Egy jó ideje elméletben tuningolom az autót, s ennek egyik része ez a fent nevezett tartály.
Leirom a gondolatmenetemet, s ha valahol hibádzik, vagy kiegészitésre szorul, kérlek tegyétek meg!

Tehát van a jó kis motorblokk, mely elkerülhetetlenül az égéstérből némi kipufogógázt, rosszabb esetben akár a sűritett keverék egy részét is benyomja a gyűrűk mellett a kerter térbe. Az persze nem jó, ha ez a gáz ott felhalmozódik, mivel egyrészt nem kivánt nyomás növekedést okozhat, másrészt káros anyagok is bekerülnek igy a kenési rendszerbe.
Ez a hatűs fokozottan jelentkezik emelt töltőnyomásnál, ill emelt kompressziónál.
Ez eddig kb tiszta sor.
Sok helyen ennek a gáznak az égéstérbe való visszvezetését a környezetvédelemmel magyarázzák, ez gondolom itt a topikon háttérbe szorul (de csak kicsit ).
Ahol a gondom kezdődik az az, hogy nálam ezt a gázt a légtömegmérő és a turbó közé vezetik vissza. Én pedig úgy gonolom, hogy egy olajpárás gáznak ne legyen semmi keresnivalója a szivó oldalon, mivel - bár kiszűri a nagyon finom port, amit még a papir/textil stb szűrők sem tudnak - igy a turbó szivó oldali (turbina?) lapátokra is rákerül, mellyel a súlya is növekszik, a kiegyenlitett súlyozása is változik, s ott is ráragadhat minden mocsok. Esetleg még rá is éghet, bár sztem szivó oldalon nincs meleg.
Ez a kis vesszőfutás azért volt érdekes, mert ugyan rendeltem egy lecsapató tartályt, de a bekötése még nem 100%-os elméleti sikon.
Amiket fotókat láttam a GTI-R-eken törént beszerelésekről, ott a szelepfedélből jövő csőre kötötték a kannát, majd a másik csövet simán vissza a légszűrő után a szivócsőbe. Gyanitom, ezen a ponton használat közben jelentősen kisebb a nyomás, mint a légkörben, tehát még szivja is a kannán keresztül a szelepfedélben lévő cuccot.
A másik megoldás, hogy a tartály kivezető csövére bilinccsel felerősitenek egy pici textil légszzűrőt, s ennyi. Ami ott kijön, kicsit szűrve megy a motortérbe.
Melyik megoldás milyen előnyökkel, hátrányokkal jár stb?