44. oldal, összesen: 64 ElsőElső ... 34424344454654 ... UtolsóUtolsó
861-880, összesen: 1266

  1. #861
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Kajakra melegedett benne az olaj ,és szerintem nem merte tovább feszíteni(140 fokos volt a váltóolaj)!!!!!!!
    Kevesebb, mint 3 perc alatt ennyire felmelegszik??????

  2. #862
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Kevesebb, mint 3 perc alatt ennyire felmelegszik??????
    Igen és a víz is melegszik benne ! Tegnap előtt 101 fokra ment fel a víz az euroringen!

  3. #863
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    ez egy gyári autónál is így van? mert ha jól sejtem ez nem gyári.

  4. #864
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    ez egy gyári autónál is így van? mert ha jól sejtem ez nem gyári.

    Igen a gyárival is van probléma a váltó melegedéssel ,ha jól rémlik! De GTR koléga biztosan tud erről mindent ,mivel jól informált e kérdésben ! A szürke GTR motorja már mint tudjuk nem gyári, illetve nagy nyomáson működik tehát tuti szarabbul viseli a hűtő a nagyobb terhelést! Illetve a kipufogóhő is limiten mehet benne, mert 100%on megy a befecsi !

  5. #865
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    ez egy gyári autónál is így van? mert ha jól sejtem ez nem gyári.
    A gyáriban csak a váltóolaj melegszik erőltetett tempónál, és olyan hülyén csinálták meg hogy a váltót is a vízkör hűti, hátramnnek csövek hozzá, tehát a váltóolaj ha melegszik nagyon akkor felmelegiti a vizet is.
    Tuningnál ezek a gondok súllyosbodnak.
    Megoldás előre szerelt közvetlenül a váltóolajat keringető hűtőrendszer, és idővel a nagyobb vízhűtő se kidobott pénz meg a nagyobb motorolajhűtő.
    Mondtam neki hogy az ő habitusával ezek fognak kelleni, de nem hallgat rám, és rendelt felragasztható kis fém hűtőbordákat amit a váltódeklire téve hidegebb lesz az olaj, olcsó de szart sem ér.
    A Willall olaj legalább bírja a meleget is a gyári már megégett volna.
    Én inkább hűteni fogom az olajat majd rendes hűtővel és megyek pentosin FFL-4 olajjal, ami nem ebbe való hanem M3-ba de az angolok ezt használják meg a világon sok helyen gt-r -be és hiba nélkül megy és 2500ft/L kb ha 40L-est hozatok belőle, majd sűrűbben cserélem.

  6. #866
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    A gyáriban csak a váltóolaj melegszik erőltetett tempónál, és olyan hülyén csinálták meg hogy a váltót is a vízkör hűti, hátramnnek csövek hozzá, tehát a váltóolaj ha melegszik nagyon akkor felmelegiti a vizet is.
    Tuningnál ezek a gondok súllyosbodnak.
    Megoldás előre szerelt közvetlenül a váltóolajat keringető hűtőrendszer, és idővel a nagyobb vízhűtő se kidobott pénz meg a nagyobb motorolajhűtő.
    Mondtam neki hogy az ő habitusával ezek fognak kelleni, de nem hallgat rám, és rendelt felragasztható kis fém hűtőbordákat amit a váltódeklire téve hidegebb lesz az olaj, olcsó de szart sem ér.
    A Willall olaj legalább bírja a meleget is a gyári már megégett volna.
    Én inkább hűteni fogom az olajat majd rendes hűtővel és megyek pentosin FFL-4 olajjal, ami nem ebbe való hanem M3-ba de az angolok ezt használják meg a világon sok helyen gt-r -be és hiba nélkül megy és 2500ft/L kb ha 40L-est hozatok belőle, majd sűrűbben cserélem.


    Mondtam a Lacinak is ,hogy vegyen bele hűtőt mert nem szabad kockáztatni! Én már a Subaruval megégettem magam ,többet nem fogom az biztos! Ha tuningolsz a hűtéssel kezd, főleg ha necces a kocsid már alapból is a melegedésre! Ezért jó az evo az bírja! Akkora a gyári hűtő mint 2 subaru együtt plusz a vasblokk mindent kibír!

  7. #867
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Ezért jó az evo az bírja! Akkora a gyári hűtő mint 2 subaru együtt plusz a vasblokk mindent kibír!
    nem csak azért jó :P

  8. #868
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Mondtam a Lacinak is ,hogy vegyen bele hűtőt mert nem szabad kockáztatni! Én már a Subaruval megégettem magam ,többet nem fogom az biztos! Ha tuningolsz a hűtéssel kezd, főleg ha necces a kocsid már alapból is a melegedésre! Ezért jó az evo az bírja! Akkora a gyári hűtő mint 2 subaru együtt plusz a vasblokk mindent kibír!
    Egyébként itt a vízhűtő nem akkora gáz, a túlmelegedett váltóolajon keresztül a melegszik túl a hűtővíz, ha van utólagos váltóhűtő érdemes lekötni a váltót a gyári vízkörről az okosok szerint és az is sokat segít.
    Párszáz $-ért van bele nagyobb vízhűtő.

  9. #869
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet tomcat: Hozzászólás megtekintése
    Az nagyon jó!
    Igencsak jó időt ment ahhoz képest hogy pár ezer ft-os használt kopott pirelli utcai nem rávaló méretű gumi van a kocsin, és a féktárcsával én már nem mernék az utcára sem kimenni ahogy az kinéz úgy össze van repedezve meg meg van kopva.
    Ha még egy ilyen kört ment volna simán 3. hely ahogy az időket elnéztem.
    Mi lenne ha lenne neki új gumi legalább a 20-as toyo meg fent lennének az új fékek esetleg futóművet is kicserélné, meg még gyakorolna is, tudna meglepetést okozni.

  10. #870
    Rezidens Leon avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    772

    Alap

    brutálisan megy a GTR, a váltás még mindig megdöbbentően gyors, közel uccai autótól nagyon jó teljesítmény! Újra elkapott a vágy, megyek veszek lottót
    Ex - Lancer Evo VIII

  11. #871
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Egyébként itt a vízhűtő nem akkora gáz, a túlmelegedett váltóolajon keresztül a melegszik túl a hűtővíz, ha van utólagos váltóhűtő érdemes lekötni a váltót a gyári vízkörről az okosok szerint és az is sokat segít.
    Párszáz $-ért van bele nagyobb vízhűtő.

    igen de a vízhűtő azért melegíti is egyben ha kell z elején.szeintem utánna kéne bele a olajhűtő!

  12. #872
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Igencsak jó időt ment ahhoz képest hogy pár ezer ft-os használt kopott pirelli utcai nem rávaló méretű gumi van a kocsin, és a féktárcsával én már nem mernék az utcára sem kimenni ahogy az kinéz úgy össze van repedezve meg meg van kopva.
    Ha még egy ilyen kört ment volna simán 3. hely ahogy az időket elnéztem.
    Mi lenne ha lenne neki új gumi legalább a 20-as toyo meg fent lennének az új fékek esetleg futóművet is kicserélné, meg még gyakorolna is, tudna meglepetést okozni.


    Jól ment vele a Bob! De énnem ide használnám a gtr-t

  13. #873
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Jól ment vele a Bob! De énnem ide használnám a gtr-t
    Én sem, de hát ő máshogy gondolkodik.
    Az autó azért van hogy szétkülddjük, nem azért hogy vigyázzunk rá ez a hitvallása szerintem. De legalább így látjuk mit bír, mi mikor mennyi idő után adja meg magát, kiválló tesztpilóta és a kocsi ahhoz képest jól bírja.
    Azért jól néz ki a képeken és annyira nem is dől meg legalábbis 3 kerekes képet nem láttam róla, pedig gyári a futómű meg hát ezek a gumik...
    Szerintem az első peresebb és talán keskenyebb mint kéne, mintha azt mondta volna hogy 20 volt darabja ezeknek a pirelliknek, és azóta már ő is nyúzta már jó pár ezer km-t sok minta már nem lehet rajta.
    A féktárcsa az igen durva nem tudom még mi tartja össze látványra ketté van repedve pár helyen és még az is bírja.
    Majd az új AP J hook tárcsák az XP12 betétekkel na azokkal aztán fékezhet nagyokat egy darabig mire így néznek ki.

  14. #874
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Én sem, de hát ő máshogy gondolkodik.
    Az autó azért van hogy szétkülddjük, nem azért hogy vigyázzunk rá ez a hitvallása szerintem. De legalább így látjuk mit bír, mi mikor mennyi idő után adja meg magát, kiválló tesztpilóta és a kocsi ahhoz képest jól bírja.
    Azért jól néz ki a képeken és annyira nem is dől meg legalábbis 3 kerekes képet nem láttam róla, pedig gyári a futómű meg hát ezek a gumik...
    Szerintem az első peresebb és talán keskenyebb mint kéne, mintha azt mondta volna hogy 20 volt darabja ezeknek a pirelliknek, és azóta már ő is nyúzta már jó pár ezer km-t sok minta már nem lehet rajta.
    A féktárcsa az igen durva nem tudom még mi tartja össze látványra ketté van repedve pár helyen és még az is bírja.
    Majd az új AP J hook tárcsák az XP12 betétekkel na azokkal aztán fékezhet nagyokat egy darabig mire így néznek ki.


    Jó volt a kocsi látványra nem bólogatott, nem dőlöngélt össze vissza! De szerintem nem sok van hátra megint a motorjának mert a versenyen lement az olajnyomás 1barra!!!!!!!! Az nagyon kevés azt hiszem minimum 3 bar kell tűz forró olajnál is! Ez a Bob egy fasz 4000km Evon difit szétkurta, meg már csörög a motorja! Ő irja az ecuját és 35 fokos előgyujtás mellett 2bar nyomás 6000 fordnál padlón, legalábbis ezt mondta miután bele esett a gyertya vége a blokkba

  15. #875
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Jó volt a kocsi látványra nem bólogatott, nem dőlöngélt össze vissza! De szerintem nem sok van hátra megint a motorjának mert a versenyen lement az olajnyomás 1barra!!!!!!!! Az nagyon kevés azt hiszem minimum 3 bar kell tűz forró olajnál is! Ez a Bob egy fasz 4000km Evon difit szétkurta, meg már csörög a motorja! Ő irja az ecuját és 35 fokos előgyujtás mellett 2bar nyomás 6000 fordnál padlón, legalábbis ezt mondta miután bele esett a gyertya vége a blokkba

    Lehet nem a sufniban kéne tuningolni egy ilyen autót.... és nem kell mindent elhinni ami a netten van!

    Ami tény hogy nagyon megy és nekem nagyon teccik!

  16. #876
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Jó volt a kocsi látványra nem bólogatott, nem dőlöngélt össze vissza! De szerintem nem sok van hátra megint a motorjának mert a versenyen lement az olajnyomás 1barra!!!!!!!! Az nagyon kevés azt hiszem minimum 3 bar kell tűz forró olajnál is! Ez a Bob egy fasz 4000km Evon difit szétkurta, meg már csörög a motorja! Ő irja az ecuját és 35 fokos előgyujtás mellett 2bar nyomás 6000 fordnál padlón, legalábbis ezt mondta miután bele esett a gyertya vége a blokkba
    Az mitől lehetett hogy lement az olajnyomás 1 bar-ra, kevés az olaj benne?
    Tartósan volt annyi vagy csak 1-2 pillanatra.
    Az evós dolgokat én is hallottam, de ezek nem hatják meg, bele a másikat és megint mehet.

  17. #877
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Jó volt a kocsi látványra nem bólogatott, nem dőlöngélt össze vissza! De szerintem nem sok van hátra megint a motorjának mert a versenyen lement az olajnyomás 1barra!!!!!!!! Az nagyon kevés azt hiszem minimum 3 bar kell tűz forró olajnál is! Ez a Bob egy fasz 4000km Evon difit szétkurta, meg már csörög a motorja! Ő irja az ecuját és 35 fokos előgyujtás mellett 2bar nyomás 6000 fordnál padlón, legalábbis ezt mondta miután bele esett a gyertya vége a blokkba
    Akkor az 1.8T-s projektjét le sem írom

  18. #878
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Akkor az 1.8T-s projektjét le sem írom
    Én kiváncsi vagyok rá.
    Nagy mágus az ember az fix.

  19. #879
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Én kiváncsi vagyok rá.
    Nagy mágus az ember az fix.


    E36 coupe BMWbe belerakták a VW1.8T 20V motort. Ok ez idáig is egy faszság de, ezt úgy meghúzta Bob ,hogy 1 este 1 dugó,de nem baj! 2.0 bart simán belefujt a gyári blokkba,nagy turbóval nem a gyárival!

  20. #880
    Rezidens csr avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    611

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    E36 coupe BMWbe belerakták a VW1.8T 20V motort. Ok ez idáig is egy faszság de, ezt úgy meghúzta Bob ,hogy 1 este 1 dugó,de nem baj! 2.0 bart simán belefujt a gyári blokkba,nagy turbóval nem a gyárival!
    Neeee... erre nem akarok mondani semmit mert csak látásból ismerem, de ez bwáááhhh...
    Miért??

44. oldal, összesen: 64 ElsőElső ... 34424344454654 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Subaru Impreza általában
    By Miki in forum Subaru
    Hsz-ok: 414
    Utolsó hozzászólás: 2022. 01. 07., 11:11
  2. Elektromos autók általában
    By SomaG in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 58
    Utolsó hozzászólás: 2021. 10. 05., 10:06

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva