13. oldal, összesen: 14 ElsőElső ... 311121314 UtolsóUtolsó
241-260, összesen: 265

  1. #241
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Szlovákoknál mi a helyzet E85 ügyileg ?
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  2. #242
    Bennfentes Doky24 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 11.
    Hely
    Budapet
    Hsz-ok
    50

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    programozók szerint Mol
    Doky24

  3. #243
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    beesett az E85 260-ra, a szentendrei AGIP-on (kifelé, mert a befelé oldalon már rég nincs ethanol) kérdeztem, van még kb 1800-2000L, heti szinten <100L-t visznek, úgyhogy talán még lesz egy darabig. nagy valószínűséggel nem lesz sehol sem utántöltve (kutas szerint), de még azt sem tudják, hogy mi lesz a teljes MOL-os átállás után.

    ezzel lehúzhatja a rolót az itthoni bioethanol termelés is ?
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  4. #244
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    beesett az E85 260-ra, a szentendrei AGIP-on (kifelé, mert a befelé oldalon már rég nincs ethanol) kérdeztem, van még kb 1800-2000L, heti szinten <100L-t visznek, úgyhogy talán még lesz egy darabig. nagy valószínűséggel nem lesz sehol sem utántöltve (kutas szerint), de még azt sem tudják, hogy mi lesz a teljes MOL-os átállás után.

    ezzel lehúzhatja a rolót az itthoni bioethanol termelés is ?
    Kulfoldre tovabbra is boszen szallitanak a gyarak. Csak a mol ilyen nyomorult. Mi most problajuk ravenni az egyik magankutat h lenne annyi ethanolos auto, hogy megerje nekik arulni.

  5. #245
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Kulfoldre tovabbra is boszen szallitanak a gyarak. Csak a mol ilyen nyomorult. Mi most problajuk ravenni az egyik magankutat h lenne annyi ethanolos auto, hogy megerje nekik arulni.
    nem tudom, hogy a http://e85kutak.info/ mennyire up2date, de jó pár AVIA kúton sem lehet már ethanolt kapni. mondjuk most nézem a térképet, és a Szentendrein lévő AGIP kutak rajta sincsenek a térképen

    maradnak így a magánkutak + Mobil Petrol + Oil! ?

    szerk: hja, múlt héten írtam a MOL ügyfélszolgálatára, hogy ugyammá' mondják meg, mi lesz az AGIP-on lévő E85-tel, de egyelőre nincs válasz
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  6. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  7. #246
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Nincs up2date info sehol a neten. Mar vagy 1-2 eve nem frissitik ezeket a honlapokat.
    Amugy 2017. januarjatol Magyarorszagon teljesen leallnak az E85 gyartasaval es csak E100 lesz.

    OIL kutakon is ugy tudom megszunt v. szinten megszunik az E85. AVIA-n csomo helyen mar nincsen, pedig a neten még szerepel.

    Ezek a magankutak kerdojelesek es itt van a legnagyobb esely arra, hogy marad a nafta:
    Budapest, IX. Vágóhíd u. 13. HaMaLa Petrol
    Budapest XXII., Kelenvölgyi út 2. (Balatoni úton a Kenderike utcánál)
    Érd, Szajkó utca 3. RI-OR KFT.
    Érd, Zámori út 4.
    Gyál, M5 autópálya Gyáli lehajtó 2. (MobilPetrol)
    Pilisszentiván, Tópart 1.

    En a Vagohid utcait megkerdezem majd ha arra jarok, hogy ott mi ujsag.
    ///// Ceofang /////

  8. #247
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Nagyon érdekel, mit mondanak majd.
    Egyrészt érdekes, hogy ha nem lesz hazai gyártás, mit fognak forgalmazni, ill hozom a formát a nagy injektorokkal, etanol szenzorral stb

  9. #248
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    prrrrrr kabommmmcssssssssssssssss

    http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/a...on.619390.html
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  10. #249
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    Masra nem is szamitottunk...
    Tovabbra is ausztriaban fogok tankolni. Most 0,94-0,96 korul mozog. Literenkent min 30 forint sporolas. Es a kulonbseg csak nagyobb lesz

  11. #250
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    https://totalcar.hu/magazin/technika...t_jobb_benzin/

    Próbálta valaki az R102+ -t?
    Én alapvetően Shell párti vagyok, de azért kíváncsi lennék a hazai lőrére.
    Sárváron van is, ami nekem nem annyira esik ki.

  12. #251
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    https://totalcar.hu/magazin/technika...t_jobb_benzin/

    Próbálta valaki az R102+ -t?
    Én alapvetően Shell párti vagyok, de azért kíváncsi lennék a hazai lőrére.
    Sárváron van is, ami nekem nem annyira esik ki.
    most hogy szétbaszták a hazai E85 hálózatot, tiszta a terep a saját versenybenzinek árusításához.
    mondjuk eddig se túlzottan érdekelt a 7-800 forintos literáron árult löttyük, ezután sem fog.

    hja, maradok az OMV-nél. a (S)HELL-t nem szoktam tankolászni - bár itthon mindegy, mindegyik százas alapja a 'battai gyárból jön, csak az adalék más (már ha beleöntik, és nem eladják).
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  13. #252
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Akkor nagyjából mindegy mit lötyköl az ember.
    Az OMV is csak Székesfehérvártól nyugatra érdekes, mert az Schwechat-ról jön, a többi országrész már szintén battáról van ellátva állítólag.

    Azt nem tudtam hogy ezt a csoda benzint 7-800 HUF-ért árulják.
    Na annyiért húzzák a f***ukra.



    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    most hogy szétbaszták a hazai E85 hálózatot, tiszta a terep a saját versenybenzinek árusításához.
    mondjuk eddig se túlzottan érdekelt a 7-800 forintos literáron árult löttyük, ezután sem fog.

    hja, maradok az OMV-nél. a (S)HELL-t nem szoktam tankolászni - bár itthon mindegy, mindegyik százas alapja a 'battai gyárból jön, csak az adalék más (már ha beleöntik, és nem eladják).

  14. #253
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Akkor nagyjából mindegy mit lötyköl az ember.
    Az OMV is csak Székesfehérvártól nyugatra érdekes, mert az Schwechat-ról jön, a többi országrész már szintén battáról van ellátva állítólag.

    Azt nem tudtam hogy ezt a csoda benzint 7-800 HUF-ért árulják.
    Na annyiért húzzák a f***ukra.
    arról, hogy meddig ér el a schwechati finomítóból származó 100-as OMV, megoszlanak a vélemények. Lehet hallani ezt is, meg azt is ... csak az ország nagyon nyugati felébe viszik ki, mástól meg azt hallottam, hogy felhozzák pesti kutakra is. Valószínűleg addig viszik, ameddig még megéri a tartálykocsinak elmásznia (szerintem Pestig nem hozzák már fel).

    nem éreztem különbséget a szombathelyi OMV-n tankolt 100-as és a pesti közt (bezzeg a 100 vs E85 ... régi szép idők ... )
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  15. #254
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Érdekes hogy az E85 azóta lett nálam gyakran hallott téma mióta ide regisztráltam.
    Nem volt homokba dugva a fejem eddig sem, de a polgári használata igen csak macerás. Legalább is ez volt a nép véleménye.
    Mindenféle átalakító meg átprogramozás kellett hogy tisztán azzal mehessen a polgár. - soha nem mélyedtem bele a témába megmondom őszintén.

    Nyilván versenyzői és fanatikus körökben egy ECU testre szabása egy enter + dupla klikk, de gondolj csak bele mit kezdjen szegény Józsi bácsi H Astra 1.4 benyás járművével ha megitatja tisztán E85-el.
    Szóval lehet hogy MOL lobbi meg összeesküvés elmélet meg stb, de ami nem úgy működik hogy kinyitod, elfordítod majd mész, az a népnek macerás.
    Bevétel pedig a forgalomból van, a forgalmat meg nem a 100 fanatikus generálja egy 8-9 milliós országban.

    Egyébbként soha semmilyen különbségen nem véltem felfedezni az előtte és utána állapotok között bármit is tankoltam bárhol.
    Bocsánat egy kivétel volt, amikor a 80-as évjáratú 1.6 GTI-t megitattam 2002-ben szlovák ólmozott 98-as super benzinnel. Azzal a rendes pirossal, na az teljesítményben és főleg kifinomult járásban meghálálta.
    Utána olvastam a szervizkönyvben (képzeljétek megvolt a kesztyűtartóban) hogy a gyártói ajánlás ez is volt 1980-ban...




    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    arról, hogy meddig ér el a schwechati finomítóból származó 100-as OMV, megoszlanak a vélemények. Lehet hallani ezt is, meg azt is ... csak az ország nagyon nyugati felébe viszik ki, mástól meg azt hallottam, hogy felhozzák pesti kutakra is. Valószínűleg addig viszik, ameddig még megéri a tartálykocsinak elmásznia (szerintem Pestig nem hozzák már fel).

    nem éreztem különbséget a szombathelyi OMV-n tankolt 100-as és a pesti közt (bezzeg a 100 vs E85 ... régi szép idők ... )

  16. #255
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Azert amig nem emeltek meg aradszki andrásnak koszonhetoen a jovedeki adojat (2011 v. 2012-ben volt? mar nem emlekszem) es kb. 210 Ft korul lehetett kapni, addig nagy sikere volt. Nem csak par autoversenyzo tankolta. Fenykoraban tobb, mint 400 kuton lehetett tankolni. Volt aki atirta az ECU-t (esetleg tett nagyobb injektorokat is), volt aki mondjuk 40-50%-ban keverte benzinnel a normal autojaba. A fele-fele teljesen jo volt, picike tobbletfogyasztas volt, meg telen nehezebb hideginditas. Ja es volt par uj E85-os auto is, amit nagyon zöldként hirdetttek.
    2010-ben 1600 millio liter benzint adtak el Mo.-n, mig E85-ből 30 milliót, ami az 1,8%-ot jelent. De talan 2009-ben 36m liter is volt. Nyilvan a mennyiseg nem aranyos a felhasznalok szamaval, de durva becslessel 100 emberből 2 hasznalt etanolt

    Talan pont a sikerenek es a folyamatos terjedesnek koszonhette, hogy vegul ezt is magas jovedeki adoval sujtottak. Pedig a kornyezetkimelobb nafta hasznalatat az allam is elosegithetne.
    Utoljára szerkesztette: Ceofang; 2018. 06. 07. 11:20-kor
    ///// Ceofang /////

  17. Az alábbiaknak tetszik Ceofang hozzászólása:


  18. #256
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Ceofang: Hozzászólás megtekintése
    Azert amig nem emeltek meg aradszki andrásnak koszonhetoen a jovedeki adojat (2011 v. 2012-ben volt? mar nem emlekszem) es kb. 210 Ft korul lehetett kapni, addig nagy sikere volt. Nem csak par autoversenyzo tankolta. Fenykoraban tobb, mint 400 kuton lehetett tankolni. Volt aki atirta az ECU-t (esetleg tett nagyobb injektorokat is), volt aki mondjuk 40-50%-ban keverte benzinnel a normal autojaba. A fele-fele teljesen jo volt, picike tobbletfogyasztas volt, meg telen nehezebb hideginditas. Ja es volt par uj E85-os auto is, amit nagyon zöldként hirdetttek.
    2010-ben 1600 millio liter benzint adtak el Mo.-n, mig E85-ből 30 milliót, ami az 1,8%-ot jelent. De talan 2009-ben 36m liter is volt. Nyilvan a mennyiseg nem aranyos a felhasznalok szamaval, de durva becslessel 100 emberből 2 hasznalt etanolt

    Talan pont a sikerenek es a folyamatos terjedesnek koszonhette, hogy vegul ezt is magas jovedeki adoval sujtottak. Pedig a kornyezetkimelobb nafta hasznalatat az allam is elosegithetne.
    annó sima 1.6 Carismámba tankoltam felesbe E85-öt, akkor még 200 körül mozgott az ára. Aztán a két pofáncsapás (=jövedéki emelés) után értelmetlenné vált.

    Tényleg, asszem a Saab vagy a Volvo jött ki BiFuel autókkal, amik gyárilag fel voltak készítve az E85-re. Nem voltak túl népszerűek, legalábbis idehaza nem sok fut belőle
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  19. #257
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Lehet ebben igazság nem tudom. Ebben az időszakba nálam a diesel élte fénykorát, és az volt a hitvallásom hogy benzinnel csak a fűnyíró megy.
    Érdekes hogy változik az ízlés, mert most nem nagyon vennék diesel autót, és nem a diesel botrány miatt, hanem mert nagyjából egy mai benyás is tudja hozni ugyan azt minden paraméterében.
    Ha valamit fejlesztenek egy kicsit akkor azért tud lépést tartani. Sajnos a 2000-es évek fejlesztése inkább a diesel körül forgott, majd fordult az irány, és most a benzines a "divat".
    Meg persze az alternatív hajtás de az egy külön topik...

  20. #258
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Lehet ebben igazság nem tudom. Ebben az időszakba nálam a diesel élte fénykorát, és az volt a hitvallásom hogy benzinnel csak a fűnyíró megy.
    Érdekes hogy változik az ízlés, mert most nem nagyon vennék diesel autót, és nem a diesel botrány miatt, hanem mert nagyjából egy mai benyás is tudja hozni ugyan azt minden paraméterében.
    Ha valamit fejlesztenek egy kicsit akkor azért tud lépést tartani. Sajnos a 2000-es évek fejlesztése inkább a diesel körül forgott, majd fordult az irány, és most a benzines a "divat".
    Meg persze az alternatív hajtás de az egy külön topik...
    A benzin soha nem fogja azt hozni mint a diesel es a diesel soha nem fog olyat tudni mint a benzin. Az egyiknel a nyomatek es fogyasztas a masiknal a teljesitmeny es tisztabb uzem.

    Megneznek egy csucsrafejlesztette benzines kaminont mennyit fogyasztana... kb mint a regi orosz teherautok. 100on 150et...

  21. #259
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    USA-ban meg is nezhetned. Ott a teherautok zome is benzines.
    ///// Ceofang /////

  22. #260
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    En ugy tudtam hogy ott is diesel. A kisteherautok is javaban dieselesek. De lehet tevedek. Na es mi a fogyasztas?

13. oldal, összesen: 14 ElsőElső ... 311121314 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 1
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 03., 01:37
  2. Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2012. 11. 22., 14:57

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva