjuk... :D

Marschall
2017. 03. 08., 07:29
Dögöljön meg a szomszéd tehene is, de „Magyarország erősödik”…
Ja és mindenkinek igaza van!

Tudom, hogy sokan nem ismertek, de mégis szeretnék néhány gondolatot hozzáfűzni az elhangzottakhoz. Aki korábban autó vagy motorépítésbe fogott, annak nyílván dejavú érzése támadt a korábban leírtak kapcsán, és itt most nem konkrét nevekre, cégekre gondolok. Ilyenek vagyunk, halandók és olykor mindenki megbotlik. Szeretnénk sok pénzt keresni, és mindenből jól kijönni, hogy ez kinek és hogyan adatik meg (és persze mennyi munkával, befektetéssel) az mindenkinek a maga dolga. A végeredmény fontos! Néhány éve én is végigjártam az autóépítés rögös útját. Nagyon oda kell figyelni, de jó recept, az nincs. Pro és kontra, bármi megtörténhet és meg is történik. Na és ami a legfontosabb, az igazságot nagyon nehezen lehet kihámozni, mert ahogyan írtátok „hamar körbeér a történet” és a magyar nyelv csodaszép...

Kb. 1,5 éve írt nekem egy - Németországban asztalosként dolgozó magyar - srác, hogy segítsek neki autót keresni. Nem ért a kocsikhoz, ezért sokszor megpróbálták már átverni. Korban a fiam lehetne, önzetlenül és szívesen segítek neki, mert normális a gyerek, bár még személyesen nem találkoztunk. Eredetileg X-est akart venni, ezért is keresett meg. Azóta többször beszéltünk már telefonon, de van úgy, hogy hónapokig nem beszélünk, mert nem talál egy normálisnak tűnő autót. A keresés egész Európára kiterjedt, de már nézett VII-est, VIII-ast és IX-est is. Franciáktól Litvániáig. Jellemzően nem Magyarországon keresgél. Kiválaszt egy autót, elmegy és megnézi. Küld egy csomó képet, de előtte átbeszéljük, hogy mire figyeljen és még mindig nem sikerült választani. Még egyszer mondom, elsősorban nem itthon keresgélt. Vegyes a kép, és ez nem is fog változni csak rosszabb lesz, nemcsak itthon, hanem egész Európában.

Akit egyszer már átb@sztak, az jogosan keresi az igazát, de talán később óvatosabb lesz. Aki pedig jól és jót csinál, elérhető áron és/vagy szerencsés ügyfél köre van, az pedig meg fog élni. Tudom, hogy lerágott csont, de AZ ÜZLETBEN NINCS HAVER! Aki ezt betartja és következetes lesz, annak garantáltan kevesebb problémával kell szembesülnie.

Az autóm motorját Havassy Péter építette. Talán a neve sokaknak ismerősen cseng. Amikor először találkoztunk és elvittem az alkatrészeket a műhelyébe, azzal kezdtem, hogy aláírattam vele egy listát az átvett alkatrészekről. Utána rendszeresen beszéltünk és jelen voltam, amikor a motort építette. Sokat kérdeztem és segítettem is egy keveset a folyamatban. Amikor elkészült a motor, Péter csakannyit mondott, hogy kevés ilyen határozott ügyfele volt, mert sajnos nem jellemző ez a hozzáállás a szakmában. Fontosnak tartom kiemelni, hogy ez nem bizalmatlanság volt, hanem korrekt üzlet. Aztán mindenki döntse el, hogy hol rontotta el…

Ezek szerint akkor külföldön sem könnyebb korrekt autót találni.? Pedig az ember azt hinné, hogy komolyabb hatósági vizsgákon (TÜV) stb. mennek át az ottani autók. Okoskodók, szélhámosok sajnos mindenhol vannak. Itthon is (Te atyaúristen)mi ment míg találtam egy elképzeléseimnek megfelelő autót. Ezeknek az autóknak nagy többsége finoman szólva is érdekes embereknél tanyáznak. Akkor a srác nem kevés időt, és pénzt költhetett el eddig autó keresgélésre......

B.Janika
2017. 03. 08., 09:05
Akár mit mondtok Jani a fórumból is több erőt présel ki időnként mint bárki.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Tegnap óta 60-an látogatták.
Csak reggel vettem észre hogy becsíptem egy csövet a klaviatúra alá, szerintem enélkül erősebb is lehetett volna. . . :mrgreen:
Ilyenek ezek a becsípődések :mrgreen::mrgreen:

B.Janika
2017. 03. 08., 09:47
Az a srác aki a féket vette tőlem, akkor kapja be a faszom, ugyanis ő kérdezgette tőlem, hogy hova vigye a kocsiját, mert mindenkivel tele a fasza, mennyien átbaszták már. Ő kérdezte, hogy én hova hordtam az sajátom, ill. kérdezett felőled is folyton, mert hallott egy két dolgot már rólad, én erre azt válaszoltam, hogy igen voltak érdekes történetek ill. amit mindenki másnak, hogy Magyarországon úgysem talál olyan műhelyt vagy tunert, akiről ne hallani negatív dolgokat és hallottak bizonyos részében van is igazság. Meg még mások felől is érdeklődött. És direkt nem mondtam semmi konkrétat, mert 100%-ban biztos voltam benne, hogy mindenki visszahall mindent.
Itt volt kb. 3 óra hosszat és nézegette a hibátlan féket és az istennek nem akart már elmenni, szinte ő beszélt folyamatosan, a csaja szállt már ki a kocsiból és mondta neki, hogy fizesse ki és húzzanak a picsába. És igen 5 forintot nem engedtem az árból, mert szarrágó vagyok.
És azt is mondtam neki, hogy inkább nem mondok senkiről semmit, mert úgy is körbeér a történet, mint mindig, beszéljen pár emberrel és döntse el maga kihez megy. Sőt még azt is mondtam neki, hogy Farkas Istit tudnám nyugodt szívvel ajánlani, de ő meg nem csinál evokat és amúgy is hegyekben állnak nála az audik, egy év alatt sem kerülne sorra.
És még azt is mondtam neki, hogy a Kspeedbe is mehetne, igaz drágábban dolgoznak, mint mások és Ákosnak van egy egyéni stílusa, amit nem sokan tudnak elviselni. Bálnáról is kérdezett, de vele soha semmi dolgom nem volt.

Az, hogy ennyit rugózol a motorprojektemen, kezd vicces lenni, nem én építettem, keresd azokat, akiknek közük volt hozzá, aztán beszéljétek meg. Gondolom v.mi önigazolásra vágysz, hogy kompenzáld a kisebbségi komplexusod, és piedesztálra emeld magad.

Tudod csak arra próbáltam rávilágítani az esetedben, amit több év távlatából két verzióban tálalsz](*,), hogy az előítéleteid által vezérelve, úgy gondolod biztosan én loptam el a maradék dificuccaidat, képtelen vagy belátni hogy miért Berkes nem vette fel a telefont. . , majd a vélt igazságodat tovább adtad, olyan további hamis sztorikkal mint valaki szerinted egy váltót akart bedobni a műhelyembe, stb. Igen ezt is pontosan Te mondtad, pffffffff. Mindezt úgy , hogy soha nem voltál nálam, soha nem beszéltünk evos dolgokról, személyesen is alig.
Saját fülemmel hallottalak panaszkodni Ákosról ,elmondásod alapján minősíthetetlenül beszélt veled, nem vette fel a telefont több napig, ki akarta b@szni az autódat mert V Gergőtől mertél vinni egy db AC pumpát,stb. Ez persze teljesen rendben van.
Hát pont ez a problémám, amit Te kisebbségi komplexusnak gondolsz, biztosíthatlak olyanom nincs. Az hogy talán az elismerés végre jól esne, miután ennyi dolgot letettem az asztalra az véleményem szerint nem lenne komplexus. DE ! Nem vágyom már elismerésre !! Pontosan tudom milyen autókat, motorokat vagyok képes építeni. Tisztában vagyok a "konkurencia" hiányosságaival, és természetesen a sajátommal is. NEM CSINÁLTAM MINDIG MINDENT JÓL, MINT AHOGYAN SENKI SEM !!!!
Már azzal is bőségesen megelégednék ha a valótlan dolgok nem terjednének féktelenül, mint ahogyan a totálkáros evo árulása a neten, ahonnan ez a szappanopera indult.
Önigazolásra végképp nem vágyom, az azoknak kell akiknek nem jön össze egy szög egyszerű evo motor megépítése, az én igazolásom a fékpadi mérések, és a megtett kilométerek. Segítek :

http://www.bartosmotorsport.hu/


https://www.youtube.com/watch?v=XBEXUHf4j-A


https://www.youtube.com/watch?v=Gf4tQuUufNI


https://www.youtube.com/watch?v=q-VxlhFTY_s

A teljesség igénye nélkül, minden autómat fékpadon fejezem be, nem hasból mondok számokat, és mind, kivétel nélkül megy.

A szarrágóságról : (ha már így fogalmaztál) NEM, nem azért az valaki mert anyagilag rendben van, nem ebben az olvasatban kell megközelíteni ! NEM RÁD ÉS LACIRA ÉRTETTEM. És a legfontosabb !!! : NEM AZÉRT AZ VALAKI MERT NEM TUDOM LEHÚZNI ÁTBASZNI !!!!! ](*,)](*,) , hogy ez honnan jött. . . .
Tudod kikre gondolom h azok ? Tudod az említett sztoriban (Laciéban és a Tiédben is )a másik fél. És tudod miért, nem, nem azért mert egy nap alatt annyit keres amiről mi csak álmodunk(ha már ez is elhangzott) Hanem azért mert mindig volt egy vezetett excel táblánk, mai napig megvannak, amiben volt 7 jegyű összeg is, többször jeleztem az érintett felé, lassan szükségem lenne pénzre. Majd sokadik ilyen után megjelenik a műhelyben 60000 FT-al !!!!!!!!!!!! Ezt még tudta tetézni azzal h "Nem adott ki az autómata többet" . . . .
Remélem világos a történet, és a gondolatmenet amit levezettem. További sok sikert az evo nélküli életedben.

Üdvözlettel:
Bartos János

B.Janika
2017. 03. 08., 10:12
Pár gondolat még a szappanopera lezárasaként. Könnyű a monitor előtt mosolyogni, na, a parasztgyerek megint kiakadt, és olvasni, csámcsogni a leírtakon. De sokan nem látnak a dolgok mögé, én igen, és ami ide felkerül, és ami a kemény mag napi kapcsolattartásakor elhangzik köszönő viszonyban sincs. Lacival, akibe beleálltam a második hozzászólásomban, beszéltem telefonon tegnap. Először reggel hívtam, miután felkerült a "tyúkszaros megélhetésem" Azzal indítottam , ezt hogy a f@szomba gondolod b+. . ., Ő is elmondta a gondolatait. . Majd 48 percet beszéltünk, jó hangulatban. Mindenki elmondta mit hogyan értett, és legfőképpen miben nem értünk egyet. Majd délután, a difi-Bunker-Berkes-Én sztori miatt, legalábbis így indult, és 1 órás mindenre kiterjedő beszélgetés lett belőle.
Meglepő módon pontosan úgy láttuk a dolgokat, mindenben ! Csak éppen ami ide felkerül, és ami elhangzik "odakint" az nem sokban hasonlít. Pontosan tudta mi a legfőbb problémám ezzel az egésszel, és én is megértettem őt. Mindenki mást mond mindenkinek mindig. A vélt , hallott dolgok , valóságot nyernek, szárnyalnak. Az igazi információk átalakulnak, elvesznek, vagy egyszerűen csak érdektelenek. Ha Budapestre születek lehet ez nekem is természetes(akinek nem inge nem veszi magára!!), de nekem nem az. Pontosan tudom én is hol, mikor hibáztam. Így utólag pontosan tudom mit, és mikor nem kellett volna elvállalni. Ez már történelem. Igérem megtanulok együtt élni a köpönyegforgatással, az én dolgaimat pedig a lehető legjobban csinálni.
Innentől csak a szakmai részekhez fogok posztolni, a többit figyelmen kívül hagyom.

bunker
2017. 03. 08., 11:44
Tudod csak arra próbáltam rávilágítani az esetedben, amit több év távlatából két verzióban tálalsz](*,), hogy az előítéleteid által vezérelve, úgy gondolod biztosan én loptam el a maradék dificuccaidat, képtelen vagy belátni hogy miért Berkes nem vette fel a telefont. . , majd a vélt igazságodat tovább adtad, olyan további hamis sztorikkal mint valaki szerinted egy váltót akart bedobni a műhelyembe, stb. Igen ezt is pontosan Te mondtad, pffffffff. Mindezt úgy , hogy soha nem voltál nálam, soha nem beszéltünk evos dolgokról, személyesen is alig.
Saját fülemmel hallottalak panaszkodni Ákosról ,elmondásod alapján minősíthetetlenül beszélt veled, nem vette fel a telefont több napig, ki akarta b@szni az autódat mert V Gergőtől mertél vinni egy db AC pumpát,stb. Ez persze teljesen rendben van.
Hát pont ez a problémám, amit Te kisebbségi komplexusnak gondolsz, biztosíthatlak olyanom nincs. Az hogy talán az elismerés végre jól esne, miután ennyi dolgot letettem az asztalra az véleményem szerint nem lenne komplexus. DE ! Nem vágyom már elismerésre !! Pontosan tudom milyen autókat, motorokat vagyok képes építeni. Tisztában vagyok a "konkurencia" hiányosságaival, és természetesen a sajátommal is. NEM CSINÁLTAM MINDIG MINDENT JÓL, MINT AHOGYAN SENKI SEM !!!!
Már azzal is bőségesen megelégednék ha a valótlan dolgok nem terjednének féktelenül, mint ahogyan a totálkáros evo árulása a neten, ahonnan ez a szappanopera indult.
Önigazolásra végképp nem vágyom, az azoknak kell akiknek nem jön össze egy szög egyszerű evo motor megépítése, az én igazolásom a fékpadi mérések, és a megtett kilométerek. Segítek :

http://www.bartosmotorsport.hu/


https://www.youtube.com/watch?v=XBEXUHf4j-A


https://www.youtube.com/watch?v=Gf4tQuUufNI


https://www.youtube.com/watch?v=q-VxlhFTY_s

A teljesség igénye nélkül, minden autómat fékpadon fejezem be, nem hasból mondok számokat, és mind, kivétel nélkül megy.

A szarrágóságról : (ha már így fogalmaztál) NEM, nem azért az valaki mert anyagilag rendben van, nem ebben az olvasatban kell megközelíteni ! NEM RÁD ÉS LACIRA ÉRTETTEM. És a legfontosabb !!! : NEM AZÉRT AZ VALAKI MERT NEM TUDOM LEHÚZNI ÁTBASZNI !!!!! ](*,)](*,) , hogy ez honnan jött. . . .
Tudod kikre gondolom h azok ? Tudod az említett sztoriban (Laciéban és a Tiédben is )a másik fél. És tudod miért, nem, nem azért mert egy nap alatt annyit keres amiről mi csak álmodunk(ha már ez is elhangzott) Hanem azért mert mindig volt egy vezetett excel táblánk, mai napig megvannak, amiben volt 7 jegyű összeg is, többször jeleztem az érintett felé, lassan szükségem lenne pénzre. Majd sokadik ilyen után megjelenik a műhelyben 60000 FT-al !!!!!!!!!!!! Ezt még tudta tetézni azzal h "Nem adott ki az autómata többet" . . . .
Remélem világos a történet, és a gondolatmenet amit levezettem. További sok sikert az evo nélküli életedben.

Üdvözlettel:
Bartos János


Az, hogy milyen hírek keringenek rólad, nagyrészt magadnak köszönheted, sajnos. Úgy csinálsz, mintha most jutott volna először vissza hozzád a dolog és mintha én indítottam volna el ezt az egészet egy szaros diffikonzollal. Ennél sokkal durvább történetek keringenek. Bárhova mentem, bármelyik szervizben is voltam, akárkivel is találkoztam, folyamatosan ment a sztorizás, nem csak rólad, hanem mindenkiről vice versa repkedtek a történetek, a váltóbebaszós dolgot személyesen hallottam Lacitól, de nem hiszem, hogy ezzel újdonságot mondok. A klubtalikról nem is beszélve, csak most kussol mindenki Lacit kivéve.
Nehéz ezen változtatni, de talán valami elkezdődött.
A totálkáros autó árulásához meg semmi közöm.

Turbót vettem VGergőtől és igen megsértődtek, hogy tőle van. Lehet az AC-t is tőle vettem, erre már nem emlékszem. Biztos igaz amit írsz, már sok mindenre nem emlékszem és le is szarom, és örülök, hogy nem kell ezzel foglalkoznom. És igen kicsit furcsállottam, hogy nem férek be egy olajcserére Hring előtt három nappal.

A motoromon meg hiába rugózol ennyit, nem tudsz beletaposni a lelkivilágomba, nem az én munkám, nem engem minősít.

A videók jók, erős autók, szépen mennek, granulálok a munkádhoz! Csak ez a három van?

B.Janika
2017. 03. 08., 12:54
Az, hogy milyen hírek keringenek rólad, nagyrészt magadnak köszönheted, sajnos. Úgy csinálsz, mintha most jutott volna először vissza hozzád a dolog és mintha én indítottam volna el ezt az egészet egy szaros diffikonzollal. Ennél sokkal durvább történetek keringenek. Bárhova mentem, bármelyik szervizben is voltam, akárkivel is találkoztam, folyamatosan ment a sztorizás, nem csak rólad, hanem mindenkiről vice versa repkedtek a történetek, a váltóbebaszós dolgot személyesen hallottam Lacitól, de nem hiszem, hogy ezzel újdonságot mondok. A klubtalikról nem is beszélve, csak most kussol mindenki Lacit kivéve.
Nehéz ezen változtatni, de talán valami elkezdődött.
A totálkáros autó árulásához meg semmi közöm.

Turbót vettem VGergőtől és igen megsértődtek, hogy tőle van. Lehet az AC-t is tőle vettem, erre már nem emlékszem. Biztos igaz amit írsz, már sok mindenre nem emlékszem és le is szarom, és örülök, hogy nem kell ezzel foglalkoznom. És igen kicsit furcsállottam, hogy nem férek be egy olajcserére Hring előtt három nappal.

A motoromon meg hiába rugózol ennyit, nem tudsz beletaposni a lelkivilágomba, nem az én munkám, nem engem minősít.

A videók jók, erős autók, szépen mennek, granulálok a munkádhoz! Csak ez a három van?

Tudom hogy nem Te indítottad el, nem is állítottam. De jó példa lett belőle, ennyi. Természetesen nem most jutott vissza először, idővel mind visszajut, mindig. Csak most telt be a pohár a totálkáros autóval. Pontosan tudom kitől ered a váltóbebaszós dolog, és persze hogy nem igaz. Ezért írtam, "mindenki mást mond mindenkinek mindig", de már kurvára nem érdekel. A motorodon nem rugózom, sajnálom ha magadra vetted. Tisztában vagyok vele ,ezt neked mint felhasználónak volt a legrosszabb megélni, természetes h nem téged minősít, ez nem is volt kérdés.
500-600 pluszos csak ez a három készült, meg a pályakocsim, de a saját ugye nem ér pontot. A 2,2-es stroker motoromból fut több, a fenti erősek is mind azok. Itt van egy video gyári evo9 (20G) turbóval, így szól :


https://www.youtube.com/watch?v=0Ne_dGMtTFg

És itt még a pályakocsimon is csak 20G volt :


https://www.youtube.com/watch?v=sZ3rN1pyEkc&t=111s

B.Janika
2017. 03. 08., 13:07
Tudom hogy nem Te indítottad el, nem is állítottam. De jó példa lett belőle, ennyi. Természetesen nem most jutott vissza először, idővel mind visszajut, mindig. Csak most telt be a pohár a totálkáros autóval. Pontosan tudom kitől ered a váltóbebaszós dolog, és persze hogy nem igaz. Ezért írtam, "mindenki mást mond mindenkinek mindig", de már kurvára nem érdekel. A motorodon nem rugózom, sajnálom ha magadra vetted. Tisztában vagyok vele ,ezt neked mint felhasználónak volt a legrosszabb megélni, természetes h nem téged minősít, ez nem is volt kérdés.
500-600 pluszos csak ez a három készült, meg a pályakocsim, de a saját ugye nem ér pontot. A 2,2-es stroker motoromból fut több, a fenti erősek is mind azok. Itt van egy video gyári evo9 (20G) turbóval, így szól :


https://www.youtube.com/watch?v=0Ne_dGMtTFg

És itt még a pályakocsimon is csak 20G volt :


https://www.youtube.com/watch?v=sZ3rN1pyEkc&t=111s

És Gyuri kocsija is 500 pluszos, elfelejtettem. Tehát négy készült ezekből.

MES-Racing
2017. 03. 08., 21:32
Pénteken egy klubtali? Túl jó a hangulat, hogy ezt veszni hagyjuk... :D

Oda se jönnél el....:D

MES-Racing
2017. 03. 08., 21:56
Na akkor utoljára ebben a témában én is!

Igen hívott tegnap a Jani, nem akartam felvenni, mert kurvára nem volt kedvem vitatkozni, sarat dobálni, bizonygatni, hogy ki hazudott, ki baszott át kit. Aztán mikor sokadszorra csörgetett felvettem gondoltam legyünk inkább túl rajta. A megbeszélgetés első 5-10 perce hangos kiabálással indult, tele volt indulattal, feszültséggel, érezhető volt mindkettőnknél, hogy régóta ki nem mondott mondanivaló fakad ki óriási amplitúdóval. Én elmondtam, hogy bármit írhat rólam ide engem nem érdekel, de a véleményemet tartom és én nem hazudok. Jani elmondta a problémáját és hamar kiderült, hogy alapvetően nem velem van a baja csak most szakadt el nála a cérna és pont én voltam a sor végén. Megbeszéltünk sok mindent, talán tisztázódtak is dolgok, nem hinném, hogy köszönés nélkül mennénk el egymás mellett, részemről legalábbis biztos, hogy nem.


A váltóbebaszós sztori az sztori, elmondom mi is történt amihez nekem valóban közöm volt és igen ezt több embernek is elmondtam, mert akkoriban nagyon rosszul érintett engem ez a dolog, nagyon átbaszva éreztem magam, még akkor is ha a Jani ezt nem teljesen így gondolja. A lényeg, hogy megkaptam késő délután az osztóművet és miután lefeküdt a család én kimentem szétszedni a garázsba és mikor láttam, hogy ez sem stimmel akkor iszonyatosan pipa lettem és még este 11-kor felhívtam a Janit, hogy ez kurva gáz. Majd azt mondtam neki, azonnal kerítse elő az én cuccomat és szívem szerint most beülnék az autóba levinném hozzá ezt a szart és bebasznám hozzá az ablakon.

A váltóbebaszós sztoriban valami olyasmi volt, hogy valaki ott állt a műhely előtt és a Jani nem jött ki neki és akkor akarta valaki bebaszni a váltót, jelentem ez nem én voltam. Az én váltó ügyemben én nem is találkoztam a Janival mert valakivel felküldte a másik főáttételt, találkoztam vele az M3 bevezetőn kicseréltük a szart egy jóra és ennyi.

Warbeast
2017. 03. 08., 23:54
Ahoj!
1000 + 1 éve :)

Sokmindent nem tudok hozzászólni a témához, kissé szomorú meg minden.

Bartos úr mintha még tartozna nekem pár cucc ellenértékével de mindez sajnos olyan régen volt hogy már nem emlékszem pontosan és lusta vagyok visszakeresni. Annyira nem is fáj, hisz volt ennél nagyságredekkel rosszabb élményem is másokkal, és igazából a Jani az ottvolt és segített, üzleteltünk oda vissza többször is gond nélkül, csak a legutolsó biznisz ragadt meg :)
Jut eszembe, a Vgergőnek valaki szóljon már hogy a váltóját fizesse ki, mert látom ő csak akkor hajlandó válaszolni ha valaki kiugrasztja a bokorból. Tudom, húzzak sorszámot meg minden de azért mégis. :)

carkillerz
2017. 03. 09., 04:13
Ahoj!
1000 + 1 éve :)

Sokmindent nem tudok hozzászólni a témához, kissé szomorú meg minden.

Bartos úr mintha még tartozna nekem pár cucc ellenértékével de mindez sajnos olyan régen volt hogy már nem emlékszem pontosan és lusta vagyok visszakeresni. Annyira nem is fáj, hisz volt ennél nagyságredekkel rosszabb élményem is másokkal, és igazából a Jani az ottvolt és segített, üzleteltünk oda vissza többször is gond nélkül, csak a legutolsó biznisz ragadt meg :)
Jut eszembe, a Vgergőnek valaki szóljon már hogy a váltóját fizesse ki, mert látom ő csak akkor hajlandó válaszolni ha valaki kiugrasztja a bokorból. Tudom, húzzak sorszámot meg minden de azért mégis. :)

Üdv a klubban :mrgreen:

ATTILA EVO 7
2017. 03. 09., 21:00
Hi!

Nem kell valakinek az EVO-m?????.2.2 Stroker,HKS turbo,Karbon ülés,homológ cső,teljes karbon belső 1160 kg.........stb..stb..

Igaz,hogy nem a NAGYMESTER építette:),de azért elég jópofa.Beszámítok kocsit,lovat egyebet.

B.Janika
2017. 03. 10., 08:10
Hi!

Nem kell valakinek az EVO-m?????.2.2 Stroker,HKS turbo,Karbon ülés,homológ cső,teljes karbon belső 1160 kg.........stb..stb..

Igaz,hogy nem a NAGYMESTER építette:),de azért elég jópofa.Beszámítok kocsit,lovat egyebet.

Tudhatjuk mi az ára, a készpénzes. És mik vannak benne, milyen márkájú cuccok, főtengely, veztengely,dugó,hajtókar, stb. A hajtás cuccok is érdekelnek, sper, kuplung, váltó.
Üdv. A NAGYMESTER.

Silva
2017. 03. 10., 17:10
Tudhatjuk mi az ára, a készpénzes. És mik vannak benne, milyen márkájú cuccok, főtengely, veztengely,dugó,hajtókar, stb. A hajtás cuccok is érdekelnek, sper, kuplung, váltó.
Üdv. A NAGYMESTER.

Jani lesz mostantól " Akit nem nevezünk nevén" . Voldemort helyett " A NAGYMESTER " -ként kell rá hivatkozni. Akkor talán nem jut hozzá vissza minden :highly_amused:.

Nekem úgy tűnik, hogy "A NAGYMESTER" a régi hibákból, kissebb/nagyobb ferdítésekből tanulva próbál feljebb lépni. Azokat lerázni magáról. Csak a múltban történt esetek kihatással vannak a jelenére. Hiába próbál más útra térni, mint egy ex fegyencnek, neki is folyton fel róják a régi "hibáit".

Ismerek fórumtársat akit szintén károsított ilyen/olyan módon, és olyat is aki teljesen pozitívan nyilatkozott róla. Végig hallgattam másod, harmad kézből érkező storykat is. De egyikben sem emlékszem arra, hogy a tudását, hozzáértését vitatták volna (kivéve a programozás terén még Lanciás időkből - Másik tunertől...-De, ahogy követem a fórumot, nekem úgy tűnik, ezen a téren fejlődött a legtöbbet.) Minden esetben a "gányol", "taknyol" , "farag" ... viszont sokszor elhangzott. Egyikre emlékszem is, mikor a mesélő szeme láttára 1 db "papagájfogó" segítségével szelepfedélig bontott egy autót. Fröcsögtek a vízcsövek, pattogtak a patentek..." De 1,5 óra alatt meg hengerfejezte az utcai audit talán..." .

Arra gondolok, hogy neked az egyik legnagyobb hibád, hogy a kis pénzű, vagy tákolni vágyó tulajdonosoknak engedtél. Ezért nem minden esetben olyan minőségű munkát végeztél el, a tulajdonos kérésére, amit jó érzéssel ki adtál volna a kezedből alap esetben. Félmegoldások/Gyors orvoslások, amik csak ideéglenesek lettek volna, de végül úgy maradtak... Mint a Coca Colas kupakkal ledugózott nyílás. Vagy éppen egy átfaragott vezérmű kerék. Őrzök ilyeneket a garázsban, emlékeztetőül.:

https://www.kephost.com/images/2017/03/10/DSC_0645.th.jpg (https://www.kephost.com/image/wqRZ)


Velem előfordult, hogy érdeklődtem egy autóról, és a tisztelt építő/karban tartó nekem teljesen mást mondott róla, mint annak akit régóta ismert. (lehet az eladónak akart segíteni, de ezzel a saját nevén ejtett csorbát).

Remélem egyre több utcai 5-600+ HP-s bűntető készül. Jó látni, hogy végre működik a tunying a "RED SUN" on innen is! Nem csak rallycrosson meg verseny pályán hallhatunk 4g63 at rotyogni... EVOX Project lesz valamikor?
Légyszíves belém nem marj nagyot! Nagyon próbálltam Peace-es lenni :D

Ui.: A NAGYMESTER szerel még lanciákat? Van nálam 2 HF inti (legalábbis annak vettem) termosztát, az egyik egy kibelezett példány nyári használatra. Elküldeném neki, hátha ő több hasznát veszi. Meg Inti ECU is (az van ráírva)...


] https://www.kephost.com/images/2017/03/10/DSC_0648.th.jpg (https://www.kephost.com/image/wqRV) https://www.kephost.com/images/2017/03/10/DSC_0649.th.jpg (https://www.kephost.com/image/wqR6) https://www.kephost.com/images/2017/03/10/DSC_0651.th.jpg (https://www.kephost.com/image/wqRM) https://www.kephost.com/images/2017/03/10/DSC_0653.th.jpg (https://www.kephost.com/image/wqRu)

B.Janika
2017. 03. 10., 17:44
Szia Silva !

Miért marnék beléd ? ;) Semmi baj nincs azzal amit leírtál, és a tartalma is közel áll a valósághoz, mint ahogy írtam is, utólag tudom mikor mit nem kellett volna elvállalnom, vagy másképpen csinálni. Én sem vagyok makulátlan, mint ahogyan senki sem, de ezen már nem tudok változtatni. Vállalható amit írtál, él teljesen korrekt stílusban tetted. A vezérműkereket tuti nem én csináltam
:), én biztosan nem így tákoltam volna régebben.:mrgreen: Ameddig nem volt fokolókerekem Lanciához addig kivettem a stiftet a veztengelyből, közös ismerősünk Lanciájához már volt fokolókerekem. ;)
X-es projekt biztosan nem lesz mostanában, egy ügyfelem sem birtokol X-est, és még nincs tapasztalatom a motorjával.
Bár érdekesség képpen elmesélem hogy ez valójában nem Mitsubishi motor. 90%-os változatában vette a Mitsubishi a Kia-Hyundai konszerntől. A mostani Kia TCR-es autóban első ránézésre X-es motor van, csak a veztengely mozgatás nem stimmel, azt másképp oldották meg mint a Mitsubishi. Először nem értettem, később tudtam meg hogyan volt a motor kooperáció.
Már nem Lanciázok aktívan. Ugyan most építek egy gyönyörű 93-as Evoluzione-t, motorvezérlőm egy nagy kartondobozzal van :), és persze mindenem. De azért köszönöm.
Üdv.

Silva
2017. 03. 10., 17:57
A Lancia építését remélem Dokumentálva láthatjuk majd viszont a Fórumon! Szerintem többen is szívesen követnénk.

- utólag, az évek múlásával az ember sokmindent máshogy lát és gondol. Kérdés, hogy mit kezd ezzel a tudással.

Nekem az maradt meg belőle, hogy soha többé nem fogok tuningolt autót venni.
A széria utcai autóimat is olyan rossz érzéssel hagyom ott a szervízbe, mintha mindent ki akarnának lopni belőle... Össze akarnák karcolni és minimum kimennek egy körre lerúgni a guikat. Opel szervízbe loptak már ki plüss kabalát, Mercibe tettek tönkre autómata váltót, Mitsubishiből szivargyújtós töltőm tűnt el és az apróm... Szerintem a márkaszervizek 90 % ban maximum olaj cserére képesek a szerelők , arra sem mindíg... Egy sima olaj+szíj csere után 5km el esett szét vízpumpám. Hagytam el cooler csövet is. Az EVO-t elvittem specialistához, ő mikor vezérlést cserélt elfelejtette lehúzni szerintem a Klíma csatiját emiatt leszakadt... (gondolom lógatták a motort). De szólni elfelejtettek természetesen. ( olajcsere + vezérlés ) ért fizettem 230 000 Ft ot...

Lehet csak felénk van komoly gond a szervízekkel, de félek már egy fékbetét cserére is vinni az autót...

Papírtigris
2017. 03. 10., 18:02
Arra gondolok, hogy neked az egyik legnagyobb hibád, hogy a kis pénzű, vagy tákolni vágyó tulajdonosoknak engedtél. Ezért nem minden esetben olyan minőségű munkát végeztél el, a tulajdonos kérésére, amit jó érzéssel ki adtál volna a kezedből alap esetben. Félmegoldások/Gyors orvoslások, amik csak ideéglenesek lettek volna, de végül úgy maradtak... Mint a Coca Colas kupakkal ledugózott nyílás. Vagy éppen egy átfaragott vezérmű kerék. Őrzök ilyeneket a garázsban, emlékeztetőül.:




Az a baj, ha Én írok seggnyalásnak fog tűnni, pedig nem. A kimondhatatlan nevű tunerrel én is veszekedtem, szerintem nem is egyszer, mondjuk én inkább az időpont csúszások miatt. Ez egyébként változott az autóm elkészülte óta, legalábbis az önöndító és generátor cserék ígért időben megvoltak! De, Én egy dolgot nem értek: igénytelennek mondjuk, (nem egy high-tech műhely, ez tény) és szemétből tesz össze autókat. Ez utóbbit hallottam pár embertől, az enyém készülte alatt. Viszont, ha valóban szemeteket pakol össze, akkor még nagyobb zseni, mint itt bárki, hiszen ezek a szemétből épített szarok, erősek és még csak szét sem hullottak, ellenben a sok márkás cuccból összerakott autóval. Szóval, működött az átfúrt fokoló kerék? Valószínű igen. Akkor csak a szemedet baszta gondolom. De teljes mértékben igazad van, lehet a kispénzű embereknek engedett az elején, ezt én nem tudom.
Én egy dolgot kértem, kurva erős autót. Megkaptam, pont nem érdekel, ha trabant alkatrészekkel tette össze, az sem, nyilván ez az Én véleményem. Peace:D

Silva
2017. 03. 10., 18:37
Az a baj, ha Én írok seggnyalásnak fog tűnni.... Szóval, működött az átfúrt fokoló kerék? Valószínű igen. Akkor csak a szemedet baszta gondolom. De teljes mértékben igazad van, lehet a kispénzű embereknek engedett az elején, ezt én nem tudom.
Én egy dolgot kértem, kurva erős autót. Megkaptam, pont nem érdekel, ha trabant alkatrészekkel tette össze, az sem, nyilván ez az Én véleményem. Peace:D

Sajnos az én autóm ~ 500 km tert tett meg Vásárlás után. Valószínűleg nem a "fokolóS" kerék miatt ez igaz! Rengeteg más gond is volt vele, ezeket a régi dolgokat már nagyon nem akarom pedzegetni, már csak nevetek rajta. De egy 0 ra síkolt hengerfejet csak nem tart meg az ember a polcon :D Be került a sok saját magam álltal elbaszarintott "hülyevok" dolgok közé. A Rally Szalag is sokmindenre megoldás, a parcfemébe az első napon mégse nagyon látni...

Személy szerint örülök neki, hogy megy az autód és csattogóssal riogatod a népet. Pár napig nekem is volt szerencsém olyan EVO val járni amibe Szekis volt ( Bunker álltal emlegetett KAPS) Semmihez sem hasonlítható élmény, a Pirosnál feltolni az ALS-t A Szekit magadra húzni, ahogy ugrik kicsit előre a kocsi érzed, hogy feszül már a hajtás, aztán raTattA 2- Piissszzzzz 3 :D Vissza váltásoknál is a gázfröccsök és a váltókar Pumpálása... Annyira mechanikus :love_heart: .

Anno neked DCS vel volt itt össze tűzésed nem?

Jah és Ezek Után, ha nálatok eszem kihívom az Állategészségügyet meg mindent, mert NYERS A HAL! Mert Beszótáááá! :glee:

Papírtigris
2017. 03. 10., 18:58
Sajnos az én autóm ~ 500 km tert tett meg Vásárlás után. Valószínűleg nem a "fokolóS" kerék miatt ez igaz! Rengeteg más gond is volt vele, ezeket a régi dolgokat már nagyon nem akarom pedzegetni, már csak nevetek rajta. De egy 0 ra síkolt hengerfejet csak nem tart meg az ember a polcon :D Be került a sok saját magam álltal elbaszarintott "hülyevok" dolgok közé. A Rally Szalag is sokmindenre megoldás, a parcfemébe az első napon mégse nagyon látni...

Személy szerint örülök neki, hogy megy az autód és csattogóssal riogatod a népet. Pár napig nekem is volt szerencsém olyan EVO val járni amibe Szekis volt ( Bunker álltal emlegetett KAPS) Semmihez sem hasonlítható élmény, a Pirosnál feltolni az ALS-t A Szekit magadra húzni, ahogy ugrik kicsit előre a kocsi érzed, hogy feszül már a hajtás, aztán raTattA 2- Piissszzzzz 3 :D Vissza váltásoknál is a gázfröccsök és a váltókar Pumpálása... Annyira mechanikus :love_heart: .

Anno neked DCS vel volt itt össze tűzésed nem?

Jah és Ezek Után, ha nálatok eszem kihívom az Állategészségügyet meg mindent, mert NYERS A HAL! Mert Beszótáááá! :glee:

Ez most már, a pszichológia rovat, uh hozd csak fel a régi sérelmeket:twisted:
Nekem úgy tűnik, eddig csak kiderült, az érem másik oldala is.
Hidd el, nálam jobban senki nem örül a kocsimnak, bár nekem nem volt kérdés, hogy nem csak egy kör van benne. Igen, a szekire áll rendesen, megunhatatlanul :twisted:
Igen, tanulatlan kezdő koromban, nekem volt a DCS vel, itt is van minden leírva. Na az átbaszás, akárki akármit mond :). Amúgy itt, kb az 580 stabilt mondta a tuner, mint utólag kiderült, hogy nagyobb legyen az öröm. Hiszen én, tényleg csak egy fakezű felhasználó vagyok.
A hal nyers, bár nem mindegyik. Hívd nyugodtan, bár inkább engem hívj ki, mert még mindig nem tudok mindenkit beazonosítani, nick név alapján :)

MES-Racing
2017. 03. 10., 21:07
Tudhatjuk mi az ára, a készpénzes. És mik vannak benne, milyen márkájú cuccok, főtengely, veztengely,dugó,hajtókar, stb. A hajtás cuccok is érdekelnek, sper, kuplung, váltó.
Üdv. A NAGYMESTER.

http://rallycarsforsale.net/ads/evo6-time-attack-hillclimb-racecar-for-sale/

A Gyuri kocsija árából majdnem kijönne kettő belőle ha jól tudom....

B.Janika
2017. 03. 10., 21:20
http://rallycarsforsale.net/ads/evo6-time-attack-hillclimb-racecar-for-sale/

A Gyuri kocsija árából majdnem kijönne kettő belőle ha jól tudom....

Ezt már belinkelte Zsolti pár oldallal ezelőtt, hát nem kér érte keveset. . . , Attiláé jóval olcsóbb, hívott délelőtt. . .

Roller75
2017. 03. 11., 20:19
Az egész cécót végigolvasva, konkrét véleményformálás nélkül ez a videó jutott eszembe: http://indavideo.hu/video/Minden_vita_az_interneten

simigeri
2017. 03. 11., 22:14
thumbs_up

Viktor
2017. 06. 06., 08:20
Eladó lett az autóm, konfigot írok hamarosan.




Viktor kilencese talpraállítás közben :

http://kepkezelo.com/images/uen2a9ecpg7eqwjqmk5s.jpg

http://kepkezelo.com/images/755h5l32jh1rlkdvcy3y.jpg

http://kepkezelo.com/images/sw7ntlyxns2o46gvt0x8.jpg

http://kepkezelo.com/images/ayg4weaj6hwwzi0wcfa0.jpg

http://kepkezelo.com/images/1dfw9xyf703ifv4vxp9q.jpg

http://kepkezelo.com/images/6vz7g7vf8jun06hd3x6h.jpg

Sérülésmentes, jobb kormányos karosszéria, tűzfal csere gyári ponthegesztéseken lefúrva, ponthegesztő géppel vissza hegesztve, alja, és ahol kellett homok fújva. Az elérhető legjobb anyagokkal lekezelve, üreg és alvázvédve,stb .

Coppermine
2017. 07. 31., 14:15
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_evolution3_ralliart_2.0_gsr-11665790

erről vkinek bármi infó ?

carkillerz
2017. 07. 31., 16:13
Szép kocsi de sajnos nem tudok semmit róla, és csak ha nagyon durván patika akkor ér ennyit viszont relatív olcsó balosítani.thumbs_up

Ennyiért majdnem kettőt vehetsz kint:

https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/mitsubishi-lancer-evolution-3/16058035

Coppermine
2017. 08. 13., 13:53
Szép kocsi de sajnos nem tudok semmit róla, és csak ha nagyon durván patika akkor ér ennyit viszont relatív olcsó balosítani.thumbs_up

Ennyiért majdnem kettőt vehetsz kint:

https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/mitsubishi-lancer-evolution-3/16058035

tárgyaltunk az eladóval, 2.8M körül odaadja, de végül nem lett autó beszámítás, így nem ütötte nyélbe az üzletet az ismerősöm

Coppermine
2017. 08. 13., 13:54
újabb kérdés :

https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_viii_rs_kivitel._ecutek-11483843

miért olcsóbb 1.1M-val, mint a másik Evo8, amit árulnak (sárga), ahhoz képest, hogy fele annyit futott, és kereskedésben van ? :shock:

ismeri esetleg valaki ?

kicsievo
2017. 08. 13., 14:33
újabb kérdés :

https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_viii_rs_kivitel._ecutek-11483843

miért olcsóbb 1.1M-val, mint a másik Evo8, amit árulnak (sárga), ahhoz képest, hogy fele annyit futott, és kereskedésben van ? :shock:

ismeri esetleg valaki ?

FQ-e volt. Ot kerdezd.
Mondjuk az Rs kivitelben erosen ketelkedem. Az azt jelentene, hogy tekeros ablakemelo, vas difi es a hajtaspumpa elol van.
Ja es ha ennyi km-es rs lenne akkor min. 50%-al dragabb lenne. Kulfoldon Rs-t ennyi km-el 40ezer juro alatt nem latsz. Es ha jol tudom az csak feherben volt es fekete ajtonyitoval.

Edit:
Volt pirosban is de ott is fekete volt a kilincs

B.Janika
2017. 08. 13., 20:46
FQ-e volt. Ot kerdezd.
Mondjuk az Rs kivitelben erosen ketelkedem. Az azt jelentene, hogy tekeros ablakemelo, vas difi es a hajtaspumpa elol van.
Ja es ha ennyi km-es rs lenne akkor min. 50%-al dragabb lenne. Kulfoldon Rs-t ennyi km-el 40ezer juro alatt nem latsz. Es ha jol tudom az csak feherben volt es fekete ajtonyitoval.

Edit:
Volt pirosban is de ott is fekete volt a kilincs

Opcióként rendelhető volt klíma és elektromos ablak, mára már szinte csak ilyen RS-ek maradtak meg utcára.

kicsievo
2017. 08. 13., 21:11
Opcióként rendelhető volt klíma és elektromos ablak, mára már szinte csak ilyen RS-ek maradtak meg utcára.

Ezt te tetted rendbe. Tenyleg rs? Es a km? Ha igazak a leirtak akkor ez ajandek ar erte...

D16V
2017. 08. 13., 21:19
Van saját oldala is a kocsinak a tagok között

FQ-400
2017. 08. 14., 06:57
Utólag ment bele a klíma. nincs benne állítható hajtás sem, rádiót is utólag raktuk bele, full fapad volt.

FQ-400
2017. 08. 14., 07:02
És azért ennyi az ára, mert eladni szeretném, nem pedig hírdetni. De azért ahogy hallom, megy még így is a fingfűrészelés gazdagon... :D

Coppermine
2017. 08. 14., 07:15
És azért ennyi az ára, mert eladni szeretném, nem pedig hírdetni. De azért ahogy hallom, megy még így is a fingfűrészelés gazdagon... :D

mesélj róla :mrgreen: elolvastam a sztorit a saját alfórumában, azóta úgy van a kocsi, ahogy Bartos úr megépítette ? egyik ismerősömet érdekli, ő keresett meg, hogy nézzek utána. ha gondolod dobj róla infókat PÜ-ben (amúgy Te / Ti áruljátok, vagy el lett adva egy kereskedésnek ?)

kicsievo
2017. 08. 14., 08:43
En nem neveznem ezt fingfureszelesnek. De ha tenyleg rs akkor hirdesd meg kulfoldon es sokkal tobbet kaphatsz erte...es nem fog menni a "fingfureszeles"

FQ-400
2017. 08. 14., 08:59
Fingfűrészelés amit csinálnak.... Nem az érdeklődés része, hanem tipikus magyar vásárlók.. Kopog a bal első szilent, az már -8 millió mert lakatoltatni kell és ketté van törve a rugó/gátló/kardán minden szar.. Aztán jönnek a baromságok :D - Műszaki zsenik országa vagyunk, hangra tudják mi a baj.

Egyébként csak be van adva a kereskedésbe, mert nem tudom hol tárolni.

Amióta Janinál elköltöttünk a rendbetételre egy kisebb vagyont, 1 hónapot használtam napi szinten. Utána rögtön cseréltem is benne egy olajat, nagyjából ennyi a története. Csitti-vitti, hátső lökhárító bal oldalán picit sérült. Ezen kívül semmi baja nincs, Janika mindent kicserélt benne. Annyi, hogy a program ki van rá fizetve, de egyszerűen nincs időm levinni Janikához, hogy megírja. De majd beszélek vele, mert talán most szabadabb lesz az időbeosztásom...

Papírtigris
2017. 08. 14., 09:46
tárgyaltunk az eladóval, 2.8M körül odaadja, de végül nem lett autó beszámítás, így nem ütötte nyélbe az üzletet az ismerősöm

Én számolok be autót, motort, kismalacot 😎😎😃

B.Janika
2017. 08. 14., 20:54
Ezt te tetted rendbe. Tenyleg rs? Es a km? Ha igazak a leirtak akkor ez ajandek ar erte...

Igen én tettem rendbe, motorját , turbóját, programot, és azt hiszem fékbetéteket is kapott. A saját topikjában vissza lehet keresni az előéletét, de inkább kimásolom egy részét :

Elkészültem végre az autóval, csütörtökön át is adtam. Nagy nehezen valamennyire sikerült kibogozni a múltját, és ezzel együtt megfejteni a rengeteg eddigi meghibásodások okait.
Botkáéktól származik, volt benne csattogós, Motec, stb. Majd mikor Szabiék megvették kikerültek belőle a finomságok és Botkáék visszatették a valamikor régebben megírt Ecutekes motorvezérlőt. Most is az van benne mert a dobozon látható még halványan az „ecutek” felirat. Mikor hozzám került levettem a hengerfejet és egyből látszott hogy szegény keveréken ment folyamatosan, tiszta dugótető, szétégett(nagyon) turbó, átégett hengerfejtömítés. Ezen felül lógott a sziloplaszt(!!!!) mindenhonnan. Konzultáltam Szabolcs Édesapjával és azt javasoltam most akkor legyen szétszedve és végre normálisan összerakva, egyszer kell megcsinálni és meg fogja hálálni. Egy motorfelújítás, turbófelújítás, és pár apróság után bekerült a szélessávú szonda, azonnal kiderült amit már sejtettem, szegény keverék. Tudtam hogy elméletileg Ecutekes, a hátulján ott a matrica illetve Szabolcsék is ezt az infót kapták Botkáéktól. Ha valóban az nem is tudom itthon kiolvasni, csak aki csinálta az fér hozzá. Tettem egy próbát és láss csodát simán kijött a tartalom. Gyakorlatilag gyári tartalom volt túlzottan meghúzott nyomással , mindenhol +2 fok gyújtással , kiírt tiltásokkal és pár módosítással. Viszont az immobiliser kód stimmelt hiszen működött a kocsi, tehát nem valószínű hogy a „sziloplasztos” szerelő tüntette el az Ecuteket, Ő sem férhetett volna hozzá az imo. kódhoz, csak simán kontár volt, és nem csak a sziloplaszt miatt, nem is érdemel szót. Innentől nem foglalkoztam az Ecutek kérdéssel, lehet soha nem is volt az. A motorvezérlőben lévő lambda értékek nem tűntek rossznak, sőt inkább dúsra voltak írva, ezért benzinpumpát cseréltem, ezzel túlzottan be is dúsult. Visszaírtuk a nyomást de még mindig magas volt, kiderült az évek folyamán a druck labda is kilukadt.
Egy napos programozás után kezdett hasonlítani egy jól működő nyolcasra. :)
Így utólag túl sok az ismeretlen a sztoriban, valahol valaki megírta a programot egy nem 100 % benzinpumpával ami lassan tovább romlott, közben csapágyas lett és elkerült egy nem megfelelő szerelőhöz aki tovább fokozta a problémát a mérhetetlenül hanyag összeszereléssel.

Ennek ellenére a hirdetésben ECUTEK-esként szerepel, nem értem miért. Szabolcs, való igaz sok idióta hív aki evót akar venni, és nagy részük álomvilágban él. De azért látszik az autón Botkáék keze nyoma, kétféle első lámpa, műgyantás elemek, és nem csak a kilences első lökhárító, ha jól emlékszem a bölcső körül is van valami tré. Játszósnak FRT-re sok a 4,5, a makulátlantól pedig messze van, nem lesz könnyű eladás szerintem.

FQ-400
2017. 08. 15., 06:56
Nem tudom, hogy miért írja ECUTEK-esnek, elmondtam a Szabolcsnak, hogy nem az..

Bölcső meg rendben van, ott a fogaskoszurúnál kérdeztem a borítást, hogy az hiányzott. - Ja és igen, más a lámpa mivel USA.. És a forgalomba helyezés miatt kellett beletenni EU-s lámpát, azzal meg nem foglalkoztam. Egyébként úgy fest, hogy megvan rá a vevő.

GWRH
2017. 09. 07., 08:17
Ezzel mi lehet, hogy ennyire olcsó?

https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix-11951775

Marschall
2017. 09. 07., 08:31
Ezzel mi lehet, hogy ennyire olcsó?

https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix-11951775

Azt hiszem ez a kocsi volt fent jó pár hónapja olyasmi szöveggel, hogy edző autó ennek megfelelő állapotban stb....... Azért ennyi.

kicsievo
2017. 09. 07., 10:53
Az ules ujra huzott es az is szet van repedezve + elol kristalylampa nem eredeti 9es.
Csodalkoznek ha ebben csak ennyi km lenne.

mukkos
2017. 09. 07., 13:17
Tegnap hívtam, már elkelt csak nem vette le. Játszósnak jó lett volna.

GWRH
2017. 09. 07., 13:31
A subaru mellé egy EVO is?
Nem lett volna az sok kicsit?

Vagy át akarsz állni a mi oldalunkra?

mukkos
2017. 09. 07., 15:58
A subaru mellé egy EVO is?
Nem lett volna az sok kicsit?

Vagy át akarsz állni a mi oldalunkra?

Subarut eladtam másfél éve, most egy Renault Clio Rs Cup-ot nyuzok utcán pályán.
Volt már kettő Subarum kipróbálnék valami mást.

GWRH
2017. 09. 07., 18:17
Az eladásról nem tudtam.

De a legjobb helyen vagy, hogy kipróbáld az IGAZ ÖSVÉNYT!

Sok szerencsét és sok lóerőt kívánok hozzá!

Coppermine
2017. 12. 11., 15:10
https://hirdetotabla.duen.hu/ver_enyaut/rally/mit_ubi_hievoiii

SomaG
2017. 12. 20., 08:38
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_viii-12374443

újdonság mit tudunk róla?
:)

Ceofang
2017. 12. 20., 19:59
Ha ez 6 milla, akkor az enyem mar 10 folott jar :-\"

Coppermine
2017. 12. 21., 08:40
Ha ez 6 milla, akkor az enyem mar 10 folott jar :-\"

van benne szotyi, ha megnézem, hogy miket árulnak 4-5M közt, akkor ez talán 5-5.5 környékén még elférne, nem ?

Ceofang
2017. 12. 21., 09:30
Minden annyit er, amennyit kifizetnek erte. Es mindent annyiert lehet hirdetni, amennyiert a hirdeto (direkt nem eladot irtam) akarja. :)

Nem akarom fikazni. Az allapotat mindenki doltse el maga. Csak csodalkoztam, hogy hol jarnak manapsag a hirdetesi arak (a sok motyóval egyutt is) es osszehasonlitottam ezt az ominozus autot az enyemmel.

SomaG
2017. 12. 21., 09:47
Nem szotyi hanem kerékarzenál.

Tetszik hogy nem garázsbantartós nem dohányzós csajos autónak árulja.
Ezzel a refisorral meg kerékfelhozatallal a pályán sosem járt csak hétvégi autónak használt hirdetés barokkos túlzás lenne.
Persze ha rendesen volt szervizelve még jó is lehet.

Szerintem el fog kelni.




van benne szotyi, ha megnézem, hogy miket árulnak 4-5M közt, akkor ez talán 5-5.5 környékén még elférne, nem ?

SomaG
2017. 12. 21., 09:50
Tényleg érdekes ez EVO árfekvés manapság.
Amíg futott a széria (vagy akár kb. 7 évvel ezelőtt) bőven lehetett 4 mill környékén VII - IX venni.
Most

VI - nincs
VII - mind ha nem is létezett volna
VIII - csak amerikai 6 körül
IX - nincs

X - nem kell. :D

SomaG
2017. 12. 21., 09:56
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_viii-10500726

Ezt nem értem.
Ez már nagyon rég óta fent van.

Az ára nagyjából nem sokat változott az elmúlt évben.
Nem hívtam megmondom őszintén, mert szeged nekem nagyon az ország másik végén van, meg (SXV450 ne vedd sértésnek) de a sárga annyira nem tetszik. :) Persze a tiéd tetszik, de ez olyan fakó sárga nem olyan szép citromsárga mint a tiéd.

Marschall
2017. 12. 21., 11:31
Azért nem kelnek el mert az emberek nem akarnak kiadni 5.5 - 6 mFt egy ilyen autóra amit valaki, vagy valakik már 10szer kiélveztek így-úgy.
Szerintem a kereslet meglenne ezekre, ha újra 4 körül lenének, de nem lesznek ugyanis egyre kevesebb van belőlük. Amire meg alig kell költeni olyan szinte meg már nincs.
Sokan úgy gondolkoznak, hogy ha egyszer volt már 4mFt az ára, akkor miért adna ki érte 6-ot, ami öregebb lett 5 évvel meg még leéltebb összelegózott. (tisztelet a kivételnek)
Ezen sokan nem tudnak szerintem túllépni. (nyilván pörög a havi költség lista a szemük előtt, hogy tuti lesz az meg az vele)
Szórakozós autónak meg megint csak drága.
Egyébként szerintem sokan agyalnak akiknek egyszer volt, csak valamiért eladták, hogy újra vegyenek evót vagy sti-t. Nem egy ilyen ismerősöm van. Na most egy ilyen embernek nehéz eladni egy 6 milliós autót amit egyszer már vett 4 ér 5 évvel fiatalabb kiadásba.
Én is így voltam sokáig ezzel.
Vadásztam hónapokig, illetve vártam hátha felbukkan valami értelmes VIII-IX 4 -4.5 környékén, de az itt becsatolt sárga már akkor fent volt 6.5 ér, és VIII -as, :D
A IX-est ennyiért el is engedtem, aztán rájöttem, hogy a VIII-ast is lassan el kell. Aztán jött a telefon egy patika IX-es ről amit nem hittem volna, hogy van ilyen. (kitartás meghozza a gyümölcsét) Igazából normál autó esetében semmi extra, egy széria nem sok kilométeres sérülésmentes autó, de evóba már teljesen feladtam, hogy találok ilyet.
Aztán megláttam megszerettem, és persze drágábban mint 4.5 de elhoztam, ráadásul IX ami nekem fontos volt.
Reálisan láttam, hogy ez a piac ennyit ér ez van kész. Azt is gondolom, hogy ezek lejjebb már nem mennek.
Felzárkóztunk a mobile.de árakhoz. Én a régi USA VIII-asom 4.5 ba adtam el 2012-körül, ami 2005-ös évjárat volt, és volt sérülve már minimálisan (nem nálam). Úgyhogy reális árnak gondolom a mai napig a IX-esem. 2008-as EU jóval kevesebb méterrel, és festésmentes.
A mai napig minden pillanatát élvezem, és egy percig nem bántam meg, hogy megvásároltam.
Eddig bizonyított, mert csak tankolni kellett bele, meg olajat cserélni.
Ma reggel a pékségből kifele jövett egy régi sti tulaj barátom megkér, hogy vigyem már egyet mert hiányzik neki ez a féle autózás, és fülig érő szájjal mondja az autózás után, hogy milyen jó, hogy vannak még ilyen emberek akik ilyen autókkal járnak, számomra nagyon jó érzés.
Beleül és azt mondja" ú ez a Japán illat, ez volt az STI-be is" :D
Érdekes mert van neki egy GT86-os Toyotája, és mégis erre vágyik azt mondja "mert MÁS".
Többek közt ő is gondolkozik újra egy ilyen vásárlásán, csak hát ugye már logikailag nehéz meghozni a döntést a fent leírtak miatt.
SRÁCOK több ilyen autó mint az STI vagy EVO nem lesz. Akinek van ne adja el vigyázzon rá, akinek nincs az meg ha teheti vegyen egyet ha vágyik rá, (lehetőleg jót, jó áron :) )és én azokon sem röhögök akik télen garázsban tartják, és nem jönnek ki vele. Ezekre már illik vigyázni úgy gondolom.
Ezek a mai hasonszőrű sportautók egyszerűen PONT ezt az érzést nem adják meg, és sokan vagyunk akik PONT ezt az érzést élik, mert volt benne részük és annyira megragadta az embert, hogy egy életen át elkíséri.
Lényeg a lényeg turbós 4x4 ilyen hajtással, és illattal :) nincs, és nem is lesz már ilyen. Új Focus RS-t ezzel a motorbajjal hagyjuk......
Mai gyerekek meg autóversenypálya közelébe se mennek, főleg nem rally.

GWRH
2017. 12. 21., 12:08
Ezt nagyon szépen összefoglaltad!

Erre egy "sima" like nem is elég.
Én sosem adom el az enyémet.
Még a kis szutyok 150 e Ft-os astrámat is féltem télen, hogy nehogy valaki megtörje, mert csúszik az út, és sok ember nem tud vezetni. Én megdolgoztam azért az autómért is. De az EVO nálam szerelem, és télen fűtött garázsban pihen.

Nem akarok politizálni, de szerintem a nyugdíj rendszer össze fog omlani, amire én lennék nyugdíjas. Addigra minimum 10 teljes évnyi nyugdíjat fog érni egy EVO.
Kell ennél jobb befektetés?!?

Ceofang
2017. 12. 21., 12:50
"Sokan úgy gondolkoznak, hogy ha egyszer volt már 4mFt az ára, akkor miért adna ki érte 6-ot, ami öregebb lett 5 évvel meg még leéltebb összelegózott. (tisztelet a kivételnek) "
-Teljesen így van. 5-7 éves korukig volt egy erős áresésük az Evoknak. Úgy 2012 körül volt egy minimum szint (a vételi 11mFt-ról a VIII-asok 3,5-4,5 köré estek, a IX-esek kb. 5 - 6 közé). És 5-7 évesen azért még lehetett találni szépen megőrzött példányokat. Aztán évről évre elkezdtek lassacskán felfelé kúszni az árak, kb. évente 6-8%-ot. Az állapotok pedig többnyire romlani.

Nehéz ezt elfogadnia annak, akinek amúgy vételi szándéka lenne. Tulajdonosként (és vagy) eladóként meg nyilván mindenki örül ennek. Enyhe, hobbiautós használat mellett is hoz a konyhára mondjuk évi 8%-ot. Az elég durva. És idővel lehet, hogy exponenciálisan fog nőni. Viszont emiatt egyre parább lesz használni. Ha valami mazsola autós nekimegy egy Evonak es EuroTax alapján számolja ki a köt.biztosító az értékét. Háááát köszi.

Sti-k is kb. ugyanebben az ütemben drágultak. 5 éve hibátlan Bugeye Sti-t lehetett venni 2,6-3,2 körül. Tudom, mert én is többet megnéztem személyesen anno, az Evo előtt. Illetve több Sti-s barátom vett akkortájt kocsit. Mostmár sokat futott és sokat látott WRX-ek mennek annyiért.

Marschall
2017. 12. 21., 12:53
Ezt nagyon szépen összefoglaltad!

Erre egy "sima" like nem is elég.
Én sosem adom el az enyémet.
Még a kis szutyok 150 e Ft-os astrámat is féltem télen, hogy nehogy valaki megtörje, mert csúszik az út, és sok ember nem tud vezetni. Én megdolgoztam azért az autómért is. De az EVO nálam szerelem, és télen fűtött garázsban pihen.

Nem akarok politizálni, de szerintem a nyugdíj rendszer össze fog omlani, amire én lennék nyugdíjas. Addigra minimum 10 teljes évnyi nyugdíjat fog érni egy EVO.
Kell ennél jobb befektetés?!?

Szia,

Köszi.
A Te vásárlásod egy csoda volt, kicsit hasonló az enyémhez, de még durvább sztori :D Élvezd minden pillanatát azt kívánom.
Befektetés: Nem titok ezen én is szoktam agyalni, meg beszélgetni emberekkel akiknek van. Én nem vagyok biztos abban, hogy nem pont az ellenkezője lesz, hogy teljesen elértéktelenedik, bár erre 10% esélyt adok. (A szemembe soha, a többit meg leszarom!) Tehát szerintem is egyre nagyobb érték.
De tény, hogy azzal is kell számolni, hogy ez az erő amit ezek tudnak, egy közepes elektromos autó megadja. Ok persze nem fordul úgy még :D az elektromos autó. Illetve ha ki lesznek tiltva majd akkor ugye nem sok mindenre lehet használni ezeket majd (bár OT-s rendszámmal vígan járnak páran ma is) minden esetre érdekes lesz a jövő. Max kihúzzuk egy zárt pályára őket aztán ott élvezkedünk, és megmutatjuk a gyerekeknek, hogy volt régen hangos büdös nagy vasalódeszkás autó úgy ment 1995 ben mint egy Nissan Leaf 2018 ban :D
Persze lesznek gyűjtők is.

Ismerősömmel reggel erről beszélgettünk..... Nem tudom milyen lehet egy ilyen új STI. Megadhatja azt az érzést? Nem túl nehéz? Ez a 2.5 ös motor még mindig egy szégyenfolt a subaru névhez?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/subaru/wrx/subaru_wrx_sti_2.5_sport_akcio_csere_beszamitas-12381867

Rá akarom beszélni :mrgreen:

SomaG
2017. 12. 21., 12:56
Csatlakozom az előttem elhangzottakhoz.
És valóban nagyon szép összefoglaló.
Ezért is vettem, és még ha egy 10 éves használt autó árát rá kell mernem hogy gyári állapotú legyen, hát hajrá.

OFF:
Csak érdekesség képpen, nyilván ez más dimenzió, de 8 év alatt a rönyó dáliába beletekertem 400+ ezer km-t, és kicsivel több mint 3 millió forint ment rá.
Ebben az olajcserétől az utolsó csavarig a két motorgenerál, és az injektor felújítások is benne vannak.
Vételi ár 2003-ban 2 750 000 ft. (ebben a trabant beszámítása is benne volt 250 000 HUF-ért.) :lol:
13 év alatt az autó ára + egy kicsi rálapátol szervizre.
Az értéke most 250 000 HUF (maximum)
Egy Trabant 601 speciál értéke most 500 000 - 1 600 000 HUF között mozog.
Hát nem érdekes az élet... :lol::lol::lol: lehet meg kellett volna tartani a Trabantot.

ON.
Szóval az EVO már legenda kategória, és igen akinek van tartsa meg, mert ilyen autó már nem lesz többé. Ha valaki szeretne fontos hogy szeressen barkácsolni, mert olyan amibe csak tankolni kell nem nagyon lesz eladó. :D
Ördögi kör!
A jó hír, hogy minden van hozzá, és kis odafigyeléssel sokáig használható még ha elengedjük a lovakat akkor is. A műszaki megoldásai még 2008-ban is meglehetősen (senki nem sértődjön meg) faék, de működik és ez a fontos. Az élmény, hát urak nem kell részletezni...
Én sem terveztem eladni, (egyetlen esetben tennék kivételt ha nem tudnék enni adni a gyereknek) és részben befektetésnek is vettem, mert bármennyire is fáj az értéke minimum stagnál ami nem sok autóra jellemző.
Ezt páran itt meg is erősítettétek.

Jó hasonlat ez a nyugdíj, és én is így vagyok vele hogy ha minden kötél szakad és az összes kacatomat eladom akkor is kihúzom az utolsó pár évet. :lol:





Ezt nagyon szépen összefoglaltad!

Erre egy "sima" like nem is elég.
Én sosem adom el az enyémet.
Még a kis szutyok 150 e Ft-os astrámat is féltem télen, hogy nehogy valaki megtörje, mert csúszik az út, és sok ember nem tud vezetni. Én megdolgoztam azért az autómért is. De az EVO nálam szerelem, és télen fűtött garázsban pihen.

Nem akarok politizálni, de szerintem a nyugdíj rendszer össze fog omlani, amire én lennék nyugdíjas. Addigra minimum 10 teljes évnyi nyugdíjat fog érni egy EVO.
Kell ennél jobb befektetés?!?

Marschall
2017. 12. 21., 13:03
"Sokan úgy gondolkoznak, hogy ha egyszer volt már 4mFt az ára, akkor miért adna ki érte 6-ot, ami öregebb lett 5 évvel meg még leéltebb összelegózott. (tisztelet a kivételnek) "
-Teljesen így van. 5-7 éves korukig volt egy erős áresésük az Evoknak. Úgy 2012 körül volt egy minimum szint (a vételi 11mFt-ról a VIII-asok 3,5-4,5 köré estek, a IX-esek kb. 5 - 6 közé). És 5-7 évesen azért még lehetett találni szépen megőrzött példányokat. Aztán évről évre elkezdtek lassacskán felfelé kúszni az árak, kb. évente 6-8%-ot. Az állapotok pedig többnyire romlani.

Nehéz ezt elfogadnia annak, akinek amúgy vételi szándéka lenne. Tulajdonosként (és vagy) eladóként meg nyilván mindenki örül ennek. Enyhe, hobbiautós használat mellett is hoz a konyhára mondjuk évi 8%-ot. Az elég durva. És idővel lehet, hogy exponenciálisan fog nőni. Viszont emiatt egyre parább lesz használni. Ha valami mazsola autós nekimegy egy Evonak es EuroTax alapján számolja ki a köt.biztosító az értékét. Háááát köszi.

Sti-k is kb. ugyanebben az ütemben drágultak. 5 éve hibátlan Bugeye Sti-t lehetett venni 2,6-3,2 körül. Tudom, mert én is többet megnéztem személyesen anno, az Evo előtt. Illetve több Sti-s barátom vett akkortájt kocsit. Mostmár sokat futott és sokat látott WRX-ek mennek annyiért.

Na igen a gazdasági része.....
Egyre nehezebb logikus érvet találni egy evo vagy sti használatához, ha valakit meg kell mondjuk győzni. Ha nincs ott az a faktor, hogy nekem egy ilyen kell az életemhez, mert imádom akkor felejtős. Én a feleségemnek mikor megismertem(akkor nem volt evom) mondtam, hogy van ez az evo nevezetű autó. Na igaz, hogy most nincs de lesz, és úgy kell elviselnie mert az hozzám tartozik :mrgreen:
A közbe lett evom, és egy kislányom aki 16 hónapos most, és mutogat rá amikor látja és brümmög, illetve mikor megyünk vele kacag amikor gyorsítok :highly_amused:
Gazdaságilag ma ennyiért mint egy evo kapsz elektromos autót használtan szintén, aminek a fenntartása aprópénz főleg egy evóhoz képest.
Egyre jobban nyílik az olló.......egyre nagyobb fanatizmus kell!

SomaG
2017. 12. 21., 13:15
Kell bizony és van is!!!
:lol:

Én is szoktatom a kislányomat akit a rallitaxival vittem a 3 hónapos oltásra.
Egyenlőre a hangok meg a betonkemény futómű altatólag hatott rá, de lesz ez még fordítva is.

Elektromos autó kell igen, boltba meg munkába járni.
A-ból B-be eljutni valóban nem kell EVO, de ha az ember egy kicsit ki akar szakadni a hétköznapokból, és még emlékszik az eltolt égéstérre a reszelt Trabantból, és a Bosch K-Jetronic injektor fordulat élénkítő hatásásra, valamint az egyenes fogazású váltó visító hangjára, és akkor még említem az ezeröcsi rajongók széles spektrumát.
Na ennek a generációnak nem kell túl sok biztatás a fanatizmushoz.

A mai fiatalok már csak a fasztandthefúriusz-ból fognak majd némi képet kapni ha megnézik valamelyik részt a film+ -on.





Na igen a gazdasági része.....
Egyre nehezebb logikus érvet találni egy evo vagy sti használatához, ha valakit meg kell mondjuk győzni. Ha nincs ott az a faktor, hogy nekem egy ilyen kell az életemhez, mert imádom akkor felejtős. Én a feleségemnek mikor megismertem(akkor nem volt evom) mondtam, hogy van ez az evo nevezetű autó. Na igaz, hogy most nincs de lesz, és úgy kell elviselnie mert az hozzám tartozik :mrgreen:
A közbe lett evom, és egy kislányom aki 16 hónapos most, és mutogat rá amikor látja és brümmög, illetve mikor megyünk vele kacag amikor gyorsítok :highly_amused:
Gazdaságilag ma ennyiért mint egy evo kapsz elektromos autót használtan szintén, aminek a fenntartása aprópénz főleg egy evóhoz képest.
Egyre jobban nyílik az olló.......egyre nagyobb fanatizmus kell!

SomaG
2017. 12. 21., 13:17
Kicsit elvittük ezt a Topicot más irányba, de az érzelmek látom kavarognak mindenkiben... :lol::lol::lol::lol:

kicsievo
2017. 12. 21., 13:38
Szia,

Köszi.
A Te vásárlásod egy csoda volt, kicsit hasonló az enyémhez, de még durvább sztori :D Élvezd minden pillanatát azt kívánom.
Befektetés: Nem titok ezen én is szoktam agyalni, meg beszélgetni emberekkel akiknek van. Én nem vagyok biztos abban, hogy nem pont az ellenkezője lesz, hogy teljesen elértéktelenedik, bár erre 10% esélyt adok. (A szemembe soha, a többit meg leszarom!) Tehát szerintem is egyre nagyobb érték.
De tény, hogy azzal is kell számolni, hogy ez az erő amit ezek tudnak, egy közepes elektromos autó megadja. Ok persze nem fordul úgy még :D az elektromos autó. Illetve ha ki lesznek tiltva majd akkor ugye nem sok mindenre lehet használni ezeket majd (bár OT-s rendszámmal vígan járnak páran ma is) minden esetre érdekes lesz a jövő. Max kihúzzuk egy zárt pályára őket aztán ott élvezkedünk, és megmutatjuk a gyerekeknek, hogy volt régen hangos büdös nagy vasalódeszkás autó úgy ment 1995 ben mint egy Nissan Leaf 2018 ban :D
Persze lesznek gyűjtők is.

Ismerősömmel reggel erről beszélgettünk..... Nem tudom milyen lehet egy ilyen új STI. Megadhatja azt az érzést? Nem túl nehéz? Ez a 2.5 ös motor még mindig egy szégyenfolt a subaru névhez?
https://www.hasznaltauto.hu/auto/subaru/wrx/subaru_wrx_sti_2.5_sport_akcio_csere_beszamitas-12381867

Rá akarom beszélni :mrgreen:

Subaru sti gyartasat is leallitjak 2018-ban. Subaruek nem mentek bele az euro6 kompromisszumba. Goldolom a GTR is erre a sorsa fog jutni 19-20 kornyeken.

kicsievo
2017. 12. 21., 13:47
Na igen a gazdasági része.....
Egyre nehezebb logikus érvet találni egy evo vagy sti használatához, ha valakit meg kell mondjuk győzni. Ha nincs ott az a faktor, hogy nekem egy ilyen kell az életemhez, mert imádom akkor felejtős. Én a feleségemnek mikor megismertem(akkor nem volt evom) mondtam, hogy van ez az evo nevezetű autó. Na igaz, hogy most nincs de lesz, és úgy kell elviselnie mert az hozzám tartozik :mrgreen:
A közbe lett evom, és egy kislányom aki 16 hónapos most, és mutogat rá amikor látja és brümmög, illetve mikor megyünk vele kacag amikor gyorsítok :highly_amused:
Gazdaságilag ma ennyiért mint egy evo kapsz elektromos autót használtan szintén, aminek a fenntartása aprópénz főleg egy evóhoz képest.
Egyre jobban nyílik az olló.......egyre nagyobb fanatizmus kell!

Lehet megkapod annyiert de ha zarlatos a telep vagy az elekromotor elfustol akkor a legdragabb szekus valto is olcso lesz annak a javitasahoz merve.
Ampera telepcsomag kb 7 milla. Munkadij nelkul. Hidegben elmesz vele 120km-t. Ha sotetedik akkor mar csak 80-at. Ha nagyon hideg van akkor a telepet is futeni kell.
Megnezem majd a toltokutakat telen. 4 orakat allnak egy kis toltesert. Napi 2x. Nemetorszagba is igy fognak utazni?

De arrol nem szol a fama, h a 7 legnagyobb hajo a vilagon 1 ora alatt tobb karosanyagot bocsajt ki teljes gozon elore mint a kozel 1 milliard auto egysuerre mukodes kozben.

Szanalom.

Siralom

Marschall
2017. 12. 21., 14:14
Lehet megkapod annyiert de ha zarlatos a telep vagy az elekromotor elfustol akkor a legdragabb szekus valto is olcso lesz annak a javitasahoz merve.
Ampera telepcsomag kb 7 milla. Munkadij nelkul. Hidegben elmesz vele 120km-t. Ha sotetedik akkor mar csak 80-at. Ha nagyon hideg van akkor a telepet is futeni kell.
Megnezem majd a toltokutakat telen. 4 orakat allnak egy kis toltesert. Napi 2x. Nemetorszagba is igy fognak utazni?

De arrol nem szol a fama, h a 7 legnagyobb hajo a vilagon 1 ora alatt tobb karosanyagot bocsajt ki teljes gozon elore mint a kozel 1 milliard auto egysuerre mukodes kozben.

Szanalom.

Siralom

Persze jelenleg igaz amit írsz MÉG! (mondjuk inkább kb 2 évvel ezelőtti adatoknak felelnek meg). Ma már többet tudnak hatótávra hidegben is.

https://www.youtube.com/watch?v=ca7h0HdAdL4

https://www.youtube.com/watch?v=pFZQCAZm0bs
De tény, hogy a világban számos nagyobb volumenű más káros anyag kibocsájtó dolog van.
Egyre jobban fognak ezek a technológiák fejlődni, mint elektromotor, meg akku stb. Egyre többen ráállnak jobban tömeg cikk lesz, és az áruk alkatrészben, és kész autóban is csökkeni fog. Ez már elkerülhetetlen.
Kérdeztem múlthéten egy értékesítőt az Audinál, hogy a jövőre nézve hány Audi lesz elektromos, mire Ő "az összes".
Én építőipari kéziszerszámgépekkel foglalkozom.(egy típusú márkával) Már hálózati gépet ebben a szegmensben sem fejlesztenek.
Van olyan északi ország ahol szinte 0 a hálózati gép eladás.

Ez már tényleg nem a megfelelő topik. Nem tudom, hogy van-e elektromos autó topik, de ez már oda lenne való.

kicsievo
2017. 12. 21., 14:25
Persze jelenleg igaz amit írsz MÉG! (mondjuk inkább kb 2 évvel ezelőtti adatoknak felelnek meg). Ma már többet tudnak hatótávra hidegben is.

https://www.youtube.com/watch?v=ca7h0HdAdL4

https://www.youtube.com/watch?v=pFZQCAZm0bs
De tény, hogy a világban számos nagyobb volumenű más káros anyag kibocsájtó dolog van.
Egyre jobban fognak ezek a technológiák fejlődni, mint elektromotor, meg akku stb. Egyre többen ráállnak jobban tömeg cikk lesz, és az áruk alkatrészben, és kész autóban is csökkeni fog. Ez már elkerülhetetlen.
Kérdeztem múlthéten egy értékesítőt az Audinál, hogy a jövőre nézve hány Audi lesz elektromos, mire Ő "az összes".
Én építőipari kéziszerszámgépekkel foglalkozom.(egy típusú márkával) Már hálózati gépet ebben a szegmensben sem fejlesztenek.
Van olyan északi ország ahol szinte 0 a hálózati gép eladás.

Ez már tényleg nem a megfelelő topik. Nem tudom, hogy van-e elektromos autó topik, de ez már oda lenne való.

Nincs annyi lithium a vilagon, hogy az autok harmadat ellassak vele. Ez fizikai teny. Akkor halalra lesz itelve. Ez egy evolucios zsakutca.

Kontkretan ugyan ilyen bmw i3 van a cegnel es a kollegano -10 fokban 50 km-t nem tud vele teljesiteni. Vannak az anyagoknak fizikai korlatai. A legfeljeltebb li-po is keves ha bedurrant a telapo es havazni kezd. Mashol mas iranyban lesz a jo megoldas.

Egy tesla meg nehez is.

Este -10ben lampaval FUTESSEL meg multimedival....

Hamar lealdozik. Ha meg nyomod neki akkor meg azert. A toltes hosszadalmas. Es ott pedig nem tudod agyonfesziteni a cellakat.

Abba belegondoltatok, hogy mi lesz ha egy nagyvallalat minden dolgozoja ilyennel jar? Es mindenki rateszi gyors vagy akar lassutoltesre? LOL. 86459 amper. LOL
Az audi ertekesito egy buta pocs.
Atgondolatlan a fejlesztes iranya.
Paks 3 is meg 4 is kelleni fog majd. Meg a pornepnek is sokat kell majd keresbie. Mindenkinek futott garazs telre. Vagy az utcara majd kihuzom a gyorstoltot. Esetleg megbikazom teherautoaksirol. LOL

Marschall
2017. 12. 21., 14:37
Nincs annyi lithium a vilagon, hogy az autok harmadat ellassak vele. Ez fizikai teny. Akkor halalra lesz itelve. Ez egy evolucios zsakutca.

Kontkretan ugyan ilyen bmw i3 van a cegnel es a kollegano -10 fokban 50 km-t nem tud vele teljesiteni. Vannak az anyagoknak fizikai korlatai. A legfeljeltebb li-po is keves ha bedurrant a telapo es havazni kezd. Mashol mas iranyban lesz a jo megoldas.

Egy tesla meg nehez is.

Este -10ben lampaval FUTESSEL meg multimedival....

Hamar lealdozik. Ha meg nyomod neki akkor meg azert. A toltes hosszadalmas. Es ott pedig nem tudod agyonfesziteni a cellakat.

Abba belegondoltatok, hogy mi lesz ha egy nagyvallalat minden dolgozoja ilyennel jar? Es mindenki rateszi gyors vagy akar lassutoltesre? LOL. 86459 amper. LOL
Az audi ertekesito egy buta pocs.
Atgondolatlan a fejlesztes iranya.
Paks 3 is meg 4 is kelleni fog majd. Meg a pornepnek is sokat kell majd keresbie. Mindenkinek futott garazs telre. Vagy az utcara majd kihuzom a gyorstoltot. Esetleg megbikazom teherautoaksirol. LOL

https://villanyautosok.hu/2017/11/15/egyre-tobb-villanyauto-de-van-e-eleg-litium/

És egy mai hír VW konszern: https://totalcar.hu/magazin/hirek/2017/12/21/jol_veszik_az_e-golfot_duplazzak_a_termelest/
Nem hiszem, hogy akkora "pöcs" az értékesítő.
Bár az is tény, hogy a Toyota már hidrogén autót fejlesztett, kíváncsi leszek mi lesz az autózás jövője.
Egyébként a Toyota nemrég vásárolt részesedést a Li-ion kitermelési jogokat birtokló Orocobre csoport projektjében.

SomaG
2017. 12. 21., 14:46
35-ről 70-re valóban dupla, de ha abból indulok ki hogy 1.4 TSI motor naponta 1400 db készül (ha jól emlékszem) akkor még van hova fejlődni.
:)

A baj az hogy jelenleg az elektromos autó gyártása és üzemeltetése ha nem zöld energiával töltöd károsabb mint a belsőégésű motorral szerelt járműé.

Szerintem is más az irány hosszútávon, de hogy mi azt nehéz lenne megmondani.

+ Váltsunk topicot szerintem...



https://villanyautosok.hu/2017/11/15/egyre-tobb-villanyauto-de-van-e-eleg-litium/

És egy mai hír VW konszern: https://totalcar.hu/magazin/hirek/2017/12/21/jol_veszik_az_e-golfot_duplazzak_a_termelest/
Nem hiszem, hogy akkora "pöcs" az értékesítő.

bzsk
2017. 12. 22., 05:35
VII - mind ha nem is létezett volna

Dokié megvan még? Egy időben hirdette.

Coppermine
2017. 12. 22., 09:48
Subaru sti gyartasat is leallitjak 2018-ban. Subaruek nem mentek bele az euro6 kompromisszumba. Goldolom a GTR is erre a sorsa fog jutni 19-20 kornyeken.

vagy visszatérnek a jó öreg JDM-re, aztán mindent lehet majd szürke / fekete importtal behozni. (álá R34 GT-R, meg szinte az összes előtte lévő Skyline, Silvia, az Evo1-2-3, stb)

Coppermine
2017. 12. 22., 09:49
Dokié megvan még? Egy időben hirdette.

vmikor év közepén megtartott Evo klub talin kint volt a szürke VII-tel

kicsievo
2017. 12. 22., 11:03
vagy visszatérnek a jó öreg JDM-re, aztán mindent lehet majd szürke / fekete importtal behozni. (álá R34 GT-R, meg szinte az összes előtte lévő Skyline, Silvia, az Evo1-2-3, stb)

Ugy hallottam, hogy az eu normak miatt mar ezeket sem lehet majd forgalomba helyeztetni. De datumot nem mondtak hozza

GWRH
2017. 12. 22., 11:14
Én is voltam egy olyan talin, ahova Veled együtt mentünk, és kint volt egy VII- es, de azzal ttop szaktárs érkezett.
Kevés a hetes, de épp azért kuriózum.







vmikor év közepén megtartott Evo klub talin kint volt a szürke VII-tel

Coppermine
2017. 12. 22., 14:25
Én is voltam egy olyan talin, ahova Veled együtt mentünk, és kint volt egy VII- es, de azzal ttop szaktárs érkezett.
Kevés a hetes, de épp azért kuriózum.

hja tényleg, akkor szkúzi :)

bzsk
2017. 12. 22., 14:26
Ismerősömmel reggel erről beszélgettünk..... Nem tudom milyen lehet egy ilyen új STI. Megadhatja azt az érzést? Nem túl nehéz? Ez a 2.5 ös motor még mindig egy szégyenfolt a subaru névhez?
Rá akarom beszélni :mrgreen:

Röviden:

Még mindig szégyen folt. :D
Az új STI már közel sincs azokhoz, amikbe beleszeret az ember azonnal.
De, sárnehéz. 301 LE -> 1570 kg üresen...
Hiába hirdetnek több Subarut, mint Evo-t, a jó vételre itt is akár hónapokat kell várjál itthon...

Coppermine
2017. 12. 22., 14:28
Ugy hallottam, hogy az eu normak miatt mar ezeket sem lehet majd forgalomba helyeztetni. De datumot nem mondtak hozza

itthon is volt "96 előttit / EUR2 alattit nem lehet" című műsor, mégis üzembe helyeztek 96 előtti autókat.
Vagy akkor ha valaki OT-ra szeretne egy régebbit, akkor nem fogja tudni ? vagy ugyanaz lesz, mint az USA-ban a GT-R-ekkel, megvárják, míg elérik azt a kort, amikor üzembe lehet helyezni őket ?

GWRH
2017. 12. 26., 20:33
Erről tud valaki valamit?

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/bugatti/chiron/bugatti_chiron-12319046

De inkább mégsem érdekel, nincsenek okmányai.
Elveszett???

SomaG
2017. 12. 28., 12:28
Szar Volkswagen.
Kell a kutyának.
Bár az ára jó lenne. Vennék zsír új EVO-t VI-tól X-ig.



Erről tud valaki valamit?

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/bugatti/chiron/bugatti_chiron-12319046

De inkább mégsem érdekel, nincsenek okmányai.
Elveszett???

SomaG
2018. 01. 11., 08:09
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_viii_gsr-12448234

Csak akkor nem volt nagyobb kínálat amikor én akartam venni. :D

Ceofang
2018. 01. 11., 09:05
Ez a Magyar Gabi edzoautoja volt es 4 millaert volt fenn szeptemberben, akkor 280e kilometerrel... Azota csak tolatnak vele.

FQ-400
2018. 01. 11., 09:14
Akkor a lényeg, hogy versenypályát sosem látott.. :D

"Öreg, vak-süket orvos házaspár megkímélt családi ereklyéje eladó, jeget-havat sosem látott, nagy becsben tartott hetente olajcserével havonta vezérlés cserével naponta polírozva. Karcok csak azért mert a járókerettel hozzáértem mikor polírozztam, a rendszám azért néz ki furcsán mert, sniccerrel vágtam, hogy vízszintes legyen. Csak boltba jártunk vele, kérem csak komoly szándékkal keressenek!"

SomaG
2018. 01. 11., 09:21
Jól van na nyugtáztam már én is, hogy EVO-ból nem edző autót nem nagyon kapsz.
Már az is csodaszámba megy, ha nem faragták szét előtte.
Annak meg kifejezetten örülni kell, ha csak 100 ezer km-t edzettek vele nem 280 ezret. :D

SomaG
2018. 01. 11., 09:22
Akkor szépen felárazták az elmúlt pár hónapban...



Ez a Magyar Gabi edzoautoja volt es 4 millaert volt fenn szeptemberben, akkor 280e kilometerrel... Azota csak tolatnak vele.

SomaG
2018. 01. 11., 09:25
Tényleg... ne kíméljetek.

Az enyémről tud valaki valamit?
Már nem azért mert a múlton bármit is lehetne változtatni, csak azért hogy hol tapogatózzak a restaurálás során első körben. :)
A Duenen még mindig fent van a hírdetés...

https://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/mit_ubi_hilancerevoviii

FQ-400
2018. 01. 11., 09:55
https://www.vezess.hu/vezetunk/2017/05/24/a-nap-hirdetese-21/

Ez volt a 266.000 km-es és ennek más a rendszáma. Biztos ugyan az a két autó? Valmai *76* a szám a rendszámon ahogy ki tudom venni, ha ránagyítok..

Ceofang
2018. 01. 11., 09:56
A tied nem Szekely Arpie volt Nyergesujfaluban?

Ceofang
2018. 01. 11., 10:09
Szabi ezt nem tudom egyezik-e. A tatabanyai JPD az tuti, mert beszeltem az eladoval (Kuli Zoltan), amikor korabban hirdette.

SomaG
2018. 01. 11., 10:21
Ha az enyémre gondolsz akkor nem tőle vettem, de arról a környékről származik.



A tied nem Szekely Arpie volt Nyergesujfaluban?

SomaG
2018. 02. 12., 10:57
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix-12559969


Brutál, hogy egy elvileg nagyon megkímélt IX-est szinte új áron kínálnak.
Nem mondom ígéretes darab, de azért ez tényleg komoly.
Irigylem azokat akik 2012-ben kevesebb mint a feléért vettek és vigyáztak rá.... :)

SomaG
2018. 02. 12., 10:57
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix_csak_profiknak-12437071

:D

kicsievo
2018. 02. 12., 11:28
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix-12559969


Brutál, hogy egy elvileg nagyon megkímélt IX-est szinte új áron kínálnak.
Nem mondom ígéretes darab, de azért ez tényleg komoly.
Irigylem azokat akik 2012-ben kevesebb mint a feléért vettek és vigyáztak rá.... :)

Azt a hatso lampat nem ertem.... az nem gyari 9es

kicsievo
2018. 02. 12., 11:29
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_ix_csak_profiknak-12437071

:D

Es mi lesz az a kemenyebb ? Hatosban 9-es motyok?

SomaG
2018. 02. 12., 11:53
Ez a Tigrisé?
Nem ismertem fel... :)




Es mi lesz az a kemenyebb ? Hatosban 9-es motyok?

Papírtigris
2018. 02. 12., 12:52
Ez a Tigrisé?
Nem ismertem fel... :)

Igen, az enyém. De a szövegtől elhatárolódom, kereskedő hirdeti. :evil:

SomaG
2018. 02. 12., 14:20
Nem kell!
Jó a szöveg, és valóban jó ötlet a 69.
Bár ha ennél komolyabban gondolkozik az ember akkor a GTR, jöhet szóba a sor 6-al +1 vagy 2 turbó. :)




Igen, az enyém. De a szövegtől elhatárolódom, kereskedő hirdeti. :evil:

Papírtigris
2018. 02. 12., 15:17
Nem kell!
Jó a szöveg, és valóban jó ötlet a 69.
Bár ha ennél komolyabban gondolkozik az ember akkor a GTR, jöhet szóba a sor 6-al +1 vagy 2 turbó. :)

Tényleg nem az én dumám ez. És én soha többet nem tuningolok. Mustang mánia van most nálam, már úton a 2018 gt verzió :D

SomaG
2018. 02. 13., 07:22
Jajj ne.
Nem mondom tetszik nekem is, de hiába az 5.0 V8 nem adja úgy.
Pár éve mentem egyel néhány kört, de nekem hiányzik a turbó.
Kevesebbnek éreztem a 400 körüli LE-t mint az EVO-ban a 300-at.

Inkább bekockáztatnám a Focus RS-t még ha necces is az a hengerfejtömítés... :D ha már Ford




Tényleg nem az én dumám ez. És én soha többet nem tuningolok. Mustang mánia van most nálam, már úton a 2018 gt verzió :D

carkillerz
2018. 02. 13., 07:25
"És én soha többet nem tuningolok."

Itt a lényeg thumbs_up de úgysem fogod kibírni!

SomaG
2018. 02. 13., 08:44
de nem ám!!!
Ha egyszer az ember beleáll ebbe a témába, akkor biztos hogy valamit módosít.
Még a céges autóra is vettem 18-as kereket, mert a 15-ös lemez dísztárcsával szétvágott idegileg.
Egyetlen autót nem adtam még el úgy ahogy vettem.
A baj csak az hogy mindig az járt jól aki megvette. :D:D:D


"És én soha többet nem tuningolok."

Itt a lényeg thumbs_up de úgysem fogod kibírni!

Papírtigris
2018. 02. 13., 10:15
Szét offoljuk a topikot🤣. Most van egy turbos mustangom, de jön a gt, az új elég jó szerintem. Nyilván más világ az evohoz, de ideje váltani. És tényleg, gumiból is csak a gyár által előírtat veszem, és ez nem fog változni😉

SomaG
2018. 02. 13., 10:40
ja tényleg szét offoljuk.
sok sikert a Mustanghoz remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.



Szét offoljuk a topikot藍. Most van egy turbos mustangom, de jön a gt, az új elég jó szerintem. Nyilván más világ az evohoz, de ideje váltani. És tényleg, gumiból is csak a gyár által előírtat veszem, és ez nem fog változni

D16V
2018. 03. 08., 11:35
Kívánná minden porcikám...

https://www.hurstcars.co.uk/used-cars/mitsubishi-lancer-bedford-201802083555383

SomaG
2018. 03. 08., 13:55
Hát vedd meg. :D
Nem annyira horror az ára az állapotához képest.
Volt fent a HAHU-n is egy ezüst sokáig hirdették 3 mill körül. Igen jó állapotban volt és japán import.




Kívánná minden porcikám...

https://www.hurstcars.co.uk/used-cars/mitsubishi-lancer-bedford-201802083555383

Marschall
2018. 03. 08., 19:35
Hát vedd meg. :D
Nem annyira horror az ára az állapotához képest.
Volt fent a HAHU-n is egy ezüst sokáig hirdették 3 mill körül. Igen jó állapotban volt és japán import.
Az a becsületes nepperé volt és pro2vti vette meg úgy emlékszem. Tudtommal enyhe túlzás, hogy jó volt :) persze lehet nem egyről beszélünk.
Valahol ide le volt írva az egész sztori.

D16V
2018. 03. 08., 20:08
Az a becsületes nepperé volt és pro2vti vette meg úgy emlékszem. Tudtommal enyhe túlzás, hogy jó volt :) persze lehet nem egyről beszélünk.
Valahol ide le volt írva az egész sztori.

Amire SomaG gondol az a szigetszentmiklósi, tavaly április óta hirdették, a duenen még megtalálható a hirdetés...

SomaG
2018. 03. 09., 08:09
Erre gondoltam:
https://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/evolutionvgrgyrillapotbangyjtknek204880




Amire SomaG gondol az a szigetszentmiklósi, tavaly április óta hirdették, a duenen még megtalálható a hirdetés...

SXV450
2018. 03. 19., 16:47
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_x_mr_tc-sst-12547656

Egy ismerősöm nézegeti.

Marschall
2018. 03. 19., 18:38
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_x_mr_tc-sst-12547656

Egy ismerősöm nézegeti.
Inkább nézzen IX- est 😂👍

Ceofang
2018. 03. 19., 19:19
Vagy legalabb manualisat. A tizes automata megbizhatosagarol Anti (is) tud meselni.

D16V
2018. 03. 19., 20:55
Vagy legalabb manualisat. A tizes automata megbizhatosagarol Anti (is) tud meselni.

Sanci meg üti-vágja...akkor most ez hogy van? Komolyan érdekel, nem kötekedés!

Sanci
2018. 03. 19., 20:58
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_x_mr_tc-sst-12547656

Egy ismerősöm nézegeti.

A váltó nagyon használat függő, ha városban is használták és még a gyári akkor már nem ajánlanám.
Ha városban gyakorlatilag egyáltalán akkor bármeddig elmehet, de ugye ilyenkor már ki tudja hol használták.
Ha csörög üresben vagy koppan D-be rakáskor akkor mindenképp felejtős.

Lasi
2018. 03. 19., 21:12
https://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2.0_evo_x_mr_tc-sst-12547656

Egy ismerősöm nézegeti.

Én is szemezek ezzel a típussal szintén automata verzióban.... érdekel minden tapasztalat :)

Sanci
2018. 03. 20., 05:39
Sanci meg üti-vágja...akkor most ez hogy van? Komolyan érdekel, nem kötekedés!

Bármit kibír, egy kivétellel a városi araszolgatást. Egy vastag tengelyen van a kuplung kosár, aminek az egyik vége egy kiszélesedő kúp, a másik végén egy csúszó felület anya gyakorlatilag. A kosár mindig nekiverődik a kúpnak amikor araszolsz, ezzel koptatva azt. Ettől nő a hézag amitől még jobban ütődik a kosár ettől még jobban kopik, egész addig míg először csak zörög a végén pedig már félre megy az olajnyomás benne ami a lamellákat szét illetve össze nyomja. Pályán viszonylag ritka az araszolás, így gyakorlatilag ez a meghibásodás nem jön létre.

timothy
2018. 03. 20., 11:17
Az extra olajhűtő segít az élettartam meghosszabbításában? Pl a Mishimotonál láttam ilyet.

SomaG
2018. 03. 20., 13:38
Nézzen IX-est ha talál de nem talál. :)

Amikor vettem a VIII-ast néztem én is egy X-est és az manuális volt.
Nem volt annyi kavics így nem jutottam el a megtekintésig sem pedig a kikiáltási ár nagyon vonzó volt, csak gyorsan felárazták amikor felhívtam a kereskedőt.
Meg valahogy az EVO X már nem az az EVO szerintem mint a VI - IX...
:D

SXV450
2018. 03. 20., 14:57
Az itteni kollégák "ajánlása" [-X alapján már le is tett az automatáról de a X-hez valamiért ragaszkodik.O:)

SomaG
2018. 03. 20., 15:25
Nem lesz egyszerű... :D

Ritka a manuális belőle


Az itteni kollégák "ajánlása" [-X alapján már le is tett az automatáról de a X-hez valamiért ragaszkodik.O:)

SXV450
2018. 03. 20., 15:31
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=259363992&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelDescription=evo&makeModelVariant1.modelId=16&minFirstRegistrationDate=2009&pageNumber=1&scopeId=C&searchId=98d06fec-67c6-daaa-d293-ec5df1dbc2d8

Most ezt nézegeti. Én nálam már a napfénytető kizáró ok minden autónál, de hát kinek a...............:D

kicsievo
2018. 03. 20., 15:35
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=259363992&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelDescription=evo&makeModelVariant1.modelId=16&minFirstRegistrationDate=2009&pageNumber=1&scopeId=C&searchId=98d06fec-67c6-daaa-d293-ec5df1dbc2d8

Most ezt nézegeti. Én nálam már a napfénytető kizáró ok minden autónál, de hát kinek a...............:D

Az a melynyomo es az erosito is kizaro ok...

Lasi
2018. 03. 20., 15:48
Az itteni kollégák "ajánlása" [-X alapján már le is tett az automatáról de a X-hez valamiért ragaszkodik.O:)

Tegnap vittek egy automatával, nekem meggyőző volt! Sokkal gyorsabban vált, mint anno a Lexus!

D16V
2018. 03. 20., 16:55
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=259363992&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelDescription=evo&makeModelVariant1.modelId=16&minFirstRegistrationDate=2009&pageNumber=1&scopeId=C&searchId=98d06fec-67c6-daaa-d293-ec5df1dbc2d8

Most ezt nézegeti. Én nálam már a napfénytető kizáró ok minden autónál, de hát kinek a...............:D

Így képekről elsőre: USA-ból jött, mérföldes, zárhíd borítás hiányzik, felemás fényszórók...lehet, hogy copart.com-ról licitáltak rá a lengyelek. A brutál szállítási költség miatt csak töröttet érdemes tengerentúlról hozni, mert kint is nagyon tartja az árát.
Most a liciteken szinte piaci áron viszik a törötteket, nem is értem. Most van fent egy egész jó 8-as, holnap jár le és törötten 1000 dollárral van a bluebook értéke alatt...
Szóval ez a lengyel nem egy nagy tűz...

Sanci
2018. 03. 20., 19:24
Az a melynyomo es az erosito is kizaro ok...

Az gyári benne.

kicsievo
2018. 03. 21., 04:55
Az gyári benne.

Aztaaa...

carkillerz
2018. 03. 21., 04:58
Aztaaa...

https://www.ebay.com/p/2010-MITSUBISHI-Lancer-Evolution-X-EVO-Rockford-Fosgate-Subwoofer/1222966665

Silva
2018. 03. 21., 16:08
A manu X meg "csak" 5 sebességes. Nagyon rövid!(átlag autósnak zavaróan) Szerintem az "X" et már a 6 os autómatára fejlesztették. Ahogy Sanci alatt mozog, megy, vált.. nekem hihetetlenül látványos volt először... Hibákról nem tudok nyilatkozni, mert sose volt ilyen autóm.

Firewalker
2018. 04. 18., 00:11
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_evo_vi_gsr-12836199

Ceofang
2018. 04. 18., 08:20
Gábor autoja. Ezen a neven regisztralt tagunk. :)

http://evoklub.hu/forum/member.php?328-G%E1bor

GWRH
2018. 05. 25., 18:57
Eladó lett Édesapám hondája.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1_8_sport_1_8_sohc_i-vtec_16v-12980012

SomaG
2018. 05. 30., 09:42
Na mi van az első kép hátterében??? :D:D:D


Eladó lett Édesapám hondája.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1_8_sport_1_8_sohc_i-vtec_16v-12980012

GWRH
2018. 05. 30., 11:42
Na mi van az első kép hátterében??? :D:D:D

Egy erdő...


:mrgreen:

SomaG
2018. 05. 30., 12:27
jéééé és tényleg...
:lol:


Egy erdő...


:mrgreen:

GWRH
2018. 05. 30., 13:31
Kellett valami szép is a képekre
:lol:

Silva
2018. 06. 04., 13:14
https://ibb.co/kELsNohttps://ibb.co/m1Uaa8Hali! Ismeritek ezt a vasat? :

https://ibb.co/m1Uaa8

https://ibb.co/kELsNo

Állítólag 1.58 at megy a Hring en. De van benne még 4,5-5 sec!!!

https://ibb.co/kELsNo

kicsievo
2018. 06. 04., 14:52
Ha jol latom ez Galvatronicum-e. De nem merek tutit mondani

D16V
2018. 06. 04., 15:40
Ha jol latom ez Galvatronicum-e. De nem merek tutit mondani

Úgy van!

Silva
2018. 06. 04., 17:00
Spec? Valós lehet az 1,58 Hring- 4 sec ?

kicsievo
2018. 06. 04., 17:28
Spec? Valós lehet az 1,58 Hring- 4 sec ?

Az 1.58 egy nagyon jo pilotaval esrleg. De az 1:54 szerintem kizarva.
Bar kitudja mi van mar azota alatta meg benne

B.Janika
2018. 06. 04., 18:09
https://ibb.co/kELsNohttps://ibb.co/m1Uaa8Hali! Ismeritek ezt a vasat? :

https://ibb.co/m1Uaa8

https://ibb.co/kELsNo

Állítólag 1.58 at megy a Hring en. De van benne még 4,5-5 sec!!!

https://ibb.co/kELsNo

:^o
;)

Silva
2018. 06. 04., 18:35
Fehérvári Cars&Coffeen mesélte ezt egy kedves barátomnak. Ő kérdezte tőlem, hogy mennyire lehet valós. Nekem is a Pinoccio jutott eszembe elsőre szegény bojler autót látva. De ismeretlenül nem szeretnék véleményt nyilvánítani. Meg mutattam inkább neki a Hulkot meg GZsolt kocsiját és Szuti ét meg az időket.


A Tulaj elmondása szerint verseny EVO kat meg BUBU kat épít, és ezen próbálta ki először az okosságokat...

Zoli
2018. 06. 05., 11:52
Mintha Mátrainál dolgozna a tulaj.

Galvatronicum
2018. 06. 05., 19:04
Mintha Mátrainál dolgozna a tulaj.

Ez az én autóm, de nem mondtam ilyen adatokat. Különösen, hogy kb. 4 éve nem mentem versenytempóban egy métert se sehol, eltekintve a Hungaroringes, Euroringes autózásoktól. Az 58-hoz borzasztóan összeszedett kört kellene menni, lásd Bartos Jani, meg egy könnyebb kocsi se ártana

Silva
2018. 06. 05., 20:15
Mivel nem voltam ott nem tudom mit mondtál.

Szfehérvári barátom volt nálam tegnap. Ő mutatta a képeket és mesélte a storyt. Meg is volt lepődve, mert nagy WTCC fan. Ezért tudja a Hringes időket.
Nem állt érdekében, hogy félre beszéljen. Inkább mesélte, hogy micsoda egy csúcs autó volt kint talin. Tomei Blokk és társai. Első tulajos stb...

Azt is említette, hogy már csak ritkán jár ki a tulaj pályára.

Legalább ki derült, hogy az autó létezik. Rendes motorral. Nem pedig egy Kamu Stock8 as.

Nem hiába nem járok ki ilyen meetekre... Végén nekem is meg kell hallgatnom, hogy egy "Sti van olyan jó mint egy EVO"

Zoli
2018. 06. 05., 21:47
... hogy egy "Sti van olyan jó mint egy EVO"

jobb is! olyanok szerint akik bkv-val járnak...

B.Janika
2018. 06. 06., 10:21
Csinálok most két Subaru projektet is, mivel nincs tapasztalatom szoktam kérdezni az itthoni Subaru szerelőktől, kíváncsi vagyok a véleményükre, stb. Kivétel nélkül mind segítőkész, persze évek óta ismerjük egymást, nem csak ismeretlenül zaklatom őket szakmai dolgokkal. Volt aki leszarozta az evot. Következett egy hosszabb beszélgetés, nem gondolom hogy meg tudtam győzni, bár nem is akartam. Én sem szarozom az STI-t ( a WRX egyértelműen egy rossz vicc, nem több), elvárom az evot se szarozzák.
Vannak jó dolgok az STI-ben, de összességében az evo jobb, nem kérdés. Az STI 6-os váltó, hátsó difi, hátsó féltengelyek, hátsó kerékagy egy tank az evohoz képest, bár az evóéval sincs sok gond. A motor tetején lévő cooler, amit a városban a turbóval fűtesz egy vicc. Megkaptam a kérdést miért teszek front coolert, mondom azért mert a fenti életképtelen, " az nem igaz, 450 LE-ig jó" Megkérdeztem mennyi olyankor a beszívott levegő, 75 fok volt a válasz. :shock: A 600 plusszos pályakocsimon nem megy 44 fölé, ha bármelyik evon 50 feletti keresem a hibát. Jött a motor kérdés, jeleztem hogy szerintem itthon nincs ötszáz pár lóerős működő Subaru, evobol csak én csináltam 7 db-ot, ebből 3 db 600 feletti, és mennek a mai napig. Jött a válasz hogy külföldön van 700 lovas STI is, és az asztán, az nagyon durva . . . Először is nem vagyunk mellette, másodszor evóból külföldön futnak 700-800, sőt 1000 plusszosok is, nem kívántam tovább feszegetni a motor kérdést, egyértelmű a Subaru hátránya. Bár azt gondolom nem olyan rossz motor az EJ20 mint ahogy itthon sokan gondolják. Végül megkaptam a Subarusok utolsó mentsvárát a Spec-c modellt, az asztán a mindent vivő, gyorskormány, minden földi jó. Jeleztem hogy evo5-től kezdve mind gyorskormány. Nem hitte el, épp evoval voltam, kinyitottam az ajtót, tessék, nézd meg. Jött a kérdés , ez gyári ????? Azt hittem végeztünk, de nem. Az evó minőségileg szar, szarok a kárpitok, a használt belső anyagok, megállt a kilencvenes évek elején a fejlődés, de a Subaru az tuti. Nem kívántam tovább vitázni, nem láttam értelmét. Össze ezen nem akarok veszni senkivel.

Marschall
2018. 06. 06., 11:39
"Végül megkaptam a Subarusok utolsó mentsvárát a Spec-c modellt, az asztán a mindent vivő, gyorskormány, minden földi jó. Jeleztem hogy evo5-től kezdve mind gyorskormány. Nem hitte el, épp evoval voltam, kinyitottam az ajtót, tessék, nézd meg. Jött a kérdés , ez gyári ?????"

Ennél a beszélgetésnél(bemutatónál) jelen voltam. Azóta sem felejtem el.....thumbs_up:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgree n:
Amúgy ha nem létezne EVO, akkor az EVO-sok is Subaruznának.

Ceofang
2018. 06. 06., 11:58
Egyedül a Spec-C modell az, ami megközelíti az EVO-t kezelhetőségben, könnyedségben. A sima, gyári Sti olyan, mintha 200 kg-mal nehezebb lenne az Evonál.

A spec-c 70-90kg-mal könnyebb is, mint egy sima Sti, (könnyebb kasztni elemek, ultra könnyű felnik, nincs alvázvédő, kisebb üzemanyagtank, könnyebb akksi, vékonyabb üvegek, kevesebb zajszigetelés, stb.), meg (talán a blobeye-tól kezdve) van benne aktív középső difi, első-hátsó toronymerevítő, feszesebb hátsó difi, rövidebb váltó fokozatok, azt hiszem keményebbek és rövidebbek a rugók 1cm-rel, gyors-kormány, váltóolaj hűtő, twinscroll turbo, nagyobb IC, 8000rpm, kovácsolt dugattyúk és talán a stab. rudak is feszesebbek... Meg még biztos csomó dolgot lehagytam :)

Szóval egy spec-c ad csak Evohoz tényleg hasonló vezetési élményt.
Viszont egy igényesen balosított spec-c jóval drágább, mint egy normál Evo 8-9.

A motor-váltó karakterisztikára nem térnék ki, mert azt csak úgy lenne értelme összehasonlítani, ha gyári Sti-t a gyári Evo-val vetnénk össze. De egyikből sincs sok :D

Ja és a TMIC (top mount intercooler) tenyleg egy baromság. 8-[

En mondjuk imadom az Sti-ket is, de tudom azt, hogy az EU modellek elmaradnak tudásban az EU-s Evoktol.

SomaG
2018. 06. 06., 12:30
de széééép... :)
Én Hondáznék még akkor is ha csak FWD... :lol:




"Végül megkaptam a Subarusok utolsó mentsvárát a Spec-c modellt, az asztán a mindent vivő, gyorskormány, minden földi jó. Jeleztem hogy evo5-től kezdve mind gyorskormány. Nem hitte el, épp evoval voltam, kinyitottam az ajtót, tessék, nézd meg. Jött a kérdés , ez gyári ?????"

Ennél a beszélgetésnél(bemutatónál) jelen voltam. Azóta sem felejtem el.....thumbs_up:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgree n:
Amúgy ha nem létezne EVO, akkor az EVO-sok is Subaruznának.

Marschall
2018. 06. 06., 12:52
de széééép... :)
Én Hondáznék még akkor is ha csak FWD... :lol:
Én meg Porscheznék, még akkor is ha csak egy Porke. :mrgreen:

bunker
2018. 06. 06., 13:36
Az evó minőségileg szar, szarok a kárpitok, a használt belső anyagok, megállt a kilencvenes évek elején a fejlődés, de a Subaru az tuti. Nem kívántam tovább vitázni, nem láttam értelmét. Össze ezen nem akarok veszni senkivel.

Erről csak annyit, hogy régebben akartam venni egy Forester XT-t, még az evos korszakom előtt.
Audi S4-em volt (B5). Elmentem egy szalonba, beültem a subaruba és kifordultam belőle. Kérdezi az értékesítő milyen autóm van most, jött a válasz, hogy megérti. :-)
Igaz az evot is szoknom kellett rendesen az elején, de az első kanyar után rájöttem, hogy miről szól és qrvára mindegy milyen a kárpit benne. :-) Amúgy szerintem a kilences teljesen korrekt belülről.

Coppermine
2018. 06. 07., 10:02
Erről csak annyit, hogy régebben akartam venni egy Forester XT-t, még az evos korszakom előtt.
Audi S4-em volt (B5). Elmentem egy szalonba, beültem a subaruba és kifordultam belőle. Kérdezi az értékesítő milyen autóm van most, jött a válasz, hogy megérti. :-)
Igaz az evot is szoknom kellett rendesen az elején, de az első kanyar után rájöttem, hogy miről szól és qrvára mindegy milyen a kárpit benne. :-) Amúgy szerintem a kilences teljesen korrekt belülről.

Nem volt sosem túlbarokkosítva egyik japán beltere sem, az Evo 456-ra meg aztán hatványozottan jellemző a puritán, semmitmondó belső. Mondjuk a Mitsubishi folytatta a "hagyományokat", és a későbbi autókban is azért eléggé szög egyszerű formatervvel állt elő - nem cicomázzák túl egyik új(abb) autójuk belsejét sem - de a többi japán sem. Cserébe megbízható(bb) - valamit valamiért. :mrgreen:

SomaG
2018. 06. 07., 11:16
Szerintem ez szimplán mentalitás kérdése.
Nézd meg a japánt alapból mint "közeget". Életük a munka, nincsenek túl misztifikálva. Szinte buckalakók, és az sem zavarja őket ha a munkahelyükön 1 m2 területük sincs fejenként.
Nem sokat adnak az esztétikára valljuk be. Nem egy párizsi divatlapról jön le egyikük sem. Miért lenne az általuk gyártott autó nem "puritán"?

Ellenben az olasz vagy francia. Na ott a szögletes is kerek. Ha valaminek tehetsz egy kapcsolót a műszerfalra akkor inkább tegyél kettőt elv érvényesül.

Viszont ha a kezükből kiadott termék nem jó akkor jön a harakiri. Ezért a minőség nem kérdés ha valamire az van ráírva hogy Made in Japan, és valóban ott is készül.
Ezért mondom sokszor hogy a világon egyetlen hely van ahol belső égésű motort tudnak gyártani... :mrgreen: ráadásul olyan mérnöki megoldásokkal amitől a logika nem áll messze.

Vagyis azt gondolom hogy nem elspórolják a belső dizájnt a megbízhatóság jegyében, hanem szimplán ennyit tud a szépérzékük.

Na ellenben az európai autóiparba sajnos láttam olyan mélységű betekintést hogy mindegy mekkora hulladék van a motorháztető alatt, csak a bőr borítás a műszerfalon makulátlan legyen mert azt látja a polgár ha beül az autóba...



Nem volt sosem túlbarokkosítva egyik japán beltere sem, az Evo 456-ra meg aztán hatványozottan jellemző a puritán, semmitmondó belső. Mondjuk a Mitsubishi folytatta a "hagyományokat", és a későbbi autókban is azért eléggé szög egyszerű formatervvel állt elő - nem cicomázzák túl egyik új(abb) autójuk belsejét sem - de a többi japán sem. Cserébe megbízható(bb) - valamit valamiért. :mrgreen:

D16V
2018. 07. 18., 20:36
Guy-nál mindig patika Evok vannak, ez a mostani 6os se kutya...az anyja úristenit de kéne...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2066381180242202&id=1510517939161865

SomaG
2018. 07. 19., 09:03
Ha az ott lent az ára akkor a szar font árfolyammal számolva nem is drága.
Mennyi lenne balosítani egy ilyet?
VI-hoz csak van cucc.



Guy-nál mindig patika Evok vannak, ez a mostani 6os se kutya...az anyja úristenit de kéne...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2066381180242202&id=1510517939161865

kicsievo
2018. 07. 19., 09:28
Ha az ott lent az ára akkor a szar font árfolyammal számolva nem is drága.
Mennyi lenne balosítani egy ilyet?
VI-hoz csak van cucc.

Ha igenyesen szeretned boven milla folott. Ez volt par eve. Most kondolom 1.5 felett

FQ-400
2018. 07. 19., 09:45
Nekem is ez a bajom.. Behozni egy 6-ost még oké. Nem nagyon preferálnám a jobb kormányt, tehát kéne balósítani is mielőtt, még rendszámot kap (utána még drágább)...
Meg hát, ugye... csak a jégkék 6-os kell és abból nem rohangál sok és még kevesebb az eladó ami még elfogadható áron is van és normális állapotban lévő pedig, még kevesebb van. Nem baj, az előző jégkékről lecsúsztam, a következőről nem fogok :) Vagyh a már nagyon nem bírom akkor, jön a fekete.

SomaG
2018. 07. 19., 10:53
Nem értelek mi a bajod a fehérrel?
A szürke után a leg igénytelenebb szín.
Nem kell naponta mosogatni mint a feketét.
Na jó azt a kéket megértem az tényleg szép... thumbs_up



Nekem is ez a bajom.. Behozni egy 6-ost még oké. Nem nagyon preferálnám a jobb kormányt, tehát kéne balósítani is mielőtt, még rendszámot kap (utána még drágább)...
Meg hát, ugye... csak a jégkék 6-os kell és abból nem rohangál sok és még kevesebb az eladó ami még elfogadható áron is van és normális állapotban lévő pedig, még kevesebb van. Nem baj, az előző jégkékről lecsúsztam, a következőről nem fogok :) Vagyh a már nagyon nem bírom akkor, jön a fekete.

D16V
2018. 07. 19., 13:11
Innen biztosan korrekt japán autót kapsz, leszervizelve, lehet kicsit drágábban. Ha már használták pár évet Angliában akkor baszhatod, olyan az alja mint a szita. Kívülről patika, de mocsok az alja. A régi hetesemen kartert kellett cserélni, mert szivárgott át az olaj a korrózión...
Másik megoldás közvetlenül japánból német forgalomba helyezéssel... :)
1,5 simán van egy balosítás, plusz forgalomba helyezés, majdnem ott van mint a balos, de az meg nincs, vagy nem adják el... :)

FQ-400
2018. 07. 19., 13:39
Nincsen bajom egyáltalán, csak azt érzem, hogy jégkéket vagy feketét szeretnék. Ha egyiket sem találok normálisat akkor lesz fehér (ezüstöt biztos, hogy nem veszek, max úgy, hogy átfujatom jégkékre :D ).

https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/multi-award-winning-evo-6-with-fsh-and-15-800m--the-best/7754478
https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/14-800-mile-evo-6-5-tommi-makinen/8820394
https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/mitsubishi-lancer-evo-6-tommi-makkinen/8390234

u.i: Ennyi pénzem meg nincs erre a játékszerre sajnos. Még nem nyertem meg az 5-ös lottót, igaz, nem is lottózom így még kisebb az esély a nyerésre :)

SomaG
2018. 07. 19., 13:42
Egyébbként igen.
Egy 20 éves autónál amit főleg az életbe nem akarsz eladni majd cseppet sem gáz ha telibe van fújva.

Szerintem az enyémnek is ez lesz a sorsa egyszer, és akkor lehet hogy megválok a szürke színtől is, mert hát egy hobbi járgánynak legyen színe!

MES-Racing
2018. 07. 19., 14:30
Guy-nál mindig patika Evok vannak, ez a mostani 6os se kutya...az anyja úristenit de kéne...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2066381180242202&id=1510517939161865

Már várom az üzenetet, hogy elindultam/megjöttem Guy-hoz/-tól egy V/VI-osért/assal :D ;)

D16V
2018. 07. 19., 21:02
Már várom az üzenetet, hogy elindultam/megjöttem Guy-hoz/-tól egy V/VI-osért/assal :D ;)

Ez zseniális! Ígérem neked üzenek először! :) De a legjobb az lenne, ha egy TME adásvételin mindketten szerepelnénk...:D:D;)

GWRH
2018. 07. 20., 14:54
Van Magyarországon valakinek jégkék EVO-ja?
Még sosem láttam ilyet élőben.
Képen jól mutat, de a valóságban milyen lehet???





Nincsen bajom egyáltalán, csak azt érzem, hogy jégkéket vagy feketét szeretnék. Ha egyiket sem találok normálisat akkor lesz fehér (ezüstöt biztos, hogy nem veszek, max úgy, hogy átfujatom jégkékre :D ).

https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/multi-award-winning-evo-6-with-fsh-and-15-800m--the-best/7754478
https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/14-800-mile-evo-6-5-tommi-makinen/8820394
https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/mitsubishi-lancer-evo-6-tommi-makkinen/8390234

u.i: Ennyi pénzem meg nincs erre a játékszerre sajnos. Még nem nyertem meg az 5-ös lottót, igaz, nem is lottózom így még kisebb az esély a nyerésre :)

kicsievo
2018. 07. 21., 12:24
http://www.xshiftgearboxes.com/race-gearboxes/mitsubishi-sequential-gearbox-evo-7-9-x-6-speed

Tudunk valamit errol a cegrol? Kepekrol nem nez ki rossznak. De eddig sok infot senki nem tudott rola mondani... Minoseg, alaktresz ellatas, AR?

Minden info johet

evo6i
2018. 07. 22., 17:10
Van Magyarországon valakinek jégkék EVO-ja?
Még sosem láttam ilyet élőben.
Képen jól mutat, de a valóságban milyen lehet???


Hidegnek volt egy Evo 5-ös, EVO-006-os rendszámmal. Bertalan Miki azt írta 1x, h TK. Kaposváron van egy jobb kormányos.
Jól mutat élőben. :-)

https://www.google.hu/maps/place/Kaposv%C3%A1r,+Honv%C3%A9d+u.,+7400/@46.3636966,17.7874428,3a,75y,180.54h,48.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3HrthG440vwS06B5TWsvtw!2e0!7i1 3312!8i6656!4m5!3m4!1s0x476815f7fcea8ae5:0xdf4ade3 4ba1b8183!8m2!3d46.364209!4d17.7878945?hl=hu

SomaG
2018. 07. 23., 09:02
A leírásuk szimpatikus.

Van alkatrész az kiderül a szövegből. Komplett Spare Parts (a középső kép a 2. sorban)

Csehek... hát végül is ha a Fosvágen konszert nézzük a Skoda az ami jó eséllyel nem ál meg az úton alattad, az összes többi necces.
Nekem egyébként a Csehekkel nincs rossz tapasztalatom. Szorgalmas nép dolgoztam velük egy időben. Odafigyelnek a minőségre, és eléggé magukénak érzik.

Kérni kell egy ajánlatot azt kiderül... :)




http://www.xshiftgearboxes.com/race-gearboxes/mitsubishi-sequential-gearbox-evo-7-9-x-6-speed

Tudunk valamit errol a cegrol? Kepekrol nem nez ki rossznak. De eddig sok infot senki nem tudott rola mondani... Minoseg, alaktresz ellatas, AR?

Minden info johet

kicsievo
2018. 07. 23., 09:15
A leírásuk szimpatikus.

Van alkatrész az kiderül a szövegből. Komplett Spare Parts (a középső kép a 2. sorban)

Csehek... hát végül is ha a Fosvágen konszert nézzük a Skoda az ami jó eséllyel nem ál meg az úton alattad, az összes többi necces.
Nekem egyébként a Csehekkel nincs rossz tapasztalatom. Szorgalmas nép dolgoztam velük egy időben. Odafigyelnek a minőségre, és eléggé magukénak érzik.

Kérni kell egy ajánlatot azt kiderül... :)

Olvastam en is az alkatreszest de mas ha valaki valamit hirdet vagy valakinek konkret tapasztalata van es meg is osztja. Na ma irok nekik azt kiderul

SomaG
2018. 07. 23., 10:09
Kíváncsi leszek mit mondanak.
Meglepően sokan gyártanak egyébként szekis váltót EVO-ba.



Olvastam en is az alkatreszest de mas ha valaki valamit hirdet vagy valakinek konkret tapasztalata van es meg is osztja. Na ma irok nekik azt kiderul

FQ-400
2018. 07. 24., 11:03
Hümm... Lehet, hogy szabadságot kéne kivenni és menni az UK-ba tréleressel.. ;)

https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/2000-mitsubishi-lancer-evo-6-fresh-import-finance--warranty/8880775

GWRH
2018. 07. 24., 11:25
Hajrá!

Aki nem mer, nem nyer.
Én drukkok Neked...





Hümm... Lehet, hogy szabadságot kéne kivenni és menni az UK-ba tréleressel.. ;)

https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/2000-mitsubishi-lancer-evo-6-fresh-import-finance--warranty/8880775

SomaG
2018. 07. 24., 12:48
Hát figyelj...
- kék amit szeretnél
- jól néz ki ilyet szeretnél
- szar a font, úgyhogy 4 körül megáll + a balosítás de még akkor se rossz.

Én mennék a helyedbe.
Hazafelé meg ugorj be Ajkára hogy megnézhessem. :)




Hümm... Lehet, hogy szabadságot kéne kivenni és menni az UK-ba tréleressel.. ;)

https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/2000-mitsubishi-lancer-evo-6-fresh-import-finance--warranty/8880775

Papírtigris
2018. 07. 24., 18:12
Te hol veszed a fontot? Mert ott vennék én is:D Majdnem 5 az a 4:(


Hát figyelj...
- kék amit szeretnél
- jól néz ki ilyet szeretnél
- szar a font, úgyhogy 4 körül megáll + a balosítás de még akkor se rossz.

Én mennék a helyedbe.
Hazafelé meg ugorj be Ajkára hogy megnézhessem. :)

kicsievo
2018. 07. 24., 18:39
Te hol veszed a fontot? Mert ott vennék én is:D Majdnem 5 az a 4:(

Es te hol nezed a fontot? Aktualis arfolyam az 366 kozeparfolyamon nezve

Papírtigris
2018. 07. 24., 19:14
Es te hol nezed a fontot? Aktualis arfolyam az 366 kozeparfolyamon nezve

12000x366= 4392000ft. Plusz hozd haza. Az 5-höz közelebb lesz;)

kicsievo
2018. 07. 24., 19:38
12000x366= 4392000ft. Plusz hozd haza. Az 5-höz közelebb lesz;)

Alkudni ezekbol is lehet ha kpval vagy ott ezt Te tudod a legjobban. Ha labon hozod haza 4.5 alatt itthon van

Papírtigris
2018. 07. 24., 19:49
Alkudni ezekbol is lehet ha kpval vagy ott ezt Te tudod a legjobban. Ha labon hozod haza 4.5 alatt itthon van

Legyen igazad. Bár szerintem ezekből már nem nagyon engednek. Én sem engedtem az evoból a végén.

Marschall
2018. 07. 24., 20:45
Alkudni ezekbol is lehet ha kpval vagy ott ezt Te tudod a legjobban. Ha labon hozod haza 4.5 alatt itthon van
:shock:Azért ez elég optimista ilyen távolságba. Azért ez nem belföld, hogy jó kirándultunk egyet.

kicsievo
2018. 07. 25., 06:53
:shock:Azért ez elég optimista ilyen távolságba. Azért ez nem belföld, hogy jó kirándultunk egyet.

Tenyleg optimista. De parszor megjartam mar ezt a tavolsagot. Lekopogom hiba nelkul.

kicsievo
2018. 07. 25., 06:55
Legyen igazad. Bár szerintem ezekből már nem nagyon engednek. Én sem engedtem az evoból a végén.

Lehet, hogy nem lehet alkudni de azert meg ezekbe is beleszokott ferbi 500-700 font/euro alku.

Es nem hianyzik az evo? Magyarba adtad el vagy kulfoldre?

Papírtigris
2018. 07. 25., 07:59
Lehet, hogy nem lehet alkudni de azert meg ezekbe is beleszokott ferbi 500-700 font/euro alku.

Es nem hianyzik az evo? Magyarba adtad el vagy kulfoldre?

Magyarországon maradt, vígan kergeti a nagyvadakat most is:D

A kigyorsítás feelingje néha hiányzik. A többi része nem. Új mustang gt van, a legjobb arra amire nekem kell.

SomaG
2018. 07. 25., 08:24
Lefelé kerekítettem, és én is az MNB közepet néztem így hirtelen.

Ha jó és nem egy széthullott szar akkor még az 5 közele se para.
A baj az a plusz 1.5 amit a balosításra rá kell locsolni. Na az a fájdalmas része.



Te hol veszed a fontot? Mert ott vennék én is:D Majdnem 5 az a 4:(

Zoli
2018. 07. 25., 21:45
Am. 7-8-9-et lehet balosítani a sima lancerből? Mert eléggé egyforma a belülről.
Tűzfal más?

D16V
2018. 07. 26., 07:37
Am. 7-8-9-et lehet balosítani a sima lancerből? Mert eléggé egyforma a belülről.
Tűzfal más?


Ahogy emlékszem kormánymű kell evoból, utastér-, motor és műszerfal kábelköteg (bár lehet meg tudják oldani a jobbos evo kábelezés és a balos sima házasítását...), hátsó motortartó bak. A többi u.a.

carkillerz
2018. 07. 26., 15:37
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?825-Balos%EDt%E1s

Lehetőség szerint ott kérdezzünk ahol van értelme, így válik katyvasszá minden :mrgreen:

Papírtigris
2018. 07. 26., 18:12
http://evoklub.hu/forum/showthread.php?825-Balos%EDt%E1s

Lehetőség szerint ott kérdezzünk ahol van értelme, így válik katyvasszá minden :mrgreen:


És azt hol kérdezzük, hogy ezt hol kérdezzük? ;):D:twisted:

FQ-400
2018. 07. 27., 07:29
És azt hol kérdezzük, hogy ezt hol kérdezzük? ;):D:twisted:

Hunevo6 megOFF topic-ja? :D

D16V
2018. 07. 30., 20:22
Na itt egy sokat látott darab, kíváncsi vagyok mennyire nyomják fel a licitet...bal eleje hátrébb van vagy 2 centit, de alapnak nem rossz...
Ha ezt nézzük a 10-11ezres ár egy patika állapotú japán importért már nem is tűnik olyan drágának :)
https://www.copart.co.uk/lot/40576338

Coppermine
2018. 07. 31., 13:36
Na itt egy sokat látott darab, kíváncsi vagyok mennyire nyomják fel a licitet...bal eleje hátrébb van vagy 2 centit, de alapnak nem rossz...
Ha ezt nézzük a 10-11ezres ár egy patika állapotú japán importért már nem is tűnik olyan drágának :)
https://www.copart.co.uk/lot/40576338

hát .. Cat D volt a kocsi ... ( Cat D car will have been written off only because it is uneconomical to fix )

kicsievo
2018. 08. 07., 12:56
http://www.xshiftgearboxes.com/race-gearboxes/mitsubishi-sequential-gearbox-evo-7-9-x-6-speed

Tudunk valamit errol a cegrol? Kepekrol nem nez ki rossznak. De eddig sok infot senki nem tudott rola mondani... Minoseg, alaktresz ellatas, AR?

Minden info johet


8900 a váltó összeszerelve házzal mindennel. Váltó kar 1200 elektronika 240.
Ha csoportos vásárlás van akkor lehet alkudni

SomaG
2018. 08. 21., 15:13
Szééép...
Hát nem ingyé van az tuti.
Bár azt nem írtad hogy EUR vagy Cseh korona, mert ha az utóbbi akkor már jöhet is. :D
Az se baj ha 6-os.


8900 a váltó összeszerelve házzal mindennel. Váltó kar 1200 elektronika 240.
Ha csoportos vásárlás van akkor lehet alkudni

SomaG
2018. 08. 21., 15:14
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2_0_evo_ix-13314183

Ki akar tőle megválni?
Nem rossz, de hogy az ára kezdi elérni az újkori számokat... az komoly.

kicsievo
2018. 08. 21., 15:24
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2_0_evo_ix-13314183

Ki akar tőle megválni?
Nem rossz, de hogy az ára kezdi elérni az újkori számokat... az komoly.

Nem akarom senki üzletet rontani de ez közel sem ér ennyit. Még Németországban sem!!

timothy
2018. 08. 21., 20:11
Nemrég láttam egy VIII teljesen üres karosszériát papírozható csővel 3.5 M-ért 2 évvel korábban ezért 1M-t kértek. Kérdés hogy vki kifizeti-e ezt a pénzt ?

SomaG
2018. 08. 22., 07:54
Hát minden annyit ér amennyit fizetnek érte.
Ha a Mitsubishi kitalálná hogy mégis újra gyártja az EVO-t, akkor az egész gyűjtemény elindulna a gazdasági bukó irányba.
Persze még akkor is ott van az a tény hogy ezek még sofőrt igénylő járművek, de ha lenne is folytatás a jövőben az már az okos autó kategória lenne amibe hiába tesznek nyócezer lóerőt akkor is helyetted vezet, szóval az élmény nem ugyan az lenne.
Na ez egy jól megfogalmazott sohavégetnemérős feltételes mondat lett. :lol:

Coppermine
2018. 08. 22., 08:24
Hát minden annyit ér amennyit fizetnek érte.
Ha a Mitsubishi kitalálná hogy mégis újra gyártja az EVO-t, akkor az egész gyűjtemény elindulna a gazdasági bukó irányba.
Persze még akkor is ott van az a tény hogy ezek még sofőrt igénylő járművek, de ha lenne is folytatás a jövőben az már az okos autó kategória lenne amibe hiába tesznek nyócezer lóerőt akkor is helyetted vezet, szóval az élmény nem ugyan az lenne.
Na ez egy jól megfogalmazott sohavégetnemérős feltételes mondat lett. :lol:

nem feltétlenül. A Skylineokat is még gyártják, ettől függetlenül egy R32 ára (korábbiakról nem is beszélve) a csillagos egekben van :)

az "új" Evoról meg csak ennyi a véleményem :mrgreen:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/39397652_2177906899161775_2203107786630365184_n.jp g?_nc_cat=0&oh=83fa5080f19ea7d5a1b6e0298863a510&oe=5BFBBC51

SomaG
2018. 08. 22., 09:16
Ja az Eclipse is visszajött Cross formában. :mrgreen:
Lehet itt még bármi. Készülhet még SUV az Evolution-ból is, de a mi jó öreg boltba járós gyerekeket iskolába vivős családi szedánunk örök darab marad. O:)

D16V
2018. 09. 05., 19:28
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2111389799074673&id=1510517939161865

Na ez ajándék ár...

MES-Racing
2018. 09. 06., 10:56
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2111389799074673&id=1510517939161865

Na ez ajándék ár...

Remélem már csomagolod az szendvicset az útra ;)

D16V
2018. 09. 06., 12:51
Remélem már csomagolod az szendvicset az útra ;)

Sajnos nem...de már el is kelt!

MES-Racing
2018. 09. 10., 08:39
Sajnos nem...de már el is kelt!

Jó vétel lett volna, a képek alapján nagyon jó állapotban volt. Egyszer majd eljön ennek is az ideje.

GWRH
2018. 09. 12., 19:19
Járta a Csepel művekben, és találtam valami érdekeset:


https://kepkuldes.com/images/f92c72a235e8facd6824065dc6a4d63a.jpghttps://kepkuldes.com/images/89dfcb031ad9d11099d1fe5ea4a6fb82.jpghttps://kepkuldes.com/images/90c82abc94cc91ab34dc343206d5101e.jpg

SomaG
2018. 09. 18., 09:44
tudd meg mi az ára
Meg hogy mindene megvan-e?

Balos is ahogy nézem. Kicsit kell lakatolni de ez még feltámasztható.

GWRH
2018. 09. 18., 20:22
Balosított jdm.
De nem eladó, lábra akarják állítani.

FQ-400
2018. 09. 19., 03:22
Nálam megint semmi kép nem jelenik meg... :(

Coppermine
2018. 09. 19., 09:24
Nálam megint semmi kép nem jelenik meg... :(

melóhelyről nekem sem hozza be, upc-s netről igen :mrgreen:

SomaG
2018. 09. 19., 10:06
Én is azt szerettem volna.
:)
Egy jó kis VI-os még jó lenne otthonra.


Balosított jdm.
De nem eladó, lábra akarják állítani.

carkillerz
2018. 09. 20., 04:27
szép

https://hirdetotabla.duen.hu/utcaijrm/_zemelyaut/mitubihilancerevo6balkormnyoutcaiaut220026

FQ-400
2018. 10. 01., 09:00
Pffff....

https://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/mitsubishi/evo-iv--vi/mitsubishi-evo-6-rs-sprint/9093104

GWRH
2018. 10. 17., 17:49
Érdekességképpen egy balosított 9-es kombi


https://m.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-evolution-wagon-lhd-japo-spec-essen/262070400.html?ref=topOfPage&top=1%3A1#desImages

Ceofang
2018. 11. 05., 09:41
Ezt ismeritek? https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_evolution_vi_gsr-13516303

D16V
2018. 11. 09., 11:14
Ezt ismeritek? https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_evolution_vi_gsr-13516303

Jani szerintem vágja, ha beleírta a tulaj a hirdetésbe.

kzoli
2018. 12. 15., 12:44
Nem akarok külön topicot indítani. Van esetleg valakinek eladó, gyári balos Evo 8 GSR (fekete, fehér vagy kék színben) 340-380 LE teljesítménnyel ?

SomaG
2018. 12. 15., 14:08
Nem nagyon van mostanában habzsi dőzsi EVO-kból...

kzoli
2018. 12. 16., 11:31
Azt én is tapasztalom :D

SomaG
2018. 12. 17., 09:06
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2_0_evo_viii-10500726

Ezt már rég óta hirdetik nem tudom mi lehet az oka hogy még nem kelt el.

Mondjuk nem ACD-s de az még bocsánatos bűn.

Viszont ez érdekes...
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_2_0_evo_x_mr_tc-sst_automata-13753966

:)

Ceofang
2018. 12. 17., 11:05
Talán ez az oka, nem tudom. :


https://www.youtube.com/watch?v=MCpymuhZxts

SomaG
2018. 12. 17., 12:19
Hát akkor ez legenda!
Az a kis féltető meg ne legyen már ekkora probléma. :lol:

Sőt, mivel hogy celebEVO-ról van szó még ajándékba is adják az áráért.

Ez volt az amit 300-al se értek utól a rendőrök? :lol::lol::lol::lol:=D>

Coppermine
2018. 12. 18., 19:27
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_evo_vii_rs_ii-13795446

SomaG
2018. 12. 19., 11:28
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_evo_vii_rs_ii-13795446


Eltűnt...
mi volt ez?

GWRH
2018. 12. 19., 12:20
Evo 7, jobbos, magyar P rendszámmal, 2,1 M Ft +regadó.

GWRH
2018. 12. 19., 12:27
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/20913795446_1.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=20913795446_1.jpg)

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/44313795446_2.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=44313795446_2.jpg)

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/87913795446_4.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=87913795446_4.jpg)

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/17813795446_5.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=17813795446_5.jpg)

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/12/30113795446_6.jpg (http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=30113795446_6.jpg)

D16V
2018. 12. 19., 13:34
Ha valóban az volt, amit hirdettek, bomba ár! 2010-ben vettem ennyiért a 7-est kint...

SomaG
2018. 12. 19., 14:20
Hát hamar eltűnt...

Tegnap néztem a hahu-t de semmi mozgás nem volt.
Mondjuk az ár még ha jobbos is ultra jó az tuti.

Na jelentkezzen aki megvette, kíváncsi vagyok hogy csak kamu volt-e...

Coppermine
2018. 12. 19., 15:39
Hát hamar eltűnt...

Tegnap néztem a hahu-t de semmi mozgás nem volt.
Mondjuk az ár még ha jobbos is ultra jó az tuti.

Na jelentkezzen aki megvette, kíváncsi vagyok hogy csak kamu volt-e...

népek szerint kasztni gatya, osztómű, kuplung off, torony alig maradt Osztomu bug kupplung szinte nincs. ezeket írták róla fb-on. De vannak itt klubbos emberek, akik ismerik az autót :mrgreen: majd nyilatkoznak róla thumbs_up

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48395542_2238263406239719_2160830842987872256_n.jp g?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=5eb28af3b1cea4250de0aa2dadfd8fd1&oe=5C9247DF

Papírtigris
2018. 12. 19., 16:26
népek szerint kasztni gatya, osztómű, kuplung off, torony alig maradt Osztomu bug kupplung szinte nincs. ezeket írták róla fb-on. De vannak itt klubbos emberek, akik ismerik az autót :mrgreen: majd nyilatkoznak róla thumbs_up

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48395542_2238263406239719_2160830842987872256_n.jp g?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=5eb28af3b1cea4250de0aa2dadfd8fd1&oe=5C9247DF

Én csak annyit nyilatkoznék, hogy ez a kép, jogvédett;)

Papírtigris
2018. 12. 19., 16:49
De röviden a sztori: Tegnap mi kb 15.-ként hívtuk az eladót, de első komolyként. Lebeszéltük, hogy 10:30-ra ott vagyunk. Kivételesen, onnan nem messziről beelőztek minket, de pénz nélkül. Megnéztük, a kasztni javíthatatlan, vagy legalábbis fanatikusnak való, ezért én dobtam a dolgot. Sajnos a kuplung és az osztómű is offos volt, ezért mivel Janinak jó forrásai vannak alkatrészre, neki sem érte meg, bontásra sem. Amúgy a belső nagyon jó állapotú, motornak nem volt rossz hangja, de dőlt belőle az olaj. Ez a kép csak azért készült, hogy a fb-csoportba aki pénz nélkül ment, ne gondolja, hogy csak írkálok. Szóval, ha jó vétel kerül elő, akkor pénz a zsebbe, és menni kell, nem írogatni:D

evo6i
2018. 12. 19., 21:20
népek szerint kasztni gatya, osztómű, kuplung off, torony alig maradt Osztomu bug kupplung szinte nincs. ezeket írták róla fb-on. De vannak itt klubbos emberek, akik ismerik az autót :mrgreen: majd nyilatkoznak róla thumbs_up

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48395542_2238263406239719_2160830842987872256_n.jp g?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=5eb28af3b1cea4250de0aa2dadfd8fd1&oe=5C9247DF


Hello! Hol lehet róla fb-on olvasni? Köszi!

Coppermine
2018. 12. 20., 08:49
Hello! Hol lehet róla fb-on olvasni? Köszi!

egy zárt csoportban :mrgreen:

Ceofang
2018. 12. 20., 20:36
Jah. Egyik evos csoportba be is jelentkezett az uj tulaj. Hat, ha Janinak (bontasra) sem erte meg, akkor az tenyleg fos lehetett (még ennyiert is).

SomaG
2018. 12. 21., 12:11
Mit takar az hogy a kasztni gatya, meg hogy torony alig maradt?
A képek alapján nem tűnt annyira leharcoltnak... :)

Hogy osztómű off azt értem. Az tudom milyen... :lol:


népek szerint kasztni gatya, osztómű, kuplung off, torony alig maradt Osztomu bug kupplung szinte nincs. ezeket írták róla fb-on. De vannak itt klubbos emberek, akik ismerik az autót :mrgreen: majd nyilatkoznak róla thumbs_up

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48395542_2238263406239719_2160830842987872256_n.jp g?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=5eb28af3b1cea4250de0aa2dadfd8fd1&oe=5C9247DF

Papírtigris
2018. 12. 21., 21:27
Mit takar az hogy a kasztni gatya, meg hogy torony alig maradt?
A képek alapján nem tűnt annyira leharcoltnak... :)

Hogy osztómű off azt értem. Az tudom milyen... :lol:

Azt hogy konkrétan porrá van rohadva, és életveszély. Kívülről valóban nem látszik, és nagyon jó kiállású kis kocsi, de az angol autóknál sajnos ez benne van. Az ajtók alja, a teljes fenéklemez, küszöbök, a hátsó lengőkart a szentlélek tartotta stb, szóval minden ami nem alu:) De Jani szakmailag elmondja ha akarja:D Részemről: ha ezt elkezded javítani, egy véget nem érő szopóroller, és akkor még nem használtad. 8000-10000 euróért pedig veszel jó jobb kormányost azért, ha akarsz.

SomaG
2019. 01. 24., 09:45
Ugyan nem autó, de mit tudunk róla?

https://hirdetotabla.duen.hu/alkatre_z/hajt_lnc/mitubihievo49bezedatolvlthibtlan221290

Silva
2019. 01. 24., 21:41
Ugyan nem autó, de mit tudunk róla?

https://hirdetotabla.duen.hu/alkatre_z/hajt_lnc/mitubihievo49bezedatolvlthibtlan221290

N7 garage, Nagy Feri. Nagyon korrekt fórum társ. EVO bolond. Pro2vti néven van talán itt.

SomaG
2019. 01. 25., 09:45
Na ha kiderül a váltómról hogy szar - amit remélek hogy nem így van - és kell egy másik akkor megcsörgetem.
Persze ha addig el nem adja vagy már el nem adta.

Vagy kicsievo Boti le nem nyúlja előlem. :D



N7 garage, Nagy Feri. Nagyon korrekt fórum társ. EVO bolond. Pro2vti néven van talán itt.

Silva
2019. 01. 25., 10:02
Na ha kiderül a váltómról hogy szar - amit remélek hogy nem így van - és kell egy másik akkor megcsörgetem.
Persze ha addig el nem adja vagy már el nem adta.

Vagy kicsievo Boti le nem nyúlja előlem. :D

Vannak neki gyáriak is...

kicsievo
2019. 01. 25., 10:57
Na ha kiderül a váltómról hogy szar - amit remélek hogy nem így van - és kell egy másik akkor megcsörgetem.
Persze ha addig el nem adja vagy már el nem adta.

Vagy kicsievo Boti le nem nyúlja előlem. :D

😂😂

Nekem csak 6-os dogbox köll 🤗. Úgyhogy tiéd lehet

SomaG
2019. 01. 25., 10:59
Kössz a tippet, de várjuk meg mit mutat az én váltóm belülről.
Kívülről nem néz ki jól, de ha funkcióra jó azt a pár menetet ami hiányzik a házból megoldom.

Őszinte leszek nem feltétlen akarok 5k-t vagy többet ellocsolni most csak a váltóra, főleg hogy a traszfer is egy nagy kérdőjel.

Elvileg jövő hét végére leszek okos a témát illetően, mert emberem addigra ígért érdemi választ.
Addig a remény hal meg utoljára... :)



Vannak neki gyáriak is...

SomaG
2019. 01. 25., 11:00
Ja télleg vazze még beszéltük is.

Nekem meg egy fasza szinkró kell ami nem csörög nem zörög és úgy veszi a fokozatokat ahogy kell.
Elvileg ami fent volt az is ilyen, de a ház optikai vizsgálata után jobbnak láttam széthúzni.






Nekem csak 6-os dogbox köll 珞. Úgyhogy tiéd lehet

carkillerz
2019. 01. 25., 11:55
Ja télleg vazze még beszéltük is.

Nekem meg egy fasza szinkró kell ami nem csörög nem zörög és úgy veszi a fokozatokat ahogy kell.
Elvileg ami fent volt az is ilyen, de a ház optikai vizsgálata után jobbnak láttam széthúzni.

Ezt meg sem hallottuk :mrgreen: