38. oldal, összesen: 38 ElsőElső ... 28363738
741-745, összesen: 745

  1. #741
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Igazából mérnöki szemmel miért ne működne?

    A hengerfal/dugattyú gyűrű bevonatokról is beszél. Nem lehet, hogy "Hüvelyes" lett a blokk és a 2 hf tömítés "egymáson csücsül"? Ebben az esetben nem érdekes a gyűrű-dugattyú tető közötti távolság.

    De speciális dugattyút se nagy dolog gyártatni. JE oldalán magad tudod összeállítani minden paraméterét a dugóknak.

    A Szűkítő 45 ös. Van egy régi saját gyártású excelem, ha lesz időm bele tudom programozni a nyomást és a CCM eket. Kb kiadja a Venturinál lévő légsebességeket adott paraméterek mellett. Látni fogom, hogy van-e benne ráció. (nem kell a hangsebességet meghaladni a megfelelő mennyiségű légmennyiség bejuttatásához.)

    Amibe még akár lehet trükk, hogy mennyit vettek le a Blokk magasságból.

    3 BAR 4000 es fordulaton... Érdekesen alacsony CR el mehet az autó. Igazából számolható lenne a szükséges "préstér" méret is. De ehhez tudni kellene a Hengerfej térfogatát.

    Az amcsi szabálykönyvet sajnos nem ismerem. Emiatt azt se tudom milyen kiskapuk/lehetőségek vannak. De kétlem, hogy "billet" motorral lehetne menni. Viszont abban 100%ig biztos vagyok, hogy egy CNC-zett blokkra nem tesznek spacert. Egy Programozó Mérnök kb 40 másodperc alatt nyújt a blokkon 12mm tert felfelé.
    Pont ezt elemeztem pár hozzászólással előbb. Viszont TUTI, hogy hosszabb hajtókarral ment! Emiatt nem szedhette le mind a 12 mm tert. Arra nem tért ki hány mm megy le belőle. Rendes tuninmester ilyen szintű beavatkozásnál alap, hogy "síkba húzza"...

    Lesz időm újra meghallgatom. Nagyot tuti nem tévedtem benne.

  2. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  3. #742

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Pont ezt elemeztem pár hozzászólással előbb. Viszont TUTI, hogy hosszabb hajtókarral ment! Emiatt nem szedhette le mind a 12 mm tert. Arra nem tért ki hány mm megy le belőle. Rendes tuninmester ilyen szintű beavatkozásnál alap, hogy "síkba húzza"...

    Lesz időm újra meghallgatom. Nagyot tuti nem tévedtem benne.
    Részben igazad van , én figyelmen kívül hagytam hogy lehet akár hüvelyes is, de nekem akkor sem áll össze hogy miért 2 tömítés.
    Ha valóban hüvelyes , és tűzkarika van marva a hüvely tetejébe akkor totál felesleges 2 tömítés, hisz olyan vastag betétet csinál amit akar, alul tömítenek a gumigyűrűk, felül pedig 1 tömítés, bár akkor felül is lehetne gumigyűrű, az égésteret úgyis lezárja a tűzkarika. A tuner biztosan tud valamit (sok "valamit" ) amit mi nem, persze ha lenne róla kép, vagy video gyorsabb lenne megfejteni.

  4. Az alábbiaknak tetszik B.Janika hozzászólása:


  5. #743
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Én nem hallottam a videóban tuzkarikarol. Vagyis nem vált be nekik. "Two standard gaskets of each other". Ezt mondta. Tehát két normál tömítés egymáson.
    Egy másik videojukban azt is elmondták , hogy miért.

  6. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  7. #744
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Én nem hallottam a videóban tuzkarikarol. Vagyis nem vált be nekik. "Two standard gaskets of each other". Ezt mondta. Tehát két normál tömítés egymáson.
    Egy másik videojukban azt is elmondták , hogy miért.
    Pontosan ezt írtam! Nem vált be neki... Tuzkarika helyett gyári duplán...

  8. #745
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Ez is egy felettébb érdekes anyag:


38. oldal, összesen: 38 ElsőElső ... 28363738

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hasonló témák

  1. Autó, Motor És Tuning Show 2014
    By robee1328 in forum Nem Evo képek és videók
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2014. 03. 23., 18:35
  2. DCS Tuning Wasabi evo
    By Papírtigris in forum Motor
    Hsz-ok: 190
    Utolsó hozzászólás: 2009. 07. 06., 22:43
  3. Belső Tuning cuccok
    By ttop in forum Keres
    Hsz-ok: 3
    Utolsó hozzászólás: 2006. 11. 30., 16:15

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva