10. oldal, összesen: 21 ElsőElső ... 8910111220 ... UtolsóUtolsó
181-200, összesen: 419

  1. #181
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    nagyon-nagyon dús a keverék gyárilg!! Mennyit fogyaszt, ha nyomod????
    Már csak ha a kevéréket be tudod állítani, akkor is sokkal rugalmasabb, erősebb lesz, nem tudom milyen a boost control, de lehet kicsit emelkedhet is a nyomás + jóval kevesebbet fog fogyasztani! (SZVSZ) Ha variálsz egy picit gyújtással is, akkor még ütőképesebb lehet.

  2. #182
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    háátt igen kap anyagot de az már jó ha sikerült kiolvasni

  3. #183
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    nagyon-nagyon dús a keverék gyárilg!! Mennyit fogyaszt, ha nyomod????
    Már csak ha a kevéréket be tudod állítani, akkor is sokkal rugalmasabb, erősebb lesz, nem tudom milyen a boost control, de lehet kicsit emelkedhet is a nyomás + jóval kevesebbet fog fogyasztani! (SZVSZ) Ha variálsz egy picit gyújtással is, akkor még ütőképesebb lehet.
    Te vagy az én emberem.
    Honnan látod, hogy dús a keverék?
    Ha nyomom akkor is sokat, meg ha nem akkor is.
    Hring 35,5 Ering 48,6 ezek átlagfogyasztások körre.
    Frt-n mentem 76,8-at átlagfogyasztásra.

    Este felteszem a Boos control táblákat is.
    Csak könyörgöm némi magyarázattal is szolgálj.

  4. #184
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    hát ha megnézed a fuel map-eket, akkor Te is látod az értékekből, hogy ez biza jól el van dúsítva

  5. #185
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    gondolom az AFR értékek jelentése tiszta, de csak az üzemanyag táblák módosítása önmagában nem lesz elég, gyújtás táblák, nyomás értékek is fontosak nagyon
    meg még sok minden persze, de ezek erősen összefüggenek, és együtt kezelendőek

  6. #186
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet lezle: Hozzászólás megtekintése
    gondolom az AFR értékek jelentése tiszta, de csak az üzemanyag táblák módosítása önmagában nem lesz elég, gyújtás táblák, nyomás értékek is fontosak nagyon
    meg még sok minden persze, de ezek erősen összefüggenek, és együtt kezelendőek
    AFR értéke nagy gondolom, ebből látjátok hogy túl dús a keverék?
    Mennyinek kellene lenni?

  7. #187
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Te vagy az én emberem.
    Honnan látod, hogy dús a keverék?
    Ha nyomom akkor is sokat, meg ha nem akkor is.
    Hring 35,5 Ering 48,6 ezek átlagfogyasztások körre.
    Frt-n mentem 76,8-at átlagfogyasztásra.

    Este felteszem a Boos control táblákat is.
    Csak könyörgöm némi magyarázattal is szolgálj.
    va külön topic, ami erről a témáról szól!
    http://evoklub.hu/forum/showthread.php?t=574

    A High Octane Fuel Map, és a Low Octane Fuel Map-ban látod a gyári értékeket, a táblázat a fordulatszám és a terhelés függvényében adja meg a AFR értékeket. Az említett topicban tárgyaltuk, hogy padlógázas üzem (WOT) esetén milyen értékre kellene beállítani (~11,5-12,4) ez a X-es esetében 8,8-9,5 között van (High Octane Fuel Map esetén), ezt azt jelenti, hogy önti bele a benzint teljesen feleslegesen, messze nem ideális ez a beállítás, de cserébe a föld minden pontján, hegyen-völgyön, hidegben-melegben bírja a strapát, s emiatt senkinek nem fog megállni a kocsija, így nem lesz garanciális problém a gyár boldog. Ha SZAKSZERŰEN megváltoztatják ezeket az értékeket, akkor csodát fogsz érezni a beállítás után. Kicsit lehetne emelni a turbo nyomáson is, lehetne faragni a gyújtáson is, nem tudom az elektromos gázpedál nyitása is írható-e, de ha igen, akkor azzal is lehetne játszadozni.

    Azért az fontos, hogy a beállítást olyan szaki végezze, aki csinált már ilyet nem egyett!
    Én csak ugatom a holdat :-)

  8. #188
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    ezt nézd át először: http://www.forum.evoklub.hu/showthre...veg%F5+ar%E1ny

    van két tengelyed
    fordulatszám és engine load
    ezekhez tartoznak AFR értékek, ahol a szám csökken, úgy egyre dúsabb a keverék az 1-es lamda-hoz képest (14,7 AFR)

  9. #189
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    ez kb. egyszerre ment, de legalább látod, hogy nem akarunk becsapni

  10. #190
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    na srácok leírtak mindent kb am sztem simán lelehet másolni egy amcsi "tuning" térképet ami pl 93vagy 91es re lett írva és nem valami örült nyomáshoz. ha ehez tankolsz itthon 100as benzint loggolsz hozzá h tutti minden rendben és másik autód van. am minden evo és mitsu jóó sokat kap fent :S outlander is gyárilag halálra van dusítva alig akar forogni 5500 felett .

  11. #191
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    távol álljon tőlem, hogy okos tanácsokat osztogassak, vagy megmondjam mit tegyél, vagy mit ne
    de sztem még egy darabig ismerkedjél a témával, és kérdezzél meg mindent amit nem tiszta, és csak akkor írjál át bármilyen értéket, ha már úgy érzed készen állsz

  12. #192
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    ugyanez a téma, érdemes átbogarászni (itt írnak konkrét értékeket is):

    http://forums.evolutionm.net/evo-x-e...ning-tips.html

  13. #193
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet lezle: Hozzászólás megtekintése
    távol álljon tőlem, hogy okos tanácsokat osztogassak, vagy megmondjam mit tegyél, vagy mit ne
    de sztem még egy darabig ismerkedjél a témával, és kérdezzél meg mindent amit nem tiszta, és csak akkor írjál át bármilyen értéket, ha már úgy érzed készen állsz
    Semmiképpen nem szándékozom átirni amíg nem tökéletesen tiszta minden, ezért is kérdezek.

  14. #194
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    va külön topic, ami erről a témáról szól!
    http://evoklub.hu/forum/showthread.php?t=574

    A High Octane Fuel Map, és a Low Octane Fuel Map-ban látod a gyári értékeket, a táblázat a fordulatszám és a terhelés függvényében adja meg a AFR értékeket. Az említett topicban tárgyaltuk, hogy padlógázas üzem (WOT) esetén milyen értékre kellene beállítani (~11,5-12,4) ez a X-es esetében 8,8-9,5 között van (High Octane Fuel Map esetén), ezt azt jelenti, hogy önti bele a benzint teljesen feleslegesen, messze nem ideális ez a beállítás, de cserébe a föld minden pontján, hegyen-völgyön, hidegben-melegben bírja a strapát, s emiatt senkinek nem fog megállni a kocsija, így nem lesz garanciális problém a gyár boldog. Ha SZAKSZERŰEN megváltoztatják ezeket az értékeket, akkor csodát fogsz érezni a beállítás után. Kicsit lehetne emelni a turbo nyomáson is, lehetne faragni a gyújtáson is, nem tudom az elektromos gázpedál nyitása is írható-e, de ha igen, akkor azzal is lehetne játszadozni.

    Azért az fontos, hogy a beállítást olyan szaki végezze, aki csinált már ilyet nem egyett!
    Én csak ugatom a holdat :-)

    Ez így érthető aztán átgondoltam és rájöttem én is hogy kisebb érték a dúsabb.
    Honnan tudjátok, hogy a 11,5-12,4 lenne az ideális érték? Ezek tapasztalati számok?
    Az AFR és a lambda érték egyenesen arányos? Tehát 14,7 AFR = 1 lambda akkor 12 AFR-hez 0,81 lambda tartozik?

    Alapból a High Octane táblát használja az ECU és vált Low Octane-ra ha kopog, vagy ez mitől függ?

  15. #195
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    mert az az érték az úgynevezett sztohikus érték azaz az 1-es lambda (mármint a 14.7 afr). Viszont szeretném felhívni a figyelmet rá, anélkül, hogy a tunerem titkait elárulnám, hogy nem szabad egyes lambdával gyorsítani egy kocsit.
    Utoljára szerkesztette: hunevo6; 2009. 06. 11. 21:01-kor
    Kell egy jó program

  16. #196
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Ez így érthető aztán átgondoltam és rájöttem én is hogy kisebb érték a dúsabb.
    Honnan tudjátok, hogy a 11,5-12,4 lenne az ideális érték? Ezek tapasztalati számok?
    Az AFR és a lambda érték egyenesen arányos? Tehát 14,7 AFR = 1 lambda akkor 12 AFR-hez 0,81 lambda tartozik?

    Alapból a High Octane táblát használja az ECU és vált Low Octane-ra ha kopog, vagy ez mitől függ?
    az első két hozzászólás grafikonjai, táblázatai sokat elárulnak!!!!!!!!!!!!!!
    http://evoklub.hu/forum/showthread.php?t=574

  17. #197
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Boost Control:














  18. #198
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    A Timing Map az előgyújtást szabályozza?

  19. #199
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Azt értem, hogy a fordszám. nővekedésével nővelni kell az előgyújtást, mert gyorsabban mozog a dugattyú a lángterjedés sebessége pedig nem változik. A terhelés nővelésével miért kell csökkenteni?
    Azért mert több üzemanyagot kap és így akkor gyorsabb a lángterjedés?

  20. #200
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Azt értem, hogy a fordszám. nővekedésével nővelni kell az előgyújtást, mert gyorsabban mozog a dugattyú a lángterjedés sebessége pedig nem változik. A terhelés nővelésével miért kell csökkenteni?
    Azért mert több üzemanyagot kap és így akkor gyorsabb a lángterjedés?
    itt egy elég részletesen összeállított lista az elméleti alapokról, ha ezt mind átolvasod talán picit közelebb kerülhetsz a beállítás elkezdéséhez, és ez még csak az elmélet.....

    ezt a listát @blt (subaruklub) állította össze, utólagos engedelmével belinkelem, hátha segít másoknak is:
    http://merkur.wla.hu/subaru/stimotor/doc/

10. oldal, összesen: 21 ElsőElső ... 8910111220 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. VAG tuning
    By bunker in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 29
    Utolsó hozzászólás: 2016. 12. 09., 11:33
  2. Hűtés tuning
    By MES-Racing in forum Motor
    Hsz-ok: 60
    Utolsó hozzászólás: 2014. 03. 27., 09:39
  3. GT-R tuning
    By Miki in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 70
    Utolsó hozzászólás: 2013. 08. 06., 22:10
  4. chip tuning
    By quattromann in forum Motor
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2008. 07. 02., 08:12
  5. Mazda GTR tuning alkatrészek
    By MES-Racing in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 23
    Utolsó hozzászólás: 2008. 02. 15., 15:27

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva