41. oldal, összesen: 64 ElsőElső ... 31394041424351 ... UtolsóUtolsó
801-820, összesen: 1266

  1. #801
    Zöldfülű
    Csatlakozás dátuma
    2009. 11.
    Hsz-ok
    19

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Lehet, de egy r34 csak jobbkormányosba létezik, és hát így eleve nem egy mindennapi használatra alkalmas autó, meghát nem egy túl új tipus elég régimódi a belseje meg minden, én mindig az új modellekért rajongok.
    Ez az új még alig több mint 1 éve jött ki, most kezdik csak igazán tuningolni, 1-2 év és kialakul és lever mindent, fantasztikus váltó egyelőre a nagy hátrány is egyben mert nem bír el 1000Le-t jelenleg, de megoldják, mint ahogy a motort is, a nagy súly se előny de ezen is lehet segíteni egy kis könnyítéssel.
    Én azért is szeretem mert könnyen kezelhető mindennapi használatra alkalmas autó és gyári vagy gyári közeli állapotban is nagyon erős.
    van balosba is jó pár darab van Németbe is van 1-2 darab meg youtubon is van videó araboknak csináltak pár darabot..... de nem vitatkozom mindenkinek másmilyen a stilusa és nem azt mondtam hogy nem tűrném el a garázsban 1 r35 de nekem az álom 1enlőre r34
    r34-esben is van több fajta változat.... legerősebb gyári asszem 400felett van mármint paciba

  2. #802
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Lehet, de egy r34 csak jobbkormányosba létezik

    No para...


  3. #803
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap

    ez jó kis megoldás
    menet közven állítható a kormányállás, meg az áttétel is pályához igazítható könnyedén.
    azért 1 borás szijjat rátehettek volna.
    jó kis móka lehet mikor a navigátor teleköpködi a a szijjtárcsát

  4. #804
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet SoAk: Hozzászólás megtekintése
    Kicsit lép a gép ... Nézzétek meg a G-mérőt jobb alsó sarokban , igen komoly, 1-es skálát hamar kiüti

    http://www.youtube.com/watch?v=qrlM1Abbk5s
    A 673-as hsz-be már beraktam ezt a vidit.

  5. #805
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    6speeden találtam, azthittem még nem volt

  6. #806
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Megoldódott a cobb ap-s gondom szerencsére.
    Egyszerű Ap manager program és winfos probléma volt.
    Tehát felraktam az új 2.0-ás stage 2 102RON benzinhez való általános progit és frankón működik is , sokkal finomabban működik vele a kocsi mint a régi 1.08b-vel és mintha gyorsabb is lenne egy kicsit, azért kell a custom map mindenképpen.
    A kopogást is lehet log-olni ezzel az új firmware-al és néztem menet közben és normál menetben 0 az érték de padlógázas gyorsításnál egy egy pillanatra van -288 és -588 közötti kopogásérték. Ez elvileg 1 meg 2 fokos gyújtástúladagolást jelenthet az adott pillanatban, azon a nyomáson. Csinálok log filet, hogy lássam hogy pontosan hol is van ez a kopogás, lehet kipróbálom a 97RON-hoz való map-et is.
    Ez mennyire gáz? Lehet ettől valami baja a motornak hogy 1-2 pillanatra "kopog", ezt gondolom korrigálja az ecu és visszaveszi a gyújtást.

  7. #807
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Tehát felraktam az új 2.0-ás stage 2 102RON benzinhez való általános progit és frankón működik is , sokkal finomabban működik vele a kocsi mint a régi 1.08b-vel és mintha gyorsabb is lenne egy kicsit, azért kell a custom map mindenképpen.
    A kopogást is lehet log-olni ezzel az új firmware-al és néztem menet közben és normál menetben 0 az érték de padlógázas gyorsításnál egy egy pillanatra van -288 és -588 közötti kopogásérték. Ez elvileg 1 meg 2 fokos gyújtástúladagolást jelenthet az adott pillanatban, azon a nyomáson. Csinálok log filet, hogy lássam hogy pontosan hol is van ez a kopogás, lehet kipróbálom a 97RON-hoz való map-et is.
    Ez mennyire gáz? Lehet ettől valami baja a motornak hogy 1-2 pillanatra "kopog", ezt gondolom korrigálja az ecu és visszaveszi a gyújtást.
    az a baj, hogy azt nem tudjuk, hogy az említett pl 588-as kopogásérték az mit jelent? Ha azt mint a mitsuknál, azaz azt, hogy 588 szor volt önrobbanás- nos ebben az esetben lassan nézz új motor után a neten....
    Kell egy jó program

  8. #808
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Hát kiindulva abból, hogy azt irod 1 pillanatra kopog az nem lehet 588 öngyulladás - feltételezve hogy az a pillanat nem tart 5-10 másodpercig.

  9. #809
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Hát kiindulva abból, hogy azt irod 1 pillanatra kopog az nem lehet 588 öngyulladás - feltételezve hogy az a pillanat nem tart 5-10 másodpercig.
    hát ugye egyszerű kiszámolni, mert pl 3000 rpmnél a főtengely forog másodpercenként ötvenet, ami azt jelenti, hogy négy hengernél 200 hat hengernél 300 gyújtás megy le.
    Kell egy jó program

  10. #810
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    hát ugye egyszerű kiszámolni, mert pl 3000 rpmnél a főtengely forog másodpercenként ötvenet, ami azt jelenti, hogy négy hengernél 200 hat hengernél 300 gyújtás megy le.
    Majd csinálok egy log file-t abban fog látszani hogy pontosan mikor és mennyi ideig tart milyen ford szám, nyomás stb-nél.
    Ebből van 2-3000 érték is nem hiszem hogy a darabszámot jelöli, majd keresek hozzá egy kis magyarázatot vhol.

  11. #811
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    hát ugye egyszerű kiszámolni, mert pl 3000 rpmnél a főtengely forog másodpercenként ötvenet, ami azt jelenti, hogy négy hengernél 200 hat hengernél 300 gyújtás megy le.
    Itt írnak erről a knock-ról, egy angol tudós talán megérti pontosan miről van szó.
    http://www.nagtroc.org/forums/index.php?showtopic=35598

  12. #812
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    Azt irják ,hogy már -2500öt is láttak , europai és ázsiai kocsikon és hogy ezt a másmilyen klíma okozza, eltér attól ahol a mapokat optimalizálják és ezért adnak ki euro spec mapot . Neked az van? Hidegben előfordul inkább a kopogás, szoval most hogy még minuszok is lehetnek nem meglepő . Többen irják ,hogy -1000reket is látnak és több mint egy éve járnak igy. Eddig hiba nélkül bár biztos nem tesz jót .

    De a lényeg szerintem ez :
    Not true. all 0's you'd have a bit of a flat drive. -300-400's is nice sweet amount. we aim to not see more than -800 on throttle.

    E szerint semmi aggodni valód nincs .

    Amugy most jön majd ki az RPM alapú nyomásszabályzós map. Egy probát megér , mert ingyen lesz .

  13. #813
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    Kétszer ment el, srry. Amugy milyen benyát tankolsz ? Váltásnál mennyire ugrik fel a kopogás?

  14. #814
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet SoAk: Hozzászólás megtekintése
    Kétszer ment el, srry. Amugy milyen benyát tankolsz ? Váltásnál mennyire ugrik fel a kopogás?
    Ezt régebben írták, már az új map van fent nekem.
    OMW 100-at használok, és ahogy néztem csak váltásnál van egy pillanatra kopogás mert felugrik 1 tizedet a nyomás.
    Csinálok log file-t abban pontosan látszik majd hogy mikor van másodpercenként többször is vesz adatot.
    Olvastam ezt hogy a régi mapok(1,08b) ami nekem is volt ott is volt knock 1400 is váltásnál, akkor nem aggódok annyira a -300-600-as értékekkel.
    Sokkal finomabban megy ezzel az új map-el a kocsi mint a régivel és mintha erősebb is lenne, de mindenképpen kell a custom map, talán jan vége felé az is meglesz.

  15. #815
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    Olvastam ezt hogy a régi mapok(1,08b) ami nekem is volt ott is volt knock 1400 is váltásnál, akkor nem aggódok annyira a -300-600-as értékekkel.


    Épp ezért másoltam be, hogy a te értékeid bőven határértéken belül vannak

  16. #816
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    hát ugye egyszerű kiszámolni, mert pl 3000 rpmnél a főtengely forog másodpercenként ötvenet, ami azt jelenti, hogy négy hengernél 200 hat hengernél 300 gyújtás megy le.
    Viszont 4 ütem tehát csak minden 2. fordulatnál van gyújtás. Én meg a 6 hengert felejtettem el.

  17. #817
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043
    Utoljára szerkesztette: jordan6; 2010. 01. 03. 07:30-kor

  18. #818
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Viszont 4 ütem tehát csak minden 2. fordulatnál van gyújtás. Én meg a 6 hengert felejtettem el.
    igaz! Akkor csak 150 gyújtás per szek van 3k rpmnél 6 hengeren! Na, csak össze hoztuk - lol
    Kell egy jó program

  19. #819

  20. #820
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    NEm vártam mást.
    És ez egy full gyári gt-r, ha csak kap egy cobb-ot az új rpm -es map-el meg egy midpipe-t már nem ennyi lenne a különbség.

    Nekem tetszik ez a facelift-es mustang, de felesleges bele ez a motor úgysem lehet kihasználni, viszont az új v8 is 420Le körüli az is bőven elég bele, jó lenne egy kabrióban, pár éve volt jó sokáig mustang kabrióm imádtam csak az a tetves merev hátsó híd ne lett volna benne és ez az újban is van még állítólag, ha ez témyleg így van akkor az elég ciki a 21. században vagyunk már jócskán és még mindig nem tudnak egy független hátsó hajtást alá rakni.

    Ha nem merev tengelyes akkor lehet veszek egyet mert bár imádom a lexus kabriónkat, de a mustangba több a hely meg jobb a hangja, igazi v8 hangja van az sc430-nak meg olyan mintha hybrid lenne és csak az elektromotor menne.

41. oldal, összesen: 64 ElsőElső ... 31394041424351 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hasonló témák

  1. Subaru Impreza általában
    By Miki in forum Subaru
    Hsz-ok: 414
    Utolsó hozzászólás: 2022. 01. 07., 11:11
  2. Elektromos autók általában
    By SomaG in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 58
    Utolsó hozzászólás: 2021. 10. 05., 10:06

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva