27. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 1725262728 UtolsóUtolsó
521-540, összesen: 555

  1. #521
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Köszi! Valamivel hosszabbak de visszafelé jó a 789é a 456 ra.
    Közben occóba vettem is egy Goodridge szettet (SMT0707-4P) Jó kis Ebay...

    Esetleg az EVO X első féknyereg felújításához valakinek tippje? Mit érdemes venni? Láttam speckó dugattyúkat (szellőztetett )meg nagy terheléshez való porvédőket is.

    300F vs 450F

    https://racingbrake.com/bm-41bsp

    Köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 10. 01. 20:36-kor

  2. #522
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Jelentem evoX első nyergekbe jók a 789 Porvédők!

    Valamiért egyik rendszer se hozza hozzá.

  3. 2 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  4. #523
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Megjöttek a GoodRidge Fékvezetékek. Kocsi Bakra ugrott a garázsba. Vezetékeket oda próbáltam (EVo8MR csövek) Mindenhol passzol. KB 2 cm el hosszabb mint a gyári.

    Aztán meg szerettem volna Lazítani... Volna... A Fittingeket. 40 perces WD40 wellnessel kezdtem. (addig el mentem fékcső kulcsért meg fékfolyadékért, mert természetesen a sajátot nem találtam ). Rátettem , illeszkedett szépen. Mozdítom - semmmi semmi... Kocogtatom kalapáccsal óvatosan.. Hiába.

    Aztán erősebben megfeszítettem... Át pördült rajta... Uh vettem egy mély levegőt. Hátsóhoz át mentem. Ugyan ez. Rá tettem a Knipexet. Bele harapott csak, de a Fitting nem mozdult.

    Valakinek valami űber ötlet, tipp trükk, hogy ne kelljen a teljes fém fékcsőrendszeremet szét khm BAXNOM???

    Köszi!

  5. #524
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ha tudod üsd meg a fittinget befelé, mind ha bele akarnád kalapálni a hüvelybe. (gondolom a gumi fékcsőnél akarod szétszedni első körben.)
    Ha megvan akkor miközben próbálod lazítani kocogtasd a hüvelyt oldalról.

    Ja és a WD40 csak atomtámadás ellen véd, de vannak sokkal frankóbb szilikonos csavarlazítók próbálkozz azzal szerintem.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Megjöttek a GoodRidge Fékvezetékek. Kocsi Bakra ugrott a garázsba. Vezetékeket oda próbáltam (EVo8MR csövek) Mindenhol passzol. KB 2 cm el hosszabb mint a gyári.

    Aztán meg szerettem volna Lazítani... Volna... A Fittingeket. 40 perces WD40 wellnessel kezdtem. (addig el mentem fékcső kulcsért meg fékfolyadékért, mert természetesen a sajátot nem találtam ). Rátettem , illeszkedett szépen. Mozdítom - semmmi semmi... Kocogtatom kalapáccsal óvatosan.. Hiába.

    Aztán erősebben megfeszítettem... Át pördült rajta... Uh vettem egy mély levegőt. Hátsóhoz át mentem. Ugyan ez. Rá tettem a Knipexet. Bele harapott csak, de a Fitting nem mozdult.

    Valakinek valami űber ötlet, tipp trükk, hogy ne kelljen a teljes fém fékcsőrendszeremet szét khm BAXNOM???

    Köszi!

  6. #525
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Most végeztem a cserékkel. Holnap majd hosszan le írom, hogy mit hogyan sikerült. Hátha más utána már kevesebbet szív.. De most kell 1 pohár bor. Dícsértessék!

  7. 3 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  8. #526
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Tegnap éjjel kicseréltem a fekcsöveket. Mind a 4 et különböző technikával próbáltam. Annyi a közös, hogy wd40be áztak.
    Jobb hátsó : takarítás után fekcső kulcs. Meg sem mozdul. Kocogtatás stb.. Majd erősebb kulcsozás. Hopp elnyalta. Jött a vizpumpa fogó bele harap de nem nyitja. Nem merem jobban mozdítani. Gáz lámpa... Hátha. Kulcs megint le fordul. Uh a végén maradt a félelem elengedése, max lesz az autóba egy fekcső toldás... Uh neki mentem újra a knipex el. Engedett rohadék pattanva.

    Jobb első : gáz lámpa, kulcs, lenyal, anyád, knipex enged

    Bal első : gáz lámpa, knipex, enged juhuu

    Bal hátsó knipex 2.fogasra már minden más nélkül.

    Tanulság : ha óváros mozgatasra nem enged fekcső kulccsal, neki kell menni fogóval. Szebb marad a fitting is!
    Varázslat nem működik. Csak az erő.

    Jah evo 8mr Csövek hátul 1.5 cm el hosszabb mint az 56, elöl a középső rögzítési pontig kB 1 cm el hosszabb, utána 3 al kB.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 10. 17. 10:39-kor

  9. 5 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  10. #527
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Pedig egy jófajta fékcső kulcsnak engedelmeskednie kellett volna azoknak a fityingeknek.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Tegnap éjjel kicseréltem a fekcsöveket. Mind a 4 et különböző technikával próbáltam. Annyi a közös, hogy wd40be áztak.
    Jobb hátsó : takarítás után fekcső kulcs. Meg sem mozdul. Kocogtatás stb.. Majd erősebb kulcsozás. Hopp elnyalta. Jött a vizpumpa fogó bele harap de nem nyitja. Nem merem jobban mozdítani. Gáz lámpa... Hátha. Kulcs megint le fordul. Uh a végén maradt a félelem elengedése, max lesz az autóba egy fekcső toldás... Uh neki mentem újra a knipex el. Engedett rohadék pattanva.

    Jobb első : gáz lámpa, kulcs, lenyal, anyád, knipex enged

    Bal első : gáz lámpa, knipex, enged juhuu

    Bal hátsó knipex 2.fogasra már minden más nélkül.

    Tanulság : ha óváros mozgatasra nem enged fekcső kulccsal, neki kell menni fogóval. Szebb marad a fitting is!
    Varázslat nem működik. Csak az erő.

    Jah evo 8mr Csövek hátul 1.5 cm el hosszabb mint az 56, elöl a középső rögzítési pontig kB 1 cm el hosszabb, utána 3 al kB.

  11. #528
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Sajnos nem... Még a Gyáriak voltak szerintem fent. Simán körbe tekeredett rajta csak. Túl puha / öreg volt már a fitting.

    Viszont, ha legközelebb valamiért le kellene szedni, már tudom, hogy 4 új fittingel kezdek. Ránézésre van annyi plusz hossz a gyári csőben,hogy a peremezett részt (kb 3mm) pontosan le vágva, új fittinggel a helyén vissza peremezve még jó lesz.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 10. 19. 12:48-kor

  12. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  13. #529
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    EVO5/6 vs EVO8MR fékvez..

    Hátsó: Első:

  14. #530
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Szevasztok! Nektek mennyire érzékeny az abs ? Nekem hiába fékezek nagyot, hallom, hogy már nyikorognak a kerekek mégsem kapcsol be. Nincs daralás... Abs lámpa pedig induláskor felvillan majd ki is alszik...

    Keresek majd egy füves placcot próbálgatni...

  15. #531
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Szia!

    Na azzal nekem volt kalandom, gondolom ismert is a téma.
    Nem valószínű hogy úgy jártál mint én, mert te vagy az első magyarországi tulajdonosa az autónak, de nem árt résen lenni.

    Elvileg komoly fékezésnél működésbe kellene hogy lépjen a rendszer, én aszfalton szárazon meg tudom recsegtetni amióta visszakötöttem.
    EVO-ban elvileg sport ABS van (jelentsen ez bármit is), de attól még működnie kellene.

    Első körben húzd le az ABS kockáról a vezetéket, indíts, és néz meg hogy úgyis kialszik-e a lámpa.
    Ha igen, kezdhetsz aggódni, hogy RS-ítették a GSR-edet.

    Ha világítva marad, akkor dugd vissza, és jöhet a füves placc a teszteléshez.





    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Szevasztok! Nektek mennyire érzékeny az abs ? Nekem hiába fékezek nagyot, hallom, hogy már nyikorognak a kerekek mégsem kapcsol be. Nincs daralás... Abs lámpa pedig induláskor felvillan majd ki is alszik...

    Keresek majd egy füves placcot próbálgatni...

  16. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  17. #532
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Nekem allandoan veri a talpamat... teszi a dolgat, en meg hasznalom is rendeltetesszeruen
    (rossz uton (ergo Budapest utjainak 95%-án) kifejezetten konnyen mukodesbe lep).

    UI: en speciel csak esoben szeretem az ABS-t, szarazon vagy hoban nem.
    ///// Ceofang /////

  18. Az alábbiaknak tetszik Ceofang hozzászólása:


  19. #533
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Másik autóknál nálam is jellemző, hogy maszíroz 1-1 féktávon, de ezt még az evoban nem sikerült elérnem. Az ABS kocka a helyén van, minden cső gyári. Azért is furcsa. Ha forgás szenzor gond lenne, azt nem csak a blokkolásgátló hanem az AYC is honorálja hibajellel...

  20. #534
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ez igaz, de ha mégis kiiktatták, akkor úgy csinálták hogy az 4WD ECU megkap mindent ami kell neki a működéshez.
    Nálam is ez volt.
    A hidraulikus részt nem szokták kiherélni, mert ahhoz fékcsöveket kellene gyártani, az meg macera.
    A "kiveszem a biztosítékot" módszer nem játszik, mert akkor az AYC-t is elveszted az meg már funkciókritikus lenne.

    A visszajelzőt a műszerfalon úgy "orvosolják" a műszaki vizsga miatt hogy, vagy kiveszik belőle az izzót, vagy átkötik másik visszajelzőre. Ezért is mondtam hogy kezd úgy hogy lehúzod az ABS csatit a kockáról, és ha akkor is kialszik a lámpa akkor át van kábelezve a cucc. Ez alapvetően nem baj, csak akkor nincs ABS-ed.
    Ha pedig égve marad, akkor tényleg laza talajon kell tesztelni.
    Ha bármi jeladó baj lenne, akkor az ABS lámpa égve maradna, hacsak ki nincs herélve.

    Végül marad a hibaolvasás meg az élő adat figyelés...




    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Másik autóknál nálam is jellemző, hogy maszíroz 1-1 féktávon, de ezt még az evoban nem sikerült elérnem. Az ABS kocka a helyén van, minden cső gyári. Azért is furcsa. Ha forgás szenzor gond lenne, azt nem csak a blokkolásgátló hanem az AYC is honorálja hibajellel...

  21. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  22. #535
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Mi a helyzet az ABS-el?
    Tudtad próbálgatni?

  23. #536
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Mi a helyzet az ABS-el?
    Tudtad próbálgatni?
    Azóta ennyi történt:

    Kitoltam a garázsból, Lemostam, visszatoltam

  24. #537
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hát az nem sok, de legalább kevés.

    Én kicsit mozgatom azért néha a járművet.
    Eddig semmi nem adta ki magát, bár a jobb hátsó csapágy kezd zavaróan szólni.
    Augusztusban szerintem lesz lehetőségem kihúzni belőle.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Azóta ennyi történt:

    Kitoltam a garázsból, Lemostam, visszatoltam

  25. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  26. #538
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Valakinek jó PFC Evo X beszerzési forrás ? Kéne egy szett első tárcsa és betét. Köszi! ( Szalag is elég)

    Ma akciós Autodoc on a legtöbb alkatrész -41%!
    Brembo X tárcsa 2 részes 88400/db.

  27. #539
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Valakinek jó PFC Evo X beszerzési forrás ? Kéne egy szett első tárcsa és betét. Köszi! ( Szalag is elég)

    Ma akciós Autodoc on a legtöbb alkatrész -41%!
    Brembo X tárcsa 2 részes 88400/db.
    Miért nem veszel inkább gyári tarcsat? Pfc szalag önmagában horror összeg...

  28. #540
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    mert le gyilkolom nagyon hamar.
    most is pfc v3 van.

27. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 1725262728 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva