1. oldal, összesen: 21 12311 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 419

  1. #1
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap ECU tuning

    Talán az egyik legdrágább és legösszetettebb része a tuningnak és még nincs itt topikja :-) Nagyon sok féle variáció létezik kezdve a standalone engine managementől a piggyback ecun át a gyári Ecu programozásig !
    Én főleg a gyári Ecu átprogramozásáról olvasgattam.
    Amerikában most már évek óta használják az EcuFlash nevű ingyenes programot amivel egy 90$ kábel segítéségvel mindent tudsz modosítani az ecu programjában, lehet vele loggolni ( nyílván szélessávú lambdaszonda jó ha van ) és jelenleg már megtudják oldani a turbónyomás loggolását illetve hasonlóan a standalone ecukhoz MAP sensor jel alapján szabályozni a turbónyomást ami ugye sokkal pontosabb. Mindezt úgy hogy a JDM Evoban 3bar map sensor van és azt használják:-)
    Akit kicsit jobban érdekel a téma az olvasgathat róla itt :

    Az alapok : http://forums.evolutionm.net/showthr...flash+tutorial

    Kábelt illetve Wideband O2 sztem innen tudsz legolcsóbban rendelni ( néha ebayen is van ) :
    http://tunertools.com/products.asp?cat=184

    És végül még egy link ha valaki netán nem ismeri szinte mindenről lehet olvasni ami Evoval kapcsolatos, "Evo Engine Management / Tuning Forums " topikban jó sok féle Ecutuningról pl :

    http://forums.evolutionm.net/

  2. #2
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Angol tudás persze kell hozzá :-)

  3. #3
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Én annyira már beleártottam ebbe az egészbe magam, hogy aki programozásra adja a fejét, rengeteg időre, tapasztalatra, türelemre van szüksége.
    Nagyon sok motor robbant fel/ment tönkre programozási okokból, szóval csak ésszel

  4. #4
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Vagy pénzel,bátraké a szerencse!

  5. #5
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Igen ez biztos... ahogy a másik topikban GTR is mondta tulajdonképpen a programozon múlik minden !
    Én az Ecuflash mint egy lehetőséget említtem meg h kint már nagyon sok tapasztalat van vele, h szép eredményeket lehet elérni magát a programot egyszerű használni elég olcsó is csak tudni kell mit csinálsz ! és azért a gyári Ecu sem buta egész komoly 3d-s térképek vannak benne, valamilyen szinten pedig probál azért vigyázzni a motorra, ha pedig van szélessávú lambdaszondád akkor tudsz loggolni is mindent.
    Az viszont biztos h ez az egész Ecutuning sokkal bonyolultabb mint elsőre látszik !

  6. #6
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Hát igen egyszerűnek látszik, de mégse az!!!! Pedig én csak annyira vagyok képben a témában, hogy tudjam, hogy mennyire bonyolult, összetett ez a dolog.

    Saját tapasztalataim:
    Amíg nem foglalkoznak mással csak az afr-t állítják be, és a megfelelő értékre lövik be akkor komoly baj nem lehet, csak ha túlszegényítik a keveréket, akkor elolvadhat a dugó!!! Az én kocsim esetében nagyon dús volt a keverék, s emiatt nem forgott a kocsi magasabb fordulaton. A benzin-levegő keverék szegényítésének hatására egyre jobban ment a kocsi, s ami érdekes folyamatosan emelkedett a max turbo nyomás is (javult a motor hatásfoka), ezt a szegényítéssel párhuzamosan csökkenteni kellett. Az afr beállítás eredménye az lett, hogy sokkal jobban reagált a kocsi a gázadásra, magas fordulaton (5-6000) sokkal forgósabb lett, bármely fokozatban tiltásig könnyen forog, míg előtte egyáltalán nem akart menni ebben a tartományban. Persze a beállítás WBO2-vel és EGT-vel történt.

    Gyújtás: szerintem itt sokkal könnyebben lehet hibázni, ez már erősen benzinfüggő, kompresszió viszony függő, s igazából teljesítmény mérő pad nélkül nehezen állítható úgy, hogy teljesen jó is legyen. Nem biztos, hogy az a jó beállítási stratégiai, hogy megnézik, hol kezd el kopogni a motor, és onnan visszaveszik a gyújtás 2-3 fokkal, nem minden esetben ez adja max teljesítményt.

    Turbo nyomás beállítás: map szenzor segítségével programozható a turbo nyomás, ezen belül is többféle karakterisztika állítható be a fordulatszám függvényében, nyomás felépülés karakterisztikája, fokozatfüggő turbo nyomás.

    ALS: na ez megint gyilkos a motor, turbo szempontjából, hatása: magas EGT, a kipufogó szelepeknek, illetve a turbonak nem tesz valami jót, működésekor eléggé bedúsítja a keveréket, ami folyamatos használatnál leszivároghat az olajba, s hígul az olaj (sokkal gyakoribb olajcsere), illetve működéskor el van tolva a gyújtást, ami eléggé megterheli a motort mechanikailag.

    Kompenzációk: szerintem ez nagyon fontos ahhoz, hogy ne csak 2 napig legyen erős, jó a motor egy adott környezetben, hanem más-más körülmények között is stabil legyen a motorvezérlés.
    Beszívott levegő hőmérséklet korrekció (IAT): ha növekszik az IAT, akkor elvesz az előgyújtásból, esetleg kicsit dúsít a keveréken.
    Motor hőmérséklet korrekció: hasonló, mit a fenti.
    Benzin hőmérséklet korrekció: ez már elég csemege, ahogy nő a benzin hőmérséklete finoman hozzá állítja az ecu a vezérlést.
    Meg még van egy csomó kompenzáció, de nem vágom az összest úgy, ahogy szeretném.

    Ezek az én tapasztalatim, illetve minimális tudásom a dologról, ami nem szentírás, de örülnék, ha a nálam jóval okosabb, tapasztaltabbak is hozzá szólnának a dologhoz.

  7. #7
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Ez így tökjó amit leírtál, kb. ennyi az egésznek a lényege.
    De hogy ezt megvalósítani milyen nehéz, és még hány buktatója van a dolgoknak
    Személy szerint 5 éve használok Motecet nap mint nap, ez alapján mondom, hogy könnyen haza lehet vágni a motort, nem olyan mint pl. mikor az otthoni gépet tuningolod, aztán ha nem sikerül, vagy túllősz a célon, akkor max. lefagy, reboot, és kész. Sajnos a kocsiban ilyenkor általában többszázezres-milliós kár keletkezhet.
    A lambda érték (vagy AFR) nagyon fontos, és h ahegyezve van a gép, pláne ALS esetén, érdemes nézegetni az EGT-t.
    És inkább legyen a kocsi évekig 380 LE, mint egy hétig 400

  8. #8
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Idézet Miki:
    Ez így tökjó amit leírtál, kb. ennyi az egésznek a lényege.
    De hogy ezt megvalósítani milyen nehéz, és még hány buktatója van a dolgoknak
    Személy szerint 5 éve használok Motecet nap mint nap, ez alapján mondom, hogy könnyen haza lehet vágni a motort, nem olyan mint pl. mikor az otthoni gépet tuningolod, aztán ha nem sikerül, vagy túllősz a célon, akkor max. lefagy, reboot, és kész. Sajnos a kocsiban ilyenkor általában többszázezres-milliós kár keletkezhet.
    A lambda érték (vagy AFR) nagyon fontos, és h ahegyezve van a gép, pláne ALS esetén, érdemes nézegetni az EGT-t.
    És inkább legyen a kocsi évekig 380 LE, mint egy hétig 400
    Főleg az utolsó mondattal értek egyet. Nekem most 1.4 a max nyomásom, azt mondták az okosok sokkal többet nem is bír a gyári turbicsek, ehez lett belőve minden, a benzin levegő mennyiség satöbbi.
    Nagyon élvezem, h nincs turbólyuk, egyenletesen nyomatékos, 3000fordtól van 1.3bar nyomás, még nem akarom széthúzatni.
    Kissé bánom h nem motecet vettem, én mindenkinek azt javasonám, aki komolyabb tuningot szeretne. Itthon a motecnek vannak igazi gurui, plussz az evok döntő többsége ezzel üzemel, óriási tapasztalat van vele.

  9. #9
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Elkezdték használni mostanában a Pectelt is (beszigorítottak motecéknál nem küldenek europába közvetlenül, ergo meg kell veni a helyi forgalmazótól)
    Mondjuk Pectel sem olcsó de Motec alatt van!!

  10. #10

    Alap

    van aki itt ért a PECTEL-hez?

  11. #11
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet Rajtprogram:
    van aki itt ért a PECTEL-hez?
    Man On A Mission

  12. #12
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Idézet manumission:
    Idézet Rajtprogram:
    van aki itt ért a PECTEL-hez?
    Ő szerintem eztis megoldja ha akarja, hasonló a Pectel a Motechez gondolom a software más. Álitólag a hajtás computere jobb mint a motec!

  13. #13
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Nem találtam megfelelőbb rovatot.

    Az ALS-hez utcai autónál is kikötik a fékrásegítőt?
    Állítólag a Motecet Tarlós bácsi így oldja meg.

  14. #14
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Nem feltétlenül kell ki kötni csak elmegy a fékrásegítő vákum ha alst használsz. Qrva veszélyes autózni így vele de lehet. Ha csak magadat és az embereket akarod az als el ijesztgetni akkor nem kell!

  15. #15
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Általában kiherélik a fékszervót, nekem is így van, 1-2 nap megszokást igényel, de utána nagyon jó. Én szeretem.

    Másik megoldás a szervópumpa, akkor marad a rendes fék.

  16. #16
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Vigyázat 6 osbol még viszonylag könnyen megoldható volt Az én 8 asom vagy az ABS miatt vagy nemtudom jártam vele 1 darabig de full életveszélyesnek tartottam. Átkéne fékcsövezni állitolag. probálgattuk kikötni ABSt, lett betéve valami áthidalás ha jól emléxem de nem akart össze jönni. Szal végül maradt nálam a csajozos disco als mert kanyargos uton hamar elmegy a fék!

  17. #17
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Ha felteszem a 374-es féket,rásegítés nélkül is jó lesz,vagy nem.Még nem tudom.

  18. #18
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Nagy féktől lehet hogy a pedál erő nőnifog nemhogy csökkeni!

  19. #19
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Igazábol tényleg átkéne fékcsövezni abs nélkül!
    Lehet olyat csinyányiii elvileg , hogy ávariálni a fékkaron a forgáspontot és igy erőkart modosítasz. Láttam és használtamis már igy autot!

  20. #20
    Rezidens Leon avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    772

    Alap

    Nekem amikor felkerült a nagy fék - Tarox 340 mm - keményebb lett a pedálerő, és hidegen nehezebben is áll meg. Bár ez inkább betétfüggő.
    ALS-el iszonyú nehezen áll meg, volt alkalmam pályán próbálni, ahhoz ki kell berhelni a fékrásegítőt.

1. oldal, összesen: 21 12311 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. VAG tuning
    By bunker in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 29
    Utolsó hozzászólás: 2016. 12. 09., 12:33
  2. Hűtés tuning
    By MES-Racing in forum Motor
    Hsz-ok: 60
    Utolsó hozzászólás: 2014. 03. 27., 10:39
  3. GT-R tuning
    By Miki in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 70
    Utolsó hozzászólás: 2013. 08. 06., 23:10
  4. chip tuning
    By quattromann in forum Motor
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2008. 07. 02., 09:12
  5. Mazda GTR tuning alkatrészek
    By MES-Racing in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 23
    Utolsó hozzászólás: 2008. 02. 15., 16:27

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva