2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12
21-25, összesen: 25

  1. #21

    Alap

    Vigyázzatok mert az első osztómű olajzása kétfelé van választva evo 4-től felfelé mindegyiken. Amit az osztóműbe töltesz olajat a kipufogó felett az csak a tényér-kúp kereket keni,tehát ide nem kell LS specifikácójú olaj,viszont fontos az EP(magas fognyomás)jelzés, vagy min. GL 5-ös legyen mert a hipoid fogazás erre érzékeny. Én ide a Motul gear competition75-140 használom(kék szinű) mert ez a legextrémebb körülmények között is nagy kenőképességgel bír. A váltóolaj keni az első osztóműben lévő toorsent ,vagy spert.Ez van a tökházon belül ami hermetikusan le van zárva attól az olajtól ami az osztóműben van. Tehét csak akkor kell a váltóba LS olajat tölteni ha van első lamellás spered. Ha szinkronos a váltó és speres az eleje akkor
    75-90 LS,ha szinkronos és nem speres akkor sima 75-90,ha "csattogós " a váltó és speres az eleje akkor 75-140 LS (a szinkronoshoz nem jó a 75-140)
    Ha vasdifi van hátul,(összes RS modell és amerikai 8,9) akkor 75-140 LS,ha aktív akkor a difi jobb oldalába ATF(ez keni az aktiv munkavégző egységeit,amit a tartályba töltesz ATF abból csinál nyomást a szivattyú,tehát a két olaj nem azonos helyre megy)
    A bal oldalra szintén EP,vagy min, GL 5. Én ide is a Gear competitiont ajánlom,főleg evo 7-től felfelé mert az evo 4-5-6-ban
    csak sima difi van a baloldalon aminek a jobb oldali kihajtása van belekötva az aktív részhez,az evo 7-8-9-en viszont egy 3 fogaskerekes bolygóművel van megoldva a difi. (ferguson)

  2. 8 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  3. #22
    Haladó pothy avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 03.
    Hely
    Budapest X.kerület
    Hsz-ok
    31

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Ha felmész a motul honlapjára, akkor ott kiválaszthatod az autódba való olajakat:

    http://ew5.earlweb.com/search.php?su...age=5&brand=45

    De ha leírod pontosan milyen hajtás van a kocsi alatt (aktív középen vagy sem, elöl van-e benne sper vagy nyitott, hátul gondolom vasdifis), akkor jobban tudnánk segíteni.
    Gyári amerikai nyolcas. hátul difi, elöl váltó, és rajta osztómű. Ennyit értek hozzá. Honnan tudom meg, hogy melyik milyen?

  4. #23
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet pothy: Hozzászólás megtekintése
    Gyári amerikai nyolcas. hátul difi, elöl váltó, és rajta osztómű. Ennyit értek hozzá. Honnan tudom meg, hogy melyik milyen?
    Akkor abba vas difi van hatul,de szerintem vidd el valami hozzaerto szervizbe,egy olajcserevel is eleg komoly galibat csinalhatsz...ha nem jot teszel nem jo helyre...
    EVO VIII GSR

  5. 2 tagnak tetszik bajno hozzászólása:


  6. #24
    3r3r
    Vendég

    Alap outlander turbo motor és diffi olaj

    sziasztok,
    2005-ös outlander turbo (ami ugye a butítótt evo8) a váltójába és a diffijébe milyen olaj kell kötelező szervíz cserekor és hány liter?
    létezik mind a váltóba, mind a diffibe külön-külön gyári mitsu olaj és ezt vegyem, vagy szerezzek be minőségi olajgyártótól mindkettőbe? ugyanaz az olaj jó mindkét helyre, vagy különböznek?
    köszönöm

  7. #25
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hajtás olaj véleményre lennék kíváncsi a konfig a következőképpen nézne ki:

    Váltó: szinkronos
    Első difi: Ralliart LSD
    Osztómű: ACD
    Hátsó difi: Vas / LSD


    Szerintem, de ezzel kellene vitatkozni :

    Az egészbe
    https://www.motul.com/hu/hu/products...etition-75w140

    de nem vagyok benne biztos hogy a váltóba nem-e lenne elég a
    https://www.motul.com/hu/hu/products/gear-300-ls-75w90
    A szinkron meg a sperr kombó miatt.

    A motul honlap típus alapján nem ezeket írja de az állapot sem teljesen gyári...

    Továbbá, eddig mindenhol a 75W-140 volt, és a váltás kicsit nehézkes volt. Lehetett ez az olajtól?
    Nem elég mindenhova a Gear 300 LS? - nem ezen akarok spórolni csak kérdezem.

    Köszi előre is!
    Utoljára szerkesztette: SomaG; 2019. 02. 07. 15:56-kor

2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Milyen olaj legyen?
    By qby2k in forum Motor
    Hsz-ok: 243
    Utolsó hozzászólás: 2021. 09. 09., 11:57
  2. Motul olaj
    By Miki in forum Eladó - kereskedelmi hirdetések
    Hsz-ok: 58
    Utolsó hozzászólás: 2015. 04. 08., 10:42
  3. olaj a vízben?
    By Árpi in forum Ha baj van...
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 24., 08:21
  4. olaj palca kiugrik :)
    By Robevo in forum Evo képek, videók
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2009. 12. 14., 19:11
  5. Motul olaj
    By Miki in forum Keres
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2007. 01. 26., 06:54

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva