PDA

Teljes nézet : hátsó Brembo



VGergo
2010. 04. 18., 11:36
Valakinek van eladó hátsó Brembo nyereg betét tárcsa ?

HKSTOMEVO9
2010. 04. 18., 18:43
Valakinek van eladó hátsó Brembo nyereg betét tárcsa ?
Hát nekem még mindíg.PMU versenybetét,utcaibarát verzióval komplett.;)

VGergo
2010. 04. 18., 23:52
Hát nekem még mindíg.PMU versenybetét,utcaibarát verzióval komplett.;)

holnap felhívlak ;)

Viktor
2010. 08. 21., 20:57
Nem akartam emiatt új topicot nyitni, jobb hátsó gyári 8-as vagy 9-es Brembo nyerget szeretnék! Remek állapotút!:)
Elnyírtam a mentet benne!!:shock:
Valaki?

Viktor
2010. 08. 23., 11:23
Nem akartam emiatt új topicot nyitni, jobb hátsó gyári 8-as vagy 9-es Brembo nyerget szeretnék! Remek állapotút!:)
Elnyírtam a mentet benne!!:shock:
Valaki?

Senki!?:(

Betét hozzá milyen legyen?

FQ-400
2010. 08. 23., 11:41
Menetvágóval csinálj új menetet.... Olcsóbb megoldás mint egy komplett új nyereg :D

Viktor
2010. 08. 23., 12:10
Menetvágóval csinálj új menetet.... Olcsóbb megoldás mint egy komplett új nyereg :D

Megtettem, 12-es lett, 10-es volt. De közben arról elfelejtkeztem, hogy ahova fel kell fogatni oda nem fér be a 12-es csavar.. Akkor azt is fúrnom kéne, az meg már gázos...

FQ-400
2010. 08. 23., 12:18
Jópofa :D

Mx Roli
2010. 08. 23., 17:52
Megtettem, 12-es lett, 10-es volt. De közben arról elfelejtkeztem, hogy ahova fel kell fogatni oda nem fér be a 12-es csavar.. Akkor azt is fúrnom kéne, az meg már gázos...


csak 1 menetes perselyt kellene csináltatnod bele, és használható a régi.

bunker
2010. 08. 23., 18:09
Betét hozzá milyen legyen?

Ferodo DS2500.
Startnál kapsz. (FCP1562H)

Tomó
2010. 08. 23., 23:55
csak 1 menetes perselyt kellene csináltatnod bele, és használható a régi.
plusssssz

Viktor
2010. 08. 24., 12:36
csak 1 menetes perselyt kellene csináltatnod bele, és használható a régi.

Nagyon jó ötlet. HOL?

MES-Racing
2010. 08. 24., 12:50
Nagyon jó ötlet. HOL?

Vedd le a nyerget, s vidd el egy esztergályoshoz, hogy fúrjon bele valami sűrű menetet és gyártson közé egy közdarabot, hogy vissza tud tenni a gyári csőcsatlakozót.

XIV-XVI-ban tudok mondani szakit.

Viktor
2010. 08. 24., 13:44
Vedd le a nyerget, s vidd el egy esztergályoshoz, hogy fúrjon bele valami sűrű menetet és gyártson közé egy közdarabot, hogy vissza tud tenni a gyári csőcsatlakozót.

XIV-XVI-ban tudok mondani szakit.

Apámnak mondtam, szerinte nem ilyen egyszerű, mert vállas perselyt kéne hozzá gyártatni. Ráadásul eléggé igénybe van véve, tehát ha bereped akár anyaghiba, vagy terhelés miatt a persely, akkor sokkal nagyobbat szívhatok...

Még ezt a sűrű menetes megoldást megkérdezem.

Az a baj, hogy nem véletlenül ilyen a felépítése a féknyeregnek, és ott olyan vastag ahol kell. Ha 10-es helyett 14-essel van kifúrva, és arra feszül, ott feszül minden akkor félő, hogy a meggyengült szerkezet akár ketté is törhet, nem?

12-essel már előfúrtam, menetet is csináltam bele, csak kiderült, hogy nem tudtam felfogni, mert a 12-es csavar már nem ment át a furaton. Azt meg nem fúrnám, kézi fúróval nem is nagyon lehetne..

MES-Racing
2010. 08. 24., 14:12
Apámnak mondtam, szerinte nem ilyen egyszerű, mert vállas perselyt kéne hozzá gyártatni. Ráadásul eléggé igénybe van véve, tehát ha bereped akár anyaghiba, vagy terhelés miatt a persely, akkor sokkal nagyobbat szívhatok...

Még ezt a sűrű menetes megoldást megkérdezem.

Az a baj, hogy nem véletlenül ilyen a felépítése a féknyeregnek, és ott olyan vastag ahol kell. Ha 10-es helyett 14-essel van kifúrva, és arra feszül, ott feszül minden akkor félő, hogy a meggyengült szerkezet akár ketté is törhet, nem?

12-essel már előfúrtam, menetet is csináltam bele, csak kiderült, hogy nem tudtam felfogni, mert a 12-es csavar már nem ment át a furaton. Azt meg nem fúrnám, kézi fúróval nem is nagyon lehetne..

A fék nem játék, így lehet érdemes venni egy pár használt nyerget, ha nem lehet rendesen megjavítani.

FQ-400
2010. 08. 24., 14:26
Vállas perselyt gyártani nem nehéz.. főleg ha van egy eszterga pad. (max 1 perc).
De ekkora eltérésnél jobb ha veszel egy új nyerget... Vagy olyan perselyt csináltatsz aminek az anyaga nem éppen "átlagos acél". Mert ha az eltörik pl egy fékezésnél akkor repül a fék....

SoAk
2010. 08. 24., 18:11
Csináltasd meg így : http://www.emhart.com/products/helicoil.asp . Ismerek erre szakit aki csinálja . A gyári menetnél sokkal erősebb lesz és nem is gyengíted a nyerget .

Viktor
2010. 08. 24., 18:19
Csináltasd meg így : http://www.emhart.com/products/helicoil.asp . Ismerek erre szakit aki csinálja . A gyári menetnél sokkal erősebb lesz és nem is gyengíted a nyerget .

Hát ez nem semmi.. Nagyságrendileg mi pénz?
Küldenél kontaktot? Köszönöm szépen!

SoAk
2010. 08. 24., 20:00
Szia !

Nem tudom, hogy milyen árba mozog de szerintem töredéke egy használt nyeregnek is . Holnap-holnapután megyek haza és megkérdezem a számát mert mindig személyesen találkoztam eddig vele, de előre szólok ,hogy nem pesten van ,hanem Balatonszárszón .

Mx Roli
2010. 08. 24., 20:10
Apámnak mondtam, szerinte nem ilyen egyszerű, mert vállas perselyt kéne hozzá gyártatni. Ráadásul eléggé igénybe van véve, tehát ha bereped akár anyaghiba, vagy terhelés miatt a persely, akkor sokkal nagyobbat szívhatok...

Még ezt a sűrű menetes megoldást megkérdezem.

Az a baj, hogy nem véletlenül ilyen a felépítése a féknyeregnek, és ott olyan vastag ahol kell. Ha 10-es helyett 14-essel van kifúrva, és arra feszül, ott feszül minden akkor félő, hogy a meggyengült szerkezet akár ketté is törhet, nem?

12-essel már előfúrtam, menetet is csináltam bele, csak kiderült, hogy nem tudtam felfogni, mert a 12-es csavar már nem ment át a furaton. Azt meg nem fúrnám, kézi fúróval nem is nagyon lehetne..

a rally mezőny 80%-a úgy megy!egyébként lehet kapni gyári menetjavító persely készletet is. abba van fúró, maró,menetfúró, és egy behajtó szerszám(van nekem is).nagyon sokat meg kellett már csinálnom, még sosem volt 1el sem gond.

Mx Roli
2010. 08. 24., 20:13
Csináltasd meg így : http://www.emhart.com/products/helicoil.asp . Ismerek erre szakit aki csinálja . A gyári menetnél sokkal erősebb lesz és nem is gyengíted a nyerget .

ez nem annyira jó, főleg nem fékhez.a würth-nek van készlete az a tuti.

SoAk
2010. 08. 24., 23:49
Én eddig csak jót hallottam róla, de nem az én döntésem .

Viktor
2010. 08. 25., 09:12
Köszi mindenkinek a segítséget!!