PDA

Teljes nézet : Hűtés tuning



MES-Racing
2010. 05. 07., 12:04
Egy újabb téma, amiről kevés szó esik, pedig egy nagyon olcsón, egyszerűen megoldható "tuning", s ezzel a megoldással valamelyest tehermentesíthetjük a nyári nagy melegben amúgy is erősen terhelt hűtési rendszerünket (ALS extra hőterhelés).

Itt egy grafikon amin jól látszik mekkora különbség van a fagyálló és a tiszta desztillált víz hővezető képessége között:
http://kep.psharing.com/348448.jpg

Ehhez vegyünk még egy 1,3b-os hűtősapkát, ezzel megemeljük a hűtőrendszer nyomását, így csökkentjük a rendszer buborék képződését.

Persze ha van rá lóvé, akkor kell még bedobni egy full alu hűtőt is, de az már nem annyira pénztárca barát.

simigeri
2010. 05. 07., 12:43
Úgy tudom, a bekevert fagyálló korróziógátló is.
Volt egy autóm, amiből képtelenség volt kimosni a barna löttyöt...
Van egy autóm, amit meg valahogy nagyon hűteni kéne ;)

ricsimae
2010. 05. 07., 14:12
Úgy tudom, a bekevert fagyálló korróziógátló is.
Volt egy autóm, amiből képtelenség volt kimosni a barna löttyöt...
Van egy autóm, amit meg valahogy nagyon hűteni kéne ;)


Én miután az euroringen hengerfejes lett a szubcsi vettem bele aluhűtőt nagyon jól szerepelt javaslom mindenkinek! Erre is rakok aluhűtőt tuti!

simigeri
2010. 05. 07., 15:08
Én miután az euroringen hengerfejes lett a szubcsi vettem bele aluhűtőt nagyon jól szerepelt javaslom mindenkinek! Erre is rakok aluhűtőt tuti!
Ez számomra sem kérdés. Ellenben csináltatni lehet-e valahol, mert készen kétes eredetű, s igy is drága kapható csak az enyémhez.

Richie
2010. 05. 07., 15:17
Én úgy csináltattam, mert az enyémben is csinált volt, csak sajnos eresztett a két felső sarkánál. Kell keresni méret ügyileg egy hasonló alu hütőt, olyan mint ami neked van gyárilag és a szélét is meglehet csinálni hasonlóra és kész is. Nekem a gyári 25 mm vastag, most 40 mm vastag van a kocsimban, viszont ALS-sel a nagy melegben igy is melegszik, ezért is gondolkodom az viz/alkohol befecskendezésen, de ez már egy másik téma. ;)

Túl sok fagyálló meg nem tesz jót a tömitéseknek, szóval csak óvatosan a fagyállóval.

simigeri
2010. 05. 07., 15:29
A másik:
Mineki lehülyézett, amikor a régebbi kocsimban a gyári, de szétment hűtő felületet megcsináltattam, amit a két műanyag vég közti hűtőbetétek cseréjével oldottak meg. S a betét rézre sikeredett.
Mindenki magyarázta, hogy az alu mennyivel jobb, mert jobban vezeti a hőt.
Tuti igy van?
Eddig csak az mond ellent ennek, hogy pl PC-kben is a réz hűtőket tartják a jobbaknak, ill a hővezetése is jobb a réznek (annál meg jobb az ezüsté, annál meg a gyémánté ;) ).
Esetleg a súlya?

simigeri
2010. 05. 07., 15:30
http://www.pixel.hu/view.php?cid=19_anyagok_hovezeto_kepessege_es_hoar amlasa__jo_tudni_
Az 1.-es és 2.-es táblázatból kiderül, hogy processzorhűtő gyártók miért készítenek, rézmaggal rendelkező, alumínium lamellákat tartalmazó hűtőbordákat: Míg a réz jobban vezeti a hőt, az alumínium jobban képes azt leadni.

Pfff

simigeri
2010. 05. 07., 15:34
Én úgy csináltattam. Nekem a gyári 25 mm vastag, most 40 mm vastag van a kocsimban.


Az enyém gyárilag vmi 1,5cm, de kb a 4cm vastagnak van meghagyva a hely.
Az meg nem vonz, hogy a hűtő végei is aluból legyenek, ill nemtom mennyiért vállalnák a túlfolyó/nyomásszelep stb CNC-zését.
Ezek szerint elég lenne csak a belét cserélni? Feltételezve, hogy nem lesz picit magasabb/alacsonyabb a mérete (ilyet is sikerült már visszakapnom).
Na ilyenhez is jöhet kontakt!

Richie
2010. 05. 07., 18:25
Az enyém gyárilag vmi 1,5cm, de kb a 4cm vastagnak van meghagyva a hely.
Az meg nem vonz, hogy a hűtő végei is aluból legyenek, ill nemtom mennyiért vállalnák a túlfolyó/nyomásszelep stb CNC-zését.
Ezek szerint elég lenne csak a belét cserélni? Feltételezve, hogy nem lesz picit magasabb/alacsonyabb a mérete (ilyet is sikerült már visszakapnom).
Na ilyenhez is jöhet kontakt!

Adnék szivesen kontaktot, de győrben csinálták nekem. Egy hütőért meg nem biztos hogy érdemes eljönni, de ha nem lesz más akkor szivesen segítek. Amúgy szerintem utcára tökmindegy hogy réz vagy alu, én azért rakattam bele alut mert olyan pont volt a méretemben.

ttop
2010. 05. 07., 22:45
Adnék szivesen kontaktot, de győrben csinálták nekem. Egy hütőért meg nem biztos hogy érdemes eljönni, de ha nem lesz más akkor szivesen segítek. Amúgy szerintem utcára tökmindegy hogy réz vagy alu, én azért rakattam bele alut mert olyan pont volt a méretemben.

Mennyi egy ilyen mulatság?

MES-Racing
2010. 05. 07., 23:11
Mennyi egy ilyen mulatság?

Még 2008-ban megadta magát a GTR-en a hűtő (a felső műanyag rész elrepedt 5-6 cm hosszan, tipikus hiba). Ekkor kicsit utánakérdeztem a dolognak:
- a felső műanyag rész cseréje alura 16e volt ekkor (talán Kerepesen a régi 3-as út melleti hűtős adta ezt az árat)
- egy full alu hűtő 70-90e lett volna, kontakt www.yasec.hu futuredrivesystems@yahoo.de

volt még egy garda kart nevű srác, aki gyártott megrendelésre full profi hűtőket, de nem tudok hozzá kontaktot régen a carstylingon mozgott sokat.

érdemes itt is körbenézni:
http://www.mishimoto.com/aluminum-radiator-performance.html

VGergo
2010. 05. 07., 23:24
ha már hűtés meg mishimoto az intercoolerére kiváncsi lennék h mennyire hatásos valójában mert "fillérekért" megy ebayen.. ( HKS, Buschur racing, ETS, Turbo xs árához képest ) . állítólag sokat dob a gyárihoz képest egy rendes IC +csővezés.

Richie
2010. 05. 08., 01:06
Mennyi egy ilyen mulatság?

Nekem 100.000 magyar pengőért csinálták, és most jöttem rá hogy alu volt és rézhütőm lett. Ja és kaptam garanciát is. :)

Robevo
2010. 05. 08., 14:33
ismeritek ezt a radiatort?

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=300&cat=6&page=

vagy ezt ami olcso es alitolag jo. Aluminium
http://www.lancershop.com/customer/images/P/evo-8-radiator-b.jpg

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=2023&cat=92&page=1

Mike
2011. 03. 17., 17:13
ismeritek ezt a radiatort?

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=300&cat=6&page=

vagy ezt ami olcso es alitolag jo. Aluminium
http://www.lancershop.com/customer/images/P/evo-8-radiator-b.jpg

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=2023&cat=92&page=1


Senkinek semmi tapasztalat?Esetleg hol lehet gyártatni aluhűtőt?

EVO-010
2011. 03. 17., 18:31
Kb. egy hete jött meg ez is a többi cuccal együtt:
http://www.mishimoto.com/mitsubishi-lancer-evolution-10-performance-aluminum-radiator-08-triple.html
a csomagolása is valami parádés volt
:D:D:D


ismeritek ezt a radiatort?

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=300&cat=6&page=

vagy ezt ami olcso es alitolag jo. Aluminium
http://www.lancershop.com/customer/images/P/evo-8-radiator-b.jpg

http://www.lancershop.com/customer/product.php?productid=2023&cat=92&page=1

tomcat
2011. 03. 17., 18:51
Kb. egy hete jött meg ez is a többi cuccal együtt:
http://www.mishimoto.com/mitsubishi-lancer-evolution-10-performance-aluminum-radiator-08-triple.html
a csomagolása is valami parádés volt
:D:D:D
Ezt bontottuk ki együtt? :)

EVO-010
2011. 03. 17., 19:09
Ezt bontottuk ki együtt? :)

Igen

HUN337
2011. 03. 20., 12:56
Jéééé, van Legacy Turbóhoz is Mishimoto...

mennyiért küldék haza? Vám stb???

Köszi!

Aaron85
2012. 04. 24., 10:33
Használt valaki itt Motul Mocool adalékot? Csak simán öntsem bele a fagyállóba vagy keverjem össze desztiláltvizzel, úgy hatásosabb? Mishimoto radiátor van a szivó Corollámban és még úgyis melegedett a vizem egy kicsit vasárnap. Félek hogy 30 foknál rosszabb lesz a helyzet...

nferi
2012. 04. 24., 11:02
Használt valaki itt Motul Mocool adalékot? Csak simán öntsem bele a fagyállóba vagy keverjem össze desztiláltvizzel, úgy hatásosabb? Mishimoto radiátor van a szivó Corollámban és még úgyis melegedett a vizem egy kicsit vasárnap. Félek hogy 30 foknál rosszabb lesz a helyzet...

Én minden általam épített autómba rakok és nagyon jó!
Milyen a termosztátod?

Aaron85
2012. 04. 24., 12:51
Én minden általam épített autómba rakok és nagyon jó!
Milyen a termosztátod?
Gyari toyota

nferi
2012. 04. 24., 14:26
Gyari toyota

Akkor cseréld ki azt is Mishimotora és meg fog szünni a probléma!
;)

Aaron85
2012. 04. 24., 14:55
Akkor cseréld ki azt is Mishimotora és meg fog szünni a probléma!
;)

és az adalékkal mi legyen?
desztiláltvíz+adalék

vagy
simán bele a mostani fagyállóba?

MES-Racing
2012. 04. 24., 22:39
egy toyotába inkább ilyet vennék:

http://acimg.auctivacommerce.com/imgdata/0/1/0/8/4/0/webimg/4625035.jpg

ráadásul ebből rendelhető 1,5b kivitel is.

bunker
2012. 04. 25., 00:06
Ilyen volt a nyolcasomon is. :)

nferi
2012. 04. 25., 08:14
és az adalékkal mi legyen?
desztiláltvíz+adalék

vagy
simán bele a mostani fagyállóba?

Engedj le belőle egy kicsi hütőfolyadékot és utána öntsd bele és kész!;)

nferi
2012. 04. 25., 08:16
egy toyotába inkább ilyet vennék:

http://acimg.auctivacommerce.com/imgdata/0/1/0/8/4/0/webimg/4625035.jpg

ráadásul ebből rendelhető 1,5b kivitel is.


Ha nincs ilyen rajta akkor ilyen is kell rá bár ettől ugyanúgy fog melegedni ha a termosztát nincs kicserélve!!

Aaron85
2012. 04. 25., 14:54
Ha nincs ilyen rajta akkor ilyen is kell rá bár ettől ugyanúgy fog melegedni ha a termosztát nincs kicserélve!!

Köszönöm szépen a segítséget!Kicserélem a termosztátot és rakok bele ilyen adalékot, a hűtőhöz annó kaptam sapkát is ;)

simigeri
2012. 04. 25., 21:23
Akkor cseréld ki azt is Mishimotora és meg fog szünni a probléma!
;)

A cserében a lényeg, hogy jobb a nyitási karakterisztikája, kisebb az ellenállása, vagy simán csak az, hogí 15 fokkal hamarabb nyit?

nferi
2012. 04. 26., 08:10
Vagy simán csak az, hogí 15 fokkal hamarabb nyit?

;)

carkillerz
2012. 04. 26., 16:31
A cserében a lényeg, hogy jobb a nyitási karakterisztikája, kisebb az ellenállása, vagy simán csak az, hogí 15 fokkal hamarabb nyit?

Igen ez a lényeg itt is............néha máshol is.:D:D:D

simigeri
2012. 04. 26., 18:26
S nem necces "félhideg" motorral közlekedni, csapatni?
Értem itt ez alatt, hogy a dúsitást is talán máshogy állitja az ECU, különböző motorban lévő ötvözetek különböző hőtágusa (használt motoron, ami már összekopott rendesen)?

ricsimae
2012. 04. 26., 18:35
S nem necces "félhideg" motorral közlekedni, csapatni?
Értem itt ez alatt, hogy a dúsitást is talán máshogy állitja az ECU, különböző motorban lévő ötvözetek különböző hőtágusa (használt motoron, ami már összekopott rendesen)?


Ha kenem, a 76 fokos termostátal is ,nagy hűtővel,olajhűtővel termostat nélkül is, 95 fok a vizem a hringen 20 fokban.
Kakucson 85 fok volt ,azt gondolom az nem hideg. Nem szegény keverékkel .

bunker
2012. 04. 26., 20:05
Ha kenem, a 76 fokos termostátal is ,nagy hűtővel,olajhűtővel termostat nélkül is, 95 fok a vizem a hringen 20 fokban.
Kakucson 85 fok volt ,azt gondolom az nem hideg. Nem szegény keverékkel .

Nekem ralliart-os termosztátom van, a nyolcasban is az volt, semmi hátrányát nem éreztem/érzem, hogy korábban nyit.

hunevo6
2012. 05. 04., 19:38
én is 73 fokos termosztáttal megyek, idén tavasszal ki mentem 5 fok körül is, kicsit többet hagytam alapjáratozni aztán gondoskodtam róla, hogy megmelegedjen. Szerintem a víz hőfok nem annyira számít mint az olaj hőfok.

Erikaviking77
2012. 05. 04., 22:24
Mi felettünk egy nagyobb nyomáson nyitó sapkát (talán 1,3 volt), de egyszer a gyárit visszatettük (szervízben hűtőfoltozás után nehogy szétnyomja a nagyobb nyomás), azóta is úgy van. A termosztátot már rég kivettük :). Így ha pl mély múrvában meg van rendesen szekálva 91-92 a víz, tempósabb részeken 85 körül. Persze országút az más tészta lenne, ott a tavalyi Mikulás etapjain a -12 C-ban nem volt épp gatyarohasztó meleg a kabinban...


én is 73 fokos termosztáttal megyek, idén tavasszal ki mentem 5 fok körül is, kicsit többet hagytam alapjáratozni aztán gondoskodtam róla, hogy megmelegedjen. Szerintem a víz hőfok nem annyira számít mint az olaj hőfok.

Martin 87
2012. 05. 10., 20:58
hasznal valaki esetleg Koyo vizhütöt?

nferi
2012. 05. 10., 21:05
hasznal valaki esetleg Koyo vizhütöt?

Én az összes épített Subaruba azt rakom!thumbs_up

Martin 87
2012. 05. 10., 21:08
Én az összes épített Subaruba azt rakom!thumbs_up
priv.

TéZé
2012. 05. 10., 22:03
hasznal valaki esetleg Koyo vizhütöt?

Az AE86-ban az volt, tökéletesen működött..

peterz81
2012. 07. 11., 19:39
Nem akartam új topikot nyitni,remélem nem gond,hogy ide irok. Nagyobb levegö hütöt szeretnék a 8 as ba,milyet érdemes venni,milyen árfekvés stb tapasztalatokra lennék kiváncsi,mire kell odafigyelni.

Elöre is köszi a válaszokat. Petya

csibee
2012. 07. 11., 19:44
Nem akartam új topikot nyitni,remélem nem gond,hogy ide irok. Nagyobb levegö hütöt szeretnék a 8 as ba,milyet érdemes venni,milyen árfekvés stb tapasztalatokra lennék kiváncsi,mire kell odafigyelni.

Elöre is köszi a válaszokat. Petya

uuppsz félreolvastam....

bunker
2012. 07. 11., 20:46
Nem akartam új topikot nyitni,remélem nem gond,hogy ide irok. Nagyobb levegö hütöt szeretnék a 8 as ba,milyet érdemes venni,milyen árfekvés stb tapasztalatokra lennék kiváncsi,mire kell odafigyelni.

Elöre is köszi a válaszokat. Petya

A gyári annyira jól működik és 450Le-ig tökéletes, hogy kevés IC-t fogsz találni, ami jobb hatásfokkal dolgozik.
Ha mindenáron cserélni akarod, akkor a nevesebb márkák közül válogass (HKS, Greddy...), vagy vegyél Evo IX IC-t.

hunevo6
2012. 07. 11., 22:49
A gyári annyira jól működik és 450Le-ig tökéletes, hogy kevés IC-t fogsz találni, ami jobb hatásfokkal dolgozik.
Ha mindenáron cserélni akarod, akkor a nevesebb márkák közül válogass (HKS, Greddy...), vagy vegyél Evo IX IC-t.

thumbs_up

egyet értek, nem kell azt basztatni, nem ezen múlik...

peterz81
2012. 07. 11., 23:03
=D> Köszönöm=D> Leginkább azt az 1400-1450 kg ott kelene csökkenteni.:evil: Javaslat?:-k Csak lightossan.:mrgreen: Utcai marad!:mrgreen: Thx.

hunevo6
2012. 07. 11., 23:11
=D> Köszönöm=D> Leginkább azt az 1400-1450 kg ott kelene csökkenteni.:evil: Javaslat?:-k Csak lightossan.:mrgreen: Utcai marad!:mrgreen: Thx.

nem tudsz nagyot alakítani, ha tényleg szeretnéd kultúráltnak meghagyni. Én sokáig jártam csak ki vett klímával és hátsó üléssel. Szart se ért. Most, hogy rendesen neki láttunk érzem a hihetetlen különbséget. De már nem utcai...

bunker
2012. 07. 12., 10:32
=D> Köszönöm=D> Leginkább azt az 1400-1450 kg ott kelene csökkenteni.:evil: Javaslat?:-k Csak lightossan.:mrgreen: Utcai marad!:mrgreen: Thx.

Utcára hagyd úgy ahogy van. Én a motoron+kipuff és féken kívül (bár csak utcára elég egy jobb betét is) semmit nem csinálnék vele, mert csökken a mindennapi használhatósága.

peterz81
2012. 07. 14., 07:47
Köszönöm,a válaszokat. Még 1 kérdésem van,a gyári cooler spricni automata állásba,mikor milyen sürün kapcsol be??:-k Thx

Roland
2012. 07. 14., 12:34
Nem akartam új topikot nyitni,remélem nem gond,hogy ide irok. Nagyobb levegö hütöt szeretnék a 8 as ba,milyet érdemes venni,milyen árfekvés stb tapasztalatokra lennék kiváncsi,mire kell odafigyelni.

Elöre is köszi a válaszokat. Petya

Nekünk pl. jobban működött a gyári hűtéssel a 6-os(8-as motorral), mint a rallyart cuccokkal!

carkillerz
2013. 08. 26., 19:36
Sancinak:
MoCOOL®http://www.motul-bolt.hu/media/uploads/hutofolyadekok/mocool_big.png (http://www.motul-bolt.hu/media/uploads/hutofolyadekok/mocool.png)
Hűtőadalék A legjobb motor hűtőadalék
Csökkenti a motor hőmérséklet maximum 15 oC-kal
Kiemelkedő hőcserélő tulajdonság
HASZNÁLATI MÓD: Motorkerékpárok, gépkocsik, ATV-k hűtőrendszerének észlelhető túlmelegedése, vagy versenykörülmények esetén a motorhőmérséklet csökkentésére használható
FIGYELEM:
• Bizonyos versenyrendszabályok a tiszta vízen kívül mást nem engedélyeznek. Ha a használatát illetően kétség merül fel, tisztázzuk a használhatóságát a verseny rendezőivel. A MOTUL cég nem vonható felelősségre az engedély nélküli használatból következő kizárásért.
• A MoCool fagyással szemben nem nyújt védelmet.
TELJESÍTMÉNY: A motor a megszokottnál 15 oC-kal alacsonyabb hőmérsékleten üzemel : javul a hőcsere és a hűtőrendszer is hatékonyabban működik.
A hűtőrendszer számára optimális korrózióvédelmet biztosít.
Javasolt magnézium és alumínium ötvözetű, öntöttvas, réz, bronz hűtőrendszerekhez.
Védi a keringető szivattyút, kizárja a kavitációt.
Korróziógátló tulajdonságát hosszú ideig és magas hőmérsékleten is megőrzi. Csekély a korróziógátló adalék felhasználása.
Semleges viselkedésű a tömítésekkel, gumicsövekkel és műanyag elemekkel szemben.
AJÁNLÁS: A MOTUL MoCool terméke olyan hűtőfolyadék koncentrátum, amit desztillált vízhez kell keverni hűtőközegként való közvetlen felhasználás céljából.
Vízzel 5 %-os mértékben keverhető ( 20 : 1 ).
Hígítás nélkül nem használható.
A legtöbb monoethylenglycol bázisú hűtőfolyadékkal - beleértve a hosszú élettartamúakat is - vegyíthető.
Csomagolás: 0,5 literes flakon


+ esetleg valami brutálisabb venti a gyári helyett.

simigeri
2014. 03. 25., 22:05
Akkor hozzuk fel ezt a topikot is kicsit!

Adott, hogy eldurrant az egyik vizcsövem.
Gyárit most kihagynám, utángyártott csak készletben, bontottal nem lennék előrébb, s ráadásul máshogyan is szeretném elvezetni a csövezést.
Gondolom a legegyszerűbb lenne alu csöveket használni, hajlittatni vagy ivekből összehozni, de ez meg nem tetszik.
Érdemes gondolkodnom egyedileg gyártott erősitett szilikon csövekben, vagy gatyám rámegy, nem is lesz jó?
Ha mégis össze lehetne hozni, csinál ilyet itthon valaki?

B.Janika
2014. 03. 25., 22:12
Akkor hozzuk fel ezt a topikot is kicsit!

Adott, hogy eldurrant az egyik vizcsövem.
Gyárit most kihagynám, utángyártott csak készletben, bontottal nem lennék előrébb, s ráadásul máshogyan is szeretném elvezetni a csövezést.
Gondolom a legegyszerűbb lenne alu csöveket használni, hajlittatni vagy ivekből összehozni, de ez meg nem tetszik.
Érdemes gondolkodnom egyedileg gyártott erősitett szilikon csövekben, vagy gatyám rámegy, nem is lesz jó?
Ha mégis össze lehetne hozni, csinál ilyet itthon valaki?

Amiket én használok kék csöveket azokból létezik könyök 90 fokos,45 fokos, több féle hosszban, van 1 méteres egyenes is, és elérhető áron vannak,mindent kibírnak. Holnap tudok adni elérhetőséget ha érdekel.

simigeri
2014. 03. 25., 22:26
Amiket én használok kék csöveket azokból létezik könyök 90 fokos,45 fokos, több féle hosszban, van 1 méteres egyenes is, és elérhető áron vannak,mindent kibírnak. Holnap tudok adni elérhetőséget ha érdekel.

De gondolom ezeket is toldani kell valamivel.

Ilyesmit kéne összehozni:
http://www.forgemotorsport.com/images/products/FMKCPUNT.jpg

Miki
2014. 03. 26., 09:55
Akkor hozzuk fel ezt a topikot is kicsit!

Adott, hogy eldurrant az egyik vizcsövem.
Gyárit most kihagynám, utángyártott csak készletben, bontottal nem lennék előrébb, s ráadásul máshogyan is szeretném elvezetni a csövezést.
Gondolom a legegyszerűbb lenne alu csöveket használni, hajlittatni vagy ivekből összehozni, de ez meg nem tetszik.
Érdemes gondolkodnom egyedileg gyártott erősitett szilikon csövekben, vagy gatyám rámegy, nem is lesz jó?
Ha mégis össze lehetne hozni, csinál ilyet itthon valaki?


Samco nem csinált a kocsidhoz anno szettet? Ha igen, tuti van valahol még hozzá bagóért. (Nekem van egy vadiúj szett Evo VI-hoz, igaz az piros.)

TéZé
2014. 03. 26., 10:18
Akkor hozzuk fel ezt a topikot is kicsit!

Adott, hogy eldurrant az egyik vizcsövem.
Gyárit most kihagynám, utángyártott csak készletben, bontottal nem lennék előrébb, s ráadásul máshogyan is szeretném elvezetni a csövezést.
Gondolom a legegyszerűbb lenne alu csöveket használni, hajlittatni vagy ivekből összehozni, de ez meg nem tetszik.
Érdemes gondolkodnom egyedileg gyártott erősitett szilikon csövekben, vagy gatyám rámegy, nem is lesz jó?
Ha mégis össze lehetne hozni, csinál ilyet itthon valaki?

Nem szívesen bele vau, de ha egy eldurrant, sanszos, hogy a többi is el fog. Helyedben megnézném, nincs-e valamelyik értelmes szilikoncső gyártónál (Samco, HPE, stb.) szett a kocsidhoz..

Miki
2014. 03. 26., 10:28
Samco nem csinált a kocsidhoz anno szettet? Ha igen, tuti van valahol még hozzá bagóért. (Nekem van egy vadiúj szett Evo VI-hoz, igaz az piros.)


Nem szívesen bele vau, de ha egy eldurrant, sanszos, hogy a többi is el fog. Helyedben megnézném, nincs-e valamelyik értelmes szilikoncső gyártónál (Samco, HPE, stb.) szett a kocsidhoz..

:mrgreen:

TéZé
2014. 03. 26., 10:33
:mrgreen:

thumbs_up :oops:

simigeri
2014. 03. 26., 11:35
Igen, csak mint emlitettem másként lesz elvezetve.
Illetve jó pár cső már cserélve lett.

carkillerz
2014. 03. 26., 12:54
Igen, csak mint emlitettem másként lesz elvezetve.
Illetve jó pár cső már cserélve lett.

Zolinál van szép választék ezekből darabra is, de rendel akár méret alapján is meg a Janóéktól is vettem már jóárast.(ezek neked közel vannak)

Mike
2014. 03. 27., 10:39
Gergőt hívd fel (Tuning áruház). Én sok mindent vettem tőle még a Skyline-hoz.Japánból meg Angliából is hoz folyamatosan alkatrészt.nincs közel mert Bfüreden lakik, de minden héten jön fel Pestre, normális srác.

http://www.tuningaruhaz.hu/site/site_main.php?id_horizontal_menu=2


http://www.tuningaruhaz.hu/site/site_main.php?id_category=135