PDA

Teljes nézet : Gyári alkatrészek beszerzése



coodriver
2007. 04. 02., 13:18
Sziasztok.

Nincs valakinek jó kapcsolata gyári evo cuccokhoz mitsubishis számlákkal ? Amerikai 8-ashoz kéne egy-két dolog és az Emil frei nem tud határidőt vállalni, meg semmit.....

thx

Miki
2007. 04. 02., 19:43
Szia!

Van minden, viszonylag gyorsan, de mit jelent az, hogy mitsubishis számlákkal?

bunker
2007. 04. 14., 20:29
Keresek bal első és hátsó(ez még nem biztos) sárvédőt EVO8-hoz!
Kb. mennyi idő alatt lehet beszerezni és nagyságrendileg mennyibe kerülhet?

Miki
2007. 04. 15., 10:41
info kukac ralliart.hu

Viktor
2007. 05. 09., 21:30
Sziasztok, én is keresek... :(

Sajnos szükségem lenne intercoolerre, bal első sárvédőre, és első lökhárítóra... :cry:

Miki, írhatok az alábbi megadott címre én is?

Miki
2007. 05. 09., 22:20
Sziasztok, én is keresek... :(

Sajnos szükségem lenne intercoolerre, bal első sárvédőre, és első lökhárítóra... :cry:

Miki, írhatok az alábbi megadott címre én is?

Persze!

info kukac ralliart.hu ;)
Remélem nem nagy a baj...

EvoSasa
2007. 05. 10., 11:41
Én is tudok gyári alkatrészeket bármit ! "Olcsón" Sajnos a törésem miatt jópár alkatrész árát felyből nyomom :)

bunker
2007. 05. 10., 11:53
Esetleg van v.kinek balos usa xenonos fényszóró 8-ashoz?

Viktor
2007. 05. 10., 15:36
Esetleg van v.kinek balos usa xenonos fényszóró 8-ashoz?

András, hallottam a "gumistól", hogy mi történt..:( Sajnálom. Átérzem maximálisan a dolgot mert én is hasonló cípőben járok..

Viktor

bunker
2007. 05. 10., 19:05
:lol:

Mindenki ismer mindenkit! Hihetetlen, hogy összefutnak a szálak szinte mindenhol autós berkekben. :)

Miki
2007. 05. 10., 19:33
A lényeg hogy megoldódik, reméljük.
Sokat lehet spórolni az alkatrészen... És az sem árt, ha olyan javítja, aki már látott ilyet :)

EvoSasa
2007. 05. 10., 20:32
:) Balos usa xenon nekemis jöhet adok érte jobbos,balos Eu 9 es lámpát !!!!! esetleg jobbos usa xenon elado :)

EvoSasa
2007. 05. 10., 20:34
9 es lámpa fekete ! jólnézki de nem xenon :(

bunker
2007. 05. 11., 00:09
Gondolkoztam én is a 9-es lámpán, jól néz ki, de a gyári xenonnal meg jobban látni.
Ideiglenesen megcsináltattam, de sajna nem lett tökéletes és nem tudom normálisan beállítani, eléggé lefele világít.

EvoSasa
2007. 05. 11., 06:38
Nekem a egészben maradt a lámpából a xenon rész minden ripityomra törött de az pont megmaradt . Néztem átlehetne építeni de nem merem szétszedni :( Megkell bontani az elejétis a lámpának azmeg sztem kockázatos . Pedig jó lenne 9 lámpa xenonnal !

Viktor
2007. 05. 12., 12:03
Miki, nagyon köszönöm a segítséged, a srácok rendesek voltak, megnézték a gépet. Ha nem sikerül elintézni "máshogy" :-$ , akkor mindenképp szeretném majd a segítségüket igénybe venni!

Milyen az a lámpa, hogy fekete 9-es? Simán amivel kijön az európai 9-es, vagy ezen nem is látni még az index sárgáját sem!? Azért kérdezném, mert nekem van xenon szettem, és lehet érdekelne, ha tudnám milyen..:)

Bizony-bizony, pici az ország, főleg akkor ha egy ilyen cuccról van szó mint ez a japán csodagép. Csak kár, hogy ennyire törik.:)

EvoSasa
2007. 05. 12., 18:10
Miki, nagyon köszönöm a segítséged, a srácok rendesek voltak, megnézték a gépet. Ha nem sikerül elintézni "máshogy" :-$ , akkor mindenképp szeretném majd a segítségüket igénybe venni!

Milyen az a lámpa, hogy fekete 9-es? Simán amivel kijön az európai 9-es, vagy ezen nem is látni még az index sárgáját sem!? Azért kérdezném, mert nekem van xenon szettem, és lehet érdekelne, ha tudnám milyen..:)

Bizony-bizony, pici az ország, főleg akkor ha egy ilyen cuccról van szó mint ez a japán csodagép. Csak kár, hogy ennyire törik.:)

A gyari eu 9 es lámpára gondoltam .

lanciafan
2007. 09. 12., 12:20
Miki!
Küldem mélt, megkaptad?

Köszi

Miki
2007. 09. 12., 13:11
Bocs, válaszoltam, evoklubos mailt nem nézem, de mostmár a profilban is átírtam a frankóra!

Miki
2007. 10. 18., 09:49
Miki!
Küldem mélt, megkaptad?

Köszi

Hívj fel plíz, lassan egy hete itt vannak a cuccaid!!!

bunker
2008. 01. 30., 14:25
Érdeklődnék vezérműszíjat mikor kell cserélni (km?) és görgőket... stb, szóval ami egy komplett vezérlés cseréhez kell, és mindezt hol érdemes beszerezni?

wrcfrenky
2008. 01. 30., 14:32
Engemet meg kerekcsapagyak erdekelnenek.Elore es hatra is.Kb mennyi.

Miki
2008. 01. 30., 14:48
Mindkettőre hamarosan válasz...

Miki
2008. 01. 30., 22:38
Érdeklődnék vezérműszíjat mikor kell cserélni (km?) és görgőket... stb, szóval ami egy komplett vezérlés cseréhez kell, és mindezt hol érdemes beszerezni?

Az ajánlott csere 60000 mérföld/96000 km.
Holnap több info...

bunker
2008. 01. 30., 22:47
Rendben, köszi!

hunevo6
2008. 01. 30., 22:54
Engemet meg kerekcsapagyak erdekelnenek.Elore es hatra is.Kb mennyi.

MIKI: nekem is kell, mert ha nagyot rántok a kormányon még hidegen, amikor még nem meleg a csapágy akkor a következő féknél, konkrétan be esik a pedál a padlóig- szóval nem kellemes. Első hátsó ár is érdekel pü-ben kérlek!

Miki
2008. 02. 01., 14:35
@wrcfrenky, @hunevo6, kerékagy csak kompletten létezik (csapágy nincs külön), pü ment mindkettőtöknek!

EvoSasa
2008. 02. 01., 15:17
Van külön is csapágy nekem úgy lett cserélve az első!

Miki
2008. 02. 01., 17:47
Van külön is csapágy nekem úgy lett cserélve az első!

Ki lehet belőle gányolni, de egy ilyen autónál nem illik, ezt mondta két külföldi szaki is - továbbá a gyár sem ajánlja. Magyar szakik?

Kicsy
2008. 02. 01., 18:45
Az elsőhöz árulnak itthon külön is de a hátsót csak aggyal együtt lehet kapni.
Egyébként ki lehet azt a csapágyat úgy préselni belőle és vissza az újjat,hogy tökéletes lesz!

wrcfrenky
2008. 02. 01., 21:50
Az elsőhöz árulnak itthon külön is de a hátsót csak aggyal együtt lehet kapni.
Egyébként ki lehet azt a csapágyat úgy préselni belőle és vissza az újjat,hogy tökéletes lesz!

Ok,kiveszem,de akkor honnan tudom,hogy milyet kell bele vennem?Mert csak elore is aggyal lehet kapni.A csapagyon van valami kulon szam?

Miki
2008. 02. 02., 09:47
Az elsőhöz árulnak itthon külön is de a hátsót csak aggyal együtt lehet kapni.
Egyébként ki lehet azt a csapágyat úgy préselni belőle és vissza az újjat,hogy tökéletes lesz!

Továbbra is fenntartom, hogy gányolás :) De persze lehet ilyesmin spórolni 10e Ft-ot, kérdés hogy érdemes-e?

bunker
2008. 02. 02., 11:41
Miki,

a vezérmű szetthez van infód?

wrcfrenky
2008. 02. 02., 12:38
Továbbra is fenntartom, hogy gányolás :) De persze lehet ilyesmin spórolni 10e Ft-ot, kérdés hogy érdemes-e?

Hat annyiert biztos nem erdemes.

Miki
2008. 02. 03., 02:06
Miki,

a vezérmű szetthez van infód?


Kicsy
2008. 02. 03., 09:28
Továbbra is fenntartom, hogy gányolás :) De persze lehet ilyesmin spórolni 10e Ft-ot, kérdés hogy érdemes-e?

Ha 10e ft a különbség akkor tényleg nem érdemes de az enyémhez pl aggyal együtt kb50e viszonta ha csak a csapágyat veszem ami ugyan olyan Koyo mint ami benne volt az 7500huf és asszem ezért már érdemesebb szerelgetni kicsit!Persze ez az én véleményem mint kispénzű majdnem evo tulaj :D

Kicsy
2008. 02. 03., 09:29
Ok,kiveszem,de akkor honnan tudom,hogy milyet kell bele vennem?Mert csak elore is aggyal lehet kapni.A csapagyon van valami kulon szam?

Van rajta szám.

Toomy100
2008. 03. 10., 21:32
Sziasztok!
NAgyon úgy áll a helyzet, hogy bele fogok tudni ülni egy evo8-ba.
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyenek a tapasztalatok az adott autó szervízköltségeit illetően... Vagy hogy mennyire szervízigényes egy ilyen autó... Gondolom nem csak olajat és fékeket kell cserélni egy ilyen kocsin. De ez gondolomaz előző tulajtól is függ...Az igazat megvallva olyan alkatrész árakat közöltek be velem, hogy azt hittem, rosszul hallok... Csak ez az egy dolog tart vissza egy kicsit...
Köszönöm!

hunevo6
2008. 03. 10., 21:50
Sziasztok!
NAgyon úgy áll a helyzet, hogy bele fogok tudni ülni egy evo8-ba.
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyenek a tapasztalatok az adott autó szervízköltségeit illetően... Vagy hogy mennyire szervízigényes egy ilyen autó... Gondolom nem csak olajat és fékeket kell cserélni egy ilyen kocsin. De ez gondolomaz előző tulajtól is függ...Az igazat megvallva olyan alkatrész árakat közöltek be velem, hogy azt hittem, rosszul hallok... Csak ez az egy dolog tart vissza egy kicsit...
Köszönöm!

ez nagyon függ két fő dlogtól:

1- mennyire van kihegyezve a kocsi- ha széria akkor nem fog el fáradni mert "gyenge" és utcai gumival nem fordul, nem lassul, szóval minden művelet kényelmesen zajlik

2- mennyire használod ki a kocsi képességeit.

Ha az 1. pontra azt mondod, hogy meg csináltatod a kocsit, erős motor, nagy fék, rendes kemény gátlók, ültetés, nyomtáv szélesítés, slick, hát akkor eléggé kopik a cucc- főleg, ha jó vagy és tudsz határon menni- na akkor fogy a technika.

Leggyakoribb cserés cuccok:

Olaj- max 5e km ha erős a kocsi
Kuplung (szinter): ha nem rajtolsz túl sokat és ügyes vagy akkor kb 20e kb- utána javító készlet
Kuplung (széria) nem bírja ha rajtolsz, egyébként meg csak akkor jó ha nem növelsz erőt.
Hajtás: kardán villa, osztómű, AYC tud el menni, ami elég drága játék, de ha nincs rajtolgatás akkor több év mire el fárad még erős kocsinál is.
Gumik: slick: 1-2 e km ha tötyögsz, vagy ha úgy tetszik, 25 kör a ringen ha hegyeset mész :-D
fék: fék függő, gyári fék ferrodo betéttel pikk pakk el kopik: 5-8e km max, vegyél rendes féket az bírja. pl nálam PFC van karbon betéttel- 20e km és még mindig fut (bár asszem most lesz betét csere)
szilentek: szépen sorban mennek gallyra
turbó: nekem széria van, növelt nyomáson dolgozik 70e km van benne és még szépen be tölt de már egy kicsit lusta
kerék csapágy: nagyon gumi függő- ha rendesen kanyarodsz akkor 2-3 év/szett
gátlók- 2-3 évente felújjítás
motor: örök élet + 1 nap ha jól van fel programozva és nem vagy hülye
váltó: megint csak nagyon skill függő (rendesen ki tetszik-e kuplungolni) :-D

mindent össze vetve én egyszer csináltam egy excel táblázatot amibe mindent fel vettem és az jött ki, hogy kb 300 forint egy megtett kilóméter átlagosan.

szóval van költség de én nem így látom a dolgot hanem kb úgy, hogy van egy kocsim ami szarrá ver egy ferrarit vagy egy porschét és kb negyede, ha nem kevesebb az üzemeltetése - szerintem így kell nézni.

Toomy100
2008. 03. 10., 23:15
Köszönöm szépen a kimerítő választ!:)
Már csak az a kérdés, hogy az előző tulaj mennyire "kinálta" meg az autót... Ha az embernek egy használtra telik, akkor van valami, amit érdemes megnézni egy szemle során, amiből lehet következtetni arra, hogy miként volt használva a kocsi?

bunker
2008. 03. 10., 23:50
Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy kellemesen csalódtam a fenntartási költségekben.
Töredéke az előző német autómhoz képest, annak ellenére, hogy elég sokat ringeztem vele, mármint az evo-val.

hunevo6
2008. 03. 11., 00:57
Köszönöm szépen a kimerítő választ!:)
Már csak az a kérdés, hogy az előző tulaj mennyire "kinálta" meg az autót... Ha az embernek egy használtra telik, akkor van valami, amit érdemes megnézni egy szemle során, amiből lehet következtetni arra, hogy miként volt használva a kocsi?

hogy nem törték-e nagyon össze. Kopásokat nem látsz. Futómű bölcső legyen a helyén és ne legyen deformált, alulról legyen rendben a verda, ne legyen szét karistolva. Nézd meg a lengőkarokat, hogy szét van-e murvázva, nézd meg alulról a motor teret, hogy kapott e köveket, ugratásnál deformált-e. Ennyi. Gátlók olajosak-e, ha igen az nem jó. Turbó hol tölt be az még mérvadó valamennyire- de csak ha széria a progija, mert ha el van programozva, vagy nagyobb turbós akkor a gyári referencia értékek nem igazak amúgy se.
A hajtását úgy sem látod, szüval azt max meg kérdezheted- eredeti-e az AYC, diffik.
de én nem értek hozzá, jobb, ha beviteted egy szervízbe és ott fizetsz egy egy órás diagnosztikát- fel emelik aztán jól meg mondják a tuttit :-D

Toomy100
2008. 03. 11., 10:38
hogy nem törték-e nagyon össze. Kopásokat nem látsz. Futómű bölcső legyen a helyén és ne legyen deformált, alulról legyen rendben a verda, ne legyen szét karistolva. Nézd meg a lengőkarokat, hogy szét van-e murvázva, nézd meg alulról a motor teret, hogy kapott e köveket, ugratásnál deformált-e. Ennyi. Gátlók olajosak-e, ha igen az nem jó. Turbó hol tölt be az még mérvadó valamennyire- de csak ha széria a progija, mert ha el van programozva, vagy nagyobb turbós akkor a gyári referencia értékek nem igazak amúgy se.
A hajtását úgy sem látod, szüval azt max meg kérdezheted- eredeti-e az AYC, diffik.
de én nem értek hozzá, jobb, ha beviteted egy szervízbe és ott fizetsz egy egy órás diagnosztikát- fel emelik aztán jól meg mondják a tuttit :-D

Köszönöm!
Minden képpen be fogom vinni egy szervízbe, mielőtt megveszem, de addig el kell jutni. Azért kérdeztem , hogy miket kell megnézni, hogy ne tudjon annyia vakítani az eladó... Legyen legalább valami fogalmam a kocsiról... : )))

hunevo6
2008. 03. 11., 13:57
Köszönöm!
Minden képpen be fogom vinni egy szervízbe, mielőtt megveszem, de addig el kell jutni. Azért kérdeztem , hogy miket kell megnézni, hogy ne tudjon annyia vakítani az eladó... Legyen legalább valami fogalmam a kocsiról... : )))

most ez szarul fog hangzani sokaknak, de azért van benne némi igazság: egy evo-t arra terveztek, hogy üssék- vágják (legalábbis a 6-osig mindenképp a cél a megfelelő versenyautó alap volt, nem a hájas seggű amerikaiak ízlésének kiszolgálása...)

Épp ezért ha nem volt a kocsi megtörve akkor gyakorlatilag "nem számít" mit tett vele az előző tulaj. Ezek kemény kocsik, kemény használatra tervezve.

Toomy100
2008. 03. 13., 10:00
most ez szarul fog hangzani sokaknak, de azért van benne némi igazság: egy evo-t arra terveztek, hogy üssék- vágják (legalábbis a 6-osig mindenképp a cél a megfelelő versenyautó alap volt, nem a hájas seggű amerikaiak ízlésének kiszolgálása...)

Épp ezért ha nem volt a kocsi megtörve akkor gyakorlatilag "nem számít" mit tett vele az előző tulaj. Ezek kemény kocsik, kemény használatra tervezve.

Tegnap megnéztem egy fekete 8-as evót. Az eleje meg volt törve, de nem ennél a tulajnál, hanem az előtte lévőnél. A géptető, meg a két első sárvédő volt fújva. Egyben van az autó ránézésre, de tuti, hogy viszek egy szerelőt aki ránéz. Amerikai import. Az számít valamit? :)
Egyépként ez az a kocsi:

http://www.hasznaltauto.hu/1897883_mitsubishi_evo_2003

Miki
2008. 03. 13., 10:45
Srácok, esetleg a "mit tudunk róla" topic?

Toomy100
2008. 03. 13., 18:37
Srácok, esetleg a "mit tudunk róla" topic?

Ok, bocsi!:)
Át is írom oda!

bunker
2008. 09. 12., 16:51
Tudja v.ki esetleg, hogy az USA Evo8 termosztátja megegyezik-e az EU Evo8-éval?
Úgy néz ki beszart az enyém.

HKSTOMEVO9
2008. 09. 12., 17:23
Tudja v.ki esetleg, hogy az USA Evo8 termosztátja megegyezik-e az EU Evo8-éval?
Úgy néz ki beszart az enyém. 4g63 mind egyforma szerintem.

bunker
2008. 09. 12., 17:58
Én is úgy hiszem, de jobb biztosra menni.;)