72. oldal, összesen: 74 ElsőElső ... 22627071727374 UtolsóUtolsó
1.421-1.440, összesen: 1465

  1. #1421
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ezt a Devin srácot figyelem egy ideje a youtube-n, de nem akartam belinkelni mert elsőre elég gagyinak tűnt nekem is.
    Régóta nyomatja az EVO-val kapcsolatos témáit és dolgozott már néhánnyal.
    Szóval elsőre úgy voltam vele ki ez a lófejű, de aztán valahogy mindig ráklikkoltam ha feltett egy új videót. Nem iratkoztam fel, annyira azért nem nagy a baj , de valahogy megtetszett az a nemes egyszerűség amivel támasztja fel a leharcolt EVO-kat. Néha kicsit amerikásan túltolja az én európai szememnek, de a körülményeihez képest igényesen dolgozik.

    Egyszerű kis műhelyben, sokszor hajmeresztő mutatványokkal, főleg ha emeli az autókat , de csinálja.
    A porfestő projekt meg megér minden misét.

    Ha valakinek a karanténba van hulladék ideje nézzen meg pár videót.
    Ja, és kikérem magamnak, nem Bobbi miatt szoktam nézni, bár azok a cicanacik...




    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Respect a srác elött! Jó látni, hogy nem mindenki kapásból elbontani akar egy leéltebb példányt hanem megmenteni.
    Egyedül a fóliázás ami nálam mínusz pont. Ilyen rossz állapotú fényre én rá nem húztam volna a fóliát. Na de ennyi baj legyen.

  2. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  3. #1422
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na végre egy kis tisztelet!

    https://rallycafemagazin.hu/paddon-ujjaepiti-sikerautojat/

    Jó ilyet is olvasni, igaz csak nemzetközi porondon.



  4. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  5. #1423
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Na végre egy kis tisztelet!

    https://rallycafemagazin.hu/paddon-ujjaepiti-sikerautojat/

    Jó ilyet is olvasni, igaz csak nemzetközi porondon.


    Szerintem annyi autó épül most tömeg lesz minden versenyen majd

  6. #1424

    Alap

    Csináltam a napokban egy Ciprusi Evo 8,5-t , a szokásos saját strokerem, ezzel nem tudok hibázni (annyit felrobbantottam már ), egész jó lett.

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]


  7. #1425
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nem ekecselek több EVO-t mi...
    Ebből a klánból nem lehet kiszállni, csak néha szünetet tartani.

  8. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  9. #1426

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Nem ekecselek több EVO-t mi...
    Ebből a klánból nem lehet kiszállni, csak néha szünetet tartani.
    Nem is akartam végleg kiszállni, de valóban nem is lehetne. Csak inkább az itthoni munkákat nem vállalom, régen sem kellett volna de ebbe most inkább ne is menjünk bele. . . Tudod mikor külföldre úgy tudok autót építeni hogy a kipufogócsonk többe kerül mint amit az itthoni evo tulajok éves "tuning költségvetése" az más liga, és még csak nem is ezzel van a fő baj. Azzal van a baj hogy elmégy egy Daewo Tico szakszervizbe és megnézed a kifüggesztett rezsi óra díjat, majd ennek a felét megpróbálod kifizettetni az itthoni evo tulajjal , úgy hogy a felét számolod azoknak az óráknak amit reszelgetéssel töltöttél akkor csak a nézés van, vagy mikor elmondom hogy a Rallycross Vb-n egy motor ami 608 lóerő, 920 Nm 40 millió Ft !!!, és 4 verseny után, ami kb. 300 versenykilométer a tesztekkel együtt, vissza kellett vigyem Franciaországba revízióra ami majdnem 8 millió Ft ! volt, majd a második futamon hengerfejes lett még én vagyok a hülye. Ezzel szemben itthon megépítettem egy evo 9-et ami 660 lóerő volt, 820 Nm-el, 5,7 alatt tudta a 100-200-at, és mindenki azon csámcsogott mikor fog szétesni, biztos nem annyi lóerő, stb. Hogy mikor fog szétesni b+ ? Amennyibe került az is csoda hogy lejött a padról ,tessék utánam csinálni az ész osztás helyett. Majd keress rá hogy mennyi autó tudja a 100-200-at 5,7 alatt a világon ha lesz kedved, csodálkozni fogsz.
    Nyilván utólag könnyű okosnak lennem nekem is, de az a helyzet ez az ország nincs készen az ilyen tuningra sem a tuner fronton, sem a tulaj fronton, természetesen a tuner alatt a pár évvel ezelőtti önmagamat is értem, egyszerűen hülye voltam hozzá hogy ezt lássam akkor ez a kőkemény igazság.

  10. 6 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  11. #1427
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Kis pénzű ország ez a komoly tuninghoz, akinek mag van pénze Ferrarit vagy Porsche-t vesz, azt nem kell tuningolni.
    Én inkább hiszek a gyártó által kitalált paraméterekben. Ha kevés lesz az EVO, veszek egy GT-R-t. Bár ez valószínűleg soha nem fog bekövetkezni. Egyrészt nem lesz kevés, másrészt ezt már úgy megszerettem...




    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Nem is akartam végleg kiszállni, de valóban nem is lehetne. Csak inkább az itthoni munkákat nem vállalom, régen sem kellett volna de ebbe most inkább ne is menjünk bele. . . Tudod mikor külföldre úgy tudok autót építeni hogy a kipufogócsonk többe kerül mint amit az itthoni evo tulajok éves "tuning költségvetése" az más liga, és még csak nem is ezzel van a fő baj. Azzal van a baj hogy elmégy egy Daewo Tico szakszervizbe és megnézed a kifüggesztett rezsi óra díjat, majd ennek a felét megpróbálod kifizettetni az itthoni evo tulajjal , úgy hogy a felét számolod azoknak az óráknak amit reszelgetéssel töltöttél akkor csak a nézés van, vagy mikor elmondom hogy a Rallycross Vb-n egy motor ami 608 lóerő, 920 Nm 40 millió Ft !!!, és 4 verseny után, ami kb. 300 versenykilométer a tesztekkel együtt, vissza kellett vigyem Franciaországba revízióra ami majdnem 8 millió Ft ! volt, majd a második futamon hengerfejes lett még én vagyok a hülye. Ezzel szemben itthon megépítettem egy evo 9-et ami 660 lóerő volt, 820 Nm-el, 5,7 alatt tudta a 100-200-at, és mindenki azon csámcsogott mikor fog szétesni, biztos nem annyi lóerő, stb. Hogy mikor fog szétesni b+ ? Amennyibe került az is csoda hogy lejött a padról ,tessék utánam csinálni az ész osztás helyett. Majd keress rá hogy mennyi autó tudja a 100-200-at 5,7 alatt a világon ha lesz kedved, csodálkozni fogsz.
    Nyilván utólag könnyű okosnak lennem nekem is, de az a helyzet ez az ország nincs készen az ilyen tuningra sem a tuner fronton, sem a tulaj fronton, természetesen a tuner alatt a pár évvel ezelőtti önmagamat is értem, egyszerűen hülye voltam hozzá hogy ezt lássam akkor ez a kőkemény igazság.

  12. #1428
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Kis pénzű ország ez a komoly tuninghoz, akinek mag van pénze Ferrarit vagy Porsche-t vesz, azt nem kell tuningolni.
    Én inkább hiszek a gyártó által kitalált paraméterekben. Ha kevés lesz az EVO, veszek egy GT-R-t. Bár ez valószínűleg soha nem fog bekövetkezni. Egyrészt nem lesz kevés, másrészt ezt már úgy megszerettem...
    Egy 20G tuning csigusszal, jó progi meg egy pár tengely és nem kell GTR.... Meg jó Gumi!

    Csendbe jegyzem meg, hogy az "R35 GTR", a maga kis 580 le jével, Megizzadva tud jönni utánam mikor kergetőzünk . 140 -150 fölött megy el, de akkor nagyon... De ha van pár kanyar vagy körforgalom már megint nyúlik. Azt nem tudod át pattintani úgy a lapos padkán(kerékvető) mint az evot. Sem be fűzni . Pedig a srác ügyesen tereli. Sose akarják elhinni, hogy kb 330 Le az evom. (mindenki 300 tetejét 400 alját saccolja).

    Jani!?!? Lehet az, hogy egy bugeye 2.0 sti spec c fejekkel, 20G turbóval(1,6 bar), kovi belsővel, TMIC vel 410 le és 500nm fölött van tartósan? ( Dyno project mérés és program)
    Nekem a matek max 360 hp re jött ki... Tévedek? Ennyire csalhat a pad?
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 07. 28. 10:44-kor

  13. #1429
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ezért is mondom hogy nem kell ezt az égig húzni.
    Egyenesbe szinte bármi utoléri kanyarba meg szinte semmi.

    Különben meg a tököm akar egyenes úton EVO-zni. Ha csak meg akarom mozgatni eljövök vele a 8-ason Veszprémbe dolgozni, de az nagyjából semmi. A Golf-al nagyobb élvezet, mert abban legalább szól a zene.
    Autózni meg irány a Bakony 3-4 számjegyű útjai, na ott lehet átfűzni minden kanyaron...


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Egy 20G tuning csigusszal, jó progi meg egy pár tengely és nem kell GTR.... Meg jó Gumi!

    Csendbe jegyzem meg, hogy az "R35 GTR", a maga kis 580 le jével, Megizzadva tud jönni utánam mikor kergetőzünk . 140 -150 fölött megy el, de akkor nagyon... De ha van pár kanyar vagy körforgalom már megint nyúlik. Azt nem tudod át pattintani úgy a lapos padkán(kerékvető) mint az evot. Sem be fűzni . Pedig a srác ügyesen tereli. Sose akarják elhinni, hogy kb 330 Le az evom. (mindenki 300 tetejét 400 alját saccolja).

    Jani!?!? Lehet az, hogy egy bugeye 2.0 sti spec c fejekkel, 20G turbóval(1,6 bar), kovi belsővel, TMIC vel 410 le és 500nm fölött van tartósan? ( Dyno project mérés és program)
    Nekem a matek max 360 hp re jött ki... Tévedek? Ennyire csalhat a pad?

  14. #1430

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Egy 20G tuning csigusszal, jó progi meg egy pár tengely és nem kell GTR.... Meg jó Gumi!

    Csendbe jegyzem meg, hogy az "R35 GTR", a maga kis 580 le jével, Megizzadva tud jönni utánam mikor kergetőzünk . 140 -150 fölött megy el, de akkor nagyon... De ha van pár kanyar vagy körforgalom már megint nyúlik. Azt nem tudod át pattintani úgy a lapos padkán(kerékvető) mint az evot. Sem be fűzni . Pedig a srác ügyesen tereli. Sose akarják elhinni, hogy kb 330 Le az evom. (mindenki 300 tetejét 400 alját saccolja).

    Jani!?!? Lehet az, hogy egy bugeye 2.0 sti spec c fejekkel, 20G turbóval(1,6 bar), kovi belsővel, TMIC vel 410 le és 500nm fölött van tartósan? ( Dyno project mérés és program)
    Nekem a matek max 360 hp re jött ki... Tévedek? Ennyire csalhat a pad?
    Nincs nagy tapasztalatom Subaruval, de ha a 20G mérete stimmel az evo 20G méretével, és úgy tudom stimmel akkor én is soknak érzem a 410-et, azt mondják a tapasztalt Subarusok hogy ami lóerő kijön egy adott turbóval az evoból attól mindig kevesebb jön ki a Subaruval.

  15. #1431
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 04.
    Hsz-ok
    229

    Alap

    Itt van 2 Dyno pad is az egyik egy full alap a másik fel van extrázva mindenfélékkel pl: időjáráspanel, és kb 20% az eltérés a mérések között!!! Az egyszerűbb többet mér! A másik sokkal pontosabb! Gyári kocsikon állították be hogy pontos legyen,és igényes erre a tulaj! Az egyszerűbb padon egy gyári Honda S 2000-s motorra 310 LE-t mértek amit egy Ladába tettek . HÁT NEM tudom.

  16. Az alábbiaknak tetszik timothy hozzászólása:


  17. #1432
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap


  18. #1433
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ezt a viccesbe is tehetted volna.

    Kicsit drága hóautó, egy Compact 300 ezerért csapható ide oda, de végül is no para mert nincs hó.
    A hajtás körül még van mit informálódni de a Darkfly szintet tudja.

  19. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  20. #1434
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Nem akartam én a fekete bárány lenni de nekem is kikerekedtek a szemeim. Bal első jobb hátsó ugyanannyit forog ha snow üzemmódban van. Az derék lenne....

  21. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  22. #1435
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    miért... simán. Tényleg ebbe most belegondoltam, ezt valahogy ki kellene próbálni. Le kellene hegeszteni ez első és a hátsó difit egy kör erejéig.
    Igaz szükség lenne még egy garnitúra féltengelyre is, meg azért nagy tempóval nem kellene megérkezni a kanyarba mert lenne kutya világ.
    Kíváncsi lennék mi engedne előbb...


    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Nem akartam én a fekete bárány lenni de nekem is kikerekedtek a szemeim. Bal első jobb hátsó ugyanannyit forog ha snow üzemmódban van. Az derék lenne....

  23. #1436
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ezt a Devin srácot figyelem egy ideje a youtube-n, de nem akartam belinkelni mert elsőre elég gagyinak tűnt nekem is.
    Régóta nyomatja az EVO-val kapcsolatos témáit és dolgozott már néhánnyal.
    Szóval elsőre úgy voltam vele ki ez a lófejű, de aztán valahogy mindig ráklikkoltam ha feltett egy új videót. Nem iratkoztam fel, annyira azért nem nagy a baj , de valahogy megtetszett az a nemes egyszerűség amivel támasztja fel a leharcolt EVO-kat. Néha kicsit amerikásan túltolja az én európai szememnek, de a körülményeihez képest igényesen dolgozik.

    Egyszerű kis műhelyben, sokszor hajmeresztő mutatványokkal, főleg ha emeli az autókat , de csinálja.
    A porfestő projekt meg megér minden misét.

    Ha valakinek a karanténba van hulladék ideje nézzen meg pár videót.
    Ja, és kikérem magamnak, nem Bobbi miatt szoktam nézni, bár azok a cicanacik...
    véletlenül botlottam bele a videóiba, mikor azon gondolkoztam, hogy milyen kipuffot tegyek a kocsira hátra. most hogy feltettem a gyári rendszert gyári dobbal, majdnem elsírtam magam, hogy hogyan lehetett kiengedni a gyárból ilyen gyatra hanggal egy Evo-t úgyhogy gyorsan nekiálltam keresgélni hátsó dobokról videót, hogy ha majd (már szerencsére vizsga után alakul vissza az autó értelmes configra) visszakerül a Milltek rendszerem, akkor mi menjen rá hátra.

    Na ott letettem a hajam, mikor a srác valami noname dobot ledobott a kocsiról, majd örömködve bement egy straight pipe-ot feltetetni, rá pár hétre meg felrakatott egy HKS dobot, mert az előtte hetekig lájkolt straight pipe ugye kicsit hangos, és hát rájött, hogy annyira nem fasza
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  24. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  25. #1437
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    [IMG][/IMG]

  26. 9 tagnak tetszik GWRH hozzászólása:


  27. #1438
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap


  28. #1439
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap


  29. 3 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  30. #1440
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Előkerült a régi csoda. Szebb nem lett de új gazdit keres

    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2021. 04. 30. 22:07-kor

  31. 3 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva