26. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 162425262728 UtolsóUtolsó
501-520, összesen: 555

  1. #501
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Az ördög a részletekben rejlik.
    Nagyjából szerintem bármit rázórsa lehet égetni, így az irány mindenképp a csavaros tárcsa (biztos van szebb neve is, de nekem ez jut róla eszembe. ) Nem occsóért mérik, de szerintem az lehet az egyetlen megoldás.
    Nem vagyok meggyőződve arról hogy a széria X-es fék +30 mm-el megnövelt átmérője az V-ösön hoz annyi plusszt mint ha a IX-es fékedhez veszel egy jó tárcsát.

    Szóval szerintem nézz egy jó kis 320-as csavaros tárcsát + racsing betétet, aztán az már elegendő upgrade.

    valami ilyesmit:
    https://www.4turbo.pl/ap-racing-brake-disc-front-left-to-evo-7-8-9-oem-b,3,25869,13177

    Apropó EVO X fék... csak az eleje nagyobb a 7-8-9-hez képest vagy a hátulja is más?
    Hátha egyszer én is upgrade-lni akarom.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Sajnos az ebc nálam nagyon csúnyán le szerepelt. Ebc turbo Groowed tárcsa Yellowstuff betét...

    Hamar el melegítem és akkor el kezd rázni. Egyre több embertől hallom, hogy hasonló cipőben jár (BMW M ek...) Plusz a külföldi forumokon is panaszkodnak rá. Ezért gondolkozom a nagyobb szetten. Ajánlatot már kaptam is Evo X nyeregre meg tárcsára. A nyereg jó áron. A tárcsa viszont meglepően drága 700 eur...

    Evo 9 nyergek vannak már fent, most néztük át.,összes dugattyú hibátlan, a folyadék új motul, a csapágy nem lóg. Stb stb...

  2. #502
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Mások után tudok csak okos lenni, de meggyőzően sokan állították Angol pályanapos tapasztalatok alapján, hogy az X fék a megoldás a hasonló gondokra... Mivel plug&play a 4-9 csonkokra emiatt is érdemes vele foglalkozni. Amit küldtél az egy Verseny Alcon fékszetthez való szalag. Nekem az "Úszó tárcsa" ami neked "csavaros". De hívhatjuk simán 2 részesnek is. Olyan drágán mérik rá a tárcsa+betét szettet, hogy olcsóbb venni egy K-sport/D2 nagyféket. Angol slangben BBK-t.

    ( Az evo 5-6-7-8-9 nyereg kopp egyforma, egy beletört csavar miatt került csak fel a "friss IX é" )

    Furcsa, hogy a GLA45 AMG fékét nem sikerül meggyilkolnom. Pedig hidd el többet kap sokszor mint az EVO. Sima 350es Brembo tárcsa van rajta (fúrt, magas széntartalom) a hozzá passzoló betéttel. Az Autó 1540 kiló... Az első fékszett munkadíjjal 117 000 Volt legutoljára.

    Az X hátsó nyergeket jobban kell faragni úgy emlékszem.(az egyik lyuktáv nem stimmel, bővíteni kell.) De nem is érdemes feltenni. A Gyári oda elég (olvasottak alapján).

    EVO X bremo tárcsa "úszó" bárki által vehető Autodocon 92-102 000 Ft körül ( Aktuális internet kedv szerint )


    EVOX 350 EVO 56789 320
    külső átmérő 350 mm 320 mm
    belső átmérő 222 mm 193 mm
    Teljes Felület 384650 321536
    Nem fékezett felület 154751,76 116961,86
    számolt fékfelület 229898,24 mm2 204574,14 mm2
    Kb 12% felület növekedés
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 09. 25. 11:46-kor

  3. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  4. #503
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na köszi a felhomályosítást. Tényleg az úszó tárcsa, meg a szalag sokkal műszakibb kifejezés, mostantól ezt használom én is.

    Az itt a kérdés, de ahogy látom már nem is kérdés hogy úszó tárcsa csak a X-hez van gyáriban. Ez viszont egyértelműen abba az irányba tereli a User-t.
    A túlmelegedés okozta vetemedés általi rezonanciát nagyjából csak az úszó tárcsával lehet kiküszöbölni. Jó eséllyel ezért használják a motoroknál is, mert ott a kormányon mért rezonanciába bele is lehet halni.

    Akkor a tuti recepted egy pár X-es nyereg + egy pár gyári Brembo kétrészes tárcsa.
    Nem utolsó sorban a szervek se fognak buzerálni ha meglátják az utcán.

    Az AMG gondolom gyári féket kap ha cserélni kell. Fura módon azzal ritkán van gond, csak kevesen veszik meg a hétköznapi futkosóra, inkább mennek valamelyik nagykerbe a nagy kedvezménnyel... -én is ezt csináltam amíg saját autóm volt nyugi.

    Az EVO esetében szerintem a fék hiába tűnik nagynak, valahogy talán a technikából az fogy a legjobban. Nekem is meg van égve, bár fogalmam sincs hogy milyen tárcsák + betétek vannak rajta.
    Az viszont látszik hogy ha cserés lesz akkor ezt az irányt veszem majd én is, főleg mert az EVO-nál gyári buzi vagyok.

    Ja a fenti matek hasznos. Ha a nettó felület növekedést nézzük 10% felett már jelentős.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Mások után tudok csak okos lenni, de meggyőzően sokan állították Angol pályanapos tapasztalatok alapján, hogy az X fék a megoldás a hasonló gondokra... Mivel plug&play a 4-9 csonkokra emiatt is érdemes vele foglalkozni. Amit küldtél az egy Verseny Alcon fékszetthez való szalag. Nekem az "Úszó tárcsa" ami neked "csavaros". De hívhatjuk simán 2 részesnek is. Olyan drágán mérik rá a tárcsa+betét szettet, hogy olcsóbb venni egy K-sport/D2 nagyféket. Angol slangben BBK-t.

    ( Az evo 5-6-7-8-9 nyereg kopp egyforma, egy beletört csavar miatt került csak fel a "friss IX é" )

    Furcsa, hogy a GLA45 AMG fékét nem sikerül meggyilkolnom. Pedig hidd el többet kap sokszor mint az EVO. Sima 350es Brembo tárcsa van rajta (fúrt, magas széntartalom) a hozzá passzoló betéttel. Az Autó 1540 kiló... Az első fékszett munkadíjjal 117 000 Volt legutoljára.

    Az X hátsó nyergeket jobban kell faragni úgy emlékszem.(az egyik lyuktáv nem stimmel, bővíteni kell.) De nem is érdemes feltenni. A Gyári oda elég (olvasottak alapján).

    EVO X bremo tárcsa "úszó" bárki által vehető Autodocon 92-102 000 Ft körül ( Aktuális internet kedv szerint )


    EVOX 350 EVO 56789 320
    külső átmérő 350 mm 320 mm
    belső átmérő 222 mm 193 mm
    Teljes Felület 384650 321536
    Nem fékezett felület 154751,76 116961,86
    számolt fékfelület 229898,24 mm2 204574,14 mm2
    Kb 12% felület növekedés

  5. #504
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Mások után tudok csak okos lenni, de meggyőzően sokan állították Angol pályanapos tapasztalatok alapján, hogy az X fék a megoldás a hasonló gondokra... Mivel plug&play a 4-9 csonkokra emiatt is érdemes vele foglalkozni. Amit küldtél az egy Verseny Alcon fékszetthez való szalag. Nekem az "Úszó tárcsa" ami neked "csavaros". De hívhatjuk simán 2 részesnek is. Olyan drágán mérik rá a tárcsa+betét szettet, hogy olcsóbb venni egy K-sport/D2 nagyféket. Angol slangben BBK-t.

    ( Az evo 5-6-7-8-9 nyereg kopp egyforma, egy beletört csavar miatt került csak fel a "friss IX é" )

    Furcsa, hogy a GLA45 AMG fékét nem sikerül meggyilkolnom. Pedig hidd el többet kap sokszor mint az EVO. Sima 350es Brembo tárcsa van rajta (fúrt, magas széntartalom) a hozzá passzoló betéttel. Az Autó 1540 kiló... Az első fékszett munkadíjjal 117 000 Volt legutoljára.

    Az X hátsó nyergeket jobban kell faragni úgy emlékszem.(az egyik lyuktáv nem stimmel, bővíteni kell.) De nem is érdemes feltenni. A Gyári oda elég (olvasottak alapján).

    EVO X bremo tárcsa "úszó" bárki által vehető Autodocon 92-102 000 Ft körül ( Aktuális internet kedv szerint )


    EVOX 350 EVO 56789 320
    külső átmérő 350 mm 320 mm
    belső átmérő 222 mm 193 mm
    Teljes Felület 384650 321536
    Nem fékezett felület 154751,76 116961,86
    számolt fékfelület 229898,24 mm2 204574,14 mm2
    Kb 12% felület növekedés
    Majdnem plug & play. A gyári 12-es csavart kell 14-esre cserélni illetve a csonkallvany lyukait felfurni. A hátsó a X-en 330 mm de ott meg én sem hallottam, hogy kevés lenne. Ennek ellenére sokan cserélik Pl alcon 4 dugattyusra meg hasonlókra. Amúgy a X-es fék is csak akkor hatékony igazán ha jó betétet raksz fel és megfelelő hűtést hozzá!! Amúgy muszakin egyből kiszúrták a nagyobb tarcsaimat...
    Szerintem amúgy a merci fékrendszere is simán eldobja magát egy jó palyanap után. De lehet ott úgy terelik a levegőt hogy több hűtést kap a fékrendszer és ezért jobban bírja.

  6. #505
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Ami igazán jelentős még az az erőkar növekedés. Ezáltal a fékezési nyomaték is! Emiatt kisebb a hőterhelés és a kopás is. Plusz nagyobba belső felület is ahol hülhet.

    Van most egy másik irányom is. Épp számolom hozzá a matekot. (fékegyensúly). Porsche cayenne turbó nyergek.. ( Porsche GT n is ez volt) Utcai nevén Brembo Z18.

    Felfogatási pontokban van különbség, hasonlóan mint a hátsó féknél, csak itt a nyerget szokták bővíteni. Tudja fogadni a 350 es úszó evoX tárcsát. De 360 ig is jó akár... Kérdés, hogy a felfogatási pontok mit engednek meg. (tárcsa méret)

  7. 2 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  8. #506
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Pont ezen törpöltem mikor mentem ki ebédelni, hogy azért itt a hűtés erősen komoly szerepet kap, és ha valami fejlődött az elmúlt 10-20 évben az pont az aero, és ezek az apróságok.
    Ugyan nem összehasonlítási alap, de én is nyúzom a golfot ahol lehet, a hátsó betét már lassan másodszor is cserés lesz, de elégetni még nem sikerült a féket, sőt még csak elmelegíteni sem.

    A másik bár ez már nem annyira kapcsolódik mereven műszakilag a témához a használat gyakorisága. Pont a fék az aminek gyakorlatilag a legnagyobb ellensége az állás.
    Ha nem használod az EVO-t minden nap márpedig nem hiszem hogy sokan vannak közöttünk akik minden nap előveszik, a fék azért még ha kicsit is de gyorsan be tud állni. Vagyis nagyjából egy röptetés alkalmával észre sem veszed és már az utcán elégetted a cuccot még pályanap se kellett hozzá.




    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Majdnem plug & play. A gyári 12-es csavart kell 14-esre cserélni illetve a csonkallvany lyukait felfurni. A hátsó a X-en 330 mm de ott meg én sem hallottam, hogy kevés lenne. Ennek ellenére sokan cserélik Pl alcon 4 dugattyusra meg hasonlókra. Amúgy a X-es fék is csak akkor hatékony igazán ha jó betétet raksz fel és megfelelő hűtést hozzá!! Amúgy muszakin egyből kiszúrták a nagyobb tarcsaimat...
    Szerintem amúgy a merci fékrendszere is simán eldobja magát egy jó palyanap után. De lehet ott úgy terelik a levegőt hogy több hűtést kap a fékrendszer és ezért jobban bírja.

  9. #507
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Te egy igazi állat vagy. - persze jó értelemben.
    Na ha Porsche valamiről legendás az pont a fék, de könyörgöm ne tegyél már Porsche féket egy EVO-ra még ha Brembo az is... már csak elvből sem.

    Nézd meg mi lett a Toyota - BMW szerelem gyerekből is, egy Supra, ami már Suprát nyomokban sem tartalmaz.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Ami igazán jelentős még az az erőkar növekedés. Ezáltal a fékezési nyomaték is! Emiatt kisebb a hőterhelés és a kopás is. Plusz nagyobba belső felület is ahol hülhet.

    Van most egy másik irányom is. Épp számolom hozzá a matekot. (fékegyensúly). Porsche cayenne turbó nyergek.. ( Porsche GT n is ez volt) Utcai nevén Brembo Z18.

    Felfogatási pontokban van különbség, hasonlóan mint a hátsó féknél, csak itt a nyerget szokták bővíteni. Tudja fogadni a 350 es úszó evoX tárcsát. De 360 ig is jó akár... Kérdés, hogy a felfogatási pontok mit engednek meg. (tárcsa méret)

  10. #508
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Audi vagy VW fék ként is tekinthetsz rá. Ha jól látom talán még monoblock is. Ugyan úgy nézne ki mint a gyári...  Csak a betét olcsóbb bele. 

    Az új supra nekem instant get. Brutálisan jól néz ki. Az M2 meg nagy kedvencem lett, hogy most sokat autoztam vele..

  11. #509
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Ami igazán jelentős még az az erőkar növekedés. Ezáltal a fékezési nyomaték is! Emiatt kisebb a hőterhelés és a kopás is. Plusz nagyobba belső felület is ahol hülhet.

    Van most egy másik irányom is. Épp számolom hozzá a matekot. (fékegyensúly). Porsche cayenne turbó nyergek.. ( Porsche GT n is ez volt) Utcai nevén Brembo Z18.

    Felfogatási pontokban van különbség, hasonlóan mint a hátsó féknél, csak itt a nyerget szokták bővíteni. Tudja fogadni a 350 es úszó evoX tárcsát. De 360 ig is jó akár... Kérdés, hogy a felfogatási pontok mit engednek meg. (tárcsa méret)
    Nekem anno volt ilyen projectem... Nettó szopás. Nagyon béna fedesben vannak a felfogato pontok. A z18 nem éri meg. Csak az a 6 dugattyus brembo nyereg aminek nincsen füle. Én csukloból adtam el a nyergeket (z18). Anno még a topikomban is benne volt.
    Igazából aki nem nagy Als-el tolja Hungaroringen naphosszat annak szerintem a létező legjobb megoldás a komplett X-es fekszett jó betéttel - hűtéssel és gond nélkül be lehet íratni a forgalmiba.
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2020. 09. 25. 16:48-kor

  12. #510
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Pont ezen törpöltem mikor mentem ki ebédelni, hogy azért itt a hűtés erősen komoly szerepet kap, és ha valami fejlődött az elmúlt 10-20 évben az pont az aero, és ezek az apróságok.
    Ugyan nem összehasonlítási alap, de én is nyúzom a golfot ahol lehet, a hátsó betét már lassan másodszor is cserés lesz, de elégetni még nem sikerült a féket, sőt még csak elmelegíteni sem.

    A másik bár ez már nem annyira kapcsolódik mereven műszakilag a témához a használat gyakorisága. Pont a fék az aminek gyakorlatilag a legnagyobb ellensége az állás.
    Ha nem használod az EVO-t minden nap márpedig nem hiszem hogy sokan vannak közöttünk akik minden nap előveszik, a fék azért még ha kicsit is de gyorsan be tud állni. Vagyis nagyjából egy röptetés alkalmával észre sem veszed és már az utcán elégetted a cuccot még pályanap se kellett hozzá.
    VW feket anno Fabia "rs"-en égettem el. Cseresznye piros és szana szét repedt. Ha nem tudtad megegetni akkor nem fékeztél vele kettő nagyot 140-ről. Mert ha másodikra nem akkor a harmadik ilyen 150-ről 20-ra fékezéskor mindegyik besüpped / nyúlik / vetemedik. VW Skoda Seat Audi... Nekem mindegyikben sikerült komoly nyomokat hagynom. Azóta a tulajok csak a j1-ben látnak szívesen...
    Ja és evonal soha nem tapasztaltam amit írtál. Pedig nekem nagyon sokáig áll néha a sárkány... De a fék mindig hibátlan.

  13. #511
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 09. 25. 18:06-kor

  14. #512
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    A 17z az emlékeim szerint a 320as tarcsahoz való. A 18z az 360ig. Nem felejtős... De én teherbíró egységeket nem köszörülgetnék. Van a 18z-nek fulmentes verziója oda csak egy billet konzolt kell gyártani. Abban jobban bízék. Amúgy a 18z sokkal nehezebb mint a X-es nyereg. Növeled a rugozatlan tömeget.
    A d2-ről sok jót nem hallottam. Állítólag a K-sport ugyanott készül mint a D2
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2020. 09. 25. 18:41-kor

  15. #513
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Nincs belőle elvileg csak utólagosan módosított konzolos verzió.(videót linkeltem előbbi hszben) Igen már le is beszéltem magam róla. 2,5 kilóval nehezebb mint az X nyereg.

    A K-Sport D2 t szándékosan írtam együtt. Ugyan az a beszállító.

  16. #514
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Nincs belőle elvileg csak utólagosan módosított konzolos verzió.(videót linkeltem előbbi hszben) Igen már le is beszéltem magam róla. 2,5 kilóval nehezebb mint az X nyereg.

    A K-Sport D2 t szándékosan írtam együtt. Ugyan az a beszállító.
    Itt ellent kell mondanom neked. Van gyárilag ilyen nyereg. 3x fogtam kézben. De marha drága a z18-hoz képest... Régebbi Porsche gt3-asokon volt rajta
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2020. 09. 25. 21:54-kor

  17. #515
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Itt ellent kell mondanom neked. Van gyárilag ilyen nyereg. 3x fogtam kézben. De marha drága a z18-hoz képest... Régebbi Porsche gt3-asokon volt rajta
    Igazad van! Elég speckó cucc így,,,

    Mind1 is. Már le beszéltem magam. Az a +2,5 kg/kerék rengeteg.

  18. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  19. #516
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Én ha vennék akkor az alcon race verziót venném. Könnyebb mint a X-es és 365mm 6 dugattyus.

  20. #517
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Én ha vennék akkor az alcon race verziót venném. Könnyebb mint a X-es és 365mm 6 dugattyus.
    Emilio Annyiért autót vesznek az emberek . 6k ért van eladó Cosworth 355 ös nagyon keveset használt első szett...

  21. #518
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na jó 150-ről 20-ra ritkán fékezek az tény. Ha meg mégis akkor utána nem árt vissza hűteni.
    Utcai sportosabb használat mellett értettem hogy egész jól bírja. Egy utángyártott fék sokszor normál használat mellett is elfárad két 80 - ról 20 -ra esetben is.

    Ja az EVO nekem is sokat áll de temperált körülmények között és mindig szárazon eltéve.
    Úgy jellemzően nincs gond, de azért nem ártana gyakrabban kergetni.



    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    VW feket anno Fabia "rs"-en égettem el. Cseresznye piros és szana szét repedt. Ha nem tudtad megegetni akkor nem fékeztél vele kettő nagyot 140-ről. Mert ha másodikra nem akkor a harmadik ilyen 150-ről 20-ra fékezéskor mindegyik besüpped / nyúlik / vetemedik. VW Skoda Seat Audi... Nekem mindegyikben sikerült komoly nyomokat hagynom. Azóta a tulajok csak a j1-ben látnak szívesen...
    Ja és evonal soha nem tapasztaltam amit írtál. Pedig nekem nagyon sokáig áll néha a sárkány... De a fék mindig hibátlan.

  22. #519
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Valaki tudja mi a különbség EVO 6 és EVO8 fékcsövek köztött? Más cikkszámon vannak a Goodrigde ek ,meg a Black Diamond ok is. Plusz ezzel tapasztalat? : https://bpracing.hu/id/02145--BD-tef...ncer-EVO-4-5-6

    Köszi!

  23. #520
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Valaki tudja mi a különbség EVO 6 és EVO8 fékcsövek köztött? Más cikkszámon vannak a Goodrigde ek ,meg a Black Diamond ok is. Plusz ezzel tapasztalat? : https://bpracing.hu/id/02145--BD-tef...ncer-EVO-4-5-6

    Köszi!
    katalógus is más MR szám alatt hozza

    MR129881 - 5/6 spec 252mm+220mm
    MR449276 - 7/8/9 spec 300mm+257mm
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  24. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


26. oldal, összesen: 28 ElsőElső ... 162425262728 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva