1-6, összesen: 6

  1. #1
    Rezidens Robevo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hsz-ok
    1.611

    Alap VTA BOV

    Miert nem jo a VTA BOV a MAF sensorral ? A lenyeget ertem de kellene egy kicsit profibb de ugyan akkor ertheto (meg nekem is) magyarazat.
    Koszi Robi

  2. #2
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Robevo: Hozzászólás megtekintése
    Miert nem jo a VTA BOV a MAF sensorral ? A lenyeget ertem de kellene egy kicsit profibb de ugyan akkor ertheto (meg nekem is) magyarazat.
    Koszi Robi
    MAF szenzor méri a beszívott levegő mennyiségét az ECU ehhez a mennyiséghez adagolja a benzint.
    A VTA BOV elenged a levegőbe a beszívott levegő mennyiségéből ezt az ECU nem tudja tehát az eredeti mennyiséghez adagolja a benzint.

    Azért majd a guruk megmondják pontosan.

  3. Az alábbiaknak tetszik Sanci hozzászólása:


  4. #3
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Robi mivel te tetted fel a kérdést: Neked jó!
    A te autód már rég MAP szenzorból megy nem MAF-ból.
    A vent to air BOV-ok-ból is olyat kell választani ami nem üríti le a rendszert teljesen ill. úgy kell beállítani, hogy ne ürítse le maradjon kb. 0.8-1 bar.
    Ez persze használt nyomás és turbó függő!

  5. #4
    Rezidens Robevo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hsz-ok
    1.611

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    Robi mivel te tetted fel a kérdést: Neked jó!
    A te autód már rég MAP szenzorból megy nem MAF-ból.
    A vent to air BOV-ok-ból is olyat kell választani ami nem üríti le a rendszert teljesen ill. úgy kell beállítani, hogy ne ürítse le maradjon kb. 0.8-1 bar.
    Ez persze használt nyomás és turbó függő!
    Szoval nekem jo . En gyari turboval megey es a mx nyomas 29 psi. Nekem a tial. Q vta van. Szeinted milyen rugo a jo hozza? Azthiszem most 11 es van benne , de van egy 12 -m is

    Koszi Robi

  6. #5
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Nem tudom milyen rugó kell hozzá, mert meg kell mérni, hogy mekkora nyomásnál nyit ki. És ki kell próbálnod, hogy mikor jobb vele váltani stb. Logot is kéne nézni közben stb. Az általános az az, hogy 0.8-1 bar (11.63-14.5psi) alatt ne nyisson ki. Az is fontos, hogy mennyi a nyomás amikor váltod a következő fokozatot. Majd az oroszokkal közösen megoldjátok. Ha nem állítod be akkor csak ott van, csühög, azt vagy segít vagy nem

  7. #6
    Rezidens Robevo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hsz-ok
    1.611

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom milyen rugó kell hozzá, mert meg kell mérni, hogy mekkora nyomásnál nyit ki. És ki kell próbálnod, hogy mikor jobb vele váltani stb. Logot is kéne nézni közben stb. Az általános az az, hogy 0.8-1 bar (11.63-14.5psi) alatt ne nyisson ki. Az is fontos, hogy mennyi a nyomás amikor váltod a következő fokozatot. Majd az oroszokkal közösen megoldjátok. Ha nem állítod be akkor csak ott van, csühög, azt vagy segít vagy nem
    na akkor erre ra allunk
    azt hiszem valamit ekecseltek a szeleppel tuningolasnal. De nekem nem mondtak semmit csak rohadtul keveregtek a motorter korul...

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva