20. oldal, összesen: 21 ElsőElső ... 1018192021 UtolsóUtolsó
381-400, összesen: 419

  1. #381

    Alap

    Idézet Erikaviking77: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem Kulin Feró.
    Szerintem is

  2. #382
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Halihó!

    Felvettem a Kontaktot az autóm előző tulajával, (több mint 7 éve vettem). Elakartam kérni az elérhetőségét, annak aki az ECU-t progizta, nagyon jó munkát csinált, de nem lehet olvasni a ROM-ot rajta (Egyedi és Definition-t kér hozzá ) . Sajnos évekkel ezelőtt elhunyt a programozó, így zsákutcába kerültem. Igazából csak igazítani szeretnék majd a táblákon kicsit. (1x talán nagyon soká) IX csiga megy majd fel a VII helyett). Valakinek ötlete, hogyan lehetne "kinyitni" az ECU-mat? ( V-Gergőnek nem sikerült )

    Tudom-tudom Írassam meg újra... Sose lesz igazán jó. Eddig bármilyen írt autóval mentem a részterhelések nem voltak hibátlanok. Sokat ettek stb... Plusz nem szeretnék 0 ról új progit 150 000 + járulékért.. .

    Valakinek Hacker barát/Barátnő esetleg? ( EVO 7 Ralliart ECU, turbónyomás AVC-R el szabályozva). ROMot ki olvastam. : https://drive.google.com/file/d/1HJ6...h3evhqvfO/view

    Köszi Előre is!
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 10. 06. 23:26-kor

  3. #383
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Halihó!

    Felvettem a Kontaktot az autóm előző tulajával, (több mint 7 éve vettem). Elakartam kérni az elérhetőségét, annak aki az ECU-t progizta, nagyon jó munkát csinált, de nem lehet olvasni a ROM-ot rajta (Egyedi és Definition-t kér hozzá ) . Sajnos évekkel ezelőtt elhunyt a programozó, így zsákutcába kerültem. Igazából csak igazítani szeretnék majd a táblákon kicsit. (1x talán nagyon soká) IX csiga megy majd fel a VII helyett). Valakinek ötlete, hogyan lehetne "kinyitni" az ECU-mat? ( V-Gergőnek nem sikerült )

    Tudom-tudom Írassam meg újra... Sose lesz igazán jó. Eddig bármilyen írt autóval mentem a részterhelések nem voltak hibátlanok. Sokat ettek stb... Plusz nem szeretnék 0 ról új progit 150 000 + járulékért.. .

    Valakinek Hacker barát/Barátnő esetleg? ( EVO 7 Ralliart ECU, turbónyomás AVC-R el szabályozva). ROMot ki olvastam. : https://drive.google.com/file/d/1HJ6...h3evhqvfO/view

    Köszi Előre is!
    Kulin, Dynoproject, többiek ?

    Esetleg https://www.lancerregister.com/ -on megér egy kérdést, hátha
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  4. #384
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Jól belemélyedtél a mókába barátom!

    Nagyon amatőr csipptunying képességeimet villogtatva suttogd már bele a fülembe hogy ha kiolvastad a ROM-ot akkor miért nem lehet olvasni?
    Nem az van hogy az ECU-t írni nem lehet? Vagy a mester védi az értékeit, és valami furmányos módon kódolta a tartalmat?

    Gergő ha jól tudom az EVOSCAN-ből él, és az elvileg inkább a gyári ECU-ra van beállva, de ahogy néztem a Ralliart-ot is tudnia kellene.
    Szerintem vedd fel a kapcsolatot velük: http://evoscan.com/ hátha tudnak segíteni. Te angolból jó vagy, ők meg vágják az EVO ECU témát.
    Aztán ha rendelsz kábelt szólj, mert akkor társulok én is.

    Amúgy ha Chiptuning akkor Rigotech, de Kulinpapáról is inkább csak jót hallani viszont ő nulláról építkezős mester nem?



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Halihó!

    Felvettem a Kontaktot az autóm előző tulajával, (több mint 7 éve vettem). Elakartam kérni az elérhetőségét, annak aki az ECU-t progizta, nagyon jó munkát csinált, de nem lehet olvasni a ROM-ot rajta (Egyedi és Definition-t kér hozzá ) . Sajnos évekkel ezelőtt elhunyt a programozó, így zsákutcába kerültem. Igazából csak igazítani szeretnék majd a táblákon kicsit. (1x talán nagyon soká) IX csiga megy majd fel a VII helyett). Valakinek ötlete, hogyan lehetne "kinyitni" az ECU-mat? ( V-Gergőnek nem sikerült )

    Tudom-tudom Írassam meg újra... Sose lesz igazán jó. Eddig bármilyen írt autóval mentem a részterhelések nem voltak hibátlanok. Sokat ettek stb... Plusz nem szeretnék 0 ról új progit 150 000 + járulékért.. .

    Valakinek Hacker barát/Barátnő esetleg? ( EVO 7 Ralliart ECU, turbónyomás AVC-R el szabályozva). ROMot ki olvastam. : https://drive.google.com/file/d/1HJ6...h3evhqvfO/view

    Köszi Előre is!

  5. #385
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Jól belemélyedtél a mókába barátom!

    Nagyon amatőr csipptunying képességeimet villogtatva suttogd már bele a fülembe hogy ha kiolvastad a ROM-ot akkor miért nem lehet olvasni?
    Nem az van hogy az ECU-t írni nem lehet? Vagy a mester védi az értékeit, és valami furmányos módon kódolta a tartalmat?

    Gergő ha jól tudom az EVOSCAN-ből él, és az elvileg inkább a gyári ECU-ra van beállva, de ahogy néztem a Ralliart-ot is tudnia kellene.
    Szerintem vedd fel a kapcsolatot velük: http://evoscan.com/ hátha tudnak segíteni. Te angolból jó vagy, ők meg vágják az EVO ECU témát.
    Aztán ha rendelsz kábelt szólj, mert akkor társulok én is.

    Amúgy ha Chiptuning akkor Rigotech, de Kulinpapáról is inkább csak jót hallani viszont ő nulláról építkezős mester nem?
    Rigotech? Gyere egyél egy pizzát mi addig megírjuk a progit. 3 szor írták meg az astramat de semmi változás nem volt azon kívül hogy jobban füstölt. Nekem egy hiteltelen banda.

  6. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  7. #386
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Személyes tapasztalatom nincs, de egy viszonteladójuk a barátom, és nem hallottam hogy gond lett volna vele.
    Mindenesetre az ellenvélemény is vélemény így jó tudni amit írtál.

    Gergőről is köztudott hogy a legtöbb EVO motort felrobbantó soha el nem készülős fajtából való, de körülötte is van pozitív hype is. Teszem hozzá soha nem beszéltem vele, így nem tudok róla véleményt mondani és nem is fogok.
    Kulinpapáról nem hallottam rosszat, de biztos ott is van valakinek negatív tapasztalata.
    Ez már csak ilyen sport.

    Ha már a programozás szóba került nekem az utcán programozó az alapból hiteltelen.
    Ha valaki csinál egy padi mérést egy teljesítmény + nyomaték görbével előtte / utána akkor lennék hajlandó pénzt fizetni bármiért.

    Ja meg egy gyári EVO VIII tartalom is jó lenne, mert gyanítom az enyémnek is túrták az agyát és jó lenne visszatenni azt is gyárira, de még sajnos nem tartok ott.



    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Rigotech? Gyere egyél egy pizzát mi addig megírjuk a progit. 3 szor írták meg az astramat de semmi változás nem volt azon kívül hogy jobban füstölt. Nekem egy hiteltelen banda.

  8. #387
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Köszi a HSZ eket!

    Lancerregisterrel kezdtem. Ma jött is válasz éééssss SIKERÜLT!

    Magyarázat:

    Olvasni ki tudtam az ECU t de az ECUflash nem tudta értelmezni. Definition Filet kért. Megpróbálom elmagyarázni az én szerény tudásommal : Alapból az ECU n egy évjárathoz/autó típushoz tartozó adattáblák kapnak helyet. Képzeld el mint egy excelt. Ezek alapján vezérel az ecu. (időzítések, kompenzációk, max rpm érték ...) Programként fut rajta. Ezen ismert standard adatokat könnyű kiolvasni, mert tudjuk mit hol keressünk pontosan. ECUFLASH ben beolvassuk az adatokat , hozzá rendeljük a megfelelő évjárat/motor típushoz és már látjuk is a táblázatokat grafikus formában.

    A Gond akkor kezdődik, ha a Tuner extra táblákkal, kiegészítéssel látja el az ECU-t ezért a hozzárendelések elcsúsznak. ( Alapból egy nagy Krixkrax az egész, ha megnyitod amit linkeltem az előző hsz embe jegyzettömbbel érteni fogod). AZ ECU-t "okosítják". Dual map, stb ... Rajtelektronika. Kamu ALS... Ezért változik az egész. Számodra olvashatatlanná válik. PL Tephra Mode.

    Ezért van hozzá egy "Definition xml" file, ami kb "dekódolja" és helyére teszi a dolgokat. Nah ilyet küldött most nekem a Lancerregisteren az egyik srác.

    EVOSCAN- el csak olvasni tudod az autót. Logolni, AYC t légteleníteni. Amivel írni is lehet az az ECUFLASH. Kábelem van amúgy hozzá. Még egy Programozó plugot kell csinálnom. ( jack csati az Openport OBD eszközbe aminek a másik vége a megfelelő pinre van a kocsi OBD portja mellett csatlakoztatva).

    Komplett leírások, youtub videó hegyek vannak róla, hogyan is kell írni a kocsit. Mi mit jelent. Szerencsére nem tartják magukba. Ha valós ALS re illetve ECU által vezérelt traction controllerre, flex fuelra nincs igényed. (Userek 90%-a) felesleges a Motec, Gems, DTA ... Rengeteg 600 LE feletti autó szaladgál gyári ecuval. (viszont nincs Live ba írás- bár most olvastam ilyen opcióról is)



    Jaah a Ralliart ECU is gyakorlatilag egy gyári ecu, csak más alap program fut rajta + fehér dobozban van. (ECUFLASH el bármikor bármelyikre utólag ingyen fel lehet tenni. Elérhető a ralliart illetve a Mines rom is free)

    Tudom, hogy a fent említett komoly ECU-k mennyivel több védelemmel és tudással vannak ellátva. Ne kövezzetek meg, de nagy részük full felesleges. Főleg az Árukhoz képest.

    Ha hülyeséget írtam akk srry. Olvasott tudás. Pár 100 oldal fórum és qvasok óra youtube

  9. #388
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Köszi a HSZ eket!

    Lancerregisterrel kezdtem. Ma jött is válasz éééssss SIKERÜLT!

    Magyarázat:

    Olvasni ki tudtam az ECU t de az ECUflash nem tudta értelmezni. Definition Filet kért. Megpróbálom elmagyarázni az én szerény tudásommal : Alapból az ECU n egy évjárathoz/autó típushoz tartozó adattáblák kapnak helyet. Képzeld el mint egy excelt. Ezek alapján vezérel az ecu. (időzítések, kompenzációk, max rpm érték ...) Programként fut rajta. Ezen ismert standard adatokat könnyű kiolvasni, mert tudjuk mit hol keressünk pontosan. ECUFLASH ben beolvassuk az adatokat , hozzá rendeljük a megfelelő évjárat/motor típushoz és már látjuk is a táblázatokat grafikus formában.

    A Gond akkor kezdődik, ha a Tuner extra táblákkal, kiegészítéssel látja el az ECU-t ezért a hozzárendelések elcsúsznak. ( Alapból egy nagy Krixkrax az egész, ha megnyitod amit linkeltem az előző hsz embe jegyzettömbbel érteni fogod). AZ ECU-t "okosítják". Dual map, stb ... Rajtelektronika. Kamu ALS... Ezért változik az egész. Számodra olvashatatlanná válik. PL Tephra Mode.

    Ezért van hozzá egy "Definition xml" file, ami kb "dekódolja" és helyére teszi a dolgokat. Nah ilyet küldött most nekem a Lancerregisteren az egyik srác.

    EVOSCAN- el csak olvasni tudod az autót. Logolni, AYC t légteleníteni. Amivel írni is lehet az az ECUFLASH. Kábelem van amúgy hozzá. Még egy Programozó plugot kell csinálnom. ( jack csati az Openport OBD eszközbe aminek a másik vége a megfelelő pinre van a kocsi OBD portja mellett csatlakoztatva).

    Komplett leírások, youtub videó hegyek vannak róla, hogyan is kell írni a kocsit. Mi mit jelent. Szerencsére nem tartják magukba. Ha valós ALS re illetve ECU által vezérelt traction controllerre, flex fuelra nincs igényed. (Userek 90%-a) felesleges a Motec, Gems, DTA ... Rengeteg 600 LE feletti autó szaladgál gyári ecuval. (viszont nincs Live ba írás- bár most olvastam ilyen opcióról is)



    Jaah a Ralliart ECU is gyakorlatilag egy gyári ecu, csak más alap program fut rajta + fehér dobozban van. (ECUFLASH el bármikor bármelyikre utólag ingyen fel lehet tenni. Elérhető a ralliart illetve a Mines rom is free)

    Tudom, hogy a fent említett komoly ECU-k mennyivel több védelemmel és tudással vannak ellátva. Ne kövezzetek meg, de nagy részük full felesleges. Főleg az Árukhoz képest.

    Ha hülyeséget írtam akk srry. Olvasott tudás. Pár 100 oldal fórum és qvasok óra youtube
    na tökjó

    a gyári ECU mellett azért még az is szól, hogy agyon van biztosítva, alapból sok védelem van benne, hogy ne tudd olyan könnyen kinyírni a motort mondjuk. ez sok aftermarketben kevésbé van megvalósítva (persze a drágábbakban igen).

    az EvoScan oldal szerint az Evo5/6 reflash-hez van kábelük: Tactrix - OpenPort 2.0 Universal USB Cable
    (Datalogging and EcuFlash)
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  10. #389
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    A tactrix openport kábelt az evo scan is árulja. Azzal is fut az evoscan. De ha írni akarod az ingyenes ecu flash programot használod. Tactrix.com

    Az openport adapterrel sok Subarut is tudsz írni. Plusz persze evo 4 től felfelé... 789 et is.

  11. #390
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Es az is vicces, hogy van olyan tuner, aki a netrol letoltheto kesz programokat tolti ra az autokra egy sima tactrix openport kabellel. Millio ilyen van fenn, kulonbozo parameterekhez lehet valogagni. Legjobb esetben is csak finomhangolast kell vegezni, de tobbnyire inkabb azt sem... Oszt’ lehet gombolni a 150-220e forintokat programozas cimen... Lehet egy nap youtubozas/forumozas utan barmelyikunk megcsinalna... Csak hat fosunk, mert mi van ha elkurjuk
    Ja es a tunerek igyekeznek atomfizikanak feltuntetni... Pedig az csak a 0-rol megirt, komoly ecu-s programokra igaz.
    Utoljára szerkesztette: Ceofang; 2020. 10. 08. 07:50-kor
    ///// Ceofang /////

  12. 2 tagnak tetszik Ceofang hozzászólása:


  13. #391
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Pontosan így gondolom én is.
    Az Evoscan-en komplett programozási kézikönyv van.
    Nem gondolom hogy bagatel dolog, mert lehet károkat okozni, de valóban a gyáriból finomított sokat próbált programmal nagyon nem lehet mellé lőni.
    Ez nagyjából az EVO-ra teljesen igaz, mert ennek azért van gyülekezete, és valljuk be a japók hagytak a gyári ECU-ban tartalékot, és nem védték túl a szabad szellemű tunerek elől.

    Egy standalone ECU-val eléggé más a helyzet. Ott nulláról kell felépíteni a táblákat, ahhoz azért kell tudás / tapasztalat. Persze biztos ott is vannak standard-ek, de ha valamit elbillentyűzöl lesz nagy pukk.




    Idézet Ceofang: Hozzászólás megtekintése
    Es az is vicces, hogy van olyan tuner, aki a netrol letoltheto kesz programokat tolti ra az autokra egy sima tactrix openport kabellel. Millio ilyen van fenn, kulonbozo parameterekhez lehet valogagni. Legjobb esetben is csak finomhangolast kell vegezni, de tobbnyire inkabb azt sem... Oszt’ lehet gombolni a 150-220e forintokat programozas cimen... Lehet egy nap youtubozas/forumozas utan barmelyikunk megcsinalna... Csak hat fosunk, mert mi van ha elkurjuk
    Ja es a tunerek igyekeznek atomfizikanak feltuntetni... Pedig az csak a 0-rol megirt, komoly ecu-s programokra igaz.

  14. #392
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Tök jókat írtál!

    Ez mindent is tud ami a VII-VIII-IX-hez kell:
    EvoScan 1.3U Universal USB Datalogging and Reflashing Cable
    http://evoscan.com/mitsubishi-subaru-nissan-toyota-mazda-holden-honda-gm-obd2-can-cables

    Viszont visszafelé V-VI - mind ha a 2.0-át ajánlaná inkább ami az X-hez is passzol.
    Viszont a te esetedben a VII-ecu egyértelműen 1.3U

    Ja igen 2 software van. Az ECUflash kell az íráshoz. Az EVOscan a logoláshoz.

    És valóban a gyári EVO ECU bőségesen kiszolgálja az EVO tulajok igen jelentős részét.
    Még diszkós ALS-t is tud.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Köszi a HSZ eket!

    Lancerregisterrel kezdtem. Ma jött is válasz éééssss SIKERÜLT!

    Magyarázat:

    Olvasni ki tudtam az ECU t de az ECUflash nem tudta értelmezni. Definition Filet kért. Megpróbálom elmagyarázni az én szerény tudásommal : Alapból az ECU n egy évjárathoz/autó típushoz tartozó adattáblák kapnak helyet. Képzeld el mint egy excelt. Ezek alapján vezérel az ecu. (időzítések, kompenzációk, max rpm érték ...) Programként fut rajta. Ezen ismert standard adatokat könnyű kiolvasni, mert tudjuk mit hol keressünk pontosan. ECUFLASH ben beolvassuk az adatokat , hozzá rendeljük a megfelelő évjárat/motor típushoz és már látjuk is a táblázatokat grafikus formában.

    A Gond akkor kezdődik, ha a Tuner extra táblákkal, kiegészítéssel látja el az ECU-t ezért a hozzárendelések elcsúsznak. ( Alapból egy nagy Krixkrax az egész, ha megnyitod amit linkeltem az előző hsz embe jegyzettömbbel érteni fogod). AZ ECU-t "okosítják". Dual map, stb ... Rajtelektronika. Kamu ALS... Ezért változik az egész. Számodra olvashatatlanná válik. PL Tephra Mode.

    Ezért van hozzá egy "Definition xml" file, ami kb "dekódolja" és helyére teszi a dolgokat. Nah ilyet küldött most nekem a Lancerregisteren az egyik srác.

    EVOSCAN- el csak olvasni tudod az autót. Logolni, AYC t légteleníteni. Amivel írni is lehet az az ECUFLASH. Kábelem van amúgy hozzá. Még egy Programozó plugot kell csinálnom. ( jack csati az Openport OBD eszközbe aminek a másik vége a megfelelő pinre van a kocsi OBD portja mellett csatlakoztatva).

    Komplett leírások, youtub videó hegyek vannak róla, hogyan is kell írni a kocsit. Mi mit jelent. Szerencsére nem tartják magukba. Ha valós ALS re illetve ECU által vezérelt traction controllerre, flex fuelra nincs igényed. (Userek 90%-a) felesleges a Motec, Gems, DTA ... Rengeteg 600 LE feletti autó szaladgál gyári ecuval. (viszont nincs Live ba írás- bár most olvastam ilyen opcióról is)



    Jaah a Ralliart ECU is gyakorlatilag egy gyári ecu, csak más alap program fut rajta + fehér dobozban van. (ECUFLASH el bármikor bármelyikre utólag ingyen fel lehet tenni. Elérhető a ralliart illetve a Mines rom is free)

    Tudom, hogy a fent említett komoly ECU-k mennyivel több védelemmel és tudással vannak ellátva. Ne kövezzetek meg, de nagy részük full felesleges. Főleg az Árukhoz képest.

    Ha hülyeséget írtam akk srry. Olvasott tudás. Pár 100 oldal fórum és qvasok óra youtube
    Utoljára szerkesztette: SomaG; 2020. 10. 08. 09:41-kor

  15. #393
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Mines és a Ralliart ROM okat nem egy nagy dolog bármire is rá másolni.. 

    Vissza terve a standalone-ok tábláira. Azokban is ugyan azok a táblák vannak csak sokszor nagyon felbontásban. Akár hengerenkent külön szedve. De! A gyári Mapokat (gyújtás, befecs, kompenzáció...) át tudod másolni. Innentől megvan az alap beállítás. Ahonnan lehet finomítani. Azoknaz ecu k tudják ráadásul kompenzálni a nagyobb befecsiket is. Aktív knock al meg aztán juhuu... Meg Egt és Afr el.

  16. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  17. #394
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Az úgy igen ha mondjuk egy nem agyonmodosított EVO-ba belepakolsz mondjuk egy MOTEC-et, azt Ctrl+C meg CTRL+V.
    Szerintem ennek mondjuk pont semmi értelme de ezzel vitatkozni lehet.

    Merőben más a helyzet, ha egy motorban a blokkon kívül mondjuk pont semmi más nem gyári.
    Meg persze a környezete sem. PL. nagyobb lökettérfogat, módosított szívó + kipufogó oldal, másik turbincs, nagyobb befecsik, nem beszélve ha nem benzinnel hanem mondjuk E85-el akarjuk kergetni... stb...
    Na oda a gyári tábla már alapnak se lesz jó. Azt már se AFR se EGT nem kompenzálja. Persze már messze jutottunk a street legal állapottól és elmentünk a racsingba, de mondjuk egy ilyen nulláról programozásnak egyszer szívesen lennék a szemtanúja. Szerintem nagyon izgalmas dolog lehet amikor egy ilyen technika feléled...



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Mines és a Ralliart ROM okat nem egy nagy dolog bármire is rá másolni.. 

    Vissza terve a standalone-ok tábláira. Azokban is ugyan azok a táblák vannak csak sokszor nagyon felbontásban. Akár hengerenkent külön szedve. De! A gyári Mapokat (gyújtás, befecs, kompenzáció...) át tudod másolni. Innentől megvan az alap beállítás. Ahonnan lehet finomítani. Azoknaz ecu k tudják ráadásul kompenzálni a nagyobb befecsiket is. Aktív knock al meg aztán juhuu... Meg Egt és Afr el.

  18. #395
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    A gyári motorvezérlő nagyon sokat tud és hiába teszel bele bármilyen standalone-t az csak annyit tud majd, amit bele tudnak programozni. Lehet hiába veszed meg a csoda motec-et (ami messze nem csoda :-)), ha szar a program. Persze durrogni, durrog mind, hogy azt higgye a tulaj, hogy motorsport, de lehet, hogy tele van hibával. Ez a gyárival kiküszöbölhető, mert ott csak azt kell módosítani, amibe bele akar nyúlni az ember. Itthon mindenki azt hiszi egy standalone program kész van egy-két óra vagy max fél nap alatt. Ez szinte lehetetlen, ha szenzorokat be akarod kalibrálni, mindent vissza akarsz loggolni, megfelelően be akarod állítani, akkor az sok idő. Jó példa erre a Gabura féle BMW, külföldi nagy nevű programozó csinálta a programot 30 óra volt padon és utána még ránéztek utcán is. Persze ez egy másik véglet, ahol a pénz nem számít, de ez sokkal közelebb áll a valóságban, mint az 1-3 óra.

    Szerintem a gyári motorvezérlőt (-IX-ig) nem azért kell lecserélni, mert átlépték vele mondjuk a 600 LE-t, hanem mert nem kezel elektromos pillangót, ami a kiinduló alapja egy igazán jól beállítható ALS-nek, mert a gyári főtengely jeladó tárcsa felbontása nagyon kicsi, emiatt a kopogás szabályzás felbontása sem elég jó, mert nincs programozható PWM benzinpumpa kimenete, amivel akár 2-3 pumpa is meghajtó, mert nincs benne EGT bemenet amivel full cloosed loop aktív lambda vezérlés esetén be tudna avatkozni az ecu, mert nincs benne komoly LC/TC, mert nem tud kezelni vízbefecskendezést/nitro befecskendezést, és nagyon sokáig tudnám még sorolni. Persze a leírtak nem egy motec m48-ra vonatkoznak. A mai komoly vezérlők olyan szabadon programozható 2D/3D lehetőségeket kínálnak amivel bármi megvalósítható.

    Egy példa a saját esetemből nem szerettem volna fix-en benyitni a pillangót az als miatt. Mivel a vezérlőben lehetőség van két egymástól független kapcsolható alapjárat beállítására, ezért normál esetben az alapjárat 850rpm, ha pedig olyan programra váltok ahol van lehetőség als-re is, ott az alapjárat 1350rpm, de nem dadog, nem fullad bele a benzinbe, nem bakkecskézik, mindez a gyári alapjárati motorral van megoldva. Erre kapcsolom a kiegészítő megkerülő als szelepet, aminek a nyitása akár fokozatonként változhat.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  19. 8 tagnak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  20. #396
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Tök jókat írtál!

    Ez mindent is tud ami a VII-VIII-IX-hez kell:
    EvoScan 1.3U Universal USB Datalogging and Reflashing Cable
    http://evoscan.com/mitsubishi-subaru-nissan-toyota-mazda-holden-honda-gm-obd2-can-cables

    Viszont visszafelé V-VI - mind ha a 2.0-át ajánlaná inkább ami az X-hez is passzol.
    Viszont a te esetedben a VII-ecu egyértelműen 1.3U

    Ja igen 2 software van. Az ECUflash kell az íráshoz. Az EVOscan a logoláshoz.

    És valóban a gyári EVO ECU bőségesen kiszolgálja az EVO tulajok igen jelentős részét.
    Még diszkós ALS-t is tud.

    na, az 1.3U kábelt meg is rendelem, aztán úgyis egy nagy katyvasz a 8as (aminek 9es az ecuja) agya, rendbevágom
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  21. #397
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ja ugye akinek EVO 89-e van annak már a MIVEC-el is foglalkozni kell, de az 1.3U tudja azt is.
    Ha végzek végre a transzferemmel akkor én is belenézek az ECU-ba majd érdekesség képpen. Addig hátha a forint is erősödik.
    Ja, ha megrendelted és megjött majd szólj hogy minden rendben ment-e, mert nekem már a NAV fáradságos munkával okozott kárt autódiagnosztikai eszköz tekintetében.

    Az istenért se akarta megérteni főcsőr százados hogy az a nyomorult kábel cefet mód nem hamisítvány hanem eredeti kínai csak mert büszkén ráírták hogy Rönyó meg citröeny-hez való. A szép az egészbe hogy tényleg nem gyári műszer klónja volt, hanem egy valóban a kínaiak által kitalált megoldás egy bizonyos problémára.



    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    na, az 1.3U kábelt meg is rendelem, aztán úgyis egy nagy katyvasz a 8as (aminek 9es az ecuja) agya, rendbevágom

  22. #398
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ja ugye akinek EVO 89-e van annak már a MIVEC-el is foglalkozni kell, de az 1.3U tudja azt is.
    Ha végzek végre a transzferemmel akkor én is belenézek az ECU-ba majd érdekesség képpen. Addig hátha a forint is erősödik.
    Ja, ha megrendelted és megjött majd szólj hogy minden rendben ment-e, mert nekem már a NAV fáradságos munkával okozott kárt autódiagnosztikai eszköz tekintetében.

    Az istenért se akarta megérteni főcsőr százados hogy az a nyomorult kábel cefet mód nem hamisítvány hanem eredeti kínai csak mert büszkén ráírták hogy Rönyó meg citröeny-hez való. A szép az egészbe hogy tényleg nem gyári műszer klónja volt, hanem egy valóban a kínaiak által kitalált megoldás egy bizonyos problémára.
    rá kell íratni a csomagra, hogy "Gift"
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  23. #399
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap


    Egyébként ez még ma is 90%-ban működik, de ott az volt a baj hogy néhány autómárka volt a csomagon belül az eszközre ráírva.
    Amúgy a kínai már rutinos ha Hungary a cél, mert alapból ráírja hogy Sample, vagy Gift, de ha véletlen bent felejti a számlát (ami nem jellemző, mert nem is ír olyat) akkor bukovári. Ha meg nem vallod be és kinyitják a csomagot szintén bukovári.
    Nem is az Áfával van a bajom, mert az még kifizeti az ember, hanem hogy lenyúlják a cuccot mondván hogy nem eredeti aztán állítólag megy megsemmisítésre. Vagy inkább a jófogásra de azt már buktad.
    Talán az EVOSCAN kábellel nem lesz gond, de ha a madzag végén ODB csatlakozó van akkor már olyan kurva kiműveltek a fináncok hogy az biztos kínai hamisítvány azt meg kő semmisíteni.
    Szintén talán de az USA-ra még annyira nincsenek ráállva inkább a kínai csomagokat szűrik.
    Lehet hogy a karácsony környéke a tuti időzítés mert sok a csomag, de kevés a NAV-os kapacitás...


    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    rá kell íratni a csomagra, hogy "Gift"

  24. #400
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Lehet okosba hozatni ilyen kábelt... 
    HUF 5,236.95 15%OFF | 2020 Newest Tactrix Openport 2.0 ECU Chip Tuning Tool Open Port USB 2.0 ECU Flash OBD2 OBDII Connector Multi Brand Cars
    https://a.aliexpress.com/_BSIC1l

    És mielőtt megrendeled a flash kábelt.. https://images.app.goo.gl/viTdkB8NqQQodPMX9

    http://eatsleepdsmmag.com/flash-port-wiring-ecuflash/

    Nem értem mi az értelme a régi 1.3u nak. Mindenhez a 2.0 is jó. Plusz az sd karira tud logolni. (tactrix az 1.3u t nem is árulja már) vagy valamit rosszul tudok?
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2020. 10. 10. 12:13-kor

20. oldal, összesen: 21 ElsőElső ... 1018192021 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. VAG tuning
    By bunker in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 29
    Utolsó hozzászólás: 2016. 12. 09., 12:33
  2. Hűtés tuning
    By MES-Racing in forum Motor
    Hsz-ok: 60
    Utolsó hozzászólás: 2014. 03. 27., 10:39
  3. GT-R tuning
    By Miki in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 70
    Utolsó hozzászólás: 2013. 08. 06., 23:10
  4. chip tuning
    By quattromann in forum Motor
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2008. 07. 02., 09:12
  5. Mazda GTR tuning alkatrészek
    By MES-Racing in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 23
    Utolsó hozzászólás: 2008. 02. 15., 16:27

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva