2. oldal, összesen: 14 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 265

  1. #21
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Idézet Rajtprogram: Hozzászólás megtekintése
    Érdekes rövid hír a témában:
    Cégünknek van 19 thgk-ja, (különbőző méret, 1,5t - 24t) + 32db szgk.
    Két hónapja átálltunk MOL-ra, ár miatt.
    Feb. 1. től visszaáltunk ÖMV-re, mert az ÖSSZES autó fogyasztása ~ 10%-al ment feljebb...
    Ennyi meg egy bambi.
    Botrány.

    (meg kellene írni vhol)
    Saját autókkal tapasztaltam ugyanezt, kiegészítve, hogy ÖMV kontra összes többi. Nagyon jó a Schwechat-i cucc vagy az összes többi szar. Valszeg a második! Tényleg botrány (mint minden ebben az országban)!

  2. #22
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Az is bele játszhat, hogy a kúton ahol általábban tankoltok mennyire okoskodnak.
    MOL-on tankoltam már a 70-es tankba amibe sose ment bele több 68.5-nél simán 72 litert. Mikor mondom a kutasnak, akkor csak mosolygott.
    Ott sem tankolok többet.

  3. #23
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Én voltam benzinkutas 3 évig a shellnél. A mennyiség mérőt nem mi állítottuk, és nagyon ügyelt rá a vezetőség, hogy hiteles legyen. Viszont ingyen tankolni lehetett, megvan rá a módszer...
    Az adalék is benne volt, hozzánk úgy érkezett.
    Minden üzemanyag a MOL-tól jött, kivéve a racing 100-as. Az ausztriából.

    Ennek ellenére az astrámba olcsó helyen tankolok, legtöbbször Auchan vagy OMV.

  4. #24
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Én csak azt tapasztalom az elmúlt xx évben, mióta jogsim van, és rengeteget tankolok, hogy:

    - Ausztriában, Németországban tankolva az autó fogyasztása érezhetően lejjebb megy
    - Itthon nem lehet ráhúzni egyes társaságokra, hogy x cég jó, y meg csal. Az egyes kutak függetlenek egymástól, pláne hogy asszem a Shell kivételével (ott az összes töltőállomás a Shell tulajdona) franchise rendszerben működnek.

    A trükkök meg megvannak biztosan, régebben az index.hu fórumon volt egy nagyon szórakoztató benzinkutas trükkök c. topic, lehet hogy még most is megvan, de GWRH kolléga mesélhetne igazán

  5. #25
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    a váci út/fáy utca omv-nél tapasztaltam, hogy az 55 literes tankba beletettem 58-at, és nem porzott a tankom, tehát valamivel oda is kellett mennem. Máshol olyan 48-50 között szoktam tankolni.

  6. #26
    Bennfentes
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hsz-ok
    97

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    a váci út/fáy utca omv-nél tapasztaltam, hogy az 55 literes tankba beletettem 58-at, és nem porzott a tankom, tehát valamivel oda is kellett mennem. Máshol olyan 48-50 között szoktam tankolni.
    Nagyon durva,hogy ennyire feltűnően állítatják a számláló órákat =/
    Az a "vicc" az egészben, ha jön az ellenőrzés a főnöktől nem kevés esetben megválnak, és még ettől sem félnek..

  7. #27
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    engem szó szerint kiröhögtek, mondták, hogy biztos a csőben van. Mondtam lehet, de azért nem egy csatornarendszeren folyik a kocsiba az üzemanyag, hanem egy 50cm hosszú 5cm átmérőjű csövön. Abban hogy tűnik el 8 liter benya?

  8. #28
    Bennfentes
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hsz-ok
    97

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    engem szó szerint kiröhögtek, mondták, hogy biztos a csőben van. Mondtam lehet, de azért nem egy csatornarendszeren folyik a kocsiba az üzemanyag, hanem egy 50cm hosszú 5cm átmérőjű csövön. Abban hogy tűnik el 8 liter benya?
    áá dehogy csak sablon szöveg.. amúgy több oka lehet ennek
    1.) nagyon sokat lopnak, azaz úgy vannak állítva a mérő berendezések hogy X literenként mennyit ne engedjen át, ha ezt sokra állítják akkor nagyon feltűnő.

    2.) hideg benzinre meleget tankoltál, vagy fordítva, néha eltűnik egy kevéske, de 50liternél kb. 1liter legrosszabb esetbe.

    felesleges szólni mert ők is benne vannak.. próbálj olyan helyet keresni ami nagyobb kút, ott lehet többet kapsz a pénzedért

  9. #29
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Idézet lendrax: Hozzászólás megtekintése
    felesleges szólni mert ők is benne vannak.. próbálj olyan helyet keresni ami nagyobb kút, ott lehet többet kapsz a pénzedért
    de hát ez így botrány! úgy is olyan olcsó az a lőre

  10. #30
    tunyog85
    Vendég

    Alap

    Haverom kúton dolgozik, de a melósok már nem tudnak okoskodni... pedig ő aztán elég dörzsölt arc Itt inkább a vezetőség okoskodik. A kutastól hiába kérdezed...

  11. #31
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Levele!

    Van több omv kút is, ahol mikor leveszed a pisztolyt a kútfejről és beindul a szivattyú, rögtön leszámol egy-két száz forintot. Persze nehéz észrevenni, mert ilyenkor a legtöbb ember pont a tanknyílásba tuszkolja be épp a végét.

    Én már nagyon régóta megvárom, míg elindul és ha nullán áll a számláló csak akkor kezdem meg a tankolást.

    Azzal magyarázzák, hogy kevesen tankolnak 100-ast és a szivattyú beindulásakor a csőből visszafolyt üzemanyag újból megmozdul a pisztolyig és megtekeri a számlálót.

    Az a legszomorúbb, hogy a pénztáros szemrebbenés nélkül ki akarta fizettetni minden alkalommal, miután átálltam egy másik kútfejhez és ott tankoltam.
    Azt mondta nekem, hogy nehogymár elképzeljem, hogy ezt ő fogja kifizetni helyettem!


  12. #32
    Rezidens Stunczer avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Dunakeszi
    Hsz-ok
    2.977

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Van több omv kút is, ahol mikor leveszed a pisztolyt a kútfejről és beindul a szivattyú, rögtön leszámol egy-két száz forintot. Persze nehéz észrevenni, mert ilyenkor a legtöbb ember pont a tanknyílásba tuszkolja be épp a végét.

    Ez kb hány sec? Én mindig leemelem, megvárom h kiírja az aktuális ft/l árat, és csak utána teszem bele, még sose vettem észre hasonlót, mint amit írtál.... Vagy ezután ugrik meg a számláló úgy h még egy csepp se folyt bele?
    EVO X GSR

  13. #33
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Ha már kiírta az "árfolyamot" és még mindig nullán a számláló akkor nincs gond.

    Konkrétan akkor ugrik, mikor még a kezedben fogod a pisztolyt és elindul a szivattyú.
    De mondom, csak azoknál a kutaknál, ahol kevesen tankolnak 100-ast. Sajna amerre lakom pont ilyen, és mivel már többször volt ilyen gondom, nem is tankolok ennél a kútnál.

  14. #34
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Én gázt rakok most mindenbe amibe csak tudok, mert az csak 199ft és magas oktánszámú, tök jól megy vele az autó és nem eszik sokkal többet mint benzinből.
    A gtr-be természetesen E85 semmi más soha többet benzin.
    A gázos motorok nem bírnak álitólag sokat...

    Eszi a szelepeket meg még ezt-azt...

  15. #35
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet HUN337: Hozzászólás megtekintése
    A gázos motorok nem bírnak álitólag sokat...

    Eszi a szelepeket meg még ezt-azt...
    Hopp ez jó felvetés, tényleg a régi gázos cuccok hamar hazavágták a motort.
    De valahol olvastam, hogy állítólag a mostaniak már nagyon tutik és nem eszi meg ezt-azt. Mi lehet az igazság?

  16. #36
    Törzsvendég stari avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 06.
    Hsz-ok
    142

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Van több omv kút is, ahol mikor leveszed a pisztolyt a kútfejről és beindul a szivattyú, rögtön leszámol egy-két száz forintot. Persze nehéz észrevenni, mert ilyenkor a legtöbb ember pont a tanknyílásba tuszkolja be épp a végét.

    Én már nagyon régóta megvárom, míg elindul és ha nullán áll a számláló csak akkor kezdem meg a tankolást.

    Azzal magyarázzák, hogy kevesen tankolnak 100-ast és a szivattyú beindulásakor a csőből visszafolyt üzemanyag újból megmozdul a pisztolyig és megtekeri a számlálót.
    Sajnos nem csak a omv-nél van így.Én a Mol-nál jártam így és hiába vitatkoztam ki kellet fizessem Azóta nem járok oda

    Az a legszomorúbb, hogy a pénztáros szemrebbenés nélkül ki akarta fizettetni minden alkalommal, miután átálltam egy másik kútfejhez és ott tankoltam.
    Azt mondta nekem, hogy nehogymár elképzeljem, hogy ezt ő fogja kifizetni helyettem!

    Én a Mol-nál jártam ugyan így.És hiába vitatkoztam ki kellet fizessem. Igaz azota nem jártam oda tankolni.
    Starion is egy fajta betegség

  17. #37
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    a váci út/fáy utca omv-nél tapasztaltam, hogy az 55 literes tankba beletettem 58-at, és nem porzott a tankom, tehát valamivel oda is kellett mennem. Máshol olyan 48-50 között szoktam tankolni.
    Amióta elég sokat járok saját autóval, elkezdtem irni a fogyasztásokat.
    Aztán mivel tapasztaltam, hogy bizonyos kúton annyit sikerül tankolnom, mint az elmúlt 5 évben soha, igy elkezdtem azt is irni, hogy a computer szerinti üa fogyasztás hogyan visonyul a beletöltött naftával.
    Excel rulez, s gyönyörűen látszik, hogy az egyik kúton 2% az eltérés, a másikon 8%. S az érték konstans a két kiszemelt kút között.
    Mindezt úgy, hogy a kocsi ugyan azon az útvonalon közlekedik, s 7 naponta ugrik bele kb 55l.
    Mindkét kút azonos szinekben játszik, s ahol nagyobb az eltérés a valós fogyasztáshoz képest, ott olcsóbb is litere.

  18. #38
    Kitiltva
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    kurva sok időd van

  19. #39
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet qby2k: Hozzászólás megtekintése
    kurva sok időd van
    Egy táblázatba hetente felvinni 3 értéket? Belefér

  20. #40
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Hopp ez jó felvetés, tényleg a régi gázos cuccok hamar hazavágták a motort.
    De valahol olvastam, hogy állítólag a mostaniak már nagyon tutik és nem eszi meg ezt-azt. Mi lehet az igazság?
    Nekem nemrég lett gázosítva az a8-am, és elégedett vagyok vele.
    Észre sem venni a jelenlétét, talán egy picit gyengébb de ezt majd lemérem nem biztos.
    Kb 20-22ft-al olcsóbb km-enként, 17-18-at eszik gázból ami 199 itt ahol tankolok.
    Olyan mintha 9-10L 95-öst enne költségileg, ez nem rossz egy a8-tól.

2. oldal, összesen: 14 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 1
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 03., 01:37
  2. Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2012. 11. 22., 14:57

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva