2. oldal, összesen: 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 122

  1. #21
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Nekem van valahol egy felesleges AYC pumpám

  2. #22
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    tényleg, magának vas diffije van, és akkor meg maradt a pumpen- mennyit ment az?

  3. #23
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    40e km. kb. Sőt. Mintha egyszer felrobbant volna, és az egész lett volna cserélve, lehet h még kevesebbet!

  4. #24
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    cool- ne szórd el, nekem még kellhet, egyenlőre marad az AYC úgy néz ki.

  5. #25
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Meg tudja v.ki mondani, hogy az Evo IX ACD-AYC hajtásába milyen olaj való (hátra a kis tartályba)?
    Esetleg konkrétan a Motul palettáról a belevalót?

    Thx!

  6. #26
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Ugyan az az olaj mint a váltóba motulnak kék színű ez az olaja a típusát nemtom fejből

  7. #27
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Ez a kérdés másnál is felmerült, igyekszem összeszedni hogy hová milyen olaj való, és nyitok majd neki egy topicot

  8. #28
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    jut eszembe ha le van eresztve és ujra van tőltve akkor légteleníteni kell szakira bízd mert ha sima autó szerelő végzi akkor bucsuzhat a hajtás hátul. ( egyszer láttam hogyan csinálják, emelőn van a kocsi jár a motor forog a kerék és egyik oldal levan fogva kézzel valahogy így légtelenítik)

  9. #29
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Köszönöm!

  10. #30
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    jut eszembe ha le van eresztve és ujra van tőltve akkor légteleníteni kell szakira bízd mert ha sima autó szerelő végzi akkor bucsuzhat a hajtás hátul. ( egyszer láttam hogyan csinálják, emelőn van a kocsi jár a motor forog a kerék és egyik oldal levan fogva kézzel valahogy így légtelenítik)
    Úgy légtelenítették, hogy gyújtás ráad, gázpedál lenyom és ekkor a hajtás pumpa elkezd dolgozni, közben a légtelenítő csavarokat a diffinél meg kell lazítani.
    Mindezt annyiszor ismételni, míg ki nem dolgozza magából a levegőt.
    Mintha a fékrendszert légtelenítenéd, ahhoz hasonló.

  11. #31
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Úgy légtelenítették, hogy gyújtás ráad, gázpedál lenyom és ekkor a hajtás pumpa elkezd dolgozni, közben a légtelenítő csavarokat a diffinél meg kell lazítani.
    Mindezt annyiszor ismételni, míg ki nem dolgozza magából a levegőt.
    Mintha a fékrendszert légtelenítenéd, ahhoz hasonló.
    Mitsu MUTII/III műszer nélkül is működik?vmi leírás-rajz a műveletről?EU 8-asnál is működik?Hol a hátsó légtelenítő csavar?Holnap megyek autózni,de három világító zöld lámpával nem merem kenni neki!

  12. #32
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.068

    Alap

    Biztos sokak számára triviális a válasz, de én szeretném megtudni, hogy az evo sorozatból miért a 9-es a legjobb alap jelenleg egy rally autó építéséhez (vagy ez sem egyértelmű!?)? Úgy értem az aktív hajtást rögtön kidobják, a váltót lecserélik, meg nem értek hozzá, de biztos rengeteg mindent, akkor csak a motor meg a turbó miatt?!?

  13. #33
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet edoc: Hozzászólás megtekintése
    Biztos sokak számára triviális a válasz, de én szeretném megtudni, hogy az evo sorozatból miért a 9-es a legjobb alap jelenleg egy rally autó építéséhez (vagy ez sem egyértelmű!?)? Úgy értem az aktív hajtást rögtön kidobják, a váltót lecserélik, meg nem értek hozzá, de biztos rengeteg mindent, akkor csak a motor meg a turbó miatt?!?

    ebbe sikerült a legjobban harmóniába hozni az egész "katyvaszt", amit évek óta faragtak a japók (futómű, aktív hajtás, mivec, nagy turbo,..), nagyon eltaláltak benne mindent.
    A váltót 6-osról cserélik 5-re, mert az a homológ, illetve dogbox-ot alkalmaznak.
    az aktív hajtást nem dobják ki, ha jól tudom, csak máshogy programozzák, mint a gyári, talajnak, vezetési stílusnak megfelelően

  14. #34
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.068

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    ...az aktív hajtást nem dobják ki, ha jól tudom, csak máshogy programozzák, mint a gyári, talajnak, vezetési stílusnak megfelelően
    Értem. Miki olyasmit említett, hogy az elég gyengus, és szétugrik megnövekedett nyomatéknál meg teljesítménynél, és az a jó, ami az amcsi nyolcasokban is benne volt, mechanikus.

    Ez a dogbox micsoda?
    http://www.ko-sar.hu/images/lada_foto_04.jpg

    Gondolom nem erre gondolsz!

  15. #35
    Rezidens Zeke avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp / valahol az autóban / valahol bringán
    Hsz-ok
    1.073

    Alap

    Idézet edoc: Hozzászólás megtekintése
    Ez a dogbox micsoda?
    http://www.ko-sar.hu/images/lada_foto_04.jpg

    Gondolom nem erre gondolsz!


    egyenes fogazású váltó , ha nem akarod kímélni akkor kuplung nélkül is tudsz váltani csak el kell venned a gázról a lábad.
    a hangja is ultra , bár sokan nem szeretik [ame]http://uk.youtube.com/watch?v=ZLS2BPL1XKM[/ame]
    a morcos.

  16. #36
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.068

    Alap

    Ok, köszönöm!
    Igazából annyi kérdés merült fel bennem azonnal, hogy lehet jobban járnék ha elmennék inkább egy okj-s autószerelői tanfolyamra..!

  17. #37
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    +könnyebb is a 9es.

  18. #38
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Az amerikai IX-esben hogyan lehet tudni biztosan melyik hajtás van?
    Ez MR 5-ös váltóval, a kapcsolón ACD felirat van,és futnak olajcsövek a diffinél hátul.

  19. #39
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Versenyautóban annyi különbség van a hajtás között, hogy betesznek még 2 tápot vagy nem tudom micsodát amire rádugják az AYC-t.

    És nem úgy fog működni mint a gyári, hogy aszfalt,murva,hó, hanem lesz egy külön programod murvára ahol 3 féle murva üzemmódot tudsz állítani, aszfalt-ra teszed (műszerfalon) az a leg keményebb, murva az közepes keménység és a hó pedig ilyen lágy hajtás.
    Aszfaltra ugyan ez, és ha fullosat akarsz akkor beteszel egy 3-ikat és van egy ugyan ilyen leosztásod hóra is + még a gyári. Versenytől függően fogod a csatlakozó kábelt és az adott panelra dugod rá, és olyan lesz a hajtásod. Ha ezt megveszed az autódba akkor pl kézifékre leold a hátsó hajtás, ergó ha húzol egy kézit nem kell hozzá kuplongot tolnod, hanem állhatsz a gázon majd amikor visszaejted a kézit bejön ismét a hátsó hajtás.

    Gyári leosztása minden evo-nak ugyan az, a %-os eloszlást nem tudom, az biztos, hogy hóra 50-50-et hajt, aszfalton inkább hátsó kerekes, murván meg inkább első. Talán 65-35, de ebben nem vagyok biztos. --> Ameikben van AYC
    Just for Fun

  20. #40
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    én meg ugy tudom h minding 50-50 add csak máshogy zárja nyitja a diffiket..

2. oldal, összesen: 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Vonyít a hajtás
    By kicsievo in forum Ha baj van...
    Hsz-ok: 20
    Utolsó hozzászólás: 2014. 04. 01., 18:19
  2. Világítanak a hajtás lámpák
    By SXV450 in forum Ha baj van...
    Hsz-ok: 7
    Utolsó hozzászólás: 2011. 04. 05., 15:23

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva