1. oldal, összesen: 4 123 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 80

  1. #1
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    2

    Alap TotálSZar, avagy... BMW vs. Evo

    ...hogyan kamázzuk be azt, hogy egy 335 BMW odaver egy "tüsszögős-tuningos" lancer evo8-ast.

    történet röviden. Winkler róbikánk úgy gondolta, hogy mivel fényesre nyalták a hátsóját a bmw magyarországnál, hiszen kapott bögrét meg kulcstartót, ezért ki kell találni egy olyan sztorit, hogy azzal a bmw-vel ami gyárilag(!) 6mp alatt gyorsul 100ra (és mint tudjuk hátsókerekes a kocsi, winkler is van vagy 120 kiló, nem tud normálisan az a kocsi kirajtolni, tehát mondhatjuk bátran, hogy az a 6mp inkább 6,5) legyorsult(!) egy tüsszögö-tuningolt Evo 8-ast. Lehet csak a winkler kollega volt tisztában azzal, hogy most akkor "verseny van"

    íme a cikk :

    http://totalcar.hu/tesztek/bmw335icc!2

    a történet a második oldalon található, ha valaki lusta, vagy csak nem akarja erre a fenéklukra az idejét pazarolni, akkor az idézet :

    "Az utcai gyorsulás az ökröknek való. Viszont a Váci úton kifelé adtam egy esélyt a mustármetál Lancer Evo 8-nak, hogy majd egymás mellé érjünk, és a városon túl, az utolsó lámpánál hogy, hogy nem, egymás mellé is kerültünk az első sorban. Hogy csökkentsem a hülyegyerek-szituáció élét, udvariasan megdicsértem az autót, milyen szépen tüsszög - tényleg szépen tüsszögött - , aztán elindultunk. A BMW gyárilag húszegynéhány lóval erősebb, de sokkal nehezebb (+300 kiló), és automata. És nem húztam át a váltót sport fokozatba, tényleg csak kíváncsi voltam, milyen lesz egy Evóhoz képest.

    Nem fölényesen, de simán és egyértelműen legyorsulta, nagyjából fél autóhossznyival, kb. 100-ig. Pedig a srác nem váltott rosszul. A hivatalos 0-100 adat 6 másodperc, az Evóé 5,7, de ahhoz a három tizedhez mindent tökéletesen kell csinálni, ideális körülmények között. Hihetetlen. Most tényleg, van annak valami értelme, hogy egy kulturált családi utazókabrióval Evókat gyorsulgassunk le? (Aki igennel válaszolt, tartson bűnbánatot és szigorú önvizsgálatot, mert a helyes válasz a NEM.)"


    Ez nevezi magát szakértőnek? ajjaj, hol tart ez az ország. Egy kis boritékért mire nem hajlandóak egyesek

  2. Az alábbiaknak tetszik blunt hozzászólása:


  3. #2
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.068

    Alap

    Láttam az autót párszor, találkoztam a sráccal már összejöveteleken. (Valószínű az egyetlen mustár színű evo az országban.) Emlékszem magyarázta ott a dolgokat, kérésemre nagyon segítőkész volt, és bemutatta az autóját. Ha jól emlékszem az egekben van a turbónyomás nála, mérővel meg mindennel, nem hiszem, hogy korrekt a történet... mindegy, de az autó létezik.

    Egyébként a 9-esnek 5.7, a 8-asnak "csak" 6.1 a hivatalos ideje 100-ig. Azt hiszem..

  4. #3
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    El lehet rontani a rajtot, de normális körülmények között egy GYÁRI Evo VIII el kell hogy verjen egy GYÁRI 335i-t, 100-ig mindenképpen. Rajtnál eleve ad, és 100-ig amúgy is szvsz.

    áttettem ide a topicot, talán jobban illik ha a BMW-ről van szó, persze ha a Totalcar pro-kontra a lényeg, visszateszem

  5. #4
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    2

    Alap

    Bocsi, valszeg en irtam rossz topicba!
    Ezzel csak az a legnagyobb bajom, hogy a sok marha aki elolvassa a cikket azt fogja hinni, hogy az EVOk meg egy 335i hatsokerekes bmw-t sem tudnak legyorsulni es csak adja alajuk a lovat a winkler ezzel a kamu dumaval amit benyomott.

    Mondjuk tok mindegy, hogy mit ir, a lenyeg, hogy ha kostolgatnak egy evo-t akkor majd meglatjak, hogy azert nem eszik olyan forron a kasat bmw ureknal

    Ha ez az egyetlen mustarszinu evo, akkor tudom melyikrol van szo, es igy meg viccesebbnek hat amit winkler ir. az, hogy egy kocsinak van hangja, az nem azt jelenti, hogy az a max. fordulaton szol olyan hangosan. Nah mindegy... nagy az isten allatkerje, csak a kerites tul alacsony.

    uff =)

  6. #5
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Találkoztam már én is az evo-s sráccal, dumáltam vele vagy fél órát, pont akkor vettem meg az evo-t és kíváncsi voltam sokmindenre.
    Nem hiszem, hogy azt az autót legyalázza egy 335i.

    Ennek ellenére én azt mondom, hogy egy gyári evo-t valószínűleg megenne, de nem állóból.

    Tényleg vicces a cikk, már kíváncsi voltam mikor hozza fel v.ki! :-)

  7. #6
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    48

    Alap

    Legalább nem lesz az EVO népautó

  8. #7
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Annyit még hozzátennék, hogy egy kétliteres autót hasonlítanak egy háromlitereshez, ráadásul a 335i-n 2db Mitsubishi turbó van

  9. #8
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    jó gép a BMW engem coupeval vittek már, de 100ig télleg képtelenség h megfogja utána van esélye...
    kivéve persze ha rossz a rajt.

  10. #9
    Bennfentes cabrio3er avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    52

    Alap

    jajj már gyerekek nyeljétek le a békát ))))))))))))))))

  11. #10
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet cabrio3er: Hozzászólás megtekintése
    jajj már gyerekek nyeljétek le a békát ))))))))))))))))
    na végre valaki aki jól szólt hozzá!

    ki a francot érdekelnek a BMW tábor autójai, egyik sincs pariban egy evo-val- nem kell velük foglalkozni. Utoljára egy M6-os ellen mentem 400 méteren és még harmadszorra sem volt képes felfogni hogy a nippon rakéta ellen nincs orvosság :-D
    Kell egy jó program

  12. #11
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    én igaz nem állóból és nem evo-val, de egy régi gt-vel olyan ronda 150-200 métert adtam egy ilyen bmw csodának m3-ason kb.80-ról 170-ig hogy utána kénytelen voltam bevárni, hogy lecsekkoljam hogy elsőre is jól láttam a hátán a 335 feliratot
    a gyári adata meg full kamu mint minden bmw-nél, azt csak tesztpilóta tesztpályán slick-el tudja...

  13. #12
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Jók azok bömösök, csak másra valók ))

  14. #13
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet lezle: Hozzászólás megtekintése
    én igaz nem állóból és nem evo-val, de egy régi gt-vel olyan ronda 150-200 métert adtam egy ilyen bmw csodának m3-ason kb.80-ról 170-ig hogy utána kénytelen voltam bevárni, hogy lecsekkoljam hogy elsőre is jól láttam a hátán a 335 feliratot
    a gyári adata meg full kamu mint minden bmw-nél, azt csak tesztpilóta tesztpályán slick-el tudja...
    hát igen, nem is igazán értettem, hogy hogy a retákba gyorsul 6 sec-et egy 1800 kilós autó, ahol 5,8 kiló jut egy lóerőre, míg az evo 8-nál 5.1 (4,8-at RS nél) kilót kell csak egy pacinak el cipelnie. Még az sem lehet igaz, hogy az összkerék hátráltat, mert rajtnál egyértelmű előny- aki járt illegális gyorsulásokra, az pontosan tudja, hogy a 4wd rajnál mindig nyer.

    szóval a winkler benyalhat a langyos szarig :-D

    ÖÖÖÖöööö várjunk csak, lehet, hogy inkább neki nyaltak be és azért lett ez az Andersen mese elő adva... ki tudja.
    Kell egy jó program

  15. #14
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Jók azok bömösök, csak másra valók ))
    persze hogy jók, nem azért és nem azt írtam hogy nem jó, de ahogy te is írod MÁS, nem összehasonlítható
    pl: abban olyan design van belül ami jóval túlmutat a jappó belső világon, és még sorolhatnám mi mindenben jobb, de pont a gyorsulás...

  16. #15
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Na pont a dizájn az ami miatt nekem a BMW nem jön be :S (Persze nem egy Evohoz, pláne nem egy hatoshoz képest, az enyémnek a műszerfala pl. egy az egyben gömbölyű Colt.)

    De. Egy mostani ötös belül, brrrrrrrrrrrr. Főleg a vetélytársaihoz képest. És persze szerintem

    A BMW motorok előtt viszont le a kalappal, szenzációsak, főleg az új dízelek.

    És feltétlenül kell nekem egy E46 M3 laguna seca kék színben

  17. #16
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Na pont a dizájn az ami miatt nekem a BMW nem jön be :S (Persze nem egy Evohoz, pláne nem egy hatoshoz képest, az enyémnek a műszerfala pl. egy az egyben gömbölyű Colt.)

    De. Egy mostani ötös belül, brrrrrrrrrrrr. Főleg a vetélytársaihoz képest. És persze szerintem

    A BMW motorok előtt viszont le a kalappal, szenzációsak, főleg az új dízelek.

    És feltétlenül kell nekem egy E46 M3 laguna seca kék színben
    nekem nagy álmom, hogy az evo mellé vegyek egy 330D-t, mert tetszik és nagyon jó a mocija. A pajtimnak van egy M3-a vezettem, kurva jó. Persze nem lép olyat mint az evóm, meg nem is úgy fordul, de aranyos, játékos kis kocsi, szerethető nagyon. Előtte 530D volt neki, az is jó volt- jók a bömbik- csak a winkler egy segg -- ennyi a nyitja ennek a topicnak szerintem.
    Kell egy jó program

  18. #17
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Na pont a dizájn az ami miatt nekem a BMW nem jön be :S
    De. Egy mostani ötös belül, brrrrrrrrrrrr. Főleg a vetélytársaihoz képest. És persze szerintem
    így van az 5ös nagyon gáz belül egy Merci vagy Audihoz képest meg az ár és célközönséget nézzve de sztem a 7es sem sokkal jobb. kívül már jobb a helyzett vagy csak kezdem megszokni :-D

  19. #18
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    CSL felnikkel ez épp tetszene is.


  20. #19
    Bennfentes cabrio3er avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    52

    Alap

    na, azért látom titkon mindenki komázza a bmw-ket is

    aki meg ezt men szereti az egyenesen hülye
    Csatolt képek Csatolt képek

  21. #20
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Kivételesen jót szóltál

1. oldal, összesen: 4 123 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 17
    Utolsó hozzászólás: 2014. 01. 11., 19:11
  2. Hsz-ok: 112
    Utolsó hozzászólás: 2012. 10. 25., 07:14

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva