PDA

Teljes nézet : Víz/alkohol befecskendezés



Richie
2010. 05. 05., 17:42
Na akkor elmélkedjünk. Elönyök, hátrányok, kell ez nekünk vagy csak egy újabb hibaforrás? Ha van valakinek tapasztalata ne tartsa magában. Erősen gondolkodom egy ilyen rendszer vételén, de most életemben először nem szeretném elkapkodni a vásárlást, inkább körbejárnám a témát.

VGergo
2010. 05. 05., 18:14
Pont múlthéten beszéltem egy srácal aki forgalmazz itthon egy amcsi gyártmányt.
Az tetszett h kb egy tank benzinre elég 3 liter .
Kint sokan mennek vele elég komoly plussz teljesítményt add főleg egy épített motornak, ha jól gondolom a hűtő hatása miatt nem is kell olyan dús kevérekkel járni fordulaton.
Érdekes cucc jöhetnek jöhetnek a hazai infók ha használ valaki ilyet.

Richie
2010. 05. 05., 18:46
Pont múlthéten beszéltem egy srácal aki forgalmazz itthon egy amcsi gyártmányt.
Az tetszett h kb egy tank benzinre elég 3 liter .
Kint sokan mennek vele elég komoly plussz teljesítményt add főleg egy épített motornak, ha jól gondolom a hűtő hatása miatt nem is kell olyan dús kevérekkel járni fordulaton.
Érdekes cucc jöhetnek jöhetnek a hazai infók ha használ valaki ilyet.

Csak nem vele? Mr. Szilasi? Ha igen akkor nagyon kicsi ez az ország. Ebben a snowperformance-ban gondolkodom, elég komolynak néz ki a cucc, élőben is. Csak én már nem hiszek a tündérmesékben, aminek van valami előnye, tuti van valami hátránya is...

Jeff_TM
2010. 05. 05., 20:18
Nalam mar tavaly ota bent van az Aquamist de meg nem allitottuk be :confused:
A lenyeg benne hogy idoben szoljon a cucc ha fogytan a le, maskepp bumm a fejbe! Nalam a rendszer bunkobiztos lesz, lehuzza a turbonyomast amint fogytan a tartalyban a metanol. Lehet csak sima vizet porlasztani ami lehuti a kevereket, vagy lehet egeszen 100%-os metanolt fecsizni (veszelyes!) ami noveli az oktan szamot is. En az 50% oldat mellett dontottem.

VGergo
2010. 05. 05., 20:47
aha Szilasi :) műszarfalat tuningol éppen.. meg én ismerem régebb óta. de gondoltam h neked is ő mondta te is Győri ?! de én régebben is olvasgattam róla.

jaja védelem mindenképpen kell meg vész progi rá.. de Evo ecuval ez nem para.

HKSTOMEVO9
2010. 05. 05., 20:57
Az E85 nem ezt tudja,mint amikor pluszba löjük be a cuccot?

Richie
2010. 05. 05., 21:01
aha Szilasi :) műszarfalat tuningol éppen.. meg én ismerem régebb óta. de gondoltam h neked is ő mondta te is Győri ?! de én régebben is olvasgattam róla.

jaja védelem mindenképpen kell meg vész progi rá.. de Evo ecuval ez nem para.

Győri vagyok én is. :) Csinált már pár cuccot nekem is, azon kevés emberek közé tartozik akiben simán megbízok ha kocsi szerelésről van szó.

Nekem Motec M48-am van, akkor a programot is újra kell írni? Kezd bonyólodni a dolog.

@Jeff: utcai autóba max 50 %-t, verseny autóba max 75%-t ajánlottak nekem.

Jeff_TM
2010. 05. 05., 22:47
Igen, uj progi is kell hozza. Es az idealis az ha 2 progit tarolhatsz (a Motec ezt tudja) es ha fogytan a metanol, kikapcsolja es atvalt a sima benzin progira.

VGergo
2010. 05. 05., 22:59
az egész lényege h új progi kell hozzá különben nem tudod kihasználni. Ahogy Jeff is írta 2 progival biztonságos.

Richie
2010. 05. 06., 13:40
Az E85 nem ezt tudja,mint amikor pluszba löjük be a cuccot?

Hasonló a két rendszer szerintem, csak itt a viz+alkohol keverék teljesen külön rendszer, tehát nem kell félni attól hogy esetleg az E85 szétmarja a benzincsövet, ha egyáltalán szétmarja. Alapból egy 3 literes tartály van hozzá, ezt lehet cserélni nagyobbra is, van gyári 10 literes tartály gyenge 200 euró körül. De már a tartályra is van alternativa. :)

Richie
2010. 05. 06., 13:41
Ha egy ilyen Stage 2-t raknék fel, ahhoz is újra kellene iratnom az ECU-t?

http://www.snowperformance.de/boost-cooler-wassereinspritzung/boost-cooler-wassereinspritzung-benziner/index.html

Sanci
2010. 05. 06., 13:53
Ha egy ilyen Stage 2-t raknék fel, ahhoz is újra kellene iratnom az ECU-t?

http://www.snowperformance.de/boost-cooler-wassereinspritzung/boost-cooler-wassereinspritzung-benziner/index.html

Ha nem iratod újra akkor mi értelme lenne?

ttop
2010. 05. 06., 14:07
M48 nem csak 1-t tud?

Richie
2010. 05. 06., 15:00
M48 nem csak 1-t tud?

Az a baj én már készen vettem a kocsimat, ezzel megmenekültem az épités örömétől és az összes azzal járó kellemetlenségtől is. Beszélek majd azzal aki programozta a kocsit, van aki szerint az M48 is tud többfajta programot.

Miki
2010. 05. 06., 20:23
Nem tud.

Richie
2010. 08. 04., 22:30
Bent van a víz/alkohol befecskendezés a kocsimban, viszont elkezdett rángatni. Ha kikapcsolom a befecskendezést akkor nem rángat. Előgyújtást hozzá kéne állítani? Képek, videó hamarosan. ALS szép nagyot szól most. :twisted:

BoostCooler
2010. 11. 04., 19:10
Hasonló a két rendszer szerintem, csak itt a viz+alkohol keverék teljesen külön rendszer, tehát nem kell félni attól hogy esetleg az E85 szétmarja a benzincsövet, ha egyáltalán szétmarja. Alapból egy 3 literes tartály van hozzá, ezt lehet cserélni nagyobbra is, van gyári 10 literes tartály gyenge 200 euró körül. De már a tartályra is van alternativa. :)

A két rendszerben csak az alkohol a közös !
Az E85 egy üzemanyag ( 85% alkohol, 15% benzin )
A Víz-alk. befecsi pedig egy hűtő, feltöltő rendszer ( 50% víz, 50% alk. )
Az ilyen keverék a víz miatt nem tud egyből begyulladni, és a vízpára hőelvonó képességét kihasználva belülről hűti a motort. Az eredmény pedig a nagyobb kompresszió, több beszívott levegő, tisztább égés.....
Hasonló mint az intercooler.

hunevo6
2010. 11. 05., 10:17
A két rendszerben csak az alkohol a közös !
Az E85 egy üzemanyag ( 85% alkohol, 15% benzin )
A Víz-alk. befecsi pedig egy hűtő, feltöltő rendszer ( 50% víz, 50% alk. )
Az ilyen keverék a víz miatt nem tud egyből begyulladni, és a vízpára hőelvonó képességét kihasználva belülről hűti a motort. Az eredmény pedig a nagyobb kompresszió, több beszívott levegő, tisztább égés.....
Hasonló mint az intercooler.

én most már komolyan felvenném a "elfogadtam, elolvastam megértettem" részhez, hogy az első reklám postosokat azonnal töröljük.

BoostCooler
2010. 11. 06., 19:16
Elnézéseteket kérem !
Mivel ezekkel a rendszerekkel foglalkozom, gondoltam talán segítség lehet az oldalamon található részletes leírás. Ez valóban reklámfogás lett, bár nem ez volt a fő célom !
A továbbiakban tartózkodni fogok a hasonló linkektől !
Ettől függetlenül szívesen segítek az ide vonatkozó kérdésekben, reklám nélkül !

Tomó
2010. 11. 06., 19:22
thumbs_up

BoostCooler
2010. 11. 06., 20:25
Gyakori kérdések::confused:
-okoz-e vízkövesedést a rendszer használata?
Nem, mivel a rendszerhez desztvizet használunk, alkohollal keverve, ami oldja a vízkövet is.
-Okoz-e korróziót a víz a hengerben ?
Nem, mivel 700-800C-fokon a víz nem képes korrodálni ! ( egyébként az égés egyik mellékterméke is víz, ezért az alap esetben is jelen van )
-Többet fogyaszt-e a rendszerrel az autó ?
Nem, sőt, a dinamikusabb működés, valamint a tisztító hatás miatt valamivel kevesebb lesz a fogyasztás.

A víz-alkohol rendszerek talán egyetlen hátrányos tényezője az, hogy a tartályt töltögetni kell, vagyis mégegy macerás lötykölős játék, és ugye ha ide esetleg valami nem megfelelő anyag kerül, .........:shock:

VGergo
2010. 11. 06., 20:43
Van arról tapasztaltod h egy 400ló körüli sor 4 turbósba mennyi ideig elég kemény használat és dinamikus utcai mellett egy tank víz/alkohol combo ?

BoostCooler
2010. 11. 06., 20:47
A víz-alk. fogyasztás teljes terheléssel általában az üzemanyag fogyasztás 10--15% ára jön ki. Extrém esetben esetenként 20%, de itt a hűtés miatt túl van etetve egy picit !

HUN337
2010. 11. 06., 21:14
Elnézéseteket kérem !
Mivel ezekkel a rendszerekkel foglalkozom, gondoltam talán segítség lehet az oldalamon található részletes leírás. Ez valóban reklámfogás lett, bár nem ez volt a fő célom !
A továbbiakban tartózkodni fogok a hasonló linkektől !
Ettől függetlenül szívesen segítek az ide vonatkozó kérdésekben, reklám nélkül !

thumbs_up

szerintem ha az aláírásod helyére elhelyezel egy linket a weboldaladra nem lesz gond, bár nem én vagyok a moderátor... kérdezd meg miki-t...

BoostCooler
2010. 11. 06., 21:17
Ha a rendszerrel elsősorban hűteni szeretnénk a motort, akkor 80% vizet és 20% alkoholt használunk. Teljesítmény növeléshez az alkohol a több, de az 50-50% -os keverék vált be a legjobban.

Richie
2010. 11. 09., 23:08
Van arról tapasztaltod h egy 400ló körüli sor 4 turbósba mennyi ideig elég kemény használat és dinamikus utcai mellett egy tank víz/alkohol combo ?

Nekem kb 50-70 kemény játszós km után fogy ki a 3 literes tartály. De ilyenkor folyamatosan vigyorgok. ;) Csak majd kell eggyel nagyobb fúvóka és akkor ki sem szállok a kocsiból. :twisted:

De sok függ a beállítástól is, okos kis szerkezet van hozzá. Lehet gázpedál állásra vagy turbonyomásra is állítani.

BoostCooler
2010. 11. 09., 23:11
......akkor ezek szerint még nem görbítetted el a paripát ! ..... :D

BoostCooler
2010. 11. 12., 21:36
Senki semmi kérdés ? :(
Kár, pedig ez egy egyszerűen installálható, hatékony és motorkímélő tuningolási mód...;)

ttop
2010. 11. 13., 16:48
Senki semmi kérdés ? :(
Kár, pedig ez egy egyszerűen installálható, hatékony és motorkímélő tuningolási mód...;)

Reklam/hirdetes toppicba nagyobb sikered lenne...

Miki
2010. 11. 13., 17:12
Reklam/hirdetes toppicba nagyobb sikered lenne...

plusssssz

Már szóltam egyszer. Hidd el nem azért hoztuk létre a fórumot, hogy minden hónapban legyen valaki aki azt gondolja hogy azért, hogy ő vevőket találjon a különböző dolgaira. Ha reklámozni, hirdetni szeretnél, tedd azt!

BoostCooler
2010. 11. 25., 22:44
Egyébként van köztetek, aki próbálta már az autójában a víz befecsit ?:confused:

Jeff_TM
2010. 11. 27., 12:45
Lesz! :mrgreen:

ricsimae
2010. 11. 27., 13:21
Lesz! :mrgreen:

Van![-X

BoostCooler
2010. 11. 27., 21:48
És hogy vált be ? Tapasztalat és esetleges hiányosságok is érdekelnének !
Milyen típust használsz ?

ricsimae
2010. 11. 27., 22:14
És hogy vált be ? Tapasztalat és esetleges hiányosságok is érdekelnének !
Milyen típust használsz ?


Nem én!
Roller használ ilyet!

manumission
2010. 11. 27., 22:25
Nem én!
Roller használ ilyet!


Meg Richie

BoostCooler
2010. 11. 27., 22:29
Meg Richie

A Richie-nek én építettem be ! A Scoobiban szépen muzsikál ! Ma is tesztelgettem...

Richie
2010. 11. 28., 09:41
Én használom és k@rva jó! Csak az a fura hogy milyen kevesen használják... Pedig jó kis szerkezet, szokták ablakmosónak is álcázni a nagymenők. :twisted:

Roller75
2010. 11. 29., 07:59
Igen, nekem is van. Nagy programon 1,5 bar fölött spriccel. Alkohollal eddig nem kevertem de gondolkozom rajta csak azért, hogy ne fagyjon meg. A fagyáspont miatt nekem egy 15-20% keverés arány elég volna, az nem tudom jelent e bármit is a motorban. Remélem semmit. Ez amúgy Aquamist.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRu1_MAaac-I75KIsvGH0Zpb0ZoO4X9XpMyraotHPqgGEA3UM6c2Q

BoostCooler
2010. 11. 29., 16:23
[QUOTE=Roller75;81960]Igen, nekem is van. Nagy programon 1,5 bar fölött spriccel. Alkohollal eddig nem kevertem de gondolkozom rajta csak azért, hogy ne fagyjon meg. A fagyáspont miatt nekem egy 15-20% keverés arány elég volna, az nem tudom jelent e bármit is a motorban. Remélem semmit. Ez amúgy Aquamist.

Az 50%-os keverési arány a legelterjedtebb. Így mínusz 30-ig fagyásmentes.
Az alkohollal a víz párolgási képességét javítod, ezzel a hűtő hatás is nő, az oktán pedig 116-os lesz !

Roller75
2010. 12. 05., 21:32
A denaturált szesz alkohol ? Az jó bele ? Vagy hol lehet tiszta alkoholt beszerezni ? A gyógyszertárban horror ára van !